Suvestinė redakcija nuo 1992-10-09 iki 1997-06-06

 

Įsakymas paskelbtas: , i. k. 0922310ISAK00000001

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJA

 

Į S A K Y M A S

DĖL VIDAUS REIKALŲ ORGANŲ LEIDIMŲ SISTEMOS VYKDYMO TVARKOS

 

1992 m. sausio 2 d. Nr. 1

Vilnius

 

 

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 587 „Dėl vidaus reikalų organų leidimų sistemos vykdymo tvarkos“,

ĮSAKAU:

1. Patvirtinti instrukciją „Dėl šaunamųjų ginklų, šaudmenų įsigijimo, pervežimo, saugojimo, apskaitos ir panaudojimo, šaltojo ginklo gamybos, tirų ir šaudyklų atidarymo, medžioklinių stendų, ginklų remonto dirbtuvių įsteigimo, prekybos šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis bei medžioklinių peilių įsigijimo, laikymo, antspaudų įmonių įsteigimo, antspaudų ir spaudų gaminimo, dujinių pistoletų (revolverių), balionėlių įsigijimo, apskaitos ir prekybos jais tvarkos“ (pridedama).

2. Instrukcija įsigalioja 1992 m. sausio 3 d.

3. Įsakymo vykdymo kontrolę pavesti Policijos departamento viešosios policijos valdybai.

 

 

MINISTRAS                                                                                                                 P. VALIUKAS


 

Priedas prie LR VRM

1992 m. sausio 2 d. įsakymo Nr. 1

 

PATVIRTINTA VRM

1992 m. sausio mėn. 2 d. įsakymu Nr. 1

 

ŠAUNAMŲJŲ GINKLŲ, PNEUMATINIŲ PISTOLETŲ, ŠAUTUVŲ IR ARBALETŲŠAUDMENŲ ĮSIGIJIMO, PERVEŽIMO, SAUGOJIMO, APSKAITOS IR PANAUDOJIMO, ŠALTOJO GINKLO GAMYBOS, TIRŲ IR ŠAUDYKLŲ ATIDARYMO, MEDŽIOKLINIŲ STENDŲ, GINKLŲ REMONTO DIRBTUVIŲ ĮSTEIGIMO, PREKYBOS ŠAUNAMAISIAIS GINKLAIS IR ŠAUDMENIMIS BEI MEDŽIOKLINIŲ PEILIŲ ĮSIGIJIMO, LAIKYMO, ANTSPAUDŲ ĮMONIŲ ĮSTEIGIMO, ANTSPAUDŲ IR SPAUDŲ GAMINIMO, DUJINIŲ PISTOLETŲ (REVOLVERIŲ), BALIONĖLIŲ ĮSIGIJIMO, APSKAITOS IR PREKYBOS JAIS TVARKOS INSTRUKCIJA

 

Pakeistas priedo pavadinimas:

Nr. 592, 1992-10-09, , i. k. 0922310ISAK00000592

 

1. BENDRIEJI NUOSTATAI

 

1.1. Instrukcija reglamentuoja šaunamųjų ginklų, dujinių pistoletų (revolverių) ir balionėlių, šaudmenų įsigijimo, pervežimo, saugojimo, apskaitos ir panaudojimo, šaltojo ginklo gamybos ir šaudyklų atidarymo, medžioklinių stendų, ginklų remonto dirbtuvių įsteigimo, prekybos šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, dujiniais pistoletais (revolveriais), balionėliais bei medžioklinių peilių įsigijimo, laikymo, antspaudų įmonių įsteigimo, antspaudų ir spaudų gaminimo tvarką.

1.2. Policijos komisariatai vykdo leidimų sistemą graižtviniams, koviniams, karinio pavyzdžio arba pagamintiems pagal specialų užsakymą, mokomiesiems, stambaus kalibro sportiniams (7,62 mm ir didesnio), mažo kalibro, medžiokliniams graižtviniams (t. t. mažo kalibro) ir lygiavamzdžiams šaunamiesiems ginklams, šių rūšių ginklų šaudmenims, dujiniams pistoletams (revolveriams), balionėliams, šaltiesiems ginklams (medžiokliniai peiliai, kardai, kortikai, durklai ir kiti) priklausantiems piliečiams, organizacijoms, išskyrus tarnybinius, kurie priklauso Vidaus reikalų ministerijai, Krašto apsaugos ministerijai, Nacionalinio saugumo tarnybai, Aukščiausiosios Tarybos apsaugos skyriui:

1.2.1. Šaunamuoju ginklu yra toks ginklas, kuriame kulka ar šratai išjudinamas staigiu cheminės energijos užtaisu (paraku ar kitu degamu mišiniu).

1.2.2. Koviniam šaunamajam ginklui priskiriami karinio pavyzdžio arba pagaminti pagal specialų užsakymą ginklai (pistoletai, revolveriai, šautuvai, karabinai, automatai, kulkosvaidžiai).

1.2.3. Šaunamiesiems ginklams priskiriami ir karinio pavyzdžio ginklai, specialiai pritaikyti šaudymui tuščiais šoviniais, kada negalimas šūvis koviniu sviediniu.

1.2.4. Mokomiesiems šaunamiesiems ginklams priskiriami graižtviniai karinio pavyzdžio ginklai (pistoletai, revolveriai, šautuvai, karabinai, automatai, kulkosvaidžiai), iš kurių negalima iššauti be specialių remonto darbų.

1.2.5. Sportiniams šaunamiesiems ginklams priskiriami didelio kalibro sportiniai pistoletai, revolveriai, šautuvai, mažo kalibro šautuvai, pistoletai, revolveriai, lygiavamzdžiai šautuvai.

1.2.6. Medžiokliniams šaunamiesiems ginklams priskiriami medžiokliniai karabinai, išskyrus automatinius greitašaudžius karabinus, lygiavamzdžiai šautuvai, lygiavamzdžiai šautuvai su gręžimu „paradoks“ (su 100-110 mm sriegiais vamzdžio gale), kombinuoti šautuvai (turintys kartu lygius ir graižtvinius vamzdžius), medžiokliniai mažo kalibro šautuvai.

1.2.7. Šaudmenims priskiriami įvairių kalibrų graižtviniai šaunamųjų ginklų šoviniai, lygiavamzdžių medžioklinių šautuvų užtaisyti šoviniai ir medžioklinis parakas.

1.3. Policijos vykdoma leidimų sistema netaikoma istoriniams*1 šaunamiesiems ginklams, pneumatiniams šautuvams, signaliniams (raketiniams), startiniams, statybiniams pistoletams ir šautuvams, padarytiems iš graižtvinių ar lygiavamzdžių šaunamųjų ginklų (šaudymui toksinėmis medžiagomis).

1.4. Policijos komisariatai:

1.4.1. Kontroliuoja šaunamųjų ginklų ir šaudmenų įsigijimo, pervežimo, saugojimo, apskaitos, panaudojimo, šaudymo tirų, šaudyklų, medžioklinių stendų, ginklų remonto dirbtuvių, šaltųjų ginklų gaminimo įmonių ir šaunamųjų ginklų, šaudmenų, parako, dujinių pistoletų (revolverių), balionėlių ir medžioklinių peilių parduotuvių įsteigimo ir veiklos, antspaudų ir spaudų gaminimo, tvarką.

1.4.2. Uždaro šaudymo tirus, kuriuose neužtikrinamas piliečių ir jų ginklų, šaudmenų saugumas.

1.4.3. Draudžia įmonėms, įstaigoms, organizacijoms įsigyti, realizuoti, parduoti, saugoti ir pervežti šaunamuosius ginklus, šaudmenis, jei jos pažeidžia tokių daiktų realizavimo, saugojimo, apskaitos, naudojimo ir pervežimo tvarką, tokiais atvejais konfiskuoja minėtus daiktus, užantspauduoja sandėlius ir saugyklas.

1.4.4. Anuliuoja policijos leidimus įsigyti ar saugoti šaunamąjį ginklą, išduotus piliečiams, tame tarpe VRM, KAM, Nacionalinio saugumo tarnybos, AT apsaugos skyriaus pareigūnams, jiems pažeidus šių ginklų įsigijimo, saugojimo ir naudojimo taisykles, taip pat leidimus asmenų, sistemingai pažeidinėjančių viešąją tvarką, piktnaudžiaujančių alkoholiu, vartojančių narkotines ir toksines medžiagas, sergančių psichinėmis ligomis.

1.4.5. Reikalauja nušalinti nuo darbo asmenis, atsakingus už ginklų saugumą, kurie sistemingai pažeidinėja nustatytas leidimų sistemos taisykles.

 

2. MINISTERIJŲ, DEPARTAMENTŲ, ŽINYBŲ, ĮMONIŲ, ORGANIZACIJŲ ĮSTAIGŲ IR MOKYMO ĮSTAIGŲ GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ ĮSIGIJIMO TVARKA

 

2.1. Ministerijos, departamentai, žinybos, įmonės, įstaigos, organizacijos, mokymo įstaigos, ekspertinės įstaigos, sportinių draugijų stovyklos*2 šaunamuosius ginklus ir šaudmenis įsigyja pateikus duomenis apie turimų ir reikalingų ginklų ir šaudmenų kiekį (priedas Nr. 1).

____________________________

*1 – Istoriniams priskiriami ginklai, užtaisomi per vamzdį, dagtiniai, ratiniai, titnaginiai, kapsuliniai graižtviniai ir lygiavamzdžiai šaunamieji ginklai, pagaminti iki 1870 metų. Istoriniais ginklais vadinamos ir jų kopijos.

*2 – Toliau – „organizacijos“.

 

2.1.1. Apginkluoti apsaugos darbuotojus, taip pat atskirus asmenis, kurie pagal savo tarnybines pareigas turi leidimą nešioti šaunamąjį ginklą (specialių kovinių, vertybių apsauga, kasininkai, inkasatoriai, feldjėgeriai, aplinkos apsaugos darbuotojai, civilinės aviacijos lakūnai ir kiti).

2.1.2. Mokslo tyrimo tikslams.

2.1.3. Mokymo tikslams (specialiam parengimui).

2.1.4. Sportiniams tikslams.

2.1.5. Verslinei ir mėgėjiškai medžioklei.

2.1.6. Filmuojant kino filmus, spektakliuose, cirko vaidinimuose.

2.1.7. Eksponuoti muziejuose, parodose.

2.2. Visų rūšių šaunamuosius ginklus, šaudmenis, organizacijos įsigyja ir saugo leidus policijos departamentui ar komisariatams (2, 3 priedas).

2.3. Sportinius šautuvus ir pistoletus, medžioklinius graižtvinius ir lygiavamzdžius šaunamuosius ginklus, jų šaudmenis, paraką, organizacijos įsigyja gamyklose ar per prekybos tinklą, policijos departamentui ar komisariatams leidus. Prekybos įmonės gauna graižtvinius šaunamuosius ginklus ir šaudmenis iš ginklų gamyklų, ar parduodamus komiso pagrindais pagal policijos departamento leidimus.

2.4. Eksponuoti muziejuose ir parodose minosvaidžius, artilerijos pabūklus, tankus ir lėktuvus su mokomuoju šaunamuoju apginklavimu organizacijoms duoda leidimą policijos komisariatai.

2.5. Draudžiama eksponuoti ginklus, rastus buvusių mūšių vietose, dovanotus ar piliečių atiduotus, kurie neužregistruoti nustatyta tvarka.

2.6. Sportinius šaunamuosius ginklus ir šaudmenis sportinės organizacijos įsigyja ginklų gamyklose policijos komisariatų leidimu. Paraiškos šiems šaunamiesiems ginklams ir šaudmenims gauti derinamos su VRM Policijos departamentu.

2.7. Šaunamuosius ginklus ir šaudmenis sportiniams tikslams organizacijos įsigyja pagal policijos komisariatų leidimus centralizuotai per Sporto departamentą, laikantis jo nustatytų normų. Apginklavimo normos ir tabeliai derinami su VRM PD (4, 5 priedas).

2.8. Šaudmenis, tame tarpe mažo kalibro šovinius, sporto draugijos ir organizacijos įsigyja pagal policijos komisariatų leidimus laikyti šaunamuosius ginklus.

2.9. Bendrojo lavinimo vidurinėse mokyklose, profesinėse technikos mokyklose ir aukštesniosiose mokyklose, sporto stovyklose, organizacijose, įmonėse, ūkiuose leidžiama laikyti tiktai specialiai perdarytus mokomuosius šaunamuosius ginklus, mažo kalibro šautuvus, laikantis reikalavimų, nustatytų kovinių šaunamųjų ginklų saugojimui. Griežtai draudžiama mokomuosius šaunamuosius ginklus ir jų šaudmenis padaryti tinkamais šaudyti.

Išduodami vidurinėms mokymo įstaigoms ginklai turi turėti:

– segmentinę išpjovą vamzdžio uokse iš apačios ir iš viršaus:

– kiauriminę įpjovą (angą, plyšį, taikiklį, griovelį) vamzdžio kanalo pradžioje, išeinančią į šoninio lizdo sritį, 4 mm pločio ir AK, RPK – 48 mm, SKS – 38 mm, PP – 41-51 mm, RPD – 48 mm, DP ir DPM – 65 mm, SVD – 60 mm, PK – 52 mm, 1938 ir 1944 m. pavyzdžio karabinuose – 57 mm ilgio;

– nupjautą daužiklį visų rūšių ginkluose;

– nudildytą gaiduką (AK, RPK, AKM, SKS, SVD) ar spynos rėmo stovą (RPD) smūgio į skiltuvą vietoje;

– įmontuotą vamzdžio ribotuvą į uoksą (PP-41, DP, DPM, PK), kliudantį pakeisti vamzdžio padėtį iš kovinio ginklo į mokomąjį;

– ištekinamą vamzdžio uokse (PP-41, DP, DPM, PK), kad galėtų įeiti vamzdžio ribotuvas, išsikišantis į uokso vidų;

– kiauriminės išilginės išpjovos vamzdžio priekinėje dalyje iš viršaus ir uokso dangtyje (dėžutėje).

2.10. Aukštosiose mokymo įstaigose leidžiama laikyti kovinius karinio pavyzdžio ginklus ir mokomuosius ginklus. Jie perdirbami taip, kad negali iššauti be specialių remonto darbų pagal šios Instrukcijos 2.12 p. Mokomuosius „Makaravo“ pistoletus galima laikyti tiktai su nupjautu daužikliu.

2.11. Gauti į muziejus šaunamieji ginklai prieš eksponuojant perdirbami ginklų dirbtuvėse taip, kad negalėtų iššauti:

– pragręžiamos ne mažesnės kaip 5 mm diametro skylės ginklo uokse, nepažeidžiant užrašų ir gamyklos ženklų;

– išimamas ar nupjaunamas daužiklis.

Šaunamųjų ginklų šovinius galima eksponuoti muziejuose tiktai išėmus užtaisus (be parako).

2.12. Šaunamieji ginklai, kino studijų naudojami filmavimo metu, ginklų dirbtuvėse perdirbami taip, kad galėtų šaudyti tiktai tuščiais šoviniais. Tokių ginklų saugojimo ir naudojimo filmavimo metu sąlygas filmavimo grupių atsakingi asmenys suderina su policijos komisariatais.

2.13. Teatro ar cirko spektakliuose naudojami butaforiniai ginklai. Artistų apsaugai nuo plėšrių gyvūnų užpuolimo cirko vaidinimų metu naudojami trumpavamzdžiai karinio pavyzdžio ginklai. Ypatingais atvejais, kai būtina panaudoti netinkamus šaudyti ar šaudyti tuščiais šoviniais šaunamuosius ginklus, Kultūros ir švietimo ministerija kreipiasi į VRM Policijos departamentą prašydama išduoti leidimą įsigyti ir laikyti tokius ginklus.

2.14. Šaunamieji ginklai ir šaudmenys, skirti mokslo tyrimo tikslams įsigyjami ir laikomi Vidaus reikalų ministerijos PD leidimu.

2.15. Šaunamųjų ginklų, skirtų apginkluoti ministerijų, departamentų ir Lietuvos bankų, kurių darbuotojams leidžiamas nuolatinis tarnybinio šaunamojo ginklo laikymas ir nešiojimas (sąrašas pridedamas – priedas 6) kiekį ir rūšį nustato šių žinybų vadovai savo nuožiūra. Policijos komisariatai išduoda leidimus paminėtiems pareigūnams laikyti ir nešioti tarnybinius ginklus (7 priedas).

2.16. Sukarinta organizacijų apsauga apginkluojama šautuvais (karabinais), pistoletais, revolveriais pagal normas, nurodytas 8 priede. Apginkluoti ją kitų rūšių šaunamaisiais ginklais (automatais, kulkosvaidžiais) leidžiama kiekvienu konkrečiu atveju, suderinus su VRM PD.

2.17. Žinybinė apsauga apginkluojama dažniausiai lygiavamzdžiais ginklais su penkių šovinių komplektu. Suderinus su VRM PD transporto policijos valdyba, kai kuriais atvejais leidžiama panaudoti apsaugai ir graižtvinius šaunamuosius ginklus. Sprogstamųjų medžiagų sandėlių apsauga gali būti ginkluota lygiavamzdžiais ir graižtviniais šaunamaisiais ginklais.

 

3. ŠAUNAMŲJŲ GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ, PRIKLAUSANČIŲ ORGANIZACIJOMS, PERVEŽIMO TVARKA

 

3.1. Šaunamieji ginklai ir šaudmenys centralizuotai pervežami geležinkelio, vandens ir oro žinybiniu transportu (išskyrus rankiniu bagažu) be policijos komisariatų leidimo, prisilaikant (9 priedas) Susisiekimo ministerijos nustatytų taisyklių.

3.2. Šaunamuosius ginklus ir šaudmenis vežant visą kelią juos lydi ginkluota apsauga. Vežti ginklus ir šaudmenis be apsaugos griežtai draudžiama.

3.3. Šaunamieji ginklai ir šaudmenys, priklausantys organizacijoms, rankiniu bagažu, oro, geležinkelio, vandens, automobilių transportu pervežami tik su policijos komisariatų leidimais. Tais atvejais, kai pervežama miesto, rajono ribose, nepriklausomai nuo atstumų, policijos komisariatų leidimo nereikia.

3.4. Leidimus pervežti ginklus ir šaudmenis rankiniu bagažu išduoda policijos komisariatai trims mėnesiams.

3.5. Leidimai pervežti šaunamuosius ginklus ir šaudmenis išduodami organizacijos vadovo raštišku pareiškimu. Jame nurodoma – pervežamo krovinio pavadinimas, kiekis, transporto rūšis, maršrutas, pradinis ir galutinis pervežimo punktai, taip pat asmenų, atsakingų už krovinio pervežimą ir jo apsaugą kelyje, pavardės, inicialai, pasų serijos ir numeriai. Prie pareiškimo pridedamas sąrašas, kuriame nurodoma kiekviena ginklo rūšis ir numeris.

3.6. Pervežant šaunamuosius ginklus, šaudmenis, medžioklinį paraką, užtaisytus medžioklinius šovinius automobiliniu transportu, organizacijų vadovai skiria atsakingą už pervežimą asmenį, saugantį krovinį kelyje, pastarasis apginkluojamas trumpavamzdžiu ginklu (pistoletu ar revolveriu).

3.7. Pervežant šaunamuosius ginklus, šaudmenis, medžioklinį paraką, užtaisytus medžioklinius šovinius automobiliais, jeigu kelionės laikas trunka daugiau nei 12 valandų, organizacijos vadovas šio krovinio apsaugai skiria ne mažiau kaip du žmones, ginkluotus šaunamaisiais ginklais. Pervežimui skiriamos dengtos automašinos, o vežant paraką automašinos kėbulas išklojamas veltiniu ar kita panašia medžiaga. Ginklai ir šaudmenys supakuojami į atitinkamą tarą, kuri užantspauduojama ar užplombuojama.

3.8. Pervežant rankiniu bagažu, geležinkeliu ar vandens susisiekimo keliais šaudmenų, parako kiekis neturi viršyti šio svorio:

3.8.1. Visų kalibrų šaunamųjų ginklų šovinių – 10 kg

3.8.2. Bedūminio parako ir gaminių iš jo – 10 kg

3.8.3. Gaminių iš dūminio parako – 5 kg

3.8.4. Dūminio parako – 5 kg.

3.9. Leidime pervežti rankiniu bagažu nurodoma tiktai krovinio netto (metalinės tūtelės, dėžės ir kt. į krovinio svorį neįskaitomos).

3.10. Siųsti paštu šaunamuosius ginklus, šaudmenis, paraką draudžiama. Paštu leidžiama siųsti atskiras šautuvų dalis.

3.11. Žinybiniai šaunamieji ginklai, šaudmenys, parakas pervežami miesto transportu laikantis taisyklių, nustatytų šios rūšies transportui. Pernešami ar pervežami ginklai neužtaisyti, dėkluose, o šaudmenys – įpakuoti.

3.12. Leidimus pervežti ginklus ir šaudmenis, skirtus filmavimui, šaudymo varžyboms už respublikos ribų ir pasienio zonoje, išduoda VRM PD. Atvykus į filmavimo ar varžybų vietą informuojamas policijos komisariatas.

3.13. Sportinių delegacijų (komandų) pareigūnai, atsakingi už ginklų ir šaudmenų pervežimą, atvykę į šaudymo varžybų (treniruočių stovyklų) vietą, privalo tuoj pat atvežtus ginklus ir šaudmenis bei leidimą pervežimui atiduoti laikinam saugojimui į specialiai įrengtą patalpą varžybų (treniruočių stovyklos) vietoje. Draudžiama laikyti ginklus ir šaudmenis sportinių delegacijų (komandų) gyvenimo vietose: viešbučiuose, bendrabučiuose, sporto stovyklose ar kitose poilsio vietose. Stovyklos (varžybų) laikotarpiu asmenys, atsakingi už ginklus, privalo kiekvieną dieną, prieš atiduodant ginklus saugoti, patikrinti ginklus pagal ginklų išdavimo – priėmimo žurnalą (10 priedas).

3.14. Policijos komisariatai neišduoda piliečiams leidimų įvežti į LR ir išvežti į užsienį karinio pavyzdžio šaunamųjų ir šaltųjų ginklų.

3.15. Leidimus išvežti į užsienį ir įvežti į LR šaunamuosius ginklus, užtaisytus šovinius, paraką, skirtus tarptautinėms sporto varžyboms, Sporto departamento ir kitų organizacijų prašymu išduoda LR VRM PD.

3.16. Šaunamuosius ginklus, išskyrus karinių pavyzdžių, užtaisytus šovinius, kuriuos per valstybinę sieną perveža LR piliečiai arba nuolatiniai Lietuvos gyventojai, taip pat įmonės, įstaigos ir organizacijos, muitinės įstaigos praleidžia tik su VRM PD leidimu (10, 12 priedai).

 

4. ŠAUNAMŲJŲ GINKLŲ LAIKYMO, APSKAITOS IR PANAUDOJIMO TVARKA

 

4.1. Šaunamieji ginklai, kuriuos įsigyja organizacijos tikslams, nurodytiems instrukcijos 2.1 p., vadinami žinybiniais. Draudžiama naudoti juos ne pagal paskirtį, parduoti atskiriems piliečiams, laikyti darbuotojų gyvenamosiose vietose, išskyrus atvejus, numatytus šios instrukcijos 4.16 ir 4.17 p. p.

4.2. Leidimą įsigyti, o jei reikia ir pervežti, išduoda policijos komisariatai organizacijos, gaunančios ginklus ir šaudmenis buvimo vietoje. Žinybiniai šaunamieji ginklai ir šaudmenys perduodami iš vienos organizacijos į kitą, nepriklausomai nuo žinybinės priklausomybės, tik suderinus tai su LR Vyriausybe ir leidus LR Vidaus reikalų ministrui ar policijos departamento Generaliniam komisarui. Organizacija, perdavusi ginklus ar šaudmenis, privalo per penkias dienas raštu pranešti apie tai policijos komisariatui, į kurio apskaitą įtraukti šie ginklai, nurodydama kiekvieno perduoto ginklo markę, numerį, bendrą ginklų kiekį, šaudmenų kiekį ir kalibrą. Prie pranešimo pridedamas leidimas laikyti ginklus.

4.3. Leidimą laikyti šaunamuosius ginklus policijos komisariatas išduoda nurodydamas jo galiojimo laiką ir įteikia organizacijų vadovams ar jų įgaliotiems asmenims arba asmenims, pateikus pasą ir pasirašant. Pasikeitus organizacijos vadovui, kurio vardu išduotas leidimas laikyti ginklus, pasibaigus leidimo galiojimo laikui, pasikeitus organizacijos adresui, pavadinimui, ginklų laikymo vietai ar jų kiekiui, leidimą būtina perrašyti naujai per dešimt dienų.

4.4. Organizacijų vadovai per dešimt dienų nuo šaunamųjų ginklų įsigijimo dienos privalo gauti policijos komisariatų leidimą laikyti ginklus.

4.5. Pagrindas išduoti leidimą laikyti šaunamiesiems ginklams yra organizacijos vadovo pareiškimas, kuriame nurodomi šie duomenys:

4.5.1. Įsigytų šaunamųjų ginklų kiekis (sistema, koviniai ar mokomieji, kalibras, kiekvieno ginklo numeris, pagaminimo metai).

4.5.2. Ar laikymo sąlygos užtikrina ginklų saugumą (patalpos, techninių apsaugos priemonių aprašymas, apsauga).

4.5.3. Apie asmenį, atsakingą už ginklų laikymą ir naudojimą, apie asmenis, galinčius dirbti su ginklais, taip pat apie apsaugos darbuotojus (pavardė, vardas, tėvo vardas, gimimo data ir vieta, žinios apie buvusią darbinę veiklą, medicininė išvada dėl asmens tinkamumo nurodytos rūšies darbui). Prie pareiškimo pridedamas organizacijos vadovo įsakymo dėl asmens (asmenų) paskyrimo atsakingu už šaunamuosius ginklus ir šaudmenis, nuorašas. Pradedant funkcionuoti naujam objektui, skirtam laikyti ginklus, prie prašymo pridedamas aktas dėl patalpos tinkamumo, kurį surašo komisija, sudaryta iš policijos komisariato (policijos ir priešgaisrinės priežiūros) ir organizacijos, įrengusios objektą, atstovų.

4.6. Leidimą laikyti žinybinius šaunamuosius ginklus policijos komisariatai išduoda 3 metams organizacijos vadovo vardu, o sukarintos apsaugos padaliniams – būrių, komandų, atskirų padalinių vadų, viršininkų vardu. Vidurinėms bendrojo lavinimo mokykloms, profesinės technikos mokykloms, aukštesniosioms mokykloms, sportinėms stovykloms, kuomet ginklų saugyklose neįmanoma ar sunku įrengti signalizaciją, sujungtą su policijos komisariatų centralizuotos apsaugos pultu, bet įrengta automatiška signalizacija su įtaisytu skambučiu (sirena) pastato išorinėje pusėje, sujungta su artimiausiu apsaugos postu ar ne mažiau kaip dviem mokymo įstaigos ar stovyklos darbuotojais (techniniu personalu), leidimai laikyti šaunamuosius ginklus išduodami vieniems mokslo metams arba visam stovyklos laikui.

Kiekvienais metais, prieš mokslo metų ar stovyklos pradžią, mokymo įstaigų ginklų kambarių techninį įtvirtinimą tikrina komisija, sudaryta iš policijos komisariato, švietimo sistemos atstovų. Pagrindas išduoti leidimą laikyti ginklus mokymo įstaigai yra šios komisijos išvada apie patalpų tinkamumą laikyti ginklus.

4.7. Žinybiniai šaunamieji ginklai ir jų šaudmenys laikomi specialiai įrengtoje saugykloje, kuri atitinka šiuos reikalavimus:

4.7.1. Izoliuota nuo kitų patalpų, turi kapitalines sienas, tvirtus lubų perdengimus ir grindis. Vidinės sienos (pertvaros) turi būti ekvivalentiškos pagal tvirtumą gipsobetoninėmis 80 mm storio plokštėmis, perdengtomis plieninėmis grotomis arba ne mažesnio kaip 120 mm pločio plytų sienas, armuotas metaliniu tinklu. Ankščiau pastatytuose pastatuose galimos lentinės pertvaros, sutvirtintos plieninėmis grotomis.

4.7.2. Turėti dvigubas duris su tvirtais ir patikimais užraktais, be to, išorinės – lentinės vienvyrės ne mažiau kaip 40 mm pločio, iš abiejų pusių apmuštos cinkuota stogine skarda, užlenkiant lakšto kraštus durų galuose, vidinės – grotelinės metalinės. Išorinės durys rakinamos dviem vidinėm spynom ir užantspauduojamos antspaudu ar užplombuojamos. Vidinės grotelinės durys rakinamos vidine ar pakabinama spyna, ginklų kambario durų anga (durų stakta) įrėminama metalu. Ankščiau statytuose pastatuose galimas durų staktos, sutvirtintos plieniniu 30x40 mm dydžio, ne mažiau kaip 5 mm storio kampeliu, įtvirtintu sienoje ne mažiau 10-12 mm diametro ir 120-150 mm ilgio kaiščiu iš armatūrinio plieno, panaudojimas.

4.7.3. Langų angose patalpos viduje arba tarp rėmų turi būti plieninės grotos. Patalpose, esančiose pirmame aukšte, langų angose įrengiamos vidinės metalinės ar medinės langinės, iš abiejų pusių apkaltos cinkuotu plienu. Grotų virbų kraštai langų angose įtvirtinami sienoje ne mažiau kaip 80 mm gylyje ir užpilami betonu. Lengų angų langinės rakinamos pakabinamomis spynomis. Grotos įrengiamos durų, langų angose ir sienoms (pertvaroms) sutvirtinti, daromos iš plieninio, ne mažesnio kaip 15 mm diametro virbo. Virbai suvirinami kiekviename sukryžiavime, sudarydami ne didesnius kaip 150x150 mm narvelius.

4.7.4. Turi būti įrengtos dvi ar daugiau apsaugos priešgaisrinės signalizacijos linijos, atlikta paslėpta instaliacija iki elektros tiekimo skydelio įtaisant daviklius ant langų, durų, sienų, lubų, grindų, suveikianti, atidarant ar laužiant seifus, spintas, kur laikomi ginklai ir šaudmenys, taip pat pasirodžius žmogui patalpos viduje. Šios patalpos atiduodamos saugoti policijos komisariatų apsaugos policijai nustatyta tvarka, pajungiant signalizaciją į centralizuoto stebėjimo pultus. Jei nėra galimybės perduoti tokius objektus policijos apsaugai, juose įrengiama automatiška signalizacija su skambučiu (sirena) pastato išorinėje pusėje ir sujungta su artimiausios organizacijos apsaugos postu (sargu). Bendrojo lavinimo mokyklose, profesinėse technikos mokyklose, sporto stovyklose, kitose mokymo įstaigose – autonomišką signalizaciją, sujungtą su apsaugos postu (sargu, stovyklos budėtoju) arba su dviem darbuotojais (techniniu personalu, mokyklos direktoriumi), gyvenančiais arti minėtų objektų, įtaisant garsų skambutį (sireną) pastato išorinėje pusėje. Asmenys, atsakingi už saugumą objekte, gavę signalą, kad suveikė signalizacija, nedelsiant informuoja apie tai policijos komisariatą, mokymo įstaigų administraciją ir imasi priemonių užkirsti kelią ginklų ir šaudmenų grobimui. Leidžiama instaliuoti apsaugos signalizacijos šleifus vamzdžiuose tiktai patalpos viduje gelžbetoninėmis ir betoninėmis statybinėmis konstrukcijomis.

4.7.5. Jei yra ventiliacijos langai, liukai, ant jų įrengiamos plieninės grotos, kurių narveliai ne didesni kaip 100x100 mm. Skylės sienose skirtos inžineriniams tinklams neturi viršyti 200 mm diametro.

4.7.6. Kambaryje, kur laikomi šaunamieji ginklai ir šaudmenys, turi būti priešgaisrinės priemonės, inventoriaus apyraše nurodomas spintų, seifų, metalinių dėžių skaičius, jų numeriai ir kokiu antspaudu jos antspauduojamos.

4.7.7. Ginklų kambario ir metalinių spintų (seifų), kuriuose laikomi ginklai ir šaudmenys, turi būti du raktų komplektai. Vieną raktų komplektą turi asmuo, atsakingas už ginklus ir šaudmenis, antrą – užantspauduotame penale organizacijos vadovas, kurio vardu išduotas leidimas laikyti ginklus. Draudžiama palikinėti ginklų kambario, seifų raktus stalčiuose, kitose vietose.

4.8. Šaunamieji ginklai ir šaudmenys laikomi metalinėse spintose (seifuose), kurių sienelių storis ne mažesnis kaip 3 mm, su patikimais (ne mažiau dviejų) vidiniais užraktais. Spintų durelės sutvirtinamos plieno andeklais ar kampuočiais. Ant spintos durelių iš vidaus pusės turi kabėti ginklų apyrašas pagal numerius. Leidžiama laikyti šaunamuosius ginklus sunkiuose seifuose, užrakinamuose vienu vidiniu užraktu.

4.9. Draudžiama kartu su šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis laikyti mokymo priemones, sportinį inventorių, kitus daiktus, išskyrus pneumatinius ginklus, radijo stotis ir dozimetrinius prietaisus, kuriuos galima laikyti atitvertoje plieninėmis grotomis ginklų kambario dalyje. Šaudmenys laikomi atskirai nuo ginklų metalinėje dėžėje, spintoje. Medžiaga šluostymui, tepalai ir šarmai, ginklų valymo reikmenys, laikomi specialiai tam skirtose vietose, atskirai nuo ginklų ir šaudmenų.

4.10. Lietuvos banko įstaigose ginklai ir šaudmenys laikomi gelžbetoniniame sandėlyje, seifuose arba metalinėse spintose. Jei sandėlių nėra, galima laikyti ginklus ir šaudmenis (jei yra signalizacija sujungta su centralizuotu stebėjimo punktu) gelžbetoninėse vidinėse ar įstatytose spintose (kasose) arba sunkiuose, sveriančiuose ne mažiau kaip 700 kg, seifuose ir kt. Ryšių skyriuose, feldjėgerių tarnybose, specryšio padaliniuose galima laikyti ginklus ir šaudmenis sunkiuose seifuose, kurių svoris ne mažesnis kaip 700 kg, jei įrengta autonomiška signalizacija.

4.11. Šaunamieji ir šaltieji ginklai eksponuojami uždarose vitrinose ir stenduose, kuriuose įrengta autonomiška signalizacija, įtaisant daviklius ant kiekvienos vitrinos ar stendo, sujungiant skambutį su sargo postu. Eksponuojant ginklus atvirose vitrinose ir stenduose apsaugos signalizacijos davikliais blokuojamas kiekvienas ginklas.

4.12. Profesinės technikos ir aukštesniosiose mokyklose leidžiama laikyti ne daugiau kaip 10 mažo kalibro šautuvų, vidurinėse bendro lavinimo mokyklose – ne daugiau 8, sporto stovyklose – ne daugiau 5 mažo kalibro šautuvus 100-ui moksleivių.

Griežtai draudžiama laikyti mažo kalibro šautuvus devynmetėse mokyklose, kuriose mokosi mažiau nei 100 mokinių, mažo kalibro pistoletus – bendro lavinimo mokyklose, profesinėse technikos ir aukštesniosiose mokyklose, kuriose mokosi mažiau nei 500 moksleivių.

Suderinus su Policijos komisariatu leidžiama šaunamuosius ginklus ir šaudmenis, priklausančius ūkiams, sportinėms stovykloms, laikyti vidurinių mokyklų, profesinių technikos ir aukštesniųjų mokyklų, saugyklose saugoti sukarintoje apsaugoje.

4.13. Laikyti žinybinius šaunamuosius ginklus ir šaudmenis, priklausančius įvairioms organizacijoms, mokymo įstaigoms įrengiami centralizuoti saugojimo punktai. Tokie punktai įrengiami sporto klubų, tirų, ginklų saugyklų, vidurinių mokyklų, profesinių technikos ir aukštesniųjų mokyklų, aukštųjų mokymo įstaigų sukarintos apsaugos bazėje.

Patalpoje, kurioje laikomi šaunamieji ginklai ir šaudmenys, centralizuoto apsaugos saugojimo punkte įrengiama apsaugos signalizacija keliomis linijomis, sujungiant ja su policijos komisariato centralizuoto stebėjimo pultu.

Centralizuoto saugojimo punkte ginklai ir šaudmenys laikomi šios Instrukcijos 4.7 ir 4.8 p. p. numatyta tvarka. Ginklų perdavimas į centralizuoto saugojimo punktą įforminamas aktu. Kiekvienai organizacijai, laikančiai ten ginklus ir šaudmenis, paskiriamos atskiros metalinės spintos ar boksai kurie užantspauduojami ar užplombuojami dviem antspaudais (plombomis) su organizacijos, laikančios ten ginklus ir šaudmenis ir centralizuoto saugojimo punkto administracijos antspaudais.

Metalinių spintų ar boksų raktus turi organizacijų atsakingi asmenys, antrus raktų egzempliorius – centralizuoto punkto administracija.

Leidimus laikyti visus turimus ginklus ir šaudmenis centralizuoto saugojimo punkte išduoda policijos komisariatai, kurių bazėje sukurtas centralizuoto laikymo punktas, vadovo vardu.

4.14. Sukarintos apsaugos būriuose (komandose, apsaugos dalyse) šaunamieji ginklai ir šaudmenys (tarp jų rezerviniai) laikomi pagal šios Instrukcijos 4.7 ir 4.8 p. p. išdėstytus reikalavimus. Jei nėra galimybės ginklų kambaryje įrengti signalizaciją, sujungtą su policijos komisariatų centralizuoto stebėjimo pultu, jame įrengiama autonomiška signalizacija, įtaisant daviklius ant sienų, lubų, langų rėmų, sujungta su sargybine (apsaugos postu) ir artimiausiu ginkluotu postu.

4.15. Šaudmenys, sunaudoti mokomiesiems tikslams (šaudymo pratyboms), sportinėse varžybose ar panaudojus ginklus tarnybos metu, taip pat pametus, nurašomi pagal aktą (13 priedas), pridedant išdavimo – grąžinimo žiniaraščius (14-15 priedai), o esant reikalui – ginklo panaudojimo ar pamestų šaudmenų atveju – pridedama tarnybinio patikrinimo medžiaga. Aktas surašomas ne vėliau kaip sekančią dieną, organizacijos vadovo patvirtintas, laikomas atsakingo už ginklų saugumą žinioje. Nurašius šaudmenis, atitinkamai pažymima ginklų apskaitos knygoje.

4.16. Policijos komisariatams leidus, galima laikyti žinybinius ir kolektyvinėms organizacijoms lygiavamzdžius medžioklinius šautuvus sargams be teisės medžioti, sezoninės sodų, bitynų, laukų apsaugos laikotarpiu, laikinai saugant liaudies ūkio objektus, jei arti nėra nuolatinio ginklų laikymo vietų. Ginklai laikomi šių asmenų gyvenamosiose vietose pagal šios Instrukcijos 5.22 p. išvardytus reikalavimus. Pasibaigus sezoniniams darbams, ginklai grąžinami į nuolatines jų saugojimo vietas.

4.17. Suderinus su policijos komisariatu, galima laikyti žinybinius graižtvinius ir lygiavamzdžius šaunamuosius ginklus (karabinus, šautuvus, pistoletus, revolverius) ir jų šaudmenis aplinkos apsaugos darbuotojų gyvenamosiose vietose. Graižtviniai šaunamieji ginklai laikomi pritvirtintose prie grindų ar sienos metalinėse dėžėse (spintose), kurių sienelių storis ne mažesnis kaip 3 mm, su patikimais (ne mažiau dviejų) vidiniais užraktais.

4.18. Policijos komisariatai organizacijų vadovų prašymu išduoda individualius leidimus laikyti ir nešioti žinybinius šaunamuosius ginklus (šautuvus, karabinus, pistoletus, revolverius, automatus, medžioklinius šautuvus) inkasatoriams, feldjėgeriams, apsaugos darbuotojams, kitiems organizacijų darbuotojams, lydintiems kasininkus su pinigais, vertybes, speckrovinius pervežimų metu ir kuriems būtina turėti ginklą už saugomo objekto ribų. Komisariatai išduoda tokius leidimus susisiekimo ministerijos sukarintos apsaugos darbuotojams, civilinės aviacijos lakūnams. Organizacijų vadovų prašymu pridedami reikalingi dokumentai (asmenų sąrašai), nurodant pavardę, vardą, tėvo vardą, gimimo datą ir vietą, žinias apie buvusią darbinę veiklą ir medicininė išvada dėl konkretaus asmens tinkamumo dirbti su ginklais, pažymą apie tai, ar asmuo išlaikė įskaitą apie ginklo žinojimą, jo panaudojimo taisykles, organizacijos vadovo įsakymą dėl asmenų, lydinčių pinigus, vertybes, speckrovinius, paskyrimo nuorašą, dvi fotonuotraukas (3 x 4 cm). Policijos komisariatai per vieną mėnesį nuo pareiškimo ir dokumentų gavimo dienos išnagrinėja pateiktą medžiagą ir išduoda individualius leidimus, o neigiamo atsakymo atveju – praneša apie tai organizacijai, nurodydami priežastis.

4.19. Individualius leidimus nešioti žinybinius šaunamuosius ginklus išduoda VRM policijos departamentas, komisariatai ir transporto policijos komisariatai 3 metams, būtinai uždėdami juose antspaudą: „Galioja atliekant tarnybines pareigas“.

4.20. Ryšių ir informatikos ministerijų sistemos įstaigų, Lietuvos Banko, Lietuvos taupomojo banko, kitų specializuotų bankų darbuotojams, saugantiems pinigus bei vertybes darbo valandomis, kada patalpa nesaugoma, suderinus su policijos komisariatais, leidžiama išduoti žinybinius šaunamuosius ginklus, priklausančius organizacijai, be teisės nešioti juos už objekto ribų.

4.21. Vertybių, vežamų pašto vagonuose, apsaugai pašto vagonų viršininkams ir jų pavaduotojams išduodama po vieną pistoletą (revolverį) iš žinybinių šaunamųjų ginklų skaičiaus, atžymint tai kelionės lape. Policijos komisariatų leidimo tokiais atvejais nereikia. Pašto vagonui atvykus į galinį punktą, ginklai atiduodami laikinam saugojimui į šio punkto pašto pervežimo skyrių (poskyrį), o grįžus – atiduodami į pašto, išdavusio ginklus, pervežimo skyrių (poskyrį).

4.22. Sukarintos apsaugos darbuotojai, lydintys krovinius, atvykę į paskyrimo punktą ir baigę darbą, susijusį su krovinio apsauga, atiduoda žinybinius šaunamuosius ginklus laikinam saugojimui į organizacijos, priėmusios krovinį, apsaugos skyriaus ginklų kambarį, arba policijos komisariatui.

4.23. Paruošų organizacijos, versliniai medžioklės ūkiai, žvėrių fermos, kolūkiai iš turimų žinybinių graižtvinių ir lygiavamzdžių medžioklinių ginklų skaičiaus, policijos komisariatams leidus, gali išduoti sezonui etatiniams medžiotojams ar asmenims, laikinai pasamdytiems medžiotojams – mėgėjams, sudariusiems kailių ir mėsos pristatymo valstybei sutartį. Prašymai išduoti individualius leidimus naudoti žinybinius ginklus tokiems asmenims siunčiami į policijos komisariatą prieš mėnesį iki medžioklės sezono pradžios. Prie prašymų būtinai pridedami šios Instrukcijos 4.18 p. numatyti dokumentai.

4.24. Organizacijos, naudojančios šaunamuosius ginklus ir šaudmenis, veda:

4.24.1. Šaunamųjų ginklų ir šaudmenų apskaitos knygas, kurios numeruojamos, perrišamos ir tvirtinamos vietos policijos komisariato antspaudu (16 priedas).

4.24.2. Šaunamųjų ginklų ir šaudmenų, išduodamų tarnybos laikui, einant tarnybines pareigas, išdavimo ir priėmimo žurnalus, kurie numeruojami, perrišami ir tvirtinami policijos komisariato antspaudu (17 priedas).

4.25. Žinybinius šaunamuosius ginklus (tarp jų lygiavamzdžius šautuvus), šaudmenis, netinkamus tolesniam naudojimui, organizacijos atiduoda į policijos komisariatus, išdavusius leidimus juos įsigyti ir laikyti.

4.26. Nereikalingus ir netinkamus tolesniam naudojimui žinybinius karinio pavyzdžio šaunamuosius ginklus ir šaudmenis organizacijos atiduoda į VRM per policijos komisariatus. Atiduotų ginklų vertė neatlyginama.

Nereikalingus, tinkamus tolesniam naudojimui žinybinius šaunamuosius ginklus (mažo kalibro šautuvus ir pistoletus, sportinius pistoletus ir revolverius, medžioklinius graižtvinius ir lygiavamzdžius šautuvus) ir šaudmenis organizacijos grąžina į jų įsigijimo vietą ar perduoda (parduoda) kitoms organizacijoms, leidus vidaus reikalų ministrui.

Nereikalingi bet tinkami tolesniam naudojimui mokomieji karinio pavyzdžio šaunamieji ginklai grąžinami į jų įsigijimo vietą arba atiduodami į VRM neatlygintinai.

4.27. Šaltuosius duriamuosius ginklus (tarp jų medžioklinius ir suomiškus peilius) organizacijos įsigyja ir laiko be policijos komisariato leidimo ir naudoja tiktai apsaugai apginkluoti, gamybiniams tikslams ir medžioklei. Nešioti medžioklinius ir suomiškus peilius už apsaugos objekto ribų, ne medžioklės tikslams draudžiama.

4.28. Už šaunamųjų ginklų ir šaudmenų apskaitą, laikymą ir naudojimą atsako organizacijų vadovai, o sukarintos apsaugos būriuose – būrių (padalinių) viršininkai, kurie ginklų, šaudmenų grobimo ar praradimo atvejais privalo nedelsiant pranešti apie tai teritoriniam policijos komisariatui ir imtis priemonių juos surasti. Pagrindas išrašyti iš įskaitos pagrobtus ar prarastus ginklus ir šaudmenis yra pareigūno, atliekančio tyrimą ar kvotą, nutarimas.

 

5. MEDŽIOKLINIŲ GRAIŽTVINIŲ, LYGIAVAMZDŽIŲ GINKLŲ, DUJINIŲ PISTOLETŲ (REVOLVERIŲ) IR BALIONĖLIŲ, PNEUMATINIŲ PISTOLETŲ, ŠAUTUVŲ IR ARBALETŲ ŠAUDMENŲ, MEDŽIOKLINIŲ PEILIŲ, PRIKLAUSANČIŲ PILIEČIAMS, ĮSIGiJIMO REGISTRAVIMO (PERREGISTRAVIMO), LAIKYMO, NEŠIOJIMO IR PERVEŽIMO TVARKA

 

Pakeistas punkto pavadinimas:

Nr. 592, 1992-10-09, , i. k. 0922310ISAK00000592

 

5.1. Teisę įsigyti medžioklinius šaunamuosius ginklus, dujinius pistoletus (revolverius), balionėlius, pneumatinius pistoletus, šautuvus ir arbaletus turi LR piliečiai ar nuolatiniai Lietuvos gyventojai, sulaukę 18-kos metų amžiaus. Įstatymai neriboja medžioklinių šaunamųjų ginklų kiekio, kurį gali turėti asmuo, vienok, ginklų savininkas privalo užtikrinti jų saugumą ir nenaudoti jų kitiems, ne medžioklės, tikslams.

Graižtvinius ir kombinuotus graižtvinius šaunamuosius ginklus piliečiai įsigyja LR vidaus reikalų ministrui (policijos departamento generaliniam komisarui) leidus. Leidimą saugoti šiems ginklams išduoda PD viešosios policijos valdyba. Leidimą įsigyti ir saugoti lygiavamzdžiams šautuvams išduoda teritoriniai policijos komisariatai (18 priedas). Teisę įsigyti dujinius pistoletus (revolverius) turi LR piliečiai ar nuolatiniai gyventojai, sulaukę 18 metų amžiaus.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 592, 1992-10-09, , i. k. 0922310ISAK00000592

 

5.2. Medžiokliniai peiliai įsigyjami be policijos komisariato leidimo, pagal medžiotojų bilietus.

5.3. Leidimai įsigyti medžioklinį graižtvinį ar kombinuotą su graižtviniu šautuvą išduodami medžiotojams, turintiems ne mažesnį kaip 5 metų medžiotojo stažą tik vidaus reikalų ministerijoje. Tam, kad medžiotojas gautų leidimą įsigyti tokį šautuvą, jis pateikia į policijos komisariatą pareiškimą, organizacijos, išdavusios medžiotojo bilietą, charakteristiką – rekomendaciją, pažymą iš psichoneurologinio dispanserio.

Policijos komisariatas, patikrinęs, ar nėra kitų šioje Instrukcijoje (5.26 p.) nurodytų kliūčių įsigyti tokį ginklą, pareiškimą su savo tarpininkavimu persiunčia į Policijos departamento Viešosios policijos valdybą, kuri pateikia šį klausimą ministro (policijos departamento generalinio komisaro) sprendimui.

5.4. Leidimai įsigyti medžioklinį lygiavamzdį šautuvą išduodami policijos komisariatuose.

5.5. Leidimus įsigyti medžioklinį lygiavamzdį šaunamąjį ginklą savigynos tikslais („Be teisės medžioti“) nesant kliūčių nurodytų šios Instrukcijos 5.24 p. išduoda policijos komisariatai remdamiesi motyvuotu piliečio pareiškimu.

5.6. Leidimus įsigyti šaunamuosius ginklus piliečiams išduoda VRM PD ir policijos komisariatai 6 mėnesiams, pateikiant pasą ar kitą asmenybę patvirtinantį dokumentą. Nepanaudoti per šį laiką leidimai grąžinami policijos departamentui ar komisariatams pratęsti dar 6 mėnesiams, o po šio termino nepanaudoti leidimai kartu su pristatyta pareiškėjo medžiaga anuliuojami.

5.7. Norint gauti leidimą įsigyti medžioklinį lygiavamzdį šaunamąjį ginklą į policijos komisariatą pateikiama:

5.7.1. Pareiškimas policijos komisariato vardu.

5.7.2. Medžiotojo bilietas (su mokesčio už teisę medžioti ir nario mokesčio už metus atžymomis).

5.7.3. Medicininė pažyma apie sveikatos psichinį stovį.

5.7.4. Arbaletai registruojami, taip pat leidimai jiems įsigyti, laikyti ir nešioti išduodami teritoriniuose policijos komisariatuose ir mokestis už leidimo išdavimą imamas tokia pat tvarka, kaip ir lygiavamzdžiams medžiokliniams šautuvams, medžioklei.

Arbaletų pervežimas per Lietuvos Respublikos valstybinę sieną ir prekyba jais vykdoma tokia pat tvarka kaip ir medžiokliniais šaunamaisiais ginklais.

5.7.5. Arbaletai, neturintys įmonės numerio, graviruojami pagrindinėse metalinėse detalėse, suteikiant registracijos numerį. Numeris susideda iš miesto ir rajono pavadinimo, kuriame registruojamas arbaletas, pirmųjų trijų raidžių ir registracijos numerio.

5.7.6. Pneumatiniai pistoletai, šautuvai į Lietuvos Respubliką įvežami (išvežami) tik turint VRM leidimą), o parduodami tokia pat tvarka kaip ir dujiniai pistoletai (revolveriai).

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 592, 1992-10-09, , i. k. 0922310ISAK00000592

 

5.8. Vidaus reikalų ministro arba Policijos generalinio komisaro sprendimu gali būti išduotas leidimas įsigyti, laikyti ir nešioti šaunamąjį ginklą savigynos tikslais – buvusiems vidaus reikalų organų darbuotojams, atleistiems iš darbo šioje sistemoje ne neigiamais motyvais, jeigu jie stoja į policijos rezervą ir nėra kliūčių, numatytų šios Instrukcijos 5.26 punkte.

5.9. Medžiotojas verslininkas ar medžiotojas – mėgėjas, įsigijęs medžioklinį graižtvinį ar kombinuotą medžioklinį šaunamąjį ginklą į VRM PD VPV pateikia šiuos dokumentus:

5.9.1. Užpildytą kortelę – pareiškimą.

5.9.2.2. Fotonuotraukas 3x4 cm.

5.9.3. Taupomojo banko kvitą už šaunamojo ginklo registraciją.

5.9.4. Medžiotojo bilietą (su mokesčiu už teisę medžioti ir nario mokesčio už metus atžymomis).

5.10. Ginklų savininkas, norėdamas gauti leidimą laikyti medžioklinius lygiavamzdžius šautuvus, į policijos komisariatą pateikia:

5.10.1. Užpildytą kortelę – pareiškimą (19 priedas).

5.10.2.2. Fotonuotraukas 3x4 cm.

5.10.3. Taupomojo banko kvitą už šaunamojo ginklo registravimą (perregistravimą).

5.11. Užsienio piliečiai gali įsigyti šaunamuosius ginklus, šaudmenis ir išvežti jus į užsienį užsienio atstovybių, LR ministerijų, žinybų prašymų pagrindu, gavę LR VRM PD leidimus.

5.12. Graižtvinių ir lygiavamzdžių ginklų šaudmenis, paraką piliečiai įsigyja parduotuvėse pagal nustatytas pardavimo normas, pateikę medžiotojų bilietą ir policijos komisariato leidimą laikyti šaunamuosius ginklus. Dujiniai pistoletai (revolveriai), dujiniai balionėliai ir šoviniai dujiniams pistoletams (revolveriams) parduotuvėse įsigyjami be leidimo, pirkėjai registruojami žurnale, esančiame parduotuvėje (20 priedas).

5.13. Piliečiai, įsigiję graižtvinius, kombinuotus medžioklinius šautuvus 10 dienų laikotarpyje nuo jų įsigijimo, privalo užregistruoti LR VRM PD, o lygiavamzdžius – policijos komisariatuose gyvenamojoje vietoje.

Leidimą laikyti ir nešioti šaunamuosius ginklus policijos departamentas ir komisariatai išduoda trims metams (21 priedas). Piliečiai įtraukiami į šaunamųjų ginklų apskaitos žurnalą (22 priedas) ir užpildoma alfabetinė kortelė (23 priedas).

5.14. Už priklausančių piliečiams šaunamųjų ginklų registravimą ir perregistravimą imamas mokestis, įtraukiant ginklą į policijos komisariato apskaitą naujojoje savininko gyvenamojoje vietoje mokestis neimamas, jeigu anksčiau išduoto leidimo laikyti ginklą galiojimo laikas nesibaigė. Vardiniai*1, gauti kaip apdovanojimai, ginklai registruojami (perregistruojami) nemokamai.

5.15. Norėdamas pratęsti(perregistruoti) leidimą laikyti ginklus, savininkas privalo prieš mėnesį iki leidimo galiojimo laiko pabaigos kreiptis į policijos komisariatą, pateikdamas šiuos dokumentus:

________________________________

*1 – Vardiniais vadinami ginklai, kuriais asmenys apdovanojami Aukščiausiosios Tarybos įsaku ar KAM, VRM ir Nacionalinio saugumo tarnybos įsakymu.

 

5.15.1. Pareiškimą policijos komisariato komisaro vardu su prašymu perregistruoti turimą ginklą, nurodant savo pavardę, vardą, tėvo vardą, adresą, ginklo sistemą, kalibrą ir numerį, jo laikymo sąlygas.

5.15.2. Medžiotojai medžiotojo bilietą (su mokesčių už teisę medžioti ir nario mokesčių už metus atžymomis).

5.15.3. Taupomojo banko kvitą už ginklo perregistraciją.

5.16. Asmenims, apdovanotiems šaunamaisiais ginklais (pistoletais, revolveriais, šautuvais, karabinais, medžiokliniais šautuvais), policijos komisariatai išduoda leidimus juos laikyti su atžyma „vardinis“.

Vardiniais vadinami ginklai, kuriais asmenys apdovanojami Aukščiausiosios Tarybos įsaku ar KAM, VRM ir Nacionalinio saugumo tarnybos įsakymu.

5.17. Norėdamas gauti leidimą laikyti ginklą, kuriuo buvo apdovanotas jo savininkas, policijos komisariatui pateikia šiuos dokumentus:

5.17.1. Užpildytą kortelę – pareiškimą.

5.17.2. Dokumentą apie apdovanojimą ginklu arba jo nuorašą (apdovanojimo raštą, įsakymo išrašą).

5.17.3. Dvi fotonuotraukas 3 x 4 cm.

5.18. Šaunamieji ginklai, gauti ne šios Instrukcijos punkte 5.18 nurodytais pagrindais, vardiniais apdovanojimais nevadinami ir per vieną mėnesį turi būti atiduoti.

5.18.1. Karinio pavyzdžio graižtviniai šaunamieji ginklai į policijos komisariatus ar į Krašto apsaugos komendantūras gyvenamojoje vietoje neatlyginamai.

5.18.2. Medžiokliniai graižtviniai ir lygiavamzdžiai šaunamieji ginklai gali būti registruojami, jeigu asmenys, kuriems jie buvo dovanoti, yra medžiotojai, kitu atveju ginklai parduodami, dovanojami ar paliekami asmenims, turintiems leidimus juos įsigyti.

5.19. Sportininkai – šauliai gali naudotis jiems paskirtais sportiniais graižtviniais ginklais tiktai šaudymo tirų ar šaudyklų ribose be teisės laikyti juos gyvenamojoje vietoje. Lygiavamzdžius šautuvus namuose gali laikyti rinktinių nariai ir kandidatai, sporto meistrai, kandidatai į sporto meistrus ir stendinio šaudymo pirmaatskyrininkai, gavę policijos komisariato leidimą laikyti ginklus be teisės medžioti. Šie asmenys laiko ginklus pagal šios Instrukcijos 5.23 p. išdėstytus reikalavimus.

5.20. Kandidatų į medžiotojus, jaunųjų medžiotojų apmokymui leidžiama naudoti medžioklinius lygiavamzdžius šautuvus, priklausančius medžiotojams – mėgėjams. Šaudymo pratybos atliekamos tiktai šaudyklose, medžiokliniuose šaudymo stenduose ir kitose specialiai tam skirtose vietose dalyvaujant ginklų savininkams.

5.21. Šaunamieji ginklai, priklausantys asmenims, laikomi savininko pastovioje gyvenamojoje vietoje tvirtose, patikimai užrakinamose metalinėse dėžėse arba seifuose, kurių sienelės ne plonesnės kaip 3 mm ir kurie turi būti pritvirtinti prie sienos ar grindų, išardyti, išėmus šovinius, nuleidus gaidukus, atskirai nuo šaudmenų. Ginklai neturi būti prieinami pašaliniams asmenims ir vaikams. Draudžiama kabinti šaunamuosius ginklus ir šaudmenis ant kambarių sienų. Draudžiama laikyti ginklus už pastovios gyvenamosios vietos ribų (vasarnamiuose, sodo nameliuose, garažuose, daržinėse, vagonėliuose, palapinėse, palėpėse ir t. t.), taip pat bendrabučiuose (išskyrus šeimyninius, kuriuose vienos šeimos nariai gyvena atskirame kambaryje (kambariuose). Ypatingais atvejais, policijos komisariatams leidus, galima laikyti ginklus be teisės juos panaudoti suaugusio šeimos nario ar artimo giminaičio šeimoje ginklo savininko ilgos komandiruotės (ilgesnės kaip 3 mėnesių), tarnybos armijoje laikotarpiu, laikantis nustatytų taisyklių. Laikymo laikotarpiu asmeniui, paėmusiam ginklą laikyti, policijos komisariatai išduoda leidimą, nurodydami jame: „Laikinam saugojimui be teisės panaudoti“.

5.22. Vykdydami šaunamųjų ginklų, priklausančių piliečiams, saugumo užtikrinimo kontrolę, siekdami užkirsti kelią jų naudojimo taisyklių pažeidimams, policijos komisariatai turi teisę tikrinti ginklų laikymo sąlygas savininkų gyvenamosiose vietose. Policijos komisariatų darbuotojų nurodymai dėl ginklų saugumo užtikrinimo privalomi jų savininkams. VRM PD, Policijos komisariato darbuotojai, išduodami leidimus laikyti ar perregistruoti graižtvinius, kombinuotus šaunamuosius ginklus, 2 ir daugiau lygiavamzdžius medžioklinius šautuvus turi teisę rekomenduoti savininkams įrengti bute apsaugos signalizaciją, sujungiant ją su apsaugos policijos centralizuoto stebėjimo pultu (jei yra techninės galimybės).

5.23. Šaunamieji ginklai pernešami ar pervežami visų rūšių transportu dėkluose, išėmus šovinius, išardyti (jei tai įmanoma). Visais atvejais pernešant ar pervežant šaunamuosius ginklus savininkas privalo turėti su savimi policijos leidimą juos laikyti ir nešioti. Už nustatytų ginklų laikymo, nešiojimo, pervežimo ir naudojimo taisyklių pažeidimą kalti asmenys baudžiami pagal galiojančius įstatymus.

5.24. Leidimus įsigyti ir laikyti šaunamuosius ginklus piliečiams, o taip pat Krašto apsaugos ministerijos, Nacionalinio saugumo tarnybos, AT apsaugos skyriaus, Vidaus reikalų ministerijos darbuotojams policijos komisariatas neišduoda, o išduotus panaikina:

5.24.1. Sergantiems psichinėmis ligomis, esantiems sveikatos apsaugos organų įskaitoje.

5.24.2. Sistemingai pažeidinėjantiems viešąją tvarką, piktnaudžiaujantiems alkoholiniais gėrimais ar vartojantiems narkotines ir kitas toksines medžiagas.

5.24.3. Kuriems pateikti kaltinimai baudžiamosiose bylose už padarytus valstybinius ar kitus sunkius nusikaltimus.

5.24.2. Kuriems nustatyta tvarka neišnykęs teistumas už valstybinius ar kitus sunkius nusikaltimus, taip pat už nusikaltimus, padarytus naudojant šaunamąjį ginklą ir sprogstamąsias medžiagas.

5.24.5. Nuteistiems laisvės atėmimu už tyčinius nusikaltimus.*1

_________________________________

*1 – Tarp jų ir asmenims, lygtinai nuteistiems už tyčinius nusikaltimus, privalomai įjungiant į darbą.

 

5.24.6. Prieš laiką paleistiems iš laisvės atėmimo vietų, privalomai įdarbinant.

5.25. Policijos komisariatai panaikina leidimus saugoti ginklus, išduotus asmenims, nurodytiems šios Instrukcijos 5.24.1, 5.24.2 pp., šaunamieji ginklai ir šaudmenys kartu su leidimu išimami policijos komisariatų ar savivaldybių administracinių komisijų nutarimu. Išimti ginklai realizuojami per Lietuvos ginklų fondą išmokant buvusiam ginklo savininkui ar jo atstovui gautus už ginklą pinigus. Šaunamuosius ginklus, priklausančius asmenims, nurodytiems šios Instrukcijos 5.24.4, 5.24.5, 5.24.6 p. p., panaikinus jiems išduotus leidimus saugoti ginklus, savininkai ar jų atstovai privalo per 15 dienų atiduti į LGF arba parduoti ar dovanoti asmeniui, turinčiam policijos komisariato leidimą įsigyti ginklą. Šaudmenys atiduodami į policijos komisariatą sunaikinimui nustatyta tvarka.

Neatidėliotinais atvejais ginklus ir šaudmenis, priklausančius asmenims, išvardytiems 5.24 p., policijos komisariatai gali išimti nedelsiant.

5.26. Šaunamieji ginklai ir šaudmenys, priklausantys šios Instrukcijos 5.26.3 p. nurodytiems asmenims, anuliavus išduotus jiems leidimus, išimami ir laikomi policijos komisariatuose iki galutinio tardymo organų ar teismo sprendimo baudžiamojoje byloje. Jeigu nurodytam asmeniui baudžiamoji byla nutraukiama ar teismas išteisina jį, leidimas, ginklai ir šaudmenys savininkui grąžinami.

5.27. Policijos komisariatas, išėmęs medžioklinius šaunamuosius ginklus, priklausančius 5.26 p. nurodytiems asmenims, siunčia informaciją medžiotojų bilietą išdavusiai organizacijai, kuri sprendžia buvusio ginklo savininko narystės klausimą.

5.28. Policijos komisariatas neišduoda leidimų įsigyti ir laikyti ginklus be numerio ar savos gamybos.

Ankščiau įsigyti gamykloje pagaminti šaunamieji ginklai be numerių, registruojami policijos komisariatuose, jei ant jų ginklų remonto dirbtuvėje išgraviruojamas numeris.

5.29. Asmenų, išstojusių iš medžiotojų, išskyrus savininkus, turinčius anksčiau išduotus leidimus laikyti ginklus „Be teisės medžioti“ leidimus laikyti ginklus policijos komisariatai sunaikina. Turimus ginklus savininkai per mėnesį privalo atiduoti LR GF, parduoti ar dovanoti asmenims, turintiems policijos komisariato leidimus įsigyti ginklą.

5.30. Dėl leidimo laikyti šaunamąjį ginklą anuliavimo šios Instrukcijos 5.24, 5.31 p. p. nurodytais pagrindais policijos komisariatai pateikia išvadą, kurią tvirtina komisaras (24 priedas). Išvadoje išdėstomi tokio sprendimo pagrindai ir motyvai.

5.31. Policijos komisariatai gali išimti piliečiams priklausančius šaunamuosius ginklus (tarp jų vardinius ar laikomus „Be teisės medžioti“), jei jie pažeidžia ginklų laikymo, pervežimo ir naudojimo taisykles.

5.32. Mirus savininkui, kovinio pavyzdžio graižtvinių šaunamųjų ginklų perdavimą paveldėtojui sprendžia personaliai VRM Policijos departamentas.

Medžioklinius graižtvinius ar lygiavamzdžius šaunamuosius ginklus mirusiojo artimieji per 15 dienų atiduoda policijos komisariatui laikinai, kol bus išspręstas turto paveldėjimo klausimas (bet ne ilgai kaip 6 mėnesiams). Jeigu kažkas iš paveldėtojų yra medžiotojas, jis gali kreiptis nustatyta tvarka gauti leidimą tokiam ginklui. Tais atvejais, jei tarp paveldėtojų nėra asmenų, turinčių teisę laikyti ginklą, mirusiojo giminaičiai per mėnesį atiduoda jį LR GF, parduoda ar padovanoja asmeniui, turinčiam policijos leidimą įsigyti šaunamąjį ginklą.

5.33. Policijos komisariatai gali įforminti medžioklinio šaunamojo ginklo perdavimo savininkui dokumentus. Dokumentus įformina leidimų sistemos darbuotojas perduodamo ginklo apskaitos vietoje, dalyvaujant ginklo savininkui ir asmeniui, turinčiam leidimą įsigyti tokios rūšies ginklą. Perduodamo ginklo markė, kalibras ir numeris įrašomi į leidimą ir jo dublikatą. Įrašai patvirtinami policijos komisariato komisaro parašu ir antspaudu. Leidimo dublikatas grąžinamas naujam savininkui, kuris įrašo ginklą į apskaitą gyvenamojoje vietoje. Tuo pat metu ginklo perdavimo pagrindu ginklų savininkų apskaitos žurnale atžymima, kad ginklas išbrauktas iš apskaitos.

5.34. Šaunamojo ginklo savininkas, pakeitęs gyvenamąją vietą, privalo kreiptis į policijos komisariatą prašydamas išbraukti ginklą iš įskaitos ir nurodyti naujos gyvenamosios vietos adresą. Atvykęs į naują gyvenamąją vietą ginklo savininkas privalo per 15 dienų (pasienio zonoje per 24 valandas) užregistruoti turimą ginklą teritoriniame policijos komisariate.

5.35. Šaunamųjų ginklų techninę būklę nustato komisijos*1. Jos pripažinti netinkamais naudoti (neremontuotinais) ginklai, neregistruojami (neperregistruojami) ir per mėnesį atiduodami neatlyginamai policijos komisariatams ir išbraukiami iš apskaitos.

5.36. Gyventojų ar organizacijų padovanoti, muitinių, teisėtvarkos ir teisėsaugos organų, aplinkos apsaugos departamento pareigūnų konfiskuoti, taip pat ir rasti ginklai perduodami LR Ginklų fondui.

5.37. Pametus ar pavogus šaunamąjį ginklą, savininkas privalo nedelsiant pranešti apie tai policijos komisariatams. Draudžiama perduoti šaunamuosius ginklus ir šaudmenis kitiems asmenims be policijos komisariato leidimo. Už šiuos pažeidimus ginklai konfiskuojami, o kalti asmenys traukiami atsakomybėn pagal galiojančius įstatymus.

5.38. Piliečiams leidžiama turėti su savimi šaltuosius ginklus be policijos komisariato leidimo tose vietovėse, kur šie ginklai reikalingi medžioklėje, buityje, darbe ar yra uniformos dalis.

________________________

*1 – Ginklų techninės būklės nustatymo komisija sudaroma policijos komisariate iš 3-4 žmonių: leidimų sistemos darbuotojo, aplinkos apsaugos inspektoriaus, ginklų techniko. Komisija patvirtinama miesto (rajono) savivaldybės sprendimu. Jos uždavinys įvertinti piliečių pateikiamų registracijai ginklų techninę būklę. Savo darbe komisija vadovaujasi medžioklinių šaunamųjų ginklų pagrindinių gedimų sąrašu (priedas Nr. 25).

 

6. ŠALTŲJŲ DURIAMŲJŲ GINKLŲ GAMYBOS ĮMONIŲ FUNKCIONAVIMO TVARKA

 

6.1. Šaltuosius duriamuosius ginklus gamina specializuotos įmonės, tiktai turinčios policijos departamento leidimus, išduodamus trims metams jų vadovų vardu.

6.2. Norint gauti leidimą šaltųjų duriamųjų ginklų gamybos įmonei, policijos departamentui pateikiamas pareiškimas.

6.3. Techninės šaltųjų duriamųjų ginklų, tarp jų ir medžioklinių peilių, gamybos sąlygos iš anksto suderinamos su VRM PD.

6.4. Ant visų pagamintų šaltųjų duriamųjų ginklų, tarp jų ir medžioklinių peilių, turi būti numeris ir įmonės štampas (markė).

 

7. ŠAUDYMO TIRŲ, ŠAUDYKLŲ, MEDŽIOKLINIŲ ŠAUDYMO STENDŲ, GINKLŲ REMONTO ĮMONIŲ IR ŠAUNAMŲJŲ GINKLŲ, ŠAUDMENŲ IR MEDŽIOKLINIŲ PEILIŲ, DUJINIŲ PISTOLETŲ (REVOLVERIŲ), ŠOVINIŲ JIEMS, DUJINIŲ BALIONĖLIŲ PARDUOTUVIŲ ĮSTEIGIMO IR FUNKCIONAVIMO TVARKA

 

7.1. Šaudymo tirus, šaudyklas, medžioklinius šaudymo stendus steigia valstybinės ir visuomeninės organizacijos policijos komisariatams leidus ir prisilaikant sąlygų, užtikrinančių aplinkinių žmonių saugumą.

7.2. Draudžiama įrengti atvirus tirus šaudymui iš mažo kalibro ginklų arčiau kaip per 2 km nuo gyvenviečių, o tirus šaudymui iš didelio kalibro ginklų – 6 km. Pusiau atvirus tirus draudžiama įkurti arčiau kaip per 300 metrų nuo gyvenamųjų ir visuomeninių pastatų.

7.3. Pagal išorinių šaudymo zonos užtvarų pobūdį ir kulkų gaudymo įtaisus nustatyta keletas šaudymo sporto pastatų tipų: šaudyklos – kompleksai, kurias sudaro keletas atvirų tirų: dengti (uždari), tirai su nepramušamomis sienomis ir lubomis, kur skersiniai ir šoniniai gaudymo įtaisai nenumatyti; pusiau atviri tirai su kulkų nepramušamomis sienomis ir skersiniais gaudymo įtaisais viršuje, atviri vietovės plotai su žemės pylimais ir būtinomis saugumo zonomis.

7.4. Ar tiro šaudyklą, šaudymo medžioklinį stendą galima eksploatuoti, nustato komisija, kurią sudaro policijos komisariato (policijos ir priešgaisrinės apsaugos), sanitarinės priežiūros, suinteresuotų organizacijų atstovai.

7.5. Laikyti šaunamuosius ginklus ir šaudmenis sportinio šaudymo klubuose, vaikų ir jaunimo sporto mokyklose, tiruose, priklausančiuose sporto draugijoms, esančiose rajonų centruose, dideliuose miestuose, galima specialiai įrengtose saugyklose, atitinkančiose šios Instrukcijos 4.7, 4.8 p. p. reikalavimus, įrengus apsaugos signalizaciją keliomis linijomis, sujungtą su centralizuotos apsaugos pultu ar policijos komisariato centralizuoto stebėjimo pultu, organizuojant ginkluotą apsaugą darbo metu, kai signalizacija atjungta, ir vykdant griežtą leidimų režimą. Tiro patalpų apsauga skirta užtikrinti jame esančių ginklų saugumą, atremti užpuolimus tikslu pasisavinti šaunamuosius ginklus, ir apginkluojama žinybiniais graižtviniais ginklais (pistoletais ar revolveriais).

7.6. Leidžiama laikyti šaunamuosius ginklus ir šaudmenis be ginkluotos apsaugos bendrojo lavinimo vidurinių mokyklų, profesinių technikos mokyklų tiruose, kur įrengtos saugyklos, atitinkančios šios Instrukcijos 4.7, 4.8 pp. reikalavimus, vykdant griežtą leidimų į tirą režimą darbo metu.

7.7. Leidimų režimo ir objekto vidaus režimo instrukciją paruošia tiro administracija, atsižvelgdama į saugomo objekto ypatybes, suderina su teritoriniu policijos komisariatu ir tvirtina aukštesnės organizacijos vadovas. Leidimų režimas numato griežtą įėjimo ir išėjimo, ginklų, šaudmenų ir kitų materialinių vertybių įnešimo (išvežimo) tvarką. Objekto vidaus režimas apima priemones, užtikrinančias tiro darbo tvarką (darbuotojų darbo laiko režimas, ginklų, šaudmenų išdavimo ir grąžinimo tvarką, nuolatinių ir vienkartinių leidimų įvedimas). Užtikrinant leidimų ir objekto vidaus režimą, tiro įeinamosiose duryse įtaisomi patikimi užraktai, elektrinis skambutis ir apžiūros langelis. Darbuotojai, šauliai – sportininkai įleidžiami į tirą per kontrolinį punktą, kuriame įrengiamos dėžės raktams ir dokumentams laikyti, stendai su leidimų pavyzdžiais, instrukcijomis, užsiėmimų grafikais ir t. t.

7.8. Šaudymo galerija ir ginklų kambarys, jei jie yra viename pastate, atskiriami nuo kitų patalpų (mokymo klasių, poilsio kambarių, trenerių kabinetų ir ūkinių patalpų) plieninėmis grotuotomis pertvaromis. Šiose pertvarose įrengiamos grotuotos durys, kurios nuolat laikomos užrakintos. Pertvaros padarytos iš plieninių vielų, kurių diametras ne mažesnis kaip 15 mm. Grotuotų pertvarų virbai suvirinami kiekviename susikryžiavime, sudarydami ne didesnius kaip 150 x 150 mm narvelius. Virbų galai įtvirtinami sienose, lubose, grindyse ne mažiau kaip 80 mm gylyje ir užliejami betonu.

7.9. Griežtai draudžiama laikyti šaunamuosius ginklus tirų šaudymo galerijoje pertraukos tarp šaudymų metu, taip pat palikti ginklus ir šaudmenis šaudymo linijoje be priežiūros.

7.10. Leidimas funkcionuoti tirui, šaudyklai, šaudymo medžiokliniams stendams išduodamas organizacijos vadovo pareiškimo pagrindu. Pareiškime nurodomi taip pat duomenys apie atsakingą asmenį (pavardė, vardas, tėvo vardas, gimimo metai, vieta, adresas). Prie jo dedamas asmenų, kuriems prieinami ginklai, sąrašai, duomenys apie patalpos, kur bus laikomi ginklai, šaudmenys, apsaugą. Prie pareiškimo pridedamas steigiamo tiro, šaudyklos, medžioklinio šaudymo stendo planas – schema, įrengimo aprašymas, taip pat komisijos išvada dėl jų tinkamumo eksploatuoti.

7.11. Leidimus funkcionuoti tirui, šaudyklai, medžiokliniam šaudymo stendui išduoda policijos komisariatai jų vadovų vardu 3 metams (26 priedas).

7.12. Be policijos komisariato leidimo funkcionuoja mokslinio tyrimo institutų ir gynybinių gamyklų, konstruktorių biurų tirai, poligonas, tirai, šaudyklos ir poligonai, esantys Krašto apsaugos, VRM, NST žinioje, taip pat tirai, skirti šaudymui iš pneumatinių ginklų.

7.13. Ginklų remonto įmonės gali būti steigiamos vadovaujantis LR Įmonių įstatymu. Be policijos leidimo funkcionuoja ginklų remonto įmonės, esančios VRM, Krašto apsaugos departamento žinioje.

7.14. Leidimas funkcionuoti ginklų remonto įmonei duodamas jos vadovo pareiškimu, kuriame nurodomi duomenys apie atsakingą asmenį ir asmenis, kurie dirbs įmonėje (pavardė, vardas, tėvo vardas, gimimo metai ir vieta, adresas). Prie pareiškimo pridedamas patalpų priėmimo aktas.

7.15. Ar patalpa tinka ginklų remonto įmonei įkurti nustato komisija, sudaryta iš policijos komisariato (policijos ir priešgaisrinės apsaugos) ir įmonę steigiančios organizacijos atstovų.

7.16. Laikyti ginklus ginklų remonto įmonėje galima tik specialiai įrengtoje patalpoje, atitinkančioje šios instrukcijos 4.7 ir 4.8 pp. išdėstytus reikalavimus.

7.17. Leidimus funkcionuoti ginklų remonto įmonei išduoda VRM PD VPV jų vadovų vardu trims metams.

7.18. Šaunamieji ginklai (tarp jų medžiokliniai šautuvai) remontui priimami:

7.18.1. Iš piliečių – pateikus policijos komisariato leidimą laikyti ginklus ir dokumentus, patvirtinančius asmenybę.

7.18.2. Iš organizacijų – organizacijos atstovui pateikus policijos komisariato leidimą laikyti ginklus, organizacijos vadovo lydraštį, įgaliojimą ir dokumentą, patvirtinantį asmenybę.

Gavus remontui neužregistruotą policijos komisariate šaunamąjį ginklą, įmonės administracija tuoj pat atiduoda jį į policijos komisariatą, nurodydama informaciją apie asmenį, atnešusį ginklą.

7.19. Šaunamieji ginklai po remonto ginklų remonto įmonėje, išduodami:

7.19.1. Piliečiams – pateikus įmonės kvitą, policijos komisariato leidimą laikyti ginklus ir dokumentą, patvirtinantį asmenybę.

7.19.2. Organizacijų atstovams – pateikus įmonės kvitą, policijos komisariato leidimą laikyti ginklus, įgaliojimą ir dokumentą, patvirtinantį asmenybę.

7.20. Jei ginklo savininkas ar organizacijos, atidavusios remontui ginklą, atstovas neatvyksta per mėnesį nuo užsakymo atlikimo dienos, nurodytos kvite, ginklas perduodamas policijos komisariatui.

7.21. Gautų remontuoti ginklų apskaita ginklų remonto įmonėje atliekama apskaitos knygoje, kuri sunumeruojama, įrišama ir patvirtinama policijos komisariato antspaudu (27 priedas).

7.22. Šaunamųjų ginklų, šaudmenų, šaltųjų ginklų, dujinių pistoletų (revolverių), šovinių jiems, dujinių balionėlių parduotuvės (tame tarpe ir komiso) gali funkcionuoti tik VRM PD leidus.

7.23. Leidimai p.7.22 nurodytoms parduotuvėms funkcionuoti išduodami laikantis reikalavimų nurodytų šios Instrukcijos 4.7 ir 4.8 pp.

7.24. Ar kambarys tinka laikyti ginklus ir šaudmenis parduotuvėje nustato komisija, sudaryta iš policijos komisariato (policijos ir priešgaisrinės apsaugos), sanitarinės priežiūros bei prekiaujančios organizacijos, įsteigiančios parduotuvę, atstovų.

7.25. Leidimas funkcionuoti šaunamųjų, dujinių ginklų, pneumatinių pistoletų, šautuvų, arbaletų, šaudmenų, medžioklinių peilių parduotuvei išduodamas įmonės, organizacijos, steigiančios parduotuvę, vadovo pareiškimu, kuriame nurodomi duomenys apie parduotuvės direktorių (vedėją), pardavėjus (pavardė, vardas, tėvo vardas, gimimo metai ir vieta, duomenys apie buvusią darbinę veiklą, namų adresas). Prie pareiškimo pridedamas komisijos aktas dėl kambario ginklams laikyti, įrengto pagal šios Instrukcijos reikalavimus, priėmimo.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 592, 1992-10-09, , i. k. 0922310ISAK00000592

 

7.26. Leidimą funkcionuoti ginklų ir šaudmenų parduotuvei išduoda VRM PD vadovo (parduotuvės direktoriaus, vedėjo) vardu 3 metams.

7.27. Parduotuvėse leidžiama laikyti ne daugiau kaip vieną dėžę dūminio parako (150 kg) ir 15000 vienetų užtaisytų medžioklinių šovinių. Kai kuriais atvejais, priklausomai nuo parduotuvės įrengimo, vietos nurodytas parako ir užtaisytų šovinių kiekis gali būti mažesnis ar didesnis, suderinus tai su policijos komisariatais.

7.28. Parduotuvės prekybos salėje už prekystalių įrengiamos dvi spintos: viena parakui laikyti, kita kapsulėms ir užtaisytiems šoviniams laikyti. Draudžiama kartu laikyti paraką ir kapsules arba užtaisytus šovinius vienoje spintoje. Paraką galima dėti ant prekystalio kartu su kapsulėmis tiktai atiduodant juos pirkėjui. Draudžiama palikti šaunamuosius ginklus prekybos salėje po parduotuvės uždarymo.

7.29. Medžioklinius graižtvinius ar lygiavamzdžius šaunamuosius ginklus komisiniam pardavimui piliečiai ar organizacijos atstovai pateikia pagal policijos komisariatų siuntimus (28 priedas) ir dokumentus, patvirtinančius asmenybę. Pateikus komisiniam pardavimui ginklus be minėto nukreipimo, parduotuvės administracija juos priima ir perduoda policijos komisariatams nurodydama informaciją apie asmenį, juos pateikusį. Ginklo priėmimo komisiniam pardavimui kvitą kartu su leidimu jį laikyti pilietis per 10 dienų pateikia policijos komisariatams, kur ginklas buvo įregistruotas. Policijos komisariatas, gavęs pranešimą iš parduotuvės, kad ginklas realizuotas, išbraukia jį iš apskaitos.

7.30. Medžioklinių graižtvinių ir lygiavamzdžių šaunamųjų ginklų šaudmenys parduotuvėse parduodami:

7.30.1. Organizacijoms – organizacijos atstovui pateikus policijos komisariato leidimą laikyti ginklus, įgaliojimą ir asmenybę patvirtinantį dokumentą.

7.30.2. Piliečiams – pateikus policijos komisariato leidimą laikyti ginklus ar medžiotojo bilietą.

7.31. Prekiaujančios organizacijos atlieka parduotų šaunamųjų ginklų, dujinių pistoletų (revolverių), dujinių balionėlių, pneumatinių pistoletų, šautuvų ir arbaletų ir medžioklinių peilių apskaitą apskaitos knygose (29 priedas), kurios numeruojamos, įrašomos ir tvirtinamos teritorinio policijos komisariato antspaudu. Apie parduotų ginklų markę, kalibrą, numerį leidimo įsigyti šaunamąjį ginklą dublikate ir apskaitos knygose pardavėjai padaro atitinkamas atžymas. Parduoto medžioklinio peilio numeris įrašomas į pirkėjo medžiotojo bilietą. Minėti įrašai leidimo dublikate ir medžiotojo biliete patvirtinami pardavėjo parašu ir parduotuvės antspaudu, nurodant pardavimo datą. Dujiniai pistoletai (revolveriai) ir balionėliai parduodami be policijos leidimo, registruojant pirkėjus specialiame žurnale. Žurnalas susiuvamas, numeruojamas ir tvirtinamas policijos komisariato antspaudu.

7.32. Draudžiama pardavinėti valstybinėms prekybos įstaigoms, vartotojų kooperacijos ir privačioms parduotuvėms, privatiems asmenims karinę, policinę individualios ir aktyvios apsaugos ir ginties priemones ir amuniciją

7.33. Prekybos įstaigos, prekiaujančios medžiokliniais šautuvais, dujiniais pistoletais (revolveriais) pneumatiniais pistoletais, šautuvais ir arbaletais kiekvieno mėnesio 5 dienai policijos komisariatams pateikia asmenų sąrašą, kuriems buvo parduoti ginklai.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 592, 1992-10-09, , i. k. 0922310ISAK00000592

 

8. ANTSPAUDŲ ĮMONIŲ ĮSTEIGIMO, ANTSPAUDŲ IR SPAUDŲ GAMINIMO TVARKA

 

8.1. Leidimus pagaminti antspaudus ir spaudus su LR valstybės herbu išduoda LR VRM Policijos departamentas, kitokiems antspaudams ir spaudams – policijos komisariatai (30 priedas).

8.2. LR VRM Policijos departamentas ir policijos komisariatai kontroliuoja antspaudų įmonių įrengimų, paruoštų antspaudų ir spaudų saugojimą.

 

9. ANTSPAUDŲ IR SPAUDŲ GAMYBOS ĮMONĖS STEIGIMO TVARKA

 

9.1. Antspaudų ir spaudų gamybos įmonės steigiamos LR VRM Policijos departamento leidimu.

9.2. Steigiamai antspaudų ir spaudų gamybos įmonei leidimas (31 priedas) išduodamas pateikus sekančius dokumentus:

9.2.1. Pareiškimą išduoti leidimą, aprašant 9.2.3 ir 9.2.4 pp. numatytas sąlygas. Jį pasirašo įmonės vadovas.

9.2.2. Antspaudų ir spaudų įmonės cechų ir tarnybų išdėstymo planas su trumpais paaiškinimais.

9.2.3. Antspaudų ir spaudų įmonės steigiamos patalpose, kuriose užtikrinamas įrengimų, žaliavų ir gaminių saugumas (ant pirmo aukšto langų uždedamos geležinės grotos, darbo dienai pasibaigus patalpos antspauduojamos).

9.2.4. Antspaudų ir spaudų įmonėse rinkimo, vulkanizacijos cechai, užsakymų priėmimui ir išdavimui turi būti skiriamos atskiros patalpos.

9.2.5. Antspaudų ir spaudų įmonėse gamybinės medžiagos, įrengimai ir prietaisai registruojami apskaitos knygoje (32 priedas).

 

10. ANTSPAUDŲ PANAUDOJIMAS, POLICIJOS KOMISARIATŲ ANTSPAUDŲ IR SPAUDŲ LEIDIMŲ IŠDAVIMAS JŲ GAMINIMUI

 

10.1. Antspaudus su Lietuvos valstybės herbu gali turėti valstybės organai, įstaigos, organizacijos, kiti juridiniai asmenys, turintys teisę naudotis herbiniu antspaudu (LR AT 1990 04 11 nutarimas Nr. I-130).

10.2. Įmonėm, įstaigom ir organizacijom, turinčiom filialus, gali būti leidžiamas herbinių antspaudų gaminimas, įrašant žodelį „filialas“ (kiek filialų, tiek herbinių antspaudų).

10.3. Esant argumentuotam prašymui, 10.1 p. gali būti leidžiamas antro herbinio antspaudo gaminimas, įrašant skaitmenį „2“.

10.4. Valstybės organams, įstaigoms ir organizacijoms, kitiems juridiniams asmenims, turintiems teisę naudotis valstybės herbu, gali būti leidžiama gaminti sumažinto formato herbinius metalinius ir įspaudžiamus antspaudus tarnybinių pažymėjimų ar kitų dokumentų tvirtinimui.

10.5. Paprastu (vardiniu) antspaudu gali naudotis asmenys, dirbantys valstybinėse įstaigose, o taip pat užsiimantys individualia privačia praktika.

10.6. Kiti spaudai gaminami be policijos komisariatų leidimo.

10.7. Įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovai, norėdami gauti leidimą pasigaminti antspaudus ir spaudus, Policijos komisariatui pateikia pareiškimą, kuriame nurodoma priežastis, – kuriam tikslui reikalingas antspaudas ir spaudas, kokius reikia pagaminti, kiekį, o taip pat eskizus dviem egzemplioriais.

10.8. Piliečiai, norėdami gauti leidimą pasigaminti antspaudams ir spaudams į Policijos komisariatą pateikia pareiškimą, kuriame nurodoma priežastis, – kuriam tikslui reikalingas antspaudas ir spaudas, eskizai dviem egzemplioriais bei įmonės registracijos įstatų nuorašą.

10.9. Gydytojai ar kitų profesijų specialistai pateikia pareiškimą ir mokymo įstaigos baigimo diplomą, eskizą dviem egzemplioriais.

10.10. Kitos organizacijos leidimui gauti pasigaminti antspaudui ir spaudui pateikia į policijos komisariatą motyvuotą pareiškimą, eskizus dviem egzemplioriais.

10.11. Naujai susikūrusi tarptautinė organizacija leidimui gauti pasigaminti antspaudams ir spaudams pateikia LR VRM PD jų eskizus dviem egzemplioriais ir Vyriausybės nutarimo nuorašą apie jos įkūrimą.

10.12. Atitinkami policijos komisariatai viename pavyzdžio (eskizo) egzemplioriuje rašo: „Prie leidimo Nr. „, nurodant leidimo išdavimo datą ir patvirtinus policijos komisariato komisaro parašu ir antspaudu.

10.13. Tais atvejais, kuomet nauji antspaudai ir spaudai gaminami ryšium su senų pakeitimu arba pavadinimo pakeitimu, teritoriniai policijos komisariatai ant leidimo uždeda spaudą: „Pagaminti antspaudai ir spaudai gali būti atiduoti tik tokiu atveju, kai pateikiamas kvitas apie senųjų sunaikinimą“. Senieji antspaudai grąžinami policijos komisariatams sunaikinimui, pastarieji apie tai išduoda kvitą.

10.14. Leidimai antspaudų ir spaudų pagaminimui galioja mėnesį.

 

11. ANTSPAUDŲ IR SPAUDŲ APRAŠYMAS

 

11.1. Valstybinio herbo atvaizdas ant antspaudo ir spaudo turi griežtai atitikti jo aprašymą LR įstatyme „Dėl Lietuvos valstybės herbo“.

11.2. Antspaudai su emblemomis gali būti pagaminti tik tais atvejais, jei emblema numatyta įmonių, įstaigų, organizacijų įstatuose ar nuostatuose su aprašymais patvirtintais Vyriausybės.

11.3. Antspaudai su Lietuvos valstybės herbu yra apskritimo formos, jų skersmuo 35-45 mm, prireikus antspaudas gali būti ir mažesnis.

11.4. Pametus antspaudą ar spaudą valstybės organo, įstaigos, organizacijos, kito juridinio asmens vadovas privalo imtis priemonių, kad jie būtų surasti, taip pat nedelsiant pranešti apie tai policijos komisariatui ir paskelbti spaudoje.

Antspaudo su Lietuvos valstybės herbu, pagaminto vietoj pamesto, tekste turi būti „D“ raidė („dublikatas“).

 

12. ANTSPAUDŲ IR SPAUDŲ SAUGOJIMO TVARKA

 

12.1. Herbiniai ir paprasti antspaudai ir spaudai laikomi įmonėse, įstaigose ir organizacijose metalinėse dėžėse arba seifuose kartu su slaptais dokumentais ir registruojami specialiuose knygose.

12.2. Antspaudus ir spaudus draudžiama saugoti staluose, dėžėse, perduoti juos asmenims, neturintiems teisės jų saugoti, nešioti su savimi.

12.3. Įmonės, įstaigos, organizacijos vadovas atsakingas už antspaudų spaudų saugojimą ir panaudojimą.

Pasikeitus vadovui, antspaudai ir spaudai perduodami naujai paskirtam vadovui pagal aktą.

Esant reikalui įmonės, įstaigos, organizacijos vadovai įsakymu gali paskirti kitą asmenį, atsakingą už antspaudo, spaudo saugojimą ir panaudojimą. Nesant būtinybei antspaudai ir spaudai atiduodami sunaikinimui į policijos komisariatą, o pastarasis – išduoda kvitą (33 priedas), kurio antroje pusėje uždedami sunaikinamų antspaudų, spaudų pavyzdžiai. Gaminiai iš kaučiuko smulkiai supjaustomi ir sudeginami, metaliniai – nudildomi dviem įstrižom linijom.

 

13. ANTSPAUDŲ IR SPAUDŲ UŽSAKYMŲ PAGAMINIMUI APIFORMINIMO IR GAMINIŲ UŽSAKOVUI IŠDAVIMO TVARKA

 

13.1. Antspaudų ir spaudų įmonės priima užsakymus gaminti antspaudus ir spaudus iš įmonių, įstaigų, organizacijų bei piliečių, pateikus jiems pavyzdžius (eskizus) garantinį raštą dėl apmokėjimo ir policijos komisariato leidimą.

Pastaba: Policijos komisariato pareigūnai gali ištaisyti eskizus su prierašu „Taisytu tikėti“.

13.2. Užsakovo pateikti dokumentai antspaudų ir spaudų pagaminimui ir išdavimui įmonėse yra kruopščiai patikrinami.

Priimti užsakymai apiforminami kvitu (34 priedas) ir registruojami užsakymų priėmimo žurnale (35 priedas). Visiems priimtiems užsakymams nurodomas užsakymo numeris, o kvituose – iš užsakovo priimtų dokumentų (lapų) skaičius.

Pastaba: Kvitai yra griežtoje apskaitoje, susideda iš trijų egzempliorių su tuo pačiu numeriu. Šie numeriai turi būti atspausdinti spaustuvėje ir surišti po 99 kvitus (33 kvitai).

13.3. Kvitai išrašomi 3 egz.: 1 kvitas išduodamas užsakovui; 2-asis – „Kvito nuorašas“, kartu su antspaudu ir spaudų pavyzdžiais (eskizais) bei kitais užsakovo dokumentais perduodamas į cechą pagal parašą užsakymų priėmimo knygoje; 3-asis – kvitas „Šaknelė“ lieka pas priėmėją.

Pagaminti ceche antspaudai ir spaudai kartu su „Kvito – nuorašu“ (2-asis egzempliorius) ir užsakovo dokumentais registruojami užsakymų išpildymo knygoje (36 priedas).

13.4. Pagaminti antspaudai ir spaudai išduodami užsakovui pateikus įgaliojimą ir pasą, o taip pat pateikus iš buhalterijos apmokėtą sąskaitą. Užsakymų išpildymo knygoje užsakovas pasirašo nurodydamas paso seriją, numerį bei policijos komisariatą, kuris išdavė šį dokumentą. Po to užantspauduojami naujai pagaminti antspaudai ir spaudai.

13.5. Pagaminus antspaudus ir spaudus, visi dokumentai lieka įmonių specialiose bylose.

 

14. GAMYBINIO BROKO, NEATSIIMTŲ ANTSPAUDŲ IR SPAUDŲ SAUGOJIMO, NAIKINIMO TERMINAI

 

14.1. Pagaminti antspaudai ir spaudai laikomi įmonėse geležinėse spintose (dėžėse).

14.2. Brokuoti antspaudai ir spaudai (gamybinis brokas) sunaikinami per savaitę nuo broko išaiškinimo dienos. Brokuoti gaminiai iš kaučiuko supjaustomi smulkiais gabalėliais arba sudeginami, gaminiai iš metalo – apipjaunami dviem susikertančiomis linijomis.

Apie broko sunaikinimą surašomas aktas su sunaikintų antspaudų ir spaudų antspaudu, kuris saugomas antspaudų įmonėje.

Gamybinio broko sunaikinimą atlieka komisija, kurią skiria antspaudų graviravimo įmonės vadovas.

14.3. Neatsiimti antspaudai ir spaudai saugomi 3 mėnesius nuo pagaminimo dienos, po to sunaikinami šios Instrukcijos 14.2 p. numatyta tvarka. Apie neatsiimtų antspaudų ir spaudų sunaikinimą siunčiamas pranešimas policijos komisariatui, išdavusiam leidimą juos pagaminti ir užsakovams.

14.4. Užsakymų dokumentai pagaminti antspaudus ir spaudus saugomi antspaudų graviravimo įmonėje 2 metus, po to sunaikinami, surašant aktą.

______________

 


Lietuvos Respublikos VRM Policijos

departamento Viešosios policijos valdyba

Instrukcijos priedas Nr. 1

 

SUDERINTA

____________________________

                (VRM policijos komisariatas)

____________________________

                              (parašas) data

 

DUOMENYS

apie turimų ir reikalingų ginklų ir šaudmenų kiekį

 

1._________________________________________________________________________

(įmonės, organizacijos pavadinimas, pašto indeksas ir adresas)

2. Apsaugos rūšis

3. Vidaus ir išorės apsaugos postų skaičius (atskirai)

4. Apsaugos asmeninės sudėties skaičius

5. Turimų ginklų ir šaudmenų kiekis:

5.1. Šautuvų

5.2. Pistoletų

5.3. Revolverių

5.4. Šovinių

 

(atskirai kiekvienos ginklų rūšies)

 

6. Netinkamų naudoti ginklų ir šaudmenų, skirtų atiduoti, kiekis:

6.1. Šautuvų

6.2. Pistoletų

6.3. Revolverių

6.4. Šovinių

 

(atskirai kiekvienos ginklų rūšies)

 

7. Reikalingas kiekis:

7.1. Šaunamųjų ginklų:

7.1.1. Šautuvų

7.1.2. Pistoletų

7.1.3. Revolverių

7.2. Šaudmenų:

7.2.1. Likutis

 

(atskirai kiekvienos ginklų rūšies)

 

7.2.2. Šaudymui

 

(atskirai kiekvienos ginklų rūšies)

 

8. Ginklų ir šaudmenų, įsigyjamų kitiems tikslams, kiekis:

 

(lydėti spec. krovinius, pinigus ar vertybes)

 

9. Duomenys sudaryti remiantis reikalingų ginklų ir šaudmenų

kiekiu.

 

(tabelio normų pavadinimas, kas ir kada jas nustatė)

 

V. A.                                                           Įmonės ar organizacijos

                               data                                    vadovo parašas

 

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 4

 

Sporto organizacijoms priklausančių ginklų

TABELIS

 

Patvirtintas

Suderintas

 

Eil. Nr.

sportininkai kal.

šautuvas 5,6 mm kal.

šautuvas 7,62 mm 7,62 mm

revolveris, pistoletas kal.

pistoletas 5,6 mm kal.

1

2

3

4

5

6

 

Dešimčiai pradedančių šaulių

 

 

 

 

1

šaudantiems iš šautuvų

3

-

-

-

2

šaudantiems iš pistoletų

-

-

-

2

3

penkiakovininkams

-

-

-

-

4

biatlonininkams

3

-

-

-

 

Dešimčiai III ir jaunesnio atskyrio šaulių

 

5

šaudantiems iš šautuvų

3

-

-

-

6

šaudantiems iš pistoletų

-

-

2

3

7

penkiakovininkams

-

-

-

-

8

biatlonininkams

5

-

-

-

 

Dešimčiai II atskyrio šaulių

 

9

šaudantiems iš šautuvų

5

1

-

-

10

šaudantiems iš pistoletų

-

-

2

5

11

penkiakovininkams

-

-

-

5

12

biatlonininkams

5

-

-

-

 

Kiekvienam I atskyrio kandidatui į sporto meistrus, sporto meistrui šauliui

 

13

šaudantiems iš šautuvų

2

2

-

-

14

šaudantiems iš pistoletų

-

-

1

3

15

penkiakovininkams

-

-

-

1

16

biatlonininkams

1

-

-

-

 

Kiekvienai biatlono specializuotos mokyklos mokomajai grupei

 

 

17

8

-

-

-

 

Pastaba: Organizacijoms, kultivuojančioms stendinį sportą, skiriama stendinių šautuvų: dešimčiai pradedančių šaulių – 4 šautuvai;

II ir III atskyrio šauliams – vienas šautuvas dviems;

kiekvienam I atskyrio šauliui, kandidatui į sporto meistrus ir sporto meistrui – po vieną šautuvą.

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 5

 

Sporto komiteto, sporto mokykloms ir kulkinio šaudymo sekcijoms priklausančių šaunamųjų ginklų ir šaudmenų

TABELIS

 

Patvirtintas

Suderintas

 

1. Vaikų ir jaunimo sporto mokyklos (pradinio mokymo) šautuvų grupė, kiekvienam 100 užsiiminėjančių:

1-mi metai – 20 šautuvų 5,6 mm kal.

2-ri metai – 20 šautuvų 5,6 mm kal.

3-ti metai – 50 šautuvų 5,6 mm kal.

Šaudmenys vieniems metams vienam užsiiminėjančiam:

1-mi metai – 1,5 tūkst. vien.

2-ri metai – 2,5 tūkst. vien.

3-ti metai – 5,5 tūkst. vien.

2. Vaikų ir jaunimo sporto mokyklos, specialiosios olimpinio rezervo vaikų ir jaunimo mokyklos, sportinio profilio mokyklos – internatai (treniruočių grupės).

Šautuvų grupė kiekvienai dešimčiai užsiiminėjančių:

1-mi metai – 10 šautuvų 5,6 mm kal.

2-ri metai – 10 šautuvų 5,6 mm kal.

3-ti metai – 20 šautuvų 5,6 mm kal.

Pistoletų grupė, kiekvienai dešimčiai užsiiminėjančių:

1-mi metai – 10 pistoletų 5,6 mm kal.

2-ri metai – 10 pistoletų 5,6 mm kal.

3-ti metai – 30 pistoletų 5,6 mm kal.

Šaudmenys vieniems metams vienam užsiiminėjančiam:

1-mi metai – 6,0 tūkst. vien.

2-ri metai – 8,5 tūkst. vien.

3-ti metai – 10,0 tūkst. vien.

3. Specialiosios olimpinio rezervo vaikų ir jaunimo mokyklos, sportinio profilio mokyklos – internatai, aukštojo sportinio meistriškumo mokyklos (sportinio tobulinimo grupės).

Šautuvų grupė kiekvienai dešimčiai užsiiminėjančių:

1-mi metai – 20 šautuvų 5,6 mm kal.

2-ri metai – 20 šautuvų 5,6 mm kal.

3-ti metai – 20 šautuvų 5,6 mm kal.

Pistoletų grupės kiekvienai dešimčiai užsiiminėjančių:

1-mi metai – 30 pistoletų 5,6 mm kal.

2-ri metai – 30 pistoletų 5,6 mm kal.

3-ti metai – 30 pistoletų 5,6 mm kal. ir 10 pistoletų (revolverių) 7,62 mm

Šaudmenys vieniems metams vienam užsiiminėjančiam:

1-mi metai – 13,0 tūkst. vien.

2-ri metai – 18,0 tūkst. vien.

3-ti metai – 21,0 tūkst. vien.

4. Specialiosios olimpinio rezervo vaikų ir jaunimo mokyklos, aukštojo sportinio meistriškumo mokyklos (aukštojo sportinio meistriškumo grupės).

Šautuvų grupė vienam užsiiminėjančiam:

2 šautuvai 5,6 mm kal. ir 2 šautuvai 7,62 mm kal.

Pistoletų grupė vienam užsiiminėjančiam:

3 pistoletai 5,6 mm kal. ir 1 pistoletas (revolveris) 7,62 mm kal.

Šaudmenų vieniems metams vienam užsiiminėjančiam:

25 tūkst. vien.

 

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 6

 

Ministerijų, departamentų, Lietuvos bankų, kurių darbuotojams leidžiamas nuolatinis tarnybinio šaunamojo ginklo saugojimas ir nešiojimas

SĄRAŠAS

 

Lietuvos Respublikos Prokuratūra

Žemės ūkio ministerija

Miškų ūkio ministerija

Ryšių ir informatikos ministerija

Susisiekimo ministerija

Teisingumo ministerija

Valstybės kontrolės departamentas

Muitinių departamentas

Aplinkos apsaugos departamentas

Lietuvos bankai

______________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1991 m. lapkričio mėn. 11 d. nutarimu Nr. 463

Instrukcijos priedas Nr. 7

 

________________________________________________________________________________

 

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija

Policijos departamentas

 

LEIDIMAS Nr. __________

 

vieta fotografijai                                                      __________________________________

                                                                                                                        (policijos komisariato pavadinimas)

A. V.                                                     leidžia pil. _________________________

 

laikyti ir nešioti šaunamąjį ginklą _______________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Leidimo galiojimo laikas pratęstas iki 19...... m............. mėn........ d.

 

A. V.                                                               _________________________________

_______________________________________________________________________________

 

Leidimo galiojimo laikas pratęstas iki 19...... m........... mėn. ........d.

 

A. V.                                                                       __________________________________

________________________________________________________________________________

(ginklo markė, kalibras, serija, numeris)

leidimas galioja iki 19....... m. ...............mėn. ......d.

 

Leidimas išduotas 19....... m. ............mėn. .....d.

 

Leidimo galiojimo laikas pratęstas iki 19....... m. ............mėn. .....d.

 

A. V.                                                       ______________________

 

Leidimo galiojimo laikas pratęstas iki 19....... m. ............mėn. .....d.

 

A. V.                                                   ________________________

 

TAISYKLĖS

 

1. Perduoti šautuvą kitam asmeniui griežtai draudžiama;

2. Šaunamojo ginklo pametimo ar pagrobimo atveju, o taip pat pakeitus gyvenamąją ar darbo vietą, prašom pranešti vietos policijos komisariatui.

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 8

 

Ginklų ir šaudmenų, skirtų apsaugai apginkluoti

NORMOS

 

1. Apginklavimo normos

 

Sukarinta apsauga – 2 vien. graižtvinių ginklų postui.

Ginkluotų sargų apsauga – 1 vien. graižtvinių ginklų postui.

Sargybinė apsauga – kiekvienas sargybinis apginkluojamas lygiavamzdžiu šautuvu.

Susisiekimo ministerijos ir kt. ministerijų sukarinta apsauga, – kiekvienas eilinis ir vadovaujantis asmuo.

1 kategorijos sukarinta apsauga – apginkluojamas pagal Vyriausybės nustatytas normas.

 

2. Šaudmenų normos

 

Apsaugos rūšis

Ginklų rūšis

Nemažinama atsarga ginklo vien.

Sunaudota per metus

Praktiškai vienam žmogui

Šaudymo pa- tikrinimui 1 ginklui

1

2

3

4

5

Sukarinta apsauga

Šautuvas (karabinas)

60

10

8

 

Pistoletas

32

12

8

 

Revolveris

28

12

8

Ginkluotų sargų apsauga

Šautuvas (karabinas)

40

8

4

 

Pistoletas

16

8

4

 

Revolveris

14

8

4

Sargai, ginkluoti

Šautuvas (karabinas)

40

8

4

graižtviniais

Pistoletas

16

8

4

ginklais

Revolveris

14

8

4

Sargai ginkluoti lygiavamzdžiais ginklais

Šautuvas

10

8

4

 

Sukarintos apsaugos asmeninė sudėtis apginkluojama:

 

Eil. Nr.

Pareigos

Šautuvas, karabinas

Pistoletas, revolveris

1

2

3

4

1.

Būrio viršininkas

-

1

2.

Būrio viršininko pavaduotojas, sukarintos apsaugos vadovas

-

1

3.

Grupės viršininkas, sargybos viršininkas

-

1

4.

Leidimų biuro viršininkas

-

1

5.

Kinologijos komandos viršininkas

-

1

6.

Vyresnysis šaulys, vidaus posto ar KP šaulys

-

1

7.

Vyresnysis šaulys, išorės posto šaulys

1

-

8.

Tarnybinių šunų vadovas

-

1

 

PASTABOS:

1. Šaudmenis, skirtus ginklų šaudymui patikrinti, naudoti kitiems tikslams draudžiama.

2. Būtinumą atlikti ginklų šaudymo patikrinimą du kartus per metus nustato sukarintos apsaugos vadovas.

3. Mokymo tikslams ir šaudymo pratyboms leidžiama sukarintos apsaugos komandai (būriui) įsigyti 2 mokomuosius šautuvus (2 karabinus) ir 2 mažo kalibro šautuvus.

4. Lygiavamzdžių šautuvų šoviniai užtaisomi šratais Nr. 8 ir Nr. 9.

5. Ginklų visų rūšių apsaugai – 1 ginklas kiekvienai dešimčiai ginklų, kuriais ginkluota apsauga.

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 9

 

19....... m. ............mėn. .....d.

 

LEIDIMO ŠAKNELĖ Nr. ________________

 

Išduota ___________________________________________________________________

                                                                          (organizacijos, įstaigos pavadinimas)

esančiai _________________________________________________________________________

                                                                                                             (adresas)

pervežti _________________________________________________________________________

                                                                                       (transporto rūšis)

nuo ____________________________________________________________________________

iki _____________________________________________________________________________

maršrutu ________________________________________________________________________

žemiau paminėtą krovinį ____________________________________________________________

Už krovinio pervežimą atsakingas _______________________________________________

                                                                                                                        (pavardė, inicialai)

 

Krovinį lydintieji asmenys:

1. ________________________________________________________________________

2. ________________________________________________________________________

3. ________________________________________________________________________

 

Galioja iki 19....... m. ............mėn. .....d.

 

Lietuvos Respublikos

Vidaus reikalų ministerija PD

 

________________________________________________________________________________

(policijos komisariato pavadinimas)

 

19....... m. ............mėn. .....d.

LEIDIMAS Nr.

 

Išduota ___________________________________________________________________

                                                                            (organizacijos, įstaigos pavadinimas)

esančiai _________________________________________________________________________

                                                                                           (adresas)

pervežti _________________________________________________________________________

                                                                            (transporto rūšis)

nuo ____________________________________________________________________________

                                                                           (išsiuntimo punktas)

iki _____________________________________________________________________________

                                                                                (paskyrimo punktas)

maršrutu ________________________________________________________________________

žemiau paminėtą krovinį ____________________________________________________________

________________________________________________________________________________

(krovinio pavadinimas, kiekis, svoris, nurodomas žodžiu ir skaičiais)

 

Už krovinio pervežimą atsakingas _______________________________________________

                                                                                                     (pavardė, inicialai, paso serija, numeris)

 

Krovinį lydintieji asmenys:

1. ________________________________________________________________________

2. ________________________________________________________________________

3. ________________________________________________________________________

 

Galioja iki 19....... m. ............mėn. .....d.

 

Policijos komisariato komisaras                         ________________________________

                                                            A. V.                               (parašas)

 

Pastabos:

1. Vežti antroje leidimo pusėje paminėtą krovinį rankiniu bagažu metro, tramvajuose, troleibusuose ir autobusuose, bagažu keleiviniuose lėktuvuose arba siųsti paštu – griežtai draudžiama.

2. Pervežant krovinį rankiniu bagažu, atsakingas asmuo privalo ne vėliau kaip prieš 2 valandas prieš traukiniui (laivui) išvykstant, pateikti stoties (prieplaukos) viršininkui šį leidimą ir krovinį apžiūrėti.

3. Pervežant krovinį rankiniu bagažu, geležinkeliu arba vandens keliu, arkliais arba autotransportu, leidimas laikomas pas atsakingą asmenį, lydintį krovinį.

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 11

 

19....... m. ............mėn. .....d.

 

LEIDIMO ŠAKNELĖ Nr. ___________

 

Išduota ___________________________________________________________________

(pavardė, inicialai)

esančiam ________________________________________________________________________

(nurodyti šalį)

 

turi teisę išvežti (įvežti)_____________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Galioja iki ________________ nuo išdavimo dienos

________________________________________________________________________________

(policijos komisariato pavadinimas)

 

19....... m. ............mėn. .....d.

 

LEIDIMAS Nr. __________

 

Išduota ___________________________________________________________________

(pavardė, inicialai)

esančiam ________________________________________________________________________

(nurodyti šalį į kurią atvykst.)

turi teisę išvežti (įvežti) _____________________________________________________________

________________________________________________________________________________

(daiktų ir medžiagų pavadinimas, kiekis, svoris nurodomas skaičiais ir žodžiais)

Iš kokios šalies įvežama _______________________________________________________

Į kokią šalį išvežama _________________________________________________________

Per muitinės punktą __________________________________________________________

Galioja iki ________________________________________________  nuo išdavimo dienos

 

A. V.      Policijos komisaras                           ____________________

                                                                                                                     (parašas)

 

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 12

 

19....... m. ............mėn. .....d.

 

LEIDIMO ŠAKNELĖ Nr. ________

 

Išduota ___________________________________________________________________

(organizacijos pavadinimas)

pervežti _________________________________________________________________________

į _______________________________________________________________________________

iš ______________________________________________________________________________

ir atgal išvežti (įvežti) ______________________________________________________________

per muitinę ______________________________________________________________________

 

Už pervežimą atsakingas______________________________________________________

________________________________________________________________________________

(pavardė, inicialai, paso serija ir numeris)

 

Asmenys, lydintys ginklus kelyje:

1. ________________________________________________________________________

(pavardė, inicialai)

2. ________________________________________________________________________

(pavardė, inicialai)

Leidimas galioja ___________________________________________nuo išdavimo dienos

 

LR VRM Policijos departamentas

 

LEIDIMAS Nr. _____________

 

Išduota ___________________________________________________________________

(nurodyti organizaciją, siunčiančią sportinę delegaciją)

pervežti _________________________________________________________________________  

(nurodyti daiktų ir medžiagų kiekį, svorį skaičiais ir žodžiais)

į _______________________________________________________________________________

(nurodyti šalį, į kurią vežamas krovinys)

iš ______________________________________________________________________________

(nurodyti šalį, iš kurios atvežamas krovinys)

pakartotino išvežimo (įvežimo) _______________________________________________________

                                                                                           (nurodyti į kokią šalį sugrįžta krovinys)

per muitinę ______________________________________________________________________

Už pervežimą atsakingas ______________________________________________________

                                                                                            (pavardė, inicialai, paso serija ir numeris)

Asmenys, lydintys ginklus kelyje:

1. ________________________________________________________________________

(pavardė, inicialai)

2. ________________________________________________________________________

(pavardė, inicialai)

Leidimas galioja ___________________________________________nuo išdavimo dienos

 

A. V.        Policijos komisaras                  _____________________

                                                                                                             (parašas)

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 13

 

TVIRTINU

_______________________________

           (organizacijos, mokymo įstaigos

_______________________________

        vadovo pareigos, pavardė, inicialai)

___________________

                  (parašas)

 

19....... m. ............mėn. .....d.

 

ŠAUDMENŲ NURAŠYMO AKTAS

 

Komisija, kurios pirmininkas ___________________________________________________

                                                                                                          (pareigos, pavardė, inicialai)

nariai: 1. ________________________________ 2. ______________________________________

                     (pavardė, inicialai)                                                                         (pavardė, inicialai)

surašė šį aktą, kad, remiantis _________________________________________________________

                                                                                 (įsakymo, nurodymo, potvarkio numeris, data)

pravesto šaudymo treniruotės, šaudymo varžybos (nereikalinga išbraukti) iš ____________________

________________________________________________________________________________

(ginklų rūšis, markė, kalibras)

Pagal pridedamus lapų išdavimo – grąžinimo žiniaraščius šaudymuose sunaudota šaudmenų:

_________________________________________  __________________________________ vien.

                                     (ginklo rūšis, kalibras)                                                          (kiekis skaičiais ir žodžiais)

_________________________________________  __________________________________ vien.

                                     (ginklo rūšis, kalibras)                                                          (kiekis skaičiais ir žodžiais)

 

Komisija, patikrinusi šaudmenų išdavimo ir naudojimo pagrįstumą, siūlo nurašyti iš

apskaitos ________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

(organizacijos, įstaigos, įmonės, mokymo įstaigos pavadinimas)

_________________________________________  __________________________________ vien.

                                     (ginklo rūšis, kalibras)                                                          (kiekis skaičiais ir žodžiais)

_________________________________________  __________________________________ vien.

                                     (ginklo rūšis, kalibras)                                                          (kiekis skaičiais ir žodžiais)

 

Komisijos pirmininkas                                                     parašas

 

Komisijos nariai                                                               1. parašas

                                                                                         2. parašas

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 14

 

ŠAUDMENŲ IŠDAVIMO – GRĄŽINIMO TIRE

ŽINIARAŠTIS

 

________________________________________________________________________________

(organizacijos pavadinimas)

 

19....... m. .............mėn. .....d.

 

Eil. Nr.

gavėjas (pavardė, inicialai)

išduota šovinių

gavėjo parašas ir data

grąžinta atgal

pakvitavimas apie šovinių grąžinimą ir data

pastabos

kalibras

kiekis

nesunaudotų

neiššovusių

kalibras

kiekis

kalibras

kiekis

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

 

Atsakingas už šaudmenų apskaitą, laikymą ir išdavimą        ________________________

                                                                                                                                             (pavardė, inicialai)

šaudymo vadovas                          _____________________             ______________

                                                                     (pavardė, inicialai)                                         (parašas)

 

______________________

(parašas)

 

19....... m. .............mėn. .....d.

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 15

 

ŠAUDMENŲ IŠDAVIMO-GRĄŽINIMO ŽINIARAŠTIS Nr.

________________________________ SANDĖLYJE

                                                                    (organizacijos pavadinimas)

_________________________________________________________________

                                                                           (ŠAUDMENŲ PAVADINIMAS)

Eil. Nr.

išdavimo data

kam išduota (pavardė, inicialai)

išduotų šovinių kiekis

gavėjo parašas

grąžinta atgal

grąžintų šovinių kiekis

pakvitavimas apie grąžinimą ir data

nesunaudotų šovinių

neiššovusių šovinių

gilzių

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

________________________________________________________________________________

 

Nurodytus žiniaraštyje šaudmenis

Išdavė _______________________               Priėmė _________________________

             (sandėlio viršininko pavardė,                                             (asmens, atsakingo už šaudmenų

                          inicialai ir parašas)                                                         laikymą ir išdavimą, pavardė,

                                                                                                                                 inicialai, parašas)

 

19....... m. .............mėn. .....d.                                        19....... m. .............mėn. .....d.

 

Išdavimo (grąžinimo) teisingumą patikrino

Viršininkas                                             _____________________________

 

19....... m. .............mėn. .....d.

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 18

 

19____ m. _______________ mėn. ____ d.

 

LEIDIMO ŠAKNELĖ Nr.__________

korešok razrešenija

 

Išduotas pil. ________________________________________________________________

vydannogo gr.                            (pavardė, vardas, tėvo v. familija, imia otčestvo)

įsigyti graižtvotą medžioklinį šautuvą

na pravo priobretenija nareznogo ružja

vintovki sistemy ___________________________________________________________  sistemos

kalibrov ___________________________________________________________________  kalibro

(nenužnoe vyčerknutj)

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS PD

 

DP MINISTERSTVA VNUTRENNICH DEL

 

________________________________________________________________________________

(policijos komisariato pavadinimas – naimen. komissariata policii)

__________________                                         19___ m. __________ mėn. __ d.

(miestas – gorod) g. mes. d.

 

LEIDIMO DUBLIKATAS Nr. _____

dublikat razrešenija

 

Išduotas pil. ________________________________________________________________

vydannogo gr.                           (pavardė, vardas, tėvo v. – familija, imia, otčestvo)

įsigyti graižtvotą medžioklinį šautuvą

na pravo priobretenija nareznogo ružja

vintovki sistemy ___________________________________________________________  sistemos

kalibra ____________________________________________________________________  kalibro

(nereikl. išbraukti – nenužn. vyčerknutj)

____________________________________________

(Policijos komisariato komisaro parašas

podpis kommissara kommisariata policii)

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS PD

DP MINISTERSTVA VNUTRENNICH DEL

 

________________________________________________________________________________

(policijos komisariato pavadinimas – naimen. komisariata policii)

____________________                                   19___ m. __________ mėn. __ d.

(miestas – gorod) g. mes. d.

 

LEIDIMAS Nr. _____

razrešenie

 

Išduotas pil. ________________________________________________________________

vydannogo gr.                             (pavardė, vardas, tėvo v. – familija, imia, otčestvo)

 

įsigyti graižtvotą medžioklinį šautuvą

na pravo priobretenija nareznogo ružja

 

vintovki sistemy ___________________________________________________________  sistemos

kalibra ____________________________________________________________________  kalibro

(nereikal. išbraukti – nenužn. vyčerknutj)

 

Galioja iki 19___ m. ____________ mėn.___ d., pateikus asmens dokumentus

Dejstvitelno po g. mes. d. po redjavlenii dokumenta, utverždajuščego ličnostj

____________________________________________

                       (Policijos komisariato komisaro parašas

                      podpis kommissara kommisariata policii)

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 19

 

KORTELĖ – PAREIŠKIMAS Nr._______

 

__________________________________________________        Vieta

                       (pavardė, vardas, tėvo vardas, gimimo data ir vieta)                     fotonuotraukai

Adresas ___________________________________________

Namų telefonas _______________ Pasas _____________                     3 x 4

________________________________________

                        (serija, numeris, kas ir kada išdavė)

Darbovietė_________________________________________________________________

Užimamos pareigos _______________ Darbovietės adresas__________________________

_________________________________ Darbovietės telefonas ____________________________

________________________________________________________________________________

(sistema, markė, kalibras, serija, numeris ir gamybos metai)

 

PAREIŠKIMAS

 

Prašau išduoti leidimą ginklo nešiojimui ir laikymui

________________________________________________________________________________

(sistema, markė, kalibras, serija, numeris ir gamybos metai)

 

Medžiotojo bilietas Nr. __________________ Išduotas _____________________________

________________________________________________________________________________

(išdavimo data, kieno išduota)

 

19....... m. .............mėn. .....d.                                Parašas ___________________

19....... m. .............mėn. .....d.

________________________________________________________________________________

Išduotas leidimas Nr. _________

 

YPATINGIEJI ATŽYMĖJIMAI

 

19....... m. .............mėn. .....d.                                     ________________________

 

sekantiems ginklams: _________________ _____________________________________________

______________________________________________________  _________________________

______________________________________________________  _________________________

______________________________________________________  _________________________

______________________________________________________  _________________________

 

Leidimas išduotas iki                                             _________________________

19....... m. .............mėn. .....d.                                _________________________

Leidimas pratęstas iki:                                            _________________________

19....... m. .............mėn. .....d.                                _________________________

19....... m. .............mėn. .....d.                                _________________________

19....... m. .............mėn. .....d.                                _________________________

19....... m. .............mėn. .....d.                                _________________________

 

________________________________________________________________________________ _______________________________________________________ _________________________

(kvito data ir taupomosios kasos Nr.)

________________________________________________________________________________

_______________________________________________________ _________________________

_______________________________________________________ _________________________

_______________________________________________________ _________________________

 

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 20

 

Dujinių pistoletų (revolverių), balionėlių įsigijimo parduotuvėje registracijos

ŽURNALAS

 

Eil. Nr.

Įsigijimo data

Piliečio pavardė, vardas, tėvo vardas, gimimo metai

Paso serija, numeris, kas ir kada išdavė

Gyvenamoji vieta

Serija numeris

Ką įsigijo

Piliečio parašas

Pastaba

 

______________


Instrukcijos priedas Nr. 21

________________________________________________________________________________

 

LIETUVOS RESPUBLIKA

LEIDIMAS Nr.

Išduotas 19....... m. .............mėn. .....d.

vieta                   _____________________________________________________________

fotografijai                                              (policijos komisariato pavadinimas)

Pil. __________________________________________________________

A. V.

__________________________________________________________________________

Įrašyta į įskaitą

 

Leidžiama laikyti ir nešioti medžioklinį šautuvą

 

Galioja iki 199....... m. .............mėn. .....d.      199....... m. .............mėn. .....d.

 

Leidimo galiojimo laikas pratęstas iki 199....... m. .............mėn. .....d.

 

A. V.

 

Leidimo galiojimo laikas pratęstas iki 199....... m. .............mėn. .....d.

 

A. V.

 

Leidimo galiojimo laikas pratęstas iki 199....... m. .............mėn. .....d.

 

A. V.

 

Leidimo galiojimo laikas pratęstas iki 199....... m. .............mėn. .....d.

 

A. V.

 

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 22

 

Šaunamųjų ginklų savininkų apskaitos

ŽURNALAS

________________________________________________________________________________

(teritorinio policijos komisariato pavadinimas)

 

Eil. Nr.

Ginklo savininko pavardė, vardas tėvo vardas

Adresas, telefonas

Ginklo rūšis, kalibras, numeris

Leidimo turėti ginklą Nr.

Leidimo turėti ginklą numeris

Ginklo savininko patikrinimo pagal gyvenamąją vietą data

Išbraukimo iš apskaitos ar ginklo konfiskavimo atžyma (išbraukimo data, adresas, kur išvyko savininkas, konfiskavimo data ir pagrindas)

 

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 24

 

                          TVIRTINU:

____________________________________

           (komisariato pavadinimas, komisaras)

____________________________________

                                  data parašas

 

IŠVADA

Dėl leidimo laikyti šaunamąjį ginklą sunaikinimo

 

19....... m. .............mėn. .....d.

________________________________________________________________  nustatė, kad

(davusio išvadą asmens pareigos, pavardė, inicialai)

________________________________________________________________________________

(ginklo savininko pavardė, inicialai, namų adresas, nurodomos

________________________________________________________________________________

pažeidimo aplinkybės, dėl kurių negalima toliau laikyti šaunamąjį ginklą)

 

Atsižvelgiant į tai:

1. Anuliuoti leidimą Nr., išduotą ________________________________________________

                                                                                                                           (kas išdavė)

_________________ iki _________ laikyti _____________________________________________

                                              (data)                                                          (ginklo markė, numeris)

ir apie tai pranešti _________________________________________________________________

                                                                                                (pavardė, inicialai)

2. ________________________________________________________________________

(konfiskuoti ginklą ar pareikalauti pasižadėjimo realizuoti jį

________________________________________________________________________________

nustatytu laiku)

________________________________________________________________________________

(surašiusio išvadą asmens pareigos,

________________________________________________________________________________

pavardė, inicialai)

 

Su išvada supažindintas

ginklo savininko parašas                                                        parašas

 

data

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 25

 

PAGRINDINIAI MEDŽIOKLINIŲ ŠAUNAMŲJŲ GINKLŲ GEDIMAI, Į KURIUOS ATSIŽVELGIAMA GINKLUS REGISTRUOJANT (PERREGISTRUOJANT)

 

1. Materialiosios dalies būklė, kuriai esant ginklų negalima registruoti ar perregistruoti.

Pagrindinių ginklo mazgų ir detalių gedimai ar metalinių dalių stipri korozija, dėl kurios užsikirto mechanizmas, ginklas tapo netinkamas naudoti ir neremontuojamas. Sutrumpinti vamzdžiai iki mažesnio kaip 500 mm ilgio.

2. Materialiosios dalies būklė, kuriai esant ginklus galima registruoti ar perregistruoti tiktai pašalinus esančius defektus.

2.1. Metalinių detalių mechaniniai pakenkimai, sumažinantys jų tvirtumą:

2.1.1. Vamzdžių ir uokso įtrūkimas.

2.1.2. Vamzdžių išsipūtimai ir kitos deformacijos, sąlygojančios jų sienelių storio suplonėjimą.

2.1.3. Vamzdžių pragręžimai ar frezavimai, sąlygojantys jų sienelių storio suplonėjimą.

2.1.4. Uoksų defektai, trukdantys normaliai užtaisyti ginklą (išsipūtimai, daužiklių užsikirtimai ir t. t.).

2.1.5. Uždarančių mechanizmų detalių defektai arba jų nebuvimas, mažinantys ginklo uokso uždarymo tvirtumą.

2.2. Medinių (ar panašios medžiagos) detalių mechaniniai pakenkimai ar pakenkimai, sumažinantys jų tvirtumą:

2.2.1. Buožės nebuvimas ar stipriai pakeistas buožės dydis.

2.2.2. Gilūs kiauriniai įskilimai buožėje, atskilę jos dalys ir kiti defektai, tarp jų remontuoti parankinių priemonių pagalba (vinys, medsraigčiai, viela, izoliacinė juosta ir kt.).

2.3. Sumažėjęs metalinių ir medinių ginklo dalių sujungimo tvirtumas, jų pasislinkimas ar klibėjimas viena kitos atžvilgiu.

2.4. Defektai, kurie sukėlė gaiduko ar daužiklio nutrūkimą iš skeliamosios ar saugiklinės užkabos, nenuspaudus nuleistuko (sukrėtus, trenkus, numetus ir kt.).

2.5. Sumažėjusi, lyginant su normomis, nustatytomis šio modelio ginklams, gaiduko nuleidimo iš skeliamosios užkabos pastanga, kuri reikalinga mygti gaiduką.

2.6. Saugiklių ar gaidukų paramėjų gedimai.

2.7. Taikymo įtaisų gedimai.

 

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 23

 

Pavardė, vardas, tėvo vardas ___________________________________________________

Gimimo metai ______________________________________________________________

Gimimo vieta _______________________________________________________________

Darbo vieta ir pareigos _______________________________________________________

Gyvenamoji vieta ___________________________________________________________

Turi ginklą _________________________________________________________________

(pavadinimas, rūšis, numeris)

Leidimo turėti ginklą galiojimo laikas ____________________________________________

Kortelę sudarė ______________________________________________________________

(pareigūno pareigos, pavardė)

 

19....... m. .............mėn. .....d.                                        _________________

                                                                                                                                   (parašas)

 

Pastaba: Apskaitos kortelę pildo leidimų sistemos pareigūnas ir įtraukia į šaunamųjų ginklų savininkų kartoteką, kuri nuolatos laikoma policijos komisariatų budėtojų dalyje. Leidimų sistemos pareigūnas sutikrina kartoteką pagal šaunamųjų ginklų savininkų apskaitos žurnalą ne rečiau kaip du kartus per metus. Kortelės numeris atitinka leidimo numerį.

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 26

 

19....... m. .............mėn. .....d.

 

LEIDIMO ŠAKNELĖ Nr._____

 

Išduoto ___________________________________________________________________

atsakomybėn ______________________________________________________________  laikyti ir

prekiauti ________________________________________________________________________

(nurodyti kam)

 

1. ________________________________________________________________________

2. ________________________________________________________________________

3. ________________________________________________________________________

4. ________________________________________________________________________

5. ________________________________________________________________________

6. ________________________________________________________________________

7. ________________________________________________________________________

8. ________________________________________________________________________

 

Galioja iki 19....... m. .............mėn. .....d.

 

Vidaus reikalų ministerija _____________________________________________________

(organo pavadinimas)

 

LEIDIMAS Nr. __________

19....... m. .............mėn. .....d.

 

Išduotas ___________________________________________________________________

(įstaigos, įmonės, organizacijos pavadinimas)

________________________________________________________________________________

(pareigos, pavardė, vardas, tėvo vardas)

_____________________________________________________________________  atsakomybėn

________________________________________________________________________________

(funkcionuoti) laikyti ir prekiauti

________________________________________________________________________________

(nurodyti kam)

 

1. ________________________________________________________________________

2. ________________________________________________________________________

3. ________________________________________________________________________

4. ________________________________________________________________________

5. ________________________________________________________________________

6. ________________________________________________________________________

7. ________________________________________________________________________

8. ________________________________________________________________________

(kiekis ir svoris nurodomas žodžiu)

 

Galioja iki 19....... m. .............mėn. .....d.

 

V. A.                                        _______________________________

                                                                                               (vadovas)

 

PASTABOS:

1. Leidimas nuolat laikomas prekybos įstaigoje sandėlyje (saugykloje) ir pateikiamas, pareikalavus policijos pareigūnui.

2. Pametus ar pavogus daiktus ir medžiagas, nurodytas leidime, arba pakeitus įmonės (įstaigos, organizacijos) adresą ar pavadinimą, būtina nedelsiant pranešti atitinkamai policijos įstaigai.

3. Daiktų bei medžiagų, kuriems išduotas leidimas, perdavimas kitai organizacijai (įmonei, įstaigai) be policijos įstaigos leidimo draudžiamas.

4. Prekybos organizacijos, parduodamos reikmenis dauginimo aparatams, antroje pusėje daro pažymą apie jų pardavimą.

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 27

 

GAUTŲ ŠAUNAMŲJŲ GINKLŲ APSKAITOS GINKLŲ REMONTO ĮMONĖJE KNYGA

 

Pradėta ______________                                                   Baigta _________________

 

Eil. Nr.

kas atidavė remontuoti šaunamąjį ginklą (organizacijos pavadinimas, adresas, ginklo savininko pavardė, vardas, tėvo vardas ir adresas)

policijos komisariato leidimo laikyti ginklą

ginklo priėmimo remontuoti kvito Nr.

ginklo markė (modelis)

ginklo kalibras, serija, numeris

asmens, priėmusio remontuoti ginklą pavardė

1

2

3

4

5

6

7

 

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 28

 

Policijos komisariato                               _________________________________

antspaudas;                                                        (komiso parduotuvės pavadinimas)

 

siuntimo numeris direktoriui                   _____________________

ir data                                                                (pavardė, inicialai)

 

________________________________________________________________________________

(pašto indeksas, parduotuvės adresas)

 

Prašau priimti pardavimui medžioklinį šautuvą _____________________________________

                                                                                                                              (markė, kalibras, numeris)

priklausantį ______________________________________________________________________

                                                 (ginklo savininko pavardė, inicialai, namų adresas, telefonas)

turinčiam leidimą Nr. išduotą_________________________________________________________

________________________________________________________________________________

(policijos komisariatas, išdavęs leidimą laikyti ginklą)

Apie šio ginklo realizavimą prašau pranešti________________________________________

______________________________________________________________________________  ir

(savininko pavardė, inicialai)

_______________________________________________  telefonu _________________________

                                (policijos komisariato pavadinimas)                                                               (telefono numeris)

____________________________________________  Komisaras ___________________________

                                (policijos komisariato pavadinimas)                                                                       (parašas)

 

PASTABA:

Siuntimas į komiso parduotuvę išduodamas ginklo savininkui, asmenims, jo įgaliotiems arba paštu siunčiamas į komiso parduotuvę.

 

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 30

 

19___ m. ______________ mėn.____ d.

 

Leidimo Nr. ________ šaknelė

Išduotas ___________________________________________________________________

(įstaigos, įmonės, organizacijos pavadinimas ar atskiro

________________________________________________________________________________

asmens pavardė, inicialai)

pagaminti ________________________________________________________________________

(išvardinti, kokius antspaudus ir spaudus, nurodyti jų

________________________________________________________________________________

kiekį)

________________________________________________________________________________

(pagal pridedamus pavyzdžius eskizus)

 

Atsakingas už išdavimą ir užsakymų gavimą_______________________________________

________________________________________________________________________________

(nurodyti pavardę, vardą, tėvo vardą)

 

Galioja iki 19 ___ m. ______________ mėn. ___ d.

 

Policijos komisariato _______________________________

 

Lietuvos Respublikos VRM

Policijos departamentas

 

________________________________________________________________________________

(komisariato pavadinimas)

_______________________                    19____ m. _____________ mėn. ___ d.

 

LEIDIMAS Nr. ________

 

Išduotas ___________________________________________________________________

(įstaigos, įmonės, organizacijos pavadinimas, asmens

________________________________________________________________________________

pavardė, inicialai)

pagaminti ________________________________________________________________________

(išvardinti, kokius antspaudus, spaudus, nurodyti jų

________________________________________________________________________________

kiekį)

________________________________________________________________________________

(pagal pridedamus pavyzdžius – eskizus)

 

Atsakingas už išdavimą ir užsakymų gavimą ______________________________________

________________________________________________________________________________

(nurodyti pavardę, v., t. v.)

 

Galioja iki 19___ m. ___________ mėn. ____d.

 

Policijos komisariato _________________________________________

 

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 31

 

19___ m. ________________ mėn. __ d.

 

Leidimo Nr. _____________ šaknelė

 

Išduotas ___________________________________________________________________

(įstaigos, įmonės, organizacijos pavadinimas, ar

________________________________________________________________________________

privataus asmens)

________________________________________________________________________________

(atsakingo asmens pareigos, pavardė, vardas, tėvo vardas)

________________________________________________________________________________

įsteigti antspaudų graviravimo įmonę (dirbtuvę)

 

Policijos komisariato komisaras ____________________________

Lietuvos Respublikos VRM PD

 

________________________________________________________________________________

(policijos komisariato pavadinimas)

 

19___ m. ____________ mėn. ____ d.

 

LEIDIMAS Nr.______

 

Išduotas ___________________________________________________________________

(įmonės, įstaigos, organizacijos pavadinimas, ar

________________________________________________________________________________

privačiam asmeniui)

________________________________________________________________________________

(atsakingo asmens pareigos)

________________________________________________________________________________

(pavardė, vardas, tėvo vardas)

________________________________________________________________________________

įsteigti antspaudų graviravimo įmonę (dirbtuvę)

 

Policijos komisariato komisaras ________________________

 

Pastaba:

1. Leidimas nuolatos laikomas įstaigoje, įmonėje, organizacijoje ar pas privatų asmenį ir pateikiamas policijos komisariato atstovo reikalavimu.

2. Pasikeitus įstaigos, įmonės, organizacijos adresui ar pavadinimui, apie tai nedelsiant pranešama atitinkamam policijos komisariatui.

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 33

 

19___ m. ____________ mėn. ___ d.

 

KVITO ŠAKNELĖ Nr.___________

 

Priimta iš __________________________________________________________________

(organizacijos pavadinimas)

per pil. __________________________________________________________________________

pagal 19___ m. _____________ mėn. ___ d. raštą Nr. ____________________________________

šie antspaudai ir spaudai ____________________________________________________________

________________________________________________________________________________

sunaikinti ryšium su ________________________________________________________________

Antspaudai ir spaudai sunaikinti dalyvaujant ______________________________________

pil. _____________________________________________________________________________

Parašas _____________________

 

Policijos komisariato darbuotojas _______________________________

 

Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerija PD

 

________________________________________________________________________________

(policijos komisariato pavadinimas)

 

_____________________________                         19___ m. ________ mėn. ____ d.

                   (miestas)

 

KVITAS Nr. __________

 

Priimta iš __________________________________________________________________

(organizacijos pavadinimas)

per pil. __________________________________________________________________________

(pavardė, vardas, tėvo vardas)

pagal 19 ___ m. ______________ mėn. ____ d. raštą Nr. _________

šie antspaudai ir spaudai ____________________________________________________________

________________________________________________________________________________

sunaikinti ryšium su ________________________________________________________________

Antspaudai ir spaudai sunaikinti dalyvaujant ______________________________________

pil. _____________________________________________________________________________

Piliečio parašas _____________           Policijos komisariato komisaras _______________________

                                                                                                                                                                (parašas)

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 34

 

Atsiskaitomoji sąskaita _______________________________________________________

Valstybinio banko skyrius _____________________________________________________

Organizacijos pavadinimas ____________________________________________________

Adresas __________________________________  telefonas _________________________

Pagaminimo laikas 19 m. ______________________________________________________

Kvitas – užsakymas Nr. __________

 

Priėmimo data 19....... m. .............mėn. .....d.

 

Užsakymas ________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Eil. Nr.

Daiktų pavadinimas

Kiekis

Suma

 

Priimta iš užsakovo ___________ lapų dokumentų.

 

Priėmėjo parašas _________________

Kasininko parašas ________________

Užsakovo parašas _________________

 

Užsakovų žinios

 

Užsakymas išduodamas tiktai pateikus kvitą – užsakymą, įgaliojimą ir pasą. užsakymo pagaminimo laikas skaičiuojamas nuo pinigų gavimo momento. Užsakymas saugomas tris mėnesius nuo užsakymo atlikimo dienos, po to sunaikinamas.

______________

 


Instrukcijos priedas Nr. 36

 

Atliktų užsakymų pagaminti antspaudus ir spaudus registracijos

KNYGA

 

Užsakovo Nr.

užsakovo organizacijos pavadinimas

policijos komisariato leidimo data ir Nr.

policijos komisariato, išdavusio leidimą, pavadinimas

baigtų gaminių antspaudas

įgaliojimo Nr., data, paso serija, numeris, kas ir kada išdavė

1

2

3

4

5

6

 

______________

 

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Įsakymas

Nr. 592, 1992-10-09, , i. k. 0922310ISAK00000592

Dėl Vidaus reikalų ministro 1992 m. sausio 2 d. įsakymo Nr. 1 "Dėl Vidaus reikalų organų leidimų sistemos vykdymo tvarkos" papildymo