Suvestinė redakcija nuo 2013-07-12
Įsakymas paskelbtas: Žin. 2012, Nr. 37-1878, i. k. 11200GKISAK05-V-229
LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO
Į S A K Y M A S
DĖL PAIMTO, KONFISKUOTO TURTO, TURTO, Į KURĮ NUOSAVYBĖS TEISĖS LAIKINAI APRIBOTOS, DAIKTINIŲ ĮRODYMŲ PRIĖMIMO, APSKAITOS, SAUGOJIMO, PERDAVIMO, GRĄŽINIMO IR NAIKINIMO INSTRUKCIJOS PATVIRTINIMO
2012 m. kovo 26 d. Nr. 5-V-229
Vilnius
Siekdamas reglamentuoti paimto, konfiskuoto turto, turto, į kurį nuosavybės teisės laikinai apribotos, daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos, saugojimo, perdavimo, grąžinimo ir naikinimo policijos įstaigose tvarką:
1. Tvirtinu Paimto, konfiskuoto turto, turto, į kurį nuosavybės teisės laikinai apribotos, daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos, saugojimo, perdavimo, grąžinimo ir naikinimo instrukciją (pridedama).
2. Pavedu policijos įstaigų vadovams su įsakymo 1 punktu patvirtinta instrukcija supažindinti pavaldžius pareigūnus.
3. Nustatau, kad įsakymo vykdymo kontrolė atliekama vadovaujantis policijos įstaigų vidaus kontrolės procedūrų aprašais.
4. Pripažįstu netekusiais galios:
4.1. Lietuvos policijos generalinio komisaro 2001 m. gruodžio 19 d. įsakymą Nr. 622 „Dėl Paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų, daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos, saugojimo, perdavimo, grąžinimo ir naikinimo instrukcijos patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 111-4059);
4.2. Lietuvos policijos generalinio komisaro 2006 m. spalio 17 d. įsakymą Nr. 5-V-599 „Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2001 m. gruodžio 19 d. įsakymo Nr. 622 „Dėl Paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų, daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos, saugojimo, perdavimo, grąžinimo ir naikinimo instrukcijos patvirtinimo“ pakeitimo“ (Žin., 2006, Nr. 113-4330);
4.3. Lietuvos policijos generalinio komisaro 2009 m. rugsėjo 11 d. įsakymą Nr. 5-V-651 „Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2001 m. gruodžio 19 d. įsakymo Nr. 622 „Dėl Paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų, daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos, saugojimo, perdavimo, grąžinimo ir naikinimo instrukcijos patvirtinimo“ pakeitimo“.
5. Skelbiu šį įsakymą Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje.
PATVIRTINTA
Lietuvos policijos generalinio komisaro
2012 m. kovo 26 d. įsakymu Nr. 5-V-229
PAIMTO, KONFISKUOTo turto, TURTO, į KURį NUOSAVYBĖS TEISĖS LAIKINAI APRIBOTOS, DAIKTINIŲ ĮRODYMŲ PRIĖMIMO, APSKAITOS, SAUGOJIMO, PERDAVIMO, GRĄŽINIMO IR NAIKINIMO INSTRUKCIJA
I. BENDROsios nuostatos
1. Paimto, konfiskuoto turto, turto, į kurį nuosavybės teisės laikinai apribotos, daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos, saugojimo, perdavimo, grąžinimo ir naikinimo instrukcija (toliau – Instrukcija) nustato paimto, konfiskuoto turto, turto, į kurį nuosavybės teisės laikinai apribotos, daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos, saugojimo, perdavimo, grąžinimo ir naikinimo Policijos departamente prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Policijos departamentas), teritorinėse bei specializuotose policijos įstaigose tvarką.
2. Šioje Instrukcijoje vartojamos sąvokos:
Brangakmeniai – natūralūs apdirbti ir neapdirbti brangieji akmenys: deimantai, smaragdai, rubinai, safyrai, organinės kilmės brangakmeniai (išskyrus gintarą) pagal Juvelyrinių akmenų, sidabro dirbinių, deimantų ir perlų tarptautinės konfederacijos (CIBJO) patvirtintą klasifikaciją, deimantų laužas ir atliekos.
Daiktiniai įrodymai – administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos ar baudžiamojo proceso tvarka paimti materialūs objektai, turintys reikšmės teisės pažeidimui tirti ir nagrinėti, kurie buvo teisės pažeidimo padarymo įrankiai ar priemonės arba ant kurių išliko teisės pažeidimo pėdsakų, arba kurie buvo teisės pažeidimo objektai, taip pat visi kiti daiktai, kurie gali būti priemonės teisės pažeidimui atskleisti ir kaltininkams nustatyti, kaltinimui paneigti ar atsakomybei palengvinti.
Daiktų saugykla – policijos įstaigoje numatyta paimto, konfiskuoto turto, turto, į kurį nuosavybės teisės laikinai apribotos, daiktinių įrodymų saugojimo vieta arba policijos įstaigos vadovo įsakymu paskirta kita saugojimo vieta, skirta administracinio proceso ir baudžiamojo proceso tikslams pasiekti ir atitinkanti Instrukcijos 53 punkte nustatytus reikalavimus.
Ginklų saugykla – policijos įstaigos patalpa, įrengta pagal Lietuvos Respublikos policijos įstaigų patalpų, kuriose laikomi ginklai ir šaudmenys, saugos ir eksploatavimo reikalavimus, patvirtintus Lietuvos policijos generalinio komisaro 2001 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. 101, skirta ginklams ir šaudmenims laikyti.
Greitai gendantis turtas – žemės ūkio ir maisto produktai, gėlės, gyvūnai ir kitas turtas, kuriam laikyti ir gabenti reikia tam tikrų specialių sąlygų, kad jis išliktų tos pačios vertės ir kokybės, atitinkančios teisės norminių aktų reikalavimus. Greitai gendantis turtas nurodytas greitai gendančio turto sąraše, patvirtintame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2005 m. sausio 27 d. įsakymu Nr. B1-62 (Žin., 2005, Nr. 16-526). Šioje Instrukcijoje greitai gendančiam turtui prilyginama mediena ir jos produktai, kurie, neprarasdami vertės, įprastomis sąlygomis gali būti laikomi ne ilgiau kaip 30 dienų nuo jų pagaminimo, taip pat kuras, kuris, kad neprarastų vertės, turi būti laikomas ir gabenamas tam tikromis specialiomis sąlygomis.
Konfiskuotas turtas – priverstinai ir neatlygintinai už padarytus teisės pažeidimus valstybės nuosavybėn paimtas daiktas (jo dalis) ar kitas turtas, kuris buvo teisės pažeidimą padariusio asmens nuosavybė arba turi būti konfiskuotas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytais atvejais, nors ir nėra teisės pažeidimą padariusio asmens nuosavybė.
Paimtas turtas – Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) ir kitų įstatymų nustatyta tvarka iš fizinių ar juridinių asmenų paimti daiktai, dokumentai, pinigai ir vertybiniai popieriai.
Pinigai – nacionalinė ir užsienio valiuta.
Ribotos civilinės apyvartos daiktai – daiktai, kurie teisės aktų nustatyta tvarka iš dalies ar visai išimti iš civilinės apyvartos (radioaktyviosios medžiagos, ginklai, šaudmenys, sprogstamosios medžiagos, sprogmenys, narkotinės ir psichotropinės medžiagos bei jų 1 kategorijos pirmtakai (prekursoriai), nuodingosios medžiagos ar pan.).
Saugojimo išlaidos – saugotojo sąnaudos, patirtos saugant jam patikėtą turtą.
Taurieji metalai – cheminiam poveikiui labai atsparūs metalai: auksas, platina, iridis, osmis, sidabras, paladis, rodis, rutenis, jų lydiniai, žaliava, pusgaminiai, pramoniniai gaminiai, jų laužas ir atliekos, cheminiai junginiai.
Turto, į kurį nuosavybės teisės laikinai apribotos, sąvoka apibrėžta BPK (Žin., 2002, Nr. 37-1341) 151 straipsnyje ir Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 269 straipsnyje.
Valstybei perduotinas turtas – bešeimininkis, konfiskuotas, valstybės paveldėtas, į valstybės pajamas perduotas turtas, radinys, lobio dalis, priklausanti valstybei, daiktiniai įrodymai, kurie realizuojami ar pripažįstami atliekomis pagal Bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto, į valstybės pajamas perduoto turto, daiktinių įrodymų ir radinių perdavimo, apskaitymo, saugojimo, realizavimo, grąžinimo ir pripažinimo atliekomis taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 26 d. nutarimu Nr. 634 (Žin., 2004, Nr. 86-3119) (toliau – Taisyklės), nuostatas.
Valstybinė mokesčių inspekcija – apskrities valstybinė mokesčių inspekcija, kurios prižiūrimoje teritorijoje yra valstybei perduotinas turtas.
3. Paimtas, konfiskuotas turtas, turtas, į kurį nuosavybės teisės laikinai apribotos, daiktiniai įrodymai (kol bus išnagrinėta medžiaga (byla)), taip pat konfiskuotas turtas (kol bus perduotas Valstybinei mokesčių inspekcijai) gali būti saugomi prie bylos, daiktų saugykloje, policijos įstaigos finansų padalinyje, policijos įstaigą aptarnaujančioje banko įstaigoje ir ikiteisminį tyrimą atliekančių pareigūnų nustatytose vietose arba kitose teisės aktų nustatytose vietose.
4. Daiktiniai įrodymai, turintys reikšmės teisės pažeidimui tirti ir nagrinėti, turi būti laikomi, saugomi kartu su teisės pažeidimo tyrimo medžiaga, kol bus priimtas procesinis sprendimas. Tais atvejais, kai daiktinio įrodymo dėl jo gremėzdiškumo ar kitų priežasčių negalima laikyti ir perduoti kartu su teisės pažeidimo tyrimo medžiaga, pagal baudžiamojo ir administracinio proceso normas daiktiniai įrodymai turi būti apžiūrėti, ištirti, nufotografuoti, užantspauduoti ir perduoti saugoti į daiktų saugyklą ar kitą ikiteisminio tyrimo pareigūno, prokuroro ar teismo nurodytą vietą, kol bus priimtas procesinis sprendimas.
5. Policijos įstaigos struktūrinių padalinių veiklą dėl paimto, konfiskuoto turto, turto, į kurį nuosavybės teisės laikinai apribotos, daiktinių įrodymų procesinio įforminimo, jų saugojimo, apskaitos ir priemonių, kurių imamasi priėmus procesinį sprendimą, nutraukus procesą ar nesant procesinio sprendimo, koordinuoja ir kontroliuoja policijos įstaigos struktūrinis padalinys, kurio nuostatuose numatyta šį funkcija.
6. Už paimto, konfiskuoto turto, turto, į kurį nuosavybės teisės laikinai apribotos, daiktinių įrodymų (toliau – Paimti daiktai), kurie neperduoti saugoti į daiktų saugyklą arba Valstybinei mokesčių inspekcijai, išsaugojimą atsako baudžiamąją ar administracinio teisės pažeidimo bylą savo žinioje turintis pareigūnas.
7. Daiktų saugyklose, ginklų saugyklose ir policijos įstaigų finansų padaliniuose dirbantys policijos įstaigos vadovo įsakymu paskirti materialiai atsakingi asmenys, su kuriais sudaromos visiškos materialinės atsakomybės sutartys (toliau – materialiai atsakingi asmenys), atsako už Paimtų daiktų, įtrauktų į apskaitą ir saugomų šios Instrukcijos bei kitų teisės aktų nustatytose vietose, saugojimą ir išdavimą.
8. Perkeliant į kitas pareigas arba atleidžiant materialiai atsakingus asmenis, atliekama Paimtų daiktų inventorizacija. Inventorizaciją atlieka policijos įstaigos vadovo įsakymu sudaryta komisija.
9. Paimti daiktai į policijos įstaigos finansų padalinį arba į daiktų ar ginklų saugyklą gali būti priimti pagal ikiteisminį tyrimą atliekančio pareigūno arba administracinio teisės pažeidimo bylą tiriančio pareigūno sprendimą. Priėmę sprendimą pareigūnai privalo apie tai informuoti materialiai atsakingus asmenis, kuriems bus perduoti saugoti Paimti daiktai.
10. Paimtų daiktų saugojimo ir laikymo išlaidos padengiamos BPK, kitų įstatymų, Taisyklių ir kitų teisės aktų numatyta tvarka.
11. Klausimas dėl Paimtų daiktų saugojimo ir laikymo išlaidų padengimo ikiteisminio tyrimo bylose sprendžiamas vadovaujantis BPK 103 straipsnio „Proceso išlaidos“ nuostatomis. Proceso išlaidomis yra pripažįstamos ir daiktinių įrodymų laikymo ar persiuntimo išlaidos. Policijos įstaigos, saugodamos pačios ar pagal sudarytas sutartis kitose įmonėse, turi pridėti ar išreikalauti ir pridėti prie bylos daiktinių įrodymų saugojimo išlaidas patvirtinančius dokumentus (pvz., saugomi kroviniai, automobiliai ir kt. daiktai; buvo samdoma įmonė automobiliui, kroviniui pergabenti ar perkamos kitokios tokių daiktų logistikos paslaugos). Šias ir kitas proceso išlaidas, kurias ikiteisminio tyrimo pareigūnas ar prokuroras pripažįsta proceso išlaidomis (BPK 103 str. 1 d. 6 p.) (pvz., daiktų naikinimo išlaidos – cigarečių, alkoholio ir kt.), patvirtinantys dokumentai turi būti pridėti prie bylos ir teikiami teismui. Policijos įstaigų vadovai turi organizuoti darbą taip, kad būtų užtikrintas operatyvus informacijos apie patirtas išlaidas gavimas ir pridėjimas prie bylos.
Proceso išlaidos išieškomos vadovaujantis pagal kompetenciją priimtu teismo ar prokuroro sprendimu (nutarimu).
12. Priimant saugoti pinigus nacionaline valiuta išrašomas kvitas A (1 priedas), o užsienio valiutą ir kitus Paimtus daiktus – kvitas B (2 priedas). Kvitai A ir B yra numeruoti apskaitos dokumentų blankai.
Punkto pakeitimai:
Nr. 5-V-573, 2013-07-08, Žin., 2013, Nr. 74-3748 (2013-07-11), i. k. 11300GKISAK05-V-573
14. Paimti daiktai (išskyrus nacionalinę valiutą, kuri nėra daiktinis įrodymas) įtraukiami į Paimto, konfiskuoto turto, turto, į kurį nuosavybės teisės laikinai apribotos, daiktinių įrodymų apskaitos žurnalą (toliau – apskaitos žurnalas) (4 priedas). Darant įrašus apskaitos žurnale, privaloma vadovautis jo pildymo taisyklėmis (5 priedas). Paimtų daiktų apskaita gali būti tvarkoma naudojantis specialiąja apskaitos programa.
Punkto pakeitimai:
Nr. 5-V-573, 2013-07-08, Žin., 2013, Nr. 74-3748 (2013-07-11), i. k. 11300GKISAK05-V-573
15. Apskaitos žurnalas pildomas kompiuterinėje laikmenoje (Microsoft Excel formatu) arba formuojamas specialiojoje apskaitos programoje. Apskaitos žurnalas spausdinamas (spausdinami žurnalo puslapiai) pagal poreikį papildžius naujais įrašais, tačiau ne rečiau kaip kartą per ketvirtį. Apskaitos žurnalą tvarko policijos įstaigos struktūriniame padalinyje už Paimtų daiktų saugojimą materialiai atsakingas asmuo. Kiekvienas apskaitos žurnalas privalo būti įtrauktas į policijos įstaigos dokumentacijos planą.
Punkto pakeitimai:
Nr. 5-V-573, 2013-07-08, Žin., 2013, Nr. 74-3748 (2013-07-11), i. k. 11300GKISAK05-V-573
16. Konfiskuotas turtas Valstybinei mokesčių inspekcijai turi būti perduotas per 10 darbo dienų nuo sprendimo konfiskuoti turtą įsiteisėjimo dienos. Jeigu valstybei perduodamas turtas yra greitai gendantis turtas, apie jį turi būti pranešta raštu nedelsiant, bet ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo šio turto sulaikymo (sužinojimo apie jį) momento. Pranešime nurodoma: paimto turto pavadinimas, kiekis, ypatingi požymiai, numeriai arba kiti būdingi ir juos išskiriantys požymiai, paimto turto buvimo (laikymo) vieta. Jeigu nagrinėjant administracinio teisės pažeidimo bylą priimamas nutarimas konfiskuoti turtą, Valstybinei mokesčių inspekcijai kartu su pranešimu apie perduodamą konfiskuotą turtą turi būti pateiktos administracinio teisės pažeidimo bylos protokolo, paimto (areštuoto) turto aprašo ir administracinio teisės pažeidimo bylos nutarimo konfiskuoti turtą patvirtintos kopijos.
17. Suderinęs su Valstybine mokesčių inspekcija, policijos įstaigos vadovas įsakymu gali nustatyti detalesnę pranešimų pateikimo tvarką.
18. Turtas Valstybinei mokesčių inspekcijai perduodamas pagal turto perdavimo ir priėmimo akto FR1102 formą, patvirtintą Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2011 m. gegužės 25 d. įsakymu Nr. VA-61 (Žin., 2011, Nr. 65-3092). Šį aktą surašo Valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnas. Vienas įforminto akto egzempliorius įteikiamas policijos pareigūnui, perdavusiam turtą, kitas egzempliorius turi būti perduotas materialiai atsakingam asmeniui. Perdavimą organizuoja policijos įstaigos struktūrinio padalinio, kuris atlieka (atliko) ikiteisminį tyrimą arba tiria (tyrė) administracinę bylą, vadovas ar policijos įstaigos vadovo paskirtas atsakingas asmuo.
19. Greitai gendantys ar prarandantys savo vertę daiktiniai įrodymai arba kurių saugojimo, priežiūros ir laikymo išlaidos būtų aiškiai per didelės ir kurie negali būti grąžinami savininkui, nedelsiant parduodami (perduodami) Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso nustatyta areštuoto turto realizavimo tvarka. Įstatymų nustatytais atvejais savininkui atlyginama parduotų (perduotų) arba sunaikintų daiktų vertė. Sprendimą (nutarimą) parduoti (perduoti) arba sunaikinti daiktinius įrodymus gali priimti prokuroras ir administracinį teisės pažeidimą tiriantis pareigūnas.
20. Jeigu greitai gendantis turtas pagal administracinių teisės pažeidimų bylų teiseną apibrėžiami kaip pažeidimo padarymo objektai ir jeigu jų vertė mažesnė arba nedaug didesnė už galimas išlaidas, susijusias su jų realizavimu, arba didesnės vertės daiktai negali būti realizuojami, nes netinka naudoti, į valstybės pajamas jie neperduodami. Toks greitai gendantis turtas sunaikinamas Taisyklių nustatyta tvarka.
21. Policijos įstaiga apie Paimtus daiktus, neturinčius Europos Bendrijos prekių muitinio statuso, privalo nedelsdama informuoti muitinę (teritorinę muitinę), kurios prižiūrimoje teritorijoje yra policijos įstaiga arba Paimti daiktai (Muitinės įstatymo 65 str. 2 dalis (Žin., 2004, Nr. 73-2517), Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus 2008 m. birželio 11 d. įsakymo Nr. 1B-412 (Žin., 2008, Nr. 69-2643) 9 punktas).
II. PINIGŲ, VERTYBINIŲ POPIERIŲ, TAURIŲJŲ METALŲ, brangakmenių, kitų juvelyrinių bei puošniųjų akmenų ir dirbinių iš jų APSKAITA IR SAUGOJIMAS
23. Policijos įstaigos finansų padalinio kasoje arba kitoje tam pritaikytoje vietoje turi būti saugomi šie daiktiniai įrodymai:
23.2. Lietuvos Respublikos ir kitų šalių vertybiniai popieriai (obligacijos, vekseliai, akcijos ir kt.);
24. Instrukcijos 23 punkte nurodytas paimtas turtas, kuris nėra daiktinis įrodymas, ne vėliau kaip trečią darbo dieną po jo paėmimo turi būti perduotas policijos įstaigos finansų padaliniui. Kai Instrukcijos 23 punkte nurodytas paimtas turtas yra daiktinis įrodymas, policijos įstaigos finansų padaliniui perduodamas (nurodant „daiktinis įrodymas“) po jo apžiūros, tačiau ne vėliau kaip penktą darbo dieną po turto paėmimo, jeigu jo nereikia tirti BPK 205 straipsnyje nustatyta tvarka.
25. Iš asmenų, kuriems įstatymo nustatyta tvarka buvo paskirta administracinė nuobauda – administracinis areštas arba kardomoji priemonė – suėmimas, paimtas turtas: pinigai, vertybiniai popieriai, taurieji metalai, brangakmeniai, kiti juvelyriniai bei puošnieji akmenys ir dirbiniai iš jų, kurie nėra daiktiniai įrodymai, turi būti atitinkamai įforminti ir saugomi policijos įstaigos finansų padalinio kasoje arba kitoje tam pritaikytoje vietoje.
26. Neteko galios nuo 2013-07-12
Punkto naikinimas:
Nr. 5-V-573, 2013-07-08, Žin. 2013, Nr. 74-3748 (2013-07-11), i. k. 11300GKISAK05-V-573
27. Grynieji pinigai nacionaline valiuta, kurie nėra daiktiniai įrodymai, ne vėliau kaip kitą darbo dieną po paėmimo į policijos įstaigos finansų padalinio kasą įmokami į policijos įstaigos depozitinę sąskaitą. Grynieji pinigai užsienio valiuta, kurie nėra daiktiniai įrodymai, po priėmimo į policijos įstaigos finansų padalinio kasą gali būti įmokami į policijos įstaigos depozitinę sąskaitą.
28. Priimant nacionalinę valiutą, išrašomas kvitas A. Priimant užsienio valiutą, Lietuvos Respublikos ir kitų šalių vertybinius popierius (obligacijas, vekselius, akcijas ir kt.), tauriuosius metalus, brangakmenius, kitus juvelyrinius bei puošniuosius akmenis ir dirbinius iš jų, išrašomas kvitas B. Kvitų išrašomi keturi egzemplioriai:
28.1. pirmas kvito egzempliorius lieka kvitų knygelėje ir saugomas pas materialiai atsakingą asmenį. Jei Paimtų daiktų apskaita vykdoma naudojant specialiąją apskaitos programą, kurioje yra formuojami kvitai A ir B, išrašytas pirmas kvito egzempliorius segamas į atskirą bylą ir saugomas pas materialiai atsakingą asmenį. Kiekviena byla su pirmais kvito egzemplioriais privalo būti įtraukta į policijos įstaigos dokumentacijos planą;
Punkto pakeitimai:
Nr. 5-V-573, 2013-07-08, Žin., 2013, Nr. 74-3748 (2013-07-11), i. k. 11300GKISAK05-V-573
28.2. antras kvito egzempliorius, kai paimti pinigai nėra daiktinis įrodymas, pridedamas prie kasos dokumentų ir juo remiantis išrašomas kasos pajamų orderis. Antras kvito egzempliorius, kai Paimti daiktai ar paimti pinigai yra daiktinis įrodymas, įdedamas į voką ar paketą su Paimtais daiktais arba kartu su Paimtais daiktais yra perduodamas į daiktų ar ginklų saugyklą;
28.3. trečias kvito egzempliorius įteikiamas Paimtų daiktų savininkui (jei nėra galimybės kvito perduoti paimto turto savininkui, užpildytas kvitas saugomas pas materialiai atsakingą asmenį kvitų knygelėje arba segamas į kvito A ar B bylą);
Punkto pakeitimai:
Nr. 5-V-573, 2013-07-08, Žin., 2013, Nr. 74-3748 (2013-07-11), i. k. 11300GKISAK05-V-573
29. Saugoti priimama užsienio valiuta, Lietuvos Respublikos ir kitų šalių vertybiniai popieriai (obligacijos, vekseliai, akcijos ir kt.), taurieji metalai, brangakmeniai, kiti juvelyriniai bei puošnieji akmenys ir dirbiniai iš jų laikomi atskiruose vokuose arba paketuose, atsižvelgiant į kiekvieną atvejį (įvykį arba savininką). Į vokus arba paketus įdedamas vienas kvito B egzempliorius. Vokai arba paketai antspauduojami dalyvaujant paimtą turtą perduodančiam pareigūnui. Ant vokų arba paketų užrašoma asmens, iš kurio buvo perimtas paimtas turtas (pareigūno, perdavusio paimtą turtą), vardas, pavardė, kvito B numeris.
30. Policijos įstaigos finansų padalinio kasoje priimtas saugoti paimtas turtas įtraukiamas į apskaitą šia tvarka:
30.1. nacionalinė ir užsienio valiuta, kuri nėra daiktinis įrodymas, užpajamuojama atskirose kasos knygose. Užsienio valiuta užpajamuojama pagal gavimo dienos Lietuvos banko paskelbtą oficialų nacionalinės valiutos ir užsienio valiutos kursą;
31. Policijos įstaigos finansų padalinio kasoje priimtas saugoti paimtas turtas laikomas seifuose (metalinėse spintose). Patalpos, kur yra seifai (metalinės spintos), ne darbo metu turi būti antspauduojamos. Patalpos, kur yra seifas, turi atitikti Kasos darbo organizavimo ir kasos operacijų atlikimo taisyklėse, patirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. vasario 17 d. nutarimu Nr. 179 (Žin., 2000, Nr. 15-398), ir Biudžetinių įstaigų kasų patalpų įrengimo rekomendacijose, patvirtintose Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2001 m. vasario 5 d. įsakymu Nr. 49 (Žin., 2001, Nr. 15-476), nustatytus reikalavimus.
32. Ypatingais atvejais, esant didelei laikomos nacionalinės ir užsienio valiutos, vertybinių popierių, tauriųjų metalų, brangakmenių, kitų juvelyrinių bei puošniųjų akmenų ir dirbinių iš jų vertei, policijos įstaigos vadovo sprendimu šie Paimti daiktai gali būti saugomi banko įstaigose nuomojamuose seifuose (dėžėse).
III. PAIMTŲ DAIKTŲ APSKAIToS IR SAUGOJIMO bendrieji reikalavimai
34. Paimti daiktai finansų padalinyje registruojami vadovaujantis Laikinuoju Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos apskaitos vadovu, patvirtintu Lietuvos policijos generalinio komisaro 2010 m. lapkričio 4 d. įsakymu Nr. 5-V-857, ir policijos įstaigų vadovų patvirtintais vadovaujamų policijos įstaigų apskaitos vadovais.
35. Kiti šios Instrukcijos 23 punkte nenurodyti Paimti daiktai, išskyrus iš uždarytų į laikino sulaikymo patalpas asmenų Paimti daiktai laikinai saugoti, gali būti saugomi daiktų saugykloje. Saugoti Paimtų daiktų apskaita tvarkoma natūrine išraiška. Priimant saugoti Paimtus daiktus į daiktų saugyklą išrašomas kvitas B šios Instrukcijos 28 punkte nustatyta tvarka.
36. Materialiai atsakingas asmuo, priimdamas saugoti Paimtus daiktus į daiktų saugyklą, privalo kruopščiai patikrinti jų kiekį (skaičių, svorį, tūrį ir išvaizdą).
37. Policijos pareigūnų veiksmus, kai transporto priemonė priverstinai nuvežama esant pagrindams, nustatytiems Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (Žin., 1985, Nr. 1-1) (toliau – ATPK) 269 straipsnyje ir Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo (Žin., 2000, Nr. 92-2883; 2007, Nr. 128-5213) 33 straipsnio 1 ir 2 dalyse, reglamentuoja Transporto priemonių priverstinio nuvežimo tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos policijos generalinio komisaro 2009 m. kovo 19 d. įsakymu Nr. 5-V-200 (Žin., 2009, Nr. 37-1426; 2011, Nr.79-3890).
ATPK 269 straipsnyje numatytos administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos užtikrinimo priemonės (priverstinio transporto priemonės nuvežimo) taikymo atveju Instrukcija taikoma tiek, kiek tai nereglamentuoja Transporto priemonių priverstinio nuvežimo tvarkos aprašas.
38. Paimta transporto priemonė priimama pagal transporto priemonės aprašą, vadovaujantis Rekomendacijų dėl transporto priemonių, kurios įtariama yra pagrobtos, paėmimo, saugojimo, tikrinimo ir grąžinimo atliekant ikiteisminį tyrimą, patvirtintų Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2009 m. gegužės 19 d. įsakymu Nr. I-82 (Žin., 2009, Nr. 64-2589), 1 priedu. Transporto priemonės aprašas saugomas kartu su Paimtų daiktų lydimaisiais pirminiais dokumentais.
39. Jei nėra galimybių policijos įstaigoje saugoti Paimtų daiktų, policijos įstaigos vadovo sprendimu jie gali būti saugomi ir kitose tam pritaikytose vietose teisės aktų nustatyta tvarka.
40. Policijos įstaigos Paimtus daiktus gali saugoti Policijos departamento Aptarnavimo skyriuje, prieš tai suderinusios su šiuo skyriumi priėmimo, perdavimo ir saugojimo sąlygas. Policijos departamento Aptarnavimo skyriuje gali būti saugomi šie Paimti daiktai:
40.2. lengvosios pramonės dirbiniai ir žaliavos (išskyrus neapdirbtas galvijų ir laukinių žvėrių odas);
41. Paimtų daiktų saugojimo ir laikymo paslaugos turi būti ekonomiškos, kokybiškos, užtikrinančios Paimtų daiktų saugumą ir maksimaliai užtikrinančios vertės išlaikymą.
Policijos įstaigos, sudarančios pasaugos sutartis su įmonėmis, privalo užtikrinti, kad su asmenimis, teikiančiais saugojimo paslaugas, būtų sudaromos ekonomiškai pagrįstos saugojimo sutartys, t. y. kad teikiamų saugojimo paslaugų kaina būtų nustatyta vadovaujantis protingumo kriterijais ir atitiktų rinkoje teikiamų analogiškų saugojimo paslaugų kainą.
42. Pasaugos sutartyse su įmonėmis, teikiančiomis turto saugojimo ir laikymo paslaugas, turi būti nurodyta:
44. Pasaugos sutartyse su įmonėmis, teikiančiomis Paimtų daiktų saugojimo ir laikymo paslaugas, negali būti nurodyta:
45. Policijos įstaigos aikštelėje laikomos paimtos transporto priemonės turi būti antspauduojamos materialiai atsakingo asmens spaudu arba vienkartine numeruota plomba.
46. Nustačius pažeidimus, tikrinant policijos įstaigos aikštelėje bei ne policijos įstaigos aikštelėje laikomas paimtas transporto priemones, dalyvavę asmenys apie tai turi raštu pranešti policijos įstaigos vadovui, tiksliai nurodant, kokie pažeidimai nustatyti.
47. Policijos įstaigos daiktų saugykla (taip pat ir atskiri garažai, saugoti skirtų patalpų arba aptvertų ir apšviestų aikštelių, kur laikomos transporto priemonės, vartai) antspauduojama materialiai atsakingo asmens spaudu.
48. Daiktų saugykloje kiekvieno įvykio (savininko) Paimti daiktai laikomi atskirai, kad būtų galima greitai prie jų prieiti, juos išduoti ir bet kuriuo metu patikrinti. Paimtų daiktų laikymo vietoje pritvirtinamas vienas kvito B egzempliorius.
49. Materialiai atsakingas asmuo, be apskaitos žurnalo, tvarko Paimtų daiktų lydimųjų pirminių dokumentų (aktų, protokolų, sprendimų, nutarimų ir pan. kopijos) bylą. Byla formuojama iš dokumentų dėl Paimtų daiktų, dėl kurių yra priimti galutiniai sprendimai, tai yra Paimti daiktai grąžinti, sunaikinti arba perduoti kitai įstaigai. Byla saugoma ją sudariusiame policijos įstaigos struktūriniame padalinyje, vadovaujantis policijos įstaigos vadovo patvirtintu dokumentacijos planu. Bylos saugojimo terminai nustatomi vadovaujantis Policijos įstaigų veiklos dokumentų saugojimo terminų rodykle, patvirtinta Lietuvos policijos generalinio komisaro ir Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2009 m. gruodžio 22 d. įsakymu Nr. 5-V-959/V-98.
50. Paimti daiktai, kurie yra ribotos civilinės apyvartos daiktai, teisės aktų nustatyta tvarka gali būti saugomi tik tam pritaikytose saugiose vietose.
Policijos įstaigų pareigūnų veiksmus, įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytų funkcijų vykdymo metu radus, nustačius, sulaikius nelegalių jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ar objektų, reglamentuoja Nelegalių jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir radionuklidais užterštų objektų tvarkymo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. kovo 16 d. nutarimu Nr. 280.
51. Paimtų iš neteisėtos apyvartos narkotinių ir psichotropinių medžiagų ir jų pirmtakų saugojimas, naudojimas organizuojamas vadovaujantis Iš neteisėtos apyvartos išimtų narkotinių ir psichotropinių medžiagų ir jų pirmtakų (prekursorių) priėmimo, apskaitos, saugojimo ir išdavimo Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Aptarnavimo skyriaus Sandėlių poskyrio sandėlyje-saugykloje tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. balandžio 11 d. įsakymu Nr. 5-V-319, ir Tipinėmis narkotinių ir psichotropinių medžiagų ir jų pirmtakų (prekursorių) gavimo, saugojimo ir naudojimo kinologijos padaliniuose taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. kovo 18 d. įsakymu Nr. 5-V-218.
52. Atitinkamų valstybės (savivaldybių) institucijų (pareigūnų) žinioje esančių konfiskuotų ar kitaip valstybei perduotinų naftos produktų, įgijusių valstybei perduotino turto statusą, perdavimas policijos įstaigoms, priėmimas ir panaudojimas pagal tiesioginę paskirtį, saugojimas bei apskaita policijos įstaigose organizuojama ir vykdoma vadovaujantis Konfiskuotų ar kitaip valstybei perduotinų naftos produktų priėmimo, panaudojimo, saugojimo ir apskaitos policijos įstaigose tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. liepos 26 d. įsakymu Nr. 5-V-693.
53. Daiktų saugyklos vietą savo įsakymu paskiria policijos įstaigos vadovas. Daiktų saugykla turi atitikti šiuos pagrindinius reikalavimus:
53.1. patalpos sienos ir perdangos turi būti patikimos ir užtikrinti Paimtų daiktų saugumą nuo galimo įsilaužimo ar sunaikinimo;
53.5. patalpos turi atitikti bendruosius statybos, priešgaisrinės saugos, apsaugos ir higienos reikalavimus, nustatytus teisės aktuose;
IV. GINKLŲ, ŠAUDMENŲ, SPROGMENŲ ir SPROGSTAMŲJŲ MEDŽIAGŲ APSKAITA IR SAUGOJIMAS
54. Ginklai, šaudmenys turi būti saugomi ginklų saugykloje (metalinėse spintose ar stelažuose, atskirai nuo tarnybinių ginklų).
55. Ginklai ir šaudmenys, kurie turi reikšmės nusikalstamoms veikoms tirti ir nagrinėti, taip pat, kurie buvo administracinio teisės pažeidimo įrankis arba tiesioginis objektas, taip pat ginklai ir šaudmenys, kurie neturi savininko ar savininkas nežinomas, kurie valstybės nuosavybėn gali pereiti paveldėjimo teise, konfiskuoti, bešeimininkiai, valstybės paveldėti, į valstybės pajamas perduoti (dovanoti) ginklai ir šaudmenys apskaitomi policijos įstaigose ir perduodami Ginklų fondui prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadovaujantis Bešeimininkių, konfiskuotų, į valstybės pajamas perduotų, valstybės paveldėtų ginklų ir šaudmenų apskaitos ir perdavimo Lietuvos Respublikos ginklų fondui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos policijos generalinio komisaro ir Lietuvos Respublikos ginklų fondo prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2007 m. balandžio 4 d. įsakymu Nr. 5-V-237/1A-40.
56. Raktai nuo metalinių spintų, kuriose laikomi paimti ginklai ir šaudmenys, kurie konfiskuoti, į kuriuos nuosavybės teisės laikinai apribotos arba kurie pripažinti daiktiniais įrodymais, turi būti pas materialiai atsakingą asmenį, o prireikus perduodami policijos įstaigos operatyvaus valdymo padalinio pamainomis dirbančiam pareigūnui.
57. Perduodami į ginklų saugyklą šaudmenys turi būti įvertinti eksperto specialisto, siekiant nustatyti jų pavojingumą. Jeigu nustatoma, kad šaudmenis saugoti yra pavojinga, jie teisės aktų nustatyta tvarka sunaikinami.
58. Bendruosius statybos, priešgaisrinės saugos, apsaugos ir higienos reikalavimus ginklų saugykloms nustato Lietuvos Respublikos policijos įstaigų patalpų, kuriose laikomi ginklai ir šaudmenys, saugos ir eksploatavimo reikalavimai, patvirtinti Lietuvos policijos generalinio komisaro 2001 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. 101 ir kiti teisės aktai.
59. Draudžiama ginklų saugykloje kartu su ginklais, šaudmenimis bei specialiosiomis priemonėmis ir su jais susijusiais daiktais laikyti kitus daiktus.
60. Paimtus ginklus ir šaudmenis, kurie konfiskuoti, į kuriuos nuosavybės teisės laikinai apribotos arba kurie pripažinti daiktiniais įrodymais, į ginklų saugyklą priima materialiai atsakingas asmuo arba, laikinai jo nesant, policijos įstaigos operatyvaus valdymo padalinio pamainomis dirbantis pareigūnas policijos įstaigos vadovo nurodymu.
61. Materialiai atsakingas asmuo, priėmęs ginklus, šaudmenis, šios Instrukcijos 28 punkto nustatyta tvarka išrašo kvitą B ir priimtų ginklų, šaudmenų duomenis įrašo į apskaitos žurnalą (4 priedas).
62. Civilinių pirotechnikos priemonių paėmimą valstybės institucijų žinion, siekiant užtikrinti jų apyvartos kontrolę, pirotechnikos priemonių tinkamumo naudoti nustatymą, sprendimo dėl civilinių pirotechnikos priemonių grąžinimo ar sunaikinimo priėmimą reglamentuoja Civilinių pirotechnikos priemonių paėmimo, jų tinkamumo naudoti nustatymo, sprendimo dėl civilinių pirotechnikos priemonių grąžinimo ar sunaikinimo priėmimo tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2011 m. vasario 3 d. įsakymu Nr. 1V-95 (Žin., 2011, Nr. 18-891).
V. PAIMTŲ DAIKTŲ GRĄŽINIMAS IR PERDAVIMAS
64. Paimti daiktai asmenims grąžinami, kai įsiteisėja ikiteisminiame tyrime, administracinėje ar baudžiamojoje byloje priimtas atitinkamas sprendimas, kuris yra pagrindas grąžinti savininkui Paimtus daiktus, ir kitais atvejais teisės aktų nustatyta tvarka. Kai ginčas dėl teisės į Paimtus daiktus yra spręstinas civilinio proceso tvarka, Paimti daiktai laikomi iki sprendimo, priimto toje byloje civilinio proceso tvarka, įsiteisėjimo.
65. Jei policijos įstaiga nėra gavusi dokumentų, kuriais remiantis turi būti grąžinami Paimti daiktai, juos (tinkamai patvirtintas dokumentų kopijos) turi pateikti atsiimantis asmuo. Paimti daiktai grąžinami jų savininkui (fiziniam ir juridiniam asmeniui) arba kitiems asmenims, pateikusiems savininko rašytinį įgaliojimą, patvirtintą įstatymų nustatyta tvarka: fiziniam asmeniui – savininkui, pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, fiziniam asmeniui – ne savininkui, pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir savininko rašytinį įgaliojimą, patvirtintą įstatymų nustatyta tvarka, o juridinio asmens įgaliotam asmeniui, pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir įmonės vadovo pasirašytą įgaliojimą.
66. Iš asmenų, kuriems įstatymo nustatyta tvarka buvo paskirta administracinė nuobauda – administracinis areštas arba kardomoji priemonė – suėmimas, paimtas turtas, kuris nėra daiktiniai įrodymai, areštuotiems, sulaikytiems, suimtiems asmenims grąžinami paleidus juos į laisvę. Taip pat areštuotų, sulaikytų, suimtų asmenų paimtas turtas, kuris nėra daiktiniai įrodymai, gali būti grąžinamas ir nepaleidus šių asmenų į laisvę, kai tai padaryti pareikalauja areštuotas, sulaikytas, suimtas asmuo ar jo atstovas, kuris pateikia įstatymų nustatyta tvarka patvirtintą įgaliojimą.
661. Asmenį, kuriam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas, perkeliant iš policijos įstaigos areštinės į kardomojo kalinimo vietą, kartu turi būti perduodamas ir iš šio asmens paimtas turtas. Asmens turtas perduodamas tardymo izoliatoriaus administracijai.
Papildyta punktu:
Nr. 5-V-573, 2013-07-08, Žin., 2013, Nr. 74-3748 (2013-07-11), i. k. 11300GKISAK05-V-573
67. Paimtų daiktų grąžinimą savininkui ar jo įgaliotam asmeniui organizuoja ir vykdo ikiteisminį tyrimą atliekantis (atlikęs) arba administracinę bylą tiriantis (tyręs) pareigūnas, jo nesant – policijos įstaigos struktūrinio padalinio, kuris atlieka (atliko) ikiteisminį tyrimą arba tiria (tyrė) administracinę bylą, vadovas arba įstaigos vadovo paskirtas materialiai atsakingas asmuo.
68. Paimtos transporto priemonės, įtarus, kad yra pagrobta, grąžinimas organizuojamas vadovaujantis Rekomendacijomis dėl transporto priemonių, kurios įtariama yra pagrobtos, paėmimo, saugojimo, tikrinimo ir grąžinimo atliekant ikiteisminį tyrimą. Atsiimant transporto priemonę iš saugotojo, privalo dalyvauti ikiteisminio tyrimo institucijos atstovas. Grąžinamos transporto priemonės būklė ir įranga patikrinama pagal transporto priemonės aprašą. Asmuo, atsiimdamas transporto priemonę, daro įrašą transporto priemonės apraše.
69. Policijos įstaigos finansų padalinyje saugomų Paimtų daiktų grąžinimą organizuoja ir, gavęs Instrukcijos 67 punkte nurodyto pareigūno rašytinį pavedimą ar kompetentingo vadovo rezoliuciją ant vykdytino dokumento, vykdo materialiai atsakingas asmuo. Pinigų grąžinimas įforminamas išrašant kasos išlaidų orderį. Paimti pinigai, saugomi policijos įstaigos depozitinėje sąskaitoje, gali būti grąžinami, pervedant į jų savininko ar jo įgalioto asmens prašyme nurodytą sąskaitą.
70. Iš neteisėtos apyvartos išimtos narkotinės ir psichotropinės medžiagos ir jų pirmtakai (prekursoriai) grąžinami vadovaujantis Iš neteisėtos apyvartos išimtų narkotinių ir psichotropinių medžiagų ir jų pirmtakų (prekursorių) priėmimo, apskaitos, saugojimo ir išdavimo Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Aptarnavimo skyriaus Sandėlių poskyrio sandėlyje-saugykloje tvarkos aprašu.
71. Ginklų saugykloje saugomų Paimtų daiktų grąžinimą organizuoja ir, gavęs Instrukcijos 67 punkte nurodyto pareigūno rašytinį pavedimą, vykdo materialiai atsakingas asmuo. Ginklų grąžinimas įforminamas pagal pakvitavimą (6 priedas).
72. Kitų Paimtų daiktų grąžinimas įforminamas pagal pakvitavimą. Pakvitavime nurodomas grąžintinų Paimtų daiktų pavadinimas, kiekis, būklė ir savininko ar jo įgalioto asmens tapatybę patvirtinančio dokumento duomenys bei bylos, kurioje buvo Paimti daiktai, numeris.
73. Jei asmuo per 2 mėnesius po įsiteisėjusio sprendimo grąžinti Paimtus daiktus gavimo jų neatsiima ir nepraneša apie delsimo atsiimti priežastį, dėl tokių Paimtų daiktų ikiteisminio tyrimo pareigūnas arba administracinio teisės pažeidimo bylą nagrinėjusi institucija (pareigūnas) iš naujo kreipiasi į kompetentingą instituciją ar pareigūną (teismą, prokurorą ar kt. pareigūną) dėl naujo sprendimo priėmimo ir nurodo motyvus dėl kito sprendimo reikalingumo arba tokį sprendimą pagal kompetenciją priima pati.
74. Detalesnę Paimtų daiktų grąžinimo tvarką nustato Taisyklės ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos Respublikos finansų ministerijos 1993 m. gruodžio 18 d. įsakymas Nr. 1/872-94N „Dėl iš areštuotų ir kitų asmenų paimtų daiktų, pinigų, kitų vertybių bei vertybinių popierių apskaitos, saugojimo, grąžinimo ir realizavimo tvarkos“ (Žin., 1993, Nr. 73-1378).
75. Kai vykdomas sprendimas dėl Paimtų daiktų grąžinimo, ikiteisminio tyrimo pareigūnas arba administracinio teisės pažeidimo bylą nagrinėjusi institucija (pareigūnas) privalo tokio nutarimo nuorašą pasirašytinai įteikti asmeniui, kuriam nutarta juos grąžinti, arba jo įgaliotam atstovui. Asmuo taip pat pasirašytinai supažindinamas, kad jis įpareigojamas sumokėti Paimtų daiktų saugojimo išlaidas už laikotarpį nuo vykdytino sprendimo gavimo dienos iki jų faktiško atsiėmimo. Nurodyti dokumentai asmeniui gali būti siunčiami registruotu paštu, o dokumentų įteikimo patvirtinimas, gautas iš ryšio įstaigos, saugomas ikiteisminio tyrimo arba administracinio teisės pažeidimo medžiagoje, jo kopija pateikiama saugotojui (policijos įstaigai arba kitam juridiniam asmeniui, su kuriuo yra sudaryta pasaugos sutartis dėl daiktų saugojimo).
76. Paimti daiktai kitoms ikiteisminio tyrimo įstaigoms ar kitoms įstaigoms perduodami teismui priėmus nutartį arba prokuratūrai priėmus sprendimą pavesti atlikti ikiteisminį tyrimą kitai ikiteisminio tyrimo įstaigai ar surašius kitą pavedimą, o administracinio teisės pažeidimo byloje – įstaigos vadovui persiunčiant medžiagą pagal kompetenciją ar kitais teisės aktuose numatytais atvejais. Ikiteisminio tyrimo byla kartu su Paimtais daiktais perduodama BPK 92 straipsnio 3 dalyje nustatyta tvarka.
77. Paimti daiktai kitoms įstaigoms perduodami pagal perdavimo aktą (7 priedas) (jeigu minėtas turtas saugomas ne policijos įstaigoje, o kitoje policijos įstaigos vadovo nurodytoje vietoje, perduodant turtą dalyvauja turto saugotojo atstovas, tokiu atveju surašomas trišalis turto perdavimo aktas). Paimtų daiktų saugojimą nuo jų perdavimo saugoti momento užtikrina juos perėmusi įstaiga.
78. Ikiteisminio tyrimo pareigūnas gali grąžinti paimtą turtą ir daiktinius įrodymus BPK 108 straipsnyje nustatyta tvarka.
79. Jei Paimti daiktai yra pripažinti bešeimininkiais jie turi būti perduoti pagal teismo priimtą sprendimą valstybei ar savivaldybei.
Bešeimininkio daikto išaiškinimo ir apskaitos tvarką nustato Taisyklės.
Paimto daikto pripažinimo bešeimininkiu procesą inicijuoja policijos įstaiga, kurios žinioje jis yra.
VI. KONFISKUOTŲ ALKOHOLIO PRODUKTŲ, tabako gaminių ir Paimtų iš neteisėtos apyvartos narkotinių ir psichotropinių medžiagų ir jų pirmtakų SUNAIKINIMAS
80. Konfiskuoti alkoholiniai gėrimai ir etilo alkoholis (toliau – alkoholio produktai) sunaikinami vadovaujantis Areštuoto (paimto), konfiskuoto ar kitaip valstybei perduoto etilo alkoholio bei alkoholinių gėrimų sunaikinimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. vasario 12 d. nutarimu Nr. 178 (Žin., 1998, Nr. 17-420). Sunaikinimą organizuoja policijos įstaiga, kuri organizavo alkoholio produktų konfiskavimą. Alkoholinio produktų sunaikinimo išlaidos padengiamos iš policijos įstaigoms skirtų asignavimų. Alkoholio produktai išpilami arba nustatyta tvarka sudeginami aplinkos apsaugos agentūros nurodytoje vietoje, laikantis aplinkosaugos reikalavimų.
81. Policijos pareigūnas ar teismas, ikiteisminio tyrimo arba administracinio teisės pažeidimo bylose priėmęs sprendimą konfiskuoti etilo alkoholį, kuris Konfiskuotų alkoholio produktų naudojimo biodegalų gamybai (pateikimo biodegalų gamintojams) taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos ūkio ministro ir Lietuvos Respublikos finansų ministro 2004 m. spalio 12 d. įsakymu Nr. 4-368/1K-330 (Žin., 2004, Nr. 152-5565), 7 punkte nurodytais atvejais gali būti tinkamas naudoti biodegalų gamybai, per 20 dienų nuo sprendimo konfiskuoti etilo alkoholį įsiteisėjimo raštu praneša Valstybinei mokesčių inspekcijai, kurios veiklos teritorijoje yra konfiskuotas etilo alkoholis, apie konfiskuotą etilo alkoholį, kuris gali būti tinkamas naudoti biodegalų gamybai.
82. Konfiskuoti tabako gaminiai sunaikinami vadovaujantis Konfiskuotų ir valstybės naudai perduotų tabako gaminių sunaikinimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. spalio 5 d. nutarimu Nr. 1116 (Žin., 1999, Nr. 85-2537).
83. Paimtų iš neteisėtos apyvartos narkotinių ir psichotropinių medžiagų ir jų pirmtakų naikinimas organizuojamas vadovaujantis Neteisėtos apyvartos narkotinių ir psichotropinių medžiagų ir jų pirmtakų (prekursorių) sunaikinimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. rugpjūčio 25 d. nutarimu Nr. 1219 (Žin., 2010, Nr. 102-5278) ir Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. kovo 31 d. įsakymo Nr. 5-V-279 nustatyta tvarka.
VII. Paimtų Daiktų sunaikinimas
84. Kompetentingai institucijai priėmus sprendimą sunaikinti Paimtus daiktus, jei nėra reglamentuota kitaip, jų naikinimas vykdomas vadovaujantis Taisyklėmis, Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymu (Žin., 1998, Nr. 61-1726; 2002, Nr. 72-3016) ir Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2003 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr. 710 (Žin., 2004, Nr. 50-1676).
VIII. apskaitos ir saugojimo kontrolė
86. Paimtų daiktų saugojimo ir apskaitos vidaus kontrolė atliekama vadovaujantis policijos įstaigų vidaus kontrolės procedūrų aprašais.
87. Paimtų daiktų (pinigų, brangakmenių, vertybinių popierių ir kitų daiktų) apskaitos ir saugojimo kontrolė atliekama vykdant policijos įstaigos metinę inventorizaciją (8 priedas) ir vidaus auditą.
88. Policijos įstaigoje metinės inventorizacijos metu sudaromas atskiras policijos įstaigoje ir ne policijos įstaigoje saugomų Paimtų daiktų sąrašas, kuris pridedamas prie kitų inventorizacijos dokumentų.
89. Policijos įstaigos vadovas ne rečiau kaip 1 kartą per metus organizuoja Paimtų daiktų priėmimo, apskaitos, saugojimo ir perdavimo inventorizaciją (patikrinimus).
90. Paimtų daiktų priėmimo, apskaitos, saugojimo ir perdavimo inventorizacija (patikrinimas) atliekama ir ne policijos įstaigos saugojimo vietose.
Atliekant Paimtų daiktų priėmimo, apskaitos, saugojimo ir perdavimo inventorizaciją vadovaujamasi Inventorizacijos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. birželio 3 d. nutarimu Nr. 719 (Žin., 1999, Nr. 50-1622; 2008, Nr. 49-1822), ir šia Instrukcija.
91. Inventorizacijos apraše nurodoma:
91.3. policijos įstaigos pavadinimas, padalinio pavadinimas, pareigūno, kuris pateikė saugoti Paimtus daiktus, pareigos, vardas ir pavardė;
92. Inventorizacijos (patikrinimų) metu tikrinama:
92.1. pinigų, vertybinių popierių, tauriųjų metalų, brangakmenių, kitų juvelyrinių bei puošniųjų akmenų ir dirbinių iš jų apskaita ir saugojimas, taip pat kitų Paimtų daiktų apskaita ir saugojimas;
92.2. faktiškas pinigų, vertybinių popierių, tauriųjų metalų, brangakmenių, kitų juvelyrinių bei puošniųjų akmenų ir dirbinių iš jų kiekis ir ar jis atitinka apskaitos duomenis, taip pat kitų Paimtų daiktų kiekis ir ar jis atitinka apskaitos duomenis;
92.3. kaip laikomasi pinigų, vertybinių popierių, tauriųjų metalų, brangakmenių, kitų juvelyrinių bei puošniųjų akmenų ir dirbinių iš jų perdavimo į policijos įstaigos finansų padalinį terminų;
92.4. kaip laikomasi pinigų, vertybinių popierių, tauriųjų metalų, brangakmenių, kitų juvelyrinių bei puošniųjų akmenų ir dirbinių iš jų saugojimo terminų;
92.5. ginklų, šaudmenų, sprogmenų, sprogstamųjų medžiagų, greitai gendančio turto saugojimo ir laikymo tikslingumas;
93. Nesant procesinio sprendimo, sprendžiamas klausimas dėl Paimtų daiktų saugojimo tikslingumo. Sprendžiant klausimą dėl Paimtų daiktų saugojimo tikslingumo, vadovaujamasi BPK 93 straipsnio 2 dalimi.
94. Inventorizacijos (patikrinimų) metu pasirinktinai gali būti atidaromi vokai arba paketai su saugoti priimta užsienio valiuta, Lietuvos Respublikos ir kitų šalių vertybiniais popieriais (obligacijomis, vekseliais, akcijomis ir kt.), tauriaisiais metalais, brangakmeniais, kitais juvelyriniais bei puošniaisiais akmenimis ir dirbiniais iš jų, ir jų turinys sutikrinamas su kvitu B, tada vokai arba paketai vėl užantspauduojami.
95. Jeigu inventorizacijos (patikrinimų) metu nustatoma, kad saugomi Paimti daiktai sugadinti ar sunaikinti, papildomai surašomas atskiras saugomų Paimtų daiktų sugadinimo ar sunaikinimo aktas, kuriame nurodomas sunaikinimo ar sugadinimo pobūdis ir priežastis. Apie tai inventorizacijos (patikrinimo) komisija informuoja policijos įstaigos vadovą. Policijos įstaigos vadovo pavedimu atliekamas tarnybinis patikrinimas ir sprendžiama dėl atitinkamų asmenų drausminės ir materialinės atsakomybės.
IX. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
96. Jeigu aukštesnę teisinę galią turintys teisės aktai nustato kitokias taisykles negu Instrukcija, taikomi tie teisės aktai.
97. Tais atvejais, kai pradedant, atliekant ir nutraukiant ikiteisminį tyrimą sprendžiama dėl transporto priemonių paėmimo, saugojimo ir grąžinimo, vadovaujamasi Rekomendacijomis dėl transporto priemonių, kurios įtariama yra pagrobtos, paėmimo, saugojimo, tikrinimo ir grąžinimo atliekant ikiteisminį tyrimą.
Paimto, konfiskuoto turto, turto, į kurį
nuosavybės teisės laikinai apribotos,
daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos,
saugojimo, perdavimo, grąžinimo ir
naikinimo instrukcijos
1 priedas
(Kvito A forma)
________________________________________
(policijos įstaigos pavadinimas)
KVITAS A
_________ serija AAA Nr.
(data)
Priimta iš ___________________________________________________________________
(pareigos, vardas, pavardė)
Pagal ______________________________________________________________________
(ikiteisminio tyrimo bylos arba administracinio teisės pažeidimo bylos numeris)
Pinigų suma _________________________________________________________________
(žodžiais)
___________________________________________________________________________
Paimta iš ___________________________________________________________________
(vardas, pavardė)
KUPIŪRŲ (monetų) APRAŠAS
Eil. Nr. |
Nominalas |
Daiktinio įrodymo – piniginio vieneto – serija ir numeris |
Kiekis, vnt. |
Suma, Lt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
Perdavė |
|
|
|
|
|
|
(pareigos) |
|
(parašas) |
|
(vardas, pavardė) |
Priėmė |
|
|
|
|
|
|
(pareigos) |
|
(parašas) |
|
(vardas, pavardė) |
Paimto, konfiskuoto turto, turto, į kurį
nuosavybės teisės laikinai apribotos,
daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos,
saugojimo, perdavimo, grąžinimo ir
naikinimo instrukcijos
2 priedas
(Kvito B forma)
____________________________________________________
(policijos įstaigos pavadinimas)
KVITAS B
___________ serija BBB Nr.
(data)
Priimta iš ___________________________________________________________________
(pareigos, vardas, pavardė)
Pagal ______________________________________________________________________
(ikiteisminio tyrimo bylos arba administracinio teisės pažeidimo bylos numeris)
Paimta iš ___________________________________________________________________
(vardas, pavardė)
DAIKTŲ, UŽSIENIO VALIUTOS APRAŠAS
Eil. Nr. |
Daikto pavadinimas, jo aprašymas, užsienio valiutos – piniginio vieneto – nominalas, serija ir numeris |
Matavimo vnt. |
Kiekis, vnt. |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daiktų skaičius, užsienio valiutos suma ____________________________________________
(žodžiais)
___________________________________________________________________________
Apskaitos žurnalo įrašo Nr. ________
Perdavė |
|
|
|
|
|
|
(pareigos) |
|
(parašas) |
|
(vardas, pavardė) |
Priėmė |
|
|
|
|
|
|
(pareigos) |
|
(parašas) |
|
(vardas, pavardė) |
Paimto, konfiskuoto turto, turto, į kurį
nuosavybės teisės laikinai apribotos, daiktinių
įrodymų priėmimo, apskaitos, saugojimo,
perdavimo, grąžinimo ir naikinimo
instrukcijos
3 priedas
KVITŲ PILDYMO TAISYKLĖS
I. Bendrieji reikalavimai
1. Kvitai A ir B turi seriją ir numerį. Jei paimto, konfiskuoto turto, turto, į kurį nuosavybės teisės laikinai apribotos, daiktinių įrodymų (toliau – Paimti daiktai) apskaita vykdoma naudojant specialiąją apskaitos programą, formuojant kvitus A ir B, jiems suteikiamas registracijos numeris, atitinkantis Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos padalinių ir policijos įstaigų identifikavimo kodus, patvirtintus Lietuvos policijos generalinio komisaro 2012 m. kovo 20 d. įsakymu Nr. 5-V-221, ir eiliškumo tvarka – skaičius.
2. Kvitų knygelės materialiai atsakingiems asmenims išduodamos pagal medžiagų perkėlimo įstaigos viduje važtaraštį. Važtaraštyje turi būti nurodyta išduodamų kvitų forma, serija ir numeriai. Važtaraštį vizuoja policijos įstaigos vadovas ir policijos įstaigos finansų padalinio vadovas arba juos pavaduojantys pareigūnai.
3. Kvitus išrašo materialiai atsakingas asmuo. Pildant kvitus kvitų knygelėje įrašai daromi juodos arba mėlynos spalvos rašikliu. Aiškiai užpildomi visi kvitų rekvizitai. Taisyti įrašus, nors ir aptartus, draudžiama. Sugadinti arba anuliuoti kvitai turi būti pažymėti užrašu (visose blanko dalyse) „Sugadinta“ arba „Anuliuota“. Prie tokių užrašų pasirašo materialiai atsakingas asmuo. Sugadintas arba anuliuotas kvitas (visos blanko dalys) turi būti saugomas kvitų knygelėje, jei kvitas formuojamas specialiojoje apskaitos programoje – atspausdinamas ir segamas prie kitų kvitų. Priimant pinigus, materialines vertybes, neleidžiama palikti neužpildytų arba neužbrauktų vietų kvito skiltyje „Kupiūrų (monetų) aprašas“ arba „Daiktų, užsienio valiutos aprašas“.
II. kvito A pildymo tvarka
7. Pildomi 4 kvito A egzemplioriai, kurių kiekvienas turi tuos pačius rekvizitus. Užpildžius kvitų knygelėje kvito A egzemplioriai atskiriami perplėšiant ties skiriamąja linija, o užpildžius specialiojoje apskaitos programoje – atspausdinami ir atitinkamai paskirstomi Paimto, konfiskuoto turto, turto, į kurį nuosavybės teisės laikinai apribotos, daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos, saugojimo, perdavimo, grąžinimo ir naikinimo instrukcijos 28 punkte nurodyta tvarka.
8. Kvite A nurodoma:
8.1. „policijos įstaigos pavadinimas“ – policijos įstaigos (padalinio), kurioje bus saugomi pinigai, pavadinimas;
8.7. „Kupiūrų (monetų) aprašas“ – pirmiausia surašomos kupiūros, pradedant didžiausiu nominalu, toliau – mažesnio nominalo; toliau aprašomos monetos, pradedant didžiausiu nominalu, toliau – mažesnio nominalo; pabaigoje nurodomi centai (centų nominalas ir kiekis nerašomi). Jei piniginis vienetas yra daiktinis įrodymas, nurodoma jo serija ir numeris;
9. Jei kvito skiltyje „Kupiūrų (monetų) aprašas“ pritrūksta vietos įrašams, išrašomas naujas kvitas. Šiuo atveju jo viršuje užrašoma „Kvito serijos AAA Nr. tęsinys“ ir įrašomos likusios pinigų kupiūros, monetos arba centai. Tokio kvito tęsinio rekvizitai „policijos įstaigos pavadinimas“, „data“, „Priimta iš“, „Pinigų suma“, „Paimta iš“ nepildomi.
III. kvito B pildymo tvarka
10. Kvitas B pildomas priimant užsienio valiutą, Lietuvos Respublikos ir kitų šalių vertybinius popierius (obligacijas, vekselius, akcijas ir kt.), tauriuosius metalus, brangakmenius, kitus juvelyrinius bei puošniuosius akmenis ir dirbinius iš jų, kitus Paimtus daiktus.
11. Pildomi 4 kvito B egzemplioriai, kurių kiekvienas turi tuos pačius rekvizitus. Užpildžius kvitų knygelėje kvito B egzemplioriai atskiriami perplėšiant ties skiriamąja linija, o užpildžius specialiojoje apskaitos programoje – atspausdinami ir atitinkamai paskirstomi Paimto, konfiskuoto turto, turto, į kurį nuosavybės teisės laikinai apribotos, daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos, saugojimo, perdavimo, grąžinimo ir naikinimo instrukcijos 28 punkte nurodyta tvarka.
13. Kvite B nurodoma:
13.1. „policijos įstaigos pavadinimas“ – policijos įstaigos (padalinio), į kurią perduodami Paimti daiktai, pavadinimas;
13.6. „Daiktų, užsienio valiutos aprašas“ – kiekvienas skirtingo pavadinimo (rūšies, tipo, modelio) Paimtas daiktas įrašomas naujoje eilutėje;
13.7. „Daiktų skaičius, užsienio valiutos suma“ – perduodamų Paimtų daiktų pavadinimų skaičius arba užsienio valiutos suma žodžiais;
14. Priimant užsienio valiutą, vertybinius popierius, tauriuosius metalus, brangakmenius, kitus juvelyrinius bei puošniuosius akmenis ir dirbinius iš jų, kvito skiltis „Daiktų, užsienio valiutos aprašas“ užpildoma laikantis šių reikalavimų:
14.1. užsienio valiuta sugrupuojama pagal nominalus, įrašomas jos pavadinimas ir kupiūrų (monetų) skaičius; pirmiausia surašomos kupiūros, pradedant didžiausiu nominalu, toliau – mažesnio nominalo (nurodant jų seriją ir numerius), toliau aprašomos monetos, pradedant didžiausiu nominalu, toliau – mažesnio nominalo;
14.2. taurieji metalai ir dirbiniai iš jų, brangakmeniai ir kiti juvelyriniai bei puošnieji akmenys ir dirbiniai iš jų aprašomi nurodant metalo spalvą, svorį bei ypatingas žymes (gaminio praba);
15. Jei kvito skiltyje „Daiktų, užsienio valiutos aprašas“ pritrūksta vietos įrašams, išrašomas naujas kvitas. Šiuo atveju jo viršuje užrašoma „Kvito serijos BBB Nr. tęsinys“ ir įrašomi likę Paimti daiktai. Tokio kvito tęsinio rekvizitai „policijos įstaigos pavadinimas“, „data“, „Priimta iš“ nepildomi.
Priedo pakeitimai:
Nr. 5-V-573, 2013-07-08, Žin., 2013, Nr. 74-3748 (2013-07-11), i. k. 11300GKISAK05-V-573
Paimto, konfiskuoto turto, turto, į kurį
nuosavybės teisės laikinai apribotos,
daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos,
saugojimo, perdavimo, grąžinimo ir
naikinimo instrukcijos
4 priedas
(Paimto, konfiskuoto turto, turto, į kurį nuosavybės teisės laikinai apribotos, daiktinių įrodymų apskaitos žurnalo forma)
_______________________________________________
(policijos įstaigos pavadinimas)
PAIMTO, KONFISKUOTO TURTO, TURTO, Į KURĮ NUOSAVYBĖS TEISĖS LAIKINAI APRIBOTOS, DAIKTINIŲ ĮRODYMŲ APSKAITOS ŽURNALAS
Pradėta _______________
Baigta ________________
Saugoti________________
________________
Priėmimas |
Išdavimas |
|||||||||||
Eil. Nr. |
Data |
Bylos Nr. |
Dokumento pavadinimas, data, Nr. |
Kvito A arba B serija, Nr. |
Paimtų daiktų pavadinimas |
Matav. vienetas |
Kiekis |
Saugojimo vieta |
Data |
Dokumento pavadinimas, data, Nr. |
Kam perduota |
Perduoto VMI turto vertė |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paimto, konfiskuoto turto, turto, į kurį
nuosavybės teisės laikinai apribotos,
daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos,
saugojimo, perdavimo, grąžinimo ir
naikinimo instrukcijos
5 priedas
paimto, konfiskuoto TURTO, TURtO, į KURį NUOSAVYBĖS TEISĖs LAIKINAI APRIBOTos, daiktinių įrodymų APSKAITOS ŽURNALO pildymo taisyklės
I. BendriEJI reikalavimai
1. Apskaitos žurnale tvarkoma paimto, konfiskuoto turto, turto, į kurį nuosavybės teisės laikinai apribotos, daiktinių įrodymų (toliau – Paimti daiktai) (išskyrus nacionalinę valiutą) apskaita. Apskaitos žurnalas pildomas policijos įstaigos finansų padalinyje, daiktų saugykloje, ginklų saugykloje ir laikomas pas materialiai atsakingus asmenis. Apskaitos žurnalas pildomas kompiuterinėje laikmenoje (Microsoft Excel formatu) ir spausdinamas pagal poreikį, tačiau ne rečiau kaip kartą per darbo dieną.
II. APSKAITOS Žurnalo pildymo tvarka
3. Apskaitos žurnalo skiltyse nurodoma:
3.4. 4 skiltyje – pirminio dokumento, kurio pagrindu yra priimami Paimti daiktai, pavadinimas, data ir numeris (administracinio teisės pažeidimo, daiktų poėmio protokolo, ikiteisminio tyrimo pareigūno nutarimo ir kt.);
3.6. 6 skiltyje – kiekvienas skirtingo pavadinimo (rūšies, tipo, modelio) Paimtas daiktas įrašomas naujoje eilutėje. Priimant užsienio valiutą, Lietuvos Respublikos ir kitų šalių vertybinius popierius (obligacijas, vekselius, akcijas ir kt.), tauriuosius metalus, brangakmenius, kitus juvelyrinius bei puošniuosius akmenis ir dirbinius iš jų, įrašoma „vokas“ arba „paketas“;
3.9. 9 skiltyje – Paimtų daiktų laikymo vieta (kasa, banko įstaiga, daiktų saugykla, transporto aikštelė ir kt.);
3.11. 11 skiltyje – pirminio dokumento, kurio pagrindu buvo išduotas (grąžintas, perduotas, sunaikintas ir pan.) Paimtas daiktas, pavadinimas (įstaigos ar institucijos nuosprendis, sprendimas, nutarimas, nutartis, turto sunaikinimo aktas ir kt.), data ir numeris;
4. Apskaitos žurnalo 13 skiltis pildoma tik tokiam paimtam, konfiskuotam turtui, daiktiniams įrodymams, kurie buvo perduoti Valstybinei mokesčių inspekcijai. Pildant apskaitos žurnalo 13 skiltį vertė įrašoma nacionaline valiuta. Pinigų suma įrašoma iš turto perėmimo, apskaitos, įkainojimo, saugojimo ir perdavimo akto.
Paimto, konfiskuoto turto, turto, į kurį
nuosavybės teisės laikinai apribotos,
daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos,
saugojimo, perdavimo, grąžinimo ir
naikinimo instrukcijos
8 priedas
(Inventorizacijos aprašo forma)
_______________________________
(policijos įstaigos pavadinimas)
INVENTORIZACIJOS
APRAŠAS
__________ Nr. __________
(dokumento surašymo data ir numeris)
_______________________
(dokumento surašymo vieta)
Komisija, susidedanti iš
_____________________________________________________________________________________________
(pareigos, vardai, pavardės)
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________ ,
vadovaudamasi ________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________ ,
patikrino _____________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________ .
Patikrinimo vieta ______________________________________________________________________________ .
Materialiai atsakingo asmens pareigos, vardas, pavardė _________________________________________________
ĮSTAIGOS VADOVO IŠVADA:
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________ .
|
PAKVITAVIMAS (įforminama prieš pradedant inventorizavimą)
Iki inventorizavimo pradžios visi vertybių pajamų ir išlaidų dokumentai turi būti pateikti finansų padaliniui. Jokių neužpajamuotų ar nurašytų į išlaidas vertybių nėra. Materialiai atsakingas asmuo
|
|
||||
|
(pareigos) |
|
(parašas) |
|
(vardas, pavardė) |
|
Eil. Nr. |
Ikiteisminio tyrimo bylos/administracinio teisės pažeidimo medžiagos numeris |
Paimto daikto pavadinimas |
Matavimo rodiklis |
Kiekis |
Faktiškai rasta (kiekis) |
Inventorizavimo |
Paimto daikto atidavimo saugoti data |
Pareigūno, kurio žinioje yra saugoma byla*, duomenys |
Pastabos (saugojimo išlaidos, įsiskolinimas už saugojimą per mėnesį, saugojimo tikslingumas) |
|
trūkumas perteklius |
rezultatai |
|||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pastaba. * Jei byla yra perduota į kitą ikiteisminio tyrimo įstaigą, prokuratūrą, teismą, tai pažymima inventorizacijos apyraše (nurodomas institucijos pavadinimas, perdavimo data).
Visi šiame apyraše išvardyti Paimti daiktai nuo Nr. ................... iki Nr. .................., man dalyvaujant, komisijos patikrinti ir įrašyti į šį apyrašą, todėl pretenzijų inventorizacijos komisijai neturiu.
Paimti daiktai, išvardyti šiame apyraše, mano yra atsakingai saugomi.
|
|
|
|
|
(pareigos) |
|
(parašas) |
|
(vardas, pavardė) |
____________
(data)
Komisijos pirmininkas:
|
|
|
|
|
(pareigos) |
|
(parašas) |
|
(vardas, pavardė) |
Komisijos nariai:
|
|
|
|
|
(pareigos) |
|
(parašas) |
|
(vardas, pavardė) |
|
|
|
|
|
(pareigos) |
|
(parašas) |
|
(vardas, pavardė) |
|
|
|
|
|
(pareigos) |
|
(parašas) |
|
(vardas, pavardė) |
|
|
|
|
|
(pareigos) |
|
(parašas) |
|
(vardas, pavardė) |
|
|
|
|
|
(pareigos) |
|
(parašas) |
|
(vardas, pavardė) |
Paimto, konfiskuoto turto, turto, į kurį
nuosavybės teisės laikinai apribotos,
daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos,
saugojimo, perdavimo, grąžinimo ir
naikinimo instrukcijos
6 priedas
(Pakvitavimo forma)
______________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
PAKVITAVIMAS
__________ Nr. __________
(dokumento surašymo data ir numeris)
_______________________
(dokumento surašymo vieta)
Ikiteisminio tyrimo byloje (arba administracinio teisės pažeidimo medžiagoje) Nr. _____________ paimtas turtas, turtas, į kurį nuosavybės teisės laikinai apribotos, daiktiniai įrodymai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai (arba administraciniam teisės pažeidimui) tirti ir nagrinėti, vadovaujantis _________________
(pagrindas – dokumento sudarytojas, data,
___________________________________________________________________ grąžinami
pavadinimas ir Nr.)
___________________________________________________________________________
(jei fiziniam asmeniui, nurodomas vardas ir pavardė, jei juridiniam asmeniui – pavadinimas)
pateikus ____________________________________________________________________
(savininko asmens tapatybę patvirtinančio dokumento duomenys; arba savininko įgalioto asmens vardas, pavardė, jo tapatybę patvirtinančio dokumento duomenys; arba juridinio asmens įgalioto asmens vardas, pavardė, darbuotojo pažymėjimo ar asmens tapatybę patvirtinančio dokumento duomenys)
KUPIŪRŲ (monetų) APRAŠAS
Eil. Nr. |
Nominalas |
Daiktinio įrodymo – piniginio vieneto – serija ir numeris |
Kiekis, vnt. |
Suma, Lt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
Pinigų suma _________________________________________________________________
(žodžiais)
DAIKTŲ, UŽSIENIO VALIUTOS APRAŠAS
Eil. Nr. |
Daikto pavadinimas, jo aprašymas, užsienio valiutos – piniginio vieneto – nominalas, serija ir numeris |
Matavimo vnt. |
Kiekis, vnt. |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gavau |
|
|
|
|
|
|
(pareigų pavadinimas) |
|
(parašas) |
|
(vardas, pavardė) |
Atidavė |
|
|
|
|
|
|
(pareigos) |
|
(parašas) |
|
(vardas, pavardė) |
Paimto, konfiskuoto turto, turto, į kurį
nuosavybės teisės laikinai apribotos,
daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos,
saugojimo, perdavimo, grąžinimo ir
naikinimo instrukcijos
7 priedas
(Perdavimo–priėmimo akto forma)
______________________________________________
(dokumento sudarytojo pavadinimas)
PERDAVIMO–PRIĖMIMO AKTAS
__________ Nr. __________
(dokumento surašymo data ir numeris)
_______________________
(dokumento surašymo vieta)
______________________________________________________________________
(pagrindas – dokumento data, pavadinimas, Nr.)
__________________________________________________________________ perdavė, o
(vardas ir pavardė, pareigų pavadinimas)
_________________________________________________________________ priėmė bylas
(vardas ir pavardė, pareigų pavadinimas)
(dokumentus) ir paimtą, konfiskuotą turtą, turtą, į kurį nuosavybės teisės laikinai apribotos, daiktinius įrodymus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai (arba administraciniam teisės pažeidimui) tirti ir nagrinėti:
BYLOS APRAŠAS
Eil. Nr. |
Dokumento pavadinimas (bylos antraštė) |
Dokumento data, Nr. (bylos indeksas) |
Bylos chronologinės ribos |
Lapų skaičius |
Dokumentų (bylų) skaičius |
Pastabos |
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
KUPIŪRŲ (monetų) APRAŠAS
Eil. Nr. |
Nominalas |
Daiktinio įrodymo – piniginio vieneto – serija ir numeris |
Kiekis, vnt. |
Suma, Lt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
DAIKTŲ, UŽSIENIO VALIUTOS APRAŠAS
Eil. Nr. |
Daikto pavadinimas, jo aprašymas, užsienio valiutos – piniginio vieneto – nominalas, serija ir numeris |
Matavimo vnt. |
Kiekis, vnt. |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
Transporto priemonė perduodama pagal transporto priemonės perdavimo aktą ir transporto priemonės aprašą (Rekomendacijų dėl transporto priemonių, kurios įtariama yra pagrobtos, paėmimo, saugojimo, tikrinimo ir grąžinimo atliekant ikiteisminį tyrimą, patvirtintų Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2009 m. gegužės 19 d. įsakymu Nr. I-82 (Žin., 2009, Nr. 64-2589), 1 priedas).
Perdavė
(pareigų pavadinimas) |
|
(parašas) |
|
(vardas, pavardė) |
Priėmė
(pareigų pavadinimas) |
|
(parašas) |
|
(vardas, pavardė) |
Įmonės, teikiančios turto saugojimo ir laikymo paslaugas, atstovas,
kai perduodamą paimtą, konfiskuotą turtą,
turtą, į kurį nuosavybės teisės laikinai apribotos,
daiktinius įrodymus saugo įmonė pagal pasaugos sutartį
(kai yra sudaryta pasaugos sutartis)
(pareigų pavadinimas) |
|
(parašas) |
|
(vardas, pavardė) |
Pakeitimai:
1.
Lietuvos policijos generalinis komisaras, Įsakymas
Nr. 5-V-573, 2013-07-08, Žin., 2013, Nr. 74-3748 (2013-07-11), i. k. 11300GKISAK05-V-573
Dėl Lietuvos policijos generalinio komisaro 2012 m. kovo 26 d. įsakymo Nr. 5-V-229 "Dėl Paimto, konfiskuoto turto, turto, į kurį nuosavybės teisės laikinai apribotos, daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos, saugojimo, perdavimo, grąžinimo ir naikinimo instrukcijos patvirtinimo" pakeitimo