Suvestinė redakcija nuo 2014-06-10 iki 2016-03-07
Įsakymas paskelbtas: Žin. 2013, Nr. 8-332, i. k. 1132080ISAK000ĮV-27
LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL LIETUVOS KULTŪROS TARYBOS NARIŲ SUSIRINKIMO NARIŲ RINKIMŲ TVARKOS
2013 m. sausio 16 d. Nr. ĮV-27
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Lietuvos kultūros tarybos įstatymo 7, 8 ir 9 straipsniais:
Preambulės pakeitimai:
Nr. ĮV-404, 2014-06-05, paskelbta TAR 2014-06-09, i. k. 2014-07305
1. T v i r t i n u pridedamą Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narių rinkimų tvarkos aprašą.
2. Į p a r e i g o j u:
2.1. Meno ir kūrybinių industrijų politikos departamento Profesionalaus meno skyrių organizuoti Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narių rinkimus;
2.2. Viešųjų ryšių skyrių skelbti apie Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narių rinkimus Kultūros ministerijos interneto svetainėje www.lrkm.lt, respublikiniuose dienraščiuose, interneto naujienų portaluose, kultūros ir meno informaciniuose leidiniuose, kitose žiniasklaidos priemonėse;”
Punkto pakeitimai:
Nr. ĮV-404, 2014-06-05, paskelbta TAR 2014-06-09, i. k. 2014-07305
2.3. Meno ir kūrybinių industrijų politikos departamento Istorinės-kultūrinės atminties įprasminimo skyriaus, Kultūros politikos departamento Informacinės visuomenės plėtros skyriaus, Strateginio planavimo ir kontrolės departamento Tarptautinių ryšių ir Europos reikalų skyriaus, Tautinių mažumų reikalų skyriaus ir Regionų kultūros skyriaus vedėjus paskirti valstybės tarnautojus, kurie tikrins ir vertins Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narių rinkimų metu gaunamus dokumentus.
Punkto pakeitimai:
Nr. ĮV-404, 2014-06-05, paskelbta TAR 2014-06-09, i. k. 2014-07305
3. S k i r i u Meno ir kūrybinių industrijų politikos departamento Profesionalaus meno skyriaus patarėją Jurgį Giedrį Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narių rinkimų koordinatoriumi.
4. P a v e d u šio įsakymo vykdymo kontrolę kultūros viceministrui Dariui Mažintui.
Punkto pakeitimai:
Nr. ĮV-404, 2014-06-05, paskelbta TAR 2014-06-09, i. k. 2014-07305
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2013 m. sausio 16 d. įsakymu Nr. ĮV-27
LIETUVOS KULTŪROS TARYBOS NARIŲ SUSIRINKIMO NARIŲ RINKIMŲ TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narių rinkimų tvarkos aprašas (toliau – aprašas) reglamentuoja Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo (toliau – Susirinkimas) narių rinkimų procesą: rinkėjų delegavimą, į Susirinkimo narius siūlomų asmenų (toliau – pretendentai) dokumentų pateikimo bendruosius reikalavimus, kandidatų į Susirinkimo narius iš pasiūlytų pretendentų (toliau – kandidatai) atranką.
2. Kultūros ministerija techniškai aptarnauja rinkimų procesą. Kultūros ministras arba jo įgaliotas asmuo paskiria rinkimų koordinatorių, kuris priima pretendentų dokumentus, tvarko su rinkimų organizavimu susijusią informaciją, sudaro sąlygas rinkėjų darbui ir vykdo kitas su rinkimų organizavimu susijusias funkcijas.
3. Apie rinkimų pradžią ir terminus skelbiama Kultūros ministerijos interneto svetainėje www.lrkm.lt, respublikiniuose dienraščiuose, interneto naujienų portaluose ir kitose žiniasklaidos priemonėse.
II. RINKĖJŲ DELEGAVIMAS
5. Lietuvos kultūros tarybos įstatymo (Žin., 2012, Nr. 111-5631) 8 straipsnio 3–5 dalyse išvardintų organizacijų deleguojami rinkėjai iš šio aprašo V skyriaus nustatyta tvarka pasiūlytų pretendentų atrenka kandidatus. Rinkėjų sąrašas tvirtinamas kultūros ministro įsakymu ir galioja iki Susirinkimo kadencijos pabaigos.
6. Lietuvos kultūros ir meno taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, asociacija „Kultūros savivaldos kolegija“ ir Lietuvos mokslo taryba deleguoja po du rinkėjus.
7. Tautinės mažumos (bendrijos) šio aprašo III skyriaus nustatyta tvarka deleguoja vieną rinkėją, kuris nėra valstybės tarnautojas.
8. Lietuvos bibliotekininkų draugija, Lietuvos muziejų asociacija ir Lietuvos kultūros centrų asociacija deleguoja du bendrai atrinktus rinkėjus.
9. Šio aprašo 6 ir 8 punktuose nurodytoms organizacijoms nepriklausančios asociacijos ir viešosios įstaigos, veikiančios kultūros ir meno srityje (toliau – nepriklausomos organizacijos), šio aprašo IV skyriuje nustatyta tvarka deleguoja du rinkėjus.
11. Organizacijos, nurodytos aprašo 6 punkte, rinkėjus deleguoja raštu, nurodant rinkėjo vardą, pavardę, telefono numerį, elektroninio pašto adresą. Rašte nurodomos organizacijos steigiamųjų dokumentų (įstatai, nuostatai, statutas ir pan.) nuostatos (punktai), kurių pagrindu priimtas sprendimas dėl rinkėjo (visuotinio susirinkimo protokolas, kolegialaus ar vienasmenio valdymo organo sprendimas, įgaliojimas atstovauti organizacijai ir pan.).
12. Asociacijos, nurodytos aprašo 8 punkte, atrenka du bendrai deleguojamus rinkėjus savarankiškai ir juos deleguoja raštu, nurodant rinkėjo vardą, pavardę, telefono numerį, elektroninio pašto adresą. Rašte nurodomos asociacijų steigiamųjų dokumentų nuostatos, kurių pagrindu priimtas sprendimas dėl rinkėjų.
III. TAUTINIŲ MAŽUMŲ (BENDRIJŲ) RINKĖJO DELEGAVIMAS
14. Tautinės mažumos (bendrijos) (toliau – bendrijos) deleguoja Kultūros ministerijai savo atstovus, kurie atrenka 1 rinkėją.
Šiame apraše bendrijos suprantamos kaip asociacijos ir viešosios įstaigos, kurios atstovauja ir tenkina tautinių mažumų (Lietuvos Respublikos piliečių, kuriems būdinga kitokia nei tautinei daugumai kultūra, religija ar kalba ir kuriuos vienija siekis išsaugoti savo tautinę tapatybę) interesus bei gina jų teises.
15. Bendrijos ne vėliau nei per 5 darbo dienas nuo rinkimų paskelbimo registruotu paštu kreipiasi į Kultūros ministeriją dėl dalyvavimo bendro rinkėjo atrankoje. Kreipimesi nurodoma: bendrijos atstovo, kuris dalyvaus rinkėjo atrankoje, vardas, pavardė, telefono numeris, elektroninio pašto adresas; siūlomo rinkėjo vardas, pavardė, telefono numeris, elektroninio pašto adresas; bendrijos steigiamųjų dokumentų nuostatos, kurių pagrindu priimtas sprendimas dėl rinkėjo atrankos arba suteikti įgaliojimai atstovauti bendrijas rinkėjų atrankoje. Jeigu bendrijos steigiamieji dokumentai viešai nepaskelbti, pridedama jų kopija arba išrašas.
16. Kelios bendrijos gali siūlyti bendrą atstovą ir bendrą rinkėją. Šiuo atveju Kultūros ministerijai pateikiamos susitarimų ir (ar) susirinkimų protokolų, kuriuos pasirašo ar tvirtina bendrijų steigimo dokumentuose numatyti valdymo organai, kopijos.
18. Pasibaigus bendrijų dokumentų priėmimo terminui, ne vėliau nei per 3 darbo dienas kultūros ministro ar jo įgalioto asmens sprendimu sudaromas rinkėjų atrankoje dalyvaujančių bendrijų sąrašas, kuris skelbiamas Kultūros ministerijos interneto svetainėje www.lrkm.lt.
19. Bendrijų atstovų posėdis organizuojamas ne vėliau nei po 3 darbo dienų po rinkėjų atrankoje dalyvaujančių bendrijų atstovų sąrašo paskelbimo. Kiekvienas atstovas apie šaukiamą posėdį informuojamas asmeniškai, pranešant posėdžio datą ir vietą elektroniniu paštu. Jeigu atstovas elektroniniu paštu patvirtina, kad gavo pranešimą, laikoma, kad jis yra tinkamai informuotas.
20. Atstovų posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė visų rinkėjo atrankoje dalyvaujančių bendrijų atstovų. Jeigu į posėdį neatvyksta tinkamai informuoti atstovai, kvorumas atitinkamai mažinamas ir balsuojama be jų, protokole pažymint apie informavimo datą bei pridedant atstovo atsakymo apie informavimą elektroninio laiško kopiją.
21. Į posėdį susirinkę atstovai paprasta dalyvaujančių balsų dauguma išsirenka posėdžio pirmininką ir balsų skaičiavimo komisiją iš 3–5 atstovų. Posėdžio sekretoriaus funkcijas atlieka Kultūros ministerijos Tautinių mažumų reikalų skyriaus valstybės tarnautojas.
22. Posėdžio metu už siūlomus į rinkėjus asmenis neagituojama. Informacija apie į rinkėjus siūlomus asmenis (bendrijų raštų elektroninės kopijos) siunčiama atstovams elektroniniu paštu kartu su informacija apie šaukiamą posėdį.
23. Atstovai balsuoja slaptai, šio aprašo 1 priede nurodytos formos biuletenyje pažymėdami vieno rinkėjo pavardę. Balsų skaičiavimo komisija balsavimo rezultatus fiksuoja šio aprašo 4 priede nurodytos formos balsų skaičiavimo protokole.
IV. NEPRIKLAUSOMŲ ORGANIZACIJŲ RINKĖJŲ ATRANKA
25. Ne trumpiau nei 3 metus kultūros ir meno srityje veikiančios nepriklausomos organizacijos deleguoja Kultūros ministerijai savo atstovus, kurie atrenka 2 rinkėjus.
26. Nepriklausomos organizacijos ne vėliau nei per 10 darbo dienų nuo rinkimų paskelbimo dienos registruotu paštu atsiunčia Kultūros ministerijai rašytinius prašymus dalyvauti nepriklausomų organizacijų rinkėjų atrankoje.
27. Kartu su prašymu nepriklausomos organizacijos (išskyrus organizacijas, kurioms suteiktas meno kūrėjų organizacijos statusas) pateikia:
27.2. paskutiniais 3 metais įgyvendintų kultūros projektų aprašymą (pavadinimas, data, vieta, pobūdis, tikslas, partneriai, kūrybinės grupės nariai, dalyvių skaičius, atsiliepimai žiniasklaidoje ir kt.);
28. Prašyme nurodomas asmuo, kuris atstovaus nepriklausomai organizacijai rinkėjų atrankoje, bei du asmenys, kuriuos nepriklausoma organizacija siūlo į rinkėjus. Kandidatas į rinkėjus negali būti siūlomas į atstovus, kurie atrenka rinkėjus.
29. Kelios nepriklausomos organizacijos gali deleguoti bendrą atstovą ir bendrus kandidatus į rinkėjus. Šiuo atveju Kultūros ministerijai pateikiamos susitarimų ir (ar) susirinkimų protokolų, kuriuos pasirašo ar tvirtina nepriklausomų organizacijų steigimo dokumentuose numatyti valdymo organai, kopijos.
30. Kultūros ministerija per 5 darbo dienas po nepriklausomų organizacijų prašymų priėmimo termino pabaigos patikrina gautus dokumentus, siekdama nustatyti, ar nepriklausomos organizacijos vykdoma veikla numatyta jų steigimo dokumentuose, ar pateikti projektų aprašymai ir (ar) metinės veiklos ataskaitos aiškiai įrodo, kad steigimo dokumentuose numatyta veikla yra vykdoma. Patikrinus šią informaciją, kultūros ministro ar jo įgalioto asmens sprendimu sudaromas rinkėjų atrankoje dalyvaujančių nepriklausomų organizacijų sąrašas, kuris skelbiamas Kultūros ministerijos interneto svetainėje www.lrkm.lt.
31. Nepriklausomų organizacijų atstovų susirinkimo Kultūros ministerijoje diena skelbiama ne vėliau nei po 3 darbo dienų po sprendimo dėl rinkėjų atrankoje dalyvaujančių nepriklausomų organizacijų priėmimo dienos.
32. Kiekvienas atstovas apie šaukiamą posėdį informuojamas asmeniškai, pranešant posėdžio datą ir vietą elektroniniu paštu. Jeigu atstovas elektroniniu paštu patvirtina, kad gavo pranešimą, laikoma, kad jis yra tinkamai informuotas.
33. Atstovų posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė visų rinkimuose dalyvaujančių nepriklausomų organizacijų atstovų. Jeigu į posėdį neatvyksta tinkamai informuoti atstovai, kvorumas atitinkamai mažinamas ir balsuojama be jų, protokole pažymint apie informavimo datą bei pridedant atstovo atsakymo apie informavimą elektroninio laiško kopiją.
34. Į posėdį susirinkę nepriklausomų organizacijų atstovai paprasta dalyvaujančių balsų dauguma išsirenka posėdžio pirmininką ir balsų skaičiavimo komisiją iš 3–5 atstovų. Posėdžio sekretoriaus funkcijas atlieka rinkimų koordinatorius.
35. Posėdžio metu už siūlomus į rinkėjus asmenis neagituojama. Informacija apie į rinkėjus siūlomus asmenis (nepriklausomų organizacijų raštų elektroninės kopijos) siunčiama atstovams elektroniniu paštu kartu su informacija apie šaukiamą posėdį.
36. Atstovai balsuoja slaptai, šio aprašo 2 priede nurodytos formos biuletenyje pažymėdami dviejų rinkėjų pavardes. Balsavimo rezultatus balsų skaičiavimo komisija fiksuoja šio aprašo 4 priede nurodytos formos balsų skaičiavimo protokole.
37. Atrinktais laikomi du rinkėjai, surinkę daugiausia balsų. Jeigu vienodą balsų skaičių surenka daugiau asmenų, negu reikia išrinkti, balsavimas kartojamas, kol bus atrinktas vienas rinkėjas. Šiuo atveju biuletenyje paliekamos tik po vienodą balsų skaičių surinkusių asmenų pavardės.
38. Kultūros ministras arba jo įgaliotas asmuo ne vėliau nei per 3 darbo dienas nuo nepriklausomų organizacijų atstovų posėdžio įsakymu patvirtina bendrą (šio aprašo II skyriaus nustatyta tvarka deleguotų, III–IV skyrių nustatyta tvarka atrinktų bei kultūros ministro siūlomo) rinkėjų sąrašą, kuris skelbiamas Kultūros ministerijos interneto svetainėje www.lrkm.lt.
V. PRETENDENTŲ TEIKIMAS
39. Pretendentais gali būti siūlomi asmenys, dėl savo pasiekimų kultūros ir (ar) meno srityse žinomi Lietuvoje, turintys ne mažesnę kaip 5 metų patirtį įgyvendinant kultūrinius projektus bei žinių ir gebėjimų (kompetencijos), padedančių siekti Lietuvos kultūros tarybai keliamų tikslų ir įgyvendinti jos funkcijas.
40. Kultūros projektas šiame apraše suprantamas kaip tikslinga intelektinė ir (ar) materialinė veikla, kuria siekiama sukurti, pagaminti arba skleisti kultūros produktą ir (ar) paslaugą, skirtą visuomenės kultūriniams, meniniams poreikiams tenkinti.
Kultūros projektai gali būti šių sričių: architektūros, bibliotekininkystės, cirko, dizaino, etninės kultūros, fotografijos, kino, kultūros paveldo, literatūros, muziejininkystės, muzikos, šokio, tarpdisciplininio meno, teatro, vizualių menų.
Kultūros projektų galimos veiklos formos ir jų rezultatai: originalių kūrinių sukūrimas ir (ar) pagaminimas; kūrinių ir jų atlikimo fiksavimas; kūrybos rezultatų viešas pristatymas; veikla, skirta pažinti, išsaugoti ir skleisti materialųjį ir nematerialųjį kultūros paveldą.
41. Pretendentai privalo būti nepriekaištingos reputacijos. Asmuo nelaikomas nepriekaištingos reputacijos, jeigu jis buvo pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos padarymo ir jeigu jo teistumas neišnykęs arba nepanaikintas.
42. Pretendentais negali būti kultūros ir meno organizacijų vadovai ir į šio aprašo 38 punkte nurodytą sąrašą įtraukti rinkėjai.
Kultūros ir meno organizacija šiame apraše suprantama kaip asociacija ar viešoji įstaiga, kuri vienija kultūros ir (ar) meno kūrėjus, atstovauja jų interesus, gina jų teises, vykdo kultūros projektus.
44. Siūlant pretendentą, Kultūros ministerijai pateikiami šie dokumentai:
44.1. laisvos formos raštas su pretendento ir jį siūlančio asmens kontaktiniais duomenimis ir šia informacija:
44.2. pretendento gyvenimo ir kūrybinės veiklos aprašymas, kuriame nurodoma ši faktais pagrįsta informacija:
44.2.1. pretendento pasiekimai kultūros ir (ar) meno srityse (pvz., suteiktų apdovanojimų sąrašas ir tai patvirtinančių dokumentų kopijos; meno kūrėjo statusas);
44.2.2. pretendento ne mažesnė kaip 5 metų patirtis įgyvendinant kultūrinius projektus (projektų, už kurių inicijavimą, idėjos sukūrimą ir (ar) realizavimą pretendentas buvo tiesiogiai atsakingas arba betarpiškai susijęs, aprašymas, nurodant pavadinimą, datą, vietą, pobūdį, rezultatus ir reikšmę visuomenei ir (ar) kultūros raidai bei pridedant atsiliepimų žiniasklaidoje kopijas);
44.3. rekomendacija (kūrybinės sąjungos, švietimo ar mokymo įstaigos, profesionalaus meno vertintojo, žymaus kultūros ir (ar) meno veikėjo ir pan.), kurioje nurodoma ši faktais pagrįsta informacija:
44.3.1. pretendento žinomumas Lietuvoje (pretendento veiklai skirtos publikacijos, recenzijos, įvertinimai);
45. Dokumentai pateikiami Kultūros ministerijai tiesiogiai arba siunčiami registruotu laišku. Siunčiant dokumentus registruotu laišku, jų pateikimo Kultūros ministerijai data laikoma pašto spaude nurodyta išsiuntimo data.
46. Jeigu pateikti ne visi reikalingi dokumentai arba juose trūksta būtinų duomenų, pretendentą pristačiusiam asmeniui pasiūloma ne vėliau nei per 3 darbo dienas pateikti visus reikalingus dokumentus ir duomenis.
47. Pasibaigus pretendentų dokumentų priėmimo terminui, Kultūros ministerija per 5 darbo dienas patikrina gautuose dokumentuose pateiktą informaciją. Dėl nepriekaištingos reputacijos teisės aktų nustatyta tvarka kreipiamasi į atitinkamas valstybės įstaigas ir institucijas.
48. Patikrinus visus gautus dokumentus ir juose pateiktą informaciją, ne vėliau nei per 3 darbo dienas kultūros ministro ar jo įgalioto asmens sprendimu sudaromas rinkimuose dalyvaujančių pretendentų sąrašas, kuris skelbiamas Kultūros ministerijos interneto svetainėje www.lrkm.lt. Sąraše nurodoma pretendento vardas ir pavardė, pažymima, jeigu jis yra pasiūlytas tautinių mažumų (bendrijų).
VI. KANDIDATŲ Į SUSIRINKIMO NARIUS RINKIMAI
49. Šio aprašo 38 punkto nustatyta tvarka patvirtinus bendrą rinkėjų sąrašą bei kultūros ministrui ar jo įgaliotam asmeniui priėmus sprendimą dėl rinkimuose dalyvaujančių pretendentų, ne vėliau nei po 3 darbo dienų skelbiama rinkėjų susirinkimo (rinkimų posėdžio) diena.
50. Kiekvienas rinkėjas apie šaukiamą posėdį informuojamas asmeniškai, pranešant posėdžio datą ir vietą elektroniniu paštu. Jeigu rinkėjas elektroniniu paštu patvirtina, kad gavo pranešimą, laikoma, kad jis yra tinkamai informuotas.
51. Rinkimų posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip 3/4 visų rinkėjų, įtrauktų į šio aprašo 38 punkte numatytą sąrašą. Jeigu į posėdį neatvyksta tinkamai informuoti rinkėjai, kvorumas atitinkamai mažinamas ir balsuojama be jų, protokole pažymint apie informavimo datą ir būdą bei pridedant rinkėjo atsakymo apie informavimą elektroninio laiško kopiją.
52. Rinkėjai paprasta balsų dauguma išsirenka posėdžio pirmininką ir balsų skaičiavimo komisiją iš 3–5 rinkėjų. Posėdžio sekretoriaus funkcijas atlieka rinkimų koordinatorius.
53. Posėdžio metu už pretendentus neagituojama. Informacija apie pretendentus, kurie atitiko keliamus reikalavimus, siunčiama rinkėjams elektroniniu paštu kartu su informacija apie šaukiamą posėdį. Rinkimų posėdžio dalyviams išdalinamas kultūros ministro įsakymu patvirtintas rinkimuose dalyvaujančių pretendentų sąrašas, nurodytas šio aprašo 48 punkte.
54. Rinkėjai balsuoja slaptai, šio aprašo 3 priede nurodytos formos biuletenyje pažymėdami ne daugiau kaip 20 kandidatų pavardes, iš jų 2 kandidatai turi būti pasiūlyti tautinių mažumų (bendrijų).
55. Išrinktais laikomi 20 pretendentų, surinkę daugiausia balsų. Jeigu vienodą balsų skaičių surenka daugiau asmenų, negu reikia išrinkti, balsavimas kartojamas, kol bus išrinktas reikiamas kandidatų skaičius. Šiuo atveju biuletenyje paliekamos tik po vienodą balsų skaičių surinkusių asmenų pavardės.
56. Balsų skaičiavimo komisija, suskaičiavusi galutinį balsavimo rezultatą, surašo šio aprašo 4 priede nurodytos formos balsų skaičiavimo protokolą, kurį pasirašo šios komisijos pirmininkas ir sekretorius. Remiantis šiuo protokolu surašomas rinkimų posėdžio protokolas, kurį pasirašo posėdžio pirmininkas ir sekretorius. Posėdžio protokole įvardijami 20 kandidatų pavardes, jis perduodamas kultūros ministrui. Rinkėjų atrinktų kandidatų sąrašas skelbiamas Kultūros ministerijos interneto svetainėje www.lrkm.lt.
57. Kultūros ministras, vadovaudamasis kultūros ir meno sričių bei teritorijų atstovavimo įvairovės principu bei įvertinęs Lietuvos kultūros ir meno tarybos, veikiančios pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2001 m. sausio 11 d. įsakymu Nr. 7 (Žin., 2001, Nr. 6-167) patvirtintus nuostatus, rekomendacijas, iš rinkėjų pasiūlytų 20 kandidatų atrenka 10 kandidatų ir kartu su Tarybos pirmininko kandidatūra teikia Susirinkimo sudėtį tvirtinti Vyriausybei. Vienas iš Vyriausybei siūlomų kandidatų turi būti tautinių mažumų (bendrijų) atstovas, išrinktas iš tautinių mažumų (bendrijų) pasiūlytų kandidatų.
VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
58. Tuo atveju, jeigu vadovaujantis Lietuvos kultūros tarybos įstatymo 9 straipsnio 6 straipsnio nuostatomis Susirinkimo narys Vyriausybės sprendimu atleidžiamas iš pareigų, vietoj jo šio aprašo V ir VI skyriuose nustatyta tvarka renkamas naujas narys. Naujas narys renkamas iš tos kultūros ir meno srities, kuriai atsovauti vadovaujantis aprašo 57 punktu buvo atrinktas atleistas iš pareigų narys. Šiuo atveju rinkėjai balsuoja slaptai šio aprašo 5 priede nurodytos formos biuletenyje, pažymėdami ne daugiau kaip 2 kandidatų pavardes. Atrinkti kandidatai skelbiami Kultūros ministerijos interneto svetainėje www.lrkm.lt. Kultūros ministras, įvertinęs Lietuvos kultūros ir meno tarybos rekomendacijas, iš rinkėjų pasiūlytų 2 kandidatų atrenka 1 kandidatą ir jį teikia tvirtinti Vyriausybei. Išrinktas kandidatas skiriamas iki bendros patvirtintos Susirinkimo sudėties kadencijos pabaigos
Papildyta punktu:
Nr. ĮV-404, 2014-06-05, paskelbta TAR 2014-06-09, i. k. 2014-07305
59. Jeigu yra atleidžiami daugiau negu vienas Susirinkimo narys, nauji nariai renkami šio aprašo 58 punkte nustatyta tvarka, taikant proporcionalumo principą, atitinkamai renkant 2 naujus narius, rinkėjai 5 priede nurodytos formos biuletenyje pažymi ne daugiau kaip 4 kandidatus, renkant 3 narius - pažymi 6 kandidatus ir t.t., o Kultūros ministras, įvertinęs Lietuvos kultūros ir meno tarybos rekomendacijas, iš pasiūlytų 4 kandidatų atrenka 2 kandidatus, iš pasiūlytų 6 kandidatų atrenka 3 kandidatus ir t.t., kuriuos teikia tvirtinti Vyriausybei
Papildyta punktu:
Nr. ĮV-404, 2014-06-05, paskelbta TAR 2014-06-09, i. k. 2014-07305
60. Tuo atveju, jeigu renkant naują (-us) narį (-ius) pateikiama pretendentų mažiau negu nustatyta šio aprašo 58 ir 59 punktuose, rinkėjai balsuoja dėl esamų kandidatų.
Papildyta punktu:
Nr. ĮV-404, 2014-06-05, paskelbta TAR 2014-06-09, i. k. 2014-07305
61. Skundai dėl rinkimų eigos ir rezultatų nagrinėjami Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo (Žin., 1999, Nr. 60-1945; 2006, Nr. 77-2975) nustatyta tvarka.
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. ĮV-404, 2014-06-05, paskelbta TAR 2014-06-09, i. k. 2014-07305
62. Rinkimų skelbimo ir organizavimo metu gauti ir sudaryti dokumentai saugomi 5 metus skyriuje, kuriame dirba rinkimų koordinatorius.
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. ĮV-404, 2014-06-05, paskelbta TAR 2014-06-09, i. k. 2014-07305
Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narių rinkimų tvarkos aprašo
1 priedas
(Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narių rinkimuose naudojamo balsavimo biuletenio pavyzdinė forma)
TAUTINIŲ MAŽUMŲ (BENDRIJŲ) RINKĖJO ATRANKOS BIULETENIS
PAŽYMĖKITE 1 RINKĖJĄ, UŽ KURĮ BALSUOJATE, ŽENKLU „X“ ŠALIA JO VARDO IR PAVARDĖS
Eil. Nr. |
Žymėjimo langelis |
Rinkėjo vardas ir pavardė |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narių rinkimų tvarkos aprašo
2 priedas
(Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narių rinkimuose naudojamo balsavimo biuletenio pavyzdinė forma)
NEPRIKLAUSOMŲ ORGANIZACIJŲ RINKĖJO ATRANKOS BIULETENIS
PAŽYMĖKITE 2 RINKĖJUS, UŽ KURUOS BALSUOJATE, ŽENKLU „X“ ŠALIA JŲ VARDŲ IR PAVARDŽIŲ
Eil. Nr. |
Žymėjimo langelis |
Rinkėjo vardas ir pavardė |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narių rinkimų tvarkos aprašo
3 priedas
(Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narių rinkimuose naudojamo balsavimo biuletenio pavyzdinė forma)
RINKĖJŲ POSĖDŽIO BALSAVIMO BIULETENIS
I. ŽENKLU „X“ PAŽYMĖKITE 18 KANDIDATŲ, UŽ KURIUOS BALSUOJATE
Eil. Nr. |
Žymėjimo langelis |
Kandidato vardas ir pavardė |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
II. ŽENKLU „X“ PAŽYMĖKITE 2 TAUTINIŲ MAŽUMŲ (BENDRIJŲ) PASIŪLYTUS KANDIDATUS, UŽ KURIUOS BALSUOJATE
Eil. Nr. |
Žymėjimo langelis |
Kandidato vardas ir pavardė |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narių rinkimų tvarkos aprašo
4 priedas
(Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narių rinkimuose naudojamo balsų skaičiavimo protokolo pavyzdinė forma)
_______________ POSĖDŽIO BALSŲ SKAIČIAVIMO KOMISIJOS PROTOKOLAS
(susirinkimo pavadinimas)
___________
(data)
___________
(vieta)
Posėdžio pirmininkas:
Posėdžio sekretorius:
Balsų skaičiavimo komisija: (komisijos pirmininkas, sekretorius, nariai)
I. BALSAVIMO TURAS (protokole turi būti tiek atskirų sunumeruotų skyrių, kiek įvyksta balsavimo turų)
(Trumpai aprašoma, kiek biuletenių išdalinta balsavimui, kiek biuletenių rasta atidarius urną, ar visi biuleteniai pripažinti galiojančiais)
Suskaičiavus balsus sudarytas šis sąrašas (arba atrinktas šis rinkėjas)
Eil. Nr. |
Vardas ir pavardė |
Balsų skaičius |
Pildant rinkėjų posėdžio balsų skaičaivimo protokolą, šiame sąraše būtina atskirai pažymėti kandidatus, kurie pasiūlyti tautinių mažumų (bendrijų)
II. BALSAVIMO REZULTATAI
Balsų dauguma išrinktas (-i) šis (-e) rinkėjas (-ai), kandidatai
Eil. Nr. |
Vardas ir pavardė |
Balsų skaičius |
Pildant rinkėjų posėdžio balsų skaičaivimo protokolą, būtina pažymėti 2 kandidatus, kurie išrinkti iš pasiūlytų tautinių mažumų (bendrijų)
Balsų skaičiavimo ________________
komisijos pirmininkas (vardas, pavardė, parašas)
Balsų skaičiavimo ________________
komisijos sekretorius (vardas, pavardė, parašas)
Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narių rinkimų tvarkos aprašo
5 priedas
(Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narių rinkimuose naudojamo balsavimo biuletenio pavyzdinė forma)
RINKĖJŲ POSĖDŽIO BALSAVIMO BIULETENIS
I. ŽENKLU „X“ PAŽYMĖKITE 2 KANDIDATUS, RENKANT 1 NARĮ, (ATITINKAMAI 4 KANDIDATUS – RENKANT 2 NARIUS IR T.T.), UŽ KURIUOS BALSUOJATE. JEI PATEIKIAMA MAŽIAU PRETENDENTŲ, TUOMET BALSUOJAMA DĖL ESAMŲ KANDIDATŲ
Eil. Nr.
|
Žymėjimo langelis
|
Kandidato vardas ir pavardė
|
Atstovaujama kultūros ir meno sritis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Papildyta priedu:
Nr. ĮV-404, 2014-06-05, paskelbta TAR 2014-06-09, i. k. 2014-07305
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Įsakymas
Nr. ĮV-404, 2014-06-05, paskelbta TAR 2014-06-09, i. k. 2014-07305
Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2013 m. sausio 16 d. įsakymo Nr. ĮV-27 "Dėl Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narių rinkimų tvarkos" pakeitimo