Įsakymas netenka galios 2016-02-06:

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Įsakymas

Nr. 1V-72, 2016-02-01, paskelbta TAR 2016-02-05, i. k. 2016-02418

Dėl Priėmimo į vidaus tarnybą, vidaus tarnybos sistemos pareigūnų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašo patvirtinimo

 

Suvestinė redakcija nuo 2014-08-06 iki 2016-02-05

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2007, Nr. 10-399, i. k. 1062310ISAK001V-500

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL VIDAUS TARNYBOS SISTEMOS PAREIGŪNŲ FIZINIO PASIRENGIMO REIKALAVIMŲ IR PAREIGŪNŲ FIZINIO PASIRENGIMO TIKRINIMO BEI PAPILDOMŲ REIKALAVIMŲ, SUSIJUSIŲ SU FIZINIAIS IR PRAKTINIAIS GEBĖJIMAIS EITI TAM TIKRAS PAREIGAS TAM TIKRUOSE VIDAUS REIKALŲ ĮSTAIGŲ PADALINIUOSE, IR ATITIKTIES ŠIEMS REIKALAVIMAMS TIKRINIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2006 m. gruodžio 29 d. Nr. 1V-500

Vilnius

 

Vadovaudamasis Vidaus tarnybos statuto (Žin., 2003, Nr. 42-1927; 2006, Nr. 87-3412) 21 straipsnio 4 dalimi:

1. Tvirtinu Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų fizinio pasirengimo reikalavimų ir pareigūnų fizinio pasirengimo tikrinimo bei papildomų reikalavimų, susijusių su fiziniais ir praktiniais gebėjimais eiti tam tikras pareigas tam tikruose vidaus reikalų įstaigų padaliniuose, ir atitikties šiems reikalavimams tikrinimo taisykles (toliau – taisyklės) (pridedama).

2. Įpareigoju vidaus reikalų įstaigų vadovus:

2.1. organizuoti šio įsakymo ir įsakymo 1 punktu patvirtintų taisyklių įgyvendinimą:

2.2. iki 2007 m. vasario 1 d. sudaryti nuolatines vidaus tarnybos sistemos pareigūnų fizinio pasirengimo tikrinimo bei atitikties papildomiems reikalavimams, susijusiems su fiziniais ir praktiniais gebėjimais eiti tam tikras pareigas tam tikruose vidaus reikalų įstaigų padaliniuose, vertinimo komisijas (toliau – vertinimo komisijos);

2.3. pavesti vertinimo komisijoms ne rečiau kaip kartą per kalendorinius metus vertinti, ar pareigūnų pasirengimas atitinka fizinio pasirengimo ir papildomus reikalavimus, susijusius su fiziniais ir praktiniais gebėjimais eiti tam tikras pareigas tam tikruose vidaus reikalų įstaigų padaliniuose (toliau – papildomi reikalavimai);

2.4. papildyti pareigūnų pareigybių aprašymus nustatant fizinio pasirengimo reikalavimus, keliamus pareigybei pagal šio įsakymo 1 punktu patvirtintose taisyklėse nustatytus fizinio pasirengimo reikalavimų lygius.

3. Nustatau, kad Viešojo saugumo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos užtikrina vidaus reikalų centrinių įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų bei pareigūnų, esančių Vidaus reikalų ministerijos kadrų rezerve, fizinio pasirengimo tikrinimo, o vidaus reikalų centrinių įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų ir papildomų reikalavimų tikrinimo techninį-organizacinį aptarnavimą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-446, 2010-07-01, Žin., 2010, Nr. 81-4253 (2010-07-10), i. k. 1102310ISAK001V-446

 

4. Rekomenduoju vidaus reikalų įstaigų vadovams skirti valstybės tarnautojus ar darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartį, atsakingus už fizinio pasirengimo užsiėmimų ir užsiėmimų, reikalingų pasirengti, kad atitiktų papildomus reikalavimus, organizavimą.

5. Pripažįstu netekusiu galios:

5.1. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos 1993 m. kovo 22 d. įsakymą Nr. 165 „Dėl policijos ir vidaus tarnybos pareigūnų šaudybos gerinimo“;

5.2. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos 1999 m. kovo 1 d. įsakymą Nr. 125 „Dėl policijos ir vidaus tarnybos pareigūnų fizinio pasirengimo tolesnio gerinimo“;

5.3. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos 1999 m. balandžio 13 d. įsakymą Nr. 227 „Dėl vidaus reikalų ministro 1999 m. kovo 1 d. įsakymu Nr. 125 patvirtintos instrukcijos papildymo“.

 

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                                                               RAIMONDAS ŠUKYS


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų

ministro 2006 m. gruodžio 29 d.

įsakymu Nr. 1V-500

 

VIDAUS TARNYBOS SISTEMOS PAREIGŪNŲ FIZINIO PASIRENGIMO REIKALAVIMŲ IR PAREIGŪNŲ FIZINIO PASIRENGIMO TIKRINIMO BEI PAPILDOMŲ REIKALAVIMŲ, SUSIJUSIŲ SU FIZINIAIS IR PRAKTINIAIS GEBĖJIMAIS EITI TAM TIKRAS PAREIGAS TAM TIKRUOSE VIDAUS REIKALŲ ĮSTAIGŲ PADALINIUOSE, IR ATITIKTIES ŠIEMS REIKALAVIMAMS TIKRINIMO TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų fizinio pasirengimo reikalavimų ir pareigūnų fizinio pasirengimo tikrinimo bei papildomų reikalavimų, susijusių su fiziniais ir praktiniais gebėjimais eiti tam tikras pareigas tam tikruose vidaus reikalų įstaigų padaliniuose, ir atitikties šiems reikalavimams tikrinimo taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato vidaus tarnybos sistemos pareigūnų (toliau – pareigūnas) fizinio pasirengimo reikalavimus ir pareigūnų fizinio pasirengimo tikrinimo tvarką bei papildomus reikalavimus, susijusius su fiziniais ir praktiniais gebėjimais eiti tam tikras pareigas tam tikruose vidaus reikalų įstaigų padaliniuose (toliau – papildomi reikalavimai), ir atitikties šiems reikalavimams tikrinimo tvarką, siekiant įvertinti pareigūno būtiną parengtį ir praktinius gebėjimus.

Pareigūnų fizinis pasirengimas ir atitiktis papildomiems reikalavimams gali būti tikrinama tik tuo atveju, jei teisės aktų nustatyta tvarka buvo atliktas pareigūno privalomas pareigūnų sveikatos periodinis profilaktinis patikrinimas.

Šios taisyklės taip pat taikomos pareigūnams, esantiems Vidaus reikalų ministerijos kadrų rezerve.

2. Pagrindinės Taisyklėse vartojamos sąvokos:

2.1. Pareigūnų fizinio pasirengimo reikalavimai – tai kompleksas fizinių pratimų, susijusių su jėga, greičiu ir ištverme, kuriuos pareigūnas turi atlikti per nustatytą laiką ir surinkti atitinkamai nustatytą taškų skaičių.

2.2. Papildomi reikalavimai pareigūnams – tai kompleksas papildomų fizinių, praktinių ir taktinių pratimų, susijusių su jėga, greičiu, ištverme ir praktiniais gebėjimais, kuriuos tam tikruose vidaus reikalų įstaigų padaliniuose tam tikras pareigas einantis pareigūnas turi atlikti per nustatytą laiką ir surinkti reikalaujamą taškų skaičių.

3. Pareigūnų fizinio pasirengimo reikalavimai keliami visiems vidaus tarnybos sistemos pareigūnams, taip pat esantiems Vidaus reikalų ministerijos kadrų rezerve.

4. Papildomi reikalavimai keliami pareigūnams, einantiems tam tikras pareigas tam tikruose vidaus reikalų įstaigų padaliniuose, išskyrus pareigūnus, esančius Vidaus reikalų ministerijos kadrų rezerve.

5. Pareigūnams fizinio pasirengimo reikalavimai keliami atsižvelgiant į jų darbo pobūdį ir jų amžių, taip pat į tai, kuriai Sveikatos būklės reikalavimų asmenims, pretenduojantiems į vidaus tarnybą, pageidaujantiems mokytis vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigose, kitose švietimo įstaigose vidaus reikalų centrinės įstaigos vadovo siuntimu, bei vidaus tarnybos sistemos pareigūnams sąvado, patvirtinto Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. spalio 21 d. įsakymu Nr. 1V-380/V-618 „Dėl Sveikatos būklės reikalavimų asmenims, pretenduojantiems į vidaus tarnybą, pageidaujantiems mokytis vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigose, kitose švietimo įstaigose vidaus reikalų centrinės įstaigos vadovo siuntimu, bei vidaus tarnybos sistemos pareigūnams sąvado patvirtinimo“, (toliau – Sąvadas) skilčiai yra priskirta atitinkama pareigūno pareigybė.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-526, 2014-08-05, paskelbta TAR 2014-08-05, i. k. 2014-10889

 

6. Pagal darbo pobūdį pareigūnams keliami fizinio pasirengimo reikalavimai skirstomi į 3 lygius.

6.1. Pirmajam lygiui priskiriami pareigūnai, kuriems pagal pareigybių aprašymuose nurodytas funkcijas taikomi Sąvado I skilties sveikatos būklės reikalavimai.

6.2. Antrajam lygiui priskiriami pareigūnai, kuriems pagal pareigybių aprašymuose nurodytas funkcijas taikomi Sąvado II skilties sveikatos būklės reikalavimai.

6.3. Trečiajam lygiui priskiriami pareigūnai, kuriems pagal pareigybių aprašymuose nurodytas funkcijas taikomi Sąvado III skilties sveikatos būklės reikalavimai.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-526, 2014-08-05, paskelbta TAR 2014-08-05, i. k. 2014-10889

 

7. Pagal amžių pareigūnai skirstomi i 8 grupes (amžius nurodytas imtinai):

7.1. 1-oji grupė – iki 24 metų amžiaus;

7.2. 2-oji grupė – nuo 25 iki 29 metų amžiaus;

7.3. 3-ioji grupė – nuo 30 iki 34 metų amžiaus;

7.4. 4-oji grupė – nuo 35 iki 39 metų amžiaus;

7.5. 5-oji grupė – nuo 40 iki 44 metų amžiaus;

7.6. 6-oji grupė – nuo 45 iki 49 metų amžiaus;

7.7. 7-oji grupė – nuo 50 iki 54 metų amžiaus;

7.8. 8-oji grupė – 55 metų ir vyresni.

8. Aukščiausi pareigūnų fizinio pasirengimo ir papildomi reikalavimai keliami pirmojo lygio ir 1-osios amžiaus grupės pareigūnams, žemiausi – trečiojo lygio ir 8-osios amžiaus grupės pareigūnams.

9. Pareigūnams fizinio pasirengimo ir papildomi reikalavimai keliami atskirai vyrams ir moterims.

 

II. PAREIGŪNŲ FIZINIO PASIRENGIMO REIKALAVIMAI IR JŲ TIKRINIMO TVARKA

 

10. Pareigūno fizinis pasirengimas tikrinamas fiksuojant Taisyklėse nustatytų bėgimo, prisitraukimų prie skersinio, rankų lenkimo ir tiesimo nuo horizontalios atramos (atsispaudimai) pratimų (toliau – fiziniai pratimai) (lentelė Nr. 1) atlikimą ir rezultatą.

Pareigūnų fizinį pasirengimą ir atitiktį papildomiems reikalavimams tikrina ir fiksuoja vidaus reikalų įstaigų vadovų sudarytos vidaus tarnybos sistemos pareigūnų fizinio pasirengimo tikrinimo bei atitikties papildomiems reikalavimams, susijusiems su fiziniais ir praktiniais gebėjimais eiti tam tikras pareigas tam tikruose vidaus reikalų įstaigų padaliniuose, vertinimo komisijos. Vidaus reikalų centrinių įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų bei pareigūnų, esančių Vidaus reikalų ministerijos kadrų rezerve, fizinį pasirengimą, bei vidaus reikalų centrinių įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų atitiktį papildomiems reikalavimams tikrina ir fiksuoja vidaus reikalų ministro sudaryta vertinimo komisija. Vertinimo komisijos sudaromos iš ne mažiau kaip trijų narių.

Vidaus reikalų įstaigų vadovų sudarytos vertinimo komisijos, įvertinusios pareigūno fizinį pasirengimą bei atitiktį papildomiems reikalavimams, per 5 darbo dienas šią informaciją teikia vidaus reikalų įstaigų vadovams, o vidaus reikalų ministro sudaryta vertinimo komisija – vidaus reikalų ministrui.

Kitų vidaus reikalų įstaigų ir vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigų vadovai kasmet iki gruodžio 15 d. turi pateikti vidaus reikalų centrinių įstaigų personalo tarnyboms ataskaitą apie pareigūnų fizinį pasirengimą ir atitiktį papildomiems reikalavimams (1 priedas).

 

Lentelė Nr. 1

 

Eil. Nr.

Vyrams

Moterims

1.

Bėgimas šaudykle 10 x 10 m arba 100 m bėgimas1

Bėgimas šaudykle 10 x 10 m arba 100 m bėgimas1

2.

Rankų lenkimas ir tiesimas nuo horizontalios atramos (atsispaudimai) per 2 min. Arba prisitraukimai prie skersinio.

Rankų lenkimas ir tiesimas (atsispaudimai)

3.

3000 m arba 1000 m bėgimas2

2000 m arba 1000 m bėgimas2

 

1 Vadovybės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai bėga tik 100 m bėgimą.

2 1 km bėgimą, kaip alternatyvą, turi teisę pasirinkti tik Taisyklių 6.3 ir 7.4–7.8 punktuose nurodyti pareigūnai.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-446, 2010-07-01, Žin., 2010, Nr. 81-4253 (2010-07-10), i. k. 1102310ISAK001V-446

 

11. Fizinių pratimų atlikimo tvarka:

11.1. Bėgimas šaudykle 10 x 10 m. Bėgimo šaudykle 10 x 10 m tikslas – nustatyti koordinacinius gebėjimus judant. Tai vikrumo pratimas. Pratimas atliekamas lygioje vietoje, kurioje nubrėžtos dvi lygiagrečios linijos, žyminčios 10 m atkarpą. Bėgimas pradedamas stovint prie linijos iš aukšto starto padėties. Po komandos „marš“ bėgama 10 m atkarpa iki pažymėtos linijos, viena koja, pribėgus liniją, užminama ant jos, po to bėgama iki kitos linijos, taip pat koja užminama linija. Finišuojama dešimt kartų nubėgus 10 m atstumą.

11.2. 100 m bėgimas. 100 m bėgimo pratimas atliekamas lygioje vietoje, kurioje nubrėžtos dvi linijos, žyminčios 100 m atkarpą. Bėgimas pradedamas nuo linijos, startas pasirenkamas laisvai. Po komandos „marš“ bėgama 100 m atkarpa iki pažymėtos linijos. Chronometru fiksuojamas laikas vienos dešimtosios sekundės tikslumu.

11.3. Prisitraukimai prie skersinio. Atliekant prisitraukimų prie skersinio pratimą, ant skersinio užsikabinama pečių platumu plaštakomis iš viršaus (1 pav.), nykščiu iš apačios, kojos negali liesti žemės. Po komandos „galima“ lenkiant rankas, reikia pasiekti tokį aukštį, kad smakras pakiltų virš skersinio (2 pav.) arba sprandas paliestų skersinį. Užfiksavus prisitraukimą tokia padėtimi, rankos visiškai ištiesiamos ir vėl užfiksuojama. Rezultatas – teisingai atliktų prisitraukimų skaičius. Testas nutraukiamas du kartus iš eilės taisyklingai neprisitraukus.

 

 

 

1 pav. Rankų padėtis ant skersinio

2 pav. Prisitraukimai prie skersinio

 

11.4. Rankų lenkimas ir tiesimas nuo horizontalios atramos (toliau – atsispaudimai). Atlikdamas rankų lenkimo ir tiesimo nuo horizontalios atramos per 2 min. pratimą, pareigūnas ištiestomis rankomis ir kojų pirštais remiasi į horizontalią plokštumą, kūnas tiesus. Po komandos „galima“ rankos sulenkiamos ne mažiau kaip 90° kampu, krūtinė nuleidžiama iki plokštumos ir vėl pakeliama rankas visiškai ištiesiant (3 pav.). Kiekvieną atsispaudimą būtina užfiksuoti. Rezultatas – teisingai atliktų atsispaudimų skaičius.

 

3 pav. Rankų lenkimas ir tiesimas nuo horizontalios atramos

 

11.5. 1000 m, 2000 m ir 3000 m bėgimas. 1000 m ir 3000 m (vyrams) bei 1000 m ir 2000 m (moterims) bėgimo pratimas atliekamas lygioje vietoje, kurioje pažymėtas 1000 m, 3000 m ar 2000 m atstumas. Bėgimas pradedamas stovint prie linijos iš aukšto starto padėties. Po komandos „marš“ bėgama 1000 m arba 3000 m (vyrams) ar 1000 m arba 2000 m (moterims) atstumas iki pažymėtos linijos. Chronometru fiksuojamas laikas vienos sekundės tikslumu.

12. Pareigūnas atlieka po vieną iš lentelės Nr. 1 kiekvienoje eilutėje nurodytų fizinių pratimų pasirinktinai (atsižvelgiant į trečioje eilutėje nustatytą išlygą).

13. Rekomenduojama fizinius pratimus atlikti šia seka: vikrumo, greičio (bėgimas šaudykle 10 x 10 m arba 100 m bėgimas), jėgos (rankų lenkimas ir tiesimas nuo horizontalios atramos (atsispaudimai) per 2 min. arba prisitraukimai prie skersinio) ir ištvermės (1000 m ir 3000 m (vyrams) bei 1000 m ir 2000 m (moterims) bėgimas).

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-222, 2007-06-15, Žin., 2007, Nr. 69-2754 (2007-06-23), i. k. 1072310ISAK001V-222

 

14. Fizinius pratimus pareigūnai paprastai atlieka per vieną dieną.

15. Pareigūnui atlikus fizinį pratimą, fiksuojamas šio fizinio pratimo rezultatas. Bėgimo fizinių pratimų rezultatas yra nubėgto atitinkamo atstumo laikas, užfiksuotas chronometru. Prisitraukimų prie skersinio, rankų lenkimo ir tiesimo nuo horizontalios atramos (atsispaudimų) rezultatas yra taisyklingai atliktų užfiksuotų prisitraukimų ir atsispaudimų skaičius.

16. Pareigūnų fizinis pasirengimas vertinamas sumuojant trijų pareigūno atliktų fizinių pratimų rezultatus, atitinkančius lentelėje Nr. 2 nustatytą taškų skaičių. Išvada, kad pareigūno fizinis pasirengimas tinkamas, daroma, jei pareigūnas įvykdo tris pratimus ir surenka lentelėje Nr. 3 nustatytą atitinkamą taškų kiekį. Už kiekvieną fizinį pratimą reikia surinkti ne mažiau kaip po vieną tašką. Nesurinkus nei vieno taško už fizinį pratimą, daroma išvada, kad pareigūno fizinis pasirengimas netinkamas. Visiems pratimams atlikti skiriama ne daugiau nei du bandymai.

 

Lentelė Nr. 2

Vyrams:

Taškai

Bėgimas šaudykle 10 x 10 m (s)

100 m. bėgimas (s)

Prisitraukimai prie skersinio (kartai)

Atsispaudimai (per 2 min.)

3000 m bėgimas (min.)

1000 m. bėgimas (min.)

15

26,0

12,0

15

75

11,00

3,40

14

26,5

12,5

14

70

11,30

3,50

13

27,0

13,0

13

65

12,00

4,00

12

27,5

13,5

12

60

12,30

4,10

11

28,0

14,0

11

55

13,00

4,20

10

28,5

14,5

10

50

13,30

4,30

9

29,0

15,0

9

45

14,00

4,40

8

29,5

15,5

8

40

14,30

4,50

7

30,0

16,0

7

35

15,00

5,00

6

30,5

16,5

6

30

15,30

5,10

5

31,0

17,0

5

25

16,00

5,20

4

32,0

17,5

4

20

16,30

5,30

3

33,0

18,0

3

15

17,00

6,00

2

34,0

18,5

2

10

18,00

6,30

1

35,0

19,0

1

5

19,00

7,30

 

Moterims:

Taškai

Bėgimas šaudykle 10 x 10 m (s)

100 m bėgimas (s)

Atsispaudimai (per 2 min.)

2000 m bėgimas (min.)

1000 m. bėgimas (min.)

15

29,0

14,5

30

10,20

5,10

14

30,0

15,0

28

10,40

5,20

13

31,0

15,5

26

11,00

5,30

12

32,0

16,0

24

11,20

5,40

11

33,0

16,5

22

11,40

5,50

10

34,0

17,0

20

12,00

6,00

9

35,0

17,5

18

12,20

6,10

8

36,0

18,0

16

12,40

6,20

7

37,0

18,5

14

13,00

6,30

6

38,0

19,0

12

13,20

6,40

5

39,0

19,5

10

13,40

6,50

4

40,0

20,0

8

14,00

7,00

3

41,0

20,5

6

14,30

7,30

2

43,0

21,0

4

15,30

8,00

1

45,0

21,5

2

16,30

9,00

 

Lentelė Nr. 3

Amžius (metais)

I lygis

II lygis

III lygis

iki 24 metų

29

26

23

25–29 metų

26

23

20

30–34 metų

23

20

17

35–39 metų

20

17

14

40–44 metų

17

14

11

45–49 metų

14

11

8

50–54 metų

11

8

5

55 ir daugiau

8

5

3

 

17. Pareigūnui atlikus fizinį pratimą geresniu nei lentelėje Nr. 2 nustatytu maksimaliu fizinio pratimo atlikimo rezultatu, fizinio pratimo rezultatas vertinamas lentelėje Nr. 2 nustatytu didžiausiu (15-os) taškų skaičiumi.

18. Pareigūnui atlikus fizinį pratimą, vertinimo komisijos narys jo rezultatą įrašo į fizinių pratimų atlikimo rezultatų suvestinę (2 priedas), kurioje įrašoma: vidaus reikalų įstaigos pavadinimas; data; pareigūno vardas, pavardė; lygis; amžiaus grupė; fizinių pratimų rezultatai; surinkti taškai ir jų suma; išvada apie pareigūno fizinio pasirengimo atitiktį (neatitiktį) fizinio pasirengimo reikalavimams. Suvestinę pasirašo komisijos nariai ir pareigūnas. Pareigūnui atsisakius pasirašyti suvestinę, komisijos nariai apie tai pažymi suvestinėje.

 

III. PAPILDOMI REIKALAVIMAI PAREIGŪNAMS IR ATITIKTIES ŠIEMS REIKALAVIMAMS TIKRINIMO TVARKA

 

19. Ar pareigūnai atitinka papildomus reikalavimus, tikrinama fiksuojant pareigūno atliktų Taisyklėse nustatytų papildomų fizinių, praktinių ir taktinių pratimų, susijusių su jėga, greičiu, ištverme ir praktiniais gebėjimais, atlikimą ir rezultatą. Pareigūnų atitiktį papildomiems reikalavimams tikrina ir fiksuoja Taisyklių 10 punkte nurodytos vertinimo komisijos.

20. Pareigūno fizinių, praktinių ir taktinių pratimų, susijusių su fiziniais ir praktiniais gebėjimais eiti tam tikras pareigas tam tikruose vidaus reikalų įstaigų padaliniuose, rezultatus vertinimo komisijos narys įrašo į fizinių, praktinių ir (ar) taktinių pratimų, susijusių su papildomais reikalavimais, atlikimo rezultatų suvestinę, kurioje įrašoma: vidaus reikalų įstaigos pavadinimas; data; pareigūno vardas, pavardė; lygis; amžiaus grupė; pratimų rezultatai; surinkti taškai ir jų suma; išvada apie pareigūno atitiktį (neatitiktį) papildomiems reikalavimams. Protokolą pasirašo komisijos nariai ir pareigūnas.

21. Išvada, kad pareigūno fiziniai ir praktiniai gebėjimai atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei pareigūnas atlieka nustatytus papildomus pratimus ir veiksmus.

22. Tikrinant pareigūnų gebėjimus eiti tam tikras pareigas tam tikruose vidaus reikalų įstaigų padaliniuose, organizuojamos šaudymo pratybos.

 

IV. ŠAUDYBOS PRATYBŲ ORGANIZAVIMAS

 

23. Organizuojant šaudybos pratybas ir užtikrinant saugos reikalavimų laikymąsi, vidaus reikalų įstaigos vadovo įsakymu skiriamas šaudybos pratybų vadovas.

24. Šaudybos pratybas vykdo pareigūnas – šaudybos instruktorius, išklausęs šaudymo instruktorių kursus bei gavęs atitinkamą pažymėjimą.

25. Šaudybos pratybų vadovas:

25.1. patikrina, ar šaudykla paruošta saugiai vykdyti šaudybos pratybas;

25.2. skiria užduotis šaudybos instruktoriams;

25.3. skiria užduotis asmenims, prižiūrintiems šaudybos pratybas;

25.4. vadovauja visiems pareigūnams, esantiems šaudykloje;

25.5. baigus pratybas, praneša apie tai vidaus reikalų įstaigos, organizavusios pratybas, padalinio vadovui.

26. Šaudybos instruktorius:

26.1. supažindina pareigūnus su atliekamų pratimų sąlygomis, eiga, saugos reikalavimais;

26.2. suskirsto pamainas;

26.3. atliekant praktinius šaudymo pratimus su šoviniu būna šaudymo vietoje;

26.4. baigus šaudymo pratybas, supažindina pareigūnus su rezultatais;

26.5. pratybų metu dirba su pareigūnais ginklo ištraukimo vietoje;

26.6. išduoda šovinius;

26.7. tvarko šovinių apskaitą;

26.8. esant reikalui suteikia pirmąją pagalbą.

27. Atliekant praktinius šaudybos pratimus šaudybos instruktoriaus nustatoma:

27.1. pradinė linija – pamainos rikiuotės ir pasirengimo šaudyti vieta;

27.2. šaudymo vieta – („ugnies linija“) šaudybos pratimo(-ų) atlikimo vieta;

27.3. šovinių išdavimo vieta – kuri įrengiama už pradinės linijos;

27.4. ginklo ištraukimo vieta – plotas, kuriame galima praktikuotis, kaip ištraukti ginklą, atlikti šaudymo pratimus be šovinio ir t. t. Šiame plote draudžiama užtaisyti ginklą (koviniais ir mokomaisiais šoviniais). Pareigūnai, esantys šiame plote, negali turėti šovinių.

28. Komandos, naudojamos šaudykloje:

28.1. „Pamaina (pareigūnas), gauti šovinius“;

28.2. „Pamaina (pareigūnas), į pradinę liniją“;

28.3. „Pamaina (pareigūnas), į ugnies liniją“;

29. Ugnies linijoje naudojamos komandos:

29.1. „Užtaisyti ginklus(-ą)“ (po šios komandos dėtuvė įstatoma į ginklo rankeną (prijungiama prie ginklo) ir šovinys įvedamas į vamzdį. Rodomasis pirštas laikomas ištiestas;

29.2. po pauzės – „Ugnis“ arba garsinis signalas (po šios komandos galima pradėti šaudyti);

29.3. „Ginklą apžiūrai“ (po šios komandos iš ginklo išimama dėtuvė, užraktas atitraukiamas į galinę padėtį, įsitikinama, kad vamzdyje nėra šovinio);

29.4. „Ginklas apžiūrėtas“ (po šios komandos užraktas grąžinamas į pradinę padėtį ir saugia kryptimi nukreipus ginklą, paspaudžiamas nuleistukas);

29.5. „Pamaina, prie taikinių“ (po šios komandos pareigūnai trumpiausiu keliu eina prie taikinių ir apžiūri juos kartu su instruktoriumi).

30. Saugaus elgesio taisyklės šaudykloje:

30.1. Jei ugnies linijoje vienu metu pratimą atlieka keli pareigūnai, tai atstumas tarp jų privalo būti ne mažiau kaip 1 m. Taip pat prieš išrikiuojant pareigūnus pradinėje linijoje reikia atsižvelgti į šaudymo stilių bei amuniciją.

30.2. Už saugaus elgesio taisyklių laikymąsi šaudykloje atsako šaudybos pratybų vadovas, už saugaus elgesio taisyklių laikymąsi ugnies linijoje – šaudybos instruktorius.

31. Šaudykloje griežtai draudžiama:

31.1. šaudyti be komandos;

31.2. šaudyti iš netvarkingo ginklo;

31.3. užtaisyti ugnies linijoje ginklą arba perduoti jį kitam asmeniui be instruktoriaus nurodymo;

31.4. ugnies linijoje nukreipti ginklą nesaugia kryptimi;

31.5. taikytis į taikinius, kai tarp ugnies ir taikinių linijos yra žmogus;

31.6. šaudyti ne į nurodytus taikinius;

31.7. palikti ginklą ugnies linijoje be priežiūros;

31.8. būti ugnies linijoje pašaliniams žmonėms;

31.9. užtaisyti ginklą ne ugnies linijoje;

31.10. ardyti ginklą be šaudymo vadovo nurodymo;

31.11. be instruktoriaus leidimo (komandos) išsitraukti ginklą iš dėklo.

32. Šaudymas nutraukiamas savarankiškai arba po komandos šiais atvejais:

32.1. pasirodžius šaudyklos teritorijoje žmonėms, transporto priemonėms arba gyvuliams (gyvūnams);

32.2. kilus gaisrui;

32.3. įvykus nelaimingam atsitikimui.

 

V. FIZINĖS PRIEVARTOS VEIKSMŲ ATLIKIMO ORGANIZAVIMAS

 

33. Atliekamų fizinės prievartos veiksmų vertinimą organizuoja vidaus reikalų įstaigos vadovo paskirtas instruktorius, išklausęs instruktorių kursus, tam tikslui nustatytose ir atitinkamai įrengtose patalpose.

34. Instruktorius atsako už tai, kad būtų tiksliai laikomasi nustatytų reikalavimų. Jo nurodymus privalo vykdyti visi vertinime dalyvaujantys asmenys, taip pat visi pratybų vietą prižiūrintys asmenys.

35. Instruktorius:

35.1. organizuoja ir vykdo fizinės prievartos veiksmų vertinimą;

35.2. supažindina pareigūnus su saugaus elgesio fizinės prievartos veiksmų vertinimo metu taisyklėmis bei užtikrina jų laikymąsi;

35.3. esant pageidavimui, prieš atliekant fizinės prievartos veiksmus, parodo taisyklingą pavyzdinį fizinės prievartos veiksmo atlikimo procesą.

36. Prieš fizinės prievartos veiksmų atlikimo vertinimą, atliekama mankšta, raumenų ir sąnarių tempimo pratimai.

37. Pareigūnai fizinės prievartos veiksmų atlikimo vertinimo metu privalo:

37.1. dėvėti tvarkingą aprangą ir avėti tvarkingą avalynę;

37.2. laikytis asmens higienos reikalavimų, būti trumpai kirptais nagais, ilgus plaukus surišti;

37.3. vykdyti instruktorių komandas bei nurodymus;

37.4. instruktoriui nurodžius naudoti apsaugos priemones;

37.5. skausmingus veiksmus atlikti palaipsniui, be staigių judesių.

38. Pareigūnams fizinės prievartos veiksmų atlikimo vertinimo metu draudžiama:

38.1. segėti papuošalus (laikrodžius, žiedus, auskarus, grandinėles, apyrankes ir kt.), galinčius sužaloti;

38.2. nesant instruktoriaus, atlikti bet kokius veiksmus ar pratimus, susijusius su traumos rizika;

38.3. atlikti veiksmus, reikalaujančius didelių fizinių pastangų, prieš tai neatlikus raumenų tempimo bei parengiamųjų pratimų;

38.4. be instruktoriaus leidimo smūgiuoti į gyvybei pavojingas kūno vietas (smilkinius, akis, kaklą, stuburo sritį, lytinius organus), kandžioti, gnaibyti, kutenti, užspausti burną, trukdyti kvėpuoti;

38.5. be instruktoriaus leidimo atlikti veiksmus priešingai sąnario lenkimo pusei, taip pat veiksmus, nurodytus dziudo, sambo ar kovinių imtynių taisyklėse;

38.6. tęsti skausmingą ar smaugimo veiksmą po to, kai partneris parodė, jog pasiduoda;

38.7. atliekant metimą paleisti partnerį, kol jis dar visiškai nenukrito.

39. Fizinės prievartos veiksmai atliekami iš salės vidurio į salės kraštus.

40. Fizinės prievartos veiksmų vertinimo vietoje turi būti pirmosios medicinos pagalbos rinkinys.

41. Atsiskaitymo metu, pareigūnui pasirengus atlikti fizinės prievartos pratimą, instruktorius pasako veiksmo pavadinimą ir duoda komandą „atlikti veiksmą“. Po komandos pareigūnas atlieka fizinės prievartos pratimą. Visiems veiksmams atlikti skiriamas vienas bandymas.

42. Fizinės prievartos veiksmų atlikimo vertinimas nutraukiamas šiais atvejais:

42.1. kilus gaisrui;

42.2. įvykus nelaimingam atsitikimui.

 

VI. PAPILDOMI REIKALAVIMAI FINANSINIŲ NUSIKALTIMŲ TYRIMO TARNYBOS PRIE VRM PAREIGŪNAMS IR ATITIKTIES ŠIEMS REIKALAVIMAMS TIKRINIMO TVARKA

 

43. Ar Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie VRM pareigūnai atitinka papildomus reikalavimus, tikrinama fiksuojant, kaip pareigūnai atlieka Taisyklėse nustatytus šaudymo iš pistoleto pratimus ir fizinės prievartos veiksmus (lentelė Nr. 5) ir jų rezultatą. Ar pareigūnai atitinka papildomus reikalavimus tikrina ir fiksuoja vidaus reikalų įstaigų vadovų sudarytos vertinimo komisijos.

 

Lentelė Nr. 5

Eil. Nr.

Pareigūnams

1.

Šaudymas iš pistoleto

2.

Fizinės prievartos veiksmai*

* Papildomi reikalavimai – fizinės prievartos veiksmus atlikti būtina tik pareigūnams, atitinkantiems Taisyklių 6.2 punkte nustatytą antrąjį lygį.

 

44. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie VRM pareigūnams nustatomi 4 šaudymo iš pistoleto pratimai.

45. Šaudymo iš pistoleto pratimų atlikimo ir vertinimo tvarka:

45.1. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 1:

 

 

Taikinys:

Figūrinis – krūtinė

Atstumas iki taikinio:

25 m

Šovinių kiekis:

3 vnt.

Laikas:

2 min.

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, neužtaisytas (dėtuvė su trimis šoviniais įstatyta į ginklo rankeną)

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Ginklas užtaisomas ir paleidžiami trys šūviai į taikinį (atliekant šaudymo pratimą pistoletas laikomas pasirinktinai viena arba dviem rankomis)

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pratimas įskaitytas pataikius ne mažiau kaip du šūvius į taikinį per nustatytą laiką.

 

45.2. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 2:

 

 

Taikinys:

Figūrinis – krūtinė

Atstumas iki taikinio:

25 m, 15 m ir 7 m

Šovinių kiekis:

3 vnt.

Laikas:

20 s

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, neužtaisytas (dėtuvė su trimis šoviniais įstatyta į ginklo rankeną)

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Ginklas užtaisomas ir paleidžiamas vienas šūvis į taikinį iš 25 m atstumo, judama iki 15 m žymos ir paleidžiamas antras šūvis į taikinį, judama iki 7 m žymos ir paleidžiamas trečias šūvis į taikinį

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pratimas įskaitytas pataikius ne mažiau kaip du šūvius į taikinį per nustatytą laiką

 

45.3. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 3:

 

Taikiniai:

2 figūriniai

Atstumas iki taikinių:

20 m, 15 m

Šovinių kiekis:

4 vnt.

Laikas:

20 s

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, neužtaisytas (dėtuvė su keturiais šoviniais įstatyta į ginklo rankeną)

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Po garsinio signalo nuo 20 m ribos bėgama iki 15 m ribos, čia ginklas užtaisomas ir paleidžiami du šūviai į vieną taikinį ir du šūviai į kitą taikinį

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pratimas įskaitytas neviršijus laiko limito ir pataikius į du taikinius ne mažiau kaip po vieną kartą į kiekvieną taikinį

 

45.4. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 4:

 

 

Taikinys:

Figūrinis

Atstumas iki taikinio:

15 m

Šovinių kiekis:

3 vnt.

Laikas:

4s

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, neužtaisytas (dėtuvė su trim šoviniais įstatyta į ginklo rankeną)

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Po garsinio signalo pareigūnas prie 15 metrų nuo taikinių ribos išsitraukia iš užsegto dėklo ginklą, užtaiso jį (įleidžia šovinį į lizdą) ir paleidžia 3 šūvius į 1 taikinį

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pratimas įskaitytas, jei neviršytas laiko limitas ir pataikyta ne mažiau kaip du šūviai į taikinį

 

46. Pareigūnai, priskiriami Taisyklių 6.3 punkte nustatytam trečiajam lygiui, atlieka tik šaudymo iš pistoleto pratimą Nr. 1. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei jo atliktas šaudymo iš pistoleto pratimas yra įskaitytas. Pratimui atlikti skiriamas vienas bandymas.

47. Pareigūnai, priskiriami Taisyklių 6.2 punkte nustatytam antrajam lygiui, privalomai atlieka šaudymo iš pistoleto pratimą Nr. 1 ir pasirinktinai vieną iš šaudymo iš pistoleto pratimų Nr. 2, Nr. 3 ir Nr. 4. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei abu šaudymo iš pistoleto pratimai yra įskaityti. Visiems šaudymo iš pistoleto pratimams atlikti skiriama po vieną bandymą.

48. Pareigūnui atlikus šaudymo iš pistoleto pratimą, vertinimo komisijos narys jo rezultatą įrašo į šaudymo ir fizinės prievartos veiksmų atlikimo rezultatų suvestinę (3 priedas).

49. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie VRM pareigūnams, priskirtiems Taisyklių 6.2 punkte nustatytam antrajam lygiui, nustatomi šie privalomi atlikti fizinės prievartos veiksmai:

49.1. gynybos veiksmai panaudojant kovinių imtynių veiksmus:

49.1.1. gynyba nuo smūgių rankomis;

49.1.2. gynyba nuo smūgių kojomis;

49.1.3. gynyba nuo smūgių daiktu (lazda, peiliu ir kt.);

49.2. gynybos veiksmai panaudojant specialiąsias priemones:

49.2.1. gynyba nuo smūgių rankomis;

49.2.2. gynyba nuo smūgių kojomis;

49.2.3. gynyba nuo smūgių daiktu (lazda, peiliu ir kt.);

49.3. pažeidėjo sulaikymo veiksmai:

49.3.1. pažeidėjo sulaikymas panaudojant kovinių imtynių veiksmus iš priekio;

49.3.2. pažeidėjo sulaikymas panaudojant kovinių imtynių veiksmus iš nugaros;

49.3.3. antrankių uždėjimas stovinčiam asmeniui;

49.3.4. antrankių uždėjimas gulinčiam asmeniui.

50. Pareigūnai, priskirti Taisyklių 6.2 punkte nustatytam antrajam lygiui, privalomai atlieka fizinės prievartos veiksmus, nurodytus Taisyklių 49.1–49.3 punktuose. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei pareigūnas atlieka visus fizinės prievartos veiksmus ir surenka lentelėje Nr. 6 nustatytą reikiamą balų skaičių sumą.

51. Fizinės prievartos veiksmų atlikimas vertinamas:

51.1. maksimalus veiksmo įvertinimas – 2 balai, jei veiksmas atliktas techniškai teisingai, greitai, ryžtingai;

51.2. 1 balas, jei veiksmas atliktas su nedidelėmis klaidomis;

51.3.0 balų, jei veiksmas atliktas techniškai neteisingai, labai lėtai arba neatliktas iš viso.

 

Lentelė Nr. 6

Įvertinimas

II lygis (balai)

Įskaityta

9 ir daugiau

Neįskaityta

8 ir mažiau

 

52. Pareigūnui atlikus fizinės prievartos veiksmus, vertinimo komisijos narys jo rezultatą įrašo į šaudymo ir fizinės prievartos veiksmų atlikimo rezultatų suvestinę (3 priedas), kurioje įrašoma: vidaus reikalų įstaigos pavadinimas; data; pareigūno vardas, pavardė; lygis; amžiaus grupė; šaudymo rezultatai, fizinės prievartos veiksmų atlikimo rezultatai; surinkti balai ir jų suma; išvada apie pareigūno atitiktį (neatitiktį) fizinio pasirengimo reikalavimams. Suvestinę pasirašo komisijos nariai ir pareigūnas. Pareigūnui atsisakius pasirašyti suvestinę, komisijos nariai apie tai pažymi suvestinėje.

 

VII. PAPILDOMI REIKALAVIMAI POLICIJOS PAREIGŪNAMS IR ATITIKTIES ŠIEMS REIKALAVIMAMS TIKRINIMO TVARKA

 

53. Ar policijos pareigūnai atitinka papildomus reikalavimus, tikrinama fiksuojant, kaip pareigūnai atlieka Taisyklėse nustatytus šaudymo iš pistoleto pratimus ir fizinės prievartos veiksmus (lentelė Nr. 7), ir jų rezultatą. Ar pareigūnai atitinka papildomus reikalavimus, tikrina ir fiksuoja vidaus reikalų įstaigų vadovų sudarytos vertinimo komisijos.

 

Lentelė Nr. 7

Eil. Nr.

Pareigūnams

1.

Šaudymas iš pistoleto

2.

Fizinės prievartos veiksmai

 

54. Policijos pareigūnams nustatomi 9 šaudymo iš pistoleto pratimai.

55. Šaudymo iš pistoleto pratimų atlikimo ir vertinimo tvarka:

55.1. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 1(1 lygio 1 pratimas (1L-1):

 

 

Taikinys:

1 figūrinis

Atstumas iki taikinio:

5m

Šovinių kiekis:

1 vnt.

Laikas:

2s

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, neužtaisytas (dėtuvė su vienu šoviniu įstatyta į ginklo rankeną)

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Ginklas užtaisomas ir paleidžiamas šūvis į taikinį

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pratimas įskaitytas, jei neviršytas laiko limitas ir pataikyta į taikinį

 

55.2. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 2 (1 lygio 2 pratimas (1L-2):

 

 

Taikiniai:

1 figūrinis

Atstumas iki taikinio:

10 m

Šovinių kiekis:

1 vnt.

Laikas:

2,5 s

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, neužtaisytas (dėtuvė su vienu šoviniu įstatyta į ginklo rankeną)

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Po garsinio signalo ginklas užtaisomas, paleidžiamas šūvis į taikinį

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pratimas įskaitytas, jei neviršytas laiko limitas ir pataikyta į taikinį

 

55.3. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 3 (1 lygio 3 pratimas (1L-3):

 

 

Taikiniai:

2 figūriniai

Atstumas iki taikinio:

10 m ir 5 m

Šovinių kiekis:

4 vnt.

Laikas:

6s

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, neužtaisytas (dėtuvė su keturiais šoviniais įstatyta į ginklo rankeną)

 

 

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Po garsinio signalo ginklas užtaisomas ir paleidžiami du šūviai į vieną taikinį iš 10 m atstumo, judama iki 5 m žymos ir paleidžiami du šūviai į kitą taikinį

 

 

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pratimas įskaitytas, jei neviršytas laiko limitas ir pataikyta į abu taikinius po vieną kartą

 

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-222, 2007-06-15, Žin., 2007, Nr. 69-2754 (2007-06-23), i. k. 1072310ISAK001V-222

 

55.4. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 4 (1 lygio 4 pratimas (1L-4):

 

Taikiniai:

3 figūriniai

Atstumas iki

 

taikinio:

3 m, 7 m ir 10 m

Šovinių kiekis:

6 vnt.

Laikas:

7s

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, neužtaisytas (dėtuvė su šešiais šoviniais įstatyta į ginklo rankeną)

 

 

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Po garsinio signalo šaudoma į kiekvieną taikinį po du šūvius

 

 

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pratimas įskaitytas, jei neviršytas laiko limitas ir pataikyta į tris taikinius po vieną kartą

 

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-222, 2007-06-15, Žin., 2007, Nr. 69-2754 (2007-06-23), i. k. 1072310ISAK001V-222

 

55.5. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 5 (2 lygio 1 pratimas (2L-1):

 

 

Taikinys:

1 figūrinis

Atstumas iki taikinio:

5m

Šovinių kiekis:

1 vnt.

Laikas:

2,5 s

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, neužtaisytas (dėtuvė su vienu šoviniu įstatyta į ginklo rankeną)

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Po garsinio signalo ginklas užtaisomas ir paleidžiamas šūvis į taikinį

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pratimas įskaitytas, jei neviršytas laiko limitas ir pataikyta į taikinį

 

55.6. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 6 (2 lygio 2 pratimas (2L-2):

 

 

Taikiniai:

1 figūrinis

Atstumas iki taikinio:

10 m

Šovinių kiekis:

1 vnt.

Laikas:

3s

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, neužtaisytas (dėtuvė su vienu šoviniu įstatyta į ginklo rankeną)

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Po garsinio signalo ginklas užtaisomas, paleidžiamas šūvis į taikinį

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pratimas įskaitytas, jei neviršytas laiko limitas ir pataikyta į taikinį

 

55.7. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 7 (2 Iygio3 pratimas (2L-3):

 

 

 

Taikiniai:

2 figūriniai

Atstumas iki taikinio:

10 ir 5 m

Šovinių kiekis:

4 vnt.

Laikas:

7s

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, neužtaisytas (dėtuvė su keturiais šoviniais įstatyta į ginklo rankeną)

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Po garsinio signalo paleidžiami du šūviai į vieną taikinį iš 10 m atstumo, judama iki 5 m žymos ir paleidžiami du šūviai į kitą taikinį

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pratimas įskaitytas, jei neviršytas laiko limitas ir pataikyta į abu taikinius po vieną kartą

 

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-222, 2007-06-15, Žin., 2007, Nr. 69-2754 (2007-06-23), i. k. 1072310ISAK001V-222

 

55.8. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 8 (3 lygio 1 pratimas (3L-1):

 

 

Taikinys:

1 figūrinis

Atstumas iki taikinio:

5m

Šovinių kiekis:

1 vnt.

Laikas:

3s

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, neužtaisytas (dėtuvė su vienu šoviniu įstatyta į ginklo rankeną)

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Po garsinio signalo ginklas užtaisomas ir paleidžiamas šūvis į taikinį

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pratimas įskaitytas, jei neviršytas laiko limitas ir pataikyta į taikinį

 

5. Išdėstau 55.9 punktą taip:

55.9. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 9 (3 lygio 2 pratimas (3L-2):

Taikiniai:

2 figūriniai

Atstumas iki taikinio:

10 ir 5 m

Šovinių kiekis:

4 vnt.

Laikas:

8s

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, neužtaisytas (dėtuvė su keturiais šoviniais įstatyta į ginklo rankeną)

 

 

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Po garsinio signalo paleidžiami du šūviai į vieną taikinį iš 10 m atstumo, judama iki 5 m žymos ir paleidžiami du šūviai į kitą taikinį

 

 

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pratimas įskaitytas, jei neviršytas laiko limitas ir pataikyta į abu taikinius po vieną kartą

 

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-222, 2007-06-15, Žin., 2007, Nr. 69-2754 (2007-06-23), i. k. 1072310ISAK001V-222

 

56. Pareigūnai, priskirti Taisyklių 6.3 punkte nustatytam trečiajam lygiui, atlieka šaudymo iš pistoleto pratimus Nr. 8 ir 9. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei abu šaudymo iš pistoleto pratimai yra įskaityti. Visiems šaudymo iš pistoleto pratimams atlikti skiriami du bandymai.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-222, 2007-06-15, Žin., 2007, Nr. 69-2754 (2007-06-23), i. k. 1072310ISAK001V-222

 

57. Pareigūnai, priskirti Taisyklių 6.2 punkte nustatytam antrajam lygiui, pasirinktinai atlieka du šaudymo iš pistoleto pratimus Nr. 5, 6 ar 7. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei abu šaudymo iš pistoleto pratimai yra įskaityti. Visiems šaudymo iš pistoleto pratimams atlikti skiriami du bandymai.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-222, 2007-06-15, Žin., 2007, Nr. 69-2754 (2007-06-23), i. k. 1072310ISAK001V-222

 

58. Pareigūnai, priskirti Taisyklių 6.1 punkte nustatytam pirmajam lygiui, pasirinktinai atlieka du šaudymo iš pistoleto pratimus Nr. 1, 2, 3 ar 4. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei abu šaudymo iš pistoleto pratimai yra įskaityti. Visiems šaudymo iš pistoleto pratimams atlikti skiriami du bandymai.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-222, 2007-06-15, Žin., 2007, Nr. 69-2754 (2007-06-23), i. k. 1072310ISAK001V-222

 

59. Pareigūnui atlikus šaudymo iš pistoleto pratimus, vertinimo komisijos narys jo rezultatą įrašo į šaudymo ir fizinės prievartos veiksmų atlikimo rezultatų suvestinę (4 priedas).

60. Policijos pareigūnams nustatomi šie fizinės prievartos veiksmai:

60.1. gynybos veiksmai panaudojant kovinių imtynių veiksmus:

60.1.1. gynyba nuo smūgių rankomis;

60.1.2. gynyba nuo smūgių kojomis;

60.1.3. gynyba nuo smūgių daiktu (lazda, peiliu ir kt.);

60.2. gynybos veiksmai panaudojant specialiąsias priemones:

60.2.1. gynyba nuo smūgių rankomis;

60.2.2. gynyba nuo smūgių kojomis;

60.2.3. gynyba nuo smūgių daiktu (lazda, peiliu ir kt.);

60.3. pažeidėjo sulaikymo veiksmai:

60.3.1. pažeidėjo sulaikymas panaudojant kovinių imtynių veiksmus iš priekio;

60.3.2. pažeidėjo sulaikymas panaudojant kovinių imtynių veiksmus iš nugaros;

60.3.3. pažeidėjo sulaikymas panaudojant policijos lazdą iš priekio;

60.3.4. pažeidėjo sulaikymas panaudojant policijos lazdą iš nugaros;

60.3.5. antrankių uždėjimas stovinčiam asmeniui;

60.3.6. antrankių uždėjimas gulinčiam asmeniui.

61. Pareigūnai, priskirti Taisyklių 6.3 punkte nustatytam trečiajam lygiui, privalomai atlieka fizinės prievartos veiksmus, nurodytus Taisyklių 60.1 ir 60.3.1–60.3.2 punktuose. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei pareigūnas atlieka fizinės prievartos veiksmus ir surenka lentelėje Nr. 8 nustatytą reikiamą balų skaičių sumą.

62. Pareigūnai, priskirti Taisyklių 6.2 punkte nustatytam antrajam lygiui, privalomai atlieka fizinės prievartos veiksmus, nurodytus Taisyklių 60.1–60.3.4 punktuose. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei pareigūnas įvykdo fizinės prievartos veiksmus ir surenka lentelėje Nr. 8 nustatytą reikiamą balų skaičių sumą.

63. Pareigūnai, priskirti Taisyklių 6.1 punkte nustatytam pirmajam lygiui, privalomai atlieka fizinės prievartos veiksmus, nurodytus Taisyklių 60.1–60.3 punktuose. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei pareigūnas įvykdo fizinės prievartos veiksmus ir surenka lentelėje Nr. 8 nustatytą reikiamą balų skaičių sumą.

64. Fizinės prievartos veiksmų atlikimas vertinamas:

64.1. maksimalus veiksmo įvertinimas – 2 balai, jei veiksmas atliktas techniškai teisingai, greitai, ryžtingai;

64.2. 1 balas, jei veiksmas atliktas su nedidelėmis klaidomis;

64.3. 0 balų, jei veiksmas atliktas techniškai neteisingai, labai lėtai arba neatliktas iš viso.

 

Lentelė Nr. 8

Įvertinimas

1 lygis

(balai)

11 lygis

(balai)

111 lygis

(balai)

Įskaityta

13 ir daugiau

11 ir daugiau

6 ir daugiau

Neįskaityta

12 ir mažiau

10 ir mažiau

5 ir mažiau

 

65. Pareigūnui atlikus fizinės prievartos veiksmą, vertinimo komisijos narys jo rezultatą įrašo į šaudymo ir fizinės prievartos veiksmų atlikimo rezultatų suvestinę (4 priedas), kurioje įrašoma: vidaus reikalų įstaigos pavadinimas; data; pareigūno vardas, pavardė; lygis; amžiaus grupė; šaudymo iš pistoleto rezultatai, fizinės prievartos veiksmų atlikimo rezultatai; surinkti taškai ir jų suma; išvada apie pareigūno atitiktį (neatitiktį) papildomiems reikalavimams. Suvestinę pasirašo komisijos nariai ir pareigūnas. Pareigūnui atsisakius pasirašyti suvestinę, komisijos nariai apie tai pažymi suvestinėje.

 

VIII. PAPILDOMI REIKALAVIMAI VADOVYBĖS APSAUGOS DEPARTAMENTO PRIE VRM PAREIGŪNAMS IR ATITIKTIES ŠIEMS REIKALAVIMAMS TIKRINIMO TVARKA

 

66. Ar Vadovybės apsaugos departamento prie VRM pareigūnai atitinka papildomus reikalavimus, tikrinama fiksuojant, kaip pareigūnai atlieka Taisyklėse nustatytus fizinio pasirengimo pratimus, šaudymo iš pistoleto pratimus ir fizinės prievartos veiksmus (lentelė Nr. 9), ir jų rezultatą. Ar pareigūnai atitinka papildomus reikalavimus, tikrina ir fiksuoja šių taisyklių 10 punkte nurodytos vertinimo komisijos.

 

Lentelė Nr. 9

Eil. Nr.

Vyrams

Moterims

1.

Bėgimas šaudykle 3 x 10 m

Bėgimas šaudykle 3 x 10 m

2.

Prisitraukimai prie skersinio

 

3.

Rankų lenkimas ir tiesimas nuo horizontalios atramos (atsispaudimai) per 2 min.

Rankų lenkimas ir tiesimas (atsispaudimai) nuo suoliuko per 2 min.

4.

Pilvo preso pratimas

Pilvo preso pratimas

5.

Stangos stūmimas arba iškamšos nešimas 40 m („Samsonas“)

 

6.

Šaudymas iš pistoleto

Šaudymas iš pistoleto

7.

Fizinės prievartos veiksmai

Fizinės prievartos veiksmai

 

67. Papildomi fizinio pasirengimo reikalavimai nustatomi tik Vadovybės apsaugos departamento prie VRM Pastatų apsaugos skyriaus, Operatyvaus valdymo skyriaus, Operatyvinio skyriaus, Taktinės paramos skyriaus, Asmenų apsaugos skyriaus, Išankstinės apsaugos skyriaus ir Mobilios palydos skyriaus pareigūnams, priskirtiems Taisyklių 6.2 ir 6.1 punktuose nustatytiems antrajam ir pirmajam lygiui, o šaudymo iš pistoleto ir fizinės prievartos veiksmų reikalavimai nustatomi visiems Vadovybės apsaugos departamento prie VRM pareigūnams.

68. Lentelėje Nr. 9 nustatytus fizinio pasirengimo pratimus atlieka:

68.1. bėgimo šaudykle – Vadovybės apsaugos departamento prie VRM Pastatų apsaugos skyriaus, Išankstinės apsaugos skyriaus Išminavimo poskyrio, Operatyvaus valdymo skyriaus ir Operatyvinio skyriaus pareigūnai;

68.2. prisitraukimus prie skersinio atlieka Vadovybės apsaugos departamento prie VRM Pastatų apsaugos skyriaus, Operatyvaus valdymo skyriaus, Operatyvinio skyriaus, Taktinės paramos skyriaus, Asmenų apsaugos skyriaus, Išankstinės apsaugos skyriaus ir Mobilios palydos skyriaus pareigūnai, kurie fizinio pasirengimo vertinimo metu atliko rankų tiesimo ir lenkimo pratimą;

68.3. rankų tiesimo ir lenkimo pratimą atlieka Vadovybės apsaugos departamento prie VRM Pastatų apsaugos skyriaus, Operatyvaus valdymo skyriaus, Operatyvinio skyriaus, Taktinės paramos skyriaus, Asmenų apsaugos skyriaus, Išankstinės apsaugos skyriaus ir Mobilios palydos skyriaus pareigūnai, kurie fizinio pasirengimo vertinimo metu atliko prisitraukimų prie skersinio pratimą;

68.4. štangos stūmimo pratimą atlieka tik Vadovybės apsaugos departamento prie VRM Taktinės paramos skyriaus pareigūnai;

68.5. iškamšos nešimo pratimą atlieka tik Vadovybės apsaugos departamento prie VRM Asmenų apsaugos skyriaus, Išankstinės apsaugos skyriaus ir Mobilios palydos skyriaus pareigūnai.

69. Papildomas fizinis pasirengimas tikrinamas kartu su fizinio pasirengimo patikrinimu per vieną dieną.

70. Atitiktis papildomiems fizinio pasirengimo reikalavimams tikrinama kartu su fiziniu pasirengimu nustatyta seka: bėgimas šaudykle 3 x 10 m, 100 m bėgimas, prisitraukimai prie skersinio, rankų lenkimas ir tiesimas nuo horizontalios atramos (atsispaudimai) per 2 min., pilvo preso pratimas, štangos stūmimas ar iškamšos nešimas 40 m („Samsonas“), 3000 m, 2000 m ir 1000 m bėgimas.

71. Fizinių pratimų atlikimo reikalavimai:

71.1. Bėgimas šaudykle 3x10 m. Bėgimo šaudykle 3x10 m tikslas – nustatyti koordinacinius gebėjimus judant. Tai vikrumo pratimas. Pratimas atliekamas lygioje vietoje, kurioje nubrėžtos dvi lygiagrečios linijos, pažyminčios 10 m atkarpą. Bėgimas pradedamas stovint prie linijos iš aukšto starto padėties. Po komandos „marš“ bėgama 10 m atkarpa iki pažymėtos linijos, viena koja, pribėgus liniją, užminama ant jos ir tuo pačiu metu viena ranka liečiama ta pati linija, po to bėgama iki kitos linijos, taip pat koja ir ranka liečiama linija. Trečią kartą nubėgus 10 m finišuojama. Pratimas atliekamas po pramankštos ir leidžiama atlikti du bandymus. Chronometru fiksuojamas geriausias laikas dešimtosios sekundės tikslumu.

71.2. Prisitraukimai prie skersinio. Pratimas atliekamas Taisyklių 11.3 punkte nustatyta tvarka.

71.3. Pilvo preso pratimas vyrams. Vyrai, darydami pilvo preso pratimą, ant skersinio užsikabina pečių platumu plaštakomis iš viršaus, nykščiu iš apačios, kojos negali liesti žemės. Po komandos „galima“ kojos keliamos aukštyn ir abiejų kojų pirštais kartu liečiamas skersinis. Palietus tuoj pat visiškai išsitiesiama. Rezultatas – taisyklingai atliktų skersinio palietimų skaičius. Testas nutraukiamas du kartus iš eilės taisyklingai nepalietus skersinio kartu abiejų kojų pirštais.

71.4. Pilvo preso pratimas moterims. Moterys, darydamos pilvo preso pratimą, ant skersinio užsikabina pečių platumu plaštakomis iš viršaus, nykščiu iš apačios, kojos negali liesti žemės. Po komandos „galima“ kojos lenkiamos per kelius ir keliai traukiami prie krūtinės. Pritraukus kelius prie krūtinės tuoj pat visiškai išsitiesiama. Rezultatas – taisyklingai pritrauktų kelių prie krūtinės skaičius. Testas nutraukiamas du kartus iš eilės nevisiškai pritraukus sulenktas kojas (kelius) prie krūtinės.

71.5. Štangos stūmimas. Prieš štangos stūmimo pratimą pretendentai pasveriami, užrašomas jų kūno svoris. Paruošiama štanga, lygi pretendento kūno svoriui, svorio paklaida gali kisti 2,5 kg. Testuojamasis guli ant suolelio, kojos nuleistos ant žemės (4 pav.). Rankos ištiesiamos į viršų pečių plotyje ir štanga nuimama nuo laikiklių. Svoris nuleidžiamas iki krūtinės, plieniniu virbu paliečiama krūtinės ląsta, svoris pakeliamas į pradinę padėtį. Rezultatas – štangos pakėlimų skaičius.

 

4 pav. Štangos stūmimas

 

71.6. Iškamšos nešimas 40 m („Samsonas“). Iškamšos nešimo 40 m pratimo tikslas – nustatyti pretendento, kuris užtikrins asmens apsaugą, gebėjimą greitai ir saugiai evakuoti neveiklų saugomą asmenį. Užduotis susijusi su būsimu tiesioginiu pareigų vykdymu. Pratimas atliekamas lygioje vietoje, kurioje pažymėtas 40 m atstumas. Iškamša – 50 kg žmogaus pavidalo imitacija. Testuojamasis stovi pusiau sulenktomis kojomis, tiesia nugara truputį palinkęs per liemenį į priekį, prieš save rankomis apglėbęs iškamšą, pirštais sukabinęs po ja (5, 6 pav.). Iškamšos padėtis horizontali, nors viena „ranka“ privalo liesti žemę. Po komandos „marš“ pareigūnas tiesiasi ir bėga pirmyn iki 40 m žymos. Chronometru fiksuojamas laikas vienos dešimtosios sekundės tikslumu. Testas nutraukiamas išslydus iš rankų iškamšai ar ją numetus. Leidžiami du bandymai.

 

 

 

5 pav. Rekomenduojami taisyklingi rankų sukabinimai

6 pav. Netaisyklingas rankų sukabinimas

 

72. Pareigūnui atlikus fizinį pratimą, fiksuojamas šio fizinio pratimo rezultatas. Bėgimo ir iškamšos nešimo „Samsono“ fizinių pratimų rezultatas yra nubėgto atitinkamo atstumo laikas, užfiksuotas chronometru. Prisitraukimų prie skersinio, rankų lenkimo ir tiesimo nuo horizontalios atramos (atsispaudimų), pilvo preso ir štangos stūmimo rezultatas yra taisyklingai atliktų užfiksuotų prisitraukimų, atsispaudimų, pritrauktų kelių prie krūtinės, skersinio palietimų kojomis ir štangos pakėlimų skaičius.

73. Pareigūnų fizinis pasirengimas vertinamas sumuojant pareigūno atliktų fizinių pratimų rezultatus, atitinkančius lentelėje Nr. 10 nustatytą taškų skaičių. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus fizinio pasirengimo reikalavimus, daroma, jei pareigūnas įvykdo visus šiame skyriuje nustatytus fizinius pratimus ir surenka lentelėje Nr. 11 nustatytą atitinkamą taškų kiekį. Už kiekvieną fizinį pratimą reikia surinkti bent po vieną tašką. Nesurinkus nei vieno taško už fizinį pratimą, daroma išvada, kad pareigūnas neatitinka papildomų fizinio pasirengimo reikalavimų. Visiems fiziniams pratimams atlikti skiriama ne daugiau kaip du bandymai.

 

Lentelė Nr. 10.

Vyrams:

Balai

3 x 10 m

Stangos (savo svorio) stūmimas

Pilvo presas

Prisitraukimai prie skersinio (kartai)

Atsispaudimai (per 2 min.)

„Samsonas“ 40 m

15

5,9

29

29

15

75

6,0

14

6,2

27

27

14

70

7,0

13

6,5

25

25

13

65

8,0

12

6,8

23

23

12

60

9,0

11

7,1

21

21

11

55

10,0

10

7,4

19

19

10

50

11,0

9

7,7

17

17

9

45

12,0

8

8,0

15

15

8

40

13,0

7

8,3

13

13

7

35

14,0

6

8,6

11

11

6

30

15,0

5

8,9

9

9

5

25

16,0

4

9,2

7

7

4

20

17,0

3

9,5

5

5

3

15

18,0

2

9,8

3

3

2

10

19,0

1

10,1

1

1

1

5

20,0

 

Moterims:

Balai

3 x 10 m

Pilvo presas

 

15

7,2

29

14

7,5

27

13

7,8

25

12

8,1

23

11

8,4

21

10

8,7

19

9

9,0

17

8

9,3

15

7

9,6

13

6

9,9

11

5

10,2

9

4

10,5

7

3

10,8

5

2

11,1

3

1

11,4

1

 

Lentelė Nr. 11

Vyrams

Amžius (metais)

I lygis

II lygis

 

iki 24 metų

30

27

2529 metų

29

26

3034 metų

26

23

3539 metų

23

20

4044 metų

20

17

4549 metų

17

14

5054 metų

14

11

55 ir daugiau

11

8

 

Moterims

Amžius (metais)

I lygis

II lygis

 

iki 24 metų

20

17

2529 metų

19

16

3034 metų

16

13

3539 metų

13

10

40–44 metų

10

7

45–49 metų

7

4

50 ir daugiau

4

1

 

74. Pareigūnui atlikus fizinį pratimą geresniu nei lentelėje Nr. 10 nustatytu maksimaliu fizinio pratimo atlikimo rezultatu, fizinio pratimo rezultatas vertinamas lentelėje Nr. 10 nustatytu didžiausiu (15-os) taškų skaičiumi.

75. Pareigūnui atlikus fizinius pratimus, vertinimo komisijos narys jo rezultatą įrašo į Šaudymo ir fizinės prievartos veiksmų atlikimo rezultatų suvestinę (5 priedas).

76. Vadovybės apsaugos departamento prie VRM pareigūnams nustatomi 3 šaudymo iš pistoleto pratimai.

77. Šaudymo iš pistoleto pratimų atlikimo ir vertinimo tvarka:

 

77.1. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 1:

 

 

Taikiniai:

Figūrinis

Atstumas iki taikinio:

20 m

Šovinių kiekis:

10 vnt.

Laikas:

5 min.

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, neužtaisytas (dėtuvė su 5 šoviniais įstatyta į ginklo rankeną, kita dėtuvė su 5 šoviniais ginklo dėkle)

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Po garsinio signalo šaulys išsitraukia ginklą, užtaiso ir paleidžia 5 šūvius į taikinį dviem rankomis, keičia šovinių dėtuvę ir paleidžia dar 5 šūvius į taikinį pagrindine (viena) ranka

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pataikytų į taikinį šūvių taškų suma ir šią sumą atitinkantis lentelėje Nr. 12 nustatytų balų skaičius, neviršijant nustatyto laiko limito

 

Lentelė Nr. 12

Kontroliniai balai

Pataikytų į taikinį taškų suma

 

5

85 ir daugiau

4

84–75

3

74–65

2

64–55

1

54–45

0

44 ir mažiau

 

77.2. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 2:

 

 

Taikiniai:

2 juodi siluetiniai

Atstumas iki taikinio:

8m

Šovinių kiekis:

8 vnt.

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, neužtaisytas (dėtuvė su 4 šoviniais įstatyta į ginklo rankeną, kita dėtuvė su 4 šoviniais ginklo dėkle)

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Po garsinio signalo šaulys išsitraukia ginklą, užtaiso ir šauna po 2 šūvius į kiekvieną taikinį, pakeičia šovinių dėtuvę, vėl šauna po 2 šūvius į kiekvieną taikinį

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pataikytų į taikinį šūvių suma per kuo trumpesnį laiką, atitinkantį lentelėje Nr. 13 nustatytų balų skaičių

Pastaba:

Šaudant iš pistoleto PM, APS, PSM, SIGSAUER P-232 laiko limitas didinamas 1 s

 

Lentelė Nr. 13

Kontroliniai balai*

Laikas (vyrai)

Laikas (moterys)

5

4 pataikymai į kiekvieną taikinį per 8,0 ir mažiau s

4 pataikymai į kiekvieną taikinį per 9,0 ir mažiau s

4

4 pataikymai į kiekvieną taikinį per 8,1–9,0 s

4 pataikymai į kiekvieną taikinį per 9,1–10,0 s

3

4 pataikymai į kiekvieną taikinį per 9,1–10,0 s

4 pataikymai į kiekvieną taikinį per 10,1–11,00 s

2

4 pataikymai į kiekvieną taikinį per 10,1–11,0 s

4 pataikymai į kiekvieną taikinį per 11,1–12,0 s

1

4 pataikymai į kiekvieną taikinį per 11,1–12,0 s

4 pataikymai į kiekvieną taikinį per 12,1–13,0 s

0

4 pataikymai į kiekvieną taikinį per 12,1 ir daugiau s

4 pataikymai į kiekvieną taikinį per 13,1 ir daugiau s

* Už kiekvieną nepataikymą atimamas 1 kontrolinis balas. 77.3. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 3:

 

77.3. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 3:

 

 

Taikiniai:

6 IPSC, 1 metalinis, krentantis

Atstumas iki taikinio:

5–10 m

Šovinių kiekis:

Mažiausiai 13 vnt.

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, neužtaisytas (dėtuvė su 6 šoviniais įstatyta į ginklo rankeną, kita dėtuvė su 7 šoviniais ginklo dėkle)

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Po garsinio signalo šaulys išsitraukia ir užsitaiso ginklą bei stovėdamas arba judėdamas iš pozicijos A į poziciją B šaudo į taikinį T1. Iš pozicijos B šaudo į taikinius T2, T3. Perėjęs į poziciją C, šaudo į T4, T5. Į metalinį krentantį taikinį ir T6 šauna pasirinktinai iš B arba C pozicijos

Privalomas šovinių dėtuvės pakeitimas

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pataikytų į taikinį taškų sumos ir šaudymo laiko išvestinis koeficientas, atitinkantis lentelėje Nr. 14 nustatytų balų skaičių

Pastaba:

Šaudant iš pistoleto PM, APS, PSM, SIGSAUER P-232 laiko limitas didinamas 1 s

 

Lentelė Nr. 14

Kontroliniai balai**

Koeficientas*

9 mm PARA kalibro ginklui

Koeficientas*

9 mm PM kalibro ginklui

5

4,0 ir didesnis

3,00 ir didesnis

4

3,5–3,99

2,5–2,99

3

3,0–3,49

2,0–2,49

2

2,5–2,99

1,5–1,99

1

2,0–2,49

1,0–1,49

0

2,48 ir mažesnis

1,48 ir mažesnis

* Pataikytų į taikinius taškų suma padalyta iš šaudymo laiko (s).

** Į kiekvieną 1PSC taikinį turi būti pataikyta ne mažiau kaip po du kartus. Nenuvertus metalinio krentančio taikinio, į taikinius pataikius mažiau kaip po du kartus, už procedūros pažeidimą atimama 10 taškų. Jei pareigūnas, atlikdamas pratimą, pažeidė saugaus elgesio su šaunamuoju ginklu taisykles, jis stabdomas ir pratimas vertinamas 0 balų.

 

78. Pareigūnai, priskirti Taisyklių 6.3 punkte nustatytam trečiajam lygiui, atlieka šaudymo iš pistoleto pratimą Nr. 1. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei už atliktą šaudymo iš pistoleto pratimą surinktų balų skaičius atitinka lentelėje Nr. 15 įvertinimą – „įskaityta“. Šaudymo iš pistoleto pratimui atlikti skiriamas vienas bandymas.

79. Pareigūnai, priskirti Taisyklių 6.2 ir 6.1 punktuose nustatytiems antrajam ir pirmajam lygiams, atlieka šaudymo iš pistoleto pratimus Nr. 1, 2 ir 3. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei už atliktus šaudymo iš pistoleto pratimus surinktų balų suma atitinka lentelėje Nr. 15 įvertinimą – „įskaityta“. Visiems šaudymo iš pistoleto pratimams atlikti skiriamas vienas bandymas.

 

Lentelė Nr. 15

Įvertinimas

I lygis

balai

II lygis

balai

III lygis

balai

Įskaityta

9 ir daugiau

7 ir daugiau

3 ir daugiau

Neįskaityta

8 ir mažiau

6 ir mažiau

2 ir mažiau

 

80. Pareigūnui atlikus šaudymo iš pistoleto pratimus, vertinimo komisijos narys jo rezultatą įrašo į šaudymo ir fizinės prievartos veiksmų atlikimo rezultatų suvestinę (5 priedas).

81. Vadovybės apsaugos departamento prie VRM pareigūnams nustatomos šios fizinės prievartos veiksmų grupės:

81.1. smūgiai rankomis ir kojomis;

81.2. gynyba nuo smūgių rankomis ir kojomis;

81.3. išsilaisvinimas iš sugriebimo, apglėbimo ir smaugimo;

81.4. skausmingi veiksmai;

81.5. sulaikymas ir konvojavimas;

81.6. gynyba nuo smūgių daiktu (lazda, peiliu ir kt.);

81.7. gynyba užpuolikui grasinant šaunamuoju ginklu;

81.8. specialiųjų priemonių panaudojimas;

81.9. veiksmai, užpuolikui bandant atimti tarnybinį ginklą;

81.10. pareigūno veiksmai grupėje, sulaikant pažeidėją (-us).

82. Prieš atlikdamas fizinės prievartos veiksmus, pareigūnas traukia bilietą, kuriame nurodomi 5 fizinės prievartos panaudojimo veiksmai iš skirtingų veiksmų grupių. Bilietus iš anksto parengia instruktorius.

83. Pareigūnai, priskirti Taisyklių 6.3 punkte nustatytam trečiajam lygiui, atlieka 5 fizinės prievartos veiksmus, po vieną iš kiekvienos Taisyklių 81.2–81.3 ir 81.6–81.8 punktuose nustatytų ir biliete nurodytų veiksmų grupių. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei pareigūnas įvykdo fizinės prievartos veiksmus ir surenka lentelėje Nr. 16 nustatytą reikiamą balų skaičių sumą.

84. Pareigūnai, priskirti Taisyklių 6.1 ir 6.2 punktuose nustatytiems pirmajam ir antrajam lygiams, atlieka 5 fizinės prievartos veiksmus, po vieną iš kiekvienos Taisyklių 81.1–81.10 punktuose nustatytų ir biliete nurodytų veiksmų grupių. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei pareigūnas atlieka fizinės prievartos veiksmus ir surenka lentelėje Nr. 16 nustatytą reikiamą balų skaičių sumą.

85. Fizinės prievartos veiksmų atlikimo vertinimas:

85.1. maksimalus veiksmo įvertinimas – 2 balai, jei veiksmas atliktas techniškai teisingai, greitai, ryžtingai;

85.2. 1 balas, jei veiksmas atliktas su nedidelėmis klaidomis;

85.3. 0 balų, jei veiksmas atliktas techniškai neteisingai, labai lėtai arba neatliktas iš viso.

 

Lentelė Nr. 16

Įvertinimas

I lygis

(balai)

II lygis

(balai)

III lygis

(balai)

Įskaityta

12 ir daugiau

10 ir daugiau

5 ir daugiau

Neįskaityta

11 ir mažiau

9 ir mažiau

4 ir mažiau

 

86. Pareigūnui atlikus fizinės prievartos veiksmus, vertinimo komisijos narys jo rezultatą įrašo į šaudymo ir fizinės prievartos veiksmų atlikimo rezultatų suvestinę (5 priedas), kurioje įrašoma: vidaus reikalų įstaigos pavadinimas; data; pareigūno vardas, pavardė; lygis; amžiaus grupė; fizinių pratimų rezultatai, šaudymo iš pistoleto rezultatai, fizinės prievartos veiksmų atlikimo rezultatai; surinkti balai ir jų suma; išvada apie pareigūno atitiktį (neatitiktį) papildomiems reikalavimams. Suvestinę pasirašo komisijos nariai ir pareigūnas. Pareigūnui atsisakius pasirašyti suvestinę, komisijos nariai apie tai pažymi suvestinėje.

 

IX. PAPILDOMI REIKALAVIMAI VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBOS PRIE VRM PAREIGŪNAMS IR ATITIKTIES ŠIEMS REIKALAVIMAMS TIKRINIMO TVARKA

 

87. Ar Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM pareigūnai atitinka papildomus reikalavimus, tikrinama fiksuojant, kaip pareigūnai atlieka Taisyklėse nustatytus šaudymo iš pistoleto ir automato pratimus ir fizinės prievartos veiksmus (lentelė Nr. 17), ir jų rezultatą. Ar pareigūnai atitinka papildomus reikalavimus, tikrina ir fiksuoja vidaus reikalų įstaigų vadovų sudarytos vertinimo komisijos.

 

Lentelė Nr. 17

Eil. Nr.

Pareigūnams

1.

Šaudymas iš pistoleto ir iš automato

2.

Fizinės prievartos veiksmai

 

88. Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM pareigūnams nustatomi 5 šaudymo iš pistoleto pratimai ir 1 šaudymo iš automato pratimas.

89. Šaudymo iš pistoleto pratimų atlikimo ir vertinimo tvarka:

89.1. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 1:

 

 

Taikiniai:

2 figūriniai

Atstumas iki taikinio:

10 m

Šovinių kiekis:

4 vnt.

Laikas:

10 s

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, dėtuvė (su 2 arba 3 šoviniais) įstatyta į ginklą, ginklas neužtaisytas, atsarginė dėtuvė užsegta dėkle, šaulys stovi laisvai

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Po signalo šaulys ištraukia ginklą iš dėklo, užtaiso ir paleidžia 2 šūvius į 1-ąjį taikinį. Po to pakeičia dėtuvę ir šauna 2 šūvius į 2-ąjį taikinį

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pratimas įskaitytas, jei po vieną kartą pataikyta į taikinius ir neviršytas laiko limitas

Pratimas neįskaitytas, jei nepataikyta į taikinį (-ius), viršytas laikas ir nesaugiai elgtasi su ginklu

Pastaba:

Šaudančiajam iš pistoleto PM, APS, PSM, S1GSAUER P-232 laiko limitas didinamas 1 s

 

89.2. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 2:

 

 

 

Taikiniai:

3 figūriniai

Atstumas iki taikinio:

3, 6, 8 m

Šovinių kiekis:

3 vnt.

Laikas:

12 s

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, dėtuvė (su 2 šoviniais) įstatyta į ginklą, ginklas neužtaisytas, atsarginė dėtuvė (su 1 šoviniu) užsegta dėkle, šaulys stovi laisvai

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Po signalo šaulys ištraukia ginklą iš dėklo, užtaiso ir iš šaudymo pozicijos A paleidžia po 1 šūvį į 1-ąjį ir 2-ąjį taikinius. Po to juda į poziciją B (judėdamas gali užtaisyti ginklą) ir šauna į 3-iąjį taikinį, stengdamasis kuo mažiau išlįsti iš už priedangos

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pratimas įskaitytas, jei pataikoma po vieną kartą į taikinius ir neviršytas laiko limitas.

Pratimas neįskaitytas, jei nepataikyta į taikinį (-ius), viršytas laiko limitas, buvo matyti daugiau kaip pusė kūno iš už priedangos, nesaugiai elgtasi su ginklu

Pastaba:

Šaudančiajam iš pistoleto PM, APS, PSM, S1GSAUER P-232 laiko limitas didinamas 1 s

 

89.3. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 3:

 

 

Taikiniai:

2 figūriniai

Atstumas iki taikinio:

3 ir 10 m

Šovinių kiekis:

4 vnt.

Laikas:

7s

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, dėtuvė su 4 šoviniais įstatyta į ginklą, ginklas neužtaisytas, šaulys stovi laisvai

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Po signalo šaulys ištraukia ginklą iš dėklo, užtaiso ir paleidžia po 2 šūvius į taikinius, stengdamasis kuo mažiau išlįsti iš už priedangos

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pratimas įskaitytas, jei pataikyta po vieną kartą į taikinius ir neviršytas laiko limitas

Pratimas neįskaitytas, jei nepataikyta į taikinį (-ius), viršytas laiko limitas, buvo maryti daugiau kaip pusė kūno iš už priedangos, nesaugiai elgtasi su ginklu

Pastaba:

Šaudančiajam iš pistoleto PM, APS, PSM, S1GSAUER P-232 laiko limitas didinamas 1 s

 

89.4. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 4:

 

 

Taikiniai:

3 figūriniai

Atstumas iki taikinio:

3, 7, 10 m

Šovinių kiekis:

6 vnt.

Laikas:

8s

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, dėtuvė su 6 šoviniais įstatyta į ginklą, ginklas neužtaisytas, šaulys stovi laisvai

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Po signalo šaulys ištraukia ginklą iš dėklo, užtaiso ir paleidžia po 2 šūvius į taikinius

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pratimas įskaitytas, jei pataikoma po 1 kartą į taikinius ir neviršytas laiko limitas

Pratimas neįskaitytas, jei nepataikyta į taikinį (-ius), viršytas laiko limitas, nesaugiai elgtasi su ginklu

Pastaba:

Šaudančiajam iš pistoleto PM, APS, PSM, SIGSAUER P-232 laiko limitas didinamas 1 s

 

89.5. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 5:

 

 

Taikiniai:

1 figūrinis

Atstumas iki taikinio:

10 m

Šovinių kiekis:

5 vnt.

Laikas:

6s

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, dėtuvė su 5 šoviniais įstatyta į ginklą, ginklas neužtaisytas, šaulys stovi laisvai

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Po signalo šaulys ištraukia ginklą iš dėklo, užtaiso ir paleidžia 5 šūvius į taikinį

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pratimas įskaitytas, jei 45 kartus pataikoma į taikinį ir neviršytas laiko limitas

Pratimas neįskaitytas, jei pataikyta mažiau nei 4 kartus į taikinį, viršytas laiko limitas, nesaugiai elgtasi su ginklu

Pastaba:

Šaudančiajam iš pistoleto PM, APS, PSM, SIGSAUER P-232 laiko limitas didinamas 1 s

 

90. Šaudymo iš automato pratimas:

 

 

Taikinys:

3 figūriniai

Atstumas iki taikinio:

50 m

Šovinių kiekis:

15 vnt.

Laikas:

60 s

Ginklo padėtis:

Dėtuvė įstatyta į ginklą, ginklas neužtaisytas, saugiklis nuspaustas, ginklas už nugaros, šaulys stovi laisvai

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Po signalo šaulys užtaiso ginklą ir paleidžia

5 pavienius šūvius į 1-ąjį taikinį stovėdamas,

5 pavienius šūvius į 2-ąjį taikinį priklaupęs ir

5 pavienius šūvius į 3-iąjį taikinį gulėdamas

Šaudoma pavieniais šūviais

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pratimas įskaitytas, jei pataikoma 3 kartus į kiekvieną taikinį ir neviršytas laiko limitas

Pratimas neįskaitytas, jei pataikyta į taikinį (-ius) 2 kartus ir mažiau, viršytas laiko limitas, nesaugiai elgtasi su ginklu

 

91. Visi Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM pareigūnai atlieka šaudymo iš pistoleto 1, 2, 3, 4, 5 pratimus ir šaudymo iš automato 6 pratimą. Vertindamas šaudybos pratimus, instruktorius, vykdantis šaudybos vertinimo organizavimą, parenka vieną iš nustatytų pratimų (atsižvelgdamas į šaudyklos (tiro) galimybes).

92. Pareigūnas atlieka instruktoriaus parinktą šaudymo pratimą. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei atliktas pratimas yra įskaitytas. Visiems pratimams atlikti skiriamas vienas bandymas.

93. Pareigūnui atlikus šaudymo pratimą, vertinimo komisijos narys jo rezultatą įrašo į šaudymo ir fizinės prievartos veiksmų atlikimo rezultatų suvestinę (6 priedas).

94. Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM pareigūnams nustatomi šie fizinės prievartos veiksmai:

94.1. gynyba nuo smūgių rankomis;

94.2. gynyba nuo smūgių kojomis;

94.3. gynyba nuo smūgių lazda, peiliu ir kt.;

94.4. gynyba nuo sugriebimų, apglėbimų ir smaugimų;

94.5. asmens sulaikymas panaudojant kovinių imtynių veiksmus iš priekio;

94.6. asmens sulaikymas panaudojant kovinių imtynių veiksmus iš nugaros;

94.7. antrankių uždėjimas asmeniui stovint.

95. Pareigūnai, priskirti Taisyklių 6.3 punkte nustatytam trečiajam lygiui, atlieka instruktoriaus arba asmens, vertinančio fizinės prievartos veiksmus, parinktus 3 fizinės prievartos veiksmus, nurodytus Taisyklių 94.1–94.6 punktuose. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei pareigūnas įvykdo fizinės prievartos veiksmus ir surenka lentelėje Nr. 18 nustatytą reikiamą balų skaičių.

96. Pareigūnai, priskirti Taisyklių 6.2 punkte nustatytam antrajam lygiui, atlieka instruktoriaus arba asmens, vertinančio fizinės prievartos veiksmus, parinktus 5 fizinės prievartos veiksmus, nurodytus Taisyklių 94.1–94.6 punktuose. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei pareigūnas įvykdo fizinės prievartos veiksmus ir surenka lentelėje Nr. 18 nustatytą reikiamą balų skaičių.

97. Pareigūnai, priskirti Taisyklių 6.1 punkte nustatytam pirmajam lygiui, atlieka visus fizinės prievartos veiksmus, nurodytus Taisyklių 94 punkte. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei pareigūnas įvykdo fizinės prievartos veiksmus ir surenka lentelėje Nr. 18 nustatytą reikiamą balų skaičių.

98. Fizinės prievartos veiksmai vertinami:

98.1. 2 balai, jei veiksmas atliktas techniškai teisingai, greitai, ryžtingai;

98.2. 1 balas, jei veiksmas atliktas su nedidelėmis klaidomis;

98.3. 0 balų, jei veiksmas atliktas techniškai neteisingai, labai lėtai arba neatliktas iš viso.

 

Lentelė Nr. 18

Įvertinimas

I lygis

(balai)

II lygis

(balai)

III lygis

(balai)

Įskaityta

8 ir daugiau

6 ir daugiau

4 ir daugiau

Neįskaityta

7 ir mažiau

5 ir mažiau

3 ir mažiau

 

99. Pareigūnui atlikus fizinės prievartos veiksmą, vertinimo komisijos narys jo rezultatą įrašo į šaudymo ir fizinės prievartos veiksmų atlikimo rezultatų suvestinę (6 priedas), kurioje įrašoma: vidaus reikalų įstaigos pavadinimas; data; pareigūno vardas, pavardė; lygis; amžiaus grupė; šaudymo rezultatai, fizinių prievartos veiksmų rezultatai; surinkti balai ir jų suma; išvada apie pareigūno atitiktį (neatitiktį) papildomiems reikalavimams. Suvestinę pasirašo komisijos nariai ir pareigūnas. Pareigūnui atsisakius pasirašyti suvestinę, komisijos nariai apie tai pažymi suvestinėje.

 

X. PAPILDOMI PASIRENGIMO REIKALAVIMAI VIEŠOJO SAUGUMO TARNYBOS PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS PAREIGŪNAMS

 

100. Ar Viešojo saugumo tarnybos prie VRM pareigūnai atitinka papildomus reikalavimus, tikrinama fiksuojant, kaip pareigūnai atlieka Taisyklėse nustatytus šaudymo iš pistoleto ir automato pratimus ir fizinės prievartos veiksmus (lentelė Nr. 19), ir jų rezultatą. Ar pareigūnai atitinka papildomus reikalavimus, tikrina ir fiksuoja vidaus reikalų įstaigų vadovų sudarytos vertinimo komisijos.

 

Lentelė Nr. 19

Eil. Nr.

Pareigūnams

1.

Šaudymas iš pistoleto ir iš automato

2.

Fizinės prievartos veiksmai

 

101. Viešojo saugumo tarnybos prie VRM pareigūnams nustatomi 4 šaudymo iš pistoleto pratimai ir 2 šaudymo iš automato pratimai.

102. Šaudymo iš pistoleto pratimų atlikimo ir vertinimo tvarka:

102.1. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 1:

 

 

Taikinys:

1 figūrinis

Atstumas iki taikinio:

25 m

Šovinių kiekis:

3 vnt.

Laikas:

2 min.

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, neužtaisytas (dėtuvė su trimis šoviniais įstatyta į ginklo rankeną)

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Ginklas užtaisomas ir paleidžiami 3 šūviai į taikinį

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pataikytų į taikinį lentelėje Nr. 20 nustatytų šūvių taškų suma, neviršijant nustatyto laiko limito

 

102.2. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 2:

 

 

Taikinys:

1 figūrinis

Atstumas iki taikinio:

25 m, 15 m ir 7 m

Šovinių kiekis:

3 vnt.

Laikas:

20 s

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, neužtaisytas (dėtuvė su trimis šoviniais įstatyta į ginklo rankeną)

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Ginklas užtaisomas ir paleidžiami 3 šūviai į taikinį, po vieną šūvį nuo 25 m, 15 m ir 7 m ribos

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pataikytų į taikinį lentelėje Nr. 20 nustatytų šūvių taškų suma, neviršijant nustatyto laiko limito

 

102.3. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 3:

 

 

Taikiniai:

5 figūriniai

Atstumas iki taikinio:

25 m

Šovinių kiekis:

5 vnt.

Laikas:

20 s

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, neužtaisytas (dėtuvė su penkiais šoviniais įstatyta į ginklo rankeną)

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Po šaudymo vadovo komandos pareigūnas išeina prie 50 metrų nuo taikinių ribos ir praneša, kad pasiruošęs šaudyti. Po komandos „Pirmyn“ (arba garsinio signalo) pareigūnas bėgte artėja prie taikinių. Pasiekęs 25 m, ties linija sustoja, išsitraukia pistoletą iš dėklo, užtaiso ginklą (įleidžia šovinį į lizdą) ir iššauna 5 šūvius į penkis taikinius

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pataikytų į taikinį lentelėje Nr. 20 nustatytų šūvių taškų suma, neviršijant nustatyto laiko limito

 

102.4. Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 4:

 

 

Taikiniai:

3 vnt., taikomasi į krutinę (Nr. 4)

Atstumas iki taikinio:

8–10 m

Šovinių kiekis:

9 vnt.

Laikas:

15 s

Ginklo padėtis:

Ginklas dėkle, neužtaisytas (dėtuvė su trimis šoviniais įstatyta į ginklo rankeną, kita dėtuvė su 6 šoviniais įdėta į ginklo dėklą)

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Po signalo ginklas užtaisomas, paleidžiami 3 šūviai stovint į vieną taikinį, 3 šūviai priklaupus į kitą taikinį, 3 šūviai gulint į trečią taikinį. Šaudoma į kiekvieną taikinį atskirai. Privaloma pakeisti dėtuvę

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pataikytų į taikinį lentelėje Nr. 20 nustatytų šūvių taškų suma, neviršijant nustatyto laiko limito

 

103. Šaudymo iš automato pratimų atlikimo ir vertinimo tvarka:

103.1. Šaudymo iš automato pratimas Nr. 1:

 

 

Taikinys:

1 figūrinis

Atstumas iki taikinio:

50 m

Šovinių kiekis:

3 vnt.

Laikas:

1 min.

Ginklo padėtis:

Ginklas neužtaisytas (dėtuvė su trimis šoviniais įstatyta į ginklą)

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Po signalo ginklas užtaisomas, šaudoma pavieniais šūviais automatiniu šautuvu AKS 74 U arba pistoletu kulkosvaidžiu MP 5 stovint

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pataikytų į taikinį lentelėje Nr. 20 nustatytų šūvių taškų suma, neviršijant nustatyto laiko limito

 

103.2. Šaudymo iš automato pratimas Nr. 2:

 

 

Taikinys:

1 figūrinis

Atstumas iki taikinio:

50 m

Šovinių kiekis:

15 vnt.

Laikas:

1 min.

Ginklo padėtis:

Ginklas neužtaisytas (dėtuvė su 15 šovinių įstatyta į ginklą)

Pratimo pradžia:

Pratimo atlikimo pradžia – laikmačio garsinis signalas

Atlikimo sąlygos:

Šaudoma automatiniu šautuvu AKS 74 U arba pistoletu kulkosvaidžiu MP 5, po šaudymo vadovo komandos užtaisomas ginklas (šovinys įleidžiamas į lizdą) ir paleidžiami 5 šūviai gulint, po to 5 šūviai priklaupus, ir 5 šūviai – stovint

Pratimo pabaiga:

Paskutinis šūvis

Vertinimas:

Pataikytų į taikinį lentelėje Nr. 20 nustatytų šūvių taškų suma, neviršijant nustatyto laiko limito

 

104. Pareigūnai, priskirti Taisyklių 6.3 punkte nustatytam trečiajam lygiui, atlieka šaudymo iš pistoleto pratimus Nr. 1 ir 2, bei šaudymo iš automato pratimą Nr. 1. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei atlikus kiekvieną pratimą surenkama lentelėje Nr. 20 nustatyta taškų suma. Visiems pratimams atlikti skiriamas vienas bandymas.

105. Pareigūnai, priskirti Taisyklių 6.2 punkte nustatytam antrajam lygiui, atlieka šaudymo iš pistoleto pratimus Nr. 1, 2 ir 3 bei šaudymo iš automato pratimus Nr. 1 ir 2. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei atlikus kiekvieną pratimą surenkama lentelėje Nr. 20 nustatyta taškų suma. Visiems pratimams atlikti skiriamas vienas bandymas.

106. Pareigūnai, priskirti Taisyklių 6.1 punkte nustatytam pirmajam lygiui, atlieka šaudymo iš pistoleto pratimus Nr. 1, 2, 3 ir 4 bei šaudymo iš automato pratimus Nr. 1 ir 2. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei atlikus kiekvieną pratimą surenkama lentelėje Nr. 20 nustatyta taškų suma. Visiems pratimams atlikti skiriamas vienas bandymas.

 

Lentelė Nr. 20

Šaudymo pratimai

1 lygis

2 lygis

3 lygis

Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 1

22 ir daugiau

18 ir daugiau

16 ir daugiau

Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 2

21 ir daugiau

18 ir daugiau

16 ir daugiau

Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 3

41 ir daugiau

39 ir daugiau

Šaudymo iš pistoleto pratimas Nr. 4

60 ir daugiau

Šaudymo iš automato pratimas Nr. 1

23 ir daugiau

21 ir daugiau

18 ir daugiau

Šaudymo iš automato pratimas Nr. 2

110 ir daugiau

100 ir daugiau

 

107. Pareigūnui atlikus šaudymo pratimą, vertinimo komisijos narys jo rezultatą įrašo į šaudymo ir fizinės prievartos veiksmų atlikimo rezultatų suvestinę (7 priedas).

108. Viešojo saugumo tarnybos prie VRM pareigūnams nustatomi šie fizinės prievartos veiksmai:

108.1. sulaikymas patraukiant alkūnę, antrankių uždėjimas, konvojavimas;

108.2. sulaikymas pastumiant alkūnę, antrankių uždėjimas, konvojavimas;

108.3. sulaikymas sukant plaštaką į vidų, antrankių uždėjimas, konvojavimas;

108.4. sulaikymas sukant plaštaką į išorę, antrankių uždėjimas, konvojavimas;

108.5. sulaikymas paneriant po ranka, antrankių uždėjimas, konvojavimas.

109. Fizinės prievartos veiksmai vertinami:

109.1. maksimalus veiksmo įvertinimas – 2 balai, jei veiksmas atliktas techniškai teisingai, greitai, ryžtingai;

109.2. 1 balas, jei veiksmas atliktas su nedidelėmis klaidomis;

109.3. 0 balų, jei veiksmas atliktas techniškai neteisingai, labai lėtai arba neatliktas iš viso.

 

Lentelė Nr. 21

Įvertinimas

I lygis

(taškai)

II lygis

(taškai)

III lygis

(taškai)

Įskaityta

7 ir daugiau

5 ir daugiau

3 ir daugiau

Neįskaityta

6 ir mažiau

4 ir mažiau

2 ir mažiau

 

110. Pareigūnai, priskirti Taisyklių 6.3 punkte nustatytam trečiajam lygiui, privalomai atlieka fizinės prievartos veiksmus Nr. 108.1–108.3. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei pareigūnas atlieka fizinės prievartos veiksmus ir surenka lentelėje Nr. 21 nustatytą reikiamą taškų skaičių.

111. Pareigūnai, priskirti Taisyklių 6.1 ir 6.2 punktuose nustatytiems pirmajam ir antrajam lygiams, privalomai atlieka kovinius veiksmus Nr. 108.1–108.5. Išvada, kad pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus, daroma, jei pareigūnas atlieka fizinės prievartos veiksmus ir surenka lentelėje Nr. 21 nustatytą reikiamą taškų skaičių.

112. Pareigūnui atlikus fizinės prievartos veiksmą, vertinimo komisijos narys jo rezultatą įrašo į šaudymo ir fizinės prievartos veiksmų atlikimo rezultatų suvestinę (7 priedas), kurioje įrašoma: vidaus reikalų įstaigos pavadinimas; data; pareigūno vardas, pavardė; lygis; amžiaus grupė; šaudymo rezultatai, fizinių pratimų rezultatai; surinkti taškai ir jų suma; išvada apie pareigūno atitiktį (neatitiktį) fizinio pasirengimo reikalavimams. Suvestinę pasirašo komisijos nariai ir pareigūnas. Pareigūnui atsisakius pasirašyti suvestinę, komisijos nariai apie tai pažymi suvestinėje.

 

XI. PAPILDOMI REIKALAVIMAI VALSTYBINĖS PRIEŠGAISRINĖS GELBĖJIMO TARNYBOS PAREIGŪNAMS IR ATITIKTIES ŠIEMS REIKALAVIMAMS TIKRINIMO TVARKA

 

113. Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (toliau – VPGT) pareigūnų atitiktis papildomiems reikalavimams tikrinama fiksuojant, kaip atliekamos Taisyklėse nustatytos papildomų reikalavimų užduotys (toliau – užduotys) (lentelė Nr. 22) ir jų rezultatą.

114. VPGT pareigūnų atitiktį papildomiems reikalavimams tikrina ir fiksuoja vidaus reikalų įstaigų vadovų sudarytos vertinimo komisijos.

115. Atlikti užduotis privaloma VPGT pareigūnams, kurie pagal Taisyklių 6.1 ir 6.2 papunkčius priskiriami nustatytiems pirmajam ir antrajam lygiams. Užduočių reikalavimai taikomi tik šiems VPGT pareigūnams – apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų (toliau – APGV) komandų, APGV priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų (toliau – PGT), APGV PGT komandų, Visagino priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komandų, Mažeikių objektinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komandų ir Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčių pamainų ugniagesiams gelbėtojams, skyrininkams, pamainų vadams (toliau – ugniagesys gelbėtojas).

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-526, 2014-08-05, paskelbta TAR 2014-08-05, i. k. 2014-10889

 

116. VPGT pareigūnų atitikties papildomiems reikalavimams vertinimas atliekamas ne rečiau kaip vieną kartą per metus.

117. Lentelėje Nr. 22 nustatytos užduotys atliekamos dėvint apsauginę ugniagesio gelbėtojo aprangą. Ją sudaro striukė, kelnės, diržas, šalmas, pošalmis, pirštinės, ugniagesio gelbėtojo avalynė.

 

Lentelė Nr. 22. Papildomų reikalavimų užduotys

 

 

Papildomi reikalavimai

Įvykdymo laikas (s) pagal amžiaus grupes

Užduoties vykdymo sąlygos

Nr.

Užduotis

I–II

III

IV

V

VI

VII

 

1.

apsirengimas apsaugine ugniagesio gelbėtojo apranga

46

Apsauginė ugniagesio gelbėtojo apranga tvarkingai sudėta patogioje prieiti vietoje. Ugniagesio gelbėtojo diržas ir šalmas guli vienas šalia kito, pirštinės ir pošalmis yra striukės kišenėje, kelnės padėtos šalia ugniagesio gelbėtojo avalynės arba užmautos ant avalynės. Ugniagesys(-iai) gelbėtojas(-ai) stovi 5 metrai nuo aprangos.

Pabaiga. Ugniagesys gelbėtojas apsirengęs apsaugine apranga, striukė užsegta iki galo, diržas užsegtas, uždėtas pošalmis, šalmas (jo dirželis įtemptas), rankos apmautos pirštinėmis.

2.

Lipimas automobilinėmis kopėčiomis, kurių ištiestų ilgis:

 

 

 

 

 

 

Automobilinės kopėčios pastatytos 60–70° kampu (neatremtos) ir ištiestos reikiamu ilgiu. Ugniagesys gelbėtojas stovi prie kopėčių skersinių.

Pabaiga. Ugniagesys gelbėtojas pasiekė reikiamą aukštį ir prisitvirtino plunksnakabliu prie paskutinio skersinio. Jei lipama į nustatyto aukšto (aukščio) angą (langą), laikas fiksuojamas, kai ugniagesys gelbėtojas užlipa ir abiem kojomis atsistoja ant grindų.

a) 20 m;

28

30

31

33

34

36

b) 30 m

42

44

46

48

50

54

3.

Kablinių kopėčių pernešimas ir lipimas jomis į ketvirtąjį mokomojo bokšto (toliau – bokštas) aukštą

 

 

44

 

 

46

 

 

48

 

 

50

 

 

52

 

 

56

kablinės kopėčios guli ant žemės  30 m atstumu (ties septintu skersiniu ant starto linijos) nuo bokšto. Ugniagesys gelbėtojas stovi prie kopėčių.

Pabaiga. Ugniagesys gelbėtojas užlipo kablinėmis kopėčiomis ir abiem kojomis palietė ketvirtojo aukšto grindis.

4.

Dvigubos gelbėjimo kilpos rišimas tariamam nukentėjusiajam

 

 

33

 

 

35

 

 

37

 

 

38

 

 

40

 

 

43

Ugniagesys gelbėtojas stovi 1 m atstumu nuo tariamo nukentėjusiojo, gulinčio ant nugaros. Gelbėjimo virvė susukta į kamuolį ir įdėta į dėklą, kurio diržas perjuostas per ugniagesio gelbėtojo petį, arba susukta ant ritės ir laikoma rankoje.

Pabaiga. Tariamas nukentėjusysis aprištas gelbėjimo virve, trumpasis virvės galas apvyniotas apie jo juosmenį ir sutvirtintas mazgu, ilgasis virvės galas pririštas prie plunksnakablio dviem apsukimais.

5.

Gelbėjimo virvės rišimas prie konstrukcijos

8

8

9

9

10

11

Ugniagesys gelbėtojas stovi 1 m atstumu nuo vietos, kur bus tvirtinama virvė. Gelbėjimo virvė susukta į kamuolį ir įdėta į dėklą, kurio diržas perjuostas per ugniagesio gelbėtojo petį, arba susukta ant ritės ir laikoma rankoje.

Virvė rišama prie konstrukcijos, kurios abu galai įtvirtinti.

Pabaiga. Mazgas tvirtai ir tinkamai užrištas, ilgasis virvės galas ugniagesio gelbėtojo rankose.

6.

Kvėpavimo aparato (toliau – aparatas) paruošimas darbui

 

90

 

90

 

90

 

100

 

100

 

105

Ugniagesys gelbėtojas stovi 1 m atstumu nuo automobilinės cisternos. Aparatai sudėti automobilyje, visos durys uždarytos.

Pabaiga. Ugniagesys gelbėtojas užsidėjęs aparatą ant nugaros, diržai susegti ir įtempti. Atliktas aparato kontrolinis patikrinimas, aparatas įjungtas (kaukė ant veido), pošalmis uždėtas, šalmas užsegtas, raportuojama apie slėgį balione ir pasirengimą darbui.

Pastaba. Kitas ugniagesys gelbėtojas gali padėti įjungti aparatą.

7.

Lipimas ištraukiamosiomis kopėčiomis į bokšto trečiąjį aukštą arba ant dviaukščio pastato stogo:

 

Ištraukiamosios kopėčios pastatytos 2,5–3 m atstumu nuo pastato. Pirmas ugniagesys gelbėtojas stovi prie kopėčių, rankomis laikydamas jas už šonų, koją pastatęs ant pirmojo skersinio. Jei užduotis atliekama su gaisrine žarna, ji uždėta ant peties, prijungtas B švirkštas. Antras ugniagesys gelbėtojas stovi tarp sienos ir kopėčių ir jas prilaiko.

a) be gaisrinės žarnos;

13

b) su 51 mm skersmens arba aukšto slėgio žarnomis, vanduo netiekiamas

19

Pabaiga. Pirmas ugniagesys gelbėtojas užlipo ir abiem kojomis atsistojo ant bokšto trečiojo aukšto grindų arba ant dviaukščio pastato stogo. Jei užduotis atliekama su gaisrine žarna, ji pritvirtinama prie pastato konstrukcijų žarnų laikikliu.

8.

 

Ištraukiamųjų kopėčių nukėlimas, pernešimas, pastatymas ir lipimas jomis į bokšto trečiąjį aukštą arba ant dviaukščio namo stogo:

 

Ištraukiamosios kopėčios pritvirtintos ant automobilinės cisternos, esančios 30 m atstumu nuo bokšto (pastato). Užduotį atlieka ugniagesiai gelbėtojai, stovintys prie tos pačios automobilinės cisternos galinių ratų.

Pabaiga. Ištraukiamosios kopėčios pastatytos prie bokšto ir (ar) pastato sienos 2,5–3 m atstumu, jos ištrauktos, pirmas ugniagesys gelbėtojas užlipo ir abiem kojomis atsistojo ant grindų ir (ar) pastato stogo. Antras ugniagesys gelbėtojas stovi tarp sienos ir kopėčių ir jas prilaiko.

Pastaba. Atlikus užduotį užfiksuotas laikas užrašomas abiem ugniagesiams gelbėtojams.

a) ir c) variantus atlieka du ugniagesiai gelbėtojai, išskyrus atvejus, kai automobilinė cisterna yra iki 3 m aukščio su pakeistu gamykliniu antstatu. Tuomet vykdomas užduoties b) variantas. Atliekant c) variantą ištraukiamosios kopėčios (ties septintu skersiniu ant starto linijos) guli 30 m atstumu nuo bokšto ir (ar) pastato. Ugniagesiai gelbėtojai stovi 30 m atstumu nuo bokšto ir (ar) pastato;

b) variantą atlieka trys ugniagesiai gelbėtojai. Trečias ugniagesys gelbėtojas tik padeda nukelti kopėčias nuo automobilinės cisternos.

a) automobilinės cisternos aukštis iki 3 m;

43

b) automobilinės cisternos aukštis daugiau kaip 3 m;

60

c) nuo žemės

36

9.

Pamainos pareigūnų išvykimas už garažo vartų pagal aliarmo signalą, kai:

 

Apsauginė ugniagesio gelbėtojo apranga, šalmas, diržas gali būti sudėti ant lentynos, kabėti arba gulėti automobilyje. Ugniagesiai gelbėtojai yra budėjimo patalpose. Įjungiamas aliarmo signalas.

a) automobiliai stovi vienoje eilėje;

60

Pabaiga. Laikas fiksuojamas užsidarius paskutinio automobilio durims ir (ar) paskutiniam automobiliui pervažiavus garažo vartų liniją (atsižvelgiant į tai, kaip stovi automobiliai garaže ir kur į juos įsėdama) ir visiems ugniagesiams gelbėtojams apsirengus apsaugine ugniagesio gelbėtojo apranga.

Pastaba. Jei pamainos budėjimo patalpos antrajame aukšte ir yra nusileidimo stulpas, užduoties laikas ilginamas 10 s, jei nusileidimo stulpo nėra, ilginama 15 s, jei pamainoje daugiau nei 15 ugniagesių gelbėtojų, laikas ilginamas dar 5 s. Automobilių su pneumatine stabdžių sistema išvykimo laikas – 100 s (arba pagal gamyklos reglamentą).

b) automobiliai stovi vienas paskui kitą

70

10.

Skyriaus* darbas pradedamas nuo automobilinės cisternos, per skirstytuvą prijungiami du vandens švirkštai (A ir B). Kiekviena darbinė linija susideda iš dviejų žarnų, o magistralinė iš:

 

Automobilinė cisterna pastatyta aikštelėje. Įranga pritvirtinta, visos durelės uždarytos. Variklis dirba mažais apsisukimais. Skyrius* išsirikiuoja šalia automobilinės cisternos galinių ratų.

Pabaiga. Automobilinės cisternos variklis prijungtas sukti siurblį, siurblys pripildytas vandens (tik vasarą), žarnų linijos nutiestos, sujungtos, ugniagesiai gelbėtojai pasiruošę dirbti su vandens švirkštais (prie A vandens švirkšto stovi du ugniagesiai gelbėtojai). Prie B vandens švirkšto jungiamos dvi 51 mm skersmens žarnos, prie A vandens švirkšto – dvi 66 mm skersmens žarnos.

a) 2 žarnų (40 m);

40

b) 4 žarnų (80 m)

50

11.

Skyriaus* darbas pradedamas nuo automobilinės cisternos, per skirstytuvą prijungiami du vandens švirkštai (A ir B). Kiekviena darbinė linija susideda iš dviejų žarnų, o magistralinė iš trijų

 

Automobilinė cisterna pastatyta šalia gaisrinio hidranto arba vandens šaltinio. Įranga pritvirtinta, durelės uždarytos. Variklis dirba mažais apsisukimais. Skyrius* išsirikiuoja šalia automobilinės cisternos galinių ratų.

Pabaiga. Automobilinės cisternos variklis prijungtas sukti siurblį, siurblys pripildytas vandens iš vandens šaltinio (tiktai vasarą), žarnų linijos nutiestos, sujungtos,

ugniagesiai gelbėtojai pasiruošę

 

Vandeniui tiekti naudojama:

 

darbui su švirkštais (prie A vandens švirkšto stovi du ugniagesiai gelbėtojai).

Prie B vandens švirkšto jungiamos dvi 51 mm skersmens žarnos, prie A vandens švirkšto – dvi 66 mm skersmens žarnos.

Pastaba. Jei įsiurbiamosios žarnos guli ne specialiuose loviuose, laikas ilginamas 10 s. Jei įsiurbiamųjų žarnų ilgis po 2 m, laikas ilginamas dar 20 s.

a) gaisrinis hidrantas;

95

b) atviras vandens šaltinis

115

12.

Skyriaus* darbas su aukšto slėgio žarna (30 m), vanduo tiekiamas iš gaisrinio hidranto

 

 

62

Automobilinė cisterna pastatyta šalia gaisrinio hidranto. Gaisrinio hidranto šulinio dangtis uždarytas. Įranga pritvirtinta, durelės uždarytos. Variklis dirba mažais apsisukimais. Skyrius* (3 ugniagesiai gelbėtojai) išsirikiuoja šalia automobilinės cisternos.

Pabaiga. Variklis prijungtas sukti siurblį, gaisrinio hidranto kolonėlė pastatyta ir prijungta, siurblys pripildytas vandens, linija nutiesta, ugniagesiai gelbėtojai pasiruošę darbui su švirkštu, pasirodė vandens čiurkšlė.

13.

Automobilinės cisternos prijungimas prie gaisrinio hidranto, naudojant dvi žarnas –įsiurbiamąją ir slėginę:

 

Užduotį atlieka du ugniagesiai gelbėtojai. Automobilinė cisterna pastatyta šalia gaisrinio hidranto   (3 m). Gaisrinio hidranto šulinio dangtis atidarytas. Įranga pritvirtinta, durelės uždarytos. Ugniagesiai gelbėtojai išsirikiuoja šalia automobilinės cisternos.

Pabaiga. Gaisrinio hidranto kolonėlė pastatyta ir prijungta prie automobilinės cisternos naudojant dvi 4 m žarnas (vieną įsiurbiamąją ir vieną slėginę). Kai užduočiai panaudojamas vandens tiekimas, laikas ilginamas 15 s.

a) automobilinės cisternos aukštis iki 3 m;

32

b) automobilinės cisternos aukštis daugiau kaip 3 m

37

14.

Automobilinės cisternos pastatymas prie vandens šaltinio, naudojant dvi įsiurbiamąsias 4 m žarnas

 

 

115

Užduotį atlieka du ugniagesiai gelbėtojai. Automobilinė cisterna pastatyta šalia vandens šaltinio. Variklis dirba mažais apsisukimais. Įranga pritvirtinta, durelės uždarytos. Ugniagesiai gelbėtojai išsirikiuoja šalia automobilinės cisternos galinių ratų.

Pabaiga. Variklis prijungtas sukti siurblį, prijungtos dvi (4 m) įsiurbiamosios žarnos, siurblys pripildytas vandens. Laikas fiksuojamas, kai iš siurblio pasirodo vanduo. Kai užduotis atliekama netiekiant vandens, atimama 30 s. Kai naudojamos kitokio ilgio įsiurbiamosios žarnos, pridedamos 25 s.

Pastaba. Jei įsiurbiamosios žarnos guli ne specialiuose loviuose, laikas ilginamas 10 s. Jei įsiurbiamųjų žarnų ilgis po 2 m, laikas ilginamas dar 20 s.

15.

Automobilinės siurblinės stoties (toliau – siurblinė) pastatymas šalia vandens šaltinio ir dviejų įsiurbiamųjų žarnų ir koštuvo prijungimas

 

 

 

 

350

Siurblinė pastatyta šalia vandens šaltinio. Automobilio ir siurblinės varikliai dirba mažais apsisukimais. Įranga sudėta į vietas ir pritvirtinta, durelės uždarytos. Užduotį atlieka trys ugniagesiai gelbėtojai, stovintys šalia automobilio. Galima naudotis gerve.

Pabaiga. Siurblinės variklis dirba visu pajėgumu, siurblio ertmė pripildyta vandens, dvi žarnos sujungtos, uždėtas koštuvas. Laikas fiksuojamas, kai iš siurblio pasirodo vanduo.

16.

Skyriaus* darbas su nešiojamuoju lafetiniu vandens švirkštu, kai vanduo tiekiamas iš vandens telkinio. Prijungtos magistralinės žarnų linijos. Žarnų linijos ilgis 40 m

 

 

 

 

115

Automobilinė cisterna pastatyta šalia atviro vandens šaltinio, variklis dirba mažais apsisukimais. Įranga pritvirtinta, durelės uždarytos. Skyrius* išsirikiuoja bet kurioje automobilinės cisternos pusėje.

Pabaiga. Variklis prijungtas sukti siurblį, siurblys pripildytas vandens iš šaltinio. Prie lafetinio vandens švirkšto prijungtos dvi 66 (77) mm skersmens žarnų linijos, du ugniagesiai gelbėtojai laiko švirkštą, pasirodo vandens čiurkšlė.

17.

Darbas su B vandens švirkštu, kai naudojamos dvi 51 mm skersmens žarnos

 

 

20

Automobilinės cisternos variklis dirba, siurblio pavara išjungta. Įranga pritvirtinta. Užduotį atlieka du ugniagesiai gelbėtojai, stovintys šalia automobilinės cisternos.

Pabaiga. Variklis prijungtas sukti siurblį, žarnų linija ištiesta, vairuotojas stovi šalia siurblio.

 

 

 

Ugniagesys gelbėtojas laiko B vandens švirkštą, pasirodo vandens čiurkšlė.

18.

Skyriaus* darbas, kai vanduo tiekiamas B vandens švirkštu 51 mm skersmens žarnomis (darbine linija) į bokšto trečiąjį aukštą arba ant dviaukščio namo stogo.

Naudojamos ištraukiamosios kopėčios:

 

Automobilinė cisterna pastatyta 30 m atstumu nuo bokšto ir (ar) pastato. Įranga pritvirtinta, durelės uždarytos. Ugniagesiai gelbėtojai sėdi automobilyje.

Pabaiga. Pastatytos ištraukiamosios kopėčios. Magistralinė 77 (66) mm skersmens gaisrinių žarnų linija (dvi žarnos) nutiesta ir sujungta, skirstytuvas padėtas prie bokšto ir (ar) pastato sienos. 51 mm skersmens darbinė linija su B vandens švirkštu nutiesta į trečiąjį aukštą per ištraukiamąsias kopėčias ir pritvirtinta laikikliu prie pastato konstrukcijos.

Pastaba. Jei automobilinė cisterna iki 3 m aukščio ir su pakeistu gamykliniu antstatu, laikas toks kaip b) varianto.

a) automobilinės cisternos aukštis iki 3 m;

90

b) automobilinės cisternos aukštis daugiau kaip 3 m

120

19.

Tariamo nukentėjusiojo gelbėjimas iš bokšto trečiojo aukšto:

 

Automobilinė cisterna pastatyta 30 m atstumu nuo bokšto ir (ar) pastato. Įranga pritvirtinta, durelės uždarytos. Ugniagesiai gelbėtojai sėdi automobilyje.

Pabaiga. Pastatytos ištraukiamosios kopėčios. Magistralinė 77 (66) mm skersmens gaisrinių žarnų linija (2 žarnos) nutiesta ir sujungta, skirstytuvas padėtas prie bokšto ir (ar) pastato sienos. 51 mm skersmens dviejų gaisrinių žarnų linija su B vandens švirkštu nutiesta į trečiąjį aukštą per ištraukiamąsias kopėčias ir pritvirtinta laikikliu prie pastato konstrukcijos. Laikas fiksuojamas, kai tariamas nukentėjusysis taisyklingai aprišamas ir iš vandens švirkšto pasirodo vanduo.

Pastaba. Užduotis laikoma įvykdyta, kai tariamas nukentėjusysis teisingai nuleidžiamas ant žemės. Jei automobilinė cisterna iki 3 m aukščio ir su pakeistu gamykliniu antstatu, laikas toks kaip b) varianto.

a) automobilinės cisternos aukštis iki 3 m;

240

b) automobilinės cisternos aukštis daugiau kaip 3 m

270

20.

Grandies pasirengimas darbui su kvėpavimo aparatais

 

180

Trys ugniagesiai gelbėtojai išsirikiuoja prie automobilinės cisternos galinių ratų. Įranga pritvirtinta, durelės uždarytos. Grandis (du ugniagesiai gelbėtojai) užsideda kvėpavimo aparatus, pasiima visą reikalingą įrangą ir atlieka kontrolinį patikrinimą. Nuo automobilinės cisternos nutiesiama dviejų gaisrinių 77 (66) mm skersmens žarnų linija, prie jos prijungiamas skirstytuvas, prie skirstytuvo – dviejų gaisrinių        51 mm skersmens žarnų linija su B vandens švirkštu. Prie skirstytuvo organizuojamas saugumo postas, kuriame trečias ugniagesys gelbėtojas atlieka postininko pareigas.

Pabaiga. Ugniagesiai gelbėtojai užsidėję kvėpavimo aparatus, atliktas kontrolinis patikrinimas, grandis užsiregistruoja saugumo poste ir yra pasirengusi dirbti kenksmingoje aplinkoje. Ugniagesiai gelbėtojai turi ryšio, apšvietimo priemones, gaisrinę žarną su prijungtu vandens švirkštu, įrankius durims atidaryti ir konstrukcijoms atplėšti (žetonai palikti saugumo poste).

 

* Skyrius – pamainos pareigūnai, kuriems darbo metu yra priskirta gaisrų gesinimo ir gelbėjimo technika, į įvykių vietas išvykstantys vienu gaisrų gesinimo ir gelbėjimo automobiliu ir galintys savarankiškai atlikti įvykių likvidavimo darbus.

 

118. Vidaus reikalų įstaiga, organizuojanti lentelėje Nr. 22 nurodytų užduočių atlikimą, turi užtikrinti, kad šių užduočių atlikimo vietose būtų pirmosios medicinos pagalbos priemonės ir susižalojimo ar kitokio sveikatos pakenkimo rizika būtų kuo mažesnė, taip pat numatyti priemones galimai rizikai pašalinti. Jei lentelėje Nr. 22 nurodytoms užduotims atlikti yra naudojamas bokštas, vidaus reikalų įstaiga privalo užtikrinti, kad, vadovaujantis Tarptautinės ugniagesių gelbėtojų sporto federacijos 2009 m. spalio 17 d. patvirtintomis Tarptautinėmis ugniagesių gelbėtojų sporto varžybų taisyklėmis, prieš atliekant lentelėje Nr. 22 nurodytas užduotis, būtų įrengtos bokšto saugos priemonės.

119. Atliekant lentelėje Nr. 22 nustatytas užduotis esant slidžiai dangai (kai yra sniego, plikšala, lyjant ar po lietaus), užduočių atlikimo laikas ilginamas 10 procentų.

120. Vidaus reikalų įstaigų vadovų sudarytos vertinimo komisijos prieš užduočių vertinimą duoda VPGT pareigūnui traukti bilietą, kuriame nurodytos 3 užduotys, nustatytos lentelėje Nr. 22. Bilietus iš anksto parengia vidaus reikalų įstaigų vadovų sudarytos vertinimo komisijos.

121. Atliktos užduotys vertinamos vienu (1) arba nuliu (0) balų. Jei užduotis atlikta iki lentelėje Nr. 22 nurodyto užduoties atlikimo laiko pabaigos arba nurodytas atlikti užduotį ir užduoties atlikimo laikas sutampa, rašomas vienas (1) balas, jei laikas viršijamas – nulis (0) balų. Jei VPGT pareigūnas atlieka visas 3 užduotis ir surenka lentelėje Nr. 23 nustatytą reikiamą balų sumą, daroma išvada, kad VPGT pareigūnas atitinka papildomus reikalavimus.

 

Lentelė Nr. 23

 

Įvertinimas

Balai

Įskaityta

3

Neįskaityta

2 ir mažiau

 

122. Vidaus reikalų įstaigos vadovo sudarytos vertinimo komisijos narys VPGT pareigūno atliktos užduoties rezultatą įrašo į papildomų reikalavimų užduočių rezultatų suvestinę (8 priedas) (toliau – suvestinė). Suvestinę pasirašo vidaus reikalų įstaigos vadovo sudarytos vertinimo komisijos nariai ir VPGT pareigūnas. VPGT pareigūnui atsisakius pasirašyti suvestinę, vidaus reikalų įstaigos vadovo sudarytos vertinimo komisijos nariai tai pažymi suvestinėje. VPGT pareigūnas savo pastabas gali pateikti suvestinėje.

123. Lentelėje Nr. 22 nustatytos 1–6 užduotys yra individualios ir vertinamos individualiai, 7–20 užduotys yra grupinės ir vertinamas vienas (bendras) visos grupės laikas, kuris įskaitomas kiekvienam tą užduotį atlikusiam VPGT pareigūnui.

Skyriaus pakeitimai:

Nr. 1V-920, 2011-12-15, Žin., 2011, Nr. 159-7541 (2011-12-24), i. k. 1112310ISAK001V-920

 

XII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

Skyriaus numeracijos pakeitimas:

Nr. 1V-222, 2007-06-15, Žin., 2007, Nr. 69-2754 (2007-06-23), i. k. 1072310ISAK001V-222

 

124. Fizinio pasirengimo užsiėmimai ir užsiėmimai, reikalingi pasirengti pareigūnams, kad atitiktų papildomus reikalavimus, organizuojami ne rečiau kaip kartą per savaitę, iš viso 2 val. tarnybos metu. Nustatytas funkcijas nepertraukiamai vykdančiose vidaus reikalų įstaigose tam tikras pareigas einantiems pareigūnams, dirbantiems pamainomis, turi būti sudarytos sąlygos lankyti fizinio pasirengimo užsiėmimus ir lavinti praktinius gebėjimus, kad pareigūnai nuolat būtų einamoms pareigoms būtinos parengties.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 1V-222, 2007-06-15, Žin., 2007, Nr. 69-2754 (2007-06-23), i. k. 1072310ISAK001V-222

 

125. Jei pareigūnas per vidaus reikalų įstaigos vadovo, o vidaus reikalų centrinių įstaigų vadovai, jų pavaduotojai bei pareigūnai, esantys Vidaus reikalų ministerijos kadrų rezerve – vidaus reikalų ministro nustatytus terminus pirmą kartą neįvykdo fizinio pasirengimo ar papildomų reikalavimų normatyvų, pakartotinis pareigūno fizinio pasirengimo ar atitikties papildomiems reikalavimams tikrinimas organizuojamas ne anksčiau kaip po mėnesio ir ne vėliau kaip per tris mėnesius.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-222, 2007-06-15, Žin., 2007, Nr. 69-2754 (2007-06-23), i. k. 1072310ISAK001V-222

Nr. 1V-446, 2010-07-01, Žin., 2010, Nr. 81-4253 (2010-07-10), i. k. 1102310ISAK001V-446

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 1V-222, 2007-06-15, Žin., 2007, Nr. 69-2754 (2007-06-23), i. k. 1072310ISAK001V-222

 

126. Pareigūnui, dėl pateisinamų priežasčių (atostogos, komandiruotė, liga ar pan.) nedalyvavusiam vertinime ir negalėjusiam atlikti fizinio pasirengimo ar papildomų reikalavimų normatyvų, per 30 dienų išnykus priežastims, dėl kurių jis negalėjo jų atlikti, organizuojamas pareigūno fizinio pasirengimo tikrinimas. Pareigūno raštišku pageidavimu pareigūno fizinio pasirengimo tikrinimas gali būti organizuojamas kitu suderintu su vidaus reikalų įstaigos vadovu laiku. Vidaus reikalų centrinių įstaigų vadovų, jų pavaduotojų bei pareigūnų, esančių Vidaus reikalų ministerijos kadrų rezerve, raštišku pageidavimu pareigūno fizinio pasirengimo tikrinimas gali būti organizuojamas kitu su vidaus reikalų ministru suderintu laiku.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-446, 2010-07-01, Žin., 2010, Nr. 81-4253 (2010-07-10), i. k. 1102310ISAK001V-446

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 1V-222, 2007-06-15, Žin., 2007, Nr. 69-2754 (2007-06-23), i. k. 1072310ISAK001V-222

 

1261. Jei pareigūnas per vidaus reikalų įstaigos vadovo nustatytus terminus pakartotinai neįvykdo fizinio pasirengimo ar papildomų reikalavimų normatyvų, vidaus reikalų įstaigos vadovas savo įsakymu gali surengti neeilinę pareigūno atestaciją. Vidaus reikalų centrinių įstaigų vadovams ir jų pavaduotojams bei pareigūnams, esantiems Vidaus reikalų ministerijos kadrų rezerve, per nustatytus terminus pakartotinai neįvykdžius fizinio pasirengimo ar vidaus reikalų centrinių įstaigų vadovams ir jų pavaduotojams per nustatytus terminus pakartotinai neįvykdžius papildomų reikalavimų normatyvų, vidaus reikalų ministras savo įsakymu gali surengti vidaus reikalų centrinių įstaigų vadovams ir jų pavaduotojams bei pareigūnams, esantiems Vidaus reikalų ministerijos kadrų rezerve, neeilinę atestaciją.

Papildyta punktu:

Nr. 1V-446, 2010-07-01, Žin., 2010, Nr. 81-4253 (2010-07-10), i. k. 1102310ISAK001V-446

 

127. Esant techninėms galimybėms duomenys apie pareigūno atitikties fizinio pasirengimo reikalavimams ir papildomiems reikalavimams patikrinimo rezultatus atsakingų valstybės tarnautojų ar darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, įtraukiami į pareigūnų registro duomenų bazę, pažymint „atitinka“ arba „neatitinka“.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 1V-222, 2007-06-15, Žin., 2007, Nr. 69-2754 (2007-06-23), i. k. 1072310ISAK001V-222

 

128. Pareigūnas skundą dėl vertinimo komisijos priimtų sprendimų gali pateikti teisės aktų nustatyta tvarka.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. 1V-222, 2007-06-15, Žin., 2007, Nr. 69-2754 (2007-06-23), i. k. 1072310ISAK001V-222

 

______________


 

Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų fizinio

pasirengimo reikalavimų ir pareigūnų fizinio

pasirengimo tikrinimo bei papildomų

reikalavimų, susijusių su fiziniais ir praktiniais

gebėjimais eiti tam tikras pareigas tam tikruose

vidaus reikalų įstaigų padaliniuose, ir atitikties

šiems reikalavimams tikrinimo taisyklių

1 priedas

 

________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

________________________________

                       (adresato pavadinimas)

 

ATASKAITA APIE PAREIGŪNŲ FIZINĮ PASIRENGIMĄ IR ATITIKTĮ PAPILDOMIEMS REIKALAVIMAMS

 

_______________________

(data)

_______________________

(vieta)

 

1. Pareigūnų, atitinkančių reikalavimus, skaičius:

 

Tarnyba (padalinys)

Pareigūnų skaičius

Tikrinant atitiktį fiziniams reikalavimams

Išraiška procentais

Tikrinant atitiktį papildomiems reikalavimams

Išraiška procentais

Dalyvavo pareigūnų

Iš viso

Atitiko pareigūnų

Iš viso

Dalyvavo pareigūnų

Iš viso

Atitiko pareigūnų

Iš viso

I lygio

II lygio

III lygio

I lygio

II lygio

III lygio

I lygio

II lygio

III lygio

I lygio

II lygio

III lygio

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Pareigūnų, neatitinkančių reikalavimų, skaičius:

 

Neatitiko papildomo fizinio pasirengimo reikalavimų

Iš viso:

Neatitiko papildomų fizinės prievartos reikalavimų

Iš viso:

Neatitiko papildomų šaudybos reikalavimų

Iš viso:

I lygio

II lygio

III lygio

I lygio

II lygio

III lygio

I lygio

II lygio

III lygio

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Kokių imtasi priemonių dėl pareigūnų, neatitinkančių fizinio pasirengimo ir papildomų reikalavimų.

 

 

 

 

 

 

 

4. Problemos:

 

 

 

 

_______________________

_______________________

_______________________

(atsakingo už pasirengimą pareigūno (darbuotojo) vardas, pavardė)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

 

_______________________

_______________________

_______________________

(vadovo pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

______________


 

Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų fizinio

pasirengimo reikalavimų ir pareigūnų fizinio

pasirengimo tikrinimo bei papildomų

reikalavimų, susijusių su fiziniais ir praktiniais

gebėjimais eiti tam tikras pareigas tam tikruose

vidaus reikalų įstaigų padaliniuose, ir atitikties

šiems reikalavimams tikrinimo taisyklių

2 priedas

 

_____________________________________

(institucijos pavadinimas)

___________________________________________

(padalinio pavadinimas)

 

FIZINIŲ PRATIMŲ ATLIKIMO REZULTATŲ SUVESTINĖ

 

________________________

(vieta)

________________________

(data)

 

___________________________

(pareigūno vardas, pavardė)

 

 

 

 

 

*

lygis

 

amžiaus grupė

 

pakartotinis vertinimas (žymėti (X)

 

Pastaba: * atlikus pakartotinį vertinimą, prie šios suvestinės turi būti pridėta pirminio vertinimo suvestinė.

 

Eil. Nr.

I. Pratimas

Rezultatas

Taškai

1.

Bėgimas 10 x 10 m

 

 

2.

Bėgimas 100 m

 

 

3.

Prisitraukimai prie skersinio

 

 

4.

Rankų lenkimas ir tiesimas nuo horizontalios atramos

 

 

5.

Bėgimas 1000 m

 

 

6.

Bėgimas 3000 m (vyrams), 2000 m (moterims)

 

 

Iš viso taškų:

 

 

Išvada: __________________________________________________________________________

                                                                        apie pareigūno atitiktį / neatitiktį reikalavimams

 

Komisija:

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

Pareigūnas:

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

Pastabos:________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

______________


 

Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų fizinio

pasirengimo reikalavimų ir pareigūnų fizinio

pasirengimo tikrinimo bei papildomų

reikalavimų, susijusių su fiziniais ir praktiniais

gebėjimais eiti tam tikras pareigas tam tikruose

vidaus reikalų įstaigų padaliniuose, ir atitikties

šiems reikalavimams tikrinimo taisyklių

3 priedas

 

FINANSINIŲ NUSIKALTIMŲ TYRIMO TARNYBA PRIE VRM

 

_____________________________________

(padalinio pavadinimas)

 

ŠAUDYMO IR FIZINĖS PRIEVARTOS VEIKSMŲ ATLIKIMO REZULTATŲ SUVESTINĖ

 

_____________________

(vieta)

_____________________

(data)

 

_______________________________

(pareigūno vardas, pavardė)

 

 

 

 

 

*

lygis

 

amžiaus grupė

 

pakartotinis vertinimas (žymėti (X)

Pastaba: * atlikus pakartotinį vertinimą, prie šios suvestinės turi būti pridėta pirminio vertinimo suvestinė.

 

Šaudymo pratimų atlikimas:

Pratimas

Pataikymas

Laikas

Rezultatas

(įskaityta / neįskaityta)

1 pratimas

 

 

 

2 pratimas

 

 

 

3 pratimas

 

 

 

4 pratimas

 

 

 

Bendras rezultatas:

 

 

Fizinės prievartos veiksmų atlikimas:

Pratimas

Balai

Pratimas

Balai

1. Gynyba nuo smūgių rankomis

 

6. Gynybos veiksmai panaudojant specialiąsias priemones nuo smūgių daiktu (lazda, peiliu ir kt.)

 

2. Gynyba nuo smūgių kojomis

 

7. Pažeidėjo sulaikymas panaudojant kovinių imtynių veiksmus iš priekio

 

3. Gynyba nuo smūgių daiktu (lazda, peiliu ir kt.)

 

8. Pažeidėjo sulaikymas panaudojant kovinių imtynių veiksmus iš nugaros

 

4. Gynybos veiksmai panaudojant specialiąsias priemones nuo smūgių rankomis

 

9. Antrankių uždėjimas asmeniui stovint

 

5. Gynybos veiksmai panaudojant specialiąsias priemones nuo smūgių kojomis

 

10. Antrankių uždėjimas asmeniui gulint

 

Iš viso balų:

 

 

Vertinimo išvada: _________________________________________________________________

                                                                                   apie pareigūno atitiktį / neatitiktį reikalavimams

Komisija:

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

Pareigūnas:

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

 

 

Pastabos:________________________________________________________________________

______________


 

Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų fizinio

pasirengimo reikalavimų ir pareigūnų fizinio

pasirengimo tikrinimo bei papildomų

reikalavimų, susijusių su fiziniais ir praktiniais

gebėjimais eiti tam tikras pareigas tam tikruose

vidaus reikalų įstaigų padaliniuose, ir atitikties

šiems reikalavimams tikrinimo taisyklių

4 priedas

 

_____________________________________

(policijos įstaigos pavadinimas)

 

ŠAUDYMO IR FIZINĖS PRIEVARTOS VEIKSMŲ ATLIKIMO REZULTATŲ SUVESTINĖ

 

_____________________

(vieta)

_____________________

(data)

 

______________________________

(pareigūno vardas, pavardė)

 

 

 

 

 

*

lygis

 

amžiaus grupė

 

pakartotinis vertinimas (žymėti (X)

Pastaba: * atlikus pakartotinį vertinimą, prie šios suvestinės turi būti pridėta pirminio vertinimo suvestinė.

 

Šaudymo pratimų atlikimas:

Pratimas

Laikas

Rezultatas

Pratimas

Laikas

Rezultatas

1 pratimas

 

 

6 pratimas

 

 

2 pratimas

 

 

7 pratimas

 

 

3 pratimas

 

 

8 pratimas

 

 

4 pratimas

 

 

9 pratimas

 

 

5 pratimas

 

 

 

Bendras:

 

 

Fizinės prievartos veiksmų atlikimas:

Pratimas

Balai

Pratimas

Balai

1. Gynyba nuo smūgių rankomis

 

7. Pažeidėjo sulaikymas panaudojant kovinių imtynių veiksmus iš priekio

 

2. Gynyba nuo smūgių kojomis

 

8. Pažeidėjo sulaikymas panaudojant kovinių imtynių veiksmus iš nugaros

 

3. Gynyba nuo smūgių daiktu (lazda, peiliu ir kt.)

 

9. Pažeidėjo sulaikymas panaudojant policijos lazdą iš priekio

 

4. Gynybos veiksmai panaudojant specialiąsias priemones nuo smūgių rankomis

 

10. Pažeidėjo sulaikymas panaudojant policijos lazdą iš nugaros

 

5. Gynybos veiksmai panaudojant specialiąsias priemones nuo smūgių kojomis

 

11. Antrankių uždėjimas asmeniui stovint

 

6. Gynybos veiksmai panaudojant specialiąsias priemones nuo smūgių daiktu (lazda, peiliu ir kt.)

 

12. Antrankių uždėjimas asmeniui gulint

 

 

 

Iš viso balų:

 

 

Išvada: __________________________________________________________________________

                                                                        apie pareigūno atitiktį / neatitiktį reikalavimams

 

Komisija:

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

Pareigūnas:

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

 

Pastabos:________________________________________________________________________

______________


 

Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų fizinio

pasirengimo reikalavimų ir pareigūnų fizinio

pasirengimo tikrinimo bei papildomų

reikalavimų, susijusių su fiziniais ir praktiniais

gebėjimais eiti tam tikras pareigas tam tikruose

vidaus reikalų įstaigų padaliniuose, ir atitikties

šiems reikalavimams tikrinimo taisyklių

5 priedas

 

VADOVYBĖS APSAUGOS DEPARTAMENTAS PRIE VRM

 

______________________________________

(padalinio pavadinimas)

 

ŠAUDYMO IR FIZINĖS PRIEVARTOS VEIKSMŲ ATLIKIMO REZULTATŲ SUVESTINĖ

 

_____________________

(vieta)

_____________________

(data)

 

________________________________

(pareigūno vardas, pavardė)

 

 

 

 

 

*

lygis

 

amžiaus grupė

 

pakartotinis vertinimas (žymėti (X)

Pastaba: * atlikus pakartotinį vertinimą, prie šios suvestinės turi būti pridėta pirminio vertinimo suvestinė.

 

Šaudymo pratimų atlikimas:

Pratimas

Laikas

Rezultatas

Pratimas

Laikas

Rezultatas

1 pratimas

 

 

3 pratimas

 

 

2 pratimas

 

 

 

Bendras:

 

 

Fizinis pasirengimas

Pratimas

Balai

Pratimas

Balai

Bėgimas šaudykle 3 x 10 m

 

Pilvo preso pratimas

 

Prisitraukimai prie skersinio

 

Stangos stūmimas arba iškamšos nešimas 40 m („Samsonas“)

 

Rankų lenkimas ir tiesimas nuo horizontalios atramos (atsispaudimai) per 2 min.

 

Iš viso:

 

 

Fizinės prievartos veiksmų atlikimas:

Pratimas

Balai

Pratimas

Balai

1. Smūgiai rankomis ir kojomis

 

6. Gynyba nuo smūgių daiktu (lazda, peiliu ir kt.)

 

2. Gynyba nuo smūgių rankomis ir kojomis

 

7. Gynyba užpuolikui grasinant šaunamuoju ginklu

 

3. Išsilaisvinimas iš sugriebimo, apglėbimo ir smaugimo

 

8. Specialiųjų priemonių panaudojimas

 

4. Skausmingi veiksmai

 

9. Veiksmai užpuolikui bandant atimti tarnybinį ginklą

 

5. Sulaikymas ir konvojavimas

 

10. Pareigūno veiksmai grupėje sulaikant pažeidėją (-jus)

 

Iš viso:

 

 

Išvada: __________________________________________________________________________

                                                                        apie pareigūno atitiktį / neatitiktį reikalavimams

 

Komisija:

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

Pareigūnas:

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

Pastabos:________________________________________________________________________

______________


 

Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų fizinio

pasirengimo reikalavimų ir pareigūnų fizinio

pasirengimo tikrinimo bei papildomų

reikalavimų, susijusių su fiziniais ir praktiniais

gebėjimais eiti tam tikras pareigas tam tikruose

vidaus reikalų įstaigų padaliniuose, ir atitikties

šiems reikalavimams tikrinimo taisyklių

6 priedas

 

VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA PRIE VRM

 

_____________________________________

(padalinio pavadinimas)

 

ŠAUDYMO IR FIZINĖS PRIEVARTOS VEIKSMŲ ATLIKIMO REZULTATŲ SUVESTINĖ

 

___________________

(vieta)

___________________

(data)

 

________________________________

(pareigūno vardas, pavardė)

 

 

 

 

 

*

lygis

 

amžiaus grupė

 

pakartotinis vertinimas (žymėti (X)

Pastaba: * atlikus pakartotinį vertinimą, prie šios suvestinės turi būti pridėta pirminio vertinimo suvestinė.

 

Šaudymo pratimų atlikimas:

Pratimas

Pataikymas

Laikas

Rezultatas

(įskaityta / neįskaityta)

1 pratimas

 

 

 

2 pratimas

 

 

 

3 pratimas

 

 

 

4 pratimas

 

 

 

5 pratimas

 

 

 

Pratimas su automatu

 

 

 

Bendras:

 

 

Fizinės prievartos veiksmų atlikimas:

Pratimas

Balai

Pratimas

Balai

1. Gynyba nuo smūgių rankomis

 

5. Asmens sulaikymas panaudojant kovinių imtynių veiksmus iš priekio

 

2. Gynyba nuo smūgių kojomis

 

6. Asmens sulaikymas panaudojant kovinių imtynių veiksmus iš nugaros

 

3. Gynyba nuo smūgių lazda, peiliu ir kt.

 

7. Antrankių uždėjimas asmeniui stovint

 

4. Gynyba nuo sugriebimų, apglėbimų ir smaugimų

 

Iš viso:

 

 

Išvada: __________________________________________________________________________

                                                                        apie pareigūno atitiktį / neatitiktį reikalavimams

 

 

Komisija:

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

Pareigūnas:

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

 

Pastabos:________________________________________________________________________

______________


 

Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų fizinio

pasirengimo reikalavimų ir pareigūnų fizinio

pasirengimo tikrinimo bei papildomų

reikalavimų, susijusių su fiziniais ir praktiniais

gebėjimais eiti tam tikras pareigas tam tikruose

vidaus reikalų įstaigų padaliniuose, ir atitikties

šiems reikalavimams tikrinimo taisyklių

7 priedas

 

VIEŠOJO SAUGUMO TARNYBA PRIE VRM

 

______________________________________

(padalinio pavadinimas)

 

ŠAUDYMO IR FIZINĖS PRIEVARTOS VEIKSMŲ ATLIKIMO REZULTATŲ SUVESTINĖ

 

___________________

(vieta)

___________________

(data)

 

________________________________

(pareigūno vardas, pavardė)

 

 

 

 

 

*

lygis

 

amžiaus grupė

 

pakartotinis vertinimas (žymėti (X)

Pastaba: * atlikus pakartotinį vertinimą, prie šios suvestinės turi būti pridėta pirminio vertinimo suvestinė.

 

Šaudymo pratimų atlikimas:

Pratimas

Laikas

Rezultatas

Pratimas

Laikas

Rezultatas

1 pratimas

 

 

4 pratimas

 

 

2 pratimas

 

 

1 pratimas (su automatu)

 

 

3 pratimas

 

 

2 pratimas (su automatu)

 

 

Bendras:

 

 

Fizinės prievartos veiksmų atlikimas:

Pratimas

Taškai

Pratimas

Taškai

1. Sulaikymas patraukiant alkūnę, antrankių uždėjimas, konvojavimas

 

4. Sulaikymas sukant plaštaką į išorę, antrankių uždėjimas, konvojavimas

 

2. Sulaikymas pastumiant alkūnę, antrankių uždėjimas, konvojavimas

 

5. Sulaikymas paneriant po ranka, antrankių uždėjimas, konvojavimas

 

3. Sulaikymas sukant plaštaką į vidų, antrankių uždėjimas, konvojavimas

 

Iš viso:

 

 

Išvada: __________________________________________________________________________

                                                                        apie pareigūno atitiktį / neatitiktį reikalavimams

 

Komisija:

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

Pareigūnas:

 

_______________________

_______________________

_______________________

(pareigos)

(parašas)

(vardas, pavardė)

 

 

Pastabos:________________________________________________________________________

______________

 


Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų fizinio

pasirengimo reikalavimų ir pareigūnų fizinio

pasirengimo tikrinimo bei papildomų

reikalavimų, susijusių su fiziniais ir praktiniais

gebėjimais eiti tam tikras pareigas tam tikruose

vidaus reikalų įstaigų padaliniuose, ir atitikties

šiems reikalavimams tikrinimo taisyklių

8 priedas

 

__________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

Papildomų reikalavimų užduočių REZULTATŲ SUVESTINĖ

 

_________________________

(data)

_________________________

(sudarymo vieta)

 

 

 

 

 

 

 

 

*

(pareigūno vardas ir pavardė)

 

lygis

 

amžiaus grupė

 

pakartotinis vertinimas (žymėti X)

*Atlikus pakartotinį vertinimą, prie šios suvestinės turi būti pridėta pirminio vertinimo suvestinė.

 

Eil. Nr.

Užduotis

Rezultatas

Balai

1.

 

 

 

2.

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

Iš viso balų:

 

 

Išvada: _____________________________________________________________________

apie pareigūno atitiktį / neatitiktį papildomiems reikalavimams

 

Komisija:

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Pareigūnas:

 

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Pastabos: ___________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

_________________

Papildyta priedu:

Nr. 1V-222, 2007-06-15, Žin., 2007, Nr. 69-2754 (2007-06-23), i. k. 1072310ISAK001V-222

Priedo pakeitimai:

Nr. 1V-920, 2011-12-15, Žin., 2011, Nr. 159-7541 (2011-12-24), i. k. 1112310ISAK001V-920

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Įsakymas

Nr. 1V-222, 2007-06-15, Žin., 2007, Nr. 69-2754 (2007-06-23), i. k. 1072310ISAK001V-222

Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2006 m. gruodžio 29 d. įsakymo Nr. 1V-500 "Dėl Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų fizinio pasirengimo reikalavimų ir pareigūnų fizinio pasirengimo tikrinimo bei papildomų reikalavimų, susijusių su fiziniais ir praktiniais gebėjimais eiti tam tikras pareigas tam tikruose vidaus reikalų įstaigų padaliniuose, ir atitikties šiems reikalavimams tikrinimo taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Įsakymas

Nr. 1V-446, 2010-07-01, Žin., 2010, Nr. 81-4253 (2010-07-10), i. k. 1102310ISAK001V-446

Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2006 m. gruodžio 26 d. įsakymo Nr. 1V-500 "Dėl Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų fizinio pasirengimo reikalavimų ir pareigūnų fizinio pasirengimo tikrinimo bei papildomų reikalavimų, susijusių su fiziniais ir praktiniais gebėjimais eiti tam tikras pareigas tam tikruose vidaus reikalų įstaigų padaliniuose, ir atitikties šiems reikalavimams tikrinimo taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

3.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Įsakymas

Nr. 1V-920, 2011-12-15, Žin., 2011, Nr. 159-7541 (2011-12-24), i. k. 1112310ISAK001V-920

Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2006 m. gruodžio 29 d. įsakymo Nr. 1V-500 "Dėl Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų fizinio pasirengimo reikalavimų ir pareigūnų fizinio pasirengimo tikrinimo bei papildomų reikalavimų, susijusių su fiziniais ir praktiniais gebėjimais eiti tam tikras pareigas tam tikruose vidaus reikalų įstaigų padaliniuose, ir atitikties šiems reikalavimams tikrinimo taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

4.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Įsakymas

Nr. 1V-526, 2014-08-05, paskelbta TAR 2014-08-05, i. k. 2014-10889

Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2006 m. gruodžio 29 d. įsakymo Nr. 1V-500 „Dėl Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų fizinio pasirengimo reikalavimų ir pareigūnų fizinio pasirengimo tikrinimo bei papildomų reikalavimų, susijusių su fiziniais ir praktiniais gebėjimais eiti tam tikras pareigas tam tikruose vidaus reikalų įstaigų padaliniuose, ir atitikties šiems reikalavimams tikrinimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo