Nutarimas netenka galios 2003-01-01:
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 1666, 2002-10-21, Žin., 2002, Nr. 102-4569 (2002-10-25), i. k. 1021100NUTA00001666
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. lapkričio 11 d. nutarimo Nr. 461 "Dėl duomenų apie piliečio nuolatinę gyvenamąją vietą įrašymo tvarkos" ir su juo susijusių nutarimų pripažinimo netekusiais galios
Suvestinė redakcija nuo 2000-09-01 iki 2002-12-31
Nutarimas paskelbtas: Žin. 1992, Nr. 4-73, i. k. 0911100NUTA00000461
Nauja redakcija nuo 2000-09-01:
Nr. 967, 2000-08-25, Žin. 2000, Nr. 72-2235 (2000-08-30), i. k. 1001100NUTA00000967
LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
NUTARIMAS
DĖL DUOMENŲ APIE PILIEČIO NUOLATINĘ GYVENAMĄJĄ
VIETĄ ĮRAŠYMO TVARKOS
1991 m. lapkričio 11 d. Nr. 461
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos piliečio paso nuostatais (Žin., 1990, Nr. 33-795; 1997, Nr. 102-2565), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
1. Patvirtinti pridedamas:
2. Pavesti Vidaus reikalų ministerijai patvirtinti Duomenų apie piliečio nuolatinę gyvenamąją vietą įrašymo taisykles
Patvirtinta
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1991 m. lapkričio 11 d. nutarimu Nr. 461
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2000 m. rugpjūčio 25 d. nutarimo Nr. 967
redakcija)
DUOMENŲ APIE PILIEČIO NUOLATINĘ GYVENAMĄJĄ VIETĄ
ĮRAŠYMO TVARKA
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Ši tvarka reglamentuoja duomenų apie Lietuvos Respublikos piliečių (toliau vadinama – piliečiai), gyvenančių Lietuvoje, nuolatinę gyvenamąją vietą ir išvykimą iš jos įrašymą Lietuvos Respublikos piliečio pase (toliau vadinama – pasas), taip pat gyvenamosios vietos duomenų apskaitos dokumentuose (buto kortelėje, įrašymo kortelėje, namų knygoje, adresų lapelyje).
2. Duomenis apie piliečių, gyvenančių savivaldybių centruose, nuolatinę gyvenamąją vietą ir išvykimą iš jos pase, taip pat gyvenamosios vietos duomenų apskaitos dokumentuose įrašo policijos komisariatų migracijos skyriai, tarnybos, pasų poskyriai (toliau vadinama – migracijos tarnybos), o apie piliečių, gyvenančių kaimo gyvenamųjų vietovių seniūnijose ir miestuose, kuriuose nėra migracijos tarnybų, – seniūnai.
II. DUOMENŲ APIE NUOLATINĘ GYVENAMĄJĄ VIETĄ ĮRAŠYMAS
4. Duomenys apie piliečio, atvykusio gyventi į Lietuvos Respubliką ar pakeitusio nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, nuolatinę gyvenamąją vietą įrašomi pase ir gyvenamosios vietos duomenų apskaitos dokumentuose, kai jis gyvenamosios vietos migracijos tarnybai ar seniūnui pateikia pasą ir nustatytos formos prašymą įrašyti duomenis apie nuolatinę gyvenamąją vietą (toliau vadinama – prašymas).
Prašyme (ar prie prašymo) turi būti gyvenamąsias patalpas suteikiančio savininko ar jo įgalioto asmens sutikimas įrašyti duomenis apie nuolatinę gyvenamąją vietą. Pasą ir prašymą gali pateikti piliečio įgaliotas asmuo, kartu pateikdamas jo asmenybę ir įgalinimą patvirtinančius dokumentus.
5. Kartu su prašymu pateikiami dokumentai, patvirtinantys nuosavybės (ar kitokio jos teisėto valdymo, naudojimo ar disponavimo ja) teisę į gyvenamąją patalpą.
6. Duomenys apie piliečio nuolatinę gyvenamąją vietą įrašomi gyvenamosios vietos duomenų apskaitos dokumentuose ir pase. Duomenys apie piliečio nuolatinę gyvenamąją vietą pase įrašomi jo pageidavimu.
7. Gyvenamosios vietos duomenų apskaitos dokumentuose ir pase įrašoma tik viena piliečio gyvenamoji vieta, nors jis ir gyventų keliose vietose.
8. Duomenys apie vaikų, kuriems nėra sukakę 16 metų ir kurie gyvena kartu su tėvais, įtėviais, globėjais ar kitais teisėtais atstovais (toliau vadinama – tėvai) arba vienu iš jų, nuolatinę gyvenamąją vietą įrašomi atitinkamuose tėvų arba vieno iš jų gyvenamosios vietos duomenų apskaitos dokumentuose, o jeigu vaikai turi pasus – pasuose. Vaiko tėvų arba vieno iš jų pageidavimu šie duomenys vaiko pase neįrašomi.
9. Duomenys apie vaikų, kuriems yra sukakę 15 metų ir kurių nuolatinė gyvenamoji vieta nesutampa su tėvų, nuolatinę gyvenamąją vietą įrašomi gyvenamosios vietos duomenų apskaitos dokumentuose, gimimo liudijimuose (o jeigu vaikai turi pasus – pasuose) šio nutarimo nustatyta tvarka.
10. Duomenys apie nepilnamečių vaikų, gyvenančių vaikų globos ar ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir mokyklų suteiktose gyvenamosiose patalpose, piliečių, gyvenančių socialinės globos įstaigose, nuolatinę gyvenamąją vietą įrašomi pase ir gyvenamosios vietos duomenų apskaitos dokumentuose šio nutarimo nustatyta tvarka. Reikiamus dokumentus ir prašymus įrašyti duomenis apie nuolatinę gyvenamąją vietą pateikia įstaigų, kurioms pavesta globoti šiuos asmenis ir jais rūpintis, administracija.
11. Duomenys apie atvykusių mokytis piliečių nuolatinę gyvenamąją vietą mokymosi laikotarpiu jų pageidavimu įrašomi šiuos piliečius priėmus į mokymo įstaigą.
III. DUOMENŲ APIE IŠVYKIMĄ IŠ NUOLATINĖS GYVENAMOSIOS
VIETOS ĮRAŠYMAS
13. Piliečiai, keičiantys nuolatinę gyvenamąją vietą, gyvenamosios vietos migracijos tarnybai ar seniūnui pateikia pasą ir laisvos formos prašymą įrašyti duomenis apie išvykimą iš nuolatinės gyvenamosios vietos (toliau vadinama – prašymas). Pasą ir prašymą gali pateikti piliečio įgaliotas asmuo, kartu pateikdamas jo asmenybę ir įgalinimą patvirtinančius dokumentus.
Prašyme piliečiai turi nurodyti kartu išvykstančius savo nepilnamečius vaikus.
Jeigu vaikai, kuriems nėra sukakę 16 metų, išvyksta be tėvų, prašymą pateikia jų tėvai.
14. Duomenys apie piliečio išvykimą iš nuolatinės gyvenamosios vietos įrašomi gyvenamosios vietos duomenų apskaitos dokumentuose ir pase, jeigu jame buvo įrašyti duomenys apie nuolatinę gyvenamąją vietą.
15. Jeigu pilietis nepateikia prašymo, duomenys apie piliečio išvykimą iš nuolatinės gyvenamosios vietos įrašomi gyvenamosios vietos duomenų apskaitos dokumentuose gyvenamosios patalpos savininko ar jo įgalioto asmens prašymu.
IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
17. Duomenys apie piliečio nuolatinės gyvenamosios vietos įrašymą ar išvykimo iš jos įrašymą per 3 darbo dienas turi būti pateikti gyvenamosios vietos duomenų apskaitą tvarkančiai institucijai Vidaus reikalų ministerijos nustatyta tvarka.
18. Gyvenamosios vietos duomenų apskaitos dokumentų, prašymų įrašyti duomenis apie nuolatinę gyvenamąją vietą, taip pat spaudų pavyzdžius nustato Vidaus reikalų ministerija.
Priedo pakeitimai:
Nr. 967, 2000-08-25, Žin., 2000, Nr. 72-2235 (2000-08-30), i. k. 1001100NUTA00000967
Patvirtinta
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1991 m. lapkričio 11 d. nutarimu Nr. 461
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2000 m. rugpjūčio 25 d. nutarimo Nr. 967
redakcija)
LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIEČIO ASMENS TAPATYBĘ PATVIRTINANČIO LAIKINOJO PAŽYMĖJIMO IŠDAVIMO TAISYKLĖS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Šios taisyklės nustato Lietuvos Respublikos piliečio asmens tapatybę patvirtinančio laikinojo pažymėjimo (toliau vadinama – laikinasis piliečio pažymėjimas), kurio forma pateikta šių taisyklių priede, išdavimo tvarką.
2. Laikinasis piliečio pažymėjimas išduodamas Lietuvos Respublikos piliečiams (toliau vadinama – piliečiai).
II. LAIKINOJO PILIEČIO PAŽYMĖJIMO IŠDAVIMAS
4. Laikinasis piliečio pažymėjimas išduodamas piliečio pageidavimu šiais atvejais:
5. Norėdamas gauti laikinąjį piliečio pažymėjimą, pilietis pateikia:
5.1. praradęs Lietuvos Respublikos piliečio pasą – prašymą išduoti naują pasą vietoj prarastojo, nurodydamas, kad pageidauja gauti laikinąjį piliečio pažymėjimą;
5.2. pateikęs dokumentus pasui keisti – laisvos formos prašymą, nurodydamas, kad pageidauja gauti laikinąjį piliečio pažymėjimą;
6. Pareigūnas, priėmęs dokumentus, patikrina nurodytus duomenis ir tą pačią dieną išduoda laikinąjį piliečio pažymėjimą. Jeigu būtina, jis atlieka papildomą tikrinimą ir ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo dokumentų priėmimo išduoda laikinąjį piliečio pažymėjimą.
7. Laikinajame piliečio pažymėjime įrašomi šie duomenys apie asmenį: vardas, pavardė, asmens kodas arba gimimo data (gimimo data įrašoma tada, kai asmeniui nėra suteiktas asmens kodas), gimimo vieta, gyvenamoji vieta. Be to, šiame pažymėjime nurodoma įstaiga, išdavusi laikinąjį piliečio pažymėjimą, jo išdavimo data ir galiojimo laikas. Laikinajame piliečio pažymėjime pilietis pasirašo.
8. Laikinajame piliečio pažymėjime pasirašo miesto, rajono policijos komisariato migracijos skyriaus, tarnybos, pasų poskyrio arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos vadovas ar juos pavaduojantis asmuo. Parašas tvirtinamas antspaudu su Lietuvos valstybės herbu.
III. LAIKINOJO PILIEČIO PAŽYMĖJIMO GALIOJIMAS
11. Piliečiui, kurio laikinojo piliečio pažymėjimo galiojimo laikas baigėsi, nurodžius svarbias priežastis, gali būti išduotas naujas laikinasis piliečio pažymėjimas.
12. Pilietis, gaudamas Lietuvos Respublikos piliečio pasą, laikinąjį piliečio pažymėjimą turi grąžinti. Pareigūnas prašyme pažymi, kad laikinasis piliečio pažymėjimas grąžintas.
13. Laikinieji piliečio pažymėjimai naikinami Vidaus reikalų ministerijos ir Užsienio reikalų ministerijos nustatyta tvarka.
Priedo pakeitimai:
Nr. 967, 2000-08-25, Žin., 2000, Nr. 72-2235 (2000-08-30), i. k. 1001100NUTA00000967
Forma
LIETUVOS RESPUBLIKA
LAIKINASIS PILIEČIO PAŽYMĖJIMAS Nr.
__________________________________________________________________________
vardas
__________________________________________________________________________
pavardė
__________________________________________________________________________
gimimo metai, mėnuo, diena
__________________________________________________________________________
gimimo vieta
__________________________________________________________________________
asmens kodas
__________________________________
gyvenamoji vieta
__________________________________
kas išdavė laikinąjį piliečio pažymėjimą
fotonuotraukos vieta
__________________________________
išdavimo data
__________________________________
galioja iki
(antspaudo vieta)
asmens parašas ______________
pareigūno parašas_____________ ______________________
(vardo raidė, pavardė)
______________
Formos pakeitimai:
Nr. 967, 2000-08-25, Žin., 2000, Nr. 72-2235 (2000-08-30), i. k. 1001100NUTA00000967
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 519, 1992-07-02, Žin., 1992, Nr. 25-763 (1992-09-10), i. k. 0921100NUTA00000519
Dėl vietovių, kuriose nustatomi asmenų gyvenamosios vietos pasirinkimo apribojimai
2.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 307, 1993-05-06, Žin., 1993, Nr. 15-398 (1993-05-21), i. k. 0931100NUTA00000307
Dėl Duomenų apie asmens nuolatinę gyvenamąją vietą įrašymo Lietuvos Respublikos piliečio pase ir registravimo tvarkos dalinio pakeitimo
3.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 514, 1993-07-09, Žin., 1993, Nr. 28-658 (1993-07-14), i. k. 0931100NUTA00000514
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. lapkričio 11 d. nutarimo Nr. 461 dalinio pakeitimo
4.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 233, 1996-02-09, Žin., 1996, Nr. 15-398 (1996-02-17), i. k. 0961100NUTA00000233
Dėl Duomenų apie asmens nuolatinę gyvenamąją vietą įrašymo Lietuvos Respublikos piliečio pase ir registravimo tvarkos dalinio pakeitimo
5.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 967, 2000-08-25, Žin., 2000, Nr. 72-2235 (2000-08-30), i. k. 1001100NUTA00000967
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. lapkričio 11 d. nutarimo Nr. 461 "Dėl duomenų apie asmens nuolatinę gyvenamąją vietą įrašymo Lietuvos Respublikos piliečio pase ir registravimo tvarkos" dalinio pakeitimo