Suvestinė redakcija nuo 2020-07-28 iki 2023-02-02
Nutarimas paskelbtas: Žin. 2003, Nr. 113-5077, i. k. 1031100NUTA00001485
Nauja redakcija nuo 2020-07-28:
Nr. 819, 2020-07-16, paskelbta TAR 2020-07-27, i. k. 2020-16461
LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
NUTARIMAS
DĖL OFICIALIŲ SVEČIŲ VIZITŲ LIETUVOS RESPUBLIKOJE RENGIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2003 m. lapkričio 27 d. Nr. 1485
Vilnius
2. Rekomenduoti savivaldybėms, dalyvaujančioms vykdant Lietuvos Respublikos oficialių svečių vizitus, vadovautis šiuo nutarimu patvirtintu Oficialių svečių vizitų Lietuvos Respublikoje rengimo tvarkos aprašu.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2003 m. lapkričio 27 d. nutarimu Nr. 1485
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2020 m. liepos 16 d. nutarimo Nr. 819
redakcija)
OFICIALIŲ SVEČIŲ VIZITŲ LIETUVOS RESPUBLIKOJE RENGIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Oficialių svečių vizitų Lietuvos Respublikoje rengimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja Apraše nustatytų kategorijų Lietuvos Respublikos oficialių svečių (toliau – oficialūs svečiai) vizitų Lietuvos Respublikoje rengimą, atsižvelgiant į jų vizitų rūšis, valstybinio ir diplomatinio protokolo reikalavimus, taip pat į būtinybę oficialių svečių vizitų metu užtikrinti jų ir visuomenės saugumą.
2. Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymu, Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos įstatymu, Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymu, Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymu, Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymu, Lietuvos Respublikos sprogmenų apyvartos kontrolės įstatymu, Lietuvos Respublikos policijos įstatymu, 1961 metų Vienos konvencija dėl diplomatinių santykių ir 1973 metų Konvencija dėl nusikaltimų, padarytų tarptautiniu mastu saugomiems asmenims, įskaitant diplomatus, prevencijos ir baudimo už juos bei atsižvelgiant į tarptautinės paprotinės teisės normas.
3. Apraše vartojamos sąvokos:
3.1. Kortežas – oficialiam svečiui ir jo delegacijai vežti skirtų transporto priemonių kolona, lydima transporto priemonių su specialiaisiais garso ir šviesos signalais.
3.2. Kviečiančioji institucija – Lietuvos Respublikos valstybės institucija, kurios vadovo kvietimu oficialus svečias atvyksta į Lietuvos Respubliką su vizitu.
3.3. Neoficiali delegacija – oficialų svečią lydintys asmenys, neįeinantys į oficialią delegaciją, tarp jų žurnalistai, verslininkai ir kiti asmenys, kurių apsilankymą Lietuvos Respublikoje vizito metu koordinuoja, organizuoja ir su buvimu Lietuvos Respublikoje vizito metu susijusias išlaidas apmoka oficialaus svečio institucija, jeigu ji kitaip nesusitaria su vizitą vykdančia institucija.
3.4. Oficialaus svečio institucija – užsienio valstybės, tarptautinės organizacijos arba religinės bendruomenės institucija ar įstaiga, atsakingos už oficialaus svečio vizito parengimą ir vykdymą.
3.5. Oficialaus svečio rezidencija – vieta, kurioje vizito metu apgyvendinamas oficialus svečias ir ant kurios fasado gali būti iškelta svečio valstybės ar tarptautinės organizacijos vėliava.
3.6. Oficialaus svečio vizitas – kviečiančiosios institucijos ir oficialaus svečio institucijos diplomatiniais arba kitais abiem pusėms priimtinais oficialiais kanalais iš anksto suderintas oficialaus svečio apsilankymas Lietuvos Respublikoje pagal iš anksto sudarytą ir su vizitą vykdančia institucija suderintą programą.
3.7. Oficiali delegacija – oficialus svečias, jo sutuoktinis ar kitas lydintis šeimos narys, vizito metu atliekantys atitinkamas valstybinio ir diplomatinio protokolo nustatytas funkcijas, taip pat oficialų svečią lydintys kiti oficialūs asmenys, kurių pareigos atitinka vizito tikslus ir poreikį dalyvauti oficialiojoje vizito programos dalyje.
3.8. Oficiali ceremonija – oficialus renginys, kuriame pagal išankstinį scenarijų atliekami iškilmingi veiksmai ir dalyvauja oficialus svečias, Lietuvos Respublikos oficialūs asmenys, taip pat kiti asmenys.
3.9. Oficialus kvietimas – Lietuvos Respublikos Prezidento, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro arba kito Lietuvos Respublikos Vyriausybės nario, Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininko, taip pat Lietuvos kariuomenės vado raštiškas arba žodinis kvietimas, susijęs su jo, kaip kviečiančio asmens, oficialių funkcijų atlikimu, užsienio valstybės, tarptautinės organizacijos arba religinės bendruomenės oficialiam asmeniui apsilankyti Lietuvos Respublikoje.
3.10. Oficialus priėmimas – oficialus renginys su vaišėmis, kurį pagal valstybinio ir diplomatinio protokolo reikalavimus oficialaus svečio garbei rengia Lietuvos Respublikos valstybės institucija ar įstaiga, jos vadovas arba vadovo įgaliotas asmuo.
3.11. Oficialus renginys – renginys vizito metu (susitikimas, derybos, oficialus priėmimas, pasitikimas, išlydėjimas, ceremonija, konferencija ir kt.), kurį rengia ar bendradarbiauja rengiant Lietuvos Respublikos valstybės institucija ar įstaiga.
3.12. Oficialaus svečio delegaciją aptarnaujantys asmenys – vizitą vykdančios institucijos nurodyti asmenys, kurie oficialaus svečio vizito metu privalo būti kartu su oficialaus svečio delegacija arba netoli jos.
3.13. Vizitą vykdanti institucija – Lietuvos Respublikos valstybės institucija ar įstaiga, atsakinga už oficialaus svečio vizito programos rengimą, derinimą ir įgyvendinimą. Kai oficialų svečią kviečia Lietuvos Respublikos Prezidentas, Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas, vizitą vykdanti institucija yra Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, kitais atvejais kviečiančioji institucija yra vizitą vykdanti institucija.
3.14. Vizito saugumą užtikrinanti institucija – Lietuvos Respublikos valstybės institucija, įstatymų įgaliota užtikrinti su vizitu atvykusių oficialių svečių apsaugą.
II SKYRIUS
OFICIALIŲ SVEČIŲ VIZITŲ RENGIMO REIKALAVIMAI
PIRMASIS SKIRSNIS
OFICIALIŲ SVEČIŲ KATEGORIJOS
4. Pagal statusą ir einamas pareigas oficialūs svečiai skirstomi į šias kategorijas:
4.2. B kategorija:
4.2.5. užsienio valstybių konstitucinių teismų ir konstitucinę kontrolę atliekančių institucijų pirmininkai;
4.2.9. Europos išorės veiksmų tarnybos vadovas - Europos Sąjungos vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai;
5. A kategorijos oficialių svečių sutuoktiniai kviečiančiosios institucijos teikimu ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai pritarus gali būti priskirti A kategorijai.
6. C kategorijai gali būti priskirti užsienio valstybių nepaprastieji ir įgaliotieji ambasadoriai, tarptautinių organizacijų atstovybių vadovai, akredituoti Lietuvos Respublikoje, užsienio valstybių vyriausybių nariai (išskyrus užsienio reikalų ministrus), Europos Sąjungos Komisijos nariai, valstybinių ir vyriausybinių delegacijų vadovai, nepriskirti A ir B kategorijoms, tarptautinių organizacijų ir institucijų aukščiausiojo rango oficialūs asmenys, nepriskirti B kategorijai, užsienio valstybių kariuomenių ar kitų ginkluotųjų pajėgų vadai, tarptautinių organizacijų karinių institucijų vadovai, svarbiausių pasaulio religinių bendruomenių aukščiausiojo rango dvasininkai, kiti užsienio valstybių oficialūs asmenys, atvykstantys į Lietuvos Respubliką:
6.1. Užsienio reikalų ministerijos sprendimu - oficialūs asmenys, kurie atvyksta Lietuvos Respublikos Prezidento, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko arba užsienio reikalų ministro kvietimu;
6.2. vizitą vykdančios institucijos teikimu, pritarus Užsienio reikalų ministerijai, - oficialūs asmenys, kurie atvyksta Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nario (išskyrus užsienio reikalų ministrą), Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininko arba Lietuvos kariuomenės vado kvietimu.
7. Užsienio reikalų ministerija, priimdama sprendimą dėl oficialaus svečio priskyrimo tam tikrai kategorijai pagal Aprašo 5 ir 6 punktus, vadovaujasi Lietuvos Respublikos užsienio politikos prioritetais, tarptautine praktika, pariteto principu, atitinkamos užsienio valstybės tradicijomis ir atsižvelgia į kitas svarbias aplinkybes, susijusias su oficialaus svečio apsilankymu Lietuvos Respublikoje.
ANTRASIS SKIRSNIS
OFICIALIŲ SVEČIŲ VIZITŲ RŪŠYS
8. Dėl oficialaus svečio vizito statuso kviečiančioji institucija susitaria su oficialaus svečio institucija, atsižvelgdama į oficialaus svečio kategoriją ir vizito tikslą. Oficialių svečių vizitai gali būti:
9. Valstybinio vizito į Lietuvos Respubliką gali atvykti A kategorijos oficialus svečias Lietuvos Respublikos Prezidento oficialiu kvietimu. Valstybinis vizitas į Lietuvos Respubliką paprastai rengiamas vieną kartą per A kategorijos oficialaus svečio kadenciją. Valstybinio vizito metu taikomi Aprašo 15 ir 16 punktuose nustatyti bendrieji valstybinio ir diplomatinio protokolo reikalavimai. Be to, taikomi šie specifiniai reikalavimai:
9.2. oficialų svečią oro uoste ar kitame valstybės perėjimo punkte pasitinka ir išlydi Lietuvos Respublikos oficialus asmuo – ne žemesnio kaip Lietuvos Respublikos Vyriausybės nario statuso;
9.3. oficialios pasitikimo ceremonijos metu grojami oficialaus svečio valstybės ir Lietuvos Respublikos himnai;
10. Oficialaus vizito į Lietuvos Respubliką gali atvykti A, B arba C kategorijos oficialus svečias Lietuvos Respublikos Prezidento, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko, užsienio reikalų ministro arba kito Lietuvos Respublikos Vyriausybės nario, Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininko, taip pat Lietuvos kariuomenės vado oficialiu kvietimu. Oficialaus vizito metu taikomi Aprašo 15 ir 16 punktuose nustatyti bendrieji valstybinio ir diplomatinio protokolo reikalavimai. Be to, taikomi šie specifiniai reikalavimai:
10.1. oficialų svečią oro uoste pasitinka ir išlydi panašaus (žemesnio) statuso kviečiančiosios arba vizitą vykdančios institucijos oficialus asmuo, kitame valstybės sienos perėjimo punkte – žemesnio statuso vizitą vykdančios institucijos oficialus asmuo arba protokolo ar ryšio pareigūno funkcijas atliekantis asmuo;
10.2. oficialios pasitikimo ceremonijos, jeigu ji numatyta, metu gali būti grojami oficialaus svečio valstybės arba tarptautinės organizacijos ir Lietuvos Respublikos himnai;
11. Darbo vizito į Lietuvos Respubliką gali atvykti A, B ar C kategorijos oficialus svečias Lietuvos Respublikos Prezidento, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko, užsienio reikalų ministro arba kito Lietuvos Respublikos Vyriausybės nario, Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininko, taip pat Lietuvos kariuomenės vado oficialiu kvietimu arba savo iniciatyva dalyvauti oficialiame renginyje. Darbo vizito metu:
11.1. taikomi Aprašo 15.1, 15.2, 15.6 – 15.9 papunkčiuose išvardyti valstybinio ir diplomatinio protokolo reikalavimai. Atsižvelgiant į oficialaus svečio kategoriją ir į vizito programą, gali būti taikomi ir kiti Aprašo 15 ir 16 punktuose nustatyti bendrieji valstybinio ir diplomatinio protokolo reikalavimai;
12. Privataus vizito į Lietuvos Respubliką gali atvykti A arba B kategorijos oficialus svečias Lietuvos Respublikos Prezidento, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko, užsienio reikalų ministro, Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininko oficialiu kvietimu arba savo iniciatyva.
13. Vizito tranzito metu A, B arba C kategorijos oficialus svečias gali sustoti Lietuvos Respublikos teritorijoje pakeliui į savo arba trečiąją valstybę. Vizito tranzito metu A ir B kategorijų oficialiems svečiams, užsienio valstybių nepaprastiesiems ir įgaliotiesiems ambasadoriams ir tarptautinių organizacijų atstovybių Lietuvos Respublikoje vadovams pasitikimo ir išlydėjimo vietose ir ant automobilio iškeliama jo valstybės ar tarptautinės organizacijos vėliava.
TREČIASIS SKIRSNIS
PROTOKOLO REIKALAVIMAI, VIZITO PROGRAMA IR IŠLAIDŲ APMOKĖJIMAS
15. Oficialaus svečio vizito Lietuvos Respublikoje metu, atsižvelgiant į oficialaus svečio kategoriją ir vizito rūšį, taikomi šie bendrieji valstybinio ir diplomatinio protokolo reikalavimai:
15.1. oficialų svečią oro uoste ar kitame valstybės sienos perėjimo punkte pasitinka ir išlydi Lietuvos Respublikos oficialus asmuo;
15.2. oficialaus svečio pasitikimo ir išlydėjimo vietose, taip pat oficialios pasitikimo ir (arba) išlydėjimo ceremonijos ir oficialių renginių vietose iškeliamos oficialaus svečio valstybės arba tarptautinės organizacijos ir Lietuvos Respublikos vėliavos;
15.3. oficialios pasitikimo ceremonijos ir oficialaus priėmimo metu grojami oficialaus svečio valstybės arba tarptautinės organizacijos ir Lietuvos Respublikos himnai;
15.4. oficialaus svečio pasitikimo ir išlydėjimo vietose, taip pat oficialios pasitikimo ir (arba) išlydėjimo ceremonijos metu patiesiamas raudonas kilimas;
15.5. oficialiose ceremonijose oficialus svečias pagerbiamas garbės sargyba, o oficialios pasitikimo ceremonijos metu – garbės sargybos kuopos karių rikiuote;
15.6. oficialus svečias ir jo delegacija aptarnaujami Lietuvos Respublikos tarptautinio oro uosto Labai svarbių asmenų salėje, vadovaujantis Skrydžių, kuriais vežami labai svarbūs asmenys, vykdymo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gruodžio 6 d. nutarimu Nr. 1592 „Dėl Skrydžių, kuriais vežami labai svarbūs asmenys, vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“. Antžeminiu transportu atvykstantys oficialūs svečiai gali būti specialiai aptarnaujami Lietuvos Respublikos valstybės sienos perėjimo punkte;
15.8. prie oficialaus svečio (tik A ir B kategorijų oficialiems svečiams, užsienio valstybių nepaprastiesiems ir įgaliotiesiems ambasadoriams, taip pat tarptautinių organizacijų atstovybių Lietuvos Respublikoje vadovams) rezidencijos ir ant automobilio gali būti iškeliama jo valstybės arba tarptautinės organizacijos vėliava;
16. Oficialaus svečio vizito metu Aprašo 26.3.3 papunktyje nustatytais atvejais ir tvarka gali būti taikomi ir kiti, nei numatyti Aprašo 15 punkte, valstybinio ir diplomatinio protokolo reikalavimai.
17. Išlaidas, susijusias su Aprašo 15 punkte išvardytų protokolo reikalavimų taikymu apmoka kviečiančioji institucija arba kita už Aprašo 15.1-15.8 papunkčiuose nustatytų reikalavimų įgyvendinimą atsakinga Lietuvos Respublikos institucija ar įstaiga.
18. Atsižvelgiant į oficialaus svečio kategoriją ir vizito rūšį, į vizito programą gali būti įtraukiami šie elementai:
18.1. susitikimai su Lietuvos Respublikos Prezidentu, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininku, Lietuvos Respublikos Ministru Pirmininku;
18.7. apsilankymas oficialaus svečio valstybės diplomatinėje atstovybėje ar tarptautinės organizacijos atstovybėje, jeigu jos yra Lietuvos Respublikoje;
18.10. renginys ar renginiai, kuriuose dalyvauja ir žiniasklaidos atstovų (spaudos konferencija, interviu ir panašiai);
19. Vizito programos įgyvendinimo išlaidas apmoka kviečiančioji institucija ir (arba) atskiras programos dalis įgyvendinančios Lietuvos Respublikos institucijos ir įstaigos pagal susitarimą su vizitą vykdančia institucija, išskyrus Aprašo 18.6 papunktyje numatyto oficialaus svečio rengiamo priėmimo išlaidas ir kitas išlaidas, kurias apmoka oficialaus svečio institucija.
III SKYRIUS
OFICIALIŲ SVEČIŲ SAUGUMO UŽTIKRINIMAS
20. Oficialiems svečiams apsauga skiriama ir svečių saugumui užtikrinti planuojamos, organizuojamos ir vykdomos taikomą saugumo užtikrinimo lygį ir oficialaus svečio kategoriją atitinkančios priemonės.
21. Vizito saugumą užtikrinanti institucija nustato oficialių svečių saugumo užtikrinimo lygį, vadovaudamasi Vadovybės apsaugos tarnybos direktoriaus patvirtintais saugumo užtikrinimo lygiais.
22. Nustatydama saugumo užtikrinimo lygį, vizito saugumą užtikrinanti institucija atlieka informacijos analizę įvertindama grėsmes, kylančias kiekvienam saugomam asmeniui, dalyvaujančiam oficialaus svečio vizito programoje, tarp jų pavojų saugomų asmenų gyvybei ar sveikatai, galintį kilti dėl teroro aktų, pasikėsinimų, kitų nusikalstamų veikų ir teisės pažeidimų prieš saugomus asmenis, taip pat masinių neramumų, politinio nestabilumo, protesto akcijų, karinių ir kitokio pobūdžio konfliktų Lietuvos Respublikoje ir valstybėse, iš kurių atvyksta saugomi asmenys.
IV SKYRIUS
LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS INSTITUCIJŲ IR ĮSTAIGŲ VEIKSMAI RENGIANT IR VYKDANT OFICIALAUS SVEČIO VIZITĄ
PIRMASIS SKIRSNIS
KVIEČIANČIOSIOS IR VIZITĄ VYKDANČIOS INSTITUCIJŲ VEIKSMAI
24. Kviečiančioji institucija:
24.2. tais atvejais, kai ji nėra vizitą vykdanti institucija, oficialiam svečiui priėmus kvietimą apsilankyti Lietuvos Respublikoje, apie tai informuoja vizitą vykdančią instituciją ir paveda jai parengti ir įgyvendinti vizito programą;
25. Vizitą vykdanti institucija parengia vizito programą ir tais atvejais, kai ji nėra kviečiančioji institucija, - suderina su kviečiančiąja institucija oficialaus svečio vizito programą.
26. Rengdama ir įgyvendindama vizito programą, vizitą vykdanti institucija:
26.1. suderinusi su kviečiančiąja institucija, iš anksto susitaria su oficialaus svečio institucija dėl vizito rūšies, oficialios delegacijos narių skaičiaus, jų apgyvendinimo, maitinimo ir vežimo išlaidų apmokėjimo;
26.3. palaiko ryšius su oficialaus svečio institucija:
26.3.1 derina su oficialaus svečio institucija valstybinio ir diplomatinio protokolo reikalavimus, vizito saugumo užtikrinimo priemones, vizito programą ir kitus klausimus;
26.3.2. priima oficialaus svečio valstybės ar tarptautinės organizacijos institucijų oficialių asmenų, įgaliotų parengti vizitą, grupę (toliau - vizito rengimo grupė), jeigu numatomas jos apsilankymas;
26.3.3. oficialaus svečio institucijos arba vizito rengimo grupės pageidavimus derina su kitomis atsakingomis Lietuvos Respublikos institucijomis ir įstaigomis, o tais atvejais, kai ji nėra kviečiančioji institucija, – su kviečiančiąja institucija. Jeigu oficialaus svečio institucija arba vizito rengimo grupė pareiškia pageidavimų dėl valstybinio ir diplomatinio protokolo reikalavimų, nenumatytų Aprašo II skyriaus trečiajame skirsnyje, ir jei vizitą vykdanti institucija yra ne Užsienio reikalų ministerija, papildomi valstybinio ir diplomatinio protokolo reikalavimai derinami ir su Užsienio reikalų ministerija;
26.5. informuoja vizito saugumą užtikrinančią instituciją apie oficialaus svečio vizitą ir raštu pateikia šią informaciją:
26.5.4. duomenis apie oficialaus svečio apsaugą, jos turimą ginkluotę, ryšio priemones ir kitą techniką, kuriai įvežti ir naudoti Lietuvos Respublikos teritorijoje reikia leidimo;
26.5.5. oficialios ir neoficialios delegacijų sąrašus (saugotini asmenys turi būti specialiai pažymėti);
26.5.7. vizito programą, kortežo ir oficialaus svečio, jo sutuoktinio, jeigu jis atvyksta kartu, ar oficialų svečią lydinčio šeimos nario, kitų saugotinų asmenų ir oficialios delegacijos išsidėstymo korteže schemas; duomenis apie sveikatos būklę ir dietos ypatumus;
26.6. derina vizito programos dalių laiko ir vietos, oficialių renginių dalyvių sąrašų pakeitimus su vizito saugumą užtikrinančia institucija. Pasikeitus pateiktai informacijai, nedelsdama apie tai informuoja vizito saugumą užtikrinančią instituciją;
26.7. informuoja atitinkamas Lietuvos Respublikos institucijas apie oficialaus svečio apsaugos pareigūnų įvežamus ginklus ir kitą vizito metu reikalingą techniką ir, jei reikia, laiku pasirūpina, kad būtų išduoti leidimai juos įvežti į Lietuvos Respublikos teritoriją ir joje naudoti;
26.8. rūpinasi oficialaus svečio ir delegacijos, taip pat vizito saugumą užtikrinančios institucijos pareigūnų ir kitų oficialaus svečio delegaciją aptarnaujančių asmenų apgyvendinimu, vežimu, maitinimu vizito metu, taip pat sprendžia vizito išlaidų apmokėjimo pasidalijimo tarp kviečiančiosios, oficialaus svečio ir kitų institucijų, prisidedančių prie vizito organizavimo, klausimus, atsižvelgiant į šio Aprašo II skyriaus trečiojo skirsnio nuostatas.
26.9. koordinuoja atsakingų Lietuvos Respublikos institucijų ir įstaigų veiksmus, išskyrus išvardytus Aprašo 30-32 punktuose, rengiant vizitą ir jo metu; teikia joms rekomendacijas dėl atskiroms vizito programos dalims taikomų valstybinio ir diplomatinio protokolo reikalavimų ir kontroliuoja visų vizito programos dalių įgyvendinimą;
26.10. pagal savo kompetenciją informuoja apie vizitą žiniasklaidą, jei reikia, pasirūpina oficialų svečią lydinčių žurnalistų akreditacija arba atitinkamų leidimų jiems išdavimu. Jei reikia ir jei vizitą vykdo ne Užsienio reikalų ministerija, tai, derindama su Užsienio reikalų ministerija, nustato Lietuvos Respublikos ir oficialų svečią lydinčių žurnalistų dalyvavimo oficialiuose renginiuose vizito metu tvarką;
26.11. jeigu oficialų renginį vizito metu rengia oficialaus svečio institucija arba užsienio valstybės institucija ar įstaiga ir tame renginyje dalyvauja Lietuvos Respublikos oficialūs asmenys, užtikrina priemones, kurių reikia Lietuvos Respublikos oficialiems asmenims pasirengti ir dalyvauti tame renginyje;
26.12. jeigu oficialiuose renginiuose vizito metu numatomas užsienio valstybių diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir tarptautinių organizacijų atstovybių darbuotojų dalyvavimas ir vizitą vykdanti institucija nėra Užsienio reikalų ministerija, šių darbuotojų dalyvavimo tvarką vizitą vykdanti institucija suderina su Užsienio reikalų ministerija.
27. Vizitą vykdanti institucija paskiria už vizitą atsakingą darbuotoją, kuris prieš vizitą ar jo metu rengia ir prireikus keičia vizito programą, nustato ir keičia valstybinio ir diplomatinio protokolo reikalavimų taikymą, kortežo ir žmonių išsidėstymo korteže schemas ir oficialių renginių dalyvių sąrašus.
28. Vizitą vykdanti institucija gali organizuoti koordinacinius atsakingų Lietuvos Respublikos institucijų ir įstaigų darbuotojų pasitarimus vizitui parengti.
29. Jeigu vizitą vykdo ne Užsienio reikalų ministerija, kviečiančioji arba vizitą vykdanti institucija, numatydama oficialaus svečio oficialų arba darbo vizitą, ne vėliau kaip prieš savaitę informuoja Užsienio reikalų ministeriją apie oficialaus svečio atvykimo laiką, delegacijos sudėtį, numatomus oficialius renginius, susitikimus, šių susitikimų tikslus ir ne vėliau kaip per savaitę nuo vizito pabaigos pateikia Užsienio reikalų ministerijai vizito susitikimų ataskaitas.
ANTRASIS SKIRSNIS
VIZITO SAUGUMĄ IR EISMO SAUGUMĄ UŽTIKRINANČIŲ INSTITUCIJŲ VEIKSMAI
30. Vizito saugumą užtikrinanti institucija:
30.1. nustato taikytiną oficialaus svečio saugumo užtikrinimo lygį, atsako už saugumo užtikrinimo priemonių numatymą ir jų taikymą vizito metu;
30.2. informuoja vizitą vykdančią instituciją apie nustatytą saugumo lygį ir taikomas priemones vizito saugumui užtikrinti;
30.3 informuoja kitas institucijas ir įstaigas, dalyvaujančias vykdant vizitą, apie taikomas priemones vizito saugumui užtikrinti;
31. Lietuvos policija:
31.1. užtikrina eismo saugumą, transporto priemonėmis su specialiaisiais garso ir šviesos signalais lydėdama arba eskortuodama oficialaus svečio kortežą;
31.2. kartu su vizito saugumą užtikrinančia institucija sprendžia dėl eismo saugumo priemonių taikymo, pagal poreikį nustatytuose saugomo asmens važiavimo maršrutuose apribojant ir (arba) uždraudžiant skersinį ir išilginį transporto ir pėsčiųjų eismą, kad būtų užtikrintas nestabdomas oficialaus svečio kortežo judėjimas;
31.3. jeigu vizito metu planuojama visiškai arba iš dalies riboti eismą, ne vėliau kaip prieš 5 dienas iki eismo ribojimo informuoja visuomenę, kuriais maršrutais ir kuriuo laiku bus ribojamas eismas, išskyrus tuos atvejus, kai oficialaus svečio institucija arba vizito saugumą užtikrinanti institucija reikalauja įslaptinti maršrutus ir oficialaus svečio kortežo judėjimo laiką;
31.4. valstybinio vizito metu A kategorijos svečio kortežą eskortuoja ne mažiau kaip 5 policijos motociklai. Priima sprendimą dėl A arba B kategorijos oficialaus svečio kortežo eskortavimo kitos rūšies vizito metu, derindama jį su vizitą vykdančia ir vizito saugumą užtikrinančiomis institucijomis. Eskortavimas gali būti neorganizuojamas esant nepalankioms saugumui meteorologinėms sąlygoms;
31.5. apmoka arba kompensuoja savo pareigūnų Aprašo 26.8 papunktyje nurodytas ir kitas su vizitu susijusias išlaidas, jeigu jų neapmoka kviečiančioji institucija;
TREČIASIS SKIRSNIS
KITŲ INSTITUCIJŲ IR ĮSTAIGŲ VEIKSMAI
32. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos ir (arba) Viešojo saugumo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos pagal kompetenciją vykdo vizito saugumą užtikrinančios institucijos nustatytas saugumo užtikrinimo priemones.
33. Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos tinkamai ir laiku įformina oficialaus svečio ir jį lydinčios delegacijos Lietuvos Respublikos valstybės sienos kirtimo dokumentus.
34. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba vizitą vykdančiai institucijai leidimą naudoti radijo dažnius (kanalus), kurių reikia oficialaus svečio apsaugai, išduoda Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymo nustatyta tvarka ir sąlygomis.
35. Kitos Lietuvos Respublikos institucijos ir įstaigos, dalyvaujančios rengiant ir (arba) vykdant vizitą, pagal savo kompetenciją, taip pat laikydamosi šio Aprašo nuostatų ir kitų teisės aktų, nustato vidaus tvarką oficialių renginių vietose vizito metu, suderina ją su vizitą vykdančia, jo saugumą užtikrinančia ir kitomis atsakingomis institucijomis.
V SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
37. Kai rengiamas valstybinis vizitas arba A ar B kategorijos oficialaus svečio oficialus vizitas, taip pat kai reikia papildomų vizito saugumą užtikrinančių priemonių arba kai jų prašo oficialaus svečio institucija, vizitą vykdančios institucijos teikimu ir, jei ji nėra kviečiančioji institucija, - kviečiančiosios bei vizito saugumą užtikrinančios institucijų pritarimu vizito parengimo ir vykdymo klausimai gali būti svarstomi Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarime.
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 811, 2006-08-25, Žin., 2006, Nr. 92-3627 (2006-08-29), i. k. 1061100NUTA00000811
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. lapkričio 27 d. nutarimo Nr. 1485 "Dėl Oficialių svečių priėmimo Lietuvos Respublikoje tvarkos patvirtinimo" pakeitimo
2.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 295, 2008-03-20, Žin., 2008, Nr. 41-1491 (2008-04-10), i. k. 1081100NUTA00000295
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. lapkričio 27 d. nutarimo Nr. 1485 "Dėl Oficialių svečių priėmimo Lietuvos Respublikoje tvarkos patvirtinimo" pakeitimo
3.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 85, 2013-01-23, Žin., 2013, Nr. 13-622 (2013-02-02), i. k. 1131100NUTA00000085
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. lapkričio 27 d. nutarimo Nr. 1485 "Dėl Oficialių svečių priėmimo Lietuvos respublikoje tvarkos patvirtinimo" pakeitimo
4.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 464, 2019-05-08, paskelbta TAR 2019-05-16, i. k. 2019-07766
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. lapkričio 27 d. nutarimo Nr. 1485 „Dėl Oficialių svečių priėmimo Lietuvos Respublikoje tvarkos patvirtinimo“ pakeitimo
5.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 819, 2020-07-16, paskelbta TAR 2020-07-27, i. k. 2020-16461
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. lapkričio 27 d. nutarimo Nr. 1485 „Dėl Oficialių svečių priėmimo Lietuvos Respublikoje tvarkos patvirtinimo“ pakeitimo