Suvestinė redakcija nuo 2011-05-22 iki 2012-09-11

 

Nutarimas paskelbtas: Žin. 2002, Nr. 60-2470, i. k. 1021100NUTA00000909

 

Nauja redakcija nuo 2007-10-26:

Nr. 1106, 2007-10-17, Žin. 2007, Nr. 110-4508 (2007-10-25), i. k. 1071100NUTA00001106

 

lietuvos respublikos vyriausybė

 

n u t a r i m a s

dėl valstybės tarnautojų kvalifikacinių klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų TARNYBINĖS VEIKLOS vertinimo taisyklių bei valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo kriterijų

 

2002 m. birželio 17 d. Nr. 909

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo (Žin., 1999, Nr. 66-2130; 2002, Nr. 45-1708; 2007, Nr. 69-2723) 22 straipsnio 29 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti pridedamus:

1. Valstybės tarnautojų kvalifikacinių klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo taisykles;

2. Valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo kriterijus.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

 

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                                                             JUOZAS BERNATONIS

 

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2002 m. birželio 17 d. nutarimu Nr. 909

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2007 m. spalio 17 d.

nutarimo Nr. 1106 redakcija)

 

valstybės tarnautojų kvalifikacinių klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo tAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Valstybės tarnautojų kvalifikacinių klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo taisyklės (toliau vadinama – šios Taisyklės) reguliuoja įstaigų vadovų (išskyrus įstaigų vadovus, priimamus į pareigas politinio (asmeninio) pasitikėjimo pagrindu), karjeros valstybės tarnautojų ir pakaitinių valstybės tarnautojų, priimtų į karjeros valstybės tarnautojo pareigas (toliau vadinama – valstybės tarnautojai), tarnybinės veiklos kasmetinį ir neeilinį vertinimą ir kvalifikacinių klasių jiems suteikimą.

2. Valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo komisijos (toliau vadinama – vertinimo komisija) sudaromos vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo (Žin., 1999, Nr. 66-2130; 2002, Nr. 45-1708) (toliau vadinama – Valstybės tarnybos įstatymas) 221 straipsniu.

3. Teisės akte dėl vertinimo komisijos sudarymo nurodomi vertinimo komisijos pirmininkas ir kiti jos nariai, taip pat vertinimo komisijos narys, kuriam pavedama atlikti vertinimo komisijos pirmininko funkcijas, vertinimo komisijos pirmininkui dėl svarbių priežasčių negalint dalyvauti vertinimo komisijos darbe. Vertinimo komisijos sekretoriaus funkcijas atlieka valstybės ar savivaldybės institucijos ar įstaigos (toliau vadinama – įstaiga), kurioje vyksta vertinimo komisijos posėdis, vadovo paskirtas asmuo. Vertinimo komisijos sekretorius nėra vertinimo komisijos narys.

4. Vertinimo komisijos darbe turi dalyvauti visi jos nariai. Kai vertinimo komisijos darbe dėl svarbių priežasčių negali dalyvauti kuris nors jos narys, ši komisija gali dirbti, jeigu jos darbe dalyvauja daugiau kaip pusė vertinimo komisijos narių.

5. Jeigu paaiškėja, kad vertinimo komisijos narys yra valstybės tarnautojo, kurio tarnybinė veikla vertinama, sutuoktinis, artimas giminaitis ar asmuo, susijęs svainystės ryšiais, arba yra kitokių aplinkybių, kurios kelia abejonių dėl vertinimo komisijos nario nešališkumo, vertinimo komisijos narys turi nusišalinti.

6. Įstaigos vadovą į pareigas priimantis asmuo, karjeros valstybės tarnautojo ir pakaitinio valstybės tarnautojo tiesioginis vadovas, o kai valstybės tarnautoją į pareigas priima kolegiali institucija – šios institucijos vadovas (toliau vadinama – tiesioginis vadovas) vertina valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau vadinama – Vyriausybė) patvirtintus Valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo kriterijus (toliau vadinama – vertinimo kriterijai), atsižvelgdamas į valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo skalę (šių Taisyklių 1 priedas).

7. Karjeros valstybės tarnautojo, laikinai perkelto į kitas karjeros valstybės tarnautojo ar įstaigos vadovo pareigas, tarnybinė veikla vertinama jam einant pareigas, į kurias jis laikinai perkeltas.

8. Lietuvos nuolatinės atstovybės Europos Sąjungoje Lietuvos Respublikos specialųjį atašė ir jo pavaduotoją paskyręs ministras ar ministro įgaliojimu jį paskyręs įstaigos prie ministerijos vadovas, kitos valstybės institucijos ar įstaigos vadovas, vertindamas šių valstybės tarnautojų tarnybinę veiklą, atsižvelgia į Lietuvos nuolatinės atstovybės Europos Sąjungoje vadovo raštu pateiktą kitų valstybės tarnautojų, turinčių pavaldžių asmenų, kvalifikacijos vertinimo anketą (šių Taisyklių 4 priedas) arba karjeros valstybės tarnautojų kvalifikacijos vertinimo anketą (šių Taisyklių 5 priedas). Šią vertinimo anketą Lietuvos nuolatinės atstovybės Europos Sąjungoje vadovas Lietuvos Respublikos specialųjį atašė ir jo pavaduotoją paskyrusiam ministrui ar ministro įgaliojimu jį paskyrusiam įstaigos prie ministerijos vadovui, kitos valstybės institucijos ar įstaigos vadovui pateikia ne vėliau kaip iki kitų metų sausio 15 d. arba ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikti šią vertinimo anketą gavimo dienos.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

81. Tiesioginis vadovas pateikia valstybės tarnautojui atitinkamai įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų, administracijų vadovų, departamentų (valdybų) direktorių ir jų pavaduotojų kvalifikacijos vertinimo anketą (šių Taisyklių 3 priedas), kitų valstybės tarnautojų, turinčių pavaldžių asmenų, kvalifikacijos vertinimo anketą (šių Taisyklių 4 priedas) arba karjeros valstybės tarnautojų kvalifikacijos vertinimo anketą (šių Taisyklių 5 priedas) (toliau vadinama – vertinimo anketa). Pakaitiniam valstybės tarnautojui pateikiama pildyti viena šiame punkte nurodytų anketų atsižvelgiant į jo einamas pareigas. Valstybės tarnautojas vertinimo anketą užpildo ir grąžina tiesioginiam vadovui ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jos gavimo dienos.

Valstybės tarnautojas ir jo tiesioginis vadovas susitaria dėl pokalbio datos. Tiesioginis vadovas iki pokalbio susipažįsta su valstybės tarnautojo užpildyta vertinimo anketa.

Papildyta punktu:

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

II. VALSTYBĖS TARNAUTOJO tarnybinės veiklos KASMETINIS VERTINIMAS

 

9. Tiesioginis vadovas kasmet, pokalbio su valstybės tarnautoju metu:

9.1. aptaria valstybės tarnautojo užpildytą vertinimo anketą ir valstybės tarnautojo gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nurodytas funkcijas. Kai vertinama įstaigos vadovo veikla, aptariami ir jo gebėjimai įgyvendinti įstaigos strateginius tikslus;

9.2. aptaria praėjusiais metais suplanuotus įgyvendinti valstybės tarnautojo veiklos uždavinius (užduotis) (toliau vadinama – planuojamos atlikti užduotys) ir pasiektus rezultatus;

9.3. nustato einamųjų metų planuojamas atlikti užduotis;

9.4. aptaria valstybės tarnautojo karjerą ir kvalifikacijos tobulinimą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

10. Po pokalbio su valstybės tarnautoju tiesioginis vadovas užpildo vertinimo anketą (įrašo atitinkamą komentarą (pagrindimą) tais atvejais, kai nesutinka su valstybės tarnautojo nurodytu balu, ir nurodo kitokį balą) ir pagal valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimo išvados formą (šių Taisyklių 2 priedas) surašo valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimo išvadą (toliau vadinama – išvada).

Išvadoje tiesioginis vadovas vertina valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą. Valstybės tarnautojo kvalifikacija ir jo gebėjimas atlikti pareigybės aprašyme nurodytas funkcijas, o vertinant įstaigos vadovo tarnybinę veiklą, – ir jo gebėjimai įgyvendinti įstaigos strateginius tikslus yra vertinami pagal vertinimo kriterijus. Kiekvienas tarnybinės veiklos vertinimo kriterijus turi savo reikšmes. Kiekviena tarnybinės veiklos vertinimo kriterijaus reikšmė vertinama nuo 1 iki 5 balų. Mažiausias įvertinimas yra 1, didžiausias įvertinimas – 5 balai. Bendras valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos įvertinimas (labai gerai, gerai, patenkinamai arba nepatenkinamai) nurodomas išvadoje pagal valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo skalėje (šių Taisyklių 1 priedas) gautą rezultatą.

Išvadoje tiesioginis vadovas įrašo planuojamas atlikti užduotis, valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos įvertinimą ir siūlymą dėl karjeros ir kvalifikacijos tobulinimo. Įvertinęs valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą labai gerai, patenkinamai arba nepatenkinamai, tiesioginis vadovas išvadoje pateikia vieną iš Valstybės tarnybos įstatymo 22 straipsnio 9, 10 ar 11 dalyse nurodytų siūlymų.

Valstybės tarnautojui planuojamos atlikti užduotys turi būti aiškios, realiai įvykdomos, turi turėti nustatytą įvykdymo terminą. Jos nustatomos atsižvelgiant į įstaigos patvirtinto (patikslinto) strateginio veiklos plano programų tikslus, uždavinius ar priemones, taip pat metinio veiklos plano priemones, valstybės tarnautojo pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas. Nustatydamas valstybės tarnautojui planuojamas atlikti užduotis, tiesioginis vadovas kiekvienam valstybės tarnautojui nustato ir veiklos rezultatų vertinimo rodiklius bei riziką, kuriai esant planuojamos atlikti užduotys gali būti neįgyvendintos.

Šie rodikliai turi būti suformuluoti aiškiai ir leisti įvertinti konkretaus rezultato pasiekimą, o jų reikšmės turi būti pamatuojamos ir apskaičiuojamos, patikimos ir nesudėtingai patikrinamos.

Prireikus einamaisiais metais valstybės tarnautojo planuojamos atlikti užduotys gali būti vieną kartą pakeistos ar papildytos, bet ne vėliau, kaip likus 4 mėnesiams iki tarnybinės veiklos kasmetinio vertinimo. Šiuo atveju keičiama ar pildoma išvados (šių Taisyklių 2 priedas) I dalis. Siekiant užtikrinti bendradarbiavimą tarp įstaigos padalinių, su valstybės tarnautojo pagrindiniais metų veiklos uždaviniais (užduotimis), išskyrus atvejus, kai tai draudžia įstatymai ir kiti teisės aktai, gali susipažinti įstaigos, kurioje pareigas eina vertinamas valstybės tarnautojas, valstybės tarnautojai. Siekiant užtikrinti deramą įstaigų vadovams ir jų pavaduotojams, administracijų vadovams, departamentų (valdybų) direktoriams ir jų pavaduotojams nustatytų strateginių tikslų ir pagrindinių metų veiklos uždavinių (užduočių) įgyvendinimą, šie strateginiai tikslai ir pagrindiniai metų veiklos uždaviniai (užduotys) privalo būti skelbiami viešai, išskyrus atvejus, kai tai draudžia įstatymai ir kiti teisės aktai.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

101. Jeigu praėjusiais metais valstybės tarnautojo tarnybinė veikla kasmetinio vertinimo metu nebuvo vertinama, tiesioginis vadovas, pildydamas valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimo išvadą, nepildo šios išvados I dalies „Pasiekti ir planuojami rezultatai“ skilties „Pagrindiniai praėjusių metų rezultatai“.

Papildyta punktu:

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

11. Tiesioginis vadovas valstybės tarnautoją su išvada supažindina pasirašytinai. Valstybės tarnautojui atsisakius išvadoje pasirašyti, kad su šia išvada susipažino, surašomas aktas. Šį aktą pasirašo personalo administravimo tarnybos atstovas ir vienas įstaigos valstybės tarnautojas. Jeigu personalo administravimo tarnybos vadovas arba kitas personalo administravimo tarnybos atstovas atsisako išvadoje pasirašyti, kad su šia išvada susipažino, surašomas aktas. Šį aktą pasirašo du įstaigos vadovo įgalioti valstybės tarnautojai. Jeigu valstybės tarnautojas, kurį į pareigas priima Vyriausybė, Ministras Pirmininkas ar savivaldybės taryba, atsisako išvadoje pasirašyti, kad su šia išvada susipažino, surašomas aktas. Šį aktą pasirašo Ministro Pirmininko tarnybos ar savivaldybės administracijos personalo administravimo tarnybos vadovas arba personalo administravimo tarnybos atstovas ir vienas Ministro Pirmininko tarnybos ar savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1016, 2009-09-09, Žin., 2009, Nr. 109-4604 (2009-09-11), i. k. 1091100NUTA00001016

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

12. Tiesioginis vadovas išvadą pateikia personalo administravimo tarnybai, o kai valstybės tarnautoją, kurio tarnybinė veikla vertinama, į pareigas priima Vyriausybė, Ministras Pirmininkas ar savivaldybės taryba, – Ministro Pirmininko tarnybos ar savivaldybės administracijos personalo administravimo tarnybai ne vėliau kaip iki kitų metų sausio 20 dienos. Personalo administravimo tarnyba išvados, kurioje valstybės tarnautojo tarnybinė veikla įvertinta labai gerai, patenkinamai arba nepatenkinamai, kopiją pateikia atitinkamai vertinimo komisijai.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1016, 2009-09-09, Žin., 2009, Nr. 109-4604 (2009-09-11), i. k. 1091100NUTA00001016

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

13. Jeigu tiesioginis vadovas valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą įvertina gerai, jo teisinė padėtis nesikeičia, ir valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimas baigiamas, išskyrus šių Taisyklių 14 punkte nustatytą atvejį.

14. Valstybės tarnautojo, kurio tarnybinę veiklą tiesioginis vadovas įvertino gerai, taip pat nėščių ar krūtimi maitinančių moterų valstybės tarnautojų, valstybės tarnautojo, išėjusio vaiko priežiūros atostogų, iki vaikui sueis treji metai, tarnybinė veikla vertinimo komisijoje vertinama tik jo rašytiniu prašymu. Šį prašymą valstybės tarnautojas vertinimo komisijai per personalo administravimo tarnybą gali pateikti per 5 darbo dienas nuo valstybės tarnautojo supažindinimo su išvada dienos. Personalo administravimo tarnyba šio prašymo ir išvados kopijas pateikia atitinkamai vertinimo komisijai.

15. Vertinimo komisija apie gautą išvadą (o kai valstybės tarnautojas prašo, kad jo tarnybinę veiklą vertintų vertinimo komisija, – ir apie gautą rašytinį valstybės tarnautojo prašymą), siūlomą vertinimo komisijos posėdžio datą ir laiką informuoja valstybės tarnautoją į pareigas priimantį asmenį ar įstaigos vadovą į pareigas priimančios kolegialios institucijos vadovą (toliau vadinama – į pareigas priimantis asmuo). Sprendimą dėl vertinimo komisijos posėdžio datos ir laiko priima į pareigas priimantis asmuo.

16. Į pareigas priimantis asmuo apie būsimąjį valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimą vertinimo komisijoje ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimo pradžios praneša valstybės tarnautojui raštu, o Valstybės tarnybos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau vadinama – Valstybės tarnybos departamentas) – per Valstybės tarnautojų registrą. Valstybės tarnybos departamentui per Valstybės tarnautojų registrą pateikiami šie duomenys: valstybės tarnautojo, kurio tarnybinė veikla bus vertinama, vardas, pavardė, tikslus pareigų pavadinimas, pareigybė, lygis ir kategorija, tiesioginio vadovo įvertinimas ir jo data, tiesioginio vadovo siūlymas, vertinimo komisijos posėdžio data ir laikas.

17. Vertinimo komisija įvertina valstybės tarnautojo praėjusių metų tarnybinę veiklą ne vėliau kaip iki einamųjų metų kovo 1 dienos.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

18. Valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimo procedūra vertinimo komisijoje apima:

18.1. valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos nagrinėjimą;

18.2. valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos įvertinimą;

18.3. sprendimo dėl atitinkamo vertinimo komisijos siūlymo priėmimą (išskyrus atvejus, kai vertinimo komisija valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą įvertina gerai);

18.4. vertinimo komisijos išvados surašymą.

19. Valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos kasmetinio vertinimo metu nagrinėdama valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą, vertinimo komisija vertina valstybės tarnautojo gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas ir jo kvalifikaciją, o įstaigos vadovo – ir gebėjimus įgyvendinti jo vadovaujamos įstaigos strateginius tikslus.

20. Valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos nagrinėjimas susideda iš pokalbio su valstybės tarnautoju ir išvados nagrinėjimo. Jeigu valstybės tarnautojas, kurio tarnybinė veikla vertinama, dėl svarbių priežasčių negali dalyvauti vertinimo komisijos posėdyje, posėdis atidedamas iki to laiko, kol išnyks priežastys, dėl kurių valstybės tarnautojas negali dalyvauti vertinimo komisijos posėdyje. Šiuo atveju valstybės tarnautojo rašytiniu prašymu jo tarnybinė veikla gali būti vertinama vertinimo komisijos posėdyje jam nedalyvaujant, pagal jai pateiktą išvadą, išskyrus atvejį, kai valstybės tarnautojo tarnybinė veikla tiesioginio vadovo yra įvertinta patenkinamai arba nepatenkinamai. Šiame punkte nurodytu atveju atidėjus vertinimo komisijos posėdį, šių Taisyklių 17 punkte nustatytas terminas netaikomas.

21. Vertinimo komisija turi teisę pakviesti dalyvauti komisijos posėdyje tiesioginį vadovą, kai nagrinėjama jam pavaldaus valstybės tarnautojo tarnybinė veikla. Šiuo atveju vertinimo komisijos nariai tiesioginiam vadovui pasiūlo išsamiau apibūdinti tam tikrus valstybės tarnautojo gebėjimus, būtinus valstybės tarnautojo pareigybės aprašyme nustatytoms funkcijoms atlikti, taip pat pateikti jam kitų klausimų, susijusių su valstybės tarnautojo, kurio tarnybinė veikla vertinama, kvalifikacija ir tarnybinės veiklos rezultatais.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

22. Pasibaigus valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos nagrinėjimui, vertinimo komisijos nariai aptaria būsimąjį valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos įvertinimą.

23. Pasibaigus valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos įvertinimo aptarimui, balsuojama dėl valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos įvertinimo. Vertinimo komisijos posėdyje dalyvavusių vertinimo komisijos narių balsams pasiskirsčius po lygiai, balsavimo rezultatus lemia vertinimo komisijos pirmininko balsas.

24. Valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos kasmetinio vertinimo metu įvertinusi valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą labai gerai, patenkinamai ar nepatenkinamai, vertinimo komisija priima sprendimą dėl vieno iš Valstybės tarnybos įstatymo 22 straipsnio 14, 15, 17, 18, 19 ar 20 dalyse nurodytų siūlymų į pareigas priimančiam asmeniui pateikimo. Vertinimo komisija, įvertinusi valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą gerai, į pareigas priimančiam asmeniui siūlymų neteikia.

25. Valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos kasmetinio vertinimo metu vertinimo komisijai įvertinus valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą, surašoma vertinimo komisijos išvada (šių Taisyklių 6 priedas). Valstybės tarnautojas su vertinimo komisijos išvada supažindinamas pasirašytinai. Valstybės tarnautojui atsisakius vertinimo komisijos išvadoje pasirašyti, kad su šia išvada susipažino, surašomas aktas šių Taisyklių 11 punkte nustatyta tvarka.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

26. Vertinimo komisijos išvadoje gali būti pateikta vertinimo komisijos nario, nesutinkančio su vertinimo komisijos įvertinimu ir (ar) siūlymu, atskiroji motyvuota nuomonė.

 

III. VALSTYBĖS TARNAUTOJO TARNYBINĖS VEIKLOS NEEILINIS VERTINIMAS

 

27. Iškilus abejonių dėl pakankamos įstaigos vadovo, karjeros valstybės tarnautojo ar pakaitinio valstybės tarnautojo kvalifikacijos arba gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, o įstaigos vadovo – ir gebėjimų įgyvendinti jo vadovaujamos įstaigos strateginius tikslus, taip pat esant pagrindui suteikti valstybės tarnautojui kvalifikacinę klasę arba esant karjeros valstybės tarnautojo prašymui perkelti jį į konkrečias aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas, tiesioginis vadovas pokalbio su valstybės tarnautoju metu aptaria valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos rezultatus.

28. Po pokalbio su valstybės tarnautoju tiesioginis vadovas, manydamas esant tikslinga atlikti valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos neeilinį vertinimą vertinimo komisijoje, užpildo atitinkamą vertinimo anketą (prieš tai užpildytą ir valstybės tarnautojo) ir surašo išvadą. Jeigu yra karjeros valstybės tarnautojo rašytinis prašymas perkelti jį į konkrečias aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas, išvadą surašyti būtina. Išvadoje tiesioginis vadovas atitinkamai pateikia siūlymą dėl valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimo ir motyvuotą siūlymą: jeigu paskutinis vertinimas yra nepatenkinamas, atleisti įstaigos vadovą ar karjeros valstybės tarnautoją iš pareigų; suteikti ar panaikinti valstybės tarnautojui atitinkamą kvalifikacinę klasę; pasiūlyti tobulinti valstybės tarnautojo kvalifikaciją; atleisti pakaitinį valstybės tarnautoją iš pareigų; perkelti karjeros valstybės tarnautoją į žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas ar perkelti į konkrečias aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas, į kurias jis prašo būti perkeltas; perkelti į konkrečias aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas, į kurias jis prašo būti perkeltas, ir suteikti jam atitinkamą kvalifikacinę klasę.

Punkto pakeitimai:

Nr. 166, 2010-02-24, Žin., 2010, Nr. 23-1078 (2010-02-25), i. k. 1101100NUTA00000166

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

29. Tiesioginis vadovas valstybės tarnautoją su išvada supažindina pasirašytinai. Valstybės tarnautojui atsisakius išvadoje pasirašyti, kad su šia išvada susipažino, surašomas aktas šių Taisyklių 11 punkte nustatyta tvarka.

30. Tiesioginis vadovas išvadą ir karjeros valstybės tarnautojo rašytinį prašymą perkelti jį į konkrečias aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas (jeigu toks prašymas yra gautas) per personalo administravimo tarnybą pateikia į pareigas priimančiam asmeniui, kuris priima sprendimą dėl valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos neeilinio vertinimo. Tuo atveju, kai tiesioginis vadovas kartu yra ir į pareigas priimantis asmuo, jis išvadą personalo administravimo tarnybai pateikia su sprendimu atlikti valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos neeilinį vertinimą.

31. Jeigu yra į pareigas priimančio asmens sprendimas atlikti valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos neeilinį vertinimą, šio sprendimo, išvados ir karjeros valstybės tarnautojo prašymo perkelti jį į konkrečias aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas (jeigu toks prašymas gautas) kopijas personalo administravimo tarnyba pateikia atitinkamai vertinimo komisijai.

32. Vertinimo komisija, gavusi šių Taisyklių 31 punkte nurodytus dokumentus, į pareigas priimančiam asmeniui pasiūlo vertinimo komisijos posėdžio datą ir laiką. Sprendimą dėl vertinimo komisijos posėdžio datos ir laiko priima į pareigas priimantis asmuo.

33. Į pareigas priimantis asmuo apie būsimąjį valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimą vertinimo komisijoje ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimo pradžios praneša valstybės tarnautojui raštu, o Valstybės tarnybos departamentui – per Valstybės tarnautojų registrą. Valstybės tarnybos departamentui per Valstybės tarnautojų registrą pateikiami šie duomenys: valstybės tarnautojo, kurio tarnybinė veikla bus vertinama, vardas, pavardė, tikslus pareigų pavadinimas, pareigybė, lygis ir kategorija, tiesioginio vadovo motyvuotas siūlymas ir jo data, vertinimo komisijos posėdžio data ir laikas.

34. Valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimo procedūra vertinimo komisijoje apima:

34.1. valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos nagrinėjimą;

34.2. sprendimo dėl atitinkamo vertinimo komisijos siūlymo priėmimą;

34.3. vertinimo komisijos išvados surašymą.

35. Valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos neeilinio vertinimo metu nagrinėdama valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą, vertinimo komisija vertina:

35.1. valstybės tarnautojo gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas ir jo kvalifikaciją, o įstaigos vadovo – ir gebėjimus įgyvendinti jo vadovaujamos įstaigos strateginius tikslus, jeigu yra iškilę abejonių dėl pakankamos įstaigos vadovo ar karjeros valstybės tarnautojo kvalifikacijos ir gebėjimų atlikti valstybės tarnautojo pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, o įstaigos vadovo – ir gebėjimų įgyvendinti jo vadovaujamos įstaigos strateginius tikslus, arba yra pakaitinio valstybės tarnautojo tiesioginio vadovo rašytinis motyvuotas siūlymas atleisti pakaitinį valstybės tarnautoją iš pareigų;

35.2. ar pakankama valstybės tarnautojo kvalifikacija siūlomai kvalifikacinei klasei, jeigu yra tiesioginio vadovo rašytinis motyvuotas siūlymas suteikti valstybės tarnautojui kvalifikacinę klasę;

35.3. ar karjeros valstybės tarnautojas atitinka specialiuosius reikalavimus, keliamus einančiajam pareigas, į kurias jis prašo būti perkeltas, ar gebės atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, jeigu yra karjeros valstybės tarnautojo prašymas perkelti jį į konkrečias aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas.

36. Valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos nagrinėjimas susideda iš pokalbio su valstybės tarnautoju ir išvados nagrinėjimo. Jeigu valstybės tarnautojas, kurio tarnybinė veikla vertinama, dėl svarbių priežasčių negali dalyvauti vertinimo komisijos posėdyje, posėdis atidedamas iki to laiko, kol išnyks priežastys, dėl kurių valstybės tarnautojas negali dalyvauti vertinimo komisijos posėdyje. Šiuo atveju valstybės tarnautojo rašytiniu prašymu jo tarnybinė veikla gali būti vertinama vertinimo komisijos posėdyje jam nedalyvaujant, pagal jai pateiktą išvadą, išskyrus Valstybės tarnybos įstatymo 22 straipsnio 21 dalies 1 punkte, 22 dalies 1 punkte ir 23 dalies 2 punkte nurodytus atvejus.

37. Tiesioginis vadovas šių Taisyklių 21 punkte nustatyta tvarka gali dalyvauti vertinimo komisijos posėdyje, kai nagrinėjama jam pavaldaus valstybės tarnautojo tarnybinė veikla.

38. Pasibaigus valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos nagrinėjimui, vertinimo komisijos nariai aptaria tiesioginio vadovo motyvuoto siūlymo pagrįstumą.

39. Pasibaigus tiesioginio vadovo motyvuoto siūlymo pagrįstumo aptarimui, balsuojama dėl siūlymo į pareigas priimančiam asmeniui pritarti arba nepritarti tiesioginio vadovo motyvuotam siūlymui. Vertinimo komisijos posėdyje dalyvavusių vertinimo komisijos narių balsams pasiskirsčius po lygiai, balsavimo rezultatus lemia vertinimo komisijos pirmininko balsas.

40. Priėmus sprendimą dėl atitinkamo vertinimo komisijos siūlymo, surašoma vertinimo komisijos išvada (šių Taisyklių 7 priedas). Valstybės tarnautojas supažindinamas su vertinimo komisijos išvada pasirašytinai. Valstybės tarnautojui atsisakius vertinimo komisijos išvadoje pasirašyti, kad su šia išvada susipažino, surašomas aktas šių Taisyklių 11 punkte nustatyta tvarka.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

41. Vertinimo komisijos išvadoje gali būti pateikta vertinimo komisijos nario, nesutinkančio su vertinimo komisijos siūlymu, atskiroji motyvuota nuomonė.

 

IV. VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ KVALIFIKACINĖS KLASĖS SUTEIKIMAS

 

42. Vertinimo komisija, tarnybinės veiklos kasmetinio vertinimo metu siūlydama į pareigas priimančiam asmeniui suteikti valstybės tarnautojui kvalifikacinę klasę, turi nurodyti, kuri kvalifikacinė klasė siūloma: trečia, antra ar pirma.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

43. Asmeniui, laimėjusiam konkursą valstybės tarnautojo pareigoms, Konkursų į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 24 d. nutarimu Nr. 966 (Žin., 2002, Nr. 65-2654; 2006, Nr. 73-2784), nustatyta tvarka sudarytos pretendentų į valstybės tarnautojo pareigas konkurso komisijos (toliau vadinama – konkurso komisija), įvertinusios šio asmens kvalifikaciją, siūlymu gali būti suteikiama trečia kvalifikacinė klasė.

44. Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka priimant asmenį be konkurso į laisvas įstaigos vadovo ar karjeros valstybės tarnautojo pareigas, į pareigas priimančio asmens sprendimu atitinkamai vertinimo komisijai gali būti pavedama pokalbio su šiuo asmeniu metu įvertinti jo kvalifikaciją trečiai kvalifikacinei klasei suteikti.

45. Jeigu šių Taisyklių 44 punkte nurodytų asmenų, pretenduojančių į tas pačias įstaigos vadovo ar karjeros valstybės tarnautojo pareigas, yra du ir daugiau, konkurso komisijos siūlymu asmeniui, kurį ši komisija pripažino tinkamiausiu eiti pasiūlytąsias pareigas, gali būti suteikiama trečia kvalifikacinė klasė.

46. Šių Taisyklių 43 ir 45 punktuose nurodytais atvejais konkurso komisija, o 44 punkte nurodytu atveju – vertinimo komisija siūlo suteikti valstybės tarnautojui trečią kvalifikacinę klasę, jeigu dėl tokio pasiūlymo balsavo posėdyje dalyvavusių šių komisijų narių dauguma. Šių komisijų narių balsams pasiskirsčius po lygiai, balsavimo rezultatus lemia atitinkamos komisijos pirmininko balsas.

47. Jeigu vadovaujantis Valstybės tarnybos įstatymo 26 straipsnio 2 dalimi papildžius valstybės tarnautojo pareigybės aprašymą pagal Valstybės tarnautojų pareigybių aprašymo ir vertinimo metodiką, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gegužės 20 d. nutarimu Nr. 685 (Žin., 2002, Nr. 51-1953; 2007, Nr. 50-1922), nustatoma aukštesnė šios pareigybės kategorija ir valstybės tarnautojo sutikimu jis toliau eina šias pareigas, iki pareigybės kategorijos pakeitimo valstybės tarnautojo turėta kvalifikacinė klasė išlieka.

48. Valstybės tarnautojui paliekama iki perkėlimo arba paskyrimo į kitas valstybės tarnautojo pareigas suteikta kvalifikacinė klasė ar iki valstybės tarnautojo pareigybės kategorijos pakeitimo turėta kvalifikacinė klasė, kai:

48.1. valstybės tarnautojas perkeliamas į kitas tos pačios ar žemesnės kategorijos valstybės tarnautojo pareigas pagal Valstybės tarnybos įstatymo 18 straipsnio 3 dalį ar 19 straipsnio 1 dalį arba į kitas valstybės tarnautojo pareigas pagal Valstybės tarnybos įstatymo 20 straipsnio 1, 2 ar 4 dalį;

48.2. valstybės tarnautojas paskiriamas į kitas karjeros valstybės tarnautojo pareigas pagal Valstybės tarnybos įstatymo 43 straipsnio 1 dalį;

48.3. dėl Lietuvos Respublikos Seimo, Seimo kanceliarijos ir Seimui atskaitingų institucijų, Respublikos Prezidento institucijos ir Respublikos Prezidentui atskaitingų institucijų, Nacionalinės teismų administracijos, teismų, prokuratūros, savivaldybių institucijų ir įstaigų sąrašo pagal grupes, į kurias atsižvelgiant nustatomos valstybės tarnautojų suvienodintų pareigybių kategorijos, patvirtinto Lietuvos Respublikos Seimo 2008 m. balandžio 24 d. nutarimu Nr. X-1511 (Žin., 2008, Nr. 50-1853), ministerijų, Ministro Pirmininko tarnybos, Vyriausybės įstaigų ir įstaigų prie ministerijų, kitų valstybės institucijų ir įstaigų sąrašo pagal grupes, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. balandžio 24 d. nutarimu Nr. 358 (Žin., 2008, Nr. 49-1812), ar valstybės tarnautojų suvienodintų pareigybių kategorijų, nustatytų Valstybės tarnybos įstatymo 3 priede, pakeitimo nustatoma kita valstybės tarnautojo pareigybės kategorija.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 1016, 2009-09-09, Žin., 2009, Nr. 109-4604 (2009-09-11), i. k. 1091100NUTA00001016

 

Punkto pakeitimai:

Nr. 861, 2008-09-03, Žin., 2008, Nr. 105-4020 (2008-09-12), i. k. 1081100NUTA00000861

 

49. Valstybės tarnautojui, grąžintam į pareigas, iš kurių jis buvo laikinai perkeltas, paliekama kvalifikacinė klasė, suteikta jį įvertinus laikino perkėlimo į kitas valstybės tarnautojo pareigas metu, jeigu valstybės tarnautojas grąžintas į tos pačios kategorijos pareigas, kaip ir eitosios laikino perkėlimo į kitas valstybės tarnautojo pareigas metu, ar žemesnės kategorijos pareigas.

50. Valstybės tarnautojui, grąžintam į pareigas, iš kurių jis buvo laikinai perkeltas, paliekama aukštesnė kvalifikacinė klasė, jeigu valstybės tarnautojo iki laikino perkėlimo į kitas valstybės tarnautojo pareigas turėta kvalifikacinė klasė ir laikinai einant kitas valstybės tarnautojo pareigas jam suteikta kvalifikacinė klasė skiriasi ir jeigu valstybės tarnautojas grąžintas į tos pačios kategorijos pareigas, kaip ir eitosios laikino perkėlimo metu, ar žemesnės kategorijos pareigas.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

51. Vertinimo komisijos posėdis protokoluojamas.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

511. Valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos nagrinėjimo eigai fiksuoti daromas skaitmeninis garso įrašas, kuris perkeliamas į kompiuterinę laikmeną. Skaitmeninis garso įrašas pridedamas prie vertinimo komisijos posėdžio protokolo (šių Taisyklių 8 priedas) ir saugomas įstaigoje teisės aktų nustatyta tvarka.

Papildyta punktu:

Nr. 570, 2011-05-18, Žin., 2011, Nr. 61-2897 (2011-05-21), i. k. 1111100NUTA00000570

 

52. Neteko galios nuo 2011-01-01

Punkto naikinimas:

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin. 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

53. Valstybės tarnybos departamento direktoriaus sudarytos vertinimo komisijos posėdžio protokolo kopija per 30 kalendorinių dienų po vertinimo komisijos posėdžio pateikiama Valstybės tarnybos departamentui.

54. Į pareigas priimantis asmuo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo vertinimo komisijos posėdžio priima sprendimą dėl šios komisijos siūlymo įgyvendinimo. Tuo atveju, kai valstybės tarnautoją į pareigas priima kolegiali valstybės ar savivaldybės institucija, sprendimas dėl vertinimo komisijos siūlymo įgyvendinimo priimamas artimiausiame jos posėdyje.

55. Į pareigas priimantis asmuo, šių Taisyklių 54 punkte nustatyta tvarka priėmęs motyvuotą sprendimą neįgyvendinti vertinimo komisijos siūlymo, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo šio sprendimo priėmimo tai nurodo vertinimo komisijos išvadoje. Tuo atveju, kai šių Taisyklių 54 punkte nustatyta tvarka motyvuotą sprendimą neįgyvendinti vertinimo komisijos siūlymo priima kolegiali valstybės ar savivaldybės institucija, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo šio sprendimo įsigaliojimo tai vertinimo komisijos išvadoje nurodo šios institucijos vadovas.

56. Kai karjeros valstybės tarnautojo, laikinai perkelto į kitas valstybės tarnautojo pareigas, tarnybinę veiklą įvertinusi vertinimo komisija siūlo perkelti šį karjeros valstybės tarnautoją į aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas, sprendimą dėl vertinimo komisijos siūlymo įgyvendinimo į pareigas priimantis asmuo priima ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo valstybės tarnautojo grąžinimo į pareigas, iš kurių jis buvo laikinai perkeltas.

57. Šių Taisyklių 10 punkte nurodyta išvada, valstybės tarnautojo rašytinis prašymas, kad jo tarnybinę veiklą vertintų vertinimo komisija, vertinimo komisijos išvada, į pareigas priimančio asmens sprendimo dėl valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos neeilinio vertinimo kopija ir į pareigas priimančio asmens sprendimo dėl vertinimo komisijos siūlymo įgyvendinimo kopija saugomi valstybės tarnautojo asmens byloje.

58. Duomenys apie vertinimo komisijos (jeigu valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą vertino ši komisija) įvertinimą ir/ar siūlymą, į pareigas priimančio asmens sprendimą dėl vertinimo komisijos siūlymo įgyvendinimo pateikiami Valstybės tarnautojų registrui Valstybės tarnautojų registro nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugpjūčio 10 d. nutarimu Nr. 1255 (Žin., 2002, Nr. 80-3440; 2007, Nr. 8-326), nustatyta tvarka.

59. Valstybės tarnybos įstatyme nustatytais atvejais asmenį paskyrus į įstaigos vadovo arba karjeros valstybės tarnautojo pareigas ar perkėlus į kitas karjeros valstybės tarnautojo pareigas, jei iki tarnybinės veiklos kasmetinio vertinimo liko ne mažiau kaip 6 mėnesiai, per vieną mėnesį nuo valstybės tarnautojo paskyrimo ar perkėlimo į pareigas dienos tiesioginis vadovas nustato valstybės tarnautojui einamųjų ir (ar) kitų metų planuojamas atlikti užduotis, užpildydamas išvados I dalį „Pasiekti ir planuojami rezultatai“ (išskyrus skiltį „Pagrindiniai praėjusių metų rezultatai“). Jeigu nuo valstybės tarnautojo paskyrimo ar perkėlimo į pareigas dienos iki tarnybinės veiklos kasmetinio vertinimo liko mažiau nei 6 mėnesiai, planuojamos atlikti užduotys nustatomos atitinkamai iki einamųjų metų pabaigos arba kitų metų sausio 20 dienos.

Papildyta punktu:

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

______________

 

Valstybės tarnautojų kvalifikacinių

klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų

tarnybinės veiklos vertinimo taisyklių

1 priedas

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2010 m. gruodžio 29 d.

nutarimo Nr. 1860 redakcija)

 

valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos Vertinimo skalė

 

 

Gebėjimo atlikti pareigybės aprašyme nurodytas funkcijas vertinimas

Kvalifikacijos vertinimas

 

1

2

3

4

5

1

nepatenkinamai

nepatenkinamai

patenkinamai

patenkinamai

patenkinamai

2

nepatenkinamai

patenkinamai

patenkinamai

patenkinamai

patenkinamai

3

nepatenkinamai

patenkinamai

gerai

gerai

gerai

4

patenkinamai

patenkinamai

gerai

gerai

labai gerai

5

patenkinamai

patenkinamai

gerai

labai gerai

labai gerai

 

_________________

 

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 358, 2005-04-04, Žin., 2005, Nr. 45-1441 (2005-04-07), i. k. 1051100NUTA00000358

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

 

Valstybės tarnautojų kvalifikacinių

klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų

tarnybinės veiklos vertinimo taisyklių

2 priedas

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2010 m. gruodžio 29 d.

nutarimo Nr. 1860 redakcija)

 

(Valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimo išvados forma)

 

___________________________________________________________________________

(valstybės ar savivaldybės institucijos ar įstaigos ir jos struktūrinio padalinio pavadinimas)

 

VALSTYBĖS TARNAUTOJO ________________________________________________

(pareigos, vardas ir pavardė)

 

TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO IŠVADA

 

_____________ Nr. _____

(data)

_____________________

(sudarymo vieta)

 

I. PASIEKTI IR PLANUOJAMI REZULTATAI

 

STRATEGINIAI TIKSLAI (pildoma tik vertinant įstaigos vadovo tarnybinę veiklą)

Įstaigos vadovo veiklos tikslai (ne daugiau kaip 5), skirti įstaigos strateginiam veiklos planui ir įstaigos tikslams įgyvendinti

1.

 

2.

 

3.

 

4.

 

5.

 

 

PAGRINDINIAI PRAĖJUSIŲ METŲ VEIKLOS REZULTATAI

1.

 

2.

 

3.

 

4.

 

5.

 

6.

 

 

PAGRINDINIAI METŲ VEIKLOS UŽDAVINIAI (UŽDUOTYS) (pildoma suderinus su valstybės tarnautoju, ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 6 uždaviniai (užduotys)

1.

 

2.

 

3.

 

4.

 

5.

 

6.

 

 

VEIKLOS REZULTATŲ VERTINIMO RODIKLIAI

(pildoma suderinus su valstybės tarnautoju)

Kiekybiniai, kokybiniai, laiko ir kiti kriterijai, kuriais vadovaudamasis tiesioginis vadovas vertins, ar planuoti veiklos uždaviniai (užduotys) yra įgyvendinti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RIZIKA, KURIAI ESANT PAGRINDINIAI VEIKLOS UŽDAVINIAI (UŽDUOTYS) GALI BŪTI NEĮGYVENDINTI

(pildoma suderinus su valstybės tarnautoju)

Kokios aplinkybės gali turėti įtakos pagrindinių veiklos uždavinių (užduočių) neįvykdymui?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II. GEBĖJIMŲ ATLIKTI PAREIGYBĖS APRAŠYME NUMATYTAS FUNKCIJAS VERTINIMAS

 

Aprašymas

Pažymimas atitinkamas langelis

Valstybės tarnautojas, atlikdamas pareigybės aprašyme numatytas funkcijas, įvykdė planuotus veiklos uždavinius (užduotis) ir viršijo visus sutartus vertinimo rodiklius

5ð

Valstybės tarnautojas, atlikdamas pareigybės aprašyme numatytas funkcijas, įvykdė planuotus veiklos uždavinius (užduotis) ir viršijo kai kuriuos sutartus vertinimo rodiklius

4ð

Valstybės tarnautojas, atlikdamas pareigybės aprašyme numatytas funkcijas, iš esmės įvykdė planuotus veiklos uždavinius (užduotis) pagal sutartus vertinimo rodiklius

3ð

Valstybės tarnautojas, atlikdamas pareigybės aprašyme numatytas funkcijas, įvykdė tik kai kuriuos planuotus veiklos uždavinius (užduotis) pagal sutartus vertinimo rodiklius ir jo veikloje buvo trūkumų

2ð

Valstybės tarnautojas, atlikdamas pareigybės aprašyme numatytas funkcijas, neįvykdė planuotų veiklos uždavinių (užduočių) pagal sutartus vertinimo rodiklius ir jo veikloje buvo akivaizdžių trūkumų (užduotys dažniausiai neatliktos laiku arba atliktos netinkamai)

1ð

TIESIOGINIO VADOVO KOMENTARAI

 

 

 

 

 

III. KVALIFIKACIJOS VERTINIMAS

 

 

Pažymimas langelis, atitinkantis kvalifikacijos vertinimo anketoje gautą balą

Vertinimas

1 £[]

2 £[]

3 £[]

4 £[]

5 £[]

 

PASIŪLYMAI, KAIP TOBULINTI KVALIFIKACIJĄ

Valstybės tarnautojas nurodo savo pagrindinius gebėjimus (įgūdžius, žinias), kurių reikia jo darbui veiksmingai atlikti, ir suderina juos su savo tiesioginiu vadovu. Tiesioginis vadovas nurodo valstybės tarnautojo veiklos tobulinimo poreikius, jei tokių yra. Tada tiesioginis vadovas ir valstybės tarnautojas susitaria dėl kvalifikacijos tobulinimo, kurio reikia valstybės tarnautojo gebėjimams ateinančiais metais stiprinti, galimybių.

 

Kokie (suderinus su valstybės tarnautoju) yra esminiai (ne daugiau kaip 5) gebėjimai, reikalingi jo funkcijoms veiksmingai atlikti ir planuojamoms veiklos užduotims pasiekti?

1.

 

2.

 

3.

 

4.

 

5.

 

 

 

Kurios, jei tokių yra, valstybės tarnautojo veiklos sritys turi būti tobulinamos?

(atsižvelgiant į kvalifikacijos vertinimo anketos rezultatus)

 

 

 

 

 

 

Kokios kvalifikacijos tobulinimo priemonės padėtų vystyti minėtus valstybės tarnautojo gebėjimus arba pagerintų jo tarnybinę veiklą apskritai?

 

 

 

 

 

 

IV. BENDRAS VERTINIMAS

 

 

Pažymimas langelis, atitinkantis tarnybinės veiklos vertinimo skalėje gautą rezultatą

Vertinimas

Nepatenkinamai

£[]

Patenkinamai

£[]

Gerai

£[]

Labai gerai

£[]

 

V. SIŪLYMAI

 

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

 

(Tiesioginis vadovas)                               (Parašas)                              (Vardas ir pavardė)

 

(Valstybės tarnautojas)                            (Parašas)                              (Vardas ir pavardė)

 

_________________

 

 

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

 

Valstybės tarnautojų kvalifikacinių klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo taisyklių

3 priedas

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2010 m. gruodžio 29 d. nutarimo Nr. 1860 redakcija) 

 

Įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų, administracijų vadovų, departamentų (valdybų) direktorių ir jų pavaduotojų kvalifikacijos vertinimo anketa

 

Vardas, pavardė

Pareigos

Data

Bendras balas (gaunamas iki sveiko skaičiaus suapvalinus visų dalių balų vidurkį)

(pildo tiesioginis vadovas)

 

1

2

3

4

5

Tiesioginio vadovo komentaras (pagrindimas), jeigu jis nesutinka su valstybės tarnautojo pažymėtu balu, ir vertinimas

1.LYDERYSTĖ

(vertinama atsižvelgiant į reikšmes, pateiktas 1.1–1.9 punktuose)

£[]

£[]

£[]

£[]

£[]

 

1.1. Iškelia sau ir pavaldiems asmenims aiškius tikslus ir siekia juos įgyvendinti

1.2. Diegia, skleidžia įstaigos misiją, viziją, vertybes ir sugeba įkvėpti to siekti kitus

1.3. Tobulina įstaigos valdymą (struktūrą ir procedūras) remdamasis įstaigos misija, vizija ir tikslais

1.4. Skatina naujovių diegimą įstaigoje

1.5. Planuoja / dalyvauja planuojant  įstaigos veiklą, iš anksto numatydamas galimas problemas ir jų sprendimo būdus

1.6. Siekia didžiausio savo veiklos rezultato su mažiausiomis sąnaudomis

1.7. Siekia, kad pavaldūs asmenys kuo aktyviau dalyvautų įstaigos veikloje

1.8. Tobulėja mokydamasis iš patirties

1.9. Bendrauja ir bendradarbiauja su politikais, kitais įstaigos veikla suinteresuotais asmenimis siekdamas įgyvendinti nustatytus įstaigos tikslus

2. ŽMOGIŠKŲJŲ IŠTEKLIŲ VALDYMAS

(vertinama atsižvelgiant į reikšmes, pateiktas 2.1–2.6 punktuose)

£[]

£[]

£[]

£[]

£[]

 

2.1. Ugdo pavaldžių asmenų gebėjimus siekdamas įgyvendinti įstaigos strateginius ir / ar metinius veiklos tikslus ir uždavinius

2.2. Nustato, ugdo ir panaudoja pavaldžių asmenų gebėjimus

2.3. Suburia asmenis veiksmingam komandiniam darbui

2.4. Valdo pokyčius įvertindamas numatomą pasipriešinimą ir skatina glaudesnį bendradarbiavimą

2.5. Laikosi personalo valdymo procedūrų / veiksmingai įgyvendina personalo valdymo priemones

2.6. Bendradarbiauja su personalo administravimo tarnyba / valstybės tarnautoju, atliekančiu personalo administravimo funkcijas

3. PROGRAMŲ IR PROJEKTŲ VALDYMAS (vertinama, jeigu įstaigoje taikoma projektinio valdymo sistema ir valstybės tarnautojas dalyvauja projektinio valdymo sistemoje) (vertinama atsižvelgiant į reikšmes, pateiktas 3.1–3.5 punktuose)

£[]

£[]

£[]

£[]

£[]

 

3.1. Prisiima atsakomybę už programos ar projekto teikiamos naudos nustatymą ir sėkmingą įgyvendinimą

3.2. Nustato galimą programos ar projekto riziką, stebi ją ir įvairiomis priemonėmis kontroliuoja

3.3. Palaiko ryšius su programos ar projekto veikla suinteresuotais asmenimis

3.4. Užtikrina, kad būtų reguliariai atliekamas sprendimų poveikio vertinimas ir pateikiama šiam įvertinimui parengti reikalinga informacija

3.5. Glaudžiai bendradarbiauja su padaliniu ar valstybės tarnautoju, atsakingu už projektų valdymą

4. FINANSŲ VALDYMAS
(vertinama atsižvelgiant į reikšmes, pateiktas 4.1–4.3 punktuose)

£[]

£[]

£[]

£[]

£[]

 

4.1. Dalyvauja rengiant įstaigos strateginį planą ir / ar metinį veiklos planą, sugeba tinkamai bendrauti ir bendradarbiauti šiais klausimais įstaigoje ir už jos ribų

4.2. Užtikrina ar dalyvauja užtikrinant veiksmingą finansų valdymą

4.3. Siekia, kad būtų užtikrintas įstaigos biudžeto ir išlaidų skaidrumas

5. ANALIZĖ IR PAGRINDIMAS
(vertinama atsižvelgiant į reikšmes, pateiktas 5.1–5.5 punktuose)

£[]

£[]

£[]

£[]

£[]

 

5.1. Analizuoja ir panaudoja informaciją geresnių sprendimų priėmimui

5.2. Laiku pastebi problemas ir įžvelgia jų priežastis

5.3. Sistemiškai skaido daugiaplanes problemas ar situacijas į sudedamąsias dalis

5.4. Ieško problemų sprendimo variantų taikydamas įvairius metodus

5.5. Priimdamas sprendimus, bendradarbiauja su įvairių sričių analitikais ir ekspertais

6. KOMUNIKACIJA IR VIEŠIEJI RYŠIAI
(vertinama atsižvelgiant į reikšmes, pateiktas 6.1–6.5 punktuose)

£[]

£[]

£[]

£[]

£[]

 

6.1. Naudoja komunikacijos priemones, siekdamas įtraukti suinteresuotus asmenis į įstaigos veiklos gerinimo procesą

6.2. Kuria ir plėtoja įstaigos kultūrą: skatina bendravimą ir bendradarbiavimą tiek įstaigos viduje, tiek ir su visomis suinteresuotomis šalimis

6.3. Kuria ir tobulina aplinką, kuri užtikrina glaudžius ryšius tarp politikos formavimo ir įgyvendinimo

6.4. Išmano, kaip įstaiga gali ir turi bendrauti ir bendradarbiauti tiek viduje, tiek už įstaigos ribų

6.5. Suvokia padalinio ar valstybės tarnautojo, atsakingo už komunikaciją, vaidmenį ir su juo bendradarbiauja

7. STRATEGINIS MĄSTYMAS
(vertinama atsižvelgiant į reikšmes, pateiktas 7.1–7.4 punktuose)

£[]

£[]

£[]

£[]

£[]

 

7.1.Įneša indėlį formuojant įstaigos strategiją ir tikslus

7.2.Žino ir supranta valstybės prioritetus, platesnį politinį kontekstą ir institucines ribas, išmano, kaip visa tai panaudoti siekiant įstaigos strateginių tikslų

7.3.Suvokia, nustato ir įvertina pagrindinius rezultatų užtikrinimo veiksnius

7.4.Sugeba pagrįsti faktais ir įrodymais veiksmus, pasirinktus siekiant įgyvendinti įstaigos strategiją ir tikslus

8. FIZINIŲ IR JURIDINIŲ ASMENŲ PRIEŽIŪROS FUNKCIJOS (vertinama, jeigu įstaiga atlieka priežiūros funkcijas)
(vertinama atsižvelgiant į reikšmes, pateiktas 8.1–8.5 punktuose)

£[]

£[]

£[]

£[]

£[]

 

8.1. Siekia mažinti administracinę naštą, koordinuoti veiklą su kitomis priežiūros institucijomis, užtikrina rizikos valdymo principų taikymą

8.2. Užtikrina, kad pavaldūs asmenys savo veikloje taikytų minimalios ir proporcingos priežiūros naštos; nediskriminavimo; planavimo; viešumo; metodinės pagalbos teikimo; funkcijų atskyrimo principus

8.3. Planuoja ūkio subjektų veiklos priežiūrą ir užtikrina, kad ūkio subjektų veiklos priežiūra kuo mažiau trikdytų ūkio subjektų veiklą

8.4. Teikia siūlymus dėl teisinio reglamentavimo keitimo, kuriuos įgyvendinus būtų šalinamos teisinio reglamentavimo spragos, mažinama reguliacinė ir priežiūros našta ūkio subjektams, veiksmingiau organizuojama ūkio subjektų veiklos priežiūra

8.5. Bendradarbiauja su ūkio subjektais, konsultuoja ūkio subjektus priežiūrą atliekančios įstaigos kompetencijos klausimais, įgyvendina kitas prevencinio pobūdžio priemones, padedančias ūkio subjektams laikytis teisės aktų  reikalavimų

 

Valstybės tarnautojas nurodo, ar esant galimybei norėtų pasinaudoti tarnybiniu kaitumu toje pačioje ar kitoje valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje.

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

 

__________________________

(Valstybės tarnautojo parašas)

 

__________________________

(Tiesioginio vadovo parašas)

 

_________________

 

Papildyta priedu:

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

 

Valstybės tarnautojų kvalifikacinių klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo taisyklių

4 priedas

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2010 m. gruodžio 29 d. nutarimo Nr. 1860 redakcija)

 

Kitų valstybės tarnautojų, turinčių pavaldžių asmenų, kvalifikacijos vertinimo anketa

 

Vardas, pavardė

Pareigos

Data

Bendras balas

(gaunamas iki sveiko skaičiaus suapvalinus visų dalių balų vidurkį)

(pildo tiesioginis vadovas)

 

1

2

3

4

5

Tiesioginio vadovo komentaras (pagrindimas), jeigu jis nesutinka su valstybės tarnautojo pažymėtu balu, ir vertinimas

1. LYDERYSTĖ
(vertinama atsižvelgiant į reikšmes, pateiktas 1.1–1.9 punktuose)

£[]

£[]

£[]

£[]

£[]

 

1.1. Dalyvauja rengiant įstaigos strateginį / metinį veiklos planą ir žino, koks kiekvieno pavaldaus asmens indėlis į atitinkamą sritį

1.2. Nurodo savo pavaldiems asmenims veiksmų kryptį. Nuolat stebi pavaldžių asmenų veiklą, kad būtų pasiekti rezultatai

1.3. Paskirsto užduotis pagal veiklos prioritetus

1.4. Išskiria pagrindinius klausimus, veiklos tikslus ir uždavinius esant sudėtingai situacijai

1.5. Skatina ir diegia naujoves

1.6. Sugeba pasiekti, kad pavaldūs asmenys kuo aktyviau dalyvautų įstaigos veikloje

1.7. Įvertina galimas problemas ir imasi prevencinių veiksmų, kad jų išvengtų

1.8. Veiklą nukreipia taip, kad su mažiausiomis sąnaudomis būtų pasiektas didžiausias poveikis

1.9. Domisi veiklos tobulinimo galimybėmis, ieško būdų panaudoti naujoves padalinio veiklai pagerinti

2. ŽMOGIŠKŲJŲ IŠTEKLIŲ VALDYMAS
(vertinama atsižvelgiant į reikšmes, pateiktas 2.1–2.6 punktuose)

£[]

£[]

£[]

£[]

£[]

 

2.1. Perteikia įstaigos veiklos prioritetus pavaldiems asmenims ir užtikrina, kad pavaldžių asmenų individualūs veiklos tikslai sutaptų su padalinio tikslais

2.2. Pavaldiems asmenims suteikia veiklos grįžtamąjį ryšį

2.3. Skatina ir ugdo pavaldžius asmenis, numato galimus jų kvalifikacijos tobulinimo ir karjeros planus

2.4. Skatina, kad vadovaujamame padalinyje būtų plėtojama tolerancijos atmosfera ir užtikrinamos vienodos galimybės

2.5. Motyvuoja gerus tarnautojus ir imasi atitinkamų veiksmų dėl tų, kurių veikla netinkama

2.6. Išmano žmogiškųjų išteklių valdymą ir nuolat taiko šias žinias darbe, bendradarbiauja su personalo administravimo tarnyba / valstybės tarnautoju, atliekančiu personalo administravimo funkcijas

3. PROGRAMŲ IR PROJEKTŲ VALDYMAS 

(vertinama, jeigu įstaigoje taikoma projektinio valdymo sistema ir valstybės tarnautojas dalyvauja projektinio valdymo sistemoje)
(vertinama atsižvelgiant į reikšmes, pateiktas 3.1–3.5 punktuose)

£[]

£[]

£[]

£[]

£[]

 

3.1. Suvokia projektinio valdymo metodų svarbą, sugeba valdyti riziką, paskirsto darbus pagal išteklius ir prioritetus

3.2. Skatina kitus susitelkti į rezultatus ir laikytis terminų

3.3. Koordinuoja eigą pagal nustatytus rodiklius

3.4. Nustato sąryšį su kitais projektais ir susitaria dėl indėlio ir terminų

3.5. Supranta projektu suinteresuotų šalių svarbą. Numato galimą įtaką joms ir prireikus imasi numatytų veiksmų santykiams valdyti

4. FINANSŲ VALDYMAS
(vertinama atsižvelgiant į reikšmes, pateiktas 4.1–4.3 punktuose)

£[]

£[]

£[]

£[]

£[]

 

4.1. Žino ir supranta pagrindinius valstybės finansų valdymo principus, kuriais gali remtis ir pagrįsti sprendimų priėmimą

4.2. Žino ir supranta pagrindinius įstaigos finansų valdymo principus

4.3. Prisideda prie veiksmingo finansinių išteklių panaudojimo

5. ANALIZĖ IR PAGRINDIMAS
(vertinama atsižvelgiant į reikšmes, pateiktas 5.1–5.4 punktuose)

£[]

£[]

£[]

£[]

£[]

 

5.1. Supranta ir taiko geresnio reglamentavimo principus (būtinumas, proporcingumas, skaidrumas, prieinamumas ir atskaitomybė) teikdamas siūlymus dėl strateginių sprendimų priėmimo

5.2. Panaudoja informaciją ir apibendrintus duomenis geresnių sprendimų priėmimui ir padalinio valdymui

5.3. Analizuoja ir išskaido sudėtingą problemą ar situaciją į atskirai vykdomas dalis

5.4. Išanalizavęs ir susisteminęs informaciją, įžvelgia galimas problemas ir numato tolesnius veiksmus

6. KOMUNIKACIJA IR VIEŠIEJI RYŠIAI
(vertinama atsižvelgiant į reikšmes, pateiktas 6.1–6.5 punktuose)

£[]

£[]

£[]

£[]

£[]

 

6.1. Bendrauja, teikia konsultacijas ir padeda asmenims, kurie kreipiasi į įstaigą

6.2. Tinkamai suteikia visą reikiamą informaciją

6.3. Supranta komunikacijos svarbą padalinyje ir įstaigoje

6.4. Kuria ir palaiko ryšius su kitais padaliniais, pagal kompetenciją  bendrauja ir bendradarbiauja su kitomis įstaigomis

6.5. Bendradarbiauja su valstybės tarnautoju, atsakingu už komunikaciją

7. STRATEGINIS MĄSTYMAS
(vertinama atsižvelgiant į reikšmes, pateiktas 7.1–7.3 punktuose)

£[]

£[]

£[]

£[]

£[]

 

7.1. Žino ir supranta įstaigos strategiją ir tikslus

7.2. Žino ir supranta valstybės ir įstaigos prioritetus, moka juos perkelti į savo padalinio tikslus ir veiklą

7.3. Dalyvauja planuojant ir / ar priimant strateginius sprendimus dėl įstaigos veiklos tobulinimo

8. FIZINIŲ IR JURIDINIŲ ASMENŲ PRIEŽIŪROS FUNKCIJOS (vertinama, jeigu įstaiga atlieka priežiūros funkcijas)
(vertinama atsižvelgiant į reikšmes, pateiktas 8.1–8.5 punktuose)

£[]

£[]

£[]

£[]

£[]

 

8.1. Siekia mažinti administracinę naštą, koordinuoti veiklą su kitomis priežiūros institucijomis, užtikrina rizikos valdymo principų taikymą

8.2. Užtikrina, kad pavaldūs asmenys savo veikloje taikytų minimalios ir proporcingos priežiūros naštos; nediskriminavimo; planavimo; viešumo; metodinės pagalbos teikimo; funkcijų atskyrimo principus

8.3. Planuoja ūkio subjektų veiklos priežiūrą ir užtikrina, kad ūkio subjektų veiklos priežiūra kuo mažiau trikdytų ūkio subjektų veiklą

8.4. Teikia siūlymus dėl teisinio reglamentavimo keitimo, kuriuos įgyvendinus būtų šalinamos teisinio reglamentavimo spragos, mažinama reguliacinė ir priežiūros našta ūkio subjektams, veiksmingiau organizuojama ūkio subjektų veiklos priežiūra

8.5. Bendradarbiauja su ūkio subjektais, konsultuoja ūkio subjektus priežiūrą atliekančio subjekto kompetencijos klausimais, įgyvendina kitas prevencinio pobūdžio priemones, padedančias ūkio subjektams laikytis teisės aktų reikalavimų

 

Valstybės tarnautojas nurodo, ar esant galimybei norėtų pasinaudoti tarnybiniu kaitumu toje pačioje ar kitoje valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje.

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

 

__________________________

(Valstybės tarnautojo parašas)

 

__________________________

(Tiesioginio vadovo parašas)

 

_________________

 

Papildyta priedu:

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

 

Valstybės tarnautojų kvalifikacinių klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo taisyklių

5 priedas

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2010 m. gruodžio 29 d. nutarimo Nr. 1860 redakcija)

 

Karjeros valstybės tarnautojų kvalifikacijos vertinimo anketa

 

Vardas, pavardė

Pareigos

Data

Bendras balas

(gaunamas iki sveiko skaičiaus suapvalinus visų dalių balų vidurkį)

(pildo tiesioginis vadovas)

 

 

1

2

3

4

5

Tiesioginio vadovo komentaras (pagrindimas), jeigu jis nesutinka su valstybės tarnautojo pažymėtu balu, ir vertinimas

 

1. LYDERYSTĖ
(vertinama atsižvelgiant į reikšmes, pateiktas 1.1–1.10 punktuose)

£[]

£[]

£[]

£[]

£[]

 

1.1. Palaiko ir remia padalinyje dirbančių kolegų profesinio tobulėjimo siekius

1.2. Domisi kolegų nuomone ir ją vertina

1.3. Bendradarbiauja su kitais padaliniais ir skatina padalinių tarpusavio bendradarbiavimą

1.4. Yra draugiškas, kolegiškai bendrauja ir konstruktyviai atsiliepia į prašymus

1.5. Žino ir supranta savo veiklos indėlį  siekiant įgyvendinti  įstaigos strateginius tikslus

1.6. Yra susipažinęs su savo srities naujovėmis ir pritaiko naujas žinias praktikoje

1.7. Padeda kitiems suvokti veiksmų eigą ar perspektyvą, kurių jie patys nenumatė

1.8. Nuolat dalijasi su kolegomis aktualiomis žiniomis ar svarbia darbine informacija

1.9. Siūlo, kaip tobulinti darbo metodus ir procesus

1.10. Siūlo priemones įstaigos, padalinio veiklai gerinti, pasitelkiant komandos narių ir kitų suinteresuotų asmenų kūrybines idėjas

2. SUPRATIMAS APIE ŽMOGIŠKŲJŲ IŠTEKLIŲ VALDYMĄ
(vertinama atsižvelgiant į reikšmes, pateiktas 2.1–2.8 punktuose)

£[]

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

2.1. Supranta pagrindinius žmogiškųjų išteklių valdymo principus

2.2. Pripažįsta sunkumus ir žino, kada siūlyti pagalbą arba jos paprašyti 

2.3. Nusistato aiškius veiklos tikslus ir stebi vykdomą pažangą

2.4. Suprantamai išaiškina sprendimų priėmimo priežastis ir pasitikrina, ar buvo tinkamai suprastas

2.5. Gerbia visų kolegų įsitikinimus, individualumą ir teises

2.6. Skiria laiko kolegų interesams ir siekiams suprasti

2.7. Dirba su kitais, kad sukurtų ir įgyvendintų efektyvesnius veiklos procesus ir procedūras

2.8. Atlikdamas savo veiklą / paslaugą, siekia grįžtamojo ryšio

3. PROGRAMŲ IR PROJEKTŲ VALDYMAS (PPV)

(vertinama, jeigu įstaigoje taikoma projektinio valdymo sistema ir valstybės tarnautojas dalyvauja projektinio valdymo sistemoje)
(vertinama atsižvelgiant į reikšmes, pateiktas 3.1–3.6 punktuose)

£[]

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

3.1. Supranta, kokių rezultatų siekia, ir užtikrina atitinkamų veiksmų įgyvendinimą

3.2. Sugeba suvokti pagrindinius ryšius tarp nagrinėjamų klausimų ir atsakomybę

3.3. Nustato ir valdo pagrindinius ryšius ir sąsajas tarp užduočių

3.4. Suvokia ir tinkamai taiko pagrindinius projekto darbo metodus

3.5. Įvertina padarytą pažangą, siekdamas pagerinti veiklą ir suvaldyti riziką

3.6. Numato galimą riziką ir pagal kompetenciją imasi priemonių jai sumažinti

4. FINANSŲ VALDYMAS
(vertinama atsižvelgiant į reikšmes, pateiktas 4.1–4.4 punktuose)

£[]

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

4.1. Supranta įstaigos struktūrą ir kaip ji veikia

4.2. Supranta pagrindinius įstaigos finansų valdymo principus

4.3. Prireikus konsultuojasi su finansų specialistais

4.4. Optimaliai naudoja įstaigos materialinius išteklius

5. ANALIZĖ IR PAGRINDIMAS
(vertinama atsižvelgiant į reikšmes, pateiktas 5.1–5.4 punktuose)

£[]

£[]

£[]

£[]

£[]

 

 

5.1. Nustato pagrindines problemas ir siūlo galimus sprendimo būdus apsvarstydamas argumentus „už“ ir „prieš“ bei sprendimų variantų riziką

5.2. Seka informacijos srautus, sistemina, apibendrina ir perduoda informaciją

5.3. Teikdamas pasiūlymus vadovaujasi geresnio reglamentavimo principais (būtinumas, proporcingumas, skaidrumas, prieinamumas ir atskaitomybė)

5.4. Susieja surinktą informaciją su konkrečiais sprendimais, kad galėtų pagrįsti priimamus sprendimus ir juos tobulinti

 

 

Valstybės tarnautojas nurodo, ar esant galimybei norėtų pasinaudoti tarnybiniu kaitumu toje pačioje ar kitoje valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje.

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

 

__________________________

(Valstybės tarnautojo parašas)

 

__________________________

(Tiesioginio vadovo parašas)

 

_________________

 

 

 

Papildyta priedu:

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

 

Valstybės tarnautojų kvalifikacinių

klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų

tarnybinės veiklos vertinimo taisyklių

6 priedas

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2010 m. gruodžio 29 d.

nutarimo Nr. 1860 redakcija)

 

(Vertinimo komisijos išvados forma)

 

___________________________________________________________________________

(valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo komisijos pavadinimas)

 

VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO KOMISIJOS IŠVADA

 

____________ Nr._______

(data)

_________________

(sudarymo vieta)

 

Valstybės tarnautojo vardas ir pavardė________________________________________

 

Valstybės tarnautojo pareigos ______________________________________________

(nurodomas įstaigos pavadinimas,

___________________________________________________________________________

struktūrinio padalinio pavadinimas, pareigybė)

 

Vertinimo komisijos įvertinimas_____________________________________________

 

Vertinimo komisijos siūlymas ______________________________________________

___________________________________________________________________________

 

Vertinimo komisijos pirmininkas                 (Parašas)                          (Vardas ir pavardė)

 

Vertinimo komisijos nariai:                          (Parašai)                           (Vardai ir pavardės)

 

Vertinimo komisijos nario atskiroji nuomonė ___________________________________

___________________________________________________________________________

 

_______________________                    ____________                     ___________________

(vertinimo komisijos nario                              (parašas)                              (vardas ir pavardė)

pareigų pavadinimas)

 

Susipažinau

(Valstybės tarnautojo parašas)

(Vardas ir pavardė)

(Data)

 

___________________________________________________________________________

(valstybės tarnautoją į pareigas priimančio asmens žyma, nusprendus neįgyvendinti vertinimo komisijos siūlymo)

 

(Parašas)

(Vardas ir pavardė)

(Data)

 

Susipažinau

(Valstybės tarnautojo parašas)

(Vardas ir pavardė)

(Data)

_________________

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

4 priedas. Neteko galios nuo 2011-01-01

Priedo naikinimas:

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin. 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

 

Valstybės tarnautojų kvalifikacinių

klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų

tarnybinės veiklos vertinimo taisyklių

7 priedas

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2010 m. gruodžio 29 d.

nutarimo Nr. 1860 redakcija)

 

(Vertinimo komisijos išvados forma)

 

___________________________________________________________________________

(valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo komisijos pavadinimas)

 

VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO KOMISIJOS IŠVADA

 

______________ Nr._______

(data)

_________________

(sudarymo vieta)

 

Valstybės tarnautojo vardas ir pavardė ____________________________________________

 

Valstybės tarnautojo pareigos ___________________________________________________

(nurodomas įstaigos pavadinimas,

___________________________________________________________________________

struktūrinio padalinio pavadinimas, pareigybė)

 

Vertinimo komisijos įvertinimas _________________________________________________

 

Vertinimo komisijos siūlymas ___________________________________________________

(pritarti arba nepritarti tiesioginio vadovo motyvuotam siūlymui;

___________________________________________________________________________

nusprendus nepritarti tiesioginio vadovo motyvuotam siūlymui, pateikiami argumentai)

 

Vertinimo komisijos siūlymas atleisti _____________________________________________

 

 

Vertinimo komisijos pirmininkas                        (Parašas)                (Vardas ir pavardė)

 

Vertinimo komisijos nariai:                                 (Parašai)                (Vardai ir pavardės)

 

 

Vertinimo komisijos nario atskiroji nuomonė _______________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

_______________________                ______________               __________________

(vertinimo komisijos nario                           (parašas)                          (vardas ir pavardė)

pareigų pavadinimas)

 

Susipažinau

 

(Valstybės tarnautojo parašas)

(Vardas ir pavardė)

(Data)

___________________________________________________________________________

(valstybės tarnautoją į pareigas priimančio asmens žyma, nusprendus neįgyvendinti vertinimo komisijos siūlymo)

 

(Parašas)

(Vardas ir pavardė)

(Data)

 

Susipažinau

 

(Valstybės tarnautojo parašas)

(Vardas ir pavardė)

(Data)

 

_________________

 

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 166, 2010-02-24, Žin., 2010, Nr. 23-1078 (2010-02-25), i. k. 1101100NUTA00000166

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

 

Valstybės tarnautojų kvalifikacinių

klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų

tarnybinės veiklos vertinimo taisyklių

8 priedas

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2011 m. gegužės 18 d.

nutarimo Nr. 570 redakcija)

 

(Vertinimo komisijos posėdžio protokolo forma)

 

__________________________________________________________________

(valstybės ar savivaldybės institucijos ar įstaigos pavadinimas)

 

VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO KOMISIJOS posėdžio protokolas

 

__________________ Nr.______

(data)

______________________

(sudarymo vieta)

 

Vertinimo komisijos, sudarytos _____________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________ ,

(įsakymo ar potvarkio, kuriuo sudaryta komisija, data, numeris)

posėdis įvyko ______________________, posėdžio pradžia __________________________ ,

(data)                                                           (nurodomas laikas)

posėdžio pabaiga _____________________.

(nurodomas laikas)

 

Komisijos pirmininkas _____________________

Komisijos sekretorius ______________________

Komisijos nariai: _________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

Kiti dalyviai: ___________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

 

 

Darbotvarkė. Šių valstybės tarnautojų __________________________  tarnybinės

(nurodoma, ar eilinis, ar neeilinis)

veiklos vertinimas:

 

 

 

 

Vertinamo valstybės tarnautojo duomenys

Tiesioginio vadovo įvertinimas*

Komisijos narių įvertinimas*

Komisijos įvertinimas*

Tiesioginio vadovo siūlymas

Komisijos narių siūlymai**

Komisijos siūlomas sprendimas

vardas, pavardė

pareigybė (pažymėti, jeigu pakaitinis)

lygis ir kategorija

kvalifikacinė klasė (jeigu suteikta)

komisijos nario vardas, pavardė

komisijos nario vardas, pavardė

komisijos nario vardas, pavardė

komisijos nario vardas, pavardė

komisijos nario vardas, pavardė

komisijos nario vardas, pavardė

komisijos nario vardas, pavardė

komisijos nario vardas, pavardė

komisijos nario vardas, pavardė

komisijos nario vardas, pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Įrašyti žodžius „labai gerai“, „gerai“, „patenkinamai“ arba „nepatenkinamai“.

** Įrašyti žodžius „pritarti tiesioginio vadovo siūlymui“ arba, jeigu komisijos narys nepritaria tiesioginio vadovo siūlymui, įrašyti komisijos nario siūlymą.

 

Komisijos pirmininkas                                        ____________                                 _____________________

(parašas)                                             (vardas ir pavardė)

 

Komisijos sekretorius                                         ____________                                 _____________________

(parašas)                                             (vardas ir pavardė)

 

Komisijos nariai                                                  ____________                                 _____________________

(parašas)                                             (vardas ir pavardė)

 

_________________

 

Papildyta priedu:

Nr. 570, 2011-05-18, Žin., 2011, Nr. 61-2897 (2011-05-21), i. k. 1111100NUTA00000570

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2002 m. birželio 17 d. nutarimu Nr. 909

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2010 m. gruodžio 29 d.

nutarimo Nr. 1860 redakcija)

 

valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo kriterijai

 

I. ĮSTAIGŲ VADOVŲ IR JŲ PAVADUOTOJŲ, ADMINISTRACIJŲ VADOVŲ, DEPARTAMENTŲ (VALDYBŲ) DIREKTORIŲ IR JŲ PAVADUOTOJŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO KRITERIJAI

 

LYDERYSTĖ

Iškelia sau ir pavaldiems asmenims aiškius tikslus ir siekia juos įgyvendinti

Diegia, skleidžia įstaigos misiją, viziją, vertybes ir sugeba įkvėpti to siekti kitus

Tobulina įstaigos valdymą (struktūrą ir procedūras), remdamasis įstaigos misija, vizija ir tikslais

Skatina naujovių diegimą įstaigoje

Planuoja / dalyvauja planuojant  įstaigos veiklą, iš anksto numatydamas galimas problemas ir jų sprendimo būdus

Siekia didžiausio savo veiklos rezultato su mažiausiomis sąnaudomis

Siekia, kad pavaldūs asmenys kuo aktyviau dalyvautų įstaigos veikloje

Tobulėja mokydamasis iš patirties

Bendrauja ir bendradarbiauja su politikais, kitais įstaigos veikla suinteresuotais asmenimis, siekdamas įgyvendinti nustatytus įstaigos tikslus


ŽMOGIŠKŲJŲ IŠTEKLIŲ VALDYMAS

Ugdo pavaldžių asmenų gebėjimus siekdamas įgyvendinti įstaigos strateginius ir / ar metinius veiklos tikslus ir uždavinius

Nustato, ugdo ir panaudoja pavaldžių asmenų gebėjimus

Suburia asmenis veiksmingam komandiniam darbui

Valdo pokyčius įvertindamas numatomą pasipriešinimą ir skatina glaudesnį bendradarbiavimą

Laikosi personalo valdymo procedūrų / veiksmingai įgyvendina personalo valdymo priemones

PROGRAMŲ IR PROJEKTŲ VALDYMAS (vertinama, jeigu įstaigoje taikoma projektinio valdymo sistema ir valstybės tarnautojas dalyvauja projektinio valdymo sistemoje)

Prisiima atsakomybę už programos ar projekto teikiamos naudos nustatymą ir sėkmingą įgyvendinimą

Nustato galimą programos ar projekto riziką, stebi ją ir įvairiomis priemonėmis kontroliuoja

Palaiko ryšius su programos ar projekto veikla suinteresuotais asmenimis

Užtikrina, kad būtų reguliariai atliekamas sprendimų poveikio vertinimas ir pateikiama šiam vertinimui parengti reikalinga informacija

Glaudžiai bendradarbiauja su padaliniu ar valstybės tarnautoju, atsakingu už projektų valdymą


FINANSŲ VALDYMAS

Dalyvauja rengiant įstaigos strateginį planą ir / ar metinį veiklos planą, sugeba tinkamai bendrauti ir bendradarbiauti šiais klausimais įstaigoje ir už jos ribų

Užtikrina ar dalyvauja užtikrinant veiksmingą finansų valdymą

Siekia, kad būtų užtikrintas įstaigos biudžeto ir išlaidų skaidrumas

ANALIZĖ IR PAGRINDIMAS

Analizuoja ir panaudoja informaciją geresniam sprendimų priėmimui

Laiku pastebi problemas ir įžvelgia jų priežastis

Sistemiškai skaido daugiaplanes problemas ar situacijas į sudedamąsias dalis

Ieško problemų sprendimo variantų taikydamas įvairius metodus

Priimdamas sprendimus, bendradarbiauja su įvairių sričių analitikais ir ekspertais

KOMUNIKACIJA IR VIEŠIEJI RYŠIAI

Naudoja komunikacijos priemones, siekdamas įtraukti suinteresuotus asmenis į įstaigos veiklos gerinimo procesą

Kuria ir plėtoja įstaigos kultūrą: skatina bendravimą ir bendradarbiavimą tiek įstaigos viduje, tiek ir su visomis suinteresuotomis šalimis

Kuria ir tobulina aplinką, kuri užtikrina glaudžius ryšius tarp politikos formavimo ir įgyvendinimo

Išmano, kaip įstaiga gali ir turi bendrauti ir bendradarbiauti tiek viduje, tiek už įstaigos ribų

Suvokia  padalinio ar valstybės tarnautojo, atsakingo už komunikaciją, vaidmenį ir su juo bendradarbiauja

STRATEGINIS MĄSTYMAS

Įneša indėlį formuojant įstaigos strategiją ir tikslus

Žino ir supranta valstybės prioritetus, platesnį politinį kontekstą ir institucines ribas, išmano, kaip visa tai panaudoti siekiant įstaigos strateginių tikslų

Suvokia, nustato ir įvertina pagrindinius rezultatų užtikrinimo veiksnius

Sugeba pagrįsti faktais ir įrodymais veiksmus, pasirinktus siekiant įgyvendinti įstaigos strategiją ir tikslus

GEBĖJIMAS ATLIKTI PAREIGYBĖS APRAŠYME NURODYTAS FUNKCIJAS

Užduotis atlieka kokybiškai

Užduotis atlieka laiku

Pasiekia nustatytus veiklos rezultatų vertinimo rodiklius

FIZINIŲ IR JURIDINIŲ ASMENŲ PRIEŽIŪROS FUNKCIJŲ ATLIKIMAS (vertinama, jeigu įstaiga atlieka priežiūros funkcijas)

Siekia mažinti administracinę naštą, koordinuoti veiklą su kitomis priežiūros institucijomis, užtikrina rizikos valdymo principų taikymą

Užtikrina, kad pavaldūs asmenys savo veikloje taikytų minimalios ir proporcingos priežiūros naštos; nediskriminavimo; planavimo; viešumo; metodinės  pagalbos teikimo; funkcijų atskyrimo principus

Planuoja ūkio subjektų veiklos priežiūrą ir užtikrina, kad ūkio subjektų veiklos priežiūra kuo mažiau trikdytų ūkio subjektų veiklą

Teikia siūlymus dėl teisinio reglamentavimo keitimo, kuriuos įgyvendinus būtų šalinamos teisinio reglamentavimo spragos, mažinama reguliacinė ir priežiūros našta ūkio subjektams, veiksmingiau organizuojama ūkio subjektų veiklos priežiūra

Bendradarbiauja su ūkio subjektais, konsultuoja ūkio subjektus priežiūrą atliekančios įstaigos kompetencijos klausimais, įgyvendina kitas prevencinio pobūdžio priemones, padedančias ūkio subjektams laikytis teisės aktų  reikalavimų

 

II. KITŲ VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ, TURINČIŲ PAVALDŽIŲ ASMENŲ, TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO KRITERIJAI

 

LYDERYSTĖ

Dalyvauja rengiant įstaigos strateginį / metinį veiklos planą ir žino, koks kiekvieno pavaldaus asmens indėlis į atitinkamą sritį

Nurodo pavaldiems asmenims veiksmų kryptį. Nuolat stebi pavaldžių asmenų veiklą, kad būtų pasiekti rezultatai

Paskirsto užduotis pagal veiklos prioritetus

Išskiria pagrindinius klausimus, veiklos tikslus ir uždavinius esant sudėtingai situacijai

Skatina ir diegia naujoves

Sugeba pasiekti, kad pavaldūs asmenys kuo aktyviau dalyvautų įstaigos veikloje

Įvertina galimas problemas ir imasi prevencinių veiksmų, kad jų išvengtų

Veiklą nukreipia taip, kad su mažiausiomis sąnaudomis būtų pasiektas didžiausias poveikis

Domisi veiklos tobulinimo galimybėmis, ieško būdų panaudoti naujoves padalinio veiklai gerinti

ŽMOGIŠKŲJŲ IŠTEKLIŲ VALDYMAS

Perteikia įstaigos veiklos prioritetus pavaldiems asmenims ir užtikrina, kad pavaldžių asmenų individualūs veiklos tikslai sutaptų su padalinio tikslais

Pavaldiems asmenims suteikia veiklos grįžtamąjį ryšį

Skatina ir ugdo pavaldžius asmenis, numato galimus jų kvalifikacijos tobulinimo ir karjeros planus

Skatina, kad vadovaujamame padalinyje būtų plėtojama tolerancijos atmosfera ir užtikrinamos vienodos galimybės

Motyvuoja gerus tarnautojus ir imasi atitinkamų veiksmų dėl tų, kurių veikla netinkama

Išmano žmogiškųjų išteklių valdymą ir nuolat taiko šias žinias darbe, bendradarbiauja su personalo administravimo tarnyba / valstybės tarnautoju, atliekančiu personalo administravimo funkcijas

PROGRAMŲ IR PROJEKTŲ VALDYMAS

(vertinama, jeigu įstaigoje taikoma projektinio valdymo sistema ir valstybės tarnautojas dalyvauja projektinio valdymo sistemoje)

Suvokia projektinio valdymo metodų svarbą, sugeba valdyti riziką, paskirsto darbus pagal išteklius ir prioritetus

Skatina kitus susitelkti į rezultatus ir laikytis terminų

Koordinuoja eigą pagal nustatytus rodiklius

Nustato sąryšį su kitais projektais ir susitaria dėl indėlio ir terminų

Supranta projektu suinteresuotų šalių svarbą. Numato galimą įtaką joms ir prireikus imasi numatytų veiksmų santykiams valdyti


FINANSŲ VALDYMAS

Žino ir supranta pagrindinius valstybės finansų valdymo principus, kuriais gali remtis ir pagrįsti sprendimų priėmimą

Žino ir supranta pagrindinius įstaigos finansų valdymo principus

Prisideda prie veiksmingo finansinių išteklių panaudojimo

ANALIZĖ IR PAGRINDIMAS

Supranta ir taiko geresnio reglamentavimo principus (būtinumas, proporcingumas, skaidrumas, prieinamumas ir atskaitomybė) teikdamas siūlymus dėl strateginių sprendimų priėmimo

Panaudoja informaciją ir apibendrintus duomenis geresnių sprendimų priėmimui ir padalinio valdymui

Analizuoja ir išskaido sudėtingą problemą ar situaciją į atskirai vykdomas dalis

Išanalizavęs ir susisteminęs informaciją, įžvelgia galimas problemas ir numato tolesnius veiksmus

KOMUNIKACIJA IR VIEŠIEJI RYŠIAI

Bendrauja, teikia konsultacijas ir padeda asmenims, kurie kreipiasi į įstaigą

Tinkamai suteikia visą reikiamą informaciją

Supranta komunikacijos svarbą padalinyje ir įstaigoje

Kuria ir palaiko ryšius su kitais padaliniais, pagal kompetenciją bendrauja ir bendradarbiauja su kitomis įstaigomis

Bendradarbiauja su valstybės tarnautoju, atsakingu už komunikaciją

STRATEGINIS MĄSTYMAS

Žino ir supranta įstaigos strategiją ir tikslus

Žino ir supranta valstybės ir įstaigos prioritetus, moka juos perkelti į savo padalinio tikslus ir veiklą

Dalyvauja planuojant ir / ar priimant strateginius sprendimus dėl įstaigos veiklos tobulinimo

GEBĖJIMAS ATLIKTI PAREIGYBĖS APRAŠYME NURODYTAS FUNKCIJAS

Užduotis atlieka kokybiškai

Užduotis atlieka laiku

Pasiekia nustatytus veiklos rezultatų vertinimo rodiklius

FIZINIŲ IR JURIDINIŲ ASMENŲ PRIEŽIŪROS FUNKCIJŲ ATLIKIMAS (vertinama, jeigu įstaiga atlieka priežiūros funkcijas)

Siekia mažinti administracinę naštą, koordinuoti veiklą su kitomis priežiūros institucijomis, užtikrina rizikos valdymo principų taikymą

Užtikrina, kad pavaldūs asmenys savo veikloje taikytų minimalios ir proporcingos priežiūros naštos; nediskriminavimo; planavimo; viešumo; metodinės  pagalbos teikimo; funkcijų atskyrimo principus

Planuoja ūkio subjektų veiklos priežiūrą ir užtikrina, kad ūkio subjektų veiklos priežiūra kuo mažiau trikdytų ūkio subjektų veiklą

Teikia siūlymus dėl teisinio reglamentavimo keitimo, kuriuos įgyvendinus būtų šalinamos teisinio reglamentavimo spragos, mažinama reguliacinė ir priežiūros našta ūkio subjektams, veiksmingiau organizuojama ūkio subjektų veiklos priežiūra

Bendradarbiauja su ūkio subjektais, konsultuoja ūkio subjektus priežiūrą atliekančio subjekto kompetencijos klausimais, įgyvendina kitas prevencinio pobūdžio priemones, padedančias ūkio subjektams laikytis teisės aktų  reikalavimų

 

III. KARJEROS VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO KRITERIJAI

 

LYDERYSTĖ

Palaiko ir remia padalinyje dirbančių kolegų profesinio tobulėjimo siekius

Domisi ir vertina kolegų nuomonę

Bendradarbiauja su kitais padaliniais ir skatina padalinių tarpusavio bendradarbiavimą

Yra draugiškas, kolegiškai bendrauja ir konstruktyviai atsiliepia į prašymus

Žino ir supranta savo veiklos indėlį siekiant įgyvendinti įstaigos strateginius tikslus

Yra susipažinęs su savo srities naujovėmis ir pritaiko naujas žinias praktikoje

Padeda kitiems suvokti veiksmų eigą ar perspektyvą, kurių jie patys nenumatė

Nuolat dalijasi su kolegomis aktualiomis žiniomis ar svarbia darbine informacija

Siūlo, kaip tobulinti darbo metodus ir procesus

Siūlo priemones įstaigos, padalinio veiklai gerinti, pasitelkiant komandos narių ir kitų suinteresuotų asmenų kūrybines idėjas

SUPRATIMAS APIE ŽMOGIŠKŲJŲ IŠTEKLIŲ VALDYMĄ

Supranta pagrindinius žmogiškųjų išteklių valdymo principus

Pripažįsta sunkumus ir žino, kada siūlyti pagalbą arba jos paprašyti 

Nusistato aiškius veiklos tikslus ir stebi vykdomą pažangą

Suprantamai išaiškina sprendimų priėmimo priežastis ir pasitikrina, ar buvo tinkamai suprastas

Gerbia visų kolegų įsitikinimus, individualumą ir teises

Skiria laiko kolegų interesams ir siekiams suprasti

Dirba su kitais, kad sukurtų ir įgyvendintų efektyvesnius veiklos procesus ir procedūras

Atlikdamas savo veiklą / paslaugą, siekia grįžtamojo ryšio

PROGRAMŲ IR PROJEKTŲ VALDYMAS (vertinama, jeigu įstaigoje taikoma projektinio valdymo sistema ir valstybės tarnautojas dalyvauja projektinio valdymo sistemoje)

Supranta, kokių rezultatų siekia, ir užtikrina atitinkamų veiksmų įgyvendinimą

Sugeba suvokti pagrindinius ryšius tarp nagrinėjamų klausimų ir atsakomybę

Nustato ir valdo pagrindinius ryšius ir sąsajas tarp užduočių

Suvokia ir tinkamai taiko pagrindinius projekto darbo metodus

Įvertina padarytą pažangą, siekdamas pagerinti veiklą ir suvaldyti riziką

Numato galimą riziką ir pagal kompetenciją imasi priemonių jai sumažinti


FINANSŲ VALDYMAS

Supranta įstaigos struktūrą ir kaip ji veikia

Supranta pagrindinius įstaigos finansų valdymo principus

Prireikus konsultuojasi su finansų specialistais

Optimaliai naudoja įstaigos materialinius išteklius

ANALIZĖ IR PAGRINDIMAS

Nustato pagrindines problemas ir siūlo galimus sprendimo būdus apsvarstydamas argumentus „už“ ir „prieš“ bei sprendimų variantų riziką

Seka informacijos srautus, sistemina, apibendrina ir perduoda informaciją

Teikdamas pasiūlymus vadovaujasi geresnio reglamentavimo principais (būtinumas, proporcingumas, skaidrumas, prieinamumas ir atskaitomybė)

Susieja surinktą informaciją su konkrečiais sprendimais, kad galėtų pagrįsti priimamus sprendimus ir juos tobulinti

GEBĖJIMAS ATLIKTI PAREIGYBĖS APRAŠYME NURODYTAS FUNKCIJAS

Užduotis atlieka kokybiškai

Užduotis atlieka laiku

Pasiekia nustatytus veiklos rezultatų vertinimo rodiklius

 

_________________

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 195, 2003-02-07, Žin., 2003, Nr. 15-612 (2003-02-12), i. k. 1031100NUTA00000195

Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 17 d. nutarimo Nr. 909 "Dėl Valstybės tarnautojų kvalifikacinių klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų vertinimo tvarkos bei valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo kriterijų" pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 358, 2005-04-04, Žin., 2005, Nr. 45-1441 (2005-04-07), i. k. 1051100NUTA00000358

Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 17 d. nutarimo Nr. 909 "Dėl Valstybės tarnautojų kvalifikacinių klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų vertinimo tvarkos bei Valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo kriterijų" pakeitimo

 

3.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 794, 2006-08-25, Žin., 2006, Nr. 92-3610 (2006-08-29), i. k. 1061100NUTA00000794

Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 17 d. nutarimo Nr. 909 "Dėl Valstybės tarnautojų kvalifikacinių klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų vertinimo taisyklių bei Valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo kriterijų" pakeitimo

 

4.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 1106, 2007-10-17, Žin., 2007, Nr. 110-4508 (2007-10-25), i. k. 1071100NUTA00001106

Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 17 d. nutarimo Nr. 909 "Dėl Valstybės tarnautojų kvalifikacinių klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų vertinimo taisyklių bei Valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo kriterijų" pakeitimo

 

5.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 861, 2008-09-03, Žin., 2008, Nr. 105-4020 (2008-09-12), i. k. 1081100NUTA00000861

Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 17 d. nutarimo Nr. 909 "Dėl Valstybės tarnautojų kvalifikacinių klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo taisyklių bei Valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo kriterijų" pakeitimo

 

6.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 1016, 2009-09-09, Žin., 2009, Nr. 109-4604 (2009-09-11), i. k. 1091100NUTA00001016

Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 17 d. nutarimo Nr. 909 "Dėl Valstybės tarnautojų kvalifikacinių klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo taisyklių bei valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo kriterijų" pakeitimo

 

7.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 166, 2010-02-24, Žin., 2010, Nr. 23-1078 (2010-02-25), i. k. 1101100NUTA00000166

Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 17 d. nutarimo Nr. 909 "Dėl Valstybės tarnautojų kvalifikacinių klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo taisyklių bei valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo kriterijų" pakeitimo

 

8.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 1860, 2010-12-29, Žin., 2010, Nr. 158-8050 (2010-12-31), i. k. 1101100NUTA00001860

Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 17 d. nutarimo Nr. 909 "Dėl Valstybės tarnautojų kvalifikacinių klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo taisyklių bei Valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo kriterijų" pakeitimo

 

9.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 570, 2011-05-18, Žin., 2011, Nr. 61-2897 (2011-05-21), i. k. 1111100NUTA00000570

Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 17 d. nutarimo Nr. 909 "Dėl Valstybės tarnautojų kvalifikacinių klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo taisyklių bei valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo kriterijų" pakeitimo