Suvestinė redakcija nuo 2008-05-01

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2006, Nr. 73-2793, i. k. 1062230ISAK00A1-177

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL EUROPOS PABĖGĖLIŲ FONDO PROGRAMOS PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMO PRIEŽIŪROS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2006 m. birželio 23 d. Nr. A1-177

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Europos pabėgėlių fondo Lietuvoje daugiamete (2005–2007 m.) programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 14 d. įsakymu Nr. A1-110 (Žin., 2006, Nr. 45-1634):

1. Tvirtinu Europos pabėgėlių fondo programos projektų įgyvendinimo priežiūros taisykles (pridedama).

2. Pavedu šio įsakymo vykdymo kontrolę ministerijos sekretorei Violetai Murauskaitei.

 

 

 

L. E. FINANSŲ MINISTRO PAREIGAS,

L. E. SOCIALINĖS APSAUGOS IR

DARBO MINISTRO PAREIGAS                                                           ZIGMANTAS BALČYTIS


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

socialinės apsaugos ir darbo ministro

2006 m. birželio 23 d. įsakymu Nr. A1-177

 

EUROPOS PABĖGĖLIŲ FONDO PROGRAMOS PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMO PRIEŽIŪROS TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Europos pabėgėlių fondo (toliau – EPF) projektų įgyvendinimo priežiūros taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato bendrąsias projektų įgyvendinimo priežiūros bei lėšų panaudojimo kontrolės procedūras bei tvarką, kuria vadovaujasi EPF finansinę paramą administruojančios institucijos, nustatydamos ir šalindamos pažeidimus, susijusius su Europos Sąjungos (toliau – ES) finansinės paramos naudojimu, taip pat nustatydamos apribojimus gauti ES finansinę paramą.

2. Taisyklėse vartojamos sąvokos:

Atsakinga institucija – Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, atsakinga už EPF administravimą ir palaikanti ryšius su Europos Komisija bei įgyvendinanti kitas funkcijas, Europos Tarybos sprendimu Nr. 2004/904/EB priskirtas atsakingai institucijai.

Bendrojo finansavimo lėšos – Lietuvos Respublikos lėšos projektams, kuriems skirta EPF programos lėšų, bendrai finansuoti. Bendrojo finansavimo lėšos gali būti skirtos iš Lietuvos Respublikos valstybės ir (ar) savivaldybių biudžetų, taip pat kitų piniginių išteklių, kuriais disponuoja valstybė ir (ar) savivaldybės ir (ar) kiti ūkio subjektai.

Deleguota institucija – Paramos fondas Europos socialinio fondo agentūra, atsakinga už priskirtos EPF programos projektų administravimą ir įgyvendinimo priežiūrą.

Parama – Europos pabėgėlių fondo ir bendrojo finansavimo lėšos, skirtos projektams finansuoti. Parama apibendrina visas galimas finansavimo teikimo formas (subsidiją, dotaciją ir kitas).

Paramos valdymo ir kontrolės sistemos sisteminis trūkumas (toliau – sisteminis trūkumas) – paramą administruojančios institucijos ir (ar) projekto vykdytojų nuolatinis nesilaikymas paramai administruoti ir naudoti nustatytų reikalavimų, ypač projektų atrankos skaidrumo, veiklos ir išlaidų tinkamumo, Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) nuostatų laikymosi, tinkamo dokumentų saugojimo ir galimybių juos tikrinti bei audituoti sudarymo srityse.

Pareiškėjai arba projektų vykdytojai – institucijos, įmonės, įstaigos ir organizacijos, kurių vardu yra teikiama paraiška. Pareiškėjas ir (ar) partneriai (jeigu taikoma) gali būti tik institucijos, įstaigos, įmonės, organizacijos, nurodytos Gairėse pareiškėjams pagal Europos pabėgėlių fondo Lietuvoje daugiametę (2005–2007 m.) ir Europos pabėgėlių fondo Lietuvoje atitinkamų metų metines programas, ir teikiančios paraišką EPF paramai gauti.

Partneris – juridinis asmuo, tiesiogiai įvardytas projekto aprašyme, prisidedantis savo veikla ir (ar) finansiniais ištekliais prie projekto tikslų įgyvendinimo.

Pažeidimas – Lietuvos Respublikos ir (ar) Europos Sąjungos teisės aktų nuostatų pažeidimas veikimu arba neveikimu, dėl kurio atsirado arba galėjo atsirasti valstybės ir (ar) Europos Sąjungos biudžeto nuostolių.

Pažeidimų kontrolierius – paramą administruojančios institucijos vadovo arba jo įgalioto asmens paskirtas valstybės tarnautojas arba darbuotojas, atsakingas už paramą administruojančios institucijos veiksmų, susijusių su pažeidimų nustatymu, tyrimu, šalinimu ir prevencija, koordinavimą bei bendradarbiavimą su kitomis paramą administruojančiomis institucijomis ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – FNTT).

Pažeidimo tyrimas – paramą administruojančios institucijos atliekamas projekto vykdytojo pateiktos ir papildomai pareikalautos informacijos, duomenų bei dokumentų patikrinimas, patikra vietoje, paaiškinimų apie pažeidimo aplinkybes prašymas ir (ar) kiti veiksmai, kuriais siekiama ištirti nustatytą arba įtariamą pažeidimą.

Projektas – veiklų visuma, turinti aiškiai nustatytus finansinius ir techninius jų vertinimo kriterijus. Jo tikslas yra įgyvendinti EPF programos siekius.

Sutartis – nustatyta tvarka pasirašytas dokumentas, kuriame yra nurodytos pagrindinės sąlygos, kuriomis turi vadovautis paramos gavėjas, įgyvendindamas projektą.

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-72, 2007-03-16, Žin., 2007, Nr. 33-1201 (2007-03-20), i. k. 1072230ISAK000A1-72

 

II. PROJEKTŲ PATIKRA VIETOJE

 

3. Deleguota institucija privalo atlikti kiekvieno projekto patikrą įgyvendinimo vietoje mažiausiai vieną kartą per projekto įgyvendinimo laikotarpį. Jei deleguota institucija neatliko projekto patikros vietoje, projekto vykdytojui negali būti išmokėta galutinė suma.

4. Deleguota institucija atlieka planines ir neplanuotas patikras vietose:

4.1. planines patikras vietose deleguota institucija atlieka pagal metinį planą, kurį ji peržiūri ir gali atnaujinti, atsižvelgdama į kiekvieno projekto įgyvendinimo eigą ir nustatytus projekto įgyvendinimo sunkumus. Metinį patikrų vietose planą ir jo pakeitimus tvirtina deleguotos institucijos vadovas arba jo įgaliotas asmuo;

4.2. neplanuotas patikras vietose deleguota institucija privalo atlikti esant įtarimui, kad projekto vykdytojo teikiama informacija yra netiksli, neišsami arba klaidinanti.

5. Patikra vietoje neturi trukdyti įgyvendinti projekto ir neturi reikalauti pernelyg didelių deleguotos institucijos išteklių. Patikros vietoje tikslas ir tikrinimo elementai turi būti apibrėžti patikros vietoje lape. Deleguota institucija gali tikrinti projekto vykdytojo ir jo partnerio(-ių) ūkinę veiklą tik tiek, kiek ji yra susijusi su tikrinamo projekto įgyvendinimu.

6. Patikrą vietoje priklausomai nuo deleguotos institucijos organizacinės struktūros ir žmogiškųjų išteklių atlieka vienas arba keli deleguotos institucijos įgalioti darbuotojai.

7. Atsakinga institucija patikroms vietose atlikti parengia ir patvirtina standartinį patikros vietoje lapą (kitaip – patikros vietose atlikimo suvestinė). Pavyzdinė patikros vietoje lapo forma pateikiama šių Taisyklių 1 priede.

8. Prieš atlikdamas patikrą vietoje, ją atlikti paskirtas(-i) deleguotos institucijos darbuotojas(-ai) privalo išanalizuoti visą deleguotos institucijos turimą informaciją apie planuojamą patikrinti projektą:

8.1. susipažinti su informacinėje sistemoje (jeigu tokia sistema yra sukurta ir veikianti) ir projekto byloje saugomais dokumentais;

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-72, 2007-03-16, Žin., 2007, Nr. 33-1201 (2007-03-20), i. k. 1072230ISAK000A1-72

 

8.2. pagal Taisyklių 8.1 punkte nurodytus dokumentus ir kitą turimą informaciją nuspręsti, kokie projekto elementai yra rizikingiausi ir privalo būti patikrinti;

8.3. prireikus papildyti standartinį patikros vietoje lapą papildomais tikrinimo klausimais.

9. Jei patikrą vietoje atlieka daugiau kaip vienas deleguotos institucijos darbuotojas, deleguota institucija nustato patikrą vietoje atliekančių darbuotojų darbo bei atsakomybės pasidalijimo tvarką.

10. Apie patikrą vietoje deleguota institucija turi raštu, faksu arba registruotu laišku informuoti projekto vykdytoją, likus ne mažiau kaip 5 darbo dienoms iki patikros vietoje atlikimo. Siunčiamame rašte deleguota institucija nurodo:

10.1. patikros vietoje datą;

10.2. patikrą vietoje atliksiančio(-ių) darbuotojo(-ų) vardą, pavardę ir kontaktinius duomenis;

10.3. numatomą patikros vietoje apimtį;

10.4. projekto vykdytojo ir (ar) projekto partnerių atstovus, kurie turėtų dalyvauti atliekant patikrą;

10.5. projekto įgyvendinimo dokumentus, kuriuos projekto vykdytojas privalės pateikti patikrą vietoje atliekantiems deleguotos institucijos darbuotojams.

11. Jei išankstinis projekto vykdytojo informavimas apie planuojamą patikrą vietoje gali neigiamai paveikti patikros vietoje rezultatus, deleguota institucija patikrą vietoje gali atlikti prieš tai iš anksto neinformavusi projekto vykdytojo.

12. Atlikdamas patikrą vietoje, deleguotos institucijos darbuotojas pildo patikros vietoje lapą.

13. Atliekant patikrą vietoje turi būti tikrinama, ar:

13.1. projekto vykdytojo deleguotai institucijai pateiktoje paraiškoje, mokėjimo prašymuose ir projekto ataskaitose nurodyta informacija yra teisinga ir atitinka projekto vykdytojo saugomus originalius dokumentus;

13.2. atlikti darbai, suteiktos paslaugos ir įsigytos prekės, už kurias projekto vykdytojas atsiskaitė deleguotai institucijai;

13.3. nepasikeitė duomenys, turintys įtakos nustatant paramos poreikį;

13.4. nėra padaryta ES ir nacionalinių teisės aktų pažeidimų projekto vykdytojui naudojant paramos lėšas;

13.5. projekto vykdytojas ir (ar) partneriai įgyvendina projekto viešinimo priemones;

13.6. projekto vykdytojas atskirai tvarko bendrojo finansavimo ir EPF paramos lėšų apskaitą.

14. Kitus patikros vietoje tikrinimo elementus deleguota institucija nustato rengdama patikros vietoje lapą ir atsižvelgdama į EPF veiklų sritis ir jų pobūdį.

15. Jei patikrą vietoje atliekantiems deleguotos institucijos darbuotojams kyla pagrįstų įtarimų, kad projekto vykdytojas sutartį vykdo netinkamai, ir kilusių neaiškumų per deleguotos institucijos nustatytą patikros vietoje laiką išsiaiškinti nepavyksta, patikrą vietoje atliekantis darbuotojas turi kreiptis į deleguotos institucijos vadovą arba jo įgaliotą asmenį su prašymu pratęsti patikros atlikimo terminą ir (ar) skirti papildomų darbuotojų patikrai vietoje atlikti.

16. Atlikęs patikrą vietoje, deleguotos institucijos darbuotojas per 3 darbo dienas parengia patikros vietoje ataskaitą. Patikros vietoje ataskaitoje deleguotos institucijos darbuotojas pateikia patikros vietoje rezultatus, išvadas ir rekomendacijas dėl tolesnio projekto įgyvendinimo, prireikus nustato privalomus projekto vykdytojui nurodymus ir siūlymus dėl tolesnių deleguotos institucijos veiksmų.

17. Atlikdama patikrą vietoje nustačiusi neesminių neatitikimų, kurie nepažeidžia sutarties ir gali būti ištaisyti projekto vykdytojo, deleguota institucija suformuluoja reikalavimus projekto vykdytojui ir nustato terminą, per kurį šie reikalavimai turi būti įvykdyti. Apie reikalavimus ir jų įvykdymo terminus deleguota institucija raštu informuoja projekto vykdytoją. Apie reikalavimų įvykdymą projekto vykdytojas turi pranešti deleguotai institucijai, pateikdamas laisvos formos ataskaitą (jei deleguota institucija nenurodo kitaip) apie neatitikimų pašalinimą. Ataskaitoje būtina nurodyti:

17.1. paramos sutarties numerį;

17.2. projekto pavadinimą;

17.3. projekto vykdytojo adresą, telefoną, faksą, el. pašto adresą;

17.4. partnerius (jeigu turi);

17.5. deleguotos institucijos nurodytus neatitikimus;

17.6. terminą, iki kada turėjo būti pašalinti neatitikimai;

17.7. priemones, įgyvendintas siekiant panaikinti nurodytus neatitikimus, ir rezultatus;

17.8. ataskaitos rengėjo vardą, pavardę, pareigas, parašą;

17.9. projekto vykdytojo vadovo vardą, pavardę ir parašą.

18. Nustačiusi sutarties pažeidimų, deleguota institucija apie tai informuoja atsakingą instituciją, vadovaudamasi šių Taisyklių V skyriuje nustatyta tvarka.

19. Deleguota institucija, atlikusi patikrą vietoje, privalo projekto vykdytoją supažindinti su patikros vietoje lapu. Projekto vykdytojas pasirašo ant patikros vietoje lapo.

20. Patikros vietoje rezultatus ir privalomus projekto vykdytojui vykdyti reikalavimus ir terminus, per kuriuos reikalavimai turi būti įvykdyti, deleguota institucija įtraukia į duomenų bazę (jeigu tokia sistema yra sukurta ir veikianti) arba registruoja Patikros vietoje ataskaitų registravimo žurnale.

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-72, 2007-03-16, Žin., 2007, Nr. 33-1201 (2007-03-20), i. k. 1072230ISAK000A1-72

 

III. PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMO ATASKAITOS

 

21. Projekto vykdytojas privalo teikti deleguotai institucijai tarpines (8 priedas) ir galutines projektų įgyvendinimo ataskaitas (2 priedas) kartu su mokėjimo prašymais. Atsakinga institucija gali papildyti pavyzdinę projekto įgyvendinimo ataskaitos formą.

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-72, 2007-03-16, Žin., 2007, Nr. 33-1201 (2007-03-20), i. k. 1072230ISAK000A1-72

 

22. Jei sutartyje nenurodyta kitaip, projekto vykdytojas pirmąją tarpinę projekto įgyvendinimo ataskaitą (kartu su mokėjimo prašymu) teikia deleguotai institucijai ne vėliau kaip po trijų mėnesių nuo avanso gavimo dienos.

23. Tarpinėse projekto įgyvendinimo ataskaitose (8 priedas) projekto vykdytojas pateikia bendrą informaciją apie projektą, projekto įgyvendinimo eigą pagal veiklas ir projekto tikslus bei pareiškėjo deklaraciją.

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-108, 2008-04-10, Žin., 2008, Nr. 43-1606 (2008-04-15), i. k. 1082230ISAK00A1-108

 

24. Kartu su tarpinėmis projekto įgyvendinimo ataskaitomis projekto vykdytojas pateikia veiklą pagrindžiančius dokumentus, pavyzdžiui:

24.1. publikacijas (straipsnius spaudoje, internete, išleistus lankstinukus, plakatus ir pan.);

24.2. mokymo medžiagą (pavyzdžiui, kvietimus, jeigu buvo siunčiami; dalyvių lankomumo sąrašus su parašais; mokymo medžiagą (jeigu ji yra didelės apimties, galima pridėti tik elektroninę versiją); sertifikatus, jeigu buvo išduoti baigus mokymą);

24.3. konferencijų ir seminarų aprašus (kvietimus, dalyvių sąrašus su parašais (medžiaga gali būti sudėta tik į elektronines laikmenas);

24.4. kitą viešinimo medžiagą (puodelius, tušinukus, magnetus ir pan.);

24.5. viešųjų pirkimų medžiagą (projekto vykdytojas (ar partneris), kuris yra perkančioji organizacija pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą, ir projekto vykdytojas (ar partneris), kuris nėra perkančioji organizacija pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą, teikia skelbimo apie pirkimą kopiją arba kvietimo teikti pasiūlymus kopiją (jeigu taikoma), pirkimo-pardavimo sutarties kopiją (jeigu taikoma), statinių nuotraukas ir kitus pirkimą pagrindžiančius dokumentus (jeigu taikoma);

24.6. dokumentų kopijas, patvirtinančias tikslinės grupės tapatybę. Jeigu tokių dokumentų kopijų pateikti negalima dėl asmens saugumo, už dalyvio tapatybės patvirtinimą visiškai atsako projekto vykdytojas. EPF programą administruojančios institucijos šių dokumentų kopijas turi teisę patikrinti, atlikdamos projekto patikrą vietoje.

Papildyta punktu:

Nr. A1-108, 2008-04-10, Žin., 2008, Nr. 43-1606 (2008-04-15), i. k. 1082230ISAK00A1-108

 

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-150, 2007-05-31, Žin., 2007, Nr. 63-2435 (2007-06-06), i. k. 1072230ISAK00A1-150

 

25. Gavusi tarpinę projekto įgyvendinimo ataskaitą, deleguota institucija ją išnagrinėja per 20 darbo dienų (ataskaitos nagrinėjimo laikotarpis gali būti pratęstas dėl trūkstamų dokumentų siuntimo ar kitų objektyvių priežasčių, turinčių įtakos nagrinėjant ataskaitą, tačiau laikotarpis negali būti ilgesnis kaip 5 darbo dienos) ir nustato, ar projektas vykdomas laikantis sutarties sąlygų, taip pat ar:

25.1. projekto vykdytojas pateikė tarpinę projekto įgyvendinimo ataskaitą laiku ir įvykdė kitus ataskaitos pateikimo reikalavimus (įskaitant priedus ir dokumentus);

25.2. projektas įgyvendinamas pagal planą;

25.3. per ataskaitinį laikotarpį pasiekti rezultatai sutampa su projekto vykdytojo įsipareigojimais ir jie leidžia tikėtis, kad, įgyvendinus projektą, visi numatyti projekto tikslai bus pasiekti;

25.4. projektas įgyvendinamas laikantis viešųjų pirkimų, viešinimo priemonių ir kitų sutartyje nustatytų reikalavimų.

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-150, 2007-05-31, Žin., 2007, Nr. 63-2435 (2007-06-06), i. k. 1072230ISAK00A1-150

Nr. A1-131, 2008-04-28, Žin., 2008, Nr. 51-1911 (2008-04-30), i. k. 1082230ISAK00A1-131

 

26. Patikrinusi ir įvertinusi tarpinę projekto įgyvendinimo ataskaitą, deleguota institucija gali:

26.1. ją patvirtinti;

26.2. projekto vykdytojo paprašyti papildomos informacijos ir nustatyti terminą, per kurį jis turi pateikti šią informaciją ir (ar) nuspręsti atlikti projekto patikrą vietoje;

26.3. ją atmesti, išdėstydama atmetimo motyvus, ir nustatyti terminą, per kurį projekto vykdytojas turi ištaisyti ataskaitos / projekto įgyvendinimo trūkumus ir pateikti naują tarpinę projekto įgyvendinimo ataskaitą.

27. Jeigu projekto vykdytojas laiku nepateikia tarpinės projekto įgyvendinimo ataskaitos:

27.1. deleguota institucija privalo per 2 darbo dienas elektroniniu paštu apie tai priminti projekto vykdytojui ir nustatyti terminą, per kurį tarpinė projekto įgyvendinimo ataskaita turi būti pateikta;

27.2. deleguotos institucijos sprendimu, esant būtinybei dėl objektyvių priežasčių, tarpinės ataskaitos galutinis pateikimo terminas gali būti pratęstas, bet ne ilgiau kaip 5 darbo dienas.

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-72, 2007-03-16, Žin., 2007, Nr. 33-1201 (2007-03-20), i. k. 1072230ISAK000A1-72

Nr. A1-150, 2007-05-31, Žin., 2007, Nr. 63-2435 (2007-06-06), i. k. 1072230ISAK00A1-150

 

28. Jeigu projekto vykdytojas tarpinės projekto įgyvendinimo ataskaitos laiku nepateikia ir po priminimo arba deleguota institucija ją atmeta 3 kartus, deleguota institucija gali inicijuoti paramos projekto vykdytojui sustabdymą, nutraukimą ir (ar) suteiktos paramos arba jos dalies grąžinimą.

29. Patvirtintos tarpinės ataskaitos duomenis deleguota institucija įtraukia į duomenų bazę (jeigu tokia sistema yra sukurta ir veikianti) arba specialų registracijos žurnalą.

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-72, 2007-03-16, Žin., 2007, Nr. 33-1201 (2007-03-20), i. k. 1072230ISAK000A1-72

 

30. Galutinę projekto įgyvendinimo ataskaitą projekto vykdytojas teikia deleguotai institucijai kartu su galutinio mokėjimo prašymu, vadovaujantis nustatyta socialinės apsaugos ir darbo ministro tvarka. Esant būtinybei, galutinės projekto įgyvendinimo ataskaitos galutinis teikimo terminas gali būti pratęstas, bet ne ilgiau kaip 10 darbo dienų. Ataskaitos nagrinėjimo laikotarpis – 20 darbo dienų. Jis gali būti patęstas dėl trūkstamų dokumentų siuntimo ar kitų objektyvių priežasčių, turinčių įtakos nagrinėjant ataskaitą, bet ne ilgiau kaip 5 darbo dienas.

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-150, 2007-05-31, Žin., 2007, Nr. 63-2435 (2007-06-06), i. k. 1072230ISAK00A1-150

 

IV. SUTARTIES PAKEITIMAI

 

31. Jokie su deleguota institucija raštu nesuderinti nukrypimai nuo projekto, keičiantys projekto apimtį, projekto išlaidas, pratęsiantys projekto įgyvendinimo laikotarpį ar kitaip keičiantys projektą, projekto vykdytojui nėra leidžiami. Projekto vykdytojas privalo raštu informuoti deleguotą instituciją apie visus numatomus pakeitimus, susijusius su sutartimi ir projekto įgyvendinimu.

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-268, 2006-09-26, Žin., 2006, Nr. 105-4028 (2006-09-30), i. k. 1062230ISAK00A1-268

 

32. Sutartis turi būti keičiama šalims pasirašant papildomą susitarimą dėl sutarties pakeitimo, jeigu:

32.1. Neteko galios nuo 2006-10-01

Punkto naikinimas:

Nr. A1-268, 2006-09-26, Žin. 2006, Nr. 105-4028 (2006-09-30), i. k. 1062230ISAK00A1-268

 

32.2. būtina pakeisti projekto įgyvendinimo laikotarpį;

32.3. kurios nors projekto biudžeto išlaidų kategorijos suma nukrypusi nuo sutartyje planuotos sumos daugiau kaip 10 procentų;

32.4. planuoti projekto kiekybiniai rezultatai gali sumažėti daugiau kaip 10 procentų;

32.5. yra nenumatytų aplinkybių, turinčių įtakos projekto įgyvendinimo nukrypimui nuo sutarties sąlygų.

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-268, 2006-09-26, Žin., 2006, Nr. 105-4028 (2006-09-30), i. k. 1062230ISAK00A1-268

 

33. Atsiradus šių Taisyklių 32 punkte išvardytoms aplinkybėms, projekto vykdytojas privalo per 2 darbo dienas raštu pateikti deleguotai institucijai prašymą pakeisti sutartį ir kartu su prašymu pateikti visus įrodymus, pagrindžiančius prašymą. Jeigu projekto vykdytojui neaišku, ar, keičiant tam tikrus projekto įsipareigojimus ir paramos gavimo sąlygas, būtina pakeisti sutartį, jis raštu kreipiasi į deleguotą instituciją, kuri per 5 darbo dienas pateikia išaiškinimą, jeigu būtina, suderina jį su atsakinga institucija.

34. Deleguota institucija, gavusi projekto vykdytojo prašymą pakeisti sutartį, įvertina prašymo aplinkybes ir per 10 darbo dienų pateikia rekomendacinio pobūdžio pasiūlymą atsakingai institucijai dėl galimo sutarties keitimo. Išvadoje deleguota institucija išdėsto savo siūlymą dėl projekto vykdytojo prašymo:

34.1. atmesti;

34.2. patenkinti;

34.3. patenkinti su tam tikromis sąlygomis ir nuspręsti, kaip turi būti keičiama paramos sutartis.

35. Apie sutikimą arba nesutikimą keisti sutartį deleguota institucija informuoja projekto vykdytoją per 30 darbo dienų nuo prašymo gavimo dienos.

36. Galutinį sprendimą dėl projekto vykdytojo prašymo pakeisti sutartį priima atsakinga institucija, atsižvelgdama į deleguotos institucijos siūlymą. Sprendimą dėl projekto vykdytojo prašymo pakeisti sutartį atsakinga institucija priima ir apie jį informuoja deleguotą instituciją per 10 darbo dienų po to, kai atsakinga institucija gauna ir užregistruoja deleguotos institucijos raštą kartu su papildomu susitarimu dėl projekto vykdytojo prašymo pakeisti sutartį. Atsakinga institucija priėmusi sprendimą dėl sutarties keitimo, pasirašo papildomo susitarimo tris egzempliorius ir išsiunčia juos (arba pristato kitokiais būdais) deleguotai institucijai kartu su sprendimo kopija.

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-268, 2006-09-26, Žin., 2006, Nr. 105-4028 (2006-09-30), i. k. 1062230ISAK00A1-268

 

37. Deleguota institucija, gavusi ir užregistravusi atsakingos institucijos sprendimą dėl sutarties pakeitimo, per 2 darbo dienas informuoja projekto vykdytoją. Jeigu projekto vykdytojo prašymas pakeisti sutartį atmetamas, deleguota institucija informaciniame laiške išdėsto atmetimo motyvus.

38. Atsakinga institucija priima sprendimą patenkinti projekto vykdytojo prašymą pakeisti sutartį, jeigu nustato, kad, pakeitus sutartį, projektas galėtų duoti tiek pat arba daugiau socialinės naudos, taip pat geriau prisidėtų siekiant EPF programos tikslų įgyvendinimo. Atsakinga institucija taip pat atsižvelgia į aplinkybes, kurių projekto vykdytojas negalėjo numatyti teikdamas paraišką. Jeigu atsakinga ir deleguota institucijos nustato, kad dėl kiekybinių rezultatų sumažėjimo projekto vykdytojas negalės įgyvendinti sutartyje nustatytų projekto tikslų, atsakinga institucija svarsto klausimą dėl sutarties nutraukimo ir jau išmokėtos paramos grąžinimo.

39. Jeigu atsakinga institucija projekto vykdytojo prašymą pakeisti paramos sutartį patenkina arba patenkina su tam tikromis sąlygomis, deleguota institucija prie rašto projekto vykdytojui prideda atsakingos institucijos vadovo arba jo įgalioto asmens ir deleguotos institucijos vadovo arba jo įgalioto asmens pasirašytus tris papildomus susitarimų egzempliorius dėl sutarties pakeitimo. Rašte deleguota institucija nurodo terminą, per kurį projekto vykdytojas turi pasirašyti tris papildomus susitarimų egzempliorius dėl sutarties pakeitimo ir du iš jų grąžinti deleguotai institucijai.

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-268, 2006-09-26, Žin., 2006, Nr. 105-4028 (2006-09-30), i. k. 1062230ISAK00A1-268

 

40. Jeigu projekto vykdytojas per deleguotos institucijos nurodytą terminą neatsiunčia pasirašyto sutarties pakeitimo, laikoma, kad jis nesutiko su pasiūlytu sutarties pakeitimu.

 

VI. NETINKAMAI ĮGYVENDINAMI PROJEKTAI

 

41. Europos Audito Rūmų bei Europos Komisijos, Valstybės kontrolės, atsakingos ir deleguotos institucijų įgalioti asmenys turi teisę audituoti ir kontroliuoti, kaip yra vykdomas projektas, taip pat turi teisę audituoti ir kontroliuoti projekto vykdytojo finansinę ar ūkinę veiklą tiek, kiek ji susijusi su projektu, ir visas kitas aplinkybes, susijusias su projektu bei sutartimi, projekto vykdymo laikotarpiu ir 10 metų po projekto įgyvendinimo pabaigos.

42. Deleguota institucija turi teisę inicijuoti paramos teikimo sustabdymą arba nutraukimą ir (ar) siūlyti atsakingai institucijai priimti sprendimą dėl projekto vykdytojui suteiktos paramos arba jos dalies grąžinimo, kai projekto vykdytojas:

42.1. nepateikia mokėjimo prašymų ir paramos naudojimo ataskaitų sutartyje nustatyta tvarka;

42.2. teikdamas projekto paraišką, prašydamas išmokėti paramos lėšas arba vykdydamas sutartį, pateikia neteisingą informaciją arba nuslepia informaciją, turinčią reikšmės priimant sprendimą suteikti paramą arba tinkamai paramos sutarties vykdymo kontrolei;

42.3. vykdydamas projektą, pažeidžia Europos Sąjungos ar Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus tiek, kiek jie yra susiję su projekto įgyvendinimu;

42.4. nustoja vykdyti projektą, nukrypsta nuo patvirtintų projekto biudžeto išlaidų kategorijų sumų daugiau kaip 10 proc., negali pasiekti sutartyje nustatytų projekto uždavinių, tikslų;

42.5. per penkerių metų laikotarpį nuo projekto įgyvendinimo pabaigos pakeičia pagal sutartį remiamos veiklos pobūdį;

42.6. per penkerių metų laikotarpį nuo projekto įgyvendinimo pabaigos perleidžia iš paramos lėšų įsigytą turtą;

42.7. praėjus penkeriems metams nuo projekto įgyvendinimo pabaigos, parduoda turtą už kainą, žemesnę negu rinkos kaina, arba pardavęs turtą konvertuoja EPF paramą į grynuosius pinigus (tokiu atveju turi būti grąžinama paramos suma, lygi pirminės investicijos iš paramos lėšų likutinei vertei, atsižvelgiant į atitinkamos rūšies parduoto turto naudojimo laiką ir taikomas turto nusidėvėjimo normas);

42.8. nesuderinęs su deleguota institucija, perleidžia tretiesiems asmenims savo įsipareigojimus arba teises pagal paramos teikimo sutartį;

42.9. nevykdo sutarties sąlygų, susijusių su turto draudimu, pranešimu apie draudiminius įvykius bei gautinas draudimo išmokas;

42.10. nesudaro sąlygų ar neleidžia kompetentingiems asmenims atlikti patikrą vietoje ir (ar) patikrinti, kaip įgyvendinamas projektas ir (ar) kaip vykdoma veikla po paramos suteikimo;

42.11. nevykdo sutarties sąlygų, nustatančių projekto vykdytojui pareigą tvarkyti apskaitą taip, kad apskaitos informacija būtų tinkama, objektyvi ir palyginama, pateikiama laiku, išsami ir naudinga vidaus ir išorės vartotojams;

42.12. pažeidžia norminiuose teisės aktuose ir sutartyje nustatytą dokumentų saugojimo tvarką;

42.13. nuolat pažeidinėja aplinkos apsaugos, priešgaisrines, higienos, veterinarijos ir kitas taisykles, reglamentuojančias projekto vykdytojo veiklą;

42.14. nepradeda vykdyti projekto per sutartyje nustatytą terminą;

42.15. yra bankrutuojantis arba likviduojamas įgyvendindamas projektą;

42.16. pažeidžia kitas sutarties sąlygas.

43. Deleguota institucija, nustačiusi ir (ar) gavusi informacijos, jog esama šių Taisyklių 42 punkte išvardytų pažeidimų, per 10 darbo dienų nuo tokios informacijos gavimo atlieka papildomą projekto vykdytojo gautų dokumentų patikrinimą ir (ar) patikrą vietoje bei pildo pažeidimų registracijos žurnalą (4 priedas).

44. Deleguota institucija, atlikusi papildomą projekto vykdytojo gautų dokumentų patikrinimą ir (ar) patikrą vietoje bei aptikusi tam tikrų pažeidimų, nustato projekto vykdytojui terminą (ne ilgesnį kaip 10 darbo dienų), per kurį aptikti pažeidimai turi būti ištaisyti, rengia Pranešimo apie pažeidimo nustatymo formą (5 priedas) ir teikia atsakingai institucijai pasiūlymą dėl tolesnio paramos teikimo projekto vykdytojui sustabdymo. Paramos teikimą atsakinga institucija gali atnaujinti tik projekto vykdytojui pašalinus pažeidimus ir užpildžius Pažeidimų registracijos žurnalą (4 priedas).

45. Jei projekto vykdytojas per nustatytą terminą nepašalina aptiktų pažeidimų, deleguota institucija nedelsdama apie patikrinimo rezultatus bei aptiktus pažeidimus informuoja atsakingą instituciją ir siūlo atsakingai institucijai nutraukti paramos teikimą. Apie rastus ir nepašalintus pažeidimus (jeigu jie susiję su nusikalstama veika) deleguota institucija taip pat per 5 darbo dienas informuoja FNTT ir atsakingą instituciją.

46. Atsakinga institucija, gavusi deleguotos institucijos pasiūlymą dėl paramos teikimo sustabdymo arba nutraukimo ir sutarties nutraukimo, per 20 darbo dienų išnagrinėja šį pasiūlymą ir priima sprendimą:

46.1. sustabdyti paramos teikimą;

46.2. nutraukti paramos teikimą;

46.3. sumažinti paramą projekto vykdytojui;

46.4. deleguotos institucijos siūlymą atmesti kaip nepagrįstą.

47. Atsakinga institucija, priimdama sprendimą dėl netinkamai įgyvendinamų projektų, atsižvelgia į tai, ar projektas įgyvendinamas netinkamai dėl projekto vykdytojo kaltės bei aplaidumo, ar dėl objektyvių aplinkybių, kurių neįmanoma buvo numatyti teikiant projekto paraišką.

48. Atsakinga institucija per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo datos apie priimtą sprendimą registruotu laišku informuoja deleguotą instituciją ir projekto vykdytoją.

49. Projekto vykdytojas, gavęs sprendimą dėl paramos teikimo sustabdymo arba sutarties nutraukimo ir paramos lėšų grąžinimo, privalo per sprendime nustatytą terminą įvykdyti sprendime išvardytus reikalavimus ir apie jų įvykdymą raštu informuoti deleguotą instituciją. Šis terminas negali būti trumpesnis nei 10 darbo dienų, jei paramos teikimas sustabdomas, ir 30 kalendorinių dienų, – jei reikalaujama grąžinti sumokėtas lėšas.

50. Projekto vykdytojas nuo atsakingos institucijos sprendimo priėmimo dienos per 5 darbo dienas gali pateikti deleguotai institucijai motyvuotus paaiškinimus, papildomą informaciją ir dokumentus. Informaciją, pagrindžiančią paaiškinimus dėl priimto sprendimo, atsakinga ir deleguota institucijos išnagrinėja ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo jos gavimo dienos ir priimama sprendimą.

51. Sutartis laikoma nutraukta po to, kai atsakinga ir deleguota institucijos priima sprendimą atmesti projekto vykdytojo paaiškinimus kaip nepagrįstus, taip pat tuo atveju, jeigu tokie paaiškinimai negauti per nustatytą terminą nuo sprendimo pateikimo projekto vykdytojui dienos.

52. Atsakingai ir deleguotai institucijoms priėmus sprendimą sumažinti paramą projekto vykdytojui, sutartis laikoma pakeista po tokio sprendimo priėmimo.

53. Gavusi iš FNTT pranešimą, kad atliekamas įgyvendinamo projekto ikiteisminis tyrimas, deleguota institucija per 2 darbo dienas privalo inicijuoti paramos teikimo sustabdymą ir per 10 darbo dienų atlikti patikrą vietoje.

54. Nustačiusi nuolat pasikartojančius pažeidimus administruojant EPF ir bendrojo finansavimo lėšas, atsakinga institucija turi teisę sustabdyti ES paramos teikimą pagal atitinkamą EPF veiklą.

 

VI. PROJEKTŲ UŽBAIGIMAS

 

55. Baigęs įgyvendinti projektą, projekto vykdytojas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų po projekto įgyvendinimo pabaigos turi pateikti deleguotai institucijai galutinę projekto ataskaitą, jeigu atsakinga institucija nenustato kitos galutinės projekto ataskaitos pateikimo datos.

56. Galutinė projekto ataskaita turi būti pateikta deleguotai institucijai kartu su galutinio mokėjimo prašymu, kai projekto vykdytojas turės visą informaciją apie projekto patirtas išlaidas ir jų apmokėjimo faktus.

57. Galutinę projekto ataskaitą projekto vykdytojas turi parengti pagal atsakingos institucijos nustatytą formą. Pavyzdinė projekto įgyvendinimo ataskaitos forma pateikiama šių Taisyklių 2 priede. Galutinė projekto ataskaita turi sudaryti pakankamą pagrindą atrinkti EPF lėšų panaudojimo „geriausios praktikos“ pavyzdžius, pagal kuriuos bus planuojama parama ateityje.

58. Galutinė projekto ataskaita turi būti pasirašyta ataskaitą parengusio asmens ir projekto vykdytojo įmonės, įstaigos arba organizacijos vadovo.

59. Galutinėje projekto ataskaitoje:

59.1. pateikiama projekto įgyvendinimo santrauka, išdėstomi projekto metu įgyvendinti tikslai, uždaviniai ir pasiekti rezultatai (planuoti ir faktiškai pasiekti);

59.2. aprašomos projekto partnerių pasirinkimo priežastys, atskirų partnerių atsakomybė ir bendradarbiavimas įgyvendinant projektą (jeigu taikoma);

59.3. apibendrinami iškilę sunkumai ir priemonės, kurių buvo imtasi jiems spręsti, taip pat teikiamos rekomendacijos, kaip projektą buvo galima įgyvendinti geriau;

59.4. apibendrinami atlikti viešieji pirkimai ir aprašomos įgyvendintos viešinimo priemonės;

59.5. pateikiama finansinė ataskaita pagal atskirus finansavimo šaltinius, kurioje nurodomos planuotos bei faktiškai panaudotos kiekvieno šaltinio lėšos ir visos patirtos tinkamos finansuoti projekto išlaidos;

59.6. aprašomos veiklos tęstinumo galimybės: kaip planuojama naudoti projekto rezultatus, kas bus atsakingas už jų naudojimą, kaip gali būti užtikrinta projekto rezultatų sklaida.

 

VII. DOKUMENTŲ SAUGOJIMAS IR PRIEINAMUMAS

 

60. Atsakinga ir deleguota institucijos bei projektų vykdytojai visų su EPF įgyvendinimu susijusių dokumentų saugojimą organizuoja, vadovaudamiesi Bendrųjų dokumentų saugojimo terminų rodykle, patvirtinta Archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 1997 m. rugpjūčio 15 d. įsakymu Nr. 38 (Žin., 1997, Nr. 78-2006), ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

61. Atsakinga ir deleguota institucijos bei projekto vykdytojai privalo užtikrinti su EPF įgyvendinimu susijusių dokumentų saugumą ir prieinamumą atsakingos ir deleguotos institucijų, Valstybės kontrolės, Europos Komisijos ir Europos Audito Rūmų įgaliotiems atstovams.

62. Projekto vykdytojas privalo saugoti:

62.1. paraiškos ir jos priedų kopijas;

62.2. paraiškos keitimo atliekant vertinimą dokumentų kopijas;

62.3. sutarties ir visų sutarties pakeitimų originalus;

62.4. projekto tarpinių ir galutinių įgyvendinimo ataskaitų ir jų priedų kopijas;

62.5. išlaidas pateisinančių ir apmokėjimą įrodančių dokumentų originalus;

62.6. susirašinėjimo su deleguota ir atsakinga institucijomis dokumentų kopijas;

62.7. viešųjų pirkimų vykdymo dokumentų originalus arba kopijas;

62.8. įgyvendintas viešinimo priemones įrodančius dokumentus;

62.9. kita.

63. Deleguota institucija privalo turėti kiekvieno patvirtinto projekto bylą, kurioje saugomi visi su projekto įgyvendinimu susiję dokumentai:

63.1. kvietimų teikti paraiškas dokumentų originalai;

63.2. paraiškų registravimo dokumentai;

63.3. paraiškų ir jų priedų originalai;

63.4. vertinimo ataskaitos;

63.5. paraiškos keitimo atliekant vertinimą dokumentų originalai;

63.6. informacinių raštų apie projektų paraiškų atmetimą kopijos;

63.7. visų susirašinėjimo su pareiškėju dokumentų kopijos;

63.8. sutarčių ir sutarčių pakeitimo originalai;

63.9. prašymų pakeisti sutartį ir sprendimų dėl sutarties pakeitimo dokumentų originalai arba kopijos;

63.10. mokėjimo prašymų, jų priedų ir jų tikrinimo bei tvirtinimo lapų originalai;

63.11. mokėjimo paraiškų atsakingai institucijai originalus arba kopijos;

63.12. lėšų išmokėjimą projektų vykdytojams ir rangovams, prekių tiekėjams ar paslaugų teikėjams pateisinančių dokumentų kopijos;

63.13. projekto tarpinių ir galutinių įgyvendinimo ataskaitų ir jų priedų originalai;

63.14. patikrų vietose ataskaitų originalai;

63.15. susirašinėjimo su projekto vykdytoju dokumentų kopijos;

63.16. kita.

64. Atsakinga institucija privalo saugoti:

64.1. projektų priežiūros komiteto protokolų originalus;

64.2. sprendimų dėl paramos skyrimo originalus arba kopijas;

64.3. gautų paraiškų atsakingai institucijai originalus;

64.4. visų susirašinėjimo su deleguota institucija ir projektų vykdytojais dokumentų kopijas;

64.5. visų susirašinėjimo su Europos Komisija ir kitomis valstybės institucijomis dėl EPF įgyvendinimo dokumentų kopijas;

64.6. atliktų patikrų vietose ataskaitų kopijas;

64.7. informaciją apie jai priskirtų EPF veiklos sričių grąžintinas ir išieškotinas lėšas;

64.8. ataskaitų, teikiamų Europos Komisijai, kopijas;

64.9. mokėjimo paraiškų Europos Komisijai originalus arba kopijas.

64.10. kita.

 

VIII. EPF FINANSINĖS PARAMOS NAUDOJIMO PAŽEIDIMŲ NUSTATYMAS, ŠALINIMAS IR APRIBOJIMAS JĄ GAUTI

 

65. Atsakingos ir deleguotos institucijų vadovai arba jų įgalioti asmenys paskiria pažeidimų kontrolierius savo institucijose EPF programos tinkamam lėšų panaudojimui kontroliuoti. Pažeidimų kontrolieriumi atsakingoje institucijoje negali būti skiriamas šios institucijos vidaus audito padalinio valstybės tarnautojas arba darbuotojas.

66. Deleguotos institucijos atsakingas darbuotojas, nustatęs arba įtaręs pažeidimą, žodžiu arba raštu praneša apie jį savo institucijos pažeidimų kontrolieriui.

67. Deleguotos institucijos pažeidimų kontrolierius:

67.1. per 1 darbo dieną registruoja įtariamą pažeidimą Nustatytų ir įtariamų pažeidimų registracijos žurnale (toliau – pažeidimų registracijos žurnalas) (4 priedas), atitinkamai užpildo informaciją apie pažeidimą duomenų bazėje bei atlieka tyrimą per 10 darbo dienų, atlikdamas papildomų dokumentų patikrinimą ir (ar) patikrą vietoje.

67.2. Jeigu pranešimas apie pažeidimą pasitvirtina, pažeidimų kontrolierius:

67.2.1. pildo Pranešimo apie pažeidimo nustatymo arba įtarimo formą (5 priedas) pagal Pranešimo apie pažeidimus formos pildymo nurodymus (6 priedas), suteikia įtarimui ar pažeidimui unikalų kodą ir;

67.2.2. sustabdo projekto vykdytojo mokėjimo prašymų nagrinėjimą, raštu apie tai informuodamas atsakingos institucijos už EPF administravimą atsakingą padalinį.

67.3. Jeigu pranešimas apie pažeidimą nepasitvirtina, pažeidimų kontrolierius nutraukia tyrimą ir užpildo pažeidimų registracijos žurnalą (4 priedas).

68. Jei deleguotos institucijos pažeidimų kontrolierius nustato, kad deleguota institucija gali savo jėgomis pašalinti pažeidimus, jis informuoja pagrindinį pareiškėją ir nustato terminą, per kurį pagrindinis pareiškėjas juos turi pašalinti. Pagrindiniam pareiškėjui pašalinus pažeidimus, pažeidimų kontrolierius atnaujina mokėjimo prašymų nagrinėjimą, atitinkamai suvesdamas informaciją į duomenų bazę (jeigu tokia sistema yra sukurta ir veikianti) arba registruodamas pažeidimų registravimo žurnale.

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-72, 2007-03-16, Žin., 2007, Nr. 33-1201 (2007-03-20), i. k. 1072230ISAK000A1-72

 

69. Deleguotos institucijos pažeidimų kontrolierius rengia ketvirtines rekomendacijas apie pažeidimų nustatymą, šalinimo priemones, terminus bei pažeidimų pašalinimą, atlikdamas pažeidimų analizę bei pateikdamas jų prevencijos pasiūlymus, ir teikia jas atsakingai institucijai ne vėliau kaip per 15 dienų pasibaigus kiekvienam ketvirčiui.

70. Jei deleguotos institucijos pažeidimų kontrolieriui atlikus tyrimą paaiškėja, kad deleguota institucija negali pašalinti pažeidimo savo jėgomis, arba jei pagrindinis pareiškėjas nepašalina pažeidimo per deleguotos institucijos nustatytą terminą, deleguota institucija nedelsdama, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po tyrimo, apie tai informuoja atsakingą instituciją, prašo jos sustabdyti paramos lėšų išmokėjimą, kol projekto vykdytojas pašalins nustatytus pažeidimus, ir teikia vieną iš šių Taisyklių 74 punkte nurodytų siūlymų. Deleguota institucija naudoja Pranešimo apie pažeidimą formą (5 priedas), kuri pildoma pagal Pranešimų apie pažeidimus pildymo nurodymus (6 priedas). Kartu su pranešimu apie pažeidimą deleguota institucija pateikia visus turimus su pažeidimu susijusius dokumentus ir kitą informaciją.

71. Atsakinga institucija, gavusi informaciją apie įtariamą arba nustatytą pažeidimą, užregistruoja jį pažeidimų registracijos žurnale (4 priedas), atlieka tyrimą per 10 darbo dienų bei priima sprendimą dėl vieno iš šių Taisyklių 74 punkte nurodytų pasiūlymų ir jo vykdymą paveda atsakingos arba deleguotos institucijų pažeidimų kontrolieriams.

72. Jei deleguotos institucijos pažeidimų kontrolieriui atlikus tyrimą paaiškėja, kad projekto vykdytojo pažeidimai yra nusikalstamo pobūdžio, deleguota institucija nedelsdama, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po tyrimo, apie tai informuoja atsakingą instituciją ir FNTT bei prašo atsakingos institucijos sustabdyti paramos lėšų išmokėjimą. Atsakingos institucijos pažeidimų kontrolierius, gavęs informaciją apie pažeidimą arba įtariamą pažeidimą, sustabdo mokėjimus projektui ir suveda atitinkamą informaciją į duomenų bazę (jeigu tokia sistema yra sukurta ir veikianti).

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-72, 2007-03-16, Žin., 2007, Nr. 33-1201 (2007-03-20), i. k. 1072230ISAK000A1-72

 

73. Kai pažeidimą įtaria arba nustato atsakingos institucijos valstybės tarnautojas arba darbuotojas, jis informuoja atsakingos institucijos pažeidimų kontrolierių, kuris registruoja pažeidimus nustatytų ir įtariamų pažeidimų registracijos žurnale, sustabdo mokėjimo prašymų nagrinėjimą, atitinkamai suveda informaciją į duomenų bazę (jeigu tokia sistema yra sukurta ir veikianti) bei per 10 dienų atlieka tyrimą. Tuo atveju, jei yra nustatyta ar įtariama nusikalstama veika, kontrolierius nedelsdamas, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas, informuoja FNTT bei deleguotą instituciją. Kontrolierius tam naudoja Pranešimo apie pažeidimą formą (5 priedas), kartu pateikdamas visus turimus su pažeidimu susijusius dokumentus ir informaciją.

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-72, 2007-03-16, Žin., 2007, Nr. 33-1201 (2007-03-20), i. k. 1072230ISAK000A1-72

 

74. Atsakinga institucija, įtarusi arba nustačiusi pažeidimus ir (ar) gavusi informaciją apie įtariamus arba nustatytus pažeidimus iš deleguotos institucijos, Valstybės kontrolės, Europos Komisijos, Europos Audito Rūmų ar trečiųjų šalių, gali nuspręsti:

74.1. sustabdyti paramos teikimą ir nurodyti pažeidimų pašalinimo terminą. Paramos teikimą atsakinga institucija gali atnaujinti tik pagrindiniam pareiškėjui pašalinus pažeidimus;

74.2. nutraukti paramos teikimą, nutraukti sutartį ir pareikalauti grąžinti sumokėtas lėšas arba jų dalį, sumažinti paramą;

74.3. siūlyti keisti paramos sutartį (arba pavesti deleguotai institucijai inicijuoti paramos sutarties keitimą);

74.4. atmesti siūlymą kaip nepagrįstą;

74.5. priimti kitą sprendimą.

75. Pažeidimų kontrolieriaus parengtą sprendimą priima atsakingos institucijos valstybės sekretorius. Paramos lėšų išmokėjimas gali būti atnaujintas tik pagrindiniam pareiškėjui pašalinus visus nustatytus pažeidimus ir (ar) gavus išvadas iš FNTT. Informaciją apie sprendimą ir tolesnius veiksmus bei jų kontrolę ir priežiūrą pažeidimų kontrolierius suveda į duomenų bazę (jeigu tokia sistema yra sukurta ir veikianti).

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-72, 2007-03-16, Žin., 2007, Nr. 33-1201 (2007-03-20), i. k. 1072230ISAK000A1-72

 

76. Atsakinga institucija, priimdama sprendimą dėl netinkamai įgyvendinamų projektų, atsižvelgia į tai, ar projektas įgyvendinamas netinkamai dėl projekto vykdytojo kaltės bei aplaidumo, ar dėl objektyvių aplinkybių, kurių buvo neįmanoma numatyti teikiant projekto paraišką.

77. Atsakinga institucija nedelsdama, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos, apie priimtą sprendimą informuoja deleguotą instituciją. Deleguota institucija nedelsdama, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas, informuoja pagrindinį pareiškėją.

78. Atsakinga institucija, prieš priimdama vieną iš Taisyklių 74 punkte nurodytų sprendimų, gali prašyti pagrindinio pareiškėjo pateikti motyvuotus paaiškinimus, papildomą informaciją ir dokumentus bei nustatyti papildomos informacijos pateikimo terminus.

79. Tuo atveju, jei nustatytas pažeidimas yra susijęs su pagrindiniam partneriui išmokėtomis paramos lėšomis ir atsakinga institucija priima sprendimą jas susigrąžinti, šios lėšos yra susigrąžinamos šių Taisyklių IX skyriuje nustatyta tvarka.

80. Informacijos ir ataskaitų apie pažeidimus teikimas:

80.1. Pranešimai apie pažeidimus neteikiami, jeigu pažeidimų per ataskaitinį laikotarpį užfiksuota nebuvo;

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-72, 2007-03-16, Žin., 2007, Nr. 33-1201 (2007-03-20), i. k. 1072230ISAK000A1-72

 

80.2. Atsakinga institucija iki sausio 31 d., balandžio 30 d., liepos 31 d. ir spalio 31 d., vadovaudamasi šiomis Taisyklėmis, teikia Pranešimus apie pažeidimus (5 priedas) FNTT, bet tik tokiu atveju, jeigu tie pažeidimai yra nusikalstamo pobūdžio.

81. Atsakingos institucijos pažeidimų kontrolierius yra atsakingas už deleguotos institucijos tiriamų ir šalinamų pažeidimų paskesnę kontrolę.

82. Atsakingos ir deleguotos institucijų pažeidimų kontrolieriai rengia ketvirtines ataskaitas, išskirdami pažeidimus iki 10 000 litų ir mažesnius pažeidimus bei jų šalinimo eigą, taip pat rengia išvadas ir rekomendacijas, skirtas sisteminiams trūkumams nustatyti, užkirsti kelią panašiems pažeidimams ir efektyviau juos šalinti, arba organizuoja šių rekomendacijų rengimą. Į šias ataskaitas yra įtraukiama detali informacija, kokių konkrečių veiksmų buvo imtasi atsižvelgiant į kitų institucijų prieš tai pateiktas rekomendacijas. Su išvadomis, rekomendacijomis bei kita naudinga informacija yra supažindinamos visos paramą administruojančios institucijos.

83. Sisteminius trūkumus nustato ir analizuoja atsakingos ir deleguotos institucijų pažeidimų kontrolieriai, kurie kontroliuoja ir prižiūri sisteminių trūkumų šalinimo priemones ir jų vykdymą.

84. Pagrindinis pareiškėjas, gavęs sprendimą dėl paramos teikimo sustabdymo arba sutarties nutraukimo ir paramos lėšų grąžinimo, privalo per sprendime nustatytą terminą įvykdyti sprendime išvardytus reikalavimus ir apie jų įvykdymą raštu per 3 darbo dienas informuoti deleguotą instituciją. Šis terminas negali būti trumpesnis nei 10 dienų, jei paramos teikimas sustabdomas, ir iki 30 kalendorinių dienų, jei reikalaujama grąžinti sumokėtas lėšas.

85. Atsakingai institucijai priėmus sprendimą sumažinti paramą pagrindiniam pareiškėjui, paramos sutartis laikoma pakeista po tokio sprendimo priėmimo ir turi būti pasirašomas susitarimas dėl paramos sutarties pakeitimo. Jei pagrindinis pareiškėjas atsisako pasirašyti susitarimą dėl paramos sutarties pakeitimo, atsakinga institucija priima sprendimą sustabdyti paramą ir (ar) visiškai ar iš dalies susigrąžinti paramos lėšas.

86. Nustačiusi nuolat pasikartojančius pažeidimus administruojant EPF lėšas ir deleguotai institucijai rekomendavus, atsakinga institucija turi teisę sustabdyti paramos teikimą pagal atitinkamą paramos sutartį. Nuolat pasikartojantis pažeidimas yra toks pagrindinio pareiškėjo arba paramą administruojančios institucijos užfiksuotas pakartotinis veikimas ar neveikimas, dėl kurio gali arba galėjo atsirasti valstybės ir (ar) Europos Bendrijų biudžeto nuostolių.

87. Gavusi iš FNTT informaciją, kad dėl nusikalstamos veikos požymių turinčios veiklos atliekamas ikiteisminis tyrimas, atsakinga institucija paveda deleguotai institucijai atlikti projekto patikrą vietoje ir prireikus teikti rekomendacijas dėl paramos teikimo sustabdymo.

 

IX. EPF IR BENDROJO FINANSAVIMO LĖŠŲ GRĄŽINIMAS, ŠIŲ LĖŠŲ REGISTRAVIMAS, APSKAITA, PROJEKTŲ VYKDYTOJŲ SKOLŲ PRIPAŽINIMAS ABEJOTINOMIS IR ABEJOTINŲ SKOLŲ NURAŠYMAS

 

88. Pagrindas projekto vykdytojui grąžinti gautas EPF arba bendrojo finansavimo lėšas yra atsakingos institucijos sprendimas susigrąžinti lėšas (toliau vadinama – sprendimas) arba įsiteisėjęs Lietuvos Respublikos teismo sprendimas dėl lėšų panaudojimo ne pagal paskirtį ar nustatytą tvarką. Lėšos grąžinamos į atsakingos institucijos sprendime nurodytą sąskaitą, iš kurios pervedamos į valstybės iždo sąskaitą, kaip tai nurodyta šių Taisyklių 102 punkte. Atsakinga institucija taip pat gali įgalioti deleguotą instituciją vykdyti su išieškojimu susijusias atsakingos institucijos funkcijas.

89. Sprendimas priimamas, jeigu:

89.1. atsakinga arba deleguota institucijos nesilaikė ES ir Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų ir dėl to:

89.1.1. projekto vykdytojui išmokėta lėšų suma yra didesnė už nurodytąją paramos teikimo arba rangos, paslaugų teikimo ar prekių tiekimo sutartyje (toliau vadinama – sutartis);

89.1.2. projekto vykdytojui išmokėta lėšų suma yra didesnė už nurodytąją projekto vykdytojo atsakingai institucijai pateiktame mokėjimo prašyme arba išrašytose sąskaitose;

89.1.3. su projekto vykdytoju, nesilaikant ES ir Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų, buvo pasirašyta sutartis dėl EPF finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų panaudojimo ir administravimo;

89.1.4. projekto vykdytojui išmokėta didesnė nei priklauso lėšų suma – kitais atvejais;

89.2. projekto vykdytojas nesilaikė ES ar Lietuvos Respublikos teisės aktų bei sutarties ir dėl to:

89.2.1. sutartis su projekto vykdytoju nutraukta;

89.2.2. projekto vykdytojui išmokėta didesnė nei priklauso lėšų suma.

90. Atsakinga institucija, pasirašydama su projekto vykdytoju sutartį, turi joje nustatyti atvejus, kai sutartis nutraukiama, jeigu projekto vykdytojas nesilaiko sutarties nuostatų.

91. Atsakinga institucija per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo apie priimtą sprendimą registruotu laišku informuoja kitas su projekto administravimu susijusias institucijas ir projekto vykdytoją. Atsakinga institucija turi imtis visų priemonių, kad projekto vykdytojas, kuriam išsiųstas sprendimas, per sprendime nustatytą terminą, kuris negali būti ilgesnis nei 30 kalendorinių dienų nuo sprendimo priėmimo, grąžintų sprendime nurodytą grąžintiną lėšų sumą.

92. Atsakingos institucijos sprendime dėl lėšų grąžinimo nurodomas delspinigių, kuriuos privalo mokėti projekto vykdytojas už kiekvieną pavėluotą grąžinti lėšas dieną, dydis. Delspinigių dydį nustato finansų ministras kiekvienam ketvirčiui, atsižvelgdamas į vidutinį praėjusio kalendorinio ketvirčio aukciono būdu išleistų litais Lietuvos Respublikos valstybės iždo vekselių metinės palūkanų normos svertinį vidurkį. Delspinigių dydis nustatomas minėtąją palūkanų normą padidinus 10 procentinių punktų. Jis skelbiamas „Valstybės žiniose“.

93. Jeigu projekto vykdytojas, kuriam išsiųstas sprendimas, per sprendime nustatytą terminą šių lėšų negrąžina, grąžina dalį lėšų arba lėšų sumos, išskaičiuotos iš projekto vykdytojo pateikto kito mokėjimo prašymo ar kitų iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto išmokamų asignavimų, nepakanka, šios projekto vykdytojo skolos pripažįstamos abejotinomis. Jeigu šių lėšų suma didesnė nei 10000 litų, o projekto vykdytojas nėra biudžetinė įstaiga, reikalavimo teisė į šią projekto vykdytojo negrąžintą sumą per 30 dienų nuo sprendime nustatyto nurodytos lėšų sumos grąžinimo termino pasibaigimo perleidžiama akcinei bendrovei Turto bankui (toliau vadinama – Turto bankas) pagal reikalavimo teisių perleidimo sutartį.

94. Atsakinga institucija su Turto banku sudaromoje reikalavimo teisių perleidimo sutartyje turi numatyti:

94.1. sutarties sudarymo datą ir vietą;

94.2. šalių teises, pareigas ir atsakomybę;

94.3. šalių tarpusavio atsiskaitymą ir piniginių lėšų pervedimą;

94.4. skolos bylų suformavimą ir dokumentų perdavimą, kitos informacijos, kurios reikia skolai išieškoti, teikimą;

94.5. informacijos apie skolos išieškojimo rezultatus pateikimą;

94.6. kitas sąlygas.

95. Atsakinga institucija reikalavimo teisių perleidimo sutartyje nustatytais terminais pagal perdavimo ir priėmimo aktus, kuriuos pasirašo atsakingos institucijos vadovas ir Turto banko valdybos pirmininkas arba jų įgalioti asmenys, perduoda Turto bankui turimus su skola susijusius dokumentus.

96. Turto bankas gali kreiptis į atsakingą arba deleguotą institucijas (jeigu atsakinga institucija jai suteikia įgaliojimus), prašydamas pateikti reikalavimo teisių perleidimo sutartyje nenumatytą informaciją ar dokumentus, susijusius su perduota išieškoti skola. Minėtos institucijos turi pateikti Turto bankui per 20 dienų po jo kreipimosi visą turimą informaciją ir dokumentus, kurių prašyta, arba jų kopijas.

97. Jeigu atsakinga arba deleguota institucija neturi galimybės pateikti Turto bankui jo prašomos informacijos arba negali jos pateikti per šių Taisyklių 96 punkte nustatytą terminą, ji raštu apie tai informuoja Turto banką, nurodydama priežastis, dėl kurių negali pateikti prašomos informacijos, arba terminą, per kurį ji bus pateikta.

98. Turto bankas, išieškodamas skolą pagal sudarytas reikalavimo teisių perleidimo sutartis, atlieka šiuos veiksmus:

98.1. teikia atsakingai institucijai informaciją apie perleistos skolos išieškojimo rezultatus;

98.2. perima skolai padengti savo nuosavybėn projekto vykdytojo arba trečiųjų asmenų turtą ir jį realizuoja;

98.3. atideda skolos mokėjimo terminą;

98.4. atsisako išieškoti visą skolą ar dalį skolos, kurios išieškojimas perduotas;

98.5. pakeičia piniginę prievolę kita prievole;

98.6. inicijuoja bankroto ir (arba) restruktūrizavimo bylos iškėlimą projekto vykdytojui, sudaro taikos sutartis, priima sprendimus dėl projekto vykdytojo restruktūrizavimo plano;

98.7. priima sprendimus dėl abejotinų skolų nurašymo ir jas nurašo;

98.8. atlieka kitus kreditoriaus veiksmus ir priima kitus sprendimus, susijusius su skola.

99. Turto banko veiksmai, nurodyti šių Taisyklių 98.3, 98.4, 98.5 ir 98.6 punktuose, turi būti suderinti su atsakinga institucija.

100. Turto bankas pagal reikalavimo teisių perleidimo sutartis išieškotas lėšas perveda į reikalavimo teisių perleidimo sutartyje nurodytą sąskaitą.

101. Atsakinga institucija moka Turto banko išrašytoje sąskaitoje nurodytą užmokestį iš šiam tikslui jai skirtų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų. Užmokesčio dydis apskaičiuojamas finansų ministro nustatyta tvarka ir priklauso nuo per tam tikrą laikotarpį išieškotų skolų sumos.

102. Atsakinga institucija visas lėšas, kurias projekto vykdytojas privalo grąžinti (toliau – skolos), grąžina į sprendime nurodytą sąskaitą ir projekto vykdytojo skolas, pripažintas abejotinomis, nuo jų atsiradimo dienos įtraukia į apskaitą ir registruoja grąžintų, grąžintinų sumų, abejotinų ir nurašytų skolų registravimo žurnale (priedas 7). Skolos atsiradimo diena yra atsakingos institucijos sprendimo priėmimo diena. Atsakingai institucijai grąžintos lėšos per 5 darbo dienas nuo jų gavimo į sprendime nurodytą sąskaitą privalo būti pervestos į Finansų ministerijos nurodytą valstybės iždo sąskaitą (išskyrus šių Taisyklių 109 punkte nurodytus atvejus).

103. Atsakinga institucija arba Turto bankas, jeigu skola perleista pagal reikalavimo teisių perleidimo sutartį, projekto vykdytojo abejotinas skolas nurašo, jeigu:

103.1. praėjus daugiau kaip 24 mėnesiams nuo projekto vykdytojui išsiųsto sprendimo priėmimo nerasta projekto vykdytojo turto arba rastas turtas yra nelikvidus, arba jeigu rastą turtą nustatyta tvarka pardavus padengiama dalis skolos, nurašoma tik likusi skolos dalis;

103.2. projekto vykdytojas miręs ir jo prievolės nepereina kitam asmeniui;

103.3. projekto vykdytojas bankrutavęs ir jo turto nepakanka skolai grąžinti;

103.4. projekto vykdytojas likviduotas ir jo turto nepakanka skolai grąžinti.

104. Šių Taisyklių 103.1 punkte nurodytais atvejais atsakingos institucijos arba Turto banko pastangas susigrąžinti skolas ir skolos atsiradimo faktus įrodo šie dokumentai:

104.1. įsiteisėjęs Lietuvos Respublikos teismo arba ginčą nagrinėjusios institucijos sprendimas, nuosprendis arba nutartis, kuriais patvirtinama atsakingos institucijos teisė susigrąžinti skolas;

104.2. teismo antstolio surašytas aktas ir vykdomasis dokumentas, pagal kurį išieškojimas neatliktas ir negalimas, jeigu sprendimas, nuosprendis arba nutartis vykdomi Lietuvos Respublikoje.

105. Šių Taisyklių 103.2 punkte nurodytu atveju atsakingos institucijos pastangas sugrąžinti skolas įrodo dokumentai, įrodantys skolininko mirties faktą, taip pat faktą, kad skolininko palikto turto nepakanka šioms skoloms grąžinti, o tais atvejais, kai už palikėjo skolas įpėdinis atsako visu savo turtu, – dokumentai, įrodantys faktą, kad įpėdinio turto nepakanka palikėjo skoloms grąžinti.

106. Šių Taisyklių 103.3 punkte nurodytu atveju atsakinga institucija projekto vykdytojo skolas nurašo, kai projekto vykdytojas – bankrutavusi įmonė, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatyme (Žin., 2001, Nr. 31-1010), ir dėl šios priežasties atsakinga institucija negali atgauti visos skolos ar jos dalies.

107. Šių Taisyklių 103.4 punkte nurodytu atveju projekto vykdytojo abejotinos skolos nurašomos tik tada, jeigu projekto vykdytojas likviduotas ir nėra visiškai įvykdęs įsipareigojimų atsakingai institucijai. Jeigu projekto vykdytojas likviduotas, tačiau yra jo teisių ir pareigų perėmėjas, abejotinos skolos negali būti nurašomos, išskyrus tą atvejį, kai projekto vykdytojo teisių ir pareigų perėmėjas neturi pakankamai turto skoloms padengti. Atsakinga institucija nurašo likviduoto projekto vykdytojo skolas, vadovaudamasi šiais dokumentais:

107.1. Juridinių asmenų registro pažyma apie likviduoto projekto vykdytojo išregistravimą iš Juridinių asmenų registro;

107.2. dokumentais, įrodančiais, kad likviduotas projekto vykdytojas neturėjo pakankamai turto skoloms grąžinti, arba dokumentais, įrodančiais, kad projekto vykdytojo teisių ir pareigų perėmėjas neturi pakankamai turto skoloms grąžinti.

108. Visais šių Taisyklių 103 punkte nurodytais atvejais atsakinga institucija teisės aktų nustatyta tvarka turi 5 metus nuo šių Taisyklių 88 punkte nurodyto sprendimo priėmimo saugoti dokumentus, įrodančius pastangas susigrąžinti šias skolas iš projekto vykdytojo.

109. Jeigu sprendimas dėl lėšų grąžinimo priimamas dėl šių Taisyklių 89.2 punkte numatytų aplinkybių ir per sprendime nustatytą terminą šios lėšos negrąžinamos, grąžinama dalis lėšų arba lėšų sumos, išskaičiuotos iš projekto vykdytojo pateikto kito mokėjimo prašymo, nepakanka, atsakingos institucijos sprendimu finansų ministro nustatyta tvarka projekto vykdytojui gali būti taikomas apribojimas 5 ateinančius metus po pažeidimo nustatymo gauti bet kokią kitą ES finansinę paramą. Toks atsakingos institucijos sprendimas gali būti skundžiamas teisės aktų nustatyta tvarka.

 

X. VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ PROCEDŪRA

 

110. Jei projektų vykdytojas pirkimus privalo vykdyti, vadovaudamasis Viešųjų pirkimų įstatymu (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2000, Nr. 4-102), tai numatomi prekių, paslaugų arba darbų pirkimai už paramos lėšas privalo būti vykdomi vadovaujantis minėtu įstatymu ir deleguotos institucijos patvirtintomis Pirkimų taisyklėmis Europos pabėgėlių fondo programos projektų vykdytojams, esantiems perkančiosiomis organizacijomis pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą, kai tokie pirkimai yra Viešųjų pirkimų įstatymo objektas. Jei projekto vykdytojas pagal Viešųjų pirkimų įstatymą nėra perkančioji organizacija ir vykdant pirkimus Viešųjų pirkimų įstatymas netaikomas, tai numatomi prekių, paslaugų arba darbų pirkimai už paramos lėšas privalo būti vykdomi vadovaujantis deleguotos institucijos patvirtintu Pirkimų tvarkos aprašu Europos pabėgėlių fondo programos projektų vykdytojams, nesantiems perkančiosiomis organizacijomis pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą.

111. Taisyklių 110 punkte nurodytas pirkimų taisykles ir tvarkos aprašą, suderinusi su atsakinga institucija, tvirtina, skelbia Valstybės žiniose ir pirkimų priežiūrą atlieka deleguota institucija.

______________


 

Europos pabėgėlių fondo programos projektų

įgyvendinimo priežiūros taisyklių

1 priedas

 

(Patikros vietoje atlikimo suvestinės forma)

 

_____________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

PATIKROS VIETOJE ATLIKIMO SUVESTINĖ

 

___________ Nr. ________

(data)                    

___________________

(sudarymo vieta)

 

1. Duomenys apie patikrą

 

Deleguota institucija:_______________________________________________________________

Deleguotos institucijos padalinys:_____________________________________________________

Patikros vietoje atlikimo priežastis: £ planinė £ neplanuota

Patikrą atliko_____________________________________________________________________

(vardas ir pavardė, pareigų pavadinimas)

Patikroje dalyvavo:

________________________________________________________________________________

(vardas ir pavardė, pareigų pavadinimas)

________________________________________________________________________________

(vardas ir pavardė, pareigų pavadinimas)

 

 

Patikros vietoje atlikimo data ir vieta:_____________________________________________

 

2. Duomenys apie projektą ir projekto vykdytoją pagal paramos teikimo sutartį

 

Projekto pavadinimas:

Projekto kodas:

Programa:

Veiklos sritis:

Planuotas projekto įgyvendinimo laikotarpis: nuo iki

Paramos sutarties numeris:

Projekto vykdytojo rekvizitai:

Adresas:

Gatvė, namo numeris

Pašto indeksas, gyv. vietovė

Telefonas, faksas, el. paštas

 

Projekto sąskaita:

Banko pavadinimas

Banko kodas

Sąskaitos numeris

 

Projekto vadovas:

Vardas ir pavardė

Pareigų pavadinimas

Telefonas, faksas, el. paštas

 

Finansininkas:

Vardas ir pavardė

Pareigų pavadinimas

Telefonas, faksas, el. paštas

 

PVM mokėtojas

£ taip £ ne

 

3. Duomenys apie finansavimo šaltinių panaudojimą

 

Finansavimo šaltiniai

Paramos sutartyje patvirtinta lėšų suma, Lt

Iki patikrinimo datos išmokėtos lėšos, Lt

Komentarai

1. Paramos lėšos

 

 

 

1.1. EPF programos lėšos

 

 

 

1.2. Bendrojo finansavimo lėšos

 

 

 

2. Projekto vykdytojo ir (ar) partnerio(-ių) lėšos

 

 

 

2.1. Nacionalinės lėšos

 

 

 

2.1.1. valstybės biudžeto lėšos

 

 

 

2.1.2. savivaldybių disponuojamos lėšos

 

 

 

2.1.3. kiti valstybės lėšų šaltiniai

 

 

 

2.2. Privačios projekto vykdytojo ir (ar) partnerio(-ių) lėšos

 

 

 

3. Projekto pajamos

 

 

 

4. Iš viso (1 + 2 + 3)

 

 

 

 

4. Duomenys apie mokėjimus

 

Duomenys iš projekto bylos

Mokėjimo prašymo Nr.

Mokėjimo prašymo data

Mokėjimo prašymo registravimo data

Pripažintos tinkamomis finansuoti išlaidos, Lt

Išmokėta, Lt

Mokėjimo data

Išlaidas pateisinantys dokumentai

 

 

 

 

 

 

1.

2.

n.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

 

5. Duomenys apie projektą ir projekto vykdytoją atliekant patikrą vietoje

 

 

Taip

Ne

Netaikoma

Komentarai

5.1.

Ar patikros vietoje metu nustatyta keitimų, apie kuriuos deleguota institucija nebuvo informuota

 

 

 

 

5.2.

Ar tinkamai tvarkoma ir saugoma projekto dokumentacija

 

 

 

 

5.3.

Ar įgyvendinant projektą buvo konsultuojamasi su deleguotąja institucija, jei ne, kodėl

 

 

 

 

5.4.

Ar deleguotai institucijai laiku teikiama informacija apie personalo, biudžeto, veiklos grafiko ir pan. keitimus, mokėjimo prašymai bei ataskaitos

 

 

 

 

5.5.

Ar projekto vykdytojui yra žinomi šie bendrieji reikalavimai: projekto įgyvendinimo termino laikymasis, dokumentų saugojimo laikas (10 metų projektui pasibaigus), tikrinimo teisė (Europos Audito Rūmai, Europos Komisija, Valstybės kontrolė, atsakingos institucijos vidaus audito tarnyba, kitos valstybės institucijos)

 

 

 

 

5.6.

Kiti klausiniai

 

 

 

 

 

6. Išvados ir rekomendacijos dėl bendros informacijos apie projekto vykdytoją ir projektą

 

7. Duomenys apie projekto išteklius ir valdymą

 

Taip

Ne

Netaikoma

Komentarai

7.1.

Ar yra darbo sutartys, vadovo įsakymai dėl darbuotojų įdarbinimo ar pavedimo darbuotojams dirbti projekte

 

 

 

 

7.2.

Ar darbuotojų dirbtas darbo laikas žymimas darbuotojų darbo laiko apskaitos ataskaitose bei darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose

 

 

 

 

7.3.

Ar projekto partneriai vykdo finansinius įsipareigojimus ir yra suinteresuoti projekto įgyvendinimu (jeigu taikoma)

 

 

 

Nurodyta jungtinės veiklos sutartyje

7.4.

Ar projekto partneriai tinkamai atliko jiems numatytas funkcijas, dalyvavo numatytuose susirinkimuose, renginiuose ir pan. (jeigu taikoma)

 

 

 

 

7.5.

Kiti klausimai

 

 

 

 

 

8. Išvados ir rekomendacijos dėl projekto išteklių ir projekto valdymo

 

9. Duomenys apie projekto veiklą ir jos įgyvendinimo priežiūrą

 

 

 

Taip

Ne

Netaikoma

Komentarai

9.1.

Ar vykdoma visa projekto veikla, numatyta paramos sutartyje:

 

 

 

 

9.1.1.

Ar veikla atitinka numatytus tikslus, uždavinius bei veiklos aprašymą

 

 

 

 

9.1.2.

Ar reikia koreguoti, keisti veiklą dėl iškilusių problemų

 

 

 

 

9.1.3.

Jeigu veikla bus pakeista, ar tai padės veiksmingiau siekti projekte numatytų tikslų bei atitinkamos EPF (2005) metinės programos tikslų

 

 

 

 

9.2.

Ar projekto veikla vykdoma pagal patvirtintą veiklos planą:

 

 

 

 

9.2.1.

Ar įgyvendinama veikla atitinka veiklos planą, jei ne, kodėl

 

 

 

 

9.2.2.

Ar buvo koreguotas veiklos planas, jei taip, ar pakeitimai buvo suderinti su deleguota institucija

 

 

 

 

9.2.3.

Ar vienos veiklos atlikimo grafiko pakeitimas turės įtakos kitų veiklų atlikimo grafikui

 

 

 

 

9.2.4.

Ar projektas bus įgyvendintas laiku

 

 

 

 

9.3.

Renginių organizavimas:

 

 

 

 

9.3.1.

Ar renginiai organizuojami pagal grafiką

 

 

 

 

9.3.2.

Ar renginiai yra tinkamai dokumentuojami (pvz., mokymų dalyvių registracijos sąrašai su dalyvių parašais, mokymų ir susitikimų darbotvarkės, sukurtų mokymo programų aprašai, parengti ir išleisti leidiniai, saugoma parengta mokymo medžiaga, mokymų vertinimo anketų suvestinės ir pan.)

 

 

 

 

9.4.

Ar pasiekti konkretūs projekto rezultatai nurodyti mokėjimo prašymuose bei ataskaitose iki patikros:

 

 

 

 

9.4.1.

Ar pasiekti planuoti projekto rezultatai

 

 

 

 

9.4.2.

Ar yra pasiektus rezultatus patvirtinantys dokumentai

 

 

 

 

9.4.3.

Ar esami rezultatai bei projekto pažanga yra pakankama, kad projekto tikslai būtų pasiekti

 

 

 

 

9.5.

Duomenys apie viešuosius pirkimus

 

 

 

 

9.5.1.

Ar laikomasi viešųjų pirkimų organizavimo grafiko

 

 

 

 

9.5.2.

Ar yra viešųjų pirkimų dokumentacija (pirkimų dokumentų originalai arba kopijos, jei pirkimus vykdė vienas iš partnerių) – projekto pirkimų planas, pirkimo sąlygos, techninė specifikacija, skelbimas / kvietimas (jei vyko derybos), tiekėjų pasiūlymai, viešųjų pirkimų komisijos protokolai ir ataskaitos (apie įvykdytas procedūras, įvykdytas arba nutrauktas sutartis), susirašinėjimo su tiekėjais dokumentai, pirkimo sutartys bei jų pakeitimai, darbų / prekių / paslaugų pirkimo priėmimo-perdavimo aktai ir kt.

 

 

 

Įprastinės komercinės praktikos atveju – įprastinės komercinės praktikos vykdymo tvarka / pirkimų komisijos darbo reglamentas, apklausos (raštu arba žodžiu) pažyma, tiekėjų pasiūlymai, pirkimo komisijos protokolai ir pan.

9.5.3.

Ar dokumentų originalai atitinka kopijas pateiktas deleguotai institucijai

 

 

 

 

9.5.4.

Ar prekės ir paslaugos, nurodytos priėmimo-perdavimo aktuose yra realiai įsigytos

 

 

 

 

9.6.

Kiti klausimai

 

 

 

 

 

10. Išvados ir rekomendacijos dėl projekto veiklos įgyvendinimo

 

11. Duomenys apie projekto finansavimą ir projekto lėšų apskaitą

 

 

 

Taip

Ne

Komentarai

11.1.

Ar projekto lėšų apskaita tvarkoma projekto vykdytojo organizacijoje

 

 

 

11.2.

Ar projekto lėšų apskaita tvarkoma atskirai, t. y. ar operacijoms, susijusioms su projektu, apskaityti yra naudojamos atskiros sąskaitų plano subsąskaitos

 

 

 

11.3.

Ar apskaitoje naudojamos spec. apskaitai skirtos kompiuterinės programos. Jei taip, kokios

 

 

 

11.4.

Ar projekto vykdytojo kartu su mokėjimo prašymais teiktos išlaidas pateisinančių ir išlaidų apmokėjimą įrodančių dokumentų kopijos atitinka šių dokumentų originalus

 

 

 

11.5.

Ar tinkamai įtraukiamos į apskaitą projekto lėšos

 

 

 

11.6.

Ar teisingai vedama projekte dalyvaujančių darbuotojų darbo užmokesčio apskaita

 

 

 

11.7.

Ar nusidėvėjimas skaičiuojamas teisingai (jeigu taikoma)

 

 

 

11.8.

Ar projekto pajamos skaičiuojamos teisingai (jeigu taikoma)

 

 

 

11.9.

Kiti klausimai

 

 

 

 

12. Viešinimas

 

 

 

Taip

Ne

Komentarai

12.1.

Ar vykdant informacijos sklaidą bei viešinimą yra naudojama ES atributika (seminarų dalomojoje medžiagoje, dalyvių registravimo sąrašuose, stenduose, informaciniuose leidiniuose, ant įsigytos įrangos ir pan.)

 

 

 

12.2.

Kiti klausimai

 

 

 

 

13. Išvados ir rekomendacijos dėl viešinimo ir informavimo priemonių įgyvendinimo

 

14. Patikros vietoje atlikimo išvados

14.1. Projekto įgyvendinimo atitiktis planui

14.2. Projekto rezultatų ir rodiklių pasiekimo įrodymai

14.3. Projekto vykdytojo pateiktos informacijos išsamumas

14.4. Projekto vykdytojo pateiktos informacijos teisingumas

14.5. Paramos lėšų panaudojimas pagal paskirtį

14.6. Atliekant patikrą nustatytų neatitikimų ir trūkumų neigiama įtaka tolesniam projekto įgyvendinimui

14.7. Būtini veiksmai siekiant užtikrinti efektyvų projekto įgyvendinimą

14.8. Patikslinti terminai, išvados (būtina nurodyti pažeidimus ir skundus) bei rekomendacijos

14.9. Pasiūlymai dėl kitos patikros vietoje atlikimo

14.10. Kiti klausimai

 

Patikrą atliko

 

(Pareigų pavadinimas)                                       (Parašas)                                          (Vardas ir pavardė)

 

SUSIPAŽINAU

Projekto vykdytojas

___________________________

                          (pareigos)

___________________________

                          (parašas)

___________________________

                 (vardas ir pavardė)

___________________________

                             (data)

______________


 

Europos pabėgėlių fondo programos

projektų įgyvendinimo priežiūros taisyklių

2 priedas

 

 

 

(Gavimo registracijos žyma)

 

Registravo

                                                                                

 (pareigų pavadinimas, parašas, vardas ir pavardė)

 

______________________________________________________

(ataskaitos sudarytojo pavadinimas / vardas ir pavardė)

 

PROJEKTO ĮGYVENDINIMO GALUTINĖ ATASKAITA

______________________ Nr. _______

(data)

____________________

(sudarymo vieta)

 

1. Ataskaitos pateikimo terminas: 200__-___-___

 

2. Informacija apie projektą

 

Projekto pavadinimas:

Projekto kodas:

Programa:

Veiklos sritis:

Paramos sutarties Nr.

Planuotas projekto įgyvendinimo laikotarpis:                            nuo                                    iki

Atsiskaitymo laikotarpis

(nuo projekto įgyvendinimo pradžios):                                        nuo                                    iki

Faktinis projekto įgyvendinimo laikotarpis

(tik rengiant galutinę ataskaitą):                                                  nuo                                    iki

Bendra projekto vertė, planuota:

Bendra projekto vertė, faktinė:

(tik rengiant galutinę ataskaitą):

Tinkamų finansuoti išlaidų suma:

Netinkamų finansuoti PVM išlaidų suma:

Iki ataskaitos teikimo datos patirtos tinkamos finansuoti išlaidos:

Iki ataskaitos teikimo datos patirtos netinkamos finansuoti PVM išlaidos:

Projekto vykdytojo pavadinimas:

Adresas:

Gatvė, namo numeris

Pašto indeksas

Gyv. vietovė

Telefonas, faksas

El. paštas

 

Projekto sąskaita:

Banko pavadinimas

Banko kodas

Sąskaitos numeris

 

Projekto vadovas:

Vardas ir pavardė

Pareigų pavadinimas

Telefonas, faksas, el. paštas

 

Finansininkas

Vardas ir pavardė

Pareigų pavadinimas

Telefonas, faksas, el. paštas

 

 

3. Projekto įgyvendinimo santrauka

3.1. Projekto tikslas

3.2. Tikslinė grupė (jei taikoma)

3.3. Projekto įgyvendinimo eigos santrauka

 

4. Pasiekti rezultatai*

 

Eil. Nr.

Planuota

Pasiekta

Rezultatus pagrindžiantys dokumentai

Komentarai

4.1.

 

 

 

 

4.2.

 

 

 

 

4.3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Ataskaitinio laikotarpio duomenys.

 

5. Išvados ir rekomendacijos dėl projekto rezultatų

 

6. Įgyvendintos projekto veiklos*

 

Eil. Nr.

Veiklos pavadinimas**

Planuotas įgyvendinimo laikas

Faktinis įgyvendinimo laikas

Numatomas įgyvendinimo laikas (jei neįgyvendinta)

Komentarai

6.1.

 

 

 

 

 

6.2.

 

 

 

 

 

6.3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Ataskaitinio laikotarpio duomenys.

** Išdėstyti pagal paraiškoje nurodytą grafiką.

 

7. Išvados ir rekomendacijos dėl projekto veiklos įgyvendinimo

 

8. Projekto finansavimas ir patirtos išlaidos

8.1. Visos iki ataskaitos pateikimo dienos patirtos tinkamos finansuoti projekto išlaidos

 

Eil. Nr.

Išlaidų kategorija

Planuota lėšų suma

Faktiškai patirtos išlaidos iki ataskaitos pateikimo datos

Komentarai

8.1.1.

 

 

 

 

8.1.2.

 

 

 

 

8.1.3.

 

 

 

 

n.

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

 

8.2. Išvados ir rekomendacijos dėl projekto finansavimo ir patirtų išlaidų

 

8.3. Projekto finansavimo šaltiniai (gautos lėšos)

 

Eil. Nr.

Finansavimo šaltinis

Planuota

Faktiškai gauta už ataskaitinį periodą

Komentarai

8.3.1.

Tinkamos finansuoti išlaidos, iš jų:

 

 

 

8.3.1.1.

Paramos lėšos

 

 

 

8.3.1.2.

Projekto vykdytojo ir (ar) partnerio(-ių) lėšos

 

 

 

8.3.1.2.1.

Nacionalinės lėšos

 

 

 

8.3.1.2.1.1.

valstybės biudžeto lėšos

 

 

 

8.3.1.2.1.2.

savivaldybių disponuojamos lėšos

 

 

 

8.3.1.2.1.3.

kiti valstybės lėšų Šaltiniai

 

 

 

8.3.1.2.2.

Privačios pareiškėjo ir (ar) partnerio(-ių) lėšos

 

 

 

8.3.1.3.

Europos investicijų banko paskola

 

 

 

8.3.1.4.

Projekto pajamos

 

 

 

8.3.2.

Netinkamos išlaidos, finansuojamos iŠ PVM specialiosios programos

 

 

 

 

9. Projekto valdymas

(Aprašyti projekto valdymo schemą ir darbuotojų atsakomybę)

 

10. Išvados ir rekomendacijos dėl pasirinktos projekto valdymo struktūros ir jos funkcionavimo

 

11. Bendradarbiavimas su projekto partneriais (jeigu taikoma)

11.1. Projekto partneriai

11.2. Partnerių pasirinkimo priežastys

11.3. Atsakomybės ir darbų pasidalijimas tarp partnerių

11.4. Projekto partnerių finansinių įsipareigojimų vykdymas

11.5. Bendradarbiavimas su partneriais įgyvendinant projektą

11.6. Informacijos apie projekto įgyvendinimo eigą pasidalijimas tarp partnerių, pakeitimų derinimas

11.7. Susitarimai dėl įgyvendinant projektą sukurtų rezultatų, nupirkto ar sukurto turto ir atliktų darbų nuosavybės teisių

 

12. Išvados ir rekomendacijos dėl partnerių pasirinkimo ir bendradarbiavimo organizavimo

 

13. Įgyvendinant projektą kilusios problemos ir jų sprendimo priemonės

 

Eil. Nr.

Problema

Priemonės, kurių buvo imtasi problemai spręsti

Rezultatas

13.1.

Techninė

 

 

13.1.1.

 

 

 

13.1.2.

 

 

 

13.1.3.

 

 

 

n.

 

 

 

13.2.

Finansinė

 

 

13.2.1.

 

 

 

13.2.2.

 

 

 

13.2.3.

 

 

 

n.

 

 

 

13.3.

Teisinė

 

 

13.3.1.

 

 

 

13.3.2.

 

 

 

13.3.3.

 

 

 

 

 

 

 

 

14. Informacija apie atliktas patikras projekto įgyvendinimo vietoje

 

Patikros data

Nustatyti pažeidimai ir neatitikimai

Priemonės, kurių buvo imtasi pažeidimams ir neatitikimams pašalinti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15. Viešinimo priemonės

 

Eil. Nr.

Priemonės, numatytos paramos sutartyje

Įgyvendintos

15.1.

 

 

15.2.

 

 

15.3.

 

 

 

 

 

 

16. Projekto tęstinumas (tik rengiant galutinę ataskaitą}:

16.1. Pasiektas tęstinis rezultatas

16.2. Tęstinio rezultato panaudojimas

16.3. Kitų institucijų ir (ar) asmenų projekto rezultato panaudojimas

16.4. Už tęstinę veiklą po projekto įgyvendinimo pabaigos atsakingas asmuo ir (ar) institucija

 

17. Priežiūra po projekto įgyvendinimo (tik rengiant galutinę ataskaitą):

17.1. Projekto rezultatų stebėjimas

17.2. Projekto dokumentų saugojimas

 

18. Atlikti viešieji pirkimai

 

A lentelė.

Pildo projekto vykdytojas, jei pirkimus vykdė projekto vykdytojas / projekto partneris, nesantis perkančiąja organizacija

Eil. Nr.

Pirkimo (objektas prekių / paslaugų pavadinimas)

Pirkimo procedūra (atviras konkursas / ribotas konkursas / derybos)

Pirkimo suma litais

Pirkimo dokumentacijos ir skelbimo suderinimo su deleguota institucija data

Konkurso paskelbimo data

Vertinimo ataskaitos suderinimo su deleguota institucija data

Pirkimo sutarties projekto suderinimo su deleguota institucija data

Pirkimo sutarties su konkurso laimėtoju pasirašymo data

Prekių tiekėjo ar paslaugų teikėjo pavadinimas

Planuota pirkimo suma litais

Faktinė pirkimo suma litais

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

18.1.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18.1.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18.1.3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B lentelė.

Pildo projekto vykdytojas, jei pirkimus vykdė projekto vykdytojas / projekto partneris, esantis perkančiąja organizacija

Eil. Nr.

Pirkimo objektas (prekių / paslaugų pavadinimas)

Pirkimo procedūra (supaprastintas atviras ar ribotas konkursas / skelbiamos supaprastintos derybos / neskelbiamos supaprastintos derybos / tarptautinis atviras ar ribotas konkursas / skelbiamos ar neskelbiamos derybos / projekto konkursas)

Pirkimo suma litais

Pirkimo dokumentacijos suderinimo su agentūra data

Konkurso paskelbimo data

Pirkimo sutarties su konkurso laimėtoju pasirašymo data

Prekių tiekėjo ar paslaugų teikėjo pavadinimas

Planuota pirkimo suma litais

Faktinė pirkimo suma litais

1

2

3

4

5

6

7

8

9

18.2.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

18.2.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

18.2.3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19. Išvados ir pastabos

 

20. PRIDEDAMA:

1., _________ lapų

2., _________ lapų

 

 

________________________________________________________________________________

       (projekto vykdytojo organizacijos vadovo                                 (parašas)                                    (vardas ir pavardė)

     arba jo įgalioto asmens pareigų pavadinimas)

 

__________________________________               ___________               ___________________

          (projekto vadovo pareigų pavadinimas)                                   (parašas)                                     (vardas ir pavardė)

______________

Priedo pakeitimai:

Nr. A1-72, 2007-03-16, Žin., 2007, Nr. 33-1201 (2007-03-20), i. k. 1072230ISAK000A1-72

 


 

Europos pabėgėlių fondo programos projektų

įgyvendinimo priežiūros taisyklių

3 priedas

 

PROJEKTO ĮGYVENDINIMO ATASKAITOS PILDYMO INSTRUKCIJA

 

 

 

(Gavimo registracijos žyma)

 

Registravo

_______________________________________

(pareigų pavadinimas, parašas, vardas ir pavardė)

 

_______________________________________________________

(ataskaitos sudarytojo pavadinimas / vardas ir pavardė)

juridinio asmens, su kuriuo pasirašyta paramos sutartis, pavadinimas

 

PROJEKTO ĮGYVENDINIMO _______________________

(tarpinė / galutinė)

ATASKAITA

 

_____________ Nr. ____

(data)

_________________

(sudarymo vieta)

 

 

1. Ataskaitos pateikimo terminas: 200__-___-___

Nurodoma data, iki kurios pagal paramos sutartį turėjo būti pateikta projekto tarpinė / galutinė įgyvendinimo ataskaita

 

2. Informacija apie projektą

 

Projekto pavadinimas: Nurodykite projekto pavadinimą pagal paramos sutartį

Projekto kodas: Nurodykite projekto kodą pagal paramos sutartį

Programa: Europos pabėgėliu fondo (toliau – EPF)

Veiklos sritis: Nurodykite EPF veiklos sritį(-is), kurią(-ias) įgyvendina Jūsų projektas

Paramos sutarties Nr.: Nurodykite paramos sutarties numerį

Planuotas projekto įgyvendinimo laikotarpis:

nuo                                                    iki

Nurodykite paramos sutartyje nustatytą projekto įgyvendinimo laikotarpį (projekto įgyvendinimo laikotarpis apibrėžiamas kaip tinkamų išlaidų patyrimo laikotarpis, nustatytas paramos sutartyje)

Atsiskaitymo laikotarpis

(nuo projekto įgyvendinimo pradžios):

nuo                                                    iki

Nurodykite laikotarpį, už kurį atsiskaitote šioje ataskaitoje

Faktinis projekto įgyvendinimo laikotarpis

(tik rengiant galutinę ataskaitą):

nuo                                                    iki

Nurodykite faktinį projekto įgyvendinimo laikotarpį

Bendra projekto vertė, planuota:

Nurodykite bendrą planuotą projekto vertę su tinkamomis ir netinkamomis išlaidomis

Bendra projekto vertė, faktinė

(tik rengiant galutinę ataskaitą):

Nurodykite bendrą faktinę projekto vertę su tinkamomis ir netinkamomis išlaidomis

Tinkamų finansuoti išlaidų suma:

Nurodykite bendrą tinkamų finansuoti projekto išlaidų sumą nustatytą paramos sutartyje

Netinkamų finansuoti PVM išlaidų suma

Nurodykite netinkamo finansuoti PVM sumą jei netinkamą finansuoti PVM numatyta finansuoti paramos sutartyje ar kitoje su deleguota ir atsakinga institucijomis sudarytoje sutartyje

Iki ataskaitos teikimo datos patirtos tinkamos finansuoti išlaidos: Nurodykite iki atsiskaitymo laikotarpio patirtų tinkamų finansuoti išlaidų sumą

Iki ataskaitos teikimo datos patirtos netinkamos finansuoti PVM išlaidos: Nurodykite iki atsiskaitymo laikotarpio patirtų netinkamų finansuoti PVM išlaidų sumą jei netinkamą finansuoti PVM numatyta finansuoti paramos sutartyje ar kitoje su deleguota ir atsakinga institucijomis sudarytoje sutartyje

Projekto vykdytojo pavadinimas: Juridinio asmens, su kuriuo pasirašyta paramos sutartis, pavadinimas

Adresas:

Gatvė, namo numeris

Pašto indeksas

Gyv. vietovė

Telefonas, faksas El. paštas

Nurodykite duomenis pagal paramos sutartį

Projekto sąskaita:

Banko pavadinimas

Banko kodas

Sąskaitos numeris

Nurodykite duomenis pagal paramos sutartį

Projekto vadovas:

Vardas ir pavardė

Pareigų pavadinimas

Telefonas, faksas, el. paštas

Nurodykite duomenis pagal paramos sutartį

Finansininkas

Vardas ir pavardė

Pareigų pavadinimas

Telefonas, faksas, el. paštas

Nurodykite duomenis pagal paramos sutartį

 

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-72, 2007-03-16, Žin., 2007, Nr. 33-1201 (2007-03-20), i. k. 1072230ISAK000A1-72

 

3. Projekto įgyvendinimo santrauka

3.1. Projekto tikslas

3.2. Tikslinė grupė (jei taikoma)

3.3. Projekto įgyvendinimo eigos santrauka

 

4. Pasiekti rezultatai*

Nurodykite pasiektų projekto rezultatų kiekybinę išraišką per atsiskaitymo laikotarpį

 

Nr.

Planuota

Pasiekta

Rezultatus pagrindžiantys dokumentai

Komentarai

4.1.

 

 

 

 

4.2.

 

 

 

 

4.3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Ataskaitinio laikotarpio duomenys.

 

5. Išvados ir rekomendacijos dėl projekto rezultatų

 

6. Įgyvendintos projekto veiklos

 

Nr.

Veiklos pavadinimas**

Atsiskaitykite pagal kiekvieną projekto veiklos sritį, nustatytą paramos sutartyje

Planuotas įgyvendinimo laikas

Nurodykite paramos sutartyje nustatytą planuotą projekto veiklos srities įgyvendinimo pradžią ir pabaigą

Faktinis įgyvendinimo laikas

Nurodykite faktinę projekto veiklos srities įgyvendinimo pradžią ir pabaigą

Numatomas įgyvendinimo laikas (jei neįgyvendinta)

Nurodykite numatomą projekto veiklos srities įgyvendinimo pradžią ir pabaigą

Komentarai

6.1.

 

 

 

 

 

6.2.

 

 

 

 

 

6.3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Ataskaitinio laikotarpio duomenys.

** Išdėstyti pagal paraiškoje nurodytą grafiką.

 

7. Išvados ir rekomendacijos dėl projekto veiklos įgyvendinimo

 

8. Projekto finansavimas ir patirtos išlaidos

8.1. Visos iki ataskaitos pateikimo dienos patirtos tinkamos finansuoti projekto išlaidos

Nurodykite pagal kiekvieną paramos sutartyje nustatytą išlaidų eilutę nuo projekto įgyvendinimo pradžios patirtas tinkamas finansuoti išlaidas

 

Nr.

Išlaidų kategorija

Planuota lėšų suma

Faktiškai patirtos išlaidos iki ataskaitos pateikimo datos

Komentarai

8.1.

 

 

 

 

8.2.

 

 

 

 

8.3.

 

 

 

 

n.

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

 

8.2. Išvados ir rekomendacijos dėl projekto finansavimo ir patirtų išlaidų

 

8.3. Projekto finansavimo šaltiniai (gautos lėšos)

 

Nr.

Finansavimo šaltinis

Planuota

Faktiškai gauta už ataskaitinį periodą

Komentarai

8.3.1.

Tinkamos finansuoti išlaidos, iš jų:

 

 

 

8.3.1.1.

Paramos lėšos

 

 

 

8.3.1.2.

Projekto vykdytojo ir (ar) partnerio(-ių) lėšos

 

 

 

8.3.1.2.1.

Nacionalinės lėšos

 

 

 

8.3.1.2.1.1.

valstybės biudžeto lėšos

 

 

 

8.3.1.2.1.2.

savivaldybių disponuojamos lėšos

 

 

 

8.3.1.2.1.3.

kiti valstybės lėšų šaltiniai

 

 

 

8.3.1.2.2.

Privačios pareiškėjo ir (ar) partnerio(-ių) lėšos

 

 

 

8.3.1.3.

Europos investicijų banko paskola

 

 

 

8.3.1.4.

Projekto pajamos

 

 

 

8.3.2.

Netinkamos išlaidos, finansuojamos iš PVM specialiosios programos

 

 

 

 

9. Projekto valdymas

(Prašome pateikti projekto valdymo schemos ir darbuotojų atsakomybės aprašymą)

 

10. Išvados ir rekomendacijos dėl pasirinktos projekto valdymo struktūros ir jos funkcionavimo

 

11. Bendradarbiavimas su projekto partneriais (jeigu taikoma)

 

11.1. Projekto partneriai

11.2. Partnerių pasirinkimo priežastys

11.3. Atsakomybės ir darbų pasidalijimas tarp partnerių

11.4. Projekto partnerių finansinių įsipareigojimų vykdymas

11.5. Bendradarbiavimas su partneriais įgyvendinant projektą

11.6. Informacijos apie projekto įgyvendinimo eigą pasidalijimas tarp partnerių, pakeitimų derinimas

11.7. Susitarimai dėl įgyvendinant projektą sukurtų rezultatų, nupirkto ar sukurto turto ir atliktų darbų nuosavybės teisių

 

12. Išvados ir rekomendacijos dėl partnerių pasirinkimo ir bendradarbiavimo organizavimo

 

13. Įgyvendinant projektą kilusios problemos ir jų sprendimo priemonės

 

 

Problema

Priemonės, kurių buvo imtasi problemai spręsti

Rezultatas

13.1.

Techninė

 

 

13.1.1.

 

 

 

13.1.2.

 

 

 

13.1.3.

 

 

 

n.

 

 

 

13.2.

Finansinė

 

 

13.2.1.

 

 

 

13.2.2.

 

 

 

13.2.3.

 

 

 

n.

 

 

 

13.3.

Teisinė

 

 

13.3.1.

 

 

 

13.3.2.

 

 

 

13.3.3.

 

 

 

 

 

 

 

 

14. Informacija apie atliktas patikras projekto įgyvendinimo vietoje

 

Patikros data

Nustatyti pažeidimai ir neatitikimai

Priemonės, kurių buvo imtasi pažeidimams ir neatitikimams pašalinti

 

 

 

 

 

 

 

15. Viešinimo priemonės

 

 

Priemonės, numatytos paramos sutartyje

Įgyvendintos

15.1.

 

 

15.2.

 

 

15.3.

 

 

 

 

 

 

16. Projekto tęstinumas (tik rengiant galutinę ataskaitą):

16.1. Pasiektas tęstinis rezultatas

16.2. Pasiekto rezultato panaudojimas

16.3. Kitų institucijų ir (ar) asmenų projekto rezultato panaudojimas

16.4. Už tęstinę veiklą po projekto įgyvendinimo pabaigos atsakingas asmuo ir (ar) institucija

 

17. Priežiūra po projekto įgyvendinimo (tik rengiant galutinę ataskaitą):

17.1. Projekto rezultatų stebėjimas

17.2. Projekto dokumentų saugojimas

 

18. Atlikti viešieji pirkimai

Duomenis nurodykite pagal parengtą viešųjų pirkimų dokumentaciją

 

A lentelė.

Pildo projekto vykdytojas, jei pirkimus vykdė projekto vykdytojas / projekto partneris, nesantis perkančiąja organizacija

Eil. Nr.

Pirkimo objektas (prekių / paslaugų pavadinimas)

Pirkimo procedūra (atviras konkursas / ribotas konkursas / derybos)

Pirkimo suma litais

Pirkimo dokumentacijos ir skelbimo suderinimo su deleguota institucija data

Konkurso paskelbimo data

Vertinimo ataskaitos suderinimo su deleguota institucija data

Pirkimo sutarties projekto suderinimo su deleguota institucija data

Pirkimo sutarties su konkurso laimėtoju pasirašymo data

Prekių tiekėjo ar paslaugų teikėjo pavadinimas

Planuota pirkimo suma litais

Faktinė pirkimo suma litais

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

18.1.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18.1.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18.1.3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

B lentelė.

Pildo projekto vykdytojas, jei pirkimus vykdė projekto vykdytojas / projekto partneris, esantis perkančiąja organizacija

Eil. Nr.

Pirkimo objektas paslaugų pavadinimas)

Pirkimo procedūra (supaprastintas atviras ar ribotas konkursas / skelbiamos supaprastintos derybos / neskelbiamos supaprastintos derybos / tarptautinis atviras ar ribotas konkursas / skelbiamos ar neskelbiamos derybos / projekto konkursas)

Pirkimo suma litais

Pirkimo dokumentacijos suderinimo su agentūra data

Konkurso paskelbimo data

Pirkimo sutarties su konkurso laimėtoju pasirašymo data

Prekių tiekėjo ar paslaugų teikėjo pavadinimas

Planuota pirkimo suma litais

Faktinė pirkimo suma litais

1

2

3

4

5

6

7

8

9

18.2.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

18.2.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

18.2.3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-72, 2007-03-16, Žin., 2007, Nr. 33-1201 (2007-03-20), i. k. 1072230ISAK000A1-72

 

19. Išvados ir pastabos

 

20. PRIDEDAMA:(kiekvienas priedas turi būti pateikiamas ir sunumeruotas atskirai, tokie priedai kaip dalyvių registracijos formos gali būti pateikiami kaip viena dokumentų grupė)

a., _________ lapų

b., _________ lapų

 

 

___________________________________                                                       _________________

          (projekto vykdytojo organizacijos vadovo                                       (parašas)                                (vardas ir pavardė)

       arba jo įgalioto asmens pareigų pavadinimas)

 

____________________________________________                                                                       

             (projekto vadovo pareigų pavadinimas)                                         (parašas)                              (vardas ir pavardė)

______________

 

Europos pabėgėlių fondo programos projektų

įgyvendinimo priežiūros taisyklių

4 priedas

 

(Nustatytų ir įtariamų pažeidimų registracijos žurnalo forma)

 

___________________________________________________________________________

(dokumento sudarytojo (paramą administruojančios institucijos) pavadinimas)

 

(ĮRAŠYTI FONDO PAVADINIMĄ) NUSTATYTŲ IR ĮTARIAMŲ PAŽEIDIMŲ REGISTRACIJOS ŽURNALAS

 

Nr.

Projekto Nr.

Projekto pavadinimas

Projekto vykdytojas

Pažeidimo nustatymo arba įtarimo data

Nustatyto arba įtariamo pažeidimo tyrimo arba šalinimo būklė

Skirta paramos suma

Su pažeidimu susijusi paramos suma

Išmokėta paramos suma

Nustatyto arba įtariamo pažeidimo aprašymas

Veiksmai, atlikti tiriant ir (ar) šalinant nustatytą arba įtariamą pažeidimą

Kitų institucijų informavimas apie nustatytą arba įtariamą pažeidimą

bendra suma (9 + 10)

EPF lėšos

bendrojo finansavimo lėšos

bendra suma (12 + 13)

EPF lėšos

bendrojo finansavimo lėšos

bendra suma (15 + 16)

EPF lėšos

bendrojo finansavimo lėšos

aktyvus

užbaigtas

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                               ___________________________                  

                                (organizacijos vadovo arba jo įgalioto asmens pareigų pavadinimas)                                                      (parašas)      (vardas ir pavardė)

______________

 

 

Europos pabėgėlių fondo programos projektų

įgyvendinimo priežiūros taisyklių

5 priedas

 

__________________________________________________

(institucijos pavadinimas, kodas, adresas)

 

__________________________________________________

(adresatas)

 

PRANEŠIMAS APIE PAŽEIDIMĄ

 

______________ Nr. _________________

(data)                                                    

 

1. Informacija apie pranešimą

1.1. Pažeidimo registracijos numeris

1.2. Ketvirtis, už kurį atsiskaitoma

1.3. Ar pažeidimo tyrimas užbaigtas?

1.4. Pranešimo parengimo data

 

2. Informacija apie instituciją, parengusią pranešimą

2.1. Pirminį pranešimą parengusi institucija

2.2. Pranešimo rengėjas

2.3. Telefono numeris

2.4. Elektroninio pašto adresas

 

3. Informacija apie projektą

3.1. Projekto pavadinimas

3.2. Projekto numeris

3.3. Projekto kodas

3.4. Projekto vykdytojas

3.5. Projekto partneriai (jeigu taikoma)

 

4. Pažeistos teisės aktų nuostatos

4.1. Bendrijų teisės akto pavadinimas,

numeris, straipsnis

4.2. Lietuvos Respublikos teisės akto pavadinimas, numeris, straipsnis

 

5. Informacija apie pažeidimą

5.1. Data / laikotarpis, kada padarytas pažeidimas

5.2. Data, kada gauta pirminė informacija, dėl kurios kilo įtarimas dėl pažeidimo

5.3. Pažeidimo nustatymo data

5.4. Pirminės informacijos šaltinis

5.5. Jei pažeidimas nustatytas atliekant patikrą vietoje, nurodykite, kodėl buvo atliekama patikra

5.6. Pažeidimo pobūdis

5.7. Pažeidimo tipas

5.8. Kaip buvo atliktas pažeidimas?

5.9. Su pažeidimu susijusių projekto išlaidų dydis (Lt)

5.10. Ar su pažeidimu susiję kitų valstybių fiziniai arba juridiniai asmenys?

5.10.1. Jei taip:

5.10.1.1. Europos Sąjungos šalių

5.10.1.2. trečiųjų šalių

5.11. Pažeidimo nustatymo metodas (-ai)

 

6. Susijusios institucijos

6.1. Pažeidimą nustačiusi institucija ar tarnyba

6.2. Institucija, atsakinga už pažeidimo tyrimą

 

7. Atliekant pažeidimą dalyvavę asmenys ir organizacijos

7.1. Atliekant pažeidimą dalyvavę fiziniai asmenys:

7.1.1. vardas

7.1.2. pavardė

7.1.3. pareigos

7.2. Asmuo, atstovaujantis atliekant pažeidimą dalyvavusiai organizacijai:

7.2.1. vardas

7.2.2. pavardė

7.2.3. pareigos

7.2.4. telefono numeris

7.2.5. faksas

7.3. Atliekant pažeidimą dalyvavę juridiniai asmenys:

7.3.1. įmonės pavadinimas

7.3.2. teisinė forma

7.3.3. įmonės kodas

7.3.4. adresas

7.3.5. pašto indeksas

7.3.6. miestas

7.3.7. šalis

7.3.8. telefono numeris

7.3.9. faksas

 

8. Pažeidimo tyrimo būklė

8.1. Bylos nagrinėjimo statusas ir eiga

8.2. Finansinė skolos būsena

8.3. Lėšų susigrąžinimo procedūros

nutraukimo priežastys

8.4. Pastabos

 

9. Finansinė informacija

Iš viso

Paramos lėšos

Projekto vykdytojo lėšos (jeigu taikoma)

EPF

lėšos

Bendrojo finansavimo lėšos

Bendrojo finansavimo lėšos

Privačios lėšos

9.1. Projekto tinkamų finansuoti išlaidų dydis

 

 

 

 

 

9.2. Faktinis pažeidimo finansinis poveikis (su pažeidimu susijusios išmokėtos lėšos)

 

 

 

 

 

9.3. Potencialus pažeidimo finansinis poveikis (su pažeidimu susijusios, bet neišmokėtos lėšos)

 

 

 

 

 

9.4. Susigrąžinta suma

 

 

 

 

 

9.5. Susigrąžintina suma

 

 

 

 

 

9.6. Paramos lėšų susigrąžinimo galimybės

 

 

 

 

 

 

_____________________________________                                  ______                                  

            (vadovo arba jo įgalioto asmens                                            (parašas)                                     (vardas ir pavardė)

                    pareigų pavadinimas)

 

____________________________________________________________                                 

                  (pažeidimų kontrolieriaus                                                  (parašas)                                   (vardas ir pavardė)

                    pareigų pavadinimas)

______________


 

Europos pabėgėlių fondo programos projektų

įgyvendinimo priežiūros taisyklių

6 priedas

 

_______________________________________

(institucijos pavadinimas) Pranešimą parengusios institucijos pavadinimas

 

PRANEŠIMO APIE PAŽEIDIMĄ PILDYMO INSTRUKCIJA

 

__________ Nr. ___________

(data)                                    

________________________

(sudarymo vieta)

 

Pildo atsakingas institucijos darbuotojas

1. Informacija apie pranešimą

 

1.1. Pažeidimo registracijos numeris

1.1. Kiekvienam pažeidimui suteikiamas unikalus registracijos numeris.

Pažeidimo registracijos numerio pavyzdys: EPF/2006/1/3/001 arba EPF/2006/1/5/001/01.

Pažeidimo registracijos numeris susideda iš 6 dalių atskirtų ženklu „/“:

 

Dalies

numeris

1

2

3

4

5

6

 

 

Dalies

pavyzdys

EPF

2006

1

3

001

01

 

1) programos identifikavimo ženklo. Visuomet naudojama EPF;

2) sutarties pasirašymo datos (tik metai);

3) EPF veiklos numerio. Veiklos numeriai: „Priėmimo sąlygų gerinimas „ – 1;     „Integracija „ – 2; „Savanoriškas grįžimas „ -3;

4) Europos Komisijos 1994 m. liepos 11 d. reglamento Nr. 1681/94 straipsnio       numerio, pagal kurį teikiamas pranešimas apie pažeidimą. Įrašoma 3, jei      teikiama informacija apie naujai užregistruotą pažeidimą, arba 5, jei       teikiama papildoma informacija apie anksčiau praneštą pažeidimą;

5) pažeidimo numerio. Pažeidimo numeris susideda iš triženklio skaičiaus,       suteikiamo chronologine eilės tvarka pagal atskirą EPF veiklą. Pvz.,       pirmojo pagal EPF priėmimo sąlygų gerinimo veiklą užregistruoto       pažeidimo numeris būtų 001, antrojo – 002 ir t. t.;

6) šeštoji pažeidimo registracijos numerio dalis pildoma tokiu atveju, jei     pranešimas apie pažeidimą teikiamas pagal Europos Komisijos 1994 m.     liepos 11 d. reglamento Nr. 1681/94 5 str. Šią registracijos numerio dalį     sudaro dviženklis skaičius, suteikiamas chronologine eilės tvarka kiekvieną     kartą, kai teikiama papildoma informacija apie konkretų anksčiau praneštą     pažeidimą. Pvz., kai papildoma informacija apie konkretų anksčiau praneštą                pažeidimą teikiama pirmą kartą – įrašoma 01, jei antrą kartą – 02 ir t. t.

1.2. Ketvirtis, už kurį atsiskaitoma

1.2. Nurodoma metai ir ketvirtis, per kurį užregistruotas pažeidimas. Metai ir ketvirtis, per kurį užregistruotas pažeidimas, atskiriami ženklu „/“. Ketvirčiui žymėti naudojama iki trijų ženklu (romėniški skaitmenys), pvz., 2006/III.

1.3. Ar pažeidimo tyrimas užbaigtas?

1.3. Pateikiama informacija, ar pažeidimo nagrinėjimas yra užbaigtas, ar ne. Nurodoma „ taip „, jei pažeidimo nagrinėjimas yra užbaigtas, arba „ne“, jei pažeidimo nagrinėjimas nėra užbaigtas (pvz., jei vyksta administracinis arba baudžiamasis tyrimas, projekto vykdytojas negrąžino paramos lėšų ir pan.).

2. Informacija apie instituciją, kuri parengė pranešimą

 

2.1. Pirminį pranešimą parengusi institucija

2.1. EPF administruojančios institucijos, parengusios pirminį pranešimą apie pažeidimą, pavadinimas. Jei pirminį pranešimą apie pažeidimą rengia deleguota institucija, ji nurodo savo pavadinimą.

2.2. Pranešimo rengėjas

2.2. Šį pranešimą parengusio darbuotojo pareigos, vardas ir pavardė.

2.3. Telefono numeris

2.3. Šį pranešimą parengusio darbuotojo telefono numeris.

2.4. Elektroninio pašto adresas

2.4. Šį pranešimą parengusio darbuotojo elektroninio pašto adresas.

3. Informacija apie projektą

 

3.1. Projekto pavadinimas

3.1. Programos pavadinimas. Visuomet nurodoma „Europos pabėgėlių fondo projektas“.

3.2. Projekto numeris

3.2. –

3.3. Projekto kodas

3.3. –

3.4. Projekto vykdytojas

3.4. Juridinio ar fizinio asmens, su kuriuo sudaryta paramos sutartis, pavadinimas.

3.5. Projekto partneriai (jeigu taikoma)

3.5. Projekto partnerio (-ių) pavadinimas (jeigu taikoma).

4. Pažeistos teisės aktų nuostatos

 

4.1. Bendrijų teisės akto pavadinimas, numeris, straipsnis

4.1. Nurodomas Bendrijų teisės aktą(-us) priėmusios institucijos pavadinimas, teisės akto(-ų) pavadinimas (-ai) (pvz., sprendimas, reglamentas), numeris(-iai) ir straipsnis (-iai), kuris(-ie) buvo pažeistas(-i).

4.2. Lietuvos Respublikos teisės akto pavadinimas, numeris, straipsnis

4.2. Nurodomas Lietuvos Respublikos teisės aktą(-us) priėmusios institucijos pavadinimas, teisės akto(-ų) pavadinimas (-ai) (pvz.: įstatymas, Vyriausybės nutarimas, įsakymas), numeris(-iai) ir straipsnis (-iai), kuris(-ie) buvo pažeistas (-i).

5. Informacija apie pažeidimą

 

5.1. Data / laikotarpis, kada padarytas pažeidimas

5.1. Nurodoma data (jei pažeidimas buvo pavienis veiksmas) arba laikotarpis (jeigu pažeidimo padarymas vyko sistemingai ar truko atitinkamą laiko tarpą), kada padarytas pažeidimas (pvz.: 2006-09-11, 2006-09-12-2006-10-20).

5.2. Data, kada gauta pirminė informacija, dėl kurios kilo įtarimas dėl pažeidimo

5.2. Nurodoma data, kada gauta pirminė informacija, sukėlusi įtarimą dėl pažeidimo.

5.3. Pažeidimo nustatymo data

5.3. Nurodoma data, kada pažeidimas buvo pirmą kartą oficialiai nustatytas, bei pažeidimo nustatymą patvirtinantis dokumentas (pvz.: raštas, pažyma).

5.4. Pirminės informacijos šaltinis

5.4. Nurodomas pirminės informacijos, sukėlusios įtarimą dėl pažeidimo ir kuria remiantis buvo imtasi atitinkamų veiksmų pažeidimui nustatyti, šaltinis (pvz., gautas skundas (nurodoma skundą pateikusio fizinio ar juridinio asmens pavadinimas, skundo gavimo data ir numeris), informacija žiniasklaidoje (nurodomas žiniasklaidos informacijos šaltinio pavadinimas, data, straipsnio numeris), dokumentų patikra (nurodomas patikrintų dokumentų pavadinimas, data, dokumento rengėjas).

5.5. Jei pažeidimas nustatytas atliekant patikrą vietoje, nurodykite, kodėl buvo atliekama patikra

5.5. Jei pažeidimas nustatytas atliekant patikrą vietoje, nurodomos patikros vietoje atlikimo priežastys (pvz.: planuota patikra vietoje, neplanuota patikra vietoje reaguojant į pirminę informaciją dėl įtariamo pažeidimo).

5.6. Pažeidimo pobūdis

5.6. Nurodoma, ar padarytoji (nustatytoji) veika apibrėžiama kaip klaida, pažeidimas ar sukčiavimas (įtarimas sukčiavimu) (pagal Baudžiamojo kodekso 182 str.), organizuotas nusikaltimas, ir pateikiami pažeidimo pobūdžio priskyrimą pagrindžiantys argumentai.

5.7. Pažeidimo tipas

5.7. Nurodoma padaryta su pažeidimu susijusi veika (pvz., sąskaitos suklastojimas pakeičiant pirminę sumą, viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimas, projekto įgyvendinimo ataskaitoje pateikta klaidinanti informacija).

5.8. Kaip buvo atliktas pažeidimas?

5.8. Išsamiai aprašoma padarytoji (nustatytoji) su pažeidimu susijusi veika ir nurodomas su pažeidimu susijusių projekto išlaidų kategorijos pavadinimas (pvz., projekto vykdytojas kartu su 2006 m. spalio 15 d. mokėjimo prašymu Nr. 3 pateikė suklastotą kompiuterio pirkimo sąskaitą, projekto išlaidų kategorija – įrangos įsigijimas).

5.9. Su pažeidimu susijusių projekto išlaidų dydis (Lt)

5.9. Nurodomas faktinis pažeidimo finansinis poveikis, t. y. grąžintinų projekto išlaidų, susijusių su pažeidimu, suma litais, jei paramos lėšos jau buvo išmokėtos.

5.10. Ar su pažeidimu susiję kitų valstybių fiziniai arba juridiniai asmenys?

5.10. Nurodoma „taip“, jei su pažeidimu susijusioje veikoje dalyvavo kitų valstybių fiziniai arba juridiniai asmenys, arba „ne“, jei su pažeidimu susijusioje veikoje kitų valstybių fiziniai arba juridiniai asmenys nedalyvavo.

5.10.1. Jei taip:

5.10.1. šis punktas pildomas tik tuo atveju, jei 5.10 punkte pažymėta „taip“:

5.10.1.1. Europos Sąjungos šalių

5.10.1.1 nurodomos ES šalys;

5.10.1.2. trečiųjų šalių

5.10.1.2. nurodomos trečiosios šalys.

5.11. Pažeidimo nustatymo metodas (-ai)

5.11. Nurodomi veiksmai (taikyta praktika), kuriuos atliekant buvo nustatytas pažeidimas (pvz.: neplanuota patikra vietoje, veiklos atrankinis patikrinimas, papildomas išlaidas įrodančių dokumentų patikrinimas).

6. Susijusios institucijos

 

6.1. Pažeidimą nustačiusi institucija ar tarnyba

6.1. Nurodomas pažeidimą nustačiusios institucijos ar tarnybos pavadinimas (pvz.: Paramos fondas Europos socialinio fondo agentūra, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos).

6.2. Institucija, atsakinga už pažeidimo tyrimą

6.2. Nurodoma institucija, atsakinga už pažeidimo tyrimą (pvz.: Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Generalinė prokuratūra), taip pat nurodomas teisinis pagrindas, kodėl atsakomybė priskirta šiai institucijai, bei dokumentas, pagal kurį jai perduotas pažeidimo nagrinėjimas.

7. Atliekant pažeidimą dalyvavę asmenys ir organizacijos

Nurodomi su pažeidimu susijusioje veikoje dalyvavusių asmenų ir (ar) organizacijų duomenys

7.1. Atliekant pažeidimą dalyvavę fiziniai asmenys:

 

7.1.1. vardas

 

7.1.2. pavardė

 

7.1.3. pareigos

 

7.2. Asmuo, atstovaujantis atliekant pažeidimą dalyvavusiai organizacijai:

 

7.2.1. vardas

 

7.2.2. pavardė

 

7.2.3. pareigos

 

7.2.4. telefono numeris

 

7.2.5. faksas

 

7.3. Atliekant pažeidimą dalyvavę juridiniai asmenys:

 

7.3.1. įmonės pavadinimas

 

7.3.2. teisinė forma

 

7.3.3. įmonės kodas

 

7.3.4. įmonės buveinės adresas

 

7.3.5. pašto indeksas

 

7.3.6. miestas

 

7.3.7. šalis

 

7.3.8. telefono numeris

 

7.3.9. faksas

 

8. Pažeidimo tyrimo būklė

8. Pateikiama informacija apie pažeidimo tyrimo būklę bei jo nagrinėjimo eigą rengiant pranešimą.

8.1. Bylos nagrinėjimo statusas ir eiga

8.1. Nurodomas pažeidimo statusas (pvz.: administracinis procesas; teisminis nagrinėjimas: administracinis procesas, civilinis procesas, baudžiamasis procesas; byla nutraukta; pažeidimo tyrimas baigtas) ir pateikiama išsami informacija apie pažeidimo nagrinėjimo eigą, nurodant visus pažeidimą nustačiusios ir pažeidimo tyrimą atliekančios institucijos atliktus su pažeidimo nagrinėjimu susijusius veiksmus.

8.2. Finansinė skolos būsena

8.2. Nurodoma finansinė skolos būsena (pvz.: grąžintinos sumos dydis dar nepatvirtintas, susigrąžinimo procedūra dar nepradėta, susigrąžinimo procedūra vyksta, susigrąžinimo procedūra nutraukta, susigrąžinimo procedūra apskųsta, visa suma susigrąžinta, skola pripažinta beviltiška, grąžintinų sumų nėra (nurodoma tuo atveju, jei pažeidimas nustatytas dar neišmokėjus paramos lėšų)). Nurodant būseną įrašyti ir šią būseną pagrindžiantį dokumentą.

8.3. Lėšų susigrąžinimo procedūros nutraukimo priežastys

8.3. Išsamiai aprašomos priežastys, dėl kurių buvo nutrauktos lėšų susigrąžinimo procedūros (jeigu jos nutrauktos).

8.4. Pastabos

8.4. Šiame punkte galite nurodyti, Jūsų nuomone, svarbią informaciją, jei ji nebuvo nurodyta kituose punktuose.

 

9. Finansinė informacija

Iš viso

Paramos lėšos

Projekto vykdytojo lėšos (jeigu taikoma)

EPF

bendrasis finansavimas

bendrasis finansavimas

privačios lėšos

9.1. Projekto tinkamų finansuoti išlaidų dydis

Nurodoma visa projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma, nustatyta paramos sutartyje

Nurodoma projektui skirta EPF paramos dalis

Nurodoma projektui iš spec. programos skirta bendrojo finansavimo dalis

 

 

9.2. Faktinis pažeidimo finansinis poveikis (su pažeidimu susijusios išmokėtos lėšos)

Nurodoma bendra su pažeidimu susijusių išmokėtų lėšų suma

Nurodoma su pažeidimu susijusių išmokėtų EPF paramos lėšų suma

Nurodoma su pažeidimu susijusių iš spec. programos išmokėtų bendrojo finansavimo lėšų suma

 

 

9.3. Potencialus pažeidimo finansinis poveikis (su pažeidimu susijusios, bet neišmokėtos lėšos) (Šis punktas pildomas tokiu atveju, jei pažeidimas nustatytas dar neišmokėjus paramos lėšų)

Nurodoma bendra su pažeidimu susijusių neišmokėtų lėšų suma

Nurodoma su pažeidimu susijusių neišmokėtų EPF paramos lėšų suma

Nurodoma su pažeidimu susijusių iš spec. programos skirtų neišmokėtų lėšų suma

 

 

9.4. Susigrąžinta suma (Šis punktas pildomas tokiu atveju, jei išmokėtos su pažeidimu susijusios paramos lėšos arba jų dalis yra susigrąžintos)

Nurodoma bendra susigrąžinta su pažeidimu susijusių išmokėtų paramos lėšų suma

Nurodoma susigrąžinta su pažeidimu susijusių išmokėtų EPF paramos lėšų suma

Nurodoma susigrąžinta su pažeidimu susijusių iš spec. programos išmokėtų bendrojo finansavimo lėšų suma

 

 

9.5. Susigrąžintina suma (suma, likusi susigrąžinti, t. y. 9.5 punkto suma = 9.2 punkto suma -9.4 punkto suma)

Nurodoma bendra likusi susigrąžinti su pažeidimu susijusių išmokėtų paramos lėšų suma

Nurodoma likusi susigrąžinti su pažeidimu susijusių išmokėtų EPF paramos lėšų suma

Nurodoma likusi susigrąžinti su pažeidimu susijusių iš spec. programos išmokėtų bendrojo finansavimo lėšų suma

 

 

9.6. Paramos lėšų susigrąžinimo galimybės

Nurodoma informacija, pagrindžiant galimybę (arba jos nebuvimą) susigrąžinti iš projekto vykdytojo išmokėtas paramos lėšas. Jei yra galimybė susigrąžinti išmokėtas paramos lėšas, nurodoma, kada galima tikėtis jas susigrąžinti

 

 

            ______________________________________________                ______________

                      (įstaigos vadovo arba jo įgalioto                                   (parašas)                             (vardas ir pavardė)

                         asmens pareigų pavadinimas)

 

                                                                                  ___________                 _____________

                              (pažeidimų kontrolieriaus                                        (parašas)                               (vardas ir pavardė)

               pareigų pavadinimas)

______________

 

 

Europos pabėgėlių fondo programos

projektų priežiūros taisyklių

7 priedas

 

(Grąžintinų sumų ataskaitos forma)

 

______________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

EUROPOS PABĖGĖLIŲ FONDO IR BENDROJO FINANSAVIMO GRAŽINTŲ, GRĄŽINTINŲ SUMŲ, ABEJOTINŲ IR NURAŠYTŲ SKOLŲ 200 M. _________ D. REGISTRAVIMO ŽURNALAS

 

______________ Nr. _____________

(data)                                    

________________________

(sudarymo vieta)

 

Eil. Nr.

Sprendimo susigrąžinti lėšas data

Projekto Nr.

Skolininkas

Priskaičiuota grąžinti

Susigrąžinta

Pripažinta abejotinomis

Nurašyta skola

Skolos likutis

bendra

Europos pabėgėlių fondo

pabėgėlių fondo palūkanos ir delspinigiai

bendrojo finansavimo lėšos

bendrojo finansavimo palūkanos ir delspinigiai

bendra suma

Europos pabėgėlių fondo lėšos

bendrojo finansavimo lėšos

susigrąžinimo data

bendra suma

Europos pabėgėlių fondo lėšos

bendrojo finansavimo lėšos

pripažinimo abejotinomis data

bendra suma

Europos pabėgėlių fondo lėšos

bendrojo finansavimo lėšos

skolos data

bendra suma

Europos pabėgėlių fondo lėšos

bendrojo finansavimo lėšos

1

2

3

4

5 = (6) + (7) + (8) + (9)

6

7

8

9

10 = (11) + (12)

11

12

13

14 = 15 + 16

15

16

17

18 = (19) + (20)

19

20

21

22 = (5) - (10) - (18)

23 = (6) + (7)-(11) - (19)

24=(8)+(9)-(12)-(20)

I. Sprendimai susigrąžinti lėšas, kurios buvo įtrauktos į atsakingai institucijai teikiamas ataskaitas kaip pripažintos deklaruotinomis Europos Komisijai išlaidos:

a) sprendimai, įtraukti į pažeidimų registracijos žurnalą:

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

b) sprendimai, neįtraukti į pažeidimų registracijos žurnalą:

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso (a+b):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II. Sprendimai susigrąžinti lėšas, kurios nebuvo įtrauktos į atsakingai institucijai teikiamas ataskaitas kaip pripažintos deklaruotinomis Europos Komisijai išlaidos:

a) sprendimai, įtraukti į pažeidimų registracijos žurnalą:

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

b) sprendimai, neįtraukti į pažeidimų registracijos žurnalą:

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

Iš viso (a + b):

Iš viso (I + II):

 

                                                                                _____________                                   ___________                       

                                   (vadovo pareigų pavadinimas)                                                                   (parašas)                                         (vardas ir pavardė)

 

Vyriausiasis buhalteris                                                                                           _______________________

                                                                                                                                                              (parašas)                                         (vardas ir pavardė)

______________

 

Europos pabėgėlių fondo programos projektų

įgyvendinimo priežiūros taisyklių

8 priedas

(Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir

darbo ministro 2008 m. balandžio 10 d.

įsakymo Nr. A1-108 redakcija)

 

 

(Gavimo registracijos žyma)

 

Registravo

 

(pareigų pavadinimas, parašas, vardas ir pavardė)

 

________________________________

(ataskaitos sudarytojo pavadinimas)

 

PROJEKTO NR. ______________ TARPINĖ ATASKAITA

 

___________ Nr. _________

(data)  

___________________

(sudarymo vieta)

 

1. Ataskaitos pateikimo terminas 200__–___–__

 

2. Informacija apie projektą

 

Programa

Veiklos sritis

Projekto pavadinimas

Paramos sutarties Nr.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis

pradžia 200__–_

pabaiga 200__–_

Atsiskaitymo laikotarpis

pradžia 200__–_

pabaiga 200__–_

Projekto vykdytojo pavadinimas

Adresas:

 

gatvė, namo numeris

 

pašto indeksas

 

gyv. vietovė

 

telefonas, faksas

 

el. paštas

 

Projekto sąskaita:

 

banko pavadinimas

 

banko kodas

 

sąskaitos numeris

 

Projekto vadovas:

 

vardas ir pavardė

 

pareigų pavadinimas

 

telefonas, faksas, el. paštas

 

Finansininkas:

 

vardas ir pavardė

 

pareigų pavadinimas

 

telefonas, faksas, el. paštas

 

 

 

3. Projekto įgyvendinimo eiga

 

Eil. Nr.

Veiklos pavadinimas* ir biudžeto eilutės Nr.

Planuotas įgyvendinimo laikas

Faktiškas įgyvendinimo laikas

Numatomas įgyvendinimo laikas (jei neįgyvendinta)

Komentarai

3.1.

 

 

 

 

 

3.2.

 

 

 

 

 

3.3.

 

 

 

 

 

n

 

 

 

 

 

 

* Ataskaitinio laikotarpio duomenys. Pastabos:

 

Pastabos:

 

 

 

 

4. Projekto įgyvendinimo eiga siekiant nustatytų projekto tikslų

 

Eil. Nr.

Rodiklio pavadinimas ir projekto veiklos Nr.

Matavimo vienetai

Biudžeto eilutė

Planuoti rodikliai pagal paramos sutartį

Nuo projekto pradžios iki atsiskaitymo periodo pradžios pasiekti rodikliai

Per atsiskaitymo periodą pasiekti rodikliai

Nuo projekto pradžios iki atsiskaitymo periodo pabaigos pasiekti rodikliai

Rodiklių įvykdymo rezultatas nuo projekto įgyvendinimo pradžios (8/5*100), procentais

1

2

3

4

5

6

7

8=6+7

9

4.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

4.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

4.3.

 

 

 

 

 

 

 

 

4.4.

 

 

 

 

 

 

 

 

4.5.

 

 

 

 

 

 

 

 

4.6.

 

 

 

 

 

 

 

 

4.7.

 

 

 

 

 

 

 

 

n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pastabos:

 

 

5. Pareiškėjo deklaracija

Patvirtinu, kad šiame dokumente ir jo prieduose pateikta informacija yra teisinga.

 

Projekto vykdytojo institucijos / organizacijos vadovas arba jo įgaliotas asmuo

______________

(parašas)

______________

(vardas, pavardė)

Projekto vadovas

______________

(parašas)

______________

(vardas, pavardė)

 

_________________

Priedo pakeitimai:

Nr. A1-108, 2008-04-10, Žin., 2008, Nr. 43-1606 (2008-04-15), i. k. 1082230ISAK00A1-108

 

 

Europos pabėgėlių fondo programos projektų

įgyvendinimo priežiūros taisyklių

9 priedas

(Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir

darbo ministro 2008 m. balandžio 10 d.

įsakymo Nr. A1-108 redakcija)

 

 

(Gavimo registracijos žyma)

 

Registravo

 

(pareigų pavadinimas, parašas, vardas ir pavardė)

 

________________________________

(ataskaitos sudarytojo pavadinimas)

 

PROJEKTO NR. ______________ TARPINĖ ATASKAITA

 

___________ Nr. _________

(data)  

___________________

(sudarymo vieta)

 

1. Ataskaitos pateikimo terminas 200__–___–__

Nurodoma data, iki kurios pagal paramos sutartį turėjo būti pateikta projekto tarpinė ataskaita

 

2. Informacija apie projektą

 

Programa Europos pabėgėlių fondas (toliau vadinama – EPF)

Veiklos sritis      Nurodykite EPF veiklos sritį (-is), kurią (-ias) įgyvendina Jūsų projektas

Projekto pavadinimas    Nurodykite projekto pavadinimą pagal paramos sutartį

Paramos sutarties Nr. Nurodykite paramos sutarties numerį

Projekto įgyvendinimo laikotarpis

Nurodykite paramos sutartyje nustatytą projekto įgyvendinimo laikotarpį (projekto įgyvendinimo laikotarpis apibrėžiamas kaip tinkamų išlaidų patyrimo laikotarpis, nustatytas paramos sutartyje)

pradžia 200__–_

pabaiga 200__–_

Atsiskaitymo laikotarpis

Nurodykite paramos projekto atsiskaitymo laikotarpį

pradžia 200__–_

pabaiga 200__–_

Projekto vykdytojo pavadinimas

Juridinio asmens, su kuriuo pasirašyta paramos sutartis, pavadinimas

Adresas:

Nurodykite duomenis pagal paramos sutartį

gatvė, namo numeris

pašto indeksas

gyv. vietovė

telefonas, faksas

el. paštas

Projekto sąskaita:

Nurodykite duomenis pagal paramos sutartį

banko pavadinimas

banko kodas

sąskaitos numeris

Projekto vadovas:

Nurodykite duomenis pagal paramos sutartį

vardas ir pavardė

pareigų pavadinimas

telefonas, faksas, el. paštas

Finansininkas:

Nurodykite duomenis pagal paramos sutartį

vardas ir pavardė

pareigų pavadinimas

telefonas, faksas, el. paštas

 

3. Projekto įgyvendinimo eiga

 

Eil. Nr.

Veiklos pavadinimas* ir biudžeto eilutės Nr.

Atsiskaitykite pagal kiekvieną projekto veiklą, nustatytą paramos sutartyje, ir nurodykite biudžeto eilutės Nr.

Planuotas įgyvendinimo laikas

Nurodykite paramos sutartyje nustatytą planuotą projekto veiklos įgyvendinimo pradžią ir pabaigą

Faktiškas įgyvendinimo laikas

Nurodykite faktinę projekto veiklos įgyvendinimo pradžią ir pabaigą

Numatomas įgyvendinimo laikas (jei neįgyvendinta)

Nurodykite numatomą projekto veiklos įgyvendinimo pradžią ir pabaigą

Komentarai

Jeigu veiklą įgyvendinti vėluojama daugiau kaip 2 mėnesius, nurodykite vėlavimo priežastis

3.1.

 

 

 

 

 

3.2.

 

 

 

 

 

3.3.

 

 

 

 

 

n

 

 

 

 

 

 

* Ataskaitinio laikotarpio duomenys. Pastabos:

 

Pastabos: Pateikiamas apibendrintas projekto veiklų įgyvendinimo įvertinimas, kitos reikalingos pastabos. Jei taikoma, aprašomos problemos ir kliūtys, su kuriomis buvo susidurta per ataskaitinį laikotarpi nurodomos priežastys, dėl kurių nebuvo atlikta tam tikra veikla. Taip pat nurodomi veiksmai, kurių, siekdamas išspręsti iškilusias problemas, planuoja imtis projekto vykdytojas per kitą ataskaitinį laikotarpį.

 

 

 

 

4. Projekto įgyvendinimo eiga siekiant nustatytų projekto tikslų

 

Eil. Nr.

Rodiklio pavadinimas (projekto veiklos Nr.)

Atsiskaitykite pagal kiekvieną rodiklį, nustatytą paramos sutartyje, ir nurodykite projekto veiklos numerį, nurodytą paramos sutartyje

Matavimo vienetai

Pateikite rodiklių vienetus, nurodytus paramos sutartyje

Biudžeto eilutė

Nurodykite biudžeto eilutės Nr.

Planuoti rodikliai pagal paramos sutartį

Nurodykite paramos sutartyje įsipareigotą pasiekti rodiklio kiekybinę išraišką

Nuo projekto pradžios iki atsiskaitymo periodo pradžios pasiekti rodikliai Nurodykite kiekybine išraiška, kokia pažanga, įgyvendinant kiekvieną rodiklį, pasiekta iki atsiskaitymo laikotarpio (jei ataskaitos lentelė pildoma pirmą kartą, šio stulpelio pildyti nereikia)

Per atsiskaitymo periodą pasiekti rodikliai

Nurodykite kiekybine išraiška, kokia pažanga, įgyvendinant rodikli pasiekta per atsiskaitymo laikotarpį

Nuo projekto pradžios iki atsiskaitymo periodo pabaigos pasiekti rodikliai

Nurodykite kiekybine išraiška, kokia pažanga, įgyvendinant rodikli pasiekta nuo projekto pradžios iki atsiskaitymo periodo pabaigos

Rodiklių įvykdymo rezultatas nuo projekto įgyvendinimo pradžios (8)/5*100), procentais Nurodykite procentine išraiška planuotų rodiklių pasiekimo laipsnį

1

2

3

4

5

6

7

8=6+7

9

4.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

4.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

4.3.

 

 

 

 

 

 

 

 

4.4.

 

 

 

 

 

 

 

 

4.5.

 

 

 

 

 

 

 

 

4.6.

 

 

 

 

 

 

 

 

4.7.

 

 

 

 

 

 

 

 

n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pastabos:

Pateikiamas glaustas rezultatų įvertinimas

 

 

 

5. Pareiškėjo deklaracija

 

Patvirtinu, kad šiame dokumente ir jo prieduose pateikta informacija yra teisinga.

 

 

Projekto vykdytojo institucijos / organizacijos

vadovas arba jo įgaliotas asmuo

______________

(parašas)

______________

(vardas, pavardė)

Projekto vadovas

______________

(parašas)

______________

(vardas, pavardė)

 

_________________

Priedo pakeitimai:

Nr. A1-108, 2008-04-10, Žin., 2008, Nr. 43-1606 (2008-04-15), i. k. 1082230ISAK00A1-108

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Įsakymas

Nr. A1-268, 2006-09-26, Žin., 2006, Nr. 105-4028 (2006-09-30), i. k. 1062230ISAK00A1-268

Dėl socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. birželio 23 d. įsakymo Nr. A1-177 "Dėl Europos pabėgėlių fondo programos projektų įgyvendinimo priežiūros taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Įsakymas

Nr. A1-72, 2007-03-16, Žin., 2007, Nr. 33-1201 (2007-03-20), i. k. 1072230ISAK000A1-72

Dėl socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. birželio 23 d. įsakymo Nr. A1-177 "Dėl Europos pabėgėlių fondo programos projektų įgyvendinimo priežiūros taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

3.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Įsakymas

Nr. A1-150, 2007-05-31, Žin., 2007, Nr. 63-2435 (2007-06-06), i. k. 1072230ISAK00A1-150

Dėl socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. birželio 23 d. įsakymo Nr. A1-177 "Dėl Europos pabėgėlių fondo programos projektų įgyvendinimo priežiūros taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

4.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Įsakymas

Nr. A1-108, 2008-04-10, Žin., 2008, Nr. 43-1606 (2008-04-15), i. k. 1082230ISAK00A1-108

Dėl socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. birželio 23 d. įsakymo Nr. A1-177 "Dėl Europos pabėgėlių fondo programos projektų įgyvendinimo priežiūros taisyklių patvirtinimo" pakeitimo

 

5.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Įsakymas

Nr. A1-131, 2008-04-28, Žin., 2008, Nr. 51-1911 (2008-04-30), i. k. 1082230ISAK00A1-131

Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. birželio 23 d. įsakymo Nr. A1-177 "Dėl Europos pabėgėlių fondo programos projektų įgyvendinimo priežiūros taisyklių patvirtinimo" pakeitimo