Suvestinė redakcija nuo 2003-07-05 iki 2004-10-09
Įsakymas paskelbtas: Žin. 2001, Nr. 89-3140, i. k. 1012270ISAK00000217
LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL PAREIGŪNŲ DARBO ORGANIZAVIMO KALĖJIMŲ DEPARTAMENTE PRIE TEISINGUMO MINISTERIJOS BEI JAM PAVALDŽIOSE ĮSTAIGOSE IR VALSTYBĖS ĮMONĖSE TVARKOS PATVIRTINIMO
2001 m. spalio 16 d. Nr. 217
Vilnius
Vadovaudamasis Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto, patvirtinto Lietuvos Respublikos Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto patvirtinimo įstatymu (Žin., 2000, Nr. 39-1088), 10 straipsnio 3 dalimi, 12 straipsnio 8 dalimi, 13 straipsnio 3 dalimi, 17 straipsnio 4 dalimi, 24 straipsnio 8 dalimi, 32 straipsnio 3 dalimi ir 44 straipsnio 3 dalimi,
tvirtinu Pareigūnų darbo organizavimo Kalėjimų departamente prie Teisingumo ministerijos bei jam pavaldžiose įstaigose ir valstybės įmonėse tvarką (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos teisingumo ministro
2001 m. spalio 16 d. įsakymu Nr. 217
PAREIGŪNŲ DARBO ORGANIZAVIMO KALĖJIMŲ DEPARTAMENTE PRIE TEISINGUMO MINISTERIJOS BEI JAM PAVALDŽIOSE ĮSTAIGOSE IR VALSTYBĖS ĮMONĖSE TVARKA
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Pareigūnų darbo organizavimo Kalėjimų departamente prie Teisingumo ministerijos bei jam pavaldžiose įstaigose ir valstybės įmonėse tvarka (toliau – Tvarka), vadovaujantis Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statutu (toliau-Statutas), patvirtintu Lietuvos Respublikos Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto patvirtinimo įstatymu (Žin., 2000, Nr. 39-1088), nustato Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos (toliau – Kalėjimų departamentas) bei jam pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių pareigūnų (toliau – pareigūnai) išsilavinimo cenzą, asmens bylų tvarkymo, pareigūnų prisaikdinimo, atestavimo, pareiginių laipsnių suteikimo, skatinimo bei tarnybinių nuobaudų skyrimo, kvalifikacinių kategorijų suteikimo bei atleidimo iš tarnybos tvarką.
II. PRIIMAMŲ Į TARNYBĄ PAREIGŪNŲ IŠSILAVINIMO CENZAS
2. Į jaunesniųjų pareigūnų pareigas priimami asmenys, turintys ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą.
III. PAREIGŪNŲ ASMENS BYLŲ TURINYS IR JŲ PILDYMO TVARKA
4. Priimtam asmeniui į tarnybą Kalėjimų departamente arba jam pavaldžioje įstaigoje ar valstybės įmonėje sudaroma asmens byla. Asmens byla yra pagrindinis dokumentas (laikmena), kurioje kaupiama pareigūną charakterizuojanti ir jo tarnybą patvirtinanti medžiaga (dokumentai).
Remiantis asmens bylos medžiaga (dokumentais), sprendžiami pareigūno perkėlimo į kitas pareigas klausimai, nustatomas procentinis priedas prie atlyginimo už ištarnautus metus, apskaičiuojamas tarnybos stažas pensijai gauti ir pan., sprendžiami kiti su pareigūno tarnyba susiję klausimai.
5. Asmens bylą sudaro keturios dalys:
5.1. pirmojoje dalyje įsiuvamas pareigūno tarnybos lapas bei išvada dėl tarnybos stažo, suteikiančio teisę gauti procentinį priedą už ištarnautus Kalėjimų departamente bei jam pavaldžiose įstaigose ir valstybės įmonėse metus;
5.2. antrojoje dalyje įsiuvami: prašymas dėl priėmimo į tarnybą, autobiografija, anketa, pažyma apie sveikatą, lapas su priesaikos tekstu;
5.3. trečiojoje dalyje įsiuvami: tarnybinės atestacijos, apdovanojimų lapai, tarnybinių tyrimų išvados ir kiti dokumentai, susiję su pareigūno tarnyba;
5.4. ketvirtojoje dalyje, atskirame neįsegtame aplanke, saugoma pareigūno specialaus tikrinimo medžiaga.
Bylos apatinio viršelio vidinėje pusėje įklijuotame voke saugomi pareigūno dokumentai arba jų kopijos (dokumentas apie karinės prievolės atlikimą, mokslo cenzo pažymėjimas, šeiminės padėties dokumentai, vaikų gimimo liudijimų kopijos ir kt.). Ant voko sudaromas šių dokumentų aprašas.
6. Į asmens bylą įsiūti dokumentai numeruojami ir įrašomi į kiekvienos dalies apyrašą. Kiekvienas dokumentas į apyrašą įrašomas atskirai, nurodant dokumento lapų skaičių. Apyrašą pasirašo personalo tarnybos darbuotojas, formuojantis asmens bylą.
7. Išimti dokumentus iš asmens bylos galima tik leidus Kalėjimų departamento bei įstaigos, valstybės įmonės ar personalo tarnybos vadovui. Tokiu atveju vietoj išimto dokumento atitinkamoje asmens bylos dalyje įsiuvama pažyma, kurioje nurodomos dokumento išėmimo priežastys.
Visais atvejais, kada daromos asmens byloje saugomų dokumentų kopijos, dokumento originale pažymima, kada ir kokiu tikslu padaryta kopija.
8. Grąžintų į tarnybą pareigūnų, kurie anksčiau tarnavo statutiniais pagrindais, asmens bylos išimamos iš archyvo ir tęsiamos toliau.
9. Tarnybos lapas – tai pareigūno tarnybos dokumentas. Jis pildomas pagal patvirtintą anketą, Lietuvos Respublikos piliečio pasą, dokumentą apie karinės prievolės atlikimą, valstybinio socialinio draudimo pažymėjimą (darbo knygelę), mokslo baigimo pažymėjimą, atestatą ar diplomą, įsakymą ir kitus atitinkamus dokumentus. Rašoma tiksliai ir tvarkingai ranka ar rašomąja mašinėle (kompiuteriu). Tarnybos lape draudžiama trinti klaidas. Taisyti ar braukyti leidžiama tik įrašant taisiusio asmens pareigas, vardą, pavardę ir jam pasirašant.
10. Už tarnybos lape įrašytų žinių teisingumą atsako tarnybos lapą pasirašęs personalo tarnybos darbuotojas.
11. Asmens bylas sudaro ir tarnybos lapus pildo Kalėjimų departamento bei jam pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių personalo tarnybų darbuotojai.
12. Tarnybos lapai pildomi vadovaujantis šiais reikalavimais:
12.1. antraštiniame tarnybos lapo puslapyje įrašomi pareigūno vardas ir pavardė, asmens kodas. Pakeitus pavardę įstatymų nustatyta tvarka, naujoji pavardė įrašoma tik apie tai paskelbus įsakymu. Čia įrašomos kvalifikacinės kategorijos, jų suteikimo įsakymo numeris ir data;
12.2. kitoje antraštinio tarnybos lapo pusėje įrašomi:
12.2.3. gimimo vieta (kaimas, miestas, rajonas – pagal paskutinį administracinį – teritorinį suskirstymą);
12.2.6. mokslo cenzas, kada, kokią mokymo įstaigą pareigūnas baigė, kvalifikacija. Kvalifikacija nurodama remiantis mokymo įstaigos baigimo dokumentu;
12.2.7. užsienio kalbų mokėjimas (nurodoma, kokias kalbas moka, gerai moka ar tik supranta, rašo, skaito su žodynu ir panašiai arba studijavo vidurinėje mokykloje);
12.2.8. asmens šeiminė padėtis: vedęs, nevedęs, išsituokęs; jei vedęs, nurodoma santuokos data, žmonos mergautinė pavardė, vaikų vardai, gimimo metai;
12.2.10. mokymosi laikas, darbas kitose įstaigose (valstybės, savivaldybių ar privačiose įstaigose ir įmonėse), nurodant įstaigą, kurioje dirbo, darbo laiką ir pareigas chronologine tvarka (pagal įrašus valstybinio socialinio draudimo pažymėjime (darbo knygelėje));
12.2.11. toliau chronologine tvarka įrašoma pareigūno tarnyba Kalėjimų departamente bei jam pavaldžiose įstaigose ir valstybės įmonėse arba kitose statutiniais pagrindais organizuotose institucijose, jeigu darbas jose suteikia jam teisę į pensiją, numatytą Lietuvos Respublikos vidaus reikalų, Specialiųjų tyrimų tarnybos, valstybės saugumo, krašto apsaugos, prokuratūros, Kalėjimų departamento, jam pavaldžių įstaigų bei valstybės įmonių pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatyme.
Visi įrašai turi būti pagrįsti įsakymais, nurodant, kieno įsakymas, įsakymo datą, numerį, taip pat nuo kurios dienos įsigaliojo.
Duomenys apie karinę tarnybą įrašomi iš dokumento apie karinės prievolės atlikimą.
Tais atvejais, kai dėl kokių nors priežasčių nėra duomenų apie pareigūno tarnybos eigą, atskiri jo tarnybos periodai gali būti patvirtinti kitais tarnybos byloje esančiais dokumentais: atestacijomis, teikimais apdovanoti, pažymomis, anksčiau užpildytais tarnybos lapais, pažymėjimais, kariniais dokumentais, piniginiais atestatais arba kitais oficialiais dokumentais.
Jei pareigūnui buvo pažemintos pareigos, nurodoma priežastis. Pavyzdžiui: „Pareigos pažemintos atestacine tvarka“, „Perkeltas į žemesnes pareigas dėl etatų mažinimo“. Pareigų pažeminimo priežastis nurodoma remiantis įsakymu.
Įrašai tvirtinami darbuotojo, formuojančio asmens bylą, parašu ir personalo tarnybos antspaudu tik tuomet, kai pareigūnas atleidžiamas iš tarnybos, išbraukiamas iš pareigūnų sąrašų ir jo asmens byla perduodama saugoti į archyvą;
14. Asmens bylų apskaitą atlieka ir jas saugo personalo tarnybos.
Asmens bylos apskaitomos (surašomos) registracijos žurnale. Žurnale įrašytų numerių kiekis turi atitikti saugomų asmens bylų skaičių. Asmens bylos registracijos numeris užrašomas ant asmens bylos viršelio. Asmens bylos lentynose ar spintose saugomos eilės numerių tvarka.
Jei saugoma daug asmens bylų, be registracijos žurnalo, pildoma abėcėlinė kortelė. Kalėjimų departamentui pavaldžiose įstaigose ir valstybės įmonėse, kuriose saugoma mažiau kaip 500 asmens bylų, abėcėlinės kortelės nepildomos.
15. Asmens bylos laikinam naudojimui ar persiuntimui išduodamos pagal asmens byloje esančią kontrolinę kortelę, kurioje pasirašo darbuotojas, paėmęs asmens bylą, arba įrašoma, kada ir kur išsiųsta, lydraščio, pagal kurį išsiųsta asmens byla, numeris.
Grąžinus asmens bylą, kontrolinė kortelė įdedama į asmens bylą, įrašant grąžinimo datą. Asmens bylos išduodamos ne ilgesniam kaip 10 dienų terminui. Asmens bylos išduodamos tik Kalėjimų departamento, jam pavaldžios įstaigos ar valstybės įmonės arba personalo tarnybos vadovų nurodymu.
16. Paskirtų dirbti į kitą Kalėjimų departamentui pavaldžią įstaigą ar valstybės įmonę, ar šį departamentą pareigūnų asmens bylos persiunčiamos į naują tarnybos vietą ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo įsakymo dėl paskyrimo pasirašymo dienos. Šiuo atveju tarnybos lape padaryti įrašai apie tarnybą tvirtinami personalo tarnybos darbuotojo parašu ir personalo tarnybos antspaudu. Registracijos žurnale pažymima, kada ir kur išsiųsta asmens byla, įsakymo dėl pareigūno perkėlimo numeris ir data. Kartu su byla siunčiami visi byloje esantys dokumentai, įrašant juos lydraštyje.
17. Išvykstant pareigūnui tarnauti į kitas Lietuvos Respublikos statutiniais pagrindais organizuotas institucijas ar kitas valstybes, asmens byla nesiunčiama, o siunčiamas tarnybos lapo nuorašas, jeigu jo prašoma.
18. Asmens bylos saugomos atskirame kambaryje metalinėse spintose.
Jei asmens bylų kiekis nedidelis ir nėra specialios saugyklos, bylos laikomos metalinėje spintoje.
Pasibaigus darbo dienai, saugyklos durys užrakinamos ir užantspauduojamos. Asmenims, neužsiimantiems asmens bylų apskaita ir saugojimu, įeiti į saugyklą draudžiama.
Už asmens bylų saugojimą ir apskaitą atsako specialiai paskirtas personalo tarnybos darbuotojas, kuris rūpinasi bylų ir jose esančių dokumentų apsauga.
19. Atleistų iš tarnybos pareigūnų asmens bylos perduodamos saugoti į Kalėjimų departamento archyvą šio departamento nustatyta tvarka.
20. Viena iš personalo apskaitos formų yra etatinė-pareigybinė apskaita, kuri fiksuojama etatų knygoje. Personalo tarnybos darbuotojas ją pildo visoms pareigybėms, numatytoms įstaigos ar valstybės įmonės etatų sąraše. Ši apskaita reikalinga teisingam ir operatyviam personalo komplektavimui, jo apskaitai. Čia matoma visa informacija apie personalo kaitą, nekomplektą ir kiti duomenys.
IV. PAREIGŪNŲ PRISAIKDINIMO TVARKA
21. Pareigūnai ne vėliau kaip per mėnesį nuo jų paskyrimo į pareigas ir pareiginio laipsnio suteikimo dienos individualiai prisiekia Lietuvos valstybei.
22. Prisaikdinimo ceremonija vykdoma iškilmingoje aplinkoje, dalyvaujant Kalėjimų departamento arba jam pavaldžios įstaigos ar valstybės įmonės vadovybei ir pareigūnams.
23. Kalėjimų departamento arba jam pavaldžios įstaigos ar valstybės įmonės vadovas išrikiuotiems pareigūnams primena atsakomybę, susijusią su tarnyba Kalėjimų departamente arba jam pavaldžiose įstaigose ar valstybės įmonėse, ir duoda nurodymą vienam iš savo pavaduotojų arba personalo tarnybos vadovui pradėti prisaikdinimą.
24. Prisiekiantysis, išėjęs prieš pareigūnų rikiuotę, garsiai skaito Statuto 13 straipsnyje patvirtintą priesaikos tekstą ir pasirašo lape su priesaikos tekstu. Prisiekiant daugiau pareigūnų, vienas iš jų garsiai skaito priesaikos tekstą, o kiti jį pakartoja. Kiekvienas prisiekiantysis atskirai pasako tik savo vardą ir pavardę.
V. PAREIGŪNŲ ATESTAVIMO TVARKA
25. Atestacijos komisijos sudaromos:
26. Kalėjimų departamento atestacijos komisija sudaroma iš departamento direktoriaus arba jo įgalioto asmens (komisijos pirmininkas) ir 3-5 narių, kuriais skiriami departamento direktoriaus pavaduotojai ir kiti pareigūnai, einantys ne žemesnes už atestuojamo pareigūno pareigas. Komisijos sekretoriumi skiriamas personalo tarnybos pareigūnas.
Kalėjimų departamentui pavaldžiose įstaigose ir valstybės įmonėse atestacijos komisija sudaroma iš įstaigos ar valstybės įmonės direktoriaus arba jo įgalioto asmens (komisijos pirmininkas) ir 3-5 narių, kuriais skiriami tų įstaigų ir valstybės įmonių direktoriaus pavaduotojai ir kiti pareigūnai, einantys ne žemesnes už atestuojamo pareigūno pareigas. Komisijos sekretoriumi skiriamas personalo tarnybos pareigūnas.
Jeigu nėra galimybės sudaryti komisiją iš įstaigos pareigūnų, atitinkančių šiame punkte nurodytas sąlygas, tai pareigūną atestuoja aukštesnės pagal pavaldumą įstaigos atestacijos komisija.
Personalinė atestacijos komisijos sudėtis skelbiama Kalėjimų departamento arba jam pavaldžios įstaigos ar valstybės įmonės vadovo įsakymu.
28. Neatestuojami pareigūnai:
29. Pareigūnai, kuriems baigiasi 4 metai einant tas pačias pareigas, atestuojami pagal kiekvienais metais sausio mėnesį sudaromą planą.
30. Prireikus (kai pareigūnas, turintis galiojančią tarnybinę nuobaudą, sistemingai nevykdo ar netinkamai vykdo savo funkcijas, savo poelgiu tarnybos metu arba ne tarnybos metu pažemina pareigūno vardą ir pan.) Teisingumo ministerijos vadovybė, Kalėjimų departamento direktorius, šiam departamentui pavaldžių įstaigų arba valstybės įmonių vadovai gali surengti sau pavaldžių pareigūnų neeilinį atestavimą.
Neeilinė atestacija skiriama teisingumo ministro, Kalėjimų departamento direktoriaus, šiam departamentui pavaldžių įstaigų arba valstybės įmonių vadovų įsakymu ir organizuojama ta pačia tvarka kaip eilinė atestacija.
Pareigūnas ne vėliau kaip prieš 10 dienų raštiškai informuojamas apie būsimą neeilinę atestaciją.
31. Atestacijos lapą (1 priedas) rengia ir pateikia atestacijos komisijai tiesioginis atestuojamo pareigūno viršininkas, pažįstantis jį ne trumpiau kaip 6 mėnesius.
32. Atestacijos lape turi būti aptarta:
32.1. išsimokslinimas, susipažinimas su pareigybės aprašymu, įstatymais ir kitais teisės aktais, gebėjimas teorines žinias taikyti tarnyboje;
32.3. tarnybinės veiklos rezultatai per atestuojamąjį laikotarpį, gebėjimas organizuotai ir dalykiškai vykdyti pavedimus, greitai orientuotis ir veikti sudėtingomis aplinkybėmis, iniciatyvumas, gebėjimas teigiamai reaguoti į dalykišką kritiką, šalinti trūkumus, organizuoti pavedimų vykdymo kontrolę;
32.4. teisėtumo, tarnybinės drausmės ir moralės normų laikymasis, valios savybės, sąžiningumas, viešųjų ir privačių interesų valstybės tarnyboje derinimas, principingumas, fizinis ir specialus pasirengimas, gebėjimas bendrauti, našiai dirbti, tinkamas elgesys buityje, tarnybinės uniformos dėvėjimas.
33. Padalinio vadovo atestacijos lape turi būti pateiktas ir vadovaujamojo padalinio tarnybinės veiklos rezultatų bendras vertinimas, aptarta teisėtumo ir tarnybinės drausmės būklė padalinyje, gebėjimas mokyti pavaldinius ir jiems vadovauti.
34. Atestacijos išvadoje, kurią rašo tiesioginis vadovas, gali siūlyti:
35. Su atestacijos tekstu pasirašytinai supažindinamas atestuojamas pareigūnas, kuris gali išdėstyti savo paaiškinimus dėl atestacijos teksto ir išvados.
36. Atestacijos lapą tvirtina Kalėjimų departamento arba jam pavaldžios įstaigos ar valstybės įmonės vadovas, kuris turi teisę priimti sprendimą parengti atestacijos lapą iš naujo, jeigu jis užpildytas neišsamiai ar neobjektyviai.
38. Atestacijos komisija į savo posėdį gali kviesti atestuojamą pareigūną.
Jeigu atestacijos lape įrašyta išvada, jog pareigūnas netinka eiti pareigas ar rekomenduojama jį atleisti iš tarnybos, arba nurodomi dideli trūkumai, į atestacijos posėdį būtinai kviečiamas atestuojamas pareigūnas.
39. Jeigu atestuotinas pareigūnas be pateisinamų priežasčių neatvyksta į posėdį, nepranešęs apie tai, atestacijos komisija gali jį atestuoti ir jam nedalyvaujant.
40. Apsvarsčiusi pareigūno kompetenciją ir dalykines bei asmenines savybes, atestacijos komisija gali priimti išvadas:
42. Atestacijos komisija (išskyrus jos sekretorių) priima išvadą ir rekomendacijas atviru balsavimu paprasta balsų dauguma. Atestacijos rezultatai pareigūnui pranešami iškart po balsavimo.
43. Atestacijos komisijos išvados ir rekomendacijos įrašomi atestacijos lape, kurį pasirašo komisijos pirmininkas ir sekretorius. Su šiais įrašais atestuojamasis supažindinamas pasirašytinai, nurodant susipažinimo datą, bet ne vėliau kaip per 10 darbo dienų po atestacijos komisijos posėdžio. Esantiems komandiruotėje, atostogaujantiems, sergantiems pareigūnams gali būti taikoma išimtis. Jie supažindinami su šiuo dokumentu per tris darbo dienas, sugrįžus į tarnybos vietą.
44. Kalėjimų departamento atestacinė komisija atestuoja šio departamento pareigūnus ir jam pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių vadovus. Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių atestacijos komisijos atestuoja tų įstaigų ir valstybės įmonių pareigūnus.
45. Atestacijos komisijos posėdžiai protokoluojami. Protokolą pasirašo visi komisijos nariai ir sekretorius. Posėdis laikomas teisėtu, kai jame dalyvauja 2/3 komisijos narių, neįskaitant sekretoriaus.
48. Atsižvelgdamas į atestacijos komisijos išvadas, Kalėjimų departamento arba jam pavaldžios įstaigos ar valstybės įmonės vadovas ne vėliau kaip per mėnesį nuo atestacijos dienos turi realizuoti atestacijos komisijos priimtą sprendimą.
49. Pareigūnas, atestacijos komisijos sprendimu pripažintas netinkamu tęsti tarnybą, nušalinamas nuo pareigų, kol bus priimtas sprendimas dėl jo tolesnės tarnybos.
Jeigu pareigūnas tuo laikotarpiu turėjo nedarbingumo pažymėjimą ar atostogavo, minėtas laikotarpis pratęsiamas tiek pat dienų.
51. Ginčai dėl pareigūno atestavimo rezultatų, perkėlimo į kitas pareigas ir atleidimo iš tarnybos nagrinėjami įstatymų nustatyta tvarka.
VI. PAREIGINIŲ LAIPSNIŲ SUTEIKIMO TVARKA
54. Pareiginiai laipsniai suteikiami įsakymu stažuotojams, priimtiems (sugrąžintiems į tarnybą) pasibaigus bandomajam laikotarpiui, kai bandomojo laikotarpio rezultatai pripažįstami patenkinamais, taip pat perkeliant pareigūnus į aukštesnes ar žemesnes pareigas.
55. Pasibaigus bandomajam laikotarpiui, perkeliant pareigūnus į aukštesnes ar žemesnes pareigas, suteikiamas pareiginis laipsnis, nustatytas konkrečiai pareigybei Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymu, suderintu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
56. Perkeliant pareigūną į tolygias pareigas, įsakymu patvirtinamas turėtas pareiginis laipsnis, jeigu jo pavadinimas nesikeičia.
57. Pareigūnams, kuriems jų einamoms pareigoms Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymu, suderintu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, nustatyti žemesnis ir aukštesnis pareiginiai laipsniai, aukštesnis pareiginis laipsnis suteikiamas Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos ar valstybės įmonės vadovo teikimu, ištarnavus minėtose pareigose nustatytą laiką.
VII. SKATINIMO PRIEMONIŲ IR TARNYBINIŲ NUOBAUDŲ SKYRIMO PAREIGŪNAMS BEI PASKIRTŲ NUOBAUDŲ PANAIKINIMO PRIEŠ TERMINĄ TVARKA
58. Visus paskatinimus gali skirti Kalėjimų departamento direktorius bei šiam departamentui pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių vadovai.
59. Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių vadovai turi teisę skirti visas Statuto nustatytas tarnybines nuobaudas jaunesniesiems pareigūnams, o pareigūnams ir vyresniesiems pareigūnams – visas tarnybines nuobaudas, išskyrus pažeminti pareigas ir atleisti iš tarnybos.
60. Pažeminti kvalifikacinę kategoriją arba atimti žemiausią kvalifikacinę kategoriją gali tik tą kategoriją suteikęs pareigūnas bei Kalėjimų departamento direktorius ir teisingumo ministras.
61. Kalėjimų departamento direktorius turi teisę skirti pareigūnams visas Statuto nustatytas tarnybines nuobaudas, išskyrus pažeminti pareigas bei atleisti iš tarnybos Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojus bei šiam departamentui pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių vadovus.
62. Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos ar valstybės įmonės direktorius, paskyręs tarnybinę nuobaudą, arba šio departamento direktorius, arba teisingumo ministras gali panaikinti paskirtą tarnybinę nuobaudą prieš terminą, praėjus ne mažiau kaip pusei nuobaudos galiojimo termino, nustatyto Statuto 24 straipsnio 3 dalyje, esant teigiamiems tarnybos rezultatams, raštiškai tarpininkaujant nubausto pareigūno tiesioginiam viršininkui.
8 skyrius. Neteko galios nuo 2003-07-05
Skyriaus naikinimas:
Nr. 191, 2003-06-27, Žin. 2003, Nr. 65-2971 (2003-07-04), i. k. 1032270ISAK00000191
IX. PAREIGŪNŲ ATLEIDIMO IŠ TARNYBOS TVARKA
85. Pareigūnas iš tarnybos gali būti atleistas Statuto 32 straipsnio bei Valstybės tarnybos įstatymo 55, 56 ir 68 straipsnių nustatytais pagrindais.
86. Atleidžiamas pareigūnas iki atleidimo dienos privalo perduoti tarnybinius reikalus, grąžinti tarnybinį pažymėjimą bei jam išduotas materialines vertybes.
87. Pareigūnas atleidžiamas iš tarnybos Kalėjimų departamento arba jam pavaldžios įstaigos ar valstybės įmonės direktoriaus įsakymu remiantis Statuto 12 straipsnio 5 ir 6 dalyse suteiktais įgaliojimais. Atleidimo iš tarnybos įsakyme turi būti nurodyta: atleidimo iš tarnybos pagrindas, atleidžiamo pareigūno vardas ir pavardė, asmens kodas, pareigos, pareiginis laipsnis, atleidimo data, ištarnautas laikas, nepanaudotos atostogos.
88. Atleidžiamas pareigūnas ne vėliau kaip paskutinę jo tarnybos dieną turi būti pasirašytinai supažindintas tos darbovietės, kurioje dirba, personalo tarnybos su atleidimo iš tarnybos įsakymu.
Pareigūnų darbo organizavimo Kalėjimų
Departamente prie Teisingumo ministerijos
bei jam pavaldžiose įstaigose ir
valstybės įmonėse tvarkos
1 priedas
KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS
______________________________________
(įstaigos pavadinimas)
PAREIGŪNO ATESTACIJOS LAPAS
_____________________
(laikotarpis)
Asmens kodas _______________________________
Vardas ir pavardė____________________________________________________________
Padalinys, pareigos __________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Tarnybos laikas _____________________________________________________________
Išsimokslinimas_____________________________________________________________
(ką ir kada baigė, specialybė ir kvalifikacija pagal išsimokslinimą, mokslo laipsnis, vardas)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Pareiginis laipsnis (jo suteikimo data) ____________________________________________
Karinės tarnybos atlikimo laikas_________________________________________________
Paskutinio atestavimo data ____________________________________________________
ir atestacijos išvada___________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Kvalifikacinis atestatas
Eil. Nr. |
Mokymo formos |
Mokymosi laikas |
Mokymo įstaiga, vieta |
1 |
|
|
|
2 |
|
|
|
3 |
|
|
|
4 |
|
|
|
5 |
|
|
|
6 |
|
|
|
7 |
|
|
|
Suteikta_________________________________________________ kvalifikacinė kategorija
__________________________________________________________________________
(įstaigos ar valstybės įmonės pavadinimas)
_____________________________ direktoriaus 200__m._________ __d. įsakymu Nr.____.
___________________________ ____
(personalo tarnybos darbuotojo pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
200 - -
Atestacijos tekstas
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
IŠVADA____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_______________________ ___________________________________________
(tiesioginio vadovo pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
200 - -
Su atestacijos tekstu sutinku (nesutinku)
______________________________
(atestuojamojo parašas)
______________________________
(vardas ir pavardė)
200 - -
Vyresniojo vadovo išvada dėl atestacijos turinio
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
______________________
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
200 - -
Atestacijos komisijos išvada ir rekomendacijos
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Pirmininkas
(parašas) (vardas ir pavardė)
Sekretorius _______________________________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
200 - -
Su atestacija susipažinau
______________________________
(atestuojamojo parašas)
______________________________
(vardas ir pavardė)
200 - –-
Išvadų įgyvendinimas ___________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
________________________________ _____
(personalo tarnybos darbuotojo pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
Pareigūnų darbo organizavimo Kalėjimų
departamente prie Teisingumo ministerijos
bei jam pavaldžiose įstaigose ir
valstybės įmonėse tvarkos
2 priedas
KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS
_______________________________________________
(įstaigos pavadinimas)
KVALIFIKACINIŲ KATEGORIJŲ SUTEIKIMO KOMISIJOS POSĖDŽIO PROTOKOLAS
200 - - Nr.
(vietovė)
Kvalifikacinė komisija, susidedanti iš pirmininko_____________________________ ir narių:_____________
(vardas ir pavardė)
_____________________________________________________________________________________________
(komisijos narių pareigos, vardai ir pavardės)
____________________________________________________________________________________________ ,
200__m._____________ ___d., vadovaudamasi teisingumo ministro patvirtinta kvalifikacinių kategorijų suteikimo pareigūnams tvarka, atliko pareigūnų patikrinimą kvalifikacinei kategorijai suteikti.
Remdamasi patikrinimų rezultatais, komisija nustatė:
Eil. Nr. |
Pareigos |
Vardas ir pavardė |
Turima kvalifikacinė kategorija |
Profesinių žinių įvertinimas |
Šaudybos įvertinimas |
Egzamino įvertinimas |
Komisijos išvada |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Pirmininkas
(parašas) (vardas ir pavardė)
Sekretorius
(parašas) (vardas ir pavardė)
Nariai:
(parašas) (vardas ir pavardė)
(parašas) (vardas ir pavardė)
___________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, Įsakymas
Nr. 191, 2003-06-27, Žin., 2003, Nr. 65-2971 (2003-07-04), i. k. 1032270ISAK00000191
Dėl Kvalifikacinių kategorijų Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos bei jam pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių pareigūnams suteikimo tvarkos, Reikalavimų Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos bei jam pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių pareigūnams kvalifikacinėms kategorijoms gauti ir Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos bei jam pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių pareigūnų kvalifikacijos vertinimo komisijos nuostatų patvirtinimo