Įsakymas netenka galios 2015-03-21:

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Įsakymas

Nr. 1V-200/V-62, 2015-03-19, paskelbta TAR 2015-03-20, i. k. 2015-04029

Dėl Asmens tapatybės kortelės ir paso išdavimo, keitimo, paskelbimo negaliojančiais ir naikinimo tvarkos aprašo patvirtinimo

 

Suvestinė redakcija nuo 2015-01-01 iki 2015-03-20

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2010, Nr. 32-1522, i. k. 1102310ISAK144/V-32

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO

IR LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRO

 

ĮSAKYMAS

DĖL PASO IŠDAVIMO, KEITIMO, dokumentų dėl paso išdavimo ir keitimo pateikimo lietuvos respublikos diplomatinėms atstovybėms ir konsulinėms įstaigoms užsienio valstybėse, šių dokumentų perdavimo įgaliotai institucijai ir paso įteikimo piliečiui, paso išsiuntimo paštu ar kitu saugiu būdu ir informavimo apie paso gavimą, paso paskelbimo negaliojančiu, negaliojančio paso perdavimo įgaliotai institucijai ir suNAIKINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2010 m. kovo 16 d. Nr. 1V-144/V-32

Vilnius

 

 

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos paso įstatymo (Žin., 2001, Nr. 99-3524; 2008, Nr. 87-3466; 2009, Nr. 141-6193) 5 straipsnio 1, 3, 7 bei 8 dalimis ir 6 straipsnio 5 dalimi, Lietuvos Respublikos konsulinio statuto (Žin., 1995, Nr. 43-1047; 2006, Nr. 68-2492; 2009, Nr. 141-6190) 25 straipsnio 2 dalimi,

tvirtiname Paso išdavimo, keitimo, dokumentų dėl paso išdavimo ir keitimo pateikimo Lietuvos Respublikos diplomatinėms atstovybėms ir konsulinėms įstaigoms užsienio valstybėse, šių dokumentų perdavimo įgaliotai institucijai ir paso įteikimo piliečiui, paso išsiuntimo paštu ar kitu saugiu būdu ir informavimo apie paso gavimą, paso paskelbimo negaliojančiu, negaliojančio paso perdavimo įgaliotai institucijai ir sunaikinimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Vidaus reikalų ministras                                                 Raimundas Palaitis

 

Užsienio reikalų ministras                                            Audronius Ažubalis


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro

ir Lietuvos Respublikos

užsienio reikalų ministro

2010 m. kovo 16 d. įsakymu Nr. 1V-144/V-32

(Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro

ir Lietuvos Respublikos

užsienio reikalų ministro

2011 m. balandžio 26 d. įsakymo Nr. 1V-301/V-89 redakcija)

 

PASO IŠDAVIMO, KEITIMO, DOKUMENTŲ DĖL PASO IŠDAVIMO IR KEITIMO PATEIKIMO LIETUVOS RESPUBLIKOS DIPLOMATINĖMS ATSTOVYBĖMS IR KONSULINĖMS ĮSTAIGOMS UŽSIENIO VALSTYBĖSE, ŠIŲ DOKUMENTŲ PERDAVIMO ĮGALIOTAI INSTITUCIJAI IR PASO ĮTEIKIMO PILIEČIUI, PASO IŠSIUNTIMO PAŠTU AR KITU SAUGIU BŪDU IR INFORMAVIMO APIE PASO GAVIMĄ, PASO PASKELBIMO NEGALIOJANČIU, NEGALIOJANČIO PASO PERDAVIMO ĮGALIOTAI INSTITUCIJAI IR SUNAIKINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Paso išdavimo, keitimo, dokumentų dėl paso išdavimo ir keitimo pateikimo Lietuvos Respublikos diplomatinėms atstovybėms ir konsulinėms įstaigoms užsienio valstybėse, šių dokumentų perdavimo įgaliotai institucijai ir paso įteikimo piliečiui, paso išsiuntimo paštu ar kitu saugiu būdu ir informavimo apie paso gavimą, paso paskelbimo negaliojančiu, negaliojančio paso perdavimo įgaliotai institucijai ir sunaikinimo tvarkos aprašas (toliau – aprašas) reglamentuoja dokumentų dėl paso išdavimo ir keitimo pateikimą Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybai, Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių ir Utenos apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų migracijos skyriams, policijos komisariatų migracijos poskyriams ir grupėms (toliau – migracijos tarnyba), Lietuvos Respublikos diplomatinėms atstovybėms ir konsulinėms įstaigoms užsienio valstybėse (toliau – konsulinė įstaiga), prašymo išduoti (pakeisti) pasą (toliau – prašymas) pildymą ir dokumentų dėl paso išdavimo ir keitimo priėmimą, prašymo nagrinėjimą ir sprendimo išduoti ar pakeisti pasą Lietuvos Respublikos piliečiui (toliau – pilietis) priėmimą, Asmens dokumentų išrašymo centro prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Asmens dokumentų išrašymo centras) išrašytų pasų siuntimą užsakymą pateikusiai institucijai ir gautos siuntos patikrinimą, dokumentų dėl paso išdavimo ir keitimo, pateiktų konsulinėms įstaigoms, perdavimą Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybai (toliau – Vilniaus migracijos tarnyba), šių dokumentų nagrinėjimą, sprendimų išduoti ar pakeisti pasą priėmimą ir išrašyto paso išsiuntimą konsulinei įstaigai, paso įteikimą ir jo galiojimą, prašymų saugojimą, paso išdavimą, keitimą skubos tvarka, paso negaliojimą, negaliojančių pasų perdavimą iš konsulinių įstaigų Vilniaus migracijos tarnybai ir jų sunaikinimą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-661/V-150, 2011-09-01, Žin., 2011, Nr. 110-5204 (2011-09-06), i. k. 1112310ISAK61/V-150

 

2. Pasas išduodamas, keičiamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos paso įstatymu (Žin., 2001, Nr. 99-3524), aprašu ir kitais teisės aktais.

3. Pasas išduodamas asmeniui, kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymą (Žin., 2010, Nr. 144-7361).

4. Pasas keičiamas, jeigu:

4.1. pilietis pakeičia vardą (-us), pavardę, lytį, gimimo datą, gimimo vietą, asmens kodą;

4.2. jis tapo netinkamas naudoti;

4.3. jame yra netikslių įrašų;

4.4. išnaudoti vizoms skirti lapai;

4.5. pasibaigė jo galiojimo laikas;

4.6. to pageidauja pilietis.

5. Migracijos tarnybos pasą išduoda, keičia bendra arba skubos tvarka. Konsulinės įstaigos pasą išduoda, keičia tik bendra tvarka.

6. Piliečiui, gyvenančiam Lietuvos Respublikoje, pasą išduoda ir keičia piliečio pasirinkta migracijos tarnyba.

Pilietis laikomas gyvenančiu Lietuvos Respublikoje, jeigu jis yra deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje ar įtrauktas į neturinčių gyvenamosios vietos asmenų apskaitą arba nėra deklaravęs gyvenamosios vietos ar įtrauktas į neturinčių gyvenamosios vietos asmenų apskaitą, bet gyvena Lietuvos Respublikoje.

7. Piliečiui, gyvenančiam užsienio valstybėje, pasą išduoda ir keičia Vilniaus migracijos tarnyba, o esant Lietuvos Respublikos konsulinio statuto (Žin., 1995, Nr. 43-1047; 2006, Nr. 68-2492) 25 straipsnio 2 dalyje nustatytoms sąlygoms ir techninėms galimybėms, – konsulinė įstaiga.

Jeigu pilietis, gyvenantis užsienio valstybėje, yra atvykęs į Lietuvos Respubliką, jam pasą išduoda ir keičia migracijos tarnyba, į kurią pilietis kreipiasi.

Pilietis laikomas gyvenančiu užsienio valstybėje, jeigu Lietuvos Respublikos gyventojų registre (toliau – Gyventojų registras) įrašyta piliečio gyvenamoji vieta – užsienio valstybė arba Gyventojų registre nėra duomenų apie piliečio gyvenamąją vietą (užsienio valstybę), bet jis gyvena užsienio valstybėje.

Tuo atveju, kai nėra deklaravęs savo išvykimo į užsienio valstybę, pilietis prašymą ir dokumentus dėl paso išdavimo ar keitimo konsulinei įstaigai gali pateikti, jei kartu pagal Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymą (Žin., 1998, Nr. 66-1910) deklaruoja gyvenamosios vietos pakeitimą.

8. Migracijos tarnyba ir konsulinė įstaiga su asmens dokumentų išrašymo sistema dirba tiesiogiai (prijungties režimu), išskyrus apraše nurodytus atvejus.

9. Jeigu nėra Lietuvos Respublikos konsulinio statuto 25 straipsnio 2 dalyje nustatytų sąlygų ir/ar techninių galimybių konsulinei įstaigai dirbti su asmens dokumentų išrašymo sistema tiesiogiai (prijungties režimu), tai dokumentus dėl paso išdavimo ar keitimo konsulinė įstaiga sprendimui dėl paso išdavimo ar keitimo priimti perduoda Vilniaus migracijos tarnybai aprašo VI skyriuje nustatyta tvarka.

10. Pilietis privalo sumokėti Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto dydžio valstybės rinkliavą už paso išdavimą, keitimą (toliau – valstybės rinkliava) arba Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto dydžio konsulinį mokestį už paso išdavimą, keitimą arba dokumentų dėl paso išdavimo ir keitimo priėmimą ir perdavimą (toliau – konsulinis mokestis).

Šis reikalavimas netaikomas piliečiams, kurie pagal Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymą (Žin., 2000, Nr. 52-1484) arba Lietuvos Respublikos konsulinio mokesčio įstatymą (Žin., 1994, Nr. 51-951; 2007, Nr. 114-4631) yra atleidžiami nuo valstybės rinkliavos ar konsulinio mokesčio mokėjimo.

Jeigu pilietis pagal Rinkliavų įstatymą arba Konsulinio mokesčio įstatymą atleidžiamas nuo valstybės rinkliavos ar konsulinio mokesčio, jis privalo pateikti dokumentus, patvirtinančius atleidimą nuo valstybės rinkliavos ar konsulinio mokesčio.

 

II. DOKUMENTŲ DĖL PASO IŠDAVIMO IR KEITIMO PATEIKIMAS

 

11. Dokumentus dėl paso išdavimo ir keitimo migracijos tarnybai arba konsulinei įstaigai pilietis pateikia asmeniškai atvykęs, išskyrus aprašo 19, 20, 22, 23 ir 24 punktuose nurodytus atvejus.

12. Dėl paso išdavimo ar keitimo pilietis turi pateikti šiuos dokumentus:

12.1. prašymą (1 priedas);

12.2. asmens tapatybę ir Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį dokumentą (toliau – Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantis dokumentas):

12.2.1. pasą, kai jį keičia;

12.2.2. asmens tapatybės kortelę, jeigu piliečiui ji buvo išduota, o pasą pilietis prarado arba pasas jam nebuvo išduotas;

12.2.3. Lietuvos Respublikos piliečio pasą, kai jį keičia;

12.3. jeigu Lietuvos Respublikos pilietybę įgijo užsienietis – galiojantį užsienio valstybės piliečio pasą ar jį atitinkantį kelionės dokumentą, o jeigu buvo išduotas – ir teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę išsaugojimo pažymėjimą, arba teisę užsieniečiui gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinantį dokumentą (leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, pažymą, patvirtinančią Europos Sąjungos valstybės narės piliečio teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje), o jeigu buvo išduotas – ir kelionės dokumentą (asmens be pilietybės ar pabėgėlio kelionės dokumentą arba užsieniečio pasą);

12.4. jeigu pilietis iki vienų metų amžiaus dėl paso išdavimo ar keitimo neatvyksta į migracijos tarnybą arba konsulinę įstaigą ir jo dokumentus dėl paso išdavimo ar keitimo pateikia jo teisėtas atstovas arba jeigu nėra techninių galimybių nuskaityti piliečio veido atvaizdą biometrinių duomenų registravimo įranga ar pilietis pageidauja, kad jo veido atvaizdas būtų nuskaitytas iš nuotraukos, – dvi tapačias piliečio amžių atitinkančias nuotraukas (kitoje pusėje aiškiai užrašoma piliečio vardas (-ai) ir pavardė (-ės), kurios turi atitikti Nuotraukų asmens dokumentams reikalavimus, patvirtintus Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2002 m. gruodžio 6 d. įsakymu Nr. 569 (Žin., 2002, Nr. 119-5362; 2006, Nr. 93-3657);

12.5. jeigu pilietis gyvena užsienio valstybėje ir pageidauja, kad konsulinė įstaiga pasą išsiųstų paštu ar kitu saugiu būdu – laisvos formos prašymą dėl paso siuntimo (pateikiamas konsulinei įstaigai). Šiame prašyme pilietis turi nurodyti adresą, kuriuo prašo atsiųsti pasą (paso persiuntimo išlaidas apmoka pilietis), raštu patvirtinti, kad, gavęs pasą, per 5 kalendorines dienas nuo paso gavimo dienos rašytinį pranešimą apie paso gavimą elektroniniu paštu, faksu ar paštu išsiųs konsulinei įstaigai;

12.6. jeigu pilietis kreipiasi dėl paso išdavimo vietoj prarasto Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento ir nepateikia asmens tapatybės kortelės, arba pasikeitė asmens išvaizda ar kyla abejonių dėl asmens duomenų ir/ar tapatybės – kitą turimą dokumentą su asmens duomenimis ir nuotrauka (veido atvaizdu). Jeigu pilietis negali pateikti dokumento su asmens duomenimis ir nuotrauka (veido atvaizdu), įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas arba konsulinis pareigūnas, kad įsitikintų piliečio asmens tapatybe, gali paprašyti, kad pilietis raštu pateiktų savo artimų giminaičių (tėvų, brolių, seserų) asmens duomenis ar pateiktų papildomų duomenų, įrodančių jo asmens tapatybę, arba patikslintų jau pateiktus duomenis;

12.7. jeigu pasas išduodamas ar keičiamas skubos tvarka – sumokėtos valstybės rinkliavos mokamąjį pavedimą su bankų žyma arba kvitą (toliau – kvitas) ar dokumentus, patvirtinančius atleidimą nuo valstybės rinkliavos;

12.8. jeigu reikia, įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas arba konsulinis pareigūnas gali paprašyti pateikti ir kitus dokumentus:

12.8.1. jeigu piliečiui nebuvo išduoti aprašo 12.2 ir 12.3 punktuose nurodyti dokumentai ir Gyventojų registre nėra pakankamai duomenų apie pilietį, kurių reikia prašymo 1–6 eilutėms užpildyti – gimimo liudijimą;

12.8.2. jeigu piliečiui buvo išduotas vaiko kelionės dokumentas, o aprašo 12.2 ir 12.3 punktuose nurodyti dokumentai nebuvo išduoti – šį dokumentą;

12.8.3. jeigu nėra duomenų apie asmens Lietuvos Respublikos pilietybę Gyventojų registre – Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimą patvirtinančius dokumentus.

13. Pilietis, praradęs pasą ar Lietuvos Respublikos piliečio pasą, turi užpildyti pranešimą apie Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento praradimą (2 priedas) ir asmeniškai pateikti jį bet kuriai teritorinei policijos įstaigai, migracijos tarnybai, o esantis užsienio valstybėje – konsulinei įstaigai.

14. Pranešime apie Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento praradimą turi būti nurodyti prarasto paso ar Lietuvos Respublikos piliečio paso duomenys (jeigu pilietis juos žino) ir praradimo aplinkybės. Pranešime apie Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento praradimą turi būti nurodytos pranešimą priėmusio teritorinės policijos įstaigos ar konsulinio pareigūno, įgalioto migracijos tarnybos valstybės tarnautojo ar darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį (toliau – darbuotojas), pareigos, vardas (-ai), pavardė, data ir parašas.

15. Teritorinės policijos įstaigos pareigūnas ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo pranešimo apie Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento praradimą gavimo dienos turi šį pranešimą perduoti arba elektroniniu paštu (nuskaitytą) arba faksu persiųsti šios įstaigos migracijos tarnybai.

16. Konsulinis pareigūnas, priėmęs pranešimą apie Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento praradimą, duomenis apie Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento negaliojimą įveda į asmens dokumentų išrašymo sistemą aprašo 128 punkte nustatyta tvarka, o jei techninių galimybių dirbti su asmens dokumentų išrašymo sistema tiesiogiai (prijungties režimu) nėra – ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo šio pranešimo gavimo dienos elektroniniu paštu (nuskaitytą) arba faksu šį pranešimą persiunčia Vilniaus migracijos tarnybai, o Vilniaus migracijos tarnyba, gavusi šį pranešimą, duomenis apie Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento negaliojimą įveda į asmens dokumentų išrašymo sistemą aprašo 128 punkte nustatyta tvarka.

17. Gautą pranešimą apie Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento praradimą migracijos tarnybos įgaliotas valstybės tarnautojas ar darbuotojas arba konsulinis pareigūnas (jei yra techninės galimybės dirbti su asmens dokumentų išrašymo sistema tiesiogiai (prijungties režimu) ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo šio pranešimo gavimo dienos užregistruoja Pranešimų apie Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento praradimą registre (3 priedas). Šis registras gali būti formuojamas kompiuterinėje laikmenoje.

Tai, kad prarastas pasas negalioja, paskelbiama aprašo 128 punkte nustatyta tvarka.

18. Pateikiant piliečio nuo 1 iki 16 metų prašymą, turi dalyvauti ir jis pats. Pateikiant dokumentus dėl paso išdavimo ar keitimo piliečiui iki vienų metų, jam atvykti į migracijos tarnybą ar konsulinę įstaigą nebūtina.

19. Piliečio iki 16 metų prašymą ir kitus aprašo 12 punkte nurodytus dokumentus pateikia vienas iš tėvų (įtėvių) (toliau – tėvai), pateikęs savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, arba globėjas (rūpintojas) ar socialinės globos įstaigos atstovas, pateikęs paskyrimą globėju (rūpintoju) ar atstovavimą patvirtinančius dokumentus ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

20. Jeigu vaiko tėvai išsituokę, piliečio iki 16 metų prašymą ir kitus aprašo 12 punkte nurodytus dokumentus pateikia tas iš tėvų, su kuriuo vaikas gyvena (vaiko gyvenamoji vieta nustatyta tėvų susitarimu arba teismo), pateikęs savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

21. Jeigu pilietis, kuriam sukako 16 metų ir kuriam anksčiau nebuvo išduotas Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantis dokumentas, pateikia dokumentus dėl paso gavimo, tai į migracijos tarnybą arba konsulinę įstaigą kartu su šiuo piliečiu, jeigu jam nėra sukakę 18 metų, turi atvykti vienas iš tėvų arba rūpintojas, kad patvirtintų jo asmens tapatybę. Prašymo 15 eilutėje nurodoma, kas patvirtino piliečio iki 18 metų tapatybę, įrašoma šio asmens vardas, pavardė ir asmens tapatybę patvirtinančio dokumento duomenys, asmens tapatybę patvirtinęs asmuo turi pasirašyti. Jeigu nė vienas iš tėvų ar rūpintojas į migracijos tarnybą arba konsulinę įstaigą neatvyksta, kad patvirtintų piliečio iki 18 metų tapatybę, tai atliekamas šio aprašo 36.4 punkte nurodytas patikrinimas.

22. Jeigu nei vienas iš tėvų, nei globėjas (rūpintojas), nei socialinės globos įstaigos atstovas piliečio iki 16 metų prašymo ir kitų aprašo 12 punkte nurodytų dokumentų nepateikia, tai, atsižvelgus į vaiko interesus, pasas jam gali būti išduotas ar pakeistas tarpininkaujant valstybinei vaiko teisių apsaugos institucijai. Valstybinės vaiko teisių apsaugos institucijos tarpininkavimo dokumente turi būti nurodytos priežastys, dėl kurių nė vienas iš tėvų arba globėjas (rūpintojas) ar socialinės globos įstaigos atstovas negali pateikti prašymo ir kitų aprašo 12 punkte nurodytų dokumentų, ir įvardytas vaiko interesams atstovaujantis asmuo. Šis asmuo, pateikęs savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, pateikia prašymą ir kitus aprašo 12 punkte nurodytus dokumentus.

23. Neveiksnaus piliečio prašymą ir kitus aprašo 12 punkte nurodytus dokumentus pateikia jo globėjas ar kitas teisėtas atstovas, pateikęs paskyrimą globėju ar kitus atstovavimą patvirtinančius dokumentus ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

24. Piliečio, kuris dėl fizinės negalios negali pats atvykti pateikti dokumentų dėl paso išdavimo ar keitimo, prašymą ir kitus aprašo 12 punkte nurodytus dokumentus pateikia jo įgaliotas asmuo, pateikęs savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir notarine ar jai prilyginta forma patvirtintą įgaliojimą.

25. Piliečio, kuris dėl neveiksnumo ar fizinės negalios negali pats atvykti pateikti dokumentų dėl paso išdavimo ar keitimo, asmens tapatybę ir parašą aprašo 34.12 punkte nustatyta tvarka turi patvirtinti bei jo biometrinius duomenis Prašymų asmens dokumentams išduoti, pakeisti, įforminti registravimo, užsakymų asmens dokumentams išrašyti formavimo ir duomenų apie asmens dokumentų galiojimą tvarkos aprašo, patvirtinto Asmens dokumentų išrašymo centro prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2009 m. birželio 12 d. įsakymu Nr. 1-26 (Žin., 2009, Nr. 74-3051) (toliau – Prašymų registravimo tvarkos aprašas), nustatyta tvarka nuskaityti nuvykęs pas pilietį įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas arba konsulinis pareigūnas (atsižvelgiant į galimybes ir vietos sąlygas).

Jei konsulinis pareigūnas neturi galimybių nuvykti pas pilietį ar tam yra netinkamos vietos sąlygos, asmens tapatybę raštu gali patvirtinti Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės institucija ar jos įgaliotas asmuo.

26. Aprašo 25 punkto nuostatos taikomos ir piliečiui, kuris atlieka arešto, terminuoto laisvės atėmimo ar laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę (toliau – nuteistasis) užsienio valstybėje arba kuriam teismo nutartimi taikomos priverčiamosios medicinos priemonės psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje (toliau – pilietis, esantis sveikatos priežiūros įstaigoje) užsienio valstybėje arba kai pilietis, esantis sveikatos priežiūros (pvz., stacionarinėje, slaugos), globos ar kitoje įstaigoje užsienio valstybėje, negali pats atvykti dėl paso gavimo, tačiau jam būtina gauti ar pasikeisti pasą.

27. Dokumentai dėl paso išdavimo ar pakeitimo nepriimami, jeigu pateikiami nesilaikant šiame skyriuje nustatytų reikalavimų.

28. Asmuo, kurio Lietuvos Respublikos pilietybės klausimas nėra išspręstas pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymą, aprašo 11 punkte nurodytoms institucijoms pateikdamas dokumentus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės, kartu gali pateikti dokumentus dėl paso išdavimo, jeigu jo duomenys (vardas (-ai), pavardė, gimimo data, gimimo vieta, asmens kodas, lytis) yra Gyventojų registre ir jeigu aprašo 34.5.8 punkte nustatytais atvejais nereikia nuskaityti jo pirštų atspaudų. Prašymas laikomas priimtu ir pradedamas nagrinėti tik išsprendus asmens Lietuvos Respublikos pilietybės klausimą, o jeigu prašymas ir dokumentai dėl paso išdavimo buvo pateikti konsulinei įstaigai – nuo šių dokumentų gavimo Vilniaus migracijos tarnyboje iš sprendimą dėl asmens Lietuvos Respublikos pilietybės priėmusios institucijos.

29. Jeigu priimamas sprendimas, kad asmuo nėra Lietuvos Respublikos pilietis, tai sprendimą priėmusi institucija ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo šio sprendimo priėmimo dienos apie tai informuoja asmenį raštu, o prašymo nagrinėjimo metu pateiktus dokumentų dėl paso išdavimo originalus ir nuotraukas (jeigu jos buvo pateiktos) jam grąžina.

30. Pranešimai apie Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento praradimą, Valstybinės vaiko teisių apsaugos institucijos tarpininkavimo dokumentai, globą (rūpybą), atstovavimą patvirtinantys dokumentai ar jų kopijos, įgaliojimai bei kiti su paso išdavimu ar keitimu susiję dokumentai ar jų kopijos dedami į bylą pagal dokumentacijos planą. Dokumentų, susijusių su paso išdavimu ir keitimu, kopijos, jei prie jų nepridedamas dokumento originalas, turi būti patvirtintos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

III. PRAŠYMO PILDYMAS IR DOKUMENTŲ
DĖL PASO IŠDAVIMO IR KEITIMO PRIĖMIMAS

 

31. Prašymo 1–6, 6a ir 7a eilutės, esant techninėms galimybėms dirbti su asmens dokumentų išrašymo sistema tiesiogiai (prijungties režimu), užpildomos automatiškai pagal Gyventojų registro duomenis.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-739/V-209, 2014-10-30, paskelbta TAR 2014-10-30, i. k. 2014-15126

 

32. Jeigu konsulinė įstaiga neturi techninių galimybių dirbti su asmens dokumentų išrašymo sistema tiesiogiai (prijungties režimu) ir/ar nėra galimybės išspausdinti prašymo su užpildytomis atitinkamomis eilutėmis (pvz., kai piliečio duomenys, kurie bus spausdinami pase, nesutampa su jo duomenimis Gyventojų registre ir šie duomenys turės būti tikslinami), tai pildoma popierinė prašymo forma: prašymo 1–6 ir 7b eilutes pildo prašymą pateikiantis asmuo – nurodo tikslią gimimo vietą ir parašui skirtame langelyje pasirašo ryškiai rašančiu rašikliu, o 8, 9, 10, 11 ir 15 eilutes aprašo nustatyta tvarka pildo konsulinis pareigūnas. Konsulinis pareigūnas prašymo tam skirtoje vietoje nurodo atitinkamą (-us) paso išdavimo ar keitimo priežasties (-ių) kodą (-us) pagal Prašymų registravimo tvarkos apraše nustatytas asmens dokumentų išdavimo bei keitimo priežastis ir pažymi, ar nuskaityti pirštų atspaudai, jei pirštų atspaudai nuskaityti, nurodo, kurių pirštų.

33. Jeigu Gyventojų registre nėra duomenų apie pilietį arba pilietis pateikia vardo (-ų), pavardės, lyties, gimimo datos, gimimo vietos ar asmens kodo pasikeitimą patvirtinančius dokumentus ir nustatoma, kad šie duomenys nesutampa su duomenimis, esančiais Gyventojų registre, arba jei Gyventojų registre nėra duomenų apie piliečio tautybę, kai jis prašo, kad pase būtų įrašyta tautybė, dokumentai dėl paso išdavimo ir keitimo migracijos tarnyboje nepriimami, iki duomenys bus įrašyti, papildyti ar pakeisti Gyventojų registre Asmens duomenų teikimo Lietuvos Respublikos gyventojų registrui taisyklių, patvirtintų Gyventojų registro tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2007 m. rugsėjo 27 d. įsakymu Nr. (29)4R-57 „Dėl Asmens duomenų teikimo Lietuvos Respublikos gyventojų registrui taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Asmens duomenų teikimo taisyklės), nustatyta tvarka.

Konsulinė įstaiga šio punkto pirmojoje pastraipoje nurodytais atvejais prašymą ir kitus dokumentus dėl paso išdavimo ar keitimo priima ir kartu su vardo (-ų), pavardės, lyties, gimimo datos, gimimo vietos ar asmens kodo pasikeitimą patvirtinančiais dokumentais aprašo VI skyriuje nustatyta tvarka perduoda Vilniaus migracijos tarnybai. Tuo atveju, kai reikia įtraukti į apskaitą civilinės būklės aktus, prašymas ir dokumentai dėl paso išdavimo ar keitimo perduodami Užsienio reikalų ministerijai, o ši, įtraukus civilinės būklės aktus į apskaitą, perduoda juos Vilniaus migracijos tarnybai.

Jeigu nustatoma, kad Gyventojų registre neįrašyti duomenys apie piliečio gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, nors pagal Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo įgyvendinimo įstatymą (Žin., 2000, Nr. 27-717) pilietis laikomas deklaravusiu gyvenamąją vietą, prašymas priimamas, o piliečio gyvenamosios vietos duomenys pateikiami Gyventojų registrui Asmens duomenų teikimo taisyklių nustatyta tvarka.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-739/V-209, 2014-10-30, paskelbta TAR 2014-10-30, i. k. 2014-15126

 

34. Dokumentus dėl paso išdavimo ar keitimo priimantis migracijos tarnybos įgaliotas valstybės tarnautojas arba konsulinis pareigūnas privalo:

34.1. įvertinti, ar pateiktas Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantis dokumentas priklauso jį pateikusiam piliečiui ir ar jame nėra klastojimo požymių (pvz., ar pase nepakeista asmens nuotrauka, duomenys, nepakeisti įrašai, nepersiūti puslapiai, nesuklastoti spaudai ir pan.). Migracijos tarnybos įgaliotam valstybės tarnautojui arba konsuliniam pareigūnui abejojant dėl pateikto Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento autentiškumo, nuotrauka (veido atvaizdas), parašas, duomenys pateiktame dokumente sutikrinami su veido atvaizdu, parašu ir duomenimis Gyventojų registre (jeigu jie ten yra) arba su nuotrauka (veido atvaizdu), parašu ir duomenimis prašyme, kurio pagrindu buvo išduotas keičiamas arba prarastas Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantis dokumentas. Jeigu, atlikus šį patikrinimą, lieka abejonių dėl dokumento autentiškumo, tai šis dokumentas iš asmens paimamas ir perduodamas kriminalistinius dokumentų tyrimus atliekančiai įstaigai. Konsulinė įstaiga tokį dokumentą perduoda Vilniaus migracijos tarnybai, o Vilniaus migracijos tarnyba – kriminalistinius dokumentų tyrimus atliekančiai įstaigai. Nustačius, kad pateiktas Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantis dokumentas suklastotas, aprašo 132 punkte nustatyta tvarka paskelbiama, kad jis negalioja, ir kartu su turima medžiaga dokumentas nedelsiant pateikiamas ikiteisminį tyrimą atliekančioms institucijoms;

34.2. įsitikinti asmens, kuriam išduodamas pasas, asmens tapatybe:

34.2.1. sutikrinti jo išvaizdą su jo veido atvaizdu Gyventojų registre (jeigu jis ten yra) bei pateiktuose dokumentuose;

34.2.2. duomenis, įrašytus jo pateiktuose dokumentuose, sutikrinti su duomenimis apie šį pilietį, esančiais Gyventojų registre;

34.3. nustatęs, kad jo išvaizda atitinka jo veido atvaizdą Gyventojų registre bei pateiktuose dokumentuose, o duomenys, įrašyti jo pateiktuose dokumentuose, – duomenis apie jį, esančius Gyventojų registre, ir, nesant abejonių dėl asmens duomenų ir tapatybės, išspausdinto prašymo 15 eilutėje įrašyti, kad asmens duomenys ir tapatybė sutikrinti, nurodyti savo vardą (-us), pavardę ir pasirašyti;

34.4. padaryti piliečio pateikto Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento ar aprašo 12.3 punkte nurodytų dokumentų kopijas, jeigu Gyventojų registre nėra piliečio veido atvaizdo ir parašo arba jeigu kyla abejonių dėl asmens duomenų ar/ir tapatybės. Padaromos ir kitų dokumentų, numatytų aprašo 12 punkte kopijos. Dokumentų dėl paso išdavimo ir keitimo originalai grąžinami prašymą ir kitus dokumentus dėl paso išdavimo ir keitimo pateikusiam asmeniui;

34.5. esant techninėms galimybėms, Prašymų registravimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka:

34.5.1. registruoti prašymą asmens dokumentų išrašymo sistemoje. Prašymo tam skirtoje vietoje asmens dokumentų išrašymo sistemos priemonėmis suformuojamas registracijos numeris, data ir pasą išduodančios migracijos tarnybos ar konsulinės įstaigos numeris, kuris turi atitikti įrašomą pase pagal Prašymų registravimo tvarkos apraše nustatytas dokumentą išdavusios įstaigos žymas asmens dokumente. Kai prašymas ir dokumentai iš konsulinės įstaigos bus perduoti Vilniaus migracijos tarnybai, Vilniaus migracijos tarnyba prašymo tam skirtoje vietoje papildomai suformuos Vilniaus migracijos tarnybos numerį ir prašymo registracijos Vilniaus migracijos tarnyboje numerį ir datą. Migracijos tarnyboje ar konsulinėje įstaigoje prašymo registracijos numeris kasmet pradedamas formuoti nuo Nr. 1. Prašymas asmens dokumentų išrašymo sistemos priemonėmis įtraukiamas į Prašymų išduoti (pakeisti) pasą registrą (4 priedas). Prašymų išduoti (pakeisti) pasą registras turi būti išspausdinamas ataskaitinio laikotarpio pabaigoje;

34.5.2. ekraninėje prašymo formoje pažymėti, ar pasas išduodamas ar keičiamas bendra, ar skubos tvarka, ir nurodyti atitinkamą (-us) paso išdavimo ar keitimo priežasties (-ių) kodą (-us) pagal Prašymų registravimo tvarkos apraše nustatytas asmens dokumentų išdavimo ir keitimo priežastis;

34.5.21. ekraninėje prašymo formoje pažymėti atitinkamą langelį (atitinka prašymo 6b  eilutę), jeigu pilietis prašo pase įrašyti tautybę;

Papildyta punktu:

Nr. 1V-739/V-209, 2014-10-30, paskelbta TAR 2014-10-30, i. k. 2014-15126

 

34.5.3. ekraninėje prašymo formoje pažymėti atitinkamą langelį (atitinka prašymo 8 eilutę), nurodydamas, ar pasui išduoti ar pakeisti dokumentas pateiktas, ar jis prarastas, ir įrašyti šio pateikto ar prarasto dokumento numerį, išdavimo datą, datą, iki kada galioja (-o) pateiktas ar prarastas dokumentas, ir jį išdavusios įstaigos pavadinimą, o jeigu pilietis pageidauja gauti laikinąjį pažymėjimą (jo forma ir išdavimo tvarka nustatyta Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro įsakymu) – pažymėti ekraninės prašymo formos 8 eilutėje esantį atitinkamą langelį;

34.5.4. ekraninėje prašymo formoje pažymėti atitinkamą langelį (atitinka prašymo 9 eilutę), nurodydamas, ar sumokėta (-as) valstybės rinkliava ar konsulinis mokestis. Jeigu pasas išduodamas, keičiamas skubos tvarka, nurodoma sumokėtos valstybės rinkliavos kvito numeris, data bei sumokėtos valstybės rinkliavos suma. Jeigu pasas išduodamas, keičiamas bendra tvarka ir pilietis kvito nepateikia, tai įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas duomenis apie sumokėtą valstybės rinkliavą patikrina Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos informacinėje sistemoje, o konsulinis pareigūnas apie sumokėtą konsulinį mokestį – konsulinės įstaigos banko sąskaitos išraše ir nurodo sumokėtos valstybės rinkliavos ar konsulinio mokesčio sumą ir sumokėjimo datą. Jeigu pasas išduodamas, keičiamas bendra tvarka ir pilietis pateikia kvitą, nurodoma sumokėtos valstybės rinkliavos ar konsulinio mokesčio kvito numeris, data bei sumokėtos valstybės rinkliavos ar konsulinio mokesčio suma. Jeigu pilietis pagal Rinkliavų įstatymą arba Konsulinio mokesčio įstatymą atleidžiamas nuo valstybės rinkliavos ar konsulinio mokesčio, nurodomi dokumento, patvirtinančio atleidimą nuo šios rinkliavos ar konsulinio mokesčio, pavadinimas, jo numeris, išdavimo data ir jį išdavusios įstaigos pavadinimas. Jeigu prašymo pateikimo metu nėra galimybės minėtais būdais patikrinti, ar sumokėta valstybės rinkliava ar konsulinis mokestis, žyma apie tai, kad sumokėta, gali būti padaroma vėliau, iki priimant sprendimą dėl paso išdavimo ar keitimo;

34.5.5. ekraninės prašymo formos pastaboms skirtoje eilutėje (atitinka prašymo 15 eilutę) nurodyti kitų dokumentų, kurie pagal aprašo reikalavimus turėjo būti pateikti pasui išduoti ar pakeisti, duomenis, taip pat nurodyti, kokius dokumentus ar duomenis, įrodančius asmens tapatybę, pilietis pateikė arba kokiu būdu įsitikinta asmens tapatybe;

34.5.6. ekraninės prašymo formos pastaboms skirtoje eilutėje (atitinka prašymo 15 eilutę) nurodyti Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimą patvirtinančių dokumentų, jei jie buvo pateikti, duomenis;

34.5.7. nuskaityti piliečio veido atvaizdą. Jeigu pilietis pateikia nuotrauką, veido atvaizdas suformuojamas iš nuotraukos;

34.5.8. nuskaityti piliečio nuo 12 metų dešinės ir kairės rankų dviejų pirštų (smilių) atspaudus. Jeigu pilietis šių pirštų neturi arba dėl medicininių priežasčių negalima nuskaityti jų atspaudų, tai nuskaitomi paeiliui kitų pirštų – didžiųjų, bevardžių arba nykščių – atspaudai, o išspausdinus prašymą, jo 15 eilutėje nurodoma, dėl kokių priežasčių nenuskaityti smilių atspaudai. Jeigu dėl piliečio fizinės negalios negalima nuskaityti jokių pirštų atspaudų ir tai yra nuolatinė būklė, tai pažymima išspausdinto prašymo 15 eilutėje ir nurodoma, dėl kokių priežasčių nenuskaityti pirštų atspaudai. Pasas tokiu atveju bus išduodamas be pase elektroniniu būdu fiksuotų pirštų atspaudų;

34.5.9. duoti piliečiui specialiu rašikliu pasirašyti parašui skirtoje vietoje, integruotoje biometrinių duomenų registravimo įrangoje, ar parašo formavimo įrangoje. Pilietis, kuriam sukako 14 metų, privalo pats pasirašyti įgalioto migracijos tarnybos valstybės tarnautojo arba konsulinio pareigūno akivaizdoje. Jeigu pasas išduodamas piliečiui iki 14 metų, taip pat jei pilietis dėl neveiksnumo ar fizinės negalios nesugeba pasirašyti, tai piliečio parašui skirtoje vietoje braukiamas brūkšnys, o išspausdinus prašymą, jo 15 eilutėje nurodoma priežastis, dėl kurios pilietis nepasirašo;

34.5.10. išspausdinti prašymą (išskyrus aprašo 32 punkte numatytą atvejį);

34.5.11. jeigu pilietis nėra deklaravęs gyvenamosios vietos, o yra įtrauktas į neturinčių gyvenamosios vietos asmenų apskaitą, tai prašymo 7a eilutėje įrašyti piliečio nurodytą gyvenamosios vietos adresą ir pažymėti langelį „Įtrauktas į neturinčių gyvenamosios vietos asmenų apskaitą“. Jeigu pilietis nėra deklaravęs gyvenamosios vietos, neįtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą ir neturi galiojančio Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento, tai, išspausdinus prašymą, prašymo 7a eilutėje įrašomas piliečio nurodytas gyvenamosios vietos adresas ir pažymimas langelis „Gyvenamoji vieta nedeklaruota“. Jeigu pilietis gyvena užsienio valstybėje, prašymo 7b eilutėje nurodomas gyvenamosios vietos užsienio valstybėje adresas. Prašymo 15 eilutėje nurodomi piliečio kontaktiniai duomenys (elektroninio pašto, gyvenamosios vietos adresas ir kt.), kuriais galima būtų susisiekti su piliečiu, jeigu nagrinėjant prašymą iškiltų abejonių dėl jo asmens duomenų ar tapatybės;

34.6. kai laikinai negalima nuskaityti jokių piliečio pirštų atspaudų, piliečiui bus išduodamas pasas be pase elektroniniu būdu fiksuotų pirštų atspaudų, galiojantis 12 mėnesių. Prašymo 15 eilutėje nurodyti, dėl kokių priežasčių nenuskaityti pirštų atspaudai, ir pažymėti, kad bus išduodamas pasas be pirštų atspaudų, galiojantis 12 mėnesių;

34.7. jeigu pasui išduoti ar pakeisti piliečio pateiktame Lietuvos Respublikos piliečio pase ar pase, kai jis aprašo 83.3 punkte nurodytu atveju turi būti pažymėtas kaip negaliojantis, yra galiojanti užsienio valstybės viza ar leidimas gyventi užsienio valstybėje ir pilietis pageidauja, kad puslapis, kuriame yra galiojanti užsienio valstybės viza ar leidimas gyventi užsienio valstybėje, nebūtų pažymėtas kaip negaliojantis, prašymo 15 eilutėje įrašyti Lietuvos Respublikos piliečio paso ar paso numerį, nurodyti jo puslapį, kuris turi būti nepažymėtas kaip negaliojantis, ir priežastį, dėl kurios šis puslapis turi būti nepažymėtas;

34.8. jeigu užsienio valstybėje gyvenantis pilietis yra atvykęs į Lietuvos Respubliką ir prašymą pateikia Vilniaus migracijos tarnybai, o pasą atsiimti pageidauja konsulinėje įstaigoje, prašymo 15 eilutėje nurodyti konsulinę įstaigą, kurioje pilietis pageidauja pasą atsiimti;

34.9. jeigu užsienio valstybėje gyvenantis pilietis prašymą pateikia konsulinei įstaigai, prašymo 15 eilutėje nurodoma, ar pilietis pageidauja pasą atsiimti konsulinėje įstaigoje, kuriai pateikė dokumentus dėl paso išdavimo ar keitimo, Vilniaus migracijos tarnyboje, ar nori gauti jį paštu ar kitu saugiu būdu;

34.10. duoti piliečiui patikrinti prašyme nurodytus duomenis. Pilietis, patikrinęs šiuos duomenis, prašymo 10 eilutėje pažymi atitinkamą langelį, nurodo datą ir pasirašo, o jeigu aprašo 20, 21, 23, 24 ir 25 punktuose numatytais atvejais prašymą pateikia kitas asmuo – nurodo ir savo vardą, pavardę bei asmens kodą. Taip pat pilietis pasirašo 6b eilutėje, jeigu prašo pase įrašyti tautybę;

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-739/V-209, 2014-10-30, paskelbta TAR 2014-10-30, i. k. 2014-15126

 

34.11. prašymo 15 eilutėje įrašyti piliečio iki vienų metų (kai jis neatvyksta į migracijos tarnybą arba konsulinę įstaigą) asmens tapatybę ir nuotraukas patvirtinusio asmens vardą, pavardę ir jo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento duomenis. Asmuo, pateikiantis piliečio iki vienų metų prašymą, prašymo 15 eilutėje parašu turi patvirtinti piliečio iki vienų metų asmens tapatybę ir tai, kad pateiktos nuotraukos yra šio piliečio;

34.12. parašu (konsulinis pareigūnas, jei prašymas ir dokumentai bus siunčiami Vilniaus migracijos tarnybai sprendimui dėl paso išdavimo ar keitimo priimti, – ir antspaudu su Lietuvos valstybės herbu) patvirtinti piliečio, kuriam išduodamas ar keičiamas pasas, asmens tapatybę ir parašą, prašymo 11 eilutėje įrašyti savo pareigas, vardą (-us), pavardę ir datą;

34.13. jeigu pilietis pateikia prašymą išduoti ar pakeisti pasą skubos tvarka, prašymo 10 eilutės laisvame langelyje nurodyti tikslų šio prašymo pateikimo laiką, t. y. valandas ir minutes (šiuos veiksmus atlieka tik migracijos tarnybos įgaliotas valstybės tarnautojas).

 

IV. PRAŠYMO NAGRINĖJIMAS IR SPRENDIMO IŠDUOTI
AR PAKEISTI PASĄ PRIĖMIMAS

 

35. Konsuliniam pareigūnui priėmus prašymą ir dokumentus dėl paso išdavimo ar keitimo ir nustačius, kad nesutampa piliečio duomenys, nurodyti prašyme, su jo duomenimis Gyventojų registre arba jų ten nėra, arba nustačius, kad Gyventojų registre nėra piliečio veido atvaizdo ar veido atvaizdas nesutampa su piliečio pateiktame keičiamame Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančiame dokumente esančiu veido atvaizdu, arba kai iškyla abejonių dėl piliečio, praradusio Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį dokumentą ir nepateikusio asmens tapatybės kortelės, asmens duomenų ir tapatybės, arba kitais atvejais, kai iškyla abejonių dėl piliečio asmens duomenų ir tapatybės, aprašo VI skyriuje nustatyta tvarka prašymas ir dokumentai dėl paso išdavimo ar keitimo perduodami Vilniaus migracijos tarnybai papildomam patikrinimui, nustatytam aprašo 36 punkte, atlikti bei aprašo 39 punkte nustatytam sprendimui dėl paso išdavimo ar keitimo priimti.

36. Jei atlikus aprašo 34.2 punkte nustatytus veiksmus asmens tapatybė nepatvirtinama, prašymą ir dokumentus dėl paso išdavimo ar keitimo nagrinėjantis įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas ar darbuotojas atlieka papildomą patikrinimą dėl asmens duomenų ir tapatybės (išskyrus konsulinį pareigūną – šis tokiu atveju prašymą ir dokumentus dėl paso išdavimo ar keitimo aprašo VI skyriuje nustatyta tvarka perduoda Vilniaus migracijos tarnybai papildomam patikrinimui, nustatytam šiame aprašo punkte, atlikti ir sprendimui dėl paso išdavimo ar keitimo priimti). Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas ar darbuotojas privalo:

36.1. nuotrauką (veido atvaizdą) ir parašą sutikrinti su nuotrauka (veido atvaizdu) bei parašu, esančiais prašyme, kurio pagrindu buvo išduotas keičiamas arba prarastas Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantis dokumentas. Jeigu keičiamą dokumentą išdavė kita migracijos tarnyba ar Migracijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Migracijos departamentas) ar kita konsulinė įstaiga, tai paštu, faksu ar elektroniniu paštu šį dokumentą išdavusiam (-iai) Migracijos departamentui, migracijos tarnybai, konsulinei įstaigai arba Užsienio reikalų ministerijai (jeigu aprašo 90 punkte nustatyta tvarka prašymas persiųstas jai saugoti) nedelsiant turi būti išsiunčiamas prašymas atsiųsti prašymo išduoti (pakeisti) šį dokumentą kopiją. Migracijos departamentas, migracijos tarnyba, konsulinė įstaiga ar Užsienio reikalų ministerija, gavęs (-usi) šį prašymą, nedelsdamas (-a), bet ne vėliau kaip kitą darbo dieną elektroniniu paštu išsiunčia prašymo išduoti (pakeisti) Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį dokumentą kopiją prašymą atsiųsti prašymo išduoti (pakeisti) šį dokumentą kopiją atsiuntusiai migracijos tarnybai;

36.2. kreiptis į migracijos tarnybą, išdavusią teisę užsieniečiui gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinantį dokumentą, su prašymu atsiųsti prašymo išduoti (pakeisti) šį dokumentą kopiją, jeigu aprašo 12.3 punkte nurodytu atveju dokumentas nepateikiamas arba kyla abejonių dėl asmens duomenų ir/ar tapatybės;

36.3. kreiptis į kitas migracijos tarnybas, kitas valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas, taip pat į užsienio valstybių institucijas dėl reikiamų duomenų ar dokumentų gavimo, jeigu šių duomenų ar dokumentų reikia asmens duomenims ir/ar asmens tapatybei patikrinti;

36.4. atlikti asmens atpažinimo procedūrą ir prireikus paprašyti piliečio pateikti nuotrauką (jei ji nebuvo pateikta), kai turimų duomenų nepakanka asmens tapatybei nustatyti. Asmens, kurio tapatybę reikia nustatyti, nuotrauka (veido atvaizdas) kartu su ne mažiau kaip trimis panašių į jį asmenų nuotraukomis (veido atvaizdais) pateikiama atpažinti ne mažiau kaip dviem artimiems asmens giminaičiams arba su juo gyvenusiems (gyvenantiems), dirbusiems (dirbantiems) ar jį pažinojusiems (pažįstantiems) asmenims. Atlikus asmens atpažinimo procedūrą, surašomas laisvos formos asmens atpažinimo protokolas;

36.5. gavęs aprašo 36.1 ir 36.2 punktuose nurodytą prašymo išduoti (pakeisti) Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį dokumentą kopiją arba prašymo išduoti (pakeisti) teisę užsieniečiui gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinantį dokumentą kopiją, sutikrinti joje esančius veido atvaizdą ir parašą su nuotrauka (veido atvaizdu) bei parašu, esančiais priimtame prašyme ir pateiktuose asmens dokumentuose; įrašyti prašymo 15 eilutėje dokumentų, kurie buvo gauti atliekant patikrinimą dėl asmens duomenų ir tapatybės, duomenis.

37. Atlikęs aprašo 36 punkte numatytą papildomą patikrinimą, prašymą ir dokumentus dėl paso išdavimo ar keitimo nagrinėjantis įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas ar darbuotojas, nesant abejonių dėl asmens duomenų ir tapatybės, prašymo 15 eilutėje įrašo, kad asmens duomenys ir tapatybė sutikrinti, nurodo savo pareigas, vardą, pavardę ir pasirašo.

38. Jeigu prašyme nėra žymos apie valstybės rinkliavos/konsulinio mokesčio sumokėjimą, išskyrus atvejus, kai pilietis pagal Rinkliavų įstatymą arba Konsulinio mokesčio įstatymą atleidžiamas nuo valstybės rinkliavos ar konsulinio mokesčio, Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos informacinėje sistemoje ar konsulinės įstaigos banko sąskaitos išraše patikrinama, ar sumokėta valstybės rinkliava/konsulinis mokestis, ir padaroma atitinkama žyma prašymo tam skirtoje vietoje.

39. Nesant abejonių dėl asmens duomenų ir tapatybės, migracijos tarnybos valstybės tarnautojas arba konsulinis pareigūnas, įsitikinęs, kad valstybės rinkliava ar konsulinis mokestis sumokėtas, priima sprendimą dėl paso išdavimo ar keitimo. Prašymo 12 eilutės atitinkamame langelyje jis pažymi, kad priimtas sprendimas dėl paso išdavimo ar keitimo, nurodo savo pareigas, vardą (-us), pavardę, sprendimo priėmimo datą ir pasirašo. Tam skirtoje vietoje dedamas antspaudas su Lietuvos valstybės herbu.

40. Jeigu piliečiui iki 16 metų pasą išduoda ar keičia migracijos tarnyba tarpininkaujant valstybinei vaiko teisių apsaugos institucijai, tai sprendimą dėl paso išdavimo ar keitimo priima migracijos tarnybos vadovas ar jo pareigas einantis valstybės tarnautojas.

41. Jeigu įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas ar darbuotojas arba konsulinis pareigūnas, išnagrinėjęs priimtą prašymą ir dokumentus dėl paso išdavimo ar keitimo, turi pagrindą manyti, kad pasas ar kitas dėl paso išdavimo ar pakeitimo pateiktas Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantis dokumentas asmeniui išduotas neteisėtai ar nepagrįstai, tai pagal aprašo 122–124 punktuose nustatytus reikalavimus atliekamas patikrinimas Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento išdavimo aplinkybėms nustatyti, o prašymą pateikęs asmuo apie tai nedelsiant informuojamas raštu.

42. Jei konsulinis pareigūnas, išnagrinėjęs priimtą prašymą ir dokumentus dėl paso išdavimo ar keitimo, turi pagrindą manyti, kad pasą ar kitą pateiktą Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį dokumentą asmeniui Migracijos departamentas, migracijos tarnyba ar kita konsulinė įstaiga išdavė neteisėtai ar nepagrįstai, tai priimtą prašymą ir dokumentus dėl paso išdavimo ir keitimo nedelsdamas perduoda Policijos departamentui prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Policijos departamentas) ir apie tai raštu nedelsdamas informuoja prašymą pateikusį asmenį. Policijos departamentas informuoja Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį dokumentą išdavusią instituciją, kad turi būti atliktas aprašo 122–124 punktuose nustatytas patikrinimas. Jeigu Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį dokumentą išdavė Migracijos departamentas, aprašo 122–124 punktuose nustatytą patikrinimą atlieka Policijos departamentas, gavęs iš Migracijos departamento medžiagą, būtiną patikrinimui atlikti.

43. Jeigu priimamas sprendimas, kad pasas ar kitas jam išduoti ar pakeisti pateiktas Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantis dokumentas asmeniui išduotas neteisėtai ir nepagrįstai, tai pasas asmeniui neišduodamas, asmuo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo atitinkamo sprendimo priėmimo dienos apie tai informuojamas raštu, o prašymo nagrinėjimo metu pateikti dokumentų originalai ir nuotraukos (jeigu jos buvo pateiktos) jam grąžinami.

44. Jeigu priimamas sprendimas neišduoti ar nepakeisti paso, tai ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos šis sprendimas išsiunčiamas asmeniui, pateikti dokumentų originalai ir nuotraukos (jeigu jos buvo pateiktos) jam grąžinami.

Jeigu prašymas buvo užregistruotas asmens dokumentų išrašymo sistemoje, o priimtas sprendimas neišduoti ar nepakeisti paso, tai Prašymų išduoti (pakeisti) pasą registro skiltyje „Pastabos“ nurodoma paso neišdavimo ar nepakeitimo priežastis.

Dokumentų dėl paso išdavimo ir keitimo kopijos, patikrinimo dėl asmens duomenų ir tapatybės dokumentai dedami į bylą pagal dokumentacijos planą.

 

V. ASMENS DOKUMENTŲ IŠRAŠYMO CENTRE IŠRAŠYTŲ PASŲ SIUNTIMAS UŽSAKYMĄ PATEIKUSIAI INSTITUCIJAI IR GAUTOS SIUNTOS PATIKRINIMAS

 

45. Kai priimamas sprendimas išduoti ar pakeisti pasą, Prašymų registravimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka suformuojamas užsakymas dėl paso išrašymo ir perduodamas Asmens dokumentų išrašymo centrui.

46. Asmens dokumentų išrašymo centras išrašytus pasus kartu su lydraščiu siunčia užsakymą dėl paso išrašymo pateikusiai migracijos tarnybai arba konsulinei įstaigai per Užsienio reikalų ministeriją.

Iš Asmens dokumentų išrašymo centro gautą konsulinei įstaigai adresuotą išrašytų pasų siuntą Užsienio reikalų ministerija diplomatiniu paštu ar kitu saugiu būdu persiunčia užsakymą dėl paso išrašymo pateikusiai konsulinei įstaigai.

47. Gavus Asmens dokumentų išrašymo centro išrašytus pasus, įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas ar darbuotojas arba konsulinis pareigūnas patikrina, ar nepažeista jų pakuotė. Ne mažiau kaip trijų teritorinės policijos įstaigos įgaliotų valstybės tarnautojų ar darbuotojų (iš jų 2 – migracijos tarnybos) arba dviejų konsulinės įstaigos darbuotojų (iš jų 1– konsulinis pareigūnas) akivaizdoje atidaroma pasų pakuotė, pasai suskaičiuojami, patikrinama, ar jų numeriai atitinka nurodytuosius lydraštyje. Jeigu gautų pasų skaičius ir jų numeriai atitinka nurodytuosius lydraštyje, teritorinės policijos įstaigos įgalioti valstybės tarnautojai ar darbuotojai arba konsulinis pareigūnas tai pažymi lydraštyje, nurodo savo pareigas, vardą (-us), pavardę, datą ir pasirašo. Siuntos turi būti patikrintos ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo siuntos gavimo migracijos tarnyboje dienos, o konsulinėje įstaigoje – tą darbo dieną, kai konsulinėje įstaigoje yra bent du konsulinės įstaigos darbuotojai (iš jų 1– konsulinis pareigūnas).

48. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas ar darbuotojas arba konsulinis pareigūnas (jei pasą išdavė konsulinė įstaiga) privalo prašymo 13 eilutėje nurodyti piliečiui išrašyto paso numerį, išrašymo datą bei datą, iki kada jis galioja.

49. Nustačius, kad pasų pakuotė pažeista ir/ar trūksta pasų, apie tai nedelsiant informuojamas teritorinės policijos įstaigos arba konsulinės įstaigos vadovas ir Asmens dokumentų išrašymo centras. Jeigu pasų pakuotės pažeidimą ir/ar pasų trūkumą nustato teritorinės policijos įstaiga, apie tai informuojamas ir Policijos departamentas. Jei konsulinė įstaiga nustato, kad pasų pakuotė pažeista ir/ar trūksta pasų, nedelsiant informuojama Užsienio reikalų ministerija, Policijos departamentas ir Asmens dokumentų išrašymo centras.

50. Teritorinės policijos įstaigos arba konsulinės įstaigos vadovo pavedimu per 5 darbo dienas nuo nustatyto (-ų) pasų pakuotės pažeidimo ir/ar pasų trūkumo atliekamas pasų patikrinimas, surašoma jo išvada. Išvados kopija pateikiama Asmens dokumentų išrašymo centrui, jeigu pasų pakuotės pažeidimą ir/ar pasų trūkumą nustato teritorinė policijos įstaiga – Policijos departamentui, o jei konsulinė įstaiga – Policijos departamentui, Vilniaus migracijos tarnybai ir Užsienio reikalų ministerijai. Asmens dokumentų išrašymo sistemoje išvadą dėl nustatyto pasų trūkumo surašiusi institucija (jei pasas dingo konsulinėje įstaigoje – Vilniaus migracijos tarnyba, gavusi išvadą) nedelsdama paskelbia, kad pasas dingo. Priimamas sprendimas dėl naujo paso išdavimo.

51. Iš Asmens dokumentų išrašymo centro gauti išrašytų pasų lydraščiai dedami į bylą pagal dokumentacijos planą.

 

VI. DOKUMENTŲ DĖL PASO IŠDAVIMO IR KEITIMO, PATEIKTŲ KONSULINĖMS ĮSTAIGOMS, PERDAVIMAS VILNIAUS MIGRACIJOS TARNYBAI, ŠIŲ DOKUMENTŲ NAGRINĖJIMAS, SPRENDIMŲ IŠDUOTI AR PAKEISTI PASĄ PRIĖMIMAS IR IŠRAŠYTO PASO IŠSIUNTIMAS KONSULINEI ĮSTAIGAI

 

52. Aprašo 35 punkte numatytais atvejais arba tuo atveju, kai pilietis pageidauja pasą atsiimti Vilniaus migracijos tarnyboje, konsulinis pareigūnas, nepriėmęs sprendimo išduoti ar pakeisti pasą, priimtus piliečio prašymą ir kitus aprašo 12 punkte nurodytus dokumentus dėl paso išdavimo ar keitimo artimiausiu diplomatiniu paštu ar kitu saugiu ir skubiu būdu perduoda Vilniaus migracijos tarnybai aprašo 36 punkte nurodytam patikrinimui atlikti ir/ar sprendimui dėl paso išdavimo ar keitimo priimti. Dokumentų perdavimo lydraštyje turi būti nurodyti prašyme įrašyti piliečio duomenys: vardas (-ai), pavardė, visų perduodamų dokumentų pavadinimai, perduodamų lapų skaičius, nurodyta, ar nuskaityti piliečio pirštų atspaudai ir veido atvaizdas, ar perduodamos jo nuotraukos.

Konsulinėje įstaigoje paliekama prašymo kopija saugoma atitinkamoje byloje.

Konsulinė įstaiga priimtus piliečio prašymą ir kitus aprašo 12 punkte nurodytus dokumentus dėl paso išdavimo ar keitimo artimiausiu diplomatiniu paštu ar kitu saugiu ir skubiu būdu perduoda Vilniaus migracijos tarnybai per Užsienio reikalų ministeriją.

Perduodamas diplomatiniu paštu ar kitu saugiu ir skubiu būdu prašymas apskaitomas Prašymų išduoti (pakeisti) pasą pateikimo konsulinėms įstaigoms ir pasų įteikimo apskaitos žurnale (5 priedas).

53. Aprašo 35 punkte nustatytais atvejais ir, esant techninėms galimybėms (kai bus sukurta elektroninių dokumentų perdavimo tarp konsulinių įstaigų ir Lietuvos Respublikos institucijų sistema), prašymas ir kiti aprašo 12 punkte nurodyti dokumentai dėl paso išdavimo ar keitimo iš konsulinės įstaigos perduodami Vilniaus migracijos tarnybai per asmens dokumentų išrašymo sistemą. Tokiu atveju konsulinis pareigūnas privalo nuskaityti ir prie asmens dokumentų išrašymo sistemoje užregistruoto prašymo pridėti skaitmenines prašymo ir kitų aprašo 12 punkte nurodytų dokumentų nustatyta tvarka patvirtintų kopijų kopijas. Konsulinėje įstaigoje paliekama prašymo ir kitų aprašo 12 punkte nurodytų dokumentų nustatyta tvarka patvirtintos kopijos saugomos atitinkamoje byloje.

Tokiu atveju įgaliotas Vilniaus migracijos tarnybos valstybės tarnautojas ar darbuotojas išspausdina nuskaitytą prašymo ir kitų aprašo 12 punkte nurodytų dokumentų nustatyta tvarka patvirtintų kopijų skaitmenines kopijas. Prašymų originalai Vilniaus migracijos tarnybai perduodami artimiausiu diplomatiniu paštu ar kitu saugiu ir skubiu būdu.

Kai prašymas ir kiti aprašo 12 punkte nurodyti dokumentai dėl paso išdavimo ar keitimo gaunami Vilniaus migracijos tarnyboje per asmens dokumentų išrašymo sistemą, jie pradedami nagrinėti, nelaukiant, kol diplomatiniu paštu ar kitu saugiu ir skubiu būdu bus gautas prašymo originalas.

54. Vilniaus migracijos tarnybai diplomatiniu paštu ar kitu saugiu ir skubiu būdu siunčiamas piliečio pateiktas prašymas ir dokumentai dėl paso išdavimo ir keitimo negali būti lankstomi.

55. Jeigu pilietis yra praradęs Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančius dokumentus ar naujam pasui vietoj prarastojo išduoti konsulinei įstaigai nepateikė asmens tapatybės kortelės, nors ją yra gavęs, tai prie Vilniaus migracijos tarnybai siunčiamų dokumentų dėl paso išdavimo ar keitimo, turi būti pridėta piliečio kito turimo dokumento su asmens duomenimis ir nuotrauka (veido atvaizdu) kopija arba prašymo 15 eilutėje nurodyta, kokius dokumentus ar duomenis, įrodančius asmens tapatybę, pilietis pateikė arba kokiu būdu konsulinis pareigūnas įsitikino asmens tapatybe.

56. Pasas išduodamas ar keičiamas ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo konsulinei įstaigai piliečio pateiktų dokumentų dėl paso išdavimo ar keitimo gavimo Vilniaus migracijos tarnyboje dienos. Esant aprašo 61 ar 62 punktuose nurodytoms aplinkybėms, paso išdavimo ar keitimo terminas pradedamas skaičiuoti nuo visų dokumentų ar duomenų, kurių reikia sprendimui dėl paso išdavimo ar keitimo priimti, gavimo Vilniaus migracijos tarnyboje dienos.

57. Prašymai, gauti Vilniaus migracijos tarnyboje diplomatiniu paštu ar kitu saugiu ir skubiu būdu (išskyrus aprašo 53 punkto antrojoje pastraipoje nurodytus prašymų originalus), bei prie asmens dokumentų išrašymo sistemoje užregistruoto prašymo pridėta išspausdinta nuskaityto prašymo skaitmeninė kopija (toliau – išspausdintas nuskaitytas prašymas) įtraukiami į Prašymų išduoti (pakeisti) pasą registrą (4 priedas).

58. Gautame diplomatiniu paštu ar kitu saugiu ir skubiu būdu prašyme ir prie asmens dokumentų išrašymo sistemoje užregistruoto prašymo pridėtame išspausdintame nuskaitytame prašyme, tam skirtoje vietoje, nurodomas Vilniaus migracijos tarnybos numeris, jeigu jis nenurodytas, ir prašymo registracijos Vilniaus migracijos tarnyboje numeris ir data bei atitinkamas (-i) paso išdavimo ar keitimo priežasties (-ių) kodas (-ai), jeigu jis (jie) nenurodyti.

59. Jeigu Vilniaus migracijos tarnyba nagrinėja prie asmens dokumentų išrašymo sistemoje užregistruoto prašymo pridėtą išspausdintą nuskaitytą prašymą, tai prašymo 12–15 eilučių įrašai aprašo nustatyta tvarka įrašomi šio išspausdinto nuskaityto prašymo atitinkamose eilutėse.

60. Diplomatiniu paštu ar kitu saugiu ir skubiu būdu ar per asmens dokumentų išrašymo sistemą gautas prašymas ir dokumentai dėl paso išdavimo ar keitimo nagrinėjami ir sprendimas dėl paso išdavimo ar keitimo priimamas aprašo IV skyriuje nustatyta tvarka.

61. Jeigu gautas prašymas užpildytas ne pagal aprašo III skyriuje nustatytus reikalavimus, nepateiktos reikiamų dokumentų kopijos ar jos nepatvirtintos teisės aktų nustatyta tvarka, nenuskaityti piliečio pirštų atspaudai, nors jie turėjo būti nuskaityti, ar veido atvaizdas ir nepateiktos nuotraukos arba pateiktos nuotraukos neatitinka Nuotraukų asmens dokumentams reikalavimų, prašyme nurodyti asmens duomenys neatitinka duomenų, esančių pasui išduoti ar pakeisti pateiktuose dokumentuose ar Gyventojų registre, kyla abejonių dėl asmens tapatybės arba nustatoma, kad pilietis, esantis užsienio valstybėje, nėra deklaravęs išvykimo iš Lietuvos Respublikos, tai įgaliotas Vilniaus migracijos tarnybos valstybės tarnautojas sprendžia, ar gautus dokumentus grąžinti konsulinei įstaigai, ar paprašyti konsulinės įstaigos pateikti papildomus dokumentus arba patikslinti pateiktus duomenis.

62. Jeigu prie asmens dokumentų išrašymo sistemoje užregistruoto prašymo nepridėtos nuskaitytos prašymo skaitmeninė kopija ir kitų aprašo 12 punkte nurodytų dokumentų nustatyta tvarka patvirtintų kopijų skaitmeninės kopijos arba pridėtas nuskaitytas prašymas užpildytas ne pagal aprašo nustatytus reikalavimus ir/ar prie jo nėra pridėtos nuskaitytų kitų aprašo 12 punkte nurodytų dokumentų nustatyta tvarka patvirtintų kopijų skaitmeninės kopijos, tai įgaliotas Vilniaus migracijos tarnybos valstybės tarnautojas nedelsdamas paprašo konsulinę įstaigą pateikti papildomus dokumentus arba patikslinti pateiktus duomenis.

63. Iš Asmens dokumentų išrašymo centro Vilniaus migracijos tarnyboje gauti išrašyti piliečių, gyvenančių užsienio valstybėse ir pageidavusių pasą atsiimti konsulinėje įstaigoje, pasai su lydraščiu išsiunčiami konsulinei įstaigai per Užsienio reikalų ministeriją.

64. Jeigu užsienio valstybėje gyvenantis pilietis, atvykęs į Lietuvos Respubliką, prašymą pateikė Vilniaus migracijos tarnybai, o pasą pageidavo atsiimti konsulinėje įstaigoje, tai paso, siunčiamo konsulinei įstaigai per Užsienio reikalų ministeriją, lydraštyje turi būti nurodytas ir piliečio gyvenamosios vietos užsienio valstybėje adresas.

Prašymo 15 eilutėje įrašoma paso išsiuntimo konsulinei įstaigai per Užsienio reikalų ministeriją lydraščio data ir numeris.

65. Iš Vilniaus migracijos tarnybos gautą išrašytų pasų siuntą Užsienio reikalų ministerija nedelsdama diplomatiniu paštu ar kitu saugiu būdu išsiunčia konsulinei įstaigai, kurioje pilietis pageidavo atsiimti pasą.

66. Jeigu konsulinė įstaiga per protingą laikotarpį negauna Užsienio reikalų ministerijos išsiųstos išrašytų pasų siuntos, konsulinis pareigūnas apie tai nedelsdamas informuoja Užsienio reikalų ministeriją ir, jeigu pasų siunta buvo siunčiama diplomatiniu paštu, susisiekia su diplomatinį paštą persiunčiančios įmonės atstovais. Jeigu per sutartyje su diplomatinį paštą persiunčiančia įmone numatytą laikotarpį diplomatiniu paštu siųsta išrašytų pasų siunta nesurandama, konsulinis pareigūnas apie tai nedelsdamas raštu informuoja Užsienio reikalų ministeriją, o ši apie išrašytų pasų siuntos praradimo faktą nedelsdama raštu informuoja Policijos departamentą, Vilniaus migracijos tarnybą ir Asmens dokumentų išrašymo centrą. Aprašo nustatyta tvarka priimamas sprendimas dėl naujo paso išdavimo.

67. Pasų siuntimo lydraščiai dedami į bylą pagal dokumentacijos planą.

 

VII. PASO ĮTEIKIMAS IR JO GALIOJIMAS, PRAŠYMŲ SAUGOJIMAS

 

68. Pilietis pats atvyksta į migracijos tarnybą ar konsulinę įstaigą atsiimti paso, išskyrus aprašo 69, 70, 71, 72 ir 107 punktuose nurodytus ir tuos atvejus, kai pasas jam išsiunčiamas paštu ar kitu saugiu būdu.

Pilietis pasą atsiima migracijos tarnyboje ar konsulinėje įstaigoje, į kurią kreipėsi dėl paso išdavimo ar keitimo, arba Vilniaus migracijos tarnyboje, jeigu dokumentus dėl paso išdavimo ar keitimo pateikė konsulinei įstaigai ir nurodė, kad pasą pageidauja atsiimti Vilniaus migracijos tarnyboje.

69. Pasą gali paimti piliečio įgaliotas asmuo, pateikęs notarine ar jai prilyginta forma patvirtintą įgaliojimą ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Prašymo 15 eilutėje nurodomi pateikto notarine ar jai prilyginta forma patvirtinto įgaliojimo bei asmens tapatybę patvirtinančio dokumento duomenys.

70. Neveiksnaus piliečio pasą paima jo globėjas ar kitas teisėtas atstovas, pateikęs savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir asmens paskyrimą globėju ar kitu teisėtu atstovu patvirtinančius dokumentus. Prašymo 15 eilutėje įrašomi pateiktų dokumentų duomenys.

71. Paimti piliečio iki 16 metų pasą turi, o piliečio nuo 16 iki 18 metų gali vienas iš tėvų, pateikęs savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, globėjas (rūpintojas) ar jų įgaliotas asmuo, socialinės globos įstaigos atstovas arba valstybinės vaiko teisių apsaugos institucijos tarpininkavimo dokumente nurodytas vaiko interesams atstovaujantis asmuo, pateikęs savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir notarine ar jai prilyginta forma patvirtintą įgaliojimą arba asmens paskyrimą globėju (rūpintoju) ar kitu teisėtu atstovu patvirtinančius dokumentus. Prašymo 15 eilutėje įrašomi pateiktų dokumentų duomenys.

72. Jeigu vaiko tėvai išsituokę, paimti piliečio iki 16 metų pasą turi, o piliečio nuo 16 iki 18 metų gali, pateikęs savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, tas iš tėvų, su kuriuo vaikas gyvena (vaiko gyvenamoji vieta nustatyta tėvų susitarimu arba teismo), arba jo įgaliotas asmuo, pateikęs savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir notarine ar jai prilyginta forma patvirtintą įgaliojimą. Prašymo 15 eilutėje įrašomi pateiktų dokumentų duomenys.

73. Pateiktų dokumentų kopijos dedamos į bylą pagal dokumentacijos planą.

74. Piliečio, gyvenančio užsienio valstybėje, pageidavimu, konsulinė įstaiga pasą jam gali išsiųsti paštu ar kitu saugiu būdu. Konsulinis pareigūnas pasą išsiunčia tik gavęs patvirtinimą, kad paso persiuntimo išlaidos yra apmokėtos.

Kartu su pasu konsulinė įstaiga piliečiui perduoda informacinį pranešimą, kad pilietis per 5 kalendorines dienas nuo paso gavimo dienos privalo išsiųsti (elektroniniu paštu, faksu ar paštu) rašytinį pranešimą apie paso gavimą, kad asmens dokumentų išrašymo sistemoje galėtų būti pažymėta, kad pasas atsiimtas. Jei konsulinė įstaiga neturi techninių galimybių asmens dokumentų išrašymo sistemoje pažymėti, kad pasas atsiimtas, pilietis įspėjamas, kad pasas pradės galioti, kai Vilniaus migracijos tarnyba aprašo 86 punkto nustatyta tvarka asmens dokumentų išrašymo sistemoje pažymės, kad pasas atsiimtas. Apie tai, kad pilietis buvo įspėtas, pažymima prašymo 15 eilutėje.

Konsulinėje įstaigoje kartu su saugomu prašymu ar jo kopija turi būti saugomas pasą siunčiančios įmonės išduotas patvirtinimas, kad konsulinė įstaiga jai perdavė pasą.

Pilietis, gavęs atsiųstą pasą, privalo per 5 kalendorines dienas nuo paso gavimo dienos išsiųsti (elektroniniu paštu, faksu ar paštu) rašytinį pranešimą apie paso gavimą.

75. Pilietis ar aprašo 69, 70, 71 ar 72 punktuose nurodytas asmuo, atsiimdamas konsulinėje įstaigoje pasą, kurį išdavė Vilniaus migracijos tarnyba ar kita konsulinė įstaiga, turi pasirašyti Prašymų išduoti (pakeisti) pasą pateikimo konsulinėms įstaigoms ir pasų įteikimo apskaitos žurnale, patvirtindamas, kad pasą gavo, ir nurodyti jo atsiėmimo datą. Eilutėje „Pastabos“ nurodomas apraše nustatytais atvejais pasą paėmusio piliečio įgalioto asmens ar teisėto atstovo vardas, pavardė ir asmens kodas, pateikto įgaliojimo ar atstovavimą patvirtinančių dokumentų duomenys.

76. Jeigu piliečiui, gyvenančiam užsienio valstybėje, konsulinė įstaiga pasą, kurį išdavė Vilniaus migracijos tarnyba, išsiunčia paštu ar kitu saugiu būdu, Prašymų išduoti (pakeisti) pasą pateikimo konsulinėms įstaigoms ir pasų įteikimo apskaitos žurnale vietoj piliečio parašo braukiamas brūkšnys, nurodoma paso išsiuntimo data, o eilutėje „Pastabos“ nurodomas siuntimo būdas. Gavęs piliečio rašytinį pranešimą apie paso gavimą, konsulinis pareigūnas Prašymų išduoti (pakeisti) pasą pateikimo konsulinėms įstaigoms ir pasų įteikimo apskaitos žurnale nurodo datą, kada gavo piliečio rašytinį pranešimą apie paso gavimą.

Jeigu piliečiui, gyvenančiam užsienio valstybėje, pasą išdavusi konsulinė įstaiga šį pasą išsiunčia paštu ar kitu saugiu būdu, tai prašymo 15 eilutėje nurodoma paso išsiuntimo data, siuntimo būdas ir piliečio rašytinio pranešimo apie paso gavimą gavimo data.

77. Konsulinė įstaiga per 1 mėnesį nuo paso išsiuntimo dienos iš piliečio negavusi rašytinio pranešimo apie paso gavimą, kreipiasi į pasą siuntusią įmonę dėl informacijos, ar pasas buvo įteiktas piliečiui. Siunčiančiai įmonei informavus, kad pasas piliečiui nebuvo įteiktas, konsulinė įstaiga paprašo jį grąžinti ir, susisiekusi su piliečiu, pakartotinai jį informuoja apie galimybę atsiimti pasą. Tokiu atveju piliečiui paso per 1 metus nuo jo išrašymo dienos neatsiėmus, šis pasas perduodamas Vilniaus migracijos tarnybai. Siunčiančiai įmonei informavus, kad pasas piliečiui buvo įteiktas, konsulinė įstaiga susisiekia su piliečiu ir pakartotinai paprašo rašytiniu pranešimu informuoti apie paso gavimą. Jei konsulinei įstaigai susisiekus su piliečiu, šis per 3 mėnesius nuo susisiekimo su juo dienos neinformuoja, kad gavo pasą, tai konsulinė įstaiga apie paso dingimo faktą informuoja Vilniaus migracijos tarnybą, Asmens dokumentų išrašymo centrą ir Užsienio reikalų ministeriją. Jei siunčianti įmonė informuoja, kad pasas piliečiui buvo įteiktas, o konsulinei įstaigai per 3 mėnesius nuo šios informacijos gavimo dienos su piliečiu nepavyksta susisiekti, tai konsulinė įstaiga apie paso dingimo faktą informuoja Vilniaus migracijos tarnybą, Asmens dokumentų išrašymo centrą ir Užsienio reikalų ministeriją.

78. Įgaliotas Vilniaus migracijos tarnybos valstybės tarnautojas ar darbuotojas, gavęs konsulinės įstaigos pranešimą apie paso dingimo faktą, paskelbia asmens dokumentų išrašymo sistemoje, kad pasas dingo.

79. Atsiimant pasą (išskyrus aprašo 74 punkto pirmojoje pastraipoje numatytą atvejį), būtina pateikti aprašo 12.2 ir 12.3 punktuose nurodytus dokumentus, kuriuos pilietis pateikė pasui išduoti ar pakeisti. Jeigu pasui išduoti buvo pateiktas vaiko kelionės dokumentas arba piliečiui buvo išduotas laikinasis pažymėjimas, tai atsiimant pasą šie dokumentai turi būti pateikiami. Šis reikalavimas vykdomas ir tais atvejais, kai pasą paima aprašo 69, 70, 71 ar 72 punktuose nurodytas asmuo.

80. Jeigu pilietis atsiimdamas pasą nepateikia keičiamo paso ar kito dokumento, kadangi jį prarado, ir kuris aprašo 83.3 punkte nustatyta tvarka turi būti pažymėtas kaip negaliojantis, arba pasas piliečiui buvo išsiųstas paštu ar kitu saugiu būdu, tai asmens dokumentų išrašymo sistemoje paskelbiama, kad jis negrąžintas.

81. Atsiimdamas pasą migracijos tarnyboje ar konsulinėje įstaigoje, pilietis turi pasirašyti prašymo 14 eilutėje, patvirtindamas, kad pasą gavo, ir nurodyti jo atsiėmimo datą, o aprašo 69, 70, 71 ar 72 punktuose nurodytas asmuo turi nurodyti ir savo asmens kodą.

Kai pasą pilietis atsiima ne Vilniaus migracijos tarnyboje ar konsulinėje įstaigoje, kur buvo išduotas pasas, arba kai pasas piliečiui išsiunčiamas paštu ar kitu saugiu būdu, šio punkto pirmosios pastraipos reikalavimai nevykdomi.

82. Jeigu pilietis dėl fizinės negalios negali pasirašyti, prašymo 14 eilutėje vietoj piliečio parašo braukiamas brūkšnys, nurodoma paso įteikimo data, o prašymo 15 eilutėje – priežastis, dėl kurios pilietis nepasirašo.

83. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas ar darbuotojas arba konsulinis pareigūnas, įteikiantis išrašytą pasą:

83.1. sutikrina piliečio išvaizdą su jo veido atvaizdu pase ir pateiktame dokumente;

83.2. sutikrina piliečiui išrašytame pase nurodytus duomenis su jo duomenimis, esančiais Gyventojų registre;

83.3. specialiu prietaisu pažymi kaip negaliojantį piliečio pateiktą keisti pasą arba pasui išduoti pateiktą Lietuvos Respublikos piliečio pasą, laikinąjį pažymėjimą, vaiko kelionės dokumentą (jeigu šie dokumentai buvo išduoti ir pateikti), aprašo 12.3 punkte nurodytais atvejais – teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę išsaugojimo pažymėjimą, leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje ar užsieniečiui Lietuvos Respublikos išduotą kelionės dokumentą, o aprašo 12.2.2 punkte nurodytu atveju – asmens tapatybės kortelę, jeigu pasas piliečiui išduodamas ar keičiamas pasikeitus jo asmens duomenims (vardui (-ams), pavardei, lyčiai, gimimo datai, asmens kodui). Pažymėtas kaip negaliojantis Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantis dokumentas grąžinamas piliečiui arba aprašo 69, 70, 71 ar 72 punktuose nurodytam jo pasą atsiimančiam asmeniui. Jeigu pasą atsiimantis asmuo atsisako atsiimti negaliojantį Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį dokumentą, tai šis negaliojantis dokumentas turi būti sunaikinamas. Pažymėtas kaip negaliojantis teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę išsaugojimo pažymėjimas, leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje ar užsieniečiui Lietuvos Respublikos išduotas kelionės dokumentas iš piliečio paimamas ir turi būti sunaikinamas;

83.4. asmens dokumentų išrašymo sistemoje pažymi, kad pasas atsiimtas. Prašymo 14 eilutėje nurodo datą, kada asmens dokumentų išrašymo sistemoje pažymėta, kad pilietis pasą atsiėmė. Pasas pradeda galioti nuo tada, kai asmens dokumentų išrašymo sistemoje pažymima, kad pasas atsiimtas;

83.5. jeigu pasą, išduotą Vilniaus migracijos tarnybos, įteikia konsulinė įstaiga, tai 83.4 punkte nurodytą žymą prašymo 14 eilutėje Vilniaus migracijos tarnyba padaro vėliau, patikrinusi asmens dokumentų išrašymo sistemoje, ar pasas atsiimtas, o prašymo 15 eilutėje nurodo konsulinės įstaigos, įteikusios pasą, pavadinimą.

84. Jeigu konsulinė įstaiga neturi techninių galimybių asmens dokumentų išrašymo sistemoje pažymėti, kad pilietis pasą atsiėmė, tai įteikusi pasą piliečiui konsulinėje įstaigoje arba gavusi piliečio rašytinį pranešimą apie paso gavimą konsulinė įstaiga nedelsdama Vilniaus migracijos tarnybai išsiunčia (faksu arba elektroniniu paštu) nuskaitytą pranešimą apie paso įteikimą (6 priedas). Tokiu atveju pilietis ar aprašo 69–72 punktuose nurodytas asmuo įspėjamas, kad pasas pradės galioti tik tada, kai Vilniaus migracijos tarnyba aprašo 86 punkto nustatyta tvarka asmens dokumentų išrašymo sistemoje pažymės, kad pasas atsiimtas.

85. Pranešime apie paso įteikimą nurodoma pasą atsiėmusio arba gavusio piliečio vardas (-ai), pavardė, asmens kodas, paso numeris ir paso įteikimo arba gavimo data. Jeigu atsiimant pasą nepateikiamas Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantis dokumentas, kadangi jis prarastas, ir kuris turi būti pažymėtas kaip negaliojantis, arba pasas piliečiui buvo išsiųstas paštu ar kitu saugiu būdu, tai turi būti nurodyta Vilniaus migracijos tarnybai siunčiamame pranešime apie paso įteikimą. Jeigu negaliojantį Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį dokumentą pilietis paimti atsisakė, tai pažymima Vilniaus migracijos tarnybai siunčiamame pranešime apie paso įteikimą, o negaliojantys dokumentai perduodami Vilniaus migracijos tarnybai atskirai. Pažymėtas kaip negaliojantis teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę išsaugojimo pažymėjimas piliečiui negrąžinamas, o perduodamas Migracijos departamentui.

86. Vilniaus migracijos tarnyba, gavusi konsulinės įstaigos pranešimą apie paso įteikimą, asmens dokumentų išrašymo sistemoje nedelsdama pažymi, kad pasas atsiimtas. Nuo tada pasas pradeda galioti.

Šio punkto pirmojoje pastraipoje nurodyto reikalavimo įvykdymas patvirtinamas aprašo 83.4 punkte nustatyta tvarka pažymint prašymo 14 eilutėje esantį langelį.

Jeigu konsulinės įstaigos pranešime apie paso įteikimą nurodyta, kad atsiimdamas naują pasą pilietis nepateikė Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento, kadangi jį prarado, kuris turi būti pažymėtas kaip negaliojantis, arba naujas pasas piliečiui buvo išsiųstas paštu ar kitu saugiu būdu, tai asmens dokumentų išrašymo sistemoje paskelbiama, kad šis dokumentas negrąžintas.

87. Pilietis ar kitas aprašo 69, 70, 71 ir 72 punktuose nurodytas jo pasą atsiimantis asmuo migracijos tarnyboje arba konsulinėje įstaigoje specialia dokumentų patikros įranga gali patikrinti į pasą elektroniniu būdu įrašytus duomenis.

88. Jeigu nustatoma, kad į pasą elektroniniu būdu duomenys neįrašyti arba kad įrašyti duomenys neatitinka piliečio duomenų, apie tai nedelsiant informuojamas migracijos tarnybos vadovas arba konsulinis pareigūnas, kuris priima sprendimą dėl naujo paso išdavimo. Išsiaiškinus duomenų neatitikimo priežastis, piliečiui aprašo nustatyta tvarka išduodamas naujas pasas. Pasas, kuriame duomenys elektroniniu būdu neįrašyti arba įrašyti, bet neatitinka piliečio duomenų, nedelsiant grąžinamas Asmens dokumentų išrašymo centrui.

89. Paso galiojimo terminas nuo jame nurodytos išdavimo datos yra:

89.1. 2 metai, jeigu pasas išduotas piliečiui iki 5 metų amžiaus;

89.2. 5 metai, jeigu jis išduotas piliečiui nuo 5 iki 16 metų amžiaus;

89.3. 10 metų, jeigu jis išduotas piliečiui nuo 16 metų amžiaus;

89.4. 12 mėnesių, kai laikinai negalima nuskaityti jokių piliečio pirštų atspaudų.

90. Prašymai saugomi Migracijos departamente ar migracijos tarnyboje arba konsulinėje įstaigoje, kur buvo išduotas pasas, sudėti aplankuose arba kartotekoje abėcėlės tvarka (pagal pavardes arba pagal pavardes ir išdavimo metus). Konsulinė įstaiga vieną kartą per metus Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklių, patvirtintų Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2001 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. 88 (Žin., 2002, Nr. 5-211; 2005, Nr. 132-4773) nustatyta tvarka prašymus perduoda Užsienio reikalų ministerijai saugoti.

Diplomatiniu paštu ar kitu saugiu ir skubiu būdu Vilniaus migracijos tarnyboje iš konsulinės įstaigos gautas prašymo originalas ir išspausdintas nuskaitytas prašymas susegami ir saugomi kartu.

Prašymais naudotis (atsakant į paklausimus, darant kopijas, atliekant patikrinimą dėl asmens duomenų ir tapatybės ir kitais tarnybinio būtinumo atvejais) turi teisę tik institucijų, išdavusių pasą, valstybės tarnautojai ar darbuotojai arba konsulinės įstaigos konsuliniai pareigūnai, vykdydami teisės aktų nustatytas funkcijas.

Išnešti prašymą iš institucijos, išdavusios pasą, patalpų draudžiama, išskyrus Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytus atvejus. Tokiu atveju vietoj iš aplanko ar kartotekos paimto prašymo paliekama teisės aktų nustatyta tvarka patvirtinta šio prašymo kopija.

91. Prašymai ir jų kopijos kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms bei įstaigoms teikiami teisės aktų nustatyta tvarka. Prašymo 15 eilutėje įrašoma, kada ir kam prašymas buvo pateiktas ar išsiųsta jo kopija.

92. Prašymai išduoti (pakeisti) Lietuvos Respublikos piliečio pasą saugomi, naudojami, jų kopijos teikiamos pagal aprašo 90 ir 91 punktuose nustatytus reikalavimus. Prašymo išduoti (pakeisti) Lietuvos Respublikos piliečio pasą „Tarnybinėse žymose“ įrašoma, kada ir kam šis dokumentas buvo pateiktas ar išsiųsta jo kopija.

 

VIII. PILIEČIO, KURIS ATLIEKA AREŠTO, TERMINUOTO LAISVĖS ATĖMIMO AR LAISVĖS ATĖMIMO IKI GYVOS GALVOS BAUSMĘ ARBA KURIAM TEISMO NUTARTIMI TAIKOMOS PRIVERČIAMOSIOS MEDICINOS PRIEMONĖS PSICHIKOS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGOJE, PRAŠYMO PRIĖMIMAS, JO NAGRINĖJIMAS, IŠRAŠYTO PASO ŠIEMS PILIEČIAMS ĮTEIKIMAS

 

93. Nuteistajam Lietuvos Respublikoje arba piliečiui, esančiam sveikatos priežiūros įstaigoje Lietuvos Respublikoje, pasą išduoda ir keičia migracijos tarnyba, kurios aptarnaujamoje teritorijoje yra arešto ar laisvės atėmimo bausmę vykdanti institucija (toliau – laisvės atėmimo vieta) ar sveikatos priežiūros įstaiga.

94. Įgaliotas migracijos tarnybos, kurios aptarnaujamoje teritorijoje yra laisvės atėmimo vieta ar sveikatos priežiūros įstaiga, valstybės tarnautojas į šias įstaigas vyksta kartą per dvi savaites, išskyrus atvejus, kai laisvės atėmimo vietoje arba sveikatos priežiūros įstaigoje nėra piliečių, kurie prašo išduoti ar pakeisti pasą.

95. Laisvės atėmimo vietos arba sveikatos priežiūros įstaiga ne vėliau kaip likus penkioms darbo dienoms iki įgalioto migracijos tarnybos, kurios aptarnaujamoje teritorijoje yra laisvės atėmimo vietos arba sveikatos priežiūros įstaiga, valstybės tarnautojo numatyto vykimo į šią įstaigą paštu arba faksu migracijos tarnybai pateikia duomenis apie piliečius, kurie prašo išduoti ar pakeisti pasą: vardą (-us), pavardę, asmens kodą ar gimimo datą, nurodo, jeigu pilietis prašo išduoti pasą vietoj prarasto Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento. Gavęs šiuos duomenis įgaliotas migracijos tarnybos, kurios aptarnaujamoje teritorijoje yra laisvės atėmimo vieta arba sveikatos priežiūros įstaiga, valstybės tarnautojas ar darbuotojas Gyventojų registre patikrina nuteistojo ar piliečio, esančio sveikatos priežiūros įstaigoje, duomenis. Prašymų registravimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka į mobiliąją biometrinių duomenų registravimo įrangą perkeliami šių asmenų duomenys iš Gyventojų registro ir vykstama į laisvės atėmimo vietą ar sveikatos priežiūros įstaigą nuskaityti piliečio biometrinių duomenų.

96. Dokumentus nuteistasis ar pilietis, esantis sveikatos priežiūros įstaigoje, įgaliotam migracijos tarnybos valstybės tarnautojui pateikia asmeniškai, dalyvaujant laisvės atėmimo vietos ar sveikatos priežiūros įstaigos pareigūnui ar įgaliotam darbuotojui.

97. Pasui išduoti ar pakeisti nuteistasis ar pilietis, esantis sveikatos priežiūros įstaigoje, turi pateikti šio aprašo 12 punkte nurodytus dokumentus.

98. Nuteistasis ar pilietis, esantis sveikatos priežiūros įstaigoje, praradęs turėtą Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį dokumentą, turi pateikti pranešimą apie Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento praradimą ir šio aprašo 12.1, 12.2.2, 12.4, 12.6 ir 12.8 punkte nurodytus dokumentus. Šis pranešimas apie Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento praradimą registruojamas ir prarastas Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantis dokumentas negaliojančiu skelbiamas šio aprašo 128 punkte nustatyta tvarka.

99. Pasui išduoti ar pakeisti pateikiant šio aprašo 12.2–12.3, 12.6 ir 12.8 punktuose nurodytus dokumentus, kartu pateikiamos ir šių dokumentų kopijos. Pateikti dokumentai, sutikrinus duomenis, grąžinami, kopijos patvirtinamos teisės aktų nustatyta tvarka.

100. Įgaliotas migracijos tarnybos, kurios aptarnaujamoje teritorijoje yra laisvės atėmimo vieta ar sveikatos priežiūros įstaiga, valstybės tarnautojas, priimantis nuteistojo ar piliečio, esančio sveikatos priežiūros įstaigoje, dokumentus pasui išduoti ar pakeisti, privalo:

100.1. įvertinti, ar pateiktas Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantis dokumentas priklauso šiam asmeniui ir ar jame nėra klastojimo požymių. Kilus abejonių dėl pateikto Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento autentiškumo, vykdomi šio aprašo 34.1 punkte nustatyti reikalavimai;

100.2. sutikrinti nuteistojo ar piliečio, esančio sveikatos priežiūros įstaigoje, išvaizdą su jo nuotrauka (veido atvaizdu) pateiktuose dokumentuose, o į mobiliąją biometrinių duomenų registravimo įrangą perkeltus Gyventojų registro duomenis apie pilietį – su duomenimis, įrašytais jo pateiktuose dokumentuose, patikrinti, ar pateikti visi reikiami dokumentai. Prašymų registravimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka nuskaitomas piliečio veido atvaizdas (jei tokios galimybės nėra, turi būti pateikiamos nuotraukos), parašas ir pirštų atspaudai pagal šio aprašo 34.5.7–34.5.9 punktuose nustatytus reikalavimus.

101. Pateiktus dokumentus priėmęs įgaliotas migracijos tarnybos, kurios aptarnaujamoje teritorijoje yra laisvės atėmimo vieta ar sveikatos priežiūros įstaiga, valstybės tarnautojas, grįžęs į migracijos tarnybą, turi dar kartą sutikrinti nuteistojo ar piliečio, esančio sveikatos priežiūros įstaigoje, pateiktuose dokumentuose įrašytus duomenis, veido atvaizdą ir parašą su jo duomenimis, parašu (jeigu jis yra) ir veido atvaizdu (jeigu jis yra), esančiais Gyventojų registre, Prašymų registravimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka išspausdinti prašymą su užpildytomis 1–9 ir 15 eilutėmis (kai šiose eilutėse daromi įrašai), piliečio veido atvaizdu (kai pilietis nepateikia nuotraukos) ir parašu (kai pilietis šio aprašo nustatyta tvarka turi pasirašyti).

102. Kilus abejonių dėl asmens tapatybės, nuteistasis ar pilietis, esantis sveikatos priežiūros įstaigoje, turi pateikti papildomus dokumentus (pvz., kitą turimą dokumentą su asmens duomenimis ir nuotrauka (veido atvaizdu) ir pan.).

103. Išspausdinęs prašymą, įgaliotas migracijos tarnybos, kurios aptarnaujamoje teritorijoje yra laisvės atėmimo vieta ar sveikatos priežiūros įstaiga, valstybės tarnautojas vyksta į laisvės atėmimo vietą ar sveikatos priežiūros įstaigą ir duoda nuteistajam ar piliečiui, esančiam sveikatos priežiūros įstaigoje, pasirašyti prašymo 10 eilutėje.

104. Įgaliotas migracijos tarnybos, kurios aptarnaujamoje teritorijoje yra laisvės atėmimo vieta ar sveikatos priežiūros įstaiga, valstybės tarnautojas parašu patvirtina nuteistojo ar piliečio, esančio sveikatos priežiūros įstaigoje, asmens tapatybę ir parašą, prašymo 11 eilutėje nurodo savo pareigas, vardą, pavardę ir datą.

Prašymo tam skirtoje vietoje nurodoma atitinkamas (-i) paso išdavimo ar keitimo priežasties (priežasčių) kodas (-ai) pagal Prašymų registravimo tvarkos aprašo nustatytas asmens dokumentų išdavimo ir keitimo priežastis.

105. Tais atvejais, kai pilietis nėra deklaravęs savo gyvenamosios vietos arba yra deklaravęs gyvenamąją vietą ar įtrauktas į neturinčių gyvenamosios vietos asmenų apskaitą kitos migracijos tarnybos aptarnaujamojoje teritorijoje, prašymo 15 eilutėje pažymima jo faktinė buvimo vieta, t. y. nurodomas laisvės atėmimo vietos ar sveikatos priežiūros įstaigos pavadinimas ir adresas.

106. Nuteistojo ar piliečio, esančio sveikatos priežiūros įstaigoje, prašymas nagrinėjamas ir sprendimas išduoti ar pakeisti pasą priimamas vykdant šio aprašo IV skyriuje nustatytus reikalavimus, o užsakymas dėl paso išrašymo Asmens dokumentų išrašymo centrui perduodamas pagal šio aprašo V skyriuje nustatytus reikalavimus.

107. Išrašytą pasą nuteistajam ar piliečiui, esančiam sveikatos priežiūros įstaigoje, įteikia įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas, nuvykęs į laisvės atėmimo vietą ar sveikatos priežiūros įstaigą.

108. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas įteikti pasų į laisvės atėmimo vietos ar sveikatos priežiūros įstaigą vyksta pagal šio aprašo 94 punkte nustatytus reikalavimus.

109. Atsiimdamas pasą, nuteistasis ar pilietis, esantis sveikatos priežiūros įstaigoje, turi pateikti šio aprašo 12.2 ir 12.3 punktuose nurodytus dokumentus, kuriuos jis pateikė dėl paso išdavimo ar keitimo, taip pat vaiko kelionės dokumentą, jeigu jis buvo pateiktas, ar laikinąjį pažymėjimą, jeigu jis buvo išduotas, pasirašyti prašymo 14 eilutėje, patvirtindamas, kad pasą gavo, ir nurodyti jo atsiėmimo datą.

110. Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas pažymi kaip negaliojančius šio aprašo 83.3 punkte nurodytus dokumentus ir vykdo kitus šio aprašo 83.3 punkte nustatytus reikalavimus.

111. Pasą nuteistajam ar piliečiui, esančiam sveikatos priežiūros įstaigoje, įteikęs įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas, grįžęs į migracijos tarnybą, nedelsdamas vykdo šio aprašo 83.4 punkte nustatytus reikalavimus.

112. Jeigu nuteistasis ar pilietis, esantis sveikatos priežiūros įstaigoje, paleidžiamas iš laisvės atėmimo vietos ar sveikatos priežiūros įstaigos anksčiau, nei jam išduodamas pasas, tai laisvės atėmimo vietos ar sveikatos priežiūros įstaigos pareigūnas ar įgaliotas darbuotojas nedelsdamas faksu apie tai informuoja migracijos tarnybą, kurios aptarnaujamoje teritorijoje yra laisvės atėmimo vieta ar sveikatos priežiūros įstaiga.

113. Nuteistasis ar pilietis, esantis sveikatos priežiūros įstaigoje, paleistas iš laisvės atėmimo vietos ar sveikatos priežiūros įstaigos anksčiau, nei jam išduotas pasas, turi atvykti atsiimti šio dokumento į migracijos tarnybą, kurios aptarnaujamoje teritorijoje yra laisvės atėmimo vieta ar sveikatos priežiūros įstaiga.

 

IX. PASO IŠDAVIMAS, KEITIMAS SKUBOS TVARKA

 

114. Migracijos tarnyba pasus piliečiams išduoda ir keičia skubos tvarka, išskyrus aprašo 117 punkte nurodytus atvejus.

115. Pasas skubos tvarka išduodamas ar keičiamas piliečiui, gyvenančiam Lietuvos Respublikoje, ir piliečiui, gyvenančiam užsienio valstybėje, jeigu jis yra atvykęs į Lietuvos Respubliką.

Piliečiui, gyvenančiam Lietuvos Respublikoje, pasą skubos tvarka išduoda ir keičia piliečio pasirinkta migracijos tarnyba. Piliečiui, gyvenančiam užsienio valstybėje, jeigu jis yra atvykęs į Lietuvos Respubliką, pasą skubos tvarka išduoda ir keičia migracijos tarnyba, į kurią pilietis kreipiasi.

116. Pasas piliečio pageidavimu išduodamas ar keičiamas skubos tvarka per 1 darbo dieną (24 val.) arba per 5 darbo dienas nuo prašymo priėmimo bei kitų aprašo 12 punkte nurodytų dokumentų gavimo migracijos tarnyboje dienos. Paso išdavimo ar keitimo skubos tvarka terminas pradedamas skaičiuoti nuo prašymo priėmimo dienos (valandos).

117. Pasas skubos tvarka neišduodamas ir nekeičiamas, jeigu:

117.1. pilietis yra praradęs Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį dokumentą, kurį pagal aprašo 12.2 punkto reikalavimus turi pateikti pasui išduoti ar pakeisti, išskyrus aprašo 118 punkte nurodytą atvejį;

117.2. abejojama dėl asmens duomenų, jo tapatybės ar dėl piliečio pateikto Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento autentiškumo;

117.3. paaiškėja, kad asmens pilietybės klausimas neišspręstas pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymą, arba nustatoma, kad asmens Lietuvos Respublikos pilietybės klausimas išspręstas pažeidžiant šį ar kitus Lietuvos Respublikos įstatymus;

117.4. pasikeitė piliečio vardas (-ai) ar pavardė, lytis, gimimo data, gimimo vieta, asmens kodas ir nustatoma, kad šie duomenys Gyventojų registre nepakeisti arba duomenų apie pilietį šiame registre nėra.

117.5. pilietis atlieka arešto, terminuoto laisvės atėmimo ir laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę arba jam teismo nutartimi taikomos priverčiamosios medicinos priemonės psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje.

118. Jeigu pilietis yra praradęs Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį dokumentą, tačiau migracijos tarnybai pateikia laisvos formos raštišką prašymą, jame nurodo svarbias priežastis, dėl kurių būtina gauti pasą skubos tvarka, ir pateikia šias priežastis patvirtinančius dokumentus, jeigu juos turi, tai pagal aprašo 36 punkte nustatytus reikalavimus atlikus patikrinimą dėl asmens duomenų ir tapatybės, sprendimą išduoti ar pakeisti pasą skubos tvarka priima migracijos tarnybos vadovas ar jo pareigas einantis valstybės tarnautojas.

 

X. PASO NEGALIOJIMAS

119. Pasas negalioja:

119.1. pasibaigus jo galiojimo laikui;

119.2. piliečiui mirus;

119.3. paskelbus, kad jis negalioja.

Piliečiui mirus, pasas negalioja nuo piliečio mirties dienos.

120. Mirusio piliečio pasas grąžinamas gyvenamosios vietos arba mirties vietos civilinės metrikacijos įstaigai ar konsulinei įstaigai. Mirusio piliečio pasas, grąžintas civilinės metrikacijos įstaigai, perduodamas migracijos tarnybai. Lydraštyje nurodomas piliečio mirties įrašo numeris ir data.

Konsulinė įstaiga mirusio piliečio pasą perduoda Vilniaus migracijos tarnybai aprašo 140 punkte nustatyta tvarka.

Migracijos tarnyba, kai gauna mirusių piliečių pasus, Gyventojų registre patikrina duomenis apie mirusį pilietį ir jam išduotus Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančius dokumentus, sutikrina asmens veido atvaizdą pase su veido atvaizdu Gyventojų registre, o nesant techninių galimybių – su nuotrauka (veido atvaizdu) prašyme išduoti šį dokumentą. Mirusio piliečio pasas pažymimas kaip negaliojantis, asmens dokumentų išrašymo sistemoje paskelbiama, kad jis grąžintas, ir pasas aprašo 141 punkte nustatyta tvarka išsiunčiamas naikinti Asmens dokumentų išrašymo centrui.

Jeigu mirusio piliečio pasas negrąžintas, asmens dokumentų išrašymo sistemoje paskelbiama, kad jis negrąžintas.

Jeigu piliečiui pasas buvo neįteiktas dėl jo mirties, pasas turi būti sunaikinamas. Asmens dokumentų išrašymo sistemoje paskelbiama, kad jis grąžintas. Konsulinė įstaiga tokį mirusio piliečio pasą perduoda Vilniaus migracijos tarnybai aprašo 140 punkte nustatyta tvarka.

121. Pasas paskelbiamas asmens dokumentų išrašymo sistemoje negaliojančiu, jeigu:

121.1. jis priklausė Lietuvos Respublikos pilietybės netekusiam asmeniui;

121.2. paaiškėja aplinkybės, dėl kurių jis negalėjo būti išduotas. Aplinkybės laikomos paaiškėjusiomis, kai aprašo 125 punkte nustatyta tvarka yra priimtas sprendimas, kad pasas išduotas neteisėtai ar nepagrįstai ir turi būti iš asmens paimamas;

121.3. jis prarastas;

121.4. jis suklastotas;

121.5. jis pakeistas, kai pilietis pakeitė vardą (-us), pavardę, lytį, gimimo datą, gimimo vietą, asmens kodą;

121.6. jis pakeistas kaip netinkamas naudoti;

121.7. jis pakeistas, išnaudojus vizoms skirtus lapus;

121.8. jis pakeistas dėl netikslių įrašų jame;

121.9. jis pakeistas piliečio pageidavimu;

121.10. pilietis jo neatsiima per vienus metus nuo išrašymo dienos;

121.11. piliečiui išduota asmens tapatybės kortelė su pakeistais asmens duomenimis.

122. Jeigu yra pagrindas manyti, kad Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantis dokumentas asmeniui išduotas neteisėtai ar nepagrįstai, tai jį išdavusi institucija turi atlikti patikrinimą Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento išdavimo aplinkybėms nustatyti (jeigu Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį dokumentą išdavė Migracijos departamentas, patikrinimą šio dokumento išdavimo aplinkybėms nustatyti atlieka Policijos departamentas).

123. Patikrinimą migracijos tarnyba arba konsulinė įstaiga, o šio aprašo 122 punkte nurodytu atveju – Policijos departamentas, turi atlikti ir išvadą dėl Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento išdavimo teisėtumo parengti per vieną mėnesį nuo prašymo ir dokumentų dėl paso išdavimo ar keitimo, kito prašymo, pareiškimo, paklausimo ar pranešimo, kurį nagrinėjant buvo pradėtas šis patikrinimas, gavimo dienos. Šį terminą įstaigos, išdavusios Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį dokumentą, vadovas, o šio aprašo 122 punkte nurodytu atveju – policijos generalinis komisaras, gali pratęsti patikrinimą atliekančio įgalioto Policijos departamento valstybės tarnautojo ar migracijos tarnybos vadovo arba konsulinio pareigūno motyvuotu prašymu, bet ne ilgiau kaip 6 mėnesiams. Išvadą dėl Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento išdavimo teisėtumo tvirtina įgaliotas Policijos departamento valstybės tarnautojas ar teritorinės policijos įstaigos, kurios migracijos tarnyba išdavė šį dokumentą, vadovas ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas arba konsulinės įstaigos vadovas. Tvirtinimo žymoje turi būti antspaudas su Lietuvos valstybės herbu. Išvada registruojama Išvadų dėl Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento išdavimo teisėtumo registre (7 priedas). Šis registras gali būti formuojamas kompiuterinėje laikmenoje. Migracijos tarnybos ar konsulinės įstaigos surašyta išvada dėl Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento išdavimo teisėtumo kartu su patikrinimo medžiaga siunčiama Policijos departamentui.

124. Išvada dėl Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento išdavimo teisėtumo bei patikrinimo medžiaga išnagrinėjama ir sprendimas dėl Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento išdavimo teisėtumo priimamas per vieną mėnesį nuo šių dokumentų gavimo Policijos departamente dienos, o jeigu išvadą dėl Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento išdavimo teisėtumo rengė Policijos departamentas – per vieną mėnesį nuo jos patvirtinimo dienos. Jeigu sprendimui priimti būtina gauti papildomų duomenų ar dokumentų, tai šis terminas skaičiuojamas nuo papildomų duomenų ar dokumentų gavimo Policijos departamente dienos.

125. Sprendimą dėl Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento išdavimo teisėtumo priima policijos generalinis komisaras arba jo įgaliotas Policijos departamento valstybės tarnautojas. Šis sprendimas registruojamas Sprendimų dėl Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento išdavimo teisėtumo registre (8 priedas). Šis registras gali būti formuojamas kompiuterinėje laikmenoje.

Apie priimtą sprendimą per 5 darbo dienas raštu pranešama asmeniui, kuriam buvo išduotas šis dokumentas, jeigu žinoma jo gyvenamoji vieta, migracijos tarnybai ar konsulinei įstaigai, kuri pateikė išvadą dėl Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento išdavimo teisėtumo, Migracijos departamentui, jeigu Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį dokumentą neteisėtai ar nepagrįstai išdavė Migracijos departamentas, Užsienio reikalų ministerijai, jei pasą neteisėtai ar nepagrįstai išdavė konsulinė įstaiga.

Policijos departamentas sudaro asmens bylas dėl Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento išdavimo teisėtumo.

126. Asmuo, kuriam išdavus pasą paaiškėjo aplinkybės, dėl kurių jis negalėjo būti išduotas, taip pat asmuo, netekęs Lietuvos Respublikos pilietybės, pasą turi grąžinti migracijos tarnybai arba konsulinei įstaigai. Konsulinei įstaigai grąžinti pasai aprašo 140 punkte nustatyta tvarka perduodami Vilniaus migracijos tarnybai.

127. Įgaliotas Vilniaus migracijos tarnybos valstybės tarnautojas ar darbuotojas, gavęs Migracijos departamento pranešimą apie priimtą sprendimą dėl asmens Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo ar Policijos departamento pranešimą apie priimtą sprendimą, kad pasas išduotas neteisėtai ar nepagrįstai, duomenis apie aprašo 121.1 ir 121.2 punktuose nurodytų pasų negaliojimą įveda į asmens dokumentų išrašymo sistemą. Jeigu negaliojančio paso asmuo negrąžina, tai asmens dokumentų išrašymo sistemoje paskelbiama, kad jis negrąžintas. Jeigu toks pasas grąžinamas vėliau, asmens dokumentų išrašymo sistemoje daromas pakeitimas ir nurodoma, kad pasas grąžintas.

Aprašo 121.1 ir 121.2 punktuose nurodyti pasai negalioja nuo atitinkamo sprendimo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo ar sprendimo, kad pasas išduotas neteisėtai ar nepagrįstai, įsigaliojimo dienos.

128. Duomenis apie aprašo 121.3 punkte nurodyto paso negaliojimą į asmens dokumentų išrašymo sistemą įveda įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas ar darbuotojas arba konsulinis pareigūnas, jei yra techninių galimybių, ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo pranešimo apie Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento praradimą gavimo dienos. Paskelbus, kad prarastas pasas negalioja, pranešime apie Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento praradimą nurodoma šio paskelbimo asmens dokumentų išrašymo sistemoje data. Aprašo 121.3 punkte nurodytas pasas negalioja nuo duomenų apie jo negaliojimą įrašymo į asmens dokumentų išrašymo sistemą dienos.

129. Lietuvos Respublikoje rastas pasas ar Lietuvos Respublikos piliečio pasas turi būti nedelsiant grąžintas migracijos tarnybai ar teritorinei policijos įstaigai (pastaroji įstaiga tokį pasą nedelsdama perduoda šios įstaigos migracijos tarnybai), o rastas užsienio valstybėje – konsulinei įstaigai. Institucija, kuriai buvo grąžintas ar perduotas rastas pasas, patikrina Gyventojų registre, ar rastas pasas yra galiojantis.

130. Nustačius, kad rastas pasas yra negaliojantis (pasibaigęs jo galiojimo laikas ir pan.), jis nedelsiant perduodamas Vilniaus migracijos tarnybai, jeigu šį pasą išdavė Migracijos departamentas ar konsulinė įstaiga, arba jį išdavusiai migracijos tarnybai. Migracijos tarnyba asmens dokumentų išrašymo sistemoje paskelbia, kad šis pasas negalioja kaip prarastas, ir kad jis grąžintas. Negaliojantis rastas pasas sunaikinamas aprašo 141 punkte nustatyta tvarka.

Jei nustatoma, kad rastas pasas yra galiojantis ir gali būti grąžintas piliečiui, jis perduodamas piliečio deklaruotos gyvenamosios vietos migracijos tarnybai, jei pilietis deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje. Jeigu Gyventojų registre piliečio gyvenamoji vieta įrašyta užsienio valstybė, galiojantis rastas pasas perduodamas Vilniaus migracijos tarnybai arba šiame punkte nustatytą laiką saugomas konsulinėje įstaigoje, jeigu galiojantis rastas pasas perduotas konsulinei įstaigai.

Jeigu pilietis nėra deklaravęs gyvenamosios vietos ir nėra galimybės sužinoti jo gyvenamosios vietos adreso, galiojantis rastas pasas perduodamas Vilniaus migracijos tarnybai, jei šį pasą išdavė Migracijos departamentas ar konsulinė įstaiga, arba jį išdavusiai migracijos tarnybai.

Rasti galiojantys pasai saugomi 3 mėnesius nuo jų gavimo migracijos tarnyboje ar konsulinėje įstaigoje dienos. Nustačius piliečio gyvenamosios vietos adresą, jis turi būti informuojamas raštu apie tai, kad rastas jo pasas ir kad jis gali atvykti pasą atsiimti.

Įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas ar darbuotojas asmens dokumentų išrašymo sistemoje paskelbia, kad rastas pasas negalioja kaip prarastas ir kad jis grąžintas, jeigu pilietis, kurio pasas rastas, dėl šio dokumento atsiėmimo nesikreipia per 3 mėnesius nuo jo gavimo dienos. Konsulinė įstaiga neatsiimtą per tris mėnesius nuo jo gavimo konsulinėje įstaigoje dienos rastą galiojantį pasą perduoda Vilniaus migracijos tarnybai aprašo 140 punkto nustatyta tvarka.

131. Aprašo 130 punkte nustatytais atvejais rastame pase nurodyti duomenys ir veido atvaizdas sutikrinami su duomenimis apie pilietį ir jo veido atvaizdu Gyventojų registre, o jeigu veido atvaizdo Gyventojų registre nėra – su piliečio duomenimis ir veido atvaizdu prašyme ar prašymo kopijoje, atsiųstoje pasą išdavusios institucijos.

Apie tai, kad gautas rastas pasas, turi būti pažymėta prašymo 15 eilutėje. Jei pasą gauna ne jį išdavusi institucija, tai ji informuojama raštu, kad gautas rastas pasas, ir turi padaryti atitinkamą žymą.

132. Duomenis apie aprašo 121.4 punkte nurodyto paso negaliojimą į asmens dokumentų išrašymo sistemą įveda įgaliotas migracijos tarnybos valstybės tarnautojas ar darbuotojas, kai gauna informaciją apie nustatytą paso klastojimo faktą arba kai nustato, kad rastas, iš kitų institucijų gautas ar piliečio pateiktas pasas suklastotas. Jeigu gavus informaciją apie nustatytą paso klastojimo faktą kartu suklastotas pasas nepateikiamas arba tai, kad pasas suklastotas, nustatoma iš kitų valstybės ar užsienio institucijų gavus šio paso kopiją, asmens dokumentų išrašymo sistemoje paskelbiama, kad pasas negalioja ir kad jis negrąžintas. Apie tai, kad pasas suklastotas, asmens dokumentų išrašymo sistemoje turi būti pažymėta ir tais atvejais, kai asmens dokumentų išrašymo sistemoje yra paskelbta, kad šis pasas negalioja ir dėl kitų priežasčių. Aprašo 121.4 punkte nurodytas pasas negalioja nuo duomenų apie jo negaliojimą įrašymo į asmens dokumentų išrašymo sistemą dienos, jeigu nebuvo paskelbta, kad šis dokumentas negalioja, ar jis nėra negaliojantis dėl kitos priežasties.

133. Pranešimas apie suklastoto paso negaliojimą siunčiamas jį išdavusiai institucijai. Prašymo 15 eilutėje pažymima apie paskelbimą, kad pasas negalioja, ar paso negaliojimo priežasčių papildymą asmens dokumentų išrašymo sistemoje ir nurodoma, ar pasas grąžintas migracijos tarnybai.

134. Konsulinė įstaiga apie nustatytą paso klastojimo atvejį raštu informuoja Vilniaus migracijos tarnybą ir jai perduoda suklastotą pasą. Migracijos tarnyba apie nustatytus paso klastojimo faktus tarnybiniu pranešimu informuoja atitinkamos teritorinės policijos įstaigos vadovą sprendimui dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo priimti, kartu su pranešimu perduoda suklastotą pasą. Jei suklastotas pasas grąžinamas migracijos tarnybai arba jis dėl objektyvių priežasčių nebuvo perduotas tyrimui dėl suklastojimo fakto atlikti, jis su atskiru lydraščiu išsiunčiamas Asmens dokumentų išrašymo centrui sunaikinti.

135. Šio aprašo 121.5–121.9 punktuose nurodytais atvejais pasas asmens dokumentų išrašymo sistemoje skelbiamas negaliojančiu nuo tos dienos, kai asmens dokumentų išrašymo sistemoje pažymima, kad piliečiui įteiktas naujas pasas. Šio aprašo 121.6 ir 121.8 punktuose nurodytais atvejais, kai pilietis pageidauja gauti naują asmens tapatybės kortelę, ir 121.11 punkte nurodytu atveju pasas asmens dokumentų išrašymo sistemoje skelbiamas negaliojančiu nuo tos dienos, kai asmens dokumentų išrašymo sistemoje pažymima, kad piliečiui įteikta nauja asmens tapatybės kortelė.

136. Duomenis apie aprašo 121.10 punkte nurodyto paso negaliojimą į asmens dokumentų išrašymo sistemą įveda pasą išdavusios migracijos tarnybos valstybės tarnautojas ar darbuotojas, o jei pasą išdavė konsulinė įstaiga – Vilniaus migracijos tarnybos valstybės tarnautojas ar darbuotojas. Duomenis apie šiame punkte nurodytus pasus Asmens dokumentų išrašymo centras ne rečiau kaip vieną kartą per tris mėnesius turi perduoti institucijai, iš kurios buvo gautas užsakymas išrašyti pasą. Asmens dokumentų išrašymo centro pranešime nurodoma piliečio, kuriam išrašytas pasas, vardas (-ai), pavardė ir jam išrašyto paso numeris. Tais atvejais, kai pasas aprašo 63 punkte nustatyta tvarka buvo išsiųstas konsulinei įstaigai per Užsienio reikalų ministeriją, Vilniaus migracijos tarnyba iš Asmens dokumentų išrašymo centro gautą informaciją per Užsienio reikalų ministeriją persiunčia konsulinei įstaigai. Duomenys apie pasų, kurių piliečiai konsulinėse įstaigose neatsiėmė per vienus metus nuo jų išrašymo dienos, negaliojimą į asmens dokumentų išrašymo sistemą įvedami ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo šių pasų grąžinimo Vilniaus migracijos tarnybai dienos. Apie paskelbimą, kad pasas, piliečio neatsiimtas per vienus metus nuo jo išrašymo dienos, negalioja, pažymima prašymo 15 eilutėje (jei pasą išdavė konsulinė įstaiga, ji informuojama raštu). Šis pasas turi būti siunčiamas naikinti Asmens dokumentų išrašymo centrui.

137. Duomenys į asmens dokumentų išrašymo sistemą apie paso negaliojimą ar galiojimą, taip pat apie negaliojančio paso grąžinimą ar negrąžinimą įvedami vadovaujantis Prašymų registravimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka.

138. Šio skyriaus nuostatos, išskyrus aprašo 121.10, 121.11 ir 136 punktus, taikomos ir Lietuvos Respublikos piliečio pasams.

Jeigu Lietuvos Respublikos piliečio pasas negalioja dėl piliečio mirties, paskelbta, kad Lietuvos Respublikos piliečio pasas negalioja, nes pripažintas išduotu neteisėtai, jis yra Lietuvos Respublikos pilietybės netekusio asmens arba nustatyta, kad Lietuvos Respublikos piliečio pasas suklastotas, tai turi būti pažymėta prašymo išduoti (pakeisti) Lietuvos Respublikos piliečio pasą „Tarnybinėse žymose“.

 

XI. NEGALIOJANČIŲ PASŲ PERDAVIMAS IŠ KONSULINIŲ ĮSTAIGŲ VILNIAUS MIGRACIJOS TARNYBAI, JŲ SUNAIKINIMAS

 

139. Negaliojantis pasas sunaikinamas, jeigu:

139.1. jis priklausė Lietuvos Respublikos pilietybės netekusiam asmeniui;

139.2. paaiškėja aplinkybės, dėl kurių jis negalėjo būti išduotas;

139.3. jis buvo paskelbtas negaliojančiu dėl aprašo 121.5, 121.6, 121.7, 121.9, 121.11 punktuose nurodytų priežasčių ar pasibaigus paso galiojimo laikui ir pilietis atsisakė negaliojantį pasą paimti;

139.4. jis pakeistas dėl netikslių įrašų;

139.5. pilietis jo neatsiima per vienus metus nuo išrašymo dienos;

139.6. jis suklastotas ir nėra priežasčių, dėl kurių jis negali būti sunaikinamas;

139.7. jis yra mirusio asmens;

139.8. jis rastas ir yra negaliojantis arba paskelbta, kad jis negalioja;

139.9. paskelbta, kad jis negalioja, nes pilietis pakeitė asmens duomenis ir naujo paso gauti nepageidavo, o pažymėtą kaip negaliojantį pasą paimti atsisakė.

140. Konsulinėms įstaigoms grąžinti 139 punkte nurodyti pasai ir kiti negaliojantys Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantys dokumentai (asmens tapatybės kortelės, Lietuvos Respublikos piliečio pasai), taip pat atsiimant pasą konsulinei įstaigai pateiktas vaiko kelionės dokumentas artimiausiu diplomatiniu paštu ar kitu saugiu būdu perduodami Vilniaus migracijos tarnybai, o pateiktas teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę išsaugojimą patvirtinantis pažymėjimas Migracijos departamentui. Kartu pridedamas lydraštis, jame nurodoma asmens, kuriam jis išduotas, vardas (vardai), pavardė, perduodamo dokumento pavadinimas ir numeris, priežastis, dėl kurios jis perduodamas. Jeigu perduodamas mirusio asmens pasas, lydraštyje turi būti nurodomas mirties įrašo numeris, data ir mirties užregistravimo vieta (gali būti pridedamas šiuos duomenis patvirtinantis dokumentas ar konsulinio pareigūno patvirtinta jo kopija su vertimu į lietuvių kalbą).

Vilniaus migracijos tarnyba, iš konsulinių įstaigų gavusi negaliojančius pasus ir kitus negaliojančius Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančius dokumentus, šio aprašo 141 punkte nustatyta tvarka išsiunčia juos naikinti Asmens dokumentų išrašymo centrui.

141. Aprašo 139 punkte nurodyti negaliojantys pasai ne rečiau kaip vieną kartą per mėnesį siunčiami Asmens dokumentų išrašymo centrui sunaikinti. Asmens dokumentų išrašymo centrui siunčiamų negaliojančių pasų lydraščiuose turi būti nurodyta siunčiamo paso numeris, asmens, kuriam jis buvo išduotas, vardas (-ai), pavardė.

142. Asmens dokumentų išrašymo centrui naikinti aprašo 141 punkte nustatyta tvarka taip pat siunčiami:

142.1. Lietuvos Respublikos piliečio pasas ir vaiko kelionės dokumentas, kai vietoj jo piliečiui išduotas pasas ir pilietis negaliojantį Lietuvos Respublikos piliečio pasą ar vaiko kelionės dokumentą paimti atsisakė;

142.2. asmens tapatybės kortelė, kai paskelbta, kad ji negalioja, nes piliečiui, pasikeitus jo asmens duomenims, buvo išduotas ar pakeistas pasas ir negaliojančią asmens tapatybės kortelę su nepakeistais asmens duomenimis jis paimti atsisakė;

142.3. teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę išsaugojimo pažymėjimas, leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje ar užsieniečiui Lietuvos Respublikos išduotas kelionės dokumentas, kai šie dokumentai pagal aprašo 12.3 punkte nurodytus reikalavimus buvo pateikti pasui išduoti.

143. Negaliojančių pasų ir aprašo 142 punkte nurodytų dokumentų siuntimo Asmens dokumentų išrašymo centrui lydraščiai dedami į bylą pagal dokumentacijos planą.

144. Išimtiniais atvejais, kai pilietis, esantis sveikatos priežiūros (pvz., stacionarinėje, slaugos), globos ar kitoje įstaigoje, negali pats atvykti į migracijos tarnybą, tačiau jam būtina gauti ar pasikeisti pasą, dokumentai priimami migracijos tarnybos, kurios aptarnaujamoje teritorijoje yra ši įstaiga, valstybės tarnautojo, jie nagrinėjami ir išrašytas pasas piliečiui įteikiamas vadovaujantis šio aprašo VIII skyriuje nustatytais reikalavimais. Migracijos tarnybai, kurios aptarnaujamoje teritorijoje yra sveikatos priežiūros, globos ar kita įstaiga, pateikiamas laisvos formos prašymas, jame nurodomos priežastys, dėl kurių pilietis negali pats atvykti į migracijos tarnybą ir dėl kurių būtina spręsti paso išdavimo ar keitimo klausimą, arba pridedami tokias aplinkybes patvirtinantys dokumentai.

 

XII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

145. Iš Asmens dokumentų išrašymo centro gauti išrašyti, bet piliečių neatsiimti arba Vilniaus migracijos tarnybos konsulinėms įstaigoms per Užsienio reikalų ministeriją ar Užsienio reikalų ministerijos konsulinėms įstaigoms neišsiųsti pasai, taip pat aprašo 88 ir 139 punktuose nurodyti pasai, aprašo 142 punkte nurodyti kiti negaliojantys dokumentai saugomi migracijos tarnyboje, konsulinėje įstaigoje ar Užsienio reikalų ministerijoje rakinamuose seifuose (metalinėse spintose) arba specialiai įrengtoje patalpoje (turi būti apsaugos signalizacija, langų grotos). Už šių dokumentų apskaitą ir saugojimą atsako migracijos tarnybos valstybės tarnautojas ar darbuotojas, įgaliotas išduoti piliečiams (išsiųsti konsulinei įstaigai per Užsienio reikalų ministeriją) išrašytus pasus ar tvarkyti aprašo 142 punkte nurodytus negaliojančius dokumentus, konsulinis pareigūnas arba Užsienio reikalų ministerijos darbuotojas. Keičiantis atsakingam migracijos tarnybos valstybės tarnautojui ar darbuotojui, konsuliniam pareigūnui arba Užsienio reikalų ministerijos darbuotojui, sudaromas migracijos tarnyboje, konsulinėje įstaigoje ar Užsienio reikalų ministerijoje saugomų išrašytų, bet piliečių neatsiimtų ar konsulinėms įstaigoms per Užsienio reikalų ministeriją neišsiųstų pasų, taip pat aprašo 139 ir 142 punktuose nurodytų negaliojančių dokumentų perėmimo aktas, kurį tvirtina migracijos tarnybos vadovas ar jo pareigas einantis valstybės tarnautojas, konsulinės įstaigos vadovas arba Užsienio reikalų ministerijos įgaliotas darbuotojas.

146. Nustačius migracijos tarnyboje, konsulinėje įstaigoje ar Užsienio reikalų ministerijoje saugomo aprašo 145 punkte nurodyto dokumento dingimo faktą, jis asmens dokumentų išrašymo sistemoje skelbiamas dingusiu. Apie aprašo 145 punkte nurodyto dokumento dingimo faktą nedelsiant informuojamas teritorinės policijos įstaigos, kurios migracijos tarnyboje buvo saugomas šis dokumentas, konsulinės įstaigos vadovas arba Užsienio reikalų ministerijos įgaliotas darbuotojas. Apie dokumento dingimo migracijos tarnyboje faktą nedelsiant raštu pranešama Policijos departamentui, apie dokumento dingimą konsulinėje įstaigoje – Policijos departamentui ir Užsienio reikalų ministerijai, o apie dokumento dingimą Užsienio reikalų ministerijoje – Policijos departamentui. Dingus pasui, nedelsiant raštu informuojamas Asmens dokumentų išrašymo centras. Dėl dokumento dingimo fakto atliekamas patikrinimas, surašoma jo išvada. Išvados kopija pateikiama Policijos departamentui ir/ar Užsienio reikalų ministerijai, o jeigu dingo pasas – ir Asmens dokumentų išrašymo centrui.

147. Į migracijos tarnybos, konsulinės įstaigos ir Užsienio reikalų ministerijos patalpas, kuriose saugomi aprašo 90, 92 ir 145 punktuose nurodyti dokumentai ir kurios nėra skirtos interesantams, turi teisę įeiti tik pasą išduodantys migracijos tarnybos valstybės tarnautojai ir darbuotojai, konsulinės įstaigos konsuliniai pareigūnai ar Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai, taip pat teisės aktų nustatyta tvarka kitų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų pareigūnai, valstybės tarnautojai ar darbuotojai.

148. Prašymai, susegti prašymo originalas bei išspausdintas nuskaitytas prašymas ir šių prašymų registrai saugomi 25 metus. Asmens bylos dėl Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento išdavimo teisėtumo, šių sprendimų ir išvadų dėl Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento išdavimo teisėtumo registrai, Asmens dokumentų išrašymo centro išrašytų pasų lydraščiai ir šiam centrui siunčiamų naikinti negaliojančių dokumentų lydraščiai, konsulinių įstaigų perduotų Užsienio reikalų ministerijai saugoti prašymų lydraščiai, prašymų perdavimo–priėmimo aktai saugomi 10 metų. Pranešimai apie Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento praradimą ir šių pranešimų registras saugomi 1 metus. Kiti dokumentai dėl paso išdavimo, keitimo, įteikimo ir negaliojimo saugomi 5 metus.

_________________

Priedo pakeitimai:

Nr. 1V-301/V-89, 2011-04-26, Žin., 2011, Nr. 51-2471 (2011-04-30), i. k. 1112310ISAK301/V-89

 


Paso išdavimo, keitimo, dokumentų dėl paso

išdavimo ir keitimo pateikimo Lietuvos

Respublikos diplomatinėms atstovybėms ir

konsulinėms įstaigoms užsienio valstybėse, šių

dokumentų perdavimo įgaliotai institucijai ir

paso įteikimo piliečiui, paso išsiuntimo paštu

ar kitu saugiu būdu ir informavimo apie paso

gavimą, paso paskelbimo negaliojančiu,

negaliojančio paso perdavimo įgaliotai

institucijai ir sunaikinimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Pranešimo forma)

 

(Įstaigos pavadinimas)

Gauta

__________ Nr. _____________

 

__________________________________________________________________________

(vardas (-ai) ir pavardė)

 

__________________________________________________________________________

(gyvenamosios vietos adresas)

 

_________________

(adresatas)

 

PRANEŠIMAS
APIE LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĘ PATVIRTINANČIO DOKUMENTO PRARADIMĄ

 

____________

(data)

 

Pranešu, kad prarastas ____________________________________________________ ,

(Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento pavadinimas)

Nr. ______________, išduotas _________________________________________________ .

(išdavimo data ir išdavusios įstaigos pavadinimas)

Šis dokumentas prarastas __________________________________________________

(praradimo data, aplinkybės)

___________________________________________________________________________ .

Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančiame dokumente buvo įrašyti šie duomenys:

vardas (-ai) _________________, pavardė ____________________________________ ,

asmens kodas _______________, gimimo data ________________________________ .

Prašau prarastą Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį dokumentą paskelbti negaliojančiu.

Atsiradus prarastam Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančiam dokumentui, įsipareigoju nedelsdamas jį grąžinti migracijos tarnybai ar Lietuvos Respublikos konsulinei įstaigai.

 

 

_________________

(asmens parašas)

______________________

(vardas ir pavardė)

 

Pranešimą priėmė:

 

_________________

(pareigų pavadinimas)

_________________

(parašas)

_________________

(vardas ir pavardė)

________

(data)

Prarastas Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantis dokumentas

asmens dokumentų išrašymo sistemoje paskelbtas negaliojančiu ________.

(data)

 

_________________

 


Paso išdavimo, keitimo, dokumentų dėl paso

išdavimo ir keitimo pateikimo Lietuvos

Respublikos diplomatinėms atstovybėms ir

konsulinėms įstaigoms užsienio valstybėse, šių

dokumentų perdavimo įgaliotai institucijai ir

paso įteikimo piliečiui, paso išsiuntimo paštu

ar kitu saugiu būdu ir informavimo apie paso

gavimą, paso paskelbimo negaliojančiu,

negaliojančio paso perdavimo įgaliotai

institucijai ir sunaikinimo tvarkos aprašo

3 priedas

 

(Pranešimų registro forma)

 

__________________________________________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

PRANEŠIMŲ APIE LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĘ PATVIRTINANČIO DOKUMENTO PRARADIMĄ REGISTRAS ____________________

(identifikavimo žymuo)

 

Reg. Nr.

Pranešimo registravimo data

Piliečio pavardė ir vardas (-ai)

Pranešimo datos nuoroda1

Pastabos

1

2

3

4

5

_______________

1 Įrašoma pranešimo pildymo data.

 

_______________________

(pareigų pavadinimas)

__________

(parašas)

_____________________

(vardas ir pavardė)

 

Pastaba. Registro forma gali būti papildyta kitomis reikalingomis skiltimis.

 

_________________

 


Paso išdavimo, keitimo, dokumentų dėl paso

išdavimo ir keitimo pateikimo Lietuvos

Respublikos diplomatinėms atstovybėms ir

konsulinėms įstaigoms užsienio valstybėse, šių

dokumentų perdavimo įgaliotai institucijai ir

paso įteikimo piliečiui, paso išsiuntimo paštu

ar kitu saugiu būdu ir informavimo apie paso

gavimą, paso paskelbimo negaliojančiu,

negaliojančio paso perdavimo įgaliotai

institucijai ir sunaikinimo tvarkos aprašo

4 priedas

 

(Prašymų registro forma)

 

__________________________________________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

PRAŠYMŲ IŠDUOTI (PAKEISTI) PASĄ REGISTRAS ___________________

(identifikavimo žymuo)

 

Reg. Nr.

Prašymo registravimo data

Piliečio pavardė ir vardas (-ai)

Prašymo datos nuoroda1

Pastabos

1

2

3

4

5

______________

1 Įrašoma prašymo pildymo data.

 

_______________________

(pareigų pavadinimas)

__________

(parašas)

____________________

(vardas ir pavardė)

 

Pastaba. Registro forma gali būti papildyta kitomis reikalingomis skiltimis.

 

_________________

 


Paso išdavimo, keitimo, dokumentų dėl paso

išdavimo ir keitimo pateikimo Lietuvos

Respublikos diplomatinėms atstovybėms ir

konsulinėms įstaigoms užsienio valstybėse, šių

dokumentų perdavimo įgaliotai institucijai ir

paso įteikimo piliečiui, paso išsiuntimo paštu

ar kitu saugiu būdu ir informavimo apie paso

gavimą, paso paskelbimo negaliojančiu,

negaliojančio paso perdavimo įgaliotai

institucijai ir sunaikinimo tvarkos aprašo

5 priedas

 

__________________________________________________________________________

(Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pavadinimas)

 

PRAŠYMŲ IŠDUOTI (PAKEISTI) PASĄ PATEIKIMO KONSULINĖMS ĮSTAIGOMS IR PASŲ ĮTEIKIMO APSKAITOS ŽURNALAS

 

Eil. Nr.

Prašymo gavimo data

Prašymo išsiuntimo data

Piliečio vardas (-ai), pavardė

Pasas įteiktas / išsiųstas piliečiui

Pastabos

 

 

 

 

parašas

data

 

1

2

3

4

5

6

7

 

_________________

 


Paso išdavimo, keitimo, dokumentų dėl paso

išdavimo ir keitimo pateikimo Lietuvos

Respublikos diplomatinėms atstovybėms ir

konsulinėms įstaigoms užsienio valstybėse, šių

dokumentų perdavimo įgaliotai institucijai ir

paso įteikimo piliečiui, paso išsiuntimo paštu

ar kitu saugiu būdu ir informavimo apie paso

gavimą, paso paskelbimo negaliojančiu,

negaliojančio paso perdavimo įgaliotai

institucijai ir sunaikinimo tvarkos aprašo

6 priedas

 

(Pranešimo forma)

 

__________________________________________________________________________

(Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pavadinimas)

 

__________________________________________________________________________

(diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos duomenys)

 

Vilniaus apskrities

vyriausiojo policijos komisariato

Migracijos valdybai

 

PRANEŠIMAS APIE PASO ĮTEIKIMĄ

 

___________ Nr. _______

(data)

 

Pranešame, kad ____________________  atsiimti / gauti šie Lietuvos Respublikos pasai:

(data)

 

Eil. Nr.

Paso numeris

Piliečio, kuriam išrašytas pasas, vardas, pavardė ir asmens kodas

Pasą atsiėmė / gavo

(nurodoma, ar pasas atsiimtas asmeniškai, ar gautas paštu ar kitu būdu; jeigu pasą paėmė vienas iš piliečio tėvų, globėjas (rūpintojas) ar įgaliotas asmuo, tai nurodoma pasą paėmusio asmens vardas, pavardė ir asmens kodas)

Pateikto dokumento, kuris turi būti pažymėtas kaip negaliojantis, pavadinimas ir numeris (jeigu šis dokumentas nepateiktas, nurodoma ir tai, ar negaliojantį dokumentą pilietis atsiėmė, ar jį atsiimti atsisakė)

1

2

3

4

5

 

_______________________

(pareigų pavadinimas)    A. V.

__________

(parašas)

_____________________

(vardas ir pavardė)

 

_________________

 


Paso išdavimo, keitimo, dokumentų dėl paso

išdavimo ir keitimo pateikimo Lietuvos

Respublikos diplomatinėms atstovybėms ir

konsulinėms įstaigoms užsienio valstybėse, šių

dokumentų perdavimo įgaliotai institucijai ir

paso įteikimo piliečiui, paso išsiuntimo paštu

ar kitu saugiu būdu ir informavimo apie paso

gavimą, paso paskelbimo negaliojančiu,

negaliojančio paso perdavimo įgaliotai

institucijai ir sunaikinimo tvarkos aprašo

7 priedas

 

(Išvadų registro forma)

 

__________________________________________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

IŠVADŲ DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĘ PATVIRTINANČIO DOKUMENTO IŠDAVIMO TEISĖTUMO REGISTRAS ___________________

(identifikavimo žymuo)

 

Reg. Nr.

Registravimo data

Asmens, kuriam išduotas Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantis dokumentas, pavardė ir vardas (-ai)

Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento pavadinimas, numeris

Pastabos

1

2

3

4

5

 

______________________

(pareigų pavadinimas)

__________

(parašas)

______________________

(vardas ir pavardė)

 

_________________

 


Paso išdavimo, keitimo, dokumentų dėl paso

išdavimo ir keitimo pateikimo Lietuvos

Respublikos diplomatinėms atstovybėms ir

konsulinėms įstaigoms užsienio valstybėse, šių

dokumentų perdavimo įgaliotai institucijai ir

paso įteikimo piliečiui, paso išsiuntimo paštu

ar kitu saugiu būdu ir informavimo apie paso

gavimą, paso paskelbimo negaliojančiu,

negaliojančio paso perdavimo įgaliotai

institucijai ir sunaikinimo tvarkos aprašo

8 priedas

 

(Sprendimų registro forma)

 

__________________________________________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

SPRENDIMŲ DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĘ PATVIRTINANČIO DOKUMENTO IŠDAVIMO TEISĖTUMO REGISTRAS ___________________

(identifikavimo žymuo)

 

Reg. Nr.

Registravimo data

Asmens, kuriam išduotas Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantis dokumentas, pavardė ir vardas (-ai)

Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento pavadinimas ir numeris

Priimtas sprendimas

Pastabos

1

2

3

4

5

6

 

_______________________

(pareigų pavadinimas)

__________

(parašas)

_____________________

(vardas ir pavardė)

 

_________________

 


Paso išdavimo, keitimo, dokumentų dėl paso išdavimo ir keitimo pateikimo Lietuvos Respublikos diplomatinėms atstovybėms ir konsulinėms įstaigoms užsienio valstybėse, šių dokumentų perdavimo įgaliotai institucijai ir paso įteikimo piliečiui, paso išsiuntimo paštu ar kitu saugiu būdu ir informavimo apie paso gavimą, paso paskelbimo negaliojančiu, negaliojančio paso perdavimo įgaliotai institucijai ir sunaikinimo tvarkos aprašo

10 priedas

 

(Sprendimų registro forma)

 

_________________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

SPRENDIMŲ DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĘ PATVIRTINANČIO DOKUMENTO IŠDAVIMO TEISĖTUMO REGISTRAS _______________________

(identifikavimo žymuo)

 

Reg.

Nr.

Registravimo data

Asmens, kuriam išduotas Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantis dokumentas,

pavardė ir vardas (-ai)

Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento pavadinimas ir numeris

Priimtas sprendimas

Pastabos

1

2

3

4

5

6

 

______________________                  ____________                      ______________________

(pareigų pavadinimas)                                (parašas)                                  (vardas ir pavardė)

 

_________________

 

 

 

 

Priedų pakeitimai:

 

1V-144/V-32 pakeitimo 1V-739/V-209 1 priedas

Papildyta priedu:

Nr. 1V-739/V-209, 2014-10-30, paskelbta TAR 2014-10-30, i. k. 2014-15126

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Įsakymas

Nr. 1V-44/V-14, 2011-01-18, Žin., 2011, Nr. 9-389 (2011-01-22), i. k. 1112310ISAK-44/V-14

Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2010 m. kovo 16 d. įsakymo Nr. 1V-144/V-32 "Dėl Paso išdavimo, keitimo, dokumentų dėl paso išdavimo ir keitimo pateikimo Lietuvos Respublikos diplomatinėms atstovybėms ir konsulinėms įstaigoms užsienio valstybėse, šių dokumentų perdavimo įgaliotai institucijai ir paso įteikimo piliečiui, paso išsiuntimo paštu ar kitu saugiu būdu ir informavimo apie paso gavimą, paso paskelbimo negaliojančiu, negaliojančio paso perdavimo įgaliotai institucijai ir sunaikinimo tvarkos aprašo patvirtinimo" pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Įsakymas

Nr. 1V-301/V-89, 2011-04-26, Žin., 2011, Nr. 51-2471 (2011-04-30), i. k. 1112310ISAK301/V-89

Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2010 m. kovo 16 d. įsakymo Nr. 1V-144/V-32 "Dėl Paso išdavimo, keitimo, dokumentų dėl paso išdavimo ir keitimo pateikimo Lietuvos Respublikos diplomatinėms atstovybėms ir konsulinėms įstaigoms užsienio valstybėse, šių dokumentų perdavimo įgaliotai institucijai ir paso įteikimo piliečiui, paso išsiuntimo paštu ar kitu saugiu būdu ir informavimo apie paso gavimą, paso paskelbimo negaliojančiu, negaliojančio paso perdavimo įgaliotai institucijai ir sunaikinimo tvarkos aprašo patvirtinimo" pakeitimo

 

3.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Įsakymas

Nr. 1V-661/V-150, 2011-09-01, Žin., 2011, Nr. 110-5204 (2011-09-06), i. k. 1112310ISAK61/V-150

Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2010 m. kovo 16 d. įsakymo Nr. 1V-144/V-32 "Dėl Paso išdavimo, keitimo, dokumentų dėl paso išdavimo ir keitimo pateikimo Lietuvos Respublikos diplomatinėms atstovybėms ir konsulinėms įstaigoms užsienio valstybėse, šių dokumentų perdavimo įgaliotai institucijai ir paso įteikimo piliečiui, paso išsiuntimo paštu ar kitu saugiu būdu ir informavimo apie paso gavimą, paso paskelbimo negaliojančiu, negaliojančio paso perdavimo įgaliotai institucijai ir sunaikinimo tvarkos aprašo patvirtinimo" pakeitimo

 

4.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Įsakymas

Nr. 1V-739/V-209, 2014-10-30, paskelbta TAR 2014-10-30, i. k. 2014-15126

Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2010 m. kovo 16 d. įsakymo Nr. 1V-144/V-32 „Dėl Paso išdavimo, keitimo, dokumentų dėl paso išdavimo ir keitimo pateikimo Lietuvos Respublikos diplomatinėms atstovybėms ir konsulinėms įstaigoms užsienio valstybėse, šių dokumentų perdavimo įgaliotai institucijai ir paso įteikimo piliečiui, paso išsiuntimo paštu ar kitu saugiu būdu ir informavimo apie paso gavimą, paso paskelbimo negaliojančiu, negaliojančio paso perdavimo įgaliotai institucijai ir sunaikinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo