Įsakymas netenka galios 2011-03-02:
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Įsakymas
Nr. A1-105, 2011-02-24, Žin., 2011, Nr. 25-1225 (2011-03-01), i. k. 1112230ISAK00A1-105
Dėl Informavimo apie Europos pabėgėlių fondo ir Europos fondo trečiųjų šalių piliečių integracijai programų Lietuvoje paramą ir suteiktos paramos viešinimo taisyklių patvirtinimo
Suvestinė redakcija nuo 2009-12-20 iki 2011-03-01
Įsakymas paskelbtas: Žin. 2008, Nr. 78-3087, i. k. 1082230ISAK00A1-226
LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO
ĮSAKYMAS
DĖL INFORMAVIMO APIE EUROPOS FONDO TREČIŲJŲ ŠALIŲ PILIEČIŲ INTEGRACIJAI PROGRAMOS LIETUVOJE PARAMĄ IR SUTEIKTOS PARAMOS VIEŠINIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO
2008 m. liepos 3 d. Nr. A1-226
Vilnius
Vadovaudamasi 2007 m. birželio 25 d. Tarybos sprendimo 2007/435/EB dėl Europos fondo trečiųjų šalių piliečių integracijai 2007–2013 m. laikotarpiui pagal Solidarumo ir migracijos srautų valdymo bendrąją programą įsteigimo (OL 2007 L 168, p. 18) 22 straipsnio g punktu ir 25 straipsnio 1 dalies p punktu, Europos Komisijos 2008 m. kovo 5 d. sprendimu K(2008)795 nustatyti Tarybos sprendimo 2007/435/EB dėl Europos fondo trečiųjų šalių piliečių integracijai 2007–2013 m. laikotarpiui pagal Solidarumo ir migracijos srautų valdymo bendrąją programą įsteigimo įgyvendinimo taisykles, susijusias su valstybių narių valdymo ir kontrolės sistemomis, administracinio ir finansų valdymo taisyklėmis bei fondo bendrai finansuojamų projektų išlaidų tinkamumu, bei atsižvelgdama į Europos fondo trečiųjų šalių piliečių integracijai programos Lietuvoje valdymo ir kontrolės 2007–2013 metų sistemos, patvirtintos Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2007 m. rugsėjo 20 d. įsakymu Nr. A1-250 (Žin., 2007, Nr. 100-4096), 4.6 punktą:
1. Tvirtinu Informavimo apie Europos fondo trečiųjų šalių piliečių integracijai programos Lietuvoje paramą ir suteiktos paramos viešinimo taisykles (pridedama).
2. Pavedu įsakymo vykdymo kontrolę socialinės apsaugos ir darbo viceministrui pagal veiklos sritį.
Punkto pakeitimai:
Nr. A1-487, 2009-08-05, Žin., 2009, Nr. 98-4131 (2009-08-18), i. k. 1092230ISAK00A1-487
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir
darbo ministro 2008 m. liepos 3 d. įsakymu
Nr. A1-226
INFORMAVIMO APIE EUROPOS FONDO TREČIŲJŲ ŠALIŲ PILIEČIŲ INTEGRACIJAI PROGRAMOS LIETUVOJE PARAMĄ IR SUTEIKTOS PARAMOS VIEŠINIMO TAISYKLĖS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Informavimo apie Europos fondo trečiųjų šalių piliečių integracijai programos Lietuvoje paramą ir suteiktos paramos viešinimo taisyklės (toliau vadinama – šios Taisyklės) nustato informavimo apie Europos fondo trečiųjų šalių piliečių integracijai (toliau vadinama – EIF) programos paramą ir suteiktos paramos viešinimo tikslus, uždavinius, lygmenis, priemones, būdus, etapus bei informavimo veiklos priežiūrą.
2. Šios Taisyklės parengtos siekiant supažindinti visuomenę, suinteresuotas institucijas ir galimus pareiškėjus su EIF paramos teikiamomis galimybėmis, reikalavimais šiai paramai gauti, su atskirų projektų pasiektais rezultatais, įgyvendinant EIF programos finansuojamus veiksmus, bei užtikrinti efektyvų ir tinkamą EIF ir Lietuvos bendrojo finansavimo lėšų panaudojimą.
3. Šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos:
Informavimas – informacijos apie projektų rengimą ir įgyvendinimą sklaida galimiems ir esamiems pareiškėjams, projektų vykdytojams, siekiant didinti pareiškėjų skaičių ir gerinti projektų kokybę.
Tikslinės grupės – pareiškėjai, projektų vykdytojai pagal EIF programos veiksmus, visuomenė ir visuomenės nuomonės formuotojai.
Viešinimas – informacijos sklaida visuomenei ar atskiroms jos grupėms apie teikiamą ar gautą EIF paramą ir jos įgyvendinimo rezultatus.
EIF programos paramą administruojančios institucijos – Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija (toliau vadinama – atsakinga institucija) bei Paramos fondas Europos socialinio fondo agentūra (toliau vadinama – įgaliota institucija).
II. VIEŠINIMO TIKSLAI IR UŽDAVINIAI
4. EIF daugiametės ir atitinkamų metų metinių programų įgyvendinimo laikotarpiu būtina aktyviai, sistemingai ir tikslingai skleisti informaciją apie EIF teikiamą paramą pagal EIF programos veiksmus, kurie įgyvendina šių Taisyklių 4.1–4.3 punktuose nurodytus prioritetus, ir jų pasiektus rezultatus:
4.1. veiksmai, skirti įgyvendinti „Bendruosius pagrindinius imigrantų integracijos politikos Europos Sąjungoje principus“, nustatytus 2004 m. lapkričio 19 d. Tarybos dokumente Nr. 14615/04;
4.2. rodiklių ir vertinimo metodologijų, skirtų vertinti pažangą, koreguoti politikos kryptis ir priemones bei supaprastinti lyginamojo mokymo koordinavimą, nustatymas ir kūrimas;
5. Atsakinga institucija, įgaliota institucija ir projektų vykdytojai ne tik teikia svarbiausią ir aktualiausią informaciją, bet taip pat reaguoja į įvykius ar kritiką, susijusią su EIF programos ir (ar) projektų įgyvendinimu.
6. Informacija turi būti teikiama konkrečioms tikslinėms grupėms. Informuojant visuomenę apie EIF programos teikiamas galimybes, turi būti ne tik pranešama, bet ir aiškinama, nagrinėjama, mokoma.
7. Skleidžiant informaciją, atsakingos ir įgaliotos institucijų bei projektų vykdytojų veiksmai turi būti planuojami ir koordinuojami, siūloma naudotis viešaisiais informavimo tinklais bei nuolat juos stiprinti.
8. Viešinimo pagrindiniai tikslai:
8.1. formuoti pozityvią nuomonę apie EIF paramą ir jos panaudojimą, akcentuojant pasiektus rezultatus – suteiktą konkrečią naudą bendruomenei ir (ar) pavieniams šalies gyventojams;
9. Viešinimo pagrindiniai uždaviniai:
9.1. supažindinti visuomenę su EIF programos teikiamomis galimybėmis ir sudaryti sąlygas jomis pasinaudoti;
9.2. supažindinti tikslines grupes su EIF programos prioritetais, veiksmais ir jų įgyvendinimo rezultatais;
9.3. didinti už EIF programą atsakingų darbuotojų administracinius gebėjimus, teikiant informaciją apie EIF programos paramą ir ją viešinant;
9.4. užtikrinti, kad teikiama informacija atitiktų galimų EIF programos pareiškėjų ir projektų vykdytojų poreikius ir pirmiausia pasiektų tas tikslines grupes, kurioms ji yra aktualiausia;
10. Informuojant ir viešinant turi būti laikomasi šių principų:
III. INFORMAVIMO IR VIEŠINIMO LYGMENYS, PRIEMONĖS IR BŪDAI
13. Pagrindinės atsakingos institucijos funkcijos, susijusios su informavimu ir viešinimu programos lygmeniu:
14. Skleidžiant informaciją apie EIF programą, turi būti pabrėžiami šie dalykai:
14.1. EIF programos teikiamos galimybės – būdas didinti trečiųjų šalių piliečių integraciją į Lietuvos visuomenę, kurti ir nustatyti rodiklius bei vertinimo metodus, skirtus vertinti politikos pažangą, koreguoti politikos kryptis ir priemones bei supaprastinti lyginamojo mokymo koordinavimą, taip pat ugdyti Lietuvos politinius gebėjimus ir didinti tarpkultūrinę kompetenciją skirtinguose valdžios lygmenyse ir institucijose;
14.2. EIF programos lėšų administravimas yra aiškus ir skaidrus, EIF programos parama teikiama griežtai laikantis nustatytų reikalavimų;
14.3. EIF programos parama suteikia geresnę galimybę spręsti trečiųjų šalių piliečių, teisėtai gyvenančių Lietuvos Respublikoje, problemas;
15. Programos lygmeniu siūlomos šios informavimo ir viešinimo priemonės:
15.1. pranešimai apie metines EIF programos įgyvendinimo ataskaitas, kuriose institucijoms, visuomenei ir visuomenės nuomonės formuotojams skelbiami EIF programos įgyvendinimo pasiekimai ir rezultatai;
16. Informaciją apie konkrečius projektus projekto lygmeniu skleidžia, informavimo apie EIF programos paramos reikalavimų vykdymą prižiūri ir projektų vykdytojus dėl informavimo ir viešinimo priemonių įgyvendinimo projektų veiklos lygmeniu konsultuoja įgaliota institucija.
17. Projekto lygmeniu įgaliota institucija gali naudoti šias visuomenei, EIF programos projektų vykdytojams ir visuomenės nuomonės formuotojams skirtas informavimo ir viešinimo priemones:
17.4. visuomenės informavimo priemones – laikraščius, radiją ir televiziją, spaudos konferencijas, pranešimus žiniasklaidai, susitikimus;
18. Informaciją apie EIF įgyvendinamus konkrečius projektus ir jų pasiektus rezultatus skleidžia patys projektų vykdytojai, naudodami šias informavimo ir viešinimo priemones:
19. Viešinimo veiksmus projekto vykdytojas numato kaip sudėtinę projekto veiklos dalį, susijusią su EIF programos prioritetais ir veiksmais, pagal kuriuos finansuojamas projektas. Viešinimo veiklos mastai turi būti tiesiogiai proporcingi projekto tikslams ir veiksmų apimčiai. Projekto vykdytojas privalo vykdyti projekte numatytas viešinimo priemones, laikydamasis šiose Taisyklėse nustatytų reikalavimų.
IV. PLAKATAI (STENDAI PATALPOSE)
21. Plakatai (stendai patalpose) kabinami siekiant informuoti projektų, finansuojamų įgyvendinant EIF programą, tikslines grupes ir visuomenę apie EIF vaidmenį vykdant veiksmus, kurie įgyvendina šių Taisyklių 4.1–4.3 punktuose nustatytus prioritetus.
22. Plakatai (stendai patalpose) turi būti kabinami ar statomi projekto vykdytojo ir jo partnerių (jeigu taikoma) patalpose arba patalpose, kuriose yra vykdoma EIF remiamo projekto veikla. Projektų vykdytojų išleisti plakatai taip pat gali būti kabinami atsakingos ir įgaliotos institucijų patalpose bei kitose suinteresuotose institucijose.
23. Plakatuose (stenduose patalpose) privalomai naudojami ES, projekto vykdytojo ir jo partnerių (jeigu taikoma) ženklai. Prie ES ženklo būtinai naudojami užrašai: „Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga“ arba „Europos Sąjunga“. Taip pat rekomenduojama nurodyti fondo, iš kurio skiriama parama, pavadinimą – „Europos fondas trečiųjų šalių piliečių integracijai“.
V. SPECIALŪS LEIDINIAI IR INFORMACINĖ MEDŽIAGA
25. Informacinė medžiaga (lankstinukai, brošiūros, informaciniai lapeliai, biuleteniai ir kita) skirta galimiems pareiškėjams, projektų vykdytojams bei tikslinėms grupėms ir visuomenei informuoti apie bendrą Lietuvos Respublikos ir EIF paramą bei jos rezultatus.
26. Informacinėje medžiagoje apie EIF paramą turi būti aiškiai nurodytas ES dalyvavimas, projekto vykdytojas ar institucija, atsakinga už informacijos turinį. EIF parama turi būti nurodoma naudojant ES, projekto vykdytojo ir jo partnerių (jeigu taikoma) ženklus. Galima naudoti (bet nėra privaloma) ir atsakingos institucijos ženklą. Informacinėje medžiagoje taip pat rekomenduojama nurodyti projekto įgyvendinamą prioritetą ir veiksmą.
27. Informacinėje medžiagoje ES, atsakingos institucijos (jeigu naudojama), projekto vykdytojo, jo partnerių (jeigu taikoma) ženklai turi būti pateikiami tituliniame lape ar viršelyje. Ženklus reikia išdėstyti tokia tvarka: ES, atsakingos institucijos (jeigu naudojamas), projekto vykdytojo ir jo partnerių (jeigu taikoma) ženklai. Prie ES ženklo gali būti rašoma „Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga“ arba „Europos Sąjunga“. Taip pat rekomenduojama nurodyti fondo, iš kurio skiriama parama, pavadinimą – „Europos fondas trečiųjų šalių piliečių integracijai“.
28. Informacinė medžiaga elektroninėmis priemonėmis (tinklalapiuose) teikiama vadovaujantis šių Taisyklių 26 ir 27 punktų nuostatomis.
VI. INFORMACINIAI RENGINIAI
30. Informaciniai renginiai (spaudos konferencijos, seminarai, mokymai, konsultacijos, diskusijos, parodos ir kiti renginiai, susiję su EIF parama) skirti galimiems pareiškėjams, projektų vykdytojams bei tikslinėms grupėms ir visuomenei informuoti apie bendrą Lietuvos Respublikos ir EIF paramą bei jos rezultatus.
31. Informaciniuose renginiuose turi būti aiškiai nurodoma EIF parama. Informacinių renginių patalpose rekomenduojama pastatyti ar pakabinti ES ir Lietuvos Respublikos vėliavas (vėliavėles).
32. ES ženklas taip pat turi būti naudojamas ant dalinamosios ar rodomosios medžiagos. Prie ES ženklo galima rašyti „Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga“ arba „Europos Sąjunga“. Taip pat siūloma nurodyti fondo, iš kurio projektas gauna paramą, pavadinimą – „Europos fondas trečiųjų šalių piliečių integracijai“. Taip pat galima nurodyti projekto vykdytojo ir (ar) atsakingos institucijos ženklus. Naudotini variantai:
VII. PRANEŠIMAI ŽINIASKLAIDAI
33. Pranešimuose žiniasklaidai turėtų būti nurodomi projekto tikslai, laukiami projekto rezultatai, įgyvendinimo principai, paramos projektui šaltiniai ir jos dydis, EIF prioritetas ir veiksmas, kuriuos įgyvendina projektas. Pranešimus žiniasklaidai siūloma platinti projekto įgyvendinimo pradžioje ir pabaigoje, taip pat informuoti apie svarbius tarpinius veiksmus ar rezultatus.
34. Pranešimuose žiniasklaidai turi būti nurodoma, kad projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga. Prie ES ženklo naudojami užrašai: „Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga“ arba „Europos Sąjunga“. Taip pat galima nurodyti fondo, iš kurio skiriama parama, pavadinimą – „Europos fondas trečiųjų šalių piliečių integracijai“. Pranešimuose žiniasklaidai naudoti atsakingos institucijos ženklą neprivaloma. Ženklų naudojimas:
VIII. REPREZENTACINĖS PREKĖS
35. Reprezentacinės prekės (reklaminė ar suvenyrinė atributika: puodeliai, rašikliai, maišeliai, marškinėliai, užrašų knygelės ir pan., susijusi su EIF parama) yra skirtos galimiems pareiškėjams, projektų vykdytojams, tikslinių grupių atstovams, įvairioms suinteresuotoms institucijoms ir visuomenei informuoti apie EIF teikiamą paramą.
36. Ženklų naudojimas ant reprezentacinių prekių:
36.1. ES ženklas. Jeigu naudojamas tik vienas europinis ženklas (ES vėliavėlė), būtina nurodyti, kad projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga. Prie ES ženklo naudojami užrašai: „Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga“ arba „Europos Sąjunga“. Taip pat galima nurodyti fondo, iš kurio skiriama parama, pavadinimą – „Europos fondas trečiųjų šalių piliečių integracijai“. Tačiau jeigu reprezentacinės prekės plotis mažesnis nei 1,5 cm, pakanka vien tik ES ženklo be užrašo.
36.2. ES, projekto vykdytojo ir jo partnerių (jeigu taikoma) ženklai. Dažniausiai visi ženklai naudojami ant tokios atributikos: užrašų knygelių, diplomų, garbės raštų, kvietimų, renginių dalyvių kortelių, aplankų ir pan. Rekomenduojama prie ES ženklo nurodyti, kad projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga.
IX. INFORMAVIMO IR VIEŠINIMO ETAPAI
38. Tikslinių grupių informavimas turėtų būti vykdomas visu EIF programos įgyvendinimo laikotarpiu. Svarbiais EIF programos, atskirų prioritetų, veiksmų ar projektų įgyvendinimo etapais būtina intensyvinti informavimo bei viešinimo veiklą. Siekiant kuo geresnių rezultatų, turėtų būti naudojamos skirtingos, viena kitą papildančios ir stiprinančios informavimo ir viešinimo priemonės.
39. Atsakingos ir įgaliotos institucijų informavimo ir viešinimo etapai:
39.1. laikotarpis iki kvietimo teikti projektų paraiškas EIF programos paramai gauti (metinės programos, gairės pareiškėjams, atitinkamos taisyklės skelbiamos „Valstybės žiniose“ ir tinklalapiuose www.socmin.lt; www.esf.lt);
39.2. kvietimo teikti projektų paraiškas EIF programos paramai gauti paskelbimas (skelbiamas „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“, pasirinktame dienraštyje ir tinklalapiuose www.socmin.lt; www.esf.lt);
39.3. laikotarpis, kai įvertinamos projektų paraiškos EIF programos paramai gauti ir sukviečiamas EIF projektų atrankos ir priežiūros komitetas (sprendimas dėl paramos suteikimo skelbiamas tinklalapyje www. socmin.lt);
39.4. laikotarpis, kai pasirašomos paramos teikimo sutartys (Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sprendimo dėl paramos skyrimo kopija skelbiama tinklalapyje www.socmin.lt; įgaliota institucija individualiai išsiunčia sprendimo kopiją kiekvienam pareiškėjui);
Papunkčio pakeitimai:
Nr. A1-487, 2009-08-05, Žin., 2009, Nr. 98-4131 (2009-08-18), i. k. 1092230ISAK00A1-487
Nr. A1-678, 2009-12-15, Žin., 2009, Nr. 150-6742 (2009-12-19), i. k. 1092230ISAK00A1-678
40. Kitais svarbiais EIF programos įgyvendinimo etapais aktuali informacija skelbiama tinklalapiuose www.socmin.lt ir www.esf.lt
X. PRANEŠIMAI GALIMIEMS PAREIŠKĖJAMS IR PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS
42. Visuose pranešimuose apie EIF paramą, kuriuos atsakinga ir įgaliota institucijos siunčia galimiems pareiškėjams, projektų vykdytojams ar tikslinėms grupėms, būtina nurodyti, kad veiksmai iš dalies finansuojami EIF lėšomis.
43. Gairėse pareiškėjams, projektų paraiškų formose, sutartyse, skelbimuose, ataskaitose ir kituose susijusiuose dokumentuose turi būti naudojamas ES ženklas, kuris dedamas pirmojo lapo viršuje. ES ženklas gali būti naudojamas:
XI. TIKSLINĖS GRUPĖS
44. Pagrindinės informavimo apie EIF programos paramą ir suteiktos paramos viešinimo tikslinės grupės yra šios:
44.2. visuomenė. Visuomenės nuomonė apie EIF programos įgyvendinimą ir EIF programos lėšų naudojimą formuoja bendrą įvaizdį apie šalies gebėjimą administruoti EIF programos lėšas ir tokiu būdu prisideda prie sėkmingo EIF programos lėšų panaudojimo. Bendras nepasitikėjimas valstybės institucijomis, mažas informuotumo lygis, vėluojanti informacija, jos fragmentiškumas sudaro administravimo skaidrumo stokos įspūdį ir formuoja nepalankų visuomenės požiūrį. Aukštas informuotumo lygis gali paskatinti aktyvesnį dalyvavimą programoje ir geresnius jos įgyvendinimo rezultatus;
44.3. visuomenės nuomonės formuotojai:
44.3.1. viešosios informacijos platintojai – tai ne tik informacijos šaltinis, bet ir tikslinė grupė. Viešosios informacijos platintojai turi patys gerai suprasti EIF programos lėšų administravimo principus, eigą, pasekmes, kad galėtų aiškinti, interpretuoti ir teisingai pateikti informaciją visuomenei bei atskiroms jos grupėms. Svarbu teikti informaciją regionų visuomenės informavimo priemonėms, kadangi jos tiesiogiai ir greičiausiai pasiekia tuos šalies gyventojus, kurie turi mažiau galimybių gauti informacijos apie EIF programos paramą;
44.3.2. valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, įmonių atstovai, kurie pagal savo kompetenciją atstovauja visuomenės bei atskirų tikslinių grupių interesams;
44.3.3. socialiniai-ekonominiai ir kiti partneriai, organizacijos, atstovaujančios plačiausiems visuomenės sluoksniams ir susijusios su atskirais galimų pareiškėjų ir projektų vykdytojų pogrupiais;
XII. INFORMAVIMO VEIKLOS PRIEŽIŪRA
45. Informavimo veiklos įgyvendinimą programos lygmeniu privalo užtikrinti atsakinga institucija, projektų lygmeniu – įgaliota institucija.
46. Pagrindiniai kriterijai vertinant informavimo ir viešinimo rezultatus – pareiškėjų suinteresuotumas, rengiamų projektų kokybė ir visuomenės nuomonė.
XIII. INFORMAVIMO IR VIEŠINIMO VEIKLOS FINANSAVIMAS
48. Lėšos institucijoms, atliekančioms EIF programos informavimo ir viešinimo veiklą, skiriamos iš EIF programos techninės pagalbos lėšų.
XIV. TECHNINIAI ŽENKLŲ IR UŽRAŠŲ GAMYBOS REIKALAVIMAI
50. Visose informavimo ir viešinimo priemonėse, kurių imamasi informuojant apie EIF programos paramą ar ją viešinant, turi būti naudojamas ES ženklas. Naudojant šį ženklą, turi būti laikomasi nustatytų reikalavimų dėl spalvų, proporcijų ir jų išdėstymo.
51. ES ženklas yra mėlynas stačiakampis, kurio ilgis 1,5 karto didesnis už plotį, jame ratu lygiais intervalais išdėstyta 12 geltonų žvaigždžių. Įsivaizduojamo žvaigždžių sudaromo apskritimo centras yra stačiakampio įstrižainių susikirtimo taškas, o jo spindulys lygus 1/3 stačiakampio pločio.
52. Vaizduojamos žvaigždės yra penkiakampės; jų kampai liečiasi prie įsivaizduojamo apskritimo, kurio spindulys lygus 1/18 stačiakampio pločio, kraštinės. Visos žvaigždės vertikalios – vienas žvaigždės kampas nukreiptas į viršų, o du apatiniai kampai yra vienoje horizontalioje linijoje. Žvaigždės išdėstytos taip, kaip valandos laikrodžio ciferblate. Žvaigždžių skaičius yra pastovus – 12. ES ženklo dydžio ir žvaigždžių išdėstymo reikalavimai pateikti šių Taisyklių 1 priede.
53. Naudojamos šios ES ženklo spalvos: vėliavos fono – mėlyna (Pantone Reflex Blue, RGB 0/0/153, CMYK 100/80/0/0), žvaigždžių – geltona (Pantone Yellow, RGB 255/204/0, CMYK 0/0/100/0). ES ženklo naudotini variantai pateikti šių Taisyklių 1 ir 2 prieduose.
54. Reklaminiams spaudos maketams, lauko bei vidaus reklamai rekomenduojama naudoti Helvetica šeimų šriftus. Standartinei dokumentacijai taip pat naudojami Helvetica šeimos šriftai. Elektroninėje leidyboje naudojami Arial šriftai.
55. Pageidautina ES ženklą spausdinti ant balto pagrindo. Reikėtų vengti daugiaspalvių pagrindų, ypač spalvų, nesiderinančių su mėlyna ir geltona. Jeigu ženklas spausdinamas (klijuojamas) ant spalvoto paviršiaus, rekomenduojamas baltas jo apvadas, kurio plotis sudaro 1/25 stačiakampio ploto. Naudotini variantai pateikti šių Taisyklių 1–3 prieduose.
56. Projekto vykdytojas gali naudoti atsakingos institucijos ženklą (šių Taisyklių 4 priedas). Kokiais atvejais rekomenduojama naudoti šį ženklą, nurodyta šių Taisyklių IV–X skyriuose.
57. Dokumentuose, pranešimuose projektų vykdytojams, projektų paraiškose, skelbimuose ir kituose dokumentuose galima naudoti juodos ir baltos spalvos visus aukščiau minėtus ženklus. Ant tamsaus pagrindo naudojamas baltas ženklas.
XV. ĮGALIOTOS INSTITUCIJOS VIEŠINIMO PLANAS
59. Įgaliota institucija teikia atsakingai institucijai metinius informavimo ir viešinimo veiklos planus iki kiekvienų metų sausio 31 d. (šių Taisyklių 5 priedas).
60. Gavęs įgaliotos institucijos informavimo ir viešinimo planą, atsakingos institucijos EIF programos koordinatorius:
60.1. susipažįsta su pateiktu planu, teikia pasiūlymus dėl plano koregavimo ir suderina juos su įgaliota institucija;
60.2. parengia galutinį įgaliotos ir atsakingos institucijų informavimo ir viešinimo planą ateinantiems metams;
60.3. patvirtintą informavimo ir viešinimo planą pateikia įgaliotai institucijai kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministro įgalioto asmens pasirašytu lydraščiu.
Papunkčio pakeitimai:
Nr. A1-487, 2009-08-05, Žin., 2009, Nr. 98-4131 (2009-08-18), i. k. 1092230ISAK00A1-487
61. Iki einamųjų metų kovo 1 d. gavęs įgaliotos institucijos informavimo ir viešinimo plano įvykdymo ataskaitą už praėjusius metus, atsakingos institucijos EIF programos koordinatorius įvertina praėjusių metų plano vykdymą ir patvirtina ataskaitą. Įgaliota institucija viešinimo veiklos įvykdymo ataskaitą teikia laisva forma pagal viešinimo plane numatytus įsipareigojimus.
XVI. ATSAKINGOS INSTITUCIJOS ATSISKAITYMAS UŽ VIEŠINIMO VEIKLĄ
62. Atsakinga institucija už savo ir įgaliotos institucijos viešinimo veiklą atsiskaito, teikdama pažangos ir galutines ataskaitas Europos Komisijai. Rengdama ataskaitas, atsakinga institucija vadovaujasi 2007 m. birželio 25 d. Tarybos sprendimo Nr. 2007/435/EB dėl Europos fondo trečiųjų šalių piliečių integracijai 2007–2013 m. laikotarpiui pagal Solidarumo ir migracijos srautų valdymo bendrąją programą įsteigimo (OL L 168, 2007 06 28, p. 18) 25 straipsnio (o) punktu ir 48 straipsnio 1 dalimi.
Informavimo apie Europos fondo trečiųjų
šalių piliečių integracijai programos
Lietuvoje paramą ir suteiktos paramos
viešinimo taisyklių
1 priedas
ES vėliavos dydžio ir žvaigždžių išdėstymo reikalavimai
___________________
Informavimo apie Europos fondo trečiųjų
šalių piliečių integracijai programos
Lietuvoje paramą ir suteiktos paramos
viešinimo taisyklių
2 priedas
Naudotini ES ženklo variantai ir pasitaikančios klaidos
2. ES ženklo naudojimo klaidos
Žvaigždės išdėstytos ne taip, kaip laikrodžio valandos |
Žvaigždės išdėstytos ne ant vertikalios ašies |
Ženklas apverstas |
___________________
Informavimo apie Europos fondo trečiųjų
šalių piliečių integracijai programos
Lietuvoje paramą ir suteiktos paramos
viešinimo taisyklių
3 priedas
ES ženklo vartojimas ant dokumentų
___________________
Informavimo apie Europos fondo trečiųjų
šalių piliečių integracijai programos
Lietuvoje paramą ir suteiktos paramos
viešinimo taisyklių
4 priedas
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos logotipas
___________________
Informavimo apie Europos fondo trečiųjų
šalių piliečių integracijai programos
Lietuvoje paramą ir suteiktos paramos
viešinimo taisyklių
5 priedas
(Europos fondo trečiųjų šalių piliečių integracijai programos Lietuvoje informavimo ir viešinimo veiksmų metinio plano forma)
EUROPOS FONDO TREČIŲJŲ ŠALIŲ PILIEČIŲ INTEGRACIJAI PROGRAMOS LIETUVOJE INFORMAVIMO IR VIEŠINIMO VEIKSMŲ 20_ M. METINIS PLANAS
Priemonė |
Tikslinės grupės |
Planuojamas rezultatas |
Atsakingas vykdytojas* |
Įgyvendinimo laikas |
|
1. Leidiniai |
1.1. pvz., lankstinukai |
|
|
|
|
1.2. |
|
|
|
|
|
2. Vaizdinio poveikio priemonės |
2.1. pvz., vaizdinio poveikio priemonės apie EIF programos paramą |
|
|
|
|
2.2. logotipas |
|
|
|
|
|
3. Renginiai |
3.1. pvz., seminarai |
|
|
|
|
3.2. pvz., mokymai |
|
|
|
|
|
3.2.1. |
|
|
|
|
|
3.2.2. |
|
|
|
|
|
3.2.3. |
|
|
|
|
|
4. Informacijos pateikimas internete |
4.1. ESFA tinklalapio (EIF skilties www.esf.lt) atnaujinimas |
|
|
|
|
4.2. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tinklalapio http://esf.socmin.lt/atnaujinimas |
|
|
|
|
___________________
* Naudojami sutrumpinimai:
SADM – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (atsakinga institucija);
ESFA – Paramos fondas Europos socialinio fondo agentūra (įgaliota institucija);
EIF – Europos fondas trečiųjų šalių piliečių integracijai
_________________
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Įsakymas
Nr. A1-487, 2009-08-05, Žin., 2009, Nr. 98-4131 (2009-08-18), i. k. 1092230ISAK00A1-487
Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2008 m. liepos 3 d. įsakymo Nr. A1-226 "Dėl Informavimo apie Europos fondo trečiųjų šalių piliečių integracijai programos Lietuvoje paramą ir suteiktos paramos viešinimo taisyklių patvirtinimo" pakeitimo
2.
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Įsakymas
Nr. A1-678, 2009-12-15, Žin., 2009, Nr. 150-6742 (2009-12-19), i. k. 1092230ISAK00A1-678
Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2008 m. liepos 3 d. įsakymo Nr. A1-226 "Dėl Informavimo apie Europos fondo trečiųjų šalių piliečių integracijai programos Lietuvoje paramą ir suteiktos paramos viešinimo taisyklių patvirtinimo" pakeitimo