Suvestinė redakcija nuo 2013-01-01 iki 2015-12-31

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2010, Nr. 68-3431; Žin. 2010, Nr.71-0, i. k. 11020AAISAK00VAS-14

 

AUDITO IR APSKAITOS TARNYBOS DIREKTORIAUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL 5-OJO VERSLO APSKAITOS STANDARTO „PINIGŲ SRAUTŲ ATASKAITA“ TVIRTINIMO

 

2010 m. birželio 4 d. Nr. VAS-14

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymo (Žin., 2001, Nr. 99-3515) 3 straipsnio 4 dalimi ir atsižvelgdamas į Apskaitos standartų komiteto 2010 m. gegužės 27 d. nutarimą Nr. 24-12-1.4:

1. T v i r t i n u 5-ąjį verslo apskaitos standartą „Pinigų srautų ataskaita“ (pridedama).

2. P r i p a ž į s t u netekusiais galios:

2.1. Viešosios įstaigos Lietuvos Respublikos apskaitos instituto standartų tarybos 2003 m. gruodžio 18 d. nutarimo Nr. 1 „Dėl apskaitos standartų patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 20-616) 5 punktą;

2.2. Viešosios įstaigos Lietuvos Respublikos apskaitos instituto direktoriaus 2006 m. lapkričio 20 d. įsakymą Nr. VAS-13 „Dėl 5-ojo verslo apskaitos standarto „Pinigų srautų ataskaita“ pakeitimo“ (Žin., 2006, Nr. 127-4883).

Šis įsakymas įsigalioja 2011 m. sausio 1 d.

 

 

 

Direktorius                                                                                    Audrius Linartas


PATVIRTINTA

Viešosios įstaigos Audito

ir apskaitos tarnybos direktoriaus

2010 m. birželio 4 d. įsakymu Nr. VAS-14

 

5-ASIS VERSLO APSKAITOS STANDARTAS „PINIGŲ SRAUTŲ ATASKAITA“

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šio standarto tikslas – nurodyti, kaip turi būti pateikiama informacija apie įmonės pinigų ir pinigų ekvivalentų pasikeitimus per ataskaitinį laikotarpį.

2. Šis standartas nustato pinigų srautų ataskaitos sudarymo, pinigų srautų klasifikavimo į pagrindinės, investicinės ir finansinės veiklos pinigų srautus tvarką, pavyzdines ataskaitų, išskyrus konsoliduotąsias ir kai kurių specialiųjų sričių įmonių pinigų srautų ataskaitų, kurių formos pateikiamos tų įmonių apskaitai skirtuose standartuose, formas. Pavyzdinės pinigų srautų ataskaitų formos pateikiamos šio standarto prieduose:

2.1. visoms įmonėms, išskyrus valstybės ir savivaldybės įmones – 1 ir 2 prieduose;

2.2. valstybės ir savivaldybės įmonėms – 3 ir 4 prieduose.

 

II. PAGRINDINĖS SĄVOKOS

 

3. Pagrindinės šio standarto sąvokos:

3.1. Finansinės veiklos pinigų srautai – pinigų srautai, susidarantys pakitus įmonės nuosavam kapitalui ir dėl skolinimosi atsiradusiems įsipareigojimams.

3.2. Investicinės veiklos pinigų srautai – pinigų srautai, susidarantys įsigijus investavimo objektų ar juos perleidus.

3.3. Nerealizuotas valiutos kursų pokytis – valiutinių straipsnių likučių perkainojimo rezultatas paskutinę ataskaitinio laikotarpio dieną.

3.4. Pagrindinės veiklos pinigų srautai – pinigų srautai, susidarantys iš įmonės veiklos, išskyrus finansinę ir investicinę veiklą.

3.5. Pinigų ekvivalentai – trumpalaikės (iki trijų mėnesių) likvidžios investicijos, kurios gali būti greitai iškeičiamos į tam tikras pinigų sumas ir kurių vertės pokyčio rizika yra nereikšminga. Investicijos į nuosavybės vertybinius popierius nepriskiriamos prie pinigų ekvivalentų.

3.6. Pinigų srautai – pinigų ir pinigų ekvivalentų įplaukos ir išmokos per ataskaitinį laikotarpį.

3.7. Realizuotas valiutos kursų pokytis – valiutinių ūkinių operacijų rezultatas, susidarantis dėl nevienodo valiutos kurso ūkinės operacijos registravimo ir atsiskaitymo dieną.

 

III. PINIGŲ SRAUTŲ GRUPAVIMAS

 

4. Ataskaitinio laikotarpio pinigų srautai pinigų srautų ataskaitoje turi būti grupuojami pagal pagrindinę, investicinę ir finansinę veiklą.

5. Pinigais šiame standarte suprantami pinigai įmonės kasoje ir bankų sąskaitose. Bet koks pinigų išmokėjimas šiame standarte laikomas išmokomis.

6. Pinigų srautus įmonės grupuoja pačios, atsižvelgdamos į savo veiklos pobūdį ir šio standarto reikalavimus.

7. Iš investicinės ir finansinės veiklos atsirandantys palūkanų ir dividendų pinigų srautai turi būti pateikiami atskirai. Jie gali būti grupuojami į įmonės pagrindinės, investicinės arba finansinės veiklos pinigų srautus. Gauti bei išmokėti dividendai ir palūkanos gali būti priskiriami pagrindinės veiklos pinigų srautams arba gauti dividendai ir palūkanos gali būti priskiriami investicinei veiklai, o sumokėti – finansinei veiklai. Apskaitos politikoje turi būti numatyta, kur pateikiami tokio pobūdžio pinigų srautai.

8. Atskira ūkinė operacija gali sukurti pinigų srautus, kurie gali būti klasifikuojami skirtingai. Pavyzdžiui, kai grąžinant paskolą grąžinamoji suma apima ne tik paskolos dalį, bet ir palūkanas, palūkanos gali būti priskirtos prie įmonės pagrindinės veiklos, o grąžinama paskolos dalis – prie finansinės veiklos pinigų srautų.

 

IV. PAGRINDINĖ ĮMONĖS VEIKLA

 

9. Įmonės pagrindinės veiklos pinigų srautai parodo, kiek pagrindinė (gamybinė, prekybinė, paslaugų teikimo) įmonės veikla, išskyrus investicinę ir finansinę, gali kurti pinigų srautus. Šie pinigų srautai yra pagrindinis finansavimo šaltinis, leidžiantis palaikyti ir plėtoti įmonės veiklą, grąžinti paskolas, išmokėti dividendus bei daryti naujas investicijas.

10. Įmonės pagrindinės veiklos pinigų įplaukų pavyzdžiai:

10.1. pinigų įplaukos pardavus prekes ir suteikus paslaugas;

10.2. pinigų įplaukos, susijusios su komisiniais mokesčiais, honorarais ir kitomis pajamomis;

10.3. pinigų įplaukos, gautos pirkėjams iš anksto sumokėjus už prekes;

10.4. pinigų įplaukos, gautos susigrąžinus prekybines skolas;

10.5. gautos draudimo išmokos;

10.6. pinigų įplaukos pardavus įsigytus kitų įmonių vertybinius popierius (pavyzdžiui, akcijas, obligacijas) ir kitas investicijas (jei šios įplaukos pagal apskaitos politiką priskiriamos prie pagrindinės veiklos);

10.7. iš kitų įmonių gauti dividendai (jei šios įplaukos pagal apskaitos politiką priskiriamos prie pagrindinės veiklos);

10.8. gautos palūkanos (jei šios įplaukos pagal apskaitos politiką priskiriamos prie pagrindinės veiklos).

11. Įmonės pagrindinės veiklos pinigų išmokų pavyzdžiai:

11.1. pinigų išmokos žaliavų, prekių ir paslaugų tiekėjams;

11.2. pinigų išmokos įmonės darbuotojams;

11.3. sumokėti mokesčiai;

11.4. sumokėtos draudimo įmokos;

11.5. sumokėti dividendai (jei šios išmokos pagal apskaitos politiką priskiriamos prie pagrindinės veiklos);

11.6. sumokėtos palūkanos (jei šios išmokos pagal apskaitos politiką priskiriamos prie pagrindinės veiklos).

12. Jei pardavus įsigytus kitų įmonių vertybinius popierius (pavyzdžiui, akcijas, obligacijas) ir kitas investicijas pagal apskaitos politiką pinigų įplaukos priskiriamos pagrindinei veiklai, tai perkant kitų įmonių vertybinius popierius ir kitas investicijas pinigų išmokos taip pat priskiriamos pagrindinei veiklai.

 

V. INVESTICINĖ ĮMONĖS VEIKLA

 

13. Investicinės veiklos pinigų srautai parodo pinigų sumas, per ataskaitinį laikotarpį išleistas įsigyjant investicijas, taip pat pinigų įplaukas tokias investicijas perleidžiant.

14. Įmonės investicinės veiklos pinigų įplaukų pavyzdžiai:

14.1. pinigų įplaukos perleidžiant nematerialųjį ir ilgalaikį materialųjį turtą;

14.2. pinigų įplaukos susigrąžinant paskolas iš trečiųjų asmenų;

14.3. pinigų įplaukos pardavus kitų įmonių vertybinius popierius ir kitas investicijas (jei šios įplaukos pagal apskaitos politiką priskiriamos prie investicinės veiklos);

14.4. iš kitų įmonių gauti dividendai (jei šios įplaukos pagal apskaitos politiką priskiriamos prie investicinės veiklos);

14.5. gautos palūkanos už suteiktas paskolas ir investicijas (jei šios įplaukos pagal apskaitos politiką priskiriamos prie investicinės veiklos);

14.6. pinigų įplaukos susigrąžinant terminuotuosius indėlius, išskyrus trumpalaikes investicijas, kurios priskiriamos pinigų ekvivalentams.

15. Įmonės investicinės veiklos pinigų išmokų pavyzdžiai:

15.1. pinigų išmokos įsigyjant nematerialųjį ir ilgalaikį materialųjį turtą;

15.2. pinigų išmokos statant, rekonstruojant ar remontuojant ilgalaikį materialųjį turtą, kuriuo įmonė disponuoja ir kurio vertė yra didinama;

15.3. pinigų išmokos skolinant pinigus tretiesiems asmenims;

15.4. pinigų pervedimas į terminuotųjų indėlių sąskaitą, išskyrus trumpalaikes investicijas, kurios priskiriamos pinigų ekvivalentams.

16. Jei pardavus įsigytus kitų įmonių vertybinius popierius (pavyzdžiui, akcijas, obligacijas) ir kitas investicijas pagal apskaitos politiką pinigų įplaukos priskiriamos investicinei veiklai, tai perkant kitų įmonių vertybinius popierius ir kitas investicijas pinigų išmokos taip pat priskiriamos investicinei veiklai.

 

VI. FINANSINĖ ĮMONĖS VEIKLA

 

17. Įmonės finansinės veiklos pinigų srautai parodo, kaip per ataskaitinį laikotarpį įmonė naudojosi išoriniais finansavimo šaltiniais.

18. Įmonės finansinės veiklos pinigų įplaukų pavyzdžiai:

18.1. pinigų įplaukos išleidžiant visų rūšių akcijas;

18.2. pinigų įplaukos išleidžiant obligacijas ir kitus vertybinius popierius;

18.3. pinigų įplaukos skolinantis (neatsižvelgiant į grąžinimo terminą) iš trečiųjų asmenų (tarp jų ir kredito įstaigų);

18.4. pinigais gautos dotacijos, skirtos įsigyti ilgalaikį turtą.

19. Įmonės finansinės veiklos pinigų išmokų pavyzdžiai:

19.1. pinigų išmokos, sumokamos už superkamas savas akcijas;

19.2. sumokėti dividendai (jei šios išmokos pagal apskaitos politiką priskiriamos prie finansinės veiklos);

19.3. pinigų išmokos, sumokamos išperkant anksčiau įmonės išleistas obligacijas ir kitus vertybinius popierius;

19.4. paskolų grąžinimas;

19.5. už paskolas sumokėtos palūkanos (jei šios išmokos pagal apskaitos politiką priskiriamos prie finansinės veiklos);

19.6. pinigų išmokos už lizingą (finansinę nuomą).

 

VII. ĮMONĖS PAGRINDINĖS VEIKLOS PINIGŲ SRAUTŲ PATEIKIMAS

 

20. Įmonės pagrindinės veiklos pinigų srautai gali būti pateikiami tiesioginiu arba netiesioginiu būdu.

21. Tiesioginiu būdu pateikiant pagrindinės veiklos pinigų srautus, ataskaitoje parodomos apibendrintos pinigų įplaukos ir pinigų išmokos per ataskaitinį laikotarpį.

22. Pinigų srautų ataskaitą rengiant tiesioginiu būdu, duomenys apie pinigų įplaukas ir išmokas pateikiami kartu su pridėtinės vertės mokesčiu. Duomenys apie pinigų įplaukas ir išmokas gali būti gaunami:

22.1. iš apskaitos įrašų, t. y. apibendrinant pinigų apyvartas;

22.2. perskaičiuojant pelno (nuostolių) ataskaitos rodiklius (pajamas ir sąnaudas) į pinigų įplaukas ir išmokas.

23. Netiesioginiu būdu pateikiant pagrindinės veiklos pinigų srautus, ataskaitinio laikotarpio grynasis pelnas (nuostoliai) perskaičiuojamas į ataskaitinio laikotarpio pinigų kiekį, gautą arba išleistą pagrindinėje įmonės veikloje.

24. Pinigų srautų ataskaitoje pateikiant pinigų srautus, dėmesys turi būti kreipiamas į turinį ir ekonominę esmę, o ne tik į formalius pateikimo reikalavimus. Įmonės, siekdamos tiksliau parodyti ataskaitinio laikotarpio pinigų srautus, į ataskaitą gali įtraukti papildomus straipsnius arba išbraukti nenaudojamus.

 

VIII. ĮMONĖS INVESTICINĖS IR FINANSINĖS VEIKLOS PINIGŲ SRAUTŲ PATEIKIMAS

 

25. Investicinės ir finansinės veiklos pinigų įplaukos ir išmokos per ataskaitinį laikotarpį pinigų srautų ataskaitoje atskleidžiamos atskirai, išskyrus atvejus, kai pinigų srautai pateikiami grynąja verte. Šių pinigų srautų pateikimas tiesioginiu ir netiesioginiu būdu rengiamose pinigų srautų ataskaitose nesiskiria, kadangi šios pinigų srautų ataskaitos dalys rengiamos tik tiesioginiu būdu.

26. Pinigų srautai, atsirandantys iš dukterinių įmonių ir kitų verslo subjektų įsigijimo ir perleidimo, turi būti pateikiami atskirai, kaip investicinės veiklos pinigų srautai.

 

IX. NEPINIGINIAI SANDORIAI

 

27. Investiciniai bei finansiniai sandoriai, nesusiję su pinigų įplaukomis ar išmokomis per ataskaitinį laikotarpį, pinigų srautų ataskaitoje neturi būti parodomi. Informacija apie šiuos sandorius turi būti pateikiama aiškinamajame rašte.

28. Kai kurie investiciniai ir finansiniai sandoriai turi įtakos įmonės nuosavo kapitalo, įsipareigojimų ir turto pasikeitimams, tačiau nedaro poveikio ataskaitinio laikotarpio pinigų srautams. Dėl šios priežasties tokie sandoriai nepateikiami pinigų srautų ataskaitoje, bet aprašomi aiškinamojo rašto pastabose.

29. Nepiniginių sandorių pavyzdžiai:

29.1. dalies įmonės skolų pavertimas kapitalu;

29.2. ilgalaikio turto įsigijimas skolon, įskaitant įsigyjamą lizingo (finansinės nuomos) būdu;

29.3. ne pinigais gauta dotacija.

 

X. VALIUTINIAI STRAIPSNIAI

 

30. Pinigų įplaukos ir išmokos užsienio valiuta pinigų srautų ataskaitoje turi būti pateikiamos finansinių ataskaitų valiuta pagal pinigų gavimo (išmokėjimo) dienos valiutos keitimo kursą.

31. Realizuoto valiutos kursų pokyčio poveikis daro tiesioginę įtaką pinigų kiekiui, todėl turi būti parodomas pinigų srautų ataskaitoje.

32. Realizuotas valiutos kursų pokytis susidaro registruojant valiutines ūkines operacijas arba ūkinius įvykius, kai panaudojant, atgaunant arba padengiant valiutiniuose straipsniuose užregistruotas sumas valiutos kursas pasikeičia:

32.1. nuo ūkinės operacijos arba ūkinio įvykio pirminio pripažinimo dienos iki atsiskaitymo dienos, jei po ūkinės operacijos arba ūkinio įvykio pirminio pripažinimo finansinės ataskaitos dar nebuvo sudarytos, arba

32.2. nuo paskutinės praėjusio ataskaitinio laikotarpio dienos iki atsiskaitymo dienos, jei po ūkinės operacijos arba ūkinio įvykio pirminio pripažinimo finansinės ataskaitos jau buvo sudarytos.

33. Nerealizuoto valiutos kursų pokyčio įtaka, susijusi su investicinės ir finansinės veiklos pinigų srautais, nors ir nėra susijusi su pinigų gavimu ar išleidimu, taip pat turi būti pateikiama netiesioginiu būdu sudarytoje pinigų srautų ataskaitoje. Ji turėtų būti parodoma eilutėje „Finansinės investicinės veiklos rezultatų eliminavimas“ arba atskiroje eilutėje.

34. Nerealizuotas valiutos kursų pokytis yra valiutinių straipsnių perskaičiavimo dėl skirtingo valiutos kurso rezultatai:

34.1. paskutinę ataskaitinio laikotarpio dieną ir ūkinės operacijos arba ūkinio įvykio pirminio pripažinimo metu, jei po jo finansinės ataskaitos dar nebuvo sudarytos, arba

34.2. ataskaitinio ir praėjusio ataskaitinio laikotarpių paskutinę dieną, jei po ūkinės operacijos arba ūkinio įvykio pirminio pripažinimo finansinės ataskaitos jau buvo sudarytos.

35. Valiutos kurso pokyčio įtaka grynų pinigų ir pinigų ekvivalentų likučiui laikotarpio pabaigoje pateikiama pinigų srautų ataskaitoje atskira eilute, atskirai nuo pagrindinės, finansinės ir investicinės veiklos, kad būtų galima palyginti pinigų kiekį laikotarpio pradžioje ir pabaigoje.

 

XI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

36. Šis standartas taikomas sudarant 2011 m. sausio 1 d. ir vėliau prasidedančių ataskaitinių laikotarpių finansines ataskaitas. Standartas gali būti taikomas ir sudarant ankstesnių ataskaitinių laikotarpių finansines ataskaitas.

_________________


5-ojo verslo apskaitos standarto

„Pinigų srautų ataskaita“

1 priedas

 

(Pavyzdinė pinigų srautų ataskaitos, sudaromos tiesioginiu būdu, forma)

 

__________________________________________________________________________

(įmonės pavadinimas)

 

__________________________________________________________________________

(įmonės kodas, adresas, kiti duomenys)

 

(Tvirtinimo žyma)

 

20..... m. ................. d. PINIGŲ SRAUTŲ ATASKAITA

 

____________________ Nr. _____

(ataskaitos sudarymo data)

 

________________

(ataskaitinis laikotarpis)

_________________

(ataskaitos tikslumo lygis ir valiuta)

 

Eil. Nr.

Straipsniai

Pastabos Nr.

Finansiniai metai

Praėję finansiniai metai

I.

Pagrindinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

I.1.

Ataskaitinio laikotarpio pinigų įplaukos (su PVM)

 

 

 

I.1.1.

Pinigų įplaukos iš klientų

 

 

 

I.1.2.

Kitos įplaukos

 

 

 

I.2.

Ataskaitinio laikotarpio pinigų išmokos

 

 

 

I.2.1.

Pinigai, sumokėti žaliavų, prekių ir paslaugų tiekėjams (su PVM)

 

 

 

I.2.2.

Pinigų išmokos, susijusios su darbo santykiais

 

 

 

I.2.3.

Sumokėti į biudžetą mokesčiai

 

 

 

I.2.4.

Kitos išmokos

 

 

 

 

Grynieji pagrindinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

II.

Investicinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

II.1.

Ilgalaikio turto (išskyrus investicijas) įsigijimas

 

 

 

II.2.

Ilgalaikio turto (išskyrus investicijas) perleidimas

 

 

 

II.3.

Ilgalaikių investicijų įsigijimas

 

 

 

II.4.

Ilgalaikių investicijų perleidimas

 

 

 

II.5.

Paskolų suteikimas

 

 

 

II.6.

Paskolų susigrąžinimas

 

 

 

II.7.

Gauti dividendai, palūkanos

 

 

 

II.8.

Kiti investicinės veiklos pinigų srautų padidėjimai

 

 

 

II.9.

Kiti investicinės veiklos pinigų srautų sumažėjimai

 

 

 

 

Grynieji investicinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

III.

Finansinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

III.1.

Pinigų srautai, susiję su įmonės savininkais

 

 

 

III.1.1.

Akcijų išleidimas

 

 

 

III.1.2.

Savininkų įnašai nuostoliams padengti

 

 

 

III.1.3.

Savų akcijų supirkimas

 

 

 

III.1.4.

Dividendų išmokėjimas

 

 

 

III.2.

Pinigų srautai, susiję su kitais finansavimo šaltiniais

 

 

 

III.2.1.

Finansinių skolų padidėjimas

 

 

 

III.2.1.1.

Paskolų gavimas

 

 

 

III.2.1.2.

Obligacijų išleidimas

 

 

 

III.2.2.

Finansinių skolų sumažėjimas

 

 

 

III.2.2.1.

Paskolų grąžinimas

 

 

 

III.2.2.2.

Obligacijų supirkimas

 

 

 

III.2.2.3.

Sumokėtos palūkanos

 

 

 

III.2.2.4.

Lizingo (finansinės nuomos) mokėjimai

 

 

 

III.2.3.

Kitų įmonės įsipareigojimų padidėjimas

 

 

 

III.2.4.

Kitų įmonės įsipareigojimų sumažėjimas

 

 

 

III.2.5.

Kiti finansinės veiklos pinigų srautų padidėjimai

 

 

 

III.2.6.

Kiti finansinės veiklos pinigų srautų sumažėjimai

 

 

 

 

Grynieji finansinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

IV.

Valiutų kursų pasikeitimo įtaka grynųjų pinigų ir pinigų ekvivalentų likučiui

 

 

 

V.

Grynasis pinigų srautų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

VI.

Pinigai ir pinigų ekvivalentai laikotarpio pradžioje

 

 

 

VII.

Pinigai ir pinigų ekvivalentai laikotarpio pabaigoje

 

 

 

 

____________

(įmonės vadovo pareigų pavadinimas)

____________

(parašas)

_____________

(vardas ir pavardė)

 

______________

(vyriausiojo buhalterio (buhalterio) arba galinčio tvarkyti apskaitą kito asmens pareigų pavadinimas)

_______

(parašas)

______________

(vardas ir pavardė)

 

_________________

Priedo pakeitimai:

Nr. VAS-11, 2012-08-07, Žin., 2012, Nr. 95-4900 (2012-08-11), i. k. 11220AAISAK00VAS-11

 


5-ojo verslo apskaitos standarto

„Pinigų srautų ataskaita“

2 priedas

 

(Pavyzdinė pinigų srautų ataskaitos, sudaromos netiesioginiu būdu, forma)

 

__________________________________________________________________________

(įmonės pavadinimas)

__________________________________________________________________________

(įmonės kodas, adresas, kiti duomenys)

 

(Tvirtinimo žyma)

 

20..... m. ................ d. PINIGŲ SRAUTŲ ATASKAITA

 

____________________ Nr. _____

(ataskaitos sudarymo data)

 

________________

(ataskaitinis laikotarpis)

_________________

(ataskaitos tikslumo lygis ir valiuta)

 

Eil. Nr.

Straipsniai

Pastabos Nr.

Finansiniai metai

Praėję finansiniai metai

I.

Pagrindinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

I.1.

Grynasis pelnas (nuostoliai)

 

 

 

I.2.

Nusidėvėjimo ir amortizacijos sąnaudos

 

 

 

I.3.

Po vienerių metų gautinų sumų (padidėjimas) sumažėjimas

 

 

 

I.4.

Atsargų (padidėjimas) sumažėjimas

 

 

 

I.5.

Išankstinių apmokėjimų (padidėjimas) sumažėjimas

 

 

 

I.6.

Nebaigtų vykdyti sutarčių (padidėjimas) sumažėjimas

 

 

 

I.7.

Pirkėjų įsiskolinimo (padidėjimas) sumažėjimas

 

 

 

I.8.

Dukterinių ir asocijuotų įmonių skolų (padidėjimas) sumažėjimas

 

 

 

I.9.

Kitų gautinų sumų (padidėjimas) sumažėjimas

 

 

 

I.10.

Kito trumpalaikio turto (padidėjimas) sumažėjimas

 

 

 

I.11.

Ilgalaikių skolų tiekėjams ir gautų išankstinių apmokėjimų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

I.12.

Trumpalaikių skolų tiekėjams ir gautų išankstinių apmokėjimų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

I.13.

Pelno mokesčio įsipareigojimų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

I.14.

Su darbo santykiais susijusių įsipareigojimų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

I.15.

Atidėjinių padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

I.16.

Kitų mokėtinų sumų ir įsipareigojimų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

I.17.

Ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto perleidimo rezultatų eliminavimas

 

 

 

I.18.

Finansinės ir investicinės veiklos rezultatų eliminavimas

 

 

 

I.19.

Kitų nepiniginių straipsnių eliminavimas

 

 

 

 

Grynieji pagrindinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

II.

Investicinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

II.1.

Ilgalaikio turto (išskyrus investicijas) įsigijimas

 

 

 

II.2.

Ilgalaikio turto (išskyrus investicijas) perleidimas

 

 

 

II.3.

Ilgalaikių investicijų įsigijimas

 

 

 

II.4.

Ilgalaikių investicijų perleidimas

 

 

 

II.5.

Paskolų suteikimas

 

 

 

II.6.

Paskolų susigrąžinimas

 

 

 

II.7.

Gauti dividendai, palūkanos

 

 

 

II.8.

Kiti investicinės veiklos pinigų srautų padidėjimai

 

 

 

II.9.

Kiti investicinės veiklos pinigų srautų sumažėjimai

 

 

 

 

Grynieji investicinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

III.

Finansinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

III.1.

Pinigų srautai, susiję su įmonės savininkais

 

 

 

III.1.1.

Akcijų išleidimas

 

 

 

III.1.2.

Savininkų įnašai nuostoliams padengti

 

 

 

III.1.3.

Savų akcijų supirkimas

 

 

 

III.1.4.

Dividendų išmokėjimas

 

 

 

III.2.

Pinigų srautai, susiję su kitais finansavimo šaltiniais

 

 

 

III.2.1.

Finansinių skolų padidėjimas

 

 

 

III.2.1.1.

Paskolų gavimas

 

 

 

III.2.1.2.

Obligacijų išleidimas

 

 

 

III.2.2.

Finansinių skolų sumažėjimas

 

 

 

III.2.2.1.

Paskolų grąžinimas

 

 

 

III.2.2.2.

Obligacijų supirkimas

 

 

 

III.2.2.3.

Sumokėtos palūkanos

 

 

 

III.2.2.4.

Lizingo (finansinės nuomos) mokėjimai

 

 

 

III.2.3.

Kitų įmonės įsipareigojimų padidėjimas

 

 

 

III.2.4.

Kitų įmonės įsipareigojimų sumažėjimas

 

 

 

III.2.5.

Kiti finansinės veiklos pinigų srautų padidėjimai

 

 

 

III.2.6.

Kiti finansinės veiklos pinigų srautų sumažėjimai

 

 

 

 

Grynieji finansinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

IV.

Valiutų kursų pasikeitimo įtaka grynųjų pinigų ir pinigų ekvivalentų likučiui

 

 

 

V.

Grynasis pinigų srautų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

VI.

Pinigai ir pinigų ekvivalentai laikotarpio pradžioje

 

 

 

VII.

Pinigai ir pinigų ekvivalentai laikotarpio pabaigoje

 

 

 

 

____________

(įmonės vadovo pareigų pavadinimas)

____________

(parašas)

_____________

(vardas ir pavardė)

 

______________

(vyriausiojo buhalterio (buhalterio) arba galinčio tvarkyti apskaitą kito asmens pareigų pavadinimas)

_______

(parašas)

______________

(vardas ir pavardė)

 

_________________

Priedo pakeitimai:

Nr. VAS-11, 2012-08-07, Žin., 2012, Nr. 95-4900 (2012-08-11), i. k. 11220AAISAK00VAS-11

 


5-ojo verslo apskaitos standarto

„Pinigų srautų ataskaita“

3 priedas

 

(Pavyzdinė valstybės ir savivaldybės įmonių pinigų srautų ataskaitos, sudaromos tiesioginiu būdu, forma)

 

__________________________________________________________________________

(įmonės pavadinimas)

__________________________________________________________________________

(įmonės kodas, adresas, kiti duomenys)

 

(Tvirtinimo žyma)

 

20..... m. ................ d. PINIGŲ SRAUTŲ ATASKAITA

 

____________________ Nr. _____

(ataskaitos sudarymo data)

 

________________

(ataskaitinis laikotarpis)

_________________

(ataskaitos tikslumo lygis ir valiuta)

 

Eil. Nr.

Straipsniai

Pastabos Nr.

Finansiniai metai

Praėję finansiniai metai

I.

Pagrindinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

I.1.

Ataskaitinio laikotarpio pinigų įplaukos (su PVM)

 

 

 

I.1.1.

Pinigų įplaukos iš klientų

 

 

 

I.1.2.

Kitos įplaukos

 

 

 

I.2.

Ataskaitinio laikotarpio pinigų išmokos

 

 

 

I.2.1.

Pinigai, sumokėti žaliavų, prekių ir paslaugų tiekėjams (su PVM)

 

 

 

I.2.2.

Pinigų išmokos, susijusios su darbo santykiais

 

 

 

I.2.3.

Sumokėti į biudžetą mokesčiai

 

 

 

I.2.4.

Kitos išmokos

 

 

 

 

Grynieji pagrindinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

II.

Investicinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

II.1.

Ilgalaikio turto (išskyrus investicijas) įsigijimas

 

 

 

II.2.

Ilgalaikio turto (išskyrus investicijas) perleidimas

 

 

 

II.3.

Ilgalaikių investicijų įsigijimas

 

 

 

II.4.

Ilgalaikių investicijų perleidimas

 

 

 

II.5.

Paskolų suteikimas

 

 

 

II.6.

Paskolų susigrąžinimas

 

 

 

II.7.

Gautos palūkanos

 

 

 

II.8.

Kiti investicinės veiklos pinigų srautų padidėjimai

 

 

 

II.9.

Kiti investicinės veiklos pinigų srautų sumažėjimai

 

 

 

 

Grynieji investicinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

III.

Finansinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

III.1.

Pinigų srautai, susiję su įmonės savininkais

 

 

 

III.1.1.

Įmonės savininko kapitalo didinimas

 

 

 

III.2.

Pinigų srautai, susiję su kitais finansavimo šaltiniais

 

 

 

III.2.1.

Finansinių skolų padidėjimas

 

 

 

III.2.1.1.

Paskolų gavimas

 

 

 

III.2.2.

Finansinių skolų sumažėjimas

 

 

 

III.2.2.1.

Paskolų grąžinimas

 

 

 

III.2.2.2.

Sumokėtos palūkanos

 

 

 

III.2.2.3.

Lizingo (finansinės nuomos) mokėjimai

 

 

 

III.2.3.

Kitų įmonės įsipareigojimų padidėjimas

 

 

 

III.2.4.

Kitų įmonės įsipareigojimų sumažėjimas

 

 

 

III.2.5.

Kiti finansinės veiklos pinigų srautų padidėjimai

 

 

 

III.2.6.

Kiti finansinės veiklos pinigų srautų sumažėjimai

 

 

 

 

Grynieji finansinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

IV.

Valiutų kursų pasikeitimo įtaka grynųjų pinigų ir pinigų ekvivalentų likučiui

 

 

 

V.

Grynasis pinigų srautų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

VI.

Pinigai ir pinigų ekvivalentai laikotarpio pradžioje

 

 

 

VII.

Pinigai ir pinigų ekvivalentai laikotarpio pabaigoje

 

 

 

 

____________

(įmonės vadovo pareigų pavadinimas)

____________

(parašas)

_____________

(vardas ir pavardė)

 

______________

(vyriausiojo buhalterio (buhalterio) arba galinčio tvarkyti apskaitą kito asmens pareigų pavadinimas)

_______

(parašas)

______________

(vardas ir pavardė)

 

_________________

Priedo pakeitimai:

Nr. VAS-11, 2012-08-07, Žin., 2012, Nr. 95-4900 (2012-08-11), i. k. 11220AAISAK00VAS-11

 


5-ojo verslo apskaitos standarto

„Pinigų srautų ataskaita“

4 priedas

 

(Pavyzdinė valstybės ir savivaldybės įmonių pinigų srautų ataskaitos, sudaromos netiesioginiu būdu, forma)

 

__________________________________________________________________________

(įmonės pavadinimas)

__________________________________________________________________________

(įmonės kodas, adresas, kiti duomenys)

 

(Tvirtinimo žyma)

 

20..... m. ................ d. PINIGŲ SRAUTŲ ATASKAITA

 

____________________ Nr. _____

(ataskaitos sudarymo data)

 

________________

(ataskaitinis laikotarpis)

_________________

(ataskaitos tikslumo lygis ir valiuta)

 

Eil. Nr.

Straipsniai

Pastabos Nr.

Finansiniai metai

Praėję finansiniai metai

I.

Pagrindinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

I.1.

Grynasis pelnas (nuostoliai)

 

 

 

I.2.

Nusidėvėjimo ir amortizacijos sąnaudos

 

 

 

I.3.

Po vienerių metų gautinų sumų (padidėjimas) sumažėjimas

 

 

 

I.4.

Atsargų (padidėjimas) sumažėjimas

 

 

 

I.5.

Išankstinių apmokėjimų (padidėjimas) sumažėjimas

 

 

 

I.6.

Nebaigtų vykdyti sutarčių (padidėjimas) sumažėjimas

 

 

 

I.7.

Pirkėjų įsiskolinimo (padidėjimas) sumažėjimas

 

 

 

I.8.

Kitų gautinų sumų (padidėjimas) sumažėjimas

 

 

 

I.9.

Kito trumpalaikio turto (padidėjimas) sumažėjimas

 

 

 

I.10.

Ilgalaikių skolų tiekėjams ir gautų išankstinių apmokėjimų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

I.11.

Trumpalaikių skolų tiekėjams ir gautų išankstinių apmokėjimų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

I.12.

Pelno mokesčio įsipareigojimų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

I.13.

Su darbo santykiais susijusių įsipareigojimų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

I.14.

Atidėjinių padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

I.15.

Kitų mokėtinų sumų ir įsipareigojimų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

I.16.

Ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto perleidimo rezultatų eliminavimas

 

 

 

I.17.

Finansinės ir investicinės veiklos rezultatų eliminavimas

 

 

 

I.18.

Kitų nepiniginių straipsnių eliminavimas

 

 

 

 

Grynieji pagrindinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

II.

Investicinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

II.1.

Ilgalaikio turto (išskyrus investicijas) įsigijimas

 

 

 

II.2.

Ilgalaikio turto (išskyrus investicijas) perleidimas

 

 

 

II.3.

Ilgalaikių investicijų įsigijimas

 

 

 

II.4.

Ilgalaikių investicijų perleidimas

 

 

 

II.5.

Paskolų suteikimas

 

 

 

II.6.

Paskolų susigrąžinimas

 

 

 

II.7.

Gautos palūkanos

 

 

 

II.8.

Kiti investicinės veiklos pinigų srautų padidėjimai

 

 

 

II.9.

Kiti investicinės veiklos pinigų srautų sumažėjimai

 

 

 

 

Grynieji investicinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

III.

Finansinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

III.1.

Pinigų srautai, susiję su įmonės savininkais

 

 

 

III.1.1.

Įmonės savininko kapitalo didinimas

 

 

 

III.2.

Pinigų srautai, susiję su kitais finansavimo šaltiniais

 

 

 

III.2.1.

Finansinių skolų padidėjimas

 

 

 

III.2.1.1.

Paskolų gavimas

 

 

 

III.2.2.

Finansinių skolų sumažėjimas

 

 

 

III.2.2.1.

Paskolų grąžinimas

 

 

 

III.2.2.2.

Sumokėtos palūkanos

 

 

 

III.2.2.3.

Lizingo (finansinės nuomos) mokėjimai

 

 

 

III.2.3.

Kitų įmonės įsipareigojimų padidėjimas

 

 

 

III.2.4.

Kitų įmonės įsipareigojimų sumažėjimas

 

 

 

III.2.5.

Kiti finansinės veiklos pinigų srautų padidėjimai

 

 

 

III.2.6.

Kiti finansinės veiklos pinigų srautų sumažėjimai

 

 

 

 

Grynieji finansinės veiklos pinigų srautai

 

 

 

IV.

Valiutų kursų pasikeitimo įtaka grynųjų pinigų ir pinigų ekvivalentų likučiui

 

 

 

V.

Grynasis pinigų srautų padidėjimas (sumažėjimas)

 

 

 

VI.

Pinigai ir pinigų ekvivalentai laikotarpio pradžioje

 

 

 

VII.

Pinigai ir pinigų ekvivalentai laikotarpio pabaigoje

 

 

 

 

____________

(įmonės vadovo pareigų pavadinimas)

____________

(parašas)

_____________

(vardas ir pavardė)

 

______________

(vyriausiojo buhalterio (buhalterio) arba galinčio tvarkyti apskaitą kito asmens pareigų pavadinimas)

_______

(parašas)

______________

(vardas ir pavardė)

 

_________________

Priedo pakeitimai:

Nr. VAS-11, 2012-08-07, Žin., 2012, Nr. 95-4900 (2012-08-11), i. k. 11220AAISAK00VAS-11

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Audito ir apskaitos tarnyba, Įsakymas

Nr. VAS-11, 2012-08-07, Žin., 2012, Nr. 95-4900 (2012-08-11), i. k. 11220AAISAK00VAS-11

Dėl viešosios įstaigos Audito ir apskaitos tarnybos direktoriaus 2010 m. birželio 4 d. įsakymo Nr. VAS-14 "Dėl 5-ojo verslo apskaitos standarto "Pinigų srautų ataskaita" tvirtinimo" pakeitimo