Redagavo: Angonita Rupšytė (1999.06.14)

 

Nutarimas paskelbtas: Žin., 1991, Nr.23-632

 

Neoficialus nutarimo tekstas

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 95, 95.01.20, Žin., 1995, Nr.9-186 (95.01.27)

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1991 M. LIEPOS 29 D. NUTARIMO NR. 300 "DĖL PRIVERSTINIO TRANSPORTO PRIEMONIŲ NUVEŽIMO ARBA VAŽIUOKLĖS UŽBLOKAVIMO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO" DALINIO PAKEITIMO

 

*** Pabaiga ***

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

N U T A R I M A S

 

1991 m. liepos 29 d. Nr. 300

Vilnius

 

DĖL PRIVERSTINIO TRANSPORTO PRIEMONIŲ NUVEŽIMO ARBA VAŽIUOKLĖS UŽBLOKAVIMO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

            Lietuvos Respublikos Vyriausybė n u t a r i a:

            1. Patvirtinti Priverstinio transporto priemonių nuvežimo arba važiuoklės užblokavimo nuostatus (pridedama).

            2. Pavesti Vidaus reikalų ministerijai parengti šių nuostatų taikymo instrukciją.

 

 

Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas                          G.Vagnorius

___________

                                                                        PATVIRTINTA

                                                                        Lietuvos Respublikos Vyriausybės

                                                                        1991 m. liepos 29 d. nutarimu Nr. 300

 

Priverstinio transporto priemonės nuvežimo arba važiuoklės užblokavimo nuostatai

 

            1. Priverstinis transporto priemonių nuvežimas yra būdas pašalinti tas transporto priemones, kurios kliudo eismui arba sukelia pavojų eismo dalyviams, stovi draudžiamųjų ženklų zonoje arba yra parkuojamos Kelių eismo taisyklių uždrausta tvarka, paliktos be šeimininko, ir tas, kurių savininkai nesumokėjo nustatytąja tvarka už stovėjimą mokamose stovėjimo vietose bei aikštelėse, arba kurios yra pastatytos nesilaikant mokamo automobilių parkavimo tvarkos.

 

Punkto pakeitimai:

Nr. 95, 95.01.20, Žin., 1995, Nr.9-186 (95.01.27)

 

            2. Priverstiniam transporto priemonių nuvežimui miestų, rajonų savivaldybės organizuoja specialias tarnybas, aprūpintas reikiama technika, įrengimais ir saugomomis aikštelėmis.

            Nuvežimu ar priverstinai nuvežtų transporto priemonių saugojimu gali užsiimti juridiniai ir fiziniai asmenys, turintys savivaldybės leidimą.

            3. Priverstinai nuvežtos transporto priemonės saugomos tam skirtose aikštelėse.

            4. Transporto priemonę, kuri buvo priverstinai nuvežta, savininkas (pilietis, organizacija, įmonė ir t.t.) gali atsiimti tik po to, kai apmoka vilkiko iškvietimo, transporto nuvežimo ir saugojimo išlaidas, taip pat sumoka baudą, jeigu buvo pažeistos kelių eismo taisyklės. Atsiskaitoma per taupomojo banko įstaigas.

 

            5. Iškviesti vilkiką priverstiniam transporto priemonės nuvežimui turi teisę kelių policijos darbuotojai savo iniciatyva arba kitų organizacijų ir piliečių prašymu.

            Vilkiką transporto priemonei priverstinai nuvežti į saugojimo aikštelę iš mokamų stovėjimo vietų ir aikštelių iškviečia jas aptarnaujantys ir tam miestų valdybų įpareigoti asmenys.

 

Punkto pakeitimai:

Nr. 95, 95.01.20, Žin., 1995, Nr.9-186 (95.01.27)

 

            6. Už vilkiko atvykimą transporto savininkas moka nepriklausomai nuo to, ar jo transporto priemonė buvo transportuojama, ar ne.

 

            7. Priverstinai nuvežant transporto priemonę, turi dalyvauti iškvietęs vilkiką kelių policijos pareigūnas arba mokamas stovėjimo vietas bei aikšteles aptarnaujantys ir tam miestų valdybų įpareigoti asmenys, kurie išduoda vilkiko vairuotojui raštišką pavedimą.

 

Punkto pakeitimai:

Nr. 95, 95.01.20, Žin., 1995, Nr.9-186 (95.01.27)

 

            8. Pavedime nurodoma automobilio markė, jo valstybinio numerio ženklas, priverstinio nuvežimo į saugojimo aikštelę pagrindas. Transporto priemonės išorinės apžiūros aktą dviem egzemplioriais surašo nuvežimo tarnybos atstovas, dalyvaujant iškvietusiam nuvežimo tarnybą pareigūnui. Jeigu yra galimybė, dalyvauja ir kviestiniai.

            9. Visa informacija apie nuvežtus automobilius operatyviai perduodama kelių policijos (policijos komisariato) budėtojui, kuris informuoja suinteresuotus asmenis, kur yra jų transportas.

            10. Atsakomybė už transporto priemonės sugadinimą (sunaikinimą) transportavimo ar saugojimo metu tenka nuvežimo ir saugojimo tarnyboms.

 

            11. Tais atvejais, kai transporto priemonė pastatyta taip, kad pažeidžiamos eismo taisyklės, tačiau ji tiesiogiai nekliudo eismui, arba kai transporto priemonės savininkas nesumokėjo nustatytąja tvarka už stovėjimą mokamose stovėjimo vietose bei aikštelėse, arba pastatė transporto priemonę nesilaikydamas mokamo automobilių parkavimo tvarkos, jos važiuoklę atitinkamai kelių policijos pareigūnas ar mokamas stovėjimo vietas bei aikšteles aptarnaujantys ir tam miestų valdybų įpareigoti asmenys gali užblokuoti techninėmis priemonėmis, pranešdami transporto priemonės savininkui, kur jam reikia kreiptis dėl važiuoklės išblokavimo.

 

Punkto pakeitimai:

Nr. 95, 95.01.20, Žin., 1995, Nr.9-186 (95.01.27)

 

            12. Visa informacija apie užblokuotas transporto priemones operatyviai perduodama kelių policijos (policijos komisariato) budėtojui, kuris informuoja suinteresuotus asmenis, kuria tvarka jos bus deblokuotos.

            13. Transporto priemonė deblokuojama tik po to, kai jos savininkas apmoka kelių policijos darbuotojo atvykimo į vietą išlaidas bei įstatymo numatytą baudą už padarytą pažeidimą.

            Mokamose stovėjimo vietose ir aikštelėse už važiuoklės išblokavimą transporto priemonės savininkas privalo sumokėti mokestį pagal vietos savivaldybės patvirtintus tarifus.

 

Punkto pakeitimai:

Nr. 95, 95.01.20, Žin., 1995, Nr.9-186 (95.01.27)

____________