Suvestinė redakcija nuo 2006-09-06 iki 2009-08-11

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2003, Nr. 85-3893, i. k. 1032310ISAK001V-311

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL TARNYBINIO PASO IŠDAVIMO, KEITIMO, GRĄŽINIMO, PASKELBIMO NEGALIOJANČIU IR SUNAIKINIMO TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2003 m. rugpjūčio 29 d. Nr. 1V-311

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos tarnybinio paso įstatymo (Žin., 2000, Nr. 7-178; 2003, Nr. 38-1655) 9 straipsniu:

1. Tvirtinu Tarnybinio paso išdavimo, keitimo, grąžinimo, paskelbimo negaliojančiu ir sunaikinimo tvarką (pridedama).

2. Įgalioju Valstybės tarnybos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktorių priimti asmenų, kuriuos į pareigas priima kolegialios valstybės ar savivaldybės institucijos ar įstaigos, prašymus išduoti (pakeisti) tarnybinį pasą.

3. Pavedu:

3.1. Valstybės tarnybos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriui kontroliuoti šio įsakymo 1 punktu patvirtintos tvarkos vykdymą;

3.2. Turto valdymo ir ūkio departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos pagal Valstybės tarnybos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos užsakymą organizuoti šio įsakymo 1 punkte nurodytoje tvarkoje nustatytų dokumentų blankų, antspaudų pirkimą bei seifų ar specialios patalpos tarnybiniams pasams laikyti Valstybės tarnybos departamente prie Vidaus reikalų ministerijos įrengimą.

3.3. Asmens dokumentų išrašymo centrui prie Vidaus reikalų ministerijos užtikrinti, kad laiku būtų parengtos programinės priemonės, susijusios su Tarnybinio paso išdavimo, keitimo, grąžinimo, paskelbimo negaliojančiu ir sunaikinimo tvarkos vykdymu.

4. Šis įsakymas įsigalioja 2003 m. spalio 1 d.

 

 

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                                                            VIRGILIJUS BULOVAS


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro

2003 m. rugpjūčio 29 d. įsakymu Nr. 1V-311

 

TARNYBINIO PASO IŠDAVIMO, KEITIMO, GRĄŽINIMO, PASKELBIMO NEGALIOJANČIU IR SUNAIKINIMO TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Tarnybinio paso išdavimo, keitimo, grąžinimo, paskelbimo negaliojančiu ir sunaikinimo tvarka (toliau – tvarka) reglamentuoja tarnybinio paso išdavimą asmeniui, teisės aktų nustatyta tvarka turinčiam teisę gauti tarnybinį pasą, tarnybinio paso keitimą, prašymo išduoti (pakeisti) tarnybinį pasą priėmimą, perdavimą valstybės tarnybos tvarkymo funkcijas atliekančiai įstaigai (toliau – Valstybės tarnybos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos), tarnybinio paso atsiėmimą, tarnybinio paso negaliojimą, paėmimą, įrašų apie einamų pareigų pasikeitimą darymą, tarnybinio paso grąžinimą ir sunaikinimą, tarnybinių pasų apskaitą ir saugojimą.

2. Tarnybinis pasas išduodamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos tarnybinio paso įstatymu (Žin., 2000, Nr. 7-178; 2003, Nr. 38-1655), kitais Lietuvos Respublikos įstatymais ir teisės aktais bei šia tvarka.

3. Tarnybinis pasas yra asmens dokumentas, patvirtinantis asmens tapatybę, pilietybę, einamas pareigas ir skirtas vykti į užsienio valstybes tarnybos tikslais.

4. Tarnybiniame pase duomenys apie asmenį: vardas (-ai), pavardė, lytis, gimimo data, gimimo vieta, asmens kodas, pilietybė įrašomi pagal Lietuvos Respublikos gyventojų registro (toliau – Gyventojų registras) duomenis, o asmens einamos pareigos įrašomos pagal Lietuvos Respublikos valstybės tarnautojų registro (toliau – Valstybės tarnautojų registras) duomenis. Jeigu tarnybinis pasas išduodamas ne valstybės tarnautojui, asmens einamos pareigos tarnybiniame pase įrašomos pagal asmens pateiktą pažymėjimą, patvirtinantį asmens einamas pareigas.

5. Tarnybinis pasas išduodamas asmenims, einantiems pareigas, nurodytas Lietuvos Respublikos tarnybinio paso įstatymo 3 straipsnio 1 dalyje bei nustatytas sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. rugpjūčio 28 d. nutarimu Nr. 1099 „Dėl pareigybių, kurias einantiems asmenims gali būti išduodamas tarnybinis pasas, sąrašo nustatymo“ (Žin., 2003, Nr. 84-3840), (toliau – Sąrašas) bei turintiems asmens tapatybės kortelę.

6. Tarnybinis pasas neišduodamas asmenims, kuriems pagal Lietuvos Respublikos diplomatinės tarnybos įstatymą (Žin., 1999, Nr. 7-141) gali būti išduotas diplomatinis pasas.

 

II. TARNYBINIO PASO IŠDAVIMAS IR KEITIMAS

 

7. Tarnybinį pasą išduoda ir keičia Valstybės tarnybos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Valstybės tarnybos departamentas), išnagrinėjęs pateiktus dokumentus ir priėmęs sprendimą dėl tarnybinio paso išdavimo (keitimo).

8. Asmuo tarnybiniam pasui gauti arba keisti asmeniui, turinčiam teisę jį priimti į pareigas, o jei asmenį į pareigas priėmė kolegiali valstybės ar savivaldybės institucija, vidaus reikalų ministrui ar jo įgaliotam asmeniui (toliau – atsakingi asmenys) turi pateikti šiuos dokumentus:

8.1. nustatytos formos prašymą išduoti (pakeisti) tarnybinį pasą (toliau – prašymas) (tvarkos 1 priedas).

Prašymas turi būti pildomas aiškia rašysena, užpildant visas eilutes bei eilutėse esančiuose langeliuose pažymint (ženklu „x“) tinkamą atsakymą.

Pildydamas prašymą asmuo nurodo, ar prašo išduoti ar pakeisti tarnybinį pasą, pabraukdamas reikiamą žodį;

8.2. tarnybinį pasą, kai jį keičia;

8.3. tris asmens amžių atitinkančias nuotraukas (viename lape), kurios turi būti tapačios (padarytos iš to paties negatyvo) ir atitikti Nuotraukų asmens dokumentams reikalavimus, patvirtintus Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2002 m. gruodžio 6 d. įsakymu Nr. 569 „Dėl Nuotraukų asmens dokumentams reikalavimų patvirtinimo“ (Žin., 2002, Nr. 119-5362).

Asmens pateiktų nuotraukų kitoje pusėje pieštuku asmuo užrašo savo vardą (-us), pavardę;

8.4. jeigu asmuo, kuris kreipėsi dėl tarnybinio paso išdavimo (keitimo), nėra valstybės tarnautojas, jis kartu su prašymu turi pateikti pažymėjimo, patvirtinančio jo einamas pareigas, nustatyta tvarka patvirtintą kopiją.

9. Prašymas kartu su dokumentais pateikiamas atsakingiems asmenims asmeniškai.

10. Atsakingi asmenys, išnagrinėję prašymą ir patikrinę nurodytas asmens einamas pareigas Valstybės tarnautojų registre arba asmens pateiktame pažymėjime, patvirtinančiame jo einamas pareigas, teikia išvadą dėl tarnybinio paso išdavimo (keitimo) tikslingumo (prašymo 11 eilutė).

Jeigu atsakingų asmenų, išnagrinėjusių asmens prašymą, pateikiama išvada yra neigiama, apie tai informuojamas prašymą pateikęs asmuo, o prašymas dedamas į bylą.

11. Pateikę teigiamą išvadą dėl tarnybinio paso išdavimo (keitimo) tikslingumo, atsakingi asmenys prašymą ir dokumentus su lydraščiu perduoda Valstybės tarnybos departamentui.

12. Tarnybinis pasas keičiamas, jeigu:

12.1. asmuo pakeičia vardą (-us), pavardę, lytį, gimimo datą, gimimo vietą, asmens kodą;

12.2. pasibaigė jo galiojimo laikas;

12.3. jis tapo netinkamas naudoti;

12.4. išnaudoti vizoms ir pastaboms skirti lapai.

13. Jeigu asmuo tarnybinį pasą keičia dėl vardo, pavardės, lyties, gimimo datos, gimimo vietos, asmens kodo pakeitimo, naujas tarnybinis pasas išduodamas tik po to, kai duomenys apie asmenį yra pakeisti ar patikslinti Gyventojų registre ir asmeniui išduota asmens tapatybės kortelė su naujais duomenimis.

14. Asmuo, praradęs tarnybinį pasą, apie tai laisvos formos raštišku pranešimu turi nedelsdamas pranešti Valstybės tarnybos departamentui ir atsakingiems asmenims. Atsakingiems asmenims gali būti pranešama ir žodžiu. Raštiškame pranešime apie tarnybinio paso praradimą asmuo turi nurodyti savo asmens duomenis, tarnybinio paso praradimo aplinkybes, jeigu žino – tarnybinio paso numerį. Valstybės tarnybos departamentas, gavęs minėtą pranešimą, asmens dokumentų išrašymo sistemoje prarastą tarnybinį pasą skelbia negaliojančiu.

15. Jeigu tarnybinį pasą asmuo prarado laikinai būdamas užsienio valstybėje, tai apie tarnybinio paso praradimą laisvos formos raštišku pranešimu jis turi informuoti Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą užsienio valstybėje (toliau – konsulinė įstaiga). Šią informaciją konsulinė įstaiga nedelsdama faksu perduoda Valstybės tarnybos departamentui. Valstybės tarnybos departamentas, gavęs minėtą informaciją, prarastą tarnybinį pasą skelbia negaliojančiu.

16. Asmens laisvos formos raštiškas pranešimas apie tarnybinio paso praradimą ar konsulinės įstaigos informacija, perduota faksu, apie užsienio valstybėje prarastą tarnybinį pasą registruojami Valstybės tarnybos departamente.

17. Jeigu asmuo, laikinai būdamas užsienio valstybėje, prarado tarnybinį pasą ar jis tapo netinkamas naudoti arba pasibaigė jo galiojimo laikas, jam konsulinėje įstaigoje Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro nustatyta tvarka gali būti išduodamas dokumentas, leidžiantis grįžti į Lietuvos Respubliką, ar dokumentas, leidžiantis tęsti kelionę. Asmuo, kreipdamasis dėl naujo tarnybinio paso gavimo, Valstybės tarnybos departamentui turi pateikti minėtą dokumentą, kuris iš asmens paimamas ir perduodamas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai.

18. Asmeniui, praradusiam tarnybinį pasą, naujas tarnybinis pasas išduodamas esant prašymui bei atsakingų asmenų teigiamai išvadai dėl naujo tarnybinio paso išdavimo tikslingumo ir Valstybės tarnybos departamento sprendimui išduoti tarnybinį pasą vietoj prarastojo. Išduodant naują tarnybinį pasą vietoj prarastojo, prarastas tarnybinis pasas turi būti paskelbtas negaliojančiu.

19. Jeigu asmuo Valstybės tarnybos departamentui raštu praneša, kad atsirado jo tarnybinis pasas, kuris buvo paskelbtas negaliojančiu kaip prarastas, o Valstybės tarnybos departamentas prašymo dar neperdavė Asmens dokumentų išrašymo centrui prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Asmens dokumentų išrašymo centras), tai atsiradęs tarnybinis pasas asmens dokumentų išrašymo sistemoje skelbiamas galiojančiu nuo asmens raštiško pranešimo gavimo dienos ir naujas tarnybinis pasas neišduodamas.

20. Valstybės tarnybos departamentas tarnybinį pasą išduoda ar keičia ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo visų reikalingų dokumentų, nurodytų tvarkos 8 punkte, gavimo šiame departamente dienos.

 

III. PRAŠYMO PRIĖMIMAS IR NAGRINĖJIMAS VALSTYBĖS TARNYBOS DEPARTAMENTE

 

21. Gautas prašymas Valstybės tarnybos departamente užregistruojamas, prašyme tam skirtoje vietoje nurodomas registracijos eilės numeris ir data.

22. Valstybės tarnybos departamento valstybės tarnautojas, gavęs užpildytą ir užregistruotą asmens prašymą su atsakingo asmens pateikta teigiama išvada dėl tarnybinio paso išdavimo (keitimo) tikslingumo:

22.1. sutikrina prašyme įrašytus duomenis su duomenimis, esančiais Gyventojų registre;

22.2. sutikrina prašyme nurodytas asmens einamas pareigas su Valstybės tarnautojų registre įrašytomis asmens einamomis pareigomis.

Jeigu asmuo nėra valstybės tarnautojas, jo einamos pareigos sutikrinamos su jo pateikto pažymėjimo kopijoje nurodytomis einamomis pareigomis;

22.3. įvertina, ar asmens užimama pareigybė atitinka Lietuvos Respublikos tarnybinio paso įstatymo 3 straipsnio 1 dalyje bei Sąraše nurodytas pareigybes.

23. Atlikęs 22 punkte nurodytus veiksmus, Valstybės tarnybos departamento valstybės tarnautojas priima sprendimą dėl tarnybinio paso išdavimo (keitimo), prašymo 12 eilutėje pažymėdamas atitinkamą langelį.

24. Nustatęs, kad prašyme esantys asmens duomenys sutampa su Gyventojų registre bei Valstybės tarnautojų registre esančiais duomenimis ir asmens užimama pareigybė atitinka Lietuvos Respublikos tarnybinio paso įstatymo 3 straipsnio 1 dalyje bei Sąraše nurodytas pareigybes, Valstybės tarnybos departamento direktorius priima sprendimą išduoti (pakeisti) tarnybinį pasą.

25. Nustatęs, kad prašyme esantys asmens duomenys nesutampa su Gyventojų registre esančiais duomenimis arba su Valstybės tarnautojų registre esančiais duomenimis, arba asmens užimama pareigybė neatitinka Lietuvos Respublikos tarnybinio paso įstatymo 3 straipsnio 1 dalyje bei Sąraše nurodytų pareigybių, Valstybės tarnybos departamento direktorius priima sprendimą neišduoti (nepakeisti) tarnybinio paso ir prašymą grąžina valstybės ar savivaldybės institucijai ar įstaigai, kurioje asmuo eina pareigas, kartu su motyvuota išvada dėl šio sprendimo.

26. Valstybės tarnybos departamento direktoriui priėmus sprendimą išduoti (pakeisti) tarnybinį pasą, Valstybės tarnybos departamento valstybės tarnautojas:

26.1. prašyme tam skirtoje vietoje nurodo atitinkamą (-us) tarnybinio paso išdavimo, keitimo priežasties (-čių) kodą (-us). Tarnybinio paso išdavimo ar keitimo priežasčių kodai yra šie:

11 – tarnybinio paso keitimas išnaudojus vizoms arba pastaboms skirtus lapus;

12 – tarnybinio paso keitimas tapus netinkamu naudoti;

13 – tarnybinio paso keitimas pasibaigus galiojimo laikui;

14 – tarnybinio paso išdavimas vietoj prarasto tarnybinio paso;

65 – tarnybinio paso keitimas dėl Valstybės tarnybos departamento techninio broko;

70 – tarnybinio paso išdavimas vietoj suklastoto tarnybinio paso;

75 – tarnybinio paso keitimas dėl techninio broko (blanko broko, spausdinimo klaidos ar pan.);

26.2. prašyme tam skirtoje vietoje įklijuoja asmens nuotrauką;

26.3. užregistruoja prašymą asmens dokumentų išrašymo sistemoje, prašymo 13 eilutėje nurodydamas registravimo datą ir suteiktą registracijos numerį;

26.4. iš prašymo į asmens dokumentų išrašymo sistemą įveda duomenis, skenuoja asmens nuotrauką ir asmens parašą;

26.5. suformuoja užsakymą Asmens dokumentų išrašymo centrui dėl tarnybinio paso išrašymo ir asmens einamų pareigų įrašymo į jį.

27. Jeigu Valstybės tarnybos departamentas neturi techninių galimybių su asmens dokumentų išrašymo sistema dirbti tiesioginio ryšio būdu, šios tvarkos 26.3–26.5 punktų reikalavimai nevykdomi, o prašymai išduoti (pakeisti) tarnybinį pasą bei įrašyti jame asmens einamas pareigas perduodami Asmens dokumentų išrašymo centrui.

28. Tarnybinį pasą išrašo ir asmens einamas pareigas į jį įrašo Asmens dokumentų išrašymo centras.

29. Asmens einamos pareigos įrašomos tarnybinio paso 1–4 puslapiuose.

Pirmoje eilutėje rašoma asmens einamų pareigų įrašymo data. Po ja vienaskaitos vardininko linksniu rašomas pilnas asmens einamų pareigų pavadinimas. Visi šiame punkte nurodyti įrašai rašomi lietuvių kalba ir šalia pateikiamas šių įrašų vertimas į anglų kalbą.

30. Išrašytas tarnybinis pasas su įrašytomis asmens einamomis pareigomis bei prašymas su lydraščiu pateikiamas Valstybės tarnybos departamentui.

31. Prašymai asmens dokumentų išrašymo sistemoje registruojami, užsakymai Asmens dokumentų išrašymo centrui dėl tarnybinio paso išrašymo bei asmens einamų pareigų įrašymo į jį formuojami ir išrašyti tarnybiniai pasai Valstybės tarnybos departamentui perduodami Asmens dokumentų išrašymo centro direktoriaus nustatyta tvarka.

 

IV. TARNYBINIO PASO ATSIĖMIMAS

 

32. Tarnybinį pasą Valstybės tarnybos departamente atsiima valstybės ar savivaldybės institucijos ar įstaigos, kurioje asmuo eina pareigas, vadovas ar jo įgaliotas asmuo.

Jeigu tarnybinį pasą atsiima valstybės ar savivaldybės institucijos ar įstaigos vadovo įgaliotas asmuo, jis turi pateikti įgaliojimą ir jo kopiją bei savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

33. Tarnybinis pasas atiduodamas tik pateikus mokamojo pavedimo su banko žyma kopiją arba kvitą, liudijantį apie sumokėtą valstybės rinkliavą.

34. Atsiimdamas tarnybinį pasą, šios tvarkos 32 punkte nurodytas asmuo turi pateikti mokamojo pavedimo su banko žyma kopiją arba kvitą, patvirtinantį, kad už tarnybinį pasą sumokėta valstybės rinkliava, ir prašyme tam skirtoje vietoje pasirašyti, patvirtindamas, kad tarnybinį pasą gavo, bei nurodyti jo atsiėmimo datą, savo vardą, pavardę ir einamas pareigas.

35. Mokamojo pavedimo su banko žyma kopijoje arba kvite turi būti nurodyti konkretūs asmenys, už kurių tarnybinių pasų išdavimą (keitimą) sumokėta valstybės rinkliava.

Jeigu asmuo, kuriam išduodamas (keičiamas) tarnybinis pasas, nuo valstybės rinkliavos teisės aktų nustatyta tvarka atleistas, turi būti pateikiami dokumentai, patvirtinantys atleidimo nuo valstybės rinkliavos aplinkybes.

36. Valstybės tarnybos departamento valstybės tarnautojas, atidavęs tarnybinius pasus šios tvarkos 32 punkte nurodytiems asmenims:

36.1. specialiu prietaisu pažymi kaip negaliojantį asmens pateiktą keisti tarnybinį pasą;

36.2. įveda į asmens dokumentų išrašymo sistemą tarnybinio paso atsiėmimo datą;

36.3. prašyme pažymi, kad sumokėta valstybės rinkliava už tarnybinio paso išdavimą, (keitimą), nurodo sumokėtos valstybės rinkliavos mokamojo kvito ar pavedimo su banko žyma kopijos numerį, datą bei valstybės rinkliavos dydį arba dokumentų, patvirtinančių atleidimo iš einamų pareigų aplinkybes, duomenis.

37. Jeigu Valstybės tarnybos departamentas neturi techninių galimybių su asmens dokumentų išrašymo sistema dirbti tiesioginio ryšio būdu, šios tvarkos 32 punkte nurodytiems asmenims atidavus tarnybinius pasus, Asmens dokumentų išrašymo centrui nedelsiant išsiunčiamas raštiškas pranešimas (elektroniniu paštu, faksu, paštu), kad tarnybinis pasas valstybės ar savivaldybės institucijos ar įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens atsiimtas. Pranešime turi būti nurodyta asmens, kuriam išrašytas tarnybinis pasas, asmens kodas, vardas (-ai), pavardė, tarnybinio paso numeris ir jo atsiėmimo data.

38. Šios tvarkos 32 punkte nurodyti asmenys atsiimtus tarnybinius pasus atiduoda asmenims, kuriems jie išrašyti.

381. Asmuo, kuriam išduotas tarnybinis pasas, ar kitas šios tvarkos 32 punkte nurodytas asmuo, atsiimdamas tarnybinį pasą, Valstybės tarnybos departamente specialia dokumentų patikros įranga gali patikrinti į tarnybinį pasą elektroniniu būdu įrašytus duomenis.

Nustačius, kad į tarnybinį pasą duomenys elektroniniu būdu neįrašyti arba įrašyti duomenys neatitinka asmens duomenų, apie tai nedelsiant informuojamas Valstybės tarnybos departamento valstybės tarnautojas, atidavęs tarnybinį pasą šios tvarkos 32 punkte nurodytam asmeniui. Tarnybinis pasas, į kurį duomenys elektroniniu būdu neįrašyti arba kurio įrašyti duomenys neatitinka asmens duomenų, grąžinamas Asmens dokumentų išrašymo centrui.

Papildyta punktu:

Nr. 1V-348, 2006-08-29, Žin., 2006, Nr. 94-3704 (2006-09-05), i. k. 1062310ISAK001V-348

 

V. ĮRAŠO TARNYBINIAME PASE PAKEITIMAS, PASIKEITUS ASMENS EINAMOMS PAREIGOMS

 

39. Pasikeitus asmens, kuriam išduotas tarnybinis pasas, einamoms pareigoms, asmuo atsakingiems asmenims turi pateikti laisvos formos prašymą bei tarnybinį pasą dėl įrašo apie einamų pareigų tarnybiniame pase pakeitimą.

40. Laisvos formos prašyme asmuo turi nurodyti šiuos duomenis: vardą (-us), pavardę, naujų pareigų pilną pavadinimą lietuvių ir anglų kalbomis bei tarnybinio paso numerį.

41. Jeigu asmuo nėra valstybės tarnautojas, jis turi pateikti pažymėjimo, liudijančio apie jo naujas einamas pareigas, nustatyta tvarka patvirtintą kopiją.

42. Asmens laisvos formos prašyme atsakingi asmenys turi įrašyti savo sutikimą dėl įrašo apie naujas pareigas padarymo tarnybiniame pase, jeigu šios pareigos atitinka Valstybės tarnybos įstatymo 3 straipsnio 1 dalyje ir Sąraše nurodytas pareigybes.

43. Atsakingi asmenys asmens laisvos formos prašymą ir tarnybinį pasą su lydraščiu perduoda Valstybės tarnybos departamentui.

Valstybės tarnybos departamente gavus tarnybinį pasą ir laisvos formos prašymą dėl įrašo apie einamų pareigų pakeitimą tarnybiniame pase, prašymas yra užregistruojamas.

44. Valstybės tarnybos departamento valstybės tarnautojas, gavęs asmens laisvos formos prašymą, jo nurodytas pareigas sutikrina su Valstybės tarnybos įstatymo 3 straipsnio 1 dalyje, Sąraše bei Valstybės tarnautojų registre esančiais duomenimis arba su pateikto pažymėjimo, patvirtinančio jo einamas pareigas, kopijoje nurodytomis pareigomis.

Jeigu asmens laisvos formos prašyme pateiktos naujos pareigos neatitinka asmens pareigų, nurodytų Valstybės tarnybos įstatymo 3 straipsnio 1 dalyje, Sąraše, bei Valstybės tarnautojų registre esančių duomenų arba pateikto pažymėjimo, patvirtinančio jo einamas pareigas, kopijoje nurodytų pareigų, Valstybės tarnybos departamento valstybės tarnautojas grąžina prašymą valstybės ar savivaldybės institucijai ar įstaigai, kurioje asmuo eina pareigas.

45. Išnagrinėjus asmens laisvos formos prašymą ir nustačius, kad asmens užimama pareigybė atitinka Lietuvos Respublikos tarnybinio paso įstatymo 3 straipsnio 1 dalyje, Sąraše bei Valstybės tarnautojų registre arba pateikto pažymėjimo, patvirtinančio jo einamas pareigas, kopijoje nurodytas pareigybes, Valstybės tarnybos departamento direktorius priima sprendimą dėl įrašo apie einamų pareigų tarnybiniame pase pakeitimo.

Valstybės tarnybos departamento direktoriui priėmus sprendimą dėl įrašo apie einamų pareigų tarnybiniame pase pakeitimo, Valstybės tarnybos departamento valstybės tarnautojas suformuoja užsakymą Asmens duomenų išrašymo centrui dėl įrašo apie einamų pareigų tarnybiniame pase pakeitimo.

46. Jeigu Valstybės tarnybos departamentas neturi techninių galimybių su asmens dokumentų išrašymo sistema dirbti tiesioginio ryšio būdu, prašymas dėl įrašo apie einamas pareigas tarnybiniame pase pakeitimo ir tarnybinis pasas su lydraščiu perduodami Asmens dokumentų išrašymo centrui.

Ant senų, pasikeitusių pareigų įrašo tarnybiniame pase Asmens dokumentų išrašymo centras deda spaudą „negalioja“.

47. Asmens dokumentų išrašymo centrui įrašius į tarnybinį pasą naujas, pasikeitusias pareigas, tarnybinis pasas kartu su lydraščiu pateikiamas Valstybės tarnybos departamentui.

 

VI. TARNYBINIO PASO NEGALIOJIMAS

 

48. Tarnybinis pasas negalioja:

48.1. pasibaigus jo galiojimo laikui;

48.2. paskelbus jį negaliojančiu;

48.3. asmeniui mirus.

49. Asmeniui mirus tarnybinis pasas negalioja nuo jo mirties datos.

50. Mirusio asmens tarnybinis pasas atiduodamas valstybės ar savivaldybės institucijai ar įstaigai, kurioje asmuo ėjo pareigas, o ši grąžina jį Valstybės tarnybos departamentui. Valstybės tarnybos departamente gauti mirusių asmenų tarnybiniai pasai nedelsiant pažymimi kaip negaliojantys ir turi būti sunaikinti. Prašymo 17 eilutėje „Pastabos“ įrašoma, kada gautas ir sunaikintas tarnybinis pasas.

51. Valstybės ar savivaldybės institucijos ar įstaigos vadovui ar jo įgaliotam asmeniui neatsiėmus tarnybinio paso Valstybės tarnybos departamente dėl asmens, kuriam išrašytas tarnybinis pasas, mirties, prašymo eilutėje „Pastabos“ Valstybės tarnybos departamento valstybės tarnautojas pažymi, kad asmuo mirė ir kad tarnybinis pasas neatsiimtas. Dėl asmens mirties neatsiimtas tarnybinis pasas turi būti pažymėtas negaliojančiu ir sunaikintas.

52. Valstybės ar savivaldybės institucijos ar įstaigos vadovui ar jo įgaliotam asmeniui atsiėmus tarnybinį pasą Valstybės tarnybos departamente, bet neperdavus jo asmeniui, kuriam jis išrašytas, dėl asmens mirties, tarnybinis pasas grąžinamas Valstybės tarnybos departamentui sunaikinti.

53. Tarnybinis pasas paskelbiamas negaliojančiu, jeigu jis:

53.1. prarastas;

53.2. pakeistas Lietuvos Respublikos tarnybinio paso įstatymo 6 straipsnio 4 dalyje nustatytais pagrindais;

53.3. grąžintas arba negrąžintas Lietuvos Respublikos tarnybinio paso įstatymo 7 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatytais pagrindais;

53.4. suklastotas.

54. Duomenis apie šios tvarkos 53.1 punkte nurodyto tarnybinio paso negaliojimą į asmens dokumentų išrašymo sistemą įveda Valstybės tarnybos departamentas. Šie duomenys įvedami nedelsiant, gavus asmens laisvos formos raštišką pranešimą apie tarnybinio paso praradimą.

55. Šios tvarkos 53.2 punkte nurodyti tarnybiniai pasai negalioja nuo asmeniui išrašyto tarnybinio paso atsiėmimo Valstybės tarnybos departamente dienos. Tarnybinio paso atsiėmimo Valstybės tarnybos departamente datą į asmens dokumentų išrašymo sistemą įveda Valstybės tarnybos departamento valstybės tarnautojas.

56. Duomenis apie šios tvarkos 53.3 punkte nurodytų tarnybinių pasų negaliojimą į asmens dokumentų išrašymo sistemą įveda Valstybės tarnybos departamento valstybės tarnautojas, gavęs iš atsakingų asmenų grąžintus tarnybinius pasus.

Jeigu Lietuvos Respublikos tarnybinio paso įstatymo 7 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatytais pagrindais asmuo tarnybinio paso negrąžina, duomenis apie šiame straipsnyje numatytas aplinkybes, dėl kurių tarnybinis pasas privalo būti grąžintas, atsakingi asmenys privalo pranešti Valstybės tarnybos departamentui. Valstybės tarnybos departamento valstybės tarnautojas, gavęs šią informaciją, į asmens dokumentų išrašymo sistemą įveda duomenis apie tarnybinių pasų negaliojimą ir negrąžinimą.

57. Duomenis apie šios tvarkos 53.4 punkte nurodyto tarnybinio paso negaliojimą į asmens dokumentų išrašymo sistemą įveda Valstybės tarnybos departamento valstybės tarnautojas, kai gauna informaciją apie nustatytą tarnybinio paso klastojimo faktą.

58. Jeigu Valstybės tarnybos departamentas neturi techninių galimybių su asmens dokumentų išrašymo sistema dirbti tiesioginio ryšio būdu, šios tvarkos 54, 55, 56, 57 punktų reikalavimai nevykdomi, o Asmens dokumentų išrašymo centrui išsiunčiamas raštiškas pranešimas (elektroniniu paštu, faksu, paštu) apie tarnybinio paso galiojimą (negaliojimą). Pranešime turi būti nurodyta asmens, kurio vardu išrašytas tarnybinis pasas, asmens kodas, vardas (-ai), pavardė, tarnybinio paso numeris ir tarnybinio paso negaliojimo priežastis. Tarnybinis pasas galioja (negalioja) nuo Valstybės tarnybos departamento pranešimo Asmens dokumentų išrašymo centre gavimo dienos, jeigu pranešime nenurodyta data, nuo kurios tarnybinis pasas nebegalioja.

59. Duomenys asmens dokumentų išrašymo sistemoje apie tarnybinio paso galiojimą (negaliojimą) įrašomi Asmens dokumentų išrašymo centro direktoriaus nustatyta tvarka.

 

VII. TARNYBINIŲ PASŲ GRĄŽINIMAS IR SUNAIKINIMAS

 

60. Tarnybinis pasas grąžinamas, jeigu:

60.1. pasikeitė asmens einamos pareigos ir jo užimama pareigybė neatitinka Lietuvos Respublikos tarnybinio paso įstatymo 3 straipsnio 1 dalyje bei Sąraše nurodytų pareigybių. Asmuo privalo grąžinti tarnybinį pasą atsakingiems asmenims, kurie jį perduoda Valstybės tarnybos departamentui sunaikinti;

60.2. asmuo įgyja teisę gauti diplomatinį pasą.

Asmuo privalo grąžinti turėtą tarnybinį pasą atsakingiems asmenims, kurie tarnybinį pasą perduoda Valstybės tarnybos departamentui sunaikinti;

60.3. asmuo miršta.

Tarnybinis pasas atiduodamas valstybės ar savivaldybės institucijai ar įstaigai, kurioje asmuo ėjo pareigas, o ši tarnybinį pasą grąžina Valstybės tarnybos departamentui sunaikinti.

61. Negaliojantis tarnybinis pasas naikinamas, jeigu jis:

61.1. pakeistas;

61.2. suklastotas ir nėra priežasčių, dėl kurių jis negali būti sunaikintas;

61.3. rastas ir yra paskelbtas negaliojančiu;

61.4. grąžintas šios tvarkos 60.1–60.3 punktuose nurodytais atvejais;

61.5. paimtas iš asmens, nuteisto bausme, susijusia su laisvės atėmimu;

62.6. neišduotas asmeniui dėl jo mirties.

Negaliojantis tarnybinis pasas naikinamas Asmens duomenų išrašymo centre.

63. Šios tvarkos 61 punkte nurodyti tarnybiniai pasai ne rečiau kaip kartą per 6 mėnesius su lydraščiu siunčiami Asmens dokumentų išrašymo centrui sunaikinti. Valstybės tarnybos departamento Asmens dokumentų išrašymo centrui siunčiamų sunaikinti negaliojančių tarnybinių pasų lydraščiuose turi būti nurodytas siunčiamo tarnybinio paso numeris, asmens, kuriam jis buvo išduotas, asmens kodas, vardas (-ai), pavardė.

 

VIII. TARNYBINIO PASO PAĖMIMAS

 

64. Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos, policija ar kita teisėsaugos institucija, nustačiusi, kad asmuo naudojasi kito asmens tarnybiniu pasu arba Lietuvos Respublikos tarnybinio paso įstatymo 8 straipsnio 2 dalyje nustatytais pagrindais paskelbtu negaliojančiu tarnybiniu pasu, privalo jį paimti ir perduoti Valstybės tarnybos departamentui.

65. Valstybės tarnybos departamentas, gavęs suimto asmens tarnybinį pasą, saugo jį iki sprendimo byloje priėmimo.

66. Valstybės tarnybos departamentas, gavęs asmens, kuriam paskirtas administracinis areštas, tarnybinį pasą, saugo jį iki administracinio arešto paskyrimo pabaigos. Pasibaigus administraciniam areštui tarnybinis pasas asmeniui grąžinamas.

67. Valstybės tarnybos departamentas, gavęs asmens, nuteisto bausme, susijusia su laisvės atėmimu, tarnybinį pasą, pažymi jį kaip negaliojantį ir su lydraščiu perduoda Asmens dokumentų išrašymo centrui sunaikinti, nurodydamas tarnybinio paso numerį, asmens, kuriam jis buvo išduotas, asmens kodą, vardą (-us).

68. Paimti iš asmens tarnybinį pasą draudžiama, išskyrus Lietuvos Respublikos tarnybinio paso įstatymo ar kitų įstatymų nustatytus atvejus.

 

IX. TARNYBINIŲ PASŲ IR PRAŠYMŲ APSKAITA IR SAUGOJIMAS

 

69. Iš Asmens dokumentų išrašymo centro gavus išrašytus tarnybinius pasus, Valstybės tarnybos departamentas patikrina, ar nepažeista jų pakuotė.

Ne mažiau kaip trijų Valstybės tarnybos departamento valstybės tarnautojų akivaizdoje atplėšiama tarnybinių pasų pakuotė. Atplėšus pakuotę, tarnybiniai pasai suskaičiuojami, patikrinama, ar jų numeriai atitinka nurodytus lydraštyje. Valstybės tarnybos departamento valstybės tarnautojai tai pažymi lydraštyje, pasirašo, nurodydami savo pareigas, vardą, pavardę ir datą.

70. Nustačius, kad pakuotė pažeista ir/ arba trūksta tarnybinių pasų, apie tai nedelsiant informuojami Valstybės tarnybos departamento ir Asmens dokumentų išrašymo centro vadovai.

71. Valstybės tarnybos departamento valstybės tarnautojas:

71.1. patikrina išrašytų tarnybinių pasų kokybę, ar asmens duomenys prašyme, taip pat nuotrauka ir parašas atitinka asmens duomenis, asmens veido atvaizdą ir parašą tarnybiniame pase, ir specialia dokumentų patikros įranga patikrina į tarnybinį pasą elektroniniu būdu įrašytus duomenis.

Jeigu tarnybiniame pase nurodyti asmens duomenys ar asmens veido atvaizdas neatitinka asmens prašyme nurodytų duomenų ar nuotraukos, ar į tarnybinį pasą duomenys elektroniniu būdu neįrašyti arba įrašyti duomenys neatitinka asmens duomenų, Valstybės tarnybos departamento valstybės tarnautojas kreipiasi į Asmens dokumentų išrašymo centrą dėl naujo tarnybinio paso išrašymo. Tarnybinis pasas, kuriame asmens duomenys ar asmens veido atvaizdas neatitinka asmens prašyme nurodytų duomenų ar nuotraukos, ar kuriame duomenys elektroniniu būdu neįrašyti arba įrašyti duomenys neatitinka asmens duomenų, grąžinamas Asmens dokumentų išrašymo centrui;

Punkto pakeitimai:

Nr. 1V-348, 2006-08-29, Žin., 2006, Nr. 94-3704 (2006-09-05), i. k. 1062310ISAK001V-348

 

71.2. užpildo prašymo 14 eilutę, nurodydamas asmeniui išrašyto tarnybinio paso numerį, išrašymo datą bei galiojimo laiką.

72. Iš Asmens dokumentų išrašymo centro gauti išrašytų tarnybinių pasų lydraščiai dedami į bylą pagal bylų nomenklatūrą.

73. Iš Asmens dokumentų išrašymo centro gauti išrašyti, bet valstybės ar savivaldybių įmonių ir įstaigų vadovų ar jų įgaliotų asmenų neatsiimti tarnybiniai pasai, taip pat šios tvarkos 61 punkte nurodyti tarnybiniai pasai, iki bus sunaikinti, saugomi seifuose arba specialiai įrengtoje patalpoje Valstybės tarnybos departamente.

74. Prašymai saugomi Valstybės tarnybos departamento kartotekoje, sudėjus juos abėcėlės tvarka (pagal pavardes).

75. Prašymų kartoteka naudotis turi teisę tik Valstybės tarnybos departamento valstybės tarnautojai. Išnešti prašymą iš Valstybės tarnybos departamento patalpų draudžiama.

76. Prašymus ir jų kopijas teikti teisėsaugos įstaigų valstybės tarnautojams ar kitų valstybės įstaigų ar institucijų valstybės tarnautojams arba siųsti atsakant į kitus paklausimus galima tik teisės aktų nustatyta tvarka. Tokiu atveju prašyme įrašoma, kada ir kam buvo pateikti šie dokumentai ar išsiųstos jų kopijos.

77. Prašymai ir kiti dokumentai, nurodyti dokumentų saugojimo terminų rodyklėje (tvarkos 2 priedas), saugomi joje nustatytą laiką.

______________


 

Tarnybinio paso išdavimo, keitimo, grąžinimo,

paskelbimo negaliojančiu ir sunaikinimo

tvarkos

1 priedas

 

PRAŠYMAS

IŠDUOTI (PAKEISTI) TARNYBINĮ PASĄ

(reikiamą žodį pabraukti)

 

Valstybės tarnybos

departamentas prie VRM

GAUTA:

_________________              ___________________

                 (data)                                           (reg. Nr.)

 

 

FORMA

 

17. Pastabos

______________


 

Tarnybinio paso išdavimo, keitimo, grąžinimo,

paskelbimo negaliojančiu ir sunaikinimo

tvarkos

2 priedas

 

DOKUMENTŲ SAUGOJIMO TERMINŲ RODYKLĖ

 

Eil. Nr.

Dokumentų pavadinimas (antraštė)

Saugojimo terminas

Pastabos

1

2

3

4

1.

Prašymai išduoti (pakeisti) tarnybinį pasą

10 metų

Kartoteka

2.

Asmens dokumentų išrašymo centre išrašytų tarnybinių pasų lydraščiai

10 metų

 

3.

Asmens bylos dėl tarnybinio paso išdavimo (keitimo)

10 metų

Saugomos Valstybės tarnybos departamente prie Vidaus reikalų ministerijos

4.

Dokumentai dėl tarnybinio paso išdavimo (keitimo), atsiėmimo (įgaliotų asmenų pateiktos įgaliojimų kopijos)

5 metai

 

6.

Asmenų pranešimai, raštiška konsulinės įstaigos informacija apie tarnybinio paso praradimą bei asmenų pranešimai apie šių dokumentų atsiradimą. Pranešimai Asmens dokumentų išrašymo centrui

5 metai

 

7.

Mokamųjų pavedimų su banko žyma kopijos arba kvitai

10 metų

 

8.

Asmens dokumentų išrašymo centrui siunčiami raštiški pranešimai apie tarnybinių pasų galiojimą/ negaliojimą

10 metų

 

9.

Prašymai dėl įrašo apie einamų pareigų tarnybiniame pase pakeitimo

10 metų

 

 

SUDERINTA

Lietuvos archyvų departamento

prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės

generalinis direktorius

Vidas Grigoraitis

2003 m. rugpjūčio 13 d.

______________

 

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Įsakymas

Nr. 1V-348, 2006-08-29, Žin., 2006, Nr. 94-3704 (2006-09-05), i. k. 1062310ISAK001V-348

Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2003 m. rugpjūčio 29 d. įsakymo Nr. 1V-311 "Dėl Tarnybinio paso išdavimo, keitimo, grąžinimo, paskelbimo negaliojančiu ir sunaikinimo tvarkos patvirtinimo" pakeitimo