Suvestinė redakcija nuo 2005-01-30 iki 2011-02-14

 

Nutarimas paskelbtas: Žin. 2000, Nr. 38-1084; Žin. 2000, Nr.41-0, i. k. 10020KTNUTA00000045

 

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS KONKURENCIJOS TARYBA

 

N U T A R I M A S

DĖL PRANEŠIMO APIE KONCENTRACIJĄ PATEIKIMO, NAGRINĖJIMO IR BENDRŲJŲ PAJAMŲ APSKAIČIAVIMO TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2000 m. balandžio 27 d. Nr. 45

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo Nr. VIII-1099 (Žin., 1999, Nr. 30-856) 10 straipsnio 4 dalimi, 11 straipsnio 2 dalimi ir 19 straipsnio 1 dalies 7 punktu, atsižvelgdama į Europos Bendrijos konkurencijos teisės ir politikos nuostatas bei sukauptą Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo įgyvendinimo praktiką, nutaria:

1. Patvirtinti pranešimo apie koncentraciją pateikimo, nagrinėjimo ir bendrųjų pajamų apskaičiavimo tvarką (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Konkurencijos tarybos prie Valstybinės konkurencijos ir vartotojų teisių gynimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. liepos 16 d. nutarimą Nr. 6 „Dėl Lietuvos Respublikos Konkurencijos įstatymu numatytos rinkos struktūrų koncentracijos kontrolės vykdymo tvarkos“ (Žin., 1993, Nr. 53(38); 1994, Nr. 94-1854; 1995, Nr. 94-1854).

 

 

 

PIRMININKAS                                                                                                  R. A. STANIKŪNAS


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos

2000 m. balandžio 27 d. nutarimu Nr. 45

 

pranešimo apie koncentraciją pateikimo, nagrinėjimo ir bendrųjų pajamų APskaičiavimo tvarka

 

I Skyrius. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pranešimo apie koncentraciją pateikimo, nagrinėjimo ir bendrųjų pajamų apskaičiavimo tvarka (toliau – tvarka) parengta, siekiant palengvinti ūkio subjektams parengti ir pateikti Konkurencijos tarybai pranešimus apie koncentraciją.

2. Visi suinteresuoti asmenys dėl numatomos vykdyti koncentracijos gali iš anksto kreiptis į Konkurencijos tarybą su prašymu pateikti paaiškinimus dėl šios tvarkos taikymo.

3. Taikydama šią tvarką ir aiškindama šios tvarkos teisės normas Konkurencijos taryba remsis Europos Komisijos ir Europos Teisingumo Teismo praktika ir išaiškinimais dėl koncentracijos kontrolės.

 

II Skyrius. ATVEJAI, kada yra privaloma PRANEŠTI APIE KONCENTRACIJĄ

 

4. Apie koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą šiais atvejais:

4.1. apie numatomą įvykdyti koncentraciją, jeigu tenkinamos šios sąlygos:

4.1.1. numatomi vykdyti veiksmai yra susijungimas arba kontrolės įgijimas, vadovaujantis Konkurencijos įstatymo 3 straipsnio 14 dalimi ir 10 straipsnio 2 dalimi, ir

4.1.2. koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos ir jų bendrųjų pajamų suma yra didesnės, nei numatyta Konkurencijos įstatymo 10 straipsnio 1 dalyje;

4.2. apie numatomą įvykdyti ar įvykdytą koncentraciją, jeigu Konkurencijos taryba įpareigoja ūkio subjektus teikti pranešimą pagal Konkurencijos įstatymo 141 straipsnį.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1S-4, 2005-01-13, Žin., 2005, Nr. 14-469 (2005-01-29), i. k. 10520KTNUTA00001S-4

 

III Skyrius. KONCENTRACIJOJE DALYVAUJANČIŲ ŪKIO SUBJEKTŲ NUSTATYMAS

 

5. Kai koncentracija vykdoma Konkurencijos įstatymo 10 straipsnio 2 dalies 1 punkte nurodytu būdu ir ūkio subjektai jungiasi, koncentracijoje dalyvaujančiais ūkio subjektais yra laikomas kiekvienas susijungiantis ūkio subjektas.

6. Kai koncentracija vykdoma Konkurencijos įstatymo 10 straipsnio 2 dalies 2 punkte nurodytu būdu ir:

6.1. vienas ūkio subjektas įsigyja kitą ūkio subjektą (įmonę ar jos dalį), visą kito ūkio subjekto turtą ar turto dalį arba įsigyja kito ūkio subjekto akcijų dalį, kuri, įskaitant viską, kas buvo anksčiau įsigyta, sudaro 1/4 ar daugiau įstatinio kapitalo, arba gauna teisę į kito ūkio subjekto 1/4 ar didesnę balsų dalį, tai koncentracijoje dalyvaujančiais ūkio subjektais yra laikomi įgyjantis kontrolę ūkio subjektas (toliau – įsigyjantis ūkio subjektas) ir ūkio subjektas, kurio kontrolė yra įgyjama (toliau – įsigyjamas ūkio subjektas). Tais atvejais, jei:

6.1.1. įsigyjama ūkio subjekto dalis (įmonės dalis) arba turto dalis, kuri gali būti laikoma savarankiškos ūkinės veiklos vienetu ir kuriai aiškiai priskiriama tam tikra apyvarta atitinkamoje rinkoje, tai koncentracijoje dalyvaujančiais ūkio subjektais bus įsigyjantis ūkio subjektas ir įsigyjamo ūkio subjekto dalis;

6.1.2. įsigyjantis ūkio subjektas yra bendrai kontroliuojamas keleto kitų ūkio subjektų (toliau – bendroji įmonė) ir bendroji įmonė nėra visapusiškai funkcionuojanti įmonė, tai koncentracijoje dalyvaujančiais ūkio subjektais yra laikomi bendrosios įmonės kontrolę turintys ūkio subjektai ir įsigyjamas ūkio subjektas.

Visapusiškai funkcionuojančia bendrąja įmone yra laikoma tokia bendroji įmonė, kuri turi visas savarankiško ūkio subjekto funkcijas ir vykdo pastovią ūkinę veiklą bei turi pakankamai finansinių ir kitų išteklių vykdyti savo veiklą ilgą laiką. Visapusiškai funkcionuojanti bendroji įmonė yra laikoma koncentracijoje dalyvaujančiu ūkio subjektu.

6.2. keletas ūkio subjektų, veikdami susitarimo pagrindu (bendros kontrolės įgijimas) įsigyja kitą ūkio subjektą (įmonę ar jos dalį), visą kito ūkio subjekto turtą ar turto dalį arba įsigyja kito ūkio subjekto akcijų dalį, kuri, įskaitant viską, kas buvo anksčiau įsigyta, sudaro 1/4 ar daugiau įstatinio kapitalo, arba gauna teisę į kito ūkio subjekto 1/4 ar didesnę balsų dalį, tai koncentracijoje dalyvaujančiais ūkio subjektais yra laikomi kiekvienas ūkio subjektas, įgyjantis bendrą kontrolę, ir įsigyjamas ūkio subjektas. Tais atvejais, jei:

6.2.1. įsigyjamas ūkio subjektas buvo kontroliuojamas kito ūkio subjekto (vienvaldė kontrolė) ir vienas ar keli ūkio subjektai (nauji akcininkai) kartu su vienvaldę kontrolę turėjusiu ūkio subjektu įgyja bendrą kontrolę, ir įsigyjamas ūkio subjektas tęsia savo veiklą, tai koncentracijoje dalyvaujančiais ūkio subjektais yra laikomi visi bendrą kontrolę įgyjantys ūkio subjektai, įskaitant vienvaldę kontrolę turėjusį ūkio subjektą. Įsigyjamas ūkio subjektas nėra laikomas dalyvaujančiu koncentracijoje;

6.2.2. įgyjama bendra kontrolė ir susitarime numatoma iš karto po sandorio sudarymo pasidalyti įsigyjamo ūkio subjekto turtą pagal iš anksto numatytą planą, tai toks bendros kontrolės įgijimas laikomas atskirais koncentracijos atvejais, kurių metu kiekvienas įsigyjantis ūkio subjektas įsigyja atitinkamą įsigyjamojo ūkio subjekto turto dalį. Šiuo atveju koncentracijoje dalyvaujantys ūkio subjektai nustatomi vadovaujantis šios tvarkos 6.1, 6.1.1 ar 6.1.2 punktais.

6.3. sustiprinama esama kontrolė, tai koncentracijoje dalyvaujančiais ūkio subjektais yra laikomi kontrolę didinantis ūkio subjektas ir ūkio subjektas, kurio atžvilgiu kontrolė yra didinama.

Papildyta punktu:

Nr. 1S-4, 2005-01-13, Žin., 2005, Nr. 14-469 (2005-01-29), i. k. 10520KTNUTA00001S-4

 

7. Jei koncentracija vykdoma Konkurencijos įstatymo 10 straipsnio 2 dalies 3 punkte nurodytu būdu ir tas pats fizinis asmuo arba tie patys fiziniai asmenys, jau turintys vieno ar kelių ūkio subjektų kontrolės teisę, įsigyja kitą ūkio subjektą (įmonę ar jos dalį), visą ūkio subjekto turtą ar turto dalį arba įsigyja kito ūkio subjekto akcijų dalį, kuri, įskaitant viską, kas buvo anksčiau įsigyta, sudaro 1/4 ar daugiau įstatinio kapitalo, arba gauna teisę į kito ūkio subjekto 1/4 ar didesnę balsų dalį, tai koncentracijoje dalyvaujančiais ūkio subjektais yra laikomi kontrolę įgyjantis asmuo (asmenys) ir įsigyjamas ūkio subjektas.

Tais atvejais, kai įsigyjama ūkio subjekto dalis (įmonės dalis) arba turto dalis, kuri gali būti laikoma savarankiškos ūkinės veiklos vienetu ir kuriai aiškiai priskiriama tam tikra apyvarta atitinkamoje rinkoje, koncentracijoje dalyvaujančiais ūkio subjektais yra laikomi kontrolę įsigyjantis asmuo (asmenys) ir įsigyjamo ūkio subjekto dalis.

8. Jei koncentracija vykdoma Konkurencijos įstatymo 10 straipsnio 2 dalies 4 punkte nurodytu būdu ir ūkio subjektai, veikdami susitarimo pagrindu, kartu steigia naują ūkio subjektą arba sukuria bendrą valdymo organą ar bendrą administracinį padalinį, arba kurie dėl priimamų sprendimų turės pusę ar daugiau tų pačių narių stebėtojų tarybose, valdybose ar kituose valdymo organuose, arba kurie įsipareigoja vienas su kitu derinti savo ūkinės veiklos sprendimus arba perduoti vienas kitam visą ar tam tikrą dalį pelno, arba kurie vienas kitam suteikia teisę naudoti visą savo turtą ar jo dalį, arba vienas iš kurių ar keletas ūkio subjektų, veikdami susitarimo pagrindu, kitokiu būdu įgyja kito ūkio subjekto kontrolę, koncentracijoje dalyvaujančiais ūkio subjektais yra laikomi visi ūkio subjektai, kurie dalyvauja susitarime (sutarties šalys).

Tais atvejais, kai suteikiama teisė ilgą laiką naudoti turto dalį, kuri gali būti laikoma savarankiškos ūkinės veiklos vienetu ir kuriai aiškiai priskiriama tam tikra apyvarta atitinkamoje rinkoje, koncentracijoje dalyvaujančiais ūkio subjektais yra laikomi įsigyjantis ūkio subjektas ir įsigyjamo ūkio subjekto dalis.

 

IV Skyrius. BENDRŲJŲ PAJAMŲ SKAIČIAVIMAS

 

Pirmasis skirsnis

BENDROSIOS PAJAMOS, KAIP ŪKIO SUBJEKTO ŪKINĖS VEIKLOS RODIKLIS

 

9. Konkurencijos įstatymo 10 straipsnio 1 dalyje nurodytos koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos yra svarbus kriterijus siekiant nustatyti, ar yra privaloma apie numatomą įvykdyti koncentraciją pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą koncentracijai.

10. Konkurencijos taryba savo veikloje vadovaujasi nuostata, kad bendrosios pajamos, kaip ūkinės veiklos rodiklis, turi kuo tiksliau atspindėti koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų ekonominį pajėgumą ir padėtį.

11. Bendrųjų pajamų sąvoka suprantama kaip pinigų suma, gauta pardavus prekes (suteikus paslaugas). Pardavimai, kaip ūkio subjekto veiklą atspindintis rodiklis, yra esminis bendrųjų pajamų skaičiavimo kriterijus. Lietuvos Respublikoje registruotų ūkio subjektų finansinėse ataskaitose sumos, gautos iš pardavimo, atsispindi eilutėje „Pardavimai ir paslaugos“ (Pelno (nuostolio) ataskaita). Personalinių įmonių ir ūkio bendrijų atitinkami duomenys atsispindi Pajamų deklaracijos eilutėje „Bendrosios pajamos (įplaukos)“.

12. Koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos turi atspindėti įprastinę ūkinę veiklą. Apskaičiuojant ūkio subjekto bendrąsias pajamas, įtraukiamos ir kitos veiklos pajamos, kurios yra nurodomos ūkio subjekto finansinėse ataskaitose kaip „Kita veikla“ ar „Finansinė ir investicinė veikla“ (Pelno (nuostolio) ataskaita).

13. Vadovaujantis Konkurencijos įstatymo 10 straipsnio 1 dalimi, koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos skaičiuojamos už paskutinius prieš vykdomą koncentraciją ūkinius metus. Bendrųjų pajamų duomenys turi būti audito patikrinti ar patvirtinti privalomos finansinės atskaitomybės dokumentais. Jeigu nėra audito patikrintų ar patvirtintų privalomos finansinės atskaitomybės dokumentais bendrųjų pajamų duomenų už paskutinius prieš vykdomą koncentraciją ūkinius metus, imami priešpaskutinių ūkinių metų bendrųjų pajamų duomenys.

14. Tais atvejais, kai dėl koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų veiklos ypatumų iškyla sunkumų apskaičiuojant bendrąsias pajamas pagal šioje tvarkoje nustatytas taisykles, suinteresuoti asmenys gali iš anksto kreiptis į Konkurencijos tarybą su prašymu pateikti paaiškinimus dėl tinkamo bendrųjų pajamų apskaičiavimo.

 

Antrasis skirsnis

BENDRŲJŲ PAJAMŲ SKAIČIAVIMO BENDROsios TAISYKLĖS

 

15. Konkurencijos įstatymo 10 straipsnyje nurodytos suminės bendrosios pajamos suprantamos kaip visų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrųjų pajamų suma. Koncentracijoje dalyvaujantys ūkio subjektai nustatomi taip, kaip yra nurodyta šios tvarkos III skyriuje.

16. Vadovaujantis Konkurencijos įstatymo 10 straipsnio 3 dalies 4 punktu, jeigu koncentracijoje dalyvauja ūkio subjektas, kuris priklauso susijusių ūkio subjektų grupei, šio ūkio subjekto bendrosios pajamos skaičiuojamos kaip visų ūkio subjektų, priklausančių susijusių ūkio subjektų grupei, bendrųjų pajamų suma, išskyrus šios tvarkos 18 punkte numatytą išlygą. Susijusių ūkio subjektų grupė suprantama taip, kaip yra nurodyta Konkurencijos įstatymo 3 straipsnio 12 dalyje. Susijusių ūkio subjektų grupė, kuriai priklauso koncentracijoje dalyvaujantis ūkio subjektas, nustatoma pranešimo apie koncentraciją pateikimo momentu. Konkurencijos tarybai nedelsiant turi būti pranešama apie visus susijusių ūkio subjektų grupės pasikeitimus, kurie įvyksta pranešimo apie koncentraciją nagrinėjimo metu.

17. Koncentracijoje dalyvaujančio ūkio subjekto, kuris priklauso susijusių ūkio subjektų grupei, bendrosios pajamos skaičiuojamos vengiant dvigubo skaičiavimo. Koncentracijoje dalyvaujančio ūkio subjekto, kuris priklauso susijusių ūkio subjektų grupei, bendrųjų pajamų apskaičiavimas pateikiamas jį paaiškinančiame pavyzdyje:

 

Susijusių ūkio subjektų grupės bendrųjų pajamų skaičiavimo pavyzdys

 

Tarkime, kad koncentracijoje dalyvauja ūkio subjektas a. Schemoje pateikta visa su a susijusi ūkio subjektų grupė. Pagal kontrolės lygius ūkio subjektai išdėstyti tokia tvarka: koncentracijoje dalyvaujantis ūkio subjektas a; b – jo kontroliuojami ūkio subjektai ir pastarųjų kontroliuojami ūkio subjektai (b1 ir b2); c – jį kontroliuojantys ūkio subjektai ir pastaruosius kontroliuojantis ūkio subjektas c1; d – kiti c ūkio subjektų kontroliuojami ūkio subjektai; e – bendrai kontroliuojamas ūkio subjektas, priklausantis grupei. Šiuo atveju dalyvaujantis koncentracijoje ūkio subjektas yra a, kurio bendrosios pajamos skaičiuojamos įtraukiant nuosekliai pagal kontrolės lygį visų kontroliuojamų ūkio subjektų bendrąsias pajamas: trijų b bendrąsias pajamas, b1 ir b2 bendrąsias pajamas, e bendrąsias pajamas ir kontroliuojančių ūkio subjektų bendrąsias pajamas nuosekliai pagal kontrolės lygį: c ir jo kontroliuojamo ūkio subjekto d bendrąsias pajamas, c ir jį kontroliuojančio ūkio subjekto c1 bendrąsias pajamas. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad ūkio subjekto e bendrosios pajamos įskaitomos tik vieną kartą, vengiant dvigubo skaičiavimo.

 

Trečiasis skirsnis

BENDRŲJŲ PAJAMŲ SKAIČIAVIMO BENDROSIOS TAISYKLĖS TAIKYMAS TAM TIKRAIS ATVEJAIS

 

18. Kai koncentracijoje dalyvauja ūkio subjektai, kaip tai yra nurodyta šios tvarkos 6.1, 6.1.1, 6.1.2, 6.2, 6.2.2, 6.3 ir 7 punktuose, ir įsigyjamas ūkio subjektas priklauso susijusių ūkio subjektų grupei, tai įsigyjamo ūkio subjekto bendrosios pajamos skaičiuojamos kaip visų ūkio subjektų, kurie priklausys šiai susijusių ūkio subjektų grupei po koncentracijos įvykdymo, bendrųjų pajamų suma. Šia nuostata teigiama, kad jeigu koncentruojama ne visa susijusių ūkio subjektų grupė, kuriai priklauso įsigyjamas ūkio subjektas, o tik tam tikra jos dalis, tai bendrųjų pajamų skaičiavimui imamos tik šios dalies bendrosios pajamos.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1S-4, 2005-01-13, Žin., 2005, Nr. 14-469 (2005-01-29), i. k. 10520KTNUTA00001S-4

 

19. Kai koncentracijoje dalyvauja ūkio subjektai, kaip tai yra nurodyta šios tvarkos 6.1, 6.1.2, 6.2, 6.2.2, 7 ir 8 punktuose, ir įsigyjantis ūkio subjektas įsigyja kito ūkio subjekto (įmonės) dalį arba ūkio subjekto turto dalį arba gauna teisę naudoti kito ūkio subjekto turto dalį, tai įsigyjamo ūkio subjekto bendrosios pajamos skaičiuojamos proporcingai įsigyjamo turto daliai. Turto (jo dalies) įvertinimas, atsižvelgiant į galiojančius įstatymus, privalo būti patvirtintas turto vertinimo dokumentais: turto vertės nustatymo pažyma (sertifikatu), turto įvertinimo aktu, turto įvertinimo ataskaita (aiškinamuoju raštu).

20. Kai koncentracijoje dalyvauja ūkio subjektai, kaip tai yra nurodyta šios tvarkos 6.1.1 punkte, 7 punkto antrojoje dalyje ir 8 punkto antrojoje dalyje, ir įsigyjantis ūkio subjektas įsigyja kito ūkio subjekto (įmonės) dalį arba ūkio subjekto turto dalį arba gauna teisę ilgą laiką naudoti kito ūkio subjekto turto dalį, kurios gali būti laikomos savarankiškos ūkinės veiklos vienetu ir kurioms aiškiai priskiriama tam tikra apyvarta atitinkamoje rinkoje, tai skaičiuojamos įsigyjamo ūkio subjekto daliai tenkančios bendrosios pajamos. Įsigyjamo ūkio subjekto daliai tenkančios bendrosios pajamos turi būti audito patikrintos ar patvirtintos privalomos finansinės atskaitomybės dokumentais.

21. Kai koncentracijoje dalyvauja ūkio subjektai, kaip tai yra nurodyta šios tvarkos 6.1.2 punkte, bendrųjų pajamų apskaičiavimas pateikiamas jį paaiškinančiame pavyzdyje:

 

Bendrai kontroliuojamo ūkio subjekto bendrųjų pajamų skaičiavimo pavyzdys

 

 

 

 

 

C1

 

 

 

 

A

B

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C2

 

Tarkime, kad schemoje parodytas įsigyjamas ūkio subjektas A, kurio bendrosios pajamos yra 4 mln. Lt (t. y. nesiekia 5 mln. Lt). Įsigyjantis ūkio subjektas B – bendroji įmonė. Tuo atveju, kai bendroji įmonė B vertinama kaip dalyvaujantis koncentracijoje ūkio subjektas (visapusiškai funkcionuojanti bendroji įmonė), jos bendrosios pajamos skaičiuojamos kaip bendrųjų pajamų suma B+C1+C2, tarkim, 5mln. Lt+13 mln. Lt+14mln. Lt=32mln. Lt. Koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrųjų pajamų suma lygi 36 mln. Lt. Tačiau tokiu atveju iš koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų tik vieno bendrosios pajamos viršija 5 mln. Lt., ir apie vykdomą koncentraciją pranešti nereikia.

Jeigu yra įsigyjamas tas pats ūkio subjektas A, kurio bendrosios pajamos yra 4 mln. Lt, tačiau įsigyjantis ūkio subjektas B nėra visapusiškai funkcionuojanti bendroji įmonė, koncentracijoje dalyvaujančiais ūkio subjektais bus laikomi ūkio subjektai A, C1 ir C2. Koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrųjų pajamų suma bus apskaičiuojama kaip A+C1+C2, t. y. 4 mln. Lt+13 mln. Lt+14 mln. Lt=31 mln. Lt. Šiuo atveju du iš dalyvaujančių koncentracijoje ūkio subjektų (C1 ir C2) atitinka Konkurencijos įstatymo 10 straipsnio 1 dalies reikalavimus ir apie vykdomą koncentraciją reikia pranešti.

22. Kai koncentracijoje dalyvauja ūkio subjektai, kaip tai yra nurodyta šios tvarkos 6.2.1 punkte, tai įsigyjamo ūkio subjekto bendrosios pajamos yra pridedamos prie vienvaldę kontrolę turėjusio ūkio subjekto bendrųjų pajamų.

23. Kai koncentracijoje dalyvauja ūkio subjektai, kaip tai yra nurodyta šios tvarkos 7 punkte, tai kontrolę įsigyjančio asmens (asmenų) bendrosios pajamos skaičiuojamos kaip visų ūkio subjektų, kuriuose šis asmuo (asmenys) turi kontrolės teisę, bendrųjų pajamų suma. Jeigu bet kuris ūkio subjektas, kuriuose asmuo (asmenys) turi kontrolės teisę, priklauso susijusių ūkio subjektų grupei, tai šio ūkio subjekto bendrosios pajamos skaičiuojamos kaip visų ūkio subjektų, priklausančių susijusių ūkio subjektų grupei, bendrųjų pajamų suma, vadovaujantis šios tvarkos 16 ir 17 punktuose nurodytomis taisyklėmis.

 

Ketvirtasis skirsnis

KAI KURIŲ KONCENTRACIJOJE DALYVAUJANČIŲ ŪKIO SUBJEKTŲ BENDRŲJŲ PAJAMŲ SAMPRATA

 

24. Neteko galios nuo 2005-01-30

Punkto naikinimas:

Nr. 1S-4, 2005-01-13, Žin. 2005, Nr. 14-469 (2005-01-29), i. k. 10520KTNUTA00001S-4

 

25. Jeigu koncentracijoje dalyvauja draudimo įmonė, tai, vadovaujantis Konkurencijos įstatymo 10 straipsnio 3 dalies 2 punktu, vietoj bendrųjų pajamų skaičiuojama draudimo įmokų (premijų) suma. Lietuvos Respublikoje registruoto ūkio subjekto finansinėse ataskaitose draudimo įmokų (premijų) suma atsispindi eilutėje „Pardavimai ir paslaugos“ (Pelno (nuostolio) ataskaita). Bendrosioms pajamoms prilyginamos ir iš perdraudimo gautos draudimo įmokos. Finansinės ir investicinės veiklos pajamos į bendrąsias pajamas neįtraukiamos.

26. Jeigu koncentracijoje dalyvauja kolektyvinio investavimo subjektai ar juos valdančios valdymo įmonės, tai, vadovaujantis Konkurencijos įstatymo 10 straipsnio 3 dalies 3 punktu, bendrosios pajamos skaičiuojamos kaip visų ūkio subjektų, kuriuos kontroliuoja valdymo įmonė ar investicinė kintamojo kapitalo bendrovė, kurios turto valdymas neperduotas valdymo įmonei, bendrųjų pajamų suma.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1S-4, 2005-01-13, Žin., 2005, Nr. 14-469 (2005-01-29), i. k. 10520KTNUTA00001S-4

 

27. Jeigu koncentracijoje dalyvauja užsienio valstybių ūkio subjektas, tai, vadovaujantis Konkurencijos įstatymo 10 straipsnio 3 dalies 5 punktu, bendrosios pajamos skaičiuojamos kaip pajamų, gautų Lietuvos Respublikos prekių rinkose, suma. Apskaičiuojant užsienio valstybių ūkio subjekto pajamas, gautas Lietuvos Respublikos prekių rinkose, įtraukiamos:

27.1. visos pajamos iš pardavimų Lietuvos Respublikoje registruotiems ūkio subjektams;

27.2. susijusių ūkio subjektų, registruotų užsienio valstybėse, visos pajamos iš pardavimų Lietuvos Respublikoje registruotiems ūkio subjektams;

27.3. susijusių ūkio subjektų, registruotų Lietuvos Respublikoje, bendrosios pajamos.

 

V skyrius. Atvejai, kurie nelaikomi koncentracija

 

28. Vadovaujantis Konkurencijos įstatymo 10 straipsnio 5 dalimi, laikoma, kad koncentracija nevykdoma, kai komerciniai bankai, kitos kredito įstaigos, vertybinių popierių viešosios apyvartos tarpininkai, investicinės bendrovės bei draudimo įmonės įsigyja daugiau kaip 1/4 kitos įmonės akcijų, turėdamos tikslą jas perleisti, jeigu nesinaudojama šių akcijų suteikiama balsavimo teise, ir šios akcijos perleidžiamos ne vėliau kaip per vienerius metus, ir ne vėliau kaip per vieną mėnesį po įsigijimo pateikiama informacija Konkurencijos tarybai. Šiais atvejais informacijoje, pateikiamoje Konkurencijos tarybai, nurodomas ūkio subjekto pavadinimas, kurio daugiau kaip 1/4 akcijų yra įsigyta, įsigytų akcijų dalis ir įsigijimo data.

Jeigu finansinės įstaigos, įsigijusios daugiau kaip 1/4 kitos įmonės akcijų, nusprendžia nesilaikyti šio punkto pirmojoje dalyje nustatytų sąlygų, jos privalo pateikti pranešimą apie koncentraciją šioje tvarkoje nustatytais pagrindais.

29. Vadovaujantis Konkurencijos įstatymo 3 straipsnio 14 punktu, laikoma, kad koncentracija nevykdoma, kai įstatymų nustatyta tvarka įgaliotos valstybės institucijos perima ūkio subjektų kontrolę įmonių bankroto ar sanavimo atvejais.

30. Vadovaujantis Konkurencijos įstatymo 3 straipsnio 4, 12, 14 ir 15 punktais, laikoma, kad koncentracija nevykdoma, kai nesikeičia kontroliuojančių akcininkų sudėtis ir esama kontrolė. Šia nuostata teigiama, kad tokie vidiniai pertvarkymai (restruktūrizacija) arba naujos įmonės steigimas susijusių ūkio subjektų grupės viduje nėra laikomi koncentracija.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1S-4, 2005-01-13, Žin., 2005, Nr. 14-469 (2005-01-29), i. k. 10520KTNUTA00001S-4

 

31. Vadovaujantis Konkurencijos įstatymo 3 straipsnio 14 ir 15 punktais bei 14 straipsnio 1 dalies 1 punktu, laikoma, kad koncentracija nevykdoma, kai yra gautas Konkurencijos tarybos leidimas vykdyti koncentraciją pagal pateiktą pranešimą ir dėl nenumatytų aplinkybių kontroliuojantis asmuo (įsigyjantis ūkio subjektas) įsigyja nereikšmingai didesnę akcijų dalį, negu buvo nurodyta pranešime apie koncentraciją. Nereikšmingai didesne akcijų dalimi laikomas tokios akcijų dalies įsigijimas, kuris nesuteikia akcininkui papildomų teisių, įskaitant teisę skirti daugiau valdymo organų narių, ir todėl nesikeičia (nesustiprinama) jau esama kontrolė.

 

VI skyrius. PRANEŠIMAS APIE KONCENTRACIJĄ

 

Penktasis skirsnis

PRANEŠIMĄ APIE KONCENTRACIJĄ TEIKIANTYS ASMENYS

 

32. Vadovaujantis Konkurencijos įstatymo 11 straipsnio 1 dalimi, pranešimą apie koncentraciją (toliau – pranešimą) teikia:

32.1. šios tvarkos 5 ir 8 punktuose nurodytais atvejais bendrai visi koncentracijoje dalyvaujantys ūkio subjektai;

32.2. šios tvarkos 6 ir 7 punktuose nurodytais atvejais kontroliuojantis asmuo (įsigyjantis ūkio subjektas).

33. Jeigu pranešimas pasirašomas ūkio subjektų ar fizinių asmenų atstovų, tie atstovai pateikia raštišką įrodymą, kad jie turi įgaliojimą šiam veiksmui.

34. Jeigu pranešimą teikia bendrai visi koncentracijoje dalyvaujantys ūkio subjektai, bendrą pranešimą teikia atstovas, įgaliotas perduoti ir gauti dokumentus visų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų vardu.

 

Šeštasis skirsnis

PRANEŠIMO PATEIKIMAS

 

35. Pranešimas teikiamas pagal 1 priede nurodytą tipinę formą (toliau – TF). Bendras pranešimas teikiamas vienoje TF.

36. Pranešimas bei patvirtinantys dokumentai pateikiami Konkurencijos tarybai TF nurodytu adresu asmeniškai arba išsiunčiami registruotu paštu.

37. Patvirtinantys dokumentai gali būti originalai arba jų kopijos. Šiuo atveju pranešančiosios šalys turi patvirtinti kopijų autentiškumą.

38. Patvirtinantys dokumentai pateikiami ta kalba, kuria jie surašyti. Jeigu patvirtinantys dokumentai yra surašyti ne lietuvių kalba, pridedamas vertimas, patvirtinus jo autentiškumą. Užsienio ūkio subjektų pranešimą papildantys dokumentai (metinės ataskaitos, rinkų tyrimo atskaitos ir pan.) gali būti pateikiami anglų kalba.

39. Pranešime pateikiama informacija ir patvirtinantys dokumentai, kurių reikalaujama pagal TF. Informacija privalo būti teisinga ir visa.

40. Konkurencijos taryba gali nuspręsti pakeisti įpareigojimą pateikti visą informaciją bei patvirtinančius dokumentus, kurių reikalaujama pagal TF, jeigu po išankstinių konsultacijų dėl numatomo teikti pranešimo Konkurencijos taryba nusprendžia, kad tokia informacija nėra būtina koncentracijai nagrinėti. Šiuo atveju privalomos pateikti informacijos bei patvirtinančių dokumentų apimtis nustatoma konsultacijų protokole, jeigu to pageidauja pranešimą apie koncentraciją teikiantis asmuo.

41. Atsižvelgdamas į Konkurencijos įstatymo 12 straipsnio 3 dalį, asmuo, teikiantis pranešimą, kartu gali teikti ir motyvuotą prašymą leisti atskirus koncentracijos veiksmus, iki bus priimtas galutinis sprendimas. Konkurencijos taryba per 7 dienas išnagrinėja prašymą ir priima nutarimą patenkinti arba atmesti prašymą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1S-4, 2005-01-13, Žin., 2005, Nr. 14-469 (2005-01-29), i. k. 10520KTNUTA00001S-4

 

Septintasis skirsnis

PRANEŠIMO PATEIKIMAS IR ĮSIGALIOJIMAS

Pakeistas skirsnio pavadinimas:

Nr. 1S-4, 2005-01-13, Žin., 2005, Nr. 14-469 (2005-01-29), i. k. 10520KTNUTA00001S-4

 

42. Pranešimas apie koncentraciją turi būti pateiktas Konkurencijos tarybai iki koncentracijos įgyvendinimo. Pranešimas pateikiamas po pasiūlymo sudaryti sutartį arba įsigyti akcijas ar turtą pateikimo, pavedimo sudaryti sutartį, sutarties sudarymo, nuosavybės teisės ar teisės disponuoti tam tikru turtu įgijimo. Pranešimas gali būti pateiktas ir turint aiškius ketinimus sudaryti sutartį arba pateikti viešą pasiūlymą supirkti akcijas.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1S-4, 2005-01-13, Žin., 2005, Nr. 14-469 (2005-01-29), i. k. 10520KTNUTA00001S-4

 

43. Šios tvarkos penktajame ir šeštajame skirsniuose nustatytus reikalavimus atitinkantis pranešimas įsigalioja tą dieną, kai Konkurencijos taryba jį gauna.

44. Jeigu pranešimas apie koncentraciją neatitinka šios tvarkos penktajame ir šeštajame skirsniuose nustatytų reikalavimų, Konkurencijos taryba nedelsdama apie tai raštu informuoja pranešimą pateikusius asmenis. Šiuo atveju pranešimas įsigalioja tą dieną, kai Konkurencijos taryba gauna nustatytus reikalavimus atitinkantį pranešimą (jo papildymą).

45. Asmuo, teikiantis pranešimą, kuris neatitinka šios tvarkos penktajame ir šeštajame skirsniuose nustatytų reikalavimų, kartu gali teikti ir motyvuotą prašymą dėl pranešimo įsigaliojimo pagal šios tvarkos 43 punktą, jeigu nustatytus reikalavimus atitinkantis pranešimas negali būti pateiktas dėl objektyvių nuo asmens teikiančio pranešimą nepriklausančių priežasčių. Konkurencijos taryba išnagrinėja prašymą ir priima atitinkamą nutarimą.

46. Vykdydama Konkurencijos įstatymo 13 straipsnio 1 dalyje numatytus reikalavimus, Konkurencijos taryba paskelbia pranešimo įsigaliojimo datą, įskaitant ir pagal šios tvarkos 44 ir 45 punktus nustatytą pranešimo įsigaliojimo datą, bei nurodo koncentracijos pobūdį ir koncentracijoje dalyvaujančius ūkio subjektus.

 

VII skyrius. PRANEŠIMO NAGRINĖJIMAS

 

47. Konkurencijos taryba nagrinėja pranešimus Konkurencijos įstatymo 13 straipsnio 2–4 dalyse nustatytais terminais. Šių terminų skaičiavimas pradedamas kitą dieną po nustatytus reikalavimus atitinkančio pranešimo įsigaliojimo.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1S-4, 2005-01-13, Žin., 2005, Nr. 14-469 (2005-01-29), i. k. 10520KTNUTA00001S-4

 

48. Visi suinteresuoti asmenys per 2 savaites nuo pranešimo paskelbimo „Valstybės žiniose“ dienos gali raštu ir žodžiu pateikti Konkurencijos tarybai paaiškinimus dėl numatomos koncentracijos.

49. Suinteresuotais asmenimis laikomi:

49.1. pranešimą apie koncentraciją pateikęs asmuo;

49.2. kiti koncentracijoje dalyvaujantys asmenys;

49.3. fiziniai ar juridiniai asmenys, taip pat visuomeninės organizacijos, kurių interesus liečia numatoma koncentracija;

49.4. valstybės valdymo ir savivaldos institucijos.

50. Vadovaudamasi Konkurencijos įstatymo 13 straipsnio 4 dalimi, Konkurencijos taryba, nagrinėdama pranešimą, gali pareikalauti iš ūkio subjektų, kontroliuojančių asmenų bei valstybės valdymo ir savivaldos institucijų pateikti informaciją, žodinius bei raštiškus paaiškinimus, reikalingus sprendimui dėl koncentracijos priimti.

51. Vadovaudamiesi Konkurencijos įstatymo 22 straipsnio 1 dalimi, ūkio subjektai turi teisę į komercinių paslapčių apsaugą. Jeigu informacijoje (pranešime, dokumentuose, paaiškinimuose), kurie pateikiami Konkurencijos tarybai, yra komercinių paslapčių, tokios medžiagos kiekvienas puslapis turi būti aiškiai pažymėtas žodžiais „komercinė paslaptis“. Ši informacija neatskleidžiama viešai arba kitiems asmenims, išskyrus įstatymų numatytus atvejus arba jeigu gautas raštiškas asmens sutikimas visiškai ar iš dalies atskleisti informaciją, kuri sudaro jo komercinę paslaptį. Prireikus Konkurencijos taryba gali pareikalauti pateikti dokumento išrašą be komercinių paslapčių.

52. Konkurencijos tarybos valstybės tarnautojai nustatyta tvarka ir terminais parengia pažymą apie koncentracijos nagrinėjimą (toliau – pažyma) ir teikia ją nagrinėti Konkurencijos tarybos tvarkomajame posėdyje.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1S-4, 2005-01-13, Žin., 2005, Nr. 14-469 (2005-01-29), i. k. 10520KTNUTA00001S-4

 

53. Konkurencijos taryba, apvarsčiusi pažymą ir kitą koncentracijos nagrinėjimo bylos medžiagą, gali priimti nutarimą leisti vykdyti koncentraciją:

53.1. vadovaudamasi Konkurencijos įstatymo 14 straipsnio 1 dalies 1 punktu, jeigu nėra gauti raštiški suinteresuotų šalių prieštaravimai;

53.2. vadovaudamasi Konkurencijos įstatymo 14 straipsnio 1 dalies 2 punktu, jeigu pranešimą apie koncentraciją pateikę asmenys yra pateikę raštiškus įsipareigojimus, reikalingus dominuojančios padėties sukūrimui ar sustiprinimui, ar reikšmingiems konkurencijos apribojimams išvengti, ir nėra gauti raštiški suinteresuotų šalių prieštaravimai.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1S-4, 2005-01-13, Žin., 2005, Nr. 14-469 (2005-01-29), i. k. 10520KTNUTA00001S-4

 

54. Jeigu Konkurencijos tarybos nutarimas priimamas vadovaujantis Konkurencijos įstatymo 14 straipsnio 1 dalies 3 punktu arba jeigu dėl numatomos įvykdyti koncentracijos Konkurencijos tarybai yra pateikti raštiški suinteresuotų asmenų prieštaravimai, galutinis Konkurencijos tarybos nutarimas gali būti priimamas tik po to, kai pranešimą pateikę asmenys bei kiti suinteresuoti asmenys, kurie dėl numatomos įvykdyti koncentracijos yra pateikę raštiškus prieštaravimus, informuojami apie ketinamą priimti sprendimą, jiems suteikiama galimybė duoti paaiškinimus.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1S-4, 2005-01-13, Žin., 2005, Nr. 14-469 (2005-01-29), i. k. 10520KTNUTA00001S-4

 

55. Šios tvarkos 54 punkte nurodytais atvejais pranešimą apie koncentraciją pateikę asmenys bei kiti suinteresuoti asmenys, kurie dėl numatomos įvykdyti koncentracijos yra pateikę raštiškus prieštaravimus, informuojami apie ketinamą priimti sprendimą, taip pat apie Konkurencijos tarybos tvarkomojo posėdžio, kuriame bus svarstomas klausimas dėl leidimo vykdyti koncentraciją, datą bei terminą, per kurį jie gali Konkurencijos tarybai pateikti papildomus prašymus ir paaiškinimus.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1S-4, 2005-01-13, Žin., 2005, Nr. 14-469 (2005-01-29), i. k. 10520KTNUTA00001S-4

 

56. Šios tvarkos 55 punkte nurodyti asmenys, informuoti apie koncentracijos nagrinėjimą, turi teisę:

56.1. susipažinti su koncentracijos nagrinėjimo bylos medžiaga, išskyrus informaciją, kuri yra kitų ūkio subjektų komercinė paslaptis;

56.2. teikti Konkurencijos tarybai paaiškinimus;

56.3. pareikšti prašymą dalyvauti ir būti išklausytais Konkurencijos tarybos tvarkomajame posėdyje.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1S-4, 2005-01-13, Žin., 2005, Nr. 14-469 (2005-01-29), i. k. 10520KTNUTA00001S-4

 

8 skyrius. Neteko galios nuo 2005-01-30

Skyriaus naikinimas:

Nr. 1S-4, 2005-01-13, Žin. 2005, Nr. 14-469 (2005-01-29), i. k. 10520KTNUTA00001S-4

 


1 priedas

 

TIPINĖ PRANEŠIMO APIE KONCENTRACIJĄ FORMA (TF)

 

I SKYRIUS. KONCENTRACIJOJE DALYVAUJANČIŲ ŪKIO SUBJEKTŲ REGISTRAVIMO DUOMENYS

 

1. Nurodykite koncentracijoje dalyvaujančio ūkio subjekto (subjektų), teikiančio pranešimą apie koncentraciją1, duomenis:

1.1. ūkio subjekto pavadinimas, kodas, adresas, registracijos data, vieta, numeris;

1.2. pagrindinės vykdomos ūkinės veiklos rūšys;

1.3. asmens ryšiams palaikyti vardas, pavardė, adresas, telefono, fakso numeriai ir pareigos;

1.4. susijusių ūkio subjektų sąrašas, pateikiant kiekvieno ūkio subjekto duomenis, reikalaujamus pagal TF 1.1, 1.2 ir 1.3 punktus. Taip pat pateikite savitarpio kontrolės ar priklausomybės schemą (diagramą), papildomai nurodę:

1.4.1. kiekvieno ūkio subjekto savitarpio kontrolės ar priklausomybės pobūdį;

1.4.2. ūkio subjektus, kurie vykdo veiklą bet kurioje koncentracijos veikiamoje ar įtakojamoje atitinkamoje rinkoje2.

2. Nurodykite koncentracijoje dalyvaujančio ūkio subjekto (subjektų), kurių kontrolė įgyjama, duomenis:

2.1. ūkio subjekto pavadinimas, kodas, adresas, registracijos data, vieta, numeris;

2.2. pagrindinės vykdomos ūkinės veiklos rūšys;

2.3. asmens ryšiams palaikyti vardas, pavardė, adresas, telefono, fakso numeriai ir pareigos;

2.4. susijusių ūkio subjektų sąrašas, pateikiant kiekvieno ūkio subjekto duomenis, reikalaujamus pagal TF 2.1, 2.2 ir 2.3 punktus. Taip pat pateikite savitarpio kontrolės ar priklausomybės schemą (diagramą), papildomai nurodę:

2.4.1. kiekvieno ūkio subjekto savitarpio kontrolės ar priklausomybės pobūdį;

2.4.2. ūkio subjektus, kurie vykdo veiklą bet kurioje koncentracijos veikiamoje ar įtakojamoje atitinkamoje rinkoje.

3. Įgalioti atstovai:

3.1. jeigu paskirtas bendras atstovas, nurodomas atstovo pavadinimas (pavardė, vardas), adresas, telefono ir fakso numeris;

3.2. jeigu paskirti atskiri atstovai, nurodomas kiekvieno atstovo pavadinimas (pavardė, vardas), adresas, telefono ir fakso numeris bei atstovaujamas koncentracijoje dalyvaujantis ūkio subjektas.

 

II SKYRIUS. KONCENTRACIJOS PRIEŽASTYS IR TIKSLAI

 

4. Pateikite koncentracijos priežasčių, tikslų ir veiklos po koncentracijos įgyvendinimo trumpą apibūdinimą.

 

III SKYRIUS. KONCENTRACIJOS BŪDO APRAŠYMAS

 

PIRMASIS SKIRSNIS

BENDRIEJI PAGRINDAI

 

5. Trumpai apibūdinkite numatomos įvykdyti koncentracijos pobūdį (numatomus atlikti veiksmus). Nurodykite Konkurencijos įstatymo 10 straipsnio 2 dalies atitinkamą punktą ir Pranešimo apie koncentraciją pateikimo, nagrinėjimo ir bendrųjų pajamų apskaičiavimo tvarkos atitinkamus punktus, pagal kuriuos vyks numatoma koncentracija ir turėtų būti nustatomi koncentracijoje dalyvaujantys ūkio subjektai. Jeigu reikalinga, pateikite papildomus paaiškinimus.

6. Pateikite atskirai kiekvieno koncentracijoje dalyvaujančio ūkio subjekto bendrąsias pajamas už paskutinius prieš vykdomą koncentraciją ūkinius metus ir nurodykite jų sumą. Jeigu koncentracijoje dalyvauja ūkio subjektas, kuris priklauso susijusių ūkio subjektų grupei, pateikite kiekvieno ūkio subjekto, kuris priklauso susijusių ūkio subjektų grupei, bendrąsias pajamas už paskutinius prieš vykdomą koncentraciją ūkinius metus. Nurodykite Pranešimo apie koncentraciją pateikimo, nagrinėjimo ir bendrųjų pajamų apskaičiavimo tvarkos atitinkamus punktus, kuriais vadovaujantis apskaičiuotos bendrosios pajamos.

7. Pateikite koncentracijos įgyvendinimo trumpą apibūdinimą, nurodydami:

7.1. ūkio sektorius, kuriuos įtakoja koncentracija;

7.2. ar visų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų valdymo organai pritaria numatomai įvykdyti koncentracijai;

7.3. numatomą datą, kada įvyks esminiai įvykiai, užbaigiantys koncentraciją;

7.4. numatomas nuosavybės teises ir/ar kontrolę po koncentracijos įvykdymo.

 

ANTRASIS SKIRSNIS

Patvirtinantys dokumentai

 

8. Kartu su pranešimu apie koncentraciją privaloma pateikti:

8.1. visų dokumentų, kurių pagrindu vykdoma koncentracija, patvirtintas kopijas, tarp jų sutartis, teisiškai įpareigojančius pasiūlymus sudaryti sutartį, pavedimus sudaryti sutartį;

8.2. visų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų, įskaitant ūkio subjektus, kurie priklauso susijusių ūkio subjektų grupei, reguliarios finansinės atskaitomybės dokumentų patvirtintas kopijas (metinius balansus, pelno (nuostolio) ataskaitas, paaiškinamuosius raštus) už paskutinius prieš vykdomą koncentraciją ūkinius metus;

8.3. kitų dokumentų patvirtintas kopijas, jeigu šie dokumentai nurodyti Pranešimo apie koncentraciją pateikimo, nagrinėjimo ir bendrųjų pajamų apskaičiavimo tvarkos arba TF atitinkamuose punktuose, ir koncentracija yra vykdoma vadovaujantis šiais punktais;

8.4. kopijas analizių, ataskaitų, studijų ar apžvalgų, pateiktų ar parengtų pateikti koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų valdymo organams ar kontroliuojantiems asmenims, kuriose yra duomenų apie koncentracijos veikiamas atitinkamas rinkas.

9. Kartu su pranešimu apie koncentraciją gali būti teikiami ir kiti dokumentai (jų patvirtintos kopijos), kuriuose yra svarbių koncentracijai nagrinėti duomenų.

 

TREČIASIS SKIRSNIS

Koncentracijos veikiamos AR ĮTAKOJAMOS atitinkamos rinkos

 

10. Apibrėžkite ir nurodykite kiekvieną koncentracijos veikiamą atitinkamą rinką ir koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų šių rinkų dalis iki koncentracijos ir po koncentracijos įvykdymo. Paaiškinkite, kodėl tam tikri produktai ir/ar paslaugos, atsižvelgus į jų savybes, naudojimą ir kainas, patenka į apibrėžtą rinką (o kitos – nepatenka). Apibrėžiant ir nustatant koncentracijos veikiamas atitinkamas rinkas:

10.1. rekomenduojama vadovautis Konkurencijos tarybos paaiškinimais dėl atitinkamos rinkos apibrėžimo, patvirtintais Konkurencijos tarybos 2000 m. vasario 24 d. nutarimu Nr. 17 (Žin., 2000, Nr. 19-487);

10.2. vadovautis taisykle, kad koncentracijos veikiamas atitinkamas rinkas sudaro tam tikros prekių rinkos Lietuvos Respublikos teritorijoje, kuriose:

10.2.1. ne mažiau kaip du koncentracijoje dalyvaujantys ūkio subjektai vykdo ūkinę veiklą toje pačioje prekės rinkoje (toliau – horizontalūs santykiai), kur dėl koncentracijos susidarys 15 procentų ar didesnė bendra rinkos dalis; ir/arba

10.2.2. ne mažiau kaip du koncentracijoje dalyvaujantys ūkio subjektai nepriklausomai nuo to, ar jie yra vienas kito tiekėjas arba pirkėjas, vykdo ūkinę veiklą vertikaliai susijusiose prekių rinkose (toliau – vertikalūs santykiai) ir vieno iš jų ar jų bendra rinkos dalis yra ne mažesnė nei 25 procentai. Vertikaliai susijusiomis prekių rinkomis yra laikomos dvi ar daugiau tam tikrų prekių rinkų, kuriose veikiantys ūkio subjektai dėl prekių gamybos ar platinimo ypatybių turi pastovią pirkimo-pardavimo santykių savitarpio priklausomybę.

11. Apibrėžkite ir nurodykite koncentracijos įtakojamas atitinkamas rinkas, kurios nors ir nėra koncentracijos veikiamos rinkos pagal TF 10 punkte nurodytas sąlygas, tačiau kurios dėl vertikalaus ar horizontalaus pobūdžio santykių yra susijusios ir kiekvienoje iš jų vykdo ūkinę veiklą nors vienas koncentracijoje dalyvaujantis ūkio subjektas. Nurodykite koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų šių atitinkamų rinkų dalis iki koncentracijos ir po koncentracijos įvykdymo.

12. Jeigu nėra koncentracijos veikiamų ar įtakojamų rinkų pagal TF 10 ir 11 punktuose nurodytas sąlygas, apibrėžkite ir nurodykite kitas atitinkamas rinkas, kuriose vykdo veiklą koncentracijoje dalyvaujantys ūkio subjektai. Pateikite jiems tenkančios rinkos dalies įvertinimą.

13. Jeigu koncentracijoje dalyvauja ūkio subjektai, kurie priklauso susijusių ūkio subjektų grupei, tai visais atvejais, kurie nurodyti šiame skirsnyje, nustatant koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų atitinkamos rinkos dalį, įskaitomos ir rinkos dalys, kurias šioje rinkoje turi visi susijusių ūkio subjektų grupei (grupėms) priklausantys ūkio subjektai.

 

KETVIRTASIS SKIRSNIS

Informacija apie KONCENTRACIJOS veikiamas ATITINKAMAS rinkas3 

 

14. Pateikite informaciją atskirai už paskutinius trejus ūkinius metus apie kiekvieną koncentracijos veikiamą prekės rinką Lietuvos Respublikos teritorijoje ir kitoje geografinėje teritorijoje, kuri, pranešimą apie koncentraciją teikiančio asmens nuomone, sudaro atitinkamą prekės rinką:

14.1. viso atitinkamos rinkos dydžio įvertinimas pagal pardavimų vertę (tūkst. Lt) ir, jeigu įmanoma, apimtis fiziniais vienetais4;

14.2. kiekvieno koncentracijoje dalyvaujančio ūkio subjekto, įskaitant ir susijusius ūkio subjektus, pardavimų vertė ir apimtis atitinkamoje rinkoje, taip pat jiems tenkančios rinkos dalies įvertinimas, papildomai nurodant kiekvieno produkto ar paslaugos, kurie sudaro koncentracijos veikiamą prekės rinką, gamybos, pardavimų vertės, pardavimų apimties ir eksporto duomenis;

14.3. visų konkurentų (tarp jų ir importuotojų), kuriems tenka ne mažiau kaip 5 procentų atitinkamos rinkos dalis, pardavimų vertės, apimties bei jiems tenkančios rinkos dalies įvertinimas5;

14.4. bendra importo vertė ir apimtis atitinkamoje rinkoje, taip pat importo muitai, kvotos ir kitokios prekybos kliūtys, turinčios įtakos importui. Apibūdinkite muitų, kvotų, kitokių prekybos kliūčių bei transportavimo įtakos mastą importo vertei;

14.5. kiekvieno koncentracijoje dalyvaujančio ūkio subjekto atitinkamos rinkos prekių kainų palyginimas su šių prekių kainomis kaimyninėse valstybėse (gretimose geografinėse teritorijose), EB valstybių narių rinkose, kitose geografinėse teritorijose, kur šios prekės yra gaminamos.

Nurodykite apskaičiavimų pagrindą ir šaltinius bei pateikite šiuos apskaičiavimus patvirtinančius dokumentus.

15. Apibūdinkite pasiūlos ir paklausos ypatybes kiekvienoje koncentracijos veikiamoje atitinkamoje rinkoje:

15.1. apibūdinkite distribucijos (platinimo) ir paslaugų (pvz, remonto ir priežiūros) tinklus, esančius atitinkamoje rinkoje. Nurodykite, kokiomis apimtimis distribuciją vykdo nepriklausomi ūkio subjektai ir/arba su koncentracijoje dalyvaujančiais ūkio subjektais susiję ūkio subjektai;

15.2. paaiškinkite, ar atitinkama rinka yra augimo, brandumo ar nuosmukio fazėje. Nurodykite paklausos augimo tempų prognozę;

15.3. nurodykite veiksnius, kurie yra svarbūs pirkėjų pasirinkimui atitinkamoje rinkoje, įskaitant prekių ženklus, prekių diferenciaciją, viso prekių asortimento pateikimą;

15.4. pateikite duomenis apie atitinkamos rinkos pirkėjų pasiskirstymą į atskiras pirkėjų grupes. Apibūdinkite kiekvienos grupės „tipinį pirkėją“;

15.5. paaiškinkite, kokią svarbą atitinkamoje rinkoje turi išimtinės distribucijos, franšizės, licencinės bei kitos ilgalaikės sutartys;

15.6. nurodykite, ar valstybės institucijos ir valstybės įmonės yra svarbūs pirkėjai atitinkamoje rinkoje.

16. Apibūdinkite įėjimo į rinką galimybes kiekvienoje koncentracijos veikiamoje atitinkamoje rinkoje:

16.1. nurodykite, ar per paskutinius penkerius metus buvo koks nors reikšmingas įėjimas į atitinkamą rinką. Jei taip, pateikite tokių ūkio subjektų pavadinimą, adresą, telefono ir fakso numerius. Pateikite jų rinkos dalies įvertinimą;

16.2. nurodykite, ar yra ūkio subjektų, kurie galėtų įeiti į atitinkamą rinką. Jei taip, paaiškinkite kodėl; nurodykite galimus įėjimo terminus ir, jeigu yra galimybė, pateikite tokių ūkio subjektų pavadinimą, adresą, telefono ir fakso numerius;

16.3. nurodykite veiksnius, darančius įtaką įėjimui į atitinkamą rinką (bendrieji įėjimo kaštai; licencijos, leidimai ar kiti teisiniai reikalavimai; įėjimo apribojimai dėl patentų, know-how ir kitų intelektinės nuosavybės teisių; ekonomija dėl gamybos masto; galimybės pasinaudoti reikalingais tiekimo šaltiniais). Paaiškinkite jų svarbą.

17. Trumpai apibūdinkite taikomųjų mokslo tyrimų ir jų plėtros svarbą kiekvienoje koncentracijos veikiamoje atitinkamoje rinkoje:

17.1. nurodykite koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų atitinkamoje rinkoje vykdomus taikomuosius mokslo tyrimus;

17.2. nurodykite technologijų raidos naujoves atitinkamoje rinkoje;

17.3. nurodykite naujai sukurtus produktus ar paslaugas atitinkamoje rinkoje ir juos įdiegusius ūkio subjektus.

18. Išvardykite ir išsamiai apibūdinkite koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų sudarytas svarbiausias sutartis kiekvienoje koncentracijos veikiamoje atitinkamoje rinkoje (tokias kaip – patentų, know-how ir kitų intelektinės nuosavybės teisių perdavimo sutartis, bendros gamybos ar specializacijos sutartis, išimtinės distribucijos, franšizės, ilgalaikio prekių platinimo ar tiekimo sutartis, pasikeitimo informacija bei taikomųjų mokslo tyrimų sutartis).

19. Nurodykite asociacijas, kurių nariai yra koncentracijoje dalyvaujantys ūkio subjektai. Pateikite jų pavadinimus, adresus, telefono ir fakso numerius.

 

IV SKYRIUS. koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų ir juos kontroliuojančių asmenų anksčiau įsigytos teisės

 

20. Pateikite šiuos duomenis apie koncentracijoje dalyvaujančius ūkio subjektus, įskaitant su jais susijusius ūkio subjektus, taip pat juos kontroliuojančius fizinius asmenis:

20.1. koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų, įskaitant su jais susijusius ūkio subjektus, akcininkų (pajininkų) sąrašą, kurie turi ne mažiau kaip 10 procentų balsavimo teisių, išleistų akcijų ar kitokių vertybinių popierių. Nurodykite kiekvienam iš jų priklausančią dalį procentais;

20.2. sąrašą visų kitų ūkio subjektų, kurie vykdo ūkinę veiklą kiekvienoje koncentracijos veikiamoje atitinkamoje rinkoje ir kuriuose visi asmenys, nurodyti TF 20 punkte, atskirai ar kartu turi ne mažiau kaip 10 procentų balsavimo teisių, išleistų akcijų ar kitokių vertybinių popierių. Įvardykite savininkus ir nurodykite, kokią dalį procentais jie turi;

20.3. sąrašą kiekvieno koncentracijoje dalyvaujančio ūkio subjekto, įskaitant su jais susijusius ūkio subjektus, stebėtojų tarybų, valdybų ar kitų valdymo organų narių, kurie taip pat yra kitų ūkio subjektų, kurie vykdo ūkinę veiklą kiekvienoje koncentracijos veikiamoje atitinkamoje rinkoje, stebėtojų tarybų, valdybų ar kitų valdymo organų nariai. Nurodykite šių ūkio subjektų pavadinimus ir narių pareigas;

20.4. visus duomenis apie paskutinių trejų metų kitų ūkio subjektų, kurie vykdo ūkinę veiklą kiekvienoje koncentracijos veikiamoje atitinkamoje rinkoje, balsavimo teisių, išleistų akcijų ar kitokių vertybinių popierių įsigijimus, kuriuos atliko asmenys, nurodyti TF 20 punkte.

 

V SKYRIUS. koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų didžiausi pirkėjai ir tiekėjai

 

21. Įvardykite koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų, įskaitant ir su jais susijusius ūkio subjektus, penkis didžiausius nepriklausomus6 pirkėjus kiekvienoje koncentracijos veikiamoje atitinkamoje rinkoje. Pateikite duomenis apie kiekvienam iš jų tenkančią kiekvieno koncentracijoje dalyvaujančio ūkio subjekto, įskaitant ir susijusius ūkio subjektus, atitinkamų prekių visų pardavimų dalį. Nurodykite šių pirkėjų pavadinimą, adresą, telefono ir fakso numerius.

22. Įvardykite koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų, įskaitant ir su jais susijusius ūkio subjektus, penkis didžiausius nepriklausomus tiekėjus. Pateikite duomenis apie kiekvienam iš jų tenkančią tiekimų dalį (žaliavų ar prekių, panaudojamų atitinkamų prekių gamybai kiekvienoje koncentracijos veikiamoje atitinkamoje rinkoje) kiekvienam koncentracijoje dalyvaujančiam ūkio subjektui, įskaitant ir susijusius ūkio subjektus. Nurodykite šių tiekėjų pavadinimą, adresą, telefono ir fakso numerius.

 

VI SKYRIUS. bendra Informacija apie ATITINKAMAS rinkas

(konglomeratinė koncentracija)

 

23. Jeigu nėra koncentracijos veikiamų ar įtakojamų rinkų, kaip tai yra nurodyta TF trečiajame skirsnyje, tačiau bet kuris iš koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų, įskaitant susijusius ūkio subjektus, turi 25 procentų ar didesnę rinkos dalį bet kurioje atitinkamoje rinkoje, pateikite tokią informaciją:

23.1. kiekvienos tokios prekės rinkos apibrėžimą. Paaiškinkite, kodėl tam tikri produktai ir/ar paslaugos, atsižvelgus į jų savybes, naudojimą ir kainas, patenka į apibrėžtą rinką (o kitos – nepatenka). Apibrėžiant prekės rinką ir teikiant paaiškinimus, rekomenduojama vadovautis Konkurencijos tarybos paaiškinimais dėl atitinkamos rinkos apibrėžimo, patvirtintais Konkurencijos tarybos 2000 m. vasario 24 d. nutarimu Nr. 17 (Žin., 2000, Nr. 19-487);

23.2. koncentracijoje dalyvaujančio ūkio subjekto ir kiekvieno su juo susijusio ūkio subjekto rinkos dalių įvertinimą kiekvienoje tokios prekės rinkoje per paskutinius ūkinius metus:

23.2.1. Lietuvos Respublikos teritorijoje;

23.2.2. kitoje atitinkamoje geografinėje rinkoje;

23.3. visų konkurentų (tarp jų ir importuotojų), kuriems tenka ne mažiau kaip 10 procentų atitinkamos rinkos dalis kiekvienoje tokios prekės rinkoje, jiems tenkančios rinkos dalies įvertinimą per paskutinius ūkinius metus. Nurodykite šių konkurentų pavadinimą, adresą, telefono ir fakso numerius;

23.4. apibūdinkite numatomos įvykdyti koncentracijos svarbiausias galimas pasekmes, ypač numatomą poveikį pirkėjams, tiekėjams ir vartotojams.

 

VII SKYRIUS. Informacija bendros kontrolės įgijimo atvejais

 

24. Jeigu koncentracijoje dalyvaujantys ūkio subjektai įgyja tam tikro ūkio subjekto bendrą kontrolę, kaip tai yra nurodyta Pranešimo apie koncentraciją pateikimo, nagrinėjimo ir bendrųjų pajamų apskaičiavimo tvarkos 6.2.1 punkte ir 8 punkte (kai ūkio subjektai veikdami susitarimo pagrindu kartu steigia naują ūkio subjektą), pateikite atsakymą į klausimą: ar po koncentracijos įvykdymo koncentracijoje dalyvaujantys ūkio subjektai, įskaitant ir su jais susijusius ūkio subjektus, vykdys ūkinę veiklą vertikalaus ar horizontalaus pobūdžio santykiais susijusiose atitinkamose rinkose kaip ir bendroji įmonė. Jei atsakymas teigiamas, pateikite informaciją pagal kiekvieną vertikalaus ar horizontalaus pobūdžio santykiais susijusią atitinkamą rinką, nurodydami kiekvieno koncentracijoje dalyvaujančio ūkio subjekto, įskaitant ir susijusius ūkio subjektus, bei bendrosios įmonės pardavimų vertę ir apimtį atitinkamoje rinkoje, taip pat jiems tenkančios rinkos dalies įvertinimą (naujai steigiamo ūkio subjekto atveju – planuojamus dydžius).

25. Visais koncentracijos atvejais, kai koncentracijoje dalyvaujantys ūkio subjektai įgyja tam tikro ūkio subjekto bendrą kontrolę, pateikite atsakymą į klausimą, ar bendrosios įmonės sudarymas nesukels koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų, įskaitant su jais susijusius ūkio subjektus, suderintų veiksmų vykdant ūkinę veiklą vertikalaus ar horizontalaus pobūdžio santykiais susijusiose atitinkamose rinkose. Atsakymą pagrįskite motyvais bei įrodymais.

 

VIII SKYRIUS. Bendrieji klausimai

 

26. Vadovaudamiesi Konkurencijos įstatymo 12 straipsnio 1 dalimi, koncentracijoje dalyvaujantys ūkio subjektai ir/ar kontroliuojantys asmenys po pirmojo vykdant koncentraciją atlikto veiksmo neturi teisės toliau vykdyti koncentracijos, iki bus priimtas Konkurencijos tarybos nutarimas leisti vykdyti koncentraciją. To paties straipsnio 3 dalis numato, kad Konkurencijos taryba gali leisti atskirus koncentracijos veiksmus, iki bus priimtas galutinis sprendimas. Jeigu prašote leisti atskirus koncentracijos veiksmus:

26.1. nurodykite šiuos veiksmus ir jų atlikimo numatomą datą;

26.2. paaiškinkite šių veiksmų neatlikimo galimas pasekmes koncentracijoje dalyvaujantiems asmenims ir/ar kontroliuojantiems asmenims.

27. Vadovaudamiesi Konkurencijos įstatymo 14 straipsnio 2 dalimi, koncentracijoje dalyvaujantys ūkio subjektai ir/ar kontroliuojantys asmenys gali numatyti savo veiklos papildomus apribojimus, kurie yra tiesiogiai susiję ir reikalingi koncentracijai įgyvendinti. Tokie apribojimai turi būti vertinami kartu su pačia koncentracija. Jeigu tokie apribojimai numatomi:

27.1. nurodykite visus papildomus veiklos apribojimus, kurie numatyti kartu su pranešimu apie koncentraciją pateikiamose sutartyse; ir

27.2. paaiškinkite, kodėl jie yra tiesiogiai susiję su koncentracija ir būtinai reikalingi jai įgyvendinti.

28. Nurodykite, ar pageidaujate, kad pranešimas apie koncentraciją būtų nagrinėjamas kaip prašymas patvirtinti bendrąją išimtį, vadovaujantis Konkurencijos tarybos 1999 m. gruodžio 27 d. nutarimu Nr. 38 patvirtinta „Bendrąja išimtimi vertikaliesiems susitarimams taikant Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo 5, 6 ir 7 straipsnį“ (Žin., 1999, Nr. 110-3253), arba kaip prašymas suteikti atskirąją išimtį, vadovaujantis Konkurencijos įstatymo 5, 6 ir 8 straipsniu, jeigu Konkurencijos taryba nuspręstų, kad numatomi veiksmai (sutartys), apie kuriuos pranešate, nėra kontroliuojama koncentracija pagal Konkurencijos įstatymo 3 straipsnio 14 ir 15 dalis ir 10 straipsnio 1 ir 2 dalis.

29. Šiame punkte nurodytus TF duomenis rekomenduojama pateikti lentelių forma, kurios yra 2 priede:

29.1. TF 1 punkto 1.1, 1.2, 1.3 ir 1.4 papunkčiuose, 2 punkto 2.1, 2.2, 2.3 ir 2.4 papunkčiuose bei 3 punkto 3.1 ir 3.2 papunkčiuose nurodytus duomenis – 1 lentelėje;

29.2. TF 14 punkto 14.1, 14.2 ir 14.3 papunkčiuose nurodytus duomenis – 2 lentelėje;

29.3. TF 14 punkto 14.2 papunktyje nurodytus duomenis – 3 lentelėje;

29.4. TF 21 punkte nurodytus duomenis – 4 lentelėje;

29.5. TF 22 punkte nurodytus duomenis – 5 lentelėje;

29.6. TF 20 punkto 20.2, 20.3 ir 20.4 papunkčiuose nurodytus duomenis – 6 lentelėje;

29.7. TF 23 punkto 23.2, 23.2.1, 23.2.2 ir 23.3 papunkčiuose nurodytus duomenis – 7 lentelėje.

 

IX SKYRIUS. Patvirtinimas

 

30. Pranešimo apie koncentraciją pabaigoje privalo būti teikiančio asmens (asmenų) ar jų vardu pasirašytas patvirtinimas:

 

„Mes, žemiau pasirašiusieji, patvirtiname, kad pranešime apie koncentraciją pateikta informacija yra teisinga ir visa, vadovaujantis turimais faktais atlikti visi kuo tiksliausi įvertinimai, yra pateiktos visos pagal TF formą reikalaujamų dokumentų kopijos.

Pasirašiusieji yra susipažinę su Konkurencijos įstatymo 15 straipsniu ir 41 straipsnio 1, 3 ir 5 dalimis.

 

Vardas, pavardė (vardai, pavardės)

 

Kieno vardu:

 

Vieta ir data:

 

Parašai:

 

Antspaudas.“

______________


2 priedas

 

TIPINĖS PRANEŠIMO APIE KONCENTRACIJĄ FORMOS LENTELĖS1

 

1 lentelė

 

KONCENTRACIJOJE DALYVAUJANČIŲ ŪKIO SUBJEKTŲ REGISTRAVIMO DUOMENYS

 

Ūkio subjekto pavadinimą

(asmens vardas, pavardė), adresas

Registravimo duomenys

Pagrindinės vykdomos ūkinės veiklas rūšys

 

 

Kodas

Data

Vieta

Nr.

Telefonas

Faktas

 

 

1. Teikiantis pranešimą (kontrolę įgyjantis) ūkio subjektas (subjektai:).........

 

 

 

 

 

 

 

1.1. Asmuo ryšiams:..........

 

 

 

 

 

 

 

1.2. Įgaliotas atstovas........

 

 

 

 

 

 

 

2. Su kontrolę, įgyjančiu ūkio subjektu susiję ūkio subjektai:............................

 

 

 

 

 

 

 

2.1. Asmuo ryšiams:..........

 

 

 

 

 

 

 

3. Ūkio subjektas (subjektai) kurių kontrolė įgyjama:.............................

 

 

 

 

 

 

'

3.1. Asmuo ryšiams:..........

 

 

 

 

 

 

 

3.2. Įgaliotas atstovas........

 

 

 

 

 

 

 

4. Su ūkto subjektu  kurio kontrolė įgyjama, susiję ūkio subjektai:...................

 

 

 

 

 

 

 

4.1. Asmuo ryšiams:..........

 

 

 

 

 

 

 

5. Bendras atstovas........

 

 

 

 

 

 

 

 

2 lentelė

 

PAGRINDINIAI DUOMENYS APIE KONCENTRACIJOS VEIKIAMĄ ATITINKAMĄ RINKĄ

 

........................................................                           Lietuvos Respublikos teritorija /kita teritorija2

(Prekės rinkos pavadinimas)                                                                                     (Geografinė rinka)

 

(per paskutinius trejus ūkinius metus)

 

Ūkio subjekto pavadinimas

Pardavimų vertė (tūkst. Lt.)

Pardavimų apimtis

(fiziniais vnt.)

Rinkos dalis

(%)

 

 

..m.

..m.

..m.

..m.

..m.

..m.

..m.

..m.

..m.

1. Kontrolę įgyjantis ūkio subjektas (subjektai):

................................................................................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.Su kontrolę įgyjančiu ūkio subjektu susiję ūkio subjektai...................................................................

 

 

 

 

 

 

/

 

 

Iš viso pagal 1 ir 2 dalį:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Ūkio subjektas (subjektai), kurio kontrolė įgyjama:...................................................................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Su ūkio subjektu, kurio kontrolė įgyjama, susiję ūkio subjektai...........................................................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

viso pagal 3 ir 4 dalį:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Konkurentai:

.................................................................................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso pagal 5 dalį:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso (atitinkamos rinkos dydis):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 2 priede nurodytų lentelių elektroninę versiją galima rasti Konkurencijos tarybos tinklalapyje adresu: www. konkuren .lt

2 Visos lentelės, kuriose pateikiami duomenys apie koncentracijos veikiamą prekės rinką, visuomet užpildomos vadovaujantis nuostata, kad geografinė rinka yra Lietuvos Respublikos teritorija. Jeigu, pranešimą apie koncentraciją teikiančio asmens nuomone, atitinkamą rinką sudaro kita geografinė teritorija, užpildoma ir papildoma lentelė, nurodant „kitą teritoriją“ bei pateikiant atitinkamus duomenis.

 

3 lentelė

 

KONCENTRACIJOJE DALYVAUJANČIŲ ŪKIO SUBJEKTŲ PARDAVIMAI KONCENTRACIJOS VEIKIAMOSE ATITINKAMOSE RINKOSE PAGAL ATSKIRUS PRODUKTUS AR PASLAUGAS3

 

........................................................                            Lietuvos Respublikos teritorija /kita teritorija

(Prekės rinkos pavadinimas)                                                                                        (Geografinė rinka)

 

(per paskutinius trejus ūkinius metus)

 

 

Ūkio subjekto pavadinimas Produkcijos/paslaugos pavadinimas4

 

Gamyba (tūkst. Lt)

Pardavimų vertė (tūkst. Lt)

Pardavimų apimtis (fiziniais vnt.)

Eksportas

..m.

..m.

..m.

..m.

..m.

..m.

..m.

..m.

..m.

..m.

..m.

..m.

1. Kontrolę įgyjantis ūkto subjektas

(subjektai):......................................

Produkcija/paslaugos......................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Su kontrolę įgyjančiu ūkio subjektu susiję ūkio subjektai:.........

2.1.Produkcija/paslaugos................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 Ūkio subjektas (subjektai), kurio kontrolė įgyjama:...........................

3.1. Produkcija/paslaugos...............

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Su ūkio subjektu, kurio kontrolė įgyjama, susiję ūkio subjektai.........

4.1. Produkcija/paslaugos...............

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 lentelė

 

KONCENTRACIJOJE DALYVAUJANČIŲ ŪKIO SUBJEKTŲ DIDŽIAUSI PIRKĖJAI KONCENTRACIJOS VEIKIAMOJE ATITINKAMOJE RINKOJE

 

........................................................                           Lietuvos Respublikos teritorija /kita teritorija2

(Prekės rinkos pavadinimas)                                                                                    (Geografinė rinka)

 

(per paskutinius ūkinius metus)

 

 

Ūkto subjekto pavadinimas

Pirkėjo pav.

Pirkėjo pav.

Pirkėjo pav.

Pirkėjo pav.

Pirkėjo pav.

Vertė (tūkst. Lt.))

Dalis

m

Vertė (tūkst. Lt.)

Dalis (%)

Vertė (tūkst. Lt.)

Dalis

(%)

Vertė (tūkst. Lt.)

Dalis

Vertė (tūkst. Lt.)

Dalis (%)

1. Kontrolę įgyjantis ūkio subjektas (subjektai):...................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.Su kontrolę įgyjančiu ūkio subjektu susiję ūkio subjektai:.............

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Ūkio subjektas (subjektai), kurių kontrolė įgyjama:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Su ūkio subjektu, kurio kontrolė įgyjama, susiję ūkio subjektai....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ūkio subjekto pavadinimas

Pardavimų vertė (tūkst. Lt.)

Pardavimų apimtis

(fiziniais vnt.)

Rinkos dalis

(%)

 

 

..m.

..m.

..m.

..m.

..m.

..m.

..m.

..m.

..m.

1. Kontrolę įgyjantis ūkio subjektas (subjektai):

................................................................................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.Su kontrolę įgyjančiu ūkio subjektu susiję ūkio subjektai....................................................................

 

 

 

 

 

 

/

 

 

Iš viso pagal 1 ir 2 dalį:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Ūkio subjektas (subjektai), kurio kontrolė įgyjama:...................................................................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Su ūkio subjektu, kurio kontrolė įgyjama, susiję ūkio subjektai...........................................................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

viso pagal 3 ir 4 dalį:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Konkurentai:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso pagal 5 dalį:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso (atitinkamos rinkos dydis):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 lentelė

 

KONCENTRACIJOJE DALYVAUJANČIŲ ŪKIO SUBJEKTŲ DIDŽIAUSI TIEKĖJAI KONCENTRACIJOS VEIKIAMOJE ATITINKAMOJE RINKOJE

 

........................................................                           Lietuvos Respublikos teritorija /kita teritorija2

(Prekės rinkos pavadinimas)                                                                                    (Geografinė rinka)

 

(per paskutinius ūkinius metus)

 

 

Ūkio subjekto . pavadinimas

Tiekėjo pav.

Tiekėjo pav.

Tiekėjo pav.

Tiekėjo pav.

Tiekėjo pav.

Vertė (tūkst. Lt.)

Dalis

Vertė (tūkst. Lt.)

Dalis (%)

Vertė (tūkst. Lt.)

Dalis (%)

Vertė (tūkst. Lt.)

Dalis (%)

Vertė (tūkst. Lt.)

Dalis

(%)

1. Kontrolę įgyjantis ūkio subjektas (subjektai)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.Su kontrolę įgyjančiu ūkio subjektu susiję ūkio subjektai...............

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.Ūkio subjektas (subjektai). kurių kontrolė įgyjama:........

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Su ūkto subjektu, kurio kontrolė įgyjama, susiję ūkio subjektai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 Šioje lentelėje pateikiami duomenys atskirai apie kiekvieną produktą, ar paslaugą, kurie sudaro koncentracijos veikiamą prekės rinką,

4 Kad būtų patogiau, produktų ar paslaugų (jų grupių) pavadinimai nurodomi taip, kaip ūkio subjektas veda savo vidaus apskaitą.

 

6 lentelė

 

KONCENTRACIJOJE DALYVAUJANČIŲ ŪKIO SUBJEKTŲ IR JUOS KONTROLIUOJANČIŲ ASMENŲ ANKSČIAU ĮSIGYTOS TEISĖS KONCENTRACIJOS VEIKIAMOSE ATITINKAMOSE RINKOSE

 

........................................................                           Lietuvos Respublikos teritorija /kita teritorija2

(Prekės rinkos pavadinimas)                                                                                    (Geografinė rinka)

 

 

 

Ūkio subjekto pavadinimas (asmens vardas, pavardė)

Kiti ūkio subjektai, kurie vykdo veiklą koncentracijos veikiamoje atitinkamoje rinkoje:

Ūkio subjektai, kuriuose turi akcijų (balso teisių)

Ūkio subjektai, kurių valdymo organuose dalyvauja

Ūkto subjektai, kurių akcijos (balso teisės) įsigytos per paskutinius trejus metus

Pavadinimas

Akcijų dalis (%)

Pavadinimas

Valdymo organas

Pareigos

Metai

Pavadinimas

Akcijų dalis (%)

1. Kontrolę įgyjantis ūkio subjektas (subjektai).............

 

 

 

 

 

 

 

 

1. 1. Kontroliuojantis fizinis asmuo (asmenys)..................

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2. Asmuo, nurodant valdymo organo pavadinimą ir pareigas: ...........................

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Su kontrolę įgyjančiu ūkio subjektu susiję ūkio subjektai:..............................

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1. Kontroliuojantis fizinis asmuo(asmenys)...................

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2. Asmuo, nurodant valdymo organo pavadinimą ir pareigas:............................

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Ūkio subjektas (subjektai), kurių kontrolė įgyjama..........

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.Kontroliuojantis fizinis asmuo(asmenys)

'

 

 

 

 

 

 

 

3.2. Asmuo, nurodant valdymo organo pavadinimą ir pareigas:...........................

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Su ūkio subjektu, kurio kontrolė įgyjama, susiję ūkio  subjektai

 

 

 

 

 

 

 

 

4.1.Kontroliuojantis fizinis asmuo

 

 

 

 

 

 

 

 

4.2. Asmuo, nurodant valdymo organo pavadinimą ir pareigas:.......................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 lentelė

 

BENDRA INFORMACIJA APIE ATITINKAMAS RINKAS (KONGLOMERATINĖ KONCENTRACIJA)

 

...........................................................................................................

(Prekės rinkos pavadinimas)

 

Ūkio subjekto pavadinimas

Rinkos dalis Lietuvos Respublikos teritorijoje

Rinkos dalis kitoje geografinėje teritorijoje

1. Koncentracijoje dalyvaujantis ūkio subjektas (subjektai), kuris turi 25 % ar didesnę rinkos dalį:............

 

 

2. Su šiuo koncentracijoje dalyvaujančiu ūkio subjektu susijęs ūkio subjektas:.........................................................

 

 

3. Konkurentai, kuriems tenka ne mažiau kaip 10 % rinkos dalis (kartu nurodomas adresas, fakso ir telefono numeriai):...........................................................................

 

 

 

______________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba, Nutarimas

Nr. 1S-4, 2005-01-13, Žin., 2005, Nr. 14-469 (2005-01-29), i. k. 10520KTNUTA00001S-4

Dėl Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos 2000 m. balandžio 27 d. nutarimo Nr. 45 "Dėl pranešimo apie koncentraciją pateikimo, nagrinėjimo ir bendrųjų pajamų apskaičiavimo tvarkos patvirtinimo" pakeitimo