Nutarimas paskelbtas: Žin., 1994, Nr. 30-550

Neoficialus nutarimo tekstas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

N U T A R I M A S

 

1994 m. balandžio 19 d. Nr. 293

Vilnius

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS ATSTOVO DARBO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė n u t a r i a:

Patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovo darbo nuostatas (pridedama).

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                          Adolfas Šleževičius

 

Teisingumo ministras                                                                           Jonas Prapiestis

______________

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1994 m. balandžio 19 d. nutarimu Nr. 293

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovo darbo nuostatos

 

1. Svarbiausioji Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovo (toliau vadinama - Vyriausybės atstovas) pareiga yra prižiūrėti, ar savivaldybės laikosi Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų, ar vykdo Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimus.

2. Vykdydamas savo pareigas, Vyriausybės atstovas vadovaujasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovo įstatymu (toliau vadinama - Vyriausybės atstovo įstatymas), kitais Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais ir šiomis nuostatomis.

 

3. Vyriausybės atstovas kiek įmanoma dalyvauja savivaldybių tarybų bei valdybų posėdžiuose.

Punkto pakeitimai:

Nr. 977, 1996 08 15, Žin., 1996, Nr. 79-1897 (1996 08 21)

 

4. Vyriausybės atstovas, dalyvaudamas savivaldybių tarybų bei valdybų posėdžiuose, turi teisę išdėstyti savo požiūrį į svarstomą sprendimo projektą, įspėdamas apie jame esamus piliečių ar organizacijų teisių pažeidimus arba nuostatas, prieštaraujančias įstatymams bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimams, taip pat siūlyti sustabdyti sprendimo priėmimą.

Nepriklausomai nuo to, ar Vyriausybės atstovas dalyvauja savivaldybių tarybų bei valdybų posėdžiuose, jis turi peržiūrėti savivaldybių tarybų sprendimus bei valdybų potvarkius (toliau vadinama - savivaldybių institucijų sprendimai bei potvarkiai) ir nustatęs, kad juose yra piliečių ar organizacijų teisių pažeidimų arba nuostatų, prieštaraujančių įstatymams bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimams, įstatymo numatytais būdais pasirinkti vieną iš reagavimo formų.

Punkto pakeitimai:

Nr. 977, 1996 08 15, Žin., 1996, Nr. 79-1897 (1996 08 21)

 

5. Jeigu savivaldybių institucijos priima sprendimus ar potvarkius, susijusius su konkrečių įstatymų, kitų teisės aktų įgyvendinimu, Vyriausybės atstovas privalo kontroliuoti, kad nebūtų pažeidžiami vykdymo terminai ir sprendimuose ar potvarkiuose nustatyta vykdymo tvarka atitiktų įstatymus ir kitus teisės aktus.

6. Jeigu įstatymus ar kitus teisės aktus įgyvendinti pavedama atitinkamoms savivaldybių tarnyboms (skyriams) ir jų įgyvendinimo tvarka nustatoma šių tarnybų (skyrių) įsakymuose, Vyriausybės atstovas privalo kontroliuoti, kad šie įsakymai atitiktų įstatymus ir kitus teisės aktus.

7. Jeigu įstatymai ar kiti teisės aktai įgyvendinami vietose be savivaldybių institucijų sprendimų, potvarkių ar įsakymų, o tik pagal rašytinius savivaldybių vadovų pavedimus arba rezoliucinius nurodymus, Vyriausybės atstovas turi įsitikinti, ar šie pavedimai ir nurodymai atitinka įstatymus ir kitus teisės aktus.

 

8. (Neteko galios)

Punkto pakeitimai:

Nr. 977, 1996 08 15, Žin., 1996, Nr. 79-1897 (1996 08 21)

 

9. Būdamas tos nuomonės, kad savivaldybių institucijų sprendimai ir potvarkiai prieštarauja įstatymams, pažeidžia piliečių ar organizacijų teises, kad nesilaikoma įstatymų ar nevykdomi Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimai, Vyriausybės atstovas veikia Vyriausybės atstovo įstatymo 3 straipsnio 1-3 punktuose bei 5 straipsnyje nustatytomis formomis.

Punkto pakeitimai:

Nr. 977, 1996 08 15, Žin., 1996, Nr. 79-1897 (1996 08 21)

 

10. Kreipdamasis Vyriausybės atstovo įstatymo 5 straipsnyje nustatyta forma į teismą, Vyriausybės atstovas privalo pateikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei skundo teismui kopiją.

11. Vyriausybės atstovas ne rečiau kaip kartą per savaitę nustatytu ir viešai paskelbtu laiku privalo regiono centre priiminėti gyventojus savivaldybių veiklos klausimais.

12. Jeigu piliečiai kreipiasi į Vyriausybės atstovą dėl savivaldybių institucijų konkrečių sprendimų, potvarkių ar pareigūnų veiksmų, jų prašymus ar skundus Vyriausybės atstovas privalo išnagrinėti ir atsakyti raštu (kai prašoma atsakyti raštu).

13. Vyriausybės atstovas, kartą išnagrinėjęs ir motyvuotai atsakęs į piliečio prašymą ar skundą, bet po to vėl gavęs šio asmens kartotinį prašymą ar skundą tuo pačiu klausimu, jo nebenagrinėja, jeigu nėra pateikta kitų argumentų, o suinteresuotą asmenį informuoja, kad jam rūpimas klausimas jau išnagrinėtas.

14. Jeigu piliečiai arba organizacijų atstovai kreipiasi dėl ūkinių ar socialinių klausimų sprendimo savivaldybėse, šių prašymų ar skundų Vyriausybės atstovas nenagrinėja, o perduoda juos nagrinėti pagal priklausomybę.

15. Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija ir jos padaliniai, ministerijos bei kitos Vyriausybės įstaigos negali persiųsti nagrinėti piliečių arba organizacijų prašymų ar skundų Vyriausybės atstovams, jeigu tai nesusiję su savivaldybių institucijų sprendimų, potvarkių ir kitų aktų teisėtumo nustatymu.

16. Persiųstus piliečių arba organizacijų prašymus bei skundus, nesusijusius su savivaldybių institucijų sprendimų, potvarkių ir kitų aktų teisėtumo nustatymu, Vyriausybės atstovas siunčia pagal priklausomybę ir apie tai praneša atitinkamos institucijos vadovui arba asmeniui, kuris šiuos prašymus ar skundus jam persiuntė.

17. Jeigu piliečiai arba organizacijos kreipiasi į Vyriausybės atstovą dėl valstybės institucijų neteisėtos veiklos regionuose, jų prašymus ar skundus Vyriausybės atstovas perduoda tų valstybės institucijų aukštesniajam organui.

 

18. Jeigu piliečiai arba organizacijos kreipiasi į Vyriausybės atstovą dėl savivaldybių pareigūnų arba kitų tarnautojų veikos, turinčios nusikaltimo požymių arba susijusios su savivaldybių bei valstybinių lėšų švaistymu ir neteisėtu jų panaudojimu, jų prašymus ar skundus Vyriausybės atstovas perduoda atitinkamiems tardymo arba valstybės kontrolės organams.

Šiame ir 17 punkte nurodytais atvejais Vyriausybės atstovas gali kreiptis į ministerijas ir kitas Vyriausybės įstaigas. Jis taip pat gali kreiptis į valstybės valdymo institucijas pagal jų kompetenciją, prašydamas paaiškinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų taikymo tvarką, jeigu tai tiesiogiai susiję su savivaldybių veikla, jų santykiais su valstybės valdymo institucijomis bei Vyriausybės atstovo veikla.

Punkto pakeitimai:

Nr. 977, 1996 08 15, Žin., 1996, Nr. 79-1897 (1996 08 21)

 

19. Pavedimai Vyriausybės atstovui jo darbo klausimais duodami tik Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimais, laikantis Vyriausybės atstovo įstatymo, o organizacinės ir dalykinės veiklos klausimais jam nurodymus gali duoti Ministras Pirmininkas, Vyriausybės sekretorius, valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministras bei Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerijos sekretorius.

Punkto pakeitimai:

Nr. 977, 1996 08 15, Žin., 1996, Nr. 79-1897 (1996 08 21)

 

20. Vyriausybės atstovas nustatytąja tvarka gali teikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei jos nutarimų ir potvarkių projektus.

21. Vyriausybės atstovo institucijos tarnautojų pareiginius įgaliojimus (darbo funkcijas arba pareiginę instrukciją) nustato Vyriausybės atstovas.

22. Vyriausybės atstovo dokumentai ir bendras susirašinėjimas tvarkomi raštvedybos instrukcijoje nustatyta tvarka.

________________

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 977, 1996 08 15, Žin., 1996, Nr. 79-1897 (1996 08 21)

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1994 M. BALANDŽIO 19 D. NUTARIMO NR. 293 "DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS ATSTOVO DARBO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO" DALINIO PAKEITIMO

 

*** Pabaiga ***

 

Redagavo: Angonita Rupšytė (2001 03 29)

anrups@lrs.lt