Nutarimas paskelbtas: Žin., 2000, Nr. 32-905

Neoficialus nutarimo tekstas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

N U T A R I M A S

 

2000 m. balandžio 14 d. Nr. 425

Vilnius

 

DĖL medžioklės lietuvos respublikoje nuostatų patvirtinimo

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos laukinės gyvūnijos įstatymo (Žin., 1997, Nr. 108–2726) 16 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Medžioklės Lietuvos Respublikoje nuostatus (pridedama).

 

2. Nustatyti, kad:

2.1. Medžioklės Lietuvos Respublikoje nuostatų 19 punktas įsigalioja nuo 2003 m. balandžio 1 dienos;

2.2. nuo 2000 m. liepos 1 d. netenka galios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. kovo 15 d. nutarimo Nr. 371 „Dėl Medžioklės Lietuvos Respublikoje nuostatų dalinio pakeitimo ir Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 1995, Nr. 25–571) 2 punktas.

Punkto pakeitimai:

Nr. 354, 2001 03 30, Žin., 2001, Nr. 29-934 (2001 04 04)

 

3. Pripažinti netekusiais galios:

3.1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. gruodžio 19 d. nutarimo Nr. 1276 „Dėl medžioklės tvarkymo Lietuvos Respublikoje“ (Žin., 1994, Nr. 99–1983) 1.1 punktą;

3.2. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. kovo 15 d. nutarimo Nr. 371 „Dėl Medžioklės Lietuvos Respublikoje nuostatų dalinio pakeitimo ir Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 1995, Nr. 25–571) 1 punktą.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                                Andrius Kubilius

 

 

 

Aplinkos ministras                                                                                    Danius Lygis

_________________

Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2000 m. balandžio 14 d. nutarimu Nr. 425

 

MEDŽIOKLĖS LIETUVOS RESPUBLIKOJE NUOSTATAI

 

I. Bendrosios nuostatos

1. Šiuose nuostatuose vartojamos sąvokos:

medžioklė – tai medžiojamųjų gyvūnų tykojimas, sekimas, norint juos sugauti ar nušauti, taip pat persekiojimas, gaudymas ir šaudymas. Medžiojamųjų gyvūnų gaudymas mokslo tyrimų tikslais, kai gyvūnai vėl paleidžiami į laisvę, nėra medžiojimas;

medžiojamieji gyvūnai – tai laukiniai gyvūnai, kurie Aplinkos ministerijos skelbiami medžiojamaisiais Lietuvos Respublikoje;

medžioklės plotai – tai žemės, miško, vandens telkinių plotai, kuriuose gyvena ar gali gyventi ir veistis medžiojamieji gyvūnai ir kuriuose juos galima medžioti, išskyrus tuos plotus, kuriuose medžioti draudžiama, jeigu įstatymai nenumato kitaip.

            Miestų, miestelių, kapinių, naudojamų gamybinių pastatų teritorijos, miestų ir miestelių parkai, botanikos parkai, valstybiniai rezervatai, valstybinių parkų rezervatai, aptverti sodai, medelynai, daigynai nėra medžioklės plotai, ir medžioti juose draudžiama;

medžioklės plotų vienetas tai vientisa medžioklės plotų teritorija, kurią Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių nustatyta tvarka medžioklei naudoja juridinis ar fizinis asmuo. Medžioklės plotų vienetai gali būti individualūs ir kolektyviniai;

individualus medžioklės plotų vienetas – tai vientisa medžioklės plotų teritorija, kurią medžioklei naudoja fizinis asmuo, o žemės plotai joje nuosavybės teise priklauso vienam ar keliems privatiems asmenims;

kolektyvinis medžioklės plotų vienetas – tai vientisa medžioklės plotų teritorija, kurią medžioklei naudoja juridinis asmuo, o žemės plotai joje nuosavybės teise priklauso valstybei arba privatiems asmenims;

medžiotojas – fizinis asmuo, turintis šių nuostatų ir Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių nustatyta tvarka išduotą ir galiojantį Lietuvos Respublikos medžiotojo bilietą ar kitą Lietuvos Respublikoje galiojantį užsienio valstybių kompetentingų institucijų išduotą medžiotojo pažymėjimą (leidimą, licenciją);

medžioklės plotų naudotojai – tai medžioklės plotų savininkai arba fiziniai ir juridiniai asmenys, kuriems nustatytąja tvarka išnuomoti medžioklės plotai ar suteikta teisė jais naudotis.

2. Šiuose nuostatuose nustatomi svarbiausieji medžioklės Lietuvos Respublikoje organizavimo principai. Medžiojamųjų rūšių gyvūnus, medžioklės organizavimo būdus ir tvarką, įrankius, laiką, saugaus elgesio, veterinarinės priežiūros reikalavimus ir kitas medžioklės organizavimo sąlygas nustato Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės, kurias tvirtina Aplinkos ministerija.

3. Aplinkos ministerija reguliuoja ir kontroliuoja medžiojamųjų gyvūnų naudojimą, formuoja ir įgyvendina valstybinę medžioklės plotų naudojimo politiką, koordinuoja medžioklės tvarkymo projektų rengimą, tvarko medžioklės duomenų bazę.

 

4. Kaip laikomasi šių nuostatų ir Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių, pagal savo kompetenciją kontroliuoja Aplinkos ministerija, Vidaus reikalų ministerija ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1178, 2001-10-01, Žin., 2001, Nr. 84-2937 (2001-10-03)

 

5. Suinteresuotos mokslo ir mokymo įstaigos, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija, kitos visuomeninės medžiotojų organizacijos gali teikti Aplinkos ministerijai ir kitoms valstybės institucijoms pasiūlymus dėl teisės aktų laukinės gyvūnijos apsaugos ir medžioklės klausimais rengimo ir tobulinimo, rūpinasi medžiotojų kvalifikacija, medžioklės kultūros ir tradicijų puoselėjimu, gamtosaugos idėjų skleidimu, gyvūnų globa.

 

II. Medžiojamųjų gyvūnų naudojimo teisė ir teisė medžioti

6. (Neteko galios)

Punkto pakeitimai:

Nr. 1132, 2002-07-15, Žin., 2002, Nr. 73-3114 (2002-07-19)

 

7. (Neteko galios)

Punkto pakeitimai:

Nr. 1132, 2002-07-15, Žin., 2002, Nr. 73-3114 (2002-07-19)

 

8. Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka medžiojamųjų gyvūnų naudojimas gali būti apribotas arba nutrauktas tam, kad būtų apsaugota gyvūnija, ar kitokiais tikslais.

9. Asmuo, įgyvendinantis medžiojamųjų gyvūnų naudojimo teisę, medžiodamas turi turėti galiojantį jo vardu išduotą medžiotojo bilietą, patvirtinantį jo teisę medžioti, ir kitus Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėse numatytus dokumentus.

 

10. Teisė medžioti suteikiama ir medžiotojo bilietas išduodamas Lietuvos Respublikos piliečiams, nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenantiems užsieniečiams ir asmenims be pilietybės, sulaukusiems 18 metų ir išlaikiusiems medžioklės egzaminą. Medžioklės egzaminus organizuoja ir teisę medžioti suteikia teisės medžioti suteikimo ir panaikinimo komisijos, apskrities viršininkų įsakymais sudarytos iš regionų aplinkos apsaugos departamentų, policijos teritorinių įstaigų, savivaldybių institucijų, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos, kitų visuomeninių medžiotojų organizacijų, vienijančių medžiotojų klubus ir būrelius, atstovų. Tokia komisija sudaroma kiekvienoje apskrityje. Į šias komisijas visuomeninių medžiotojų organizacijų atstovai skiriami atsižvelgiant į šių organizacijų vienijamų medžiotojų skaičių apskrityje (1–2 atstovai). Šiose komisijose privalo būti nors po vieną medžiotoją, turintį ne mažesnę kaip jaunesniojo medžioklės trofėjų eksperto kvalifikaciją. Teisės medžioti suteikimo ir panaikinimo komisijos vadovaujasi šiais nuostatais, Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėmis ir kitais teisės aktais. Medžioklės egzamino programą tvirtina Aplinkos ministerija.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1178, 2001-10-01, Žin., 2001, Nr. 84-2937 (2001-10-03)

 

11. Medžioklės egzaminą išlaikiusiems asmenims išduodami Lietuvos Respublikos medžiotojo bilietai. Lietuvos Respublikos medžiotojo bilietus išduoda apskrities viršininkas Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių nustatyta tvarka.

Lietuvos Respublikos medžiotojo bilieto formą tvirtina aplinkos ministras.

Medžiotojų – Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos narių įskaitą tvarko ir bilietų galiojimo žymas pagal šios organizacijos sudarytus ir apskrities viršininko patvirtintus medžiotojų sąrašus daro šios organizacijos miestų ir rajonų skyriai. Nepriklausančių Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijai medžiotojų įskaitą tvarko apskrities viršininkas.

12. Suinteresuotos mokslo ir mokymo įstaigos, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija, kitos visuomeninės medžiotojų organizacijos pagal Aplinkos ministerijos patvirtintas programas ir mokymo tvarką rengia medžiotojus, medžiotojus selekcininkus, medžiotojų vadovus, medžioklės trofėjų ekspertus, kinologus ekspertus. Išlaikiusiems kursų baigiamuosius egzaminus asmenims įteikiami kursų baigimo pažymėjimai arba suteikiama atitinkama kvalifikacija.

13. Leidimų įsigyti medžioklinius ginklus ir jais naudotis išdavimo medžiotojams tvarką ir sąlygas nustato Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas (Žin., 1996, Nr. 69–1665; 1999, Nr. 55–1768) ir šio įstatymo papildomieji teisės aktai.

14. Teisė medžioti nesuteikiama ir medžiotojo bilietas neišduodamas:

14.1. asmenims, esantiems sveikatos priežiūros įstaigų įskaitoje dėl alkoholizmo, narkomanijos ar psichinės ligos;

14.2. asmenims, teistiems už tyčinius nusikaltimus, kurių teistumas neišnykęs arba nepanaikintas;

14.3. asmenims, atliekantiems bausmę;

14.4. asmenims, metų laikotarpiu padariusiems administracinį teisės pažeidimą, susijusį su medžioklės ir žūklės taisyklių nesilaikymu, arba administracinį teisės pažeidimą, kuriuo kėsinamasi į nuosavybę, viešąją ir nustatytąją valdymo tvarką;

14.5. asmenims, neturintiems nuolatinės gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje;

14.6. kitais Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatytais atvejais.

15. Teisės medžioti suteikimo ir panaikinimo komisija panaikina teisę medžioti asmenims:

15.1. patekusiems į sveikatos priežiūros įstaigų įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ar psichinės ligos;

15.2. kuriems teisė medžioti suteikta pažeidžiant 14 punkto reikalavimus.

16. Užsieniečiai, turintys dokumentus, patvirtinančius jų teisę medžioti savo valstybėje, gali medžioti Lietuvos Respublikos teritorijoje Aplinkos ministerijos nustatyta tvarka, vadovaudamiesi Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėmis.

17. Komercines medžiokles Aplinkos ministerijos nustatyta tvarka gali organizuoti visi medžioklės plotų naudotojai.

18. Aplinkos ministerija tvirtina komercinių medžioklių skirtuose komercinės medžioklės ūkiui plėtoti medžioklės plotuose kainoraščius.

 

III. Medžioklės plotų vienetų formavimas

19. Medžioti leidžiama tik įregistruotuose medžioklės plotų vienetuose (išskyrus 22 punkto antrojoje pastraipoje numatytą atvejį), kurie formuojami pagal žemėtvarkos ir miškotvarkos projektus, nuosavybės teisę patvirtinančius dokumentus ir medžioklės plotų nuomos sutartis. Pagal šiuos dokumentus sudaromos medžioklės plotų vienetų schemos ir ribų aprašai.

 

20. Formuojamą medžioklės plotų vienetą turi sudaryti ne mažesnis kaip 1000 hektarų vientisas žemės plotas. Šis reikalavimas netaikomas medžioklės plotams, kuriuos Aplinkos ministerija valstybinėje žemėje skiria mokslo ir mokymo įstaigoms, vykdančioms gyvūnijos mokslo tyrimus ar mokančioms medžiotojus, taip pat medžioklės plotams, kurie aplinkos ministro įsakymu skirti komercinės medžioklės ūkiui valstybiniuose miškuose plėtoti.

Jau suformuotų valstybinėje žemėje medžioklės plotų vienetų skaidyti į kitus, mažesnius kaip 1000 hektarų, vienetus neleidžiama.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1178, 2001-10-01, Žin., 2001, Nr. 84-2937 (2001-10-03)

 

21. (Neteko galios)

Punkto pakeitimai:

Nr. 1178, 2001-10-01, Žin., 2001, Nr. 84-2937 (2001-10-03)

 

22. Individualiame ir kolektyviniame medžioklės plotų vienete leidžiama medžioti smulkiąją ir stambiąją medžiojamąją fauną, o medžiojamieji gyvūnai, kurių medžioklė limituojama, medžiojami pagal medžiojamųjų gyvūnų apskaitos duomenis ir Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių nustatyta tvarka patvirtintus kasmetinio sumedžiojimo limitus.

Medžioklės plotų savininkai, valdantys plotus, mažesnius už minimalų individualaus medžioklės plotų vieneto plotą, ir neišnuomoję šių plotų medžioklei kitiems asmenims, turi teisę savo žemėje Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių nustatyta tvarka medžioti smulkiąją fauną.

 

IV. Medžioklės plotų naudojimo ir nuomos pagrindai

23. Aplinkos ministerijos regionų aplinkos apsaugos departamentai teisę medžioti konkrečiuose medžioklės plotuose suteikia išduodami Aplinkos ministerijos patvirtintų Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių nustatyta tvarka leidimus naudoti laisvėje gyvenančios gyvūnijos išteklius medžioklei. Šie leidimai išduodami medžioklės plotų nuomininkams, miškų urėdijoms (komercinės medžiok­lės plotuose) arba 22 punkto antrojoje pastraipoje numatytu atveju – medžioklės plotų savininkams. Leidimas naudoti laisvėje gyvenančios gyvūnijos išteklius medžioklei konkrečiuose medžioklės plotuose gali būti išduodamas tik vienam medžioklės plotų naudotojui.

Medžioklės ir gyvūnų gausumo reguliavimo nacionaliniuose parkuose, zoologiniuose, botaniniuose-zoologiniuose draustiniuose ir rezervatų apsaugos zonose tvarką nustato jų nuostatai ir Specialiosios žemės ir miško naudojimo sąlygos. Medžioklė valstybės sienos apsaugos zonoje turi būti derinama su Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos. Medžioklė Krašto apsaugos ministerijai priskirtose teritorijose esančiuose medžioklės plotuose leidžiama tik gavus Aplinkos ministerijos leidimą, suderintą su Krašto apsaugos ministerija.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1178, 2001-10-01, Žin., 2001, Nr. 84-2937 (2001-10-03)

Nr. 1132, 2002-07-15, Žin., 2002, Nr. 73-3114 (2002-07-19)

 

24. Medžioklės plotus nuomoja žemės savininkai ar valdytojai. Žemės nuoma kitoms reikmėms nesuteikia teisės naudoti jos medžioklei, neturint medžioklės plotų nuomos sutartimi perleistos teisės naudotis medžioklės plotais. Pasikeitus žemės ploto savininkui, medžioklės plotų nuomos sutartis galioja naujajam savininkui.

 

25. Visi valstybinės žemės valdytojai turi išnuomoti valstybinėje žemėje esančius medžioklės plotus, išskyrus šio punkto trečiojoje pastraipoje numatytas išimtis. Valstybinė žemė medžioklei pagal medžioklės plotų nuomos sutartį nuomojama ne trumpiau kaip 10 metų.

Privati žemė medžioklei nuomojama šalių tarpusavio susitarimu, sudarant rašytinę medžioklės plotų nuomos sutartį.

Medžioklei gali būti nuomojami visi medžioklės plotai, išskyrus komercinės medžioklės ūkiui plėtoti skirtus medžioklės plotus ir medžioklės plotus, esančius tarp valstybės sienos ir inžinerinių užtvarų, signalizacinių apsaugos sistemų ar kompleksų bei kitų įrenginių, taip pat medžioklės plotus, esančius Krašto apsaugos ministerijai priskirtose teritorijose. Valstybinėje žemėje esančių medžioklės plotų, skirtų komercinės medžioklės ūkiui plėtoti, sąrašą tvirtina aplinkos ministras. Už komercinės medžioklės ūkiui plėtoti skirtų medžioklės plotų naudojimą jų naudotojai moka nustatytojo dydžio užmokestį.

Mokslo ir mokymo įstaigoms, atliekančioms gyvūnijos tyrimo mokslinius darbus arba mokančioms medžiotojus, tyrimų ir mokymo bazei kurti valstybinėje žemėje medžioklės plotus skiria Aplinkos ministerija, su valstybinės žemės valdytojais sudaromos šių medžioklės plotų nuomos sutartys. Už medžioklės plotų nuomą šios įstaigos moka nustatytojo dydžio užmokestį.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1178, 2001-10-01, Žin., 2001, Nr. 84-2937 (2001-10-03)

Nr. 1132, 2002-07-15, Žin., 2002, Nr. 73-3114 (2002-07-19)

 

26. Medžioklės plotų nuomos sutartyje privalo būti nurodyta:

26.1. nuomotojas, nuomininkas, nuomos objektas;

26.2. metinis nuomos užmokestis;

26.3. leistinas kanopinių žvėrių tankumas;

26.4. laukinių gyvūnų padarytų nuostolių nustatymo ir atlyginimo terminai ir sąlygos;

26.5. reikalavimas įrengti ir tvarkyti medžioklės įrenginius, kam jie priklausys pasibaigus medžioklės plotų nuomos sutarčiai;

26.6. ramybės zonų gyvūnams, pašarinių laukelių atskyrimo ir tvarkymo sąlygos;

26.7. sutarties galiojimo laikas, jos nutraukimo ir pratęsimo sąlygos.

27. Neišnuomoti medžioklės plotai, esantys valstybinėje žemėje ir sudarantys medžioklės plotų vienetą, nuomojami viešo konkurso būdu. Valstybiniai miškai, žemė ir vandenys, kurių plotas mažesnis už minimalų kolektyvinio medžioklės plotų vieneto plotą, nuomojami uždaro konkurso būdu. Tokiame konkurse gali dalyvauti tik kolektyvinių medžioklės plotų vienetų, kurie ribojasi su nuomojamu plotu, naudotojai. Konkursų organizavimo ir vykdymo tvarką nustato Aplinkos ministerija.

28. Valstybinių žemės plotų (miškų, žemės ir vandens telkinių) nuomos medžioklei užmokesčio dydį nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Privačios žemės nuomos medžioklei užmokesčio dydis nustatomas šalių susitarimu.

29. Pasibaigus valstybinės žemės nuomos medžioklei sutarties galiojimo laikui, su nuomininku, kuris vykdė visas sutarties sąlygas, ji atnaujinama. Nuomininkui atsisakius atnaujinti medžioklės plotų nuomos sutartį, skelbiamas medžioklės plotų nuomos konkursas.

30. Aptvarai medžiojamiesiems gyvūnams laikyti medžioklės plotuose įrengiami Aplinkos ministerijos nustatyta tvarka. Aptvaro vieta turi būti suderinta su žemės savininkais, valstybinės žemės valdytojais ir naudotojais.

31. Medžioklės plotų nuomos sutartis nutraukiama, jeigu viena iš sutarties šalių nesilaiko sutarties sąlygų, ar kitais Lietuvos Respublikos įstatymų numatytais atvejais.

32. Medžioklės plotų naudotojai privalo rūpintis gyvūnija, kompleksinių gyvūnų apsaugos ir atkūrimo priemonių įgyvendinimu, privalomai reguliuoja plėšrūnų ir varninių paukščių skaičių, padeda atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą.

 

V. Medžioklės plotų nuomos sutarčių ir medžioklės plotų vienetų registravimas

33. (Neteko galios)

Punkto pakeitimai:

Nr. 1132, 2002-07-15, Žin., 2002, Nr. 73-3114 (2002-07-19)

 

34. (Neteko galios)

Punkto pakeitimai:

Nr. 1132, 2002-07-15, Žin., 2002, Nr. 73-3114 (2002-07-19)

 

35. (Neteko galios)

Punkto pakeitimai:

Nr. 1132, 2002-07-15, Žin., 2002, Nr. 73-3114 (2002-07-19)

 

36. (Neteko galios)

Punkto pakeitimai:

Nr. 1132, 2002-07-15, Žin., 2002, Nr. 73-3114 (2002-07-19)

 

37. Medžioklės plotų vienetas laikomas suformuotu ir nustatytosios formos prašymas jį įregistruoti gali būti pateiktas regiono aplinkos apsaugos departamento rajono agentūrai, jeigu bendras medžioklės plotų dydis jame atitinka 20 arba 21 punktuose nurodytus minimalaus jų dydžio reikalavimus. Prašymo įregistruoti medžioklės plotų vienetą formą ir turinį, šių vienetų registravimo žurnalo formą ir tvarkymo tvarką tvirtina Aplinkos ministerija. Prie prašymo įregistruoti medžioklės plotų vienetą turi būti pridedama:

37.1. jeigu medžioklės plotų vienetas individualus, suformuotas iš nuosavų ir nuomojamų medžioklės plotų, – nuosavos žemės sklypo registravimo nekilnojamojo turto registre pažymėjimo ir sklypo plano kopijos, medžioklės plotų nuomos sutartys;

37.2. jeigu medžioklės plotų vienetas kolektyvinis, – medžioklės plotų nuomos sutartys ir (arba) medžioklės plotų valstybinėje žemėje skyrimą patvirtinantys dokumentai (25 punkto trečiojoje ir ketvirtojoje pastraipose nurodytais atvejais)..

Punkto pakeitimai:

Nr. 1132, 2002-07-15, Žin., 2002, Nr. 73-3114 (2002-07-19)

 

38.  Medžioklės plotų vienetas neregistruojamas, jeigu:

38.1. medžioklės plotų vienetas formuojamas nesilaikant 19, 20 ir 21 punktų reikalavimų;

38.2. pateikti ne visi 37 punkte nurodyti dokumentai ar jie netinkamai įforminti;

38.3. į pateiktą registruoti medžioklės plotų vienetą įtraukti medžioklės plotai, kuriuos teisėtai naudoja kitų medžioklės plotų vienetų naudotojai.

39. Sprendimą dėl medžioklės plotų vieneto įregistravimo regiono aplinkos apsaugos rajono agentūra priima per 10 darbo dienų, išduoda įregistruoto medžioklės plotų vieneto schemą su ribų aprašu arba raštu nurodo priežastis, dėl kurių medžioklės plotų vienetas negali būti registruojamas, ir suteikia ne mažiau kaip 3 savaites joms pašalinti. Per skirtąjį laiką nurodytųjų priežasčių nepašalinus, medžioklės plotų vienetas neregistruojamas. Atsisakymas registruoti medžioklės plotų vienetus gali būti skundžiamas Aplinkos ministerijai.

 

VI. Medžiojamųjų gyvūnų apskaita, jų padarytos žalos atlyginimas

40. Medžiojamųjų gyvūnų apskaitos tvarką ir medžiojamųjų gyvūnų, kurių naudojimas nustatytąja tvarka licencijuojamas, sumedžiojimo limitus, atsižvelgdama į kasmetinės medžiojamųjų gyvūnų apskaitos duomenis ir medžioklės plotų naudotojų teikiamus pasiūlymus, nustato Aplinkos ministerija.

 

41. (Neteko galios)

Punkto pakeitimai:

Nr. 1132, 2002-07-15, Žin., 2002, Nr. 73-3114 (2002-07-19)

 

42. (Neteko galios)

Punkto pakeitimai:

Nr. 1132, 2002-07-15, Žin., 2002, Nr. 73-3114 (2002-07-19)

 

43. (Neteko galios)

Punkto pakeitimai:

Nr. 1132, 2002-07-15, Žin., 2002, Nr. 73-3114 (2002-07-19)

 

44. (Neteko galios)

Punkto pakeitimai:

Nr. 1132, 2002-07-15, Žin., 2002, Nr. 73-3114 (2002-07-19)

 

VII. Medžioklės produkcija ir jos naudojimas

45. Medžioklės produkcija (teisėtai įgytais laukiniais žvėrimis ir paukščiais ar jų dalimis) disponuoja medžioklės plotų naudotojai.

46. Išvežti iš Lietuvos Respublikos visam laikui medžioklės trofėjus, kurie pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles yra pripažinti nacionaline vertybe, draudžiama.

 

VIII. Atsakomybė už pažeidimus

47. Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių juridiniai ir fiziniai asmenys, pažeidę šių nuostatų ir Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių reikalavimus, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

–––––––––––––––––––––-

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 354, 2001 03 30, Žin., 2001, Nr. 29-934 (2001 04 04)

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2000 M. BALANDŽIO 14 D. NUTARIMO NR. 425 "DĖL MEDŽIOKLĖS LIETUVOS RESPUBLIKOJE NUOSTATŲ PATVIRTINIMO" DALINIO PAKEITIMO

 

2.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 1178, 2001-10-01, Žin., 2001, Nr. 84-2937 (2001-10-03)

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2000 M. BALANDŽIO 14 D. NUTARIMO NR. 425 „DĖL MEDŽIOKLĖS LIETUVOS RESPUBLIKOJE NUOSTATŲ PATVIRTINIMO" DALINIO PAKEITIMO

 

3.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 1132, 2002-07-15, Žin., 2002, Nr. 73-3114 (2002-07-19)

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2000 M. BALANDŽIO 14 D. NUTARIMO NR. 425 „DĖL MEDŽIOKLĖS LIETUVOS RESPUBLIKOJE NUOSTATŲ PATVIRTINIMO" PAKEITIMO

 

*** Pabaiga ***

 

 

Redagavo: Angonita Rupšytė (2002-07-22)

anrups@lrs.lt