Suvestinė redakcija nuo 1991-05-07

 

Raštas paskelbtas: , i. k. 0912050RAST00000018

 

 


LIETUVOS RESPUBLIKOS                     Miestų ir rajonų valstybinėms

FINANSŲ MINISTERIJA                          mokesčių inspekcijoms

Ministerijoms ir departamentams

(pagal sąrašą)

 

DĖL 5 PROCENTŲ PAPILDOMO MOKESČIO APSKAIČIAVIMO

 

1991 m. kovo 7 d. Nr. 18

Vilnius

 

Papildydami 1991 m. vasario 13 d. raštą Nr. 12N „Dėl 5 procentų papildomo mokesčio įvedimo“ informuojame, jog mokestis skaičiuojamas nuo prekių ir paslaugų realizavimo kainų (fiksuotų, sutartinių, rinkos), nesumažintų prekybinių nuolaidų suma.

Jeigu realizuojant ne Respublikos teritorijoje materialines vertybes vienkart suteikiamos ir transporto paslaugos, 5 procentų dydžio papildomas mokestis iš pirkėjų imamas ir sumokamas į biudžetą ne tik nuo materialinių vertybių vertės, bet ir nuo transporto paslaugų vertės.

Nuo taros vertės (išskyrus apyvartinę), kuri įkalkuliuota į prekės kainą, mokestis skaičiuojamas bendra tvarka.

Apyvartinė tara (buteliai, padėklai ir kt.) realizavimo dokumentuose turi būti atvaizduojama atskira eilute, tačiau mokestis nuo šios taros vertės neskaičiuojamas.

Barterinių mainų pagrindu už Respublikos ribų realizuojamai produkcijai, papildomas mokestis skaičiuojamas bendra tvarka.

Jei bendros su užsienio juridiniais ir fiziniais asmenimis įmonės realizuoja iš savo filialų užsienyje atvežtas prekes už Respublikos ribų, 5 procentų papildomas mokestis skaičiuojamas bendra tvarka.

Mokesčio apskaitą įmonės, įstaigos ir organizacijos tvarko 68 sąskaitos „Atsiskaitymai su biudžetu“ atskiroje subsąskaitoje „Atsiskaitymai dėl 5 procentų papildomo mokesčio“.

Gautą iš pirkėjų 5 procentų papildomo mokesčio sumą įmonės, įstaigos ir organizacijos atvaizduoja 51 sąskaitos „Atsiskaitomoji sąskaita“ debete bei 68 sąskaitos „Atsiskaitymai su biudžetu“ kredite.

Sumokėta į biudžetą papildomo mokesčio suma atvaizduojama 68 sąskaitos debete ir 51 sąskaitos kredite.

Vienkart įmonės, įstaigos ir organizacijos privalo atitinkamuose buhalterinės apskaitos žurnaluose – orderiuose, žiniaraščiuose, mašinogramose papildomo mokesčio sumą atvaizduoti atskiroje skiltyje.

Finansų ministerija informuoja, jog papildomu mokesčiu neapmokestinamos specialios paskirties prekės invalidams ir senyvo amžiaus asmenims, t. y. proteziniai – ortopediniai gaminiai ir aparatai, ortopedinė avalynė, ramentai, lazdos, specialios judėjimo priemonės (invalidų vežimėliai, rankinio valdymo automobiliai) bei jų atsarginės dalys.

 

 

Pastraipos pakeitimai:

Nr. 47N, 1991-05-07, , i. k. 0912050RAST0000047N

 

MINISTRO PAVADUOTOJAS – VALSTYBINĖS

MOKESČIŲ INSPEKCIJOS VIRŠININKAS                                                                   V. JURNA

______________

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos finansų ministerija, Raštas

Nr. 47N, 1991-05-07, , i. k. 0912050RAST0000047N

Dėl akcizų nustatymo prekėms, kurios realizuojamos už konvertuojamą valiutą