Nutarimas netenka galios 2014-01-31:

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 79, 2014-01-22, paskelbta TAR 2014-01-30, i. k. 2014-00722

Dėl Lietuvos migracijos politikos gairių patvirtinimo

 

Suvestinė redakcija nuo 2010-01-01 iki 2014-01-30

 

Nutarimas paskelbtas: Žin. 2008, Nr. 114-4363, i. k. 1081100NUTA00000957

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė

NUTARIMAS

 

DĖL EKONOMINĖS MIGRACIJOS PROCESŲ IR UŽSIENIO LIETUVIŲ BŪKLĖS STEBĖSENOS, ANALIZĖS IR PROGNOZAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2008 m. rugsėjo 24 d. Nr. 957

Vilnius

 

Įgyvendindama Ekonominės migracijos reguliavimo strategijos įgyvendinimo priemonių 2007–2008 metų plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. balandžio 25 d. nutarimu Nr. 416 (Žin., 2007, Nr. 49-1897), 1.1 punkte numatytą priemonę, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Ekonominės migracijos procesų ir užsienio lietuvių būklės stebėsenos, analizės ir prognozavimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                         GEDIMINAS KIRKILAS

 

 

 

ŪKIO MINISTRAS                                                                                  VYTAS NAVICKAS

 

 

 

Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2008 m. rugsėjo 24 d.

nutarimu Nr. 957

 

EKONOMINĖS MIGRACIJOS PROCESŲ IR UŽSIENIO LIETUVIŲ BŪKLĖS STEBĖSENOS, ANALIZĖS IR PROGNOZAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Ekonominės migracijos procesų ir užsienio lietuvių būklės stebėsenos, analizės ir prognozavimo tvarkos aprašo (toliau vadinama – šis aprašas) paskirtis – nustatyti:

1.1. rodiklius, apibūdinančius ekonominės migracijos procesus ir užsienio lietuvių būklę;

1.2. informaciją, kuri naudotina vykdant stebėseną, analizuojant ir prognozuojant ekonominės migracijos procesus ir užsienio lietuvių būklę;

1.3. ekonominės migracijos procesų ir užsienio lietuvių būklės stebėsenos, analizės rengimo ir prognozavimo tvarką.

2. Ekonominės migracijos procesų ir užsienio lietuvių būklės stebėsenos, analizės ir prognozavimo tikslai yra šie: įvertinti esamus ekonominės migracijos procesus, tarptautinės migracijos apimtį, pagrindines demografines, socialines ekonomines migrantų charakteristikas, ekonominės migracijos įtaką Lietuvos gyventojų skaičiui ir struktūrai, demografinei, socialinei ekonominei šalies raidai ir užsienio lietuvių būklei; numatyti pokyčius ir tendencijas šiose srityse.

3. Šiame apraše vartojamos pagrindinės sąvokos:

Administraciniai duomenys – duomenys valstybės ir žinybiniuose registruose, valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, valstybės ir savivaldybių įmonių ir Lietuvos banko informacinėse sistemose, duomenų bazėse bei sukauptuose dokumentuose, surinkti ne oficialiosios statistikos reikmėms.

Emigrantas – asmuo, išvykęs iš Lietuvos į kitą valstybę laikotarpiui, kuris yra arba, tikėtina, bus ne trumpesnis kaip 12 mėnesių.

Imigrantas – asmuo, atvykęs į Lietuvą laikotarpiui, kuris yra arba, tikėtina, bus ne trumpesnis kaip 12 mėnesių.

Užsienio lietuvių būklė – užsienio lietuvių bendruomenių buvimo požymių (veiklos pobūdžio, dinamikos, veiksmingumo) visuma.

Kitos šiame apraše vartojamos sąvokos atitinka galiojančiuose teisės aktuose apibrėžtas sąvokas.

 

II. EKONOMINĖS MIGRACIJOS PROCESŲ IR UŽSIENIO LIETUVIŲ BŪKLĖS STEBĖSENAI, ANALIZEI IR PROGNOZAVIMUI NAUDOJAMI RODIKLIAI IR INFORMACIJA

 

4. Ekonominės migracijos procesų ir užsienio lietuvių būklės stebėsenai, analizei ir prognozavimui naudojami demografiniai, socialiniai ekonominiai ir užsienio lietuvių būklės rodikliai, kurių sąrašas pateiktas šio aprašo priede.

5. Ekonominės migracijos procesų stebėsenai ir analizei naudojama ši statistinė ir kita informacija:

5.1. Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės statistinė informacija, moksliškai pagrįsti ir ekonometriniai vertinimai;

5.2. ekonominės migracijos tyrimų, kurių atlikimą koordinuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir kitos valstybės institucijos bei įstaigos, rezultatai ir analitinė medžiaga;

5.3. kitų Lietuvos valstybės institucijų ir įstaigų informacija ir moksliškai pagrįsti vertinimai;

5.4. Europos Bendrijų statistikos tarnybos (toliau vadinama – Eurostatas), Jungtinių Tautų statistikos padalinio, tarptautinių organizacijų, kitų šalių nacionalinių statistikos tarnybų duomenų bazės ir statistinė informacija, užsienio valstybių migracijos apskaitą tvarkančių institucijų ir įstaigų duomenys;

5.5. Lietuvos ir kitų valstybių gyventojų ir būstų surašymų statistinė informacija;

5.6. kita papildoma informacija, analitiniai Lietuvos ar (ir) užsienio mokslininkų, nepriklausomų ekspertų ir ekonomistų ekonominės migracijos procesų ar su jais susijusių pokyčių Lietuvos ir kitų valstybių darbo rinkose vertinimai.

6. Užsienio lietuvių būklės stebėsenai ir analizei naudojama Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir garbės konsulų, užsienio lietuvių bendruomenių informacija, užsienio lietuvių bendruomenių ir užsienio lietuvių tyrimų rezultatai, analitinė medžiaga, politinės ir socialinės ekonominės šalies aplinkos vertinimai.

 

III. EKONOMINĖS MIGRACIJOS PROCESŲ IR UŽSIENIO LIETUVIŲ BŪKLĖS STEBĖSENA IR ANALIZĖ

7. Institucijos ir įstaigos, nurodytos šio aprašo priede, kasmet, iki birželio 30 d., raštu ir elektronine forma pateikia Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai rodiklius ir informaciją apie ekonominės migracijos procesus ir (ar) užsienio lietuvių būklę pagal savo kompetenciją.

8. Ekonominės migracijos procesų ir užsienio lietuvių būklės stebėseną ir analizę vykdo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kuri kaupia, apibendrina ir analizuoja rodiklius bei informaciją, gautus iš šio aprašo priede nurodytų institucijų ir įstaigų. Kartą per metus, rugsėjo mėnesį, ji skelbia ekonominės migracijos procesų ir užsienio lietuvių būklės analizę ir teikia ją Ekonominės migracijos reikalų komisijai, sudarytai Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 14 d. nutarimu Nr. 821 „Dėl Ekonominės migracijos reikalų komisijos sudarymo ir jos nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2007, Nr. 91-3630).

9. Kadangi rodiklių, apibūdinančių ekonominės migracijos procesus ir užsienio lietuvių būklę, reikšmių sekos yra trumpos, Ekonominės migracijos reguliavimo strategijos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. balandžio 25 d. nutarimu Nr. 416 (Žin., 2007, Nr. 49-1897), įgyvendinimo laikotarpiu sudėtingesni analitiniai metodai netaikomi, o išvados grindžiamos bendra tendencijų ir absoliučių ir indeksuotų pokyčių analize.

10.Ekonominės migracijos procesų ir užsienio lietuvių būklės analizei atlikti gali būti kviečiami Lietuvos ar (ir) užsienio mokslininkai ir nepriklausomi ekspertai.

 

IV. EKONOMINĖS MIGRACIJOS PROCESŲ IR UŽSIENIO LIETUVIŲ BŪKLĖS PROGNOZAVIMAS

11.Ekonominės migracijos procesų prognozavimą atlieka Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

12.Ekonominės migracijos procesams prognozuoti naudojama ši statistinė ir kita informacija:

12.1.Lietuvos ūkio (ekonomikos) plėtros iki 2015 metų ilgalaikėje strategijoje, kuriai pritarta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 12 d. nutarimu Nr. 853 (Žin., 2002, Nr. 60-2424), pateikti vertinimai ir prognozės;

12.2.Lietuvos ūkio socialinės ir ekonominės plėtros prognozės, kurių rengimą koordinuoja Finansų ministerija;

12.3.Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bedarbių struktūros prognozės;

12.4.Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO), Pasaulio ir Europos centrinio bankų ir kitų tarptautinių organizacijų skelbiamos fundamentalios studijos apie migracijos tendencijas pasaulyje ir Europoje, taip pat pasaulio ekonomikos ir darbo rinkos pokyčių, kuriems įtakos turi migracijos procesai, vertinimai;

12.5.Eurostato gyventojų skaičiaus ir pagrindinių makroekonominių rodiklių prognozės.

13.Užsienio lietuvių būklės prognozavimą atlieka Užsienio reikalų ministerija.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1744, 2009-12-09, Žin., 2009, Nr. 157-7099 (2009-12-31), i. k. 1091100NUTA00001744

 

14.Užsienio lietuvių būklei prognozuoti naudojamasi Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir garbės konsulų, užsienio lietuvių bendruomenių informacija.

15.Ekonominės migracijos procesų ir lietuvių būklės prognozavimo metodikoms ir prognozėms rengti gali būti kviečiami Lietuvos ar (ir) užsienio mokslininkai ir nepriklausomi ekspertai.

16.Ekonominės migracijos procesams ir užsienio lietuvių būklei prognozuoti naudojamasi informacija, gauta šio aprašo nustatyta tvarka atlikus ekonominės migracijos procesų ir užsienio lietuvių būklės stebėseną ir analizę.

 

_________________

 

 

Ekonominės migracijos procesų ir užsienio lietuvių būklės stebėsenos, analizės ir prognozavimo

tvarkos aprašo

priedas

EKONOMINĖS MIGRACIJOS PROCESŲ IR UŽSIENIO LIETUVIŲ BŪKLĖS RODIKLIŲ SĄRAŠAS

 

Eil. Nr.

Rodiklio pavadinimas

Rodiklio detalumas

Rodiklio parengimo laikas (mėnuo)

Informacijos šaltinis

Institucija, atsakinga už rodiklio / informacijos pateikimą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai

I. Demografiniai rodikliai

1.

Gyventojų skaičius

iš viso šalyje, pagal savivaldybes, lytį, amžiaus grupes, pilietybę, tautybę, gimimo šalį

birželis, liepa (pagal pilietybę, tautybę, gimimo šalį)

Gyventojų registro duomenų centrinė bazė,

Demografinės statistikos ir Gyventojų ir būstų surašymų duomenų bazės

Statistikos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau vadinama – Statistikos departamentas)

2.

Natūrali kaita (skirtumas tarp gimusiųjų ir mirusiųjų skaičiaus)

iš viso šalyje, pagal savivaldybes

vasaris (išankstiniai duomenys),

birželis (galutiniai duomenys)

Gyventojų registro duomenų centrinė bazė,

Demografinės statistikos duomenų bazė

Statistikos departamentas

3.

Emigrantų skaičius

deklaravusieji išvykimą:

iš viso šalyje, pagal savivaldybes, demografines ir socialines ekonomines charakteristikas

balandis

Gyventojų registro duomenų centrinė bazė

Statistikos departamentas

nedeklaravusieji išvykimo:

iš viso šalyje, pagal demografines ir socialines ekonomines charakteristikas

birželis

nedeklaruotos emigracijos tyrimas

4.

Imigrantų skaičius

iš viso šalyje, pagal savivaldybes, demografines ir socialines ekonomines charakteristikas

balandis

Gyventojų registro duomenų centrinė bazė,

Gyventojų ir būstų surašymų duomenų bazės

Statistikos departamentas

5.

Migracijos saldo

iš viso šalyje, pagal savivaldybes

balandis

Demografinės statistikos duomenų bazė

Statistikos departamentas

6.

Grįžtamoji migracija (reemigracija)

iš viso šalyje, pagal demografines ir socialines ekonomines charakteristikas

birželis

Gyventojų registro duomenų centrinė bazė,

grįžtamosios migracijos tyrimas

Statistikos departamentas

7.

Leidimų laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje skaičius

iš viso šalyje

sausis

Gyventojų registro duomenų centrinė bazė

Statistikos departamentas,

Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos

II. Socialiniai ekonominiai rodikliai

8.

Skurdo rizikos lygis

iš viso šalyje, pagal lytį, amžiaus grupes, užimtumą

lapkritis

pajamų ir gyvenimo sąlygų tyrimas

Statistikos departamentas

9.

Skurdo rizikos riba

iš viso šalyje

lapkritis

pajamų ir gyvenimo sąlygų tyrimas

Statistikos departamentas

10.

Pajamų pasiskirstymo nelygybė (kvintilinis santykis)

iš viso šalyje

lapkritis

pajamų ir gyvenimo sąlygų tyrimas

Statistikos departamentas

11.

Namų ūkių disponuojamosios pajamos pagal jų sudėtį

iš viso šalyje

lapkritis

pajamų ir gyvenimo sąlygų tyrimas

Statistikos departamentas

12.

Namų ūkių vartojimo išlaidų struktūra

iš viso šalyje

rugsėjis

nacionalinių sąskaitų duomenys to meto kainomis

Statistikos departamentas

13.

Valstybinė socialinio draudimo vidutinė senatvės pensija

iš viso šalyje, pagal teritorinius Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau vadinama – Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba) skyrius

kovas

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos informacinė sistema

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba

14.

Privačių asmenų perlaidos Lietuvos gyventojams iš užsienio / į užsienį

iš viso šalyje

rugsėjis

Lietuvos Respublikos mokėjimų balansas

Lietuvos bankas

15.

Nusikalstamumo lygis

iš viso šalyje, pagal savivaldybes

vasaris (išankstiniai duomenys),

birželis (galutiniai duomenys)

Vidaus reikalų ministerijos Nusikalstamų veikų žinybinis registras,

Statistikos departamento rodiklių duomenų bazė

Vidaus reikalų ministerija

16.

Lietuvos Respublikos piliečių, studijuojančių Europos valstybių aukštosiose mokyklose, skaičius

iš viso šalyje

liepa

Europos Bendrijų statistikos tarnybos (Eurostato) duomenų bazė

Statistikos departamentas

17.

Studentų užsieniečių Lietuvos aukštosiose mokyklose skaičius

iš viso šalyje, pagal valstybes

liepa

aukštųjų mokyklų tyrimas

Statistikos departamentas

18.

Bendrasis vidaus produktas, mln. litų

iš viso šalyje, pagal komponentus

vasaris (pirmasis įvertis),

rugsėjis (patikslinti duomenys)

ekonometriniai vertinimai,

administraciniai duomenys,

statistiniai tyrimai

Statistikos departamentas

pagal apskritis

lapkritis

19.

Bendrasis vidaus produktas vienam gyventojui, litais

iš viso šalyje

vasaris (pirmasis įvertis),

rugsėjis (patikslinti duomenys)

administraciniai duomenys,

statistiniai tyrimai

Statistikos departamentas

pagal apskritis

lapkritis

20.

Bendroji pridėtinė vertė, sukurta vieno užimto gyventojo, litais

iš viso šalyje, pagal apskritis

kovas (išankstiniai duomenys),

lapkritis (galutiniai duomenys – iš viso šalyje, pagal apskritis)

statistiniai tyrimai

Statistikos departamentas

21.

Bendroji pridėtinė vertė, sukurta per vieną dirbtą valandą (darbo našumas), litais

iš viso šalyje

kovas (išankstiniai duomenys),

lapkritis (galutiniai duomenys)

statistiniai tyrimai

Statistikos departamentas

22.

Pridėtinės vertės, sukurtos vieno užimtojo, indeksai, procentais

iš viso šalyje, pagal apskritis

kovas

statistiniai tyrimai

Statistikos departamentas

23.

Vartotojų kainų indeksas (metinis ir vidutinis metinis), procentais

iš viso šalyje

sausis

statistiniai tyrimai

Statistikos departamentas

24.

Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis, litais

iš viso šalyje, pagal ekonominės veiklos rūšis, darbuotojų grupes

vasaris (išankstiniai duomenys),

rugsėjis (galutiniai duomenys)

darbo užmokesčio tyrimas

Statistikos departamentas

25.

Minimalioji mėnesinė alga, litais

iš viso šalyje

vasaris

nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė Lietuvos Respublikos trišalės tarybos teikimu

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

26.

Darbo jėga

iš viso šalyje, pagal apskritis, lytį, amžiaus grupes

kovas

gyventojų užimtumo tyrimas

Statistikos departamentas

27.

Darbo jėgos aktyvumo lygis, procentais

iš viso šalyje, pagal apskritis, lytį, amžiaus grupes

kovas

gyventojų užimtumo tyrimas

Statistikos departamentas

28.

Užimtų gyventojų skaičius

iš viso šalyje, pagal ekonominės veiklos rūšis, apskritis, lytį, amžiaus grupes

kovas

gyventojų užimtumo tyrimas

Statistikos departamentas

29.

Užimtumo lygis, procentais

iš viso šalyje, pagal apskritis, lytį, amžiaus grupes

kovas

gyventojų užimtumo tyrimas

Statistikos departamentas

30.

Bedarbių skaičius

iš viso šalyje, pagal apskritis, lytį, amžiaus grupes

kovas

gyventojų užimtumo tyrimas

Statistikos departamentas

Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau vadinama – Lietuvos darbo birža) duomenų bazė

Lietuvos darbo birža

31.

Nedarbo lygis, procentais

iš viso šalyje, pagal apskritis, lytį, amžiaus grupes

kovas

gyventojų užimtumo tyrimas

Statistikos departamentas

32.

Mokesčių našta, procentais

iš viso šalyje

rugsėjis

administraciniai duomenys

Statistikos departamentas

33.

Laisvų darbo vietų skaičius

iš viso šalyje, pagal ekonominės veiklos rūšis, profesijų grupes

kovas

laisvų darbo vietų tyrimas

Statistikos departamentas

registruotos laisvos darbo vietos – iš viso šalyje, pagal savivaldybes

 

Lietuvos darbo biržos duomenų bazė

Lietuvos darbo birža

34.

Įdarbintų pagal darbo sutartį užsieniečių skaičius

iš viso šalyje, pagal šalis, ekonominės veiklos rūšis, profesijų grupes

vasaris

Lietuvos darbo biržos duomenų bazė

Lietuvos darbo birža

35.

Įdarbintų užsieniečių, laikinai atsiųstų į Lietuvos Respubliką, kai nuolatinė darbo vieta yra užsienyje, skaičius

iš viso šalyje, pagal šalis, ekonominės veiklos rūšis, profesijų grupes

vasaris

Lietuvos darbo biržos duomenų bazė

Lietuvos darbo birža

36.

Asmenų, įsidarbinusių pagal darbo biržos siuntimu įgytą profesinę kvalifikaciją per metus po jos įgijimo, dalis, palyginti su asmenimis, darbo biržos siuntimu įgijusiais profesinę kvalifikaciją, procentais

iš viso šalyje, pagal lytį, pagal mokyklos tipą

rugsėjis

Lietuvos darbo biržos duomenų bazė

Lietuvos darbo birža

37.

Darbo biržoje registruotų pirminio profesinio mokymo absolventų dalis, palyginti su asmenimis, tais metais baigusiais pirminę profesinę rengimo programą, procentais

iš viso šalyje

rugsėjis

Lietuvos darbo biržos duomenų bazė

Lietuvos darbo birža

Švietimo valdymo informacinė sistema

Švietimo ir mokslo ministerija

38.

Darbo biržoje registruotų aukštojo mokslo absolventų dalis, palyginti su asmenimis, tais metais įgijusiais aukštojo mokslo diplomą, procentais

iš viso šalyje

rugsėjis

Lietuvos darbo biržos duomenų bazė

Lietuvos darbo birža

Švietimo valdymo informacinė sistema

Švietimo ir mokslo ministerija

39.

Darbo biržoje registruotų aukštojo mokslo absolventų dalis, palyginti su asmenimis, tais metais užsiregistravusiais darbo biržoje, procentais

iš viso šalyje

rugsėjis

Lietuvos darbo biržos duomenų bazė

Lietuvos darbo birža

40.

Aukštojo mokslo studentų, pirminio profesinio mokymo moksleivių skaičius

iš viso šalyje, pagal švietimo sritis

birželis

Atvira informavimo, konsultavimo, orientavimo sistema (AIKOS)

Švietimo ir mokslo ministerija

41.

Sveikatos priežiūros specialistų, kurie kreipėsi dėl pažymos diplomo atitikimui 2005 m. rugsėjo 7 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2005/36/EB, skaičius

iš viso, gydytojai, slaugytojai

kovas

administraciniai duomenys

Sveikatos apsaugos ministerija

42.

Sveikatos priežiūros specialistų, kurie kreipėsi dėl pažymos diplomo atitikimui 2005 m. rugsėjo 7 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2005/36/EB ir deklaravo išvykimą, skaičius

iš viso, gydytojai, slaugytojai

kovas

administraciniai duomenys Gyventojų registro duomenų centrinė bazė

Sveikatos apsaugos ministerija

Statistikos departamentas

III. Užsienio lietuvių būklės rodikliai

43.

Užsienio lietuvių švietimo įstaigų (ikimokyklinio, pradinio, pagrindinio ir aukštojo mokslo įstaigų lietuvių dėstomąja kalba, mišrių įstaigų su lietuvių kalba dėstomais dalykais ir savaitgalio mokyklų) skaičius

iš viso, pagal valstybes

Balandis

Švietimo ir mokslo ministerijos apklausa, Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir garbės konsulų duomenys

Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija

44.

Aktyvių užsienio lietuvių bendruomenės narių skaičius, procentais

iš viso, pagal valstybes

rugsėjis

 

 

Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir garbės konsulų duomenys

Užsienio reikalų ministerija

45.

Užsienio lietuvių bendruomenių įgyvendintų projektų (kultūros, švietimo, leidybos ir kitos sritys) skaičius

iš viso, pagal valstybes, pagal sritis

rugsėjis

 

 

Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir garbės konsulų duomenys

Užsienio reikalų ministerija

46.

Užsienio lietuvių švietimo įstaigose (ikimokyklinio, pradinio, pagrindinio ir aukštojo mokslo įstaigose lietuvių dėstomąja kalba, mišriose įstaigose su lietuvių kalba dėstomais dalykais ir savaitgalio mokyklose) besimo-kančių asmenų skaičius, procentais

iš viso, pagal valstybes

balandis

Švietimo ir mokslo ministerijos apklausa

Švietimo ir mokslo ministerija

 

 

 

Užsienio reikalų ministerijos,

Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir garbės konsulų duomenys

Užsienio reikalų ministerija

47.

Bendras užsienio šalyse veikiančių užsienio lietuvių bendruomenių skaičius

iš viso, pagal valstybes

balandis

 

 

Užsienio reikalų ministerijos,

Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir garbės konsulų duomenys

Užsienio reikalų ministerija

48.

Užsienio lietuvių bendruomenėms priklausančių laikraščių, interneto svetainių, radijo ir televizijos kanalų skaičius

iš viso, pagal valstybes

balandis

 

 

Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir garbės konsulų duomenys

Užsienio reikalų ministerija

49.

Užsienio lietuvių bendruomenėms priklausančių meno kolektyvų skaičius

iš viso, pagal valstybes

balandis

 

 

Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir garbės konsulų duomenys

Užsienio reikalų ministerija

50.

Užsienio lietuvių bendruomenėms priklausančių bažnyčių / parapijų, būstinių, centrų, klubų ir t. t. skaičius

iš viso, pagal valstybes

balandis

 

 

Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir garbės konsulų duomenys

Užsienio reikalų ministerija

51.

Lietuvos Respublikos piliečių, gyvenančių užsienyje, balsavimas Lietuvos Respublikoje vykstančiuose rinkimuose ir referendumuose

iš viso, pagal valstybes

balandis

 

 

Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir garbės konsulų duomenys

Užsienio reikalų ministerija

 

_________________

 

Priedo pakeitimai:

Nr. 1744, 2009-12-09, Žin., 2009, Nr. 157-7099 (2009-12-31), i. k. 1091100NUTA00001744

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas

Nr. 1744, 2009-12-09, Žin., 2009, Nr. 157-7099 (2009-12-31), i. k. 1091100NUTA00001744

Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. rugsėjo 24 d. nutarimo Nr. 957 "Dėl Ekonominės migracijos procesų ir užsienio lietuvių būklės stebėsenos, analizės ir prognozavimo tvarkos aprašo patvirtinimo" pakeitimo