Įsakymas netenka galios 2001-07-11:

Lietuvos Respublikos ūkio ministerija, Įsakymas

Nr. 221, 2001-07-05, Žin., 2001, Nr. 59-2137 (2001-07-10), i. k. 1012020ISAK00000221

Dėl Duomenų apie įmonės bankroto procedūras pateikimo ir skelbimo tvarkos, duomenų apie restruktūrizuojamą įmonę bei restruktūrizavimo procesą pateikimo ir skelbimo tvarkos, teisės teikti įmonių bankroto ir restruktūrizavimo administravimo paslaugas fiziniams ir juridiniams asmenims suteikimo tvarkos, įmonių bankroto administratorių veiklos kontrolės tvarkos, bankrutuojančių ir restruktūrizuojamų įmonių administratorių atestavimo komisijos sudėties, Bankrutuojančių ir restruktūrizuojamų įmonių administratorių atestavimo komisijos nuostatų ir Verslo administratorių etikos taisyklių patvirtinimo

 

Suvestinė redakcija nuo 1999-05-27 iki 2001-07-10

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 1997, Nr. 91-2293, i. k. 0972020ISAK00000315

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTERIJOS

 

Į S A K Y M A S

DĖL BANKRUTUOJANČIŲ ĮMONIŲ ADMINISTRATORIŲ ATESTAVIMO

 

1997 m. spalio 3 d. Nr. 315

Vilnius

 

 

Vykdydamas Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymą (Žin., 1997, Nr. 64-1500) ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. spalio 1 d. nutarimą Nr. 1072 „Dėl teisės teikti įmonių bankroto administravimo paslaugas“,

ĮSAKAU:

1. Patvirtinti pridedamus:

1.1. Bankrutuojančių įmonių administratorių atestavimo komisijos nuostatus;

1.2. Bankrutuojančių įmonių administratorių atestavimo tvarką;

1.3. Bankrutuojančių įmonių administratoriaus kvalifikacinio pažymėjimo formą;

1.4. Leidimo teikti įmonių bankroto administravimo paslaugas formą.

2. Imti iš fizinių asmenų 200 Lt dydžio užmokestį ir juridinių asmenų 300 Lt dydžio užmokestį už teisės teikti įmonių bankroto administravimo paslaugas suteikimą. Išduodant kvalifikacinį pažymėjimą, kuriuo suteikiama teisė fiziniam asmeniui dirbti tik konkrečios įmonės administratoriumi, imti 50 Lt dydžio užmokestį. Tuo atveju, kai kvalifikacinį egzaminą rengia aukštosios mokyklos, su kuriomis Įmonių bankroto valdymo departamentas prie Ūkio ministerijos yra sudaręs bendradarbiavimo sutartis dėl atitinkamų kvalifikacijos kėlimo kursų organizavimo, už bankrutuojančių įmonių administratoriaus kvalifikacinio pažymėjimo išdavimą imti 20 Lt dydžio užmokestį. Už dingusio ar sugadinto bankrutuojančių įmonių administratoriaus kvalifikacinio pažymėjimo ar leidimo teikti bankroto administravimo paslaugas dublikato išdavimą imti 50 Lt dydžio užmokestį.

Punkto pakeitimai:

Nr. 188, 1999-05-20, Žin., 1999, Nr. 45-1459 (1999-05-26), i. k. 0992020ISAK00000188

 

3. Bankrutuojančių įmonių administratorių atestavimo komisijos sekretore paskirti Įmonių bankroto skyriaus vyresniąją specialistę D. Baleišytę.

 

 

 

ŪKIO MINISTRAS                                                                                            VINCAS BABILIUS


Patvirtinta

Ūkio ministerijos

1997 m. spalio 3 d. įsakymu Nr. 315

 

Bankrutuojančių įmonių administratorių atestavimo komisijos nuostatai

 

Bendroji dalis

 

1. Bankrutuojančių įmonių administratorių atestavimo komisiją (toliau vadinama- Komisija) skiria Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Komisija vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kitais teisės aktais, taip pat šiais nuostatais.

 

Komisijos pareigos

 

2. Komisija, vadovaudamasi Įmonių bankroto įstatymu ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais bankroto procesą:

2. 1. atestuoja asmenis, pageidaujančius įgyti teisę teikti įmonių bankroto administravimo paslaugas;

2. 2. priima sprendimus išduoti ir panaikinti bankrutuojančių įmonių administratoriaus kvalifikacinius pažymėjimus;

2. 3. priima sprendimus išduoti ir panaikinti leidimus teikti įmonių bankroto administravimo paslaugas juridiniams asmenims;

2. 4. teikia pasiūlymus Švietimo ir mokslo ministerijai, mokslo ir mokymo įstaigoms, kitoms suinteresuotoms institucijoms bankrutuojančių įmonių administratorių rengimo bei jų kvalifikacijos kėlimo (mokymo) klausimais.

 

Komisijos teisės

 

3. Komisija turi teisę:

3. 1. gauti iš valstybės ir savivaldos institucijų informaciją, kurios reikia Komisijos funkcijoms vykdyti;

3. 2. kviesti į Komisijos posėdžius reikalingus įvairių sričių specialistus;

3. 3. teikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei pasiūlymus pakeisti ar papildyti Komisijos sudėtį.

Komisijos darbo organizavimas

 

4. Komisijos posėdžiams vadovauja Komisijos pirmininkas, kai jis negali dalyvauti – Komisijos pirmininko pavaduotojas.

5. Komisijos posėdžiams sekretoriauja Ūkio ministerijos Įmonių bankroto skyriaus darbuotojas.

6. Komisijos posėdžiai šaukiami ne rečiau kaip 2 kartus per ketvirtį. Komisijos pirmininko iniciatyva arba Komisijos narių daugumai pareikalavus, Komisijos posėdžiai gali būti šaukiami ir dažniau.

7. Komisijos posėdžio darbotvarkė Komisijos nariams pateikiama prieš 5 dienas iki posėdžio.

8. Komisijos sprendimai yra teisėti, kai posėdyje dalyvauja daugiau kaip pusė Komisijos narių. Sprendimai priimami atviru balsavimu Komisijos narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas.

9. Negalintys dalyvauti posėdyje Komisijos nariai gali raštu pateikti savo nuomonę darbotvarkėje įrašytais klausimais.

10. Komisijos nariai turi teisę savo atskirą nuomonę pridėti raštu kaip Komisijos posėdžio protokolo priedą.

11. Komisijos posėdžių sprendimai protokoluojami. Protokolą pasirašo posėdžio pirmininkas ir sekretorius. Protokolai saugomi Ūkio ministerijoje.

12. Komisijos išlaidų, susijusių su Komisijos funkcijų vykdymu, sąmatą Komisijos teikimu tvirtina ūkio ministras (viceministras).

13. Komisiją techniškai aptarnauja Ūkio ministerija.

_____________


Patvirtinta

Ūkio ministerijos

1997 m. spalio 3 d. įsakymu Nr. 315

 

Bankrutuojančių įmonių administratorių atestavimo tvarka

 

Bendroji dalis

 

1. Ši tvarka reglamentuoja bankrutuojančių įmonių administratorių atestavimo ir bankrutuojančių įmonių administratorių kvalifikacinių pažymėjimų (toliau vadinama – Kvalifikacinis pažymėjimas) fiziniams asmenims bei leidimų teikti įmonių bankroto administravimo paslaugas juridiniams asmenims (toliau vadinama – Leidimas) išdavimo tvarką.

2. Bankrutuojančių įmonių administratorius atestuoja Bankrutuojančių įmonių administratorių atestavimo komisija (toliau vadinama – Komisija).

3. 1997 m. spalio 3 d. Ūkio ministerijos įsakymu Nr. 315 patvirtintos formos Kvalifikacinius pažymėjimus ir Leidimus išduoda Ūkio ministerija, vadovaudamasi Komisijos sprendimu. Šiuos dokumentus pasirašo ūkio ministras arba viceministras. Parašas tvirtinamas Ūkio ministerijos antspaudu.

 

Dokumentų pateikimo ir nagrinėjimo tvarka

 

4. Fizinis asmuo, norintis įgyti teisę dirbti bankrutuojančios įmonės administratoriumi ar bankrutavusios įmonės likvidavimo komisijos pirmininku, Komisijai pateikia šiuos dokumentus:

4.1. asmens dokumentą;

4. 2. prašymą leisti laikyti kvalifikacijos egzaminą (1 forma, pridedama);

4. 3. mokslo baigimo diplomą;

4. 4. valstybinio socialinio draudimo pažymėjimą.

Papildomai fizinis asmuo gali pateikti mokslo ar mokymo įstaigos, mokymo kursų pagal įmonių bankroto administravimo programą baigimo dokumentą ar kitus kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus.

5. Prašymas leisti laikyti kvalifikacijos egzaminą neregistruojamas, jeigu pateikti ne visi dokumentai arba pateiktuose dokumentuose nurodyti ne visi būtini duomenys. Jeigu iškyla neaiškumų dėl dokumentuose pateiktų duomenų, Komisija gali pareikalauti, kad asmuo pateiktų papildomą informaciją ar dokumentus.

6. Prašymą leisti laikyti kvalifikacijos egzaminą ir pateiktus kitus dokumentus išnagrinėja Komisija ir savo sprendimą raštu per 30 dienų nuo prašymo gavimo dienos raštu praneša pretendentui. Kartu pranešama kvalifikacijos egzamino laikymo data.

7. Atvykęs laikyti kvalifikacijos egzamino, asmuo pateikia dokumentą, patvirtinantį, kad sumokėtas į Ūkio ministerijos nurodytą sąskaitą Ūkio ministerijos 1997 m. spalio 3 d. įsakyme Nr. 315 nustatyto dydžio užmokestis.

 

Kvalifikacijos egzaminų laikymo ir Kvalifikacinių pažymėjimų išdavimo tvarka

 

8. Kvalifikacijos egzaminą organizuoja ir vykdo Komisija.

9. Pasibaigus kvalifikacijos egzaminui, Komisija balsų dauguma priima sprendimą dėl egzamino rezultato ir surašo protokolą. Egzamino rezultatai paskelbiami egzamino dieną, kartu nurodoma Kvalifikacinių pažymėjimų išdavimo vieta ir laikas.

10. Pirmą kartą neišlaikęs kvalifikacijos egzamino, pretendentas gali jį pakartotinai laikyti ne anksčiau kaip po 3 mėnesių, o neišlaikęs antrą kartą – ne anksčiau kaip po 6 mėnesių.

11. Komisija kvalifikacijos egzaminą išlaikiusių asmenų sąrašą pateikia Ūkio ministerijai, kuri jiems išduoda Kvalifikacinius pažymėjimus.

12. Kvalifikacinį pažymėjimą Ūkio ministerija išduoda per 10 dienų po Komisijos sprendimo priėmimo.

 

Bankrutuojančių įmonių administratorių ir bankrutavusių įmonių likvidavimo komisijų pirmininkų, paskirtų į šias pareigas iki 1997 m. spalio 1 d., atestavimas

 

13. Bankrutuojančių įmonių administratoriai ir bankrutavusių įmonių likvidavimo komisijų pirmininkai (toliau šiame skyriuje vadinama – asmenys), paskirti į šias pareigas iki 1997 m. spalio 1 d., turi įgyti Kvalifikacinius pažymėjimus iki 1998 m. spalio 1 d.

14. Jeigu asmuo išlaiko kvalifikacijos egzaminą, bet nevykdo Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997m. spalio 1 d. nutarimu Nr. 1072 „Dėl teisės teikti įmonių bankroto administravimo paslaugas“ patvirtintos Teisės teikti įmonių bankroto administravimo paslaugas suteikimo tvarkos 6 punkto reikalavimų, jam išduodamas Kvalifikacinis pažymėjimas, kuriame nurodoma, kad šiam asmeniui suteikiama teisė dirbti tik tos įmonės administratoriumi (likvidavimo komisijos pirmininku).

15. Jeigu asmuo neišlaiko kvalifikacijos egzamino, Komisija apie tai raštu informuoja bankroto bylą nagrinėjantį teismą ir kreditorių susirinkimą bei rekomenduoja pakeisti neatestuotą asmenį.

 

Leidimų išdavimo juridiniams asmenims tvarka

 

16. Leidimui gauti juridinio asmens vadovas Komisijai pateikia:

16. 1. prašymą išduoti Leidimą (2 forma, pridedama);

16. 2. darbuotojų, turinčių teisę teikti įmonių bankroto administravimo paslaugas, Kvalifikacinių pažymėjimų kopijas;

16. 3. vietos mokesčio administratoriaus pažymą, nurodančią, ar juridinis asmuo sumokėjo mokesčius, taip pat ar per paskutinius 2 metus nenustatyta apgaulingos apskaitos tvarkymo atvejų;

16. 4. valstybinio socialinio draudimo įstaigos pažymą, kad sumokėti mokesčiai;

16.5. dokumentą, patvirtinantį, kad į Ūkio ministerijos nurodytą sąskaitą įmokėtas Ūkio ministerijos 1997 m. spalio 3 d. įsakyme Nr. 315 nustatyto dydžio užmokestis.

17. Komisija per 30 dienų nuo prašymo gavimo dienos priima sprendimą dėl Leidimo išdavimo ir raštu informuoja juridinį asmenį bei nurodo Leidimo išdavimo vietą ir laiką arba priežastis, dėl kurių Leidimas neišduodamas. Sprendimą išduoti Leidimą Komisija pateikia Ūkio ministerijai.

18. Leidimą Ūkio ministerija išduoda per 10 dienų po Komisijos sprendimo priėmimo.

 

Baigiamosios nuostatos

 

19. Kvalifikaciniai pažymėjimai ir Leidimai registruojami Ūkio ministerijoje.

20. Komisijos posėdyje, kuriame nagrinėjamas Kvalifikacinio pažymėjimo ar Leidimo galiojimo panaikinimo klausimas, turi teisę dalyvauti Kvalifikacinio pažymėjimo ar Leidimo turėtojas arba jo įgaliotas atstovas. Apie Komisijos posėdį, kuriame bus nagrinėjamas Kvalifikacinio pažymėjimo arba Leidimo galiojimo panaikinimo klausimas, jo turėtojui raštu pranešama prieš 10 dienų iki Komisijos posėdžio.

21. Apie Kvalifikacinio pažymėjimo arba Leidimo galiojimo panaikinimą Ūkio ministerija per 5 dienas po sprendimo priėmimo praneša raštu jo turėtojui.

22. Panaikinus Kvalifikacinio pažymėjimo arba Leidimo galiojimą, Ūkio ministerijos 1997 m. spalio 3 d. įsakyme Nr. 315 nustatyto dydžio užmokestis negrąžinamas.

______________


______________


______________


_____________


______________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos ūkio ministerija, Įsakymas

Nr. 188, 1999-05-20, Žin., 1999, Nr. 45-1459 (1999-05-26), i. k. 0992020ISAK00000188

Dėl Ūkio ministerijos 1997 m. spalio 3 d. įsakymo Nr. 315 dalinio pakeitimo