Įsakymas netenka galios 2007-01-05:

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Įsakymas

Nr. ĮV-689, 2006-12-20, Žin., 2007, Nr. 1-38 (2007-01-04), i. k. 1062080ISAK00ĮV-689

Dėl Lietuvos autorių teisių ir gretutinių teisių tarybos nuostatų patvirtinimo

 

Suvestinė redakcija nuo 2006-06-01 iki 2007-01-04

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2005, Nr. 116-4216, i. k. 1052080ISAK00ĮV-393

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS AUTORIŲ TEISIŲ IR GRETUTINIŲ TEISIŲ TARYBOS NUOSTATŲ IR SUDĖTIES PATVIRTINIMO BEI ORGANIZACINIO TECHNINIO APTARNAVIMO

 

2005 m. rugsėjo 21 d. Nr. ĮV-393

Vilnius

 

 

Įgyvendindamas Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo (Žin., 1999, Nr. 50-1598; 2003, Nr. 28-1125) 72 straipsnio 3 dalį:

1. Tvirtinu 2 metams šią Lietuvos autorių teisių ir gretutinių teisių tarybos (toliau vadinama – Taryba) sudėtį:

Lietuvos meno kūrėjų asociacijos atstovai

Vaclovas Krutinis – Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkas;

Jonas Liniauskas – Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas;

Daiva Parulskienė – Lietuvos kompozitorių sąjungos narė, muzikos leidybos ir informacijos centro vadovė;

Kolektyvinio teisių administravimo asociacijų atstovai

Edmundas Vaitekūnas – Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros (LATGA-A) generalinis direktorius;

Valentinas Sventickas – Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros (LATGA-A) Tarybos narys;

Liudmila Balcevič – Lietuvos gretutinių teisių asociacijos (AGATA) direktorė;

Rimantas Bagdzevičius – Lietuvos gretutinių teisių asociacijos (AGATA) Tarybos pirmininkas;

Kūrinių ir gretutinių teisių objektų naudotojų asociacijų atstovai

Eglė Dilkienė – Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vykdančioji direktorė;

Vaiva Žukienė – Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos prezidentė;

Emilija Banionytė – Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininko pavaduotoja;

Kęstutis Pūkas – Lietuvos muzikos industrijos asociacijos prezidentas, Lietuvos radijo ir televizijos asociacijos atstovas;

Kompiuterių programų gamintojų ir platintojų bei duomenų bazių gamintojų asociacijų atstovai

Dr. Jonas Leikauskas – advokatas, Lietuvos kompiuterininkų sąjungos atstovas;

Edita Ivanauskienė – advokatų kontoros „Pranckevičius ir partneriai“ advokatė, asociacijos „Verslo programinės įrangos aljansas“ atstovė;

Kultūros ministerijos atstovas

Nijolė Janina Matulevičienė – Kultūros ministerijos Autorių teisių skyriaus vedėja.

Punkto pakeitimai:

Nr. ĮV-208, 2006-05-25, Žin., 2006, Nr. 61-2237 (2006-05-31), i. k. 1062080ISAK00ĮV-208

 

2. Tvirtinu Tarybos nuostatus (pridedama).

3. Pavedu Kultūros ministerijos Autorių teisių skyriui vykdyti organizacinį techninį Tarybos aptarnavimą.

4. Skiriu Tarybos sekretoriumi Autorių teisių skyriaus vyresniąją specialistę Gytą Berasnevičiūtę.

5. Pripažįstu netekusiu galios Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2003 m. gegužės 27 d. įsakymą Nr. ĮV-198 „Dėl Lietuvos autorių teisių ir gretutinių teisių tarybos nuostatų ir sudėties patvirtinimo bei organizacinio techninio aptarnavimo“ (Žin., 2003, Nr. 54-2413).

 

 

 

KULTŪROS MINISTRAS                                                           VLADIMIRAS PRUDNIKOVAS


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2005 m. rugsėjo 21 d. įsakymu Nr. ĮV-393

 

LIETUVOS AUTORIŲ TEISIŲ IR GRETUTINIŲ TEISIŲ TARYBOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos autorių teisių ir gretutinių teisių taryba (toliau vadinama – Taryba) yra visuomeninė institucija, kuri kaip ekspertas ir konsultantas nagrinėja Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo nuostatų bei Lietuvos Respublikos tarptautinių įsipareigojimų autorių teisių ir gretutinių teisių srityje įgyvendinimo klausimus ir teikia išvadas bei pasiūlymus Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai (toliau vadinama – Kultūros ministerija).

2. Tarybą sudaro 14 narių, turinčių balso teisę. Į Tarybą 3 narius skiria Lietuvos meno kūrėjų asociacija, 4 – kolektyvinio teisių administravimo asociacijos, 4 – kūrinių ir gretutinių teisių objektų naudotojų asociacijos, 2 – kompiuterių programų gamintojų ir platintojų bei duomenų bazių gamintojų asociacijos ir 1 – Kultūros ministerija.

3. Tarybos nariai skiriami 2 metams, bet ne ilgesniam kaip jį paskyrusios institucijos įgaliojimų laikui. Kadencijai nepasibaigus, Tarybos narį paskyrusi institucija gali jį atšaukti motyvuotu savo pačios sprendimu arba atsižvelgdama į motyvuotą Tarybos teikimą ar patenkindama paties nario prašymą.

4. Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu, kitais teisės aktais, šiais nuostatais ir kitais Tarybos veiklą reglamentuojančiais dokumentais.

 

II. TARYBOS FUNKCIJOS IR TEISĖS

 

5. Taryba vykdo šias funkcijas:

5.1. teikia išvadas ir pasiūlymus Kultūros ministerijai Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo nuostatų bei Lietuvos Respublikos tarptautinių įsipareigojimų autorių teisių ir gretutinių teisių srityje įgyvendinimo klausimais;

5.2. tarpininkauja kolektyvinio teisių administravimo asociacijų ir kūrinių ar gretutinių teisių objektų naudotojų derybose dėl autorinių licencinių sutarčių sudarymo, autorinio atlyginimo ir jo mokėjimo tvarkos nustatymo, išskyrus atvejus, kai autorinį atlyginimą ir jo mokėjimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė;

5.3. kolektyvinio teisių administravimo asociacijų, taip pat kūrinių ar gretutinių teisių objektų naudotojų prašymu nagrinėja ginčus dėl kūrinių ar gretutinių teisių objektų panaudojimo, taip pat dėl autorių teisių ir gretutinių teisių pažeidimo;

5.4. tarpininkauja derybose tarp autorių teisių, gretutinių teisių ar duomenų bazių gamintojų teisių (sui generis teisių) subjektų ir šių teisių naudotojų dėl techninių apsaugos priemonių, taikomų teisėms apsaugoti, pašalinimo, kai jos riboja galimybes naudotojams be teisių turėtojų leidimo Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo nustatyta tvarka panaudoti kūrinius, gretutinių teisių ar sui generis teisių objektus.

6. Taryba tarpininkauja derybose ir sprendžia ginčus remdamasi Tarybos patvirtintomis Tarpininkavimo derybose ir ginčų sprendimo taisyklėmis.

7. Taryba, vykdydama savo funkcijas, turi teisę:

7.1. sudaryti ekspertų grupes iš Tarybos narių arba pasitelktų ekspertų atskiriems su Tarybos veikla susijusiems klausimams spręsti;

7.2. skirti Tarybos narį (-ius) ar ekspertą tarpininkauti derybose ar sprendžiant ginčą;

7.3. nekliudomai raštu, žodžiu ar kitais būdais skleisti informaciją apie savo veiklą;

7.4. gauti informaciją iš Kultūros ministerijos autorių teisių ir gretutinių teisių politikos įgyvendinimo klausimais;

7.5. naudotis sutartiniais pagrindais pasitelkiamų Tarybos veiklai reikalingų Lietuvos bei užsienio specialistų paslaugomis;

7.6. kviesti į Tarybos posėdžius ministerijų, kitų valstybės ir visuomeninių institucijų atstovus;

7.7. palaikyti ryšius, keistis patirtimi su kitų valstybių panašiomis visuomeninėmis institucijomis, taip pat tarptautinėmis organizacijomis.

 

III. TARYBOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS

 

8. Tarybos pirmininkas (toliau – pirmininkas) yra renkamas iš Tarybos narių ne mažiau kaip 2/3 visų Tarybos narių balsų dauguma. Pirmininkas renkamas Tarybos kadencijos laikotarpiui.

9. Pirmininkas:

9.1. teikia Tarybai pavaduotojų kandidatūras;

9.2. skiria pavaduotoją vadovauti Tarybos posėdžiui, kai pats negali jame dalyvauti;

9.3. paveda Tarybos sekretoriui kviesti neeilinius posėdžius;

9.4. paveda Tarybos nariams spręsti su Tarybos veikla susijusius klausimus;

9.5. pirmininkauja Tarybos posėdžiuose;

9.6. pasirašo Tarybos posėdžių protokolus;

9.7. atstovauja Tarybai susitikimuose su ministerijomis, kitomis valstybės ir visuomeninėmis institucijomis bei užsienio organizacijomis.

10. Pirmininko teikimu Taryba renka du pirmininko pavaduotojus. Jeigu pirmininkas negali dalyvauti posėdyje, jo paskirtas pavaduotojas vadovauja Tarybos posėdžiui.

11. Kultūros ministerija skiria Tarybos sekretorių, kuris rengia medžiagą Tarybos posėdžiams, kviečia bei protokoluoja juos, tvarko kitus su Tarybos veikla susijusius dokumentus.

12. Tarybos posėdžiai rengiami ne rečiau kaip kartą per ketvirtį. Tarybos posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja daugiau kaip pusė Tarybos narių. Priešingu atveju Tarybos posėdis rengiamas pakartotinai, informuojant apie tai posėdyje nedalyvavusių Tarybos narių institucijas.

13. Neeiliniai Tarybos posėdžiai kviečiami dėl tarpininkavimo derybose, kolektyvinio teisių administravimo asociacijų ir kūrinių ar gretutinių teisių naudotojų ginčų sprendimo ir kitais aktualiais klausimais. Šie posėdžiai gali būti kviečiami Kultūros ministerijos, Tarybos pirmininko ar 1/3 Tarybos narių iniciatyva.

14. Tarybos sekretorius pateikia posėdžio medžiagą ir darbotvarkę Tarybos nariams ne vėliau kaip prieš keturias dienas iki posėdžio. Tarybos nariai savo raštiškas pastabas bei pasiūlymus dėl gautos medžiagos gali pateikti Tarybos sekretoriui prieš Tarybos posėdį.

15. Tarybos posėdžiai rengiami Kultūros ministerijos patalpose (J. Basanavičiaus g. 5, LT-01118 Vilnius).

16. Tarybos posėdyje paprastai svarstomi tik iš anksto parengti klausimai. Pirmininko pasiūlymu Taryba gali nagrinėti posėdyje ir iš anksto neįtrauktus į posėdžio darbotvarkę klausimus, jei tam neprieštarauja Tarybos nariai.

17. Tarybos sprendimai įforminami posėdžio protokolu, kurį pasirašo Tarybos pirmininkas bei sekretorius. Sprendimai priimami dalyvavusiųjų posėdyje Tarybos narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai lemia pirmininko balsas.

18. Tarybos posėdžio protokolų kopijos pateikiamos Tarybos nariams ne vėliau kaip per septynias dienas nuo posėdžio pabaigos. Savo raštiškas pastabas bei pasiūlymus dėl pateiktos medžiagos Tarybos nariai gali pateikti Tarybos sekretoriui per septynias dienas nuo protokolo kopijos gavimo dienos.

 

IV. TARYBOS NARIŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

19. Tarybos nariai privalo:

19.1. dalyvauti Tarybos posėdžiuose. Dėl svarbių priežasčių negalintys dalyvauti posėdyje Tarybos nariai apie tai turi pranešti Tarybos sekretoriui.

20. Tarybos nariai turi teisę:

20.1. atstovauti juos paskyrusių institucijų interesams Tarybos posėdžiuose;

20.2. susipažinti su iš anksto pateikiamais Tarybos posėdžiui dokumentais;

20.3. pasisakyti, teikti pasiūlymus ir siekti jų įgyvendinimo;

20.4. tarpininkauti derybose ar ginčų sprendime;

20.5. gauti atlyginimą už suteiktas tarpininkavimo derybose bei ginčų sprendimo paslaugas;

20.6. pareikšti atskirąją nuomonę, įrašomą į grupės posėdžio protokolą bet kuriuo posėdyje svarstomu klausimu;

20.7. pateikti raštiškas pastabas bei pasiūlymus dėl posėdžio protokole išdėstytos medžiagos;

20.8. informuoti savo institucijos vadovybę apie Tarybos posėdžiuose svarstomus klausimus ir priimtus sprendimus.

 

V. TARYBOS ORGANIZACINIS TECHNINIS APTARNAVIMAS

 

21. Tarybos organizacinį techninį aptarnavimą atlieka Kultūros ministerija.

______________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Įsakymas

Nr. ĮV-208, 2006-05-25, Žin., 2006, Nr. 61-2237 (2006-05-31), i. k. 1062080ISAK00ĮV-208

Dėl kultūros ministro 2005 m. rugsėjo 21 d. įsakymo Nr. ĮV-393 "Dėl Lietuvos autorių teisių ir gretutinių teisių tarybos nuostatų ir sudėties patvirtinimo bei organizacinio techninio aptarnavimo" pakeitimo