LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS 2004 M. LAPKRIČIO 24 D. ĮSAKYMO NR. A1-261 „DĖL VALSTYBĖS PAGALBOS TEIKIMO SOCIALINĖMS ĮMONĖMS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2005 m. kovo 25 d. Nr. A1-86

Vilnius

 

 

Pakeičiu Valstybės pagalbos teikimo socialinėms įmonėms tvarkos aprašą, patvirtintą socialinės apsaugos ir darbo ministro 2004 m. lapkričio 24 d. įsakymu Nr. A1- 261 (Žin., 2004, Nr. 172-6355, Nr. 182-6738):

1. Išdėstau 19 punktą taip:

19. Darbo užmokesčio kompensacijos dydis (K) apskaičiuojamas pagal šią formulę:

K=D x P/100, kur:

D= Dmax, kai D ≥ Dmax;

P = 100 – Vk / Df x 100, kur:

D

apskaičiuoto darbo užmokesčio ir draudėjo privalomų mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokų suma litais, kurios maksimalus dydis, nuo kurio gali būti skaičiuojama kompensacija, negali būti didesnis kaip dviejų atitinkamą mėnesį galiojančių Vyriausybės patvirtintų minimalių mėnesinių algų ir nuo šios sumos priskaičiuotų draudėjo privalomų mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokų suma;

Df

faktiškai apskaičiuoto darbo užmokesčio ir draudėjo privalomų mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokų suma litais;

P

kompensuojamos dalies dydis procentais, kuris negali būti didesnis kaip 60 procentų už kiekvieną I ar II invalidumo grupę turintį neįgalų darbuotoją arba ne didesnis kaip 50 procentų už kiekvieną III invalidumo grupę turintį neįgalų darbuotoją ir už kiekvieną Įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 2–5 punktuose nurodytai tikslinei grupei priklausantį darbuotoją;

VK

iš kitų šaltinių per tą mėnesį gauta valstybės pagalba darbo užmokesčiui ir draudėjo privalomų mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokoms kompensuoti litais.“

 

2. Išdėstau 31 punktą taip:

31. Subsidija sudaro 30 procentų subsidijos skyrimo mėnesį galiojančios Vyriausybės patvirtintos minimalios mėnesinės algos dydžio už kiekvieną I invalidumo grupę turintį neįgalų darbuotoją ir 20 procentų – už kiekvieną II invalidumo grupę turintį neįgalų darbuotoją, atsižvelgiant į asistento (gestų kalbos vertėjo) faktiškai su neįgaliaisiais dirbtą laiką.“

3. Išdėstau 32 punktą taip:

32. Subsidijos dydis už vieną asistentą (gestų kalbos vertėją) apskaičiuojamas pagal šią formulę:

VA = (Av/176 x (0.3 x M x N1 + 0.2 x M x N2)) – VK, kur:

Av

asistento faktiškai dirbtų su neįgaliaisiais darbuotojais, kuriems reikalinga asistento (gestų kalbos vertėjo) pagalba, valandų skaičius per mėnesį;

N1

I invalidumo grupę turinčių neįgaliųjų, kuriems buvo teikiama asistento pagalba atitinkamą mėnesį, skaičius;

N2

II invalidumo grupę turinčių neįgaliųjų, kuriems buvo teikiama asistento pagalba atitinkamą mėnesį, skaičius;

M

atitinkamą mėnesį, už kurį prašoma asistento subsidija, galiojusi Vyriausybės patvirtinta minimali mėnesinė alga;

VK

iš kitų šaltinių per tą mėnesį gauta valstybės pagalba toms pačioms išlaidoms padengti litais.

Subsidijos asistentui dydis per mėnesį vienam asistentui negali viršyti 4 subsidijos skyrimo mėnesį galiojančių Vyriausybės patvirtintų minimalių mėnesinių algų dydžio.“

4. Išdėstau 33 punktą taip:

33. Asistento (gestų kalbos vertėjo) darbo su neįgaliaisiais darbuotojais laikas atskirai žymimas asistento (gestų kalbos vertėjo) darbo laiko apskaitos žiniaraštyje.“

5. Išdėstau 52.4 punktą taip:

52.4. sutarties galiojimo užtikrinimas – banko garantija arba draudimo bendrovės finansinis laidavimas, pagal sutartį skiriamoms valstybės pagalbos lėšoms sutarties galiojimo laikotarpiui, kai subsidijos darbo vietai įsteigti ar subsidijos darbo vietai pritaikyti dydis vienam paramos gavėjui viršija 100 tūkst. Lt;“

6. Išdėstau 52.7.1 punktą taip:

52.7.1. ergo terapeuto, reabilitologo, kineziterapeuto ar oftomologo rekomendaciją dėl asistento (gestų kalbos vertėjo) pagalbos reikalingumo neįgaliam darbuotojui nustatytoms darbo funkcijoms socialinėje įmonėje atlikti.“

7. Išdėstau 63 punktą taip:

63. Lietuvos darbo biržai priėmus sprendimą skirti šio tvarkos aprašo 3.2–3.6 punktuose nurodytą valstybės pagalbą, ji socialinei įmonei registruotu paštu išsiunčia raštą, kuriame informuoja apie priimtą sprendimą bei nurodo terminą sutarčiai pasirašyti, kuris negali būti ilgesnis kaip 20 darbo dienų, bei pateikia kitą svarbią informaciją. Sutartį pasirašo Lietuvos darbo biržos direktorius ar jo įgaliotas asmuo ir socialinės įmonės vadovas ar jo įgaliotas asmuo.“

 

 

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ                           VILIJA BLINKEVIČIŪTĖ