Suvestinė redakcija nuo 2015-05-23 iki 2019-04-03
Įsakymas paskelbtas: Žin. 2010, Nr. 134-6866, i. k. 1102080ISAK00ĮV-591
Nauja redakcija nuo 2015-05-23:
Nr. ĮV-295, 2015-05-12, paskelbta TAR 2015-05-22, i. k. 2015-07759
LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS TEATRŲ IR KONCERTINIŲ ĮSTAIGŲ, KURIŲ SAVININKO TEISES IR PAREIGAS ĮGYVENDINA LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTERIJA, SCENOS MENO PRIEMONIŲ ĮSIGIJIMO, APSKAITOS IR NURAŠYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymo 19 straipsnio 2 dalies 2 punktu:
1. T v i r t i n u Lietuvos Respublikos teatrų ir koncertinių įstaigų, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, scenos meno priemonių įsigijimo, apskaitos ir nurašymo tvarkos aprašą (pridedama).
2. Į p a r e i g o j u Lietuvos Respublikos teatrų ir koncertinių įstaigų, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, vadovus kontroliuoti, kad būtų laikomasi šio įsakymo 1 punktu patvirtinto tvarkos aprašo.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos kultūros ministro
2010 m. lapkričio 12 d.
įsakymu Nr. ĮV-591
LIETUVOS RESPUBLIKOS TEATRŲ IR KONCERTINIŲ ĮSTAIGŲ, KURIŲ SAVININKO TEISES IR PAREIGAS ĮGYVENDINA LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTERIJA, SCENOS MENO PRIEMONIŲ ĮSIGIJIMO, APSKAITOS IR NURAŠYMO TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos Respublikos teatrų ir koncertinių įstaigų, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, scenos meno priemonių įsigijimo, apskaitos ir nurašymo tvarkos aprašas (toliau vadinama – Tvarkos aprašas) reglamentuoja šių teatrų ir koncertinių įstaigų (toliau vadinama – Įstaigos) scenos meno priemonių įsigijimo, sukūrimo ar pasigaminimo, apskaitos ir nurašymo bendruosius principus ir taisykles.
2. Kiekviena Įstaiga, atsižvelgdama į savo darbo specifiką ir šį Tvarkos aprašą, privalo pasitvirtinti individualų scenos meno priemonių įsigijimo, apskaitos ir nurašymo tvarkos aprašą, išsamiai, aiškiai ir detaliai išvardinant galimų spektaklio sudėtinių dalių sąrašą, elementų, kurie įtraukiami į gamybos savikainą, sąrašą ir šiame Tvarkos apraše neaptartas sąlygas.
3. Tvarkos aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymu (Žin., 2007, Nr. 77-3046), Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymu (Žin., 1998, Nr. 54-1492; 2002, Nr. 60-2412), Lietuvos Respublikos teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymu (Žin., 2004, Nr. 96-3523), Pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti valstybės ir savivaldybių turto nurašymo, išardymo ir likvidavimo tvarka, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. spalio 19 d. nutarimu Nr. 1250 (Žin., 2001, Nr. 90-3175), Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. gegužės 8 d. įsakymu Nr. 1K-174 patvirtintu 12-ojo viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standartu „Ilgalaikis materialusis turtas“ (Žin., 2008, Nr. 55-2085; 2010, Nr. 1-44).
4. Tvarkos apraše vartojama sąvoka:
Scenos meno priemonės – spektakliui, koncertui ar kitai meno programai (toliau vadinama – spektaklis) rodyti įsigytas ar pasigamintas materialus turtas (dekoracijos, rekvizitai, kostiumai, scenos rūbai, avalynė, galvos apdangalai, teatro lėlės ir kt.) ir nematerialus turtas, jeigu scenos meno priemonės yra autorių sukurti kūriniai ir autoriai yra suteikę ar perdavę Įstaigai autorių turtines teises į šiuos kūrinius.
Šios scenos meno priemonės, kaip sudėtinės dalys, sudaro visumą ir kartu atlieka bendras funkcijas, todėl apskaitomos kaip ilgalaikis materialus turtas (toliau vadinama – Ilgalaikis turtas).
Scenos meno priemonėms nepriskiriami gaminiai ir priemonės, kurios sunaudojamos spektaklio rodymo metu (gėlės, maisto produktai, kojinės, pėdkelnės, grimas ir kt.). Jų sąrašą kiekvienam spektakliui tvirtina Įstaigos vadovas (arba jo įgaliotas asmuo).
Kitos Tvarkos apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos teatrų ir koncertinių įstaigų įstatyme vartojamas sąvokas.
Punkto pakeitimai:
Nr. ĮV-295, 2015-05-12, paskelbta TAR 2015-05-22, i. k. 2015-07759
5. Į scenos meno priemonės gaminimo savikainą įtraukiamos tik tiesiogiai su jos gaminimu susijusios išlaidos (tiesiogiai su scenos meno priemonių gamyba susijusios darbo užmokesčio (įskaitant mokesčius), atsargų ar su scenos meno priemonės gaminimu susijusių paslaugų įsigijimo bei kitos tiesioginės šio turto pagaminimo išlaidos. Tais atvejais, kai scenos meno priemonės (dekoracija, scenografija, sceniniai kostiumai ir kt.) yra autoriniai kūriniai, į scenos meno priemonės savikainą įtraukiamas ir jų autoriams išmokėtas autorinis atlyginimas (įskaitant mokesčius).
Punkto pakeitimai:
Nr. ĮV-295, 2015-05-12, paskelbta TAR 2015-05-22, i. k. 2015-07759
6. Scenos meno priemonių tiesioginių pagaminimo išlaidų, kurios įtraukiamos į šio turto vertę, sąrašą nustato ir tvirtina Įstaigos vadovas (arba jo įgaliotas asmuo).
II. SCENOS MENO PRIEMONIŲ ĮSIGIJIMAS
9. Prieš sukuriant spektaklį turi būti sudaroma įsigyjamų scenos meno priemonių išlaidų sąmata, kurią tvirtina Įstaigos vadovas (arba jo įgaliotas asmuo).
11. Nemokamai gautos bei pasigamintos scenos meno priemonės pripažįstamos materialiuoju ilgalaikiu turtu 12-ojo viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standarto „Ilgalaikis materialusis turtas“ nustatyta tvarka.
III. SCENOS MENO PRIEMONIŲ APSKAITA
13. Scenos meno priemonės apskaitomos įsigijimo verte pagal turto vienetus (spektaklio sudedamųjų dalių vienetus) bei materialiai atsakingus asmenis.
14. Vienam spektakliui įsigytos scenos meno priemonės apskaitoje registruojamos kaip vienas Ilgalaikio turto vienetas. Kiekvienam spektakliui, prieš pradedant jį rodyti, suteikiamas inventoriaus numeris, kuris negali būti keičiamas ar naudojamas kitam Ilgalaikio turto vienetui.
15. Pajamuojant spektaklio Ilgalaikį turtą, sudaromas jam priskirtų sudėtinių dalių sąrašas. Vieno spektaklio atskiros sudėtinės dalys negali turėti skirtingų inventoriaus numerių.
17. Scenos meno priemonių remontas ar pakeitimas naujomis vykdomas 12-ojo viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standarto „Ilgalaikis materialusis turtas“ nustatyta tvarka. Atsargos, įsigytos scenos meno priemonių remontui ar susidėvėjusių sudedamųjų dalių pakeitimui, nurašomos į išlaidas. Naujų papildomų scenos meno priemonių įsigijimas spektakliui laikomas kaip spektaklio sudėtinių dalių papildymas ir padidina spektaklio vertę.
IV. SCENOS MENO PRIEMONIŲ NURAŠYMAS
19. Įstaigos vadovas, su Meno taryba suderinęs Įstaigos vadovo sudarytos komisijos siūlymą išbraukti spektaklį iš Įstaigos repertuaro, priima sprendimą dėl spektaklio scenos meno priemonių pripažinimo nereikalingomis ar netinkamomis naudoti.
20. Įstaigos vadovui priėmus sprendimą nurašyti iš repertuaro išbraukiamo spektaklio scenos meno priemones, kurios visiškai nusidėvėję, atliekamos nurašymo procedūros vadovaujantis Pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti valstybės ir savivaldybių turto nurašymo, išardymo ir likvidavimo tvarka.
21. Tuo atveju, kai iš repertuaro išbraukiamo spektaklio scenos meno priemonės nėra visiškai nusidėvėję, Įstaigos vadovas kreipiasi į Kultūros ministeriją su prašymu leisti jas nurašyti. Prašyme nurodoma:
22. Tuo atveju, kai iš repertuaro išbraukiamo spektaklio scenos meno priemonės nėra visiškai nusidėvėję ir jų likutinė vertė mažesnė negu 50 tūkst. litų, Kultūros ministerija turi išnagrinėti prašymą ir per 14 dienų nuo prašymo gavimo dienos pateikti atsakymą.
23. Tuo atveju, kai iš repertuaro išbraukiamo spektaklio scenos meno priemonės nėra visiškai nusidėvėję ir jų likutinė vertė didesnė negu 50 tūkst. litų, sprendimą dėl jų nurašymo priima Lietuvos Respublikos Vyriausybė.
24. Gavusi Kultūros ministerijos ar Lietuvos Respublikos Vyriausybės sutikimą (leidimą) nurašyti spektaklio scenos meno priemones, Įstaiga, pasiūliusi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejui perimti scenos meno priemones, atlieka nurašymo procedūras vadovaudamasi Pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti valstybės ir savivaldybių turto nurašymo, išardymo ir likvidavimo tvarka.
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Įsakymas
Nr. ĮV-295, 2015-05-12, paskelbta TAR 2015-05-22, i. k. 2015-07759
Dėl Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2010 m. lapkričio 12 d. įsakymo Nr. ĮV-591 „Dėl Lietuvos Respublikos teatrų ir koncertinių įstaigų, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, scenos meno priemonių įsigijimo, apskaitos ir nurašymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo