Suvestinė redakcija nuo 2009-03-05 iki 2009-08-03
Įstatymas paskelbtas: Žin. 2007, Nr. 76-3004, i. k. 1071010ISTA00X-1231
LIETUVOS RESPUBLIKOS
ATOMINĖS ELEKTRINĖS
Į S T A T Y M A S
2007 m. birželio 28 d. Nr. X-1231
Vilnius
PREAMBULĖ
Lietuvos Respublikos Seimas,
įgyvendindamas Nacionalinę energetikos strategiją ir atsižvelgdamas į Europos Sąjungos energetikos politikos strategiją;
siekdamas užtikrinti energijos tiekimą iš skirtingų, saugių, tausių, šiltnamio efektą sukeliančių dujų neišmetančių energijos šaltinių ir skatinti ekonomikos augimą ateityje;
siekdamas apsaugoti Lietuvos Respublikos esminius interesus ir nacionalinį saugumą;
pabrėždamas europinės ir transatlantinės integracijos principų įgyvendinimo svarbą plėtojant Lietuvos energetikos sektorius ir užtikrinant šalies energetinį saugumą;
įvertindamas patirtį, sukauptą daugelį metų saugiai ir patikimai eksploatuojant Ignalinos atominę elektrinę;
įvertindamas privačių juridinių asmenų iniciatyvą, kurios pagrindu gali būti rengiamas, vystomas ir įgyvendinamas regioninės atominės elektrinės projektas Lietuvoje;
siekdamas pakeisti prarandamus elektros energijos generuojančių šaltinių galingumus dėl Ignalinos atominės elektrinės uždarymo ir sudaryti teisines prielaidas pastatyti Lietuvoje naują atominę elektrinę, kurios galia bus nustatoma atsižvelgiant į poveikio aplinkai vertinimo rezultatus ir investuotojų susitarimus;
atsižvelgdamas į palankią ekonominę aplinką atominei elektrinei statyti;
atsižvelgdamas į branduolinės saugos reikalavimus ir Lietuvos prisiimtus įsipareigojimus pagal tarptautines sutartis,
priima šį Atominės elektrinės įstatymą.
PIRMASIS SKIRSNIS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1 straipsnis. Įstatymo paskirtis ir tikslas
2 straipsnis. Sprendimas dėl naujos atominės elektrinės
3 straipsnis. Pagrindinės šio įstatymo sąvokos
1. Atominė elektrinė – visuma įrenginių ir pastatų, skirtų elektros arba elektros ir šilumos energijai gaminti naudojant branduolinį kurą.
3. Nacionalinis investuotojas – privatus juridinis asmuo, nurodytas šio įstatymo ketvirtajame skirsnyje.
4. Projektas – plėtojamas ir įgyvendinamas naujos atominės elektrinės projektas, apimantis naujos atominės elektrinės galimybių studijos parengimą, projektavimą, statybą, finansavimą, eksploataciją, eksploatacijos nutraukimą ir radioaktyviųjų atliekų tvarkymą.
6. Rezervinė galia – elektros galios ir energijos gamybos potencialas, reikalingas dažniui ir galios srautams reguliuoti ir elektros energijai gaminti nenumatytais gamybos sumažėjimo ar vartojimo padidėjimo atvejais.
4 straipsnis. Specialiųjų saugumo priemonių nustatymas
1. Įstatymai ir kiti teisės aktai projekto atžvilgiu nustato nacionalinio saugumo interesus užtikrinančias specialiąsias saugumo priemones (toliau – specialiosios saugumo priemonės).
ANTRASIS SKIRSNIS
PROJEKTO ĮGYVENDINIMAS
5 straipsnis. Projekto įgyvendinimo bendrovė
1. Projekto įgyvendinimo bendrovė steigiama, registruojama ir veikia Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka. Jos buveinė yra Lietuvos Respublikoje.
2. Projekto įgyvendinimo bendrovė atsako už projekto įgyvendinimo darbų vykdymą pagal branduolinės energetikos veiklai keliamus saugos reikalavimus. Įvykdžiusi teisės aktuose nustatytus reikalavimus ir gavusi atitinkamus leidimus bei licencijas, ji tampa atominę elektrinę eksploatuojančia organizacija ir teisės aktų nustatyta tvarka plečia elektros energijos gamybos pajėgumus.
3. Projekto įgyvendinimo bendrovė ir nauja atominė elektrinė turi ypatingą strateginę reikšmę Lietuvos nacionaliniam saugumui ir valstybės esminiams interesams.
6 straipsnis. Projekto įgyvendinimo bendrovės dalyviai
1. Projekto įgyvendinimo bendrovė gali būti steigiama nacionalinio investuotojo iniciatyva, sudarant galimybę dalyvauti strateginiams partneriams.
2. Investuotojais gali būti asmenys, atitinkantys šiuos kriterijus:
2) turi finansinių, teisinių ir techninių galimybių įvykdyti visus savo įsipareigojimus atominės elektrinės projektavimo, statybos bei eksploatavimo ir visiško atominės elektrinės eksploatacijos nutraukimo laikotarpiu;
3) jų atsakomybė yra užtikrinta garantijomis ir įsipareigojimais, kurių sąlygos yra priimtinos Lietuvos Respublikos Vyriausybei;
4) sudarydami atitinkamas sutartis su Lietuvos perdavimo sistemos operatoriumi, prisiima įsipareigojimus suteikti rezervinę galią, priimtiną Lietuvos elektros energijos perdavimo sistemos operatoriui ir leidžiančią jam užtikrinti elektros energijos perdavimo stabilumą bei saugumą, arba prisiima įsipareigojimus dėl rezervinės galios sąnaudų padengimo.
3. Investuotojai projekto įgyvendinime dalyvauja vienodomis sąlygomis: jų indėlis, teisės ir pareigos įgyvendinant projektą turi būti proporcingos būsimam investuotojo dalyvavimui projekto įgyvendinimo bendrovės kapitale. Investuotojų dalys projekto įgyvendinimo bendrovės kapitale nustatomos tarpusavio susitarimais, atsižvelgiant į šio įstatymo reikalavimus.
4. Kiekvienas investuotojas finansuoja ar užtikrina finansavimą tos projekto sąnaudų dalies, įskaitant sąnaudas projekto įgyvendinimui, projekto įgyvendinimo bendrovės veiklai, atominės elektrinės eksploatacijos nutraukimui, radioaktyvių atliekų tvarkymui, kuri yra proporcinga jo daliai projekto įgyvendinimo bendrovės kapitale.
5. Nacionalinio investuotojo teisės ir pareigos projekto įgyvendinimo bendrovės valdyme nustatomos atsižvelgiant į esminius valstybės interesus.
7 straipsnis. Projektui įgyvendinti reikalingų prekių, paslaugų ir darbų pirkimai
TREČIASIS SKIRSNIS
VALDYMAS
8 straipsnis. Valdymas
1. Valstybei nuosavybės teise priklausančių akcijų nacionalinio investuotojo bendrovėje suteikiamos teisės įgyvendinamos Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka. Valstybės akcijų valdytojas ir jo įgalioti asmenys įgyvendina nacionalinio investuotojo bendrovėje valstybės kaip akcininkės turtines ir neturtines teises, vadovaudamasis šia tvarka. Valstybės akcijų valdytojas ir jo įgalioti asmenys balsuoti nacionalinio investuotojo bendrovės organuose dėl projekto įgyvendinimo bendrovės akcininkų sutarties gali tik vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kai Lietuvos Respublikos Seimas pritaria esminėms šios sutarties nuostatoms.
TAR pastaba. Pripažinti, kad Lietuvos Respublikos atominės elektrinės įstatymo 8 straipsnio (2007 m. birželio 28 d. redakcija; Žin., 2007, Nr. 76-3004) 1 dalis ta apimtimi, kuria joje nenustatytas teisinis reguliavimas, kuris užtikrintų įstatymo tikslo – sudaryti prielaidas naujos atominės elektrinės statybai – įgyvendinimą, prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijos 46 straipsnio 3 daliai.
Straipsnio dalies pakeitimai:
2009-03-02, Žin., 2009, Nr. 25-988 (2009-03-05), i. k. 1091000NUTARG091403
2. Nacionaliniam investuotojui nuosavybės teise turi priklausyti akcijų paketas, sudarantis ne mažiau kaip 34 procentus projekto įgyvendinimo bendrovės akcijų ir balsų projekto įgyvendinimo bendrovės visuotiniame akcininkų susirinkime.
3. Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir nacionalinis investuotojas, per savo dukterines įmones valdantis pagrindinę Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemos dalį, įgyvendina Lietuvos strateginį tikslą – kompleksiškai integruoja Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemą į Europos Sąjungos valstybių elektros perdavimo sistemas ir elektros energijos vidaus rinkas.
Papildyta straipsnio dalimi:
Nr. X-1446, 2008-02-01, Žin., 2008, Nr. 19-674 (2008-02-14), i. k. 1081010ISTA00X-1446
4. Įgyvendindamos šio straipsnio 3 dalyje numatytą strateginį tikslą, Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir valstybės institucijos, priimdamos nutarimus ir sprendimus bei sudarydamos susitarimus, taip pat valstybės akcijų valdytojai, priimdami sprendimus, sudarydami susitarimus ir įgyvendindami valstybei nuosavybės teise priklausančių nacionalinio investuotojo ar jo teisių perėmėjo bendrovėje, taip pat šių bendrovių įsteigtose dukterinėse bendrovėse akcininkų teises, užtikrina, kad:
1) nacionalinis investuotojas, siekdamas savo veiklos tikslo (socialiai atsakingai siekti naudos sau ir visiems savo akcininkams), efektyviai įgyvendintų pagrindinį Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemos uždavinį – neribotą laiką, nepriklausomai, saugiai, patikimai aprūpinti Lietuvos vartotojus elektros energija;
2) nacionalinio investuotojo ir jo dukterinių įmonių veikla būtų organizuojama taip, kad ji atitiktų Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos teisės aktų reikalavimus bei geriausią Europos Sąjungos valstybių elektros energetikos bendrovių verslo praktiką;
3) Nacionalinėje energetikos strategijoje numatyti strateginiai objektai – naujoji atominė elektrinė, elektros perdavimo jungtys į Lenkijos Respubliką ir Švedijos Karalystę, užtikrinančios efektyvius ir reikiamos apimties elektros energijos mainus tarp Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemos ir Elektros energijos perdavimo koordinavimo sąjungai (toliau – UCTE) bei Šiaurės šalių perdavimo sistemos operatorių organizacijai (NORDEL) priklausančių sistemų, – būtų realizuoti neatidėliojant;
4) naujos atominės elektrinės ir elektros perdavimo jungčių į Švedijos Karalystę bei Lenkijos Respubliką techniniai sprendimai ir parametrai būtų parinkti taip, kad pagrindinė dalis atominei elektrinei reikalingų galios rezervų būtų gaunama iš Europos Sąjungos valstybių ir būtų patenkintos Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemos darbo sinchroniniu režimu su UCTE sistema sąlygos;
5) Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistema būtų parengta neatidėliotinam prisijungimui prie UCTE sistemos sinchroniniam darbui, kai tik bus įrengtos elektros tinklų jungtys, įgyvendintos techninės priemonės ir atlikti veiksmai, reikalingi Lietuvai tapti UCTE nare;
6) naujos atominės elektrinės projekto įgyvendinimo bendrovės kapitale dalyvaujant Lietuvos ir užsienio investuotojams būtų apsaugoti Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo ir valstybės esminiai interesai, o pasirenkant atominės elektrinės projekto įgyvendinimo dalyvius būtų taikomi europinės bei transatlantinės integracijos kriterijai.
Papildyta straipsnio dalimi:
Nr. X-1446, 2008-02-01, Žin., 2008, Nr. 19-674 (2008-02-14), i. k. 1081010ISTA00X-1446
9 straipsnis. Ekstremali padėtis
Įvedus ekstremalią energetikos padėtį pagal Energetikos įstatymą arba įvykus ar gresiant branduolinei avarijai, gresiant žalai aplinkai ar kilus pavojui žmonių sveikatai ar saugai, atominę elektrinę eksploatuojanti organizacija privalo vykdyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės, jos įgaliotų institucijų nurodymus. Jeigu, esant ekstremaliai energetikos padėčiai arba įvykus ar gresiant branduolinei avarijai, gresiant žalai aplinkai ar kilus pavojui žmonių sveikatai ar saugai, atominę elektrinę eksploatuojanti organizacija nevykdo nurodymų, Lietuvos Respublikos Vyriausybė ar jos įgaliota institucija turi teisę, kol truks ekstremali energetikos padėtis, kol bus pašalinta branduolinės avarijos grėsmė ar avarijos padariniai, kol bus pašalinta žalos aplinkai grėsmė ar kilęs pavojus žmonių sveikatai ar saugai, perimti projekto įgyvendinimo bendrovės valdymą, sustabdyti ar panaikinti licencijos galiojimą ar imtis kitų būtinų priemonių branduolinei ir radiacinei saugai bei projekto įgyvendinimo bendrovės veiklai užtikrinti, tačiau šios priemonės neturi būti taikomos daugiau, negu būtina atsiradusiems sunkumams pašalinti. Projekto įgyvendinimo bendrovės valdymo perėmimas, licencijų sustabdymas ar galiojimo panaikinimas neatleidžia projekto įgyvendinimo bendrovės nuo atsakomybės.
KETVIRTASIS SKIRSNIS
NACIONALINIS INVESTUOTOJAS
10 straipsnis. Nacionalinis investuotojas
1. Nacionalinis investuotojas – Lietuvos Respublikoje įregistruotas, pagal Lietuvos Respublikos įstatymus neribotam laikui įsteigtas ir veikiantis savarankiškas privatus juridinis asmuo, kurio veiklos tikslas yra socialiai atsakingai siekti naudos sau ir visiems savo akcininkams, taip pat dalyvauti įgyvendinant šio įstatymo 8 straipsnio 3 dalyje numatytą Lietuvos strateginį tikslą. Nacionalinio investuotojo teisinė forma yra akcinė bendrovė; nacionalinio investuotojo buveinė yra Lietuvos Respublikoje. Nacionalinis investuotojas yra nacionalinė elektros energetikos bendrovė, per savo dukterines įmones valdanti pagrindinę Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemos dalį – elektros energijos perdavimo ir skirstomuosius tinklus. Siekdamas savo veiklos tikslo, nacionalinis investuotojas privačios iniciatyvos pagrindu dalyvauja įgyvendinant naujos atominės elektrinės statybos projektą Lietuvoje, taip pat Elektros energetikos įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka statant Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemos jungtis su Lenkijos Respublikos ir Švedijos Karalystės elektros energetikos sistemomis.
Straipsnio dalies pakeitimai:
Nr. X-1446, 2008-02-01, Žin., 2008, Nr. 19-674 (2008-02-14), i. k. 1081010ISTA00X-1446
2008-10-08, Žin., 2008, Nr. 117-4457 (2008-10-11), i. k. 108100PPRANRG087021
2009-03-02, Žin., 2009, Nr. 25-988 (2009-03-05), i. k. 1091000NUTARG091403
2. Lietuvos Respublikai nuosavybės teise turi priklausyti akcijų paketas, sudarantis daugiau kaip 1/2 nacionalinio investuotojo akcijų ir balsų nacionalinio investuotojo visuotiniame akcininkų susirinkime. Kitą nacionalinio investuotojo įstatinio kapitalo dalį gali sudaryti privatus nacionalinis bei europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkantis užsienio kapitalas Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymo, taip pat kitų Lietuvos Respublikos įstatymų ir teisės aktų nustatytomis sąlygomis bei tvarka.
Straipsnio dalies pakeitimai:
Nr. X-1446, 2008-02-01, Žin., 2008, Nr. 19-674 (2008-02-14), i. k. 1081010ISTA00X-1446
3. Nacionalinis investuotojas kartu su dukterinėmis įmonėmis yra nacionalinio investuotojo įmonių grupė. Pagrindinė nacionalinio investuotojo veikla turi būti nacionalinio investuotojo įmonių grupės patronuojančios bendrovės veikla. Nacionalinis investuotojas gali verstis ir kita veikla, kuri neprieštarauja nacionalinio investuotojo veiklos tikslui.
4. Nacionalinio investuotojo įmonių grupės įmonės vykdo teisės aktų nustatyta tvarka atskirtas elektros energijos gamybos, perdavimo, skirstymo, tiekimo, rinkos operatoriaus ir kitokią veiklą. Nacionalinio investuotojo įmonių grupės įmonė gali verstis ir kita veikla, kuri neprieštarauja tokios įmonės veiklos tikslui.
5. Nacionalinio investuotojo organai yra visuotinis akcininkų susirinkimas, stebėtojų taryba, valdyba ir bendrovės vadovas.
6. Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos priimami sprendimai dėl balsavimo nacionalinio investuotojo visuotiniame akcininkų susirinkime turi sudaryti reikiamas prielaidas viešai prekiauti nacionalinio investuotojo akcijomis reguliuojamoje rinkoje, kaip ją apibrėžia Finansinių priemonių rinkų įstatymas. Ši nuostata neįpareigoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos priimti sprendimą dėl nacionalinio investuotojo akcijų pardavimo ar kitokio perleidimo.
7. Su nacionalinio investuotojo valdybos nariais sudaromos sutartys, kuriose turi būti numatytos valdybos narių teisės, pareigos bei atsakomybė. Sutarties su kiekvienu valdybos nariu sąlygas nustato ir įgaliotą asmenį nacionalinio investuotojo vardu pasirašyti sutartis paskiria stebėtojų taryba.
7. Nacionalinis investuotojas ir nacionalinio investuotojo organai turi veikti taip, kad nacionaliniam investuotojui visada nuosavybės teise priklausytų ne mažiau kaip 2/3 akcinės bendrovės „Lietuvos energija“, akcinės bendrovės Rytų skirstomųjų tinklų ir akcinės bendrovės „VST“ akcijų ir balsų visuotiniame akcininkų susirinkime. Jeigu akcinės bendrovės „Lietuvos energija“, akcinės bendrovės Rytų skirstomųjų tinklų ir akcinės bendrovės „VST“ vykdomos veiklos rūšys reorganizuojant, pertvarkant ar kitokiu būdu būtų atskirtos, perduotos ar perleistos, bendrovei tiesiogiai ar netiesiogiai turi priklausyti ne mažiau kaip 2/3 akcijų ir balsų visuotiniame akcininkų susirinkime bendrovėse, kurioms nuosavybės teise priklauso Lietuvos Respublikos elektros energijos perdavimo tinklas, elektros energijos skirstomieji tinklai, taip pat bendrovėse, kurios vykdo elektros energijos perdavimo, elektros energijos rinkos operatoriaus, elektros energijos skirstymo ir visuomeninio elektros energijos tiekėjo veiklas.
Papildyta straipsnio dalimi:
Nr. X-1446, 2008-02-01, Žin., 2008, Nr. 19-674 (2008-02-14), i. k. 1081010ISTA00X-1446
8. Šis įstatymas nesuteikia nacionalinio investuotojo bendrovei išskirtinių teisių kitų asmenų atžvilgiu įgyvendinti šiame straipsnyje nurodytų Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemos jungčių su Lenkijos Respublikos ir Švedijos Karalystės elektros energetikos sistemomis statybos projektus.
Papildyta straipsnio dalimi:
Nr. X-1446, 2008-02-01, Žin., 2008, Nr. 19-674 (2008-02-14), i. k. 1081010ISTA00X-1446
11 straipsnis. Nacionalinio investuotojo steigimas ir įstatinio kapitalo didinimas
1. Lietuvos Respublikos Vyriausybė, įgyvendindama šio įstatymo 10 straipsnio nuostatas, turi teisę:
1) derėtis su akcinės bendrovės „VST“ kontrolinį akcijų paketą turinčiu akcininku dėl nacionalinio investuotojo steigimo ir visų ar dalies tokiam akcininkui nuosavybės teise priklausančių akcinės bendrovės „VST“ akcijų, sudarančių daugiau kaip 2/3 akcinės bendrovės „VST“ akcijų ir balsų visuotiniame akcininkų susirinkime, investavimo ir dėl naujų išleidžiamų nacionalinio investuotojo akcijų įsigijimo;
Straipsnio punkto pakeitimai:
2008-10-08, Žin., 2008, Nr. 117-4457 (2008-10-11), i. k. 108100PPRANRG087021
2009-03-02, Žin., 2009, Nr. 25-988 (2009-03-05), i. k. 1091000NUTARG091403
2) dalyvauti steigiant akcinę bendrovę, kurios įstatinis kapitalas steigimo metu būtų formuojamas iš pinigų ir į kurios įstatinį kapitalą po įsteigimo būtų investuotos visos ar dalis valstybei priklausančių akcinės bendrovės „Lietuvos energija“ ir akcinės bendrovės Rytų skirstomųjų tinklų akcijų, sudarančių daugiau kaip 2/3 kiekvienos bendrovės akcijų ir balsų visuotiniame akcininkų susirinkime, ir, jei bus pasiekti šios dalies 1 punkte numatyti susitarimai, akcinės bendrovės „VST“ akcijos, sudarančios daugiau kaip 2/3 šios bendrovės akcijų ir balsų visuotiniame akcininkų susirinkime;
2. Įgyvendinant šio straipsnio 1 dalies nuostatas, akcinės bendrovės „Lietuvos energija“, akcinės bendrovės Rytų skirstomųjų tinklų ir akcinės bendrovės „VST“ akcijos turi būti įvertintos nepriklausomo turto vertintojo teisės aktų nustatyta tvarka ir turi būti gauta finansų įstaigos, kurios ilgalaikio skolinimosi reitingas yra ne mažesnis kaip „A-“ pagal tarptautinės reitingų agentūros Fitch Ratings suteiktą reitingą arba „A3“ pagal tarptautinės reitingų agentūros Moody's suteiktą reitingą, arba „A-“ pagal tarptautinės reitingų agentūros Standard &Poor's suteiktą reitingą, nuomonė apie akcijų įvertinimą. Akcijų įvertinimo, nuomonės apie akcijų įvertinimą pareiškimo ir kitų ekspertinių paslaugų pirkimą teisės aktų nustatyta tvarka vykdo Lietuvos Respublikos Vyriausybė ar jos įgaliota institucija, apmokėdama iš Privatizavimo fondo lėšų.
3. Lietuvos Respublikos Vyriausybė turi teisę priimti sprendimą dėl valstybei priklausančių nacionalinio investuotojo akcijų pardavimo kitiems europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkantiems asmenims arba dėl valstybės pirmumo teisės įsigyti naujai išleidžiamas nacionalinio investuotojo akcijas perleidimo ar atsisakymo kitų minėtus kriterijus atitinkančių asmenų naudai, visais atvejais užtikrindama, kad Lietuvos Respublikai nuosavybės teise priklausys akcijų paketas, sudarantis daugiau kaip 1/2 nacionalinio investuotojo akcijų ir balsų nacionalinio investuotojo visuotiniame akcininkų susirinkime.
4. Jeigu Lietuvos Respublikos Vyriausybė nuspręstų parduoti dalį valstybei priklausančių nacionalinio investuotojo akcijų, pardavimas turi būti vykdomas viešai, sudarant nediskriminacines sąlygas jas įsigyti Lietuvos Respublikos piliečiams ir juridiniams asmenims, visais atvejais užtikrinant, kad Lietuvos Respublikai nuosavybės teise priklausys akcijų paketas, sudarantis daugiau kaip 1/2 nacionalinio investuotojo akcijų ir balsų nacionalinio investuotojo visuotiniame akcininkų susirinkime. Siekiant užtikrinti platesnį ir tinkamą Lietuvos Respublikos ir kitų nacionalinio investuotojo akcininkų atstovavimą nacionalinio investuotojo organuose, nacionalinio investuotojo stebėtojų tarybos narių skaičius gali būti didesnis, negu nurodyta Akcinių bendrovių įstatyme, tačiau ne daugiau kaip 25 nariai.
5. Lietuvos Respublikos Vyriausybė ar jos įgaliota institucija informuoja Lietuvos Respublikos Seimą apie šio straipsnio 1 dalies 1 punkte numatytų derybų eigą ir rezultatus. Šio straipsnio 1 dalies 1 punkte numatyti susitarimai yra nekonfidencialūs (vieši). Lietuvos Respublikos Vyriausybė ar jos įgaliota institucija visą šioje dalyje nurodytų susitarimų tekstą paskelbia Lietuvos Respublikos Vyriausybės interneto tinklalapyje.
6. Lietuvos Respublikos Vyriausybei investavus akcinės bendrovės „Lietuvos energija“ akcijas, sudarančias daugiau kaip 2/3 akcijų ir balsų akcinės bendrovės „Lietuvos energija“ visuotiniame akcininkų susirinkime, į nacionalinio investuotojo įstatinį kapitalą, Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymo 3 straipsnio reikalavimas dėl sprendžiamosios galios akcinėje bendrovėje „Lietuvos energija“ palikimo valstybei laikomas įvykdytu, kol valstybei nuosavybės teise priklauso daugiau kaip 1/2 nacionalinio investuotojo akcijų ir balsų nacionalinio investuotojo visuotiniame akcininkų susirinkime.
Straipsnio pakeitimai:
Nr. X-1446, 2008-02-01, Žin., 2008, Nr. 19-674 (2008-02-14), i. k. 1081010ISTA00X-1446
PENKTASIS SKIRSNIS
STATYBOS VIETA
12 straipsnis. Statybos vietos nustatymas
Atominės elektrinės statybos vieta nustatoma vadovaujantis Teritorijų planavimo įstatymo, Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo, Branduolinės energijos įstatymo, šio įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka bei atsižvelgiant į Tarptautinės atominės energijos agentūros rekomendacijas.
13 straipsnis. Žemės suteikimas naujos atominės elektrinės statybai
2. Žemė, reikalinga naujos atominės elektrinės statybai, įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka perduodama, išnuomojama ar kitais teisės aktų nustatytais pagrindais suteikiama naudotis projekto įgyvendinimo bendrovei ar nacionaliniam investuotojui.
ŠEŠTASIS SKIRSNIS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
14 straipsnis. Eksploatacijos nutraukimo fondas
15 straipsnis. Kontrolės ir priežiūros institucijų finansavimas
16 straipsnis. Investicijų apsauga
17 straipsnis. Ignalinos atominės elektrinės atskyrimas nuo projekto
1. Valstybės įmonės Ignalinos atominės elektrinės eksploatacijos nutraukimo darbai yra vykdomi atskirai ir nepriklausomai nuo projekto. Valstybės įmonė Ignalinos atominė elektrinė nėra naujos atominės elektrinės projekto dalyvė.
2. Valstybės įmonės Ignalinos atominės elektrinės infrastruktūra ir kitas projektui įgyvendinti reikalingas turtas, nepažeidžiant Ignalinos atominės elektrinės saugumo, gali būti išnuomojamas ar kitais teisės aktų nustatytais pagrindais suteikiamas projekto įgyvendinimo bendrovei ne konkurso būdu Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
18 straipsnis. Visuomenės informavimas
19 straipsnis. Įstatymo įgyvendinimas
20 straipsnis. Pasiūlymai Lietuvos Respublikos Vyriausybei
Lietuvos Respublikos Vyriausybė:
1) patvirtina valstybei nuosavybės teise priklausančių akcijų nacionalinio investuotojo bendrovėje projekto įgyvendinimo metu suteikiamų teisių įgyvendinimo tvarką;
3) parengia ir patvirtina Nacionalinę branduolinės energetikos specialistų rengimo programą, kuri užtikrintų reikalingų branduolinės energetikos specialistų rengimą, ir nustato šios programos įgyvendinimo priemones;
Straipsnio pakeitimai:
Nr. X-1446, 2008-02-01, Žin., 2008, Nr. 19-674 (2008-02-14), i. k. 1081010ISTA00X-1446
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos Seimas, Įstatymas
Nr. X-1446, 2008-02-01, Žin., 2008, Nr. 19-674 (2008-02-14), i. k. 1081010ISTA00X-1446
Lietuvos Respublikos atominės elektrinės įstatymo 8, 10, 11, 20 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas
2.
Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininkas, Pranešimas
2008-10-08, Žin., 2008, Nr. 117-4457 (2008-10-11), i. k. 108100PPRANRG087021
Dėl Lietuvos Respublikos atominės elektrinės įstatymo 10 ir 11 straipsnių (2008 m. vasario 1 d. redakcija) nuostatų galiojimo sustabdymo
3.
Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas, Nutarimas
2009-03-02, Žin., 2009, Nr. 25-988 (2009-03-05), i. k. 1091000NUTARG091403
Dėl Lietuvos Respublikos atominės elektrinės įstatymo 10 straipsnio 1 dalies (2008 m. vasario 1 d. redakcija) nuostatų ir 11 straipsnio (2008 m. vasario 1 d. redakcija) 1 dalies 1 punkto atitikties Lietuvos Respublikos Konstitucijai