Suvestinė redakcija nuo 2011-05-05

 

Įsakymas paskelbtas: Žin. 2004, Nr. 9-249, i. k. 1032210ISAK0003-735

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRO 1998 M. GRUODŽIO 31 D. ĮSAKYMO NR. 505 „DĖL KELEIVIŲ TARPTAUTINIO VEŽIMO KELIŲ TRANSPORTU TAISYKLIŲ“ PAKEITIMO

 

2003 m. gruodžio 31 d. Nr. 3-735

Vilnius

 

Įgyvendindamas 1992 m. kovo 16 d. Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 684/92 dėl bendrųjų tarptautinio keleivių vežimo tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais taisyklių (su pakeitimais, padarytais 1997 m. gruodžio 11 d. reglamentu (EB) Nr. 11/98), 1997 m. gruodžio 11 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 12/98, nustatantį sąlygas, kuriomis vežėjai nerezidentai gali valstybėje narėje teikti vidaus keleivinio kelių transporto paslaugas, ir 1998 m. spalio 2 d. Komisijos reglamentą (EB) Nr. 2121/98, nustatantį išsamias Tarybos reglamentų (EEB) Nr. 684/92 ir (EB) Nr. 12/98 dėl keleivių vežimo tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais dokumentų taikymo taisykles:

1. Pakeičiu Keleivių tarptautinio vežimo kelių transportu taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 1998 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 505 „Dėl Keleivių tarptautinio vežimo kelių transporto taisyklių“ (Žin., 1999, Nr. 3-82; 2000, Nr. 84-2558; 2001, Nr. 42-1475), ir išdėstau jas nauja redakcija (pridedama), išskyrus šių taisyklių 1, 2, 4, 5, 7 ir 8 priedus.

2. Tvirtinu:

2.1. Bendrijos licencijos pavyzdį (pridedama);

2.2. Bendrijos licencijos kopijos pavyzdį (pridedama);

2.3. Liudijimo vežimui savo sąskaita pavyzdį (pridedama);

2.4. Leidimo pavyzdį (pridedama);

2.5. Kelionės lapų knygos viršelio pavyzdį (pridedama);

2.6. Kelionės lapo pavyzdį (pridedama).

3. Įgalioju Valstybinę kelių transporto inspekciją prie Susisiekimo ministerijos:

3.1. organizuoti šio įsakymo 2 punktu patvirtintų dokumentų gamybą;

3.2. išduoti vežėjams, turintiems licencijas vežti keleivius tarptautinio susisiekimo maršrutais, Bendrijos licencijas bei šių vežėjų transporto priemonėms, turinčioms atitinkančias licenciją licencijos korteles, – patvirtintas Bendrijos licencijų kopijas;

3.3. išduoti įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, turinčioms Keleivių tarptautinio vežimo kelių transportu taisyklių 1 priede nurodytą liudijimą, šio įsakymo 2.3 punktu patvirtintą liudijimą vežimui savo sąskaita;

3.4. patvirtinti Bendrijos licencijų bei jos kopijų ir liudijimų vežimui savo sąskaita išdavimo iki 2004 m. balandžio 30 d. tvarką, vadovaujantis 1992 m. kovo 16 d. Tarybos reglamentu (EEB) Nr. 684/92 dėl bendrųjų tarptautinio keleivių vežimo tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais taisyklių (su pakeitimais, padarytais 1997 m. gruodžio 11 d. reglamentu (EB) Nr. 11/98) ir 1998 m. spalio 2 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 2121/98, nustatančiu išsamias Tarybos reglamentų (EEB) Nr. 684/92 ir (EB) Nr. 12/98 dėl keleivių vežimo tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais dokumentų taikymo taisykles.

4. Nustatau, kad:

4.1. šio įsakymo 2 punkte nurodyti dokumentai galioja nuo Lietuvos Respublikos įstojimo į Europos Sąjungą datos. Už šių dokumentų išdavimą mokama valstybės rinkliava Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka;

4.2. Keleivių tarptautinio vežimo kelių transportu taisyklės nuo Lietuvos Respublikos įstojimo į Europos Sąjungą datos taikomos keleivių vežimui Bendrijos teritorijoje tiek, kiek jo nereglamentuoja 1992 m. kovo 16 d. Tarybos reglamentas (EEB) Nr. 684/92 dėl bendrųjų tarptautinio keleivių vežimo tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais taisyklių (su pakeitimais, padarytais 1997 m. gruodžio 11 d. reglamentu (EB) Nr. 11/98), 1997 m. gruodžio 11 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 12/98, nustatantis sąlygas, kuriomis vežėjai nerezidentai gali valstybėje narėje teikti vidaus keleivinio kelių transporto paslaugas, ir 1998 m. spalio 2 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 2121/98, nustatantis išsamias Tarybos reglamentų (EEB) Nr. 684/92 ir (EB) Nr. 12/98 dėl keleivių vežimo tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais dokumentų taikymo taisykles.

 

 

 

SUSISIEKIMO MINISTRAS                                                                   ZIGMANTAS BALČYTIS


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro

1998 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 505

(Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro

2003 m. gruodžio 31 d. įsakymo Nr. 3-735

redakcija)

 

KELEIVIŲ TARPTAUTINIO VEŽIMO KELIŲ TRANSPORTU TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Keleivių tarptautinio vežimo kelių transportu taisyklės (toliau vadinama – taisyklės) nustato keleivių tarptautinių vežimų tvarką, sąlygas ir reikalavimus.

2. Taisyklės parengtos vadovaujantis Lietuvos Respublikos kelių transporto kodeksu bei kitais teisės aktais, reglamentuojančiais keleivių tarptautinius vežimus. Jei Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse numatytos kitokios nuostatos negu šiose taisyklėse, taikomos tarptautinių sutarčių nuostatos.

 

II. VARTOJAMOS SĄVOKOS

 

3. Tarptautiniai vežimai tokie vežimai, kai kelių transporto priemonė kerta valstybės sieną.

4. Vežėjas – įmonė, įregistruota įstatymų nustatyta tvarka ir turinti teisę vežti keleivius ir bagažą tarptautinio susisiekimo maršrutais.

5. Ekipažas vežėjo naudojamos transporto priemonės vienas ar keli vairuotojai bei keleivius aptarnaujantis asmuo ar keli asmenys, dirbantys vežėjo įmonėje.

6. Keleivis fizinis asmuo, kuris pagal keleivių vežimo sutartį arba kitu teisiniu pagrindu naudojasi kelių transporto priemone.

7. Iš anksto suformuota keleivių grupė vieningo kelionės tikslo vienijama keleivių grupė, su kuria sudaryta vežimo sutartis, kelionė apmokėta, kelionės metu rezervuotos vietos viešbučiuose ir kituose keleivių aptarnavimo punktuose ir iki išvykimo datos atlikti visi su kelione susiję mokėjimai. Tokia grupė negali būti suformuota vien tik vežimo paslaugai suteikti.

8. Bagažas – daiktai, kuriuos keleivis vežasi kelių transporto priemone.

9. Kompetentinga įstaiga Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau vadinama – Inspekcija). Kitų valstybių tokia įstaiga nurodoma tarptautinėse kelių transporto srities sutartyse tarp Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių.

 

III. VEŽIMŲ KLASIFIKAVIMAS

 

10. Keleivių tarptautiniai vežimai skirstomi į vežimus už atlyginimą ir vežimus savo sąskaita.

10.1. Vežimai už atlyginimą tokie vežimai, kai vežėjas už atitinkamą mokestį veža keleivius iš išvykimo vietos vienoje šalyje į paskirties vietą kitoje šalyje arba, nuvežęs juos į paskirties vietą, parveža atgal į išvykimo vietą. Keleiviai už atlyginimą vežami:

10.1.1. reguliariais reisais;

10.1.2. specialiaisiais reguliariais reisais;

10.1.3. švytuokliniais reisais;

10.1.4. vienkartiniais reisais.

10.2. Vežimai savo sąskaita – tokie vežimai, kai įmonė, įstaiga ar organizacija veža joje dirbančius, tarnaujančius, besimokančius ar kitaip su ja susijusius asmenis savo transporto priemonėmis, kurias vairuoja šioje įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje pagal darbo sutartį dirbantys vairuotojai. Keleiviai savo sąskaita vežami:

10.2.1. specialiaisiais reguliariais reisais;

10.2.2. švytuokliniais reisais;

10.2.3. vienkartiniais reisais.

11. Reguliarūs reisai tokie reisai, kuriais keleiviai vežami nustatytu dažnumu ir maršrutu, kelionės metu keleivius paimant arba išleidžiant nustatytuose sustojimo punktuose. Keleivių vežimas reguliariais reisais įpareigoja vežėją laikytis iš anksto nustatytų eismo tvarkaraščių ir tarifų.

12. Specialieji reguliarūs reisai – tokie reisai, kuriais vežamos specialiosios keleivių grupės šių taisyklių 11 punkte nurodytu būdu (pvz., darbuotojų vežimas tarp darbo ir gyvenamosios vietų; moksleivių ir studentų vežimas į mokymosi įstaigas ir iš jų, karių ir jų šeimos narių vežimas iš namų į karių dislokacijos vietas ir atgal). Šiais reisais negali būti vežami keleiviai, nepriklausantys specialiajai grupei. Keleivių vežimo specialiaisiais reguliariais reisais sąlygos gali būti keičiamos pagal keleivių poreikius, tačiau dėl to jie nenustoja būti laikomi reguliariais reisais.

13. Švytuokliniai reisai – tokie pakartotiniai išvykimo ir grįžimo reisai, kuriais iš anksto suformuotos keleivių grupės, vežiojamos iš tos pačios išvykimo vietos į tą pačią paskirties vietą. Kiekviena anksčiau išvykusių keleivių grupė grąžinama atgal į išvykimo vietą vėlesniu to paties vežėjo aptarnaujamu reisu. Išvykimo ar paskirties vieta atitinkamai reiškia vietą, kurioje reisas prasideda arba kurioje reisas baigiasi, taip pat aplinkines vietoves 50 km spinduliu. Švytuoklinių reisų atveju keleiviai kelionės metu negali būti paimami ar išleidžiami. Pirmas grįžimo reisas ir paskutinis išvykimo reisas atliekami tuščiomis transporto priemonėmis. Pagal šalių kompetentingų įstaigų susitarimą pirmas išvykimo reisas ir paskutinis grįžimo reisas gali būti atliekami tuščiomis transporto priemonėmis.

14. Vienkartiniai reisai – tai reisai, neįeinantys į reguliarių, specialiųjų reguliarių ir švytuoklinių reisų sąvoką. Tokių reisų metu be šalių kompetentingų įstaigų leidimo keleiviai kelionės metu į transporto priemonę neimami ir neišleidžiami. Vienkartiniai reisai gali būti:

14.1. uždarų durų reisai, kurių metu iš anksto suformuota keleivių grupė per visą kelionę vežama ta pačia transporto priemone ir grąžinama į šalį, kurioje įregistruotas vežėjas;

14.2. išvykimo su keleiviais, grįžimo be keleivių reisai, kurių metu iš anksto suformuota keleivių grupė vežama tik pirmyn, o transporto priemonė tuščia grįžta į šalį, kurioje įregistruotas vežėjas;

14.3. išvykimo be keleivių reisai, kurių metu iš anksto suformuota keleivių grupė bus paimta kitos šalies teritorijoje, kai:

14.3.1. keleivių grupė, suformuota kitos šalies teritorijoje pagal vežimo sutartį, sudarytą prieš transporto priemonei išvykstant, bus atvežta į šalį, kurioje įregistruotas vežėjas;

14.3.2. keleivių grupė anksčiau buvo nuvežta to paties vežėjo šių taisyklių 14.2 punkte nurodytu būdu, ir transporto priemonė vyksta parvežti ją atgal į šalį, kurioje įregistruotas vežėjas;

14.3.3. keleivių grupė pakviesta keliauti kitos šalies teritorijoje, kai kelionės išlaidas apmoka juos pakvietęs asmuo; tokie keleiviai sudarys bendrą grupę, kuri bus atvežta į šalį, kurioje įregistruotas vežėjas.

 

IV. REIKALAVIMAI VEŽĖJAMS IR TRANSPORTO PRIEMONĖMS

 

15. Vežti keleivius už atlyginimą šių taisyklių 10.1 punkte nurodytais reisais gali vežėjai, turintys Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka išduotą licenciją vežti keleivius tarptautinio susisiekimo maršrutais, o nuo Lietuvos Respublikos įstojimo į Europos Sąjungą datos – Bendrijos licenciją.

16. Vežti keleivius savo sąskaita licencijos nereikia. Įmonei, įstaigai ar organizacijai leidžiama vežti keleivius savo sąskaita šių taisyklių 10.2 punkte nurodytais reisais, jeigu ji turi Inspekcijos išduotą liudijimą (1 priedas).

17. Transporto priemonės, naudojamos keleivių tarptautiniams vežimams, turi atitikti tų šalių, kurių teritorijose vykdo vežimus, techninius reikalavimus. Transporto priemonės, naudojamos vežti keleivius reguliariais reisais, turi būti apipavidalintos pagal susisiekimo ministro 2003 m. kovo 14 d. įsakymu Nr. 3-155 patvirtintas Keleivinio kelių transporto priemonių apipavidalinimo nuostatas (Žin., 2003, Nr. 30-1266) Inspekcijos nustatyta tvarka.

18. Vežėjas, teikiantis paraišką gauti leidimą vežti keleivius reguliariais reisais, pratęsti leidimo galiojimo terminą ar pakeisti sąlygas, kuriomis vykdomi leidime nurodyti vežimai, privalo turėti pakankamai M2 arba M3 klasės III grupės transporto priemonių, kad galėtų užtikrinti reguliarių reisų vykdymą.

 

V. VEŽIMŲ DOKUMENTAI

 

19. Vežimų dokumentus, kurie suteikia teisę vežti keleivius šių taisyklių 11–14 punktuose nurodytais reisais, vežėjui išduoda šalies, kurioje jis įregistruotas, atitinkama kompetentinga įstaiga. Už šių dokumentų išdavimą mokama valstybės rinkliava Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.

20. Vežant keleivius reguliariais ir švytuokliniais reisais, be šių taisyklių 15 punkte nurodytų dokumentų, yra būtini savo šalies ir atitinkamai kitų valstybių kompetentingų įstaigų leidimai bei kelionės lapai, kai to reikalauja šalies, į kurios teritoriją įvažiuojama arba kurios teritorija kertama, kompetentinga įstaiga.

21. Vežant keleivius specialiaisiais reguliariais reisais, vežimų dokumentas yra kelionės lapas. Vežant šiais reisais leidimų nereikia, jei vežimai vykdomi pagal sutartis tarp vežimų užsakovo ir vežėjo (vežant savo sąskaita sutartis nereikalinga).

22. Vežti keleivius vienkartiniais reisais leidimų nereikia. Vežant šiais reisais vežimų dokumentas yra kelionės lapas.

23. Vežant keleivius šių taisyklių 14.3 punkte nurodytais būdais, prie kelionės lapo atitinkamai pridedama:

23.1. šių taisyklių 14.3.1 punkte nurodytu būdu – vežimo sutarties kopija ar kitas dokumentas, kuriame nurodyti pagrindiniai sutarties duomenys (pasirašymo šalis, vieta ir data, keleivių paėmimo šalis, vieta ir data, paskirties šalis ir vieta);

23.2. šių taisyklių 14.3.2 punkte nurodytu būdu – kelionės lapas, kurį turint buvo vykdoma ankstesnė išvykimo kelionė su keleiviais ir grįžimo kelionė tuščia transporto priemone, kurios metu keleivių grupė buvo nuvežta į kitą šalį, kurioje jie dabar bus paimti;

23.3. šių taisyklių 14.3.3 punkte nurodytu būdu – kviečiančiojo asmens kvietimo laiškas arba jo kopija.

24. Vežant keleivius reguliariais reisais, prie vežimų dokumentų pridedamas kompetentingos įstaigos patvirtintas eismo tvarkaraštis, kuriame nurodyti sustojimo punktai, sienų kirtimo punktai, atstumai tarp šių punktų, atstumai nuo maršruto pradžios iki kiekvieno punkto pirmyn ir atgal, atvykimo į kiekvieną punktą ir išvykimo iš jo laikai. Vežant keleivius specialiaisiais reguliariais, švytuokliniais ir vienkartiniais reisais, – vežėjo parašu ir antspaudu patvirtintas detalus kelionės tvarkaraštis, kuriame nurodomas maršrutas (išvykimo vieta, tarpiniai, poilsio ir sienų kirtimo punktai, atvykimo vieta), atstumai tarp nurodytų maršruto punktų ir visas maršruto ilgis, išvykimo (atvykimo) iš (į) nurodytų (-us) maršruto punktų (-us) data ir laikas, vairuotojų darbo ir poilsio laikai atkarpose tarp maršruto punktų (jeigu vežimai vykdomi pagal sutartį tarp vežėjo ir vežimų užsakovo, kelionės tvarkaraštis turi būti vežėjo suderintas su vežimų užsakovu).

25. Vežti keleivius reisais, kurie neatitinka šių taisyklių 12 ir 14 punktuose nurodytų specialiųjų reguliarių ir vienkartinių reisų sąlygų, reikia kompetentingos įstaigos leidimo.

 

VI. PARAIŠKŲ LEIDIMAMS GAUTI PATEIKIMO IR NAGRINĖJIMO, LEIDIMŲ IŠDAVIMO, JŲ PRATĘSIMO IR NAUDOJIMO TVARKA

 

26. Vežėjas, pageidaujantis gauti leidimą vežti keleivius reguliariais arba specialiaisiais reguliariais reisais (kai tokio leidimo reikia), pratęsti leidimo galiojimo terminą ar pakeisti sąlygas, kuriomis vykdomi leidime nurodyti vežimai, pateikia Inspekcijai nustatytos formos paraišką (2 priedas). Už paraiškų nagrinėjimą mokama valstybės rinkliava Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka. Paraiškas vežti keleivius reguliariais reisais gali pateikti tik vežėjai, sudarę su kitos šalies vežėju sutartį reisams vykdyti pariteto pagrindais. Paraiška pratęsti leidimo galiojimo terminą ar pakeisti sąlygas, kuriomis vykdomi leidime nurodyti vežimai, pateikiama ne vėliau kaip prieš du mėnesius iki išduotų leidimų galiojimo pabaigos arba planuojamo siūlomų pakeitimų įsigaliojimo. Prie paraiškos pagal Inspekcijos rekomendacijas pridedama (lietuvių kalba arba originalo kalba su vertimais į lietuvių kalbą):

26.1. visų paraiškoje nurodytų vežėjų parašais ir antspaudais patvirtintas eismo tvarkaraštis;

26.2. visų paraiškoje nurodytų vežėjų parašais ir antspaudais patvirtintas bilietų kainoraštis;

26.3. licencijos vežti keleivius tarptautinio susisiekimo maršrutais ir Bendrijos licencijos kopija;

26.4. informacija apie vežimus paraiškoje nurodytu maršrutu (planuojamas arba jau įvykdytas vežimų apimtis), kiek, kada ir kuris vežėjas vykdys reisus, kokiomis transporto priemonėmis, kita informacija, padėsianti nagrinėjant paraišką;

26.5. visų paraiškoje nurodytų vežėjų parašais ir antspaudais patvirtinta tinkamo mastelio žemėlapyje pavaizduota maršruto schema, kurioje pažymėti visi keleivių paėmimo ir išleidimo, sienų kirtimo punktai;

26.6. visų paraiškoje nurodytų vežėjų pasirašytos ir antspaudais patvirtintos sutarties kopija;

26.7. visų paraiškoje nurodytų vežėjų parašais ir antspaudais patvirtintas vairuotojų darbo ir poilsio režimo grafikas, pagal kurį galima nustatyti, ar šis režimas atitiks Europos šalių susitarimo dėl kelių transporto priemonių ekipažų, važinėjančių tarptautiniais maršrutais, darbo (AETR), sudaryto 1970 m. liepos 1 d. Ženevoje (Žin., 1996, Nr. 93-2184; 2000, Nr. 59-1762), reikalavimus;

26.8. mokamasis pavedimas su banko žymomis arba kvitas, patvirtinantis apie nustatytos valstybės rinkliavos sumokėjimą.

27. Vežėjas, pageidaujantis gauti leidimą vežti keleivius vienkartiniais (kai tokio leidimo reikia) ir švytuokliniais reisais, paraišką pateikia Inspekcijai jos nustatyta tvarka ne vėliau kaip prieš 60 dienų iki pirmojo reiso vykdymo dienos, jei tokie leidimai nėra gauti iš anksto ir Inspekcija nenustačiusi kitokios iš anksto gautų leidimų išdavimo tvarkos. Prie paraiškos pridedamas vežėjo parašu ir antspaudu patvirtintas detalus kelionės tvarkaraštis, sudarytas pagal šių taisyklių 24 punkto reikalavimus.

28. Inspekcijos vadovas sudaro komisiją, kuri nagrinėja vežėjų paraiškas gauti leidimus vežti keleivius reguliariais arba specialiaisiais reguliariais reisais (kai tokio leidimo reikia), pratęsti leidimo galiojimo terminą ar pakeisti sąlygas, kuriomis vykdomi leidime nurodyti vežimai, bei nustatytus vežėjų pažeidimus vežant keleivius šiais reisais, ir tvirtina šios komisijos darbo reglamentą. Į komisiją gali būti kviečiami vežėjų asociacijų atstovai.

29. Paraiškos komisijoje išnagrinėjamos per 6 savaites nuo jų gavimo Inspekcijoje. Paraiškos su šių taisyklių 26.1–26.7 punktuose nurodytais dokumentais nagrinėjamos jų gavimo eilės tvarka. Jei Inspekcijos vadovas nesutinka su komisijos išvadomis, jis grąžina paraišką komisijai nagrinėti pakartotinai, nurodydamas nesutikimo priežastis. Tokiu atveju paraiškos nagrinėjimo terminas pratęsiamas vienu mėnesiu. Tokia pačia tvarka nagrinėjamos ir kitų valstybių kompetentingų įstaigų pateiktos vežėjų paraiškos.

30. Pritarus vežėjo paraiškai, Inspekcija per 14 dienų nuo komisijos posėdžio protokolo registravimo datos išsiunčia paraiškos ir kitų reikiamų dokumentų kopijas tų valstybių, per kurių teritorijas bus vežami keleiviai, kompetentingoms įstaigoms, prireikus išduoda leidimus vežėjams arba atmeta paraišką, vežėjui raštu nurodydama pagrįstas paraiškos atmetimo priežastis.

31. Paraiška negali būti atmetama vien dėl to, kad vežėjas siūlo mažesnes keleivių vežimo kainas nei kiti vežėjai, arba paraiškoje nurodytu maršrutu ar kai kuriomis jo atkarpomis keleivius veža kiti vežėjai. Paraiška atmetama, jeigu:

31.1. pareiškėjas turimomis transporto priemonėmis nepajėgus vykdyti vežimų, nurodytų paraiškoje;

31.2. naujas reisas turės neigiamą įtaką veikiančių reguliarių reisų egzistavimui, išskyrus atvejus, kai veikiančius reisus vykdo tie patys vežėjai;

31.3. leidimo galiojimo termino pratęsimo atveju pareiškėjas nesilaikė leidime nurodytų vežimų vykdymo sąlygų;

31.4. pareiškėjas vykdė vežimus, kuriems reikia leidimo, neturėdamas tokio leidimo arba šiurkščiai pažeidė reikalavimus transporto priemonių techninei būklei ar vairuotojų darbo ir poilsio režimui.

32. Inspekcija, įforminusi leidimą vežti keleivius reguliariais reisais, duoda vežėjui leidimo ir patvirtinto tvarkaraščio kopijas. Vežėjas, gavęs šias kopijas, per 30 dienų privalo Inspekcijai raštu pranešti reguliarių reisų vykdymo pradžios datą, kuri negali būti vėlesnė kaip 6 mėnesiai nuo leidimų išdavimo dienos, ir leidimų galiojimo laikotarpiui sudaryti sutartis su Lietuvos Respublikoje esančiomis autobusų stotimis, numatytomis eismo tvarkaraštyje, dėl reisus vykdančių vežėjų aptarnavimo stotyse ir bilietų keleiviams pardavimo stočių kasose. Vežėjas tokias sutartis sudaro ne tik savo, bet ir užsienio partnerio vardu, gavęs jo įgaliojimą. Vežėjui pateikus sutarčių kopijas, jam išduodami leidimų originalai. Lietuvos Respublikoje esančios stotys, aptarnaudamos vežėjus, vadovaujasi susisiekimo ministro 2003 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 3-734 patvirtintais Autobusų stočių veiklos nuostatais.

33. Leidimai išduodami vežėjo vardu, jie negali būti perduodami kitiems asmenims. Transporto priemonei sugedus reiso metu ir vežėjui tuo metu neturint kitos transporto priemonės jai pakeisti, reisas gali būti pabaigtas su kito vežėjo transporto priemone, vežėjams sudarius sutartį dėl transporto priemonės su vairuotoju nuomos.

34. Leidimų vežti keleivius reguliariais reisais galiojimo trukmė negali būti ilgesnė kaip 5 metai. Ji gali būti trumpesnė pareiškėjo prašymu arba pagal šalių, kuriose keleiviai bus paimami ir išleidžiami, kompetentingų įstaigų susitarimą.

35. Leidime vežti keleivius reguliariais reisais (3 ir 4 priedai) nurodoma:

35.1. leidimo numeris;

35.2. vežimų maršrutas, nurodant išvykimo ir paskirties vietas;

35.3. tarpinės stotys, esančios Lietuvos Respublikos teritorijoje;

35.4. vežėjo pavadinimas ir adresas;

35.5. Lietuvos Respublikos sienos kirtimo vieta ir laikas;

35.6. autobusų eismo Lietuvos Respublikos teritorijoje dažnumas;

35.7. leidimo išdavimo data;

35.8. leidimo galiojimo terminas.

36. Prie leidimo vežti keleivius reguliariais reisais pridedamas Inspekcijos patvirtintas eismo tvarkaraštis. Leidimas be patvirtinto tvarkaraščio negalioja.

37. Antroje leidimo vežti keleivius švytuokliniais reisais (5 priedas) ir leidimo vežti keleivius vienkartiniais reisais (6 priedas) pusėje turi būti dedamos Lietuvos Respublikos muitinių žymos apie įvažiavimo bei išvažiavimo datas ir antspaudai.

 

VII. LEIDIMŲ GALIOJIMO PABAIGA

 

38. Leidimo vežti keleivius reguliariais reisais galiojimą Inspekcija panaikina pasibaigus kitų šalių kompetentingų įstaigų išduotų leidimų vežti keleivius tais pačiais reisais galiojimo terminui, jei vežėjas šių taisyklių 26 punkte nustatyta tvarka nesikreipė dėl jų galiojimo termino pratęsimo, arba po trijų mėnesių po to, kai Inspekcija gauna iš vežėjo motyvuotą pranešimą apie numatomą vežimų nutraukimą. Jeigu keleivių vežiojimo poreikio nėra, leidimo galiojimas panaikinamas per vieną mėnesį nuo pranešimo gavimo.

39. Leidimas vežti keleivius vienkartiniais arba švytuokliniais reisais nustoja galioti kitą dieną po paskutinio leidime nurodyto reiso įvykdymo arba nuo datos, nurodytos vežėjo pranešime.

40. Inspekcija turi teisę panaikinti leidimą vežti keleivius reguliariais ir švytuokliniais reisais, taip pat specialiaisiais reguliariais ir vienkartiniais reisais (kai tokio leidimo reikia), jei leidimą turintis vežėjas pakartotinai pažeidžia Lietuvos Respublikos tarptautines kelių transporto srities sutartis arba sąlygas, kuriomis turi būti vykdomi leidime ir patvirtintame eismo tvarkaraštyje nurodyti vežimai, ar numatytu laiku be pateisinamų priežasčių nepradėjo vykdyti šių vežimų.

41. Pasibaigus leidimo galiojimo terminui ar jį panaikinus, vežėjas leidimą privalo grąžinti Inspekcijai ne vėliau kaip per 15 dienų.

 

VIII. KELIONĖS LAPAI

 

42. Kelionės lapus ar jų knygą vežėjo vardu išduoda Inspekcija. Kelionės lapai ar jų knyga turi būti saugomi vežėjo įmonėje ir negali būti perduoti kitam vežėjui.

43. Kelionės lapų knyga susideda iš 25 porų (žalios ir baltos spalvos) atskiriamų kelionės lapų (7 priedas). Kiekviena knyga ir joje esantys kelionės lapai turi savo numerį. Kelionės lapai sunumeruoti nuo 1 iki 25.

44. Vežėjas atsako už teisingą kelionės lapų užpildymą. Kelionės lapą kiekvienam reisui įskaitomai didžiosiomis raidėmis dviem egzemplioriais (žalios ir baltos spalvos lapai su tuo pačiu numeriu) užpildo vežėjas prieš autobusui išvykstant iš nuolatinės parkavimo vietos. Kelionės lapas turi būti patvirtintas vežėjo vadovo ar atsakingo už keleivių vežimą asmens parašu, nurodant jo vardą, pavardę, bei vairuotojų parašais. Pirmasis (žalios spalvos) kelionės lapas transporto priemonėje privalo būti kelionės metu. Antrasis (baltos spalvos) saugomas vežėjo įmonėje.

45. Vežėjas gali naudoti iš anksto sudarytą vežėjo parašu ir antspaudu patvirtintą keleivių sąrašą, kuris atskiru lapu pridedamas prie kelionės lapo.

46. Šių taisyklių 14.3 punkte nurodyto reiso atveju keleivių sąrašas gali būti sudarytas keleivių įlipimo kitos šalies teritorijoje metu.

47. Vežėjas, išnaudojęs visus kelionės lapus, prieš įsigydamas naujus, išnaudotus kelionės lapus ir jų panaudojimo ataskaitą pateikia patikrinti Inspekcijai jos nustatyta tvarka.

 

IX. LIUDIJIMAS VEŽIMAMS SAVO SĄSKAITA

 

48. Liudijimas (1 priedas) jo turėtojui suteikia teisę vykdyti keleivių tarptautinius vežimus savo sąskaita. Liudijimą įmonei, įstaigai ar organizacijai išduoda Inspekcija.

49. Įmonė, įstaiga ar organizacija, norinti gauti liudijimą, pateikia Inspekcijai prašymą, patvirtindama, kad bus vykdomos šių taisyklių 10.2 punkte nurodytos sąlygos.

50. Liudijimas išduodamas vieneriems metams.

51. Liudijimą didžiosiomis raidėmis užpildo Inspekcija. Įmonės, įstaigos ar organizacijos vadovas liudijime parašu ir antspaudu patvirtina jame pateiktų duomenų teisingumą. Tarptautinės kelionės metu vairuotojas privalo turėti liudijimą transporto priemonėje ir pateikti jį kontrolės teisę turintiems pareigūnams reikalaujant.

52. Įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje dirbantys, tarnaujantys, besimokantys ar kitaip su ja susiję asmenys, kuriuos įmonė, įstaiga ar organizacija veža savo sąskaita, kelionės metu privalo turėti dokumentus, patvirtinančius jų ryšį su šia įmone, įstaiga ar organizacija.

53. Įmonė, įstaiga ar organizacija, vykdanti vežimus savo sąskaita, kelionės metu taip pat privalo turėti kelionės lapą bei įmonės, įstaigos ar organizacijos vadovo parašu ir antspaudu patvirtintą kelionės tvarkaraštį, sudarytą pagal šių taisyklių 24 punkto reikalavimus.

 

X. VEŽĖJŲ IR EKIPAŽŲ PAREIGOS

 

54. Vežėjai, gavę visus leidimus ir įvykdę šių taisyklių 32 punkte nurodytus reikalavimus, nuo reisų vykdymo pradžios privalo vežti keleivius tarp eismo tvarkaraščiuose numatytų išvykimo, tarpinių ir paskirties miestų autobusų stočių bei iki leidimų galiojimo pabaigos užtikrinti nepertraukiamas ir reguliarias vežimų paslaugas leidime nurodytomis sąlygomis. Apie reguliarių reisų vykdymą vežėjas atsiskaito Inspekcijai jos nustatyta tvarka.

55. Vežėjai autobusų stotyse, o ekipažai transporto priemonėse privalo teikti keleiviams informaciją apie maršrutą, sustojimo vietas, tvarkaraštį, tarifus ir aptarnavimą. Apie veikiančių reguliarių reisų vykdymo nutraukimą bei pakeitimus juose keleiviams autobusų stotyse turi būti pranešta ne vėliau kaip prieš 7 dienas. Informaciją apie tai eismo tvarkaraštyje nurodytoms autobusų stotims perduoda Inspekcija, gavusi vežėjo pranešimą.

56. Vežėjai ir ekipažai privalo užtikrinti keleivių, vykstančių kelių transporto priemonėmis, saugumą, maksimalius patogumus stotyse ir transporto priemonėse, laiku nuvežti keleivius į paskirties vietą. Jeigu dėl ne nuo vežėjų ir ekipažų priklausančių aplinkybių (neplanuotas užtrukimas kertant valstybės sieną, transporto priemonės gedimas, force majeure aplinkybės ir pan.) neįmanoma laiku nuvežti keleivių į paskirties vietą, vežėjai ir ekipažai privalo stengtis nuvežti keleivius kaip galima mažiau vėluojant, tačiau jokiu būdu nepažeidžiant saugaus eismo, ypač važiavimo greičio bei darbo ir poilsio laiko režimo, reikalavimų.

57. Vežėjai ir ekipažai privalo laikytis Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių, per kurių teritorijas veža keleivius, eismo taisyklių ir kitų teisės aktų, susijusių su keleivių vežimu ir eismo organizavimu, bei vykdyti teisėtus Inspekcijos ir kitų kontrolės teisę turinčių pareigūnų, atliekančių savo pareigas, reikalavimus.

58. Ekipažai privalo laikytis Europos šalių susitarimo dėl kelių transporto priemonių ekipažų, važinėjančių tarptautiniais maršrutais, darbo (AETR), sudaryto 1970 m. liepos 1 d. Ženevoje, reikalavimų.

 

XI. KELEIVIŲ KELIONĖS DOKUMENTAI

 

59. Keleiviai, važiuojantys reguliariais reisais, išskyrus specialiuosius reguliarius reisus, kelionės metu privalo turėti bilietus. Specialiųjų reguliarių reisų metu keleiviai privalo turėti dokumentus, patvirtinančius jų priklausomybę specialiajai keleivių grupei.

60. Bilietai važiuoti reguliariais reisais keleiviams parduodami stočių arba kitur įrengtose kasose. Į kiekvieną transporto priemonę parduodama tiek bilietų, kiek joje yra gamyklos gamintojos įrengtų sėdimų vietų.

61. Bilietas turi būti atspausdintas jį parduodančios šalies valstybės kalba. Bilietas gali būti spausdinamas ir dviem (valstybės ir anglų arba šalies, kurioje baigiasi maršrutas) kalbomis.

62. Bilietas galioja tik tai dienai ir tam reisui, į kurį jis parduotas. Keleivis privalo saugoti bilietą iki kelionės pabaigos.

63. Keleiviai, važiuojantys švytuokliniais arba vienkartiniais reisais, kelionės metu privalo turėti individualų ar grupinį kelionės apmokėjimą patvirtinantį dokumentą, kuriame nurodomi keleivio ar keleivių grupės vardai ir pavardės, maršrutas, išvykimo ir grįžimo datos bei buvimo paskirties vietoje trukmė, paslaugų kaina.

 

XII. KELEIVIŲ IR BAGAŽO VEŽIMAS

 

64. Vežti keleivius galima tik transporto priemonės sėdimose vietose.

65. Keleivių vežimo reguliariais reisais kainas ir lengvatas tarpusavio susitarimu nustato pariteto pagrindais reisus vykdantys vežėjai.

66. Bagažas, išskyrus rankinį, gali būti vežamas tik transporto priemonės bagažinėje. Priimant iš keleivio vežti bagažą bagažinėje, kiekvienam bagažo vienetui išduodamas bagažo kvitas, kuriame nurodoma bagažo būklė ir vieta.

67. Kiekvienas keleivis transporto priemonės salone gali nemokamai vežti vieną rankinį (iki 5 kg svorio) bagažą, kuris padedamas tam tikslui įrengtose vietose. Keleivio rankinis bagažas turi būti padėtas taip, kad nekeltų pavojaus transporto priemonės saugumui bei nekliudytų keleiviams ir ekipažui.

68. Be rankinio bagažo, keleivis nemokamai gali vežti transporto priemonės bagažinėje vieną bagažą, kurio bendra matmenų suma ne didesnė kaip 200 cm, o svoris ne didesnis kaip 25 kg.

69. Papildomo bagažo vežimo apmokėjimo sąlygas ir vežimo kainą tarpusavio susitarimu nustato pariteto pagrindais reisus vykdantys vežėjai. Apie papildomą bagažą keleivis privalo vežėjui pranešti prieš kelionę. Papildomas bagažas gali būti vežamas, jei bagažinėje yra laisvos vietos.

70. Transporto priemonėmis draudžiama vežti radioaktyvias, lengvai užsidegančias, sprogstančias, dvokiančias, gailias medžiagas, suslėgtas arba suskystintas dujas, išskyrus dujas portatyviniuose balionuose, smailius, pjaunančius daiktus, daiktus, kurie gali ištepti transporto priemonės apmušalus arba keleivių drabužius, gyvūnus be taros, daiktus, kurių įvežimą ar išvežimą draudžia šalių, kurių teritorijomis važiuojama, teisės aktai.

71. Transporto priemonėje rasti daiktai saugomi vežėjo būstinėje ar kitoje, daiktų saugumą garantuojančioje vietoje. Daiktų saugojimo terminus, neatsiimtų daiktų realizavimo tvarką ir mokesčius už daiktų saugojimą tarpusavio susitarimu nustato pariteto pagrindais reisus vykdantys vežėjai, atsižvelgdami į savo šalies teisės aktų normas.

 

XIII. EKIPAŽŲ DOKUMENTAI

 

72. Kelių transporto priemonės ekipažo nariai kelionės metu privalo turėti:

72.1. asmens dokumentus;

72.2. vairuotojo pažymėjimą;

72.3. transporto priemonės registracijos liudijimą arba naudotojo pažymėjimą ir techninės apžiūros (pilkos spalvos) taloną;

72.4. transporto priemonės licencijos kortelę, o nuo Lietuvos Respublikos įstojimo į Europos Sąjungą datos – Bendrijos licencijos kopiją, arba liudijimą keleivių vežimui savo sąskaita;

72.5. vežimų dokumentus, nurodytus šių taisyklių V skyriuje;

72.6. darbo ir poilsio laiko apskaitos dokumentus, atitinkančius Europos šalių susitarimo dėl kelių transporto priemonių ekipažų, važinėjančių tarptautiniais maršrutais, darbo (AETR), sudaryto 1970 m. liepos 1 d. Ženevoje, reikalavimus;

72.7. bilietus ir bilietų kontrolės lapą, bilietų kainoraštį, patvirtintą vežėjo parašu ir antspaudu (kai keleiviai vežami reguliariais reisais);

72.8. kelių transporto priemonės ekipažo vardinį sąrašą (kai keleiviai vežami reguliariais reisais) (8 priedas);

72.9. transporto priemonės su vairuotoju nuomos sutartį (kai dėl techninių kliūčių vežimui reguliariu reisu laikinai naudojama nuomota kito vežėjo transporto priemonė).

 

XIV. KONTROLĖS VYKDYMAS KELYJE IR VEŽĖJO ĮMONĖJE

 

73. Ekipažai ir keleiviai privalo pateikti šių taisyklių XI ir XIII skyriuose nurodytus dokumentus kontrolės teisę turintiems pareigūnams reikalaujant.

74. Lietuvos Respublikoje ir kitose valstybėse įregistruoti vežėjai, vykdantys keleivių tarptautinius vežimus, privalo leisti kontrolės teisę turintiems pareigūnams tikrinti, ar teisingai vykdomi vežimai, ar laikomasi darbo ir poilsio laiko režimo.

75. Inspekcijos pareigūnai, atlikdami savo pareigas, turi teisę:

75.1. gauti iš įmonių, įstaigų, organizacijų Inspekcijos funkcijoms atlikti reikalingus duomenis, dokumentus (jų kopijas ar išrašus), kompiuterinių laikmenų duomenis (kopijas) apie vežėjų veiklą;

75.2. sustabdyti transporto priemones, tikrinti jų matmenis, apipavidalinimą, techninę būklę, valstybinės techninės apžiūros atlikimo periodiškumą, ekipažo, taip pat keleiviams ir bagažui vežti privalomus dokumentus, tarp jų – keleivių bilietus, bagažo kvitus, taip pat tikrinti, kaip laikomasi ekipažo darbo ir poilsio režimo;

75.3. laikinai sulaikyti transporto priemonės, keleivių vežimo dokumentus, iki bus įvykdyti teisėti pareigūnų reikalavimai, įformintas pažeidimas; sustabdyti tolesnį reiso vykdymą, iki bus pašalinti pažeidimai, arba duoti kitus nurodymus, kad būtų pašalinti nustatyti pažeidimai;

75.4. be išankstinio įspėjimo nekliudomai įeiti į įmonės patalpas ir teritoriją bei tikrinti Inspekcijos kompetencijai priklausančius dokumentus, transporto priemones, vairuotojų darbą;

75.5. tikrinti, kaip organizuotas įmonėse vairuotojų darbo ir poilsio režimas, vykdoma jo kontrolė bei tvarkoma apskaita.

 

XV. ATSAKOMYBĖ

 

76. Už šių taisyklių bei Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių kelių transporto srityje pažeidimus vežėjai, ekipažai ir keleiviai atsako pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksą ir kitus teisės aktus.

______________


Keleivių tarptautinio vežimo kelių

transportu taisyklių

3 priedas

 

(Leidimo vežti keleivius reguliariais reisais pavyzdys)

(pirma leidimo pusė)

 

 

vytis

 

VALSTYBINĖ KELIŲ TRANSPORTO INSPEKCIJA

PRIE SUSISIEKIMO MINISTERIJOS

 

LEIDIMAS Nr. 000000

VEŽTI KELEIVIUS TARPTAUTINIO REGULIARAUS SUSISIEKIMO

KELIŲ TRANSPORTO MARŠRUTU

 

 

(maršruto pavadinimas)

 

 

 

Tarpinės stotys:

 

 

 

Vežėjo pavadinimas ir adresas

 

 

 

Lietuvos sienos kirtimo vieta ir laikas

 

 

 

Autobuso eismo dažnumas

 

 

 

Leidimas išduotas           m.                                                 d.

 

Leidimas galioja iki            m.                                                   d.

 

 

 

(pareigų pavadinimas)                      (parašas)                        (vardas, pavardė)

 

A. V.


(Leidimo vežti keleivius reguliariais reisais pavyzdys)

(antra leidimo pusė)

 

SVARBIAUSI NURODYMAI

 

1. Leidimas suteikia teisę reguliariai vežti keleivius autobusais leidime nurodytu maršrutu.

 

2. Leidimas galioja kartu su autobusų eismo tvarkaraščiu, patvirtintu Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos.

 

3. Autobuso vairuotojas autobuse privalo turėti šio leidimo originalą ir jį pateikti kontroliuojantiems asmenims reikalaujant.

 

4. Leidimo savininkas (vairuotojas) privalo laikytis Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių, per kurių teritorijas veža keleivius, įstatymų, Kelių eismo taisyklių ir kitų teisės aktų, susijusių su keleivių vežimu ir eismo organizavimu.

 

5. Lietuvos Respublikos teritorijoje keleivius paimti ir išleisti leidžiama tiktai tuose miestuose arba punktuose, kurie yra įrašyti leidime ir eismo tvarkaraštyje.

 

6. Vežti keleivius galima tiktai autobuso sėdimose vietose.

 

7. Leidimas turi būti grąžintas Valstybinei kelių transporto inspekcijai prie Susisiekimo ministerijos ne vėliau kaip per 15 dienų, pasibaigus leidimo galiojimo laikui.

 

8. Šis leidimas negali būti perduotas kitam asmeniui.

______________


Keleivių tarptautinio vežimo kelių

transportu taisyklių

6 priedas

 

(Leidimo vežti keleivius vienkartiniais reisais pavyzdys)

(pirma leidimo pusė)

 

LT

LIETUVOS RESPUBLIKA

REPUBLIC OF LITHUANIA

SUSISIEKIMO MINISTERIJA

MINISTRY OF TRANSPORT AND COMMUNICATIONS

LEIDIMAS Nr.

AUTHORISATION No.

000000

vežti keleivius tarptautinio nereguliaraus susisiekimo kelių transporto maršrutu

for international non-regular carriage of passengers by coach and bus

 

 

 

 

 

Galioja iki

Valid until

 

 

 

 

 

 

Maršrutas

Itinerary

From

Pasienio punktai

Border crossing points

Į

To

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vežėjo pavadinimas ir adresas

Name and address of carrier

 

 

 

 

 

 

Vienkartiniai reisai (nereikalingus išbraukti)

One time journeys (unnecessary must be crossed out)

Uždarų durų

By closed doors

Pirmyn – su keleiviais, atgal – be keleivių

Outward – with passengers

Return – without passengers

Pirmyn – be keleivių, atgal – su keleiviais

Outward – without passengers

Return – with passengers

 

 

 

 

Transporto priemonės markė ir modelis

Mark and model of the vehicle

Registracijos numeris

Registration number

Sėdimųjų vietų skaičius

Number of seats

 

 

 

 

 

 

 

Papildomos sąlygos

Additional conditions

 

 

 

 

 

Lietuvos Respublikos kompetentingos

įstaigos pareigūno parašas ir antspaudas

Signature and stamp of the official of the competent

authority of the Republic of Lithuania

Vežėjo šalies kompetentingos įstaigos

pareigūno parašas ir antspaudas, data

Signature and stamp of the official of the competent

authority of the state of the carrier, date

 

 


(Leidimo vežti keleivius vienkartiniais reisais pavyzdys)

(antra leidimo pusė)

 

PAGRINDINIAI REIKALAVIMAI

GENERAL PRESCRIPTION

 

1. Šis leidimas turi būti transporto priemonėje ir pateikiamas kontrolės teisę turintiems asmenims.

1. Authorisation must be carried on board of the vehicle and must be shown at the request of the control bodies.

 

2. Leidimas galioja tiktai jame nurodytiems vežimams.

2. Authorisation valid only for the carriage mentioned in this authorisation.

 

3. Leidimo negalima perduoti kitiems asmenims.

3. Handing over the authorisation to other carriers is forbidden.

 

4. Šį leidimą turintys vežėjai privalo laikytis transporto įstatymų ir taisyklių, galiojančių toje valstybėje, kurioje jie veža keleivius.

4. The carriers are obliged to comply with laws, traffic regulations and administrative provisions of state, where they are performing the carriage of passengers.

 

 

 

 

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖS ŽYMOS

 

 

ĮVAŽIAVIMAS

Data ir muitinės spaudas

 

 

IŠVAŽIAVIMAS

Data ir muitinės spaudas

 

 

 

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro

2003 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 3-735

 

(Pirma licencijos pusė)

 

EUROPOS BENDRIJA

 

LIETUVOS RESPUBLIKA

LT

 

VALSTYBINĖ KELIŲ TRANSPORTO INSPEKCIJA PRIE SUSISIEKIMO MINISTERIJOS

 

 

Tarptautinio keleivių vežimo samdos pagrindais ar už atlygį

tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais

 

 

LICENCIJA Nr.

 

 

 

Šios licencijos turėtojui1

 

 

 

 

 

leidžiama teikti tarptautinio keleivių vežimo keliais paslaugas samdos pagrindais ar už atlygį Bendrijos teritorijoje, vadovaujantis 1992 m. kovo 16 d. Tarybos reglamentu (EEB) Nr. 684/92 (su pakeitimais, padarytais reglamente (EB) Nr. 11/98) ir bendrosiomis šios licencijos nuostatomis.

 

Pastabos:

 

 

 

 

 

 

 

 

Ši licencija galioja nuo                                        iki

 

Išdavimo vieta                                                    data

 

…………………………………………..2


(Antra licencijos pusė)

 

Bendrosios nuostatos

 

1. Ši licencija yra išduota pagal 1992 m. kovo 16 d. Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 684/92 „Dėl bendrųjų tarptautinio keleivių vežimo tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais taisyklių“, su pakeitimais, padarytais reglamente (EB) Nr. 11/98.

2. Valstybės narės, kurioje vežėjas yra įsisteigęs, kompetentinga institucija šią licenciją išdavė samdos pagrindais ar už atlygį dirbančiam vežėjui, kuris:

– valstybėje narėje, kurioje yra įsisteigęs, gali teikti reguliarias, įskaitant specialiąsias reguliarias, arba vienkartines vežimo paslaugas tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais,

– atitinka sąlygas, nustatytas pagal Bendrijos taisykles dėl leidimo verstis keleivių vežėjo kelių transportu verslu nacionalinio ir tarptautinio vežimo srityje,

– laikosi teisinių saugos keliuose reikalavimų, taikomų vairuotojų kvalifikacijai ir transporto priemonėms.

3. Ši licencija leidžia vykdyti tarptautinius keleivių vežimus samdos pagrindais ar už atlygį tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais visų vežimo maršrutų reisais Bendrijos teritorijoje:

– jei išvykimo ir paskyrimo vieta yra dviejose skirtingose valstybėse narėse, vykstant ar nevykstant tranzitu per vieną arba keletą valstybių narių arba trečiąsias šalis,

– iš valstybės narės į trečiąją šalį ir atvirkščiai, vykstant ar nevykstant tranzitu per vieną arba keletą valstybių narių arba trečiąsias šalis,

– tarp trečiųjų šalių, vykstant tranzitu per vienos arba keleto valstybių narių teritoriją,

– reisais tuščiomis transporto priemonėmis, kai transporto operacijos vykdomos pagal reglamente (EEB) Nr. 684/92 nustatytas sąlygas.

Vykdant transporto operacijas iš valstybės narės į trečiąją šalį ir atvirkščiai, reglamento (EEB) Nr. 684/92 nuostatos yra taikomos kelionei valstybės narės, kurioje įlaipinami ar išlaipinami keleiviai, teritorija, jei tarp Bendrijos ir atitinkamos trečiosios šalies sudarytas reikalingas susitarimas.

4. Licencija yra asmeninė, jos negalima perduoti kitam asmeniui.

5. Licenciją išdavusios valstybės narės kompetentinga institucija gali ją panaikinti, ypač jei vežėjas:

– nebeatitinka reglamento (EEB) Nr. 684/92 3 straipsnio 1 dalyje nustatytų sąlygų,

– išduodant licenciją arba pratęsiant jos galiojimą nurodė klaidingus duomenis,

– šiurkščiai arba nežymiai, tačiau pakartotinai, pažeidė saugos keliuose taisykles, ypač taikomas transporto priemonėms, vairuotojų vairavimo ir poilsio laiko režimui, ar be leidimo teikė analogiškas arba laikinas paslaugas, kaip nurodyta reglamento (EEB) Nr. 684/92 2 straipsnio 1.3 dalyje. Valstybės narės, kurioje yra įsisteigęs pažeidimus padaręs vežėjas, kompetentinga institucija, be kita ko, gali panaikinti Bendrijos licenciją arba laikinai ir (arba) iš dalies sustabdyti patvirtintų Bendrijos licencijos kopijų galiojimą.

Nuobaudos Bendrijos licencijos turėtojui nustatomos atsižvelgiant į pažeidimo rimtumą ir į jo turimų patvirtintų kopijų, išduotų užsiimti tarptautiniu verslu, bendrą skaičių.

6. Licencijos originalą turi saugoti vežėjas. Patvirtinta licencijos kopija turi būti transporto priemonėje, vykdančioje tarptautinį vežimą.

7. Ši licencija pateikiama bet kurio kontrolės teisę turinčio pareigūno prašymu.

8. Licencijos turėtojas privalo kiekvienos valstybės narės teritorijoje laikytis toje valstybėje galiojančių įstatymų, taisyklių ir kitų teisės aktų, ypač taikomų transportui ir kelių eismui.

9. Reguliarios paslaugos – tai paslaugos, kai keleiviai vežami nustatytais laiko tarpais nustatytais maršrutais, įlaipinant ir išlaipinant keleivius iš anksto numatytose sustojimo vietose. Reguliarios paslaugos yra prieinamos visiems, tam tikrais atvejais užsakomos iš anksto.

Reguliarios paslaugos pobūdžiui negali turėti įtakos joks derinimasis prie paslaugos teikimo sąlygų.

Teikti reguliarias paslaugas reikia leidimo.

Specialiosios reguliarios paslaugos – tai reguliarios paslaugos, kai tam tikrų kategorijų keleiviai, atsisakant kitų keleivių, vežami nustatytais laiko tarpais nustatytais maršrutais, įlaipinant ir išlaipinant keleivius iš anksto numatytose sustojimo vietose.

Specialiosios reguliarios paslaugos – tai:

a) darbuotojų vežimas iš namų į darbovietę ir atgal,

b) moksleivių ir studentų vežimas į mokymo įstaigą ir iš jos,

c) karių ir jų šeimų narių vežimas iš namų į kareivines ir atgal.

Tai, kad specialioji paslauga gali kisti pagal naudotojų poreikius, netrukdo jos priskirti reguliarių paslaugų kategorijai.

Teikti specialiąsias reguliarias paslaugas leidimo nereikia, jei jos teikiamos pagal vežimų organizatoriaus ir vežėjo sudarytą sutartį.

Organizuojant analogiškas ar laikinas paslaugas, teikiant paslaugas tiems patiems asmenims, kuriems teikiamos esamos reguliarios paslaugos, reikia leidimo.

Vienkartinės paslaugos – tai paslaugos, kurios neatitinka reguliarių paslaugų, įskaitant specialiąsias reguliarias paslaugas, apibrėžimo ir kurioms visų pirma būdinga tai, kad yra vežamos naudotojo arba paties vežėjo iniciatyva sudarytos grupės. Organizuojant analogiškas arba laikinas paslaugas, panašias į esamas reguliarias paslaugas, arba teikiant paslaugas tiems patiems asmenims, kuriems teikiamos esamos reguliarios paslaugos, reikia gauti leidimą reglamento (EEB) Nr. 684/92 II skyriuje nustatyta tvarka. Šios paslaugos nenustoja būti vienkartinėmis paslaugomis vien dėl to, kad jos yra teikiamos tam tikrais laiko tarpais.

Teikti vienkartines paslaugas leidimo nereikia.

 

Blanko Nr. 000000

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro

2003 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 3-735

 

(Pirma licencijos kopijos pusė)

 

EUROPOS BENDRIJA

 

LIETUVOS RESPUBLIKA

LT

 

VALSTYBINĖ KELIŲ TRANSPORTO INSPEKCIJA PRIE SUSISIEKIMO MINISTERIJOS

 

 

Tarptautinio keleivių vežimo samdos pagrindais ar už atlygį

tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais

 

 

LICENCIJOS Nr. KOPIJA Nr.

 

 

 

Šios licencijos turėtojui3

 

 

 

leidžiama teikti tarptautinio keleivių vežimo keliais paslaugas samdos pagrindais ar už atlygį Bendrijos teritorijoje, vadovaujantis 1992 m. kovo 16 d. Tarybos reglamentu (EEB) Nr. 684/92 (su pakeitimais, padarytais reglamente (EB) Nr. 11/98) ir bendrosiomis šios licencijos nuostatomis.

 

Pastabos:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ši licencija galioja nuo                                        iki

 

Išdavimo vieta                                                    data

 

 

 

………………………………………4


(Antra licencijos kopijos pusė)

 

Bendrosios nuostatos

 

1. Ši licencija yra išduota pagal 1992 m. kovo 16 d. Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 684/92 „Dėl bendrųjų tarptautinio keleivių vežimo tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais taisyklių“, su pakeitimais, padarytais reglamente (EB) Nr. 11/98.

2. Valstybės narės, kurioje vežėjas yra įsisteigęs, kompetentinga institucija šią licenciją išdavė samdos pagrindais ar už atlygį dirbančiam vežėjui, kuris:

– valstybėje narėje, kurioje yra įsisteigęs, gali teikti reguliarias, įskaitant specialiąsias reguliarias, arba vienkartines vežimo paslaugas tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais,

– atitinka sąlygas, nustatytas pagal Bendrijos taisykles dėl leidimo verstis keleivių vežėjo kelių transportu verslu nacionalinio ir tarptautinio vežimo srityje,

– laikosi teisinių saugos keliuose reikalavimų, taikomų vairuotojų kvalifikacijai ir transporto priemonėms.

3. Ši licencija leidžia vykdyti tarptautinius keleivių vežimus samdos pagrindais ar už atlygį tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais visų vežimo maršrutų reisais Bendrijos teritorijoje:

– jei išvykimo ir paskyrimo vieta yra dviejose skirtingose valstybėse narėse, vykstant ar nevykstant tranzitu per vieną arba keletą valstybių narių arba trečiąsias šalis,

– iš valstybės narės į trečiąją šalį ir atvirkščiai, vykstant ar nevykstant tranzitu per vieną arba keletą valstybių narių arba trečiąsias šalis,

– tarp trečiųjų šalių, vykstant tranzitu per vienos arba keleto valstybių narių teritoriją,

– reisais tuščiomis transporto priemonėmis, kai transporto operacijos vykdomos pagal reglamente (EEB) Nr. 684/92 nustatytas sąlygas.

Vykdant transporto operacijas iš valstybės narės į trečiąją šalį ir atvirkščiai, reglamento (EEB) Nr. 684/92 nuostatos yra taikomos kelionei valstybės narės, kurioje įlaipinami ar išlaipinami keleiviai, teritorija, jei tarp Bendrijos ir atitinkamos trečiosios šalies sudarytas reikalingas susitarimas.

4. Licencija yra asmeninė, jos negalima perduoti kitam asmeniui.

5. Licenciją išdavusios valstybės narės kompetentinga institucija gali ją panaikinti, ypač jei vežėjas:

– nebeatitinka reglamento (EEB) Nr. 684/92 3 straipsnio 1 dalyje nustatytų sąlygų,

– išduodant licenciją arba pratęsiant jos galiojimą nurodė klaidingus duomenis,

– šiurkščiai arba nežymiai, tačiau pakartotinai, pažeidė saugos keliuose taisykles, ypač taikomas transporto priemonėms, vairuotojų vairavimo ir poilsio laiko režimui, ar be leidimo teikė analogiškas arba laikinas paslaugas, kaip nurodyta reglamento (EEB) Nr. 684/92 2 straipsnio 1.3 dalyje. Valstybės narės, kurioje yra įsisteigęs pažeidimus padaręs vežėjas, kompetentinga institucija, be kita ko, gali panaikinti Bendrijos licenciją arba laikinai ir (arba) iš dalies sustabdyti patvirtintų Bendrijos licencijos kopijų galiojimą.

Nuobaudos Bendrijos licencijos turėtojui nustatomos atsižvelgiant į pažeidimo rimtumą ir į jo turimų patvirtintų kopijų, išduotų užsiimti tarptautiniu verslu, bendrą skaičių.

6. Licencijos originalą turi saugoti vežėjas. Patvirtinta licencijos kopija turi būti transporto priemonėje, vykdančioje tarptautinį vežimą.

7. Ši licencija pateikiama bet kurio kontrolės teisę turinčio pareigūno prašymu.

8. Licencijos turėtojas privalo kiekvienos valstybės narės teritorijoje laikytis toje valstybėje galiojančių įstatymų, taisyklių ir kitų teisės aktų, ypač taikomų transportui ir kelių eismui.

9. Reguliarios paslaugos – tai paslaugos, kai keleiviai vežami nustatytais laiko tarpais nustatytais maršrutais, įlaipinant ir išlaipinant keleivius iš anksto numatytose sustojimo vietose. Reguliarios paslaugos yra prieinamos visiems, tam tikrais atvejais užsakomos iš anksto.

Reguliarios paslaugos pobūdžiui negali turėti įtakos joks derinimasis prie paslaugos teikimo sąlygų.

Teikti reguliarias paslaugas reikia leidimo.

Specialiosios reguliarios paslaugos – tai reguliarios paslaugos, kai tam tikrų kategorijų keleiviai, atsisakant kitų keleivių, vežami nustatytais laiko tarpais nustatytais maršrutais, įlaipinant ir išlaipinant keleivius iš anksto numatytose sustojimo vietose.

Specialiosios reguliarios paslaugos – tai:

a) darbuotojų vežimas iš namų į darbovietę ir atgal,

b) moksleivių ir studentų vežimas į mokymo įstaigą ir iš jos,

c) karių ir jų šeimų narių vežimas iš namų į kareivines ir atgal.

Tai, kad specialioji paslauga gali kisti pagal naudotojų poreikius, netrukdo jos priskirti reguliarių paslaugų kategorijai.

Teikti specialiąsias reguliarias paslaugas leidimo nereikia, jei jos teikiamos pagal vežimų organizatoriaus ir vežėjo sudarytą sutartį.

Organizuojant analogiškas ar laikinas paslaugas, teikiant paslaugas tiems patiems asmenims, kuriems teikiamos esamos reguliarios paslaugos, reikia leidimo.

Vienkartinės paslaugos – tai paslaugos, kurios neatitinka reguliarių paslaugų, įskaitant specialiąsias reguliarias paslaugas, apibrėžimo ir kurioms visų pirma būdinga tai, kad yra vežamos naudotojo arba paties vežėjo iniciatyva sudarytos grupės. Organizuojant analogiškas arba laikinas paslaugas, panašias į esamas reguliarias paslaugas, arba teikiant paslaugas tiems patiems asmenims, kuriems teikiamos esamos reguliarios paslaugos, reikia gauti leidimą reglamento (EEB) Nr. 684/92 II skyriuje nustatyta tvarka. Šios paslaugos nenustoja būti vienkartinėmis paslaugomis vien dėl to, kad jos yra teikiamos tam tikrais laiko tarpais.

Teikti vienkartines paslaugas leidimo nereikia.

 

 

 

Blanko Nr. 000000

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro

2003 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 3-735

 

(Pirma liudijimo pusė)

 

LIETUVOS RESPUBLIKA

LT

 

VALSTYBINĖ KELIŲ TRANSPORTO INSPEKCIJA PRIE SUSISIEKIMO MINISTERIJOS

 

Keleivių vežimo tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais tarp valstybių narių savo sąskaita veiklos pagal reglamento (EEB) Nr. 684/92 nuostatas

 

LIUDIJIMAS

 

________________________________________________________________________________

(Ši dalis skirta vežimus savo sąskaita vykdančiam asmeniui ar subjektui)

 

Toliau pasirašęs

 

būdamas atsakingas už šią įmonę, ne pelno organizaciją ar kitą subjektą (apibūdinti):

 

 

(vardas ir pavardė arba oficialus pavadinimas, visas adresas)

 

patvirtina, kad:

– teikiama transporto paslauga yra nesiekianti pelno ir nėra komercinė,

– transporto veikla šiam asmeniui ar subjektui tėra tik pagalbinė veikla,

– tolimojo susisiekimo ar miesto autobusas, kurio registracijos Nr.

 

yra šio asmens ar subjekto nuosavybė arba jo įgytas atidėto apmokėjimo sąlygomis ar pagal ilgalaikės išperkamosios nuomos sutartį,

– tolimojo susisiekimo ar miesto autobusą vairuos toliau pasirašiusio asmens ar subjekto darbuotojas arba toliau pasirašęs asmuo.

 

 

………………………………………….

                                                                                                        (asmens ar subjekto atstovo parašas)

________________________________________________________________________________

(Ši dalis skirta kompetentingai institucijai)

 

Tai yra liudijimas, apibrėžtas reglamento (EEB) Nr. 684/92 13 straipsnyje.

 

                                (galiojimo periodas)                                                              (išdavimo vieta ir data)

 

 

……………………………………………………….

(kompetentingos institucijos pareigūno parašas ir antspaudas)


(Antra liudijimo pusė)

 

Bendrosios nuostatos

 

1. Reglamento (EEB) Nr. 684/92 2 straipsnio 4 dalyje nustatyta: „vežimo savo sąskaita veikla yra veikla, kurią fizinis ar juridinis asmuo vykdo nekomerciniais tikslais ir nesiekdamas pelno, su sąlyga, kad:

– transporto veikla šiam fiziniam ar juridiniam asmeniui tėra tik pagalbinė veikla;

– naudojamos transporto priemonės yra šio fizinio ar juridinio asmens nuosavybė arba jo įgytos atidėto apmokėjimo sąlygomis ar pagal ilgalaikės išperkamosios nuomos sutartį ir jas vairuoja fizinio ar juridinio asmens darbuotojas arba pats fizinis asmuo.“

 

2. Vežėjams savo sąskaita leidžiama vykdyti tokius vežimus jų nediskriminuojant dėl tautybės ar įsisteigimo vietos, jei jie:

– valstybėje, kurioje yra įsisteigę, gali vykdyti vežimus tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais nacionaliniuose teisės aktuose nustatytomis patekimo į rinką sąlygomis;

– laikosi saugos keliuose reikalavimų, taikomų vairuotojų kvalifikacijai ir transporto priemonėms.

 

3. Nurodytai 1 punkte vežimo savo sąskaita veiklai leidimo nereikia, tačiau šiai veiklai taikoma liudijimų sistema.

 

4. Liudijimas leidžia jo turėtojui vykdyti tarptautinius vežimus tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais savo sąskaita. Liudijimą išduoda valstybės narės, kurioje transporto priemonė yra įregistruota, kompetentinga institucija. Jis galioja visos kelionės metu, įskaitant bet kurias tranzitines keliones.

 

5. Atitinkamas šio liudijimo dalis trimis egzemplioriais užpildo asmuo ar vežimą atliekančio subjekto atstovas ir kompetentinga institucija taip, kad įrašų nebūtų galima ištrinti. Po vieną liudijimo kopiją turi saugoti administracija ir pats asmuo ar subjektas. Vairuotojas liudijimo originalą ar patvirtintą tikrą jo kopiją turi laikyti transporto priemonėje bet kokios tarptautinės kelionės metu. Liudijimas turi būti pateiktas įgaliotų institucijų prašymu. Už liudijimų saugojimą atsakingi atitinkamai asmuo ar subjektas.

 

6. Liudijimas galioja ne ilgiau kaip penkerius metus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Blanko Nr. 000000-0

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro

2003 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 3-735

 

(Pirma leidimo pusė)

 

LIETUVOS RESPUBLIKA

LT

 

VALSTYBINĖ KELIŲ TRANSPORTO INSPEKCIJA PRIE SUSISIEKIMO MINISTERIJOS

 

LEIDIMAS Nr.

 

 

teikti reguliarias paslaugas5

 

teikti neliberalizuotas specialiąsias reguliarias paslaugas

 

tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais tarp valstybių narių pagal reglamento (EEB) Nr. 684/92 nuostatas

 

Išduotas:

 

 

(vežėjo ar, jei yra sudaryta įmonių asociacija (bendradarbiavimo sutartis), vadovaujančio vežėjo vardas, pavardė ar firmos pavadinimas)

 

Adresas:

 

Tel. ir faks.:

 

Asocijuotų narių arba įmonių asociacijos (bendradarbiavimo sutarties) narių ir subrangovų pavadinimai, adresai, telefono ir fakso numeriai:

 

1)

 

2)

 

3)

 

4)

 

5)

 

Jei reikia, pridedamas sąrašas.

 

Leidimo galiojimo pabaigos data:

 

..………………………………………………………….

                          (išdavimo vieta ir data)                           (leidimą išdavusios institucijos pareigūno parašas ir antspaudas)


(Antra leidimo pusė)

 

1. Maršrutas:

a) išvykimo vieta:

b) paskirties vieta:

c) pagrindinis maršrutas (keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo vietos pabrauktos):

 

2. Paslaugos teikimo periodai:

 

3. Dažnumas:

 

4. Tvarkaraštis:

 

5. Specialioji reguliari paslauga:

Keleivių kategorija:

 

6. Kitos sąlygos ir ypatumai:

 

 

……………………………………….

                                                                                                                                         (leidimą išdavusios institucijos antspaudas)

 

 

Blanko Nr. 000000

______________


(Leidimo priedas)

 

Svarbi informacija

 

1. Šis leidimas galioja visos kelionės metu. Juo naudotis gali tik subjektas, nurodytas leidime.

2. Leidimas ar tikra jo kopija, kurią patvirtina leidimą išdavusi institucija, laikomas transporto priemonėje visą kelionės laiką ir pateikiamas įgaliotų pareigūnų prašymu.

3. Patvirtinta tikra Bendrijos licencijos kopija laikoma transporto priemonėje.

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro

2003 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 3-735

 

(Pirmasis kelionės lapų knygos viršelio lapas)

 

LIETUVOS RESPUBLIKA

LT

 

VALSTYBINĖ KELIŲ TRANSPORTO INSPEKCIJA PRIE SUSISIEKIMO MINISTERIJOS

 

 

 

 

 

KELIONĖS LAPŲ

 

KNYGA Nr. 000000

 

a) išduota teikti tarptautines vienkartines paslaugas tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais                tarp valstybių narių pagal reglamentą (EEB) Nr. 684/92,

 

b) išduota teikti vienkartines kabotažo paslaugas tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais ne                vežėjo įsisteigimo valstybėje narėje pagal reglamentą (EB) Nr. 12/98,

 

................................................................................................................................................................

(vežėjo vardas ir pavardė arba firmos pavadinimas)

 

................................................................................................................................................................

 

................................................................................................................................................................

(visas adresas, telefono ir fakso numeriai)

 

 

........................................................               .........................................................................................

              (išdavimo data ir vieta)                                                    (išdavusios institucijos pareigūno parašas ir antspaudas)


(Antrasis kelionės lapų knygos viršelio lapas)

 

Svarbi informacija

 

A. BENDROSIOS TARPTAUTINIŲ VIENKARTINIŲ PASLAUGŲ IR VIENKARTINIŲ KABOTAŽO PASLAUGŲ NUOSTATOS

 

1. Reglamento (EEB) Nr. 684/92 11 straipsnio 1 dalyje ir 4 straipsnio 1 dalyje bei reglamento (EB) Nr. 12/98 6 straipsnio 1, 2 ir 3 dalyse nustatyta, kad vienkartinės paslaugos teikiamos turint kontrolės dokumentą – kelionės lapą.

2. Nuostatos, nurodytos 1 punkte, apibrėžia vienkartines paslaugas kaip „paslaugas, kurios neatitinka reguliarių paslaugų, įskaitant specialiąsias reguliarias paslaugas, apibrėžimo ir kurioms pirmiausia būdinga tai, kad yra vežamos naudotojo arba paties vežėjo iniciatyva sudarytos grupės“.

Reguliarios paslaugos yra „paslaugos, kai keleiviai vežami nustatytais laiko tarpais nustatytais maršrutais, įlaipinant ir išlaipinant keleivius iš anksto numatytose sustojimo vietose. Reguliarios paslaugos yra prieinamos visiems, tam tikrais atvejais užsakomos iš anksto.

Reguliarios paslaugos pobūdžiui negali turėti įtakos joks derinimasis prie paslaugos teikimo sąlygų.

Kad ir kas jas organizuotų, paslaugos, kai vežami tam tikrų kategorijų keleiviai, atsisakant kitų keleivių, jei tokios paslaugos teikiamos pagal reglamento (EEB) Nr. 684/92 2 straipsnio 1.1 punkte nurodytas sąlygas, laikomos reguliariomis paslaugomis. Tokios paslaugos vadinamos specialiosiomis reguliariomis paslaugomis.

Specialiosios reguliarios paslaugos – tai:

a) darbuotojų vežimas iš namų į darbovietę ir atgal,

b) moksleivių ir studentų vežimas į mokymo įstaigą ir iš jos,

c) karių ir jų šeimų narių vežimas iš namų į kareivines ir atgal.

Tai, kad specialioji paslauga gali kisti pagal naudotojų poreikius, netrukdo jos priskirti reguliarių paslaugų kategorijai“.

3. Kelionės lapas galioja visos kelionės metu.

4. Bendrijos licencijos ir kelionės lapo turėtojas gali teikti:

a) tarptautines vienkartines paslaugas tolimojo susisiekimo arba miesto autobusais tarp dviejų ar daugiau valstybių narių;

b) vienkartines kabotažo paslaugas ne vežėjo įsisteigimo valstybėje narėje.

5. Vežėjas arba vairuotojas užpildo du kelionės lapo egzempliorius prieš pradedant teikti kiekvieną paslaugą. Kelionės lapo kopija lieka įmonėje. Kelionės lapo originalą vairuotojas visos kelionės metu laiko transporto priemonėje ir pateikia įgaliotų pareigūnų prašymu.

6. Pasibaigus atitinkamai kelionei vairuotojas grąžina kelionės lapą jį išdavusiai įmonei. Už dokumentų laikymą atsakingas vežėjas. Dokumentai užpildomi įskaitomai ir taip, kad įrašų nebūtų galima ištrinti.


(Trečiasis kelionės lapų knygos viršelio lapas)

 

B. SPECIALIOSIOS TARPTAUTINIŲ VIENKARTINIŲ PASLAUGŲ NUOSTATOS

 

1. Reglamento (EEB) Nr. 684/92 2 straipsnio 3.1 punkto antrojoje pastraipoje nustatyta, kad organizuojant analogiškas arba laikinas paslaugas, panašias į esamas reguliarias paslaugas, arba teikiant paslaugas tiems patiems klientams, kuriems teikiamos esamos reguliarios paslaugos, reikia gauti leidimą.

2. Vežėjai, teikdami tarptautines vienkartines paslaugas, gali organizuoti vietines ekskursijas ne savo įsisteigimo valstybėje narėje. Tokios vietinės ekskursijos skiriamos išimtinai ten negyvenantiems keleiviams, kuriuos, teikdamas tarptautinę vienkartinę paslaugą, anksčiau atvežė tas pats vežėjas. Keleiviai vežami ta pačia arba tam pačiam vežėjui ar tai pačiai vežėjų grupei priklausančia transporto priemone.

3. Organizuojant vietinę ekskursiją, kelionės lapas turi būti užpildytas prieš transporto priemonei išvykstant į atitinkamą ekskursiją.

4. Jeigu tarptautinę vienkartinę paslaugą teikia to paties kliento vardu veikianti vežėjų grupė ir jei ta paslauga teikiama keleiviams, kurie persėda į kito tos pačios grupės vežėjo transporto priemonę, kelionės lapo originalas laikomas paslaugą teikiančioje transporto priemonėje. Kelionės lapo kopijos laikomos kiekvieno vežime dalyvaujančio vežėjo buveinėje.

 

C. SPECIALIOSIOS VIENKARTINIŲ KABOTAŽO PASLAUGŲ NUOSTATOS

 

1. Jeigu Bendrijos teisės aktuose nenumatyta kitaip, vienkartinėms kabotažo paslaugoms taikomi priimančiojoje valstybėje narėje galiojantys įstatymai ir kiti teisės aktai, reglamentuojantys:

a) transporto sutarčių tarifus ir sąlygas;

b) kelių transporto priemonių masę ir matmenis. Masė ir matmenys tam tikrais atvejais gali viršyti vežėjo įsisteigimo valstybėje narėje taikomus apribojimus, bet jie jokiu būdu negali viršyti atitikties liudijime nurodytų techninių standartų;

c) tam tikroms keleivių kategorijoms, pavyzdžiui, moksleiviams, vaikams ir riboto judrumo asmenims, vežti keliamus reikalavimus;

d) vairavimo ir poilsio laiką;

e) pridėtinės vertės mokestį (PVM) už transporto paslaugas. Šioje srityje reglamento (EB) Nr. 12/98 1 straipsnyje nurodytoms paslaugoms taikomas 1977 m. gegužės 17 d. Tarybos direktyvos 77/388/EEB „Dėl valstybių narių apyvartos mokesčių įstatymų derinimo – bendra pridėtinės vertės mokesčio sistema: vienodas vertinimo pagrindas“ 21 straipsnio 1 dalies a punktas su paskutiniais pakeitimais, padarytais direktyvoje Nr. 96/95/EB.

2. Kabotažinio transporto operacijas atliekančioms transporto priemonėms taikomi tie patys techniniai konstrukcijos ir įrangos standartai kaip tarptautiniam transportui naudojamoms transporto priemonėms.

3. Reglamento (EB) Nr. 12/98 4 straipsnio 1 ir 2 dalyse nurodytas nacionalines nuostatas valstybės narės taiko vežėjams nerezidentams tomis pačiomis sąlygomis kaip ir savo piliečiams, kad būtų veiksmingai užkirstas kelias bet kokiam atviram ar paslėptam diskriminavimui dėl pilietybės ar įsisteigimo vietos.

4. Teikdamas vienkartinę kabotažo paslaugą, kelionės lapą vežėjas grąžina įsisteigimo valstybės narės kompetentingai institucijai tos institucijos nustatyta tvarka.

5. Teikdamas specialiąsias reguliarias kabotažo paslaugas, vežėjas kelionės lapą užpildo kaip mėnesinę suvestinę ir grąžina įsisteigimo valstybės narės kompetentingai institucijai tos institucijos nustatyta tvarka.

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro

2003 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 3-735

 

LT                                   KELIONĖS LAPAS                Nr. 000000-00

 

TARPTAUTINĖS VIENKARTINĖS PASLAUGOS IR VIENKARTINĖS KABOTAŽO PASLAUGOS

 

(Kiekviena grafa prireikus gali būti pildoma atskirame lape)

 

1

 

Autobuso registracijos numeris

 

 

 

(vieta, data ir vežėjo parašas)

2

 

Vežėjas ir tam tikrais atvejais subrangovas arba vežėjų grupė

1.                                                                                                                                 

2.                                                                                                                                 

3.                                                                                                                                 

3

 

Vairuotojo (-ų) pavardė (-ės)

1.                                                                                                                                 

2.                                                                                                                                 

3.                                                                                                                                 

4

Už vienkartinę paslaugą atsakinga organizacija arba asmuo

1.                                                                  3.                                                            

2.                                                                  4.                                                            

5

Paslaugos tipas

¨ Tarptautinė vienkartinė paslauga

¨ Vienkartinė kabotažo paslauga

¨ Specialiosios reguliarios kabotažo paslaugos – mėnesinė suvestinė

Mėnuo                                              Metai                                                          

6

Išvykimo vieta:                                                                                                                   Šalis:                                                 

Paskirties vieta:                                                                                                                   Šalis:                                                 

7

Kelionė

Maršrutas / Kasdieniai etapai ir (arba) keleivių įlaipinimo ar išlaipinimo vietos

Keleivių skaičius

Be keleivių

(pažymėti X)

 

Planuojama km

Datos

Į

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Keleivių persėdimo vietos, jei jos yra, į kito tos pačios grupės vežėjo transporto priemonę

Išlaipintų keleivių skaičius

Galutinė išlaipintų keleivių paskirties vieta

Keleivius įlaipinantis vežėjas

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Vietinės ekskursijos

Data

Planuojama km

Išvykimo vieta

Ekskursijos vieta

Keleivių skaičius

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

Nenumatyti pakeitimai

 

 

______________

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Įsakymas

Nr. 3-258, 2011-05-02, Žin., 2011, Nr. 53-2561 (2011-05-04), i. k. 1112210ISAK0003-258

Dėl Bendrijos licencijų ir jų kopijų formų patvirtinimo

 

 



1 Visas vežėjo pavadinimas

2 Kompetentingos institucijos, išdavusios licenciją, pareigūno parašas ir antspaudas

3 Visas vežėjo pavadinimas

4 Kompetentingos institucijos, išdavusios licencijos kopiją, pareigūno parašas ir antspaudas

5 Kas nereikalinga, išbraukti