Suvestinė redakcija nuo 2005-08-01 iki 2009-11-26
Įsakymas paskelbtas: Žin. 2003, Nr. 41-1893, i. k. 1032270ISAK00000122
LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL ĮĖJIMO Į PATAISOS ĮSTAIGAS IR IŠĖJIMO IŠ JŲ TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO
Pakeistas teisės akto pavadinimas:
Nr. 1R-218, 2005-07-08, Žin., 2005, Nr. 85-3172 (2005-07-14), i. k. 1052270ISAK001R-218
2003 m. balandžio 23 d. Nr. 122
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso (Žin., 2002, Nr. 73-3084) 115 straipsnio 1 dalimi ir įgyvendindamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. spalio 29 d. nutarimo Nr. 1703 „Dėl Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso, Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso ir Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso įgyvendinimo“ (Žin., 2002, Nr. 104-4661) 1.1.11 punktą:
1. Tvirtinu Įėjimo į pataisos įstaigas ir išėjimo iš jų taisykles (pridedama).
Punkto pakeitimai:
Nr. 1R-218, 2005-07-08, Žin., 2005, Nr. 85-3172 (2005-07-14), i. k. 1052270ISAK001R-218
2. Nustatau, kad Įėjimo į pataisos įstaigas ir išėjimo iš jų taisyklės taip pat taikomos areštinėse ir kardomojo kalinimo vietose (tardymo izoliatoriuose).
Papildyta punktu:
Nr. 1R-218, 2005-07-08, Žin., 2005, Nr. 85-3172 (2005-07-14), i. k. 1052270ISAK001R-218
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos teisingumo ministro
2003 m. balandžio 23 d. įsakymu Nr. 122
ĮĖJIMO Į PATAISOS ĮSTAIGAS IR IŠĖJIMO IŠ JŲ TAISYKLĖS
Pakeistas priedo pavadinimas:
Nr. 1R-218, 2005-07-08, Žin., 2005, Nr. 85-3172 (2005-07-14), i. k. 1052270ISAK001R-218
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Šios taisyklės nustato leidimų režimą pataisos įstaigose ir prie jų įrengtose areštinėse (toliau vadinama – pataisos įstaigos).
Punkto pakeitimai:
Nr. 1R-218, 2005-07-08, Žin., 2005, Nr. 85-3172 (2005-07-14), i. k. 1052270ISAK001R-218
2. Leidimų režimas – tai į pataisos įstaigas įeinančių (iš jų išeinančių) asmenų, įvežamų (išvežamų) krovinių ir įvažiuojančių (išvažiuojančių) transporto priemonių įleidimo (išleidimo) tvarka.
3. Leidimų režimo paskirtis – užkardyti nuteistųjų, laikomų pataisos įstaigose, pabėgimus, neleisti, kad jiems patektų draudžiami turėti daiktai, nustatyti per pataisos įstaigų kontrolės ir praleidimo punktus įeinančių (išeinančių) asmenų ir įvažiuojančio (išvažiuojančio) transporto tvarką, nepažeidžiant bendros šių įstaigų apsaugos sistemos.
II. Leidimų rūšys ir jų paskirtis
5. Asmenys į pataisos įstaigas gali patekti per kontrolės ir praleidimo punktus tik turėdami nustatyto pavyzdžio leidimus.
6. Leidimų rūšys yra šios:
7. Nuolatiniai leidimai išduodami pataisos įstaigų ir prie jų veikiančių valstybės įmonių darbuotojams, kurie nėra pareigūnai.
8. Nuolatiniai leidimai gaminami iš kartoninio popieriaus ir įlaminuojami. Leidimo matmenys yra 60x90 mm. Leidime įrašomi žodžiai „NUOLATINIS LEIDIMAS“, leidimo numeris, pataisos įstaigos, į kurią leidžiama įeiti, pavadinimas, darbuotojo fotonuotrauka, vardas, pavardė, asmens kodas, pareigos ir data, iki kurios galioja nuolatinis leidimas.
9. Sprendimą dėl nuolatinio leidimo išdavimo priima ir leidimą pasirašo pataisos įstaigos direktorius. Nuolatinio leidimo nustatytoje vietoje dedamas pataisos įstaigos herbinis antspaudas.
10. Vienkartiniai leidimai išduodami asmenims, kuriems pagal darbo pobūdį būtina patekti į pataisos įstaigos teritoriją, taip pat asmenų, laikomų šiose įstaigose, giminaičiams ir kitiems asmenims, atvykusiems į pasimatymą. Vienkartinis leidimas įforminamas kiekvienam asmeniui atskirai vienkartiniam įėjimui į pataisos įstaigą, nurodant buvimo joje laiką, kuriam pasibaigus leidimas negalioja. Šis leidimas galioja tik pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą: pasą, asmens identifikavimo kortelę, leidimą nuolat gyventi Lietuvoje, valstybės tarnautojo arba vairuotojo pažymėjimą ir pan.
12. Asmenims, kuriems į pataisos įstaigos teritoriją būtina patekti su transporto priemone, išduodami vienkartiniai leidimai, kuriuose papildomai įrašomas transporto priemonės pavadinimas ir jos valstybinis numeris (4 priedas). Šie leidimai įforminami taip pat kaip ir kiti vienkartiniai leidimai.
13. Sprendimą dėl vienkartinio leidimo išdavimo priima pataisos įstaigos direktorius arba jo pavaduotojas, o jų nesant (poilsio ir švenčių dienomis), – įstaigos direktoriaus budintysis padėjėjas. Leidimą pasirašo sprendimą priėmęs pareigūnas. Vienkartiniuose leidimuose dedamas pataisos įstaigos antspaudas, skirtas pažymoms.
14. Nuteistojo, kuriam suteikta teisė išvykti be sargybos ar be palydos, išėjimo (įėjimo) iš pataisos įstaigos (į ją) leidimas išduodamas remiantis pataisos įstaigos direktoriaus nutarimu suteikti teisę nuteistajam išvykti be sargybos ar be palydos. Su leidimu nuteistajam išduodamas leidimo kontrolinis talonas (5 priedas).
15. Šie leidimai ir kontroliniai talonai gaminami iš kartoninio popieriaus. Leidimas yra vientisas, turintis viršutinį ir apatinį viršelį. Leidimas, kurio matmenys yra 110 x 160 mm, lenkiamas per pusę. Leidimo viršutinio viršelio pirmojoje pusėje įrašomas pataisos įstaigos, iš kurios nuteistajam leidžiama išeiti, pavadinimas, žodžiai „NUTEISTOJO LEIDIMAS“ ir leidimo numeris, o viršutinio viršelio antrojoje pusėje įklijuojama nuteistojo fotonuotrauka, įrašomas jo vardas, pavardė, darbo vieta, pareigos, vaikščiojimo maršrutas ir laikas, leidimo išdavimo data, leidimo galiojimo ir pratęsimo terminai. Šį leidimą pasirašo pataisos įstaigos direktorius. Nustatytoje vietoje dedamas įstaigos antspaudas, skirtas pažymoms. Leidimo apatinio viršelio vidinėje pusėje yra naudojimosi leidimu taisyklės ir nuteistojo supažindinimo su šiomis taisyklėmis žyma. Leidimo kontrolinio talono matmenys yra 110 x 80 mm. Talono pirmojoje pusėje įrašomi žodžiai „KONTROLINIS TALONAS“, nuteistojo leidimo numeris, nuteistojo vardas, pavardė, gimimo data, Baudžiamojo kodekso straipsnis, pagal kurį jis nuteistas, bausmės pradžia ir pabaiga, specialybė, būrio numeris, vaikščiojimo maršrutas ir laikas bei leidimo išdavimo data. Talono antrojoje pusėje nurodomas leidimo pratęsimo terminas. Abiejose talono pusėse pasirašo pataisos įstaigos direktorius.
16. Nuteistiesiems, kuriems suteikta teisė išvykti be sargybos ar be palydos, išėjimo (įėjimo) iš pataisos įstaigos (į ją) leidimai ir šių leidimų kontroliniai talonai keičiami pasikeitus nuteistųjų darbo vietai arba vaikščiojimo maršrutui. Šie leidimai ir kontroliniai talonai iš nuteistųjų paimami, jeigu jiems atimama teisė išvykti be sargybos ar be palydos, taip pat paleidžiant nuteistąjį iš pataisos įstaigos įstatymų nustatytais pagrindais.
III. Leidimų išdavimo tvarka
17. Nuolatinius leidimus išduoda, keičia, apskaito ir saugo pataisos įstaigų personalo tarnybos, o vienkartinius leidimus – šių įstaigų raštinės. Nuolatiniai ir vienkartiniai leidimai registruojami specialiuose žurnaluose.
18. Nuteistųjų, kuriems suteikta teisė išvykti be sargybos ar be palydos, išėjimo (įėjimo) iš pataisos įstaigos (į ją) leidimus bei šių leidimų kontrolinius talonus išduoda, keičia, apskaito ir saugo pataisos įstaigos priežiūros tarnyba. Šie leidimai ir kontroliniai talonai registruojami specialiame žurnale.
IV. Asmenų įėjimo (išėjimo) į pataisos įstaigas (IŠ JŲ) tvarka
19. Įeinantys į pataisos įstaigą darbuotojai, kurie nėra pareigūnai, nuolatinius leidimus, o šių įstaigų ir Kalėjimų departamento pareigūnai – tarnybinius pažymėjimus pateikia kontrolės ir praleidimo punkto apsaugos prižiūrėtojui. Kontrolės ir praleidimo punkto apsaugos prižiūrėtojas jam pateiktą leidimą arba tarnybinį pažymėjimą sutikrina su nuolatinio leidimo arba tarnybinio pažymėjimo pavyzdžiu, esančiu įstiklintoje vitrinoje, patikrina atvykusiojo tapatybę pagal nuolatiniame leidime arba tarnybiniame pažymėjime įklijuotą fotonuotrauką, įsitikindamas ją patvirtinančio antspaudo tikrumu. Nuolatinį leidimą arba tarnybinį pažymėjimą apsaugos prižiūrėtojas įdeda į šiems dokumentams skirtą vietą – lentyną su skyreliais ir pasako įeinančiajam skyrelio numerį.
20. Nuolatinis leidimas arba tarnybinis pažymėjimas grąžinamas jo savininkui, kai jis išeina iš pataisos įstaigos, kontrolės ir praleidimo punkto apsaugos prižiūrėtojui patikrinus asmens tapatybę pagal nuolatiniame leidime arba tarnybiniame pažymėjime įklijuotą fotonuotrauką, jeigu išeinantysis teisingai nurodo skyrelio, į kurį įdėtas leidimas ar tarnybinis pažymėjimas, numerį, tarnybines pareigas, vardą ir pavardę.
21. Asmuo, atvykęs į kontrolės ir praleidimo punktą su vienkartiniu leidimu, šį leidimą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą pateikia kontrolės ir praleidimo punkto apsaugos prižiūrėtojui. Prižiūrėtojas patikrina atvykusiojo tapatybę pagal asmens tapatybę patvirtinančiame dokumente esančią fotonuotrauką, įsitikina ją patvirtinančio antspaudo tikrumu, po to nuplėšia vienkartinio leidimo kontrolinį taloną ir kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu įdeda į leidimams skirtą vietą – lentyną su skyreliais. Vienkartinis leidimas be kontrolinio talono grąžinamas įeinančiam į įstaigą atvykėliui.
22. Atvykėliui, kuris į pataisos įstaigą įėjo su vienkartiniu leidimu, išeinant, kontrolės ir praleidimo punkto apsaugos prižiūrėtojas paima vienkartinį leidimą, patikrina išeinančiojo tapatybę pagal paliktame asmens tapatybę patvirtinančiame dokumente įklijuotą fotonuotrauką ir, jeigu išeinantysis teisingai pasako vardą, pavardę ir gimimo datą, grąžina dokumentą.
23. Lietuvos Respublikos Seimo ir Vyriausybės nariai, Respublikos Prezidento patarėjai, Seimo kontrolieriai ir jų padėjėjai, Teisingumo ministerijos ir Kalėjimų departamento valstybės tarnautojai, turintys teisę tikrinti pataisos įstaigų veiklą, teisėjai, prokurorai, ikiteisminio tyrimo ir operatyvinių tarnybų pareigūnai į pataisos įstaigą (iš jos) įleidžiami (išleidžiami) kontrolės ir praleidimo punkto apsaugos prižiūrėtojui pateikus tarnybinius pažymėjimus. Advokatai į pataisos įstaigą (iš jos) įleidžiami (išleidžiami) pateikus advokato pažymėjimą. Apsaugos prižiūrėtojas, patikrinęs įeinančiojo (išeinančiojo) į įstaigą (iš jos) tapatybę pagal fotonuotrauką, įklijuotą tarnybiniame pažymėjime (advokato pažymėjime), ir įsitikinęs ją patvirtinančio antspaudo tikrumu, grąžina pažymėjimą įeinančiam (išeinančiam) į įstaigą (iš jos) asmeniui. Lietuvos Respublikos Seimo ir Vyriausybės narius, Respublikos Prezidento patarėjus, Seimo kontrolierius ir jų padėjėjus, Teisingumo ministerijos valstybės tarnautojus, teisėjus, įeinančius (išeinančius) į pataisos įstaigą (iš jos), privalo lydėti šios įstaigos direktorius arba jo įgaliotas asmuo, o jų nesant, – įstaigos direktoriaus budintysis padėjėjas arba jo pavaduotojas.
24. Asmuo, įeinantis į pataisos įstaigą ir turintis su savimi šaunamąjį ar dujinį (pistoletą, revolverį) ginklą arba mobilaus ryšio telefoną, privalo juos palikti kontrolės ir praleidimo punkto apsaugos prižiūrėtojui, o šis privalo išduoti žetoną. Kontrolės ir praleidimo punkto apsaugos prižiūrėtojas, gavęs ginklą arba mobilaus ryšio telefoną, tai užfiksuoja specialiuose žurnaluose. Lietuvos Respublikos Seimo ir Vyriausybės nariams, Respublikos Prezidento patarėjams, Seimo kontrolieriams, Seimo kontrolierių padėjėjams, Teisingumo ministerijos ir Kalėjimų departamento valstybės tarnautojams, turintiems teisę tikrinti pataisos įstaigų veiklą, teisėjams, prokurorams, ikiteisminio tyrimo ir operatyvinių tarnybų pareigūnams ir pataisos įstaigos vadovybei įsinešti mobiliuosius telefonus į pataisos įstaigos teritoriją leidžiama.
25. Jeigu pataisos įstaigos kontrolės ir praleidimo punkto apsaugos prižiūrėtojui kyla įtarimas dėl į kontrolės ir praleidimo punktą įėjusio iš įstaigos išeinančio asmens, jis išeinančiojo neišleidžia ir apie tai praneša sargybos viršininkui, įstaigos direktoriaus budinčiajam padėjėjui, jo pavaduotojui arba priežiūros prižiūrėtojų budinčiosios pamainos vyresniajam.
V. Nuteistųjų, kuriems suteikta teisė išvykti be sargybos ar be palydos, išėjimo (įėjimo) iš pataisos įstaigos (į Ją) tvarka
26. Nuteistieji, kuriems suteikta teisė išvykti be sargybos ar be palydos, iš pataisos įstaigos išleidžiami tik pateikus nustatyto pavyzdžio leidimus ir tik esant nuteistųjų, kuriems suteikta teisė išvykti be sargybos ar be palydos, išvedimo į darbą paskyrai (6 priedas) arba už pataisos įstaigos ribų besimokančių nuteistųjų sąrašui. Paskyrą ir sąrašą pasirašo įstaigos direktorius arba jo pavaduotojas apsaugai ir priežiūrai.
27. Nuteistiesiems, kuriems suteikta teisė išvykti be sargybos ar be palydos, išeinant iš pataisos įstaigos per kontrolės ir praleidimo punktą, privalo dalyvauti įstaigos direktoriaus budintysis padėjėjas, jo pavaduotojas arba priežiūros prižiūrėtojų budinčiosios pamainos vyresnysis, taip pat prižiūrėtojas, vykdantis šių nuteistųjų priežiūrą.
28. Išleidžiant nuteistuosius, kuriems suteikta teisė išvykti be sargybos ar be palydos, iš pataisos įstaigos per kontrolės ir praleidimo punktą, už kiekvieną išeinantį nuteistąjį išvedimo į darbą paskyroje ir už pataisos įstaigos ribų besimokančių nuteistųjų sąraše pasirašo nuteistųjų, kuriems suteikta teisė išvykti be sargybos ar be palydos, prižiūrėtojas.
29. Nuteistasis, kuriam suteikta teisė išvykti be sargybos ar be palydos, išeidamas iš pataisos įstaigos, kontrolės ir praleidimo punkto apsaugos prižiūrėtojui pateikia leidimo kontrolinį taloną ir gauna leidimą, suteikiantį teisę išeiti iš šios įstaigos. Kontrolės ir praleidimo punkto apsaugos prižiūrėtojas nuteistojo pateiktą leidimo kontrolinį taloną padeda į leidimams skirtą vietą. Nuteistasis, sugrįžęs į įstaigą, kontrolės ir praleidimo punkto apsaugos prižiūrėtojui pateikia leidimą ir gauna leidimo kontrolinį taloną. Kontrolės ir praleidimo punkto apsaugos prižiūrėtojas pateiktą leidimą įdeda į lentyną su skyreliais, kuriuose saugomi leidimai ir leidimų kontroliniai talonai. Sugrįžus į įstaigą nuteistajam, kuriam suteikta teisė išvykti be sargybos ar be palydos, kontrolės ir praleidimo punkto apsaugos prižiūrėtojas nuteistųjų išvedimo į darbą paskyroje ar už pataisos įstaigos ribų besimokančių nuteistųjų sąraše įrašo jo sugrįžimo laiką (valandas ir minutes).
VI. Paleidžiamų asmenų identifikavimo ir išvedimo iš pataisos įstaigų tvarka
30. Asmenys iš pataisos įstaigų paleidžiami tik Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso nustatytais pagrindais.
31. Kiekvienas nuteistasis, kuriam iki laisvės atėmimo bausmės pabaigos liko ne daugiau kaip vienas mėnuo arba, jeigu pataisos įstaigos administracija nusprendė teikti teismui lygtinai atleisti nuteistąjį nuo laisvės atėmimo bausmės prieš terminą ar neatliktą laisvės atėmimo bausmės dalį pakeisti švelnesne bausme arba lygtinai paleisti nuteistąjį iš pataisos įstaigos, privalo būti administracijos darbuotojo, paskirto pataisos įstaigos direktoriaus įsakymu, patikrintas pagal suimto asmens anketos 16 punkto pastraipos „Tatuiravimo ir odos ypatumai“ aprašymus. Atlikęs nuteistojo tatuiruočių, apgamų, kitų odos paviršiaus ypatumų ir turėtų traumų pėdsakų patikrinimą, administracijos darbuotojas suimto asmens anketoje įrašo savo tarnybinių pareigų pavadinimą, vardą, pavardę, patikrinimo datą ir pasirašo.
32. Nuteistajam, paleidžiamam iš pataisos įstaigos, išduodamas nustatyto pavyzdžio paleidimo pažymėjimas.
33. Pataisos įstaigos įskaitos tarnybos darbuotojas su atitinkamai įformintu paleidimo pažymėjimu ir paleidžiamo nuteistojo asmens byla atvyksta į pataisos įstaigos budėtojų dalį. Būrio viršininkas, jeigu jis tuo metu dirba, pristato jo žinioje esantį paleidžiamą nuteistąjį į budėtojų dalį. Jeigu būrio viršininkas tuo metu nedirba, paleidžiamą nuteistąjį į budėtojų dalį pristato įstaigos direktoriaus budintysis padėjėjas. Šis pareigūnas kartu su įskaitos tarnybos darbuotoju nustato paleidžiamo asmens tapatybę, pastarąjį apklausdami pagal biografinius ir teisminius duomenis. Paleidžiamojo atsakymus įstaigos direktoriaus budintysis padėjėjas kartu su įskaitos tarnybos darbuotoju sutikrina su paleidžiamo asmens bylos pirmojoje dalyje esančiais dokumentais (sulaikymo protokolu, suimto asmens anketa, nuosprendžiais, nutartimis, pažymėjimu su teistumų ir paleidimų iš pataisos įstaigų įrašais). Taip pat atkreipia dėmesį į paleidžiamo asmens anketoje esančius asmens žymių aprašymus, lygina ant paleidžiamojo kūno matomas ir jo asmens anketoje aprašytas tatuiruotes, apgamus, kitus odos paviršiaus ypatumus ir turėtų traumų pėdsakus. Paleidžiamasis vizualiai identifikuojamas pagal visas fotonuotraukas, esančias jo asmens byloje. Po to įstaigos direktoriaus budintysis padėjėjas kartu su įskaitos tarnybos darbuotoju veda paleidžiamą asmenį prie kompiuterinės asmens identifikavimo pagal pirštų atspaudus sistemos (jeigu tokia yra pataisos įstaigoje), skirtos patikrinti asmens tapatumą pagal paleidžiamo asmens unikalius pirštų atspaudų požymius, ir jį identifikuoja. Pataisos įstaigos direktoriaus budintysis padėjėjas asmeniškai įsitikina, ar fotonuotrauka, įklijuota paleidimo pažymėjime, yra patvirtinta pataisos įstaigos herbiniu antspaudu, ar pažymėjimas yra pasirašytas įstaigos direktoriaus ir įskaitos tarnybos viršininko arba juos pavaduojančių darbuotojų. Paleidimo pažymėjimas išduodamas paleidžiamam asmeniui, jam pasirašius šio pažymėjimo nuoraše. Įstaigos direktoriaus budintysis padėjėjas kartu su įskaitos tarnybos darbuotoju, vizualiai sutikrinę paleidžiamojo parašą ant paleidimo pažymėjimo su jo parašu, esančiu ant asmens bylos dokumentų (asmens anketos, nutarimų dėl nuobaudų, paskatinimų skyrimo, rašytinių prašymų ir pasiaiškinimų), palydi paleidžiamąjį į kontrolės ir praleidimo punktą.
34. Kontrolės ir praleidimo punkto apsaugos prižiūrėtojas, dalyvaujant pataisos įstaigos direktoriaus budinčiajam padėjėjui ir įskaitos tarnybos darbuotojui, paima iš jų paleidimo pažymėjimą ir pagal jame įklijuotą fotonuotrauką vizualiai nustato paleidžiamo asmens tapatybę bei apklausia jį pagal paleidimo pažymėjime įrašytus biografinius, teisminius ir kitus duomenis. Jeigu nekyla jokių įtarimų, kontrolės ir praleidimo punkto apsaugos prižiūrėtojas išleidžia paleidžiamą asmenį už pataisos įstaigos apsaugos perimetro.
35. Įskaitos tarnybos darbuotojas paleistą asmenį palydi į pataisos įstaigos administracinį pastatą, kuriame paleistajam įteikiami likę asmens byloje jam priklausantys dokumentai. Gavęs dokumentus, paleistasis pasirašo asmens bylos antrosios dalies viršelio vidinėje pusėje.
VII. Transporto ir krovinių apžiūros bei transporto priemonių įvažiavimo (išvažiavimo) į pataisos įstaigas (Iš Jų) tvarka
37. Transporto prižiūrėtojas kontrolės ir praleidimo punkte iš įvažiuojančio (išvažiuojančio) į pataisos įstaigą (iš jos) transporto priemonės vairuotojo pareikalauja parengti transporto priemonę patikrinimui: išjungti variklį, išlipti iš kabinos, atidaryti variklio gaubtą ir visas duris, pateikti krovinio dokumentus ir su savimi turimus daiktus.
38. Transporto apžiūra atliekama su tarnybiniu šunimi. Prižiūrėtojas – kinologas apžiūri krovinį, kėbulą, po kėbulu esančias degalų ir kitas talpas, važiuoklę ir apie apžiūros rezultatus informuoja kontrolės ir praleidimo punkto prižiūrėtoją. Po to atlieka transporto priemonės kabinos ir variklio apžiūrą.
39. Kontrolės ir praleidimo punkto prižiūrėtojas, atlikęs transporto priemonės ir vežamo krovinio apžiūrą, taip pat patikrinęs vairuotojo daiktus (prireikus apžiūrėjęs ir patį vairuotoją) ir įsitikinęs dokumentų įforminimo teisingumu, leidžia transporto priemonei įvažiuoti (išvažiuoti) į pataisos įstaigos teritoriją (iš jos).
40. Krovinius iš pataisos įstaigos galima išvežti (išnešti nešulius) tik pateikus prekinį važtaraštį.
VIII. Asmenų, įeinančių (išeinančių) į pataisos įstaigas (Iš Jų), apžiūra ir daiktų patikrinimo tvarka
42. Leidimų režimą pataisos įstaigose ir kituose objektuose, kur dirba nuteistieji, nustato ir užtikrina šių įstaigų administracija.
43. Asmenys, įeinantys į pataisos įstaigų ir kitų objektų, kuriuose dirba nuteistieji, teritorijas, negali įsinešti ryšulių, rankinių ir kitų panašių nešulių. Minėti nešuliai atiduodami saugoti į tam specialiai įrengtas patalpas. Bendrojo lavinimo ir specialiųjų profesinių mokyklų mokytojams ir dėstytojams leidžiama įsinešti į pataisos įstaigos teritoriją tik mokymo priemones, reikalingas užsiėmimams.
44. Pataisos įstaigų apsaugos ir priežiūros bei vidaus tyrimų tarnybų pareigūnai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 115 straipsnio 2 dalimi, esant būtinybei, turi teisę atlikti asmenų, įeinančių (išeinančių) į pataisos įstaigas ir kitus objektus (iš jų), kur dirba nuteistieji, apžiūrą ir privalo patikrinti šių asmenų daiktus. Respublikos Prezidento, Lietuvos Respublikos Seimo ar Vyriausybės narių, teisėjų, advokatų, prokurorų bei kitų, pataisos įstaigų veiklos kontrolę atliekančių pareigūnų, dvasininkų apžiūra ir daiktų patikrinimas neatliekamas.
45. Asmenų apžiūrą ir jų daiktų patikrinimą atlieka ne mažiau kaip du pareigūnai, dalyvaujant daiktų savininkui. Pradedant asmens apžiūrą, jam pasiūloma pateikti daiktus, dirbinius ir medžiagas, nurodytas Bausmių vykdymo kodekso 1 priede, kurias turėti laisvės atėmimo bausmę atliekantiems asmenims draudžiama. Asmuo apžiūrimas ir jo daiktai tikrinami apsaugos ir priežiūros tarnybos kontrolės ir praleidimo punkto arba kitose patalpose. Asmens apžiūrą atlieka tos pačios lyties pareigūnai kaip ir tikrinamieji. Draudžiama vienoje patalpoje tuo pat metu atlikti kelių asmenų apžiūrą ir jų daiktų patikrinimą.
Įėjimo į pataisos įstaigas
ir išėjimo iš jų taisyklių
1 priedas
(Darbuotojo, kuris nėra statutinis pareigūnas, nuolatinio leidimo
įeiti į pataisos įstaigą formos pavyzdys)
________________________________________________________________________________
(įstaigos pavadinimas)
NUOLATINIS LEIDIMAS Nr. ________
Vardas__________________________________________
Pavardė_________________________________________
Asmens kodas____________________________________
Pareigos_________________________________________
Galioja iki 200 ___ m. ____________________________ d A. V.
Direktorius ___________________ __________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
______________
Priedo pakeitimai:
Nr. 1R-218, 2005-07-08, Žin., 2005, Nr. 85-3172 (2005-07-14), i. k. 1052270ISAK001R-218
Įėjimo į pataisos įstaigas
ir išėjimo iš jų taisyklių
2 priedas
(Vienkartinio leidimo įeiti į pataisos įstaigą formos pavyzdys)
____________________________ ____________________________
(pataisos įstaigos pavadinimas) (pataisos įstaigos pavadinimas)
VIENKARTINIO LEIDIMO Nr.___ ŠAKNELĖ
Piliečiui ________________________________ Kur____________________________________ Pas ką _________________________________ Nuo 200 __ m. ________ __ d. ___ val. __ min. iki _________________ val. ___________ min. Galioja pateikus _________________________ (asmens tapatybę patvirtinančio dokumento pavadinimas, _______________________________________ serija, numeris)
____________ _____________ ___________ (pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė) |
VIENKARTINIS LEIDIMAS Nr._____
Piliečiui ________________________________ Kur____________________________________ Pas ką _________________________________ Nuo 200 __ m. ________ __ d. ___ val. __ min. iki _________________ val. ___________ min. Galioja pateikus _________________________ (asmens tapatybę patvirtinančio dokumento pavadinimas, _______________________________________ serija, numeris)
____________ _____________ ___________ (pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
A. V. |
______________
Priedo pakeitimai:
Nr. 1R-218, 2005-07-08, Žin., 2005, Nr. 85-3172 (2005-07-14), i. k. 1052270ISAK001R-218
Įėjimo į pataisos įstaigas ir išėjimo iš jų taisyklių
3 priedas
(Nuteistojo, kuriam suteikta teisė išvykti be sargybos (be palydos), išėjimo (įėjimo) iš pataisos įstaigos (į ją) leidimo formos pavyzdys)
(Leidimo viršelio 1-oji pusė)
________________________________________________________________________________
(įstaigos pavadinimas)
NUTEISTOJO LEIDIMAS Nr. ______
(Leidimo viršelio 2-oji pusė)
Vardas_____________________________________
Pavardė ____________________________________
Darbo vieta _________________________________
Kuo dirba___________________________________
Vaikščiojimo maršrutas _______________________
A. V.
Buvimo laikas: nuo ______________ val.
iki ______________ val.
Leidimas išduotas 200 ___ m. __________________ ____ d.
Leidimas galioja iki 200 ___ m. _________________ ____ d.
Direktorius _____________________ ______________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
Leidimas pratęstas iki 200 ___ m. _____________ ____ d.
Direktorius _____________________ ______________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
A. V.
3 priedo
tęsinys
(Leidimo apatinio viršelio vidinė pusė)
Naudojimosi leidimu taisyklės:
1. Leidimas galioja tiktai nustatyto vaikščiojimo maršruto ribose.
2. Už leidimo perdavimą kitam nuteistajam, vaikščiojimo maršruto nesilaikymą, nesugrįžimą į įstaigą ar neatvykimą į šios įstaigos kontrolės ir praleidimo punktą leidime nurodytu laiku nuteistasis traukiamas drausminėn arba baudžiamojon atsakomybėn.
Naudojimosi leidimu tvarka man išaiškinta:
______________________________
(nuteistojo parašas)
______________________________
(vardas ir pavardė)
200 _ – __ -__
PASTABA. Pasikeitus darbo vietai arba vaikščiojimo maršrutui, leidimas turi būti pakeistas.
______________
Priedo pakeitimai:
Nr. 1R-218, 2005-07-08, Žin., 2005, Nr. 85-3172 (2005-07-14), i. k. 1052270ISAK001R-218
Įėjimo į pataisos įstaigas
ir išėjimo iš jų taisyklių
4 priedas
(Vienkartinio leidimo įvažiuoti su transporto priemone į pataisos įstaigą formos pavyzdys)
____________________________ ____________________________
(įstaigos pavadinimas) (įstaigos pavadinimas)
VIENKARTINIO LEIDIMO Nr.___ ŠAKNELĖ
Piliečiui ________________________________ Su transporto priemone____________________ (pavadinimas, valst. numeris) Kur____________________________________ Pas ką _________________________________ Nuo 200 __ m. ________ __ d. ___ val. __ min. iki _________________ val. ___________ min. Galioja pateikus _________________________ (asmens tapatybę patvirtinančio dokumento pavadinimas, _______________________________________ serija, numeris)
____________ _____________ ___________ (pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė) |
VIENKARTINIS LEIDIMAS Nr._____
Piliečiui ________________________________ Su transporto priemone____________________ (pavadinimas, valst. numeris) Kur____________________________________ Pas ką _________________________________ Nuo 200 __ m. ________ __ d. ___ val. __ min. iki _________________ val. ___________ min. Galioja pateikus _________________________ (asmens tapatybę patvirtinančio dokumento pavadinimas, _______________________________________ serija, numeris)
____________ _____________ ___________ (pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
A. V. |
______________
Priedo pakeitimai:
Nr. 1R-218, 2005-07-08, Žin., 2005, Nr. 85-3172 (2005-07-14), i. k. 1052270ISAK001R-218
Įėjimo į pataisos įstaigas ir išėjimo iš jų taisyklių
5 priedas
(Nuteistojo, kuriam suteikta teisė išvykti be sargybos (be palydos), leidimo kontrolinio talono formos pavyzdys)
(Talono 1 – oji pusė)
KONTROLINIS TALONAS Nr.________
Nuteistojo leidimo Nr. ___________
Vardas ________________________________________
Pavardė _______________________________________
Gimimo data ___________________________________
BK straipsnis ___________________________________
Bausmės laikas _________________________________
Bausmės pradžia ________________________________
Bausmės pabaiga ________________________________
Kuo dirba ______________________________________
Būrio Nr._______________________________________
Vaikščiojimo maršrutas ___________________________
___________________________________________________
Buvimo laikas: nuo ____________ val.
iki ____________ val.
Leidimas išduotas 200_ m. __________ ___ d.
Direktorius _____________________ ______________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
A. V.
(Talono 2 – oji pusė)
Leidimas pratęstas iki 200_ m. __________ ___ d.
Direktorius _____________________ ______________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
A. V.
Leidimas pratęstas iki 200_ m. __________ ___ d.
Direktorius _____________________ ______________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
A. V.
PASTABOS:
1. Kontrolinis talonas saugomas kontrolės ir praleidimo punkte.
2. Pasikeitus darbo vietai ar vaikščiojimo maršrutui, leidimo kontrolinis talonas turi būti pakeistas.
______________
Priedo pakeitimai:
Nr. 1R-218, 2005-07-08, Žin., 2005, Nr. 85-3172 (2005-07-14), i. k. 1052270ISAK001R-218
Įėjimo į pataisos įstaigas
ir išėjimo iš jų taisyklių
6 priedas
________________________________________________________________________________
(įstaigos pavadinimas)
NUTEISTŲJŲ, KURIEMS SUTEIKTA TEISĖ IŠVYKTI BE SARGYBOS AR BE PALYDOS, IŠVEDIMO Į DARBĄ PASKYRA
200__ – ____ – ____ Nr.____
__________________
(vietovė)
Eil. Nr. |
Vardas ir pavardė |
Pareigos |
Vaikščiojimo maršrutas |
Laikas |
Išėjimo laikas |
Administracijos atstovo vardas ir pavardė, parašas |
Papildomas laikas |
Sugrįžimo laikas |
Priežiūros pareigūno parašas |
||
nuo |
iki |
nuo |
iki |
||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
___________________________ ______________________ __________________________
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
______________
Priedo pakeitimai:
Nr. 1R-218, 2005-07-08, Žin., 2005, Nr. 85-3172 (2005-07-14), i. k. 1052270ISAK001R-218
Įėjimo į pataisos įstaigas
ir išėjimo iš jų taisyklių
7 priedas
________________________________________________________________________________
(įstaigos pavadinimas)
ĮVAŽIUOJANČIO (IŠVAŽIUOJANČIO) Į ĮSTAIGĄ (IŠ JOS) TRANSPORTO APSKAITOS ŽURNALAS
Data |
Transporto priemonės rūšis |
Transporto priemonės valstybinis numeris |
Įvažiavimo laikas |
Išvažiavimo laikas |
Vairuotojo vardas ir pavardė |
Priežiūros pareigūno parašas |
Pastabos |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
___________________________ ______________________ __________________________
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
PASTABA. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.
______________
Priedo pakeitimai:
Nr. 1R-218, 2005-07-08, Žin., 2005, Nr. 85-3172 (2005-07-14), i. k. 1052270ISAK001R-218
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, Įsakymas
Nr. 1R-218, 2005-07-08, Žin., 2005, Nr. 85-3172 (2005-07-14), i. k. 1052270ISAK001R-218
Dėl Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2003 m. balandžio 23 d. įsakymo Nr. 122 "Dėl Įėjimo į pataisos įstaigas ir išėjimo iš jų tvarkos patvirtinimo" pakeitimo ir kai kurių Lietuvos Respublikos teisingumo ministro įsakymų pripažinimo netekusiais galios