Suvestinė redakcija nuo 2011-03-25 iki 2014-03-28

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2010-03-25, i. k. 2010-00348

 

ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL MOKINIO KREPŠELIO LĖŠŲ PASKIRSTYMO IR NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2010 m. kovo 25 d. Nr. T-93

Šiauliai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2008, Nr. 113-4290) 16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo (Žin., 1991, Nr. 23-593; 2004, Nr. 103-3755) 60 straipsnio 1 dalies 6 punktu ir 69 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. gruodžio 14 d. nutarimo Nr. 1520 „Dėl Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 106-3810; 2009, Nr. 158-7134) 9 ir 10 punktais, Šiaulių miesto savivaldybės taryba nusprendžia:

1.    Patvirtinti Mokinio krepšelio lėšų paskirstymo ir naudojimo tvarkos aprašą (pridedama).

2.    Pripažinti netekusiais galios Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2009 m. vasario 26 d. sprendimo Nr. T-44 „Dėl mokinio krepšelio lėšų perskirstymo tarp mokyklų“ 1, 2 ir 3 punktus.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                Genadijus Mikšys


 

PATVIRTINTA

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos

2010 m. kovo 25 d. sprendimu Nr. T-93

(Šiaulių miesto savivaldybės tarybos

2011 m. kovo 24 d. sprendimo Nr. T-78 redakcija)

 

MOKINIO KREPŠELIO LĖŠŲ PASKIRSTYMO IR NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mokinio krepšelio lėšų paskirstymo ir naudojimo tvarkos aprašas (toliau - Aprašas) nustato Šiaulių miesto savivaldybės mokinio krepšelio lėšų dalies, kurią Šiaulių miesto savivaldybė (toliau - Savivaldybė) gali naudoti savo nustatyta tvarka, paskirstymo principus ir naudojimo tvarką. Aprašas taikomas Šiaulių miesto savivaldybės ir nevalstybinėms bendrojo lavinimo mokykloms ir ikimokyklinėms įstaigoms (toliau - mokyklos), Pedagoginei psichologinei tarnybai, neformaliojo švietimo įstaigoms.

 

II. MOKINIO KREPŠELIO LĖŠŲ PASKIRSTYMAS IR NAUDOJIMAS

 

2. Savivaldybės skirstomos mokinio krepšelio dalies lėšos skiriamos:

2.1. pedagoginei psichologinei pagalbai organizuoti;

2.2. brandos egzaminams organizuoti ir vykdyti;

2.3. bendrąjį lavinimą teikiančių mokyklų išorės vertinimui organizuoti;

2.4. profesinės linkmės moduliams mokyklose, vykdančiose neformaliojo vaikų švietimo programas, finansuoti;

2.5. neformaliajam švietimui, papildančiam bendrąsias pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas;

2.6. pedagoginių darbuotojų tarifinių atlygių koeficientų skirtumams išlyginti;

2.7. bendrojo lavinimo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumui užtikrinti, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo formų įvairovei įgyvendinti, finansuoti mažiau pasirenkamų užsienio kalbų (prancūzų, vokiečių ir kitų) mokymuisi mobiliosiose grupėse, mažesnėse už numatytąsias švietimo ir mokslo ministro tvirtinamuose bendruosiuose pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų ugdymo planuose.

3. Pedagoginė psichologinė tarnyba gautas mokinio krepšelio lėšas naudoja darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms.

4. Lėšos brandos egzaminams organizuoti ir vykdyti paskirstomos Savivaldybės administracijos direktoriaus nustatyta tvarka, pasibaigus brandos egzaminų pagrindinei ir pakartotinei sesijai, bet ne vėliau kaip iki lapkričio 1 dienos, ir naudojamos mokėti už pagrindinės ir pakartotinės sesijos valstybinių ir mokyklinių brandos egzaminų vykdymą, valstybinių ir mokyklinių brandos egzaminų kandidatų darbų vertinimą ir apeliacijų nagrinėjimą.

5. Bendrojo lavinimo mokyklų išorės vertinimui, jei tais kalendoriniais metais vertinimas atliekamas, lėsos naudojamos pagal Savivaldybės administracijos direktoriaus pasirašytą dvišalę sutartį su mokyklų veiklos kokybės išorės vertintojais.

6. Lėšos profesinės linkmės moduliams finansuoti paskirstomos mokykloms, vykdančioms profesinės linkmės modulio programas pagal švietimo ir mokslo ministro patvirtintą Profesinės linkmės ugdymo modulio aprašą, atsižvelgiant į atitinkamas programas pasirinkusių vaikų skaičių.

7. Neformaliajam švietimui, papildančiam bendrąsias pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, lėšos paskirstomos ir naudojamos vadovaujantis kita Savivaldybės tarybos nustatyta tvarka.

8. Pedagoginių darbuotojų tarifinių atlygių koeficientų skirtumams išlyginti lėšos skiriamos bendrojo lavinimo mokykloms, kurių pedagoginių darbuotojų tarifinių atlygių koeficientų vidurkis yra didesnis nei nustatyta Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikoje (toliau - MK metodika). Lėšas mokyklos naudoja darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms. Mokykloms lėšos paskirstomos atsižvelgiant į mokyklos vidutinio pedagogų tarifinio atlygio koeficiento ir MK metodikoje nurodyto vidutinio sąlyginio pedagogų tarifinio atlygio koeficiento skirtumą bei mokyklos sutartinių mokinių skaičių.

9. Lėšos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumui užtikrinti bei ugdymo formų įvairovei įgyvendinti proporcingai paskirstomos mokykloms, vykdančioms ikimokyklinio ugdymo programas, ir ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, įvertinus lėšų poreikį pedagoginei psichologinei pagalbai organizuoti Pedagoginėje psichologinėje tarnyboje ir bendrojo lavinimo mokyklų priešmokyklinio ugdymo pedagoginių darbuotojų tarifinių atlygių koeficientų skirtumams išlyginti.

10. Bendrojo lavinimo ir priešmokyklinio ugdymo paslaugų prieinamumui didinti lėšos skiriamos toms bendrojo lavinimo mokykloms, kurioms nepakanka mokinio krepšelio lėšų darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms ir kurios:

10.1. įgyvendina arba einamaisiais metais pradės įgyvendinti priemones dėl bendrojo lavinimo mokyklų tinklo pertvarkos;

10.2. organizuoja mažiau pasirenkamų užsienio kalbų (prancūzų, vokiečių ir kitų) mokymąsi mobiliosiose grupėse, mažesnėse už numatytąsias švietimo ir mokslo ministro tvirtinamuose bendruosiuose pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų ugdymo planuose.

11. Šio Aprašo 2.1, 2.4, 2.6 ir 2.7 punktuose nurodytoms mokymo reikmėms tenkinti lėšas mokykloms pagal Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus pateiktus duomenis paskirsto Savivaldybės administracijos Finansų skyrius.

12. Nepanaudotos lėšos šio Aprašo 2.1-2.6 punktuose nurodytoms mokymo reikmėms tenkinti paskirstomos bendrojo lavinimo mokykloms pagal šio Aprašo 10 punkte nurodytus principus bendrojo lavinimo ir priešmokyklinio ugdymo paslaugų prieinamumui didinti.

 

III. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

13. Mokinio krepšelio lėšos naudojamos laikantis teisės aktų, reglamentuojančių Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų sudarymą ir vykdymą, ir atsižvelgiant į švietimo ir mokslo ministro patvirtintas Mokinio krepšelio lėšų naudojimo atitinkamoms mokymo reikmėms tenkinti rekomendacijas. Už tikslingą ir racionalų lėšų naudojimą atsako švietimo įstaigos vadovas.

__________________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Šiaulių miesto savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T-78, 2011-03-24, paskelbta TAR 2011-03-24, i. k. 2011-00374

Dėl Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2010 m. kovo 25 d. sprendimo Nr. T-93 „Dėl Mokinio krepšelio lėšų paskirstymo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo