Suvestinė redakcija nuo 2015-01-01 iki 2015-09-29
Sprendimas paskelbtas: TAR 2013-09-27, i. k. 2013-02690
ŠILALĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL ŠILALĖS RAJONO SOCIALINIŲ PASLAUGŲ NAMŲ SOCIALINIŲ PASLAUGŲ TEIKIMO IR JŲ KAINŲ TVIRTINIMO
2013 m. rugsėjo 27 d. Nr. T1-245
Šilalė
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55- 1049; 2008, Nr. 113-4290) 16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo (Žin., 2006, Nr. 17-589) 13 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-93 patvirtintu Socialinių paslaugų katalogu (Žin., 2006, Nr. 43-1570), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. spalio 10 d. nutarimu Nr. 978 patvirtinta Socialinių paslaugų finansavimo ir lėšų apskaičiavimo metodika (Žin., 2006, Nr. 110-4163), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. birželio 14 d. nutarimu Nr. 583 patvirtintu Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu (Žin., 2006, Nr. 68- 2510) bei Šilalės rajono savivaldybės tarybos 2012 m. lapkričio 29 d. sprendimu Nr. Tl-298 patvirtinta Šilalės rajono savivaldybės socialinės paramos programa, Šilalės rajono savivaldybės taryba nusprendžia:
1. Patvirtinti pridedamus:
1.3. Socialinės globos paslaugų teikimo Šilalės rajono socialinių paslaugų namuose ir asmens namuose tvarkos aprašą;
2. Pripažinti netekusiais galios Šilalės rajono savivaldybės tarybos 2008 m. gruodžio 23 d. sprendimą Nr. T1-462 „Dėl biudžetinės įstaigos Šilalės rajono socialinių paslaugų centro socialinių paslaugų teikimo ir jų kainų tvirtinimo“ ir Šilalės rajono savivaldybės tarybos 2010 m. liepos 22 d. sprendimą Nr. Tl-190 „Dėl Šilalės rajono savivaldybės tarybos 2008 m. gruodžio 23 d. sprendimu Nr. T1-462 „Dėl biudžetinės įstaigos Šilalės rajono socialinių paslaugų centro socialinių paslaugų teikimo ir kainų tvirtinimo“ patvirtinto biudžetinės įstaigos Šilalės rajono socialinių paslaugų centro pagalbos į namus teikimo tvarkos aprašo pakeitimo“.
3. Apie priimtą sprendimą skelbti vietinėje spaudoje, o visą sprendimą – savivaldybės interneto tinklalapyje www.silale.lt.
Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Šilalės rajono savivaldybės tarybos
2013 m. rugsėjo 27 d.
sprendimu Nr. Tl-245
ŠILALĖS RAJONO SOCIALINIŲ PASLAUGŲ NAMŲ PAGALBOS Į NAMUS PASLAUGŲ TEIKIMO TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Šis tvarkos aprašas reglamentuoja Šilalės rajono socialinių paslaugų namų (toliau - Socialinių paslaugų namai) teikiamų pagalbos į namus paslaugų skyrimo, organizavimo ir mokėjimo tvarką bei lėšų apskaitą ir kontrolę.
3. Pagrindinės šio tvarkos aprašo sąvokos:
Pagalba į namus – asmens namuose gaunamos paslaugos, padedančios asmeniui (šeimai) tvarkytis buityje bei dalyvauti visuomenės gyvenime.
Vidutinių ar didelių specialiųjų poreikių lygis – vidutiniškai ribota veikla ir dalyvavimo visuomenėje galimybės, didelė ar vidutinė specialiosios pagalbos priemonių apimtis arba nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis.
Socialinių paslaugų poreikio nustatymas – socialinių paslaugų poreikis nustatomas, siekiant išsiaiškinti, kokie yra asmens (šeimos) poreikiai ir kokios socialinės paslaugos yra reikalingos, kad šie poreikiai būtų patenkinti, bei skatintų aktyvią asmenų savipagalbą bei stiprintų gebėjimus patiems sprendžiant iškylančias problemas.
II. PAGALBOS Į NAMUS PASLAUGŲ SKYRIMAS, ORGANIZAVIMAS
5. Pagalbos į namus paslaugos teikiamos asmenims, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis bei pagalbos į namus poreikis:
5.1. vieniems gyvenantiems pensinio amžiaus asmenims, kuriems nustatytas didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis;
5.3. vieniems gyvenantiems tėvams, kai vienam iš tėvų nustatytas didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis, o jų vaikai gyvena toliau nei 3 km, ir kurie negali tėvais pasirūpinti dėl užimtumo, negalios, išvykimo į užsienį, ar įrašymo į socialinės rizikos asmenų ar šeimų sąrašą;
6. Socialinės paramos skyrius Socialinių paslaugų namams pateikia:
6.2. užpildytos prašymo-paraiškos socialinėms paslaugoms gauti formos (SP-8 forma patvirtinta Socialinės apsaugos ir darbo ministro) kopiją;
6.3. užpildytą duomenų apie šeimos sudėtį, šeimos narių veiklos pobūdį ir jų socialinę padėtį formą (SP-1, SP-2 formos, patvirtintos Socialinės apsaugos ir darbo ministro);
7. Pagalbos į namus teikimą organizuoja Socialinių paslaugų namų direktoriaus paskirtas socialinis darbuotojas.
8. Socialinių paslaugų namai, gavę aukščiau išvardintus dokumentus, sudaro paslaugų gavėjo bylą, kuri yra saugoma Socialinių paslaugų namuose.
10. Esant sprendimui skirti pagalbos į namus paslaugas, tačiau tuo metu įstaigai negalint teikti paslaugų, asmuo pagal sprendimo gavimo datą įrašomas į Socialinių paslaugų namuose esančią eilę paslaugoms gauti. Už jos sudarymą atsakingas Socialinių paslaugų namų direktoriaus paskirtas socialinis darbuotojas.
11. Su paslaugos gavėju dėl paslaugų gavimo, laiko ir dažnumo pasirašoma nustatytos formos sutartis (sutarties forma tvirtinama Socialinių paslaugų namų direktoriaus įsakymu).
12. Sutartį pasirašo pagalbos į namus paslaugų gavėjas. Jeigu jis nepajėgus pasirašyti, tuomet pasirašo Socialinių paslaugų namų socialinis darbuotojas, atsakingas už paslaugų organizavimą, arba socialinio darbuotojo padėjėjas. Jų parašą tvirtina Socialinių paslaugų namų direktorius.
13. Pagalbos į namus paslaugų sudėtis asmeniui skiriama atsižvelgiant į jo poreikius ir turi susidėti iš ne mažiau kaip 3 paslaugų, ir trukti nuo 2 val. iki 10 val. per savaitę. Vieno apsilankymo trukmė - ne mažiau kaip 2 val.
14. Pasikeitus Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytai minimaliai mėnesinei algai (MMA), valstybės remiamų pajamų dydžiui (VRP), kitiems mokėjimą už socialines paslaugas reglamentuojantiems norminiams aktams ar asmens pajamoms, Socialinės paramos skyrius perskaičiuoja mokesčius bei parengia sutarties dėl mokėjimo už socialines paslaugas papildymą.
15. Socialinių paslaugų namai raštu kreipiasi į Socialinės paramos skyrių dėl asmens, kuriam reikalinga perskaičiuoti mokestį už paslaugas, informacijos apie pajamas, gaunamų per skyrių ir Sodrą, pateikimo.
III. MOKĖJIMAS UŽ PAGALBOS Į NAMUS PASLAUGAS
17. Asmuo už pagalbos į namus paslaugas moka pagal Šilalės rajono savivaldybės tarybos patvirtintą įkainį.
19. Jei asmeniui pagal turimas pajamas už pagalbos į namus paslaugas mokėti nepriklauso arba priklauso mokėti tik Savivaldybės tarybos patvirtintą procentą nuo Vyriausybės nustatyto minimalaus valandinio atlygio, visą kainą arba skirtumą tarp asmens sumokėtos sumos ir patvirtintos kainos lėšos dengiamos iš Socialinių paslaugų namų tam tikslui skirtų asignavimų.
20. Asmeniui (šeimai), teisės aktų nustatyta tvarka gaunančiam socialinę pašalpą, arba asmeniui (šeimai), kurio pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mažesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį, pagalbos į namus paslaugos teikiamos nemokamai.
21. Asmens (šeimos) finansinės galimybės nevertinamos, kai asmuo (šeima) sutinka mokėti visą socialinių paslaugų kainą.
22. Atskaičius nustatytą asmens (šeimos) mokėjimo už pagalbos į namus paslaugų dalį, asmens (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mėnesio pajamos negali likti mažesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį.
23. Asmens pajamos skaičiuojamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintu Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu.
24. Socialinių paslaugų gavėjas arba jo artimieji už suteiktas socialines paslaugas sutartyje nustatytą mokestį sumoka Socialinių paslaugų namuose iki kito mėnesio 25 dienos.
25. Kai socialinių paslaugų gavėjas arba jo artimieji nepajėgia susimokėti patys, sumoka paslaugas teikiantis socialinio darbuotojo padėjėjas, kas mėnesį iki kito mėnesio 25 d. paimdamas iš paslaugų gavėjo sutartyje nustatytą pinigų sumą ir išduodamas pinigų paėmimo kvitą.
IV. PAGALBOS Į NAMUS PASLAUGŲ TEIKIMO NUTRAUKIMAS
27. Pagalbos į namus paslaugų teikimas sustabdomas ar nutraukiamas šiais atvejais:
28. Kai reikalinga pagalbos į namus paslaugų teikimą nutraukti, Socialinių paslaugų namai raštu kreipiasi į Socialinės paramos skyrių, nurodydami nutraukimo priežastis.
V. PAGALBOS Į NAMUS PASLAUGŲ APSKAITA IR KONTROLĖ
30. Kitiems Apraše nurodytiems asmenims ir nustatytais atvejais taikyti tarifą 0,08 Eur už vieną kilometrą, skaičiuojant nuo miesto riboženklių ir pridedant 5 kilometrus po miestą.
Punkto pakeitimai:
Nr. T1-254, 2014-10-30, paskelbta TAR 2014-11-10, i. k. 2014-16352
31. Socialinių paslaugų namų direktorius su darbuotoju, kuris teikia pagalbos į namus paslaugas, sudaro transporto panaudos sutartį, jeigu teikdamas pagalbos į namus paslaugas darbuotojas naudojasi nuosavu transportu.
32. Pagalbos į namus paslaugos apskaitomos nustatytos formos žurnale, ruošiamos mėnesinės ataskaitos.
33. Socialinių paslaugų namų socialinis darbuotojas, atsakingas už paslaugų organizavimą, užregistruoja socialinių paslaugų gavėjo pastabas bei pageidavimus ir vieną kartą per mėnesį pateikia juos Socialinių paslaugų namų direktoriui.
34. Socialinių paslaugų namų socialinis darbuotojas, atsakingas už paslaugų organizavimą, paruošia pagalbos į namus paslaugų metinę ataskaitą ir pateikia Socialinių paslaugų namų direktoriui.
35. Pagalbos į namus paslaugų apskaitos dokumentų formas tvirtina Socialinių paslaugų namų direktorius.
36. Jei pagalbos į namus paslaugos teikiamos netinkamai, paslaugų gavėjas Socialinių paslaugų namų darbą gali apskųsti Savivaldybės administracijos direktoriui.
37. Lėšų, skirtų pagalbos į namus paslaugoms, panaudojimą kontroliuoja Savivaldybės administracijos Centralizuotas vidaus audito skyrius, Savivaldybės kontrolierius, Finansų skyrius teisės aktų nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Šilalės rajono savivaldybės
tarybos 2013 m. rugsėjo 27 d.
sprendimu Nr. Tl-245
ŠILALĖS RAJONO SOCIALINIŲ PASLAUGŲ NAMŲ BENDRŲJŲ SOCIALINIŲ PASLAUGŲ TEIKIMO TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Šilalės rajono socialinių paslaugų namų bendrųjų socialinių paslaugų teikimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja bendrųjų socialinių paslaugų skyrimą, asmens (šeimos) finansinių galimybių vertinimą ir bendrųjų socialinių paslaugų teikimą Šilalės rajono socialinių paslaugų namuose.
2. Bendrosios socialinės paslaugos yra atskiros, be nuolatinės specialistų priežiūros teikiamos paslaugos.
3. Bendrųjų socialinių paslaugų teikimą Šilalės rajone administruoja Šilalės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius (toliau - Skyrius), o jas organizuoja ir teikia Šilalės rajono socialinių paslaugų namai (toliau - Socialinių paslaugų namai), vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais bei kitais norminiais teisės aktais.
4. Socialinių paslaugų namai kiekvienais metais savo biudžete planuoja lėšas teikiamų bendrųjų paslaugų išlaidoms padengti.
5. Socialinių paslaugų namuose teikiamos Šios bendrosios socialinės paslaugos:
5.7. asmens higienos priežiūros paslaugų organizavimas:
II. BENDRŲJŲ SOCIALINIŲ PASLAUGŲ SKYRIMAS IR FINANSINIŲ GALIMYBIŲ MOKĖTI UŽ PASLAUGAS NUSTATYMAS
6. Dėl bendrųjų socialinių paslaugų skyrimo asmuo (vienas iš suaugusiųjų šeimos narių) raštišku prašymu kreipiasi į Socialinių paslaugų namus, užpildydamas Prašymą-paraišką socialinėms paslaugoms gauti (forma SP-8) (toliau – prašymas).
7. Veikdami asmens (šeimos) ar visuomenės socialinio saugumo interesais, prašymą dėl bendrųjų socialinių paslaugų skyrimo asmeniui (šeimai) gali pateikti bendruomenės nariai ar kiti suinteresuoti asmenys, nurodę priežastį, dėl kurios asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas negali to padaryti pats.
8. Kreipiantis dėl informavimo ar konsultavimo paslaugų teikimo, raštiškas asmens prašymas nėra būtinas.
9. Dėl bendrųjų socialinių paslaugų skyrimo asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) turi pateikti šiuos dokumentus:
9.1. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę, leidimą laikinai gyventi Lietuvoje);
10. Pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą, Socialinių paslaugų namams paprašius, pateikia Skyrius iš Gyventojų registro duomenų bazės.
11. Socialinių paslaugų namai raštu kreipiasi į Skyrių dėl asmens pajamų, gaunamų per Skyrių ir Sodrą, pateikimo.
12. Nustatant asmens (šeimos) mokėjimo už bendrąsias socialines paslaugas konkretų dydį Socialinių paslaugų namų darbuotojas, kuriam priskirta ši funkcija, atlieka asmens (šeimos) finansinių galimybių vertinimą.
13. Asmens (šeimos) finansinės galimybės nevertinamos, kai asmuo (šeima) sutinka mokėti visą nustatytą bendrųjų socialinių paslaugų kainą.
III. INFORMAVIMO IR KONSULTAVIMO PASLAUGŲ TEIKIMAS
16. Informavimo paslauga – tai yra reikalingos informacijos apie socialinę pagalbą asmeniui (šeimai) suteikimas.
17. Konsultavimo paslauga – tai yra socialinio darbuotojo kartu su asmeniu (šeimos nariais) asmens (šeimos) probleminės situacijos analizė ir veiksmingų problemos sprendimo būdų paieška.
18. Informavimo ir konsultavimo paslaugos teikiamos šiems asmenims:
IV. TARPININKAVIMO IR ATSTOVAVIMO PASLAUGŲ TEIKIMAS
20. Tarpininkavimo ir atstovavimo paslaugos – tai yra pagalbos asmeniui suteikimas sprendžiant įvairias asmens (šeimos) problemas (teisines, sveikatos, ūkines, buitines, tvarkant dokumentus, mokant mokesčius, užrašant pas specialistus, organizuojant ūkinius darbus ir kt.), tarpininkaujant tarp asmens (šeimos) ir jo aplinkos (kitų institucijų, specialistų, asmenų).
21. Tarpininkavimo ir atstovavimo paslaugos teikiamos šiems asmenims:
V. MAITINIMO ORGANIZAVIMO PASLAUGŲ TEIKIMAS
23. Maitinimo organizavimo paslauga - tai pagalba asmenims (šeimoms), kurie dėl nepakankamo savarankiškumo ar nepakankamų pajamų nepajėgia maitintis savo namuose.
24. Maitinimo organizavimo paslauga teikiama 5 kartus per savaitę, vieną kartą per dieną Maitinimo organizavimo paslaugos teikimo terminą (trukmė) nustato Socialinių paslaugų namų darbuotojas konkrečiai kiekvienam asmeniui pagal poreikį.
25. Maitinimo organizavimo paslauga teikiama šiems asmenims:
VI. TRANSPORTO ORGANIZAVIMO PASLAUGOS TEIKIMAS
26. Transporto organizavimo paslauga yra bendroji socialinė paslauga, teikiama pagal poreikius asmenims, kurie dėl negalios, ligos ar senatvės turi judėjimo problemų ar dėl nepakankamų pajamų negali naudotis visuomeniniu ar individualiu transportu.
27. Transporto organizavimo paslauga teikiama šiems asmenims:
27.2. asmenims, kuriems nustatytas 0 iki 25 procentų darbingumas, didelių specialiųjų poreikių lygis ir lydintiems asmenims;
27.4. socialiai remtiniems asmenims, kurie dėl sunkios materialinės padėties negali naudotis bendruoju transportu (kurių pajamos vienam šeimos nariui mažesnės už valstybės remiamas pajamas);
27.8. Socialinių paslaugų namų lankytojus atvežti į Socialinių paslaugų namus ir parvežti juos į namus, kai skirtos dienos socialinės globos paslaugos;
27.9. asmenims, kuriems nustatytas 30 iki 55 procentų darbingumas, vidutinių ar nedidelių specialiųjų poreikio lygis ir lydintiems asmenims;
27.10. asmenims, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros ir pagalbos (pagalbos) poreikis;
27.11. asmenims, kuriems neįgalumas ar specialiųjų poreikių lygis nėra nustatytas, tačiau dėl sunkios ligos, sužalojimo ar senatvės negalios nepajėgūs patys vairuoti automobilį ar negali naudotis bendruoju transportu;
28. Transporto paslaugos teikiamos šiais atvejais:
29. Asmens (šeimos) finansinės galimybės nevertinamos, nes transporto paslaugos teikiamos nemokamai:
29.4. neįgaliųjų visuomeninėms organizacijoms iki 200 kilometrų per metus, o kitais atvejais, sumokėjus už kurą pagal pateiktą sąskaitą;
29.5. 27.1-27.5 ir 27.9-27.11 punktuose nurodytiems asmenims už rajono ribų, jei kartu vyksta 3 ir daugiau asmenų;
30. Kitiems Apraše nurodytiems asmenims ir nustatytais atvejais taikyti tarifą - 28 centus už vieną kilometrą, skaičiuojant nuo miesto riboženklių ir pridedant 5 kilometrus po miestą.
31. Socialinių paslaugų namai transporto paslaugų turi teisę neteikti asmenims, sergantiems infekcinėmis ir psichinėmis ligomis, chronišku alkoholizmu, narkomanams. Šiems asmenims transporto paslaugas gali teikti tik bendradarbiaudami su specializuotomis įstaigomis ir tarnybomis bei atsižvelgdami į jų rekomendacijas.
VII. SOCIOKULTŪRINIŲ PASLAUGŲ TEIKIMAS
32. Sociokultūrinės paslaugos yra laisvalaikio organizavimo paslaugos, teikiamos siekiant išvengti socialinių problemų (prevenciniais tikslais), mažinant socialinę atskirtį, aktyvinant bendruomenę ir sudarant galimybę asmenims (šeimoms) dalyvauti grupinio socialinio darbo užsiėmimuose, užsiimti mėgstama veikla.
33. Sociokultūrinės paslaugos teikiamos šiems asmenims:
VIII. ASMENS HIGIENOS IR PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ ORGANIZAVIMAS
34. Asmens higienos ir priežiūros paslaugų organizavimas – tai pagalba asmenims (Šeimoms), kurie dėl nepakankamų pajamų ar skurdo negali ir neturi galimybės pasirūpinti savo higiena. Ši socialinė paslauga apima dušo, skalbimo ir lyginimo paslaugas.
35. Asmens higienos ir priežiūros paslaugos teikiamos šiems asmenims:
IX. PSICHOLOGINĖ PAGALBA
37. Psichologinė pagalba – pagalbos suteikimas asmeniui (šeimai), atsidūrusiam krizinėje situacijoje.
X. KINEZITERAPIJOS PASLAUGA
XI. ATSISKAITYMAS IR KONTROLĖ
40. Už bendrųjų socialinių paslaugų teikimą asmenims (šeimoms) lėšos skiriamos iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų savivaldybės biudžetams ir iš savivaldybės biudžeto tam tikslui numatytų asignavimų.
41. Asmens pajamos vertinamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintu Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu.
42. Asmuo už Socialinių paslaugų namuose gautas bendrąsias socialines paslaugas nustatytą pajamų dalį tiesiogiai sumoka paslaugų teikėjui.
43. Socialinių paslaugų namai už suteiktas paslaugas lėšų skirtumą tarp asmens sumokėtos sumos ir nustatytos kainos dengia iš tam tikslui skirtų asignavimų.
44. Socialinių paslaugų namai kiekvieną mėnesį iki kito mėnesio 5 dienos Skyriui pateikia ataskaitą apie bendrųjų socialinių paslaugų gavėjus ir suteiktų paslaugų kiekį (kartus) kiekvienam asmeniui, nurodydami gavusio paslaugas asmens vardą, pavardę, asmens kodą, gyvenamąją vietą, sprendimo suteikti paslaugą numerį, datą, suteiktos paslaugos pavadinimą, suteikimo datą ir asmens įmokėtą sumą už paslaugą, duomenų suvedimui į Socialinės paramos informacinę sistemą (SPIS).
45. Asmenų prašymai dėl bendrųjų socialinių paslaugų teikimo ir kiti dokumentai saugomi Socialinių paslaugų namuose.
46. Socialinių paslaugų namai pildo asmens (šeimos) bendrųjų socialinių paslaugų gavimo registracijos kortelę, kurioje nurodoma asmens vardas, pavardė, gyvenamoji vieta, suteiktos paslaugos pavadinimas, suteikimo data, asmens įmokėta suma ir asmens, gavusio paslaugas, parašas.
47. Lėšų, skirtų bendrosioms paslaugoms, panaudojimą kontroliuoja Savivaldybės administracijos Centralizuotas vidaus audito skyrius, Savivaldybės kontrolierius, Finansų skyrius teisės aktų nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Šilalės rajono savivaldybės tarybos
2013 m. rugsėjo 27 d. sprendimu
Nr. T1-245
SOCIALINĖS GLOBOS PASLAUGŲ TEIKIMO ŠILALĖS RAJONO SOCIALINIŲ PASLAUGŲ NAMUOSE IR ASMENS NAMUOSE TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Socialinės globos paslaugų teikimo Šilalės rajono socialinių paslaugų namuose ir asmens namuose tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir pensinio amžiaus asmenims socialinių paslaugų skyrimo, teikimo, mokėjimo bei atsiskaitymo ir kontrolės už teikiamas paslaugas tvarką.
2. Šis Aprašas taikomas asmenims, pageidaujantiems gauti paslaugas Socialinių paslaugų namuose ar asmens namuose, jų rūpintojams, Socialinių paslaugų namams, Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriui ir kitoms įstaigoms, susijusioms su asmenų socialinių paslaugų gavimu Socialinių paslaugų namuose ir asmens namuose.
3. Socialinių paslaugų namuose ar asmens namuose teikiamos socialinės paslaugos finansuojamos iŠ savivaldybės biudžeto lėšų, valstybės biudžeto lėšų tikslinių dotacijų, paslaugų gavėjų lėšų, ir kitų tam tikslui skirtų asignavimų.
4. Dienos socialinės globos paslaugas Socialinių paslaugų namuose gali gauti neįgalūs vaikai, suaugę neįgalieji ir (ar) senyvo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas dalinis ar visiškas nesavarankiškumas ir kuriems reikalingos dienos socialinės globos ar trumpalaikės socialinės globos paslaugos.
5. Dienos socialinės globos paslaugas asmens namuose gali gauti neįgalūs vaikai, suaugę neįgalieji ir (ar) senyvo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, ir kuriems teisės aktų nustatyta tvarka nustatytas dalinis ar visiškas nesavarankiškumo lygis ir neturintys asmenų, galinčių juos prižiūrėti.
6. Teikiant paslaugas Socialinių paslaugų namuose ir asmens namuose vadovaujamasi Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu, Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu, Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašu ir Senyvo amžiaus asmens bei Suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodika, Socialinių paslaugų katalogu, Šilalės rajono savivaldybės tarybos sprendimais, Šilalės rajono socialinės paramos programa bei šiuo Aprašu.
II. SOCIALINIŲ PASLAUGŲ SKYRIMAS IR TEIKIMAS SOCIALINIŲ PASLAUGŲ
NAMUOSE IR ASMENS NAMUOSE
7. Dienos socialinės globos paslaugas Socialinių paslaugų namuose turi teisę gauti šie asmenys:
7.1. vaikai su negalia, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka nustatytas dalinis ar visiškas nesavarankiškumo lygis;
8. Dienos socialinės globos paslaugas asmens namuose turi teisę gauti asmenys, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka nustatytas dalinis ar visiškas nesavarankiškumo lygis bei specialusis nuolatinės slaugos poreikis:
9. Į Socialinių paslaugų namus nepriimami ir neteikiamos paslaugos asmenims, apsvaigusiems nuo alkoholio ar narkotinių (toksinių) medžiagų.
10. Į Socialinių paslaugų namus negali būti siunčiami dienos socialinėms globos paslaugoms asmenys su šiomis kontraindikacijomis:
11. Asmuo, pageidaujantis gauti socialines paslaugas Socialinių paslaugų namuose ar paslaugas asmens namuose, arba jo tėvai, globėjai ar rūpintojai (toliau – asmuo) Socialinių paslaugų namams pateikia:
11.5. išrašą iš asmens medicininės dokumentacijos (forma 027 a) su rekomendacija dėl įstaigos profilio;
12. Socialinių paslaugų namai, parengę visus reikalingus dokumentus dėl paslaugų teikimo Socialinių paslaugų namuose ir asmens namuose, juos pateikia Administracijos direktoriaus sudarytai Socialinių paslaugų skyrimo komisijai, priimančiai rekomendacinio pobūdžio sprendimą dėl paslaugų skyrimo.
13. Komisija gali pareikalauti, esant neaiškumui, ir kitų dokumentų, reikalingų informacijai apie asmenį gauti.
14. Sprendimą dėl Socialinių paslaugų namuose ir asmens namuose teikiamų paslaugų priima Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotas asmuo ir užpildo Sprendimo dėl socialinių paslaugų ir specialiosios pagalbos priemonių asmeniui skyrimo - SP-9 formą, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro.
15. Sprendimas dėl paslaugų skyrimo ar neskyrimo priimamas per 30 kalendorinių dienų nuo prašymo gavimo dienos, sprendimas dėl sustabdymo ar nutraukimo - per 5 darbo dienas nuo informacijos gavimo iš paslaugas teikiančios įstaigos.
16. Socialinės paramos skyriaus atsakingas darbuotojas perduoda Socialinių paslaugų namams sprendimo kopiją dėl paslaugų skyrimo ir Administracijos direktoriaus patvirtintos formos siuntimą, bei grąžina komisijai pateiktus dokumentus.
17. Asmeniui paslaugos Socialinių paslaugų namuose ar asmens namuose pradedamos teikti kitą dieną po sprendimo gavimo.
18. Socialinių paslaugų namai paslaugas teikia pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintą Socialinių paslaugų katalogą.
III. MOKĖJIMAS UŽ SOCIALINES PASLAUGAS
22. Asmens pajamos vertinamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintu Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu.
23. Socialinių paslaugų namai raštu kreipiasi į Socialinės paramos skyrių dėl asmens pajamų, gaunamų per skyrių ir Sodrą, pateikimo.
24. Vienas gyvenantis asmuo už Socialinių paslaugų namuose gaunamas dienos socialinės globos paslaugas per mėnesį moka 20 proc. savo pajamų.
25. Asmuo, gyvenantis šeimoje, kurios pajamos vienam šeimos nariui neviršija valstybės remiamų pajamų trigubo dydžio, už Socialinių paslaugų namuose gaunamas dienos socialinės globos paslaugas per mėnesį moka 20 proc. savo pajamų.
26. Asmuo, gyvenantis šeimoje, kurios pajamos vienam šeimos nariui viršija valstybės remiamų pajamų trigubą dydį, už Socialinių paslaugų namuose gaunamas dienos socialinės globos paslaugas per mėnesį moka 50 proc. savo pajamų.
27. Asmuo, gyvenantis šeimoje, kurio pajamos vienam šeimos nariui neviršija valstybės remiamų pajamų trigubo dydžio, už namuose gaunamas dienos socialinės globos paslaugas per mėnesį moka 10 proc. savo pajamų, kai paslaugų trukmė iki 10 valandų per savaitę, 15 proc. savo pajamų, kai paslaugų trukmė iki 20 valandų per savaitę, ir 20 proc. savo pajamų, kai paslaugų trukmė iki 40 valandų per savaitę.
28. Asmuo, gyvenantis šeimoje, kurio pajamos vienam šeimos nariui viršija valstybės remiamų pajamų trigubą dydį, už namuose gaunamas dienos socialinės globos paslaugas per mėnesį moka 20 proc. savo pajamų, kai paslaugų trukmė iki 10 valandų per savaitę, 30 proc. savo pajamų, kai paslaugų trukmė iki 20 valandų per savaitę ir 50 proc. savo pajamų, kai paslaugų trukmė iki 40 valandų per savaitę.
29. Asmuo, gyvenantis vienas, už teikiamas dienos socialinės globos paslaugas asmens namuose, atsižvelgiant į teikiamų paslaugų vidutinę trukmę valandomis, per savaitę moka 15 proc. savo pajamų, kai paslaugų trukmė iki 10 val. per savaitę, ir 20 proc. savo pajamų, kai paslaugų trukmė iki 20 val. per savaitę.
30. Mokėjimo už trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį teikiamą socialinę globą asmens namuose dydis nustatomas proporcingai teikiamos socialinės globos namuose trukmei (teikiamų dienų ir (ar) valandų skaičiui).
31. Už Socialinių paslaugų namuose gaunamas trumpalaikės socialinės globos paslaugas asmuo per mėnesį moka 80 proc. savo pajamų, bet ne daugiau kaip nustatytą paslaugos kainą.
IV. ATSISKAITYMAS IR KONTROLĖ
33. Už teikiamas paslaugas Socialinių paslaugų namuose asmenims lėšos skiriamos iš savivaldybės biudžeto lėšų.
34. Už teikiamas paslaugas Socialinių paslaugų namuose ir asmens namuose asmenims, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, lėšos skiriamos iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialiųjų tiksliųjų dotacijų savivaldybės biudžetams.
35. Socialinių paslaugų namai kiekvienais metais savo biudžete planuoja lėšas teikiamoms dienos socialinės globos paslaugoms padengti.
36. Socialinių paslaugų namai kas mėnesį lėšų skirtumą tarp asmens sumokėtos sumos ir nustatytos kainos dengia iš tam tikslui skirtų asignavimų.
37. Lėšų, skirtų dienos socialinės globos paslaugoms, panaudojimą kontroliuoja Savivaldybės administracijos Centralizuotas vidaus audito skyrius, Savivaldybės kontrolierius, Finansų skyrius teisės aktų nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Šilalės rajono savivaldybės tarybos
2013 m. rugsėjo 27 d. sprendimu
Nr. T1-245
ŠILALĖS RAJONO SOCIALINIŲ PASLAUGŲ NAMŲ TEIKIAMŲ SOCIALINIŲ
PASLAUGŲ SĄRAŠAS IR KAINOS
I. SOCIALINĖS GLOBOS PASLAUGOS
II. BENDROSIOS SOCIALINĖS PASLAUGOS
10. Asmens higienos ir priežiūros paslaugos:
III. SOCIALINĖS PRIEŽIŪROS PASLAUGOS
14. Socialinio darbuotojo padėjėjo kelionė nuo vieno paslaugų gavėjo iki kito įvertinama kaip paslaugos teikimo trukmė.
IV. INTEGRALIOS PAGALBOS (DIENOS SOCIALINĖS GLOBOS IR SLAUGOS)
PASLAUGOS
Pakeitimai:
1.
Šilalės rajono savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. T1-254, 2014-10-30, paskelbta TAR 2014-11-10, i. k. 2014-16352
Dėl Šilalės rajono savivaldybės tarybos 2013 m. rugsėjo 27 d. sprendimo Nr. T1-245 "Dėl Šilalės rajono socialinių paslaugų namų socialinių paslaugų teikimo ir jų kainų tvirtinimo“ pakeitimo