Suvestinė redakcija nuo 2024-01-01

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2011-11-24, i. k. 2011-01819

 

KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖS KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ TVARKYMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2011 m. lapkričio 24 d. Nr. T2-370

Klaipėda

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2008, Nr. 113-4290, Nr. 137-5379; 2009, Nr. 77-3165; 2010, Nr. 25-1177, Nr. 51-2480, Nr. 86- 4525) 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymo (Žin., 1998, Nr. 61-1726; 2002, Nr. 72-3016) 31 straipsnio 1 dalimi, Klaipėdos miesto savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Klaipėdos miesto savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisykles (pridedama).

2. Nustatyti, kad šiuo sprendimu patvirtintų Klaipėdos miesto savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių 45 punktas įsigalioja nuo 2013 m. sausio 1 d.

3. Pripažinti netekusiu galios Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2007 m. kovo 29 d. sprendimą Nr. T2-81 „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“.

4. Skelbti šį sprendimą vietinėje spaudoje ir Klaipėdos miesto savivaldybės interneto tinklalapyje.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                            Vytautas Grubliauskas

 

PATVIRTINTA

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos

2011 m. lapkričio 24 d. sprendimu Nr. T2-370

(Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos

2023 m. gruodžio 21 d. sprendimo Nr. T2-359

redakcija)

 

 

KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖS ATLIEKŲ TVARKYMO TAISYKLĖS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Klaipėdos miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių (toliau – Taisyklės) paskirtis – reglamentuoti Klaipėdos miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) komunalinių atliekų tvarkymo sistemos organizavimą, komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų teikimą taip, kad komunalinių atliekų tvarkymo paslauga būtų visuotinė, geros kokybės, prieinama (įperkama) ir atitiktų aplinkosaugos, techninius-ekonominius ir visuomenės sveikatos saugos reikalavimus.

2. Taisyklės nustato komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo tvarką, Savivaldybės administracijos, Savivaldybės organizuojamos komunalinių atliekų tvarkymo sistemos administratoriaus funkcijas bei atsakomybę, įgyvendinant komunalinių atliekų tvarkymo sistemą, atliekų turėtojų, atliekų surinkėjų teises ir pareigas ir yra skirtos užtikrinti Savivaldybės bei Klaipėdos regiono atliekų prevencijos ir atliekų tvarkymo planų įgyvendinimą nustatančias komunalinių atliekų tvarkymo sąlygas.

3. Taisyklės galioja Savivaldybės teritorijoje ir yra privalomos visiems Savivaldybės teritorijoje esantiems ir (ar) veikiantiems fiziniams ir juridiniams asmenims, išskyrus įmones, turinčias Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nustatyta tvarka išduotus taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimus ar taršos leidimus, kuriuose nustatyti atliekų tvarkymo reikalavimai negali būti įvykdyti Savivaldybės organizuojamoje komunalinių atliekų tvarkymo sistemoje. Taisyklių reikalavimai, nustatyti juridiniams asmenims, taikomi ir jų filialams, atstovybėms ir bet kokio tipo atskirai esantiems struktūriniams ar ūkiniams padaliniams, esantiems Savivaldybės teritorijoje.

4. Visi komunalinių atliekų turėtojai (toliau – atliekų turėtojai) privalo laikytis šių Taisyklių reikalavimų, naudotis Savivaldybės organizuojamos komunalinių atliekų tvarkymo sistemos teikiamomis paslaugomis bei mokėti Savivaldybės tarybos nustatytą vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą (toliau – Vietinė rinkliava).

5. Taisyklės nereglamentuoja ne komunalinių atliekų sraute susidarančių atliekų (gamybos ir kitos ūkinės veiklos atliekų, netinkamų eksploatuoti transporto priemonių, asbesto turinčių statybinių atliekų, farmacinių ir medicininių atliekų, gyvūninės kilmės atliekų, srutų, nuotekų ir kitų atliekų, kurių tvarkymo nereglamentuoja Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymas) tvarkymo, taip pat šiukšlių ir atliekų, kurių turėtojo nustatyti neįmanoma arba kuris neegzistuoja, tvarkymo.

 

II SKYRIUS

PAGRINDINĖS SĄVOKOS

 

6. Taisyklėse vartojamos sąvokos:

6.1. Atliekų surinkėjas – įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra įregistravusi atliekų surinkimo ir vežimo veiklą bei yra sudariusi sutartį su komunalinių atliekų tvarkymo sistemos administratoriumi.

6.2. Buityje susidarančios pavojingos atliekos – namų ūkiuose, taip pat komerciniuose ir pramonės ūkio objektuose, institucijose ir kituose šaltiniuose susidarančios pavojingos atliekos, savo pobūdžiu ar sudėtimi ir kiekiu panašios į buityje susidarančias pavojingas atliekas, kurios pasižymi viena ar keliomis pavojingomis savybėmis: galvaniniai elementai; akumuliatoriai; buitinės chemijos produktų, dažų, lakų, klijų, skiediklių atliekos ar jų likučiai; pakuotė, užteršta pavojingomis medžiagomis, arba su jų likučiais; tepalų filtrai, panaudoti tepalai ir kitos naftos produktų atliekos; buities ir sodo pesticidai; įvairių aerozolių balionėliai; impregnuotos medienos atliekos; pavojingų medžiagų turinčios elektros ir elektronikos įrangos, dienos šviesos lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio.

6.3. Buityje susidarančios statybinės atliekos – atliekos, susidarančios atliekant gyvenamojo būsto (patalpų) paprastojo remonto darbus, kuriems nėra privalomas statybą leidžiantis dokumentas.

6.4. Buityje susidarančios tekstilės atliekos – drabužiai, medžiagų atraižos, diržai, rankinės, užuolaidos ir kita tekstilė bei avalynė, išskyrus prekyboje, gamyboje ir (ar) pramonėje susidarančias tekstilės atliekas.

6.5. Didelių gabaritų atliekos (didžiosios atliekos) – stambūs buities apyvokos daiktai: baldai, langai, durys, dviračiai ir kitos namų ūkyje susidarančios didelių matmenų atliekos, kurios dėl savo dydžio negali būti metamos į mišrių komunalinių atliekų ir (ar) pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerius. Didelių gabaritų atliekoms nepriskiriamos statybinės atliekos, buityje susidarančios pavojingos, elektros ir elektroninės įrangos atliekos, naudotos padangos.

6.6. Individualus konteineris – komunalinių atliekų surinkimo konteineris, kuriuo šiose Taisyklėse nustatytais atvejais naudojasi vienas atliekų turėtojas arba Vietinės rinkliavos mokėtojas, turintis galimybę kaupti atliekas atskirai nuo kitų atliekų turėtojų ar Vietinės rinkliavos mokėtojų.

6.7. Kolektyvinis konteineris – komunalinių atliekų surinkimo konteineris, esantis konteinerių aikštelėje ar konteinerių stovėjimo vietoje, kuriuo naudojasi daugiau negu vienas atliekų turėtojas.

6.8. Komunalinių atliekų tvarkymo sistemos administratorius (toliau – Administratorius) – Klaipėdos komunalinių atliekų tvarkymo regiono savivaldybių įsteigtas juridinis asmuo, Savivaldybės pavedimu Savivaldybės teritorijoje atliekantis komunalinių atliekų tvarkymo sistemos organizavimo funkcijas, regioninių komunalinių atliekų tvarkymo įrenginių valdymą ir teikiantis atliekų tvarkymo paslaugas.

6.9. Maisto ir virtuvės atliekos (toliau – maisto atliekos) – atliekomis virtęs maistas (naudoti nebetinkami maisto produktai, jų dalys ar jų likučiai, nesupakuotas pasibaigęs galioti maistas ar maisto produktai ir kt.) ir virtuvėje susidarančios biologinės atliekos.

6.10. Medienos atliekos – buityje susidarančios atliekos, kurių pagrindinė arba vyraujanti medžiaga yra mediena.

6.11. Žaliosios atliekos – sodų, parkų ir želdynų tvarkymo biologiškai skaidžios atliekos (šakos, lapai, žolė, daržo ar sodo atliekos).

7. Kitos šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatyme, Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatyme ir kituose atliekų tvarkymą reglamentuojančiuose teisės aktuose.

 

III SKYRIUS

KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ TVARKYMO SISTEMOS ORGANIZAVIMAS IR FINANSAVIMAS

 

8. Savivaldybės organizuojama komunalinių atliekų tvarkymo sistema apima visą Savivaldybės administruojamą teritoriją.

9. Savivaldybė organizuoja ir plėtoja komunalinių atliekų tvarkymo sistemą taip, kad visas atliekų tvarkymo išlaidas apmokėtų atliekų turėtojas pagal principą „teršėjas moka“.

10. Komunalinių atliekų tvarkymas visiems komunalinių atliekų turėtojams organizuojamas taip, kad būtų mažinamas atliekų susidarymas, skatinamas komunalinių atliekų rūšiavimas, paruošimas naudoti pakartotinai ir perdirbimas.

11. Komunalinių atliekų tvarkymo sistema finansuojama Vietinės rinkliavos lėšomis. Vietinės rinkliavos apskaičiavimą, rinkimą, Vietinės rinkliavos mokėtojų registro sudarymą reglamentuoja Savivaldybės tarybos patvirtinti Klaipėdos miesto savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatai (toliau – Nuostatai). Vietinės rinkliavos dydis nustatomas Nuostatuose ir turi būti toks, kad surenkamomis lėšomis būtų padengtos visos su komunalinių atliekų tvarkymu susijusios sąnaudos.

12. Komunalinių atliekų tvarkymo sistemos organizavimo funkcijas atlieka Administratorius koncesijos, kitos sutarties ar administracinio akto pagrindu.

13. Savivaldybės teritorijoje surinktos mišrios komunalinės atliekos vežamos į atliekų mechaninio apdorojimo įrenginį apdorojimui, didelių gabaritų ir medienos atliekos vežamos į didelių gabaritų atliekų apdorojimo aikštelę arba Klaipėdos regioninį nepavojingų atliekų sąvartyną (toliau – Regioninis sąvartynas) toliau tvarkyti. Po atliekų apdorojimo likusios netinkamos perdirbti ir turinčios energinę vertę nepavojingos komunalinės atliekos yra perduodamos energijai gauti. Degimo proceso metu susidarę nepavojingi pelenai vežami į šlako apdorojimo aikštelę arba Regioninį sąvartyną. Regioniniame sąvartyne šalinamos tik netinkamos perdirbti ir (ar) naudoti atliekos. Atliekų, priimamų į Regioninį sąvartyną, atliekų mechaninio apdorojimo įrenginį ir didelių gabaritų atliekų apdorojimo aikštelę, priėmimo tvarką tvirtina Administratorius.

14. Žaliosios atliekos tvarkomos Glaudėnų žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje. Atliekų, priimamų į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, priėmimo tvarką, atsižvelgdamas į Savivaldybės administracijos reikalavimus, tvirtina Administratorius.

15. Savivaldybės teritorijoje iš gyventojų surinktos maisto atliekos vežamos į maisto atliekų apdorojimo įrenginius apdorojimui ir tolimesniam naudojimui.

16. Savivaldybės teritorijoje surinktos pakuočių atliekos ir antrinės žaliavos, tekstilės atliekos, gaminių atliekos, buityje susidarančios elektros ir elektronikos bei pavojingos atliekos perduodamos šias atliekas perdirbančioms įmonėms, atitinkančioms Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus.

17. Savivaldybės teritorijoje veikia 3 didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės šiais adresais: Tilžės g. 66A, Plieno g. 13, Šiaurės pr. 30, Klaipėda. Atliekų turėtojai gali naudotis ir didelių gabaritų atliekų apdorojimo aikštele, esančia adresu: Uosių g. 7, Dumpių k., Klaipėdos r. Atliekų, priimamų į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles ir didelių gabaritų atliekų apdorojimo aikštelę, priėmimo tvarką, atsižvelgdamas į Savivaldybės administracijos reikalavimus, tvirtina Administratorius.

18. Savivaldybės teritorijoje veikia daiktų ir atliekų, tinkamų paruošti pakartotinai naudoti, priėmimo vieta (-os). Jos (-jų) adresas (-ai) skelbiamas (-i) Administratoriaus interneto svetainėje.

19. Siekiant pagerinti gaminių ir (ar) pakuočių atliekų atskyrimą iš bendro komunalinių atliekų srauto, Savivaldybės teritorijoje įstatymų nustatyta tvarka gali būti diegiamos komunalinių atliekų tvarkymo sistemą papildančios atliekų surinkimo sistemos (toliau – Papildanti atliekų surinkimo sistema). Savivaldybės gyventojai ir įmonės nemokamai arba gaudami papildomas pajamas perduoda gaminių atliekas Papildančios atliekų surinkimo sistemos operatoriui. Apie šių atliekų surinkimo būdus ir vietas Papildančios atliekų surinkimo sistemos diegėjas informuoja gyventojus Papildančios atliekų surinkimo sistemos diegimo sąlygose nustatyta tvarka.

 

IV SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS FUNKCIJOS

 

20. Savivaldybės administracija, organizuodama ir administruodama komunalinių atliekų tvarkymo sistemą, atlieka šias funkcijas:

20.1. apmoka Administratoriui už Savivaldybės teritorijoje surinktas ir sutvarkytas komunalines atliekas pagal faktiškai surinktą ir sutvarkytą komunalinių atliekų kiekį;

20.2. vykdo Administratoriaus veiklos kontrolę pagal parengtą ir Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintą tvarkos aprašą;

20.3. rengia Savivaldybės atliekų prevencijos ir tvarkymo planą, kartu su Administratoriumi jį įgyvendina ir atlieka šio plano monitoringą;

20.4. rengia Taisykles, Nuostatus ir kitus norminius teisės aktus, reglamentuojančius atliekų tvarkymą Savivaldybėje, bei jų pakeitimus;

20.5. nagrinėja skundus ir prašymus dėl komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės, dėl galimo Administratoriaus neveikimo ar netinkamo veikimo, dėl kolektyvinių konteinerių stovėjimo vietų pakeitimo;

20.6. priima sprendimus, kuriais paveda Administratoriui taikyti kitą metinę Vietinę rinkliavą, nei yra priskaičiuota pagal Vietinės rinkliavos mokėtojų registro duomenis;

20.7. nustato ir (ar) keičia kolektyvinių konteinerių aikštelių ir (ar) konteinerių stovėjimo vietas, kolektyvinių konteinerių kiekį, priskiria konteinerių aikšteles ir (ar) konteinerių stovėjimo vietas atliekų turėtojams (nekilnojamojo turto objekto savininkui (-ams), nekilnojamojo turto objekto savininko atstovui (-ams) pagal įstatymą, nekilnojamojo turto objekto savininko įgaliotam asmeniui (-ims), daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų bendrijai (-oms), individualių gyvenamųjų namų savininkų bendrijai (-oms), garažų savininkų bendrijai (-oms), sodininkų bendrijai (-oms) ar kitai (-oms) bendrijai (-oms) arba bendrojo naudojimo objektų administratoriui (-iams), arba asmeniui (‑ims), sudariusiam (-iems) jungtinės veiklos sutartis bendrosios dalinės nuosavybės teisei įgyvendinti);

20.8. organizuoja naujų kelio ženklų, draudžiančių sustoti ir (ar) stovėti (esant poreikiui ir papildomų lentelių, patikslinančių kelio ženklus), įrengimą pagal Administratoriaus parengtą ar inicijuotą ir su Savivaldybe suderintą eismo organizavimo schemą jau įrengtose konteinerių aikštelėse;

20.9. derina Papildančios atliekų surinkimo sistemos diegimo sąlygas Lietuvos Respublikos aplinkos ministro patvirtintų Savivaldybės organizuojamą komunalinių atliekų tvarkymo sistemą papildančių atliekų surinkimo sistemų diegimo sąlygų derinimo su savivaldybėmis taisyklių nustatyta tvarka, derina papildančios atliekų surinkimo sistemos diegimo sutarties projektus;

20.10. kartu su Administratoriumi vykdo visuomenės švietimą atliekų tvarkymo klausimais;

20.11. kaupia ir analizuoja informaciją apie surinktų ir sutvarkytų komunalinių atliekų kiekį;

20.12. derina atliekų surinkėjų pateiktus konteinerių plovimo ir dezinfekavimo grafikus;

20.13. vykdo šių Taisyklių laikymosi kontrolę.

21. Savivaldybės administracija ir Administratorius turi teisę gauti apibendrintus komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo apskaitos duomenis iš Savivaldybės teritorijoje veikiančių atliekas surenkančių, vežančių ar apdorojančių įmonių.

 

V SKYRIUS

ADMINISTRATORIAUS FUNKCIJOS

 

22. Administratorius atlieka šias komunalinių atliekų tvarkymo sistemos organizavimo funkcijas:

22.1. organizuoja Savivaldybės teritorijoje susidarančių komunalinių atliekų, įskaitant mišrių komunalinių atliekų, antrinių žaliavų, tarp jų pakuočių atliekų, didelių gabaritų, medienos, biologinių atliekų, įskaitant maisto, tekstilės, buityje susidarančių statybinių atliekų, buityje susidarančių pavojingų bei elektros ir elektroninės įrangos, naudotų padangų, surinkimą ir tvarkymą šių Taisyklių nustatyta tvarka;

22.2. eksploatuoja Regioninį sąvartyną, atliekų mechaninio apdorojimo bei maisto atliekų apdorojimo įrenginius;

22.3. įrengia ir eksploatuoja didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, didelių gabaritų atliekų ir šlako apdorojimo aikšteles, žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę;

22.4. įrengia ir eksploatuoja daiktų ir atliekų, tinkamų paruošti pakartotinai naudoti, priėmimo vietą (-as); surenka ir (ar) paruošia daiktus, dar netapusius atliekomis, ar atliekas pakartotiniam naudojimui (atnaujina, remontuoja);

22.5. organizuoja kolektyvinių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių ir konteinerių pastatymą ir (ar) įrengimą;

22.6. vykdo ir (ar) organizuoja Vietinės rinkliavos, ES ar valstybės lėšomis finansuojamų, Savivaldybės teritorijoje įrengtų, taip pat iš fizinių ir juridinių asmenų neatlygintinai perimtų savo nuosavybėn, pusiau požeminių, požeminių ir stacionarių antžeminių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių priežiūrą ir remontą; konteinerių priežiūra ir remontas apima ir konteinerių sudedamųjų dalių, įskaitant ir informacinių lipdukų keitimą, atnaujinimą ir remontą;

22.7. vykdo ir (ar) organizuoja informacinių stendų prie konteinerių aikštelių ar konteinerių stovėjimo vietų priežiūrą ir remontą;

22.8. perka ir atliekų turėtojams dalija su Savivaldybės administracija suderintus komunalinių atliekų konteinerius ir (ar) kitas atliekų surinkimo ir (ar) tvarkymo priemones;

22.9. saugo ir atliekų turėtojams dalija Savivaldybės administracijos įsigytas atliekų surinkimo ir (ar) tvarkymo priemones pagal Administratoriaus patvirtintą tvarką;

22.10. vykdo sutartinių įsipareigojimų tarp Administratoriaus ir atliekų surinkėjo priežiūrą ir kontrolę;

22.11. nustato individualių konteinerių išdavimo tvarką, suderintą su Savivaldybės administracija;

22.12. nustato atliekų priėmimo tvarką didelių gabaritų atliekų surinkimo ir apdorojimo aikštelėse, suderintą su Savivaldybės administracija;

22.13. nustato komunalinių atliekų (pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų, žaliųjų atliekų, maisto atliekų) rūšiavimo bei biologinių atliekų kompostavimo tvarkas, suderintas su Savivaldybės administracija. Visi tvarkos aprašai turi būti skelbiami Administratoriaus ir Savivaldybės interneto svetainėse;

22.14. registruoja komunalinių atliekų turėtojus;

22.15. su gamintojais ir importuotojais, jų įsteigtomis organizacijomis sudaro gaminių atliekų tvarkymo organizavimo finansavimo, pakuočių atliekų tvarkymo organizavimo ir finansavimo, bendradarbiavimo dėl komunalinių atliekų sraute susidarančių pakuočių atliekų rūšiuojamojo surinkimo sistemos infrastruktūros plėtros ir jos finansavimo, Papildančių atliekų surinkimo sistemų diegimo sutartis bei atlieka kitas funkcijas, nurodytas koncesijos ar kitoje su Savivaldybe pasirašytoje sutartyje.

23. Administratorius privalo vykdyti tas pareigas, kurios yra numatytos koncesijos ar kitoje pasirašytoje su Savivaldybe sutartyje, bei laiku ir tinkamai atlikti funkcijas, numatytas šiose Taisyklėse, Nuostatuose ir kituose Savivaldybės administraciniuose aktuose, reglamentuojančiuose komunalinių atliekų tvarkymą.

24. Administratorius ir atliekų surinkėjas nagrinėja atliekų turėtojų prašymus ir skundus dėl komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų kokybės jų nustatyta tvarka, kuri skelbiama interneto svetainėse.

25. Administratorius Savivaldybės administracijai suteikia galimybę skundų nagrinėjimo eigą stebėti prisijungus elektroniniu būdu prie Administratoriaus klientų aptarnavimo sistemos.

 

VI SKYRIUS

KONTEINERINĖ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ TVARKYMO SISTEMA

 

26. Savivaldybės teritorijoje komunalinės atliekos surenkamos antžeminiais, pusiau požeminiais ar požeminiais techniškai tvarkingais konteineriais, paženklintais informaciniais lipdukais apie konteinerio paskirtį ir identifikuotais tam skirtais konteinerio žymekliais, arba kitomis techniškai tvarkingomis ir funkcionaliomis atliekų surinkimo priemonėmis. Informacinio lipduko turinys derinamas su Savivaldybės administracija.

27. Atliekoms rinkti negali būti naudojami konteineriai, turintys bent vieną iš šių defektų: nulaužta dalis konteinerio dangčio ar dangčio visai nebėra, neveikia konteinerio dangčio atidarymo-uždarymo mechanizmas, sugadintas bent vienas konteinerio ratukas, aplaužytas, sulankstytas, įtrūkęs, apdegęs ar surūdijęs konteinerio korpusas, deformuota atliekų įmetimo anga, yra įtrūkimų ar skylių konteinerio (iškeliamo maišo) sienelėse ar dugne.

28. Komunalinių atliekų konteinerių, jei jie nėra atliekų turėtojo nuosavybė, savininkas (valdytojas) yra Administratorius.

29. Kolektyviniais konteineriais naudojasi šie atliekų turėtojai:

29.1. daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkai (naudotojai);

29.2. du arba daugiau fizinių ir (ar) juridinių asmenų, bendrai valdančių pastatą (statinį);

29.3. pagal poreikį garažų ir sodininkų bendrijų nariai, kai su bendrija yra suderinta tokių konteinerių stovėjimo vieta;

29.4. tarpusavyje sutarę ir savo teritorijoje laikantys konteinerius dviejų ir daugiau individualių namų gyventojai;

29.5. neturintys galimybės išridenti konteinerių dėl didelio atstumo nuo atliekų susidarymo vietos iki konteinerio ištuštinimo vietos (daugiau nei 100 metrų) arba dėl vykdomo kelio remonto;

29.6. kiti atliekų turėtojai, neturintys galimybės kaupti komunalinių atliekų atskirai.

30. Individualiais konteineriais naudojasi įmonės, įstaigos, organizacijos, individualiame gyvenamajame name ar sodo name gyvenantys asmenys bei kiti atliekų turėtojai, turintys galimybę kaupti komunalines atliekas atskirai privačios nuosavybės ar kita teise valdomoje teritorijoje. Atliekų turėtojai individualius konteinerius šių atliekų išvežimo dieną ne vėliau nei 7.00 val. turi išridenti į suderintas su atliekų surinkėju vietas, prie kurių šiukšliavežis gali laisvai privažiuoti.

31. Rekomenduojamą kolektyvinių konteinerių komplektą sudaro:

31.1. mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteineris (-iai);

31.2. stiklinių pakuočių atliekų ir stiklo antrinių žaliavų surinkimo konteineris (-iai);

31.3. plastikinių, metalinių, kombinuotųjų pakuočių atliekų ir plastiko, metalo antrinėms žaliavoms surinkimo konteineris (-iai);

31.4. popierinių ir kartoninių pakuočių atliekoms ir popieriaus, kartono antrinių žaliavų surinkimo konteineris (-iai);

31.5. maisto atliekų surinkimo konteineris (-iai) (tik gyvenamosios paskirties objektams).

32. Jeigu kolektyvinių komunalinių atliekų konteinerių aikštelėje ar stovėjimo vietoje nėra galimybės pastatyti 31.3 ir 31.4 papunkčiuose numatytus konteinerius, gali būti statomas bendras visų pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų, išskyrus stiklą, konteineris.

33. Kolektyvinių konteinerių aikštelėje gali stovėti ar būti įrengtas tekstilės atliekų, žaliųjų atliekų surinkimo konteineris (-iai).

34. Privalomą individualių konteinerių komplektą (tik gyvenamosios paskirties objektams ir sodo paskirties, kuriuose nuolat gyvenama, objektams) sudaro:

34.1. mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteineris (-iai);

34.2. stiklinių pakuočių atliekų ir stiklo antrinių žaliavų surinkimo konteineris;

34.3. bendras visų kitų pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų, išskyrus stiklą, konteineris;

34.4. maisto atliekų surinkimo konteineris.

35. Individualiais konteineriais besinaudojantys atliekų turėtojai, gyvenantys 34 punkte nurodytame nekilnojamojo turto objekte, pagal poreikį gali naudotis individualiais žaliųjų atliekų surinkimo konteineriais ir (ar) žaliųjų atliekų kompostavimo konteineriais.

36. Konteineriai turi stovėti atliekų turėtojo teritorijoje. Jei atliekų turėtojas neturi privačios nuosavybės ar kita teise valdomo žemės sklypo, konteineriai gali stovėti Savivaldybės administracijos nustatytoje konteinerių stovėjimo vietoje ar aikštelėje. Konteineriai gali stovėti visuomeninės paskirties statinių, įrengtų pagal STR 2.02.02:2004 „Visuomeninės paskirties statiniai“ reikalavimus, patalpose ir gyvenamųjų pastatų, įrengtų pagal STR. 2.02.01:2004 „Gyvenamieji pastatai“ reikalavimus, patalpose.

37. Kolektyvinių konteinerių išdėstymas ir jų priskyrimas atliekų turėtojams nustatomas Savivaldybės administracijos direktorius įsakymu tvirtinamoje Komunalinių atliekų surinkimo konteinerių stovėjimo vietų ir aikštelių išdėstymo schemoje.

38. Kolektyvinių konteinerių stovėjimo vietos nustatomos ir aikštelės įrengiamos tokiu principu:

38.1. ne arčiau kaip 10 m nuo pastato langų ir (ar) durų. Šio principo galima nesilaikyti senamiesčio teritorijoje tarp Danės upės, Bastionų komplekso, Turgaus aikštės ir Pilies gatvės;

38.2. mikrorajonuose, kuriuose vyrauja gyvenamieji daugiabučiai namai, ne tolimesniu nei 150 m atstumu nuo gyvenamojo daugiabučio namo. Atstumas iki konteinerių aikštelės nustatomas matuojant tiesia linija nuo daugiabučio namo kampo, kuris yra arčiausiai konteinerių aikštelės.

39. Sodininkų ir garažų bendrijų teritorijose mišrių komunalinių atliekų surinkimo kolektyvinių konteinerių stovėjimo vietos ar aikštelės parenkamos pagal susitarimą su bendrijos atstovais prie pagrindinio įvažiavimo ar išvažiavimo iš teritorijos ar teritorijos viduje taip, kad būtų patogu privažiuoti šiukšliavežiui.

40. Tuo laikotarpiu, kai komunalinių atliekų konteinerių neįmanoma aptarnauti dėl rekonstruojamų, remontuojamų ar dėl kitų priežasčių šiukšliavežiui nepravažiuojamų gatvių, komunalinio atliekų konteineriai statomi toje vietoje, kur gali privažiuoti šiukšliavežis.

41. Rengiant detaliuosius planus, techninius projektus, kurių sprendiniai numato atlikti gyvenamosios ir negyvenamosios paskirčių, išskyrus pagalbinio ūkio ir kitos paskirties (fermų, ūkio, šiltnamių, sodų), pastatų statybos ar rekonstravimo darbus, privaloma projektuoti ir įrengti mišrių komunalinių atliekų, maisto atliekų bei antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikšteles (maisto atliekų konteineriai nėra privalomi negyvenamosios paskirties pastatams). Projektuojant ir įrengiant konteinerių aikšteles, pirmenybė teikiama pusiau požeminio ar požeminio tipo konteinerių aikštelėms. Konkrečių konteinerių poreikis ir galimybė juos aptarnauti privalo būti derinama su Administratoriumi. Projektuojant ir įrengiant atliekų konteinerių aikšteles, vadovautis Savivaldybės administracijos patvirtintu Klaipėdos miesto mažosios architektūros, aplinkotvarkos įrangos išdėstymo bei aplinkos estetinio formavimo, miestiškojo kraštovaizdžio tvarkymo specialiuoju planu ir Savivaldybės administracijos patvirtintais reikalavimais įrengiamiems konteineriams.

 

VII SKYRIUS

MIŠRIŲ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ, PAKUOČIŲ ATLIEKŲ BEI ANTRINIŲ ŽALIAVŲ, BUITYJE SUSIDARANČIŲ TEKSTILĖS ATLIEKŲ SURINKIMAS

 

42. Savivaldybės teritorijoje mišrios komunalinės atliekos surenkamos kolektyviniais antžeminiais, pusiau požeminiais ar požeminiais ir individualiais konteineriais. Rekomenduojama naudoti juodos ar tamsiai pilkos spalvos mišrių komunalinių surinkimo konteinerius (ar šiomis spalvomis paženklintus).

43. Savivaldybės teritorijoje pakuočių atliekos ir antrinės žaliavos surenkamos kolektyviniais specialiais popieriui ir kartonui, stiklui, plastikui ir metalui skirtais antžeminiais varpo arba kitos formos konteineriais, pusiau požeminiais ar požeminiais ir individualiais konteineriais. Antrinės žaliavos iš atliekų turėtojų gali būti surenkamos naudojant ir kitas surinkimo priemones.

44. Pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteineriai statomi kartu su mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteineriais arba atskirai gyventojams ir atliekų surinkėjams patogiose vietose. Vieną pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerių komplektą sudaro:

44.1. trys rūšiavimo konteineriai, skirti pakuočių atliekoms ir antrinėms žaliavoms rinkti:

44.1.1. vienas konteineris stiklinių pakuočių atliekoms ir stiklo antrinėms žaliavoms rinkti (žalios spalvos ar šia spalva paženklintas su užrašu „stiklas“ arba „stiklo pakuotės“);

44.1.2. vienas konteineris popierinių, kartoninių pakuočių atliekoms ir popieriaus, kartono antrinėms žaliavoms rinkti (mėlynos spalvos ar šia spalva paženklintas su užrašu „popierius“ arba „popieriaus pakuotės“);

44.1.3. vienas konteineris plastikinių, metalinių, kombinuotųjų pakuočių atliekoms ir plastiko, metalo antrinėms žaliavoms rinkti (geltonos spalvos ar šia spalva paženklintas su užrašu „plastikas, metalas“ arba „plastiko, metalo pakuotės“); arba

44.2. du rūšiavimo konteineriai, skirti pakuočių atliekoms ir antrinėms žaliavoms rinkti:

44.2.1. vienas konteineris stiklinių pakuočių atliekoms ir stiklo antrinėms žaliavoms rinkti (žalios spalvos ar šia spalva paženklintas su užrašu „stiklas“ arba „stiklo pakuotės“);

44.2.2. vienas konteineris plastikinių, metalinių, popierinių, kartoninių, kombinuotųjų ir kitų rūšių pakuočių atliekoms ir plastiko, metalo, popieriaus, kartono antrinėms žaliavoms rinkti (mėlynos ar geltonos spalvos ar viena iš šių spalvų paženklintas su užrašu „popierius, plastikas, metalas“ arba „popieriaus, plastiko, metalo pakuotės“).

45. Individualių gyvenamųjų namų rajonuose ir pavienių gyvenamųjų namų, iki kurių gali privažiuoti atliekas surenkanti transporto priemonė, teritorijose kiekvieno vienbučio ar dvibučio gyvenamojo namo gyventojams suteikiamas vienas 44.2 papunktyje nurodytas individualaus naudojimo rūšiavimo konteinerių komplektas, kuriuo atliekų turėtojai privalo naudotis. Jei vienbučio ar dvibučio gyvenamojo namo gyventojams nėra techninių galimybių pastatyti ir (ar) laikyti pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerių komplekto, Administratoriaus sprendimu gali būti skiriamos kitos priemonės pakuočių atliekoms ir antrinėms žaliavoms rinkti ir rūšiuoti tol, kol atsiras techninės galimybės pastatyti ir laikyti tokius rūšiavimo konteinerius, arba šie atliekų turėtojai gali naudotis kolektyviniais rūšiavimo konteineriais.

Visiems kitiems atliekų turėtojams įrengiamas ar pastatomas 44.1 arba 44.2 papunkčiuose nurodytas rūšiavimo konteinerių komplektas. Pirmenybė teikiama 44.1 papunktyje nurodytam konteinerių komplektui.

46. Mišrios komunalinės atliekos bei pakuočių atliekos ir antrinės žaliavos iš atliekų turėtojų renkamos pagal atliekų surinkėjo parengtus ir su Administratoriumi suderintus atliekų surinkimo ir išvežimo grafikus. Atliekų surinkimo ir išvežimo grafikai nuolat skelbiami atliekų surinkėjų ir Administratoriaus interneto svetainėse.

47. Pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų rūšiavimo tvarką, suderintą su Savivaldybės administracija, nustato ir tvirtina Administratorius, atsižvelgdamas į Aplinkos ministerijos interneto svetainėje skelbiamas atliekų rūšiavimo rekomendacijas. Pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų rūšiavimo tvarka skelbiama Administratoriaus ir Savivaldybės interneto svetainėse.

48. Savivaldybės teritorijoje buityje susidarančios tekstilės atliekos surenkamos:

48.1. antžeminiais stačiakampio ar kitos formos tekstilės atliekų surinkimui tinkamais kolektyviniais konteineriais, pažymėtais informaciniais ženklais ir aiškia informacija, kaip tinkamai atsikratyti tekstilės atliekomis. Visi tekstilės atliekų surinkimo konteineriai turi būti vienodos išvaizdos ir vienodos natūralistinės spalvos (artimos gamtinei aplinkai). Tekstilės atliekų surinkimo konteineriai statomi prie prekybos centrų, Savivaldybės administracijos sprendimu gali būti statomi prie kitų kolektyvinių konteinerių;

48.2. didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse.

49. Tekstilės atliekų surinkimo konteineriai aptarnaujami tokiu dažnumu, kad jie nebūtų perpildyti.

 

VIII SKYRIUS

DIDELIŲ GABARITŲ IR MEDIENOS ATLIEKŲ, NAUDOTŲ PADANGŲ SURINKIMAS

 

50. Didelių gabaritų ir medienos atliekos yra surenkamos tokia tvarka:

50.1. apvažiuojant atliekų turėtojus pagal iš anksto atliekų surinkėjo viešai paskelbtą grafiką ne rečiau kaip 2 (du) kartus per metus. Atliekų surinkėjas ir Administratorius reguliariai informuoja atliekų turėtojus apie šių atliekų surinkimo datą, laiką, vietą ir kaip šios atliekos yra surenkamos;

50.2. iš Klaipėdos miesto gyventojų ir atliekų turėtojams atstovaujančių daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų bendrijų, bendrojo naudojimo objektų administratorių, asmenų, sudariusių jungtinės veiklos sutartis bendrosios dalinės nuosavybės teisei įgyvendinti, yra priimamos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse ir (ar) didelių gabaritų atliekų apdorojimo aikštelėje Administratoriaus nustatyta tvarka, atsižvelgiant į Savivaldybės administracijos reikalavimus;

50.3. daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų bendrija, bendrojo naudojimo objektų administratorius, asmenys, sudarę jungtinės veiklos sutartis bendrosios dalinės nuosavybės teisei įgyvendinti, gali du kartus per kalendorinius metus vienam daugiabučiui namui nemokamai užsisakyti laikino naudojimo didelių gabaritų ir medienos atliekų surinkimo konteinerį ar šių atliekų vežimo ir tvarkymo paslaugą. Atliekų turėtojams atstovaujantis asmuo dėl konteinerio užsakymo ar šių atliekų vežimo ir tvarkymo paslaugos kreipiasi į Administratorių. Atliekų surinkėjas suteikia tokią paslaugą per 5 darbo dienas nuo Administratoriaus kreipimosi dienos, apie tai iš anksto informavęs besikreipiančiam atliekų turėtojui atstovaujantį asmenį;

50.4. Atliekų turėtojui kreipusis (žodžiu, raštu) į Administratorių dėl didelių gabaritų ir medienos atliekų surinkimo papildomos paslaugos (šių atliekų surinkimo ir išvežimo ne pagal grafiką ar jei šios atliekos pagal 50.3 papunkčio nuostatas jau du kartus per kalendorinius metus nemokamai buvo išvežtos tvarkyti), atliekų surinkėjas suteikia tokią paslaugą už papildomą mokestį per 5 darbo dienas nuo Administratoriaus kreipimosi dienos, apie tai iš anksto informavęs besikreipiantį atliekų turėtoją. Atliekų surinkėjai papildomą mokestį skaičiuoja ir ima iš atliekų turėtojų tik už atliekų surinkėjo papildomą iškvietimą ir atvykimą iki atliekų turėtojo.

51. Laikino naudojimo konteineris negali stovėti ilgiau nei tris kalendorines dienas. Už šio konteinerio stovėjimo trukmę atsako atliekų surinkėjas. Laikino naudojimo konteineris turi būti naudojamas tik pagal paskirtį. Už konteinerio naudojimą ne pagal paskirtį atsako konteinerį užsakęs asmuo.

52. Naudotos padangos iš Klaipėdos miesto gyventojų ir atliekų turėtojams atstovaujančių daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų bendrijų, bendrojo naudojimo objektų administratorių, asmenų, sudariusių jungtinės veiklos sutartis bendrosios dalinės nuosavybės teisei įgyvendinti, yra priimamos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse Administratoriaus nustatyta tvarka, atsižvelgiant į Savivaldybės administracijos reikalavimus.

53. Didelių gabaritų, medienos atliekas, naudotas padangas draudžiama mesti į mišrių komunalinių atliekų, antrinių žaliavų ar į kitus šioms atliekoms neskirtus konteinerius arba palikti šalia jų.

 

IX SKYRIUS

BIOLOGINIŲ ATLIEKŲ SURINKIMAS

 

54. Žaliosios atliekos yra surenkamos apvažiuojant atliekų turėtojus ir (ar) konteineriais pagal iš anksto atliekų surinkėjo viešai paskelbtą grafiką.

55. Žaliosios atliekos iš atliekų turėtojų surenkamos tokia tvarka:

55.1. atliekų turėtojai sugrėbtus medžių ir krūmų lapus, nupjautą žolę, sodo atliekas ar kitas smulkias ar susmulkintas žaliąsias atliekas turi sudėti į savo maišus. Atliekų turėtojams rekomenduojama naudoti žalios spalvos maišus. Supakuotos žaliosios atliekos prie konteinerių paliekamos ne anksčiau nei likus vienai dienai iki jų išvežimo dienos pagal nustatytą grafiką. Palaidos žaliosios atliekos prie konteinerių nėra paliekamos.

55.2. po želdinių genėjimo, kirtimo susidariusioms žaliosioms atliekoms sudėti ar susikaupus didesniam kitų žaliųjų atliekų kiekiui (po lapų grėbimo, žolės pjovimo), atliekų turėtojas turi paprašyti Administratoriaus laikinai pastatyti specialų didelės talpos konteinerį šioms atliekoms surinkti su užrašu „žaliosios atliekos“ arba laikinai suteikti kitas tokių atliekų surinkimui tinkamas priemones (didmaišį (-ius) ir (ar) kt.). Žaliąsias atliekas, susidariusias po medžių, krūmų kirtimo ir (ar) genėjimo, atliekų turėtojai turi susmulkinti ne ilgesnėmis nei 1 m dalimis ir tik tada sudėti į nurodytą atliekų surinkimo priemonę. Didmaišis (-iai) su žaliosiomis atliekomis paliekamas (-i) šalia komunalinių atliekų konteinerių arba kitose su atliekų surinkėju suderintose vietose; laikino naudojimo konteineris – su atliekų surinkėju suderintoje vietoje. Žaliųjų atliekų surinkimo priemonė (-ės) negali būti paliekama (-os) važiuojamojoje kelio dalyje, ant pėsčiųjų ar dviračių takų ar kitaip apriboti eismą;

55.3. žalios spalvos individualiais ar kolektyviniais žaliųjų atliekų surinkimo konteineriais su užrašu „žaliosios atliekos“. Švietimo ir kitos įstaigos žaliųjų atliekų surinkimui naudoja žaliųjų atliekų surinkimo konteinerį (-ius), esant papildomam poreikiui gali naudotis ir kitomis atliekų surinkėjo suteiktomis žaliųjų atliekų surinkimo priemones. Į žaliųjų atliekų surinkimo konteinerius gali būti metamos tik palaidos žaliosios atliekos, vaisių krituoliai ir termiškai neapdorotos vaisių ir daržovių liekanos. Medžių ir krūmų šakos turi būti susmulkintos ne didesnėmis nei 1 m dalimis. Jei žaliosios atliekos netelpa į konteinerius, žaliųjų atliekų surinkimui naudojamos papildomos atliekų surinkėjo suteiktos priemonės;

55.4. atliekų turėtojai žaliąsias atliekas gali patys nuvežti ir be papildomo mokesčio atiduoti tvarkyti į Glaudėnų žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę. Nuostata dėl žaliųjų atliekų atidavimo tvarkyti galioja ir atliekų turėtojams atstovaujančioms daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų bendrijoms, bendrojo naudojimo objektų administratoriams, asmenims, sudariusiems jungtinės veiklos sutartis bendrosios dalinės nuosavybės teisei įgyvendinti;

55.5. atliekų turėtojai, kurie turi galimybes žaliąsias atliekas kompostuoti savo valdomo žemės sklypo ribose, turi tai daryti kompostavimo dėžėje, specialiai tam skirtoje nuošalioje (kuo toliau nuo gyvenamųjų pastatų) vietoje ne mažesniu nei 2 metrų atstumu nuo gretimų sklypų ribos. Turint gretimo sklypo naudotojo rašytinį sutikimą, kompostavimo vieta gali būti įrengiama mažesniu kaip 2 metrų atstumu nuo gretimų sklypų ribos.

56. Atliekų surinkėjas privalo nemokamai atliekų turėtojui suteikti (pristatyti) šiame skyriuje nurodytą (-as) žaliųjų atliekų surinkimo priemonę (-es) per 5 darbo dienas nuo Administratoriaus kreipimosi dienos, apie tai iš anksto informavęs besikreipiantį atliekų turėtoją. Laikino naudojimo žaliųjų atliekų surinkimo konteineris negali stovėti ilgiau nei tris kalendorines dienas, o kitos tokių atliekų surinkimo priemonės (didmaišis (-iai) ir (ar) kt.) – ilgiau nei septynias kalendorines dienas. Už šio konteinerio ir (ar) suteiktos kitos žaliųjų atliekų surinkimo priemonės stovėjimo trukmę atsako atliekų surinkėjas. Konteineriai ir (ar) kitos žaliųjų atliekų surinkimo priemonės turi būti naudojamos tik pagal paskirtį. Už konteinerio ir (ar) kitos žaliųjų atliekų surinkimo priemonės naudojimą ne pagal paskirtį atsako jį (ją) užsakęs asmuo.

57. Žaliąsias atliekas draudžiama mesti į mišrių komunalinių atliekų, antrinių žaliavų ar į kitus šioms atliekoms neskirtus konteinerius ar surinkimo priemones ir (ar) palaidas palikti šalia jų.

58. Maisto atliekos iš gyventojų surenkamos rudos spalvos kolektyviniais antžeminiais, pusiau požeminiais ar požeminiais konteineriais ir individualiais konteineriais su užrašu „maisto atliekos“. Kolektyvinių konteinerių aikštelėse, kuriose įrengti vienodos spalvos ir stiliaus konteineriai visų rūšių atliekoms, maisto atliekų konteineriai turi būti rudu dangčiu ar pažymėti ruda spalva.

59. Maisto atliekas, prieš jas išmetant į maisto atliekų surinkimo konteinerius, būtina sudėti į maišelį ir jį sandariai užrišti. Į konteinerius ir į maišelius negali būti pilamos skystos maisto atliekos.

60. Maisto atliekos iš gyventojų renkamos pagal atliekų surinkėjo parengtus ir su Administratoriumi suderintus atliekų surinkimo ir išvežimo grafikus. Atliekų surinkimo ir išvežimo grafikai nuolat skelbiami atliekų surinkėjų ir Administratoriaus interneto svetainėse.

61. Maisto atliekų rūšiavimo tvarką, suderintą su Savivaldybės administracija, nustato ir tvirtina Administratorius. Maisto atliekų rūšiavimo tvarka skelbiama Administratoriaus ir Savivaldybės interneto svetainėse.

62. Įmonės, kurių ūkinėje veikloje susidaro maisto ir virtuvės atliekos (viešbučiai, moteliai, restoranai, kitos viešojo maitinimo įstaigos (švietimo įstaigos ir kt.), susidariusias ir išrūšiuotas maisto ir virtuvės atliekas aplinkos ministro nustatyta tvarka turi perdirbti (pvz., kompostuojant įrenginiuose), kitaip panaudoti (pvz., energijai gauti) visuomenės sveikatai ir aplinkai saugiu būdu patys arba perduoti jas sutartiniais pagrindais atliekų apdorojimo įmonei. Šioms įmonėms maisto ir virtuvės atliekas draudžiama dėti į mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerius, gyventojams skirtus maisto atliekų surinkimo konteinerius ar į kitus šioms atliekoms neskirtus konteinerius. Tokių įmonių atskirai surinktos maisto ir virtuvės atliekos gali būti laikinai laikomos tik uždarose, nerūdijančiose, vandens nesugeriančiose ir nepraleidžiančiose, atliekų ir klimato poveikiui atspariose talpyklose, kurios užtikrintų apsaugą nuo vėjo, graužikų, paukščių, vabzdžių ir pan. Iš tokių talpyklų neturi tekėti skysčiai, sklisti kvapai, dulkės ir pan.

 

X SKYRIUS

BUITYJE SUSIDARANČIŲ PAVOJINGŲ BEI ELEKTROS IR ELEKTRONINĖS ĮRANGOS ATLIEKŲ SURINKIMAS

 

63. Buityje susidarančios pavojingos atliekos yra surenkamos tokia tvarka:

63.1. apvažiuojant atliekų turėtojus specialiai pažymėtu automobiliu pagal iš anksto atliekų surinkėjo viešai paskelbtą grafiką ne rečiau kaip 2 (du) kartus per metus. Atliekų surinkėjas ir Administratorius reguliariai informuoja atliekų turėtojus apie šių atliekų surinkimo datą, laiką, vietą ir kaip šios atliekos yra surenkamos;

63.2. iš Klaipėdos miesto gyventojų ir atliekų turėtojams atstovaujančių daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų bendrijų, bendrojo naudojimo objektų administratorių, asmenų, sudariusių jungtinės veiklos sutartis bendrosios dalinės nuosavybės teisei įgyvendinti, yra priimamos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse Administratoriaus nustatyta tvarka, atsižvelgiant į Savivaldybės administracijos reikalavimus.

64. Buityje susidarančios elektros ir elektroninės įrangos atliekos iš Klaipėdos miesto gyventojų ir šių Taisyklių 63.2 papunktyje nurodytų asmenų yra priimamos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse Administratoriaus nustatyta tvarka, atsižvelgiant į Savivaldybės administracijos reikalavimus.

65. Atliekų turėtojai buityje susidarančias elektros ir elektroninės įrangos atliekas gali nemokamai pristatyti į elektros ir elektroninės įrangos gamintojų ir importuotojų įrengtas tokių atliekų priėmimo vietas, elektros ir elektroninės įrangos platinimo vietas arba perduoti tokias atliekas turinčiam teisę tvarkyti atliekų tvarkytojui.

66. Buityje susidarančias pavojingas bei elektros ir elektroninės įrangos atliekas draudžiama mesti į tam neskirtus konteinerius ar palikti šalia jų.

 

XI SKYRIUS

BUITYJE SUSIDARANČIŲ STATYBINIŲ ATLIEKŲ SURINKIMAS IR TVARKYMAS

 

67. Buityje susidarančios statybinės atliekos iš Klaipėdos miesto gyventojų yra priimamos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse Administratoriaus nustatyta tvarka.

68. Kiti atliekų turėtojai bei atliekų turėtojai, kurie per kalendorinius metus sukaupė didesnį buityje susidarančių statybinių atliekų kiekį, nei yra leidžiama pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, statybines atliekas perduoda tokias atliekas turinčiai teisę tvarkyti įmonei. Tokiu atveju buityje susidarančios statybinės atliekos surenkamos ir (ar) tvarkomos sutartiniais pagrindais už papildomą mokestį. Atliekų turėtojai, perdavę šias atliekas tvarkančiai įmonei, privalo turėti atliekų perdavimą patvirtinantį dokumentą (pvz.: sąskaitą faktūrą, atliekų perdavimo–priėmimo aktą). Atliekų turėtojai šiuos dokumentus turi saugoti ne trumpiau nei 3 metus.

69. Atliekų turėtojai, dėdami statybines atliekas į jiems skirtus konteinerius, privalo užtikrinti, kad pastato aplinka nebūtų veikiama triukšmo ir dulkių. Statybinių atliekų konteineriai negali stovėti važiuojamojoje kelio dalyje, ant pėsčiųjų ar dviračių takų ar kitaip trukdyti eismui.

70. Statybines atliekas draudžiama mesti į mišrių komunalinių atliekų, antrinių žaliavų ar į kitus šioms atliekoms neskirtus konteinerius arba palikti šalia jų.

 

XII SKYRIUS

ATLIEKŲ TURĖTOJŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

71. Atliekų turėtojai turi teisę:

71.1. deklaruoti komunalines atliekas Komunalinių atliekų kiekio deklaravimo tvarkos apraše nustatyta tvarka;

71.2. kreiptis į Administratorių su prašymu dėl kitos metinės Vietinės rinkliavos taikymo Kitos metinės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą taikymo tvarkos apraše nustatyta tvarka; dėl naujo ar papildomo (‑ų) konteinerio (-ių) pastatymo ar nuėmimo;

71.3. kreiptis į Savivaldybės administraciją dėl Administratoriaus neveikimo ar netinkamo veikimo, dėl konteinerių stovėjimo vietos ar kiekio pakeitimo;

71.4. kreiptis į Administratorių dėl papildomos didelių gabaritų ir medienos atliekų surinkimo paslaugos už papildomą mokestį suteikimo.

72. Atliekų turėtojai privalo:

72.1. naudotis Savivaldybės organizuojama komunalinių atliekų tvarkymo sistema;

72.2. laiku mokėti Savivaldybės tarybos patvirtintą nustatyto dydžio metinę Vietinę rinkliavą, laikytis kitų Nuostatų reikalavimų;

72.3. naudotis visais Administratoriaus ir (ar) atliekų surinkėjo jam suteiktais (pristatytais) atliekų surinkimo konteineriais ar kitomis suteiktomis atliekų surinkimo priemonėmis ir juos (jas) naudoti tik pagal paskirtį;

72.4. rūšiuoti susidarančias komunalines atliekas jų susidarymo vietoje, t. y. atskirti pakuočių atliekas, popierių ir kartoną, stiklą, plastiką, metalą, didelių gabaritų, žaliąsias, maisto, tekstilės, buityje susidarančias pavojingas bei elektros ir elektroninės įrangos, statybines atliekas, naudotas padangas ir nemaišyti jų su kitomis atliekomis ar medžiagomis. Surūšiuotos ir į pakuočių atliekų bei antrinių žaliavų surinkimo konteinerius metamos pakuočių atliekos ir antrinės žaliavos turi būti be priemaišų (pvz., maisto, skysčio, kitų medžiagų likučių);

72.5. didelių gabaritų, medienos, naudotas padangas, žaliąsias, tekstilės atliekas, buityje susidarančias statybines, pavojingas atliekas atvežti į aikšteles ir (ar) perduoti atliekų surinkėjui šių Taisyklių VIII, IX, X, XI skyriuose nustatyta tvarka;

72.6. uždaryti konteinerių dangčius po komunalinių atliekų išmetimo į konteinerius;

72.7. prieš išmetant mišrias komunalines, maisto atliekas į konteinerį, jas tvarkingai sudėti į maišelius ir juos užrišti;

72.8. užtikrinti, kad atliekų surinkėjas netrukdomai galėtų privažiuoti prie atliekų konteinerių. Atliekų turėtojai, naudojantys kolektyvinius konteinerius, esančius patalpose ar uždarose teritorijose ar individualius konteinerius, konteinerių ištuštinimo dieną ne vėliau kaip 7.00 val. konteinerius turi išridenti į suderintas su atliekų surinkėju vietas, prie kurių gali laisvai privažiuoti šiukšliavežis. Individualių mišrių komunalinių konteinerių nuolatinio stovėjimo vieta ir aptarnavimo vieta, kai konteineris yra paimamas atliekų surinkėjo jo iškratymui, negali sutapti, išskyrus kai su atliekų surinkėju sutarta kitaip.

Vykstant gatvės remontui ar rekonstrukcijai, individualius konteinerius atliekų turėtojai turi išridenti į artimiausią šiukšliavežiui privažiuojamą vietą, suderintą su atliekų surinkėju, arba naudotis kolektyviniais konteineriais.

73. Atliekų turėtojai, deklaruojantys komunalinių atliekų kiekį, privalo laikytis Komunalinių atliekų kiekio deklaravimo tvarkos aprašo reikalavimų. Atliekų turėtojai, deklaruojantys komunalines atliekas, atsako už komunalinių atliekų deklaracijoje pateiktos informacijos teisingumą.

74. Atliekų turėtojų, deklaruojančių komunalinių atliekų kiekį, naudojami konteineriai negali būti perpildyti, t. y. konteinerių dangčiai turi būti laisvai uždaromi. Jei deklaruojamų atliekų surinkimo konteinerio (-ių) talpa neatitinka susidarančių mišrių komunalinių atliekų kiekio, šie atliekų turėtojai privalo kreiptis į Administratorių dėl mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerio (-ių) pakeitimo, papildomo (-ų) konteinerio (-ių) pastatymo ar konteinerių kiekio sumažinimo.

75. Aplinkos prie konteinerių aikštelės ir (ar) stovėjimo vietos nuolatinė priežiūra bei švara ir tvarka užtikrinama Savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintų Klaipėdos miesto tvarkymo ir švaros taisyklių nustatyta tvarka.

76. Atliekų turėtojai ir (ar) teritorijų valymo paslaugų teikėjai žiemos metu privalo užtikrinti, kad konteinerių aikštelėse ir (ar) konteinerių stovėjimo vietose būtų šalinamas sniegas ir ledas.

77. Daugiabučių namų savininkų bendrijos ir bendrojo naudojimo objektų administratoriai privalo užtikrinti, kad mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteineriai, esantys daugiabučių namų patalpose, būtų išridenami iš patalpų pagal atliekų surinkėjo pateiktus mišrių komunalinių atliekų surinkimo ir išvežimo grafikus į atliekų surinkėjų nurodytas vietas, prie kurių gali laivai privažiuoti šiukšliavežiai, ir kontroliuoti, kad ištuštinti konteineriai nestovėtų lauke.

78. Atliekų turėtojams draudžiama:

78.1. maišyti komunalines atliekas su gamybinės ir kitos ūkinės veiklos atliekomis;

78.2. savavališkai pakeisti konteinerio stovėjimo vietą;

78.3. užstatyti autotransporto priemonėmis komunalinių atliekų konteinerių aikštelių ar stovėjimo vietų aptarnavimo zonas;

78.4. presuoti ar grūsti atliekas į konteinerius;

78.5. išmesti komunalines atliekas gatvėse, aikštėse, skveruose, parkuose ir kitur bei palikti mišrias komunalines, pakuočių atliekas ir antrines žaliavas, naudotas padangas, buityje susidarančias pavojingas bei elektros ir elektronines įrangos atliekas, statybines, tekstilės, didelių gabaritų ir kitas atliekas šalia konteinerių;

78.6. mesti į konteinerius žemės gruntą, degančias ar karštas atliekas, farmacines, medicinines atliekas, naudotas padangas bei kitas nekomunalines atliekas, buityje susidarančias pavojingas bei elektros ir elektroninės įrangos atliekas; pilti į konteinerius chemines medžiagas, srutas, nuotekas bei skystas atliekas; mesti į tam neskirtus konteinerius pakuočių atliekas ir antrines žaliavas, didelių gabaritų, statybines bei žaliąsias atliekas;

78.7. rašinėti, piešti, klijuoti lipdukus ar kitaip terlioti, gadinti konteinerius;

78.8. raustis konteineriuose, imti iš jų atliekas ir (ar) antrines žaliavas;

78.9. deginti atliekas, išskyrus atvejus, kai jos deginamos specialiai tam skirtuose įrenginiuose, vadovaujantis Lietuvos Respublikos aplinkos oro apsaugos įstatymo nuostatomis.

79. Atliekų turėtojas, sugadinęs ar sunaikinęs atliekų surinkimo priemonę, atsako įstatymų nustatyta tvarka.

 

XIII SKYRIUS

ATLIEKŲ SURINKĖJŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

80. Atliekų surinkėjai vykdo Savivaldybės bei Administratoriaus reikalavimus ir užduotis, skirtas komunalinių atliekų tvarkymo sistemai įgyvendinti.

81. Atliekų surinkėjams draudžiama:

81.1. maišyti atskirai surinktas komunalines atliekas su kitomis atliekų rūšimis bei pakuočių atliekomis ir antrinėmis žaliavomis;

81.2. maišyti atskirai išrūšiuotas pakuočių atliekas ir antrines žaliavas;

81.3. savavališkai pakeisti konteinerio stovėjimo vietą.

82. Atliekų surinkėjai privalo:

82.1. nemokamai ir ne vėliau kaip per 5 darbo dienas pateikti atliekų turėtojams visą reikiamą antžeminių komunalinių atliekų bei pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerių bei kitų atliekų surinkimo priemonių kiekį ir įvairovę, sudaryti galimybę atliekų turėtojams rūšiuoti komunalines atliekas, pakuočių atliekas ir antrines žaliavas;

82.2. vykdyti rūšiuojamąjį atliekų surinkimą ir susidarymo vietoje išrūšiuotas atliekas surinkti atskirai;

82.3. konteinerius tuštinti pagal atliekų surinkėjo sudarytą ir Administratoriaus patvirtintą aptarnavimo grafiką ar konteinerių tūrio daviklių, jei tokie įrengti konteineriuose, duomenis taip, kad konteineriai nebūtų perpildyti (konteinerių dangčiai turi būti laisvai uždaromi), tokiu dažnumu:

82.3.1. kolektyvinius antžeminius mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerius, stovinčius senamiesčio teritorijoje (tarp Danės upės, Bastionų komplekso, Turgaus aikštės ir Pilies gatvės) – ne rečiau kaip vieną kartą per dieną; kitus kolektyvinius antžeminius mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerius – ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę;

82.3.2. individualius mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerius, kuriuos naudoja juridiniai asmenys, – ne rečiau kaip kas dvi savaites;

82.3.3. individualius mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerius, kuriuos naudoja fiziniai asmenys, – kas dvi savaites;

82.3.4. kolektyvinius pusiau požeminius ar požeminius mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerius – ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę;

82.3.5. visų tipų kolektyvinius maisto atliekų surinkimo konteinerius – ne rečiau kaip kartą per savaitę;

82.3.6. individualius maisto atliekų surinkimo konteinerius šiltuoju laikotarpiu (nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d.) – ne rečiau kaip kartą per savaitę; šaltuoju laikotarpiu (nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d.) – ne rečiau kaip kartą per dvi savaites;

82.3.7. kolektyvinius pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerius (išskyrus stiklinių pakuočių atliekoms ir stiklo antrinėms žaliavoms rinkti) – ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę; kolektyvinius stiklinių pakuočių atliekų ir stiklo antrinių žaliavų surinkimo konteinerius – ne rečiau kaip vieną kartą per mėnesį, individualius pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerius (išskyrus stiklinių pakuočių atliekoms ir stiklo antrinėms žaliavoms rinkti) – ne rečiau kaip kas dvi savaites; individualius stiklinių pakuočių atliekų ir stiklo antrinių žaliavų surinkimo konteinerius – ne rečiau kaip vieną kartą per tris mėnesius;

82.3.8. žaliųjų atliekų surinkimo konteinerius laikotarpiu nuo vasario 1 d. iki kovo 31 d. – ne rečiau kaip vieną kartą per mėnesį, kitu laikotarpiu – ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę;

82.4. nepriklausomai nuo išvežimo grafiko, pagal Savivaldybės administracijos ar Administratoriaus nurodymą ar pagal atliekų turėtojo pranešimą ištuštinti užpildytus mišrių komunalinių atliekų, maisto atliekų, pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų, tekstilės atliekų surinkimo konteinerius per 24 val.;

82.5. kai vidutinė paros temperatūra aukštesnė nei +8 °C, plauti ir dezinfekuoti konteinerius pagal atliekų surinkėjo sudarytą ir su Savivaldybės administracija suderintą grafiką, tvarką ir sąlygas pagal šias nuostatas:

82.5.1. kolektyvinius mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerius plauti ir dezinfekuoti ne rečiau kaip vieną kartą per ketvirtį;

82.5.2. individualius mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerius, kuriuos naudoja juridiniai asmenys, plauti ne rečiau kaip vieną kartą per kalendorinius metus;

82.5.3. kolektyvinius maisto atliekų surinkimo konteinerius plauti ir dezinfekuoti ne rečiau kaip vieną kartą per mėnesį;

82.5.4. kolektyvinius antrinių žaliavų surinkimo konteinerius plauti ne rečiau kaip du kartus per kalendorinius metus;

82.5.5. esant ekstremaliajai situacijai kolektyviniai konteineriai plaunami ir dezinfekuojami Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos sprendimu nustatyta tvarka ir sąlygomis;

82.6. konteinerių ištuštinimo metu užtikrinti tvarką ir švarą 5 m atstumu aplink konteinerių aikštelę ar konteinerių stovėjimo vietą, t. y. surinkti, sušluoti tuo metu esančias smulkias (į šiukšliavežį telpančias) komunalines atliekas, įskaitant tuštinimo metu iš konteinerio iškritusias atliekas ir už 5 metrų ribos, ir supilti jas į šiukšliavežį ar į konteinerį;

82.7. didelių gabaritų ir medienos, žaliąsias, buityje susidarančias pavojingas atliekas rinkti apvažiuojant atliekų turėtojus pagal su Administratoriumi suderintą grafiką tokiu dažnumu:

82.7.1. didelių gabaritų ir medienos atliekas, buityje susidarančias pavojingas atliekas – ne rečiau 2 kartus per metus;

82.7.2. žaliąsias atliekas – laikotarpiu nuo vasario 1 d. iki kovo 31 d. – ne rečiau kaip vieną kartą per mėnesį, kitu laikotarpiu – ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę;

82.8. laikytis atliekų surinkimo ir išvežimo grafikų ir, esant pakartotiniam konteinerių perpildymo faktui, juos keisti ir derinti su Administratoriumi;

82.9. suteikti atliekų turėtojui didelių gabaritų atliekų surinkimo ir tvarkymo papildomą (-as) paslaugą (-as) šių Taisyklių VIII skyriuje nustatyta tvarka;

82.10. asmeniškai informuoti atliekų turėtojus, naudojančius individualius konteinerius, apie mišrių komunalinių atliekų, maisto atliekų, žaliųjų atliekų bei pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo ir išvežimo grafikus. Grafikai gali būti keičiami, tik prieš 14 kalendorinių dienų apie tai įspėjus atliekų turėtojus informaciniais pranešimais ir pateikus informaciją atliekų surinkėjo ir Administratoriaus interneto svetainėse;

82.11. nesant galimybei laikinai privažiuoti prie individualių konteinerių dėl numatomo kelio remonto, asmeniškai informuoti atliekų turėtojus, naudojančius individualius konteinerius, apie laikinų kolektyvinių konteinerių stovėjimo vietą;

82.12. nuolat skelbti interneto svetainėje visų surenkamų atliekų surinkimo ir išvežimo grafikus, konteinerių dezinfekavimo ir plovimo grafikus;

82.13. ne rečiau nei kartą per pusmetį reguliariai informuoti atliekų turėtojus, Savivaldybės administraciją ir Administratorių apie atliekų, surenkamų apvažiuojant atliekų turėtojus, surinkimo ir išvežimo grafikus. Grafikus atliekų surinkėjai privalo skelbti įvairiomis informavimo priemonėmis ir informaciniais pranešimais, įskaitant ir spaudoje teikiamą informaciją bei teikiant informaciją daugiabučių ir individualių gyvenamųjų namų skelbimų lentose ir informuojant atliekų turėtojus, naudojančius individualius konteinerius, asmeniškai. Buityje susidarančių pavojingų atliekų, didelių gabaritų ir medienos atliekų surinkimo ir išvežimo grafikuose turi būti nurodyta šių atliekų surinkimo vieta, data ir laikas;

82.14. pasibaigus pusmečiui, per 15 dienų Savivaldybės administracijai pateikti informaciją apie Savivaldybės teritorijoje surinktų ir perduotų apdoroti visų komunalinių atliekų, naudotų padangų bei pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų kiekį atskirai pagal rūšis ir surinkimo priemones;

82.15. laikytis Komunalinių atliekų kiekio deklaravimo tvarkos apraše nustatytos tvarkos;

82.16. tuštinant visų tipų ir paskirties atliekų konteinerius, laikytis Savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintų Klaipėdos miesto triukšmo prevencijos viešose vietose taisyklių;

82.17. ištuštinę konteinerius, uždaryti konteinerių dangčius ir konteinerius pastatyti į nustatytą konteinerių stovėjimo vietą ar aikštelę;

82.18. prieš įsigydami komunalinių atliekų surinkimo konteinerius, suderinti su Savivaldybės administracija įsigyjamų konteinerių išvaizdą;

82.19. konteinerių tuštinimo metu surinkti į konteinerius netilpusias atliekas;

82.20. surinkti ir išvežti visas apvažiuojant atliekų turėtojus nustatyta tvarka renkamas atliekas;

82.21. netinkamus naudoti konteinerius pakeisti be papildomo mokesčio nedelsdami, bet ne vėliau kaip per 5 darbo dienas, kad būtų užtikrintas nepertraukiamas komunalinių atliekų surinkimo teikimas; jei konteineris netinkamas naudoti tapo dėl konkretaus atliekų turėtojo kaltės, priemonė keičiama konteinerio panaudos sutartyje nustatyta tvarka;

82.22. nenaudojamus antžeminius konteinerius išsivežti ne vėliau nei per 5 darbo dienas nuo Administratoriaus nurodymo pateikimo;

82.23. laikytis kitų šiose Taisyklėse nenurodytų aplinkos ministro įsakymu patvirtintų Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų;

82.24. Savivaldybės administracijai ir Administratoriui per nurodytą terminą teikti visą prašomą informaciją, susijusią su komunalinių atliekų surinkimu ir tvarkymu Savivaldybės teritorijoje.

83. Atliekų surinkėjai turi teisę atsisakyti tuštinti konteinerius šiais atvejais:

83.1. jei atliekų turėtojai neišridena individualių konteinerių ar patalpose bei uždarose teritorijose esančių kolektyvinių konteinerių jų ištuštinimo dieną į suderintas vietas arba juos išridena pavėluotai;

83.2. jei žiemos metu nuo konteinerių stovėjimo vietos ar konteinerių aikštelės nėra pašalintas sniegas ir tai trukdo aptarnauti konteinerius;

83.3. jei konteinerių stovėjimo vietos ar aikštelės užstatytos autotransporto priemonėmis;

83.4. jei atliekų surinkimo priemonėse yra daiktai ir (ar) atliekos, kurių buvimas juose neleistinas pagal šias Taisykles ir (ar) kelia pavojų žmogaus saugumui ir (ar) aplinkai.

84. Jei atliekų surinkėjas dėl atliekų turėtojo kaltės negali ištuštinti konteinerio (-ių), atliekų surinkėjas šį faktą užregistruoja ir perduoda institucijoms, vykdančioms Taisyklių laikymosi kontrolę, bei papildomai informuoja Administratorių ir atliekų turėtoją.

85. Papildančios atliekų surinkimo sistemos diegėjas, pasirašęs sutartį su Administratoriumi, atsako už švarą ir tvarką 5 m spinduliu aplink jo sistemoje renkamų atliekų surinkimo priemones (punktus, stoteles, konteinerius ar kt.). Atliekų surinkimo priemonės privalo būti estetiškai ir techniškai tvarkingos, Papildančios atliekų surinkimo sistemos diegimo sąlygose nurodytos išvaizdos ir stovėti tik diegimo sąlygose nurodytose vietose.

 

XIV SKYRIUS

TAISYKLIŲ ĮGYVENDINIMAS IR KONTROLĖ, ATSAKOMYBĖ UŽ TAISYKLIŲ PAŽEIDIMUS IR BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

86. Šių Taisyklių įgyvendinimą kontroliuoja Savivaldybės administracijos direktorius ir jo įgalioti asmenys. Savivaldybės administracijos direktorius Savivaldybės tarybos reglamento nustatyta tvarka už šių Taisyklių įgyvendinimą atsiskaito Savivaldybės tarybai.

87. Asmenys, pažeidę šių Taisyklių reikalavimus, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

88. Teisę surašyti administracinių nusižengimų protokolus už šių Taisyklių pažeidimus turi savivaldybės administracijos bei policijos pareigūnai.

89. Administracinė nuobauda neatleidžia fizinio ar juridinio asmens nuo prievolės laikytis šių Taisyklių reikalavimų ir pašalinti esantį pažeidimą.

 

_______________________

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-334, 2013-12-18, paskelbta TAR 2013-12-18, i. k. 2013-03545

Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2011 m. lapkričio 24 d. sprendimo Nr. T2-370 „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

2.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-121, 2016-04-28, paskelbta TAR 2016-05-04, i. k. 2016-11209

Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2011 m. lapkričio 24 d. sprendimo Nr. T2-370 „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

3.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-220, 2019-07-25, paskelbta TAR 2019-07-31, i. k. 2019-12608

Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2011 m. lapkričio 24 d. sprendimo Nr. T2-370 „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

4.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-57, 2020-04-09, paskelbta TAR 2020-04-15, i. k. 2020-07926

Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2011 m. lapkričio 24 d. sprendimo Nr. T2-370 „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

5.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-303, 2020-12-23, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28706

Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2011 m. lapkričio 24 d. sprendimo Nr. T2-370 „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

6.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-303, 2021-12-22, paskelbta TAR 2021-12-27, i. k. 2021-26982

Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2011 m. lapkričio 24 d. sprendimo Nr. T2-370 „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

7.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-292, 2022-12-22, paskelbta TAR 2022-12-27, i. k. 2022-26926

Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2011 m. lapkričio 24 d. sprendimo Nr. T2-370 „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

8.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-6, 2023-01-26, paskelbta TAR 2023-01-30, i. k. 2023-01633

Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2011 m. lapkričio 24 d. sprendimo Nr. T2-370 „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

9.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T2-359, 2023-12-21, paskelbta TAR 2023-12-28, i. k. 2023-25721

Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2011 m. lapkričio 24 d. sprendimo Nr. T2-370 „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo