Suvestinė redakcija nuo 2015-01-01 iki 2015-05-25
Sprendimas paskelbtas: TAR 2006-12-21, i. k. 2006-00898
RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL RADVILŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJŲ MOKĖJIMO UŽ SOCIALINES PASLAUGAS TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO
2006 m. gruodžio 21d. Nr. T-935
Radviliškis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 2000, Nr. 91-2832) 17 straipsniu, Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006-06-14 nutarimu Nr. 583 (Žin., 2006, Nr. 68-2510), ir Socialinių paslaugų katalogu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006-04-05 įsakymu Nr. A1-93 (Žin., 2006, Nr. 43-1570), Radviliškio rajono savivaldybės taryba nusprendžia patvirtinti Radviliškio rajono savivaldybės gyventojų mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašą (pridedama).
PATVIRTINTA
Radviliškio rajono savivaldybės tarybos
2006 m. gruodžio 21 d.
sprendimu Nr. T-935
RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJŲ MOKĖJIMO UŽ SOCIALINES PASLAUGAS TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Radviliškio rajono savivaldybės gyventojų mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašas (toliau vadinama – Aprašas) reglamentuoja mokėjimo už socialines paslaugas dydžių nustatymą, atleidimo nuo mokėjimo už socialines paslaugas sąlygas ir atvejus, finansinių galimybių mokėti už socialines paslaugas vertinimą.
2. Aprašo nuostatos taikomos asmenims (šeimoms), pradėjusiems gauti socialines paslaugas po 2006 m. liepos 1 d., išskyrus tuos atvejus, kai mokesčio už socialinę globą dydis asmeniui pagal teisės aktus bei Savivaldybės nustatytas taisykles, galiojusias iki 2006 m. liepos 1 d., didesnis negu nustatyta šiame Apraše.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
3. Radviliškio rajono savivaldybėje asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį nustato Radviliškio rajono savivaldybės administracijos (toliau – Savivaldybės administracija) seniūnijų socialinio darbo organizatoriai (toliau – socialinio darbo organizatoriai), Socialinės paramos skyriuje – Administracijos direktoriaus paskirtas atsakingas asmuo. Socialines paslaugas, finansuojamas iš savivaldybės biudžeto socialinėms paslaugoms organizuoti, planuoja Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius (toliau – Skyrius) ir teikia tvirtinti Savivaldybės tarybai, o skiria Skyriaus vedėjas sprendimu.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
4. Mokėjimo už socialines paslaugas dydis asmeniui (šeimai) nustatomas individualiai, atsižvelgiant į asmens (šeimos narių) finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas ir asmeniui (šeimai) teikiamų socialinių paslaugų rūšį.
5. Asmuo (šeima) gali būti iš dalies ar visiškai atleidžiamas nuo mokesčio už socialines paslaugas rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudarytos komisijos (toliau – Komisija), kuri įvertina aplinkybes (sunki liga, sudėtinga operacija, artimo žmogaus netektis, gaisras ir kt.), teikimu.
6. Sprendimą dėl atleidimo nuo mokėjimo už socialines paslaugas ar jo sumažinimą priima Savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo, atsižvelgdamas į Komisijos teikimą.
7. Asmens (šeimos) ir Savivaldybės tarpusavio teisės ir pareigos, susijusios su asmens (šeimos) mokėjimu už socialines paslaugas, nustatomos rašytine socialines paslaugas gaunančio asmens (vieno iš suaugusių šeimos narių), jo globėjo, rūpintojo ir paslaugas teikiančios įstaigos sutartimi, kurioje nustatyti konkretūs asmens (šeimos) mokėjimo už socialines paslaugas dydžiai pinigine išraiška, mokėjimo tvarka ir asmens (šeimos) finansinių galimybių vertinimo iš naujo dėl asmens (šeimos) pajamų ir asmens turto pokyčių, įvykusių per šių paslaugų gavimo laiką, sąlygos.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
8. Už kitas papildomai asmens (šeimos) pageidavimu teikiamas socialines paslaugas mokama paslaugas gaunančio asmens (jo atstovo) ir socialinių paslaugų įstaigos tarpusavio susitarimu.
9. Šiame Apraše vartojamos sąvokos:
9.1. Šeimos nariai – sutuoktiniai arba bendrai gyvenantys asmenys arba vienas iš tėvų ir jų vaikai (įvaikiai) iki 18 metų. Į šeimos sudėtį įskaitomi nedirbantys, nesusituokę ir su kitu asmeniu bendrai negyvenantys asmenys nuo 18 iki 24 m., besimokantys dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose ir kitų formalaus švietimo įstaigų dieniniuose skyriuose, taip pat asmenys nuo dieninių bendrojo lavinimo mokyklų baigimo datos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos. Vaikai, kuriems nustatyta globa ar rūpyba, šeimos nariams nepriskiriami.
9.3. Bendrosios socialinės paslaugos – paslaugos teikiamos be nuolatinės specialistų priežiūros. Jų tikslas – ugdyti ar kompensuoti asmens (šeimos) gebėjimus savarankiškai rūpintis asmens (šeimos) gyvenimu ir dalyvauti visuomeniniame gyvenime.
9.4. Socialinė priežiūra – visuma paslaugų, kuriomis asmeniui (šeimai) teikiama kompleksinė, bet nuolatinės specialistų priežiūros nereikalaujanti pagalba.
9.5. Dienos socialinė globa – visuma paslaugų, kuriomis asmeniui teikiama kompleksinė nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba dieną.
9.6. Trumpalaikė socialinė globa – visuma paslaugų, kuriomis asmeniui teikiama kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba krizių atvejais, vaikams laikinai netekus tėvų globos, šeimos nariams, globėjams, rūpintojams laikinai dėl tam tikrų priežasčių (ligos, komandiruotės, atostogų ir kt.) negalint prižiūrėti asmenų, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra („atokvėpio“ paslaugos), socialinės rizikos suaugusiems asmenims po medicininės reabilitacijos siekiant integruotis į visuomenę.
9.7. Ilgalaikė socialinė globa – visuma paslaugų, kuriomis visiškai nesavarankiškam asmeniui teikiama kompleksine, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba.
9.8. Pagalbos pinigai – mėnesinė periodinė išmoka, skiriama socialinių paslaugų gavėjui susimokėti už pagalbą t. y. bendrąsias socialines paslaugas ar socialinę priežiūrą.
9.9. Finansinių galimybių vertinimas – asmens (šeimos narių) finansinių galimybių mokėti už socialines paslaugas vertinimo procedūra, apimanti asmens (šeimos) pajamų, turto vertinimą. Prie finansinių galimybių vertinimo priskiriamas ir mokėjimo už socialines paslaugas šaltinių nustatymas.
II. ASMENS (ŠEIMOS) FINANSINIŲ GALIMYBIŲ VERTINIMAS
10. Asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių), jo globėjas, rūpintojas Skyriaus atsakingam specialistui, socialinio darbo organizatoriui pagal gyvenamąją vietą pateikia:
11. Asmens (šeimos) finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas vertina Skyriaus atsakingas specialistas.
12. Asmens (šeimos) finansinės galimybės vertinamos tuo pačiu metu, kuriuo nustatomas asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikis.
13. Išskirtiniu atveju, kai socialinės paslaugos asmeniui (šeimai) skiriamos siekiant išvengti grėsmės asmens (šeimos) fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, finansinės galimybės vertinamos po to, kai nustatomos asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikis ir jam skiriamos socialinės paslaugos.
14. Tais atvejais, kai finansinių galimybių vertinimas atliekamas vėliau, negu pradedamos teikti socialinės paslaugos, asmeniui mokėjimo už socialines paslaugas dydis skaičiuojamas ir už praėjusį laikotarpį suteiktas socialines paslaugas.
15. Asmens finansinės galimybės nevertinamos:
15.2. kai asmuo (šeima) Administracijos direktoriaus ar jo įgalioto asmens įsakymu yra dalinai ar visiškai atleidžiamas nuo mokėjimo už socialines paslaugas;
16. Bendrąsias socialines paslaugas norinčio gauti asmens (šeimos narių) finansinės galimybės nevertinamos, išskyrus tuos atvejus, kai pageidaujama šias paslaugas gauti nemokamai.
17. Socialines paslaugas gaunantis asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių), jo globėjas, rūpintojas pagal sutartyje numatytas sąlygas privalo pranešti Skyriaus atsakingam specialistui, socialinio darbo organizatoriui apie asmens (šeimos) pajamų, asmens turto pokyčius per socialinių paslaugų gavimo laikotarpį.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
18. Skyrius turi teisę asmens (šeimos) finansines galimybes iš naujo vertinti:
III. ASMENS TURTAS IR JO VERTINIMAS
19. Asmens turtas vertinamas tik tais atvejais, kai asmuo turi mokėti už ilgalaikę socialinę globą ir nepakanka jo turimų lėšų.
20. Asmens turtą vertina Skyriaus specialistas, atsakingas už asmens (šeimos) finansinių galimybių mokėti už teikiamas socialines paslaugas nustatymą.
21. Nustatant asmens finansines galimybes mokėti už ilgalaikę socialinę globą, įskaitomas šis nuosavybės teise turėtas per praėjusius 12 mėn. iki kreipimosi dėl socialinių paslaugų skyrimo turtas:
22. Kai vertinamas turtas, turėtas per praėjusius 12 mėn. iki kreipimosi dėl socialinių paslaugų skyrimo, bet šio kreipimosi metu pakeistas į kitą kurį nors iš šio skirsnio 23 punkte nurodytą turtą sumuojant visą šiame punkte nurodytą turtą, šis turtas apskaitomas tik vieną kartą.
23. Tais atvejais, kai asmeniui šio Aprašo 21 punkte nurodytas turtas priklauso bendrosios jungtinės nuosavybės teise, į asmens turtą įskaitoma jam tenkanti šio turto dalis.
24. Tais atvejais, kai asmuo gyvena su šeima ir šios šeimos gyvenamoji patalpa yra jo nuosavybės teise turimas turtas, šios patalpos į asmens turtą neįskaitomos.
25. Informaciją apie asmens turimus statinius (įskaitant nebaigtus statyti) ir žemę (įskaitant užimta miško, vandens telkinių ir jų vertes) Skyrius gauna iš Valstybės įmonės Registrų centro pagal duomenų apie gyventojų turimą nekilnojamąjį turtą teikimo-gavimo sutartį, kuri yra sudaryta tarp Radviliškio rajono savivaldybės administracijos ir valstybės įmonės Registrų centro.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
26. Neteko galios nuo 2010-08-27
Punkto naikinimas:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
27. Duomenys apie privalomų registruoti transporto priemonių ir privalomos registruoti žemės ūkio technikos, turimų akcijų, obligacijų, vekselių ir kitų vertybinių popierių vertę bei pinigines lėšas nurodo pats asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas prašyme-paraiškoje socialinėms paslaugoms gauti. Prie prašymo-paraiškos pridedami turimi šio turto įsigijimą patvirtinantys dokumentai (pirkimo, pirkimo-pardavimo, dovanojimo sutartys, paveldėjimo dokumentų kopijos ir kt.).
28. Akcijų, obligacijų, vekselių ir kitų vertybinių popierių vertė įskaitoma į viso turto vertės sumą, jeigu jo bendra vertė viršija 580 Eur. Piniginės lėšos, turimos bankuose bei kitose kreditinėse įstaigose ir ne bankuose, gautos (negrąžintos) paskolos, kitiems asmenims paskolintos (negrąžintos) piniginės lėšos į viso turimo turto vertę įskaitomos, jei kiekviena jų suma viršija 580 Eur.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-874, 2014-10-09, paskelbta TAR 2014-10-15, i. k. 2014-14148
29. Kilus įtarimui, kad asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas pateikė neteisingus duomenis, Skyrius gali pareikalauti papildomų dokumentų, patvirtinančių pateiktų duomenų apie turtą teisingumą.
31. Turto vertės normatyvas nustatomas turto normatyvą dauginant iš asmens gyvenamosios vietos vidutinės nekilnojamojo tuno rinkos vertės.
32. Turto vertės normatyvui nustatyti taikomos kiekvienų metų vasario 1 d., gegužės 1 d., rugpjūčio 1 d. ir lapkričio 1 d. valstybės įmonės Registrų centro nustatomos ir leidinyje „Valstybės žinios“ skelbiamos vidutinės nekilnojamojo turto rinkos vertės Lietuvos miestuose ir savivaldybių centruose, kitose savivaldybių teritorijose piniginei socialinei paramai nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims gauti.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
IV. ASMENS (ŠEIMOS) PAJAMOS IR JŲ APSKAIČIAVIMAS
33. Nustatant asmens finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas, įskaitomos šios asmens gaunamos pajamos:
33.1. su darbo ar tarnybos santykiais susijusios pajamos, įskaitant išeitines išmokas ir kompensacijas;
33.2. individualios įmonės savininko ar tikrosios ūkinės bendrijos ir komanditinės ūkinės bendrijos tikrojo nario pajamos, gautos iš šios įmonės ar bendrijos apmokestinto pelno;
33.5. išmokos žemės ūkio veiklai ar pajamos iš žemės ūkio veiklos, išskyrus pajamas iš žemės ūkio naudmenų, kurių bendras plotas neviršija 1 hektaro;
33.6. pensijos, pensijų išmokos ir vietoj pensijų mokamos kompensacijos, rentos (valstybinė socialinio draudimo pensija, valstybinė pensija, kompensacija už ypatingas darbo sąlygas, valstybinė signataro renta, valstybinė signataro našlių ir našlaičių renta, artistų renta (kompensacinė išmoka teatrų ir koncertinių įstaigų kūrybiniams darbuotojams), profesoriaus emerito mėnesinė išmoka, kitos išmokos, mokamos iš Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto ar Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų; pensijų išmokos, gaunamos pagal Lietuvos Respublikos pensijų kaupimo įstatymą ir Lietuvos Respublikos papildomo savanoriško pensijų kaupimo įstatymą; užsienio valstybių pensijos);
33.7. valstybinės šalpos išmokos, mokamos pagal Lietuvos Respublikos valstybinių šalpos išmokų įstatymą;
33.8. ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos, statutiniams valstybės tarnautojams mokamos išmokos ligos, motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) atveju;
33.9. nedarbo socialinio draudimo išmokos, mokamos pagal Lietuvos Respublikos nedarbo socialinio draudimo įstatymą;
33.15. netekto darbingumo periodinės kompensacijos, mokamos pagal Lietuvos Respublikos nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymą arba Lietuvos Respublikos žalos atlyginimo dėl nelaimingų atsitikimų darbe ar susirgimo profesine liga laikinąjį įstatymą;
33.18. transporto išlaidų kompensacija (tais atvejais, kai teikiamos transporto organizavimo paslaugos ar institucinė socialinė globa);
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
34. Šio Aprašo 33 punkte nurodytos pajamos imamos po apmokestinimo gyventojų pajamų mokesčiu ir išskaičius valstybinio socialinio draudimo įmokas.
35. Pajamas, nurodytas šio Aprašo 33 punkto 33.1-33.5 ir 33.9-33.12 ir 33.14-33.17 papunkčiuose, nurodo pats asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas prašyme-paraiškoje socialinėms paslaugoms gauti.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
36. Duomenis apie šio Aprašo 33 punkto 33.6, 33.8, 33.13. ir 33.18 papunkčiuose nurodytas pajamas Skyrius gauna iš atitinkamas išmokas mokančių institucijų ar įstaigų pagal asmens duomenų teikimo sutartis. Jeigu tokių sutarčių Skyrius nesudaręs, duomenys gaunami (surenkami) iš pateiktų pažymų.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
37. Duomenis apie šio Aprašo 33 punkto 33.7 ir 33.19 papunkčiuose nurodytas pajamas nurodo Skyrius.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
38. Kilus įtarimui, kad asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas pateikė neteisingus duomenis, Skyrius ar socialinių paslaugų įstaiga gali pareikalauti papildomų dokumentų, patvirtinančių pateiktų duomenų apie pajamas teisingumą.
39. Asmeniui, norinčiam gauti socialines paslaugas, pajamos nustatomos skaičiuojant 3 paskutinių iki kreipimosi dėl socialinių paslaugų skyrimo mėnesių pajamų vidurkį.
40. Skaičiuojant šeimos pajamas, kai socialinės paslaugos teikiamos šeimai imamos visų šeimos narių vidutinės 3 paskutinių iki kreipimosi dėl socialinių paslaugų skyrimo mėnesių pajamos, nurodytos šio Aprašo 33 punkto 33.1–33.6 papunkčiuose.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
41. Skaičiuojant vienam šeimos nariui tenkančias pajamas, kai socialinės paslaugos teikiamos šeimoje gyvenančiam asmeniui, vidutinės šio asmens 3 paskutinių iki kreipimosi dėl socialinių paslaugų skyrimo mėnesių pajamos ir visų šeimos narių 3 mėnesių pajamos dalijamos iš visų šeimos narių skaičiaus.
42. Jeigu asmens (šeimos) pajamos tą mėnesį, nuo kurio pradėtos gauti socialinės paslaugos, palyginti su praėjusiais 3 mėnesiais, pasikeitė, asmens (šeimos) pajamos per mėnesį apskaičiuojamos pagal to mėnesio pajamas.
44. Vaiko išlaikymo periodinės išmokos mokamos pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą, įskaitomos į pajamas tų mėnesių, per kuriuos jos išmokėtos.
45. Pajamos iš žemės ūkio veiklos ir išmokos žemės ūkio veiklai įskaitomos tik tada, kai yra šios veiklos apskaitos dokumentai.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
V. MOKĖJIMAS UŽ SOCIALINES PASLAUGAS
46. Mokėjimas taikomas už tas socialines paslaugas, kurias skiria Skyriaus vedėjas ir kurių poreikį asmeniui (šeimai) nustatė Socialinio darbo organizatorius ir Skyriaus atsakingas darbuotojas.
47. Kitais atvejais taikomas toks mokėjimas – kai asmens (šeimos) pageidavimu papildomai teikiamos socialinės paslaugos, mokama iš paslaugas gaunančio (jam atstovaujančio) asmens pajamų, turto pagal Apraše nustatytas kainas, sudarius rašytinę sutartį.
48. Mokėjimo už socialines paslaugas dydis asmeniui (šeimai) nustatomas individualiai, atsižvelgiant į teikiamų asmeniui (šeimai) socialinių paslaugų rūšį ir asmens (šeimos narių) finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas.
49. Jeigu asmuo (šeima) neturi finansinių galimybių mokėti už teikiamas socialines paslaugas, už juos moka (iš dalies moka) asmens artimieji giminaičiai, kurie įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka privalo rūpintis jais ir juos išlaikyti arba kiti suinteresuoti asmenys.
50. Asmens (šeimos) mokėjimo už socialines paslaugas dydis negali būti didesnis už asmeniui (šeimai) teikiamų socialinių paslaugų kainą.
51. Jeigu asmuo (šeima) naudojasi socialinių paslaugų įstaigos teikiamomis paslaugomis ne visą mėnesį, už socialines paslaugas moka proporcingai teikiamų paslaugų dienų skaičiui.
52. Asmens (šeimos) ir socialinių paslaugų įstaigos teisės ir pareigos, susijusios su mokėjimu už socialines paslaugas:
52.1. mokėjimas už socialinės priežiūros ir socialinės globos paslaugas nustatomas rašytine socialines paslaugas gaunančio asmens (vieno iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjo, rūpintojo ir socialinių paslaugų įstaigos sutartimi. Sutartyje privalo būti nustatyti konkretūs asmens (šeimos) mokėjimo už socialines paslaugas dydžiai pinigine išraiška ir mokėjimo tvarka asmens (šeimos) finansinių galimybių vertinimo iš naujo dėl asmens (šeimos) pajamų ir asmens turto pokyčių, įvykusių per šių paslaugų gavimo laiką, sąlygos.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
VI. MOKĖJIMAS UŽ BENDRĄSIAS SOCIALINES PASLAUGAS
54. Bendrosios socialinės paslaugos (informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas, atstovavimas, sociokultūrinės paslaugos (laisvalaikio organizavimas, siekiant išvengti socialinių problemų aktyvinant bendruomenę), transporto bei maitinimo organizavimas, aprūpinimas būtiniausiais drabužiais ir avalyne ir kitos bendrosios paslaugos) teikiamos be nuolatinės specialistų priežiūros.
55. Informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo, atstovavimo, sociokultūrinės paslaugos, aprūpinimo būtiniausiais drabužiais ir avalyne paslaugos teikiamos nemokamai.
56. Specialiosios paskirties transporto paslaugos teikiamos pagal Radviliškio rajono savivaldybės tarybos patvirtintą tvarką.
57. Atskaičius nustatytą asmens (šeimos) mokėjimo už bendrąsias socialines paslaugas dalį, asmens (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mėnesio pajamos negali likti mažesnės už valstybės remiamų pajamų (VRP) dvigubą dydį.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
VII. MOKĖJIMAS UŽ SOCIALINĘ PRIEŽIŪRĄ
58. Mokėjimo už socialinę priežiūrą (pagalbą į namus, laikinąjį apnakvindinimą, apgyvendinimą savarankiško gyvenimo namuose, intensyvią krizių įveikimo pagalbą, socialinių įgūdžių ugdymą ir palaikymą) dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens (šeimos) pajamas.
59. Mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis asmeniui neturi viršyti 20 procentų asmens pajamų.
Asmens, kurio pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) yra didesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį, bet mažesnės už valstybės remiamų pajamų trigubą dydį, mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis neturi viršyti 5 procentų asmens pajamų.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
60. Tais atvejais, kai socialinė priežiūra teikiama šeimai, mokėjimo dydis neturi viršyti 20 procentų šeimos pajamų.
Šeimos, kurios pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) yra didesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį, bet mažesnės už valstybės remiamų pajamų trigubą dydį, mokėjimo už socialinę priežiūrą dydį neturi viršyti 5 procentų šeimos pajamų.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
62. Mokėjimas už pagalbos į namus paslaugas:
62.1. Pagalbos į namus paslaugos kaina apskaičiuojama = socialinio darbuotojo padėjėjo (pagalbai į namus) vienos darbo valandos kaina dauginant iš laiko sugaišto teikiant paslaugą (minutėmis) ir gautą sumą dalinant iš 60 min. Vidutinė socialinio darbuotojo padėjėjo (pagalbai į namus) vienos darbo valandos kaina = (socialinio darbuotojo padėjėjo (pagalbai į namus) darbo užmokesčio suma + socialinio draudimo įmoka + kitos išlaidos, susijusios su pagalbos namuose paslaugų teikimu (išskirus lėšas skirtas darbuotojų kvalifikacijos kėlimui) : metinių vidutinių darbo dienų skaičius.
Pagalbos į namus paslaugos kaina perskaičiuojama ir tvirtinama, pasikeitus šios paslaugos išlaidoms. Paslaugų kainos tvirtinamos Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
62.2. Pagalbos į namus paslaugos, kurių trukmė iki 2 val. per dieną ir iki 5 kartų per savaitę, konkrečiam asmeniui gali būti skirtingos, atsižvelgiant į poreikius, bet ne mažiau trijų paslaugų, už kurias paslaugų gavėjas moka pagal rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintas kainas.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
63. Mokestis už gautas pagalbos namuose paslaugas turi būti sumokėtas socialines paslaugas teikiančiai socialinių paslaugų įstaigai.
64. Atskaičius nustatytą mokestį už socialinę priežiūrą, asmens mėnesio pajamos (vidutines šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) negali likti mažesnės už VRP dvigubą dydį.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
65. Nemokamai teikiama socialinė priežiūra:
65.2. asmeniui (šeimai), kurio pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mažesnės už VRP dvigubą dydį;
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
65.3. krizių atvejais, kai asmuo (šeima) patiria fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, 7 pirmąsias kalendorines dienas.
65.4. Neteko galios nuo 2010-08-27
Punkto naikinimas:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
66. Už socialinės priežiūros paslaugas asmenys su negalia (šeimos), senyvo amžiaus asmenys (šeimos), kurių pajamos (vidutinės šeimos pajamos tenkančios vienam šeimos nariui, yra didesnės už VRP dvigubą dydį, už teikiamos paslaugos valandą moka:
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
66.1. kai pajamos nuo 2 iki 3 VRP dydžio – 20 % paslaugos kainos;
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
66.2. kai pajamos nuo 3 iki 4 VRP dydžio – 40% paslaugos kainos;
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
66.3. kai pajamos nuo 4 iki 5 VRP dydžio – 80% paslaugos kainos;
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
66.4. kai pajamos virš 5 VRP dydžio – 100% minimalaus valandinio atlygio.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
67. Paslaugų gavėją nuo dalinio ar visiško mokesčio mokėjimo už socialines paslaugas namuose atleisti gali Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo Komisijos teikimu.
68. Pagalbos į namus paslaugų sąrašas:
PAGALBOS Į NAMUS PASLAUGŲ SĄRAŠAS
Paslaugos pavadinimas |
Kiekis |
Trukmė |
1.Bendravimas, konsultavimas, informavimas, tarpininkavimas ir atstovavimas |
||
2. Pagalba rūpinantis asmens higiena ir priežiūra |
||
2.1. pagalba maudantis vonioje ar duše |
1 kartas |
30 min. |
2.2. pagalba apsirengiant ir nusirengiant |
1 kartas |
20 min. |
2.3. pagalba keičiant patalynę |
1 kartas |
20 min. |
3. Pagalba buityje ir namų ruošoje |
||
3.1. buto (namo) vieno gyvenamojo kambario tvarkymas (grindų plovimas ir dulkių valymas) |
1 kartas |
30 min. |
3.2. virtuvės grindų plovimas ir indu plovimas |
1 kartas |
20 min. |
3.3. šiukšlių išnešimas |
1 kartas |
10 min. |
3.4. skalbinių nunešimas į skalbyklą ir parnešimas atgal (iki 5 kg) |
1 kartas |
30 min. |
3.5. aprūpinimas duju balionu |
1 kartas |
30 min. |
4. Maitinimo organizavimas |
||
4.1. maisto ir pramoninių prekių pirkimas (artimiausioje parduotuvėje) ir pristatymas į namus (iki 5 kg) |
1 kartas |
1 val. |
4.2. maisto produktų pirkimas turgavietėje ir pristatymas į namus (iki 5 kg) |
1 kartas |
1 val. |
4.3. pusgaminių paruošimas ir pašildymas (1asmeniui) |
1 kartas |
30 min. |
4.4. karšto maisto pristatymas (1asmeniui) |
1 kartas |
30 min. |
5. Pagalba organizuojant asmens sveikatos priežiūrą |
||
5.1. medikamentų pirkimas artimiausioje vaistinėje |
1 kartas |
30 min. |
5.2. medikamentų išrašymo organizavimas |
1 kartas |
30 min. |
5.2. asmens palydėjimas į gydymo įstaigas Radviliškio rajone |
1 kartas |
1 val. |
5.3. asmens lankymas gydymo įstaigoje Radviliškio rajone |
1 kartas |
30 min. |
5.4. gydytojo, greitosios pagalbos iškvietimas į namus |
1 kartas |
10 min. |
6. Ūkio darbai |
||
6.1. kieto kuro atnešimas (2-3 dienoms), kieto kuro pirkimo, atvežimo, supjovimo, darbų organizavimas |
1 kartas |
30 min. |
6.2. vandens atnešimas (2 kibirai) |
1 kartas |
20 min. |
6.3. sniego valymo ir žolės pjovimo darbų organizavimas |
1 kartas |
30 min. |
7. Pagalba vykdant įvairius pavedimus |
||
7.1. pagalba suskaičiuojant mokesčius, užpildant mokesčių knygeles ir mokesčio sumokėjimas (artimiausioje mokėjimo vietoje) |
1 kartas |
30 min. |
7.2. pagalba tvarkant dokumentus ir pažymas |
1 kartas |
30 min. |
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
viii. pagalbos pinigų mokėjimas
69. Pagalbos pinigai – mėnesinė periodinė išmoka, skiriama socialinių paslaugų gavėjui susimokėti už socialines paslaugas, t. y. bendrąsias socialines paslaugas ar socialinę priežiūrą, kurias teikia kiti asmenys.
71. Pagalbos pinigai skiriami asmenims (šeimai) susimokėti už pagalbą, savo pobūdžiu analogišką bendrosioms socialinėms paslaugoms ar socialinei priežiūrai:
71.1. kurių pajamos neviršija VRP dvigubo dydžio;
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
72. Pagalbos pinigai gali būti skiriami šiais atskirais atvejais:
72.1. asmenims, sulaukusiems pensinio amžiaus, turintiems neįgalumą ar vidutinių ar didelių specialiųjų poreikių lygį;
72.4. žiemos sezono metu, kai vienas gyvenantis asmuo (vienišas) gyvena būste be komunalinių patogumų;
72.5. kai šeimos narys, globėjas (rūpintojas) laikinai dėl tam tikrų priežasčių (ligos, komandiruotės, atostogų, mokymosi ir kt.) negali prižiūrėti asmens, kuriam reikalinga priežiūra;
72.7. kai vaikus prižiūri ar globoja (jais rūpinasi) vaikus globojanti šeima.
Papildyta papunkčiu:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
73. Pagalbos pinigai skiriami 3 mėnesiams. Jeigu pagalba namuose būtina, pagalbos pinigų mokėjimas gali būti tęsiamas.
74. Pagalbos pinigų dydį pagal asmens (šeimos) pajamas, vadovaudamasis šiuo Aprašu, nustato Skyriaus atsakingas specialistas.
75. Skiriant pagalbos pinigus asmeniui (šeimai), prioritetas teikiamas vienišiems asmenims.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
76. Pagalbos pinigų naudojimą pagal paskirtį prižiūri socialinio darbo organizatoriai ir atsakingas Socialinės paramos skyriaus specialistas. Nutraukius pagalbos pinigų mokėjimą asmeniui (šeimai), pinigai pakeičiami į bendrasis socialines paslaugas ar socialinę priežiūrą.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
77. Pagalbos pinigų mokėjimas nutraukiamas:
77.3. pagalbos pinigų gavėjui apsigyvenus valstybės ar savivaldybės išlaikomoje globos ar slaugos įstaigoje;
78. Pagalbos pinigų dydis asmeniui (šeimai) per mėnesį lygus pagalbos į namus paslaugos kainai.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
79. Pagalbos pinigai asmeniui (šeimai) mokami atsižvelgiant į asmens savarankiškumą:
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
80. Komisija svarsto pagalbos pinigų išimties tvarka skyrimą, kai:
80.1. asmens pajamos viršija dvigubą VRP dydį;
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
81. Teikiamų socialinių paslaugų pakeitimas į pagalbos pinigų mokėjimą įforminamas Savivaldybės administracijos direktoriaus ar jo įgalioto asmens įsakymu.
IX. MOKĖJIMAS UŽ SOCIALINĖS GLOBOS PASLAUGAS
83. Pagalbos pinigai vaikus globojančiai šeimai už vaikų priežiūrą ar globą (rūpyba) skiriami esant vaikus globojančios šeimos sutikimui ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus išvadai apie vaikus globojančios šeimos tinkamumą globoti (rūpintis) vaikus (vaikais). Vaikus globojančiai šeimai už vaikų priežiūrą ar globą (rūpyba) skiriamų pagalbos pinigų suma priklauso nuo vaikus globojančioje šeimoje globojamų (rūpinamų) ar prižiūrimų vaikų skaičiaus ir yra nuo 1 iki 4 bazinės socialinė išmokos (BSI) dydžio per mėnesį.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
84. Mokėjimo už socialinę globą dydis nustatomas, atsižvelgiant į:
85. Mokėjimas už dienos socialinę globą:
86. Vieno gyvenančio asmens mokesčio už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą dydis neturi viršyti 20 procentų asmens pajamų.
87. Asmens, gyvenančio šeimoje, kurios pajamos vienam šeimos nariui neviršija VRP trigubo dydžio, mokesčio už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą dydis neturi viršyti 20 procentų asmens pajamų.
88. Asmens, gyvenančio šeimoje, kurios pajamos vienam šeimos nariui viršija VRP trigubą dydį, mokesčio už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą dydis neturi viršyti 50 procentų asmens pajamų;
89 .Mokėjimo už trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą dydis nustatomas proporcingai teikiamos dienos socialinės globos trukmei. Kai asmuo, gaudamas dienos socialinę globą namuose, maitinasi savo lėšomis, mokesčio už dienos socialinę globą dydis mažinamas proporcingai ta dalimi, kuria sumažėja dienos socialinės globos kaina, kai į ją neįskaičiuojamos maitinimosi išlaidos pagal teisės aktų nustatytas rekomendacijas paros maistinių medžiagų ir energijos normas.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
90. Už dienos socialinę globą socialinių paslaugų įstaigoje taikomi šių įstaigų steigėjų nustatyti įkainiai.
91. Mokėjimas už dienos socialinę globą:
91.1. teikiant dienos socialinę globą asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose, atsižvelgiant į teikiamų paslaugų vidutinę trukmę valandomis per savaitę, paslaugų gavėjai moka:
Paslaugų trukmė valandomis per savaitę iki |
Mokėjimo dydis (procentais nuo asmens pajamų) |
20 val. |
15% |
30 val. |
20% |
91.2. teikiant dienos socialinę globą asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose, gyvenantiems šeimoje, kurios pajamos vienam šeimos nariui neviršija VRP trigubo dydžio, mokėjimo dydis už paslaugas nurodytas 91.1 punkte.
91.3. teikiant dienos socialinę globą asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose, gyvenantiems šeimoje, kurios pajamos vienam šeimos nariui viršija VRP trigubą dydį, atsižvelgiant į paslaugų trukmę valandomis per savaitę, paslaugų gavėjai už vieną kalendorinį mėnesį moka:
Paslaugų trukmė valandomis per savaitę iki |
Mokėjimo dydis (procentais nuo asmens pajamų) |
20 val. |
30% |
30 val. |
50% |
92. Mokėjimas už trumpalaikę socialinę globą:
92.1. Trumpalaikės socialinės globos trukmė gali būti:
92.2. Asmens mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą trumpalaikę socialinę globą dydis neturi viršyti 80 procentų asmens pajamų. Kai asmuo, gaudamas trumpalaikę socialinę globą namuose ar laikino gyvenimo namuose (pvz., nakvynės namuose ir pan.), maitinasi savo lėšomis, mokėjimo už trumpalaikę socialinę globą dydis mažinamas proporcingai ta dalimi, kuria sumažėja trumpalaikės socialinės globos kaina, kai į ją neįskaičiuojamos maitinimosi išlaidos pagal teisės aktų nustatytas rekomenduojamas paros maistinių medžiagų ir energijos normas.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
92.3. „Mokėjimo už trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį ar ne visą parą teikiamą trumpalaikę socialinę globą dydis nustatomas proporcingai teikiamos trumpalaikės socialinės globos trukmei.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
93. Už trumpalaikę socialinę globą socialinių paslaugų įstaigoje taikomi šių įstaigų steigėjų nustatyti įkainiai.
94. Mokėjimas už ilgalaikę socialinę globą:
94.1. ilgalaikė socialinė globa gali trukti:
94.2. Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą suaugusiam asmeniui dydis per mėnesį neturi viršyti 80 procentų asmens pajamų, jeigu asmens turto vertė mažesnė už jo gyvenamosios vietos savivaldybėje nustatytą turto vertės normatyvą;
94.3. Jeigu suaugusio asmens turto vertė didesnė už jo gyvenamosios vietos savivaldybėje nustatytą turto vertės normatyvą mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą suaugusiam asmeniui dydis per mėnesį padidėja vienu procentu, skaičiuojant nuo vertės, viršijančios normatyvą;
95. Už ilgalaikę socialinę globą socialinių paslaugų įstaigoje taikomi šių įstaigų steigėjų nustatyti įkainiai.
96. Nemokamai teikiama ilgalaikė socialinė globa:
97. Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydis suaugusiam asmeniui, kuris neturi turto arba kurio turto vertė mažesnė už gyvenamosios vietos nustatytą turto vertės normatyvą dydis nustatomas pagal formulę: M = AP x 0,80, kur: M – mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydis; AP – asmens mėnesio pajamos.
98. Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą vaiko su negalia dydis per mėnesį nustatomas pagal formulę: M = VP x 0,80, kur M – mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydis; VP – vaiko pajamos per mėnesį,
99. Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydis suaugusiam asmeniui, kurio turto vertė didesnė už jo gyvenamosios vietos nustatytą turto vertės normatyvą mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą per mėnesį dydį sudaro suma, apskaičiuota pagal formulę: M = (AP x 0,80) + TV, kur M – mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydis; AP – asmens pajamos per mėnesį; 0,80 – aštuoniasdešimt procentų asmens pajamų; TV – turto vertės dalis, apskaičiuota padidinus 1 proc. turto vertę viršijantį normatyvą.
100. Tais atvejais, jei asmens turtas nerealizuotas (neparduotas), o asmeniui jau teikiama ilgalaikė socialinė globa:
X. ATLEIDIMAS NUO MOKĖJIMO UŽ SOCIALINES PASLAUGAS
101. Asmuo (šeima) gali būti iš dalies ar visiškai atleidžiamas nuo mokėjimo už socialinę priežiūrą, dienos ir trumpalaikę socialinę globą Savivaldybės administracijos direktoriaus arba jo įgalioto asmens sprendimu, atsižvelgiant į Komisijos teikimą.
102. Asmuo, kuriam nustatytas didelis specialiųjų poreikių lygis, gali būti iš dalies ar visiškai atleidžiamas nuo mokėjimo už bendrąsias socialines paslaugas.
103. Asmens (šeimos) dalinio ar visiško atleidimo nuo mokėjimo už socialinę priežiūrą, dienos socialinę globą atvejai:
103.1. socialinių paslaugų gavėjas paslaugų gavimo laikotarpiu serga ir gydymosi metu yra padidėjusios išlaidos vaistams, slaugos priemonėms pirkti;
103.2. socialinių paslaugų gavėjas nėra aprašęs savo turto vaikams ar kitiems artimiesiems giminaičiams, kurie įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka privalo rūpintis ir išlaikyti savo artimąjį;
103.3. socialinių paslaugų gavėjas neturi piniginių lėšų banke bei kitose kredito įstaigose ir ne bankuose bei kitose kredito įstaigose;
103.4. asmens (šeimos), gaunančios socialinės priežiūros paslaugas, pajamos viršija 3 VRP dydį, bet asmuo (šeima) yra sudėtingoje socialinėje situacijoje (pateikus motyvaciją ir aplinkybes pateisinančius dokumentus);
103.5. asmens, gaunančio dienos socialinės globos paslaugas ir gyvenančio šeimoje, šeimos narių pajamos yra didesnės už 3 VRP dydį, bet šeimoje yra sudėtinga socialinė situacija (pateikus motyvaciją ir aplinkybes pateisinančius dokumentus);
104. Tais atvejais, kai asmuo jau gauna ilgalaikės socialinės globos paslaugas, o jo turtas yra nelikvidus (statiniai apgriuvę, labai blogos būklės; žemė pelkėta, labai toli nuo socialinės infrastruktūros; transporto priemonės labai senos, nenaudojamos ir pan.), asmuo Komisijos teikimu atleidžiamas nuo turto vertinimo.
105. Socialinių paslaugų gavėjai dalinai ar visiškai atleidžiami nuo mokėjimo už teikiamas socialines paslaugas (socialinės priežiūros ir trumpalaikės socialinės globos) 1–3 mėnesiams, bet ne daugiau kaip 3 mėnesiams per kalendorinius metus.
106. Asmuo (šeima) dėl dalinio ar visiško atleidimo nuo mokėjimo už teikiamas socialines paslaugas kreipiasi į Skyrių, pateikdamas rašytinį prašymą.
107. Socialinio darbo organizatorius arba Skyriaus atsakingas specialistas patikrina socialinių paslaugų gavėjo buities ir gyvenimo sąlygas ir surašo aktą.
108. Socialinio darbo organizatorius ar atsakingas Skyriaus specialistas, išanalizavęs gautus dokumentus ir įvertinęs motyvaciją dėl asmens (šeimos) atleidimo nuo mokėjimo už teikiamas socialines paslaugas, teikia juos Komisijai.
XI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
110. Šis Aprašas gali būti keičiamas ir papildomas pasikeitus teisės aktams Skyriaus iniciatyva, o pakeitimai ar nauja redakcija teikiami tvirtinti Savivaldybės tarybai.
111. Sprendimą dėl mokėjimo už socialines paslaugas dydžio nustatymo asmuo (šeima) gali apskųsti Socialinių paslaugų priežiūros departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
112. Ginčas dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus ar jo įgalioto asmens, Socialinių paslaugų priežiūros departamento priimto sprendimo (neveikimo) nagrinėjamas Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
113. Aprašo vykdymo kontrolę atlieka Savivaldybės taryba, Savivaldybes kontrolieriaus tarnyba, Savivaldybės administracijos Centralizuota vidaus audito tarnyba.
Pakeitimai:
1.
Radviliškio rajono savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. T-1022, 2010-08-26, paskelbta TAR 2010-08-26, i. k. 2010-00941
Dėl Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2006-12-21 sprendimo Nr. T-935 „Dėl Radviliškio rajono savivaldybės gyventojų mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo tvirtinimo“ dalinio pakeitimo
2.
Radviliškio rajono savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. T-874, 2014-10-09, paskelbta TAR 2014-10-15, i. k. 2014-14148
Dėl Radviliškio rajono savivaldybės gyventojų mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo, patvirtinto Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2006-12-21 sprendimu Nr. T-935, pakeitimo