Suvestinė redakcija nuo 2015-01-01 iki 2020-02-28

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2013-10-31, i. k. 2013-02973

 

ANYKŠČIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL LAIKINO APNAKVINDINIMO IR APGYVENDINIMO KRIZIŲ CENTRE PASLAUGŲ ANYKŠČIŲ RAJONO SOCIALINIŲ PASLAUGŲ CENTRE SKYRIMO, TEIKIMO IR MOKĖJIMO UŽ PASLAUGAS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO IR PRITARIMO APGYVENDINIMO KRIZIŲ CENTRE PASLAUGOS KAINAI

 

2013 m. spalio 31 d. Nr. l-TS-304

Anykščiai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2008, Nr. 113-4290; 2012, Nr. 136-6958) 9 straipsnio 1 dalimi ir 16 straipsnio 2 dalies 37 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo (Žin., 2006, Nr. 17-589) 13 straipsnio 1 dalimi ir 4 dalies 1, 2 ir 3 punktais, Socialinių paslaugų finansavimo ir lėšų apskaičiavimo metodikos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. spalio 10 d. nutarimu Nr. 978 (Žin., 2006, Nr. 110-4163; 2010, Nr. 65-3244) 20 punktu ir Socialinių paslaugų katalogo, patvirtinto 2006 m. balandžio 5 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu Nr. Al-93 (Žin., 2006, Nr. 43-1570; 2008, Nr. 2-72; 2010, Nr. 83-4393; 2013, Nr. 74-3719), 14.4 ir 14.7 punktais, Anykščių rajono savivaldybės taryba  nusprendžia:

1. Patvirtinti Laikino apnakvindinimo ir apgyvendinimo krizių centre paslaugų Anykščių rajono socialinių paslaugų centre skyrimo, teikimo ir mokėjimo už paslaugas tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pritarti Anykščių rajono socialinių paslaugų centro teikiamos apgyvendinimo krizių centre paslaugos Motinos ir vaiko krizių tarnyboje vienos dienos kainai vienam asmeniui – 11,58 Eur.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1-TS-304, 2014-10-30, paskelbta TAR 2014-11-11, i. k. 2014-16537

 

3. Pripažinti netekusiu galios Anykščių rajono savivaldybės tarybos 2013 m. sausio 31 d. sprendimo Nr. l-TS-4 „Dėl laikino apnakvindinimo paslaugų Anykščių rajono socialinių paslaugų centre skyrimo, teikimo ir mokėjimo už paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“ 1 punktą.

 

 

 

Meras                                                                                                             Sigutis Obelevičius


 

PATVIRTINTA

Anykščių rajono savivaldybės tarybos

2013 m. spalio 31d. sprendimu

Nr. l-TS-304

 

LAIKINO APNAKVINDINIMO IR APGYVENDINIMO KRIZIŲ CENTRE PASLAUGŲ ANYKŠČIŲ RAJONO SOCIALINIŲ PASLAUGŲ CENTRE SKYRIMO, TEIKIMO IR MOKĖJIMO UŽ PASLAUGAS TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Laikino apnakvindinimo ir apgyvendinimo krizių centre paslaugų Anykščių rajono socialinių paslaugų centre (toliau – Socialinių paslaugų centras) skyrimo, teikimo ir mokėjimo už paslaugas tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) reglamentuoja laikino apnakvindinimo ir apgyvendinimo krizių centre krizinėje situacijoje (nukentėjusių nuo smurto artimoje aplinkoje, prekybos žmonėmis, prostitucijos ir kt.) atsidūrusiems asmenims ir jų vaikams paslaugų skyrimo, teikimo ir mokėjimo už paslaugas tvarką Anykščių rajono socialinių paslaugų centro Motinos ir vaiko krizių tarnyboje (toliau – Krizių tarnyba).

2. Laikino apnakvindinimo ir apgyvendinimo krizių centre paslaugų Krizių tarnyboje teikimo tikslas- užtikrinti saugią aplinką asmenims ir jų vaikams, patekusiems į krizinę situaciją, suteikiant palaikymą ir konsultacijas bei skatinant atkurti ryšius su supančia aplinka.

 

II. LAIKINO APNAKVINDINIMO IR APGYVENDINIMO KRIZIŲ CENTRE

PASLAUGŲ SKYRIMAS

 

3. Laikino apnakvindinimo ir apgyvendinimo krizių centre paslaugos skiriamos krizinėje situacijoje esantiems asmenims ir jų vaikams, deklaravusiems gyvenamąją vietą ir/ar faktiškai gyvenantiems Anykščių rajone, kuriems nustatytas laikino apnakvindinimo ar apgyvendinimo krizių centre paslaugų poreikis.

4. Asmuo (šeima) (toliau- asmuo) ar vienas iš suaugusių šeimos narių, asmens globėjas, rūpintojas, bendruomenės nariai ar kiti suinteresuoti asmenys, nurodę priežastį, dėl kurios asmuo pats negali to padaryti, dėl laikino apnakvindinimo ar apgyvendinimo krizių centre paslaugų Krizių tarnyboje gavimo kreipiasi į seniūniją pagal gyvenamąją vietą, užpildo Prašymą-paraišką gauti socialines paslaugas (forma SP-8), patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. Al-183 (Žin., 2005, Nr. 81-2986; 2006, Nr. 79-3126), ir pateikia šiuos dokumentus:

4.1. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę, leidimą laikinai gyventi Lietuvoje (ne Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams), gimimo liudijimą);

4.2. pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą arba pažymą, patvirtinančią, kad asmuo yra įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą (tik tuo atveju, kai Lietuvos Respublikos piliečio pase ar leidime nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje nėra atitinkamo įrašo apie gyvenamąją vietą arba nėra duomenų gyvenamosios vietos apskaitos dokumentuose);

4.3. bendrosios praktikos gydytojo ir gydytojo psichiatro medicinos dokumentų išrašus (F

027/a);

4.4. pažymas apie asmens bei šeimos narių (jei yra) pajamas, jei šios informacijos nėra duomenų bazėse;

4.5. kitus dokumentus, reikalingus asmens socialinių paslaugų poreikiui nustatyti.

5. Išskirtiniais atvejais, kai asmuo patiria fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, Anykščių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus (toliau – Socialinės paramos skyrius) vedėjas gali priimti sprendimą dėl laikino apnakvindinimo ar apgyvendinimo krizių centre paslaugų Krizių tarnyboje skyrimo, nenustačius laikino apnakvindinimo ar apgyvendinimo krizių centre paslaugų poreikio. Tokiu atveju Prašymą- paraišką gauti socialines paslaugas asmuo pateikia Krizių tarnybos socialiniam darbuotojui, o laikino apnakvindinimo ar apgyvendinimo krizių centre paslaugų poreikis turi būti nustatytas teikiant (arba jau suteikus) laikino apnakvindinimo ar apgyvendinimo krizių centre paslaugas.

6. Asmeniui laikino apnakvindinimo ar apgyvendinimo krizių centre paslaugų poreikis Krizių tarnyboje nustatomas vadovaujantis Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir socialinių paslaugų paskyrimo tvarkos aprašu, patvirtintu Anykščių rajono savivaldybės tarybos 2010 m. liepos 29 d. sprendimu Nr. TS-249.

7. Sprendimą dėl laikino apnakvindinimo ar apgyvendinimo krizių centre paslaugų Krizių tarnyboje teikimo priima Socialinės paramos skyriaus vedėjas Socialinių paslaugų komisijos teikimu.

8. Asmens mokėjimo už laikino apnakvindinimo ar apgyvendinimo krizių centre paslaugas dydis Krizių tarnyboje apskaičiuojamas vadovaujantis Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu, patvirtintu Anykščių rajono savivaldybės tarybos 2010 m. liepos 29 d. sprendimu Nr. TS-250.

9. Asmens finansines galimybes mokėti už laikino apnakvindinimo ar apgyvendinimo krizių centre paslaugas Krizių tarnyboje vertina ir konkretų mokėjimo dydį nustato atsakingas Socialinės paramos skyriaus specialistas.

10. Asmens, teisės aktų nustatyta tvarka gaunančio socialinę pašalpą, ar asmeniui sutikus mokėti (pateikus sutikimą raštu) visą laikino apnakvindinimo ar apgyvendinimo krizių centre paslaugų Krizių tarnyboje kainą, finansinės galimybės nevertinamos.

11. Krizių atvejais, kai asmuo patiria fizinį smurtą arba kyla grėsmė jo fiziniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, laikino apnakvindinimo paslaugos 3 paras teikiamos nemokamai, o apgyvendinimo krizių centre paslaugos 7 pirmąsias kalendorines dienas teikiamos nemokamai.

12. Priėmus sprendimą dėl laikino apnakvindinimo paslaugų ar apgyvendinimo krizių centre paslaugų Krizių tarnyboje teikimo ir įvertinus asmens finansines galimybes mokėti už šias socialines paslaugas, asmuo ar jo globėjas arba jo įgaliotas asmuo (toliau - asmens atstovas) ir Socialinės paramos skyriaus vedėjas pasirašo Socialinių paslaugų mokėjimo sutartį, kurios formą įsakymu tvirtina Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorius.

13. Atsakingas Socialinės paramos skyriaus specialistas duomenis apie asmeniui skirtą paslaugą surašo į Asmens (šeimos) registracijos kortelę, kurios formą įsakymu tvirtina Socialinės paramos skyriaus vedėjas. Asmens (šeimos) registracijos kortelė yra papildoma atsižvelgiant į duomenų pasikeitimus. Asmens (šeimos) registracijos kortelė saugoma Asmens (šeimos) socialinių paslaugų teikimo byloje Socialinės paramos skyriuje.

14. Duomenis apie laikino apnakvindinimo ar apgyvendinimo krizių centre paslaugų Krizių tarnyboje skyrimą, sustabdymą ir nutraukimą socialinės paramos informacinėje sistemoje SPIS fiksuoja Socialinių paslaugų centras.

 

III. LAIKINO APNAKVINDINIMO IR APGYVENDINIMO KRIZIŲ CENTRE PASLAUGŲ TEIKIMO ORGANIZAVIMAS

 

15. Laikino apnakvindinimo ar apgyvendinimo krizių centre paslaugos Krizių tarnyboje asmeniui teikiamos Socialinių paslaugų centrui gavus sprendimą dėl šių paslaugų skyrimo. Jeigu tuo metu Krizių tarnyba negali teikti paslaugos, asmuo pagal prašymo gavimo datą įrašomas į eilę gauti paslaugas. Socialinių paslaugų centras atsako už šių paslaugų teikimo eilės sudarymą ir paslaugų teikimo organizavimą.

16. Socialinių paslaugų centras, pradėdamas teikti laikino apnakvindinimo ar apgyvendinimo krizių centre paslaugas Krizių tarnyboje, su asmeniu ar asmens atstovu pasirašo Paslaugų teikimo sutartį, kurios formą įsakymu tvirtina Socialinės paramos skyriaus vedėjas. Sutartyje nustatomos laikino apnakvindinimo ar apgyvendinimo krizių centre paslaugų teikimo sąlygos, teikimo laikas, šalių teisės, pareigos, sutarties nutraukimo ir kitos sąlygos.

17. Paslaugų teikimo sutartį pasirašo asmuo, kuriam bus teikiamos laikino apnakvindinimo ar apgyvendinimo krizių centre paslaugos, ar asmens atstovas ir Socialinių paslaugų centro direktorius ar jo įgaliotas asmuo.

18. Socialinių paslaugų centras asmenį, kuriam bus teikiamos laikino apnakvindinimo ar apgyvendinimo krizių centre paslaugos, supažindina su Krizių tarnybos vidaus tvarkos taisyklėmis.

19. Krizių tarnyboje atsiradus laisvai vietai, centro darbuotojai pagal eilės sąrašą informuoja asmenį apie jam skiriamas laikino apnakvindinimo ar apgyvendinimo krizių centre paslaugas. Jei asmuo, kuriam pagal eilės sąrašą skiriama paslauga, tuo metu prašo atidėti paslaugos teikimą, jis nukeliamas į laukiančiųjų paslaugos eilės pabaigą, o paslaugos teikimas siūlomas kitam asmeniui pagal eilę. Paslaugos teikimą galima atidėti asmens gydymosi stacionarioje įstaigoje metu, jei pateikiama gydytojo pažyma, ar nurodžius kitas svarbias priežastis.

20. Laikino apnakvindinimo paslaugos Krizių tarnyboje teikiamos iki 3 parų.

21. Laikino apnakvindinimo paslaugas Krizių tarnyboje sudaro:

21.1. informavimas;

21.2. konsultavimas;

21.3. tarpininkavimas ir atstovavimas, tvarkant dokumentus įvairiose institucijose, padedant asmenims spręsti socialines, psichologines, sveikatos, ūkines bei buitines problemas, palaikant santykius su artimaisiais, sutvarkant dokumentus dėl socialinių išmokų mokėjimo ir pan.;

21.4. nakvynės suteikimas;

21.5. maitinimo paslaugų organizavimas;

21.6. minimalios asmeninės higienos paslaugų organizavimas (maudymosi, prausimosi ir pan.);

21.7. kasdieninio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas, padedant tvarkyti pinigų apskaitą, sumokėti mokesčius bei apsipirkti, planuojant ir atliekant namų ruošos darbus, ugdant tarpasmeninio bendravimo įgūdžius;

21.8. laisvalaikio organizavimas.

22. Apgyvendinimo krizių centre paslaugos Krizių tarnyboje teikiamos iki 6 mėn.

23. Apgyvendinimo krizių centre paslaugas Krizių tarnyboje sudaro:

23.1. informavimas;

23.2. konsultavimas;

23.3. tarpininkavimas ir atstovavimas, tvarkant dokumentus įvairiose institucijose, padedant asmenims spręsti socialines (gyvenamosios vietos, darbo paieškos ir kt.), psichologines, sveikatos, ūkines bei buitines problemas, palaikant santykius su artimaisiais, sutvarkant dokumentus dėl socialinių išmokų mokėjimo ir pan.;

23.4. apgyvendinimas;

23.5. psichologinė-psichoterapinė pagalba;

23.6. minimalių buitinių ir asmeninės higienos paslaugų organizavimas (virtuvėlė, dušas, skalbimo paslaugos ir t.t.);

23.7. kasdieninio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas, padedant tvarkyti pinigų apskaitą, apsiperkant, planuojant ir atliekant namų ruošos darbus, ugdant tarpasmeninio bendravimo įgūdžius ir pan.;

23.8. darbinių įgūdžių ugdymas;

23.9. sveikatos priežiūros paslaugų organizavimas;

23.10. laisvalaikio organizavimas.

24. Pasikeitus aplinkybėms, socialinių paslaugų poreikį asmeniui peržiūri ir vertina Krizių tarnybos socialiniai darbuotojai. Jei reikia skirti kitas socialines paslaugas, Socialinių paslaugų centras dėl socialinių paslaugų skyrimo kreipiasi į Socialinės paramos skyrių teisės aktų nustatyta tvarka.

 

IV. MOKĖJIMO UŽ LAIKINO APNAKVINDINIMO IR APGYVENDINIMO KRIZIŲ CENTRE PASLAUGŲ TEIKIMĄ TVARKA

 

25. Laikino apnakvindinimo ir apgyvendinimo krizių centre paslaugos Krizių tarnyboje finansuojamos iš savivaldybės biudžeto ir asmens mokėjimo už suteiktas paslaugas lėšų.

26. Asmens mokėjimo dydis už suteiktas laikino apnakvindinimo ar apgyvendinimo krizių centre paslaugas nustatomas individualiai šio tvarkos aprašo 8 punkte numatyta tvarka. Mokėjimo dydį už suteiktas paslaugas, atsižvelgiant į jų apimtis ir vadovaujantis Socialinių paslaugų mokėjimo sutartimi, apskaičiuoja Socialinių paslaugų centro atsakingas asmuo.

27. Laikino apnakvindinimo ir apgyvendinimo krizių centre paslaugos pirmiausia finansuojamos nustatytu asmens mokėjimo už paslaugas dydžiu, likusi paslaugos kainos dalis - iš savivaldybės biudžeto lėšų.

28. Jei asmuo pageidauja, kad jam būtų teikiamos laikino apnakvindinimo ar apgyvendinimo krizių centre paslaugos be maitinimo, maitinimas nėra organizuojamas ir mokėjimo už laikiną apnakvindinimą dydis mažinamas maitinimosi normatyvo dydžiu.

 

V. LAIKINO APNAKVINDINIMO IR APGYVENDINIMO KRIZIŲ CENTRE PASLAUGŲ TEIKIMO SUSTABDYMAS IR NUTRAUKIMAS

 

29. Laikino apnakvindinimo ar apgyvendinimo krizių centre paslaugų Krizių tarnyboje teikimas sustabdomas ir nutraukiamas Socialinės paramos skyriaus vedėjo sprendimu Socialinių paslaugų organizavimo komisijos teikimu gavus Socialinių paslaugų centro informaciją ir vadovaujantis Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir socialinių paslaugų paskyrimo tvarkos aprašu, patvirtintu Anykščių rajono savivaldybės tarybos 2010 m. liepos 29 d. sprendimu Nr. TS-249.

30. Nutraukus paslaugų teikimą, asmuo ar asmens atstovas už suteiktas paslaugas privalo sumokėti Socialinių paslaugų centui pagal pateiktą sąskaitą per 10 darbo dienų nuo sprendimo apie paslaugų nutraukimą gavimo dienos.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

31. Socialinių paslaugų centras atsako už kokybišką laikino apnakvindinimo ir apgyvendinimo krizių centre paslaugų Krizių tarnyboje teikimą.

32. Socialinės paramos skyrius koordinuoja laikino apnakvindinimo ir apgyvendinimo krizių centre paslaugų Krizių tarnyboje teikimą.

33. Socialinių paslaugų centras Socialinės paramos skyriui kas mėnesį iki kito mėnesio 10 d. ir kasmet iki kitų metų sausio 20 d. pateikia Socialinės paramos skyriaus vedėjo įsakymu patvirtintos formos ataskaitas už laikino apnakvindinimo ir apgyvendinimo krizių centre paslaugų Krizių tarnyboje teikimą.

34. Asmens socialinių paslaugų poreikio nustatymo ar asmens finansinių galimybių mokėti už jas vertinimo išvadas, sprendimus dėl šių paslaugų skyrimo asmuo ar asmens atstovas, kiti suinteresuoti asmenys gali apskųsti Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriui.

35. Ginčai dėl Savivaldybės institucijų sprendimų (neveikimo) nagrinėjami Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

________________________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Anykščių rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. 1-TS-304, 2014-10-30, paskelbta TAR 2014-11-11, i. k. 2014-16537

Dėl Anykščių rajono savivaldybės tarybos 2013 m. spalio 31 d. sprendimo Nr. 1-TS-304 „Dėl laikino apnakvindinimo ir apgyvendinimo krizių centre paslaugų Anykščių rajono socialinių paslaugų centre skyrimo, teikimo ir mokėjimo už paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo ir pritarimo apgyvendinimo krizių centre paslaugos kainai“ pakeitimo