Suvestinė redakcija nuo 2017-04-08 iki 2023-01-01

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2016-05-24, i. k. 2016-13857

 

 

 

ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL ŠIAULIŲ RAJONO LEIDYBOS FINANSAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2016 m. gegužės 19 d. Nr. T-177

Šiauliai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 17 punktu, 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi,  Šiaulių rajono savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Šiaulių rajono leidybos finansavimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Šiaulių rajono savivaldybės tarybos 2006 m. birželio 29 d. sprendimą T-196 „Dėl Šiaulių rajono leidybos rėmimo programos patvirtinimo“.

3. Nustatyti, kad šis sprendimas įsigalioja nuo 2016 m. birželio 1 d.

Šis sprendimas skelbiamas Teisės aktų registre ir gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                     Antanas Bezaras


 

PATVIRTINTA

Šiaulių rajono savivaldybės tarybos

2016 m. gegužės 19 d. sprendimu Nr. T-177

 

 

ŠIAULIŲ RAJONO LEIDYBOS FINANSAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šiaulių rajono leidybos finansavimo tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) reglamentuoja autorių prašymų pateikimą, jų svarstymą, lėšų skyrimą, atsižvelgiant į Šiaulių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) tarybos patvirtintą Šiaulių rajono savivaldybės kultūros plėtros programą ir Šiaulių rajono visuomeninės kultūros tarybos nuostatus.

2. Tvarkos aprašas nustato autorių ar grupės autorių prašymų, pateiktų Šiaulių rajono visuomeninei kultūros tarybai (toliau – Kultūros taryba) dėl leidybos finansavimo, nagrinėjimo tvarką ir kriterijus.

3. Tvarkos aprašo tikslas – skatinti kūrėjus, gyvenančius arba kitaip susijusius su Šiaulių rajonu, domėtis rajono istorija, kultūra ir kultūros paveldu, rašyti kūrinius ir padėti juos išleisti, garsinti Šiaulių rajoną.

4. Apraše vartojamos sąvokos:

4.1. Autorius – asmuo, sukūręs mokslo, technikos, literatūros, meno, žurnalistikos ar kitokį kūrinį ir atsakantis už jo turinį. Ši nuostata taikoma ir tuo atveju, kai vietoj autoriaus vardo nurodytas pseudonimas, nekeliantis jokių abejonių dėl tikrojo autoriaus vardo.

4.2. Autorių kolektyvas – du arba daugiau asmenų, parašiusių kūrinį, sudariusių, parengusių, įrašiusių kokį nors leidinį ar dokumentą.

4.3. Bendraautoris – asmuo, kuris su kitu asmeniu (arba keliais asmenimis) parašė kūrinį ar parengė jį leidybai. Bendrai sukurto kūrinio dalis laikoma turinčia savarankišką reikšmę, jeigu ji gali būti panaudota atskirai nuo kitų to kūrinio dalių.

4.4. Dokumentas – bet kokiu būdu, forma ir laikmena pateikta, saugoma ir naudojama informacija, įskaitant pritaikytą skaityti elektroninėmis priemonėmis: knyga, periodinis leidinys, rankraštis, natos, mikrokopijos, garsinis, regimasis, mišrusis (garsinis regimasis), kartografinis, vaizdinis, elektroninis, skaitmeninis, aklųjų (Brailio) raštu išspausdintas ar kitu būdu informaciją pateikiantis dokumentas.

4.5. Elektroninė leidyba – skaitmeninių kūrinių (teksto, grafikos, fotografijos, muzikos kūrinių) fonogramų, transliuotojų programų ir laidų įrašų leidyba internete, CD-ROM ir DVD diskuose ar kitomis technologijomis.

4.6. Elektroninis leidinys – skaitmeninių kūrinių (teksto, grafikos, fotografijos, muzikos kūrinių) fonogramų, transliuotojų programų ir laidų įrašų leidyba internete, CD-ROM ir DVD diskuose ir kitomis technologijomis.

4.7. Kūrinys – originalus kūrybinės veiklos rezultatas literatūros, mokslo ar meno srityje, nepaisant jo meninės vertės, išraiškos būdo ar formos.

4.8. Leidinys – dokumentas, skirtas viešai platinti ir paprastai leidžiamas daugeliu kopijų.

4.9. Leidyba – valstybinė, visuomeninė ar privati kultūros ir gamybos sritis, apimanti dokumentų rengimą spaudai, leidimą ir platinimą.

4.10. Sudarytojas – asmuo (ar keli asmenys), rengiantis spaudai leidinį, atskirus literatūros arba publicistikos kūrinius, elektroninius leidinius (CD-ROM ar DVD) sujungiantis į visumą, pavyzdžiui, į rinkinį, almanachą, vadovėlį, chrestomatiją, žinyną.

 

II SKYRIUS

AUTORIŲ PRAŠYMŲ PATEIKIMO TVARKA

 

5. Savivaldybė siekia skatinti autorius, rengiančius leidybai dokumentus grožinės, mokslo populiariosios, pedagoginės literatūros, meno, kultūros ir kitomis temomis.

6. Savivaldybė gali iš dalies finansuoti konkretų autorių, siekiantį išleisti atskirą tradicinį ar elektroninį leidinį.

7. Prašymą dėl leidybos finansavimo gali pateikti Šiaulių rajone gyvenantis ar su Šiaulių rajonu susijęs autorius, paruošęs tradicinį ar elektroninį leidinį, taip pat autorius / autorių kolektyvas, kūrėjas, paruošęs rajonui aktualų kūrinį.

8. Lėšos neskiriamos kūrybinei ar literatūrinei veiklai finansuoti.

9. Autorių, sudarytojų arba leidėjų prašymai dėl leidinių dalinio finansavimo pateikiami Savivaldybės administracijos Kultūros skyriui (toliau – Kultūros skyrius), einamaisiais metais nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d.

10. Prašyme būtina:

10.1. pateikti ketinamo išleisti leidinio pavadinimą, apimtį, žanrą;

10.2. pateikti trumpą anotaciją;

10.3. pateikti teksto ištrauką (Kultūros taryba pasilieka teisę paprašyti autoriaus pateikti papildomą informaciją);

10.4. nurodyti leidyklos, kurioje bus leidžiamas leidinys, pavadinimą, numatomą tiražą ir kitus duomenis, kurie padėtų  geriau suprasti leidinio pobūdį;

10.5. nurodyti autoriaus ryšį su Šiaulių rajonu ir kūrinio aktualumą rajono gyventojams.

11. Kartu su prašymu būtina pateikti leidybos sąmatą, kurioje atsispindėtų leidinio rengimo ir leidybos kaštai. Gali būti pateikta sutarties su leidykla kopija bei organizacijų, leidyklų rekomendacijos.

 

III SKYRIUS

LĖŠŲ SKYRIMO TVARKA

 

12. Kultūros taryba priima sprendimą dėl autoriaus ar autorių kolektyvo kūrinio leidybos finansavimo bei finansavimui skiriamos sumos dydžio, atsižvelgdama į Savivaldybės tarybos skirtas lėšas, neviršydama numatyto limito.

13. Kultūros tarybos sprendimas įforminamas protokolu, kurį pasirašo Kultūros tarybos pirmininkas ir sekretorius.

14. Esant Kultūros tarybos sprendimui, Kultūros skyriaus vedėjas rengia Savivaldybės  administracijos direktoriaus įsakymo projektą dėl lėšų skyrimo autoriams.

15. Vadovaujantis Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaroma trišalė leidybos paslaugų dalinio finansavimo sutartis tarp Savivaldybės administracijos, leidyklos ir leidinio autoriaus.

16. Skirtos lėšos pervedamos į leidyklos sąskaitą.

17. Kultūros taryba vieno kūrinio leidybos finansavimui gali skirti nuo 200 Eur iki 1500 Eur, vadovaudamasi šiomis nuostatomis:

Punkto pakeitimai:

Nr. T-134, 2017-04-04, paskelbta TAR 2017-04-07, i. k. 2017-05991

17.1. kūrinio, kuriam prašoma finansinė parama, sąsajos su Šiaulių rajonu, jo aktualumas rajono istorijai, kultūrai ir reprezentacijai;

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T-134, 2017-04-04, paskelbta TAR 2017-04-07, i. k. 2017-05991

 

17.2. kūrinio autoriaus / sudarytojo / autorių kolektyvo / bendraautorių sąsajos su Šiaulių rajonu (gimė, gyveno, dirbo, šiuo metu gyvena rajone);

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T-134, 2017-04-04, paskelbta TAR 2017-04-07, i. k. 2017-05991

 

17.3. vienam leidiniui finansavimas skiriamas vieną kartą.

18. Lėšos  neskiriamos:

18.1. autoriams ir leidiniams, kurie visiškai nesusiję su Šiaulių rajonu;

18.2. komercinės ir pramoginės literatūros leidybai;

18.3. prašymams, kurie neatitinka autorių prašymų pateikimo tvarkos.

19. Autorius lėšas savo naujo kūrinio leidybai gali gauti ne dažniau kaip kartą per dvejus metus.

20. Naujam autorių kolektyvo / bendraautorių leidiniui lėšos gali būti skiriamos kasmet.

201. Prioritetiniam Šiaulių rajono leidiniui gali būti skiriama maksimali dalinio finansavimo suma (nuo 1500 iki 3000 Eur).

Papildyta punktu:

Nr. T-134, 2017-04-04, paskelbta TAR 2017-04-07, i. k. 2017-05991

 

21. Autoriai, išleidę knygas, CD-ROM ar DVD, kurių leidybą rėmė Šiaulių rajono savivaldybės administracija, ne mažesnę negu 10 proc. numatytą tiražo dalį (jei kitaip nenurodyta sutartyje) dovanoja Kultūros skyriui.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

22. Tvarkos aprašo papildymus, pakeitimus ar naują redakciją tvirtina Savivaldybės taryba Kultūros skyriaus ar Kultūros tarybos teikimu.

23. Priežiūrą dėl aprašo vykdymo atlieka Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyrius.

24. Tvarkos aprašas skelbiamas Teisės aktų registre ir Savivaldybės interneto svetainėje.

_______________

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Šiaulių rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T-134, 2017-04-04, paskelbta TAR 2017-04-07, i. k. 2017-05991

Dėl Šiaulių rajono savivaldybės tarybos 2016 m. gegužės 19 d. sprendimo Nr. T-177 „Dėl Šiaulių rajono leidybos finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo