Sprendimas netenka galios 2020-09-03:
Ukmergės rajono savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. 7-181, 2020-08-27, paskelbta TAR 2020-09-02, i. k. 2020-18439
Dėl Ukmergės rajono savivaldybės tarybos 2018 m. liepos 5 d. sprendimo Nr. 7-168 „Dėl Išmokų vaikams teikimo asmenims, patiriantiems socialinę riziką, Ukmergės rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“ pripažinimo netekusiu galios
Suvestinė redakcija nuo 2020-02-01 iki 2020-09-02
Sprendimas paskelbtas: TAR 2018-07-10, i. k. 2018-11659
UKMERGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS
TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL IŠMOKŲ VAIKAMS TEIKIMO ASMENIMS, PATIRIANTIEMS SOCIALINĘ RIZIKĄ, UKMERGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2018 m. liepos 5 d. Nr. 7-168
Ukmergė
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo 19 straipsnio 1 dalimi, Ukmergės rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
Patvirtinti Išmokų vaikams teikimo asmenims, patiriantiems socialinę riziką, Ukmergės rajono savivaldybėje tvarkos aprašą (pridedama).
PATVIRTINTA
Ukmergės rajono savivaldybės
tarybos 2018 m. liepos 5 d.
sprendimu Nr. 7-168
IŠMOKŲ VAIKAMS TEIKIMO ASMENIMS, PATIRIANTIEMS SOCIALINĘ RIZIKĄ, UKMERGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Išmokų vaikams teikimo asmenims, patiriantiems socialinę riziką, Ukmergės rajono savivaldybėje tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatyme nustatytų išmokų rūšių (toliau – Išmokos) asmenims, patiriantiems socialinę riziką, skyrimo ir mokėjimo organizavimą.
2. Aprašo tikslas – siekti, kad Išmokos būtų naudojamos tikslingai ir kad būtų patenkinti gyvybiškai būtini vaikų poreikiai.
3. Išmokos asmenims, patiriantiems socialinę riziką, skiriamos ir mokamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymu, Vyriausybės patvirtintais Išmokų vaikams skyrimo ir mokėjimo nuostatais ir šiuo Aprašu.
4. Asmenys, patiriantys socialinę riziką – tai bendrai gyvenantys asmenys ar vieni gyvenantys asmenys, auginantys nepilnametį vaiką (vaikus) ir patiriantys socialinę riziką – veiksnius ir aplinkybes, dėl kurių asmenys patiria ar yra pavojus patirti jiems socialinę atskirtį: suaugusiųjų socialinių įgūdžių tinkamai prižiūrėti ir ugdyti vaikus (įvaikius) stoka ar nebuvimas; vaikų (įvaikių) visapusiško fizinio, protinio, dvasinio, dorovinio vystymosi ir saugumo sąlygų neužtikrinimas; psichologinė, fizinė ar seksualinė prievarta; smurtas; įsitraukimas ar polinkis įsitraukti į nusikalstamą veiklą; piktnaudžiavimas narkotinėmis, psichotropinėmis medžiagomis, alkoholiu, priklausomybė nuo narkotinių, psichotropinių medžiagų, alkoholio, azartinių lošimų; elgetavimas, valkatavimas, skurdas ir benamystė; motyvacijos dalyvauti darbo rinkoje stoka ar nebuvimas.
5. Aprašas taikomas socialinę riziką patiriantiems asmenims, deklaravusiems gyvenamąją vietą Ukmergės rajono savivaldybėje, įtrauktiems į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą Ukmergės rajono savivaldybėje, asmenims, nedeklaravusiems gyvenamosios vietos ir neįtrauktiems į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, bet faktiškai gyvenantiems Ukmergės rajono savivaldybėje.
II SKYRIUS
IŠMOKŲ VAIKAMS RŪŠYS IR TEIKIMO BŪDAI
7. Išmokų, kurios gali būti teikiamos asmenims, patiriantiems socialinę riziką, vadovaujantis šiuo aprašu, rūšys:
8. Išmokos asmenims, patiriantiems socialinę riziką, gali būti teikiamos šiais būdais:
8.1. pinigais:
8.2. nepinigine forma:
8.2.1. maisto produktais, drabužiais, avalyne, higienos reikmenimis ir kitomis vaikams būtinomis prekėmis;
8.2.2. socialinėmis kortelėmis, skirtomis pirkti parduotuvėse (prekybos centruose) parduodamas prekes (išskyrus alkoholio, tabako gaminius bei loterijos bilietus) ir atsiskaityti už komunalinius mokesčius;
8.2.4. paslaugomis, vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu:
III SKYRIUS
IŠMOKŲ VAIKAMS SKYRIMAS IR MOKĖJIMAS
9. Socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai (toliau – socialiniai darbuotojai), teikiantys socialinės priežiūros paslaugas asmenims, patiriantiems socialinę riziką, įvertina šių asmenų gyvenimo sąlygas ir surašo buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą (toliau – Aktas). Akte, kurį pasirašo ne mažiau kaip du socialiniai darbuotojai, jie įvertina asmenų, patiriančių socialinę riziką, gyvenimo sąlygas ir socialinius įgūdžius, prižiūrint ir auklėjant vaikus, ir pateikia rekomendaciją Išmokas teikti pinigais ir nepinigine forma, nurodydami jos dydį procentais ir teikimo laikotarpį.
10. Asmenims, patiriantiems socialinę riziką, Išmokos dydis piniginėmis lėšomis negali viršyti 50 procentų paskirtos Išmokos dydžio, išskyrus atvejus, kai atvejo vadybininkas, koordinuojantis atvejo vadybos procesą, rekomenduoja didesnę kaip 50 procentų paskirtos išmokos dydžio sumą mokėti piniginėmis lėšomis, o kai atvejo vadyba netaikoma, – atsižvelgiant į socialinio darbuotojo, dirbančio su asmenimis, patiriančiais socialinę riziką, rekomendaciją.
Punkto pakeitimai:
Nr. 7-13, 2020-01-30, paskelbta TAR 2020-01-31, i. k. 2020-02151
11. Socialiniai darbuotojai, nustatę asmenų socialinių įgūdžių tinkamai prižiūrėti ir ugdyti vaikus stoką ar nebuvimą, būtiniausių poreikių netenkinimą, piktnaudžiavimą alkoholiu, gaunamų socialinių išmokų panaudojimą ne pagal paskirtį, rekomenduoja Išmokų teikimo būdus: Išmokas teikti pinigais ir nepinigine forma, nurodydami jos dydį procentais ir teikimo laikotarpį.
12. Socialiniai darbuotojai, surinkę informaciją apie netinkamai naudojamas Išmokas, iki kiekvieno mėnesio 20 dienos administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintoms Socialinių reikalų komisijoms seniūnijose (toliau – Komisijos) surašo pranešimus, kuriuose pateikia informaciją apie socialinę riziką patiriančius asmenis bei rekomenduojamus Išmokos teikimo būdus.
13. Komisija priima rekomendacinio pobūdžio sprendimą dėl Išmokų teikimo, parinkdama teikimo būdus, ir perduoda savo rekomendacijas Socialinės paramos skyriaus Socialinių išmokų poskyriui (toliau – Poskyris).
14. Poskyris gautas Socialinių reikalų komisijų rekomendacijas teikia svarstyti Socialinės paramos skyrimo komisijai, kuri priima rekomendacinio pobūdžio nutarimą dėl Išmokų teikimo, parinkdama teikimo būdus.
15. Atsižvelgdamas į Socialinės paramos skyrimo komisijos rekomendacijas, sprendimą dėl Išmokų teikimo būdų asmenims, patiriantiems socialinę riziką, priima savivaldybės administracijos direktorius. Sprendimas įforminamas įsakymu (toliau – Įsakymas).
16. Įsakymo kopijos pateikiamos socialiniams darbuotojams, pateikusiems pranešimus dėl Išmokų teikimo kitais būdais. Socialiniai darbuotojai informuoja Išmokų gavėjus apie jiems nustatytus Išmokų teikimo būdus per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo.
17. Socialiniai darbuotojai su kiekvienu išmokų gavėju aptaria Išmokų gautų lėšų panaudojimą, atsižvelgiant į šeimos (ypač vaikų) poreikius. Kiekvieno Išmokos gavėjo piniginių lėšų panaudojimas apskaitomas Išmokų panaudojimo apskaitos žurnale, kuriame turi būti nurodytas Išmokos dydis, gautų išmokų panaudojimo forma, pridedami apmokėjimą patvirtinantys dokumentai. Išmokų panaudojimo apskaitos žurnale pasirašo atsakingas už piniginių lėšų panaudojimą socialinis darbuotojas, vienas iš tėvų, vyresnis kaip 16 metų amžiaus vaikas.
19. Socialiniai darbuotojai, pasibaigus mėnesiui, iki kito mėnesio 10 dienos, atsiskaito Apskaitos poskyrio atsakingam specialistui apie Išmokų tikslingą ir teisingą panaudojimą, pateikdami užpildytų Išmokų panaudojimo apskaitos žurnalų kopijas.
IV SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
21. Socialinių darbuotojų, teikiančių socialines paslaugas asmenims, patiriantiems socialinę riziką, surašytas buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktas gali būti skundžiamas Socialinių paslaugų centro direktoriui.
22. Sprendimas dėl Išmokų teikimo asmenims, patiriantiems socialinę riziką, gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.
Pakeitimai:
1.
Ukmergės rajono savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. 7-13, 2020-01-30, paskelbta TAR 2020-01-31, i. k. 2020-02151
Dėl Ukmergės rajono savivaldybės tarybos 2018 m. liepos 5 d. sprendimo Nr. 7-168 „Dėl Išmokų vaikams teikimo asmenims, patiriantiems socialinę riziką, Ukmergės rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo