Įsakymas netenka galios 2024-06-21:
Vilniaus miesto savivaldybės administracija, Potvarkis
Nr. 955-893/24, 2024-06-18, paskelbta TAR 2024-06-20, i. k. 2024-11227
Dėl Vilniaus miesto savivaldybės neformaliojo švietimo biudžetinių įstaigų veiklos organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo
Suvestinė redakcija nuo 2017-04-25 iki 2024-06-20
Įsakymas paskelbtas: TAR 2017-01-03, i. k. 2017-00378
VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS
ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS NEFORMALIOJO ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ VEIKLOS ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO
2016 m. gruodžio 30 d. Nr. 30-2882
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 58 straipsnio 2 dalimi ir Lietuvos Respublikos neformaliojo vaikų švietimo koncepcija, patvirtinta Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. ISAK-2695 (2012 m. kovo 29 d. įsakymo
Nr. V-554 redakcija):
1. T v i r t i n u Vilniaus miesto savivaldybės neformaliojo švietimo įstaigų veiklos organizavimo tvarkos aprašą (pridedama).
2. L a i k a u netekusiu galios Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2014 m. rugpjūčio 27 d. įsakymą Nr. 30-2577 „Dėl Moksleivių namų, moksleivių kūrybos namų, vaikų ir jaunimo klubų veiklos organizavimo tvarkos aprašo tvirtinimo“.
PATVIRTINTA
Vilniaus miesto savivaldybės
administracijos direktoriaus
2016 m. gruodžio 30 d.
įsakymu Nr. 30-2882
VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS NEFORMALIOJO ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ VEIKLOS ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Vilniaus miesto savivaldybės neformaliojo švietimo įstaigų veiklos organizavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Vilniaus miesto savivaldybės vaikų ir jaunimo klubų, moksleivių kūrybos namų, jaunųjų turistų, moksleivių sveikatos centro ir saugaus eismo mokyklos (toliau – Įstaigos) vykdomos veiklos organizavimo, žmogiškųjų ir finansinių išteklių valdymo reikalavimus ir rekomendacijas.
2. Įstaigos, vykdydamos savo veiklą, privalo vadovautis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu ir kitais įstatymais, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus, Jaunimo reikalų skyriaus vedėjo įsakymais, Įstaigų nuostatais, ugdymo planais ir kitais dokumentais.
3. Šiame Apraše vartojamos sąvokos yra apibrėžtos Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme ir Lietuvos Respublikos neformaliojo vaikų švietimo koncepcijoje.
4. Neformaliojo švietimo tikslai:
4.2. ugdyti pagarbą žmogaus teisėms, orumą, pilietiškumą, tautiškumą, demokratišką požiūrį į pasaulėžiūrų, įsitikinimų ir gyvenimo būdų įvairovę;
4.4. spręsti socialinės integracijos problemas: mažiau galimybių turinčių, ypatingų poreikių vaikų, anksti pasitraukusiųjų iš švietimo sistemos, integravimas į visuomeninį gyvenimą, socialinių problemų sprendimas;
II SKYRIUS
ĮSTAIGŲ VEIKLOS PLANAVIMAS
5. Įstaigų veiklos planavimo pagrindinis tikslas – tobulinti Įstaigų veiklą neformaliojo švietimo srityje.
6. Įstaigų metiniai veiklos planai ir strateginiai dokumentai turi būti derinami su Vilniaus miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybės) administracijos Jaunimo reikalų skyriumi (toliau – Skyrius).
7. Veiklos planavimas yra pagrįstas numatomais pasiekti rezultatais, kurie turi būti aiškiai suformuluoti ir pamatuoti.
9. Įstaigos strateginis planas sudaromas atsižvelgiant į Savivaldybės strateginį planą ir Savivaldybės veiklos strateginius planus.
11. Atsižvelgiant į Įstaigos esamos situacijos vertinimą sudaromas metinis įstaigos veiklos planas (toliau – Veiklos planas) (1 priedas).
Punkto pakeitimai:
Nr. 30-810, 2017-04-18, paskelbta TAR 2017-04-24, i. k. 2017-06827
12. Kiekvienų mokslų metų pabaigoje parengiama Įstaigos metų veiklos ataskaita – kartu su Skyriumi atliekamas Veiklos plano įgyvendinimo ir jame numatytų rezultatų pasiekimo vertinimas bei įvertinami pagrindiniai Įstaigos veiklos rodikliai.
13. Kad Įstaigos veiklos planavimas būtų skaidrus, atviras ir savikritiškas, jis nėra naudojamas Įstaigos finansavimui numatyti.
14. Įstaiga privalo planuoti tokius veiklos rodiklius:
15. Įstaigai rekomenduojama planuoti šiuos veiklos rodiklius:
15.4. susitikimų su tėvais skaičių (neformalūs mokytojų, tėvų, Įstaigos administracijos susitikimai siekiant išsiaiškinti Įstaigos lankytojų lūkesčius ir Įstaigos galimybes);
16. Įstaigos planuoja savo veiklą atsižvelgdamos į Skyriaus ir Savivaldybės administracijos direktoriaus neformaliojo švietimo įstaigoms teikiamas rekomendacijas.
III SKYRIUS
ĮSTAIGŲ ŽMOGIŠKŲJŲ IŠTEKLIŲ VALDYMAS
18. Įstaigoje dirbantis asmuo privalo atitikti reikalavimus, nustatytus Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo įstatyme ir įstatymo įgyvendinamuosiuose aktuose.
20. Įstaigose žmogiškieji ištekliai turi būti planuojami atsižvelgiant į vaikų neformaliojo švietimo programų poreikį seniūnijoje. Rekomendacijas dėl seniūnijos neformaliojo švietimo programų poreikio teikia Skyrius arba Savivaldybės administracija.
21. Įstaigos darbuotojai turi nuolat kelti savo kvalifikaciją, siekdami tobulinti savo kompetencijas (kūrybinę, socialinę, profesinę ir kt.).
IV SKYRIUS
ĮSTAIGŲ DARBO ORGANIZAVIMAS
29. Įstaigos darbo laikas numatomas atsižvelgiant į vaikų ir jaunimo poreikius ir vietos mokymo įstaigų darbo laiką.
V SKYRIUS
ĮSTAIGOS UGDYMO PROCESO ORGANIZAVIMAS
31. Įstaiga vadovaujasi Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu ir Neformaliojo vaikų švietimo koncepcija
32. Neformaliojo švietimo programos vaikams ir jaunimui yra neprivalomos ir laisvai pasirenkamos. Kiekvienų mokslo metų pradžioje Įstaiga atnaujina ir (arba) užpildo neformaliojo vaikų švietimo programų aprašus (2 priedas). Vienai neformaliojo vaikų švietimo programai pildoma viena aprašo forma.
Punkto pakeitimai:
Nr. 30-810, 2017-04-18, paskelbta TAR 2017-04-24, i. k. 2017-06827
33. Įstaigos lankytojų pažanga pasiekimais nevertinama. Vaikų ir jaunimo elgesį vertina neformaliojo švietimo mokytojas ir aptaria su ugdytiniu, jo tėvais (globėjais).
34. Ugdomosios veiklos planavimo užtikrinimas: santykio užmezgimo ir palaikymo kūrimas su ugdytiniais, tikslų kėlimas, intervencijos ir jų modeliai, einamoji darbo refleksija ir peržiūra.
35. Ugdytinių skaičiaus metinis vidurkis grupėje yra ne mažesnis negu 12 ir vienai grupei skiriamų kontaktinių valandų metinis vidurkis ne daugiau 4 valandų. Klubo minimalus ugdytinių skaičius apskaičiuojamas Klubui skirtas kontaktines valandas padalinus iš 4 val. ir padauginus iš 12 vaikų grupėje.
VI SKYRIUS
ĮSTAIGŲ VIETA IR PATALPOS
39. Įstaigos turi vadovautis Lietuvos higienos norma HN 20:2012 „Neformaliojo vaikų švietimo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“.
41. Įstaigos turi turėti atviras erdves – patalpas, kuriose jaunimas gali patogiai kartu leisti laiką, bendrauti tarpusavyje.
43. Įstaigos gali turėti infrastruktūrą ir įrangą, reikalingą vykdyti patrauklioms įstaigų lankytojams veikloms, tarp jų įrangą aktyvioms (sporto) veikloms.
45. Įstaigos pagal galimybę įsikuria vietos jaunimui ir vaikams patrauklioje vietoje, netoli jų susibūrimo vietų.
VII SKYRIUS
ĮSTAIGŲ FINANSINIAI IŠTEKLIAI
47. Įstaigos didžiąja dalimi yra išlaikomos iš Savivaldybės biudžeto – finansuojamas patalpų išlaikymas, komunalinės paslaugos bei Įstaigų darbuotojų darbo užmokestis, metodinė medžiaga, kvalifikacijos kėlimas.
VIII SKYRIUS
ĮSTAIGŲ VEIKLOS VIEŠINIMAS IR PRISTATYMAS
52. Viešinti ir pristatyti Įstaigų veiklas privaloma nepažeidžiant lankytojų privatumo ir esant poreikiui yra užtikrinant lankytojų anonimiškumą.
54. Bent kartą per metus Įstaiga turi organizuoti vieną atvirą renginį, kuriuo Įstaigos prisistato vietos bendruomenei. Pagrindiniai renginio tikslai: naujų narių pritraukimas ir Įstaigos veiklos viešinimas.
55. Bendraudamos su vaikais ir jaunimu Įstaigos gali naudoti socialinių tinklų paskyrą, tačiau tai nėra vienintelis informacijos apie Įstaigų veiklą skelbimo būdas.
56. Vaikai ir jaunimas yra pritraukiami viešinant Įstaigos veiklas per socialinius tinklus, tinklaraščius, straipsnius spaudoje, reklamą viešose erdvėse, renginius, socialinį darbą su jaunimu gatvėse, susitikimus mokyklose.
57. Įstaigos veikla pristatoma tėvams – rajone gyvenantys tėvai yra supažindinami su Įstaigų darbo tikslu, specifika ir vykdomomis veiklomis.
IX SKYRIUS
ĮSTAIGŲ BENDRADARBIAVIMAS IR ATSTOVAVIMAS
60. Siekdamos geriau pažinti esamą vaikų ir jaunimo situaciją bei ieškoti problemų sprendimo būdų, Įstaigos bendradarbiauja su kitomis valstybės, Savivaldybės ir nevyriausybinėmis organizacijomis.
61. Siekdamos kuo efektyvesnio jaunimo poreikius atitinkančio veiklų vykdymo, Įstaigos bendradarbiauja su kitomis darbą su jaunimu vykdančiomis organizacijomis.
62. Siekdamos pritraukti jaunimą į Įstaigą ir gauti informacijos apie mažiau motyvuotą jaunimą ir vaikus, Įstaigos bendradarbiauja su formaliojo švietimo įstaigomis.
64. Siekdamos keistis patirtimi, didinti veiklų vykdymo efektyvumą ir esant poreikiui vykdyti bendras veiklas, Įstaigos bendradarbiauja su užsienio organizacijomis.
Vilniaus miesto savivaldybės neformaliojo švietimo įstaigų veiklos organizavimo tvarkos aprašo
priedas
METINIS ĮSTAIGOS VEIKLOS PLANAS ____-____ M.
I. BENDRA INFORMACIJA
Įstaigos pavadinimas |
|
Adresas |
|
Tel. numeris |
|
El. paštas |
|
Interneto puslapis/socialinio tinklo paskyros adresas |
|
Trumpas įstaigų darbo tikslų, uždavinių aprašymas (iš strateginio plano) |
|
II. VEIKLOS PLANAS
Veiklos plane yra numatomi rezultatai, kuriuos planuojama pasiekti ir jų poreikio pagrindimas, rezultatų pasiekimo rodikliai ir jų reikšmės kiekvienų metų pabaigoje, veiksmai, padėsiantys pasiekti rezultatus, veiksmų įgyvendinimo terminas, žmogiškieji ir finansiniai ištekliai, reikalingi įgyvendinti konkrečias veiklas. Veiklos planą tvirtina Įstaigos vadovas
Veiklos planavimas (prašome nurodyti veiksmus šioje srityje ir nurodyti siekiamus rezultatus ir rodiklius) |
|
Žmogiškieji ištekliai (prašome nurodyti veiksmus šioje srityje ir nurodyti siekiamus rezultatus ir rodiklius) |
|
Darbo organizavimas (prašome nurodyti veiksmus šioje srityje ir nurodyti siekiamus rezultatus ir rodiklius) |
|
Ugdymo proceso organizavimas (prašome nurodyti veiksmus šioje srityje ir nurodyti siekiamus rezultatus ir rodiklius, neformalaus švietimo programas, valandų skaičių, grupių skaičių, mokinių amžių) |
|
Finansinių išteklių valdymas (prašome nurodyti veiksmus šioje srityje ir nurodyti siekiamus rezultatus ir rodiklius, kiek planuojate papildomai pritraukti lėšų) |
|
Veiklos viešinimas ir pristatymas (prašome nurodyti veiksmus šioje srityje ir nurodyti siekiamus rezultatus ir rodiklius) |
|
Bendradarbiavimas ir atstovavimas (prašome nurodyti veiksmus šioje srityje ir nurodyti siekiamus rezultatus ir rodiklius) |
|
Eil. nr. |
Veiklos rodiklis |
Veiklos rodiklių reikšmės metų pabaigoje |
||
I metai |
II metai |
III metai |
||
1. |
Bendras lankytojų skaičius |
|
|
|
2. |
Unikalių lankytojų skaičius |
|
|
|
3. |
Socialiai remtinų įstaigų lankytojų skaičius |
|
|
|
________________________________________________
Vilniaus miesto savivaldybės neformaliojo švietimo įstaigų veiklos organizavimo tvarkos aprašo
2 priedas
(Neformaliojo vaikų švietimo programos aprašo forma)
NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO PROGRAMOS APRAŠAS
|
|
||||||||
INFORMACIJA APIE NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO TEIKĖJĄ |
|||||||||
Informacija apie neformaliojo vaikų švietimo (toliau - NVŠ) teikėją – juridinį asmenį |
|||||||||
1. |
Pavadinimas |
|
|||||||
2. |
Kodas |
|
|||||||
3. |
Juridinis statusas |
|
|||||||
4. |
Adresas |
|
|||||||
5. |
Telefono numeris |
|
|||||||
6. |
El. pašto adresas |
|
|||||||
7. |
Interneto svetainės adresas |
|
|||||||
8 |
Pagrindinė veiklos sritis (įrašykite švietimas, sportas, kultūra, turizmas ir pan.) |
|
|||||||
9. |
Teikėjo kodas švietimo ir mokslo institucijų registre |
|
|||||||
Informacija apie NVŠ teikėjo (institucijos) vadovą |
|||||||||
10. |
Vardas ir pavardė |
|
|||||||
11. |
El. pašto adresas |
|
|||||||
12. |
Telefono numeris |
|
|||||||
Informacija apie NVŠ teikėją – fizinį asmenį |
|||||||||
13. |
Vardas ir pavardė |
|
|||||||
14. |
Viešai skelbtinas adresas, telefono Nr., el. pašto adresas, interneto svetainės adresas |
|
|||||||
Informacija apie NVŠ teikėjo (fizinio/juridinio asmens) patirtį NVŠ srityje |
|||||||||
15. |
Teikėjas turi patirties įgyvendinti NVŠ programas |
☐ Taip |
☐ Ne |
||||||
|
Išvardijamos šiuo metu ar per pastaruosius dvejus metus vykdytos veiklos: |
||||||||
|
Programos, projekto, veiklos pavadinimas |
Trukmė |
|||||||
|
1) |
|
|||||||
|
2) |
|
|||||||
|
... |
|
|||||||
16. |
Teikėjas gali pateikti turimos patirties ir veiklos įrodymus, rekomendacijas |
☐ Taip |
☐ Ne |
||||||
|
Institucijos, galinčios rekomenduoti NVŠ teikėją kaip kokybiškų NVŠ paslaugų teikėją ar bendradarbiavimo NVŠ srityje partnerį |
||||||||
|
Pavadinimas |
Adresas |
Telefonas
|
El. paštas |
Rekomenduoja/ bendradarbiauja |
||||
|
1) |
|
|
|
☐ R |
☐ B |
|||
|
2) |
|
|
|
☐ R |
☐ B |
|||
|
... |
|
|
|
|
|
|||
INFORMACIJA APIE NVŠ PROGRAMĄ |
||||||||||||
|
Informacija apie NVŠ programos rengėją |
|||||||||||
1. |
Vardas ir pavardė |
|||||||||||
2. |
Išsilavinimas ir kvalifikacija |
|||||||||||
3. |
El. pašto adresas |
|||||||||||
4. |
Telefono numeris |
|||||||||||
5. |
Darbovietė, pareigos |
|||||||||||
|
Informacija apie NVŠ programos turinį |
|||||||||||
6. |
Programos pavadinimas (konkretus, tiesiogiai susijęs su programos turiniu) |
|||||||||||
|
||||||||||||
7. |
NVŠ programos kodas Kvalifikacijos tobulinimo programų ir renginių registre (KTPRR) |
|||||||||||
|
||||||||||||
8. |
Programos anotacija (esmė, turinys, numatomos veiklos, naudos vaikams pagrindimas, informacija bus skelbiama internete) |
|||||||||||
|
||||||||||||
9. |
Programos įgyvendinimo vieta (nurodyti vietą, jei įmanoma – ir adresą) |
|||||||||||
|
||||||||||||
10. |
Nuoroda į išsamesnę informaciją (tinklalapis, kuriame pateikiama kita svarbi informacija apie programą) |
|||||||||||
http:// |
||||||||||||
11. |
Ugdymo kryptis (pagal NVŠ ugdymo krypčių klasifikatorių) |
|||||||||||
☐ Muzika ☐ Dailė ☐ Šokis ☐ Teatras ☐ Sportas ☐ Techninė kūryba ☐ Turizmas ir kraštotyra ☐ Gamta, ekologija |
☐ Saugus eismas ☐ Informacinės technologijos ☐ Technologijos ☐ Medijos ☐ Etnokultūra ☐ Kalbos ☐ Pilietiškumas ☐ Kita (įrašyti)........................ |
|||||||||||
12. |
NVŠ programos tikslas (formuluojamas aiškiu teiginiu, apibūdinančiu programos visumą ir pagrindinę ugdomą kompetenciją) |
|||||||||||
|
||||||||||||
13. |
NVŠ programos uždaviniai (formuluojami ne daugiau kaip 3 konkretūs uždaviniai, nurodantys trumpalaikį tikslo įgyvendinimo rezultatą. Uždaviniai išdėstomi taip, kad nuosekliai atspindėtų programos realizavimo galimybes) |
|||||||||||
|
||||||||||||
14. |
Pažymėkite, kurie programos uždaviniai atitinka šiuos Neformaliojo vaikų švietimo koncepcijoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. ISAK-2695 „Dėl Neformaliojo vaikų švietimo koncepcijos patvirtinimo“, apibrėžtus NVŠ uždavinius: ☐ ugdyti ir plėtoti vaikų kompetencijas per saviraiškos poreikio tenkinimą; ☐ugdyti pagarbą žmogaus teisėms, orumą, pilietiškumą, tautiškumą, demokratišką požiūrį į pasaulėžiūrų, įsitikinimų ir gyvenimo būdo įvairovę; ☐ugdyti gebėjimą kritiškai mąstyti, rinktis ir orientuotis dinamiškoje visuomenėje; ☐spręsti socialinės integracijos problemas: mažiau galimybių turinčių (esančių iš kultūriškai, geografiškai, socialiai ir ekonomiškai nepalankios aplinkos ar turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių), ypatingų poreikių (itin gabių ir talentingų) vaikų, iškritusių iš švietimo sistemos, integravimas į visuomeninį gyvenimą, socialinių problemų sprendimas; ☐padėti spręsti integravimosi į darbo rinką problemas; ☐tobulinti tam tikros srities žinias, gebėjimus ir įgūdžius, suteikti asmeniui papildomų dalykinių kompetencijų. |
|||||||||||
☐ TAIP |
||||||||||||
15. |
Pažymėkite kompetencijas, kurias įgis arba patobulins vaikai, baigę programą (rekomenduojama pažymėti ne daugiau 3 kompetencijos sričių): |
|||||||||||
Kompetencijų sritis |
Kompetencijos |
|||||||||||
Asmeninės kompetencijos |
☐ Pažinti save ir save gerbti ☐ Įvertinti savo jėgas ir priimti iššūkius ☐ Kryptingai siekti tikslų ☐ Atsispirti neigiamai įtakai, laikytis duoto žodžio ☐ Valdyti emocijas ir jausmus ☐ Kita – įrašykite: |
|||||||||||
Socialinės kompetencijos |
☐ Gerbti kitų jausmus, poreikius ir įsitikinimus ☐ Pozityviai bendrauti, būti atsakingam, valdyti konfliktus ☐ Padėti kitiems ir priimti pagalbą ☐ Dalyvauti bendruomenės ir visuomenės gyvenime ☐ Kita – įrašykite: |
|||||||||||
Iniciatyvumo ir kūrybingumo kompetencijos |
☐ Mąstyti kūrybingai, drąsiai kelti idėjas ☐ Inicijuoti idėjų įgyvendinimą, įtraukti kitus ☐ Aktyviai ir kūrybingai veikti ☐ Pagrįstai rizikuoti, mokytis iš nesėkmių ☐ Kita – įrašykite: |
|||||||||||
Komunikavimo kompetencijos |
☐ Išsakyti mintis ☐ Išklausyti ☐ Tinkamai naudoti ir suprasti kūno kalbą ☐ Parinkti tinkamą kalbos stilių ☐ Kita – įrašykite: |
|||||||||||
Pažinimo kompetencijos |
☐ Klausti ir ieškoti atsakymų ☐ Daryti išvadas ☐ Plėsti akiratį ☐ Stebėti, vertinti ☐ Būti atkakliam ir turėti teigiamą požiūrį į mokymąsi ☐ Kita – įrašykite: |
|||||||||||
Mokėjimo mokytis kompetencijos |
☐ Mokytis noriai, pasitikėti savo jėgomis ☐ Išsikelti realius mokymosi tikslus ☐ Pasirinkti mokymosi strategijas ir priemones ☐ Vertinti mokymosi pažangą ☐ Numatyti tolesnius žingsnius ☐ Kita – įrašykite: |
|||||||||||
|
Dalykinės kompetencijos |
Įrašykite |
||||||||||
16. |
NVŠ programos turinys (turinio sudėtinės dalys turi sietis su programos uždaviniais, veiklų pobūdis ir trukmė turi būti subalansuoti (teorija ir praktika; fizinis aktyvumas, protinė veikla ir dvasinis tobulėjimas; pateikiamas ne užsiėmimo, bet visos teikiamos programos turinys) |
|||||||||||
Eil. Nr. |
Sudėtinė dalis (tema) |
Veiklos apibūdinimas |
Metodai |
Ugdomos bendrosios ir dalykinės kompetencijos |
Trukmė (val.) |
|||||||
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
|
|
|
|
Iš viso val.: |
|
||||||
17. |
Programos apimtis ir trukmė |
|||||||||||
|
valandas per savaitę |
|
kartus per mėnesį |
|
mėnesių skaičius |
|||||||
Mažiausiai 2 val. per savaitę |
Mažiausiai 8 val. per mėnesį |
Mažiausiai 3 mėn. |
||||||||||
18. |
Vaikų amžius (galimi keli pasirinkimai)
|
|||||||||||
☐ 6 ☐ 7 ☐ 8 ☐ 9 ☐ 10 ☐ 11 ☐ 12 ☐ 13 ☐ 14 ☐ 15 ☐ 16 ☐ 17 ☐ 18 ☐ 19 metų; tik specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių asmenų:☐ 20 ☐ 21 metai |
||||||||||||
19. |
Vaikų, kuriems skiriama NVŠ programa, lytis (galimi keli pasirinkimai)
|
|||||||||||
☐ Berniukams ☐ Mergaitėms |
||||||||||||
20. |
Kita svarbi informacija (jeigu yra specialių reikalavimų programos dalyviams ar specifinės informacijos apie programą)
|
|||||||||||
|
||||||||||||
21. |
Numatomas grupės dydis (vaikų skaičių grupėje, informacija bus skelbiama internete)
|
|||||||||||
|
||||||||||||
22. |
Numatomas grupių skaičius
|
|||||||||||
|
||||||||||||
23. |
Vaikų vaidmuo programos įgyvendinime (galimybės atsiskleisti jų iniciatyvai, priimti sprendimus, pasirinkti ugdymo metodus, koreguoti turinį ir pan., informacija bus skelbiama internete) |
|||||||||||
|
||||||||||||
24. |
Vaikų pažangos skatinimas, vertinimas ir įsivertinimas (kaip bus skatinama visų programoje dalyvaujančių vaikų motyvacija dalyvauti ir siekti pažangos, kokiais būdais vertinama pažanga, kaip bus atliekamas įsivertinimas, paliudijami ugdytinių pasiekimai ugdymo procese, informacija bus skelbiama internete) |
|||||||||||
|
||||||||||||
25. |
NVŠ mokytojų kvalifikacija (įvardykite išsilavinimą, patirtis ir kvalifikaciją, kompetencijas, informacija bus skelbiama internete) |
|||||||||||
|
||||||||||||
26. |
Patvirtinkite, kad vykdant programą bus vadovaujamasi šiais NVŠ principais: |
|||||||||||
savanoriškumo – vaikai laisvai renkasi švietimo teikėją ir jo siūlomas veiklas; prieinamumo – veiklos ir metodai yra prieinami visiems vaikams pagal amžių, išsilavinimą, turimą patirtį nepriklausomai nuo jų socialinės padėties; individualizavimo – ugdymas individualizuojamas pagal kiekvienam vaikui reikalingą kompetenciją, atsižvelgiant į jo asmenybę, galimybes, poreikius ir pasiekimus; aktualumo – veiklos, skirtos socialinėms, kultūrinėms, asmeninėms, edukacinėms, profesinėms ir kitoms kompetencijoms ugdyti; demokratiškumo – mokytojai, tėvai (globėjai, rūpintojai) ir vaikai yra aktyvūs ugdymo(si) proceso kūrėjai, kartu identifikuoja ugdymosi poreikius; patirties – ugdymas yra grindžiamas patyrimu ir jo refleksija; ugdymosi grupėje – mokomasi spręsti tarpasmeninius santykius, priimti bendrus sprendimus, dalytis darbais ir atsakomybe; pozityvumo – ugdymosi procese kuriamos teigiamos emocijos, sudaromos sąlygos gerai vaiko savijautai. |
||||||||||||
☐ TAIP |
||||||||||||
27. |
Patvirtinkite, kad: vykdant NVŠ programą, teorinio mokymo seminarų, sporto varžybų, kultūros ir meno, politinių, religinių renginių bei renginių, skirtų akademinėms ir profesinėms žinioms ar patirčiai įgyti, organizavimas bus tik priemonė programos tikslams pasiekti, tačiau ne pagrindinis programos tikslas, uždavinys ir rezultatas; vykdant programą, nebus teikiamos korepetitoriaus paslaugos;
Programos įgyvendinimo priemonės: nekelia grėsmės žmonių sveikatai, garbei ir orumui, viešajai tvarkai; jokiais būdais neišreiškia nepagarbos Lietuvos valstybės tautiniams ir religiniams jausmams ir simboliams; jokiais būdais neišreiškia smurto, prievartos, neapykantos, nepopuliarina narkotikų ir kitų psichotropinių, toksinių ir kitų stipriai veikiančių medžiagų; jokiais kitais būdais nepažeidžia Lietuvos Respublikos Konstitucijos, įstatymų ir kitų teisės aktų. |
|||||||||||
☐ TAIP |
||||||||||||
|
Patvirtinkite, kad prisiimate atsakomybę už tai, kad programą įgyvendins asmenys, pagal Švietimo įstatymą turintys teisę dirbti NVŠ mokytojais ☐ TAIP |
|||||||||||
|
Patvirtinkite, kad prisiimate atsakomybę už sveiką ir saugią vaikų mokymosi aplinką |
|||||||||||
☐ TAIP |
||||||||||||
|
Patvirtinkite, kad turite tinkamos įrangos ir priemonių NVŠ programos įgyvendinimui |
|||||||||||
☐ TAIP |
||||||||||||
|
Patvirtinkite, kad turite lėšų NVŠ programos įgyvendinimo pradžiai (ne mažiau, kaip mėn.) |
|||||||||||
☐ TAIP |
||||||||||||
Institucijos vadovas A. V.
_____________________ __________________
(parašas) (vardas, pavardė)
Papildyta priedu:
Nr. 30-810, 2017-04-18, paskelbta TAR 2017-04-24, i. k. 2017-06827
Pakeitimai:
1.
Vilniaus miesto savivaldybės administracija, Įsakymas
Nr. 30-810, 2017-04-18, paskelbta TAR 2017-04-24, i. k. 2017-06827
Dėl Administracijos direktoriaus 2016-12-30 įsakymo Nr. 30-2882 „Dėl Vilniaus miesto savivaldybės neformaliojo švietimo įstaigų veiklos organizavimo tvarkos aprašo tvirtinimo“ pakeitimo