Suvestinė redakcija nuo 2024-07-09
Įsakymas paskelbtas: TAR 2021-09-09, i. k. 2021-19067
LIETUVOS MOKSLO TARYBOS PIRMININKAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS UNIVERSITETŲ IR MOKSLINIŲ TYRIMŲ INSTITUTŲ Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, meno veiklos vertinimo Procedūrų REGLAMENTO PATVIRTINIMO
2021 m. rugsėjo 9 d. Nr. V-337
Vilnius
Vadovaudamasis Kasmetinio universitetų ir mokslinių tyrimų institutų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, meno veiklos vertinimo aprašo (toliau – Aprašas), patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2021 m. rugsėjo 2 d. įsakymu Nr. V-1593 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. kovo 1 d. nutarimo Nr. 149 „Dėl Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo įgyvendinimo“ 2.2–2.6 papunkčių įgyvendinimo“, 5 punktu:
1. Tvirtinu Lietuvos universitetų ir mokslinių tyrimų institutų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, meno veiklos vertinimo procedūrų reglamentą (pridedama).
2. P a v e d u:
2.1. Lietuvos mokslo tarybos (toliau – Taryba) Mokslo politikos ir analizės skyriui Aprašo 10 punkte nurodytus mokslinių tyrimų rezultatų sklaidos vienetus (darbus) 2021 metais pateikti į Tarybos mokslo (meno) veiklos rezultatų vertinimo sistemą „Vieversys“ po šio įsakymo įsigaliojimo dienos,
2.2. ekspertų komisijai, vertinančiai humanitarinių mokslų srities mokslo sklaidos vienetus (darbus) peržiūrėti pirminį vertinimą iki 2021 m. liepos 1 d. atlikusios ekspertų komisijos vertinimo rezultatus ir įvertinti vertinimo atitiktį mokslo (meno) veiklos vertinimą reglamentuojantiems teisės aktams, pagal Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2021 m. rugsėjo 2 d. įsakymą Nr. V-1593 įsigaliojusiems nuo 2021 m. rugsėjo 3 d.,
2.3. ekspertų komisijai, vertinančiai mokslo sričių MTEP projektus ir sutartis peržiūrėti pirminį vertinimą iki 2021 m. liepos 1 d. atlikusios ekspertų komisijos vertinimo rezultatus ir įvertinti vertinimo atitiktį mokslo (meno) veiklos vertinimą reglamentuojantiems teisės aktams, pagal Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2021 m. rugsėjo 2 d. įsakymą Nr. V-1593 įsigaliojusiems nuo 2021 m. rugsėjo 3 d.
3. Pripažįstu netekusiu galios Tarybos pirmininko 2018 m. birželio 15 d. įsakymą Nr. V-307 „Dėl Lietuvos mokslo ir studijų institucijų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei meno veiklos vertinimo gairių patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.
PATVIRTINTA
Lietuvos mokslo tarybos pirmininko
2021 m. rugsėjo 9 d. įsakymu Nr. V-337
(Lietuvos mokslo tarybos pirmininko
2024 m. birželio 18 d. įsakymo
Nr. V-267 redakcija)
LIETUVOS UNIVERSITETŲ IR MOKSLINIŲ TYRIMŲ INSTITUTŲ MOKSLINIŲ TYRIMŲ IR EKSPERIMENTINĖS PLĖTROS, MENO VEIKLOS VERTINIMO PROCEDŪRŲ REGLAMENTAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos universitetų ir mokslinių tyrimų institutų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, meno veiklos vertinimo procedūrų reglamentas (toliau – Reglamentas) nustato Lietuvos mokslo tarybos (toliau – Taryba) ekspertų komisijų, paskirtų vertinti Lietuvos universitetų ir mokslinių tyrimų institutų (toliau – Institucijos) paskelbtus ir Tarybai pateiktus vertinti mokslinių tyrimų rezultatų sklaidos vienetus (mokslo darbus) (toliau – mokslo sklaidos vienetai (darbai)), meno darbų sklaidos vienetus (meno darbus) (toliau – meno sklaidos vienetai (darbai)) (toliau bendrai – mokslo (meno) sklaidos vienetai (darbai)), tarptautinių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (toliau – MTEP) programų projektus ir ūkio subjektų, nevyriausybinių organizacijų ir fizinių asmenų MTEP užsakymus bei patento ar technologijos licencines sutartis (toliau – MTEP projektai ir sutartys), ūkio subjektų, nevyriausybinių organizacijų ir fizinių asmenų meno užsakymus (toliau – meno sutartys), darbo organizavimo ir vertinimo rezultatų apskaičiavimo procedūras.
2. Ekspertų komisijos mokslo (meno) sklaidos vienetų (darbų), MTEP projektų ir sutarčių, meno sutarčių atitikties ir meno sklaidos vienetų (darbų) kokybinį vertinimą atlieka vadovaudamosi Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro (toliau – Ministro) 2024 m. vasario 7 d. įsakymu Nr. V-142 „Dėl švietimo, mokslo ir sporto ministro 2021 m. rugsėjo 2 d. įsakymo Nr. V-1593 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. kovo 1 d. nutarimo Nr. 149 „Dėl Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo įgyvendinimo“ 2.2–2.6 papunkčių įgyvendinimo“ pakeitimo“ (toliau – Įsakymas) patvirtintu Formaliojo universitetų ir mokslinių tyrimų institutų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, meno veiklos vertinimo aprašu (toliau – Aprašas).
3. Ekspertų komisijos vertina tuos mokslo (meno) sklaidos vienetus (darbus) bei MTEP projektus ir sutartis, meno sutartis, kuriuos Institucijos, vadovaudamosi Aprašu ir Ministro Įsakymu patvirtintu Duomenų apie universitetų ir mokslinių tyrimų institutų vykdomų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, meno veiklos rezultatus teikimo formaliajam vertinimui tvarkos aprašu (toliau – Tvarka), yra pateikusios į Tarybos mokslo (meno) veiklos rezultatų vertinimo sistemą „Vieversys“ (https://vieversys.lmt.lt/) (toliau – sistema „Vieversys“).
4. Ekspertų komisijos sudaromos (tvirtinamos), vadovaujantis Lietuvos mokslo tarybos ekspertų ir jų veiklos bendrosiomis taisyklėmis, patvirtintomis Tarybos pirmininko 2023 m. spalio 13 d. įsakymu Nr. V-550 „Dėl Lietuvos mokslo tarybos ekspertų ir jų veiklos bendrųjų taisyklių patvirtinimo“.
5. Mokslo (meno) sklaidos vienetus (darbus), MTEP projektus ir sutartis, meno sutartis vertina Tarybos pirmininko patvirtintos šešios ekspertų komisijos:
5.1. gamtos (toliau – N), technologijos (toliau – T), medicinos ir sveikatos (toliau – M), žemės ūkio (toliau – A) mokslų sričių mokslo sklaidos vienetus (darbus) vertinanti komisija, sudaryta atsižvelgiant į Tarybos Gamtos ir technikos mokslų ekspertų komiteto (toliau – GTM komitetas), Tarybos administracijos siūlymus (toliau – NTMA komisija);
5.2. socialinių (toliau – S) mokslų srities mokslo sklaidos vienetus (darbus) vertinanti komisija, sudaryta atsižvelgiant į Tarybos Humanitarinių ir socialinių mokslų ekspertų komiteto (toliau – HSM komitetas), Tarybos administracijos siūlymus (toliau – S komisija);
5.3. humanitarinių (toliau – H) mokslų srities mokslo sklaidos vienetus (darbus) vertinanti komisija, sudaryta atsižvelgiant į Tarybos HSM komiteto, Tarybos administracijos siūlymus (toliau – H komisija);
5.4. NTMA, S ir H mokslo sričių MTEP projektus ir sutartis vertinanti komisija, sudaryta atsižvelgiant į Tarybos GTM komiteto, HSM komiteto, Inovacijų agentūros ir Tarybos administracijos siūlymus (toliau – MTEP ProSut komisija), dirbanti trimis pogrupiais pagal MTEP projektų ir sutarčių mokslų sritis: NTMA, S ir H;
5.5. scenos ir ekrano (toliau – C) ir vaizduojamųjų (toliau – V) menų sričių meno sklaidos vienetus (darbus) vertinanti komisija, sudaryta atsižvelgiant į Tarybos HSM komiteto, Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos, Tarybos administracijos siūlymus (toliau – CV komisija);
6. Su vertinamais mokslo (meno) sklaidos vienetais (darbais), MTEP projektais ir sutartimis, meno sutartimis susijusi konfidenciali informacija turi būti naudojama tik vertinimui atlikti. Juos vertinančios ekspertų komisijos turi laikytis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) nuostatų.
7. Ekspertų komisijų vadovai organizuoja ir koordinuoja komisijų darbą, paskirsto ekspertams užduotis, pirmininkauja komisijų posėdžiams, yra atsakingi už tai, kad komisijoms pavestas darbas būtų atliktas laiku ir kokybiškai. Ekspertų komisijų posėdžiai gali būti organizuojami fiziniu, nuotoliniu ar mišriu būdu.
II SKYRIUS
MOKSLO (MENO) SKLAIDOS VIENETŲ (DARBŲ) VERTINIMO PROCEDŪROS
PIRMASIS SKIRSNIS
BENDROSIOS NUOSTATOS
9. Mokslo (meno) sklaidos vienetų vertinimas susideda iš:
10. Ekspertų komisijų vadovai ekspertams individualiai vertinti paskirsto mokslo (meno) sklaidos vienetus (darbus), o vėliau, po paskelbtų pirminių vertinimo rezultatų, Institucijų prašymus, pateiktus sistemoje „Vieversys“, patikslinti ar pataisyti vertinimo rezultatus. Ekspertai per ekspertų komisijos vadovo nustatytą mokslo (meno) sklaidos vienetų (darbų) vertinimo laikotarpį įrašo vertinimus ir pastabas į sistemą „Vieversys“.
11. Ekspertų komisijos siekia komisijos narių bendros nuomonės. Nepavykus jos pasiekti, balsuojama. Sprendimas priimamas, kai už sprendimą balsuoja daugiau kaip pusė visų ekspertų komisijos (ekspertų komisijos pogrupio) narių. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia komisijos vadovo balsas.
12. Institucijos atitikties vertinimui pateiktus mokslo (meno) sklaidos vienetus (darbus), kurie priskirti mokslo (meno) sklaidos vienetų (darbų) rūšims ir mokslo (meno) kryptims (ne daugiau kaip trims, nurodant kiekvienai mokslo (meno) krypčiai skiriamą darbo dalį procentais), NTMA, S, H ir CV komisijos vertina, ar Institucijos teisingai priskyrė mokslo (meno) sklaidos vienetus (darbus) rūšims ir kryptims bei Institucijų priskyrimus gali argumentuotai keisti.
13. Atitikties vertinimui teiktinų H mokslų srities sklaidos vienetų (darbų) dalių (toliau – DD) suma, o C, V menų sričių – atitikties ir kokybiniam vertinimui teiktinų DD suma gali 20 procentų viršyti įskaitytinų DD sumą. Jei įvertintų (gavusių ne 0 taškų) H mokslų ir C, V menų sričių DD suma viršija įskaitytinų DD sumą, tai darbai ar jų dalys, kuriuos nurodo Institucijos, arba darbai ar jų dalys, kurių taškai ar balai mažiausi, braukiami iš formaliojo vertinimo ataskaitos, kol neviršija įskaitytinų DD sumos.
14. Jei Institucija vertinimui yra pateikusi ankstesnių metų (t. y., n-1 metų, kai n yra kalendoriniai metai, kurių mokslo (meno) veiklos vertinimas yra atliekamas (toliau – įskaitiniai metai)) nei įskaitiniai metai mokslo (meno) sklaidos vienetą (darbą), jis vertinamas tik tuo atveju, jei n metais darbas nebuvo teiktas vertinimui arba n metais vertinusios NTMA, S, H ir CV komisijos ar Formaliojo vertinimo apeliacinė komisija pateikė siūlymą mokslo (meno) sklaidos vienetą (darbą) teikti vertinimui pakartotinai. Mokslo sklaidos vienetų (darbų) atveju naudojamos įskaitinių metų Clarivate Web of Science (toliau – WoS) žurnalo cituojamumo rodiklio (angl. Journal Impact Factor; toliau – JIF), agreguoto cituojamumo rodiklio (angl. Aggregate Impact Factor; toliau – AIF) ir (ar) Elsevier Scopus (toliau – Scopus) normuoto žurnalo citavimo rodiklio (angl. Source-Normalized Impact per Paper; toliau – SNIP) rodiklių vertės.
15. Mokslo (meno) sklaidos vienetas (darbas) (mokslo monografija, mokslo studija, sintezės mokslo darbas; meno darbas) įskaitomas kaip vienas darbas, jei tituliniame puslapyje ir (ar) bibliografiniame apraše nurodyti jo autoriai; įskaitoma dalimis, jei nurodyti dalių autoriai, o tituliniame jo puslapyje ir (ar) bibliografiniame apraše mokslo (meno) darbo autoriai nenurodyti, bet gali būti nurodyti sudarytojas (-ai), redaktorius (-iai).
16. Aprašo 27 punkto nuostatos dėl Aprašo 26 punkto formulės taikymo tuo atveju, kai žurnalas priklauso kelioms WoS kryptinėms kategorijoms, formulė yra tokia:
17. Jei Institucijos buvo reorganizuotos (prijungtos, sujungtos, išdalintos ar padalintos), mokslo sklaidos vienetai (darbai) iki reorganizavimo įskaitomi griežtai pagal autorių prieskyras – jei prijungtos ar sujungtos, pagal iki prijungimo ar sujungimo buvusius pavadinimus, jei išdalintos ar padalintos – mokslo sklaidos vienetai (darbai) įskaitomi atidalintai (po išdalinimo ar padalinimo) naujai Institucijai pagal žemesnio lygmens padalinių prieskyras, jei tokių prieskyrų nėra – pagal užpildytą deklaracijos formą (Reglamento 1 priedas), vadovaujantis Aprašo 7.26 papunkčiu.
18. Jei tarp N, T, M, A, S mokslų sričių mokslo sklaidos vieneto (darbo) autorių yra ir konsorciumas (-ai) ar komanda (-os), konsorciumo (-ų) ar komandos (-ų) nario indėlis į mokslo darbą įskaitomas pradžioje nustačius konsorciumo (-ų) ar komandos (-ų) indėlį (-ius), o tada konsorciumui ar komandai tenkantį indėlį padalinus iš konsorciumo ar komandos narių skaičiaus; konsorciumo ar komandos indėlis apskaičiuojamas, laikant, kad konsorciumas yra vienas iš bendraautorių.
ANTRASIS SKIRSNIS
Mokslo sklaidos vienetų (darbų) vertinimo procedūros
Gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos, žemės ūkio mokslų sklaidos vienetų (darbų) atitikties vertinimas
20. NTMA komisija, vertindama N, T, M, A mokslų sričių mokslo sklaidos vienetus (darbus), taiko tų metų, kuriais paskelbtas vertinamasis darbas, WoS cituojamumo rodiklio vertę JIF, agreguoto cituojamumo rodiklio AIF vertes, išskyrus 14 punkte aprašytą atvejį.
21. NTMA komisija nustato, ar WoS duomenų bazėje cituojamumo rodiklį turinčio žurnalo, kuriame paskelbtas mokslo sklaidos vienetas (darbas), cituojamumo rodiklis yra dirbtinai padidintas dėl per didelio savicitavimų skaičiaus ar kitais būdais ir (ar) kiti bibliometriniai parametrai yra nepakankami. Tokių žurnalų sąrašo pavadinimas pateiktas Reglamento 2 priedo 1 sunumeruotoje eilutėje; prireikus sąrašas gali būti papildytas. Sąraše turi būti pateiktas detalus pagrindimas, kodėl kiekvienas iš žurnalų į šį sąrašą įtrauktas.
22. Aprašo 26 punkto formulė N, T, M, A mokslų atveju, remiantis jo 27 punktu, yra tokia:
reikšmės yra apibrėžtos Aprašo 6.2, 6.17–6.19, 6.23 papunkčiuose. Išskiriami trys formulės taikymo atvejai:
22.1. jei žurnalo vertė yra nustatyta (žurnalas referuojamas WoS JCR duomenų bazėje), o žurnalo yra didesnis už 0,25 ir žurnalas nėra įtrauktas į NTMA komisijos sudarytą sąrašą, tai kintamųjų vertės įrašomos į formulę ir apskaičiuojama vertė;
22.2. jei žurnalo vertė yra nustatyta, tačiau žurnalo JIF/AIF yra lygus arba mažesnis už 0,25 arba žurnalas yra įtrauktas į NTMA komisijos sudarytą sąrašą, tai laikoma, kad ;
23. NTMA komisija nusprendžia, ar Institucijų vertinti pateiktos monografijos ar jų dalys, kurias Institucijos pateikė vertinti kaip išleistas tarptautiniu mastu pripažintų leidyklų, tokiomis laikytinos, o baigusios vertinti sudaro leidyklų sąrašą, kurio pavadinimas pateiktas Reglamento 2 priedo 3 sunumeruotoje eilutėje. Šis sąrašas po kiekvieno vertinimo gali būti tikslinamas; sąraše turi būti nurodyti metai, kuriais leidykla į sąrašą įtraukta arba išbraukta.
Socialinių, humanitarinių mokslų sklaidos vienetų (darbų) atitikties vertinimas
24. S komisija, vertindama S mokslų srities mokslo sklaidos vienetus (darbus), taiko tų metų, kuriais paskelbtas vertinamasis darbas, WoS JIF, AIF vertes ir (ar) Scopus SNIP vertę, išskyrus 14 punkte aprašytą atvejį.
25. S komisija nustato, ar duomenų bazėse WoS ir (ar) Scopus cituojamumo rodiklį turinčio žurnalo, kuriame paskelbtas mokslo sklaidos vienetas (darbas), cituojamumo rodiklis yra dirbtinai padidintas dėl per didelio savicitavimų skaičiaus ar kitais būdais ir (ar) kiti bibliometriniai parametrai yra nepakankami. Tokių žurnalų sąrašo pavadinimas pateiktas Reglamento 2 priedo 2 sunumeruotoje eilutėje; prireikus sąrašas gali būti papildytas. Sąraše turi būti pateiktas detalus pagrindimas, kodėl kiekvienas iš žurnalų į šį sąrašą įtrauktas.
26. S ir H komisijos nusprendžia, ar Institucijų vertinti pateiktos monografijos ar jų dalys (H mokslų atveju – ir mokslo studijos bei sintezės mokslo darbai ar jų dalys), kurias Institucijos pateikė vertinti kaip išleistas tarptautiniu mastu pripažintų leidyklų, tokiomis yra laikytinos, o baigusios vertinti sudaro leidyklų sąrašus, kurių pavadinimai pateikti Reglamento 2 priedo atitinkamai 4 ir 5 sunumeruotose eilutėse. Šie sąrašai po kiekvieno atlikto vertinimo gali būti tikslinami; sąrašuose turi būti nurodyti metai, kuriais leidykla į sąrašą įtraukta arba iš jo išbraukta.
27. Jei H komisija nustato, kad vertinti pateiktas ne lietuvių kalba publikuotas sklaidos vienetas (darbas) jau buvo publikuotas lietuvių kalba arba atvirkščiai (sklaidos vienetas (darbas) pirmąkart publikuotas ne lietuvių kalba, o pakartotinai publikuotas lietuviškai), ir jei tai nebuvo Institucijos pažymėta, nurodo, kad „Šie mokslinių tyrimų rezultatai jau buvo išleisti lietuvių (kita) kalba“. Tokiam darbui skiriama 30 proc. taškų, kurie skiriami pirmąkart išleistam darbui.
28. Aprašo 26 punkto formulė S mokslų atveju, remiantis Aprašo 27 punktu, yra tokia:
reikšmės yra apibrėžtos Aprašo 6.2, 6.17–6.19, 6.23 papunkčiuose. Išskiriami keturi formulės taikymo atvejai:
28.1. jei žurnalo vertė nustatyta (žurnalas referuojamas WoS JCR duomenų bazėje), vertė nustatyta (žurnalas referuojamas Scopus duomenų bazėje) ir jis nėra įtrauktas į S komisijos sudarytą sąrašą, tai kintamųjų vertės įrašomos į formulę ir apskaičiuojama vertė;
28.2. jei žurnalo vertė yra nustatyta, bet nėra nustatyta jo vertė ir jis nėra įtrauktas į S komisijos sudarytą sąrašą, tai apskaičiuojant vertę laikoma, kad ;
28.3. jei žurnalo vertė nėra nustatyta, bet yra nustatyta jo vertė ir jis nėra įtrauktas į S komisijos sudarytą sąrašą, tai apskaičiuojant vertę laikoma, kad ;
TOP 10 sąrašo sudarymas ir jame esančių mokslo sklaidos vienetų (darbų) vertinimas
29. Remiantis duomenų bazės WoS analitinio įrankio InCites duomenimis, kasmet sudaromas Lietuvos tyrėjų mokslo straipsnių, kurie patenka į 10 procentų labiausiai pasaulyje cituojamų mokslo straipsnių pagal Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (toliau – EBPO) mokslo kryptis ir yra paskelbti mokslo žurnaluose, įtrauktuose į WoS JCR, sąrašą (toliau – TOP 10 sąrašas). Jis sudaromas pagal vertinamųjų metų Clarivate WoS paskelbtus nuo liepos 1 d. Tarybai anksčiausiai prieinamus duomenis; TOP 10 sąrašas įkeliamas į sistemą „Vieversys“. EBPO mokslo kryptys atitinka Frascati vadove („Frascati vadovas, 2015“ (ISBN 978-9986-9380-7-1, DOI: https://doi.org/10.1787/9789264286290-lt)) nurodytą EBPO antro lygmens mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros mokslo krypčių klasifikaciją (angl. second-level classification of fields of research and experimental development classification; toliau – MTEP klasifikacija). TOP 10 sąrašas sudaromas iš straipsnių, kurie buvo atspausdinti per dešimtmetį, paskutiniais metais laikant įskaitinius metus.
30. Jei vertinamaisiais metais Institucijos pateiktas N, T, M, A ar S mokslų srities mokslo sklaidos vienetas (darbas) patenka ir į TOP 10 sąrašą, jam taškai skiriami tiek už mokslo sklaidos vieneto (darbo) rūšį, kurią pripažino ekspertai, tiek kaip už mokslo sklaidos vienetą (darbą), patekusį į TOP 10 sąrašą.
31. Jei N, T, M, A ar S mokslų srities mokslo sklaidos vienetas (darbas) patenka į TOP 10 sąrašą, jam vertinimo metu kaip Aprašo 2 priedo 6-ai mokslo sklaidos vienetų (darbų) rūšiai ar 3 priedo 8-ai mokslo sklaidos vienetų (darbų) rūšiai yra skiriami taškai vieną kartą nepriklausomai nuo to, į kelias EBPO mokslo kryptis mokslo sklaidos vienetas (darbas) pateko.
32. Jei N, T, M, A ar S mokslų srities mokslo sklaidos vienetas (darbas) patenka į TOP 10 sąrašą bent pagal vieną EBPO antro lygmens MTEP klasifikaciją ir viena mokslo sklaidos vieneto (darbo) dalis yra priskirta bent vienai N, T, M, A mokslo sričių mokslo krypčiai, o kita dalis – S mokslų srities mokslo krypčiai, tai tokiam mokslo sklaidos vienetui (darbui) taškai skiriami tiek proporcingai nuo N, T, M, A sričių mokslo krypties mokslo sklaidos vieneto (darbo) dalies pagal Aprašo 3 priedo 8-ai mokslo sklaidos vieneto (darbo) rūšiai skiriamus taškus, tiek proporcingai nuo S mokslų srities mokslo krypties mokslo sklaidos vieneto (darbo) dalies pagal Aprašo 2 priedo 6-ai mokslo sklaidos vieneto (darbo) rūšiai skiriamus taškus. Jei mokslo sklaidos vieneto (darbo) dalis priskiriama H mokslų sričiai ar C, V menų sritims, tokiam į TOP 10 sąrašą patekusiam mokslo sklaidos vienetui (darbui) taškai kaip H mokslo srities ar C, V menų sričių mokslo sklaidos vienetui (darbui) neskiriami.
33. TOP 10 sąrašo straipsnių, apie kurių mokslo kryptį (-is), taip pat Institucijos autorių indėlius ir vertinamųjų vienetų indėlius Taryba informacijos neturi, mokslo kryptį (-is), Institucijos autorių indėlius ir vertinamųjų vienetų indėlius nurodo Institucijų administratoriai. Tarybos ekspertų komisijos gali pakoreguoti TOP 10 sąrašo straipsnių mokslo kryptį (-is), o indėlius – komisijos arba Tarybos administracijos darbuotojai.
TREČIASIS SKIRSNIS
MENO SKLAIDOS VIENETŲ (DARBŲ) VERTINIMO PROCEDŪROS
Meno sklaidos vienetų (darbų) atitikties vertinimas
35. CV komisija, atlikusi atitikties vertinimą, bendru sutarimu sudaro meno sklaidos vienetų (darbų) pavyzdžių pagal meninius kontekstus sąrašą, kurio pavadinimas pateiktas Reglamento 2 priedo 6 sunumeruotoje eilutėje.
36. Už kartotinį meno kūrinio eksponavimą, įgyvendinimą ar atlikimą, teikiamą atitikties vertinimui, skirtų taškų skaičius yra dauginamas iš koeficiento (toliau – kartojamumo koeficientas). Apdovanojimams kartojamumo koeficientas netaikomas. Galimas kartojamumo koeficientų skyrimas pagal kūrinio eksponavimą, įgyvendinimą ar atlikimą pateiktas Reglamento 3 priede.
37. Atsižvelgiant į ribotas galimybes meno kūrinius įgyvendinti ar atlikti, gali būti taikomi nepakartojamumo koeficientai. Nepakartojamumo koeficientai skiriami monumentaliems darbams (gali būti taikomas ir prestižinių tarptautinių meno sklaidos vienetų (darbų) apdovanojimų atvejais), atsižvelgus į darbo lygį:
Punkto pakeitimai:
Nr. V-303, 2024-07-08, paskelbta TAR 2024-07-08, i. k. 2024-12729
37.4. koeficientas 5 skiriamas tarptautinio galimai aukštesnio lygio meno sklaidos vienetams (darbams).
Papunkčio pakeitimai:
Nr. V-303, 2024-07-08, paskelbta TAR 2024-07-08, i. k. 2024-12729
38. Išskirtiniais atvejais gali būti taikomi abu – kartojamumo ir nepakartojamumo – koeficientai. Pavyzdžiui: architektūros darbo adaptavimas ir kartotinis įgyvendinimas naujame kontekste.
39. C, V menų srityse vertindama atitinkamos specifikos meno kūrinius ar meno kūrinio (atlikimo) skelbimą (pvz., solisto ir akompaniatoriaus kartu atliekamą kūrinį, dalyvavimą grupinėje parodoje ir pan.), CV komisija gali bendru sutarimu taikyti 2 arba 3 kartus didesnį koeficientą tam menininkui, kurio įnašas į meno kūrinį ar jo skelbimą yra didesnis. Visais atvejais bendras autorių indėlis turi neviršyti vieneto. Skaičiuojant taškus pagal Aprašo 22 punkto formulę santykis turi būti pakeistas santykiu , kur yra CV komisijos nustatytas įnašo koeficientas.
Meno sklaidos vienetų (darbų) kokybinis vertinimas
40. Institucijų atrinkti ir pateikti vertinti geriausi meno sklaidos vienetai (darbai) vertinami pagal Aprašo 7.19 papunkčio meniškumo kriterijus, kurie skirstomi į meninės vertės, profesionalumo, originalumo, novatoriškumo ir žinomumo pakriterijus.
41. Pagal Reglamento 40 punkte nurodytus pakriterijus ir vadovaujantis Aprašo 31 punktu nustatomas meno sklaidos vieneto (darbo) lygis ir suteikiamas įvertis nuo 0 iki 5 balų.
III SKYRIUS
PROJEKTŲ IR SUTARČIŲ VERTINIMO PROCEDŪROS
PIRMASIS SKIRSNIS
BENDROSIOS NUOSTATOS
43. MTEP ProSut, Meno Sut komisijų vadovai paskirsto individualiam ekspertų vertinimui MTEP projektus ir sutartis bei meno sutartis, o vėliau, po paskelbtų pirminių vertinimo rezultatų, ir Institucijų pastabas. Ekspertai įrašo vertinimus ir pastabas į sistemą „Vieversys“.
44. Konfidencialūs MTEP projektai ir sutartys, meno sutartys apie kurių MTEP (meno) pobūdį Institucija negali pateikti pakankamų įrodymų, nėra vertinamos ir iš tokių projektų ir sutarčių gautos lėšos neįskaitomos.
45. Jei MTEP ProSut, Meno Sut komisijoms galutiniam vertinimui atlikti trūksta informacijos, jos prašo Institucijų pateikti papildomus dokumentus per pastabų teikimo laikotarpį.
ANTRASIS SKIRSNIS
MTEP PROJEKTŲ IR SUTARČIŲ VERTINIMAS
47. MTEP ProSut komisija įvertina, ar pagal MTEP projektus ir sutartis atlikti darbai atitinka Frascati vadove („Frascati vadovas, 2015“) MTEP darbams keliamus reikalavimus, nurodo, kurie iš atliktų darbų nepriskirtini MTEP, pagrindžia tokį sprendimą konkrečiu EBPO leidinio „Frascati vadovas, 2015“ punktu ar atitinkamu Aprašo punktu bei nustato, kuri už programos projektą ar užsakymo vykdymą gautų lėšų dalis įskaitoma kaip MTEP projekto ar užsakymo rezultatas. Esant neatitikimams tarp Frascati vadovo išversto (lietuviško) ir originalaus teksto, vadovaujamasi originaliu EBPO leidinio „Frascati Manual 2015“ (ISBN 978-926423901-2, DOI: http://dx.doi.org/10.1787/9789264239012-en) tekstu.
48. MTEP užsakymai neįskaitomi, jei projektai (programos) buvo finansuoti Tarybos, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vykdomo programinio konkursinio finansavimo lėšomis arba Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, kai Institucijos projektuose dalyvauja projektų vykdytojų ir (ar) partnerių teisėmis.
49. Lėšos, gautos iš dalyvavimo tų tarptautinių programų veiklose, kurios išvardintos Reglamento 4 priede, įskaitomos arba neįskaitomos pagal tai, kaip nurodyta Reglamento 4 priede.
TREČIASIS SKIRSNIS
MENO SUTARČIŲ VERTINIMO PROCEDŪROS
51. Meno Sut komisija, vertindama meno sutartis, išnagrinėja ataskaitiniais metais pagal užsakymą atliktus darbus, įvertina, ar pagal šias sutartis atlikti darbai atitinka meno veiklą, nurodo, kurie iš atliktų darbų nepriskirtini meno veiklai, pagrindžia tokį sprendimą, bei nustato, kuri už užsakymo vykdymą gautų lėšų dalis įskaitoma kaip meno sutarties rezultatas.
52. Meno Sut komisija, vertindama meno sutartis, vadovaujasi šiomis nuostatomis:
52.1. Meno užsakymu laikoma tokia sutartis, kurios objektas yra meno kūrinys. Jei užsakymo įvykdymas neįmanomas be lėšų, kurios nėra tiesiogiai susijusios su meno kūriniu, bet be jų meno kūrinio atlikimas neįmanomas, tai įskaitomos visos užsakymo lėšos;
52.2. Meno užsakymai neįskaitomi, jei sutartys buvo finansuotos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ar Lietuvos kultūros tarybos lėšomis;
52.3. Meno užsakymai neįskaitomi, jei sutarties objektas nebuvo meno kūrinio sukūrimas (pvz., sutartys, pagal kurias buvo gautas finansavimas studentų mokymams, kūrybinėms išvykoms);
53. Vertinant sutartis, kuriose numatyta atlikti tiek industrinio dizaino, tiek inžinerinius sprendimus, būtina turėti sutarčių papildymus su išsamiu biudžeto išrašu. Iš jo Meno Sut komisija turi nuspręsti, kuri sutarties lėšų dalis buvo skirta industrinio dizaino daliai įgyvendinti ir šias lėšas įskaityti, o kitos dalies – neįskaityti.
IV SKYRIUS
VERTINIMO REZULTATŲ PATEIKIMO PROCEDŪROS
54. Prasidėjus mokslo sklaidos vienetų (darbų) vertinimo procesui NTMA ir S komisijų parengti du sąrašai, kaip nurodyta Reglamento 21 ir 25 punktuose, pagal kompetenciją teikiami svarstyti GTM ar HSM komitetams. GTM ir HSM komitetai gali prašyti NTMA ir S komisijų sąrašus pataisyti ir teikti svarstyti pakartotinai, po svarstymo sąrašus teikia Tarybos pirmininkui tvirtinti. Tarybos pirmininko patvirtinti sąrašai skelbiami Tarybos svetainėje.
55. Institucijos apie pirminius mokslo (meno) sklaidos vienetų (darbų) vertinimo rezultatus informuojamos sistemoje „Vieversys“. Ne vėliau kaip per penkias darbo dienas nuo rezultatų paskelbimo sistemoje „Vieversys“ Institucijos gali kreiptis į Tarybą ir sistemoje „Vieversys“ prašyti pataisyti klaidas, atsiradusias įvedant ar apdorojant bibliometrinę informaciją. Institucijų prašymus NTMA, S, H, CV komisijos įvertina bei apie svarstymo rezultatus paskelbia sistemoje „Vieversys“ Tarybos nustatytais terminais.
56. Institucijos apie pirminius MTEP projektų ir sutarčių, meno sutarčių vertinimo rezultatus informuojamos sistemoje „Vieversys“. Ne vėliau kaip per penkias darbo dienas nuo rezultatų paskelbimo sistemoje „Vieversys“ Institucijos gali kreiptis į Tarybą dėl MTEP projektų ir sutarčių, meno sutarčių vertinimo, ir sistemoje „Vieversys“ teikti pastabas. Pastabose turi būti pateikiama papildoma informacija (straipsniai, ataskaitos ir kiti dokumentai), kuri gali įrodyti, kad vykdyta MTEP arba meno veikla. Institucijų pastabas MTEP ProSut, Meno Sut komisijos įvertina bei apie pastabų svarstymo rezultatus paskelbia sistemoje „Vieversys“ Tarybos nustatytais terminais.
57. Pasibaigus mokslo (meno) sklaidos vienetų (darbų) vertinimo procesui NTMA, S, H, CV komisijų parengti keturi sąrašai, kaip nurodyta Reglamento 23, 26 ir 35 punktuose, pagal kompetenciją teikiami svarstyti GTM ar HSM komitetams. GTM ir HSM komitetai gali prašyti NTMA, S, H, CV komisijų sąrašus pataisyti ir teikti svarstyti pakartotinai, po svarstymo sąrašus teikia Tarybos pirmininkui tvirtinti. Tarybos pirmininko patvirtinti sąrašai skelbiami Tarybos svetainėje.
58. Ekspertų komisijos darbas laikomas baigtu, kai jos vadovas pasirašo visus posėdžių protokolus, parengia autorinį kūrinį – apibendrinamąjį mokslo (meno) sklaidos vienetų (darbų) ar MTEP projektų ir sutarčių ar meno sutarčių įvertinimą (su juo turi teisę susipažinti kiekvienas ekspertų komisijos narys), jį pateikia ekspertų Tarybos komitetui pagal kompetenciją, o šis autorinį kūrinį išnagrinėja ir parengia siūlymą Tarybos pirmininkui tvirtinti mokslo (meno) sklaidos vienetų, MTEP projektų ir sutarčių, meno sutarčių vertinimo apibendrintus rezultatus (jų sąrašų pavadinimai pateikti Reglamento 5 priede).
V SKYRIUS
APELIACIJŲ TEIKIMO IR NAGRINĖJIMO PROCEDŪROS
60. Institucija, nesutinkanti su Tarybos pirmininko sprendimu, priimtu mokslo (meno) sklaidos vienetų (darbų), MTEP projektų ir sutarčių, meno sutarčių įvertinimo pagrindu (toliau – apeliantas), gali pateikti Tarybai motyvuotą apeliaciją. Apeliacija – rašytinis kreipimasis, kuriame Institucija nurodo, kad nesutinka su Tarybos pirmininko sprendimu, priimtu mokslo (meno) sklaidos vienetų (darbų), MTEP projektų ir sutarčių, meno sutarčių įvertinimo pagrindu (toliau – apeliacija) ir pagrindžia, kad atitikties ar kokybinio vertinimo metu padaryta faktinių klaidų, kurios galėjo turėti lemiamą įtaką mokslo (meno) sklaidos vienetų (darbų), MTEP projektų ir sutarčių, meno sutarčių įvertinimui.
61. Apeliaciją apeliantas gali pateikti ne vėliau kaip per dešimt darbo dienų po paskelbimo Tarybos svetainėje apie Tarybos pirmininko sprendimą dėl įskaitiniais metais paskelbtų mokslo (meno) sklaidos vienetų (darbų), MTEP projektų ir sutarčių, meno sutarčių įvertinimo.
62. Apeliacijoje turi būti nurodytas sprendimas, dėl kurio teikiama apeliacija, šio sprendimo priėmimo data, apeliacijos pagrindimas. Apeliacijos metu neteikiami nauji dokumentai, apeliacija vertinama pagal dokumentus, kurie buvo pateikti mokslo (meno) sklaidos vienetų (darbų), MTEP projektų ir sutarčių, meno sutarčių teikimo laikotarpiu ar pastabų dėl vertinimo teikimo laikotarpiu.
64. Apeliacijas nagrinėja Apeliacinė komisija. Jos sudėtį tvirtina ir jos pirmininką skiria Tarybos pirmininkas iš GTM komiteto ir HSM komiteto pasiūlytų pretendentų.
65. Apeliacinė komisija ne vėliau kaip per dešimt darbo dienų po apeliacijų teikimo termino pabaigos priima sprendimą, ar apeliacija nagrinėtina iš esmės, kartu nurodydama to pagrindą. Sprendimai priimami visų Apeliacinės komisijos narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Apeliacinės komisijos pirmininko balsas. Apeliacinės komisijos darbas organizuojamas Tarybos pirmininko patvirtinto jos darbo reglamento nustatyta tvarka. Apie Apeliacinės komisijos priimtą sprendimą apeliantas informuojamas raštu ne vėliau kaip per penkias darbo dienas po Apeliacinės komisijos sprendimo priėmimo dienos.
66. Jei Apeliacinė komisija priima sprendimą apeliaciją nagrinėti iš esmės, ji apeliaciją išnagrinėja per trisdešimt darbo dienų po šiame punkte numatyto sprendimo priėmimo dienos. Nagrinėjimo metu, atsižvelgiant į apeliacijos pobūdį, į Apeliacinės komisijos posėdį gali būti kviečiami Tarybos administracijos darbuotojai ir (ar) apelianto ir (ar) ekspertų komisijos atstovai. Apeliacinė komisija priima vieną iš šių motyvuotų sprendimų:
67. Tarybos pirmininkas, atsižvelgdamas į Apeliacinės komisijos sprendimą tenkinti apeliaciją, gali pakeisti savo sprendimą (-us) dėl mokslo (meno) sklaidos vienetų (darbų), MTEP projektų ir sutarčių, meno sutarčių vertinimo rezultatų patvirtinimo.
68. Tarybos pirmininkui priėmus naują sprendimą (-us) dėl mokslo (meno) sklaidos vienetų (darbų), MTEP projektų ir sutarčių, meno sutarčių vertinimo rezultatų patvirtinimo, koreguojami duomenys Tarybos svetainėje. Apie tai apeliantas informuojamas raštu ne vėliau kaip per penkias darbo dienas po tokio sprendimo priėmimo dienos.
69. Tarybos pirmininko patvirtinti Institucijų veiklos vertinimo rezultatai, pasibaigus apeliacijų teikimo ir nagrinėjimo laikotarpiui, gali būti skundžiami per vieną mėnesį Lietuvos administracinių ginčų komisijai Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo nustatyta tvarka arba Regionų administraciniam teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
Lietuvos universitetų ir mokslinių
tyrimų institutų mokslinių tyrimų
ir eksperimentinės plėtros, meno
veiklos vertinimo procedūrų reglamento
1 priedas
(Paskelbto mokslo sklaidos vieneto (darbo), meno sklaidos vieneto (meno kūrinio ar jo atlikimo pristatymo) prieskyros deklaracijos forma)
PASKELBTO MOKSLO SKLAIDOS VIENETO (DARBO), MENO SKLAIDOS VIENETO (MENO KŪRINIO AR JO ATLIKIMO PRISTATYMO) PRIESKYROS DEKLARACIJA
Lietuvos mokslo tarybai
1. Dabartiniai duomenys apie mokslo (meno) sklaidos vienetą (darbą), kuriam deklaruojama prieskyra |
||
1.1. |
Mokslo (meno) sklaidos vieneto (darbo) rūšis (pagal Aprašo priedus) |
|
1.2. |
Mokslo (meno) sklaidos vieneto (darbo) bibliografinis aprašas |
|
1.3. |
Mokslo (meno) sklaidos vieneto (darbo) visi autoriai (jų institucinės prieskyros, jei yra)4 |
|
2. Mokslo (meno) sklaidos vieneto (darbo) prieskyros deklaravimas |
||
2.1. |
Mokslo (meno) sklaidos vieneto (darbo) autorius (-iai), pageidaujantis (-ys) deklaruoti prieskyrą |
|
2.2. |
Institucija, kurioje buvo parengtas mokslo (meno) sklaidos vienetas (darbas) ar jo dalis |
|
____________________________ _______________________
(Mokslo (meno) sklaidos vieneto (darbo) autoriaus vardas, pavardė) (parašas)
____________________________ _______________________
(Mokslo (meno) sklaidos vieneto (darbo) autoriaus vardas, pavardė) (parašas)
_______________
(data)
–––––––––––––––––––––––
Pastabos:
1. Paskelbto mokslo sklaidos vieneto (darbo), meno sklaidos vieneto (meno kūrinio ar jo atlikimo pristatymo) prieskyros deklaracija pateikiama į Tarybos mokslo meno veiklos rezultatų vertinimo sistemą „Vieversys“ kartu su mokslo (meno) sklaidos vienetu (darbu) kaip vienas sujungtas dokumentas.
2. Mokslo (meno) sklaidos vieneto (darbo) rūšis – mokslo straipsnis; mokslo monografija, studija, sintezės mokslo darbas, ar jų dalys; moksliškai susistemintas duomenų rinkinys, taikomojo mokslo darbo leidinys, mokslo darbo recenzija, mokslo sklaidos publikacija, mokslo srities ar krypties terminų žodynas, mokslinis žinynas, enciklopedija, meno kūrinio paskelbimas, meno kūrinio realizavimas, apdovanojimas meno renginyje ar konkurse, meninio tyrimo paskelbimas ir (ar) atlikimas, meno srities publikacijos, meno srities laidų paskelbimas arba kuravimas.
3. Aprašas – Formaliojo universitetų ir mokslinių tyrimų institutų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, meno veiklos vertinimo aprašas, patvirtintas 2021 m. rugsėjo 2 d. Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu Nr. V-1593 „ Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. kovo 1 d. nutarimo Nr. 149 „Dėl Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo įgyvendinimo“ 2.2–2.6 papunkčių įgyvendinimo“ (Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2024 m. vasario 7 d. įsakymo Nr. V-142 redakcija).
4. Mokslo (meno) sklaidos vieneto (darbo) visi autoriai (jų institucinės prieskyros, jei yra) – teikiama tik tuo atveju, kai autoriaus priskyrimo institucijai nėra arba institucija buvo prijungta, sujungta, išdalinta ar padalinta.
5. eilutė, kurioje nurodomas mokslo (meno) sklaidos vieneto (darbo) autoriaus vardas pavardė ir parašas, įterpiama tiek kartų, kiek autorių nurodyta lentelės 2.1 papunktyje.
Lietuvos universitetų ir mokslinių tyrimų institutų
mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, meno
veiklos vertinimo procedūrų reglamento
2 priedas
Oficialūs SĄRAŠŲ, kuriuos turi parengti ekspertų komisijos, pavadinimai
Eil. Nr. |
Sąrašo pavadinimas |
Rengėjo trumpinys |
1. |
Mokslo žurnalų, kuriuose 202.. metais neįskaityti Lietuvos tyrėjų paskelbti straipsniai, o Lietuvos universitetai ir mokslinių tyrimų institutai šiuos straipsnius teikė kaip gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos, žemės ūkio mokslų sričių vertintinus mokslo sklaidos vienetus (darbus), sąrašas |
NTMA komisija |
2. |
Mokslo žurnalų, kuriuose 202.. metais neįskaityti Lietuvos tyrėjų paskelbti straipsniai, o Lietuvos universitetai ir mokslinių tyrimų institutai šiuos straipsnius teikė kaip socialinių mokslų srities vertintinus mokslo sklaidos vienetus (darbus), sąrašas |
S komisija |
3. |
Tarptautiniu mastu pripažintų leidyklų, kurios 2017–202.. metais išleido Lietuvos tyrėjų monografijas, o Lietuvos universitetai ir mokslinių tyrimų institutai jas teikė kaip gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos, žemės ūkio mokslų sričių mokslo sklaidos vienetus (darbus), sąrašas |
NTMA komisija |
4. |
Tarptautiniu mastu pripažintų leidyklų, kurios 2017–202.. metais išleido Lietuvos tyrėjų monografijas, o Lietuvos universitetai ir mokslinių tyrimų institutai jas teikė kaip socialinių mokslų srities mokslo sklaidos vienetus (darbus), sąrašas |
S komisija |
5. |
Tarptautiniu mastu pripažintų leidyklų, kurios 2017–202.. metais išleido Lietuvos tyrėjų monografijas, mokslo studijas, sintezės mokslo darbus, o Lietuvos universitetai ir mokslinių tyrimų institutai jas teikė kaip humanitarinių mokslų srities mokslo sklaidos vienetus (darbus), sąrašas |
H komisija |
6. |
Meno darbų, kuriuos Lietuvos universitetai 2017–202.. metais teikė vertinti kaip scenos ir ekrano, vaizduojamųjų menų meno sričių sklaidos vienetus (darbus), pavyzdžių pagal meninius kontekstus sąrašas |
CV komisija |
Lietuvos universitetų ir mokslinių tyrimų institutų
mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, meno
veiklos vertinimo procedūrų reglamento
3 priedas
KARTOJAMUMO KOEFICIENTŲ VERTĖS PAGAL KŪRINIO EKSPONAVIMĄ, ĮGYVENDINIMĄ AR ATLIKIMĄ
Indėlis |
Eksponavimas |
Įgyvendinimas |
Atlikimas |
Nėra naujo indėlio |
0,4 |
– |
0,4 |
Yra naujas indėlis be naujos interpretacijos |
0,5 |
0,5 |
0,5 |
Yra naujas indėlis su nauja interpretacija |
0,8 |
0,8 |
0,8 |
Lietuvos universitetų ir mokslinių tyrimų
institutų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės
plėtros, meno veiklos vertinimo procedūrų
reglamento
4 priedas
TARPTAUTINIŲ PROGRAMŲ PROJEKTŲ PRIPAŽINIMAS MOKSLINIŲ TYRIMŲ IR EKSPERIMENTINĖS PLĖTROS DARBAIS IR JŲ LĖŠŲ ĮSKAITYMAS
Eil. Nr. |
Tarptautinė programa, susitarimas, prioritetas (specifinė programa) |
A |
B |
|
pripažįstama MTEP darbais |
lėšų įskaitymo apimtis, proc. |
nepripažįstama MTEP darbais |
||
1. |
Europos Sąjungos bendrųjų mokslinių tyrimų ir inovacijų programų projektai („Horizontas 2020“ (angl. Horizon 2020), „Europos horizontas“ (angl. Horizon Europe), ar vėlesnis atitikmuo), įskaitant Europos partnerystės veiklas „Europos horizonte“ ir „Horizonte 2020” (ERA-NETs) |
visa, išskyrus B |
100 |
Koordinavimo ir paramos veiklų (angl. Coordination and Support Action), tarp jų ir Tyrėjų nakties (angl. Researchers Night) bei Idėjų pritaikomumo (angl. Proof of Concept) projektai, Inovacijos ir rinkos diegimo veiksmai (angl. innovation and market deployment action), iki komercinių viešųjų pirkimų finansavimo veiklų (angl. Pre-commercial procurement Actions) ir inovatyvių sprendimų viešųjų pirkimų veiklų (angl. Public Procurement of Innovative Solutions Actions) projektai |
2. |
Europos tarpvyriausybinio bendradarbiavimo programa mokslo ir technologijų srityje COST (angl. European Cooperation in Science and Technology) |
– |
– |
visa |
3. |
Bendra Lietuvos–Latvijos–Kinijos (Taivano) mokslinių tyrimų programa (angl. Joint Lithuanian–Latvian–Chinese (Taiwanese) Tripartite Cooperation Programme in the Fields of Science and Technologies) |
visa |
25 |
– |
4. |
Dvišalio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje Lietuvos ir Prancūzijos integruotos veiklos programa „Žiliberas“ (angl. Lithuanian–French Programme “Gilibert” for Bilateral Cooperation in the Fields of Culture, Education, Science, Technology and Technique) |
– |
– |
visa |
5. |
Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje (angl. Lithuanian–Ukrainian Cooperation in research and development programme ) |
– |
– |
visa |
6. |
Bendri Lietuvos-Lenkijos mokslo projektai |
visa |
– |
– |
7. |
Baltijos mokslinių tyrimų programa (angl. Baltic Research Programme) |
visa |
85 |
– |
8. |
Europos mokslinių tyrimų, technologijų plėtros ir bendradarbiavimo programa (EUREKA) |
visa |
– |
– |
9. |
Europos Sąjungos teritorinio bendradarbiavimo tikslo programos (angl. European Union Regional Development Fund (Interreg)) |
Interreg Europe programos projektai |
0–100 |
Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną; Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną; Interreg V-A pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną; Interreg Baltijos jūros regiono; Urbact; Interact programų projektai |
10. |
Europos Sąjungos Erasmus+ programa |
– |
– |
visa |
Pastabos:
1. lėšų įskaitymo apimtis, proc. – lėšų įskaitymo apimtis procentais priklauso nuo to, kokia dalis projekto yra kofinansuojama (įskaitomos lėšos, gautos ne iš Tarybos, Europos Sąjungos struktūrinių fondų konkursinio finansavimo projektų).
2. 1 sunumeruotos eilutės B stulpelio projektų, kuriuos koordinuoja Institucija, lėšos įskaitomos 50 proc.
3. Projektai, parengti pagal Interreg Europe programos I-IV prioritetą, dėl MTEP vykdymo vertinami ekspertiškai.
Lietuvos universitetų ir mokslinių tyrimų
institutų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės
plėtros, meno veiklos vertinimo procedūrų reglamento
5 priedas
EKSPERTŲ KOMISIJŲ ĮVERTINTŲ MOKSLO (MENO) SKLAIDOS VIENETŲ (DARBŲ), MTEP PROJEKTŲ IR SUTARČIŲ, MENO SUTARČIŲ SĄRAŠŲ, pavadinimai
Eil. Nr. |
Sąrašo pavadinimas |
Rengėjo trumpinys |
1. |
Gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos, žemės ūkio mokslų sričių 20... metais paskelbtų ir pateiktų vertinti mokslo sklaidos vienetų (darbų) atitikties įvertinimo apibendrinti rezultatai |
NTMA komisija |
2. |
Socialinių mokslų srities 20... metais paskelbtų ir pateiktų vertinti mokslo sklaidos vienetų (darbų) atitikties įvertinimo apibendrinti rezultatai |
S komisija |
3. |
Humanitarinių mokslų srities 20... metais paskelbtų ir pateiktų vertinti mokslo sklaidos vienetų (darbų) atitikties įvertinimo apibendrinti rezultatai |
H komisija |
4. |
Pateiktų vertinti 20... metais eksponuotų, įgyvendintų ar atliktų scenos ir ekrano, vaizduojamųjų menų meno sričių sklaidos vienetų (darbų) atitikties ir kokybinio įvertinimo rezultatai |
CV komisija |
5. |
Mokslo ir studijų institucijų lėšos, 20... metais gautos iš tarptautinių programų projektų ir ūkio subjektų užsakymų, taip pat pagal licencines sutartis, pateiktos ir įskaitytos (arba neįskaitytos) kaip MTEP lėšos |
MTEP ProSut komisija |
6. |
Mokslo ir studijų institucijų lėšos, 20... metais gautos iš ūkio subjektų meno užsakymų, pateiktos ir įskaitytos (arba neįskaitytos) kaip meno lėšos |
Meno Sut komisija |
7. |
Mokslo ir studijų institucijų gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos, žemės ūkio mokslų sričių 20... metais pateiktų vertinti atžalinių įmonių atitikties įvertinimo rezultatai |
NTMA komisija |
Lietuvos universitetų ir mokslinių tyrimų
institutų mokslinių tyrimų ir
eksperimentinės plėtros, meno veiklos
vertinimo procedūrų reglamento
6 priedas
(Mokslinių tyrimų rezultatų sklaidos vieneto (darbo) rūšies „Atžalinių įmonių steigimas ir jų įstatinio kapitalo suformavimas ir (ar) didinimas“ pateikimo lydraščio forma)
(Raštą pateikusios institucijos pavadinimas)
Lietuvos mokslo tarybai (data) Nr.
DĖL MOKSLINIŲ TYRIMŲ REZULTATŲ SKLAIDOS VIENETO (DARBO) RŪŠIES „ATŽALINIŲ ĮMONIŲ STEIGIMAS IR JŲ ĮSTATINIO KAPITALO SUFORMAVIMAS IR (AR) DIDINIMAS“ PATEIKIMO
Vadovaudamiesi Formaliojo universitetų ir mokslinių tyrimų institutų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, meno veiklos vertinimo aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2021 m. rugsėjo 2 d. įsakymu Nr. V-1593 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. kovo 1 d. nutarimo Nr. 149 „Dėl Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo įgyvendinimo“ 2.2–2.6 papunkčių įgyvendinimo“ (Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2024 m. vasario 7 d. įsakymo Nr. V-142 redakcija), 3 priedo 13 punktu, teikiame duomenis apie Atžalinių įmonių steigimą ir jų įstatinio kapitalo suformavimą ir (ar) didinimą (pridedama).
Institucijos vadovas (įgaliotas atstovas) parašas Vardas Pavardė
Lietuvos universitetų ir mokslinių tyrimų
institutų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės
plėtros, meno veiklos vertinimo procedūrų reglamento
7 priedas
(Mokslinių tyrimų rezultatų sklaidos vieneto (darbo) rūšies „Atžalinių įmonių steigimas ir jų įstatinio kapitalo suformavimas ir (ar) didinimas“ pateikimo forma)
ATŽALINIŲ ĮMONIŲ STEIGIMAS IR JŲ ĮSTATINIO KAPITALO SUFORMAVIMAS IR (AR) DIDINIMAS
Įskaitinis laikotarpis: 202… m. sausio 1 d. – 202... m. gruodžio 31 d.
Eil. Nr. |
Atžalinės įmonės (AĮ) pavadinimas |
AĮ registro numeris |
AĮ tipas |
AĮ steigėja ar viena iš steigėjų |
AĮ įregistravimo data (YYYY-MM-DD) |
AĮ išregistravimo data (YYYY-MM-DD) |
Per įskaitinį laikotarpį suformuotas įstatinis kapitalas, tūkst. Eur |
Per įskaitinį laikotarpį padidintas įstatinis kapitalas, tūkst. Eur |
|
nuo |
iki |
||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pridedama:
1. Dokumentas, pagrindžiantis atžalinės įmonės įsteigimo faktą (kopija);
2. Dokumentas (-ai), įrodantis (-ys) suformuotą ar padidintą įstatinį kapitalą per įskaitinį laikotarpį (Pranešimas apie įstatinio kapitalo didinimą ir dokumentas, patvirtinantis sprendimą padidinti įstatinį kapitalą) (jų kopijos);
3. Pasirašyta jungtinės veiklos (partnerystės) sutartis tarp mokslo ir studijų institucijos ar fizinio asmens ir įsteigtos atžalinės įmonės (kopija);
4. Technologijos licencijavimo sutartis (kopija).
Pastabos:
1. AĮ tipas – Uždaroji akcinė bendrovė, Akcinė bendrovė, Individuali įmonė, Mažoji bendrija, Fondas, Ūkinė bendrovė, Asociacija, kt.
2. AĮ steigėja ar viena iš steigėjų – mokslo ir studijų institucija, fizinis asmuo (-ys).
3. AĮ įregistravimo data – pildoma ir tuo atveju, kai AĮ buvo įregistruota ne per įskaitinį laikotarpį.
4. AĮ išregistravimo data – pildoma tik tuo atveju, jei AĮ buvo išregistruota per įskaitinį laikotarpį.
5. Per įskaitinį laikotarpį suformuotas įstatinis kapitalas – bendrovės akcininkų į įmonę investuotas turtas, kurio dydį nurodo jos įstatai ir nominalioji akcijų vertė. Steigiant bendrovę išleidžiamos akcijos, o už jas sumokėdami akcininkai suformuoja bendrovės įstatinį kapitalą. Šis kapitalas tampa bendrovės turtu, kurį bendrovė naudoja savo veikloje (investuoja, apmoka išlaidas ir kt.). Minimalų įstatinio kapitalo dydį nustato valstybė.
Tvirtiname, kad 202.. m. gruodžio 31 d. Institucija buvo atžalinės įmonės steigėja ar dalyvė.
Institucijos vadovas (įgaliotas atstovas) parašas Vardas Pavardė
Pakeitimai:
1.
Lietuvos mokslo taryba, Įsakymas
Nr. V-403, 2022-07-01, paskelbta TAR 2022-07-01, i. k. 2022-14369
Dėl Lietuvos mokslo tarybos pirmininko 2021 m. rugsėjo 9 d. įsakymo Nr. V-337 „Dėl Lietuvos universitetų ir mokslinių tyrimų institutų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, meno veiklos vertinimo procedūrų reglamento patvirtinimo“ pakeitimo
2.
Lietuvos mokslo taryba, Įsakymas
Nr. V-679, 2022-11-16, paskelbta TAR 2022-11-16, i. k. 2022-23092
Dėl Lietuvos mokslo tarybos pirmininko 2021 m. rugsėjo 9 d. įsakymo Nr. V-337 „Dėl Lietuvos universitetų ir mokslinių tyrimų institutų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, meno veiklos vertinimo procedūrų reglamento patvirtinimo“ pakeitimo
3.
Lietuvos mokslo taryba, Įsakymas
Nr. V-267, 2024-06-18, paskelbta TAR 2024-06-19, i. k. 2024-11125
Dėl Lietuvos mokslo tarybos pirmininko 2021 m. rugsėjo 9 d. įsakymo Nr. V-337 „Dėl Lietuvos universitetų ir mokslinių tyrimų institutų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, meno veiklos vertinimo procedūrų reglamento patvirtinimo“ pakeitimo
4.
Lietuvos mokslo taryba, Įsakymas
Nr. V-303, 2024-07-08, paskelbta TAR 2024-07-08, i. k. 2024-12729
Dėl Lietuvos mokslo tarybos pirmininko 2021 m. rugsėjo 9 d. įsakymo Nr. V-337 „Dėl Lietuvos universitetų ir mokslinių tyrimų institutų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, meno veiklos vertinimo procedūrų reglamento patvirtinimo“ pakeitimo