Suvestinė redakcija nuo 2015-03-26 iki 2016-03-16

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2014-01-31, i. k. 2014-00777

 

Kaunor-m

KAUNO  RAJONO SAVIVALDYBĖS  TARYBA

 

1 POSĖDIS

 

SPRENDIMAS

DĖL KREIPIMOSI GAUTI SOCIALINĘ PARAMĄ MOKINIAMS IR PARAMOS MOKINIO REIKMENIMS ĮSIGYTI TVARKOS APRAŠŲ PATVIRTINIMO

 

2014 m. sausio 30 d.  Nr. TS-33

Kaunas

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 38 punktu ir Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymo 14 straipsnio 2 dalies 1, 3, 4 punktais, Kauno rajono savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti kreipimosi gauti socialinę paramą mokiniams tvarkos aprašą (pridedama).

2. Patvirtinti paramos mokinio reikmenims įsigyti tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Savivaldybės mero pirmasis pavaduotojas,

pavaduojantis savivaldybės merą                                                                    Petras Mikelionis


 

PATVIRTINTA

Kauno rajono savivaldybės tarybos

2014 m. sausio 30 d. sprendimu Nr. TS-33

 

 

PARAMOS MOKINIO REIKMENIMS ĮSIGYTI TVARKOS APRAŠAS

 

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Paramos mokinio reikmenims įsigyti tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) reglamentuoja Kauno rajone gyvenamąją vietą deklaravusių arba gyvenančių asmenų, kurių vaikai mokosi bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose, ikimokyklinio ugdymo mokyklose ar pas kitą švietimo teikėją (išskyrus laisvąjį mokytoją) (toliau – mokykloje) pagal bendrojo ugdymo programas, įregistruotas Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registre, ar priešmokyklinio ugdymo programą, paramos mokinio  reikmenimis įsigyti tvarką.

2. Mokinio reikmenys – individualios mokymo priemonės (pratybų sąsiuviniai, skaičiuotuvai, rašymo, braižymo, piešimo ir kitos mokinio individualiai naudojamos mokymosi priemonės), sportinė apranga, avalynė, drabužiai ir kiti būtini mokiniui ugdyti reikmenys, kuriais mokiniai neaprūpinami Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka. Individualiosiomis mokymosi priemonėmis mokiniai aprūpinami vadovaujantis Individualiųjų mokymosi priemonių sąrašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymu.

Kitos šiame tvarkos apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatyme apibrėžtas sąvokas.

3. Mokinio reikmenims įsigyti (įskaitant pirkimo pridėtinės vertės mokestį) skiriama 120 procentų bazinės socialinės išmokos dydžio suma vienam mokiniui per kalendorinius metus.

4. Jeigu mokinys yra patyręs socialinę riziką, individualios mokymosi priemonės į mokinio reikmenų rinkinius įtraukiamos vadovaujantis Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintu individualiųjų mokymosi priemonių sąrašu. Mokinio reikmenų rinkiniai kiekvienam mokiniui sudaromi pagal jo individualius poreikius, atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų auginamų vaikų skaičių, jų jau turimus mokinio reikmenis.

5. Kreipimosi dėl paramos mokinio reikmenimis įsigyti tvarką ir reikiamus pateikti dokumentus nustato Kauno rajono savivaldybės tarybos patvirtintas kreipimosi gauti socialinę paramą mokiniams tvarkos aprašas.

 

 

II. PARAMOS MOKINIO REIKMENIMS  ĮSIGYTI TEISĖ  IR

KREIPIMASIS DĖL JOS

 

6. Parama mokinio reikmenims įsigyti teikiama:

6.1. pinigais;

6.2. nepinigine forma, jeigu mokinys yra patyręs socialinę riziką.

7. Kad mokinys gautų paramą mokinio reikmenims įsigyti nuo mokslo metų pradžios, mokinio tėvai (globėjai) (toliau – pareiškėjas) gali dėl jos kreiptis nuo tų metų liepos 1 dienos iki spalio 5 dienos į Kauno rajono savivaldybės seniūniją, kurioje yra deklaravęs gyvenamąją vietą arba faktiškai gyvena.

8. Parama mokinio reikmenims įsigyti skiriama iki prasidedant mokslo metams arba mokslo metų pradžioje, bet ne ilgiau kaip iki spalio 5 dienos.

9. Mokiniai turi teisę į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniu per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydis.

10. Mokiniai, kurie yra patyrę socialinę riziką, turi teisę į paramą mokinio reikmenims įsigyti, šių pajamų nevertinant.

11. Šio tvarkos aprašo 9, 10 punktuose nurodyti pareiškėjai, norintys gauti paramą mokinio reikmenims įsigyti, seniūnijos socialinio darbo organizatoriui turi pateikti teisę gauti socialinę paramą įrodančius dokumentus, nustatytus Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 20 straipsnyje, išskyrus duomenis apie bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens turimą turtą ir mokyklos, kurioje mokinys mokosi, pažymą.

 

 

 

III. PARAMOS MOKINIO REIKMENIMS ĮSIGYTI SKYRIMAS

 

12. Sprendimą dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti 9, 10 punktuose nurodytais atvejais priima Kauno rajono savivaldybės administracijos seniūnijos seniūnas.

13. Sprendimas dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti priimamas per 10 darbo dienų nuo prašymo-paraiškos ir visų reikalingų dokumentų gavimo dienos (tuo atveju, kai pareiškėjas yra mokykla, – nuo raštu pateiktos informacijos gavimo dienos).

14. Pareiškėjas dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti  skyrimo informuojamas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos.

15. Jei parama mokinio reikmenims įsigyti neskiriama, pareiškėjui nurodoma neskyrimo priežastis ir tokio sprendimo apskundimo tvarka.

 

IV. PARAMOS MOKINIO REIKMENIMS ĮSIGYTI ORGANIZAVIMAS

 

16. Seniūnijos socialinio darbo organizatorius:

16.1. įvertina pareiškėjų pajamas ir materialią padėtį, remdamasis mokinių socialinės paramos gavimo bylose surinktais dokumentais;

16.2. pagal gautus iš mokinių tėvų prašymus, atsižvelgdamas į mokinio poreikius, bendrai gyvenančių asmenų auginamų vaikų skaičių, į jau turimus mokinio reikmenis, apskaičiuoja mokinio reikmenų rinkinio kainą, neviršydamas nustatytos šio aprašo 3 punkte mokinio reikmenų rinkinio kainos;

16.3. teikia siūlymą seniūnui dėl  lėšų sumos mokinio reikmenims įsigyti.

17. Sprendimą dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti seniūnas priima per 10 darbo dienų nuo prašymo-paraiškos ir visų reikalingų dokumentų gavimo dienos ir užpildo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu patvirtintą sprendimo dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo formą.

18. Seniūnijos socialinio darbo organizatorius suformuoja paskirtos (ar nepaskirtos) socialinės paramos mokiniams dokumentų bylas (toliau jos vadinamos – bylomis), kurios susideda iš dokumentų: seniūno dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo sprendimo nuorašo, pareiškėjo prašymo-paraiškos, kitų teisę gauti socialinę paramą įrodančių dokumentų, nustatytų Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo  20 straipsnyje, išskyrus duomenis apie bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens turimą turtą. Į kiekvieną socialinės paramos mokiniams iš socialinės rizikos šeimų bylą papildomai įdedamas kiekvienam mokiniui individualiųjų mokymosi priemonių sąrašas, sudarytas pagal Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymą, su gavėjo parašu.

19. Seniūnijos socialinio darbo organizatorius, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po priimto seniūno sprendimo dėl socialinės paramos mokiniams, pristato į Socialinės paramos skyrių mokinio reikmenims gauti mokinių sąrašą (toliau vadinamą – mokinių sąrašą) ir seniūno dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo sprendimo nuorašą.  

20. Mokinių sąraše, kuriame socialinė parama mokiniui skirta pinigais, nurodomas pareiškėjo vardas, pavardė, asmens kodas, adresas, pareiškėjo banko sąskaitos numeris, vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį, ugdymo programa, mokinio reikmenų rinkinio kaina.

21. Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra didesnės kaip 2 VRP dydžiai, bet atitinka nors vieną šio tvarkos aprašo 18.1–18.7 punktuose nustatytą atvejį, o teisę į nemokamus pusryčius ar pavakarius, jei atitinka šio aprašo 16, 17 punktus ir nors vieną 18.1–18.7 punktuose nustatytą atvejį, esant šioms sąlygoms:

21.1. seniūnijos komisijai patikrinus bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas ir surašius buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą;

21.2. pretendentų gauti nemokamą maitinimą išimties tvarka sąrašui raštu pritarus Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus sudarytai mokinių nemokamo maitinimo administravimo komisijai, įvertinus esamą finansavimą iš valstybės biudžeto tikslinių lėšų;

21.3. tam tikslui gali būti panaudojama iki 2 procentų lėšų, skirtų visoms išlaidoms socialinei paramai mokiniams iš valstybės biudžeto lėšų finansuoti.

Punkto pakeitimai:

Nr. TS-89, 2015-03-19, paskelbta TAR 2015-03-25, i. k. 2015-04259

 

22. Seniūnijos socialinio darbo organizatorius apie socialinės paramos mokiniams gavėjus ir jiems teikiamą socialinę paramą mokiniams suveda socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (toliau vadinamoje – SPIS).

23. Seniūnijos socialinio darbo organizatorius mokinių sąrašą registruoja Socialinės paramos skyriaus dokumentų gavimo registre ir pateikia Skyriaus atsakingam darbuotojui. 

24. Skyriaus atsakingas darbuotojas pagal mokinių sąrašą mokinio reikmenims gauti pinigais, duomenis suveda į SPIS programą „Parama“.

25. Socialinės paramos skyrius du kartus per mėnesį, po mėnesio 15 d. ir po mėnesio 1 d., pagal išmokėjimo vietą (pareiškėjo pasirinktą banką) suformuoja mokėjimo žiniaraščius mokinio reikmenims gauti pinigais ir perveda lėšas mokėjimo žiniaraščiuose nurodytiems pareiškėjams į jų sąskaitas bankuose.

26. Socialinės paramos skyrius lėšas, kad aprūpinti patyrusius socialinę riziką  mokinius mokinio reikmenimis, perveda į Viešąjį pirkimą laimėjusio Tiekėjo sąskaitą banke.

27. Dokumentai apie paskirtą (nepaskirtą) socialinę paramą mokiniams saugomi seniūnijoje.

 

VI. APRŪPINIMAS MOKINIO REIKMENIMIS

 

28. Socialinės paramos skyriaus atsakingas darbuotojas iki tų metų balandžio 1 d. Kauno rajono savivaldybės administracijos nuolatinei viešųjų pirkimų komisijai pateikia duomenis, kad reikia vykdyti mokiniams, kurie yra patyrę socialinę riziką, mokinio reikmenų pirkimą.

29. Kauno rajono savivaldybės administracijos nuolatinė viešųjų pirkimų komisija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka, ne vėliau kaip iki tų metų liepos 1 d., atrenka Tiekėją mokinio reikmenims įsigyti patyrusiems socialinę riziką mokiniams.

30. Atsiskaitymo už mokinio reikmenis tvarka ir terminai aptariami sutartyje, sudarytoje su mokinio reikmenų pirkimą laimėjusiu Tiekėju. 

31. Socialinės paramos skyrius lėšas, kad aprūpinti patyrusius socialinę riziką mokinius mokinio reikmenimis, perveda į laimėjusio Tiekėjo sąskaitą banke.

32. Patyrusius socialinę riziką mokinius mokinio reikmenimis aprūpina seniūnijų socialinio darbo organizatorius ir Kauno rajono savivaldybės Socialinių paslaugų centro darbuotojas darbui su socialinės rizikos šeimomis, atsižvelgdamas į sudarytą mokinio reikmenų rinkinio sudėtį, į jau turimus mokinio reikmenis.

33. Seniūnijos socialinio darbo organizatorius ir Kauno rajono savivaldybės Socialinių paslaugų centro darbuotojas darbui su socialinės rizikos šeimomis iki einamųjų metų spalio 5 d. pateikia Socialinės paramos skyriui mokinio reikmenų pirkimo dokumentus, jei mokinys patyręs socialinę riziką.

34. Pareiškėjai, gavę paramą pinigais iki tų metų spalio 5 d. apsirūpina mokinio reikmenimis pagal mokinio individualius poreikius, atsižvelgdami į mokinių skaičių šeimoje ir jų jau turimus mokinio reikmenis, vadovaudamiesi šio aprašo 2 punkte nurodytu švietimo ir mokslo ministro įsakymu.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

35. Duomenis apie lėšų poreikį mokinio reikmenims ir šių lėšų panaudojimą Socialinės paramos skyrius pateikia Duomenų apie valstybės biudžeto lėšų poreikį socialinei paramai mokiniams teikimo tvarkos aprašo ir Duomenų apie suteiktą socialinę paramą mokiniams teikimo tvarkos aprašo, patvirtintų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu nustatyta tvarka.

36. Sprendimas dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

______________________________________________


 

PATVIRTINTA

Kauno rajono savivaldybės tarybos

2014 m. sausio 30 d. sprendimu Nr. TS-33

 

 

KREIPIMOSI GAUTI SOCIALINĘ PARAMĄ MOKINIAMS  TVARKOS APRAŠAS

 

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kreipimosi gauti socialinę paramą mokiniams tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) nustato socialinės paramos mokiniams rūšis, dydžius, skyrimo sąlygas, tvarką ir finansavimą.

2. Teisę į socialinę paramą turi mokiniai, kurie mokosi bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose, ikimokyklinio ugdymo mokyklose ar pas kitą švietimo teikėją (išskyrus laisvąjį mokytoją) (toliau – mokykla) pagal bendrojo ugdymo programas, įregistruotas Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registre, ar priešmokyklinio ugdymo programą.

3. Šis tvarkos aprašas netaikomas mokiniams, kurie mokosi pagal suaugusiųjų ugdymo programas, ir mokiniams, kurie mokosi ir pagal bendrojo ugdymo, ir pagal profesinio mokymo programas, taip pat vaikams, kurie yra išlaikomi (nemokamai gauna nakvynę, maistą ir mokinio reikmenis) valstybės arba savivaldybės finansuojamoje įstaigoje arba kuriems įstatymų nustatyta tvarka yra skiriama globos (rūpybos) išmoka.

4.  Pareiškėjas – vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas.

5. Bendrai gyvenantys asmenys – ši sąvoka apibrėžta Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme (toliau – Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymas).

6.  Socialinė rizika – ši sąvoka apibrėžta Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme.

7.  Mokinio reikmenys – individualios mokymosi priemonės (pratybų sąsiuviniai, skaičiuotuvai, rašymo, braižymo, piešimo ir kitos mokinio individualiai naudojamos mokymosi priemonės), sportinė apranga, avalynė, drabužiai ir kiti  mokiniui ugdyti būtini reikmenys, kuriais mokiniai neaprūpinami Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

8.  Socialinę paramą mokiniams sudaro mokinių nemokamas maitinimas (pietūs, maitinimas mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose, pusryčiai ar pavakariai išimtiniais atvejais) ir parama mokinio reikmenims įsigyti. 

9. Kitos šiame tvarkos apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatyme apibrėžtas sąvokas.

10.  Šiame tvarkos apraše nustatyta socialinė parama mokiniams skiriama Savivaldybės įsteigtų mokyklų ir Savivaldybės teritorijoje įsteigtų nevalstybinių mokyklų mokiniams.           

11.  Nustatomos šios nemokamo maitinimo rūšys: pietūs, maitinimas mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose, pusryčiai ar pavakariai išimtiniais atvejais, numatytais šio aprašo 21 punkte.

12. Parama mokinio reikmenims įsigyti teikiama:

12.1. pinigais;

12.2. nepinigine forma, jeigu mokinys yra patyręs socialinę riziką.

13. Mokiniams nemokamas maitinimas teikiamas toje mokykloje, kurioje mokiniai mokosi, neatsižvelgiant į jų gyvenamąją vietą. Parama mokinio reikmenims įsigyti teikiama pagal mokinio gyvenamąją vietą seniūnijose.

 

II. SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS FINANSAVIMAS

 

14. Socialinė parama mokiniams finansuojama iš valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos savivaldybių biudžetams, nevalstybinių mokyklų steigėjų skirtų lėšų ir įstatymų nustatyta tvarka gautų kitų lėšų.

15.  Socialinės paramos mokiniams išlaidų rūšys:

15.1.  išlaidos produktams (įskaitant prekių pirkimo pridėtinės vertės mokestį), kai mokiniai maitinami nemokamai;

15.2.  išlaidos mokinio reikmenims (įskaitant prekių pirkimo pridėtinės vertės mokestį);

15.3.  išlaidos socialinei paramai mokiniams administruoti (šią paramą administruojančių institucijų darbuotojų ir mokyklų darbuotojų, atsakingų už šios paramos teikimą, darbo užmokestis, valstybinio socialinio draudimo įmokos, ryšių paslaugos, pašto paslaugos ir kt.).

 

 

 

III. MOKINIŲ TEISĖ Į SOCIALINĘ PARAMĄ

 

16. Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per mėnesį yra mažesnės kaip
1,5 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžio.

17. Mokiniai, kurie yra patyrę socialinę riziką, turi teisę į nemokamus pietus ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, pajamų nevertinant.

 

IV. MOKINIŲ TEISĖ Į SOCIALINĘ PARAMĄ KITAIS ATVEJAIS

 

18. Mokiniai taip pat turi teisę į nemokamus pietus, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 VRP dydžiai, seniūnijos komisijai patikrinus bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas ir surašius buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą, šiais atvejais:

18.1. netekus maitintojo, ligos atvejais;

18.2. dėl nelaimingo atsitikimo, nukentėjus nuo gaisro ar kitų nelaimių;

18.3. mokiniams, kurių tėvai (vienas iš tėvų) yra neįgalūs asmenys, neįgaliems mokiniams;

18.4. kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar vaikus augina neįgalūs bendrai gyvenantys asmenys;

18.5.  mokiniams, kuriuos augina vienas iš tėvų;

18.6. vienas iš tėvų nevykdo pareigos materialiai išlaikyti savo nepilnametį vaiką (yra nutraukęs santuoką, gyvena skyrium ir vengia mokėti išlaikymą ar kt.);

18.7. kitais nenumatytais 18.1 – 18.6 punktuose atvejais.

19. Šio tvarkos aprašo 16, 17, 18 punktuose nurodytiems mokiniams skiriamas nemokamas maitinimas vasaros atostogų metu mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose.

20. Socialinė parama mokiniams nurodyta 16, 17, 18 punktuose skiriama iš valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos lėšų.

21. Šio tvarkos aprašo 16, 17, 18 punktuose nurodytiems mokiniams, komisija, kurios sudėtis nustatyta Kauno rajono savivaldybės mokinių nemokamo maitinimo mokyklose tvarkos apraše ir sudaryta Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus, turi teisę nuspręsti papildomai skirti nemokamus pusryčius ar pavakarius. Tam tikslui gali būti panaudojama iki 2 procentų išlaidoms, skirtoms socialinei paramai mokiniams iš valstybės biudžeto lėšų, finansuoti.

 

V. PAJAMŲ SOCIALINEI PARAMAI MOKINIAMS GAUTI APSKAIČIAVIMAS

 

22. Bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens vidutinės mėnesio pajamos socialinei paramai mokiniams gauti apskaičiuojamos:

22.1. pagal 3 kalendorinių mėnesių iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesio pajamas, nustatytas Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 17 straipsnyje;

22.2. pagal kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesio pajamas, jeigu bent vieno iš bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamų šaltinis ar bendrai gyvenančių asmenų sudėtis, palyginti su 3 praėjusiais kalendoriniais mėnesiais, pasikeitė.

23. Pajamos iš žemės ūkio veiklos nustatomos pagal šios veiklos apskaitos dokumentus. Jei tokių dokumentų nėra, vidutinės mėnesio pajamos apskaičiuojamos taikant Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintus žemės ūkio veikos pajamų, įvertintų pagal sąlygines išlaidas, normatyvus. Jeigu nėra galimybės nustatyti pajamų pagal šiuos normatyvus arba žemės ūkio veikla nevykdoma, vidutinės mėnesio pajamos apskaičiuojamos taikant Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatytą pajamų normą hektarui žemės ūkio naudmenų.

24. Jeigu kreipimosi dėl mokinių nemokamo maitinimo mėnesį bent vieno iš bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamų šaltinis ar bendrai gyvenančių asmenų sudėtis, palyginti su 3 praėjusiais kalendoriniais mėnesiais, pasikeitė, mokiniams, iki kalendorinių metų ar mokslo metų pabaigos ar vasaros atostogų metu mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose gavusiems nemokamą maitinimą, nemokamas maitinimas teikiamas, kol bus pateikta informacija apie pasikeitusias pajamas ir priimtas naujas sprendimas dėl nemokamo maitinimo skyrimo, bet ne ilgiau kaip 2 mėnesius nuo prašymo-paraiškos pateikimo dienos.

25. Skaičiuojant bendrai gyvenančių asmenų pajamas, neįskaitomos jų globojamų ar rūpinamų vaikų pajamos. Vaikai, kuriems įstatymų nustatyta tvarka yra nustatyta globa ar rūpyba, į bendrai gyvenančių asmenų, kurie paskirti globėjais ar rūpintojais, sudėtį neįskaitomi. Kai vaiko laikinoji globa ar rūpyba nustatyta tėvų prašymu dėl jų laikino išvykimo iš Lietuvos Respublikos, globojamiems ar rūpinamiems vaikams socialinė parama mokiniams skiriama įvertinus vaiko, jo tėvų ir kitų bendrai gyvenančių asmenų pajamas.

26. Jeigu bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo gauna piniginę socialinę paramą pagal Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens pajamos socialinei paramai mokiniams gauti apskaičiuojamos pagal pajamas, kurios paskutinį kartą buvo nurodytos skiriant piniginę socialinę paramą, įskaitant paskirtos socialinės pašalpos dydį, išskyrus papildomai paskirtos socialinės pašalpos dydį, ir neįskaitant būsto šildymo išlaidų, geriamojo vandens išlaidų ir karšto vandens išlaidų kompensacijų dydžio.

 

VI. KREIPIMASIS DĖL SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS

 

27. Pareiškėjas dėl socialinės paramos mokiniams kreipiasi į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administracijos seniūniją, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota, – į savivaldybės, kurioje gyvena, seniūniją, užpildydamas Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintą prašymo-paraiškos socialinei paramai mokiniams gauti formą, ir prideda reikalingus dokumentus, nustatytus Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 20 straipsnyje, išskyrus duomenis apie bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens turimą turtą.

28. Jei socialinė parama mokiniui būtina ir mokinio tėvai, globėjai (rūpintojai) nesikreipia dėl socialinės paramos mokiniams, mokykla apie tai raštu informuoja mokinio gyvenamosios vietos savivaldybės administracijos seniūniją ir pateikia turimą informaciją, reikalingą socialinei paramai mokiniams skirti. Tokiu atveju šios paramos prašo mokykla

29. Kad mokinys gautų nemokamą maitinimą nuo mokslo metų pradžios ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, pareiškėjas gali kreiptis nuo tų metų liepos 1 dienos. Mokiniams pateikus prašymą-paraišką (prašymą) mokslo metais nemokamas maitinimas skiriamas nuo informacijos apie priimtą sprendimą dėl socialinės paramos mokiniams gavimo mokykloje kitos dienos iki mokslo metų pabaigos. Kad mokinys gautų nemokamą maitinimą vasaros atostogų metu mokykloje organizuojamoje dieninėje vasaros poilsio stovykloje, pareiškėjas gali kreiptis nuo kalendorinių metų gegužės 1 dienos. Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pareiškėjas gali kreiptis iki kalendorinių metų spalio 5 dienos.

 

VII. SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS SKYRIMAS

 

30. Seniūnijos socialinio darbo organizatorius įvertina bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens pajamas ir materialią padėtį, remdamasis mokinių socialinės paramos gavimo bylose surinktais dokumentais.

31. Seniūnijos socialinio darbo organizatorius tvarko prašymus, kuriuos gyventojai pateikia elektroniniu būdu socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (toliau vadinamoje – SPIS), savivaldybėje nustatyta tvarka taip, kaip yra tvarkomi popieriniai prašymai.

32. Seniūnijos socialinio darbo organizatorius apie socialinės paramos mokiniams gavėjus ir jiems teikiamą socialinę paramą mokiniams suveda SPIS.

33. Sprendimą dėl socialinės paramos mokiniams, turintiems teisę į socialinę paramą (toliau – sprendimas dėl socialinės paramos mokiniams), skyrimo seniūnas priima per 10 darbo dienų nuo prašymo-paraiškos ir visų reikalingų dokumentų gavimo dienos ir užpildo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu patvirtintą sprendimo dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo formą.

34. Kai pareiškėjas yra mokykla, nuo raštu pateiktos informacijos gavimo dienos sprendimas dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo priimamas per 10 darbo dienų.

35. Seniūnijos socialinio darbo organizatorius ne vėliau kaip per 3 darbo dienas apie priimtą sprendimą dėl nemokamo maitinimo raštu informuoja mokyklas. Jei mokinys mokosi ne Savivaldybės bendrojo ugdymo mokykloje, tai seniūnija seniūno sprendimą dėl nemokamo maitinimo skyrimo pagrįstumo priima ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymo-paraiškos ir visų reikalingų dokumentų gavimo dienos ir pateikia kitų Savivaldybių mokyklų, kurių mokinių tėvai kreipėsi, administracijoms ir šių savivaldybių Socialinės paramos skyriams.

36. Seniūnijos socialinio darbo organizatorius ne vėliau kaip per 5 darbo dienas apie priimtą dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo sprendimą raštu informuoja pareiškėjus. Jei socialinė parama mokiniui neskiriama, nurodoma neskyrimo priežastis ir sprendimo apskundimo tvarka. Pareiškėjo pateikti dokumentai jam grąžinami, o socialinę paramą skiriančioje institucijoje paliekamos šių dokumentų kopijos.

37. Mokiniams nemokamas maitinimas skiriamas:

37.1. nuo mokslo metų pradžios iki mokslo metų pabaigos;

37.2. pateikus prašymą-paraišką (prašymą) mokslo metais, – nuo informacijos apie priimtą sprendimą dėl socialinės paramos mokiniams gavimo mokykloje kitos dienos iki mokslo metų pabaigos.

38. Parama mokinio reikmenims įsigyti skiriama iki prasidedant mokslo metams arba mokslo metų pradžioje, bet ne ilgiau kaip iki spalio 5 d.

39. Seniūnijos socialinio darbo organizatorius, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po priimto seniūno sprendimo dėl socialinės paramos mokiniams, pristato į Socialinės paramos skyrių mokinių sąrašą mokinio reikmenims gauti (toliau vadinamąmokinių sąrašą) ir seniūno dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo sprendimo nuorašą.

40. Mokinių sąraše, kuriame socialinė parama mokiniui skirta pinigais, nurodomos vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį.

41. Mokinių sąraše, kuriame socialinė parama skirta mokiniui, patyrusiam socialinę riziką, nurodoma ši informacija, neskaičiuojant pajamų.

42. Seniūnijos socialinio darbo organizatorius mokinių sąrašą registruoja Socialinės paramos skyriaus dokumentų gavimo registre ir pateikia Skyriaus atsakingam darbuotojui. 

43. Skyriaus atsakingas darbuotojas pagal mokinių sąrašą mokinio reikmenims gauti pinigais, duomenis suveda į SPIS programą „Parama“.

44. Socialinės paramos skyrius du kartus per mėnesį, po mėnesio 15 d. ir po mėnesio 1 d., pagal išmokėjimo vietą (pareiškėjo pasirinktą banką) suformuoja mokėjimo žiniaraščius mokinio reikmenims gauti pinigais ir perveda lėšas mokėjimo žiniaraščiuose nurodytiems pareiškėjams į jų sąskaitas bankuose.

45. Socialinės paramos skyrius lėšas, kad aprūpinti patyrusius socialinę riziką  mokinius mokinio reikmenimis, perveda į Viešąjį pirkimą laimėjusio Tiekėjo sąskaitą banke.

46. Dokumentai apie paskirtą (nepaskirtą) socialinę paramą mokiniams saugomi seniūnijoje.

 

VIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

47. Seniūnijos atsako už dokumentų surinkimą socialinei paramai mokiniams gauti, mokinio reikmenų rinkinio kiekvienam mokiniui sudarymą ir jo kainos skaičiuotę, už informacijos pateikimą buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktuose, už socialinės paramos mokiniams skyrimą ir sprendimų priėmimą, socialinės paramos mokiniams skyrimo sprendimų laiku pateikimą Socialinės paramos skyriui, Savivaldybės mokykloms, kitų Savivaldybių mokykloms ir Socialinės paramos skyriams. 

48. Seniūnijos socialinio darbo organizatorius ir Kauno rajono savivaldybės Socialinių paslaugų centro darbuotojas darbui su socialinės rizikos šeimomis atsako už patyrusių socialinę riziką mokinių aprūpinimą mokinio reikmenimis.

49. Pareiškėjas, nuslėpęs ar pateikęs neteisingus duomenis, reikalingus socialinei paramai mokiniams gauti, ir dėl to neteisėtai ją gavęs, privalo šią paramą suteikusiai institucijai grąžinti neteisėtai gautos paramos dydžio pinigines lėšas. Neteisėtai gautos ir negrąžintos socialinės paramos mokiniams dydžio piniginės lėšos išieškomos įstatymų nustatyta tvarka.

50. Dėl šios tvarkos apraše neteisėtai suteiktos socialinės paramos nemokamam maitinimui, mokinio reikmenims įsigyti piniginės lėšos įstatymų nustatyta tvarka išieškomos iš kaltų asmenų.

51. Socialinės paramos skyrius, seniūnijos, Kultūros, švietimo ir sporto skyrius, Savivaldybės mokyklos ir  Kauno rajono savivaldybės Socialinių paslaugų centro darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis, atsako už valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos lėšų, skiriamų socialinės paramos mokiniams įstatymui įgyvendinti, tikslingą panaudojimą.

52. Sprendimas dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

____________________________________

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Kauno rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. TS-89, 2015-03-19, paskelbta TAR 2015-03-25, i. k. 2015-04259

Dėl Kauno rajono savivaldybės tarybos 2014 m. sausio 30 d. sprendimo Nr. TS-33 „Dėl Kreipimosi gauti socialinę paramą mokiniams ir paramos mokinio reikmenims įsigyti tvarkos aprašų patvirtinimo“ pakeitimo