Suvestinė redakcija nuo 2024-03-23

 

Įsakymas paskelbtas: TAR 2023-10-18, i. k. 2023-20390

 

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS

MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL AUKŠTESNIO KARININKO LAIPSNIO SUTEIKIMO tvarkos aprašo tvirtinimo

 

2023 m. spalio 18 d. Nr. V-856

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos krašto apsaugos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 10 straipsnio 2 dalies 13 punktu ir 54 straipsnio 1 dalimi,

t v i r t i n u Aukštesnio karininko laipsnio suteikimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Krašto apsaugos ministras                                                                                     Arvydas Anušauskas

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro

2023 m. spalio 18 d.įsakymu

Nr. V-856

 

 

AUKŠTESNIO KARININKO LAIPSNIO SUTEIKIMO

TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.   Aukštesnio karininko laipsnio suteikimo tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) nustato reikalavimus karininkams aukštesniam kariniam laipsniui suteikti, reglamentuoja sprendimų dėl aukštesnio karinio laipsnio suteikimo priėmimo, kandidatų aukštesniam kariniam laipsniui suteikti atrankos ir aukštesnio karinio laipsnio suteikimo tvarką.

2.   Krašto apsaugos sistemos profesinės karo tarnybos (toliau – PKT) karininkams aukštesni kariniai laipsniai suteikiami vadovaujantis Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo (toliau – KASOKTĮ) 54 straipsnio reikalavimais, Lietuvos Respublikos Seimo nustatytais generolų (admirolų) ir vyresniųjų karininkų ribiniais skaičiais, krašto apsaugos ministro patvirtintais pareigybių sąrašais ir Tvarkos aprašu.

3. Krašto apsaugos sistemos savanoriškosios nenuolatinės karo tarnybos karininkams (toliau – SNKT) ir aktyviojo kariuomenės personalo rezervo (toliau – AR) karininkams aukštesni kariniai laipsniai suteikiami vadovaujantis KASOKTĮ 54 straipsnio nuostatomis, krašto apsaugos ministro patvirtintais pareigybių sąrašais ir Tvarkos aprašu.

Punkto pakeitimai:

Nr. V-258, 2024-03-22, paskelbta TAR 2024-03-22, i. k. 2024-05240

 

4.   PKT karininkams, tarnaujantiems Antrajame operatyvinių tarnybų departamente prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – AOTD prie KAM), aukštesni kariniai laipsniai suteikiami vadovaujantis Lietuvos Respublikos Seimo nustatytais generolų (admirolų) ir vyresniųjų karininkų ribiniais skaičiais, KASOKTĮ 54 straipsnio nuostatomis, krašto apsaugos ministro patvirtintais pareigybių sąrašais,  Tvarkos aprašo 10 punkto reikalavimais ir Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 1998 m. lapkričio 27 d. įsakymu Nr.1366 „Dėl aukštesnio laipsnio suteikimo Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie KAM karininkams tvarkos ir atrankos komisijos patvirtinimo“.

5.   Karininkai aukštesniam kariniam laipsniui suteikti atrenkami vadovaujantis šiais pagrindiniais principais:

5.1. lygiateisiškumo – atrenkant karininkus aukštesniam kariniam laipsniui suteikti, kiekvienam karininkui užtikrinamos lygios galimybės ir vienodos sąlygos;

5.2. skaidrumo – atrenkant karininkus aukštesniam kariniam laipsniui suteikti, laikomasi šiame  Tvarkos apraše nustatytų atrankos kriterijų. Sprendimai dėl siūlymų suteikti aukštesnį karinį laipsnį priimami kolegialiai, o krašto apsaugos ministro ir kariuomenės vado sprendimai skelbiami vidiniame krašto apsaugos sistemos interneto puslapyje;

5.3. nešališkumo – sprendimas dėl karininko atrinkimo aukštesniam kariniam laipsniui suteikti ar nesuteikti privalo būti objektyvus, pagrįstas nustatytais atrankos kriterijais, vengiant asmeniškumų;

5.4. kompleksiškumo – sprendimai suteikti aukštesnį karinį laipsnį priimami įvertinus karininko veiklos ir profesinį potencialą, gebėjimus ir asmenines savybes eiti aukštesnio lygio pareigas, taip pat jo pasirengimo ir nustatytų reikalavimų aukštesniam kariniam laipsniui gauti atitiktį;

5.5. konkurencijos – karininkai aukštesniam kariniam laipsniui suteikti atrenkami atsižvelgiant į tai, kad karjerą sėkmingiausiai darytų geriausiai pasirengę ir aukščiausią potencialą turintys karininkai.

6. Kandidatus, išskyrus tarnaujančius AOTD prie KAM, aukštesniam karininko laipsniui suteikti atrenka:

6.1. aukštesniam vyresniojo karininko laipsniui (nuo majoro (komandoro leitenanto) iki pulkininko (jūrų kapitono)) suteikti krašto apsaugos ministro sudaryta  vyresniųjų karininkų karjeros planavimo komisija (toliau – KAM komisija);

6.2. aukštesniam jaunesniojo karininko (vyr. leitenanto ir kapitono (kapitono leitenanto) laipsniui suteikti sudaryta patariamoji kariuomenės vado komisija (toliau – LK komisija).

7. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Seimo nustatytais generolų (admirolų) ir vyresniųjų karininkų ribiniais skaičiais ir krašto apsaugos sistemos poreikiais pagal kiekvieną karinį laipsnį atskiraiKAM komisijos arba LK komisijos pirmininkas, šaukdamas posėdį, pagal kompetenciją nustato, kiek karininkų aukštesniam kariniam laipsniui suteikti turi būti atrinkta jo vadovaujamos komisijos posėdyje. Krašto apsaugos ministras arba kariuomenės vadas gali nustatyti prioritetus, kuriais atitinkamai KAM komisija arba LK komisija turės vadovautis atrinkdama kandidatus aukštesniam kariniam laipsniui suteikti.

8. KAM komisijos ir LK komisijos siūlymai yra rekomendaciniai. Sprendimą dėl aukštesnio karinio laipsnio suteikimo, atsižvelgdamas į KAM komisijos siūlymus, priima krašto apsaugos ministras – nuo majoro (komandoro leitenanto) iki pulkininko  (jūrų kapitono) karinio laipsnio imtinai, o kariuomenės vadas, atsižvelgdamas į LK komisijos siūlymus, -dėl vyr. leitenanto ir kapitono (kapitono leitenanto) karinio laipsnio.

9. KAM komisijos ir LK komisijos posėdžiai dėl karininkų atrankos aukštesniam kariniam laipsniui suteikti paprastai organizuojami kartą per metus. Esant poreikiui (esant teikimui suteikti aukštesnį karinį laipsnį anksčiau laiko, karininkams baigus karjeros kursus ir pan.) krašto apsaugos ministro arba kariuomenės vado sprendimu atitinkamos komisijos posėdžiai gali būti organizuojami dažniau.

 

II SKYRIUS

REIKALAVIMAI AUKŠTESNIAM KARININKO

LAIPSNIUI SUTEIKTI

 

10. Karininkų atranka aukštesniam kariniam laipsniui suteikti vykdoma vadovaujantis KASOKTĮ   54 straipsnyje nustatytais reikalavimais ir Tvarkos aprašo 1 priede nustatytas kriterijais:

10.1. išsilavinimas;

10.2. minimalus karinio parengimo lygis laipsniui suteikti;

10.3. privaloma tarnybos patirtis einant pareigas (tik PKT karininkams), nustatyta Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2014 m. balandžio 7 d. įsakyme Nr.V-283 „Dėl Karių karjeros krypčių, išsilavinimo ir karjeros lygių ir karjeros krypčių suteikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“;

10.4. tarnyba įvertinta ne žemiau nei „gerai“ ir ne anksčiau kaip prieš 12 mėn., o vertinime pateiktas siūlymas suteikti aukštesnį karinį laipsnį;

10.5. turėti einamoms pareigoms nustatyto lygmens leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija;

10.6. galiojantis vienos iš oficialių NATO kalbų (anglų arba prancūzų) mokėjimas ne žemesniu kaip antru lygiu;

10.7. galiojanti ekspertinio nutarimo pažyma dėl sveikatos būklės tinkamumo tikrajai karo tarnybai;

10.8. kario fizinis parengtumas įskaitytas ne anksčiau kaip prieš 12 mėnesių.

11. Atrankos metu reikalavimas turėti einamoms pareigoms nustatyto lygmens leidimą dirbti ir susipažinti su įslaptinta informacija netaikomas, jeigu karininkas yra užpildęs ir atsakingoms institucijoms teisės aktų nustatytais terminais pateikęs anketą leidimui dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija gauti, tačiau atsakymo nėra gavęs ne dėl savo kaltės, ir AOTD prie KAM neprieštarauja, kad jam būtų suteiktas aukštesnis karinis laipsnis.

12. Atrankos metu ir aukštesnio laipsnio suteikimo metu reikalavimas turėti įskaitytą karių fizinio parengtumo testą netaikomas, jei karininko fizinio parengtumo testas nėra įskaitytas dėl objektyvių ir nuo jo valios nepriklausančių aplinkybių (komandiruotė, tarnyba užsienyje, liga, ilgalaikiai kursai, vaiko priežiūros atostogos ir pan., išskyrus kasmetines atostogas), tačiau paskutinis testas laikytas ir įskaitytas ne anksčiau nei prieš 4 metus.

13. Reikalavimas būti įvertintam ne anksčiau kaip prieš 12 mėn. netaikomas KASOKTĮ 35 straipsnio 6 dalyje nustatytu atveju.

14. Atrankoje aukštesniam kariniam laipsniui suteikti taip pat dalyvauja karininkai:

14.1. kurių užsienio kalbos testo rezultatų galiojimo laikas pasibaigęs, jeigu jie tarnauja ar mokosi tarptautinėje institucijoje ar iš jos grįžo ne anksčiau kaip prieš 6 mėnesius iki KAM komisijos arba LK komisijos posėdžio dienos;

14.2. neturintys reikalaujamo karinio parengimo lygio laipsniui suteikti, jeigu jie komisijos posėdžio dieną šiuose kursuose mokosi.

15. Atrankoje aukštesniam laipsniui suteikti nedalyvauja karininkai, kurie:

15.1.  neatitinka Tvarkos aprašo 10˗14 punktų reikalavimų ir išimčių;

15.2. turi galiojančią drausminę nuobaudą.

 

III SKYRIUS

MEDŽIAGOS KAM KOMISIJAI ARBA LK KOMISIJAI PARENGIMAS

IR PATEIKIMAS

 

16. KAM komisijai arba LK komisijai teikiamas Karininkų kandidatūrų, teikiamų aukštesniam kariniam laipsniui suteikti, sąrašas (2 priedas), kuris sudaromas atskirai pagal kiekvieną karinį laipsnį. Į minėtą sąrašą įrašomi karininkai, kurie ištarnavo KASOKTĮ nustatytą laiką pagal turimą karinį laipsnį ir kuriems šis laikas suėjo arba sueis kitų  kalendorinių metų sausio 1 dieną arba kitą, atitinkamos komisijos pirmininko nustatytą datą, taip pat karininkai, kurių paskutinėje vertinimo anketoje pateikta rekomendacija suteikti karinį laipsnį pirma laiko ir kurie yra ištarnavę bent pusę KASOKTĮ nustatyto pagal turimą karinį laipsnį laiko, o specialiąją karinę specialybę turintys karininkai, turintys vyresniojo leitenanto laipsnį, – bent trečdalį laiko. Kandidatų, teikiamų aukštesniam kariniam laipsniui suteikti, sąrašas sudaromas iš keturių dalių:

Punkto pakeitimai:

Nr. V-258, 2024-03-22, paskelbta TAR 2024-03-22, i. k. 2024-05240

16.1. PKT karininkai, atitinkantys reikalavimus aukštesniam kariniam laipsniui suteikti ir einantys laipsniu aukštesnes pareigas. Į šią dalį yra įrašomi karininkai, kurie atitinka visus reikalavimus aukštesniam kariniam laipsniui suteikti, nurodytus Tvarkos aprašo 10 punkte ir 1 priede (išskyrus Tvarkos aprašo 11–14 punktuose nurodytus atvejus). Karininkai sąraše išdėstomi prioriteto tvarka pagal vertinimo rezultatus abėcėlės tvarka, atskirai surašant specialiųjų karinių specialybių karininkus;

16.2. SNKT karininkai, atitinkantys reikalavimus aukštesniam kariniam laipsniui suteikti. Į šią dalį įrašomi SNKT karininkai, kurie atitinka reikalavimus aukštesniam kariniam laipsniui suteikti, nurodytus Tvarkos aprašo 10 punkte (išskyrus tvarkos aprašo 11–14 punktuose nurodytus atvejus), ir einantys aukštesnes pareigas arba planuojami paskirti. Karininkai sąraše išdėstomi abėcėlės tvarka;

16.3. PKT karininkai, atitinkantys reikalavimus aukštesniam kariniam laipsniui suteikti, tačiau einantys turimo laipsnio pareigas. PKT karininkai sąraše išdėstomi prioriteto tvarka pagal vertinimo rezultatus abėcėles tvarka, atskirai surašant specialiųjų karinių specialybių karininkus.

16.4. AR karininkai, atitinkantys KASOKTĮ 54 straipsnio reikalavimus aukštesniam laipsniui ir šio Tvarkos aprašo 10 punkte nustatytus kriterijus, išskyrus 10.3, 10.4, 10.6, 10.7 ir 10.8 papunkčius. AR karininkai turi būti Karinės medicinos ekspertizės komisijos pripažinti tinkamais atlikti tarnybą aktyviajame rezerve ir mokėti vieną iš oficialių NATO kalbų (anglų arba prancūzų) ne žemesniu kaip antru lygiu arba B2 lygiu pagal Bendruosius Europos kalbų metmenis.

Papildyta papunkčiu:

Nr. V-258, 2024-03-22, paskelbta TAR 2024-03-22, i. k. 2024-05240

 

17. Medžiagą rengia:

17.1. Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos (toliau – KAM) Karo tarnybos ir personalo departamentas (toliau – KTPD) – KAM komisijai;

17.2. Lietuvos kariuomenės (toliau – LK) Gynybos štabo (toliau – GŠ) Personalo valdyba J1 (toliau – J1) – LK komisijai.

18. KAM KTPD ir GŠ J1 ne vėliau kaip prieš 60 dienų iki numatomo atitinkamai KAM komisijos arba LK komisijos posėdžio dienos raštu arba elektroniniu paštu praneša KAM KTPD Personalo valdymo skyriui, įstaigoms prie KAM, LK GŠ, LK pajėgoms ir valdyboms, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijai (toliau – Tarnybos) preliminarią atitinkamos komisijos posėdžio datą.

19. Tarnybų personalo skyrių viršininkai surenka informaciją iš pavaldžių ar administruojamų struktūrinių vienetų ir parengia bendrą Karininkų kandidatūrų, teikiamų aukštesniam kariniam laipsniui suteikti, sąrašą (2 priedas). Sąrašas formuojamas Krašto apsaugos ministerijos riboto naudojimo informacinės sistemos personalo valdymo modulyje (toliau – PerVIS). Tarnybų personalo skyrių viršininkai šių sąrašų elektroninę versiją ne vėliau kaip prieš 40 dienų iki KAM komisijos arba LK komisijos posėdžio datos pagal kompetenciją pateikia KAM KTPD arba GŠ J1. Pasikeitus karininkų kandidatūrų, teikiamų aukštesniam kariniam laipsniui suteikti, duomenims ir juos atnaujinus PerVIS personalą administruojantys padaliniai nedelsdami informuoja pagal kompetenciją medžiagą KAM komisijai arba LK komisijai rengiančius asmenis.

20. Tarnybų personalą administruojantys padaliniai, gavę informaciją apie numatomą KAM komisijos arba LK komisijos posėdžio datą:

20.1. informuoja karininkus, kurių kandidatūros teikiamos aukštesniam kariniam laipsniui suteikti, apie būtinybę laikyti vienos iš oficialių NATO kalbų mokėjimo lygio nustatymo testą, jei planuojamą atitinkamos komisijos dieną vienos iš oficialių NATO kalbų mokėjimo lygio pažymėjimas bus negaliojantis, ir esant galimybei organizuoja karininko siuntimą patikrinti atitinkamos kalbos mokėjimo lygį;

20.2. užtikrina, kad iš PerVIS apie karininkus pateikiama informacija KAM KTPD ar GŠ J1 būtų tiksli ir teisinga.

21. Kariuomenės vadui tiesiogiai pavaldžių karinių vienetų kandidatų sąrašus rengia J1.

22. Medžiaga KAM komisijos ir LK komisijos sekretoriui ir nariams pateikiama atitinkamos komisijos nuostatuose nustatytais terminais ir tvarka.

 

IV SKYRIUS

KARININKŲ ATRANKA IR SPRENDIMŲ PRIĖMIMAS

 

23. KAM komisija arba LK komisija nagrinėja pateiktą bendrą Karininkų kandidatūrų, teikiamų aukštesniam kariniam laipsniui suteikti, sąrašą (2 priedas) ir vykdo karininkų atranką aukštesniam kariniam laipsniui suteikti:

23.1. atsižvelgdama į ribinius skaičius, įvertina numatomą teikiamų aukštesniam kariniam laipsniui suteikti kandidatų skaičių;

23.2. įvertina kandidatų atitiktį reikalavimams aukštesniam karininko laipsniui suteikti. Esant daugiau kandidatų nei yra galimybė suteikti aukštesnį karinį laipsnį, komisijos nariai teikia siūlymus, kurie iš kandidatų gali dalyvauti tolesnėje atrankoje, ir jos metu atrenka kandidatus atitinkamai krašto apsaugos ministro arba kariuomenės vado sprendimui priimti;

23.3. atrenka kandidatus aukštesniam karininko laipsniui suteikti atsižvelgdama į:

23.3.1. karininko vertinimo rezultatus, prioritetą teikdama karininkams, įvertintiems „puikiai“ arba „labai gerai“;

23.3.2. karininko tarnybos laiką aukštesnėse pareigose, prioritetą teikdama ilgiau tarnaujantiems aukštesnėse pareigose;

23.3.3. kario pažeidžiamumą didinančius veiksnius, kuriuos įvertinus nustatoma, kad dėl jų gali kilti grėsmė įslaptintos informacijos saugumui.

24.  Atrenkant bendrųjų karinių specialybių grupės karjeros krypčių karininkus aukštesniam laipsniui ir esant konkurencijai gali būti taikomi šie apribojimai:

24.1. nuo pirmojo karininko laipsnio gavimo tame pačiame kariniame vienete ir toje pačioje savivaldybėje tarnaujantiems  karininkams karinis laipsnis gali būti suteikiamas iki majoro (komandoro leitenanto) laipsnio imtinai;

24.2. nevykdžiusiems būrio ir kuopos vado (ar joms prilygintų) pareigų, bet vykdžiusių štabo karininko pareigas taktinio, operacinio ir strateginio lygmens štabuose/institucijose karininkams karinis laipsnis gali būti suteikiamas iki pulkininko leitenanto (komandoro) laipsnio imtinai.

25. Jeigu karininkas neatitinka kai kurių atrankos aukštesniam kariniam laipsniui suteikti reikalavimų ir šių reikalavimų jis negalėjo įvykdyti dėl objektyvių, nuo jo valios nepriklausančių priežasčių, sprendimas dėl aukštesnio karinio laipsnio jam suteikimo gali būti priimtas su išlyga. Šiuo atveju aukštesnis karinis laipsnis suteikiamas pašalinus trūkumus.

26. Sprendimų projektai dėl aukštesnių karininkų laipsnių įforminami  ir teikiami krašto apsaugos ministrui ar kariuomenės vadui sprendimui priimti KAM komisijos arba LK komisijos nuostatuose nustatyta tvarka ir terminais.

 

V SKYRIUS

SPRENDIMŲ DĖL AUKŠTESNIO KARINIO LAIPSNIO

SUTEIKIMO ĮGYVENDINIMO ORGANIZAVIMAS IR KONTROLĖ

 

27. Krašto apsaugos ministro ir kariuomenės vado patvirtinti sprendimai dėl  aukštesnio karininko laipsnio suteikimo skelbiami KAM interneto vidiniame puslapyje. Karininkai sprendime surašomi abėcėlės tvarka.

28. Vyresniųjų karininkų laipsnio suteikimą administruoja KAM KTPD, o jaunesniųjų karininkų – GŠ J1.

29. Karininkų, atrinktų aukštesniam karininko laipsniui suteikti, eiliškumui nustatyti KAM KTPD ir GŠ J1 (pagal kompetenciją) sudaro kandidatų, atrinktų aukštesniam karininko laipsniui suteikti, sąrašą pagal kiekvieną laipsnį atskirai.

30. Karininkų eilės tvarka Kandidatų, atrinktų aukštesniam karininko laipsniui suteikti, sąraše nustatoma atsižvelgiant į kariuomenės vado, Tarnybų vadų siūlymus ir prioritetus.

31. Aukštesni kariniai laipsniai atrinktiems karininkams suteikiami eiliškumo tvarka tokiam skaičiui karininkų, kad nebūtų viršyti patvirtinti ribiniai karininkų skaičiai.

32. Jei sprendime dėl aukštesnio karininko laipsnio suteikimo, yra karininkų, kuriems aukštesnis laipsnis nebuvo suteiktas, ir ministras ar kariuomenės vadas po kito atitinkamos komisijos posėdžio priima sprendimą dėl naujo kandidatų aukštesniam kariniam laipsniui suteikti sąrašo patvirtinimo, naujasis ir senasis sąrašai nėra sujungiami, aukštesni laipsniai pirmiausia suteikiami anksčiau atrinktiems kandidatams.

33. Suteikus aukštesnį karininko laipsnį sprendime dėl aukštesnio laipsnio suteikimo, paskelbtame KAM interneto vidiniame puslapyje, įrašoma įsakymo (arba Lietuvos Respublikos Prezidento dekreto) dėl aukštesnio laipsnio suteikimo data ir numeris.

34. Jei karininkai per vienus metus nuo krašto apsaugos ministro ar kariuomenės vado sprendimo dėl aukštesnio karinio laipsnio suteikimo patvirtinimo datos nepašalino atitikties reikalavimams aukštesniam karininko laipsniui suteikti trūkumų, aukštesnių karinių laipsnių administravimą vykdantys padaliniai teikia KAM komisijai arba LK komisijai siūlymus išbraukti karininkus iš atrinktų kandidatų sąrašo. Išbrauktų iš šio sąrašo karininkų kandidatūros aukštesniam karininko laipsniui suteikti teikiamos iš naujo bendra tvarka.

35. KAM KTPD ir GŠ J1, įgyvendindami krašto apsaugos ministro ar kariuomenės vado sprendimus dėl aukštesnio karininko laipsnio suteikimo:

35.1. rengia Lietuvos Respublikos Prezidento dekretų, krašto apsaugos ministro ir kariuomenės vado įsakymų dėl aukštesnio karininko laipsnio suteikimo projektus. Karininkams, tarnaujantiems LK Karinėse jūrų pajėgose (toliau – KJP) arba turintiems suteiktus KJP karinius laipsnius, bet tarnaujantiems kitose krašto apsaugos sistemos institucijose ar jų struktūriniuose padaliniuose, suteikiami aukštesni KJP karių laipsniai;

35.2. kontroliuoja, kad suteikiant aukštesnius karininkų laipsnius nebūtų viršijami patvirtinti ribiniai karininkų skaičiai;

35.3. kontroliuoja, kad laipsnio suteikimo dieną karininkas atitiktų šiame Tvarkos apraše nustatytus reikalavimus aukštesniam karininko laipsniui suteikti ir būtų paskirtas į pareigas, atitinkančias suteikiamą karinį laipsnį.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

36. Įgyvendinant Tvarkos aprašą, karininko asmens duomenys (vardas, pavardė, kario kodas (kai karys yra LK Specialiųjų operacijų pajėgų karys), asmens kodas, gimimo data, karinis laipsnis ir jo suteikimo data, pareiginis laipsnis ir pareigų pavadinimas bei data, tarnybos istorija, išsilavinimo ir kvalifikacijos duomenys, veiklos vertinimo duomenys, kario fizinio parengtumo testų rezultatai, sveikatos patikrinimo rezultatai, duomenys apie leidimą ir teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, dalyvavimas tarptautinėse operacijose) tvarkomi nacionalinio saugumo ir gynybos tikslais, siekiant suteikti karinį laipsnį, vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų, tvarkomų nusikalstamų veikų prevencijos, tyrimo, atskleidimo ar baudžiamojo persekiojimo už jas, bausmių vykdymo arba nacionalinio saugumo ar gynybos tikslais, teisinės apsaugos įstatymu ir KASOKTĮ.

Informacija apie asmens duomenų tvarkymą krašto apsaugos sistemoje pateikiama Asmens duomenų tvarkymo ir duomenų subjektų teisių įgyvendinimo krašto apsaugos sistemoje taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2015 m. gruodžio 3 d. įsakymu  Nr. V-1253 „Dėl Asmens duomenų tvarkymo ir duomenų subjektų teisių įgyvendinimo krašto apsaugos sistemoje taisyklių patvirtinimo“, ir KAM interneto svetainėje www.kam.lt.

37. Vadovaujantis  2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2019/1152 dėl skaidrių ir nuspėjamų darbo sąlygų Europos Sąjungoje 3 ir 4 straipsnių reikalavimais, priėmus sprendimus dėl aukštesnio laipsnio suteikimo, jie yra viešinami KAM interneto vidiniame puslapyje. Karininkai su įsakymais dėl aukštesnio laipsnio suteikimo supažindinami Krašto apsaugos sistemos dokumentų valdymo informacinėje sistemoje (DokVIS) ar kitu būdu.

_____________________________

 

 

 

 

Priedų pakeitimai:

 

1_priedas+2023-04 (pagal V-258)

Priedo pakeitimai:

Nr. V-258, 2024-03-22, paskelbta TAR 2024-03-22, i. k. 2024-05240

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-258, 2024-03-22, paskelbta TAR 2024-03-22, i. k. 2024-05240

Dėl krašto apsaugos ministro 2023 m. spalio 18 d. įsakymo Nr. V-856 „Dėl Aukštesnio karininko laipsnio suteikimo tvarkos aprašo tvirtinimo“ pakeitimo