Suvestinė redakcija nuo 2021-11-30 iki 2022-11-25

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2020-02-05, i. k. 2020-02596

 

herbas2

Molėtų rajono savivaldybės taryba

 

SPRENDIMAS

DĖL uždarosios akcinės bendrovės „Molėtų vanduo“ 2020-2022 METŲ

GERIAMOJO VANDENS TIEKIMO IR NUOTEKŲ TVARKYMO VEIKLOS IR PLĖTROS PLANo PATVIRTINIMO

 

2020 m. sausio 30 d. Nr. B1-12

Molėtai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 30 punktu, 16 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo 10 straipsnio 6 punktu, 34 straipsnio 4 dalimi, Geriamojo vandens tiekėjų ir nuotekų tvarkytojų veiklos planų rengimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2015 m. sausio 8 d. įsakymu Nr. D1-11 „Dėl Geriamojo vandens tiekėjų ir nuotekų tvarkytojų veiklos planų rengimo taisyklių patvirtinimo“, 12 punktu bei atsižvelgdama į uždarosios akcinės bendrovės „Molėtų vanduo“ 2020 m. sausio 20 d. raštą Nr. IS-4 „Dėl veiklos ir plėtros plano 2020-2022 metams patvirtinimo“,

Molėtų rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

Patvirtinti Uždarosios akcinės bendrovės „Molėtų vanduo“ 2020-2022 metų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklos ir plėtros planą (pridedama).

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                              Saulius Jauneika

 


 

PATVIRTINTA

Molėtų rajono savivaldybės tarybos

2020 m. sausio 30 d. sprendimu

Nr. B1-12

(Molėtų rajono savivaldybės tarybos

2021 m. lapkričio 25 d. sprendimo

Nr. B1-243 redakcija)

 

UŽDAROSIOS AKCINĖS BENDROVĖS „MOLĖTŲ VANDUO“ 2020-2022 METŲ
GERIAMOJO VANDENS TIEKIMO IR NUOTEKŲ TVARKYMO VEIKLOS IR PLĖTROS PLANAS

 

Uždarosios akcinės bendrovės „Molėtų vanduo“ 2020-2022 metų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklos ir plėtros planas (toliau - planas) parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo 34 straipsnio 4 dalimi ir Geriamojo vandens tiekėjų ir nuotekų tvarkytojų veiklos planų rengimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2015 m. sausio 8 d. įsakymu Nr. Dl-11 „Dėl Geriamojo vandens tiekėjų ir nuotekų tvarkytojų veiklos planų rengimo taisyklių patvirtinimo“.

UAB „Molėtų vanduo“ (toliau - Bendrovė), įmonės kodas 167524751, buveinės adresas: Vilniaus g. 2A, LT-33141 Molėtai, įsteigta Molėtų rajono valdybos sprendimu 1995-07-04 Nr. 309- V, reorganizavus 1992-05-01 Molėtų valstybinę vandens tiekimo įmonę į specialios paskirties uždarąją akcinę bendrovę.

Bendrovės savininkas yra 1 akcininkas, juridinis asmuo - Molėtų rajono savivaldybė.

Bendrovė filialų, atstovybių, dukterinių ir asocijuotų įmonių neturi.

Bendrovės veiklos objektas :

vandens rinkimas, valymas ir paskirstymas;

nuotekų ir atliekų šalinimo, sanitarinių sąlygų užtikrinimo ir panaši veikla;

vandens statinių statyba;

vamzdynų tiesimas;

kitokių pastatų ir statinių įrengimas;

pastatų nugriovimas, išardymas, žemės darbai;

bendroji pastatų statyba ir inžinerinių statinių statyba;

statybos ar griovimo įrenginių nuoma (su operatorių samdymu);

kita mažmeninė prekyba ne parduotuvėse;

krovinių vežimas keliais;

nekilnojamojo turto, priklausančio nuosavybės teise, išnuomojimas;

architektūrinė ir inžinerinė veikla ir su ja susijusios techninės konsultacijos, elektros gamyba ir paskirstymas.

 

Bendrovės pagrindinis veiklos objektas - vandens rinkimas, valymas ir paskirstymas, nuotekų ir atliekų šalinimas, sanitarinių sąlygų užtikrinimas ir panaši veikla.

Bendrovė vykdo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklą Molėtų rajono savivaldybės teritorijoje ir yra viešasis šių paslaugų tiekėjas, veiklos licencija Nr. L7-GVTNT-07.

2020-12-31 bendrovė finansinės atskaitomybės duomenimis turėjo turto už 7658537 Eur, iš jų: ilgalaikio turto už 6112357 Eur, kitas - nebaigta statyba, atsargos, piniginės lėšos ir kt. Bendrovė turi: 99 gręžinius, iš jų 59 šiuo metu naudojami, 39 vandens gerinimo įrenginių, 159,3 km vandentiekio tinklų, 66,7 km nuotekų tinklų, 10 nuotekų valyklų, 24 nuotekų perpumpavimo stočių ir daug kitos įrangos ir statinių.

Bendrovė, vykdydama Europos sąjungos Parlamento ir Tarybos direktyvas, siekia, kad ne mažiau kaip 95 proc. rajono gyventojų būtų užtikrintas jos paslaugų viešojo tiekimo prieinamumas.

Bendrovė veiklą vykdo 51 gyvenvietėje nuosavybės teise priklausančia arba panaudos pagrindais valdoma vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūra, išsidėsčiusia po visą rajono teritoriją, kas sunkina jos eksploatavimo sąlygas, didina sąnaudas.

Siekdama racionalaus gamtos išteklių panaudojimo, aplinkos taršos mažinimo Bendrovė vysto nuotolinę infrastruktūros darbo stebėjimo ir valdymo centralizuotu būdu elektroninę sistemą, renovuoja ir įrengia naujai nuotekų valyklas, centralizuoto paslaugų teikimo tinklus.

99 proc. bendrovės tiekiamo vandens kokybė atitinka galiojančių teisės aktų reikalavimus. Bendrovė eksploatuoja 10 nuotekų valymo įrenginių. Išleidžiamų nuotekų kokybė atitinka nuotekų tvarkymo reglamento reikalavimus.

Bendrovė nuolat vykdo infrastruktūros renovaciją ir plėtrą su ES, Lietuvos Respublikos ir rajono savivaldybės finansine parama. 2000-2006 m Europos sąjungos finansuojamu laikotarpiu pastatyta naujų 7,12 km nuotekų ir 1,52 km vandentiekio tinklų, 2 nuotekų siurblinės, rekonstruota vandens gerinimo įrenginys, 0,33 km vandentiekio tinklų, 5 nuotekų siurblinės Molėtuose. 2007-2013 m. finansavimo laikotarpiu rekonstruotos 2 nuotekų valyklos Giedraičių ir Naujasodžio gyvenvietėse. 2014-2020 m laikotarpiu rekonstruota 2 nuotekų valyklos Inturkės ir Alantos gyvenvietėse, 1 nuotekų siurblinė, naujai įrengtos 4 nuotekų siurblinės, renovuota 2,43 km vandens tiekimo tinklų, nutiesta naujų 1,34 km vandentiekio ir 6,3 km nuotekų tinklų Giedraičiuose.

Paramai mažėjant, paslaugų plėtrai ir ilgalaikio turto atstatymui Bendrovė turi skirti vis daugiau nuosavų lėšų. 2020-2022 m. veiklos ir plėtros plane numatytos priemonės, kuriomis siekiama įgyvendinti 2014-2020 m. ES finansavimo laikotarpio priemones ir laiku įgyvendinti Europos sąjungos Parlamento ir Tarybos direktyvos 91/271/EEB dėl nuotekų valymo Molėtų mieste reikalavimą, užtikrinti, kad 98 proc. aglomeracijoje susidarančių nuotekų būtų surenkama centralizuotomis sistemomis.

Bendrovė įgyvendino projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra ir rekonstrukcija Molėtų rajone (II etapas)‘’. Projekto dėka  Apeikytės, Žaliojoje, Amatų, S. Dariaus ir S. Girėno, Tiesos, Medžiotojų sk. ir Kauno gatvėse įrengti apie 2,21 km centralizuotų nuotekų tinklų (iš jų 1,95 km. savitakinių ir 0,26 slėginių), renovuoti 0,107 km nuotekų tinklai ir naujai pakloti 1,08 km. vandentiekio tinklai. Prie vandentiekio tinklų jau dalis gyventojų prisijungė, kiti ruošiasi, viso galės  prisijungti 20 gyvenamųjų namų, prie nuotekų tinklų taip pat dalis namų jau prijungta , viso bus prijungti 67 gyvenamieji namai. Taip pat  atlikta dalyje kaimo vietovių vandentiekio ir nuotekų tinklų inventorizaciją. Šio projekto įgyvendinimui suplanuotas biudžetas - 628 101 Eur., iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų skirta 313 734 Eur.

Bendrovė gavusi finansavimą projektui iš Viešųjų investicijų plėtros agentūros (toliau - VIPA) projekto „Nuotekų surinkimo tinklų plėtra Molėtų miesto aglomeracijoje’’ pastatė nuotekų tinklus  Darbo, Kauno, Ažubalių, Sodžiaus gatvėse Molėtuose. Jau prie nuotekų tinklų prijungti beveik visi gyvenamieji namai.

Baigtas įgyvendinti projektas „Privačių namų prijungimas prie nuotekų surinkimo infrastruktūros Molėtų mieste II etapas“ jo metu prie įrengtų Apeikytės, Žaliojoje, Amatų, S. Dariaus ir S. Girėno, Tiesos, Medžiotojų sk. ir Kauno, Ažubalių, Sodžiaus, Aušros gatvėse  nuotekų tinklų prijungti 164 individualūs namai.

Pradėtas įgyvendinti projektas „Privačių namų prijungimas prie nuotekų surinkimo infrastruktūros Molėtų mieste III etapas“ jo metu Molėtų aglomeracijoje likę neprijungti gyvenamieji namai bus jungiami prie centralizuotų nuotekų tinklų.

Įgyvendinta vandentiekio infrastruktūros plėtra Kijėlių km. Prijungti esami Kijėlių vandentiekio tinklai prie Molėtų miesto centralizuotų vandentiekio tinklų. Gyventojai gauna HN atitinkantį geriamąjį vandenį. Įrengtas naujas magistralinis vandentiekio tinklas sudarė galimybę prisijungti papildomiems vartotojams.

Taip pat Bendrovės lėšomis įgyvendinta nuotekų tinklų plėtra Aušros gatvėje Molėtų m. Norint užtikrinti patikimą Šeštokiškių, Kemetiškių kaimų gyventojų ir įmonių aprūpinimą vandeniu, atskiros atkarpos magistralinių vandentiekio tinklų  rekonstruotos.

Kranto g. ir Vilniaus g. Molėtų miesto gyventojai naudojosi individualiais vandens tiekimo įrenginiais. Pastačius centralizuotus vandentiekio tinklus Kranto g., visi gyventojai gali jau prisijungti prie centralizuotų vandentiekio tinklų. Daugiabučio namo Ažubalių g. 12 buitinių nuotekų išvadas buvo paklotas nesilaikant reikiamų nuolydžių ir buvę šuliniai suirę. Įrengus naują daugiabučio namo nuotekų išvadą problema buvo išspręsta.

Kadangi Molėtų miesto ribose esantis Žvyrakalnio kvartalas patenka į Molėtų aglomeracijos ribas ir jau yra nemažai pastatytų namų ir šiuo metu aktyviai statomi nauji, kuriems būtinai reikalingi centralizuoti vandentiekio ir nuotekų tinklai, todėl planuojame įrengti naujus tinklus 2022 metais. Iki 2023 m. Molėtų miesto aglomeracijoje turi būti prijungti 98 proc. gyvenamųjų namų, todėl bus įgyvendinamas projektas „Nuotekų surinkimo tinklų plėtra Molėtų miesto aglomeracijoje – II etapas‘‘, kuriam jau VIPA agentūra skyrė finansavimą.

Paluokesos g. 11 sklype statomas didelis paslaugų centras, kuriame dirbs apie 500 darbuotojų. Reikia sudaryti galimybę pastatą prijungti prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų

Sporto g. ir Vilniaus g. naujuose kvartaluose yra nemažai pastatyta namų ir šiuo metu aktyviai statomi nauji, kuriems būtinai reikalingi centralizuoti vandentiekio ir nuotekų tinklai, planuojama pastatyti dvi nuotekų siurblines.

Numatomos papildomos išlaidos vandens gerinimo įrenginių remontui kaimuose. Siekiama užtikrinti, kad, atsiradus gedimams vandentiekio tinkluose nuo eksploatuojamų gręžinių iki vandenvietės, gyventojams būtų tiekiamas reikalingas vandens kiekis. Atsiradus būtinybei galėsime pakloti naujus centralizuotus vandentiekio arba nuotekų tinklus.

Sidabrinių, Dapkūniškių kaimuose planuojama rekonstruoti vandens gerinimo įrenginius (geriamas vanduo neatitinka parametrų pagal higienos reikalavimus).

Numatoma įsigyti generatorius ir kuro talpos vandens gavybai Miesto vandenvietėje, kad užtikrinti nepertraukiamą vandens gavybą Molėtų miesto vandenvietėje, dingus elektros energijos tiekimui.

Kadangi numatoma investuoti tik Bendrovės ilgalaikio turto atstatymui sukauptas lėšas, nekaupiant tam papildomai pelno, atlikti darbai nežymiai padidins sąnaudas, tuo pat metu padidins pajamas, todėl šis bendrovės plėtros ir veiklos planas Bendrovės 2020-2022 m. paslaugų kainoms turės nedidelę įtaką.

Lėšų poreikis planui įgyvendinti išdėstytas plano priede.

 

 

 

 

Priedų pakeitimai:

 

Plano priedas

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Molėtų rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. B1-303, 2020-12-17, paskelbta TAR 2020-12-21, i. k. 2020-27941

Dėl Molėtų rajono savivaldybės tarybos 2020 m. sausio 30 d. sprendimo Nr. B1-12 „Dėl Uždarosios akcinės bendrovės „Molėtų vanduo“ 2020-2022 metų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklos ir plėtros plano patvirtinimo“ pakeitimo

 

2.

Molėtų rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. B1-243, 2021-11-25, paskelbta TAR 2021-11-29, i. k. 2021-24571

Dėl Molėtų rajono savivaldybės tarybos 2020 m. sausio 30 d. sprendimo Nr. B1-12 „Dėl uždarosios akcinės bendrovės „Molėtų vanduo“ 2020-2022 metų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklos ir plėtros plano patvirtinimo“ pakeitimo

 

 

part_ddbb35b483064c3c86573bc62a2107d0_end