LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2020 M. BIRŽELIO 17 D. ĮSAKYMO NR. V-1504 „DĖL ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ TEIKIMO ESANT LIETUVOS RESPUBLIKOS TERITORIJOJE PASKELBTAI VALSTYBĖS LYGIO EKSTREMALIAJAI SITUACIJAI ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2020 m. lapkričio 6 d.  Nr. V-2537

Vilnius

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. birželio 17 d. įsakymą     Nr. V-1504 „Dėl Asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo esant Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtai valstybės lygio ekstremaliajai situacijai organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.  Pakeičiu preambulę ir ją išdėstau taip:

„Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo 9 straipsnio 1 dalies 3 punktu,  Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimu Nr. 1226 „Dėl  karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ ir atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimą Nr. 152 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo:“.

2.  Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:

„4. N u s t a t a u, kad:

4.1. šiuo įsakymu patvirtinto Asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo esant Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtai valstybės lygio ekstremaliajai situacijai organizavimo tvarkos aprašo nuostatos taikomos kai Lietuvos Respublikos teritorijoje (ar jos dalyje) paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas;

4.2. asmens sveikatos priežiūros įstaigos (nepriklausomai nuo nuosavybės formos ir pavaldumo), teikdamos asmens sveikatos priežiūros paslaugas esant Lietuvos Respublikos teritorijoje (ar jos dalyje) paskelbtai valstybės lygio ekstremaliajai situacijai ir (ar) karantinui, privalo vadovautis šiuo įsakymu ir kitais COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo valdymą reglamentuojančiais teisės aktais;

4.3. kiti asmens sveikatos priežiūros paslaugų organizavimą ir teikimą reguliuojantys teisės aktai esant Lietuvos Respublikos teritorijoje (ar jos dalyje) paskelbtai valstybės lygio ekstremaliajai situacijai ir (ar) karantinui taikomi tiek, kiek šių teisinių santykių nereguliuoja  šis įsakymas.“

2. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo esant Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtai valstybės lygio ekstremaliajai situacijai organizavimo tvarkos aprašą:

2.1. Pakeičiu 2.11 papunktį ir jį išdėstau taip:

2.11. Į medicininės reabilitacijos paslaugas teikiančias ASPĮ iš stacionarinių ASPĮ pacientai perkeliami tik gavus neigiamą viruso SARS-CoV-2 tyrimo (tiriant PGR metodu) atsakymą.

Pacientui, kuris yra siunčiamas į ASPĮ, teikiančią medicininės reabilitacijos paslaugas, iš stacionarinės ASPĮ, viruso SARS-CoV-2 tyrimas (tiriant PGR metodu) atliekamas stacionarinėje ASPĮ likus ne daugiau kaip 72 val. iki vykimo.

Pacientui, kuris yra siunčiamas į ASPĮ, teikiančią medicininės reabilitacijos paslaugas, iš namų ar kitos gyvenamosios vietos, šeimos gydytojas išrašo siuntimą atlikti viruso SARS-CoV-2 tyrimą (tiriant PGR metodu). Viruso SARS-CoV-2 tyrimas (tiriant PGR metodu) gali būti atliekamas pirminio lygio AASP teikiančioje AASPĮ. Tyrimas tūri būti atliktas ne anksčiau kaip likus 72  val. iki vykimo. Jei iš namų ar kitos gyvenamosios vietos į ASPĮ, teikiančią medicininės reabilitacijos paslaugas, atvykusiam pacientui nebuvo atliktas viruso SARS-CoV-2 tyrimas (tiriant PGR metodu), tai tepinėlis iš paciento nosiaryklės ir ryklės dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) turi būti paimtas ASPĮ, teikiančioje medicininės reabilitacijos paslaugas, ir siunčiamas į licenciją teikti atitinkamas laboratorinės diagnostikos paslaugas turinčią ASPĮ, su kuria medicininės reabilitacijos paslaugas teikianti ASPĮ yra sudariusi sutartį dėl mėginių ištyrimo. Viruso SARS-CoV-2 tyrimas (tiriant PGR metodu) perkeliant pacientus į ASPĮ, teikiančias medicininės reabilitacijos paslaugas, organizuojamas pagal schemą, pateiktą tvarkos aprašo 4 priede.

Pacientui, kuris į slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninę ar socialinės globos įstaigą perkeliamas iš stacionarinės ASPĮ arba vyksta iš namų  ar kitos gyvenamosios vietos, viruso SARS-CoV-2 tyrimas (tiriant PGR metodu) atliekamas toje įstaigoje, kurioje jam bus teikiamos slaugos ir palaikomojo gydymo ar socialinės globos paslaugos, ir pacientas izoliuojamas 14 dienų.“

2.2. Pripažįstu netekusiu galios 2.7 papunktį.

2.3. Pakeičiu 2.8 papunktį ir jį išdėstau taip:

2.8. ASPĮ pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus terminalinės sveikatos būklės pacientų, pacientų iki 14 metų ir gimdyvių lankymą ASPĮ vadovo ar kito jo įgalioto asmens leidimu, ASPĮ vadovo nustatyta tvarka užtikrinant infekcijų kontrolę;“.

2.4. Pripažįstu netekusiu galios 2 priedo 5 punktą.

2.5. Pakeičiu 2 priedo 6 punktą ir jį išdėstau taip:

6. Tik tiesioginio kontakto su pacientu būdu:

6.1. teikiamos odontologinės paslaugos;

6.2. teikiamos nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugos;

6.3. vykdomas vaikų skiepijimas pagal Nacionalinę imunoprofilaktikos programą;

6.4. atliekami profilaktiniai įsidarbinančių asmenų, siekiančių dirbti tokioje veiklos srityje, kurioje dirbant patiriamas atitinkamas kenksmingų rizikos veiksnių poveikis, sveikatos patikrinimai;

6.5. vykdomos ligų prevencijos programos.“

2.6. Pripažįstu netekusiu galios 3 priedą.

2.7. Pakeičiu 4 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                            Aurelijus Veryga