Suvestinė redakcija nuo 2023-09-01

 

Įsakymas paskelbtas: TAR 2023-08-11, i. k. 2023-16179

 

Paveikslėlis, kuriame yra eskizas, piešimas, iliustracija, simbolis  Automatiškai sugeneruotas aprašymas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL 2021–2030 METŲ PLĖTROS PROGRAMOS VALDYTOJOS LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS SOCIALINĖS SUTELKTIES PLĖTROS PROGRAMOS PAŽANGOS PRIEMONĖS NR. 09-003-02-02-06 „ĮGYVENDINTI LYGIŲ GALIMYBIŲ, LYČIŲ LYGYBĖS PRINCIPUS“ PROJEKTO PARTNERIŲ (SAVIVALDYBIŲ ADMINISTRACIJŲ) „KOORDINATORIŲ MODELIO IŠBANDYMAS IR LYČIŲ LYGYBĖS POLITIKOS STIPRINIMAS SOSTINĖS REGIONE“ BEI „KOORDINATORIŲ MODELIO IŠBANDYMAS IR LYČIŲ LYGYBĖS POLITIKOS STIPRINIMAS VIDURIO IR VAKARŲ LIETUVOS REGIONE“ VEIKLOMS ATRANKOS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2023 m. rugpjūčio 11 d. Nr. A1-542

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. kovo 24 d. nutarimo Nr. 330 „Dėl ministrams pavedamų valdymo sričių“ 1.6.11 bei 1.6.12 papunkčiais, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. liepos 17 d. nutarimu Nr. 892 „Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų patvirtinimo“, 8.11.7, 8.11.8, 8.12.2 bei 8.12.3 papunkčiais ir atsižvelgdamas į 2021–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos socialinės sutelkties plėtros programos pažangos priemonės Nr. 09‑003‑02‑02‑06 „Įgyvendinti lygių galimybių, lyčių lygybės principus“ aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2022 m. lapkričio 24 d. įsakymu Nr. A1-777 „Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2022 m. lapkričio 24 d. įsakymo Nr. A1-777 „Dėl 2021–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos socialinės sutelkties plėtros programos pažangos priemonės Nr. 09-003-02-02-06 „Įgyvendinti lygių galimybių, lyčių lygybės principus“ aprašo patvirtinimo“:

1. Tvirtinu 2021–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos socialinės sutelkties plėtros programos pažangos priemonės Nr. 09-003-02-02-06 „Įgyvendinti lygių galimybių, lyčių lygybės principus“ projekto partnerių (savivaldybių administracijų) Koordinatorių modelio išbandymas ir lyčių lygybės politikos stiprinimas Sostinės regione“ bei „Koordinatorių modelio išbandymas ir lyčių lygybės politikos stiprinimas Vidurio ir vakarų Lietuvos regione“ veikloms atrankos tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pavedu Europos socialinio fondo agentūrai 2023 m. rugpjūčio 16 d. paskelbti kvietimą ne vėliau kaip iki 2023 m. rugsėjo 15 d. teikti prašymus dalyvauti partnerių (savivaldybių administracijų) atrankoje minėto aprašo nustatyta tvarka.

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė                                                                    Monika Navickienė


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

socialinės apsaugos ir darbo ministro

2023 m. rugpjūčio 11 d. įsakymu Nr. A1-542

 

 

2021–2030 METŲ PLĖTROS PROGRAMOS VALDYTOJOS LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS SOCIALINĖS SUTELKTIES PLĖTROS PROGRAMOS PAŽANGOS PRIEMONĖS NR. 09-003-02-02-06 „ĮGYVENDINTI LYGIŲ GALIMYBIŲ, LYČIŲ LYGYBĖS PRINCIPUS“ PROJEKTO PARTNERIŲ (SAVIVALDYBIŲ ADMINISTRACIJŲ) „KOORDINATORIŲ MODELIO IŠBANDYMAS IR LYČIŲ LYGYBĖS POLITIKOS STIPRINIMAS SOSTINĖS REGIONE“ BEI „KOORDINATORIŲ MODELIO IŠBANDYMAS IR LYČIŲ LYGYBĖS POLITIKOS STIPRINIMAS VIDURIO IR VAKARŲ LIETUVOS REGIONE“ VEIKLOMS ATRANKOS TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. 2021–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos socialinės sutelkties plėtros programos pažangos priemonės Nr. 09-003-02-02-06 „Įgyvendinti lygių galimybių, lyčių lygybės principus“ projekto partnerių (savivaldybių administracijų) atrankos tvarkos aprašas (toliau – atrankos aprašas) nustato Europos socialinio fondo agentūros (toliau – ESFA) vykdomo projekto partnerių (savivaldybių administracijų) (toliau – partneriai) atrankos tvarką, siekiant tinkamai organizuoti ir vykdyti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų ir bendrojo finansavimo iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų finansuojamas „Koordinatorių modelio išbandymas ir lyčių lygybės politikos stiprinimas Sostinės regione“ bei „Koordinatorių modelio išbandymas ir lyčių lygybės politikos stiprinimas Vidurio ir vakarų Lietuvos regione“ veiklas (toliau kartu – projekto veiklos).

2. Partnerių atranką organizuoja ESFA, vadovaudamasi atrankos aprašu ir 2021–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos socialinės sutelkties plėtros programos pažangos priemonės Nr. 09-003-02-02-06 „Įgyvendinti lygių galimybių, lyčių lygybės principus“ aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2022 m. lapkričio 24 d. įsakymu Nr. A1-777 „Dėl 2021–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos socialinės sutelkties plėtros programos pažangos priemonės Nr. 09-003-02-02-06 „Įgyvendinti lygių galimybių, lyčių lygybės principus“ aprašo patvirtinimo“ (toliau – priemonės aprašas).

3. Atrankos apraše vartojamos sąvokos:

3.1. Paraiškapareiškėjo pagal atrankos aprašo 1 priede nustatytą formą užpildytas ir pareiškėjo vadovo arba jo įgalioto asmens, turinčio teisę veikti pareiškėjo vardu, kvalifikuotu elektroniniu parašu pasirašytas dokumentas, kuris kartu su visais jo priedais ir papildomais dokumentais atrankos apraše nurodytu būdu pateikiamas ESFA, siekiant gauti finansavimą projekto veikloms įgyvendinti.

3.2. Pareiškėjas – savivaldybės administracija, teikianti paraišką ir siekianti gauti lėšų projekto veikloms vykdyti.

3.3. Partnerispareiškėjas (juridinis asmuo), kuris atitinka visus reikalavimus lėšoms projekto veiklos vykdyti gauti, kuriam ESFA direktoriaus sprendimu siūloma skirti lėšų projekto veikloms įgyvendinti ir kuris su ESFA yra pasirašęs jungtinės veiklos sutartį.

3.4. Rekomendacija – bendradarbiavimą tarp pareiškėjo ir nevyriausybinės organizacijos projekto veiklų vykdymo metu patvirtinantis raštas arba sutartis.

3.5. KomisijaESFA direktoriaus įsakymu iš ne mažiau kaip 5 asmenų sudaroma komisija.

4. Kitos atrankos apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme, Lietuvos Respublikos darbo kodekse, Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatyme, Lietuvos Respublikos kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatyme ir Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatyme.

5. ESFA organizuoja partnerių atranką, siekdama kokybiškai įgyvendinti projekto veiklas, nurodytas atrankos aprašo 6 punkte, t. y. užtikrindama, kad projekto veiklų tikslai ir kiekybiniai rodikliai būtų pasiekti.

 

II SKYRIUS

PARTNERIŲ ATRANKA

 

6. Partnerių atranka vykdoma pažangos priemonės aprašo III skyriaus 3 bei 4 punktuose nurodytoms veikloms įgyvendinti.

Punkto pakeitimai:

Nr. A1-585, 2023-08-31, paskelbta TAR 2023-08-31, i. k. 2023-17201

 

7. Partnerių atrankos komisija sudaroma ESFA direktoriaus įsakymu. Komisiją sudaro komisijos pirmininkas ir ne mažiau kaip 4 komisijos nariai. ESFA direktorius įsakyme dėl personalinės komisijos sudėties patvirtinimo nurodomas ir komisijos sekretorius. Komisijos sekretorius nėra komisijos narys. Komisija sudaroma iš ESFA ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovų. Komisija gali pasitelkti kitų institucijų specialistus, ekspertus, turinčius patirties lygių galimybių, moterų ir vyrų lygybės ir (ar) apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje politikų srityse. Komisijos nariai, komisijos sekretorius ir kiti asmenys, stebėtojų teisėmis dalyvaujantys komisijos posėdžiuose, prieš pradėdami darbą, privalo pasirašyti konfidencialumo pasižadėjimus užtikrinti atrankos informacijos konfidencialumą, viešai neskelbti ir neplatinti šios informacijos (atrankos aprašo 3 ir 4 priedai). Komisijos nariai bei komisijos sekretorius, prieš pradėdami darbą, privalo pasirašyti nešališkumo deklaracijas dėl objektyvių sprendimų priėmimo bei viešųjų ir privačių interesų konflikto vengimo (atrankos aprašo 5 priedas). Pagrindinė komisijos darbo forma yra posėdžiai. Posėdžiai vyksta komisijos pirmininko nustatytu laiku. Komisijos pirmininko sprendimu posėdžiai gali būti organizuojami nuotoliniu būdu. Posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai komisijos narių.

8. Pareiškėjas gali pateikti tik vieną paraišką. Pateikus daugiau negu vieną paraišką, vertinama ta paraiška, kurios pateikimo data yra vėlesnė, tačiau ne vėlesnė negu nurodytoji kvietime tapti partneriais (toliau – kvietimas), išskyrus atvejus, kai pareiškėjas ne vėliau kaip paskutinę paraiškų pateikimo dieną nurodo, kurią paraišką vertinti.

9. Projekto veikloms, kurių trukmė yra 18 mėnesių nuo ESFA sutarties su Centrine projektų valdymo agentūra sutarties dėl projekto veiklų įgyvendinimo sudarymo, numatyta skirti lėšų suma – 300 000 (trys šimtai tūkstančių) eurų:

9.1. didžiausia vienam partneriui galima skirti lėšų suma – 60 000 (šešiasdešimt tūkstančių) eurų;

9.2. mažiausia vienam partneriui galima skirti lėšų suma – 35 000 (trisdešimt penki tūkstančiai) eurų.

10. Partnerių atranka pradedama ESFA viešai paskelbus kvietimą interneto svetainėje www.esf.lt.

11. Kvietime turi būti nurodyta:

11.1. partnerių atrankos tikslas;

11.2. finansavimo šaltiniai ir numatyta skirti lėšų suma;

11.3. finansuojamos veiklos, nurodytos atrankos aprašo 6 punkte;

11.4. tinkamos ir netinkamos finansuoti išlaidos, nurodytos aprašo 36 punkte;

11.5. partnerių atrankos vertinimo kriterijai;

11.6. paraiškos ir deklaracijos formos;

11.7. paraiškos pateikimo būdai ir paraiškų pateikimo pradžia ir pabaiga;

11.8. atsakingo už kvietimą ESFA darbuotojo ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atsakingo asmens telefono ryšio numeriai, elektroninio pašto adresai, konsultacijų teikimo laikas;

11.9. projekto trukmė;

11.10. didžiausia ir mažiausia pareiškėjui galima skirti lėšų suma;

11.11. kita reikalinga informacija.

12. Savivaldybių administracijos, siekiančios tapti partnerėmis, ESFA kvietime nurodytu elektroniniu paštu pateikia atrankos aprašo 13 punkte nurodytus dokumentus. Savivaldybių administracijos, siekiančios tapti partnerėmis, vadovaudamosi priemonės aprašu, turi pateikti šią informaciją, užpildydamos atrankos aprašo 1 priedą kompiuteriu lietuvių kalba:

12.1. savivaldybės administracijos informaciją (pavadinimą, juridinio asmens kodą, adresą, telefono ryšio numerį, elektroninio pašto adresą, kontaktinio asmens pareigas, vardą, pavardę, telefono ryšio numerį, elektroninio pašto adresą);

12.2. paraiškos užpildymo datą;

12.3. informaciją (analizę) apie savivaldybės situaciją lygių galimybių, moterų ir vyrų lygybės ir apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje politikos srityse;

12.4. dalyvavimo projekte motyvaciją, nurodydamos siekiamą pridėtinę vertę ir sprendžiamą problematiką;

12.5. informaciją, kaip bus taikomas Pavyzdinis savivaldybės administracijos darbuotojo (patarėjo), koordinuojančio lygių galimybių, moterų ir vyrų lygybės ir apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje politikos formavimą ir įgyvendinimą, pareigybės aprašymas, patvirtintas Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2023 m. sausio 30 d. įsakymu Nr. A1-53 „Dėl Pavyzdinio savivaldybės administracijos darbuotojo, koordinuojančio lygių galimybių, moterų ir vyrų lygybės ir apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje politikos formavimą ir įgyvendinimą, pareigybės aprašymo patvirtinimo“ (toliau – pareigybės aprašymas), ir kaip pareigybės aprašyme numatytas funkcijas, planuojama, įgyvendins savivaldybės administracijos darbuotojas (patarėjas), koordinuojantis lygių galimybių, moterų ir vyrų lygybės ir apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje politikos formavimą ir įgyvendinimą (toliau – koordinatorius);

12.6. koordinatoriui planuojamus kelti tikslus, užduotis, kiekybinius ir kokybinius veiklos rodiklius;

12.7. informaciją apie planuojamą visos savivaldybės administracijos įsitraukimą į projekto įgyvendinimo procesus;

12.8. informaciją apie numatomą projekto veiklų tęstinumą.

13. Savivaldybių administracijos, siekiančios tapti partnerėmis, kartu su paraiška pateikia šių lietuvių kalba surašytų dokumentų (arba jų vertimų, patvirtintų vertėjo arba pareiškėjo vadovo ar jo įgalioto asmens):

13.1. savivaldybės administracijos rašto, kuriuo patvirtinamas savivaldybės administracijos ketinimas dalyvauti projekte (laisva forma), pasirašyto asmens, turinčio teisę veikti savivaldybės administracijos vardu;

13.2. užpildytos 2021–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos socialinės sutelkties plėtros programos pažangos priemonės Nr. 09-003-02-02-06 „Įgyvendinti lygių galimybių, lyčių lygybės principus“ projekto partnerių (savivaldybių administracijų) „Koordinatorių modelio išbandymas ir lyčių lygybės politikos stiprinimas Sostinės regione“ bei „Koordinatorių modelio išbandymas ir lyčių lygybės politikos stiprinimas Vidurio ir vakarų Lietuvos regione“ veikloms atrankos paraiškos formos (atrankos aprašo 1 priedo), pasirašytos asmens, turinčio teisę veikti savivaldybės administracijos vardu;

13.3. ne mažiau kaip vienos nevyriausybinės organizacijos, veikiančios lygių galimybių ir (arba) moterų ir vyrų lygybės politikos srityje, ir ne mažiau kaip vienos nevyriausybinės organizacijos, veikiančios apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje politikos srityje, rekomendacijų dėl savivaldybės administracijos dalyvavimo projekte;

13.4. deklaracijos (atrankos aprašo 7 priedo), pasirašytos asmens, turinčio teisę veikti savivaldybės administracijos vardu;

13.5. savivaldybės administracijos planuojamos projekto sąmatos (atrankos aprašo 6 priedo);

13.6. planuojamos projekto sąmatos pagrįstumo dokumentų (ne mažiau kaip dviejų komercinių pasiūlymų arba dviejų ekranvaizdžių (angl. print screen));

13.7. jei pareiškėjui atstovauja ne jo vadovas, – dokumento, kuriuo patvirtinama asmens teisė veikti pareiškėjo vardu,

elektronines kopijas.

14. Savivaldybės administracija, siekianti tapti partnere, turi įsipareigoti:

14.1. įdarbinti koordinatorių pagal pareigybės aprašymą, suteikti jam darbo vietą funkcijoms atlikti ir prireikus apmokėti kelionių (transporto) į tikslinius, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir (ar) ESFA organizuojamus, projekto veiklų mokymus Lietuvos Respublikos teritorijoje išlaidas;

14.2. įgyvendinant projektą, užtikrinti ne mažiau kaip 50 procentų savivaldybės administracijos darbuotojų dalyvavimo ESFA organizuojamuose projekto veiklų mokymuose lygių galimybių, lyčių lygybės temomis;

14.3. kad koordinatorius įgyvendins visas, su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Lygių galimybių, moterų ir vyrų lygybės grupe einamiesiems metams iki kiekvienų metų sausio 31 d. raštu suderintas, užduotis;

14.4. įsipareigoti užtikrinti projekto veiklų tęstinumą.

15. Siekiant užtikrinti paraiškų vertinimo skaidrumą ir pareiškėjų lygiateisiškumą, negalima pareiškėjo iniciatyva pateiktą paraišką taisyti, tikslinti, pildyti ar teikti papildomus dokumentus.

16. Paraiška turi būti pateikta iki atrankos skelbime nurodytos paskutinės paraiškų pateikimo dienos 24.00 val. Lietuvos Respublikos laiku.

17. Pareiškėjai, pildydami paraiškas, turi teisę raštu ir žodžiu gauti informaciją bei konsultacijas su konkursu susijusiais klausimais. Jas pagal kompetenciją teikia konkurso skelbime nurodyti ESFA specialistai. Į pareiškėjo pateiktus klausimus turi būti atsakoma naudojantis tomis pačiomis ryšio priemonėmis, kuriomis pareiškėjas pateikė klausimą, per 3 darbo dienas nuo klausimo gavimo ESFA dienos. Informacija pareiškėjams teikiama iki paskutinės paraiškų pateikimo darbo dienos 14.00 val. Lietuvos Respublikos laiku.

18. ESFA savo interneto svetainėje paskelbia pateiktų (gautų) paraiškų sąrašą per 3 darbo dienas nuo paskutinės paraiškų pateikimo dienos.

19. Komisijos sekretorius, gavęs paraišką, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas atlieka pretendento atitikties atrankos aprašo 8, 12, 13 ir 16 punktuose nustatytiems reikalavimams vertinimą. Jei pretendentas neatitinka 16 punkte nurodytų reikalavimų, jo paraiška komisijai neperduodama. Prireikus komisijos sekretorius kreipiasi į pareiškėją su prašymu patikslinti paraišką per 3 darbo dienas. Pareiškėjo, kuris per nurodytą terminą nepatikslino prašomų duomenų, paraiška komisijai neperduodama ir komisijos sekretorius paraiškoje nurodytu elektroninio pašto adresu per 3 darbo dienas informuoja pareiškėją apie paraiškos atmetimą ir atmetimo priežastis.

20. Savivaldybių administracijų paraiškos registruojamos dokumentų registre Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklių, patvirtintų Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-118 „Dėl Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklių patvirtinimo“, nustatyta tvarka.

21. Komisija sprendimus priima balsų dauguma posėdžių metu. Posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė komisijos narių. Sprendimas įforminamas protokolu, jis turi būti motyvuotas.

22. Komisijos posėdžio eiga turi būti fiksuojama garso įrašymo priemonėmis. Skaitmeninis posėdžio garso įrašas perkeliamas į kompiuterinę laikmeną, kuri pridedama prie protokolo, ir sunaikinamas. Prieš pradedant daryti garso įrašą, apie tai komisijos posėdyje dalyvaujantys asmenys informuojami žodžiu. Protokolą pasirašo posėdžio pirmininkas ir sekretorius.

23. Kiekvieną pateiktą paraišką vertina 2 komisijos nariai, užpildydami projekto partnerių atrankos vertinimo anketą, pagal joje nurodytus kriterijus (atrankos aprašo 2 priedas) ir pateikia juos komisijos sekretoriui.

24. Jeigu, komisijos nariams vertinant gautą paraišką ir su ja pateiktus dokumentus, kyla neaiškumų, trūksta informacijos, galinčios turėti esminę įtaką vertinant paraišką, jie elektroniniu paštu kreipiasi į komisijos sekretorių su prašymu patikslinti pareiškėjo pateiktą informaciją, nurodydami savo prašymo motyvus. Komisijos sekretorius elektroniniu paštu nurodo pareiškėjui elektroniniu paštu pateikti patikslintą informaciją per 3 darbo dienas nuo šio nurodymo gavimo dienos. Pareiškėjo gali būti prašoma tik tos informacijos, kurios pati ESFA negali gauti. Pareiškėjo negali būti prašoma pateikti nepagrįstai daug informacijos, kuri nebūtų svarbi vertinant paraišką. Jeigu pareiškėjas per komisijos sekretoriaus nustatytą terminą informacijos nepaaiškina ar nepatikslina, komisijos sekretorius apie tai informuoja komisiją ir nurodo, kodėl pareiškėjo nepatikslinta ar nepaaiškinta informacija turi esminę įtaką vertinant paraišką. Apibendrinęs ESFA argumentus dėl paraiškos atmetimo pareiškėjui nepatikslinus informacijos ar nepateikus trūkstamų duomenų, komisijos sekretorius pateikia komisijai ESFA pasiūlymą tokią paraišką atmesti. Komisija, atsižvelgdama į ESFA pasiūlymą ir argumentus, pritaria arba nepritaria paraiškos atmetimui.

25. Didžiausias galimas balų skaičius – 55. Jeigu paraiškai bent pagal vieną atrankos aprašo 2 priedo vertinimo kriterijų abu paraišką vertinę komisijos nariai skyrė po 0 balų arba, apskaičiavus abiejų paraišką vertinusių komisijos narių balų vidurkį, paraiška surinko mažiau kaip 25 balus, savivaldybės administracija negali tapti partnere.

26. Komisijos pirmininkas gali paraišką paskirti papildomai įvertinti trečiam komisijos nariui, jei:

26.1. sutampa komisijos narių tos pačios paraiškos vertinimo balai ir (ar) pateikiamas identiškas skiriamų balų pagrindimas;

26.2. komisijos narių tos pačios paraiškos vertinimo balai skiriasi daugiau kaip 25 procentais;

26.3. komisija nepritaria dviejų komisijos narių skirtų balų vidurkiui.

27. Komisijos sekretorius, gavęs komisijos narių vertinimus, parengia pretendentų pateiktų paraiškų vertinimo suvestinę, kurioje pateikiami dviejų paraišką vertinusių komisijos narių skirtų balų vidurkių suvestinė mažėjimo tvarka pagal regioną ir savivaldybių grupes (toliau – suvestinė). Suvestinę komisijos sekretorius perduoda svarstyti komisijai.

28. Regionai ir savivaldybių grupės:

Regionas

Savivaldybių grupė

Paaiškinimas

Savivaldybės

28.1. Sostinės regionas

Vilniaus m., Vilniaus r., Švenčionių r., Širvintų r., Trakų r., Ukmergės r., Šalčininkų r., Elektrėnų

28.2. Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas

28.2.1. Didelio miesto savivaldybės

Miestų savivaldybės

Alytaus m., Kauno m., Klaipėdos m., Panevėžio m., Šiaulių m.

28.2.2. Žiedinės savivaldybės

Rajonų savivaldybės, esančios šalia miestų savivaldybių

Alytaus r., Kauno r., Klaipėdos r., Panevėžio r., Šiaulių r.

28.2.3. Mažo miesto savivaldybės

Kurortai ir savivaldybės, kuriose miesto gyventojų dalis ne mažesnė kaip 35 procentai

Birštono, Druskininkų, Neringos, Palangos m., Akmenės r., Jonavos r., Marijampolės, Mažeikių r., Tauragės r., Telšių r., Utenos r., Visagino, Anykščių r., Biržų r., Ignalinos r., Joniškio r., Jurbarko r., Kaišiadorių r., Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Kėdainių r., Kelmės r., Kretingos r., Kupiškio r., Plungės r., Prienų r., Radviliškio r., Raseinių r., Rietavo, Rokiškio r., Šilutės r., Varėnos r., Vilkaviškio r., Zarasų r.

28.2.4. Kaimiškos savivaldybės

Kaimiškos savivaldybės, kuriose miesto gyventojų dalis mažesnė kaip 35 procentai

Lazdijų r., Molėtų r., Pagėgių, Pakruojo r., Pasvalio r., Šakių r., Šilalės r., Skuodo r.

 

29. Partnerėmis siūloma tapti 5 savivaldybių administracijoms: vienai savivaldybės administracijai Sostinės regione, surinkusiai didžiausią balų vidurkį, ir 4 savivaldybių administracijoms Vidurio ir vakarų Lietuvos regione, surinkusioms didžiausią balų vidurkį pagal kiekvieną savivaldybių grupę, nurodytą atrankos aprašo 29.2 papunktyje. Jeigu kažkurioje savivaldybių grupėje paraiškų gauta nebuvo, partnere (-ėmis) siūloma tapti tai (toms) savivaldybei (-ėms), kuri (-ios) pateikė paraišką kitose savivaldybių grupėse, nurodytoje atrankos aprašo 28.2 papunktyje, eilės tvarka pagal balų vidurkį. Sprendimas priimamas komisijos narių balsų dauguma.

30. Iš pareiškėjų, kuriems nesiūloma tapti partnerėmis atrankos aprašo 29 punkto nustatyta tvarka, ir jų paraiškų sudaromas rezervinių projektų sąrašas, kuriame paraiškos reitinguojamos komisijos narių paraiškoms skirtų balų vidurkių mažėjimo tvarka pagal regionus, nurodytus atrankos aprašo 28.1 ir 28.2 papunkčiuose.

31. ESFA vadovas, įvertinęs komisijos pasiūlymą, tvirtina partnerių atrankos rezultatus įsakymu (toliau – įsakymas), kuriame nurodoma:

31.1. pagrindas sudaryti jungtinės veiklos sutartis (teisės aktų nuostatos, komisijos protokolų duomenys);

31.2. partnerių sąrašas, nurodant pareiškėjus, jų juridinio asmens kodus, surinktų balų vidurkius, prašomas ir planuojamas skirti sumas;

31.3. rezervinių partnerių sąrašas, nurodant pareiškėjus, jų juridinio asmens kodus, surinktų balų vidurkius, prašomas ir planuojamas skirti sumas. Rezerviniame sąraše esančiam partneriui planuojama skirti suma negali būti mažesnė nei mažiausia vienam partneriui galima skirti lėšų suma;

31.4. atmestų paraiškų sąrašas, nurodant pareiškėjus, jų juridinio asmens kodus, surinktų balų vidurkius, prašomas ir planuojamas skirti sumas, nefinansavimo pagrindą;

31.5. atmestinų paraiškų sąrašas, nurodant pareiškėjus, jų juridinio asmens kodus, projektų pavadinimus, prašomas sumas, atmetimo pagrindą;

31.6. sprendimo apskundimo tvarka.

32. Komisijos sekretorius per 3 darbo dienas nuo įsakymo priėmimo dienos paraiškoje nurodytu elektroninio pašto adresu informuoja savivaldybių administracijas, pateikusias paraiškas, apie projekto partnerių atrankos rezultatus, pateikdamas įsakymo kopiją, o savivaldybių administracijoms, kurioms siūloma tapti partnerėmis, – ir informaciją apie jungtinės veiklos sutarties pasirašymo procedūrą. Savivaldybių administracijos, kurioms siūloma tapti partnerėmis, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo pranešimo gavimo dienos elektroniniu paštu informuoja ESFA apie savo sprendimą tapti partnere ir pateikia papildomus savivaldybės administracijos rekvizitus (atsakingo asmens už jungtinės veiklos sutarties vykdymą vardą, pavardę, pareigas, elektroninio pašto adresą, telefono ryšio numerį; banko sąskaitos numerį), reikalingus jungtinės veiklos sutarčiai parengti.

33. ESFA per 5 darbo dienas nuo pranešimo apie sutikimą tapti projekto partneriu gavimo dienos parengia jungtinės veiklos sutarties projektą ir pateikia jį atrinktiems partneriams. Jungtinės veiklos sutartyje nurodoma: partnerių teisės ir pareigos, projekto valdymo ir stebėsenos, veiklos finansavimo, patirtų išlaidų apmokėjimo, jungtinės veiklos sutarties galiojimo, jos nutraukimo, sankcijų nuostatos.

34. Jungtinės veiklos sutartis pasirašoma ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo jos pateikimo projekto partneriams dienos.

35. Jei savivaldybės administracija, komisijos sprendimu atrinkta tapti partnere, atsisako pasirašyti jungtinės veiklos sutartį atrankos aprašo 34 punkte nustatytais terminais, jungtinės veiklos sutartį siūloma pasirašyti kitai žemesnę vietą savivaldybių administracijų paraiškų sąraše užėmusiai savivaldybės administracijai.

 

III SKYRIUS

TINKAMOS IR NETINKAMOS FINANSUOTI IŠLAIDOS

 

36. Tinkamomis finansuoti išlaidomis yra laikomos koordinatorių darbo užmokesčio ir su juo susijusių darbdavio mokesčių išlaidos. Valstybės ar savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojui mokamo darbo užmokesčio dydis turi būti nustatomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymu. Su koordinatoriais turi būti sudaromos darbo sutartys. Koordinatorių darbo užmokesčio už kasmetines atostogas ir (ar) kompensacijos už nepanaudotas kasmetines atostogas išmokos kompensuojamos taikant Kasmetinių atostogų ir papildomų poilsio dienų išmokų fiksuotąją normą (FN-05-01), nurodytą 2022 m. balandžio 30 d. ESFA atliktame Kasmetinių atostogų išmokų fiksuotųjų normų nustatymo tyrime. Koordinatoriaus darbo vietos sukūrimo ir išlaikymo išlaidos yra laikomos netinkamomis išlaidomis, išskyrus kompiuterio, stalo ir kėdės įsigijimo išlaidas

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

37. Projekto veiklų įgyvendinimo, stebėsenos ir lėšų susigrąžinimo nuostatos nustatytos Projektų administravimo ir finansavimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos finansų ministro 2022 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. 1K-237 „Dėl 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ įgyvendinimo“.

38. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija turi teisę atlikti projekto įgyvendinimo ir lėšų panaudojimo teisingumo bei tikslingumo auditą.

39. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir (ar) ESFA veiksmai ir neveikimas, ESFA direktoriaus įsakymas dėl partnerių atrankos rezultatų patvirtinimo gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka. Pareiškėjai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymu, komisijos sprendimus dėl paraiškų atmetimo gali skųsti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai per 14 kalendorinių dienų nuo tos dienos, kurią sužinojo arba turėjo sužinoti apie komisijos sprendimą. Jei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija patenkina pareiškėjo skundą, o komisija pakartotinai įvertintą paraišką vėl atmeta, pareiškėjas šį komisijos sprendimą gali skųsti Lietuvos administracinių ginčų komisijai arba teismui Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo ir Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

40. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir ESFA neprisiima atsakomybės, jei dėl paraiškoje nurodytų klaidingų kontaktinių duomenų (adreso, telefono ryšio numerio, elektroninio pašto adreso) pareiškėjo nepasiekia laiškai arba su pareiškėju negalima susisiekti kitu būdu. Pareiškėjas per 10 darbo dienų privalo informuoti ESFA atstovus apie pasikeitusius pareiškėjo kontaktinius duomenis (adresą, telefono ryšio numerį, elektroninio pašto adresą).

41. Partnerių atrankos dokumentai saugomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.

42. Asmens duomenys tvarkomi 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), atrankos aprašo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų apsaugą ir tvarkymą, nustatyta tvarka.

43. Duomenų subjekto teisės įgyvendinamos duomenų valdytojo, į kurį kreipiamasi dėl duomenų subjekto teisių įgyvendinimo, nustatyta tvarka, vadovaujantis Reglamentu (ES) 2016/679.

______________________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Įsakymas

Nr. A1-585, 2023-08-31, paskelbta TAR 2023-08-31, i. k. 2023-17201

Dėl techninės klaidos ištaisymo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2023 m. rugpjūčio 11 d. įsakyme Nr. A1-542 „Dėl 2021–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos socialinės sutelkties plėtros programos pažangos priemonės Nr. 09-003-02-02-06 „Įgyvendinti lygių galimybių, lyčių lygybės principus“ projekto partnerių (savivaldybių administracijų) „Koordinatorių modelio išbandymas ir lyčių lygybės politikos stiprinimas sostinės regione“ bei „Koordinatorių modelio išbandymas ir lyčių lygybės politikos stiprinimas vidurio ir vakarų Lietuvos regione“ veikloms atrankos tvarkos aprašo patvirtinimo“

 

 

part_edbdb19a07ab466ea5202c5fbb5bfa25_end