Suvestinė redakcija nuo 2020-10-07

 

Įsakymas paskelbtas: TAR 2015-08-21, i. k. 2015-12480

 

KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL PATAISOS PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO IR PATAISOS PAREIGŪNŲ KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2015 m.  rugpjūčio 21 d. Nr. V-309

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto 17 straipsnio 3 dalimi:

1. T v i r t i n u pridedamus:

1.1. Pataisos pareigūnų įvadinio mokymo organizavimo tvarkos aprašą.

1.2. Neteko galios nuo 2020-10-07

Papunkčio naikinimas:

Nr. V-306, 2020-10-05, paskelbta TAR 2020-10-06, i. k. 2020-20815

 

2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus 2013 m. gruodžio 20 d. įsakymą Nr. V-437 „Dėl Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnų įvadinio mokymo tvarkos aprašo ir Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų personalo kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

3. P a v e d u Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Bendrajam skyriui šį įsakymą paskelbti teisės aktų registre ir Kalėjimų departamento interneto svetainėje.

4. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2015 m. rugsėjo 1 d.

 

 

 

Direktorė                                                                                                                  Živilė Mikėnaitė

 

 

PATVIRTINTA

Kalėjimų departamento prie Lietuvos

Respublikos teisingumo ministerijos

direktoriaus 2015 m. rugpjūčio 21 d.

įsakymu Nr. V-309

 

 

PATAISOS PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO ORGANIZAVIMO

TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Pataisos pareigūnų įvadinio mokymo organizavimo tvarkos aprašas nustato Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau –  Kalėjimų departamentas) ir jam pavaldžių įstaigų (toliau – įstaigos) pareigūnų (toliau – pareigūnai) įvadinio mokymo principus ir formas, planavimo, organizavimo ir vykdymo tvarką, pareigūnų įvadinio mokymo metu įgytų žinių vertinimą, pareigūnų teises ir pareigas įvadinio mokymo metu.

2.  Įvadinis mokymas yra skirtas asmenims, priimtiems į tarnybą Kalėjimų departamente ar įstaigose.

3.  Šiame apraše vartojamos sąvokos atitinka Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statute, Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme ir kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO PRINCIPAI IR FORMOS

 

4.  Pareigūnų įvadinis mokymas grindžiamas šiais principais: 

4.1.    Privalomumo. Pareigūnai privalo išklausyti įvadinį mokymą ir įvykdyti visus įvadinio mokymo programos reikalavimus.

4.2.    Planavimo. Pareigūnų įvadinis mokymas planuojamas atsižvelgiant į pareigūnų kaitą, naujai priimtų į tarnybą pareigūnų skaičių ir yra organizuojamas ne rečiau kaip 1 kartą per du mėnesius. 

4.3.    Diferencijavimo. Įvadinio mokymo teminė programa diferencijuojama pagal pareigūnų einamas pareigas.

4.4.    Integracijos ir tęstinumo. Įvadinio mokymo metu įgyjamos ar/ir atnaujinamos turimos žinios, tobulinamos kompetencijos, kartu siekiama mokymo procesą susieti su atliekamomis pareigūnų funkcijomis ir užtikrinti mokymosi tęstinumą.

5. Pagrindinės pareigūnų įvadinio mokymo formos yra pamokos, pamokos-paskaitos, diskusijos, pratybos, savarankiškas mokymasis.

 

 

III SKYRIUS

 

PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO PROGRAMOS RENGIMAS

 

 

6. Įvadinio mokymo programą rengia Kalėjimų departamento Mokymo centras (toliau – Mokymo centras) ir teikia ją derinti Kalėjimų departamentui. Įvadinio mokymo programą tvirtina Mokymo centro direktorius.

7. Įvadinio mokymo programa rengiama atsižvelgiant į pareigūnų bendrąsias ir specialiąsias kompetencijas, kurias pareigūnas turi įgyti. Įvadinio mokymo programa rengiama siekiant parengti pareigūnus tinkamai vykdyti funkcijas.

8. Įvadinio mokymo programa gali būti dalijama į atskirus modulius, kurie išeinami nuosekliai derinant mokymo procesą su praktika. Pareigūnų praktinis mokymas gali būti organizuojamas jo darbo vietoje, o teorinis mokymas vykdomas Mokymo centre.

9. Mokymo centro pedagogai, vadovaudamiesi Mokymo centro  direktoriaus patvirtinta įvadinio mokymo programa, rengia įvadinio mokymo temines programas, kuriose nurodomos mokomojo dalyko temos, pagrindiniai klausimai bei užduotys, jiems išdėstyti skirtas akademinių valandų skaičius, literatūros ir teisės aktų sąrašas. Šias programas tvirtina Mokymo centro direktorius.

 

IV SKYRIUS

PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO PLANAVIMAS IR ORGANIZAVIMAS

 

10.  Pareigūnų įvadinio mokymo planas (1 priedas) sudaromas vieneriems mokslo metams, atsižvelgiant į patvirtintą įvadinio mokymo programą. Šiame plane nurodoma įvadinio mokymo programa, mokymų organizavimo datos, tikslinės grupės, planuojamas pareigūnų skaičius, jų mokymosi ir atsiskaitymų (įskaitų, testų) terminai, įvadinio mokymo programai išdėstyti skirtas laikas. Pareigūnų įvadinio mokymo planą tvirtina Mokymo centro direktorius. Patvirtintas mokymo planas iki einamųjų metų rugpjūčio 1 d. skelbiamas Mokymo centro interneto svetainėje.

11.     Įstaigos, organizuodamos atrankas į pareigūnų pareigas ir priimdamos į pareigas atrankas laimėjusius asmenis, atsižvelgia į patvirtintą Pareigūnų įvadinio mokymo planą.

 

12. Mokymo centras ne vėliau kaip prieš 20 darbo dienų iki mokymo pradžios  informuoja įstaigas apie Mokymo centre vyksiantį pareigūnų įvadinį mokymą, nurodydamas šio mokymo pradžios ir pabaigos datą, atvykimo į Mokymo centrą laiką, pareigūnų tikslinę grupę.

13. Apie asmenis, dalyvausiančius pareigūnų įvadiniame mokyme, Mokymo centrui pranešama ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki mokymo kursų pradžios pateikiant informaciją apie įstaigos asmenų, dalyvausiančių pareigūnų įvadiniame mokyme, skaičių bei jų kontaktinius duomenis.

14. Pareigūnai, nustatytu laiku atvykę į įvadinį mokymą, užpildo Pareigūnų registracijos įvadiniam mokymui anketas (2 priedas). Vadovaujantis gauta informacija, sudaromos pareigūnų įvadinio mokymo grupės, kuriose rekomenduotina, kad būtų ne daugiau kaip 25 pareigūnai.

 

 

V SKYRIUS

 

PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO VYKDYMAS

 

 

15. Pareigūnų įvadinis mokymas vykdomas tvarkaraštyje nustatytu laiku ir vietoje.

16. Pareigūnų dalyvavimas ir pažangumas pareigūnų įvadinio mokymo renginiuose kontroliuojamas darant įrašus Mokymo centro direktoriaus nustatytos formos Pareigūnų įvadinio mokymo apskaitos žurnale (toliau – žurnalas), kuriame nurodoma renginio data, trukmė, mokymo forma, nagrinėjamos temos pavadinimas, fiksuojamas pareigūnų lankomumas, įrašomi žinių įvertinimai, šia tvarka:

16.1.   Įrašus žurnale daro įvadinio mokymo renginius vedantys asmenys.

16.2.   Pareigūnų lankomumas fiksuojamas kiekvieno įvadinio mokymo renginio pradžioje. Vienas iš įvadinio mokymo grupės pareigūnų paskiriamas šios grupės seniūnu, kuriam pavedama teikti informaciją apie nedalyvaujančius renginyje pareigūnus ir atsako už žurnalo pristatymą į mokymo renginį. Pasibaigus dienos renginiams, žurnalas pateikiamas Mokymo skyriaus darbuotojui, atsakingam už šio žurnalo tvarkymo ir pareigūnų dalyvavimo renginiuose kontrolę.

17. Mokymo centro direktorius ar jį pavaduojantis asmuo gali leisti pareigūnui dėl svarbių priežasčių nedalyvauti tam tikruose įvadinio mokymo renginiuose.

18. Pareigūnas, be pateisinamos priežasties nedalyvavęs įvadinio mokymo renginiuose, privalo raštu pateikti Mokymo centro direktoriui pasiaiškinimą. Mokymo centro direktorius sprendžia klausimą dėl tarnybinės atsakomybės priemonių taikymo ir perduoda informaciją įstaigai, kuri siuntė pareigūną į įvadinį mokymą.

 

 

VI SKYRIUS

PAREIGŪNŲ ĮVADINIO MOKYMO METU ĮGYTŲ ŽINIŲ VERTINIMAS

 

19. Pareigūnų įvadinio mokymo metu atliekamas jų žinių ir įgūdžių vertinimas. Pareigūnų žinių vertinimas skirstomas į einamąjį ir baigiamąjį. Einamasis pareigūnų žinių vertinimas atliekamas mokymosi metu. Baigiamasis žinių vertinimas vyksta įskaitų, egzaminų, testų metu įvadinio mokymo programoje nustatyta tvarka. Pareigūnų įvadinio mokymo metu įgytos žinios ir įgūdžiai vertinami 10 balų sistema (3 priedas).

20. Pareigūnai, iš mokomųjų dalykų ar temų turintys neigiamų įvertinimų ar praleidę įvadinio mokymo renginius, privalo atsiskaityti iki baigiamųjų egzaminų ar testo laikymo. Pareigūnams, dėl pateisinamų priežasčių praleidusiems daugiau kaip 50 procentų pareigūnų įvadinio mokymo programoje numatytų renginių, įvadinis mokymas neįskaitomas ir siūloma pakartoti įvadinio mokymo programą su kita mokymosi grupe.

21. Įskaitos skirstomos į diferencijuotas ir nediferencijuotas (paprastas). Diferencijuota įskaita vertinama įrašant vertinimo balą skaitmenimis ir žodį „Įskaityta“ arba „Neįskaityta“. Kai įskaita nediferencijuota (paprasta), vertinama vienu žodžiu „Įskaityta“ arba „Neįskaityta“.

22. Testas vertinamas įrašant surinktų balų sumą skaitmenimis ir žodį „Įskaityta“ arba „Neįskaityta“. Baigiamojo testo teisingas atsakymas vertinamas 1 balu, neteisingas atsakymas – 0 balų. Testas įskaitomas, jeigu teisingai atsakyta į ne mažiau kaip 70 procentų testo klausimų. Pasibaigus įskaitai, diferencijuotai įskaitai, egzaminui, testui ir įvertinus pareigūnų žinias, užpildomas Pareigūnų žinių įvertinimo žiniaraštis. Pareigūnų nedalyvavimas žinių įvertinime taip pat pažymimas Pareigūnų žinių įvertinimo žiniaraštyje.

23. Neišlaikiusiems įskaitos pareigūnams išduodami Mokymo centro direktoriaus nustatytos formos skolos lapeliai. Pareigūnams, turintiems akademinių skolų, neleidžiama laikyti baigiamojo egzamino ar testo.

24. Pareigūnams, neišlaikiusiems baigiamojo egzamino ar baigiamojo testo, jį leidžiama perlaikyti ne anksčiau kaip po 10 darbo dienų nuo neišlaikyto egzamino ar testo datos. Mokymo centras skelbia egzaminų ar testų perlaikymo datas interneto svetainėje. Pasirengę perlaikyti egzaminą ar testą, pareigūnai pateikia prašymus Mokymo centro direktoriui.

25. Pareigūnams, sėkmingai įvykdžiusiems visus įvadinio mokymo programos reikalavimus, išduodami Mokymo centro direktoriaus nustatytos formos pareigūnų įvadinio mokymo baigimo pažymėjimai.

26. Pareigūnų įvadinio mokymo baigimas įforminamas Mokymo centro direktoriaus įsakymu, kurio kopija pateikiama pareigūną siuntusiai įstaigai.

 

VII SKYRIUS

BENDROSIOS PAREIGŪNŲ TEISĖS IR PAREIGOS MOKYMO CENTRE

 

27. Mokymo centro patalpose ir jam priklausančioje teritorijoje draudžiama būti neblaiviam ar apsvaigusiam nuo narkotinių ar psichiką veikiančių medžiagų, draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus ar kitas psichiką veikiančias medžiagas, rūkyti.

28. Pareigūnai, dalyvaujantys pareigūnų įvadiniame mokyme, turi teisę:

Mokymo centro direktoriaus nustatyta tvarka būti nemokamai apgyvendinti Mokymo centro bendrabutyje, neatlygintinai naudotis bendrabutyje esančiu inventoriumi ir bendromis patalpomis;

dienotvarkėje nustatytu laiku naudotis Mokymo centro kompiuterių klase, internetu, sporto sale ir sporto inventoriumi;

naudotis Mokymo centro biblioteka, laikantis Mokymo centro direktoriaus nustatytų naudojimosi Mokymo centro biblioteka taisyklių reikalavimų;

dalyvauti Mokymo centro organizuojamuose sporto ir kultūros renginiuose.

29. Pareigūnai, dalyvaujantys pareigūnų įvadiniame mokyme, privalo:

dalyvauti pareigūnų įvadinio mokymo renginiuose;

dėvėti tarnybinę uniformą arba kitą dalykinio stiliaus tvarkingą aprangą. Per pratybas gali būti dėvima speciali apranga;

tausoti Mokymo centro inventorių, materialines vertybes, mokymo technines priemones ir kitas materialines vertybes;

gyvenantys Mokymo centro bendrabutyje – laikytis Mokymo centro direktoriaus nustatytų Mokymo centro bendrabučio vidaus tvarkos taisyklių reikalavimų;

pasibaigus pareigūnų įvadiniam mokymui, grąžinti Mokymo centre gautas materialines vertybes ir pateikti Mokymo centro atsakingam darbuotojui užpildytą nustatytos formos atsiskaitymo lapelį;

padarę Mokymo centrui materialinę žalą,  atlyginti ją įstatymų nustatyta tvarka;

apie padarytą Mokymo centrui materialinę žalą ar nesilaikius Mokymo centro bendrabučio vidaus tvarkos taisyklių reikalavimų, Mokymo centras perduoda informaciją įstaigai, kuri siuntė pareigūną į įvadinį mokymą.

30. Kitas pareigūnų, dalyvaujančių pareigūnų įvadiniame mokyme, teises ir pareigas bei atsakomybę nustato kiti teisės aktai.

 

VIII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

31.     Pareigūnų dalyvavimą įvadiniame mokyme užtikrina įstaigų vadovai.

32. Mokymo centras pateikia apklausos anketas įvadinio mokymo dalyviams, atlieka įstaigų vadovų apklausą dėl įvadinio mokymo efektyvumo, veiksmingumo, įgytų kompetencijų, apibendrina ir analizuoja gautus duomenis, nustato mokymo poveikio efektyvumą.

33. Pareigūnų įvadinio mokymo metu vykstantys renginiai gali būti stebimi siekiant nustatyti, kaip vykdoma įvadinio mokymo programa, koks yra dėstymo metodinis lygis, kokia yra mokymo materialinė bazė ir galimybės ją tobulinti. Mokymo procesą stebėti gali Mokymo centro direktorius, Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų vadovybė ar kiti įgalioti darbuotojai.

___________________________

 

Patvirtinta. Neteko galios nuo 2020-10-07

Priedo naikinimas:

Nr. V-306, 2020-10-05, paskelbta TAR 2020-10-06, i. k. 2020-20815

 

 

 

 

Priedų pakeitimai:

 

Kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašo 1 priedas

Neteko galios nuo: 2020-10-07

Nr. V-306, 2020-10-05, paskelbta TAR 2020-10-06, i. k. 2020-20815

 

Kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašo 2 priedas

Neteko galios nuo: 2020-10-07

Nr. V-306, 2020-10-05, paskelbta TAR 2020-10-06, i. k. 2020-20815

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Kalėjimų departamentas prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos, Įsakymas

Nr. V-306, 2020-10-05, paskelbta TAR 2020-10-06, i. k. 2020-20815

Dėl Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus 2015 m. rugpjūčio 21 d. įsakymo Nr. V-309 „Dėl Pataisos pareigūnų įvadinio mokymo organizavimo tvarkos aprašo ir Pataisos pareigūnų kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašo patvirtinimo" 1.2 papunkčio pripažinimo netekusiu galios