Suvestinė redakcija nuo 2019-08-01 iki 2020-09-29
Sprendimas paskelbtas: TAR 2017-12-22, i. k. 2017-20728
ŠIRVINTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖl BUDINČIO GLOBOTOJO ir globos centro VEIKLOS ORGANIZAVIMO ŠIRVINTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2017 m. gruodžio 20 d. Nr. 1-272
Širvintos
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.261 straipsniu, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 12 punktu, 9 straipsnio 1 dalimi, 16 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 9 straipsnio 1 dalimi, 13 straipsniu, 191 straipsniu ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2014 m. vasario 14 d. įsakymu Nr. A1-83 „Dėl perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams 2014 – 2020 metų veiksmų plano patvirtinimo“, Širvintų rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
1. Patvirtinti Budinčio globotojo ir globos centro veiklos organizavimo Širvintų rajono savivaldybėje tvarkos aprašą (pridedama).
2. Pritarti, kad Širvintų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centras vykdytų globos centro funkcijas.
Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Širvintų rajono savivaldybės tarybos
2017 m. gruodžio 20 d. sprendimu Nr.1-272
(Širvintų rajono savivaldybės tarybos
2019 m. liepos 30 d. sprendimo Nr. 1-78
redakcija)
budinčio globotojo ir globos centro veiklos ORGANIZAVIMO ŠIRVINTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠas
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Budinčio globotojo ir globos centro veiklos organizavimo Širvintų rajono savivaldybėje tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) reglamentuoja budinčio globotojo ir globos centro veiklos tikslą ir funkcijas, pareigas ir teises bei mokėjimo tvarką už vaiko priežiūrą budinčio globotojo šeimoje.
2. Vaiko priežiūra budinčio globotojo šeimoje organizuojama siekiant užtikrinti likusio be tėvų globos vaiko teisių ir įstatymų ginamų interesų įgyvendinimą ir apsaugą, suteikiant vaikui tokias artimiausias šeimos gyvenimui sąlygas, kokių reikia jo fizinei, protinei, dvasinei, dorovinei bei socialinei raidai.
3. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos:
3.1. budintis globotojas – fizinis asmuo, atitinkantis Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse globėjui (rūpintojui) keliamus reikalavimus, išklausęs globėjų ir įtėvių mokymus ir budinčių globotojų konsultavimo kursus, pagal su globos centru sudarytą tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį prižiūrintis likusius be tėvų globos vaikus, socialinę riziką patiriančius vaikus, su kuriais nėra susietas giminystės ryšiais, arba šioje sutartyje nustatytais atvejais teikiantis kitokią pagalbą vaiko tėvams, siekiant grąžinti vaiką į šeimą. Budintis globotojas vykdo veiklą pagal individualios veiklos pažymėjimą.
3.2. globos centras – socialinių paslaugų įstaiga, kuri, įgyvendindama vaiko globėjo (rūpintojo) teises ir pareigas, pagal tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį perduoda likusį be tėvų globos vaiką, socialinę riziką patiriantį vaiką prižiūrėti budinčiam globotojui, teikia ir organizuoja socialines paslaugas bei kitą pagalbą pagal poreikį vaikui ir budinčiam globotojui, taip pat kitokią pagalbą vaiko tėvams, siekiant grąžinti vaiką į šeimą. Širvintų rajono savivaldybėje (toliau – Savivaldybė) globos centro funkcijas vykdo Savivaldybės socialinių paslaugų centras, tačiau prireikus globos centro funkcijas gali vykdyti ir kitos institucijos, su kuriomis Savivaldybės administracija pasirašo paslaugų teikimo ir finansavimo sutartis.
3.3. globos koordinatorius – globos centro socialinis darbuotojas, socialinis pedagogas, psichologas, atestuotas darbuotojas, koordinuojantis pagalbos teikimą budinčiam globotojui, globėjui nesusijusiam giminystės ryšiais, globėjui giminaičiui, šeimynos dalyviams, įtėviams. Atestuotas darbuotojas gali būti tik globėjų, artimųjų giminaičių, įtėvių, šeimynų dalyvių globos koordinatoriumi.
4. Kitos tvarkos apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme, Lietuvos Respublikos šeimynų įstatyme, Vaiko globos organizavimo nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2002 m. balandžio 18 d. įsakymu Nr. 56 „Dėl Vaiko laikinosios globos (rūpybos) nuostatų patvirtinimo“, Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo ir kokybės priežiūros tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. A1-28, apibrėžtas sąvokas.
.
II SKYRIUS
BUDINČIO GLOBOTOJO VEIKLOS ORGANIZAVIMAS, JO PAREIGOS IR TEISĖS
5. Budintis globotojas prižiūri likusį be tėvų globos vaiką, socialinę riziką patiriantį vaiką pagal tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį (toliau – sutartis), kurios formą tvirtina globos centro direktorius ir kurioje turi būti sulygta bent dėl šių sąlygų: sutarties šalys; sutarties objektas ir tikslas; vaiko globos (rūpybos) vieta (ji negali sutapti su globos centro registruotos buveinės ar socialinės globos įstaigos licencijoje nurodyta vieta); prižiūrimų vaikų skaičius; lėšų vaikui išlaikyti (vaiko globos (rūpybos) išmokos pagal Išmokų vaikams įstatymą) bei atlygio už vaikų priežiūrą, dydis ir mokėjimų tvarka; prižiūrimo vaiko trumpalaikės socialinės globos (laikino atokvėpio) budinčiam globotojui suteikimo tvarka; sutarties šalių atsakomybė dėl netinkamo sutarties sąlygų vykdymo; kitos budinčio globotojo ir globos centro teisės ir tarpusavio įsipareigojimai; pagalbos teikimo budinčiam globotojui ir vaikui tvarka; sutarties nutraukimo sąlygos ir tvarka.
6. Atsiradus poreikiui budinčiam globotojui teikti paslaugas netekusiam tėvų globos vaikui, tarp budinčio globotojo ir globos centro pasirašomas vaiko paėmimo, o grąžinant vaiką – grąžinimo aktas, kuriuose fiksuojamos vaiko priežiūros pradžios ir pabaigos datos. Šių aktų formas tvirtina globos centro direktorius. Sutarties ir šių aktų kopijas globos centras per 1 darbo dieną pateikia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – VVTAĮT) teritoriniam skyriui ir Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriui.
7. Budintis globotojas vienu metu negali prižiūrėti daugiau nei 3 vaikus. Prižiūrimų vaikų skaičius gali būti didesnis išimtinais atvejais, kai neišskiriami broliai bei seserys ir tai raštu suderinta su globos centru, budinčiu globotoju. Globos centro ir budinčio globotojo tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartyje konkrečiai nurodoma, kiek ir kokio amžiaus, kokių poreikių vaikų budintis globotojas vienu metu įsipareigoja prižiūrėti.
8. Jei budinčio globotojo šeimoje auga ir biologinis vaikas (-ai), bendras biologinių ir prižiūrimų vaikų skaičius negali būti daugiau nei 6 (šeši).
9. Budintis globotojas vykdo vaiko priežiūrą:
9.1. kriziniais atvejais (iki 3 metų), kai vaiką reikia skubiai, bet kuriuo paros metu apgyvendinti saugioje aplinkoje;
9.2. siekiant suteikti laikiną atokvėpį kitiems budintiems globotojams, globėjams, nesusijusiems giminystės ryšiais, globėjams giminaičiams, šeimynos dalyviams (iki 1 mėnesio per kalendorinius metus, išimtinais atvejais, pvz., susirgus kitam budinčiam globotojui, mirus artimajam – iki 3 mėnesių per kalendorinius metus);
10. Budintis globotojas gali vykdyti kelių tvarkos aprašo 9 punkte numatytų rūšių priežiūrą. Tvarkos aprašo 9.1 papunktyje numatyta priežiūra gali būti keičiama į tvarkos aprašo 9.3 papunktyje numatytą priežiūrą, jei vaikui reikia ilgesnės nei 3 mėnesių priežiūros.
11. Budintis globotojas vaiko pasirinkti negali – kuri iš šeimų geriausiai atitinka vaiko poreikius sprendžia globos centras. Vaikui, atsižvelgiant į jo amžių ir brandą, sudaroma galimybė jam priimtina forma pareikšti savo nuomonę apie budinčio globotojo parinkimą.
12. Budinčio globotojo šeimoje negali būti apgyvendinami vaikai, sergantys ūmiomis infekcinėmis ar kitomis pavojingomis užkrečiamomis ligomis.
13. Budinčio globotojo ligos (stacionaraus gydymosi) laikotarpiu arba kai budintis globotojas negali laikinai dėl objektyvių priežasčių vykdyti sutartyje numatytų įsipareigojimų, globos centras organizuoja prižiūrimo vaiko apgyvendinamą kito budinčio globotojo šeimoje, globos centre, šeimynoje arba kitoje trumpalaikės socialinės globos paslaugas teikiančioje įstaigoje.
14. Vaiko priežiūra budinčio globotojo šeimoje nutraukiama globos centro direktoriaus įsakymu, kai pasibaigia vaiko laikinoji globa (rūpyba) globos centre arba dėl šių priežasčių:
15. Budinčio globotojo pareigos:
15.1. priimti prižiūrimą vaiką savo gyvenamojoje vietoje ir užtikrinti vaiko priežiūrą: emocinį bei fizinį vaiko saugumą, visavertį vaiko poreikius atitinkantį ugdymą, auklėjimą ir kasdienę priežiūrą;
15.2. bendradarbiauti su globos centru ir jo paskirtais darbuotojais ar specialistais (socialiniais darbuotojais, psichologais ir kt.), užtikrinti galimybę vaikui bendrauti su savo tėvais, kitais giminaičiais pagal numatytą ir su globos centru suderintą tvarką;
15.4. nedelsiant informuoti globos centro paskirtus darbuotojus apie vaikui kylančius emocinius ir fiziologinius sunkumus, siekiant užtikrinti vaikui reikiamų specialistų pagalbą;
15.5. atsakingai ir pagal paskirtį naudoti globos centro vaikui išlaikyti skirtą vaiko globos (rūpybos) išmoką, numatytą Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatyme;
15.6. nedelsiant informuoti globos centrą apie atvejus, kai budintis globotojas negali laikinai dėl objektyvių priežasčių vykdyti šiame įstatyme ir sutartyje numatytų įsipareigojimų;
16. Budinčio globotojo teisės:
16.1. gauti globos centro kas mėnesį mokamą atlygį už teikiamas paslaugas įstatyme ir sutartyje nustatyta tvarka prižiūrint vaiką (vaikus). Šis atlygis yra mokamas sutarties galiojimo metu net ir tais atvejais, kai globos centras neperduoda vaiko (vaikų) budinčiam globotojui. Tais atvejais, kai sutartį sudaro sutuoktiniai, atlygis mokamas tik vienam iš jų;
16.2. gauti iš globos centro kas mėnesį mokamą prižiūrimo vaiko išlaikymui skirtą vaiko globos (rūpybos) išmoką pagal Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymą. Ši išmoka vaiko išlaikymui yra mokama tik tą laikotarpį, kol vaikas gyvena pas budintį globotoją;
16.4. naudotis prižiūrimam vaikui teikiama trumpalaike socialine globa (laikino atokvėpio paslauga);
III SKYRIUS
GLOBOS CENTRO VEIKLOS TIKSLAS IR FUNKCIJOS
17. Globos centro veiklos tikslas – užtikrinti, kad visiems įvaikintiems vaikams, globėjų, nesusijusių giminystės ryšiais, globėjų giminaičių globojamiems (rūpinamiems) vaikams, budinčių globotojų prižiūrimiems vaikams bei budintiems globotojams, globėjams, nesusijusiems giminystės ryšiais, globėjams giminaičiams, įtėviams ar asmenims, ketinantiems jais tapti, būtų prieinama ir suteikiama reikalinga konsultacinė, psichosocialinė, teisinė ir kita pagalba, siekiant vaiką (įvaikį) tinkamai ugdyti ir auklėti šeimai artimoje aplinkoje.
18. Globos centro funkcijos:
18.1. vykdyti budinčių globotojų, globėjų, nesusijusių giminystės ryšiais, globėjų giminaičių, įtėvių paiešką, atranką ir parengimą;
18.2. parinkti vaikui (vaikams) budintį globotoją, globėją, nesusijusį giminystės ryšiais, globėją giminaitį, kuris gali užtikrinti emocinį ir fizinį saugumą bei visavertį poreikius atitinkantį ugdymą ir priežiūrą;
18.3. skirti darbuotoją, atsakingą už reikiamos pagalbos šeimai teikimą, suteikti pagalbą vaikui adaptacijos budinčio globotojo šeimoje laikotarpiu, kartu paruošti ir budinčio globotojo šeimą, kad vaiko atėjimas į šeimą būtų kuo paprastesnis, sklandesnis ir sėkmingesnis tiek vaikui, tiek budinčiam globotojui;
18.4. koordinuoti pagalbos teikimą vaikams, prižiūrimiems budinčių globotojų, bei budintiems globotojams ir teikti ar organizuoti šiems vaikams ir budintiems globotojams reikiamą pagalbą (socialinę, psichosocialinę, konsultacinę, teisinę ir kt.);
18.5. koordinuoti pagalbos teikimą vaikams, globojamiems (rūpinamiems) globėjų, nesusijusių giminystės ryšiais, globėjų giminaičių, šeimynų bei globėjams, nesusijusiems giminystės ryšiais, globėjams giminaičiams, šeimynų dalyviams ir teikti jiems psichosocialinę, konsultacinę ar kitą pagalbą. Pagalbai budinčiam globotojui, globėjui, nesusijusiam giminystės ryšiais, globėjui giminaičiui, prireikus – šeimynų dalyviams, įtėviams koordinuoti globos centro vadovas ar jo įgaliotas asmuo skiria globos koordinatorių, kurio funkcijos išdėstytos Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo ir kokybės priežiūros tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. A1-28 „Dėl Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo ir kokybės priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“;
18.6. pagal poreikį bendradarbiauti su vaiko (jei tai neprieštarauja jo interesams) biologiniais tėvais, paruošti vaiką susitikimams su jais, dalyvauti vaiką grąžinant biologiniams tėvams. Globos centras sudaro tinkamas sąlygas vaiko biologinei šeimai ir vaikui susitikti globos centre ar kitoje sutartoje vietoje, jei tai neprieštarauja vaiko interesams;
18.7. bendradarbiaujant su socialines paslaugas vaiko tėvams teikiančiomis institucijomis / organizacijomis, siekti, kad vaikas būtų grąžintas į savo šeimą;
18.8. bendradarbiauti su Savivaldybės administracija (tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriumi ir kitais specialistais), VVTAĮT ir jos įgaliotu teritoriniu skyriumi, kitomis socialinių paslaugų, švietimo, sveikatos priežiūros įstaigomis, teisėsaugos institucijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis;
18.9. kiekvieną mėnesį skirti vaiko išlaikymui reikalingas pinigines lėšas ir atlygį už vaiko priežiūrą, dėl kurių buvo sutarta sutartyje;
18.11. įgyvendinti vaiko, kurį prižiūri budintis globotojas, globėjo (rūpintojo) ir vaiko atstovo pagal įstatymą teises bei pareigas. Globos centras gali suteikti įgaliojimus budinčiam globotojui atstovauti vaikui sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų, švietimo ar kitose įstaigose, institucijose bei organizacijose;
18.12. ne rečiau kaip 1 kartą per 6 mėnesius vykdyti budinčio globotojo vykdomos veiklos kokybės vertinimą (vyksta pas budinčius globotojus, organizuoja grupinius aptarimus, dalijimosi patirtimi susitikimus, įsivertinimus ir pan.). Budinčio globotojo veiklos vertinimas atliekamas globos centro direktoriaus nustatyta tvarka. Globos centras, prireikus, bet ne rečiau kaip 1 kartą per kalendorinius metus atlieka globėjo, nesusijusio giminystės ryšiais, globėjo giminaičio veiklos kokybės vertinimą;
19. Globos centro teisės:
19.2. sudaryti socialinių paslaugų teikimo ir finansavimo sutartį su Savivaldybė administracija ar ją nutraukti sutartyje nustatytomis sąlygomis ir tvarka;
19.3. vykdyti vaiko, kurį prižiūri budintis globotojas, globėjo (rūpintojo) ir vaiko atstovo pagal įstatymą teises bei pareigas, numatytas Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse;
IV SKYRIUS
MOKĖJIMAS UŽ VAIKO PRIEŽIŪRĄ BUDINČIO GLOBOTOJO ŠEIMOJE
20. Globos centras budinčiam globotojui į jo nurodytą asmeninę sąskaitą perveda toliau nurodytas lėšas:
20.1. atlygį už vaiko priežiūrą (už faktiškai suteiktas paslaugas) ar atlygį vaiko laukimo laikotarpiu, kurios įskaitomos į budinčio globotojo pajamas ir nuo šių lėšų sumokami teisės aktų nustatyti mokesčiai:
20.2. kiekvienam budinčio globotojo šeimoje apgyvendintam vaikui išlaikyti skirtą vaiko globos (rūpybos) išmoką, globos (rūpybos) išmokos tikslinį priedą, išmoką vaikui, mokamą pagal Išmokų vaikams įstatymo nustatytą tvarką, vaikui skirtą slaugos ir priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, mokamą pagal Lietuvos Respublikos tikslinių kompensacijų įstatymą, ir kitos išmokos, jei teisė gauti šias išmokas vaikui ir globėjui (rūpintojui) numatytos įstatymuose. Šios išmokos vaikui išlaikyti yra mokamos tik tą laikotarpį, kol vaikas gyvena budinčio globotojo šeimoje (proporcingam dienų skaičiui);
20.3. vienkartinę 200,00 Eur dydžio įsikūrimo išmoką, skirtą globos vietai įkurti vaiko priežiūrą vykdančio budinčio globotojo šeimoje (gyvenamojoje vietoje), kuri išmokama pirmą kartą globotojo šeimoje apgyvendinus pirmąjį (-uosius) vaiką (-us). Įsikūrimo išmoka išmokama vieną kartą, nepriklausomai nuo prižiūrimų vaikų skaičiaus, jų amžiaus ir priežiūros laikotarpio;
21. Atlygis, numatytas tvarkos aprašo 20.1 papunktyje, yra mokamas sutarties (sutarčių) galiojimo metu. Tais atvejais, kai sutartį (sutartis) sudaro sutuoktiniai, atlygis mokamas tik vienam iš jų. Dėl šio atlygio gavimo budintis globotojas pateikia globos centrui paslaugų suteikimo pažymą, kurios formą tvirtina globos centro direktorius.
22. Vienkartinės išmokos, globos (rūpybos) ir kitų išmokų vaikui naudojimą pagal paskirtį budinčio globotojo šeimoje prižiūri ir kontroliuoja globos centras.
23. Atlygis, vienkartinės išmokos yra mokamos iš Savivaldybės biudžeto lėšų. Budintis globotojas grąžina vienkartinę išmoką, nurodyta 20.3 papunktyje, jeigu sutartis su juo nutraukiama tvarkos aprašo 26 punkte nustatyta tvarka.
24. Globos centro teikiamas paslaugas globėjams, nesusijusiems giminystės ryšiais, globėjams giminaičiams, šeimynų dalyviams finansuoja ta savivaldybė, kurios savivaldybės teritorijoje nustatytas likęs be tėvų globos vaikas ir inicijuotas vaiko laikinosios globos (rūpybos) ar nuolatinės globos (rūpybos) nustatymas.
V SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
25. Sutartis gali būti keičiama ar nutraukiama budinčio globotojo iniciatyva prieš tai globos centrą įspėjus ne vėliau kaip prieš 1 (vieną) mėnesį, jei šeimoje nėra laikinai apgyvendinto ir prižiūrimo vaiko, ir ne vėliau kaip prieš 3 (tris) mėnesius, jei šeimoje yra apgyvendintas ir prižiūrimas vaikas, išskyrus atvejus, kai vaiko laikinoji globa baigiasi anksčiau šio termino. Tais atvejais, kai budinčiam globotojui dėl prižiūrimo vaiko ar jo tėvų, giminaičių elgesio kyla reali grėsmė jo ar jo šeimos narių sveikatai ir gyvybei, sutartis gali būti nutraukta nedelsiant, suderinus su globos centru.
26. Globos centras gali vienašališkai nutraukti sutartį:
26.1. kai paaiškėja budinčio globotojo ar jo aplinkos asmenų bet kokios rūšies smurtas prieš prižiūrimą vaiką, neadekvatus budinčio globotojo elgesys vaiko atžvilgiu, ar esant kitoms aplinkybėms, dėl kurių būtini tokie sprendimai, iš anksto neįspėjęs budinčio globotojo;
27. Tvarkos aprašo įgyvendinimą kontroliuoja Savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo.
28. Atsakingi subjektai privalo užtikrinti, kad asmens duomenų tvarkymas atitiktų 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) (OL 2016 L 119, p. 1), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatas.
29. Dokumentai saugomi subjekto pagal kompetenciją Dokumentų saugojimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. V-157 „Dėl Dokumentų saugojimo taisyklių patvirtinimo“, nustatyta tvarka ir Bendrųjų dokumentų saugojimo terminų rodyklėje, patvirtintoje Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. kovo 9 d. įsakymu Nr. V‑100 „Dėl Bendrųjų dokumentų saugojimo terminų rodyklės patvirtinimo“, nustatytais terminais.
________________________
Priedo pakeitimai:
Nr. 1-78, 2019-07-30, paskelbta TAR 2019-07-31, i. k. 2019-12594
Pakeitimai:
1.
Širvintų rajono savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. 1-151, 2018-06-28, paskelbta TAR 2018-06-30, i. k. 2018-10940
Dėl Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2017 m. gruodžio 20 d. sprendimo Nr. 1-272 „Dėl globotojo ir globos centro veiklos organizavimo Širvintų rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“ dalinio pakeitimo
2.
Širvintų rajono savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. 1-78, 2019-07-30, paskelbta TAR 2019-07-31, i. k. 2019-12594
Dėl Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2017 m. gruodžio 20 d. sprendimo Nr. 1-272 „Dėl Budinčio globotojo ir globos centro veiklos organizavimo Širvintų rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo