Suvestinė redakcija nuo 2017-10-19 iki 2019-03-31
Įsakymas paskelbtas: TAR 2017-05-29, i. k. 2017-08993
LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS
MINIStras
ĮSAKYMAS
DĖL KRAŠTO APSAUGOS MINISTRO 2006 M. LIEPOS 11 D. ĮSAKYMO NR. V-721 „DĖL KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJOS VIDAUS TVARKOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2017 m. kovo 31 d. Nr. V-297
Vilnius
P a k e i č i u Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2006 m. liepos 11 d. įsakymą Nr. V-721 „Dėl Krašto apsaugos ministerijos vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:
„LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS
MINIStras
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJOS
VIDAUS TVARKOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. vasario 28 d. nutarimu Nr. 200 „Dėl Pavyzdinių valstybės institucijų ir įstaigų vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“,
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos
krašto apsaugos ministro
2006 m. liepos 11 d.
įsakymu Nr. V-721
(Lietuvos Respublikos
krašto apsaugos ministro
2017 m. kovo 31 d.
įsakymo Nr. V-297
redakcija)
LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJOS
VIDAUS TVARKOS TAISYKLĖS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos vidaus tvarkos taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijoje (toliau – ministerija) tarnaujančių valstybės tarnautojų, karių ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis (toliau – darbuotojai), darbo ir poilsio laiką, bendruosius vidaus tvarkos, aprangos, išvaizdos ir elgesio reikalavimus, taip pat asmenų įleidimo į ministerijos pastatus, esančius Totorių g. 25 / Benediktinių g. 3, Totorių g. 27, Šv. Ignoto g. 8 / Totorių g. 29, Vilniuje, ir jų vidinius kiemus (toliau – ministerijos teritorija) tvarką.
II SKYRIUS
BENDRIEJI VIDAUS TVARKOS REIKALAVIMAI
3. Ministerijos teritorijoje leidžiama rūkyti tik tam skirtose, specialiai įrengtose ir pažymėtose vietose.
4. Ministerijos darbuotojams draudžiama:
4.2. darbo laiku užrakinti darbo patalpas, kai jose yra asmenų, išskyrus patalpas, esančias I ir II saugumo klasės zonoje; patalpas, kai jose nėra asmenų, privaloma užrakinti;
4.3. leisti pašaliniams asmenims naudotis elektroniniais ryšiais, galiniais įrenginiais, programine įranga, biuro įranga, kanceliarinėmis ir kitomis priemonėmis;
5. Ministerijos darbuotojai:
5.1. neturi laikyti jokių asmeninių maisto produktų ir gėrimų matomose asmenų aptarnavimo vietose ir vartoti maisto produktų ar gėrimų aptarnaudami piliečius ir kitus asmenis;
5.2. turi užtikrinti, kad pašaliniai asmenys jų darbo vietose būtų tik esant ministerijos darbuotojui;
5.3. turi racionaliai ir taupiai naudoti darbo priemones, transportą, elektros energiją ir kitus materialinius išteklius;
6. Kompiuterių, ryšių technikos priežiūrą bei remontą ir taikomosios programinės įrangos diegimą organizuoja ir šiuos darbus atlieka už tai atsakinga Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnyba prie Krašto apsaugos ministerijos.
III SKYRIUS
DARBO IR POILSIO LAIKAS
8. Ministerijos darbo laikas: pirmadienį, antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį darbas pradedamas 8 valandą ir baigiamas 17 valandą, o penktadienį pradedamas 8 valandą ir baigiamas 15 valandą 45 minutės. Pertraukos pailsėti ir pavalgyti trukmė – 45 minutės. Šeštadienis ir sekmadienis – poilsio dienos.
Punkto pakeitimai:
Nr. V-971, 2017-10-18, paskelbta TAR 2017-10-18, i. k. 2017-16474
9. Ministerijos darbuotojų darbo ir poilsio laikas nustatomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodeksu, Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymu, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymu, Darbo laiko režimo valstybės ir savivaldybių įmonėse, įstaigose ir organizacijose nustatymo aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. birželio 21 d. nutarimu Nr. 496 „Dėl Lietuvos Respublikos darbo kodekso įgyvendinimo“, ir Karo tarnybos statutu, patvirtintu Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2008 m. vasario 29 d. įsakymu Nr. V-163 „Dėl Karo tarnybos statuto patvirtinimo“.
Punkto pakeitimai:
Nr. V-971, 2017-10-18, paskelbta TAR 2017-10-18, i. k. 2017-16474
10. Ministerijos darbuotojo prašymu, kuris turi būti pateiktas ministerijos administracijos padalinio vadovui, kai nurodytos priežastys yra objektyvios ir pagrįstos, taip pat atsižvelgiant į ministerijos administracijos padalinio galimybes ir efektyvaus darbo užtikrinimą, darbuotojui gali būti nustatyta Lietuvos Respublikos darbo kodekso 113 straipsnio 2 dalies 3 arba 5 punkte nurodyta darbo laiko režimo rūšis. Kiekvienas ministerijos administracijos padalinys sudaro Valstybės tarnautojų, karių ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo laiko režimo grafiką (priedas) ir jį suderina su Personalo departamentu. Ministerijos administracijos padalinių vadovai privalo užtikrinti, kad jų vadovaujamų padalinių funkcijos būtų vykdomos visą ministerijos darbo laiką.
Punkto pakeitimai:
Nr. V-971, 2017-10-18, paskelbta TAR 2017-10-18, i. k. 2017-16474
11. Jei ministerijos darbuotojams savo iniciatyva arba tiesioginio vadovo nurodymu reikia atlikti darbo pareigas ne darbo metu, poilsio ar švenčių dienomis, darbuotojo buvimo ministerijoje laikas turi būti suderintas su ministerijos administracijos padalinio vadovu.
12. Profesinės karo tarnybos kariams ministerijos darbo laiku skiriamas Lietuvos kariuomenės vado reikalavimuose kariniam rengimui nustatytos trukmės laikas individualiam fiziniam pasirengimui pagal grafikus, patvirtintus ministerijos administracijos padalinių, kuriuose kariai tarnauja, vadovų.
13. Ministerijos darbuotojai, palikdami tarnybos ar darbo vietą tarnybos ar darbo tikslais, turi apie tai informuoti savo tiesioginį vadovą ir nurodyti išvykimo tikslą ir trukmę. Norėdami išvykti ne darbo tikslais, darbuotojai turi gauti tiesioginio vadovo sutikimą.
14. Ministerijos darbuotojas, negalintis laiku atvykti arba visai negalintis atvykti į tarnybos ar darbo vietą, apie tai nedelsdamas turi informuoti savo tiesioginį vadovą ir nurodyti vėlavimo ar neatvykimo priežastis. Jeigu darbuotojas apie savo neatvykimą dėl tam tikrų priežasčių negali pranešti pats, tai gali padaryti kitas asmuo.
IV SKYRIUS
PATEKIMO Į MINISTERIJOS TERITORIJĄ TVARKA
15. Patekimo į ministerijos teritoriją kontrolę ir ministerijos teritorijos apsaugą užtikrina Lietuvos kariuomenės Karo policija (toliau – Karo policija), vadovaudamasi Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2009 m. vasario 9 d. įsakymu Nr. V-107 „Dėl Transporto priemonių, jose esančių asmenų, karių ir tarnybos ar darbo santykiais su krašto apsaugos sistema susijusių asmenų, lankytojų įleidimo ir jų turimų daiktų (nešulių) patikros, prieš jiems patenkant į karines teritorijas, taisyklių patvirtinimo“.
16. Asmenys, prieš patekdami į ministerijos teritoriją, privalo palikti ministerijos budėtojo poste esančioje saugykloje į karines teritorijas draudžiamus įnešti daiktus ir priemones.
17. Asmenys, kuriems nustatyta tvarka yra išduoti elektroniniai leidimai, į ministerijos teritoriją įeina ir išeina elektroninius leidimus pažymėję savarankiškai. Elektroninį leidimą privaloma nešiotis visą buvimo ministerijoje laiką.
18. Asmenys, kurie neturi elektroninio leidimo įeiti į ministerijos teritoriją, įleidžiami jiems išdavus svečio elektroninį leidimą, išskyrus Taisyklių 22 punkte nustatytus atvejus. Svečio elektroninis leidimas išduodamas pateikus galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę, vairuotojo ar darbuotojo pažymėjimą). Asmenys, turintys svečio elektroninį leidimą, privalo jį pažymėti prieš įeidami į ministerijos teritoriją ar išeidami iš jos, o išeidami iš ministerijos teritorijos svečio elektroninį leidimą turi grąžinti ministerijos budėtojui. Svečio elektroninį leidimą privaloma nešiotis taip, kad jis būtų gerai matomas visą buvimo ministerijos teritorijoje laiką.
19. Krašto apsaugos sistemos darbuotojams išduodamas žalios spalvos svečio elektroninis leidimas, o asmenims, kurie nedirba krašto apsaugos sistemoje, išduodamas geltonos spalvos svečio elektroninis leidimas. Asmenys, nedirbantys krašto apsaugos sistemoje, visą jų buvimo ministerijos teritorijoje laiką turi būti lydimi ministerijos administracijos padalinio ar ministerijos teritorijoje veikiančios krašto apsaugos sistemos institucijos darbuotojo.
20. Ministerijos teritorijoje vykstant pasitarimams, renginiams, atliekant darbus ar teikiant paslaugas, kai turi atvykti 4 ar daugiau asmenų, į ministerijos teritoriją įleidžiami renginį organizuojančio ar už atliekamus darbus atsakingo ministerijos administracijos padalinio ar ministerijos teritorijoje veikiančios krašto apsaugos sistemos institucijos padalinio vadovo ar jį pavaduojančio asmens ministerijos budėtojui raštu ar elektroniniu paštu adresu kp1@mil.lt pateiktame atvykstančių asmenų sąraše (toliau – Sąrašas) nurodyti asmenys.
21. Sąraše nurodomi asmenų vardai, pavardės, institucija (-os), pareigos, postas, pro kurį asmenys įeis, renginys, į kurį asmenys atvyko, ar asmuo, pas kurį jie lankosi, ir lydintis ministerijos administracijos padalinio ar jos teritorijoje veikiančios krašto apsaugos sistemos institucijos darbuotojas.
22. Be asmens dokumentų patikros ir neišduodant svečio elektroninio leidimo į ministerijos teritoriją pagal Sąrašą įleidžiami:
22.7. krašto apsaugos ministro ar Lietuvos kariuomenės vado nurodyti asmenys, apie kuriuos ministerijos budėtoją ar jo padėjėją informuoja sprendimą priėmusio asmens padėjėjas, referentas, adjutantas ar ministerijos Protokolo skyriaus vedėjas;
23. Į pasitarimą, renginį, atlikti darbų ar teikti paslaugų atvykę ir į Sąrašą neįtraukti asmenys įleidžiami šių Taisyklių 18 punkte nustatyta tvarka.
24. Jei svečio elektroninis leidimas ministerijos teritorijoje prarandamas, ministerijos budėtojui pateikiamas raštiškas paaiškinimas, kuriame nurodoma svečio elektroninio leidimo praradimo vieta, laikas ir aplinkybės.
V SKYRIUS
APRANGOS REIKALAVIMAI
26. Ministerijoje tarnaujantys profesinės karo tarnybos kariai uniformas dėvi vadovaudamiesi krašto apsaugos ministro nustatyta tikrosios karo tarnybos karių uniformų dėvėjimo tvarka.
VI SKYRIUS
ELGESIO REIKALAVIMAI
30. Ministerijos teritorijoje darbuotojai ir į ministeriją atvykę asmenys turi nekelti triukšmo, palaikyti dalykinę darbo atmosferą, ministerijos darbuotojai turi pagarbiai elgtis su kolegomis ir aptarnaujamais asmenimis.
Lietuvos Respublikos
krašto apsaugos ministerijos
vidaus tvarkos taisyklių
priedas
(Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos administracijos padalinio valstybės tarnautojams, kariams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, nustatomo darbo laiko režimo grafiko forma)
_______________________________________________________________________
Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos administracijos padalinio pavadinimas
TVIRTINU
Ministerijos administracijos
padalinio vadovas
(Parašas)
(Vardas ir pavardė)
VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ, KARIŲ IR DARBUOTOJŲ, DIRBANČIŲ PAGAL DARBO SUTARTIS, DARBO LAIKO REŽIMO GRAFIKAS
2000-00-00 Nr.
Vilnius
Eil. Nr. |
Pareigos |
Vardas, pavardė |
Nustatyta darbo laiko režimo rūšis[1] |
Savaitės dienos, laikas |
||
I–IV[3] |
V |
pietų pertrauka |
||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
1. |
|
|
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
|
... |
|
|
|
|
|
|
Pareigų pavadinimas (Parašas) (Vardas ir pavardė)
Priedo pakeitimai:
Nr. V-971, 2017-10-18, paskelbta TAR 2017-10-18, i. k. 2017-16474
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, Įsakymas
Nr. V-971, 2017-10-18, paskelbta TAR 2017-10-18, i. k. 2017-16474
Dėl krašto apsaugos ministro 2006 m. liepos 11 d. įsakymo Nr. V-721 „Dėl Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo
[1] Darbuotojui nustatoma viena iš Lietuvos Respublikos darbo kodekso 113 straipsnio 2 dalyje įvardytų darbo laiko režimo rūšių: 1. Nekintanti darbo dienos trukmė. 2. Lankstus darbo grafikas. 3. Individualus darbo laiko režimas.
[2] Kai skirtingomis savaitės dienomis nustatomas skirtingas darbo arba pietų pertraukos laikas, šios dienos 5–7 stulpeliuose rašomos atskirose eilutėse.
[3] Lankstaus darbo grafiko atveju 5 ir 6 stulpelyje rašomos fiksuotos darbo dienos valandos.