Suvestinė redakcija nuo 2024-03-09 iki 2024-03-13
Įsakymas paskelbtas: TAR 2018-05-11, i. k. 2018-07618
Nauja redakcija nuo 2023-03-24:
Nr. V-361, 2023-03-23, paskelbta TAR 2023-03-23, i. k. 2023-05153
LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS NACIONALINĖS SVEIKATOS SISTEMOS VALSTYBĖS BIUDŽETINIŲ IR VIEŠŲJŲ ĮSTAIGŲ VADOVŲ KONKURSŲ ORGANIZAVIMO NUOSTATŲ IR LIETUVOS NACIONALINĖS SVEIKATOS SISTEMOS VALSTYBĖS IR SAVIVALDYBIŲ BIUDŽETINIŲ IR VIEŠŲJŲ ĮSTAIGŲ, JŲ PADALINIŲ IR FILIALŲ VADOVAMS KELIAMŲ KVALIFIKACINIŲ REIKALAVIMŲ PATVIRTINIMO
2018 m. gegužės 10 d. Nr. V-574
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo 15 straipsnio 1 ir 3 dalimis, atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos darbo kodekso 41 straipsnio 3 dalį:
1. Tvirtinu (pridedamus):
1.1. Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatus;
2. Rekomenduoju Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatais vadovautis rengiant Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos savivaldybių biudžetinių ir viešųjų įstaigų ir Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos viešųjų įstaigų, kurių dalininkai yra valstybė kartu su universitetu arba valstybė kartu su savivaldybe, vadovų konkursų organizavimo nuostatus.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos sveikatos
apsaugos ministro
2018 m. gegužės 10 d. įsakymu Nr. V-574
(Lietuvos Respublikos sveikatos
apsaugos ministro
2024 m. kovo 7 d. įsakymo Nr. V-304
redakcija)
LIETUVOS NACIONALINĖS SVEIKATOS SISTEMOS VALSTYBĖS BIUDŽETINIŲ IR VIEŠŲJŲ ĮSTAIGŲ VADOVŲ KONKURSŲ ORGANIZAVIMO NUOSTATAI
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato konkursų į Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (toliau – LNSS) valstybės biudžetinių įstaigų, nevykdančių viešojo administravimo funkcijų, kurių savininko teises ir pareigas pavesta įgyvendinti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai (toliau – Ministerija), ir LNSS valstybės viešųjų įstaigų, kurių savininko teises ir pareigas pavesta įgyvendinti Ministerijai, (toliau kartu – Įstaiga) vadovų pareigas organizavimo tvarką.
2. Viešo konkurso Įstaigos vadovo pareigoms eiti (toliau – konkursas) metu vertinama pretendentų atitiktis bendriesiems ir specialiesiems kvalifikaciniams reikalavimams, patvirtintiems Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro (toliau – Reikalavimai).
3. Konkurso organizavimas susideda iš šių dalių:
3.2. asmenų, pretenduojančių į Įstaigos vadovo pareigas (toliau – pretendentas), dokumentų priėmimo bei jų atitikties Nuostatų 9 punkte nustatytiems reikalavimams vertinimo;
3.4. pretendentų atitikties bendriesiems ir specialiesiems kvalifikaciniams reikalavimams vertinimo:
II SKYRIUS
KONKURSO PASKELBIMAS IR ATŠAUKIMAS
4. Ministras priima įsakymą dėl Konkurso paskelbimo (toliau – Įsakymas). Įsakyme taip pat nurodomas Ministerijos darbuotojas, atsakingas už Konkurso organizavimą (Nuostatuose nustatytų veiksmų atlikimą) (toliau – atsakingas asmuo).
5. Atsakingas asmuo užtikrina, kad konkursas būtų paskelbtas per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą Viešojo valdymo agentūros interneto svetainėje. Siekiant padidinti informacijos apie paskelbtą konkursą sklaidą bei pritraukti kuo daugiau potencialių pretendentų dalyvauti konkurse:
5.3. informacija apie paskelbtą konkursą platinama kitomis informavimo priemonėmis (viešuose socialiniuose tinkluose, darbuotojų paieškos ir atrankos agentūrų portaluose, gali būti skleidžiama tikslinė reklama ir kt.);
5.4. gali būti pasitelkiama atrankų agentūra (-os) ar kompetentingas (-i) atrankų specialistas (-i) vykdyti potencialių pretendentų paiešką ir pritraukimą;
6. Komisija ne vėliau kaip iki konkurso paskelbimo dienos privalo nuspręsti, ar taikys pirminį pretendentų vertinimą pagal pretendentų kvalifikacijos ir darbo patirties vertinimo kriterijų (-us) (1 priedas). Pirminis pretendentų vertinimas pagal pretendentų kvalifikacijos ir darbo patirties vertinimo kriterijų (-us) taikomas esant ne mažiau kaip 5 pretendentams, atitikusiems bendruosius kvalifikacinius reikalavimus.
7. Konkurso skelbime nurodoma:
7.1. juridinio asmens, į kurio vadovo pareigas organizuojamas konkursas, pavadinimas, teisinė forma, buveinė;
8. Ministras Konkursą gali atšaukti ne vėliau kaip likus vienai darbo dienai iki pretendentų vertinimo Komisijoje (I konkurso etapo) pradžios. Apie Konkurso atšaukimą nedelsiant per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą pranešama pretendentams, pateikusiems dokumentus Konkursą organizuojančiai Ministerijai. Apie Konkurso atšaukimą taip pat paskelbiama Viešojo valdymo agentūros ir Ministerijos interneto svetainėse nurodant Konkurso atšaukimo priežastį.
III SKYRIUS
PRETENDENTŲ DOKUMENTŲ PATEIKIMAS, PRIĖMIMAS IR ATITIKTIES VERTINIMAS
9. Pretendentas, norintis dalyvauti Konkurse, per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą pateikia šiuos dokumentus:
9.1. Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje nurodytos formos prašymą dalyvauti Konkurse;
9.3. asmens tapatybę, išsilavinimą, mokslo laipsnio suteikimą, darbo patirtį patvirtinančių dokumentų kopijas;
9.4. privačių interesų deklaracijos, pateikiamos Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ir jo įgyvendinamųjų teisės aktų nustatyta tvarka, kopiją;
9.5. užpildytą pretendento anketą (Konkursų valstybės ir savivaldybių įmonėse, iš valstybės, savivaldybių ir Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetų bei iš kitų valstybės įsteigtų fondų lėšų finansuojamose valstybės ir savivaldybių įstaigose ir viešosiose įstaigose, kurių savininkė yra valstybė ar savivaldybė, organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. birželio 21 d. nutarimu Nr. 496 „Dėl Lietuvos Respublikos darbo kodekso įgyvendinimo“, 1 priedas) (toliau – Pretendento anketa);
9.6. užpildytą Pretendento sutikimą dėl asmens duomenų teikimo visuomenės informavimo priemonėms (8 priedas);
9.7. pirminio pretendentų vertinimo anketą (2 priedas), jeigu Konkurse Komisijos sprendimu bus vykdomas pirminis pretendentų vertinimas pagal kvalifikacijos ir darbo patirties vertinimo kriterijų (-us);
10. Nuostatų 9 punkte nurodyti dokumentai teikiami 10 darbo dienų nuo Konkurso paskelbimo Viešojo valdymo agentūros interneto svetainėje dienos. Tuo atveju, kai nė vienas pretendentas nepateikia dokumentų dalyvauti Konkurse arba nė vienas pretendentas neatitinka Konkurso skelbime nustatytų bendrųjų kvalifikacinių reikalavimų ir (ar) teigiamai atsako į bent vieną iš Pretendento anketos 4–10 klausimų, ministras iki dokumentų pateikimo termino pabaigos gali priimti sprendimą pratęsti terminą, per kurį priimami pretendentų dokumentai, iki 10 darbo dienų. Apie termino pratęsimą skelbiama Nuostatų 8 punkte nustatyta tvarka.
11. Jeigu atsakingam asmeniui kyla pagrįstų abejonių dėl pretendento pateiktos informacijos tikrumo ar dėl pateiktos informacijos aiškumo arba jei pateikti ne visi Aprašo 9 punkte nurodyti dokumentai ir (ar) juose pateikta ne visa ir (ar) netiksli informacija, atsakingas asmuo per 3 darbo dienas nuo Nuostatų 10 punkte nurodyto dokumentų pateikimo termino pabaigos gali paprašyti pretendento per 3 darbo dienas nuo šio prašymo gavimo dienos pašalinti nustatytus trūkumus.
12. Pretendentas per Nuostatų 11 punkte nurodytą terminą per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą pateikia prašomo (-ų) dokumento (-ų) kopiją (-as). Pretendentui per Nuostatų 11 punkte nurodytą terminą nepateikus prašomo (-ų) dokumento (-ų) kopijos (-ų), laikoma, kad jis neatitinka bendrųjų kvalifikacinių reikalavimų, ir jam neleidžiama dalyvauti Konkurse.
13. Atsakingas asmuo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Nuostatų 9 punkte nurodytų dokumentų pateikimo termino, nurodyto Nuostatų 10 ir 11 punktuose (jeigu Nuostatų 11 punktas buvo taikomas), pabaigos įvertina, ar pretendentas atitinka bendruosius kvalifikacinius reikalavimus.
14. Atsakingas asmuo per 2 darbo dienas nuo Nuostatų 13 punkte nurodyto termino pabaigos Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje pažymi, ar pretendentas pagal pretendento pateiktų dokumentų duomenis atitinka bendruosius kvalifikacinius reikalavimus. Jei nėra techninių galimybių Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje pažymėti, ar pretendentas pagal pretendento pateiktų dokumentų duomenis atitinka bendruosius kvalifikacinius reikalavimus, pretendentas apie atitiktį bendriesiems kvalifikaciniams reikalavimams informuojamas elektroniniu paštu, kurį nurodė pateiktame gyvenimo aprašyme. Pretendentui, kuris neatitinka bendrųjų kvalifikacinių reikalavimų ir (arba) nepateikė atitiktį bendriesiems kvalifikaciniams reikalavimams patvirtinančių dokumentų ir (arba) teigiamai atsakė į bent vieną iš Pretendento anketos 4–10 klausimų, atsakingas asmuo per 2 darbo dienas nuo Nuostatų 13 punkte nurodyto termino pabaigos per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą išsiunčia pranešimą, kad jam neleidžiama dalyvauti Konkurse, ir nurodo priežastis, kodėl jam neleidžiama dalyvauti.
IV SKYRIUS
KOMISIJOS SUDARYMAS BEI PASIRENGIMAS PRETENDENTŲ VERTINIMUI KOMISIJOJE (I KONKURSO ETAPUI)
PIRMASIS SKIRSNIS
KOMISIJOS SUDARYMAS IR PIRMINIS PRETENDENTŲ VERTINIMAS
16. Komisija turi būti sudaroma ne vėliau kaip iki konkurso paskelbimo dienos. Įsakyme nurodomas Komisijos pirmininkas, jo pavaduotojas ir Komisijos sekretorius. Komisijos sekretoriumi skiriamas ne Komisijos narys.
17. Komisija sudaroma iš ne mažiau kaip 5 narių. Komisijos nariais skiriami Ministerijos ir (ar) jai pavaldžių įstaigų valstybės tarnautojai arba darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, taip pat gali būti skiriami ir kiti asmenys, ekspertai ar kitų institucijų, įstaigų, įmonių atstovai.
18. Komisijos nariais negali būti skiriami asmenys, kurie yra pretendentų tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), broliai (įbroliai), seserys (įseserės), seneliai, vaikaičiai, sutuoktiniai, partneriai, kai partnerystė įregistruota įstatymų nustatyta tvarka (toliau – partneris), sugyventiniai, taip pat pretendentų sutuoktinių, partnerių, sugyventinių vaikai (įvaikiai), broliai (įbroliai), seserys (įseserės), seneliai, vaikaičiai ir jų sutuoktiniai, partneriai, sugyventiniai. Komisijos nariais negali būti skiriami kiti asmenys, dėl kurių nešališkumo kelia abejonių kitos aplinkybės. Komisijos narys, kuriam dėl dalyvavimo Komisijos veikloje gali kilti viešųjų ir privačių interesų konfliktas, apie tai ne vėliau kaip 5 darbo dienos iki pretendentų vertinimo komisijoje (I konkurso etapo) posėdžio pradžios informuoja ministrą. Gautos informacijos pagrindu turi būti keičiama Komisijos sudėtis.
19. Jeigu konkurse yra ne mažiau kaip 5 pretendentai, atitikę bendruosius kvalifikacinius reikalavimus, ir buvo nustatytas (-i) pirminio pretendentų vertinimo kriterijus (-ai) pagal pretendentų kvalifikacijos ir darbo patirties vertinimo kriterijų (-us), konkurso komisijos pirmininko paskirti (-as) komisijos nariai (-ys) arba sekretorius (-ė) per 5 darbo dienas nuo Nuostatų 15 punkte nurodyto termino pabaigos dienos atlieka pirminį pretendentų vertinimą pagal nustatytą (-us) pirminio pretendentų kvalifikacijos ir darbo patirties vertinimo kriterijų (-us) ir jo (jų) balus ir apskaičiuoja rezultatus. Konkurso komisijos pirmininko paskirti (-as) komisijos nariai (-ys) ar sekretorius (-ė), atlikę pirminį pretendentų vertinimą pagal apskaičiuotus rezultatus, konkurso komisijai pateikia geriausiai įvertintų ir atrinktų pretendentų sąrašą. Konkurso komisijai patvirtinus geriausiai įvertintų ir atrinktų pretendentų sąrašą, atrinkti pretendentai kviečiami dalyvauti Konkurso komisijos posėdyje, o neatrinkti pretendentai ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo šio sąrašo patvirtinimo dienos per VATIS informuojami apie tai, kad nepraėjo pirminio pretendentų vertinimo pagal pretendentų kvalifikacijos ir darbo patirties vertinimo kriterijų (-us), ir nurodomos priežastys. Pretendentų pirminis vertinimas pagal pretendentų kvalifikacijos ir darbo patirties vertinimo kriterijų (-us), vertinimo eiga ir rezultatai įforminami protokolu.
20. Pretendentų vertinimo komisijoje (I konkurso etapo) posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja visi komisijos nariai. Sudėtis gali būti keičiama iki nustatyto Komisijos posėdžio pradžios laiko, jei paaiškėja aplinkybių, dėl kurių Konkursas gali būti pripažintas neteisėtu ir (ar) jei dėl objektyvių aplinkybių Komisijos nariai negali dalyvauti Komisijos veikloje.
ANTRASIS SKIRSNIS
PASIRENGIMAS PRETENDENTŲ VERTINIMUI KOMISIJOJE (I KONKURSO ETAPUI)
22. Komisijos pirmininko pavedimu komisijos sekretorius šaukia Komisijos parengiamuosius posėdžius. Komisijos parengiamieji posėdžiai protokoluojami.
23. Komisijos nariai, komisijos sekretorius privalo užtikrinti su konkursu susijusios informacijos (pretendentų pateiktų duomenų, su pretendentams rengiamais klausimais susijusios informacijos ir kt.) konfidencialumą.
24. Komisijos nariai, komisijos sekretorius, prieš pateikiant jiems su konkursu susijusią konfidencialią informaciją (pretendentų pateiktus duomenis, aptariant įvairius konkurso klausimus ir kt.), bet ne vėliau kaip iki komisijos parengiamojo posėdžio pradžios, privalo pasirašyti konfidencialumo pasižadėjimus (4 priedas). Konfidencialumo pasižadėjimai pridedami prie komisijos parengiamojo posėdžio protokolo.
25. Parengiamojo posėdžio metu komisija pagal poreikį aptaria:
25.6. papildomo pretendentų vertinimo komisijoje etapo tvarką, tuo atveju, jei keli pretendentai surinktų vienodą balų skaičių ir pretenduotų patekti į II konkurso etapą, t. y. pretendentų pokalbį su Ministru ar jo įgaliotu asmeniu;
25.7. galimybę pretendentams dalyvauti pretendentų vertinimo komisijoje (I konkurso etapo) posėdyje nuotoliniu būdu, tuo atveju, jei būtų gauta tokių prašymų;
25.8. stebėtojų prašymus dalyvauti pretendentų vertinimo komisijoje (I konkurso etapo) posėdyje, tuo atveju, jei būtų gauta tokių prašymų;
V SKYRIUS
KONKURSO STEBĖTOJAI
26. Pretendentų vertinimo metu (t. y. tiek pretendentų vertinimo komisijoje metu (I konkurso etape), tiek pretendentų pokalbio su Ministru ar jo įgaliotu asmeniu metu (II konkurso etape)) stebėtojo teisėmis gali dalyvauti ne daugiau kaip 3 visuomenės atstovai – Lietuvos Respublikoje įregistruoto (-ų) viešojo (-ųjų) juridinio (-ių) asmens (-ų), išskyrus valstybės ar savivaldybių institucijas ir įstaigas, įgalioti atstovai (toliau – visuomenės atstovai (stebėtojai)).
27. Prašymą stebėtojo teisėmis dalyvauti Nuostatų 26 punkte paminėtų konkurso etapų posėdyje (-iuose) visuomenės atstovai (stebėtojai) ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki posėdžio (-ių) pradžios pateikia Ministerijai oficialiu raštu, nurodydami stebėtojo vardą ir pavardę, juridinio asmens, kuriam atstovauja, pavadinimą.
28. Apie posėdžio laiką ir vietą visuomenės atstovui (stebėtojui) elektroniniu paštu turi būti pranešta ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną iki posėdžio pradžios. Esant daugiau kaip 3 visuomenės atstovams (stebėtojams), pirmumas stebėti posėdį suteikiamas tiems, kurie prašymus pateikė pirmiau. Visuomenės atstovams (stebėtojams), kuriems neleidžiama stebėti posėdžio, apie tai elektroniniu paštu pranešama ne vėliau kaip likus 1 darbo dienai iki posėdžio pradžios, nurodant tokio sprendimo priežastis.
29. Visuomenės atstovams (stebėtojams) posėdžio metu draudžiama daryti garso ir (ar) vaizdo įrašus, naudoti kitas technines priemones, skirtas garso ir (ar) vaizdo įrašymui. Šias technines priemones naudojantys ar posėdžio eigai trukdantys visuomenės atstovai (stebėtojai) gali būti pašalinami iš patalpų, kuriose vyksta posėdis, ir apie tai pažymima protokole. Prieš pašalinant iš posėdžio, visuomenės atstovai (stebėtojai) komisijos arba Ministro ar jo įgalioto asmens akivaizdoje privalo sunaikinti konkurso metu techninėmis priemonėmis užfiksuotą informaciją.
30. II konkurso etape Ministro ar jo įgalioto asmens kvietimu stebėtojo teisėmis gali dalyvauti kiti Ministerijos atstovai.
31. Posėdį stebėsiantys asmenys komisijos sekretoriui prieš posėdžio pradžią privalo pateikti (parodyti) galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir įgaliojimą dalyvauti posėdyje stebėtojo teisėmis.
32. Stebėtojo teisėmis posėdyje dalyvaujantis asmuo privalo užtikrinti su konkursu susijusios informacijos konfidencialumą bei tuo tikslu pasirašyti konfidencialumo pasižadėjimą (4 priedas). Stebėtojo teisėmis dalyvaujantis asmuo konfidencialumo pasižadėjimą pasirašo ne vėliau kaip prieš posėdžio pradžią.
VI SKYRIUS
PRETENDENTŲ VERTINIMAS IR KONKURSO LAIMĖTOJO NUSTATYMAS
PIRMASIS SKIRSNIS
I KONKURSO ETAPAS - PRETENDENTŲ VERTINIMAS KOMISIJOJE
33. Pretendentai, pretendentų vertinimo komisijoje (I konkurso etapo) posėdyje, prieš jo pradžią Komisijos sekretoriui privalo pateikti (parodyti) galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
34. Vieno ar kelių pretendentų neatvykimas į pretendentų vertinimo komisijoje (I konkurso etapo) posėdį negali būti konkurso atidėjimo priežastis.
35. Pretendentų vertinimo komisijoje (I konkurso etapo) eiga ir rezultatai fiksuojami protokole (5 priedas). Po posėdžio protokolą pasirašo komisijos pirmininkas ir komisijos sekretorius.
36. Posėdžio eigai fiksuoti ir vertinimo objektyvumui užtikrinti daromas skaitmeninis garso įrašas, o jei naudojami galiniai vaizdo įrenginiai – skaitmeninis garso ir vaizdo įrašas. Skaitmeninis garso arba garso ir vaizdo įrašas daromas viso pretendentų vertinimo komisijoje (I konkurso etapo) metu, išskyrus pertraukas. Skaitmeninis garso arba garso ir vaizdo įrašas pridedamas prie protokolo.
37. Pretendentų vertinimas komisijoje (I konkurso etapas) susideda iš šių dalių:
38. Pretendentų vertinimo komisijoje (I konkurso etapo) posėdžio įžanginės dalies metu pretendentams pristatoma komisijos sudėtis, komisijos sekretorius, posėdžio stebėtojai, pretendentai žodžiu supažindinami su konkurso eiga bei tvarka.
39. Pretendentų vertinimo komisijoje (I konkurso etape) gali būti taikomi šie vertinimo metodai:
39.1. interviu (struktūruotas ar pusiau struktūruotas, individualus ar grupinis pokalbis, per kurį pretendentams individualiai ar jų grupei duodami vienodi ar lygiaverčiai klausimai su galimybe duoti tikslinamuosius klausimus ar pateikiami pagrindiniai klausimai su galimybe duoti papildomus klausimus);
39.2. praktinė užduotis (pretendentui raštu ir (ar) žodžiu pateikiama (-os) užduotis (-ys), kuri (-ios) leidžia prognozuoti pretendento elgesį realiose darbo situacijose);
39.3. testas (pretendentams raštu pateikiamos užduotys, reikalaujančios vienareikšmio atsakymo; testo rezultatas konvertuojamas į dešimtbalę vertinimo sistemą ir apvalinamas iki šimtosios dalies); ši nuostata netaikoma, jeigu teste nėra skaičiuojamas teisingų atsakymų skaičius, o rezultatai pateikiami profiliu ar kokybine išvada;
39.4. namų darbų užduotis (pretendentams iš anksto pateikiama užduotis su sąlygomis, kurios rezultatus pretendentai turi pristatyti komisijos nurodytu formatu (žodžiu, raštu, grafiniu pavidalu, garsu ar vaizdu) ir pateikimo būdais (elektroniniu paštu, prisijungus prie tam tikros platformos, paskyros ir pan.); namų darbų užduotis pretendentams turi būti pateikiama per VATIS arba konkurso organizuojančios įstaigos pasirinktu alternatyviu būdu ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki pretendentų vertinimo komisijoje pradžios); jeigu namų darbų užduotis teikiama tik raštu, pretendentams užduotis pateikiama ne vėliau kaip prieš 4 darbo dienas iki pretendentų vertinimo komisijoje pradžios, o pretendentai atsakymus pretendentų vertinimo komisijai turi pateikti ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki pretendentų vertinimo komisijoje pradžios; namų darbų užduotis pretendentui gali būti pateikta iš anksto, tokiu atveju nustatomas terminas, iki kada pretendentas pateikia užduotį, išlaikant ne mažiau kaip 3 darbo dienų terminą užduočiai atlikti;
39.5. esė (pretendento samprotavimas raštu nurodyta tema, paremtas tezių formulavimu ir jų pagrindimu argumentais);
40. Pretendentams užduoti klausimai ir atsakymai į juos, praktinių užduočių, testo, namų darbų užduoties ar esė klausimai bei temos neviešinami.
41. Kiekvienas komisijos narys pretendentų tinkamumą eiti pareigas įvertina skirdamas balus už– nuo 1 iki 10 balų, užpildydamas individualaus vertinimo lentelę (3 priedas). Žemiausias įvertinimas yra 1 balas, aukščiausias – 10 balų, žemiausias pereinamas balas – 7 balai. Vertinimo balai nurodomi nesuapvalinus, nurodant du skaičius po kablelio. Jei Pretendentų vertinimo komisijoje metu naudojamas vienas pretendentų vertinimo metodas, kiekvienam pretendentui individualaus vertinimo metu skirti balai susumuojami ir dalijami iš Pretendentų vertinimo komisijoje dalyvaujančių Komisijos narių skaičiaus. Jei Pretendentų vertinimo komisijoje metu naudojamas daugiau nei vienas pretendentų vertinimo metodas, Komisijos sprendimu gali būti nustatomas Pretendentų vertinimo komisijoje (I konkurso etapo) vertinant pretendentus taikyto vertinimo metodo lyginamasis svoris kitų vertinimo metodų, taikytų vertinant pretendentus, atžvilgiu. Kiekvieno Komisijos nario vertinimo balai pagal atskirą vertinimo metodą sudedami ir padalijami iš vertinant taikytų vertinimo metodų skaičiaus. Šie kiekvieno Komisijos nario vertinimo vidurkiai susumuojami ir dalijami iš Pretendentų vertinimo komisijoje dalyvaujančių Komisijos narių skaičiaus. Vertinimo balai apvalinami iki šimtosios dalies. Pretendentų vertinimo komisijoje metu kiekvienam pretendentui turi būti pateikiami vienodi ar lygiaverčiai klausimai ar užduotys. Pretendentams pateikti klausimai, užduotys ir atsakymai į juos neviešinami. Pretendento atsakymai į pateiktus klausimus ir užduotis kitiems pretendentams neviešinami.
42. Pretendentų vertinimo komisijoje (I konkurso etapo) metu išrenkami ne mažiau kaip 7 balus surinkę pretendentai, kurių ne daugiau nei 3, surinkę daugiausia balų teikiami į pareigas priimančiam asmeniui. Jei organizuojant konkursą vienodą balų skaičių, bet ne mažiau kaip 7 balus, surenka daugiau nei 3 pretendentai, į pareigas priimančiam asmeniui teikiami visi vienodą balų skaičių surinkę pretendentai.
44. Dalyvaujant pretendentams ir stebėtojams, komisijos nariai užpildytas ir pasirašytas pretendentų individualaus vertinimo lenteles įteikia komisijos sekretoriui. Komisijos sekretorius kiekvieno pretendento įvertinimus surašo konkurso protokolo pretendentų vertinimo suvestinėje lentelėje ir sudaro pretendentų eilę pagal surinktus balus.
45. Komisijos pirmininkas visiems pretendentams paskelbia kiekvieno pretendento konkurse užimtą vietą.
46. Iš karto po pretendentų vertinimo komisijoje (I konkurso etapo) pabaigos, pretendentai atrinkti į II konkurso etapą, t. y. pokalbį su Ministru ar jo įgaliotu asmeniu, privalo užpildyti komisijos sekretoriaus pateiktą atrinkto pretendento anketą (9 priedas).
47. Komisijos sekretorius ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo pretendentų vertinimo komisijoje (I konkurso etapo) pabaigos apie pretendentų vertinimo komisijoje (I konkurso etapo) rezultatus informuoja pretendentus, nedalyvavusius balų skaičiavimo ir rezultatų paskelbimo metu. Pretendentui siunčiamas pranešimas elektroniniu paštu, nurodytu pretendento gyvenimo aprašyme.
48. Pretendentas su savo vertinimu pretendentų vertinimo komisijoje (I konkurso etape), t. y. su protokolo išrašu ir (ar) skaitmeninio garso (ar garso ir vaizdo) įrašo ištrauka, gali susipažinti I konkurso etapui pasibaigus, pateikęs rašytinį prašymą. Komisijos narių įvertinimai pateikiami nuasmeninus vertintojų asmens duomenis.
ANTRASIS SKIRSNIS
II KONKURSO ETAPAS – PRETENDENTŲ POKALBIS SU MINISTRU AR JO ĮGALIOTU ASMENIU
49. Komisijos sekretorius pasibaigus pretendentų vertinimui komisijoje (I konkurso etapui) apie pretendentų vertinimo komisijoje (I konkurso etapo) rezultatus bei šio etapo laimėtojus (-ą) informuoja Ministrą ar jo įgaliotą asmenį. Ministrui ar jo įgaliotam asmeniui kartu pateikiami I konkurso etapo laimėtojų (-o) gyvenimo aprašymai (-as) bei pretendentų (-o) užpildytos (-a) atrinkto pretendento anketos (-a).
50. Ministras, įvertinęs informaciją apie pretendentus (-ą), ir nustatęs, kad vertinant pretendentus (-ą) II konkurso etape jiems gali kilti viešųjų ir privačių interesų konfliktas arba dėl kitų priežasčių negalės dalyvauti, Ministras įgalioja II konkurso etape dalyvauti kitą Ministerijos politinio pasitikėjimo arba karjeros valstybės tarnautoją.
51. Pretendentų pokalbis su Ministru ar jo įgaliotu asmeniu (II konkurso etapas) turi įvykti ne vėliau kaip per 10 darbo dienų po pretendentų vertinimo komisijoje (I konkurso etapo) pabaigos. Komisijos sekretorius ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki numatyto II konkurso etapo pradžios, informuoja pretendentus (-ą) apie konkrečią pokalbio datą, laiką ir vietą.
52. Pretendentai (-as), dalyvaujantys (-is) pretendentų pokalbyje su Ministru ar jo įgaliotu asmeniu (II konkurso etape), prieš jo pradžią komisijos sekretoriui privalo pateikti (parodyti) galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
53. Vieno iš pretendentų neatvykimas į pretendentų pokalbį su Ministru ar jo įgaliotu asmeniu (II konkurso etapą) negali būti konkurso atidėjimo priežastis.
54. Pretendentų pokalbio su Ministru ar jo įgaliotu asmeniu (II konkurso etapo) eiga ir rezultatai fiksuojami protokole (7 priedas). Po posėdžio protokolą pasirašo Ministras, ar jo įgaliotas asmuo ir komisijos sekretorius.
55. Pokalbio eigai fiksuoti ir vertinimo objektyvumui užtikrinti daromas skaitmeninis garso įrašas, o jei naudojami galiniai vaizdo įrenginiai – skaitmeninis garso ir vaizdo įrašas. Skaitmeninis garso arba garso ir vaizdo įrašas daromas viso pretendentų pokalbio su Ministru ar jo įgaliotu asmeniu (II konkurso etapo) metu, išskyrus pertraukas. Skaitmeninis garso arba garso ir vaizdo įrašas pridedamas prie protokolo.
56. Pretendentų pokalbis su Ministru ar jo įgaliotu asmeniu (II konkurso etapas) susideda iš šių dalių:
57. Pretendentų pokalbio su Ministru ar jo įgaliotu asmeniu (II konkurso etapo) įžanginės dalies metu pretendentams pristatomi pokalbyje dalyvaujantys asmenys, komisijos sekretorius, pokalbio stebėtojai, pretendentai žodžiu supažindinami su pokalbio eiga bei tvarka.
58. II Konkurso etapo metu Ministras ar jo įgaliotas asmuo pretendentams (-ui) užduoda klausimus, siekdami įvertinti pretendentų (-o) tinkamumą eiti pareigas. Pretendentams pateikiami vienodi klausimai.
59. Ministras ar jo įgaliotas asmuo pretendentus (-ą) vertina individualiai – nuo 1 iki 10 balų. Žemiausias įvertinimas yra 1 balas, aukščiausias – 10 balų, žemiausias pereinamas balas – 7 balai. Vertinimo balai nurodomi nesuapvalinus, nurodant du skaičius po kablelio.
60. Ministras ar jo įgaliotas asmuo kiekvieno pretendento vertinimą įrašo į pretendentų individualaus vertinimo lentelę (6 priedas) bei užpildytą ir pasirašytą pretendentų individualaus vertinimo lentelę įteikia komisijos sekretoriui. Komisijos sekretorius kiekvieno pretendento įvertinimus surašo pokalbio protokolo (7 priedas) pretendentų vertinimo suvestinėje lentelėje ir sudaro pretendentų eilę pagal surinktus balus.
61. Konkurso laimėtoju laikomas pretendentas, kuris per pretendentų pokalbį su Ministru ar jo įgaliotu asmeniu (II konkurso etapą) surinko daugiausiai balų, bet ne mažiau kaip 7 balus (nesuapvalinus).
62. Jei abu pretendentai per pretendentų pokalbį su Ministru ar jo įgaliotu asmeniu (II konkurso etapą) surenka vienodą balų skaičių, siekiant atrinkti konkurso laimėtoją, Ministro ir ar jo įgalioto asmens sprendimu, pretendentams užduodami papildomi klausimai.
63. Atsakymus į papildomus klausimus Ministras ar jo įgaliotas asmuo vertina individualiai skirdamas balus nuo 1 iki 10 balų bei užpildydamas lygiaverčių pretendentų vertinimo lentelę (6 priedas). Žemiausias atsakymų į papildomus klausimus įvertinimas yra 1 balas, aukščiausias – 10 balų. Konkurso laimėtoju laikomas pretendentas, kuris po II konkurso etapo papildomų klausimų vertinimo surinko daugiausiai balų, bet ne mažiau kaip 7 balus (nesuapvalinus).
64. Jeigu yra tik 1 pretendentų vertinimo komisijos atrinktas laimėtojas, surinkęs ne mažiau kaip 7 balus, ministras pasirenka šį pretendentą arba motyvuotu rašytiniu sprendimu jo nepasirenka ir apie tai ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo nurodyto sprendimo priėmimo dienos raštu informuoja pretendentą. Ministras turi teisę motyvuotu rašytiniu sprendimu nepasirinkti nė vieno pretendento, taip pat ir tokiu atveju, kai iš Komisijos gauna 2 arba 3 pretendentų sąrašą. Apie tai ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo nurodyto sprendimo priėmimo dienos raštu informuojami pretendentai. Šiuo atveju konkursas į įstaigos vadovo pareigas skelbiamas iš naujo. Pretendentui siunčiamas pranešimas elektroniniu paštu, nurodytu pretendento gyvenimo aprašyme.
65. Pretendentų pokalbio su Ministru ar jo įgaliotu asmeniu (II konkurso etapo) rezultatai ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo pokalbio užfiksuojami pokalbio protokole (7 priedas).
66. Pretendentas su savo vertinimu pretendentų pokalbio su Ministru ar jo įgaliotu asmeniu (II konkurso etapo) metu, t. y. su protokolo išrašu ir (ar) skaitmeninio garso (ar garso ir vaizdo) įrašo ištrauka, gali susipažinti II konkurso etapui pasibaigus, pateikęs rašytinį prašymą. Ministro ar jo įgalioto asmens įvertinimai pateikiami nuasmeninus vertintojų asmens duomenis.
VII SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
67. Ministras ar jo įgaliotas asmuo Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 15 straipsnio 2 dalies 3 punkto pagrindu Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 17 straipsnyje nustatyta tvarka ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo konkurso laimėtojo paskelbimo privalo kreiptis į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybą dėl informacijos apie asmenį, siekiantį eiti Įstaigos vadovo pareigas, pateikimo.
68. Ne vėliau kaip per 15 darbo dienų po Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos informacijos apie asmenį, siekiantį eiti Įstaigos vadovo pareigas, gavimo dienos, Ministras priima sprendimą konkursą laimėjusį asmenį skirti arba neskirti į Įstaigos vadovo pareigas. Šis terminas gali būti pratęstas šalių susitarimu.
69. Konkursas laikomas neįvykusiu, jeigu:
69.2. nuostatų 14 punkte nurodytas pranešimas apie atitiktį bendriesiems kvalifikaciniams reikalavimams neišsiųstas nė vienam pretendentui ar visi pretendentai atsiėmė prašymus;
69.5. nė vienas pretendentas nesurinko pereinamų balų pretendentų vertinimo komisijoje (I konkurso etapo) ar pretendentų pokalbio su Ministru ar jo įgaliotu asmeniu (II konkurso etapo) metu;
69.6. Aprašo 64 punkte nustatytu atveju valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo motyvuotu rašytiniu sprendimu nepasirenka nė vieno pretendento;
69.7. gaunama kompetentingos valstybės institucijos išvada, kad pretendentui negali būti išduodamas leidimas ar suteikiama specialioji teisė, ar gaunama kompetentingos valstybės institucijos informacija apie pretendentą ir šios informacijos pagrindu ministras priima sprendimą nepriimti jo į valstybės tarnautojo pareigas, ir nėra kitų pretendentų, kurie galėtų būti priimti į pareigas;
70. Tais atvejais, kai konkursas nuostatų 69 punkte nurodytais pagrindais laikomas neįvykusiu, konkursas skelbiamas iš naujo.
71. Nuostatuose nurodyti asmens duomenys tvarkomi konkurso, apimančio Nuostatų 3 punkte nurodytas procedūras, organizavimo ir šių procedūrų vykdymo kontrolės tikslais. Asmens duomenys, nurodyti Nuostatų 9 punkte, tvarkomi Valstybės tarnybos valdymo informacinės sistemos nuostatų, patvirtintų Valstybės tarnybos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2007 m. sausio 8 d. įsakymu Nr. 27V-8 „Dėl Valstybės tarnybos valdymo informacinės sistemos nuostatų patvirtinimo“, nustatyta tvarka. Pretendentų prašymai dalyvauti konkurse ir kiti pateikti dokumentai, konkurso protokolai ir protokolų išrašai dėl laimėjusio konkursą asmens Ministerijoje tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo ir kitų asmens duomenų tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka.
72. Gavę iš viešosios informacijos rengėjo ir (ar) skleidėjo klausimus apie pretenduojančius į Įstaigos vadovo pareigas asmenis, Ministerija informaciją teikia, jei yra gautas asmens sutikimas dėl asmens duomenų teikimo visuomenės informavimo priemonėms (8 priedas).
Priedo pakeitimai:
Nr. V-304, 2024-03-07, paskelbta TAR 2024-03-08, i. k. 2024-04395
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro
2018 m. gegužės 10 d. įsakymu
Nr. V-574
(Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2023 m. kovo 23 d. įsakymo Nr. V-361
redakcija)
LIETUVOS NACIONALINĖS SVEIKATOS SISTEMOS VALSTYBĖS IR SAVIVALDYBIŲ BIUDŽETINIŲ IR VIEŠŲJŲ ĮSTAIGŲ, JŲ PADALINIŲ IR FILIALŲ VADOVAMS KELIAMI KVALIFIKACINIAI REIKALAVIMAI
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų įstaigų, jų padalinių ir filialų vadovams keliami kvalifikaciniai reikalavimai (toliau – Kvalifikaciniai reikalavimai) nustato bendruosius ir specialiuosius kvalifikacinius reikalavimus Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės ir savivaldybių įsteigtų biudžetinių ir viešųjų įstaigų (toliau – Įstaiga), jų padalinių ir filialų vadovams.
2. Kvalifikaciniai reikalavimai netaikomi valstybės ir savivaldybės įstaigų, kurių dalininkės ar savininkės teises ir pareigas pavesta įgyvendinti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, Krašto apsaugos ministerijai, Teisingumo ministerijai ar Vidaus reikalų ministerijai, vadovams, padalinių ir filialų vadovams.
II SKYRIUS
BENDRIEJI KVALIFIKACINIAI REIKALAVIMAI
4. Pretendentas turi atitikti šiuos bendruosius kvalifikacinius reikalavimus:
4.1. mokėti valstybinę kalbą pagal trečiąją valstybinės kalbos mokėjimo kategoriją, nustatytą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1688 „Dėl valstybinės kalbos mokėjimo kategorijų patvirtinimo ir įgyvendinimo“;
4.2. atitikti šiuos patirties ir išsilavinimo reikalavimus (jei įstaiga pagal teikiamas paslaugas patenka į daugiau nei vieną šio papunkčio lentelės pareigų kategoriją, pretendentui turi būti taikomi tų pareigų, kurių kvalifikaciniai reikalavimai yra aukštesni (pirmesnis lentelės punktas reiškia aukštesnius kvalifikacinius reikalavimus atitinkamoms pareigoms), reikalavimai):
|
Pareigos |
Kvalifikaciniai reikalavimai |
1. |
Universiteto ligoninės vadovas
|
- Turėti ne mažesnę kaip 5 metų vadovaujamo darbo patirtį. Privalumas – vadovavimo patirtis vadovaujant įstaigoms, organizacijoms, įmonėms. - Turėti medicinos ir sveikatos mokslų arba socialinių mokslų, arba gamtos mokslų srities mokslo daktaro laipsnį arba jai lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją. - Turėti ne mažiau kaip 5 akademinių metų pedagoginio darbo universitete (-uose) patirties. |
2. |
Respublikos lygmens stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, kurios dalininkai yra valstybė kartu su universitetu, vadovas |
- Turėti ne mažesnę kaip 5 metų vadovaujamo darbo patirtį. Privalumas – vadovavimo patirtis vadovaujant įstaigoms, organizacijoms, įmonėms. - Turėti medicinos ir sveikatos mokslų arba socialinių mokslų, arba gamtos mokslų srities mokslo daktaro laipsnį arba jai lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją. |
3. |
Universiteto ligoninės filialo vadovas |
- Turėti ne mažesnę kaip 4 metų vadovaujamo darbo patirtį. Privalumas – vadovavimo patirtis vadovaujant įstaigoms, organizacijoms, įmonėms, filialams. - Turėti medicinos ir sveikatos mokslų arba socialinių mokslų, arba gamtos mokslų srities mokslo daktaro laipsnį arba jai lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją. - Turėti ne mažiau kaip 3 akademinių metų pedagoginio darbo universitete (-uose) patirties. |
4. |
Respublikos lygmens stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, kurios dalininkai yra valstybė kartu su universitetu, filialo vadovas |
- Turėti ne mažesnę kaip 4 metų vadovaujamo darbo patirtį. Privalumas – vadovavimo patirtis vadovaujant įstaigoms, organizacijoms, įmonėms, filialams. - Turėti medicinos ir sveikatos mokslų arba socialinių mokslų, arba gamtos mokslų srities mokslo daktaro laipsnį arba jai lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją. |
5. |
Respublikos lygmens stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, išskyrus nurodytas lentelės 2 punkte, vadovas |
- Turėti ne mažesnę kaip 4 metų vadovaujamo darbo patirtį. Privalumas – vadovavimo patirtis vadovaujant įstaigoms, organizacijoms, įmonėms. - Turėti aukštojo mokslo kvalifikaciją, įgytą baigus universitetines sveikatos mokslų, socialinių mokslų, teisės, verslo ir viešosios vadybos arba gyvybės mokslų studijų krypčių* grupės studijas įr įgijus ne žemesnį nei magistro kvalifikacinį laipsnį, arba jai lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją. |
6. |
Greitosios medicinos pagalbos tarnybos vadovas |
|
7. |
Regiono lygmens stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovas |
|
8. |
Rajono lygmens stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovas |
- Turėti ne mažesnę kaip 3 metų vadovaujamo darbo patirtį. Privalumas – vadovavimo patirtis vadovaujant įstaigoms, organizacijoms, įmonėms, filialams. - Turėti aukštojo mokslo kvalifikaciją, įgytą baigus universitetines sveikatos mokslų, socialinių mokslų, teisės, verslo ir viešosios vadybos arba gyvybės mokslų studijų krypčių* grupės studijas įr įgijus ne žemesnį nei magistro kvalifikacinį laipsnį, arba jai lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją. |
9. |
Ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovas |
|
10. |
Respublikos lygmens stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos filialo vadovas |
|
11. |
Greitosios medicinos pagalbos tarnybos filialo vadovas |
|
12. |
Regiono lygmens stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos filialo vadovas |
|
13. |
Rajono lygmens stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos filialo vadovas |
- Turėti ne mažesnę kaip 2 metų vadovaujamo darbo patirtį. Privalumas – vadovavimo patirtis vadovaujant įstaigoms, organizacijoms, įmonėms, filialams. - Turėti aukštojo mokslo kvalifikaciją, įgytą baigus universitetines sveikatos mokslų, socialinių mokslų, teisės, verslo ir viešosios vadybos studijų arba gyvybės mokslų krypčių* grupės studijas įr įgijus ne žemesnį nei magistro kvalifikacinį laipsnį, arba jai lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją. |
14. |
Ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos filialo vadovas |
|
15. |
Pirminės stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovas |
|
16. |
Kitų biudžetinių ir viešųjų Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos įstaigų, nenurodytų lentelės 1 – 15 punktuose, vadovas |
|
17. |
Pirminės stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos filialo vadovas |
- Turėti ne mažesnę kaip 1 metų vadovaujamo darbo patirtį. Privalumas – vadovavimo patirtis vadovaujant įstaigoms, organizacijoms, įmonėms, filialams. - Turėti aukštojo mokslo kvalifikaciją, įgytą baigus universitetines sveikatos mokslų, socialinių mokslų, teisės, verslo ir viešosios vadybos arba gyvybės mokslų studijų krypčių* grupės studijas įr įgijus ne žemesnį nei magistro kvalifikacinį laipsnį, arba jai lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją. |
18. |
Savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovas |
|
19.
|
Kitų biudžetinių ir viešųjų Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos įstaigų, nurodytų lentelės 16 punkte, filialų vadovas |
|
20. |
Lentelės 1–19 punktuose nurodytų įstaigų ir jų filialų sudėtyje esančių padalinių, kurių sudėtyje yra kitų padalinių (toliau – savarankiškas padalinys), vadovas |
- Turėti ne mažesnę kaip 1 metų darbo patirtį su padalinio, kuriam siekiama vadovauti, funkcijomis susijusioje srityje. - Turėti aukštojo mokslo kvalifikaciją, įgytą baigus universitetines su padalinio, kuriam siekiama vadovauti, funkcijomis susijusios krypties studijas ir įgijus ne žemesnį nei magistro kvalifikacinį laipsnį, arba jai lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją. |
21. |
Savarankiško padalinio sudėtyje esančio padalinio vadovas |
Jei pretenduojama į medicinos ar odontologijos padalinio vadovo pareigas: - Turėti ne mažesnę kaip 1 metų darbo patirtį su padalinio, kuriam siekiama vadovauti, funkcijomis susijusioje srityje; - Turėti aukštojo mokslo kvalifikaciją, įgytą baigus universitetines su padalinio, kuriam siekiama vadovauti, funkcijomis susijusios krypties studijas įr įgijus ne žemesnį nei magistro kvalifikacinį laipsnį, arba jai lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją. Jei pretenduojama į ne medicinos ar odontologijos padalinio (pvz., veiklos planavimo, finansų valdymo, informacinių technologijų, personalo valdymo, viešųjų pirkimų, teisės, dokumentų valdymo, viešųjų ryšių, tarptautinių ryšių, vidaus audito, korupcijos prevencijos), išskyrus techninio aptarnavimo ir (arba) aprūpinimo padalinio, vadovo pareigas: - Turėti ne mažesnę kaip 1 metų darbo patirtį su padalinio, kuriam siekiama vadovauti, funkcijomis susijusioje srityje; - Turėti aukštojo mokslo kvalifikaciją, įgytą baigus universitetines studijas, arba jai lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją. Jei pretenduojama į techninio aptarnavimo ir (arba) aprūpinimo padalinio (pvz., ūkio, transporto, maitinimo) vadovo pareigas: - Turėti ne mažesnę kaip 1 metų darbo patirtį su padalinio, kuriam siekiama vadovauti, funkcijomis susijusioje srityje; - Turėti aukštojo mokslo kvalifikaciją, įgytą baigus ne žemesnes nei neuniversitetines (kolegines) studijas, arba jai lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją arba aukštesnįjį, arba iki 2009 m. įgytą aukštesnįjį, arba iki 1995 metų įgytą specialųjį vidurinį išsilavinimą. |
Lentelės 1–19 punktuose nurodytų įstaigų ir jų filialų sudėtyje esančių padalinių, kurių sudėtyje nėra kitų padalinių, vadovas |
* Jeigu asmuo studijas baigė iki Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2016 m. gruodžio 1 d. įsakymo Nr. V-1075 „Dėl Studijų krypčių ir krypčių grupių, pagal kurias vyksta studijos aukštosiose mokyklose, sąrašo, jo keitimo tvarkos, Kvalifikacinių laipsnių sąrangos ir studijų programų pavadinimų sudarymo principų patvirtinimo“ (toliau – ŠMSM įsakymas) įsigaliojimo arba jas baigė užsienyje, kur taikomas tos šalies studijų krypčių klasifikatorius, konkursą į Įstaigos, jos padalinio ar filialo vadovo pareigas organizuojantis asmuo dėl įgytos aukštojo mokslo kvalifikacijos priskyrimo studijų krypčiai, nurodytai Studijų krypčių ir krypčių grupių, pagal kurias vyksta studijos aukštosiose mokyklose, sąraše, patvirtintame ŠMSM įsakymu, kai studijų kryptis aukštojo mokslo kvalifikaciją patvirtinančiame dokumente nenurodyta, kreipiasi į aukštąją mokyklą, kuri suteikė aukštojo mokslo kvalifikaciją, o jeigu tokios aukštosios mokyklos nėra arba aukštojo mokslo kvalifikacija įgyta užsienyje, – į Studijų kokybės vertinimo centrą.
Papunkčio pakeitimai:
Nr. V-304, 2024-03-07, paskelbta TAR 2024-03-08, i. k. 2024-04395
III SKYRIUS
SPECIALIEJI KVALIFIKACINIAI REIKALAVIMAI
5. Pretendentas, siekiantis eiti įstaigos, jos padalinio ar filialo vadovo pareigas, turi atitikti šiuos specialiuosius reikalavimus:
5.1. išmanyti ir gebėti taikyti Lietuvos Respublikos įstatymus, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimus, sveikatos apsaugos ministro įsakymus bei kitus teisės aktus, reglamentuojančius sveikatinimo veiklos planavimą, organizavimą ir vykdymą, sveikatos priežiūros įstaigų administravimą ir finansavimą, darbo santykių organizavimą;
5.2. išmanyti sveikatos politikos, ekonomikos, teisės, finansų, personalo valdymo, administravimo bei darbo santykių reguliavimo pagrindus ir gebėti taikyti šias žinias organizuojant ir planuojant veiklą;
5.3. gebėti nustatyti rizikingas įstaigos (jos padalinio, filialo) veiklos sritis ir taikyti tinkamus rizikų valdymo modelius;
5.5. turėti šias kompetencijas bei gebėti jas taikyti veikloje:
5.5.1. lyderystės kompetenciją, t. y. gebėti perteikti įstaigos viziją, misiją, tikslus ir įkvėpti jų siekti, suteikti reikalingą emocinę paramą, įtraukti į sprendimų priėmimą, ugdyti, kurti pozityvią darbo aplinką;
5.5.2. vadybines kompetencijas: turėti strateginį požiūrį, t. y. gebėti tikslus suderinti su valstybės prioritetais, įvertinti platesnį kontekstą, numatyti ateities galimybes ir gebėti jomis pasinaudoti, mokėti organizuoti bei valdyti veiklą, t. y. gebėti nustatyti veiklos prioritetus, organizuoti ir koordinuoti veiklą, užtikrinant tikslų įgyvendinimą;
5.5.3. kitas pagal pareigybės veiklos specifiką reikalingas kompetencijas (pvz. gebėti vesti derybas, analizuoti bei pagrįsti, išmanyti komunikaciją, mokėti valdyti konfliktus, daryti įtaką kitų nuomonei ir požiūriui bei gauti jų pritarimą siūlomoms idėjoms, naudodamasis teisėtomis ir etiškomis priemonėmis ir kt.);
Priedų pakeitimai:
Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų 1 priedas (pak. V-304)
Papildyta priedu:
Nr. V-361, 2023-03-23, paskelbta TAR 2023-03-23, i. k. 2023-05153
Priedo pakeitimai:
Nr. V-304, 2024-03-07, paskelbta TAR 2024-03-08, i. k. 2024-04395
Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų 2 priedas (pak. V-304)
Papildyta priedu:
Nr. V-361, 2023-03-23, paskelbta TAR 2023-03-23, i. k. 2023-05153
Priedo pakeitimai:
Nr. V-304, 2024-03-07, paskelbta TAR 2024-03-08, i. k. 2024-04395
Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatu 3 priedas (pak. V-304)
Papildyta priedu:
Nr. V-361, 2023-03-23, paskelbta TAR 2023-03-23, i. k. 2023-05153
Priedo pakeitimai:
Nr. V-304, 2024-03-07, paskelbta TAR 2024-03-08, i. k. 2024-04395
Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų 4 priedas (pak. V-304)
Papildyta priedu:
Nr. V-361, 2023-03-23, paskelbta TAR 2023-03-23, i. k. 2023-05153
Priedo pakeitimai:
Nr. V-304, 2024-03-07, paskelbta TAR 2024-03-08, i. k. 2024-04395
Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų 5 priedas (pak. V-304)
Papildyta priedu:
Nr. V-361, 2023-03-23, paskelbta TAR 2023-03-23, i. k. 2023-05153
Priedo pakeitimai:
Nr. V-304, 2024-03-07, paskelbta TAR 2024-03-08, i. k. 2024-04395
Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų 6 priedas (pak. V-304)
Papildyta priedu:
Nr. V-361, 2023-03-23, paskelbta TAR 2023-03-23, i. k. 2023-05153
Priedo pakeitimai:
Nr. V-304, 2024-03-07, paskelbta TAR 2024-03-08, i. k. 2024-04395
Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų 7 priedas (V-304)
Papildyta priedu:
Nr. V-304, 2024-03-07, paskelbta TAR 2024-03-08, i. k. 2024-04395
Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų 8 priedas (V-304)
Papildyta priedu:
Nr. V-304, 2024-03-07, paskelbta TAR 2024-03-08, i. k. 2024-04395
Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų 9 priedas (V-304)
Papildyta priedu:
Nr. V-304, 2024-03-07, paskelbta TAR 2024-03-08, i. k. 2024-04395
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas
Nr. V-586, 2018-05-16, paskelbta TAR 2018-05-17, i. k. 2018-07871
Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. V-574 „Dėl Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų ir Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų įstaigų, jų padalinių ir filialų vadovams keliamų kvalifikacinių reikalavimų patvirtinimo“ pakeitimo
2.
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas
Nr. V-832, 2018-07-24, paskelbta TAR 2018-07-26, i. k. 2018-12445
Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. V-574 „Dėl Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų ir Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų įstaigų, jų padalinių ir filialų vadovams keliamų kvalifikacinių reikalavimų patvirtinimo“ pakeitimo
3.
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas
Nr. V-1504, 2018-12-21, paskelbta TAR 2018-12-27, i. k. 2018-21525
Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. V-574 „Dėl Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų ir Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų įstaigų, jų padalinių ir filialų vadovams keliamų kvalifikacinių reikalavimų patvirtinimo“ pakeitimo
4.
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas
Nr. V-349, 2019-03-22, paskelbta TAR 2019-03-25, i. k. 2019-04577
Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. V-574 „Dėl Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų ir Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų įstaigų, jų padalinių ir filialų vadovams keliamų kvalifikacinių reikalavimų patvirtinimo“ pakeitimo
5.
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas
Nr. V-2971, 2021-12-30, paskelbta TAR 2021-12-30, i. k. 2021-27662
Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. V-574 „Dėl Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų ir Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų įstaigų, jų padalinių ir filialų vadovams keliamų kvalifikacinių reikalavimų patvirtinimo“ pakeitimo
6.
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas
Nr. V-1316, 2022-08-05, paskelbta TAR 2022-08-08, i. k. 2022-16852
Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. V-574 „Dėl Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų ir Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų įstaigų, jų padalinių ir filialų vadovams keliamų kvalifikacinių reikalavimų patvirtinimo“ pakeitimo
7.
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas
Nr. V-361, 2023-03-23, paskelbta TAR 2023-03-23, i. k. 2023-05153
Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. V-574 „Dėl Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų ir Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų įstaigų, jų padalinių ir filialų vadovams keliamų kvalifikacinių reikalavimų patvirtinimo“ pakeitimo
8.
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas
Nr. V-304, 2024-03-07, paskelbta TAR 2024-03-08, i. k. 2024-04395
Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. V-574 „Dėl Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų ir Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų įstaigų, jų padalinių ir filialų vadovams keliamų kvalifikacinių reikalavimų patvirtinimo“ pakeitimo