Suvestinė redakcija nuo 2023-03-24 iki 2024-03-08
Įsakymas paskelbtas: TAR 2018-05-11, i. k. 2018-07618
Nauja redakcija nuo 2023-03-24:
Nr. V-361, 2023-03-23, paskelbta TAR 2023-03-23, i. k. 2023-05153
LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS NACIONALINĖS SVEIKATOS SISTEMOS VALSTYBĖS BIUDŽETINIŲ IR VIEŠŲJŲ ĮSTAIGŲ VADOVŲ KONKURSŲ ORGANIZAVIMO NUOSTATŲ IR LIETUVOS NACIONALINĖS SVEIKATOS SISTEMOS VALSTYBĖS IR SAVIVALDYBIŲ BIUDŽETINIŲ IR VIEŠŲJŲ ĮSTAIGŲ, JŲ PADALINIŲ IR FILIALŲ VADOVAMS KELIAMŲ KVALIFIKACINIŲ REIKALAVIMŲ PATVIRTINIMO
2018 m. gegužės 10 d. Nr. V-574
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo 15 straipsnio 1 ir 3 dalimis, atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos darbo kodekso 41 straipsnio 3 dalį:
1. Tvirtinu (pridedamus):
1.1. Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatus;
2. Rekomenduoju Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatais vadovautis rengiant Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos savivaldybių biudžetinių ir viešųjų įstaigų ir Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos viešųjų įstaigų, kurių dalininkai yra valstybė kartu su universitetu arba valstybė kartu su savivaldybe, vadovų konkursų organizavimo nuostatus.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro
2018 m. gegužės 10 d. įsakymu Nr. V-574
(Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2023 m. kovo 23 d. įsakymo Nr. V-361
redakcija)
LIETUVOS NACIONALINĖS SVEIKATOS SISTEMOS VALSTYBĖS BIUDŽETINIŲ IR VIEŠŲJŲ ĮSTAIGŲ VADOVŲ KONKURSŲ ORGANIZAVIMO NUOSTATAI
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato konkursų į Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (toliau – LNSS) valstybės biudžetinių įstaigų, nevykdančių viešojo administravimo funkcijų, kurių savininko teises ir pareigas pavesta įgyvendinti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai (toliau – Ministerija), ir LNSS valstybės viešųjų įstaigų (toliau kartu – Įstaiga) vadovų pareigas organizavimo tvarką.
2. Kvalifikacinius reikalavimus Įstaigų vadovams nustato Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras (toliau – ministras).
3. Viešo konkurso įstaigos vadovo pareigoms eiti organizavimo procedūra (toliau – Konkursas) apima:
3.2. dokumentų, kuriuos būtina pateikti norint dalyvauti Konkurse, pateikimą, priėmimą ir vertinimą;
3.3. Konkurso komisijos (toliau – Komisija) sudarymą, jos darbo organizavimą ir visuomenės atstovų dalyvavimą Konkurse;
II SKYRIUS
KONKURSO PASKELBIMAS IR ATŠAUKIMAS
4. Ministras priima įsakymą dėl Konkurso paskelbimo (toliau – Įsakymas). Įsakyme taip pat nurodomas darbuotojas, atsakingas už Konkurso paskelbimą, Nuostatų 8 punkte nurodytų dokumentų atitikties pareigybės aprašyme (pareiginės instrukcijos) nustatytiems reikalavimams sutikrinimą, vertinimą, Konkurso dalyvių informavimą ir dokumentų pateikimą ministrui ir Komisijai (toliau – atsakingas asmuo).
5. Konkursas per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą skelbiamas Viešojo valdymo agentūros interneto svetainėje ir Ministerijos interneto svetainėje. Parengiamas informacinis bukletas, kuris kartu su kita informacija apie Konkursą skelbiamas ir kitomis visuomenės informavimo priemonėmis.
6. Konkurso skelbime nurodoma:
7. Ministras Konkursą gali atšaukti ne vėliau kaip likus vienai darbo dienai iki pretendentų atrankos pradžios. Apie Konkurso atšaukimą nedelsiant per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą pranešama pretendentams, norintiems dalyvauti Konkurse ir pateikusiems dokumentus Konkursą organizuojančiai Ministerijai. Apie Konkurso atšaukimą paskelbiama Viešojo valdymo agentūros ir Ministerijos interneto tinklalapiuose nurodant motyvuotą atšaukimo priežastį.
III SKYRIUS
DOKUMENTŲ PATEIKIMAS, PRIĖMIMAS IR ATITIKTIES VERTINIMAS
8. Pretendentas, norintis dalyvauti Konkurse, per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą pateikia šiuos dokumentus:
8.1. Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje nurodytos formos prašymą dalyvauti Konkurse;
8.4. privačių interesų deklaraciją, pateikiamą Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ir jo įgyvendinamųjų teisės aktų nustatyta tvarka;
8.5. užpildytą pretendento anketą (Konkursų valstybės ir savivaldybių įmonėse, iš valstybės, savivaldybių ir Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetų bei iš kitų valstybės įsteigtų fondų lėšų finansuojamose valstybės ir savivaldybių įstaigose ir viešosiose įstaigose, kurių savininkė yra valstybė ar savivaldybė, organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. birželio 21 d. nutarimu Nr. 496 „Dėl Lietuvos Respublikos darbo kodekso įgyvendinimo“, 1 priedas) (toliau – Pretendento anketa);
8.6. užpildytą Pretendento sutikimą dėl asmens duomenų teikimo visuomenės informavimo priemonėms (5 priedas);
9. Nuostatų 8 punkte nurodyti dokumentai teikiami 14 kalendorinių dienų nuo Konkurso paskelbimo Viešojo valdymo agentūros interneto svetainėje dienos. Tuo atveju, kai nė vienas pretendentas nepateikia dokumentų dalyvauti Konkurse arba nė vienas pretendentas neatitinka Konkurso skelbime nustatytų kvalifikacinių reikalavimų ir (ar) teigiamai atsako į bent vieną iš Pretendento anketos 4–10 klausimų, ministras iki dokumentų pateikimo termino pabaigos gali priimti sprendimą pratęsti terminą, per kurį priimami pretendentų dokumentai, iki 10 darbo dienų. Apie termino pratęsimą skelbiama Nuostatų 5 punkte nustatyta tvarka.
10. Jeigu atsakingam asmeniui kyla pagrįstų abejonių dėl pretendento pateiktos informacijos tikrumo ar dėl pateiktos informacijos aiškumo arba jei pateikti ne visi Aprašo 8 punkte nurodyti dokumentai ir (ar) juose pateikta ne visa ir (ar) netiksli informacija, atsakingas asmuo per 3 darbo dienas nuo Nuostatų 8 punkte nurodytų dokumentų pateikimo termino pabaigos gali paprašyti pretendento per 3 darbo dienas nuo šio prašymo gavimo dienos pašalinti nustatytus trūkumus.
11. Pretendentas per Nuostatų 10 punkte nurodytą terminą per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą pateikia prašomo (-ų) dokumento (-ų) kopiją (-as). Pretendentui per šiame punkte nurodytą terminą nepateikus prašomo (-ų) dokumento (-ų) kopijos (-ų), laikoma, kad jis neatitinka Reikalavimų, ir jam neleidžiama dalyvauti Konkurse.
12. Atsakingas asmuo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Nuostatų 8 punkte nurodytų dokumentų pateikimo termino, nurodyto Nuostatų 9 ir 10 punktuose (jeigu Nuostatų 10 punktas buvo taikomas), pabaigos įvertina, ar pretendentas atitinka Reikalavimus.
13. Ministerija per 2 darbo dienas nuo Nuostatų 12 punkte nurodyto termino pabaigos Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje pažymi, ar pretendentas pagal pretendento pateiktų dokumentų duomenis atitinka Reikalavimus. Jei nėra techninių galimybių Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje pažymėti, ar pretendentas pagal pretendento pateiktų dokumentų duomenis atitinka Reikalavimus, pretendentas apie atitiktį Reikalavimams informuojamas elektroniniu paštu, kurį nurodė Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje. Pretendentui, kuris neatitinka Reikalavimų ir (arba) nepateikė atitiktį Reikalavimams patvirtinančių dokumentų bei teigiamai atsakė į bent vieną iš Pretendento anketos 4–10 klausimų, Ministerija per 2 darbo dienas nuo Nuostatų 12 punkte nurodyto termino pabaigos per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą išsiunčia pranešimą, kad jam neleidžiama dalyvauti Konkurse, ir nurodo priežastis, kodėl jam neleidžiama dalyvauti.
14. Pretendentui, kuris atitinka Reikalavimus ir pateikė tai patvirtinančius dokumentus bei neigiamai atsakė į Pretendento anketos 4–10 klausimus, Ministerija ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki pretendentų vertinimo Komisijoje pirmajame atrankos etape (toliau – Atranka) pradžios išsiunčia pranešimą apie dalyvavimą Atrankoje. Pranešime nurodoma Atrankos data, vieta, laikas, taip pat gali būti pateikiama Nuostatų 25 punkte nurodyta informacija, išskyrus klausimus ir užduotis.
IV SKYRIUS
KOMISIJA IR KITI KONKURSE DALYVAUJANTYS ASMENYS
16. Jeigu bent vienam pretendentui išsiunčiamas Nuostatų 14 punkte nurodytas pranešimas apie dalyvavimą Atrankoje, ministro įsakymu sudaroma Komisija Atrankai vykdyti. Komisija Atrankai vykdyti turi būti sudaroma ne vėliau kaip likus 5 darbo dienoms iki Atrankos dienos.
17. Komisija sudaroma iš ne mažiau kaip 5 narių. Komisijos nariais skiriami Ministerijos ir (ar) jai pavaldžių įstaigų valstybės tarnautojai arba darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, kito asmens sveikatos priežiūros įstaigos dalininko (universiteto ar savivaldybės) atstovas, taip pat gali būti skiriami ir kiti asmenys, ekspertai ar kitų institucijų, įstaigų, įmonių atstovai. Ministerijos ir kito asmens sveikatos priežiūros įstaigos dalininko (universiteto ar savivaldybės) atstovų Komisijoje turi būti po lygiai. Kitų asmenų, ekspertų ar kitų institucijų, įstaigų, įmonių atstovų skaičius turi būti ne didesnis nei vieno dalininko atstovų skaičius. Nuostatų 16 punkte nurodytame įsakyme nurodomas Komisijos pirmininkas, jo pavaduotojas ir Komisijos sekretorius. Komisijos sekretoriumi skiriamas ne Komisijos narys.
18. Komisijos nariais negali būti skiriami asmenys, kurie yra pretendentų tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), broliai (įbroliai), seserys (įseserės), seneliai, vaikaičiai, sutuoktiniai, partneriai, kai partnerystė įregistruota įstatymų nustatyta tvarka (toliau – partneris), sugyventiniai, taip pat pretendentų sutuoktinių, partnerių, sugyventinių vaikai (įvaikiai), broliai (įbroliai), seserys (įseserės), seneliai, vaikaičiai ir jų sutuoktiniai, partneriai, sugyventiniai. Komisijos nariais negali būti skiriami kiti asmenys, dėl kurių nešališkumo kelia abejonių kitos aplinkybės. Komisijos narys, kuriam dėl dalyvavimo Komisijos veikloje gali kilti viešųjų ir privačių interesų konfliktas, apie tai ne vėliau kaip 5 darbo dienos iki Atrankos informuoja ministrą. Gautos informacijos pagrindu turi būti keičiama Komisijos sudėtis.
19. Ne vėliau kaip per 50 darbo dienų nuo Konkurso paskelbimo per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą Viešojo valdymo agentūros interneto svetainėje turi įvykti Atranka.
20. Atrankoje stebėtojo teisėmis gali dalyvauti ne daugiau kaip 3 visuomenės atstovai – Lietuvos Respublikoje įregistruoto (-ų) viešojo (-ųjų) juridinio (-ių) asmens (-ų), išskyrus valstybės ar savivaldybių institucijas ir įstaigas, įgalioti atstovai (toliau – visuomenės atstovai). Prašymą stebėtojo teisėmis dalyvauti Atrankoje visuomenės atstovai ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki Atrankos pradžios elektroniniu paštu pateikia Nuostatų 6 punkte nurodytame Konkurso skelbime nurodytais kontaktais, nurodydami stebėtojo vardą ir pavardę, juridinio asmens, kuriam atstovauja, pavadinimą. Apie atrankos laiką ir vietą visuomenės atstovui elektroniniu paštu turi būti pranešta ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną iki Atrankos pradžios. Esant daugiau kaip 3 visuomenės atstovams, leidimas stebėti Atranką suteikiamas pagal visuomenės atstovo prašymo stebėtojo teisėmis dalyvauti Atrankoje pateikimo Ministerijai laiką. Visuomenės atstovams, kuriems neleidžiama stebėti Atrankos, apie tai elektroniniu paštu pranešama ne vėliau kaip likus 1 darbo dienai iki Atrankos pradžios, nurodant tokio sprendimo priežastis.
21. Visuomenės atstovai turi teisę stebėti tik Atranką. Atranką stebėsiantys visuomenės atstovai Konkurso komisijos sekretoriui prieš Atranką privalo pateikti (parodyti) galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir įgaliojimą dalyvauti stebėtojo teisėmis Atrankoje. Visuomenės atstovams pretendentų vertinimo metu draudžiama daryti garso ir (ar) vaizdo įrašus, naudoti kitas technines priemones, skirtas garso ir (ar) vaizdo įrašymui. Šias technines priemones naudojantys ar Atrankai trukdantys visuomenės atstovai Komisijos sprendimu gali būti pašalinami iš patalpų, kuriose vyksta Atranka, ir apie tai pažymima protokole. Pašalinti visuomenės atstovai Komisijos akivaizdoje turi sunaikinti Konkurso metu techninėmis priemonėmis užfiksuotą informaciją.
22. Komisijos narys ir stebėtojo teisėmis Atrankoje dalyvaujantis visuomenės atstovas turi pasirašyti pasižadėjimą (2 priedas). Stebėtojo teisėmis dalyvaujančio visuomenės atstovo pasižadėjimas pasirašomas Atrankos dieną, Komisijos nario – nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo įsakymo, kuriuo sudaroma Komisija, pasirašymo dienos. Pasižadėjimas pridedamas prie Komisijos posėdžio protokolo (3 priedas) (toliau – protokolas). Pasižadėjimas ir protokolas gali būti pasirašomi kvalifikuotu elektroniniu parašu.
23. Komisija yra teisėta, jeigu jos darbe dalyvauja daugiau kaip pusė Komisijos narių. Kai Komisijos darbe dėl svarbių priežasčių negali dalyvauti jos pirmininkas, jį pavaduoja Komisijos pirmininko pavaduotojas, o jo nesant – Komisijos narių bendru protokoliniu sprendimu paskirtas kitas Komisijos narys.
24. Komisijos sudėtis gali būti keičiama iki nustatyto Atrankos Komisijos posėdžio pradžios laiko, jei paaiškėja aplinkybių, dėl kurių Konkursas gali būti pripažintas neteisėtu ir (ar) jei dėl objektyvių aplinkybių Komisijos nariai negali dalyvauti Komisijos veikloje.
25. Prieš Atranką Komisija aptaria pretendentų vertinimo kriterijus ir metodus, vertinimo balų skaičiavimo procedūrą, jei bus naudojamas daugiau nei vienas vertinimo metodas. Aptariama, ar pretendentų vertinimas bus atliekamas telekomunikacijų galiniais įrenginiais, jeigu taip – kokiu būdu, parengiami klausimai (užduotys) ir jų vertinimo kriterijai, nustatomi pretendentų vertinimo etapai, aptariami kiti su pretendentų vertinimu susiję klausimai. Komisijos nariai privalo užtikrinti parengtų klausimų ir užduočių konfidencialumą.
V SKYRIUS
ATRANKA IR KONKURSO LAIMĖTOJO NUSTATYMAS
26. Pretendentas gali dalyvauti Atrankoje, jeigu atitinka Reikalavimus, juos įvertinus Nuostatų III skyriuje nustatyta tvarka.
28. Pretendentai, dalyvaujantys Atrankoje, prieš Atrankos pradžią Komisijos sekretoriui privalo pateikti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
29. Prieš pradedant Atranką pretendentai žodžiu supažindinami su vertinimo eiga. Pretendentų vertinimas pradedamas pretendentams nurodytu laiku ir nurodytoje vietoje.
30. Atrankoje gali būti taikomi šie vertinimo metodai:
30.1. interviu (struktūruotas ar pusiau struktūruotas, individualus ar grupinis pokalbis, kurio metu pretendentams individualiai ar grupėje užduodami vienodi klausimai, išlaikant jų seką, pateikiami vienodi ar lygiaverčiai klausimai su galimybe užduoti tikslinamuosius klausimus ar pateikiami pagrindiniai klausimai su galimybe užduoti papildomus klausimus);
30.2. praktinė užduotis (Atrankos metu raštu ir (ar) žodžiu pateikiama (-os) užduotis (-ys), kuri (-ios) leidžia prognozuoti pretendento elgesį realiose darbo situacijose);
31. Pretendentų vertinimo Atrankoje metu kiekvienas Komisijos narys pretendentų tinkamumą eiti pareigas pagal atskirą (-us) vertinimo metodą (-us) vertina individualiai – nuo 1 iki 10 balų, užpildydami individualaus vertinimo lentelę (1 priedas). Žemiausias įvertinimas yra 1 balas, aukščiausias – 10 balų. Jei Atrankoje naudojamas vienas pretendentų vertinimo metodas kiekvienam pretendentui, individualaus vertinimo metu skirti balai susumuojami ir dalijami iš Atrankoje dalyvaujančių Komisijos narių skaičiaus. Jei Atrankoje naudojamas daugiau nei vienas pretendentų vertinimo metodas, Komisijos sprendimu gali būti nustatomas Atrankoje vertinant pretendentus taikyto vertinimo metodo lyginamasis svoris kitų vertinimo metodų, taikytų Atrankoje vertinant pretendentus, atžvilgiu. Kiekvieno Komisijos nario vertinimo balai pagal atskirą vertinimo metodą sudedami ir padalijami iš vertinant taikytų vertinimo metodų skaičiaus. Šie kiekvieno Komisijos nario vertinimo vidurkiai susumuojami ir dalijami iš Atrankoje dalyvaujančių Komisijos narių skaičiaus. Vertinimo balai apvalinami iki šimtosios dalies. Atrankos metu kiekvienam pretendentui turi būti pateikiami vienodi ar lygiaverčiai klausimai ar užduotys. Atrankos metu pretendentams pateikti klausimai, užduotys ir atsakymai į juos neviešinami. Pretendento atsakymai į Atrankos metu pateiktus klausimus ir užduotis kitiems pretendentams neviešinami. Atrankos eigai fiksuoti ir vertinimo objektyvumui užtikrinti daromas skaitmeninis garso įrašas, o jei Atrankoje naudojami galiniai vaizdo įrenginiai – skaitmeninis garso ir vaizdo įrašas. Skaitmeninis garso arba garso ir vaizdo įrašas pridedamas prie protokolo. Prie protokolo pridedamos ir raštu atliktos užduotys.
32. Kai yra daugiau nei 2 vienodą balų skaičių surinkę pretendentai, siekiant atrinkti du daugiausiai balų surinkusius pretendentus, kurie patenka į antrąjį Atrankos etapą, Komisijos sprendimu Atrankoje gali būti vykdomi papildomi Atrankos etapai, vienodą balų skaičių surinkusiems pretendentams skiriant papildomus klausimus ir (arba) užduotis. Antrajame Atrankos etape gali dalyvauti tik tie pretendentai, kurie Atrankoje yra surinkę ne mažiau kaip 6 balus (nesuapvalinus).
33. Raštu atliktų užduočių tikrinimą, balų skaičiavimą, rezultatų paskelbimą turi teisę stebėti visi pretendentai ir stebėtojai.
34. Atrankoje išrenkami 2 daugiausiai balų, bet ne mažiau kaip 6 balus (nesuapvalinus) surinkę pretendentai arba 1 ne mažiau kaip 6 balus surinkęs pretendentas, jei apie dalyvavimą Atrankoje Nuostatų nustatyta tvarka pranešta tik vienam pretendentui arba į Atranką atvyko tik vienas pretendentas. Iš karto po Atrankos pabaigos 2 daugiausiai balų, bet ne mažiau kaip 6 balus surinkę pretendentai arba 1 ne mažiau kaip 6 balus surinkęs pretendentas privalo užpildyti Komisijos sekretoriaus pateiktą Atrinkto pretendento anketą (6 priedas).
35. Protokolą pasirašo Komisijos pirmininkas ir sekretorius. Pretendentas su savo vertinimo Atrankoje įrašu ir protokolu gali susipažinti Konkursui pasibaigus, pateikęs rašytinį prašymą.
36. Komisijos sekretorius per 5 darbo dienas nuo Atrankos pabaigos apie Atrankos rezultatus informuoja pretendentus, nedalyvavusius Atrankoje, ir ministrą apie Atrankoje išrinktus 2 daugiausiai balų, bet ne mažiau kaip 6 balus surinkusius pretendentus arba 1 ne mažiau kaip 6 balus surinkusį pretendentą. Ministrui kartu pateikiamos pretendentų užpildytos Atrinkto pretendento anketos.
37. 2 daugiausiai balų, bet ne mažiau kaip 6 balus surinkę pretendentai arba 1 ne mažiau kaip 6 balus surinkęs pretendentas patenka į pretendentų antrąjį atrankos etapą – kviečiami į pokalbį su ministru (toliau – Pokalbis).
38. Pokalbis turi įvykti ne vėliau kaip per 10 darbo dienų po Atrankos pabaigos. Apie konkrečią Pokalbio vietą ir datą pretendentus raštu informuoja Komisijos sekretorius, ne vėliau kaip 3 darbo dienos iki numatyto Pokalbio datos.
39. Pokalbio metu ministras pretendentams (-ui) užduoda klausimus, siekdamas įvertinti pretendento (-ų) tinkamumą eiti pareigas. Pretendentams pateikiami vienodi ar lygiaverčiai klausimai. Ministras pretendentus (-ą) vertina individualiai – nuo 1 iki 10 balų. Žemiausias įvertinimas yra 1 balas, aukščiausias – 10 balų. Ministras kiekvieno pretendento vertinimą įrašo Pokalbio protokole (4 priedas). Konkurso laimėtoju laikomas pretendentas, kuris per Pokalbį surinko daugiausiai balų, bet ne mažiau kaip 6 balus. Pokalbyje dalyvauja Komisijos sekretorius. Ministro kvietimu stebėtojo teisėmis Pokalbyje gali dalyvauti ir kiti asmenys, prieš pokalbį pasirašę pasižadėjimą (2 priedas).
40. Pokalbio rezultatai ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo pokalbio įforminami Pokalbio protokolu, kurį pasirašo ministras ir Komisijos sekretorius. Pokalbio protokolas gali būti pasirašomas kvalifikuotais elektroniniais parašais. Apie Konkurso rezultatus pretendentai, dalyvavę Pokalbyje, informuojami ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Pokalbio protokolo pasirašymo dienos elektroniniu laišku, kuris siunčiamas pretendento gyvenimo aprašyme nurodytu elektroniniu paštu.
VI SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
42. Ministras Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 15 straipsnio 2 dalies 3 punkto pagrindu Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 17 straipsnyje nustatyta tvarka ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Konkurso laimėtojo paskelbimo privalo kreiptis į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybą dėl informacijos apie asmenį, siekiantį eiti Įstaigos vadovo pareigas, pateikimo.
43. Konkursą laimėjęs asmuo skiriamas į pareigas arba priimamas sprendimas nepriimti jo į pareigas ne vėliau kaip per 14 darbo dienų po Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos informacijos apie asmenį, siekiantį eiti Įstaigos vadovo pareigas, gavimo dienos. Šis terminas gali būti pratęstas šalių susitarimu.
44. Konkursas laikomas neįvykusiu, jeigu:
44.2. Nuostatų 14 punkte nurodytas pranešimas apie atitiktį Reikalavimams neišsiųstas nė vienam pretendentui;
44.7. iš Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos gavus Nuostatų 42 punkte nurodytą informaciją, šios informacijos pagrindu ministras priima sprendimą nepriimti asmens į šias pareigas;
45. Tais atvejais, kai Konkursas 44 punkte nurodytais pagrindais laikomas neįvykusiu, Konkursas skelbiamas iš naujo.
46. Nuostatuose nurodyti asmens duomenys tvarkomi Konkurso, apimančio Nuostatų 3 punkte nurodytas procedūras, organizavimo ir šių procedūrų vykdymo kontrolės tikslais. Asmens duomenys, nurodyti Nuostatų 8 punkte, tvarkomi Valstybės tarnybos valdymo informacinės sistemos nuostatų, patvirtintų Valstybės tarnybos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2007 m. sausio 8 d. įsakymu Nr. 27V-8 „Dėl Valstybės tarnybos valdymo informacinės sistemos nuostatų patvirtinimo“, nustatyta tvarka. Pretendentų prašymai dalyvauti Konkurse ir kiti pateikti dokumentai, Konkurso protokolai ir Protokolų išrašai dėl laimėjusio Konkursą asmens Ministerijoje tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo ir kitų asmens duomenų tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka.
47. Gavusi iš viešosios informacijos rengėjo ir (ar) skleidėjo klausimus apie pretenduojančius į Įstaigos vadovo pareigas asmenis, Ministerija informaciją teikia, jei yra gavusi asmens sutikimą dėl asmens duomenų teikimo visuomenės informavimo priemonėms (5 priedas).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro
2018 m. gegužės 10 d. įsakymu
Nr. V-574
(Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2023 m. kovo 23 d. įsakymo Nr. V-361
redakcija)
LIETUVOS NACIONALINĖS SVEIKATOS SISTEMOS VALSTYBĖS IR SAVIVALDYBIŲ BIUDŽETINIŲ IR VIEŠŲJŲ ĮSTAIGŲ, JŲ PADALINIŲ IR FILIALŲ VADOVAMS KELIAMI KVALIFIKACINIAI REIKALAVIMAI
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų įstaigų, jų padalinių ir filialų vadovams keliami kvalifikaciniai reikalavimai (toliau – Kvalifikaciniai reikalavimai) nustato bendruosius ir specialiuosius kvalifikacinius reikalavimus Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės ir savivaldybių įsteigtų biudžetinių ir viešųjų įstaigų (toliau – Įstaiga), jų padalinių ir filialų vadovams.
2. Kvalifikaciniai reikalavimai netaikomi valstybės ir savivaldybės įstaigų, kurių dalininkės ar savininkės teises ir pareigas pavesta įgyvendinti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, Krašto apsaugos ministerijai, Teisingumo ministerijai ar Vidaus reikalų ministerijai, vadovams, padalinių ir filialų vadovams.
II SKYRIUS
BENDRIEJI KVALIFIKACINIAI REIKALAVIMAI
4. Pretendentas turi atitikti šiuos bendruosius kvalifikacinius reikalavimus:
4.1. mokėti valstybinę kalbą pagal trečiąją valstybinės kalbos mokėjimo kategoriją, nustatytą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1688 „Dėl valstybinės kalbos mokėjimo kategorijų patvirtinimo ir įgyvendinimo“;
4.2. atitikti šiuos patirties ir išsilavinimo reikalavimus (jei įstaiga pagal teikiamas paslaugas patenka į daugiau nei vieną Kvalifikacinių reikalavimų 4.2 papunkčio lentelės pareigų kategoriją, pretendentui turi būti taikomi tų pareigų, kurių kvalifikaciniai reikalavimai yra aukštesni (pirmesnis lentelės punktas reiškia aukštesnius kvalifikacinius reikalavimus atitinkamoms pareigoms), reikalavimai):
Pareigos |
Kvalifikaciniai reikalavimai |
|
1. |
Universiteto ligoninės vadovas |
· Turėti ne mažesnę kaip 5 metų vadovaujamo darbo patirtį. Privalumas – vadovavimo patirtis vadovaujant įstaigoms, organizacijoms, įmonėms. · Turėti medicinos ir sveikatos mokslų arba socialinių mokslų srities mokslo daktaro laipsnį. · Turėti ne mažiau kaip 5 akademinių metų pedagoginio darbo universitete (-uose) patirties. |
2. |
Respublikos lygmens stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, kurios dalininkai yra valstybė kartu su universitetu, vadovas |
· Turėti ne mažesnę kaip 5 metų vadovaujamo darbo patirtį. Privalumas – vadovavimo patirtis vadovaujant įstaigoms, organizacijoms, įmonėms. · Turėti medicinos ir sveikatos mokslų arba socialinių mokslų srities mokslo daktaro laipsnį. |
3. |
Universiteto ligoninės filialo vadovas
|
· Turėti ne mažesnę kaip 4 metų vadovaujamo darbo patirtį. Privalumas – vadovavimo patirtis vadovaujant įstaigoms, organizacijoms, įmonėms, filialams. · Turėti medicinos ir sveikatos mokslų arba socialinių mokslų srities mokslo daktaro laipsnį. · Turėti ne mažiau kaip 3 akademinių metų pedagoginio darbo universitete (-uose) patirties. |
4. |
Respublikos lygmens stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, kurios dalininkai yra valstybė kartu su universitetu, filialo vadovas
|
· Turėti ne mažesnę kaip 4 metų vadovaujamo darbo patirtį. Privalumas – vadovavimo patirtis vadovaujant įstaigoms, organizacijoms, įmonėms, filialams. · Turėti medicinos ir sveikatos mokslų arba socialinių mokslų srities mokslo daktaro laipsnį.
|
5. |
Respublikos lygmens stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, išskyrus nurodytas lentelės 2 punkte, vadovas |
· Turėti ne mažesnę kaip 4 metų vadovaujamo darbo patirtį. Privalumas – vadovavimo patirtis vadovaujant įstaigoms, organizacijoms, įmonėms. · Turėti aukštojo mokslo kvalifikaciją, įgytą baigus universitetines sveikatos mokslų, socialinių mokslų, teisės arba verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupės studijas įr įgijus magistro kvalifikacinį laipsnį, arba jai lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją. |
6. |
Regiono lygmens stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovas |
|
7. |
Rajono lygmens stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovas |
· Turėti ne mažesnę kaip 3 metų vadovaujamo darbo patirtį. Privalumas – vadovavimo patirtis vadovaujant įstaigoms, organizacijoms, įmonėms, filialams. · Turėti aukštojo mokslo kvalifikaciją, įgytą baigus universitetines sveikatos mokslų, socialinių mokslų, teisės arba verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupės studijas įr įgijus magistro kvalifikacinį laipsnį, arba jai lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją.
|
8. |
Ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovas |
|
9. |
Respublikos lygmens stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos filialo vadovas |
|
10. |
Regiono lygmens stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos filialo vadovas |
|
11. |
Rajono lygmens stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos filialo vadovas |
· Turėti ne mažesnę kaip 2 metų vadovaujamo darbo patirtį. Privalumas – vadovavimo patirtis vadovaujant įstaigoms, organizacijoms, įmonėms, filialams. · Turėti aukštojo mokslo kvalifikaciją, įgytą baigus universitetines sveikatos mokslų, socialinių mokslų, teisės arba verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupės studijas įr įgijus magistro kvalifikacinį laipsnį, arba jai lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją. |
12. |
Ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos filialo vadovas |
|
13. |
Pirminės stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovas |
|
14. |
Kitų biudžetinių ir viešųjų Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos įstaigų, nenurodytų lentelės 1 – 13 punktuose, vadovas |
|
15. |
Pirminės stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos filialo vadovas |
· Turėti ne mažesnę kaip 1 metų vadovaujamo darbo patirtį. Privalumas – vadovavimo patirtis vadovaujant įstaigoms, organizacijoms, įmonėms, filialams, pretenduojant į 18 punkte nurodytas pareigas – vadovavimo patirtis vadovaujant savarankiškiems padaliniams. · Turėti aukštojo mokslo kvalifikaciją, įgytą baigus universitetines sveikatos mokslų, socialinių mokslų, teisės arba verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupės studijas įr įgijus magistro kvalifikacinį laipsnį, arba jai lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją. |
16. |
Savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovas |
|
17. |
Kitų biudžetinių ir viešųjų Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos įstaigų, nurodytų lentelės 14 punkte, filialų vadovas |
|
18. |
Lentelės 1–17 punktuose nurodytų įstaigų ir jų filialų sudėtyje esančių padalinių, kurių sudėtyje yra kitų padalinių (toliau – savarankiškas padalinys), vadovas |
|
19. |
Savarankiško padalinio sudėtyje esančio padalinio vadovas |
· Turėti ne mažesnę kaip 1 metų darbo patirtį su padalinio, kuriam siekiama vadovauti, funkcijomis susijusioje srityje. · Turėti aukštojo mokslo kvalifikaciją, įgytą baigus universitetines sveikatos mokslų, socialinių mokslų, teisės arba verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupės studijas įr įgijus magistro kvalifikacinį laipsnį, arba jai lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją. |
20. |
Lentelės 1–17 punktuose nurodytų įstaigų ir jų filialų sudėtyje esančių padalinių, kurių sudėtyje nėra kitų padalinių, vadovas |
III SKYRIUS
SPECIALIEJI KVALIFIKACINIAI REIKALAVIMAI
5. Pretendentas, siekiantis eiti įstaigos, jos padalinio ar filialo vadovo pareigas, turi atitikti šiuos specialiuosius reikalavimus:
5.1. išmanyti ir gebėti taikyti Lietuvos Respublikos įstatymus, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimus, sveikatos apsaugos ministro įsakymus bei kitus teisės aktus, reglamentuojančius sveikatinimo veiklos planavimą, organizavimą ir vykdymą, sveikatos priežiūros įstaigų administravimą ir finansavimą, darbo santykių organizavimą;
5.2. išmanyti sveikatos politikos, ekonomikos, teisės, finansų, personalo valdymo, administravimo bei darbo santykių reguliavimo pagrindus ir gebėti taikyti šias žinias organizuojant ir planuojant veiklą;
5.3. gebėti nustatyti rizikingas įstaigos (jos padalinio, filialo) veiklos sritis ir taikyti tinkamus rizikų valdymo modelius;
5.5. turėti šias kompetencijas bei gebėti jas taikyti veikloje:
5.5.1. lyderystės kompetenciją, t. y. gebėti perteikti įstaigos viziją, misiją, tikslus ir įkvėpti jų siekti, suteikti reikalingą emocinę paramą, įtraukti į sprendimų priėmimą, ugdyti, kurti pozityvią darbo aplinką;
5.5.2. vadybines kompetencijas: turėti strateginį požiūrį, t. y. gebėti tikslus suderinti su valstybės prioritetais, įvertinti platesnį kontekstą, numatyti ateities galimybes ir gebėti jomis pasinaudoti, mokėti organizuoti bei valdyti veiklą, t. y. gebėti nustatyti veiklos prioritetus, organizuoti ir koordinuoti veiklą, užtikrinant tikslų įgyvendinimą;
5.5.3. kitas pagal pareigybės veiklos specifiką reikalingas kompetencijas (pvz. gebėti vesti derybas, analizuoti bei pagrįsti, išmanyti komunikaciją, mokėti valdyti konfliktus, daryti įtaką kitų nuomonei ir požiūriui bei gauti jų pritarimą siūlomoms idėjoms, naudodamasis teisėtomis ir etiškomis priemonėmis ir kt.);
Priedų pakeitimai:
Konkursų organizavimo nuostatų 1 priedas (pak. V-361)
Papildyta priedu:
Nr. V-361, 2023-03-23, paskelbta TAR 2023-03-23, i. k. 2023-05153
Konkursų organizavimo nuostatų 2 priedas (pak. V-361)
Papildyta priedu:
Nr. V-361, 2023-03-23, paskelbta TAR 2023-03-23, i. k. 2023-05153
Konkursų organizavimo nuostatų 3 priedas (pak. V-361)
Papildyta priedu:
Nr. V-361, 2023-03-23, paskelbta TAR 2023-03-23, i. k. 2023-05153
Konkursų organizavimo nuostatų 4 priedas (pak. V-361)
Papildyta priedu:
Nr. V-361, 2023-03-23, paskelbta TAR 2023-03-23, i. k. 2023-05153
Konkursų organizavimo nuostatų 5 priedas (pak. V-361)
Papildyta priedu:
Nr. V-361, 2023-03-23, paskelbta TAR 2023-03-23, i. k. 2023-05153
Konkursų organizavimo nuostatų 6 priedas (pak. V-361)
Papildyta priedu:
Nr. V-361, 2023-03-23, paskelbta TAR 2023-03-23, i. k. 2023-05153
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas
Nr. V-586, 2018-05-16, paskelbta TAR 2018-05-17, i. k. 2018-07871
Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. V-574 „Dėl Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų ir Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų įstaigų, jų padalinių ir filialų vadovams keliamų kvalifikacinių reikalavimų patvirtinimo“ pakeitimo
2.
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas
Nr. V-832, 2018-07-24, paskelbta TAR 2018-07-26, i. k. 2018-12445
Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. V-574 „Dėl Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų ir Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų įstaigų, jų padalinių ir filialų vadovams keliamų kvalifikacinių reikalavimų patvirtinimo“ pakeitimo
3.
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas
Nr. V-1504, 2018-12-21, paskelbta TAR 2018-12-27, i. k. 2018-21525
Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. V-574 „Dėl Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų ir Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų įstaigų, jų padalinių ir filialų vadovams keliamų kvalifikacinių reikalavimų patvirtinimo“ pakeitimo
4.
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas
Nr. V-349, 2019-03-22, paskelbta TAR 2019-03-25, i. k. 2019-04577
Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. V-574 „Dėl Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų ir Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų įstaigų, jų padalinių ir filialų vadovams keliamų kvalifikacinių reikalavimų patvirtinimo“ pakeitimo
5.
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas
Nr. V-2971, 2021-12-30, paskelbta TAR 2021-12-30, i. k. 2021-27662
Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. V-574 „Dėl Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų ir Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų įstaigų, jų padalinių ir filialų vadovams keliamų kvalifikacinių reikalavimų patvirtinimo“ pakeitimo
6.
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas
Nr. V-1316, 2022-08-05, paskelbta TAR 2022-08-08, i. k. 2022-16852
Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. V-574 „Dėl Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų ir Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų įstaigų, jų padalinių ir filialų vadovams keliamų kvalifikacinių reikalavimų patvirtinimo“ pakeitimo
7.
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas
Nr. V-361, 2023-03-23, paskelbta TAR 2023-03-23, i. k. 2023-05153
Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. V-574 „Dėl Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų ir Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų įstaigų, jų padalinių ir filialų vadovams keliamų kvalifikacinių reikalavimų patvirtinimo“ pakeitimo