Suvestinė redakcija nuo 2022-01-01 iki 2022-05-31
Sprendimas paskelbtas: TAR 2018-07-11, i. k. 2018-11784
TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS
TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL BUDINČIO GLOBOTOJO VEIKLOS FINANSAVIMO TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2018 m. birželio 28 d. Nr. T1-200
Telšiai
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 4 dalimi, Perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams 2014–2020 metų veiksmų plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2014 m. vasario 14 d. įsakymu Nr. A1-83 „Dėl perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams 2014–2020 metų veiksmų plano patvirtinimo“, 13.3.9 papunkčiu, 1 priedo „Perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams 2014–2020 metų veiksmų plano priemonės“ 1.14 papunkčiu, Globos centro veiklos nuostatų, patvirtintų Telšių rajono savivaldybės tarybos 2018 m. kovo 29 d. sprendimu Nr. T1-92 „Dėl globos centro steigimo Telšių socialinių paslaugų centre ir veiklos nuostatų patvirtinimo“, 43.4 papunkčiu, Telšių vaikų globos namų teikiamos socialinės globos pertvarkos 2018–2020 metais veiksmų plano, patvirtinto Telšių rajono savivaldybės tarybos 2018 m. gegužės 31 d. sprendimu Nr. T1-180 „ Dėl Telšių vaikų globos namų teikiamos socialinės globos pertvarkos 2018–2020 metais veiksmų plano patvirtinimo“, 9.2.3 papunkčiu, Telšių rajono savivaldybės taryba nusprendžia:
1. Patvirtinti Budinčio globotojo veiklos finansavimo Telšių rajono savivaldybėje tvarkos aprašą (pridedama).
2. Pripažinti netekusiu galios Telšių rajono savivaldybės tarybos 2016 m. birželio 30 d. sprendimą Nr. T1-270 „Dėl tėvų globos netekusio vaiko laikinojo apgyvendinimo ir laikinosios (trumpalaikės) socialinės globos (rūpybos) budinčio globėjo (rūpintojo) šeimoje organizavimo ir išmokų už vaiko globą (rūpybą) mokėjimo tvarkos Telšių rajono savivaldybėje aprašo patvirtinimo“.
PATVIRTINTA
Telšių rajono savivaldybės tarybos
2018 m. birželio 28 d. sprendimu Nr. T1-200
(Telšių rajono savivaldybės tarybos
2021 m. gruodžio 16 d. sprendimo Nr. T1-468
redakcija)
BUDINČIO GLOBOTOJO VEIKLOS FINANSAVIMO TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Budinčio globotojo veiklos finansavimo Telšių rajono savivaldybėje tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato vaiko priežiūros budinčio globotojo šeimoje organizavimo tvarką, budinčio globotojo veiklą, budinčio globotojo veiklos finansavimą.
2. Apraše vartojamos sąvokos:
2.1. likęs be tėvų globos vaikas – vaikas iki 18 metų, kuriam įstatymų nustatyta tvarka yra nustatyta laikinoji ar nuolatinė globa (rūpyba);
2.2. priežiūra budinčio globotojo šeimoje – šio Aprašo nustatyta tvarka organizuojama priežiūra budinčio globotojo šeimos namuose be tėvų globos (rūpybos) likusiam vaikui (vaikams), kurio (kurių) tėvų deklaruota gyvenamoji vieta, o jos nesant, faktinė gyvenamoji vieta yra Telšių rajono savivaldybėje, arba vaiko radimo vieta yra Telšių rajono savivaldybėje, o tėvų gyvenamoji vieta nežinoma;
2.3. budintis globotojas – fizinis asmuo, atitinkantis Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse globėjui (rūpintojui) keliamus reikalavimus, išklausęs globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymus ir budinčių globotojų konsultavimo kursus, pagal su Telšių socialinių paslaugų centru (toliau – Centru) sudarytą Sutartį prižiūrintis likusius be tėvų globos (rūpybos) vaikus, socialinės rizikos vaikus, vaikus su negalia, su kuriais nėra susietas giminystės ryšiais;
2.4. atlygis budinčiam globotojui – tai atlygis budinčiam globotojui, mokamas iš Telšių rajono savivaldybės (toliau ─ Savivaldybė) biudžeto lėšų už vykdomą veiklą nepertraukiamai ir tada, kai šeimoje nėra prižiūrimų vaikų;
2.5. atlygis už prižiūrimą vaiką – išmoka už kiekvieną prižiūrimą vaiką už faktiškai suteiktas paslaugas. Ši išmoka skaičiuojama proporcingai dienų, kurias vaikas buvo prižiūrimas budinčio globotojo šeimoje;
2.6. vienkartinė įsikūrimo išmoka – tai vienkartinė nustatyto dydžio piniginė išmoka, mokama iš Savivaldybės biudžeto lėšų budinčiam globotojui vaiko priežiūros vietai įsteigti;
2.7. laikinas atikvėpis – globos centro organizuojamos ir (ar) teikiamos paslaugos (pagalba) siekiant, kad budintis globotojas susigrąžintu darbingumą laikotarpiu, kai prižiūrimas vaikas perduodamas globėjui (rūpintojui) arba gražinamas į šeimą, taip pat kriziniais atvejais, kai tėvų globos netekęs ar globojamas (rūpinamas) vaikas laikinai perduodamas prižiūrėti budinčiam globotojui, globėjui (rūpintojui), kol budintis globotojas, globėjas (rūpintojas) prižiūrintis, globojantis (rūpinantis) vaiką dėl susiklosčiusių aplinkybių laikinai negali pasirūpinti vaiku.
3. Budinčiais globotojais gali tapti asmenys, atitinkantys Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse globėjui (rūpintojui) ir Socialinių paslaugų įstatyme budinčiam globotojui keliamus reikalavimus.
4. Budinčių globotojų skaičius ir reikalavimai budinčių globotojų gyvenimo sąlygoms nustatomi Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Telšių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus (toliau – Socialinės paramos ir rūpybos skyrius) teikimu pagal faktinį poreikį.
5. Budintis globotojas veiklą vykdo pagal individualios veiklos pažymėjimą ir turi atlikti visas su šia veikla susijusias pareigas bei vykdyti visas mokestines prievoles, kaip tai reglamentuota Lietuvos Respublikos įstatymuose ir kituose teisės aktuose.
6. Budinčio globotojo šeimoje priežiūra teikiama tėvų globos netekusiems vaikams, kuriems globa (rūpyba) nustatyta pagal vaiko globą reglamentuojančių teisės aktų nuostatas.
7. Laikinoji (trumpalaikė) socialinė globa tėvų globos netekusiam vaikui nustatoma Centre Socialinės paramos skyriaus vedėjo sprendimu vadovaujantis socialinių paslaugų skyrimą reglamentuojančiais teisės aktais.
8. Kitos šiame Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos civiliniame
kodekse, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme, Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatyme, socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintų Vaiko laikinosios globos (rūpybos) nuostatų sąvokas.
II SKYRIUS
BUDINČIO GLOBOTOJO ATRANKA
9. Fizinis asmuo, norintis tapti budinčiu globotoju, kreipiasi į Socialinės paramos ir rūpybos skyrių, kuris teisės aktų nustatyta tvarka informaciją pateikia Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Telšių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriui (toliau – VTAS). VTAS priima sprendimą dėl asmens teigiamo pradinio įvertinimo ir informuoja Socialinės paramos ir rūpybos skyrių, kuris persiunčia duomenis apie asmenį Centrui dėl Globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo organizavimo (toliau ─ GIMK).
10. Pasibaigus GIMK, Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių paieškos, rengimo atrankos, konsultavimo ir pagalbos jiems paslaugų teikimo rekomendacijose nustatyta tvarka Centro Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos (toliau – VVTAĮT) atestuoti asmenys parengia išvadą dėl fizinio asmens tinkamumo globoti (rūpintis) vaiką ir per 3 darbo dienas nuo jos parengimo pateikia VTAS ir Telšių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyriui (toliau - Socialinės paramos ir rūpybos skyrius).
11. Centras, įvertinęs turimą informaciją, budinčio globotojo buities sąlygas, jo tinkamumą būti paskirtu budinčiu globotoju, vadovaudamasis Tvarkos aprašo 4 punktu, sudaro sutartį su budinčiu globotoju.
12. Centras, sudaręs sutartį su budinčiu globotoju ar globėju (rūpintoju), ne vėliau kaip kitą darbo dieną raštu informuoja Socialinės paramos ir rūpybos skyrių ir VTAS įgaliotą teritorinį skyrių, nurodydamas asmens vardą, pavardę, telefono ryšio numerį ir gyvenamosios vietos adresą, sutarties kopiją persiunčia Socialinės paramos ir rūpybos skyriui.
13. Centras, nutraukęs sutartį su budinčiu globotoju ar globėju (rūpintoju), ne vėliau kaip kitą darbo dieną raštu informuoja Socialinės paramos ir rūpybos skyrių ir VTAS įgaliotą teritorinį skyrių, nurodydamas asmens vardą, pavardę, telefono ryšio numerį ir gyvenamosios vietos adresą, sutarties kopiją persiunčia Socialinės paramos ir rūpybos skyriui.
14. Socialinės paramos ir rūpybos skyrius, gavęs iš Centro informaciją apie sutarties sudarymą / nutraukimą, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. kovo 27 d. nutarimo Nr. 405 „Dėl vaiko globos organizavimo nuostatų patvirtinimo“ 29 punktu, teikia tvirtinti Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriui fizinių asmenų, sutinkančių priimti likusį be tėvų globos vaiką bet kuriuo paros metu Telšių rajono savivaldybėje, sąrašą. Patvirtintą sąrašą persiunčia VTAS įgaliotam teritoriniam skyriui ir Centrui.
III SKYRIUS
BUDINČIO GLOBOTOJO VEIKLA
15. Budintis globotojas prižiūri vaiką, nesusijusį giminystės ryšiais, savo gyvenamojoje vietoje ir natūralioje šeimos aplinkoje, užtikrindamas jam emocinį bei fizinį saugumą, visavertį vaiko poreikius atitinkantį ugdymą, auklėjimą ir kasdienę priežiūrą, vykdo kitas teises ir pareigas, numatytas Socialinių paslaugų įstatyme.
17. Budintis globotojas privalo priimti vaiką bet kokio amžiaus ir bet kuriuo paros metu, bet vienu metu ne daugiau kaip 3 vaikus. Bendras vaikų skaičius budinčio globotojo šeimoje su savais vaikais – ne daugiau kaip 6. Prižiūrimų vaikų skaičius gali būti didesnis išimtiniais atvejais, kai neišskiriami broliai bei seserys ir tai raštu suderinta su Centru bei budinčiu globotoju.
18. Sutarties formą, kurioje įvardijamos Sutarties šalys, objektas ir tikslas, lėšų, skirtų prižiūrimam vaikui (-ams) išlaikyti ir prižiūrėti, atlygio budinčiam globotojui už paslaugų teikimą dydis ir mokėjimų tvarka, atokvėpio budinčiam globotojui suteikimo tvarka, pagalbos teikimo budinčiam globotojui ir vaikui tvarka, Sutarties šalių atsakomybė dėl netinkamo Sutarties sąlygų vykdymo, Sutarties nutraukimo tvarka ir kt., kitas dokumentų formas, susijusias su vaiko apgyvendinimu, paslaugų organizavimu ir teikimu vaikui ir budinčiam globotojui, tvirtina Centro direktorius.
19. VTAS, paėmęs vaiką iš šeimos ar kitos jo buvimo vietos, praneša apie tai Socialinės paramos ir rūpybos skyriui, kuris bendradarbiaudamas su Centru parenka budintį globotoją ir organizuoja tėvų globos netekusio ar socialinės rizikos vaiko apgyvendinimą budinčio globotojo šeimoje. Budintis globotojas vaiko pasirinkti negali.
20. Socialinės paslaugos teikimo pradžia yra laikomas vaiko apgyvendinimo budinčio globotojo šeimoje momentas. Vaiko apgyvendinimas budinčio globotojo šeimoje įforminamas aktu.
21. Budintis globotojas vykdo vaiko priežiūrą:
21.1. kriziniais atvejais (iki 3 mėnesių), kai vaiką reikia skubiai bet kuriuo paros metu apgyvendinti saugioje aplinkoje;
21.2. siekiant suteikti laikiną atokvėpį kitiems budintiems globotojams, globėjams (rūpintojams) iki 2 savaičių, išimtiniais atvejais ir tik tuo atveju, jeigu vaikas yra vyresnis nei 7 metų, – iki 1 mėnesio;
21.3. tol, kol baigsis vaiko laikinoji globa (rūpyba) ir vaikas bus grąžintas biologiniams tėvams arba jam bus nustatyta nuolatinė globa (rūpyba). Išskirtiniais atvejais, kai teismas nustato vaiko nuolatinę globą (rūpybą) Centre, – iki vaikui bus nustatyta nuolatinė globa (rūpyba) šeimoje arba vaikas bus įvaikintas.
22. Budintis globotojas gali vykdyti kelių Aprašo 21 punkte numatytų rūšių priežiūrą. Aprašo 21.1 papunktyje numatyta priežiūra gali būti keičiama į Aprašo 21.3 papunktyje numatytą priežiūrą, jei vaikui reikia ilgesnės nei 3 mėnesių priežiūros.
23. Vaikas (-ai), kurio (kurių) tėvų arba turimo vieno iš tėvų deklaruota gyvenamoji vieta yra ne Telšių rajono savivaldybė, o jų nesant – vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra ne Telšių rajono savivaldybė, budinčio globotojo šeimoje apgyvendinamas laikinai ne ilgiau kaip iki 3 parų.
24. Budintis globotojas:
24.4. skatina vaiką kurti ir palaikyti ryšius su bendraamžiais, biologine šeima, kitais vaikui svarbiais asmenimis;
24.8. bendradarbiauja su sveikatos priežiūros įstaigų, švietimo ir ugdymo, socialinių paslaugų įstaigų specialistais, rūpinasi vaiko ugdymu, sveikatos priežiūra ir kt.;
24.9. naudojasi Centro siūloma pagalba, analizuoja ir vertina savo veiklą, tobulina savo profesinę kompetenciją ir dalyvauja supervizijose;
IV SKYRIUS
PAGALBOS BUDINTIEMS GLOBOTOJAMS KOORDINAVIMAS IR TEIKIMAS
25. Centras teikia pagalbą budinčiam globotojui nuolat (prieš vaiko apgyvendinimą pas budintį globotoją, vaiko priežiūros metu, globotojo šeimoje nesant vaikų).
V SKYRIUS
BUDINČIO GLOBOTOJO VEIKLOS FINANSAVIMAS
27. Centro teikiamos paslaugos budintiems globotojams finansuojamos iš Savivaldybės biudžeto lėšų, valstybės tikslinių dotacijų, kitų finansinių šaltinių.
28. Savivaldybės administracija skiria ir moka vaiko globėjo (rūpintojo) teises ir pareigas įgyvendinančiam Centrui už budinčio globotojo, kuris yra sudaręs tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį su Centru, už prižiūrimą vaiką:
28.3. išmokas vaikui, mokamas Išmokų vaikams įstatymo nustatyta tvarka, vaikui skirtą slaugos ir priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, mokamą pagal Lietuvos Respublikos tikslinių kompensacijų įstatymą, ir kitas išmokas, jei teisė gauti šias išmokas vaikui ir globėjui (rūpintojui) numatyta įstatymuose;
28.4. pagalbos pinigus, mokamus Telšių rajono savivaldybės tarybos 2020 m. spalio 29 d. sprendimu Nr. T1-367 „Dėl pagalbos pinigų už tėvų globos netekusių vaikų globą (rūpybą) skyrimo, mokėjimo ir panaudojimo kontrolės tvarkos Telšių rajono savivaldybėje aprašo patvirtinimo“;
28.5. atlygį budinčiam globotojui:
28.5.1 minimalios mėnesinės algos (toliau – MMA) dydžio atlygį nuolat nepertraukiamai ir nepriklausomai nuo to, ar yra šeimoje globojamų vaikų.
28.5.2. 0,5 bazinės socialinės išmokos dydžio (toliau ─ BSI) išmoką už vaiko priežiūros dieną budinčio globotojo šeimoje tol, kol bus nustatyta laikinoji globa (rūpyba);
28.5.3. 0,75 MMA dydžio atlygį (už kiekvieną vaiką) per mėnesį, kai budinčiam globotojui Centras yra perdavęs prižiūrėti vieną vaiką, kuriam teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatyta laikinoji globa (rūpyba) ir (ar) nuolatinė globa (rūpyba). Išskirtiniais atvejais − 1 MMA dydžio atlygį (už vieną vaiką), kai budinčių globotojų šeimoje yra apgyvendinamas vaikas su sunkia negalia, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, ir budinčio globotojo šeimoje neapgyvendinami (-as) kiti (-as) vaikai (-as);
28.6. vienkartinę 8 BSI dydžio įsikūrimo išmoką už kiekvieną įkuriamą vaiko apgyvendinimo vietą vienkartinė įsikūrimo išmoka skirta vaikų gyvenimo sąlygoms pritaikyti ir būtiniausiems buities reikmenims įsigyti, siekiant tinkamai organizuoti priežiūros paslaugą. Vienkartinė įsikūrimo išmoka grąžinama Savivaldybės administracijai į nurodytą sąskaitą, jeigu Sutartis su budinčiu globotoju nutraukiama nepraėjus 12 mėnesių nuo Sutarties pasirašymo dienos laikotarpiui;
29. Centras budinčiam globotojui Sutartyje nustatytais terminais moka 28.1-28.5 papunkčiuose nurodytas išmokas, kurios pervedamos į budinčio globotojo nurodytą asmeninę sąskaitą.
30. Budintis globotojas 28.2 nurodytas išmokas naudoja papildomai pagalbai vaikui (pvz.: logopedo, psichiatro, vaiko neformaliojo ugdymo ar užimtumo paslaugoms) organizuoti ir pagal poreikį asmeninei psichoterapijai, supervizijai, profesinei kompetencijai ugdyti.
31. Centras turi teisę prašyti budinčių globotojų pateikti išlaidas pagrindžiančius dokumentus Sutartyje nustatyta tvarka.
32. Vienkartinės išmokos, globos (rūpybos) ir kitų išmokų naudojimą pagal paskirtį budinčio globotojo šeimoje prižiūri ir kontroliuoja Centras.
33. Išmokos (išskyrus 28.5 p.) globotojui pervedamos ir finansinė kontrolė vykdoma Centro direktoriaus nustatyta tvarka. Išmokos skaičiuojamos proporcingai dienų, kuriomis teiktos vaiko priežiūros paslaugos budinčio globotojo šeimoje, skaičiui.
34. Centras tais atvejais, kai kyla skubus poreikis suteikti laikino atokvėpio paslaugą budinčiam globotojui ir kiti budintys globotojai laisvų vietų savo šeimoje neturi, gali sudaryti bendradarbiavimo sutartį su globėju (rūpintoju), kuris gali priimti į savo šeimą likusius be tėvų globos vaikus, laikino atokvėpio paslaugos teikimo laikotarpiu. Globėjas (rūpintojas) privalo būti išklausęs GIMK programos specializuotą dalį ir turėti teigiamą išvadą dėl pasirengimo teikti laikino atokvėpio paslaugą. Globėjas (rūpintojas), sudaręs sutartį su Centru, turi teisę gauti Tvarkos aprašo 28.1, 28.2, 28.3, 28.4, 28.5.1 ir 28.5.3 papunkčiuose nurodytas išmokas. Išmokos skaičiuojamos proporcingai dienų, kurias vaikas gyvena globėjo (rūpintojo) šeimoje, skaičiui. Centras globėjui (rūpintojui) Sutartyje nustatytais terminais šias išmokas perveda į globėjo (rūpintojo) nurodytą asmeninę sąskaitą.
35. Centras tais atvejais, kai budinčių globotojų šeimoje nėra laisvų vietų, tačiau kyla skubus poreikis apgyvendinti likusius be tėvų globos vaikus, gali sudaryti bendradarbiavimo sutartį su globėju (rūpintoju), kuris gali priimti į savo šeimą vaikus, iki jiems bus nustatyta nuolatinė globa (rūpyba) šeimoje, jie bus įvaikinti ar grąžinti biologiniams tėvams. Globėjas (rūpintojas) privalo atitikti Tvarkos aprašo 2.3 papunktyje nurodytus reikalavimus ir turėti teigiamą išvadą. Globėjas (rūpintojas) sudaręs sutartį su Centru turi teisę gauti Tvarkos aprašo 28.1, 28.2, 28.3, 28.4, 28.5.1, 28.5.2 ir 28.5.3 papunkčiuose nurodytas išmokas. Išmokos skaičiuojamos proporcingai dienų, kurias vaikas gyvena globėjo (rūpintojo) šeimoje, skaičiui. Centras globėjui (rūpintojui) Sutartyje nustatytais terminais šias išmokas perveda į globėjo (rūpintojo) nurodytą asmeninę sąskaitą.
VI SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
36. Kai budinčio globotojo šeimoje apgyvendinamas vaikas, kurio faktinė gyvenamoji ir deklaruota gyvenamoji vieta yra ne Telšių rajono savivaldybė, už suteiktą laikiną priežiūrą budinčio globotojo šeimoje sumoka ta savivaldybė, kurioje yra vaiko ar jo tėvų deklaruota gyvenamoji vieta. Centras raštu informuoja atitinkamą savivaldybę ir prašo padengti Savivaldybės biudžeto patirtas išlaidas.
37. Esant aplinkybėms, dėl kurių nėra galimybės vaiką iš karto apgyvendinti budinčio globotojo šeimoje, vaikas laikinai (iki 3 parų) gali būti apgyvendintas Centre.
38. Sutartis su globotoju gali būti nutraukiama budinčio globotojo iniciatyva, prieš tai Centrą įspėjus ne vėliau kaip prieš 30 kalendorinių dienų, jei šeimoje nėra laikinai apgyvendinto ir prižiūrimo vaiko, ir ne vėliau kaip prieš 90 kalendorinių dienų, jei šeimoje yra apgyvendintas ir prižiūrimas vaikas, išskyrus atvejus, kai vaiko laikinoji globa baigiasi anksčiau šio termino.
39. Centras Sutartį gali nutraukti vienašališkai, jei paaiškėja aplinkybės, dėl kurių būtini tokie sprendimai. Apie Sutarties nutraukimą budintis globotojas informuojamas raštu.
40. Centras vienašališkai nutraukti Sutartį gali dėl šių priežasčių:
40.1. kai budintis globotojas netinkamai vykdo Apraše nustatytus reikalavimus ir Sutartyje numatytus įsipareigojimus;
40.2. kai budintis globotojas be pateisinamos priežasties atsisako apgyvendinti ir prižiūrėti vaiką;
41. Sutartis gali būti keičiama tik raštišku šalių susitarimu. Susitarimas tampa neatskiriama Sutarties dalimi.
Priedo pakeitimai:
Nr. T1-253, 2018-08-23, paskelbta TAR 2018-08-30, i. k. 2018-13636
Nr. T1-468, 2021-12-16, paskelbta TAR 2021-12-20, i. k. 2021-26215
Pakeitimai:
1.
Telšių rajono savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. T1-253, 2018-08-23, paskelbta TAR 2018-08-30, i. k. 2018-13636
Dėl Telšių rajono savivaldybės tarybos 2018 m. birželio 28 d. sprendimo Nr. T1-200 „Dėl Budinčio globotojo veiklos finansavimo Telšių rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo
2.
Telšių rajono savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. T1-32, 2020-01-30, paskelbta TAR 2020-02-03, i. k. 2020-02404
Dėl Telšių rajono savivaldybės tarybos 2018 m. birželio 28 d. sprendimo Nr. T1-200 „Dėl Budinčio globotojo veiklos finansavimo Telšių rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo
3.
Telšių rajono savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. T1-468, 2021-12-16, paskelbta TAR 2021-12-20, i. k. 2021-26215
Dėl Telšių rajono savivaldybės tarybos 2018 m. birželio 28 d. sprendimo Nr. T1-200 „Dėl Budinčio globotojo veiklos finansavimo Telšių rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo