Suvestinė redakcija nuo 2024-09-04

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2023-03-08, i. k. 2023-04188

 

 

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTO TVIRTINIMO

 

2023 m. kovo 3 d. Nr. 5TS-1324

Lazdijai

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 1 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, 2022 m. birželio 30 d. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo Nr. I-533 pakeitimo įstatymo Nr. XIV-1268  2 straipsniu, Lazdijų rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Lazdijų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Lazdijų rajono savivaldybės tarybos 2020 m. birželio 19 d. sprendimą Nr. 5TS-412 „Dėl Lazdijų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais nuo 2023–2027 metų kadencijos Lazdijų rajono savivaldybės tarybos susirinkimo į pirmąjį posėdį dienos.

3. Nustatyti, kad šis sprendimas, išskyrus 4 punktą, įsigalioja 2023 m. balandžio 1 d., o jo nuostatos pradedamos taikyti, kai naujai išrinkta 2023–2027 metų kadencijos Lazdijų rajono savivaldybės taryba susirenka į pirmąjį posėdį.

4. Įpareigoti Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos ir dokumentų skyrių, paskelbus 2023–2027 metų kadencijos Lazdijų rajono savivaldybės tarybos pirmojo posėdžio datą, pranešti apie tai Teisės aktų registrui.

 

 

 

Savivaldybės merė                                                                                                Ausma Miškinienė

 

PATVIRTINTA

Lazdijų rajono savivaldybės tarybos

2023 m. kovo 3 d.

sprendimu Nr. 5TS-1324

 

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lazdijų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentas (toliau – reglamentas) nustato Lazdijų rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba), Lazdijų rajono savivaldybės tarybos komitetų (toliau – komitetas), Lazdijų rajono savivaldybės tarybos komisijų (toliau – komisija) bei atskirų Tarybos narių įgaliojimus, pareigas ir teises, jų veiklos tvarką ir formas. Taip pat nustato Lazdijų rajono savivaldybės mero (toliau – meras), savivaldybės kontrolieriaus atsiskaitymo Tarybai ir gyventojams bei Tarybos ir atskirų Tarybos narių atsiskaitymo gyventojams tvarką ir numato pagrindines bendravimo su gyventojais formas ir būdus.

2. Reglamentas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (toliau – Vietos savivaldos įstatymo) bei kitų teisės aktų nuostatomis.

3. Reglamentas tvirtinamas ir gali būti papildytas ar keičiamas Tarybos sprendimu.

4. Visa Tarybos, jos suformuotų komitetų ir komisijų bei atskirų Tarybos narių veikla turi būti vykdoma laikantis reglamento nuostatų. Jeigu būtina priimti sprendimą ar vykdyti kitą veiklą, kuri neprieštarauja įstatymams, tačiau neatitinka Tarybos patvirtinto reglamento nuostatų, pirmiausia reikia pakeisti galiojantį reglamentą.

5. Tarybos įgaliojimai prasideda, kai į pirmąjį posėdį susirenka išrinkti Tarybos nariai, ir baigiasi, kai į pirmąjį posėdį susirenka naujai kadencijai išrinkti Tarybos nariai.

6. Visa Tarybos ir atskirų Tarybos narių veikla turi būti vykdoma laikantis reglamento nuostatų.

7. Reglamento sąvokos atitinka Vietos savivaldos įstatyme vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

TARYBOS NARIŲ TEISĖS, PAREIGOS IR ĮGALIOJIMAI

 

8. Tarybos narių įgaliojimų laikas pradedamas skaičiuoti nuo tos dienos, kurią naujai išrinkta Taryba susirenka į pirmąjį posėdį. Nuo šio posėdžio pradžios baigiasi anksčiau išrinktų Tarybos narių įgaliojimų laikas.

9. Tarybos narys visas valstybės politiko ir savivaldybės bendruomenės atstovo teises įgyja tik po to, kai prisiekia Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka. Prisiekusiam Tarybos nariui įteikiamas Tarybos nario pažymėjimas.

10. Draudžiama Tarybos narį persekioti už jo balsavimą ar pareikštą nuomonę Tarybos, jos komitetų, komisijų ar savivaldybės kolegijos posėdžiuose. Už asmens įžeidimą ar šmeižtą, už asmens garbę ir orumą žeminančios ir tikrovės neatitinkančios informacijos paskleidimą Tarybos narys atsako įstatymų nustatyta tvarka.

11. Tarybos narys privalo:

11.1. dalyvauti Tarybos posėdžiuose;

11.2. būti vieno (be Kontrolės komiteto) komiteto nariu;

11.3. dalyvauti komiteto ir komisijos, kurio narys jis yra, posėdžiuose;

11.4. priimti savivaldybės nuolatinius gyventojus ir ne rečiau kaip vieną kartą per metus atsiskaityti jiems už savo veiklą;

11.5. patekęs į situaciją, kai atliekant pareigas ar vykdant pavedimą reikia priimti sprendimą ar dalyvauti jį priimant, ar įvykdyti pavedimą, susijusį su savo (ar artimo asmens) privačiais interesais, prieš pradedant klausimo rengimą (aptarimą), svarstymą ar priėmimą, arba pačios minėtos procedūros metu:

11.5.1. informuoti merą ir (ar) Tarybos narius arba kitus asmenis, kurie kartu dalyvauja rengiant, svarstant ar priimant sprendimą, apie esamą interesų konfliktą ir nurodyti jį keliančias aplinkybes;

11.5.2. raštu arba žodžiu pareikšti apie nusišalinimą;

11.5.3. pareiškus apie nusišalinimą, nedalyvauti svarstant klausimą dėl nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo), išeiti iš posėdžių salės (patalpos), kurioje svarstomas klausimas ir (ar) balsuojama, o jeigu pareikštasis nusišalinimas priimamas, nedalyvauti toliau svarstant interesų konfliktą keliantį klausimą ir išeiti iš posėdžio salės (patalpos);

11.6. pareiškus apie nusišalinimą, esant aplinkybėms, keliančioms nuolatinį interesų konfliktą, nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų, patikslinti arba papildyti deklaraciją, nurodant aplinkybes, dėl kurių kilo interesų konfliktas, jei tos aplinkybės nebuvo nurodytos iki klausimo svarstymo pradžios.

12. Tarybos narys apie nusišalinimą pareiškia:

12.1. Tarybos posėdžio metu – Tarybai, iki posėdžio – merui, jei mero nėra, – Tarybos nariui, laikinai einančiam mero pareigas arba Tarybos nariui, pavaduojančiam merą, užtikrinančiam šio klausimo įtraukimą į Tarybos posėdžio, kuriame bus svarstomas interesų konfliktą keliantis klausimas, darbotvarkę. Tarybos posėdyje balsuojama dėl nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo), rezultatai pažymimi posėdžio protokole;

12.2. Tarybos komiteto ar komisijos posėdžio metu – jo nariams, arba iki posėdžio – atitinkamo komiteto ar komisijos pirmininkui ar laikinai jo pareigas einančiam asmeniui. Nusišalinimo priėmimas (nepriėmimas) svarstomas komiteto ar komisijos posėdyje balsuojant, o rezultatai pažymimi posėdžio protokole;

12.3. Tarybos narių frakcijos ar grupės pasitarimo metu – jos nariams, arba iki pasitarimo – jos pirmininkui ar laikinai pirmininko pareigas einančiam Tarybos nariui. Nusišalinimo priėmimas (nepriėmimas) svarstomas frakcijos ar grupės pasitarime balsuojant, o rezultatai pažymimi posėdžio protokole.

13. Tarybos narys turi teisę:

13.1. Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka rinkti ir būti išrinktas į pareigas Tarybos struktūriniuose padaliniuose;

13.2. šio reglamento nustatyta tvarka siūlyti Tarybai svarstyti klausimus, rengti Tarybos sprendimų projektus, dalyvauti diskusijose svarstomais klausimais, raštu ir žodžiu pateikti pastabas dėl Tarybos sprendimų projektų, dėl Tarybos darbo tvarkos ir kitais klausimais, Tarybos posėdžio metu užduoti klausimų pranešėjams, kalbėti dėl posėdžio vedimo tvarkos, kreiptis su paklausimais į savivaldybės institucijų, savivaldybės administracijos, kitų savivaldybės įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat valstybės institucijų, kurios veikia savivaldybės teritorijoje, vadovus ir valstybės tarnautojus;

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

13.3. dalyvauti ir kalbėti komitetų ir komisijų posėdžiuose, kuriuose svarstomi jo pateikti arba su jo elgesiu susiję klausimai;

13.4. jungtis į Tarybos narių frakcijas ir Tarybos narių grupes reglamento nustatyta tvarka;

13.5. gauti iš savivaldybės administracijos darbo vietą posėdžiui ir pagalbą Tarybos nario įgaliojimams vykdyti;

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

 

13.6. savo įgaliojimų laikotarpiu turėti visuomeninių padėjėjų, kurie Tarybos nario prašymu teikia jam konsultacijas, pasiūlymus, išvadas ir kitą informaciją. Tarybos nario visuomeniniu padėjėju gali būti pilnametis asmuo, kuris nėra tos savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį. Tarybos nario visuomeniniu padėjėju negali būti asmuo, įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turintis neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, taip pat įstatymų nustatyta tvarka uždraustos organizacijos narys. Tarybos nario visuomeninių padėjėjų skaičius negali viršyti savivaldybėje įsteigtų seniūnijų skaičiaus, o kai seniūnijos neįsteigtos, – negali viršyti trijų. Siekiant užtikrinti viešumą ir skaidrumą, informacija apie asmenį, Tarybos nario paskirtą jo visuomeniniu padėjėju (asmens vardas, pavardė, paskyrimo data), nedelsiant paskelbiama savivaldybės interneto svetainėje ir joje skelbiama tol, kol asmuo eina Tarybos nario visuomeninio padėjėjo pareigas;

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

13.7. gauti iš mero, vicemero, savivaldybės administracijos direktoriaus, savivaldybės administracijos ar kitų savivaldybės įstaigų, savivaldybės valdomų įmonių informaciją, įskaitant dokumentus ir kitą medžiagą, kuri būtina Tarybos nario funkcijoms atlikti. Ši informacija pateikiama susipažinti Tarybos nariui laikantis įstatymų nustatytos tvarkos, taikomos susipažinimui su valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančia, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų Reglamento (ES) 2016/679 reikalavimų, susijusia informacija. Ši informacija Tarybos nariui gali būti suteikiama duodant prieigą prie savivaldybės elektroninės dokumentų valdymo sistemos.

Papildyta papunkčiu:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

14. Tarybos nario paklausimu (toliau – paklausimas) laikomas toks savivaldybės kompetencijai priskirtas klausimas, dėl kurio Tarybos narys raštu pagal pateiktą formą (forma pridedama pagal priedą Nr. 5) kreipiasi į savivaldybės institucijų, kitų savivaldybės įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat valstybės institucijų, kurios veikia savivaldybės teritorijoje, vadovus ir valstybės tarnautojus. Tarybos narys paklausimą turi pateikti savivaldybės viename langelyje (Vilniaus g. 1, Lazdijai) arba el. paštu info@lazdijai.lt.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

15. Neteko galios nuo 2023-10-17

Punkto naikinimas:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

16. Paklausimo pateikėjas (pateikėjai) turi nurodyti konkretų savivaldybės institucijų, savivaldybės administracijos, kitų savivaldybės įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat valstybės institucijų, kurios veikia savivaldybės teritorijoje, vadovą ar valstybės tarnautoją, į kurį kreipiasi ir išdėstyti problemas, dėl kurių kreipiasi.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

17. Savivaldybės institucijų, savivaldybės administracijos, kitų savivaldybės įstaigų, įmonių ir organizacijų vadovai ir valstybės tarnautojai į Tarybos narių paklausimus, jei jie pateikti raštu, atsako per 20 darbo dienų nuo paklausimo gavimo paklausėjui ir kopiją pateikia merui. Valstybės institucijų, kurios veikia savivaldybės teritorijoje, vadovai ir valstybės tarnautojai į Tarybos narių paklausimus atsako per jų veiklą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatytą terminą.

18. Neteko galios nuo 2023-10-17

Punkto naikinimas:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

19. Neteko galios nuo 2023-10-17

Punkto naikinimas:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

20. Tarybos nariams už darbo laiką, atliekant Tarybos nario pareigas, yra atlyginama (apmokama).

21. Tarybos nariams nustatomas 20 procentų mero darbo užmokesčio dydžio atlyginimas. Tarybos opozicijos lyderiui ir Tarybos komitetų ir nuolatinių komisijų pirmininkams nustatomas 20 procentų didesnio dydžio Tarybos narių atlyginimas. Tarybos komitetų ir nuolatinių komisijų pirmininkų pavaduotojams nustatomas 10 procentų didesnio dydžio Tarybos narių atlyginimas. Jeigu tarybos narys vienu metu eina kelias pareigas, jam mokamas tas Tarybos nario atlyginimas, kurio nustatytas dydis yra didesnis.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

 

22. Faktiškai dirbtas laikas – tai laikas, praleistas Tarybos, Tarybos komitetų, Tarybos sudarytų nuolatinių komisijų ir kolegijos posėdžiuose.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

 

23. Tarybos narys negali gauti atlyginimo už Taryboje sugaištą laiką, jeigu už tą patį laiką jis gavo atlyginimą pagrindinėje darbovietėje.

24. Tarybos narys turi teisę atsisakyti šiame reglamente nustatyto Tarybos nario atlyginimo, pateikdamas prašymą savivaldybės administracijai dėl Tarybos nario pareigų atlikimo neatlygintinai (tai yra visuomeniniais pagrindais), kuris registruojamas savivaldybės elektroninių ir kompiuterizuotų dokumentų valdymo sistemoje (toliau – DVS).

Tokį prašymą pateikusiam Tarybos nariui šiame reglamente nurodytas Tarybos nario atlyginimas neskaičiuojamas ir nemokamas, taip pat neskaičiuojami ir nemokami teisės aktų nustatyti privalomi mokesčiai, valstybinio socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokos.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

 

25. Tarybos nario darbo laikas kiekviename Tarybos posėdyje skaičiuojamas nuo posėdžio pradžios arba nuo Tarybos nario atvykimo momento, jei jis vėluoja į posėdį, iki posėdžio pabaigos arba iki jo išvykimo momento, kai Tarybos narys išvyksta nesibaigus posėdžiui. Tarybos nariui pavėlavus į posėdį, posėdžio sekretorius pažymi jo atvykimo laiką, taip pat išvykimo laiką, kai Tarybos narys išvyksta nepasibaigus posėdžiui.

Tarybos nariui faktiškai dalyvavus pusėje posėdžio laiko ar balsavus dėl pusės pateiktų sprendimų projektų, laikoma, kad jis dalyvavo posėdyje.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

 

26. Tarybos nario darbo laikas, dirbtas Tarybos, Tarybos komitetų, Tarybos sudarytų nuolatinių komisijų ir kolegijos posėdžiuose, fiksuojamas posėdžių protokoluose.

Posėdžių protokolai registruojami DVS ir pateikiami Tarybos posėdžių sekretoriui per 2 darbo dienas po įvykusio posėdžio.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

 

27. Tarybos nario atlyginimas mažinamas proporcingai Tarybos nario praleistų to mėnesio Tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir kolegijos, kurių narys Tarybos narys yra, posėdžių skaičiui, išskyrus Tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir kolegijos posėdžius, kuriuos Tarybos narys praleidžia dėl vykimo į komandiruotę atliekant Tarybos nario pareigas.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

28. Po Tarybos, komiteto, nuolatinės komisijos ar kolegijos posėdžio jo sekretorius padaro posėdyje dalyvavusių Tarybos narių sąrašą, kuriame turi būti nurodyta posėdžio data, Tarybos narių, dalyvavusių posėdyje, vardai ir pavardės bei kiekvieno Tarybos nario dalyvavimo posėdyje laikas. Sąrašas, ne vėliau kaip per 2 darbo dienas, pateikiamas DVS susipažinti Tarybos posėdžių sekretoriui.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

 

29. Kiekvieno Tarybos nario per mėnesį faktiškai dirbto laiko trukmė (Tarybos, komiteto, nuolatinių komisijų ar kolegijos posėdžių skaičius) įtraukiama į apskaitą darbo laiko apskaitos žiniaraštyje (forma pridedama pagal priedą Nr. 4). Darbo laiko apskaitos žiniaraštį pildo Tarybos posėdžių sekretorius, o tvirtina meras.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

 

30. Tarybos posėdžių sekretorius užpildytą darbo laiko apskaitos žiniaraštį pateikia savivaldybės administracijai DVS iki kito mėnesio 5 dienos.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

31. Neteko galios nuo 2023-10-17

Punkto naikinimas:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

32. Savivaldybės administracija pagal laiko apskaitos žiniaraštį skaičiuoja Tarybos nariams atlyginimą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

 

33. Atlyginimas už kiekvieną praėjusį mėnesį dirbtą darbą, susijusį su Tarybos nario pareigų vykdymu, išmokamas ne vėliau kaip kiekvieno mėnesio 15 dieną.

33.1. Informacija apie Tarybų narių Tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir kolegijos posėdžių lankomumą ir atlyginimus skelbiama savivaldybės interneto svetainėje kiekvieną kalendorinį mėnesį – už praeitą mėnesį iki kito mėnesio 15 dienos.

Už informacijos paskelbimą atsakingas Tarybos posėdžių sekretorius.

Papildyta punktu:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

332. Tarybos nariui netaikomos Lietuvos Respublikos darbo kodekso nuostatos, išskyrus nuostatas, reglamentuojančias žalos atlyginimą ir darbuotojų saugą ir sveikatą.

Papildyta punktu:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

 

34. Tarybos posėdžių darbotvarkės turi būti patvirtintos tokios, ir posėdžiai, susitikimai bei pavedimai turi būti organizuoti taip, kad:

34.1. Tarybos posėdis netruktų ilgiau kaip 6 valandas;

34.2. komitetų ir komisijų posėdžiai nesitęstų ilgiau kaip 3 valandas;

34.3. susitikimai su gyventojais nesitęstų ilgiau kaip 2 valandas.

341. Po 1,5 valandos nuo Tarybos posėdžio pradžios skelbiama 15 minučių pertrauka. Po pertraukos Tarybos posėdis tęsiamas 1,5 valandos, po to vėl skelbiama 15 minučių pertrauka.

Taip pat pertrauka gali būti skelbiama nutarus posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių daugumai.

Papildyta punktu:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

35. Neteko galios nuo 2023-07-28

Punkto naikinimas:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

 

36. Tarybos nario atlyginimui gauti kiekvienas Tarybos narys atsidaro sąskaitą banke ir pateikia raštu savivaldybės administracijai šios sąskaitos (mokėjimo kortelės) rekvizitus.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

 

37. Neteko galios nuo 2023-07-28

Punkto naikinimas:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

 

38. Neteko galios nuo 2023-07-28

Punkto naikinimas:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

 

39. Neteko galios nuo 2023-07-28

Punkto naikinimas:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

 

40. Neteko galios nuo 2023-07-28

Punkto naikinimas:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

 

41. Neteko galios nuo 2023-07-28

Punkto naikinimas:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

 

42. Neteko galios nuo 2023-07-28

Punkto naikinimas:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

 

43. Taryba tvirtina Tarybos narių vykimo į komandiruotes tvarkos aprašą. Šiame tvarkos apraše turi būti numatyta, kas turi įgaliojimus priimti sprendimus dėl Tarybos narių komandiruočių, ataskaitų už tarnybines komandiruotes teikimo tvarka, kiti komandiruočių klausimai.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

44. Tarybos, komitetų ir komisijų posėdžių laiku, taip pat komandiruočių metu bei kitais atvejais (Tarybos sprendimu įgaliotas vykdyti kitas Tarybos nario pareigas) Tarybos narys atleidžiamas nuo tiesioginio darbo ar pareigų bet kurioje institucijoje, įstaigoje, įmonėje ar organizacijoje, išsaugant jam darbo vietą.

45. Savivaldybės tarybos narių įgaliojimai tiesioginio valdymo laikotarpiu sustabdomi Tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje įstatymo nustatyta tvarka.

 

III SKYRIUS

TARYBA IR JOS KOMPETENCIJA

 

46. Taryba yra savivaldybės atstovaujamoji institucija, kuri turi savivaldybės valdžios ir viešojo administravimo įgaliojimus ir kurią sudaro Tarybos nariai – savivaldybės bendruomenės atstovai.

47. Taryba susideda iš 21 įstatymų nustatyta tvarka demokratiškai išrinktų savivaldybės bendruomenės atstovų – Tarybos narių.

48. Jeigu naujai išrinktos Tarybos rinkimų rezultatai pripažinti negaliojančiais, esamos Tarybos įgaliojimai tęsiasi iki Tarybos, kuri bus išrinkta per pakartotinius rinkimus, pirmojo posėdžio arba iki tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje įvedimo Lietuvos Respublikos tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje įstatymo nustatyta tvarka.

49. Taryba savo įgaliojimus įgyvendina kolegialiai Tarybos posėdžiuose. Taryba svarstomais klausimais priima sprendimus ir kontroliuoja, kaip jie įgyvendinami.

50. Tarybos  narių veikla tarp Tarybos posėdžių tęsiama Tarybos komitetuose, komisijose, kolegijoje, Tarybos narių frakcijose ir grupėse, taip pat Tarybos nariams priimant savivaldybės nuolatinius gyventojus.

51. Savivaldybės nuolatinių gyventojų priėmimą kiekvienas Tarybos narys vykdo ir už jį atsiskaito šio reglamento nustatyta tvarka savarankiškai.

52. Kiekvienas Tarybos narys, priimdamas savivaldybės nuolatinius gyventojus,  pats rūpinasi priėmimo techniniu-materialiniu aprūpinimu.

53. Tarybos narys, pageidaujantis gyventojų priėmimą organizuoti savivaldybės administracijos patalpose, jo laiką, konkrečią vietą derina su savivaldybės administracijos direktoriumi arba jį pavaduojančiu asmeniu.

54. Tarybos narys, pageidaujantis gyventojų priėmimą organizuoti savivaldybės biudžetinėje ar viešojoje įstaigoje, savivaldybės valdomoje įmonėje, jo laiką, konkrečią vietą derina su atitinkamu įstaigos ar įmonės vadovu ar jį pavaduojančiu asmeniu. Organizuojant savivaldybės nuolatinių gyventojų priėmimus, privaloma atsižvelgti į įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimus, kuriais tokie priėmimai yra draudžiami ar ribojami.

55. Savivaldybės nuolatinių gyventojų priėmimą vienu metu gali vykdyti keli Tarybos nariai.

56. Taryba vykdo įgaliojimus pagal Vietos savivaldos įstatymo bei kitų Lietuvos Respublikos teisės aktų jai priskirtą kompetenciją.

57. Taryba merui pavedamus vykdyti paprastosios savivaldybės tarybos kompetencijos įgaliojimus išdėsto Tarybos veiklos reglamente.

58. Taryba, atsižvelgdama į klausimų sprendimo operatyvumą ir efektyvumą, paveda merui vykdyti šiuos paprastosios savivaldybės tarybos kompetencijos įgaliojimus:

58.1. Neteko galios nuo 2023-10-17

Papunkčio naikinimas:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

58.2. sudaryti savivaldybės viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) kolegialius organus, kai tai numatyta viešosios įstaigos įstatuose;

58.3. savivaldybės ir vietovės lygmens specialiojo teritorijų planavimo dokumentų tvirtinimas, išskyrus įstatymų nustatytus atvejus;

Papildyta papunkčiu:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

 

58.4. Neteko galios nuo 2024-03-23

Papunkčio naikinimas:

Nr. 5TS-355, 2024-03-20, paskelbta TAR 2024-03-22, i. k. 2024-05254

Papildyta papunkčiu:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

 

59. Jeigu meras negali (dėl viešųjų ir privačių interesų konflikto) įvykdyti šio reglamento 58 punktu perduotų konkrečių įgaliojimų, šiuos įgaliojimus vykdo Taryba.

                                                                    

IV SKYRIUS

TARYBOS POSĖDŽIAI, JŲ ORGANIZAVIMO IR DARBO TVARKA

 

60. Tarybos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė išrinktų Tarybos narių.

61. Pirmasis Tarybos posėdis šaukiamas Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka. Pirmąjį naujai išrinktos Tarybos posėdį šaukia savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas ne anksčiau kaip ankstesnės kadencijos Tarybos įgaliojimų paskutinę dieną ir ne vėliau kaip praėjus 7 kalendorinėms dienoms nuo ankstesnės kadencijos Tarybos įgaliojimų paskutinės dienos, kuri nustatoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 119 straipsniu.

62. Pirmajam naujai išrinktos Tarybos posėdžiui pirmininkauja savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas arba jo įgaliotas savivaldybės rinkimų komisijos narys. Apie pirmojo posėdžio sušaukimo laiką ir vietą savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas ne vėliau kaip prieš 14 dienų paskelbia  savivaldybės interneto svetainėje.

Pirmajam Tarybos posėdžiui patalpas parengia savivaldybės administracija.

63. Jeigu savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas išrinktos naujos Tarybos pirmojo posėdžio nesušaukia iki šio reglamento 61 punkte nustatyto termino pabaigos, suėjus nustatytam terminui, Tarybos posėdį ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas šaukia Vyriausioji rinkimų komisija. Šiuo atveju posėdžiui pirmininkauja Vyriausiosios rinkimų komisijos paskirtas Vyriausiosios rinkimų komisijos narys.

64. Pirmajam ir kitiems išrinktos naujos Tarybos posėdžiams, iki prisiekia išrinkti Tarybos nariai ir meras, pirmininkauja šio reglamento 62 ar 63 punktuose nurodyti asmenys. Prisiekus Tarybos nariams ir merui, toliau posėdžiui pirmininkauja meras.

Posėdžio protokolą rašo administracijos direktoriaus paskirtas savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį.

65. Pirmajame naujai išrinktos Tarybos posėdyje:

65.1. prisiekia Tarybos nariai;

65.2. prisiekia meras;

65.3. gali būti priimami kiti sprendimai, užtikrinantys savivaldybės institucijų ir Tarybos sudaromų komitetų, komisijų veiklą.

66. Jeigu pirmajame Tarybos posėdyje meras neprisiekia, Taryba priima sprendimą dėl kito posėdžio datos.

67. Pirmajame išrinktos naujos Tarybos posėdyje posėdžio pirmininkui gali būti įteikiami vieši pareiškimai dėl Tarybos narių vienijimosi į Tarybos narių frakcijas ir (ar) grupes, dėl Tarybos daugumos ir Tarybos opozicijos sudarymo.

68. Per du mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos Tarybos posėdžio sušaukimo dienos turi būti sudaryti Tarybos komitetai ir paskirti šių komitetų pirmininkai, sudarytos Vietos savivaldos įstatyme nustatytos komisijos ir paskirti šių komisijų pirmininkai.

69. Tarybos posėdžius, išskyrus pirmąjį, prireikus, bet ne rečiau kaip kas 3 mėnesiai, šaukia meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra – laikinai Tarybos paskirtas Tarybos narys.

70. Meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Tarybos paskirtas Tarybos narys, privalo sušaukti Tarybos posėdį, jeigu to raštu reikalauja ne mažiau kaip 1/3 Tarybos narių, ne vėliau kaip per 2 savaites nuo Tarybos narių reikalavimo gavimo. Jeigu per nustatytą laiką meras ar laikinai Tarybos paskirtas tarybos narys Tarybos posėdžio nesušaukia, jį gali sušaukti ne mažiau kaip 1/3 Tarybos narių.

71. Apie Tarybos posėdžio laiką meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Tarybos paskirtas Tarybos narys (pavaduojantis merą), ne vėliau kaip likus 3 darbo dienoms iki posėdžio pradžios praneša visiems Tarybos nariams elektroniniu paštu. Tarybos nariai su svarstyti parengtais ir šio reglamento nustatyta tvarka įregistruotais klausimais su sprendimų projektais susipažįsta DVS.

72. Gyventojams, seniūnui ir seniūnaičiui, kai svarstomi klausimai yra susiję su jų atstovaujama gyvenamosios vietovės bendruomene, taip pat seniūnui ir vietos gyventojų apklausos iniciatyvinės grupės atstovui (-ams), kai svarstomi vietos gyventojų apklausos rezultatai ar klausimai dėl vietos gyventojų apklausai pateikto (-ų) klausimo (-ų) apie Tarybos posėdžio laiką bei jame numatomus svarstyti klausimus, pranešama elektroniniu paštu ir (ar) telefonu, o posėdžio darbotvarkė ir sprendimų projektai skelbiami savivaldybės interneto svetainėje, adresu: www.lazdijai.lt, ne vėliau kaip prieš tris darbo dienas iki Tarybos posėdžio.

73. Gyventojams apie Tarybos posėdžio datą, vietą ir laiką bei jame numatomus svarstyti klausimus pranešama bei posėdžio darbotvarkė ir sprendimų projektai skelbiami savivaldybės interneto svetainėje, adresu: www.lazdijai.lt, ne vėliau kaip prieš tris darbo dienas iki Tarybos posėdžio.

74. Jeigu Tarybos narys negali atvykti į posėdį, apie tai jis raštu arba kitais būdais praneša Tarybos posėdžių sekretoriui ne vėliau kaip prieš vieną dieną, nurodydamas priežastį. Jeigu paaiškėja, kad nebus kvorumo, meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Tarybos paskirtas Tarybos narys, šio reglamento nustatyta tvarka numato kitą posėdžio datą ir apie tai praneša Tarybos nariams bei paskelbia savivaldybės interneto svetainėje.

75. Į Tarybos posėdžius kviečiami vicemeras, savivaldybės kontrolierius, administracijos direktorius, klausimus posėdžiui rengusių komisijų pirmininkai (arba jų įgalioti komisijų nariai), jeigu jie nėra Tarybos nariai, administracijos struktūrinių, struktūrinių teritorinių padalinių vadovai arba jų atstovai bei kiti su svarstomu klausimu tiesiogiai susiję asmenys. Apie Tarybos posėdžio laiką ne vėliau kaip prieš tris darbo dienas elektroniniu paštu turi būti informuojamas Vyriausybės atstovas Vilniaus ir Alytaus apskrityse, kuris su svarstyti parengtais bei šio reglamento nustatyta tvarka įregistruotais klausimais kartu su  sprendimų projektais gali susipažinti DVS.

76. Tarybos posėdžiai yra atviri. 

77. Tarybos posėdžiai tiesiogiai transliuojami savivaldybės interneto svetainėje, „YouTube“ kanale https://www.youtube.com/@lazdijurajonosavivaldybe.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

78. Jeigu dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino Tarybos posėdžiai negali vykti Tarybos nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai, Tarybos posėdžiai gali vykti nuotoliniu būdu realiuoju laiku elektroninių ryšių priemonėmis (toliau – nuotolinis būdas). Nuotoliniu būdu vyksiančiame Tarybos posėdyje svarstytini sprendimų projektai rengiami ir posėdis vyksta laikantis visų Vietos savivaldos įstatyme nustatytų reikalavimų ir užtikrinant Vietos savivaldos  įstatyme nustatytas Tarybos nario teises. Nuotoliniu būdu priimant Tarybos sprendimus, turi būti užtikrinamas Tarybos nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas. Nuotoliniu būdu vykstančiame Tarybos posėdyje svarstant klausimą, dėl kurio Vietos savivaldos įstatymas nustato slaptą balsavimą, klausimo svarstymas vyksta nuotoliniu būdu, o sprendimo priėmimui klausimo svarstyme daroma pertrauka, kurios metu fiziškai vykdomas slaptas balsavimas. Įvykus slaptam balsavimui, klausimo svarstymas tęsiamas, nuotoliniu būdu priimant sprendimą pagal slapto balsavimo rezultatus.

79. Kai posėdyje svarstomas klausimas, kuriame yra valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančios informacijos, ar su asmens duomenimis ir (ar) privačiu gyvenimu susijęs klausimas, Taryba juos nagrinėja uždarame posėdyje.

80. Tarybos posėdžiams pirmininkauja meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra – laikinai Tarybos paskirtas Tarybos narys.

81. Tarybos posėdžio pirmininkas:

81.1. jeigu posėdyje dalyvauja daugiau kaip pusė išrinktų Tarybos narių, skelbia posėdžio pradžią ir teikia tvirtinti Tarybos posėdžio darbotvarkės projektą;

81.2. prižiūri, kad Tarybos posėdyje būtų laikomasi šio reglamento reikalavimų;

81.3. suteikia žodį svarstomo klausimo pranešėjams, Tarybos nariams, savivaldybės kontrolieriui, administracijos direktoriui, komitetų ir komisijų pirmininkams ar jų įgaliotiems atstovams, kviestiesiems ir kitiems posėdyje dalyvaujantiems asmenims, Vyriausybės atstovui Vilniaus ir Alytaus apskrityse, vadovauja klausimų svarstymo eigai;

81.4. leidžia užduoti klausimų pranešėjui ir kalbėti, jeigu Tarybos posėdyje svarstomas klausimas yra susijęs su kitais posėdyje dalyvaujančiais asmenimis;

81.5. kontroliuoja pasisakymų trukmę ir, jeigu ji viršijama, įspėja kalbėtoją, o jam nepaklausius, nutraukia pasisakymą;

81.6. jeigu klausimas svarbus ir Taryba neprieštarauja, gali pratęsti pasisakymo laiką;

81.7. gali įspėti kalbėtoją, jeigu jis nukrypsta nuo svarstomo klausimo esmės;

81.8. pagal svarstymo rezultatus formuluoja klausimus balsavimui, vadovaudamasis šio reglamento nustatyta balsavimo tvarka, paskelbia balsavimo rezultatus, remdamasis balsų skaičiavimo komisijos pateiktais duomenimis arba elektroninės diskusijų ir balsavimo sistemos rodmenimis;

81.9. duoda Tarybos nariams pastabas, jeigu jie nesilaiko šio reglamento arba kelia triukšmą salėje, įžeidinėja Tarybą, Tarybos narius, kitus asmenis ar kitaip trukdo Tarybos darbui;

81.10. pasiūlo pašalinti iš posėdžių salės kviestuosius arba kitus asmenis, jeigu jie trukdo posėdžiui;

81.11. informuoja apie gautus Vyriausybės atstovo Vilniaus ir Alytaus apskrityse teikimus ar reikalavimus.

82. Į patvirtintą darbotvarkę įrašytus klausimus Tarybos posėdyje pristato Tarybos nariai arba savivaldybės administracijos padalinių vadovai, kiti savivaldybės valstybės tarnautojai ar darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartį, savivaldybės įstaigų vadovai, savivaldybės valdomų įmonių vadovai.

83. Posėdžio pirmininkas posėdyje svarstomiems klausimams pristatyti pranešėjui,  priklausomai nuo svarstomo klausimo apimties, paprastai skiria iki 10 minučių, jeigu Taryba nenustato kitaip.

84. Tarybos nariui kiekvienu svarstomu klausimu pateikti klausimą pranešėjui skiriamos 2 minutės; pranešėjui atsakyti į klausimą skiriamos 2 minutės.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

85. Opozicijos lyderis turi pirmumo teisę užduoti klausimų ir pasisakyti Tarybos posėdyje svarstomais klausimais.

86. Tarybos nario pasisakymui svarstomu darbotvarkės klausimu yra skiriamos 3 minutės.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

87. Jeigu Tarybos posėdyje svarstomas klausimas yra susijęs su kitais posėdyje dalyvaujančiais asmenimis, posėdžio pirmininkas jiems leidžia kalbėti iki 3 minučių.

88. Posėdžio pirmininkas turi teisę leisti posėdyje kalbėti  kviestiems asmenims. Jeigu Tarybos posėdyje svarstomas klausimas yra susijęs su kitais posėdyje dalyvaujančiais asmenimis, posėdžio pirmininkas jiems leidžia užduoti klausimus pranešėjams ir kalbėti iki 3 minučių.

89. Tarybos posėdyje kiekvienu svarstomu klausimu turi teisę pasisakyti Vyriausybės atstovas Vilniaus ir Alytaus apskrityse arba jo įgaliotas atstovas.

90. Neteko galios nuo 2023-10-17

Punkto naikinimas:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

91. Baigus diskusijas, kiekvienu svarstomu klausimu balsuojant priimamas sprendimas. Balsavimo pradžią skelbia posėdžio pirmininkas. Balsuojant replikos ir pastabos neleidžiamos.

92. Sprendimai gali būti tokie: priimti pateiktą Tarybos sprendimo projektą, nepriimti pateikto Tarybos sprendimo projekto, priimti posėdžio metu patikslintą Tarybos sprendimo projektą, atidėti pateikto Tarybos sprendimo projektą priėmimą, nurodant atidėjimo priežastis.

93. Taryba kiekvienam atidėtam sprendimo projekto svarstymui nustato konkretų atidėjimo terminą.

94. Dėl Tarybos posėdžiuose svarstomų klausimų balsuojama atvirai, išskyrus atvejus, numatytus Vietos savivaldos įstatyme ir šiame reglamente.

95. Duomenys apie kiekvieno Tarybos nario balsavimą, išskyrus atvejus, kai balsuojama slaptai, yra vieši. Kiekvieno Tarybos nario balsavimo rezultatai turi būti saugomi informacinėse laikmenose Dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka ir skelbiami savivaldybės interneto svetainėje ne trumpiau, kaip 4 (keturis) metus.

96. Tarybos posėdžiuose balsuojama naudojantis elektronine diskusijų ir balsavimo sistema.

Tarybos posėdžio pirmininkui paskelbus balsavimo pradžią, Tarybos nariai mygtukų paspaudimu balsuoja „už“, „prieš“ arba „susilaikė“. 

Balsavimo rezultatus paskelbia Tarybos posėdžio pirmininkas, remdamasis elektroninės diskusijų ir balsavimo sistemos rodmenimis arba balsų skaičiavimo komisijos pateiktais duomenimis.

97. Jeigu nėra techninės galimybės balsuoti elektronine diskusijų ir balsavimo sistema, balsuojama rankos pakėlimu, o balsus skaičiuoja Tarybos posėdžių sekretorius.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

98. Slaptai balsuojama Vietos savivaldos įstatyme ir šiame reglamente numatytais atvejais.  Slapto balsavimo organizavimui išrenkama balsų skaičiavimo komisija, į kurią kiekviena rinkimus laimėjusi partija ar koalicija gali deleguoti savo atstovą. Balsų skaičiavimo komisijos nariai laikomi išrinktais, jeigu už jų kandidatūras balsavo posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių dauguma.

99. Už balsavimo organizavimą yra atsakinga Tarybos išrinkta balsų skaičiavimo komisija.

100. Balsų skaičiavimo komisijos nariai išsirenka komisijos pirmininką ir sekretorių.

101. Šiuo būdu paprastai balsuojama pertraukos metu naudojant specialios formos slapto balsavimo biuletenius. Slapto balsavimo biuletenius parengia Tarybos posėdžių sekretorius, biuletenio formą tvirtina Taryba, o Tarybos nariams juos išduoda balsų skaičiavimo komisija. Biuletenis antspauduojamas atstovaujamosios institucijos antspaudu. Balsuojant specialios formos balsavimo biuleteniais, balsavimo vietoje turi būti balsadėžė.

102. Kiekvienas Tarybos narys patvirtintame slapto balsavimo biuletenyje pažymi, kaip jis balsuoja už kandidatą. Negaliojančiais pripažįstami nepatvirtinto pavyzdžio biuleteniai, neužpildyti ar neantspauduoti biuleteniai, taip pat biuleteniai, kuriuose pagal padarytą žymą neįmanoma nustatyti balsavusiojo valios. Sprendimą dėl biuletenio pripažinimo negaliojančiu balsų skaičiavimo komisija priima balsuojant.

103. Pažymėtus balsavimo biuletenius Tarybos nariai meta į balsadėžę. Pasibaigus balsuoti skirtam laikui, balsų skaičiavimo komisija išima balsavimo biuletenius iš balsadėžės ir suskaičiuoja balsus, atiduotus už kandidatą į pareigas. Balsavimo rezultatus balsų skaičiavimo komisija įformina surašydama protokolą, kurį pasirašo visi jos nariai. Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas su balsavimo rezultatais supažindina Tarybą.

104. Taryba balsavimu priima sprendimą dėl rezultatų patvirtinimo.

105. Slaptai balsuojama, kai sprendžiamas Tarybos nario, mero įgaliojimų netekimo nesuėjus terminui ar nepasitikėjimo vicemeru, savivaldybės administracijos direktoriumi klausimas.

Esant 1/3 visų Tarybos narių siūlymui ir daugumos Tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių pritarimui, kuris išreiškiamas balsuojant, Tarybos posėdžio pirmininkas skelbia, kad bus balsuojama slaptai ir tais atvejais, kai skiriami Kontrolės komiteto pirmininkas, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojas, Etikos komisijos pirmininkas, Antikorupcijos komisijos pirmininkas, sprendžiamas nepasitikėjimo Kontrolės komiteto pirmininku, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoju, Etikos komisijos pirmininku, Antikorupcijos komisijos pirmininku klausimas.

106. Jei svarstytu klausimu buvo balsuojama, bet sprendimas nebuvo priimtas, pakartotinai šis klausimas gali būti svarstomas tik kitame Tarybos posėdyje.

107. Balsavimui gali būti pateiktas vienas arba keli alternatyvūs siūlymai.

Alternatyvūs siūlymai paprastai pateikiami balsavimui pagal pateikimo svarstyti eilę.

108. Jei pateiktas vienas siūlymas, balsuojama „už“, „prieš“ arba „susilaikė“. Jei balsavimui pateikta daugiau alternatyvių siūlymų, visi alternatyvūs siūlymai yra išvardijami. Iš pateiktų alternatyvių siūlymų Tarybos narys balsuoja tik už vieną iš jų.

Papildomai balsuoti teikiama alternatyva, surinkusi daugiausia balsų. Šiuo atveju balsuojama tokia pačia tvarka, kaip esant vienam teiginiui.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

109. Tarybos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai (laikoma, kad balsai pasiskirstė po lygiai tada, kai balsų už gauta tiek pat, kiek prieš, taip pat kai balsų už gauta tiek pat, kiek prieš ir susilaikiusių kartu sudėjus), balsuojama dar kartą. Jeigu balsavus dar kartą balsai pasiskirsto po lygiai, skelbiama pertrauka, kurios metu Tarybos frakcijų, grupių vadovai (atstovai), opozicijos lyderis, kiti Tarybos nariai kartu su posėdžio pirmininku aptaria nesutarimus dėl Tarybos sprendimo projekto, derina pozicijas ir siekia kompromiso. Pertraukos trukmė negali būti ilgesnė nei 30 minučių. Konkrečią pertraukos trukmę nustato Taryba. Po pertraukos balsavimas tęsiamas balsuojant dar vieną kartą. Jei ir po šio balsavimo balsai pasiskirsto po lygiai, laikoma, kad Tarybos sprendimas nepriimtas.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

110. Tarybos narys, prieš pradedant Tarybos posėdyje svarstyti klausimą, kuris jam sukelia interesų konfliktą, privalo informuoti Tarybą apie esamą interesų konfliktą, pareikšti apie nusišalinimą ir, jeigu Taryba nusišalinimą priima, jokia forma nedalyvauti toliau svarstant šį klausimą. Taryba gali motyvuotu sprendimu, vadovaudamasi Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos patvirtintais kriterijais, pareikšto nusišalinimo nepriimti ir įpareigoti Tarybos narį dalyvauti toliau svarstant šį klausimą. Taryba dėl sprendimo dėl Tarybos nario pareikšto nusišalinimo nepriėmimo balsuoja prieš pradėdama svarstyti klausimą, kuris Tarybos nariui sukelia interesų konfliktą. Duomenys apie sprendimą nepriimti pareikšto nusišalinimo, kartu su svarstyto klausimo balsavimo rezultatais skelbiami savivaldybės interneto svetainėje ir per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos elektroninėmis priemonėmis pateikiami Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai jos nustatyta tvarka.

111. Ne rečiau kaip kartą per pusę metų vieno iš Tarybos posėdžių pabaigoje yra organizuojama Tarybos mažumos valanda. Jos metu Tarybos mažumos atstovai turi teisę užduoti klausimų merui, vicemerui, administracijos direktoriui, komitetų pirmininkams, komisijų pirmininkams ir gauti į juos atsakymus. Jeigu posėdžio dieną nurodyti asmenys eina pareigas, jie Tarybos mažumos valandoje privalo dalyvauti ir atsakyti į jiems užduotus klausimus. Tarybos mažumos valanda trunka ne trumpiau kaip vieną valandą. Pirmiausia teisę užduoti iki dviejų klausimų turi opozicijos lyderis, po to – kiti Tarybos mažumos atstovai. Tarybos mažumos atstovams uždavus visus klausimus, jeigu Taryba nenusprendžia kitaip, sudaroma galimybė Tarybos daugumos atstovams užduoti klausimų. Tarybos nariams uždavus klausimų, skiriamas laikas Tarybos narių pareiškimams. Pareiškimo trukmė negali būti ilgesnė kaip 5 minutės, kalbėtojų skaičius neribojamas.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

1111. Kartą per pusę metų į vieną Tarybos posėdžio darbotvarkę įtraukti klausimus turi teisę Tarybos mažuma. Į darbotvarkę privalomai įtraukiami ir svarstomi visi Tarybos mažumos siūlomi klausimai, atitinkantys Vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnyje nustatytus reikalavimus. Jeigu Tarybos posėdis baigiasi anksčiau negu apsvarstomi visi Tarybos mažumos pateikti sprendimų projektai, neapsvarstyti Tarybos mažumo projektai turi būti įtraukiami į kito artimiausio Tarybos posėdžio darbotvarkę.

Papildyta punktu:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

112. Taryba savo sprendimu deleguoja Tarybos narius į regiono plėtros tarybos kolegiją, įstatymų nustatytas komisijas ir suteikia jiems įgaliojimus Tarybos įgaliojimų laikui.

 

V SKYRIUS

TARYBAI SVARSTYTI SIŪLOMŲ KLAUSIMŲ BEI TARYBOS SPRENDIMŲ PROJEKTŲ RENGIMAS

 

113. Tarybos posėdyje svarstytinus klausimus kartu su sprendimų projektais Tarybos posėdžių sekretoriui pateikia meras, komitetai, komisijos, Tarybos nariai, frakcijos, grupės, mišri grupė, savivaldybės kolegija, opozicijos lyderis, savivaldybės kontrolierius (toliau – projektų rengėjai).

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

114. Kartu su Tarybos sprendimo projektu pateikiamas aiškinamasis raštas, kurį pasirašo Tarybos sprendimo projekto rengėjas, sprendimo projekto lyginamasis variantas, jeigu teikiamas sprendimo pakeitimo projektas, išvados, antikorupcinio vertinimo pažyma.

115. Aiškinamajame rašte privaloma nurodyti:

115.1. sprendimo projekto tikslus;

115.2. sprendimo projekto uždavinius;

115.3. siūlomas teisinio reguliavimo nuostatas, šiuo metu esantį teisinį reglamentavimą, kokie šios srities teisės aktai tebegalioja ir kokius teisės aktus būtina pakeisti ar panaikinti, priėmus teikiamą Tarybos sprendimo projektą;

115.4. laukiamus rezultatus;

115.5. lėšų poreikį ir šaltinius;

115.6. kitus sprendimui priimti reikalingus pagrindimus, skaičiavimus ar paaiškinimus;

115.7. teisinį antikorupcinio vertinimo neatlikimo pagrindą.

116. Tarybos sprendimų projektus rengia, nagrinėja ir išvadas dėl Tarybos sprendimų projektų rengia Tarybos posėdžių sekretorius. Padėti jam atlikti priskirtas funkcijas jis (jie) gali pasitelkti savivaldybės administraciją.

117. Tarybos sprendimo projekto išvada turi būti pasirašyta Tarybos posėdžių sekretoriaus arba savivaldybės administracijos darbuotojo ir pateikiama kartu su Tarybos sprendimo projektu bei aiškinamuoju raštu.

118. Meras siūlomiems svarstyti Tarybos posėdyje klausimams parengti gali sudaryti darbo grupę, į kurią įtraukiami klausimų iniciatoriai, arba įpareigoti administracijos direktorių atitinkamu klausimu parengti Tarybos sprendimo projektą.

Jeigu seniūnaičių sueigos, išplėstinės seniūnaičių sueigos rekomendacinių sprendimų vertinimas yra Tarybos kompetencija, meras artimiausiam Tarybos posėdžiui parengia Tarybos sprendimo projektą apie seniūnaičių sueigos, išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimų įgyvendinimą arba negalimumą ar netikslingumą juos įgyvendinti.

Tarybos sprendimas dėl seniūnaičių sueigos, išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimų priimamas ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimo gavimo dienos.

Jeigu seniūnaičių sueigos, išplėstinės seniūnaičių sueigos rekomendacinių sprendimų vertinimas yra mero kompetencija, meras juos privalo  įvertinti ne vėliau kaip per 20 darbo dienų  nuo seniūnaičių sueigos, išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimo gavimo dienos. Mero vertinimas yra įforminamas potvarkiu.

Savivaldybės institucijos privalo savivaldybės interneto svetainėje ir atitinkamų seniūnijų skelbimų lentose paskelbti savo vertinimus dėl seniūnaičių sueigos, išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimų, nurodydamos vertinimo motyvus ir numatomus veiksmus, jeigu tokių veiksmų bus imtasi.

119. Projektų rengėjai, kurie rengia projektus savo kuruojamos srities klausimais, parengtą projektą privalo suderinti šio reglamento nustatyta tvarka.

120. Parengti sprendimų projektai turi būti patvirtinti jų rengėjų ir suderinti su administracijos direktoriumi, savivaldybės vyr. kalbos tvarkytoju, Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus teisininku, Biudžeto, finansų ir turto valdymo skyriumi, jei projektai susiję su finansiniais klausimais, bei kitais padaliniais, jeigu jų veiklos sferai priklauso atitinkamų problemų sprendimas. Parengti ir suderinti sprendimų projektai turi būti apsvarstyti Komitetuose pagal jiems suteiktus įgaliojimus. Sprendimų projektų svarstymas Komitete nėra privalomas Vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 15 dalyje numatytu atveju.

121. Šio reglamento nustatyta tvarka suderinti ir Komitetuose pagal jiems suteiktus įgaliojimus apsvarstyti Tarybos sprendimų projektai su aiškinamaisiais raštais, išvadomis bei kita papildoma medžiaga, pateikiami Tarybos posėdžių sekretoriui.

122. Tarybos posėdžių sekretorius Tarybos sprendimų projektus registruoja DVS Tarybos sprendimų projektų registre, kuriame turi būti nurodomas sprendimo projekto registracijos numeris, registracijos data, sprendimo projekto pavadinimas.

123. Užregistruoti Tarybos sprendimų projektai, ne vėliau kaip artimiausią darbo dieną po sprendimo projekto registravimo Tarybos sprendimų projektų registre, privalo būti paskelbti savivaldybės interneto svetainėje, adresu: www.lazdijai.lt.

Gyventojai atsiliepimus bei pastabas dėl parengtų projektų raštu gali pateikti Tarybos posėdžių sekretoriui.

124. Tarybos posėdžio darbotvarkės projektą sudaro meras, kuriame pranešėjais nurodo Tarybos narius arba savivaldybės administracijos padalinių vadovus, kitus savivaldybės valstybės tarnautojus, darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartį, savivaldybės įstaigų vadovus ar savivaldybės valdomų įmonių vadovus. Jeigu sprendimo projektas yra užregistruotas ne vėliau kaip likus 4 darbo dienoms iki Tarybos posėdžio, tokius svarstytinus klausimus kartu su įregistruotais sprendimų projektais meras privalo įtraukti į posėdžio darbotvarkės projektą. Tarybos posėdžio darbotvarkės projektas ne vėliau kaip likus 3 darbo dienoms iki Tarybos posėdžio paskelbiamas savivaldybės interneto svetainėje.

Jeigu gaunami keli alternatyvūs Tarybos sprendimo projektai tuo pačiu klausimu, jie į darbotvarkę įrašomi vienu punktu (klausimu) ir nagrinėjami kartu.

125. Tarybos posėdžio darbotvarkės projektas rengiamas DVS.

126. Tarybos posėdžio metu, tvirtinant posėdžio darbotvarkę, parengtas Tarybos posėdžio darbotvarkės projektas gali būti papildytas ar pakeistas Tarybos sprendimu komiteto, komisijos, frakcijos, grupės, mišrios grupės, savivaldybės kolegijos, opozicijos lyderio ar 1/3 dalyvaujančių posėdyje Tarybos narių siūlymu, jeigu dėl siūlomų papildomai įtraukti klausimų sprendimų projektai yra įregistruoti ne vėliau kaip likus 24 valandoms iki posėdžio pradžios. Ši nuostata netaikoma siūlymams, susijusiems su norminio pobūdžio sprendimų projektų pateikimu, siūlymams, susijusiems su vicemero, Kontrolės komiteto ar Vietos savivaldos įstatyme nustatytų komisijų pirmininkų kandidatūrų pateikimu, taip pat siūlymams, susijusiems su nepasitikėjimo vicemeru, savivaldybės administracijos direktoriumi, Kontrolės komiteto ir Vietos savivaldos įstatyme nustatytos komisijos pirmininku pareiškimu.

127. Ekstremalių įvykių, atitinkančių Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintus kriterijus, atvejais, meras turi teisę pateikti Tarybai svarstyti klausimą ir siūlyti priimti sprendimą skubos tvarka.

128. Nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino metu, kai būtina neatidėliotinai spręsti savivaldybės funkcijoms užtikrinti būtinus klausimus, o sprendimo nepriėmimas ar delsimas nedelsiant jį priimti lemtų neigiamus padarinius savivaldybės bendruomenei ar atskiriems jos nariams, mero sprendimu Tarybos posėdžio darbotvarkės projektas gali būti sudaromas ir paskelbiamas savivaldybės interneto svetainėje trumpesniais, negu nustatyta Vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 12 dalyje, terminais, o apie Tarybos posėdžio laiką ir svarstyti parengtus ir reglamento nustatyta tvarka įregistruotus klausimus kartu su sprendimų projektais, visais šiais atvejais gali būti pranešama per trumpesnį, negu Vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 14 dalyje nustatyta, terminą, bet ne vėliau kaip likus 24 valandoms iki Tarybos posėdžio pradžios.

129. Informacija apie Tarybos posėdžių šaukimą skelbiama savivaldybės interneto svetainėje, nurodant posėdyje svarstomus klausimus. Artimiausio Tarybos posėdžio darbotvarkės projektas skelbiamas savivaldybės interneto svetainėje ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki Tarybos posėdžio pradžios.

 

VI SKYRIUS

TARYBOS POSĖDYJE PRIIMTŲ DOKUMENTŲ ĮFORMINIMAS IR ĮSIGALIOJIMAS

 

130. Tarybos posėdžiai protokoluojami. Posėdžio protokolą ir Tarybos sprendimus privalo pasirašyti tam posėdžiui pirmininkavęs meras, jeigu nepasinaudoja Vietos savivaldos įstatymo 28 straipsnyje nustatyta teise, arba Tarybos paskirtas Tarybos narys. Tarybos posėdžių protokolus turi pasirašyti ir Tarybos posėdžių sekretorius, o jeigu jo nėra, – mero paskirtas valstybės tarnautojas arba savivaldybės administracijos darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį.

131. Tarybos posėdžių sekretorius atsako už Tarybos posėdžių protokolų rašymą, jų kokybę, protokolų saugojimą.

132. Tarybos posėdžio protokole nurodoma: Tarybos pavadinimas, protokolo pavadinimas, posėdžio data, laikas, posėdžio registracijos numeris, posėdžio protokolo sudarymo vieta, posėdžio pirmininko vardas ir pavardė, posėdžio sekretoriaus vardas ir pavardė, kvorumo buvimas, kviestųjų asmenų bei svečių vardai ir pavardės, jų atstovaujama įstaiga ir pareigos (jei kviestųjų dalyvavusių asmenų buvo daug, surašomas atskiras sąrašas kaip protokolo priedas), posėdžio darbotvarkė, išvardijami svarstyti klausimai, pranešėjų ir pasisakiusiųjų vardai ir pavardės, priimti sprendimai, balsavimo rezultatai. Priimtų protokolinių sprendimų visas tekstas pateikiamas protokole.

133. Tarybos posėdžių metu daromas garso ir vaizdo įrašas. Tarybos posėdžių garso ir vaizdo įrašai, siekiant veiklos viešumo ir skaidrumo, yra vieši ir Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka saugomi informacinėse laikmenose bei skelbiami savivaldybės interneto svetainėje, „YouTube“ kanale https://www.youtube.com/@lazdijurajonosavivaldybe ne trumpiau, kaip 4 (ketverius) metus. Tarybos posėdžių garso ir vaizdo įrašai neskelbiami viešai, kai tai gali atskleisti valstybės, tarnybos ar komercinę paslaptį, pažeisti fizinių asmenų teisę į privataus gyvenimo neliečiamumą ir teisę į asmens duomenų apsaugą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

134. Prie protokolo pridedama: Tarybos priimti sprendimai su priedais, Tarybos narių balsavimo rezultatai, balsų skaičiavimo komisijos protokolai, slapto balsavimo biuletenių pavyzdžiai ir slapto balsavimo biuleteniai (jei buvo balsuojama slaptai),  priesaikos, 1/3 dalyvaujančių posėdyje Tarybos narių siūlymas dėl posėdžio darbotvarkės  pakeitimo (jei toks buvo), kiti Tarybos narių raštu pateikti prašymai (pareiškimai), siūlymai ir pastabos, posėdyje dalyvavusių Tarybos narių sąrašas, kviestųjų asmenų sąrašas (jei kviestųjų asmenų buvo daug) bei kiti reikalingi dokumentai.

135. Tarybos sprendimus privalo pasirašyti tam posėdžiui pirmininkavęs meras, jeigu nepasinaudoja Vietos savivaldos įstatymo 28 straipsnyje nustatyta teise, arba Tarybos paskirtas Tarybos narys, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po jų priėmimo.

136. Meras turi teisę ne vėliau kaip per 5 darbo dienas motyvuotai grąžinti Tarybos priimtus teisės aktus Tarybai pakartotinai svarstyti.

137. Meras potvarkiu išdėsto priimto, bet mero nepasirašyto teisės akto grąžinimo motyvus, ir teisės aktą su pataisomis teikia Tarybai pakartotinai svarstyti.

138. Meras, motyvuotai grąžinęs Tarybai jos priimtą teisės aktą pakartotinai svarstyti, šaukia Tarybos posėdį.

139. Grąžinamam Tarybos priimtam teisės akto svarstymui, Tarybos posėdžio sušaukimui taikomos visos šio reglamento nuostatos.

140. Mero motyvuotai grąžintą teisės aktą Taryba pakartotinai svarsto iš naujo arba priima sprendimą laikyti jį nepriimtą.

141. Grąžinto teisės akto priėmimo metu balsuojama, ar priimti teisės aktą su mero teikiamomis pataisomis, ar be pakeitimų. Pakartotinai Tarybos apsvarstytas teisės aktas laikomas priimtu su mero teikiamomis pataisomis, jeigu už jį balsavo daugiau kaip pusė Tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių. Pakartotinai Tarybos apsvarstytas teisės aktas laikomas priimtu be mero teikiamų pataisų, jeigu už jį balsavo daugiau kaip 1/2 visų Tarybos narių.

142. Tarybos sprendimai, kurie yra norminiai teisės aktai, įsigalioja kitą dieną po jų oficialaus paskelbimo Teisės aktų registre, jeigu pačiame teisės akte nenumatyta vėlesnė įsigaliojimo data.

Tarybos sprendimai ir jais patvirtintų teritorijų planavimo dokumentų skelbimo ir įsigaliojimo tvarka nustatyta Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatyme.

Tarybos sprendimai, keičiantys ar nustatantys naują ūkio subjektų veiklos ar jos priežiūros teisinį reguliavimą, paprastai įsigalioja gegužės 1 dieną arba lapkričio 1 dieną, tačiau visais atvejais ne anksčiau kaip po trijų mėnesių nuo jų oficialaus paskelbimo dienos. Ši nuostata netaikoma, kai ūkio subjektams nustatomas palankesnis teisinis reguliavimas.

Tarybos sprendimai, kurie yra individualūs teisės aktai, įsigalioja jų pasirašymo dieną, jeigu pačiuose teisės aktuose nenustatyta vėlesnė jų įsigaliojimo data.

143. Su visais galiojančiais Tarybos sprendimais savivaldybės gyventojai gali susipažinti savivaldybės interneto svetainėje, adresu: www.lazdijai.lt ir (ar) pas Tarybos posėdžių sekretorių  Lietuvos Respublikos teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių įstaigų įstatymo nustatyta tvarka.

144. Tarybos posėdžio protokolas kartu su priedais sutvarkomas ir pateikiamas pasirašyti posėdžio pirmininkui ne vėliau kaip per 6 darbo dienas po įvykusio posėdžio.

145. Tarybos posėdžių protokolai paskelbiami savivaldybės interneto svetainėje ne vėliau kaip per 7 darbo dienas po Tarybos posėdžio.

146. Tarybos posėdžio protokolo išrašas Tarybos nariui daromas pagal jo Tarybos posėdžių sekretoriui pateiktą rašytinį prašymą.

147. Tarybos nariai gali pareikšti pretenzijas dėl protokolo artimiausiame Tarybos posėdyje. Jei yra ginčytinų klausimų, to posėdžio pirmininkas teikia informaciją Tarybai, kuri gali priimti atitinkamą sprendimą.

148. Priimti Tarybos sprendimai skelbiami savivaldybės interneto svetainėje, adresu: www.lazdijai.lt.

Oficialius pranešimus apie Tarybos posėdžius rengia, merui pasirašyti teikia ir skelbia Tarybos posėdžių sekretorius.

149. Už Tarybos dokumentų tvarkymą atsakingas Tarybos posėdžių sekretorius.

 

VII  SKYRIUS

TARYBOS SPRENDIMŲ ĮGYVENDINIMAS

 

150. Tarybos sprendimų įgyvendinimą organizuoja ir kontroliuoja meras.

151. Visi priimti Tarybos sprendimai registruojami DVS.

152. Tarybos sprendimas laikomas įgyvendintu, kai yra įvykdytos visos jame nurodytos užduotys.

 

VIII SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS KOLEGIJA

 

153.  Tarybos įgaliojimų laikui iš mero, vicemerų, savivaldybės administracijos direktoriaus, Tarybos komitetų pirmininkų, Etikos komisijos pirmininko, Antikorupcijos komisijos pirmininko ir opozicijos lyderio meras sudaro savivaldybės kolegiją (toliau – kolegija).

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

154. Kolegija yra Tarybos patariamasis organas, kurio posėdžiams pirmininkauja meras. Kai meras negali eiti pareigų (atostogų, ligos ar kitais atvejais), vicemeras ar laikinai mero pareigas einantis Tarybos narys pirmininkauja kolegijos posėdžiams.

155. Kolegijos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau nei pusė kolegijos narių.

156. Kolegija paprastai:

156.1. analizuoja savivaldybės teritorijoje esančių valstybės institucijų padalinių veiklą, teikia siūlymus Tarybai dėl šių padalinių veiklos gerinimo ir jų vadovų išklausymo;

156.2. svarsto ir teikia siūlymus dėl savivaldybės strateginio planavimo dokumentų rengimo;

156.3. numato mero ir tarybos narių kvalifikacijos tobulinimo prioritetus (kiekvienais metais);

156.4. svarsto klausimus dėl mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus nustatymo;

156.5. susipažįsta su specialiųjų ir detaliųjų planų projektais, dėl jų gali teikti rekomendacijas merui;

156.6. svarsto savivaldybės įstaigų metinių ataskaitų rinkinius ir savivaldybės valdomų įmonių metinių finansinių ataskaitų rinkinius, metinius pranešimus ir (arba) veiklos ataskaitas;

156.7. svarsto ir teikia pasiūlymus dėl Tarybos posėdžių darbotvarkių papildymo;

156.8. teikia Tarybos sprendimų projektus;

156.9. svarsto ir teikia pasiūlymus Tarybai, kuriame Tarybos posėdyje bus organizuojama Tarybos mažumos valanda;

156.10. svarsto ir teikia pasiūlymus Tarybai, kuriame Tarybos posėdyje bus svarstoma Tarybos mažumos darbotvarkė;

156.11. svarsto ir teikia pasiūlymus Tarybai dėl:

156.11.1. Tarybos narių, deleguojamų į regiono plėtros tarybos kolegiją;

156.11.2. Tarybos narių, valstybės tarnautojų ir ekspertų, deleguojamų į komisijas, kandidatūrų;

156.12. savo iniciatyva ar Tarybos narių iniciatyva svarsto ir teikia pasiūlymus dėl naujų Tarybos komitetų ar komisijų steigimo ir jų įgaliojimų, dėl esamų komitetų ar komisijų įgaliojimų pakeitimo (išskyrus Kontrolės komitetą, Etikos ir Antikorupcijos komisijas), dėl esamų komitetų ar komisijų narių skaičiaus pakeitimo, dėl konkrečių esamų komitetų ar komisijų narių pakeitimo, dėl rekomendacijų pateikimo, keičiant komitetų ar komisijų pirmininkus ar pavaduotojus (išskyrus išimtis, nustatytas Vietos savivaldos įstatyme);

156.13. kolegijos narių daugumos siūlymu svarsto ir teikia rekomendacijas Tarybai dėl pakartotinio svarstymo tų Tarybos sprendimų projektų, kuriems Taryba nepritarė. Šiuo atveju kolegija gali rekomenduoti atitinkamam komitetui ar komitetams pakartotinai svarstyti atmestą Tarybos sprendimo projektą arba kolegijos sprendimu yra paruošiamas atitinkamas Tarybos sprendimo projektas;

156.14. svarsto ir pateikia savo rekomendacijas (pastabas, pakeitimus, pasiūlymus) atitinkamiems komitetams ir Tarybos sprendimų projektų rengėjams dėl tų Tarybos sprendimų projektų, kurie buvo nukreipti kolegijai arba kolegijos sprendimu yra paruošiamas atitinkamas Tarybos sprendimo projektas.

157. Kolegijos posėdžius šaukia meras (jo nesant, vicemeras ar laikinai mero pareigas einantis Tarybos narys). Jis sudaro kolegijos posėdžio darbotvarkę, ir projektą ne vėliau kaip prieš dvi darbo dienas iki posėdžio dienos Tarybos posėdžių sekretorius elektroniniu paštu išsiunčia kolegijos nariams, kviestiesiems asmenims, ir paskelbia savivaldybės interneto svetainėje.

158. Kolegijos posėdyje dalyvauti ir informaciją kolegijos svarstomais klausimais kolegijos nariams gali teikti savivaldybės administracijos, savivaldybės biudžetinių įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovai ar kiti darbuotojai; savivaldybės valdomų įmonių vadovai ar kiti darbuotojai; savivaldybės teritorijoje veikiančių valstybės įstaigų, įmonių ar organizacijų ar jų padalinių vadovai ar kiti darbuotojai; savivaldybės teritorijoje veikiančių nevyriausybinių organizacijų vadovai ar jų atstovai; Tarybos nariai; seniūnaičiai.

159. Kolegijos posėdžiai yra protokoluojami. Juos protokoluoja Tarybos posėdžių sekretorius.

160. Kolegijos posėdžio metu daromas garso įrašas, kuris bus naudojamas protokolo surašymo tikslais.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

161. Kolegijos svarstomais klausimais sprendimai priimami balsavimu. Jeigu Kolegijos nariams balsuojant balsai pasidalija po lygiai, lemiamu balsu laikomas posėdžio pirmininko balsas. Ši išimtis netaikoma tuo atveju, jeigu balsuojant nedalyvauja meras.

162. Kolegijos posėdžio pirmininkas:

162.1. skelbia kolegijos posėdžio pradžią, pertraukas, pabaigą;

162.2. vadovauja klausimų svarstymo eigai;

162.3. prieš posėdžio pradžią tikrina, ar kolegijos posėdyje dalyvauja kolegijos narių dauguma;

162.4. teikia tvirtinti  darbotvarkę kolegijos nariams balsuojant;

162.5. suteikia žodį darbotvarkės klausimus kolegijai svarstyti pristatantiems asmenims ir, jeigu kolegija neprieštarauja, kitiems posėdyje dalyvaujantiems asmenims;

162.6. remdamasis svarstymų ir pasisakymų rezultatais, formuluoja klausimus balsavimui, kolegijos posėdžio metu kolegijos nario išreikštą nusišalinimą nuo svarstomo klausimo teikia svarstyti ir priimti kolegijai, skelbia balsavimo pradžią, balsavimo rezultatus;

162.7. pareiškia kolegijos nariams pastabas, jeigu jie nesilaiko tvarkos, triukšmauja ar kitaip trukdo kolegijos darbui, gali teikti pasiūlymus dėl įspėjimo kolegijos nariui įrašymo į kolegijos posėdžio protokolą ar kolegijos nario elgesio apsvarstymo Etikos komisijoje;

162.8. pareiškia pastabas kitiems asmenims, dalyvaujantiems kolegijos posėdyje, jeigu jie trukdo kolegijos darbui, priima sprendimą pašalinti iš kolegijos posėdžio asmenis.

163. Į patvirtintą kolegijos posėdžio darbotvarkę įrašytus klausimus kolegijos posėdyje pristato klausimo rengėjas arba kitas kolegijos darbotvarkėje numatytas asmuo.

164. Kolegijos sprendimai gali būti tokie:

164.1. pritarti pateiktam kolegijos sprendimo projektui;

164.2. nepritarti kolegijos sprendimo projektui.

165. Balsavimo rezultatai, kiekvieno balsavusio ir nebalsavusio kolegijos nario pavardė fiksuojami kolegijos posėdžio protokole.

166. Kolegijos posėdis gali vykti kontaktiniu būdu, nuotoliniu būdu ar mišriu būdu (daliai kolegijos narių fiziškai susirenkant į kolegijos posėdį, o kitai daliai kolegijos narių dalyvaujant nuotoliniu būdu). Nuotoliniu būdu ar mišriu būdu priimant kolegijos sprendimus, turi būti užtikrintas kolegijos nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas.

 

 

IX SKYRIUS

TARYBOS KOMITETŲ SUDARYMAS, DARBO TVARKA

 

167. Tarybos komitetai sudaromi Tarybai teikiamiems klausimams preliminariai nagrinėti ir išvadoms bei pasiūlymams teikti, kontroliuoti, kaip laikomasi įstatymų ir vykdomi Vyriausybės nutarimai, Tarybos, mero sprendimai.

168. Tarybos komitetai sprendimų projektus, kuriems pagal Vietos savivaldos įstatymą būtina pateikti savivaldybės administracijos išvadas, svarsto tik gavę šias išvadas.

169. Tarybos komitetai sudaromi ne mažiau kaip iš 3 Tarybos narių Tarybos sprendimu. Sudarant komitetus, laikomasi proporcinio daugumos ir mažumos atstovavimo principo. Komitetų ir jų narių skaičių, komitetų įgaliojimus, išskyrus Kontrolės komiteto įgaliojimus, nustato Taryba.

170. Tarybos narys privalo būti vieno, be Kontrolės komiteto, komiteto nariu.

171. Tarybos komiteto, išskyrus Kontrolės komitetą, pirmininką ir jo pavaduotoją iš komiteto narių komiteto siūlymu skiria Taryba. Komiteto pirmininkas, komiteto narių siūlymu, komiteto, išskyrus Kontrolės komitetą, sprendimu, nesuėjus terminui netenka savo įgaliojimų, jeigu neatitinka Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų.

172. Kontrolės komitetas sudaromas iš vienodo visų Tarybos narių frakcijų, grupių ir mišrios grupės deleguotų Tarybos narių skaičiaus.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

173. Kontrolės komiteto sudėtis turi būti pakeista ne vėliau kaip per 2 mėnesius, pasikeitus Tarybos narių frakcijų ar grupių skaičiui. Jeigu visi Tarybos nariai sudaro Tarybos daugumą, Kontrolės komitetas, sudaromas iš Tarybos daugumos atstovų, veikia tol, kol Taryboje susidaro Tarybos opozicija.

174. Kontrolės komiteto pirmininką iš komiteto narių deleguoja Tarybos opozicija raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių, ir viešai įteiktu Tarybos posėdžio pirmininkui.

175. Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoją iš komiteto narių (Tarybos daugumos) skiria  Taryba.

176. Jeigu Tarybos opozicija per 2 mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos Tarybos posėdžio sušaukimo dienos nedeleguoja Kontrolės komiteto pirmininko ar deleguoja Tarybos narį, neatitinkantį Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, arba jeigu nėra paskelbta Tarybos opozicija, Kontrolės komiteto pirmininką skiria Taryba iš komiteto narių. Jeigu paskyrus Kontrolės komiteto pirmininką paaiškėja, kad jis neatitinka Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, jis netenka įgaliojimų nesuėjus terminui, komiteto narių siūlymu, Tarybos sprendimu, o jeigu toks Kontrolės komiteto pirmininkas buvo deleguotas Tarybos opozicijos, – jį Tarybos opozicijos raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu artimiausio Tarybos posėdžio pirmininkui, atšaukus. Jeigu artimiausiame Tarybos posėdyje Tarybos opozicija raštu neatšaukia savo deleguoto Kontrolės komiteto pirmininko ir nustatyta tvarka nedeleguoja kito Tarybos nario arba deleguoja Tarybos narį, neatitinkantį Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, sprendimą dėl Kontrolės komiteto pirmininko įgaliojimų netekimo nesuėjus terminui ir naujo Kontrolės komiteto pirmininko skyrimo, priima Taryba. Jeigu Kontrolės komiteto pirmininko įgaliojimai nutrūksta nesuėjus terminui, Kontrolės komiteto pirmininkas šio reglamento nustatyta tvarka turi būti deleguotas arba paskirtas per 2 mėnesius nuo įgaliojimų nutrūkimo dienos.

177. Taryba Kontrolės komiteto veiklos programą patvirtina per vieną mėnesį nuo Kontrolės komiteto sudarymo, o kai Kontrolės komitetas sudarytas, – per vieną mėnesį nuo kalendorinių metų pradžios.

178. Kontrolės komitetas:

178.1. siūlo Tarybai Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka skelbti konkursą į savivaldybės kontrolieriaus pareigas ar skirti savivaldybės kontrolierių antrai kadencijai be konkurso, skatinti ir apdovanoti, skirti priemoką, skirti tarnybinę nuobaudą, nušalinti nuo pareigų arba atleisti savivaldybės kontrolierių, kai yra įstatymuose nurodyti atleidimo iš valstybės tarnybos pagrindai;

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

178.2. svarsto savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos kitų metų veiklos plano projektą ir teikia savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybai pasiūlymus dėl šio plano papildymo ar pakeitimo. Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba, atsižvelgusi į Kontrolės komiteto pasiūlymus dėl veiklos plano projekto, papildo ar pakeičia savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos veiklos plano projektą ir teikia pakartotinai svarstyti Kontrolės komitetui. Kontrolės komitetas iki einamųjų metų lapkričio 5 dienos grąžina šį plano projektą savivaldybės kontrolieriui tvirtinti;

178.3. įvertina savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos ateinančių metų veiklos planui vykdyti ir darbo užmokesčiui reikalingus biudžeto asignavimus ir išvadą dėl jų teikia Tarybai;

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

178.4. svarsto savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos metinių ataskaitų rinkinį, jų pagrindu rengia ir teikia Tarybai išvadas dėl savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos veiklos;

178.5. svarsto savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos atliktų auditų ataskaitas ir jų išvadų pagrindu rengia ir teikia Tarybai išvadas dėl savivaldybės turto ir lėšų naudojimo teisėtumo, tikslingumo ir efektyvumo;

178.6. siūlo Tarybai atlikti nepriklausomą savivaldybės turto ir lėšų naudojimo bei savivaldybės veiklos auditą, teikia savo išvadas dėl audito rezultatų;

178.7. periodiškai (kartą per ketvirtį) svarsto, kaip vykdomas savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos veiklos planas, savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos ar savo iniciatyva išklauso institucijų, įstaigų ir įmonių vadovus dėl savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos atlikto atitikties, finansinio ir veiklos audito metu nustatytų trūkumų ar teisės aktų pažeidimų pašalinimo, prireikus kreipiasi pagal kompetenciją į merą ir (ar) į Tarybą dėl savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos reikalavimų įvykdymo;

178.8. dirba pagal Tarybos patvirtintą veiklos programą ir kiekvienais metais iki kovo 1 d. už savo veiklą atsiskaito Tarybai reglamento nustatyta tvarka;

178.9. nagrinėja iš asmenų gaunamus pranešimus ir pareiškimus apie savivaldybės administracijos, savivaldybės valdomų įmonių, savivaldybės įstaigų ir jų vadovų veiklą ir teikia dėl jų siūlymus pagal kompetenciją merui ar Tarybai arba persiunčia juos nagrinėti kompetentingoms institucijoms ar įstaigoms.

179. Be Kontrolės komiteto, Taryboje sudaromi 5 komitetai:

179.1. Švietimo, kultūros, turizmo ir sporto;

179.2. Kaimo reikalų ir aplinkos apsaugos;

179.3. Teritorijų planavimo ir ūkio;

179.4. Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų;

179.5. Biudžeto, turto ir investicijų.

180. Komiteto pirmininku gali būti skiriamas Tarybos narys, tik atitinkantis  nepriekaištingos reputacijos reikalavimus.

181. Komiteto pirmininkas:

181.1. šaukia komitetų posėdžius, sudaro jų darbotvarkę pagal DVS pateiktus sprendimų projektus ir kitą su jų rengimu susijusią medžiagą;

181.2. duoda komitetų nariams pavedimus, pateikia jiems medžiagą ir dokumentus, susijusius su komiteto veikla;

181.3. kviečia dalyvauti komitetų posėdžiuose reikalingus asmenis;

181.4. pirmininkauja komitetų posėdžiams;

181.5. organizuoja komitetų sprendimų vykdymą;

181.6. informuoja komitetų narius apie komiteto sprendimų ir rekomendacijų vykdymą.

182. Komiteto pirmininko pavedimu Tarybos posėdžių sekretorius paskelbia savivaldybės interneto svetainėje komiteto posėdžio darbotvarkę ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki komiteto posėdžio pradžios. Taip pat apie komiteto posėdžio laiką ir svarstyti parengtus klausimus ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki komiteto posėdžio pradžios elektroniniu paštu siunčia pranešimą visiems komiteto nariams ir suinteresuotiems asmenims.

183. Nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino metu, kai būtina neatidėliotinai spręsti savivaldybėms funkcijoms užtikrinti būtinus klausimus ir sprendimo nepriėmimas ar delsimas nedelsiant jį priimti lemtų neigiamus padarinius savivaldybės bendruomenei ar atskiriems jos nariams, mero sprendimu komitetų posėdžių darbotvarkės gali būti skelbiamos savivaldybės interneto svetainėje ir apie komiteto posėdžio laiką ir jame svarstytinus klausimus visais šiais atvejais pranešama per trumpesnį, negu nustatyta Vietos savivaldos įstatymo 21 straipsnio 3 dalyje, terminą, bet ne vėliau kaip likus 24 valandoms iki komiteto posėdžio pradžios.

184. Komiteto pirmininkas turi teisę gauti komiteto įgaliojimams vykdyti reikalingą informaciją iš valstybės ar savivaldybės institucijų, įstaigų ir valstybės ar savivaldybės valdomų įmonių.

185. Komiteto pirmininkui negalint eiti pareigų, jas atlieka komiteto pirmininko pavaduotojas, o jeigu jo nėra, – kitas komiteto išrinktas narys.

186. Tarybos komiteto posėdis gali vykti kontaktiniu būdu, nuotoliniu būdu arba daliai Tarybos narių fiziškai susirenkant į komiteto posėdį, o kitai Tarybos narių daliai dalyvaujant nuotoliniu būdu (toliau – mišrusis būdas). Sprendimą organizuoti posėdį nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu priima komiteto pirmininkas savo iniciatyva arba gavęs komiteto nario prašymą dalyvauti posėdyje nuotoliniu būdu. Apie priimtą sprendimą komiteto posėdį organizuoti nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu Tarybos posėdžių sekretorius nedelsiant elektroninių ryšių priemonėmis praneša komiteto nariams ir kitiems posėdžio dalyviams. Mišriuoju būdu organizuojamame posėdyje kiti komiteto nariai ir kiti posėdžio dalyviai savo pasirinkimu gali dalyvauti nuotoliniu būdu arba atvykę į komiteto posėdžių salę. Komiteto posėdžiai nuotoliniu būdu ar mišriuoju būdu vykti negali, jeigu tam raštu prieštarauja daugiau kaip pusė visų komiteto narių, išskyrus:

1) kai dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino komiteto posėdžiai negali vykti Tarybos nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai;

2) artimiausią numatytą nuotoliniu būdu ar mišriuoju būdu vyksiantį komiteto posėdį.

187. Nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu vyksiančio Tarybos komiteto posėdžio klausimai rengiami ir posėdis vyksta laikantis visų Vietos savivaldos įstatyme nustatytų reikalavimų ir užtikrinant Vietos savivaldos įstatyme nustatytas Tarybos nario teises. Nuotoliniu būdu ar mišriuoju būdu priimant komiteto sprendimus, turi būti užtikrinamas komiteto nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas.

188. Komiteto posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja daugiau kaip pusė visų komiteto narių. Komitetai pagal savo kompetenciją priima rekomendacinius sprendimus.

189. Meras, savivaldybės administracija, jos padaliniai, savivaldybės biudžetinės ir viešosios įstaigos, kurių dalininkė ar savininkė yra savivaldybė, ir savivaldybės valdomos įmonės su jų veikla susijusius komitetų sprendimus turi apsvarstyti ir apie svarstymo rezultatus pranešti komitetams.

190. Kai komiteto posėdyje svarstomas su valstybės, tarnybos ar komercine paslaptimi susijęs klausimas, komitetas gali nuspręsti jį nagrinėti uždarame posėdyje.

191. Tarybos komitetų posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė visų komiteto narių. Tarybos komitetų sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių komiteto narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai (laikoma, kad balsai pasiskirstė po lygiai tada, kai balsų už gauta tiek pat, kiek prieš, taip pat kai balsų už gauta tiek pat, kiek prieš ir susilaikiusių kartu sudėjus), lemia komiteto pirmininko balsas.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

192. Komitetų posėdžių metu daromas garso ir vaizdo įrašas. Komitetų posėdžiai, siekiant veiklos viešumo ir skaidrumo, išskyrus uždarus posėdžius, transliuojami tiesiogiai ir komitetų posėdžių garso ir vaizdo įrašai Dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka saugomi informacinėse laikmenose bei skelbiami viešai ne trumpiau, kaip 4 (ketverius) metus savivaldybės interneto svetainėje, „YouTube“ kanale https://www.youtube.com/@lazdijurajonosavivaldybe. Svarstant valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančią, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) (toliau – Reglamentas (ES) 2016/679) reikalavimų, susijusią informaciją ir (ar) teisės aktų, kuriuose yra valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančios, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų Reglamento (ES) 2016/679 reikalavimų, susijusios informacijos, projektus, posėdžių garso ir vaizdo įrašai neviešinami.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

193. Tarybos posėdžių sekretorius atsako už komiteto posėdžių garso ir vaizdo įrašų įrašymą, jų įkėlimą į DVS, registraciją ir paskelbimą savivaldybės interneto svetainėje.

194. Kai daromas garso ir vaizdo įrašas, surašoma Komiteto posėdžio garso ir vaizdo įrašo informacinė pažyma, kuri laikoma komiteto posėdžio protokolu (forma pateikiama priede Nr. 3), kurioje nurodoma komiteto posėdžio data, komiteto posėdžio pradžios ir pabaigos laikas, pirmininkas, komiteto posėdyje dalyvaujantys komiteto nariai ir kiti dalyviai, posėdžio metu komiteto priimti sprendimai. Komiteto posėdžio garso ir vaizdo įrašo informacinė pažyma įkeliama į DVS kartu su garso ir vaizdo įrašu. Prireikus išrašai iš garso ir vaizdo įrašo rengiami pagal atskirą prašymą. Išrašus iš garso įrašo parengia Tarybos posėdžių sekretorius.

195. Kai garso ir vaizdo įrašo dėl techninių priežasčių nėra galimybių daryti, surašomas komiteto posėdžio protokolas, kurį pasirašo komiteto pirmininkas, o jo nesant, – komiteto pirmininko pavaduotojas ar komiteto narys, pirmininkavęs posėdžiui. Tarybos posėdžių sekretorius atsako už komiteto posėdžių protokolų surašymą, jų įkėlimą į  DVS ir jų registraciją.

196. Du ar daugiau (keli) komitetai savo iniciatyva, komitetų pirmininkų susitarimu gali sušaukti bendrą komitetų posėdį. Bendram komitetų posėdžiui vadovauja vieno iš komitetų pirmininkas. Bendro komitetų posėdžio sprendimai priimami visų komitetų narių, dalyvaujančių bendrame komitetų posėdyje, balsų dauguma.

Bendro komitetų posėdžio eigai fiksuoti mutatis mutandis taikoma šio reglamento nustatyta tvarka.

197. Komitetų posėdžiuose patariamojo balso teise gali dalyvauti visuomenės atstovai – seniūnaičiai, išplėstinės seniūnaičių sueigos deleguoti atstovai, ekspertai, valstybės tarnautojai ir kiti suinteresuoti asmenys. Komitetai jų kompetencijos klausimais turi teisę pakviesti į posėdžius savivaldybės įstaigų bei savivaldybės valdomų įmonių vadovus ir pareikalauti iš jų pateikti paaiškinimus svarstomais klausimais. Išimties atvejais, jeigu svarstomi klausimai yra susiję su kitų savivaldybės teritorijoje esančių įstaigų ir įmonių tiesiogine veikla, komitetas gali kviesti į posėdžius atitinkamų įmonių bei įstaigų vadovus ar jų atstovus ir prašyti iš jų paaiškinimų.

Savivaldybės kontrolierius turi teisę dalyvauti komitetų posėdžiuose ir pareikšti nuomonę savo kompetencijos klausimais.

198. Visuomenės atstovai, norintys dalyvauti Komitetų posėdžiuose, Komiteto pirmininkui pateikia prašymą, nurodydami, kokiame komiteto posėdyje nori dalyvauti, koks komitete svarstomas klausimas juos domina, ar norės pasisakyti svarstomu klausimu.

Komiteto pirmininkas turi leisti pasisakyti posėdyje visuomenės atstovui, jeigu jis pageidauja.

199. Komitetai savo kompetencijos klausimais turi teisę kontroliuoti, kaip vykdomi Tarybos sprendimai.

200. Komiteto narys turi sprendžiamojo balso teisę visais komitete svarstomais klausimais, taip pat turi teisę siūlyti svarstyti klausimus, dalyvauti juos rengiant, teikti pasiūlymus dėl savivaldybės institucijų, įstaigų ir savivaldybės valdomų įmonių veiklos patikrinimo.

2001. Fizinių ir / ar juridinių asmenų raštus, paklausimus ir kita, adresuotus Tarybai ar Tarybos narių grupei, svarsto atitinkamas Tarybos komitetas pagal savo kompetenciją. Atsakymą į asmens prašymą ar skundą rengia Tarybos komitetas arba Tarybos komiteto siūlymu – savivaldybės administracija.

Papildyta punktu:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

201. Komitetus techniškai aptarnauja savivaldybės administracija.

202. Švietimo, kultūros, turizmo ir sporto komitetas:

202.1. svarsto, rengia ir teikia išvadas dėl:

202.1.1. vaikų ir jaunimo bendrojo lavinimo ir papildomo ugdymo, suaugusių žmonių švietimo organizavimo;

202.1.2. kultūros ugdymo, poilsio organizavimo;

202.1.3. sporto ir turizmo plėtojimo;

202.1.4. jaunimo organizacijų veiklos sąlygų gerinimo ir koordinavimo;

202.1.5. savivaldybės garbės piliečio vardo suteikimo;

202.1.6. leidimo naudoti savivaldybės herbą;

202.1.7. švietimo, kultūros, sporto veiklos prioritetų;

202.2. analizuoja  savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto įstaigų veiklą, kaip jose vykdomas biudžetas, ar racionaliai naudojamos biudžeto lėšos;

202.3. kontroliuoja Tarybos priimtų sprendimų komiteto veiklos klausimais įgyvendinimą;

202.4. nagrinėja, kaip naudojamos lėšos, skirtos komiteto kompetencijai priklausančioms veiklos kryptims kiekvienoje biudžeto asignavimų valdytojo programoje, ir vertina biudžeto lėšų bei investicijų panaudojimo tikslingumą ir efektyvumą;

202.5. Tarybos pavedimu ir/ar mero siūlymu svarsto kitus klausimus.

203. Kaimo reikalų ir aplinkos apsaugos komitetas:

203.1. svarsto, rengia ir teikia išvadas dėl:

203.1.1. kaimo plėtros programų;

203.1.2. žemės ūkio programų įgyvendinimo;

203.1.3. sąlygų verslo plėtrai kaime sudarymo;

203.1.4. žemės ūkio, melioracijos situacijos savivaldybėje;

203.1.5. aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos;

203.1.6. savivaldybės saugomų teritorijų, kraštovaizdžio objektų steigimo ir tvarkymo;

203.1.7. komunalinių atliekų tvarkymo;

203.1.8. teritorijos tvarkymo ir švaros palaikymo, prekybos turgavietėse ir kitų taisyklių, už kurių pažeidimą numatyta administracinė atsakomybė;

203.1.9. buitinių atliekų surinkimo, perdirbimo ir saugojimo;

203.2. kontroliuoja Tarybos priimtų sprendimų komiteto veiklos klausimais įgyvendinimą;

203.3. nagrinėja, kaip naudojamos lėšos, skirtos komiteto kompetencijai priklausančioms veiklos kryptims kiekvienoje biudžeto asignavimų valdytojo programoje, ir vertina biudžeto lėšų bei investicijų panaudojimo tikslingumą ir efektyvumą;

203.4. Tarybos pavedimu ir/ar mero siūlymu svarsto kitus klausimus.

204. Teritorijų planavimo ir ūkio komitetas:

204.1. svarsto, rengia ir teikia išvadas dėl:

204.1.1. adresų suteikimo žemės sklypams, kuriuose pagal jų naudojimo paskirtį (būdą) ar teritorijų planavimo dokumentus leidžiama pastatų statyba, pastatams, butams ir kitoms patalpoms;

204.1.2. pavadinimų suteikimo gatvėms, savivaldybės teritorijose esantiems pastatams, statiniams ir kitiems objektams, šių adresų ir pavadinimų keitimas ar panaikinimas;

204.1.3. komunalinių atliekų tvarkymo;

204.1.4. vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūros;

204.1.5. teritorijos tvarkymo ir švaros palaikymo, prekybos viešosiose vietose ir kitų taisyklių, už kurių pažeidimą numatyta administracinė atsakomybė;

204.1.6. teritorijos raidos analizės, bendrųjų, ilgalaikių, ekologinių ir kitų programų;

204.1.7. statybos, plėtimo ir regeneravimo, kraštovaizdžio, architektūros ir kultūros paminklų apsaugos;

204.1.8. savivaldybės Bendrojo plano, jo sprendinių keitimo;

204.1.9. savivaldybės viešojo transporto organizavimo;

204.2. nagrinėja gyventojų siūlymus ir pageidavimus dėl savivaldybės teritorijų planavimo, tvarkymo, statybos ir aplinkosaugos;

204.3. teikia siūlymus dėl savivaldybės teritorijos raidos;

204.4. kontroliuoja Tarybos priimtų sprendimų komiteto veiklos klausimais įgyvendinimą;

204.5. nagrinėja, kaip naudojamos lėšos, skirtos komiteto kompetencijai priklausančioms veiklos kryptims kiekvienoje biudžeto asignavimų valdytojo programoje, ir vertina biudžeto lėšų bei investicijų panaudojimo tikslingumą ir efektyvumą;

204.6. Tarybos pavedimu ir/ar mero siūlymu svarsto kitus klausimus.

205. Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitetas:

205.1. svarsto, rengia ir teikia išvadas dėl:

205.1.1. neįgaliųjų, senyvo amžiaus asmenų rūpybos, priežiūros, aptarnavimo ir socialinio integravimo į bendruomenę;

205.1.2. pateiktų teritorijos raidos analizių, ilgalaikių bendrųjų socialinių, demografinių ir kitų programų;

205.1.3. socialinio būsto statybos ir remonto, paramos gyventojams įsigyjant gyvenamąsias patalpas, paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti teikimo Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo nustatyta tvarka;

205.1.4. gyventojų užimtumo, gyventojų kvalifikacijos kėlimo, perkvalifikavimo, viešųjų ir sezoninių darbų organizavimo;

205.1.5. tarpinstitucinio bendradarbiavimo siekiant užtikrinti vaiko teisių apsaugą;

205.1.6. ligonių slaugos organizavimo; 

205.1.7. sanitarijos ir higienos reikalavimų laikymosi;

205.1.8. sveikatos priežiūros paslaugų teikimo organizavimo savivaldybės teritorijoje ir sergamumo prevencijos;

205.2. analizuoja savivaldybės globos ir socialinės rūpybos, sveikatos įstaigų veiklą, kaip jose vykdomas biudžetas, ar racionaliai naudojamos biudžeto lėšos;

205.3. kontroliuoja Tarybos priimtų sprendimų komiteto veiklos klausimais įgyvendinimą;

205.4. nagrinėja, kaip naudojamos lėšos, skirtos komiteto kompetencijai priklausančioms veiklos kryptims kiekvienoje biudžeto asignavimų valdytojo programoje, ir vertina biudžeto lėšų bei investicijų panaudojimo tikslingumą ir efektyvumą;

205.5. Tarybos pavedimu ir/ar mero siūlymu svarsto kitus klausimus.

206. Biudžeto, turto ir investicijų komitetas:

206.1. svarsto, rengia ir teikia išvadas dėl:

206.1.1. savivaldybės strateginio planavimo dokumentų ir juos įgyvendinančių planavimo dokumentų rengimo ir įgyvendinimo;

206.1.2. savivaldybės biudžeto projekto ir apibendrintų visų komitetų išvadų;

206.1.3. savivaldybės biudžeto įvykdymo apyskaitos;

206.1.4. tikslinės paskirties ir specializuotų fondų sudarymo ir naudojimo tvarkos, jų panaudojimo apyskaitų, įvertinus gautus išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimus;

206.1.5. papildomų ir planą viršijančių savivaldybės biudžeto pajamų ir kitų piniginių lėšų paskirstymo, įvertinus gautus išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimus;

206.1.6. kainų ir tarifų už savivaldybės įstaigų, įmonių teikiamas gyventojams paslaugas;

206.1.7. vietinių rinkliavų nustatymo;

206.1.8. sprendimų steigti, reorganizuoti ar likviduoti savivaldybės valdomas įmones, biudžetines įstaigas;

206.1.9. mokėjimų arba kompensacijų už išperkamus žemės sklypus, naudojimosi savivaldybės įrengimais, objektais ir gamtos ištekliais dydžių nustatymo;

206.1.10. finansinių lengvatų suteikimo įmonėms;

206.1.11. banko kredito panaudojimo, paskolų ėmimo ir teikimo;

206.1.12. Tarybos sprendimų, turinčių įtakos savivaldybės biudžeto pajamoms ir išlaidoms, projektų;

206.1.13. investicinių projektų rengimo ir įgyvendinimo;

206.1.14 verslo aplinkos gerinimo, investicijų skatinimo, naujų darbo vietų kūrimo;

206.2. analizuoja savivaldybės valdomų įmonių ir savivaldybės įstaigų veiklą;

206.3. Tarybos priimtų sprendimų komiteto veiklos klausimais įgyvendinimą;

206.4. Tarybos pavedimu ir/ar mero siūlymu svarsto kitus klausimus.

 

X SKYRIUS

TARYBOS KOMISIJOS IR JŲ SUDARYMO TVARKA

 

207. Taryba savo iniciatyva arba mero siūlymu, išskyrus privalomai sudaromas Etikos komisiją ir Antikorupcijos komisiją, gali sudaryti nuolatines (tos kadencijos laikotarpiui) bei laikinąsias (atskiriems klausimams nagrinėti) komisijas.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

208. Taryba savo įgaliojimų laikui sudaro Etikos komisiją ir Antikorupcijos komisiją, kurios  vykdo Vietos savivaldos įstatyme nustatytas funkcijas. Šios komisijos sudaromos laikantis proporcinio Tarybos daugumos ir mažumos atstovavimo principo. Šių komisijų sudėtis, išlaikant proporcinio Tarybos daugumos ir mažumos atstovavimo principą, turi būti pakeista ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo Tarybos daugumos ir mažumos pasikeitimo.

209. Etikos ir Antikorupcijos komisijų atsakingųjų sekretorių pareigas atlieka mero paskirti savivaldybės administracijos darbuotojai, šios funkcijos įrašomos į jų pareigybės aprašymą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

210. Etikos komisijos pirmininką iš šios komisijų narių – Tarybos narių – deleguoja Tarybos opozicija raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu Tarybos posėdžio pirmininkui. Šios komisijos pirmininko pavaduotoją komisijos narių siūlymu iš šios komisijos narių – Tarybos narių daugumos – skiria Taryba. Jeigu Tarybos opozicija per 2 mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos Tarybos posėdžio sušaukimo dienos nedeleguoja Etikos komisijos pirmininko arba deleguoja Tarybos narį, neatitinkantį Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, arba jeigu nėra paskelbta Tarybos opozicija, Etikos komisijos pirmininką Taryba komisijos narių siūlymu skiria iš šios komisijos narių – Tarybos narių mažumos. Jeigu visi Tarybos nariai sudaro Tarybos daugumą, Etikos komisija, sudaryta iš Tarybos daugumos atstovų, veikia tol, kol Taryboje susidaro Tarybos mažuma ar Tarybos opozicija.

211. Antikorupcijos komisijos pirmininką iš šios komisijos narių deleguoja Tarybos opozicija raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu Tarybos posėdžio pirmininkui. Šios komisijos pirmininko pavaduotoją komisijos narių siūlymu iš šios komisijos narių – Tarybos narių daugumos – skiria Taryba. Jeigu Tarybos opozicija per 2 mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos Tarybos posėdžio sušaukimo dienos nedeleguoja Antikorupcijos komisijos pirmininko arba deleguoja Tarybos narį, neatitinkantį Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, arba jeigu nėra paskelbta Tarybos opozicija, Antikorupcijos komisijos pirmininką Taryba komisijos narių siūlymu skiria iš šios komisijos narių – Tarybos narių mažumos. Jeigu visi Tarybos nariai sudaro Tarybos daugumą, Antikorupcijos komisija, sudaryta iš Tarybos daugumos atstovų, veikia tol, kol Taryboje susidaro Tarybos mažuma ar Tarybos opozicija.

212. Tarybos sudaromų komisijų pirmininkais Tarybos sprendimu gali būti skiriami tik nepriekaištingos reputacijos, kaip ji yra apibrėžta Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje asmenys.

213. Komisijos, kurios pirmininku skiriamas Tarybos narys, pirmininkas, išskyrus Etikos komisijos pirmininką ir Antikorupcijos komisijos pirmininką, komisijos narių siūlymu komisijos sprendimu nesuėjus terminui netenka savo įgaliojimų, jeigu jis neatitinka Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

214. Jeigu Etikos komisijos pirmininkas neatitinka Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, jis netenka įgaliojimų nesuėjus terminui komisijos narių siūlymu, Tarybos sprendimu, o jeigu Etikos komisijos pirmininkas buvo deleguotas Tarybos opozicijos, – jį Tarybos opozicijos raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu artimiausio Tarybos posėdžio pirmininkui, atšaukus. Jeigu artimiausiame Tarybos posėdyje Tarybos opozicija raštu neatšaukia savo deleguoto Etikos komisijos pirmininko ir nustatyta tvarka nedeleguoja kito Tarybos nario ar deleguoja Tarybos narį, neatitinkantį Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, sprendimą dėl Etikos komisijos pirmininko įgaliojimų netekimo ir naujo komisijos pirmininko skyrimo komisijos narių siūlymu priima Taryba.

215. Tarybos komisijų posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė visų komisijos narių. Tarybos komisijų sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių komisijos narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai (laikoma, kad balsai pasiskirstė po lygiai tada, kai balsų už gauta tiek pat, kiek prieš, taip pat kai balsų už gauta tiek pat, kiek prieš ir susilaikiusių kartu sudėjus), balsuojama dar kartą. Jeigu balsavus dar kartą balsai pasiskirsto po lygiai, balsavimas tęsiamas komisijos nuostatų nustatyta tvarka.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

216. Tarybos sudaromų komisijų nariais gali būti Tarybos nariai, valstybės tarnautojai, darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, ekspertai, gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovai – seniūnaičiai, išplėstinės seniūnaičių sueigos deleguoti atstovai, visuomenės atstovai (Lietuvos Respublikoje įregistruotų viešųjų juridinių asmenų, išskyrus valstybės ar savivaldybės institucijas ar įstaigas, įgalioti atstovai), bendruomeninių organizacijų atstovai, kiti savivaldybės gyventojai.

2161. Deleguojant Tarybos narius į komisijas, sudaromas iš Tarybos narių, laikomasi proporcinio Tarybos daugumos ir mažumos atstovavimo principo.

Papildyta punktu:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

217. Tarybos sudaromų komisijų nariai, kurie nėra Tarybos nariai, komisijų posėdžių metu atleidžiami nuo tiesioginio darbo ar pareigų bet kurioje institucijoje, įstaigoje, įmonėje ar organizacijoje, išsaugant jiems darbo vietą, taip pat už darbą Tarybos sudaromose komisijose, kurių sudarymas nustatytas kitais įstatymais, jiems apmokant Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo nustatyta tvarka.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

218. Komisijų posėdžiuose patariamojo balso teise gali dalyvauti joms nepriklausantys Tarybos nariai, suinteresuoti asmenys.

219. Tarybos nariai, suinteresuoti asmenys, norintys dalyvauti komisijos posėdžiuose, Komisijos pirmininkui pateikia prašymą, nurodydami, kokiame komisijos posėdyje nori dalyvauti, koks komisijoje svarstomas klausimas juos domina, ar norės pasisakyti svarstomu klausimu.

Komisijos pirmininkas turi leisti pasisakyti posėdyje Tarybos nariui ar suinteresuotam asmeniui, jeigu jis pageidauja.

220. Tarybos komisijų posėdžių metu daromas garso ir vaizdo įrašas. Komisijų posėdžiai, išskyrus komisijų uždarus posėdžius, transliuojami tiesiogiai ir komisijų posėdžių garso ir vaizdo įrašai Dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka saugomi informacinėse laikmenose bei skelbiami viešai savivaldybės interneto svetainėje, „YouTube“ kanale https://www.youtube.com/@lazdijurajonosavivaldybe ne trumpiau, kaip 4 (ketverius) metus. Antikorupcijos komisijai šios dalies nuostatos taikomos, jeigu ji nenusprendžia kitaip. Svarstant valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančią, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų Reglamento (ES) 2016/679 reikalavimų, susijusią informaciją ir (ar) teisės aktų, kuriuose yra valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančios, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų Reglamento (ES) 2016/679 reikalavimų, susijusios informacijos, projektus, posėdžių garso ir vaizdo įrašai neviešinami.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

221. Komisijos sekretorius atsako už komisijos posėdžių garso ir vaizdo įrašų įrašymą, jų įkėlimą į DVS, registraciją ir paskelbimą savivaldybės interneto svetainėje.

222. Komisijos posėdis gali vykti kontaktiniu būdu, nuotoliniu būdu ar mišriuoju būdu. Sprendimą organizuoti posėdį nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu priima komisijos pirmininkas savo iniciatyva arba gavęs komisijos nario prašymą dalyvauti posėdyje nuotoliniu būdu. Apie priimtą sprendimą komisijos posėdį organizuoti nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu nedelsiant elektroninių ryšių priemonėmis Tarybos posėdžių sekretorius praneša komisijos nariams ir kitiems posėdžio dalyviams. Mišriuoju būdu organizuojamame posėdyje kiti komisijos nariai ir kiti posėdžio dalyviai savo pasirinkimu gali dalyvauti nuotoliniu būdu arba atvykę į komisijos posėdžių salę. Komisijos posėdžiai nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu vykti negali, jeigu tam raštu prieštarauja daugiau kaip pusė visų komisijos narių, išskyrus:

1) kai dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino komisijos posėdžiai negali vykti komisijos nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai;

2) artimiausią numatytą nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu vyksiantį komisijos posėdį.

223. Nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu vyksiančio Tarybos komisijos posėdžio klausimai rengiami ir posėdis vyksta laikantis visų Vietos savivaldos įstatyme nustatytų reikalavimų. Nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu priimant komisijos sprendimus, turi būti užtikrinamas komisijos nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas.

 

XI  SKYRIUS

TARYBOS FRAKCIJOS, TARYBOS NARIŲ GRUPĖS, TARYBOS MAŽUMA, TARYBOS DAUGUMA

 

224. Savo politiniams tikslams įgyvendinti Tarybos nariai gali sudaryti Tarybos opoziciją, Tarybos mažumą, Tarybos daugumą, jungtis į frakcijas ar Tarybos narių grupes šio reglamento nustatyta tvarka.

225. Išrinkti Tarybos nariai gali jungtis į frakcijas ar Tarybos narių grupes. Tarybos nariai į frakcijas ar grupes jungiasi laisva valia. Frakciją ar grupę gali sudaryti pagal vieną sąrašą išrinkti Tarybos nariai arba pagal kelis sąrašus išrinkti Tarybos nariai ir dalis vieno rinkimų sąrašo Tarybos narių.

226. Frakcija paskelbiama Tarybos posėdyje, kai Tarybos nariai viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, deklaruoja, kad veiklą Taryboje tęsia susivieniję į frakciją.

Frakcijos pareiškimą pasirašo ne mažiau kaip 2 Tarybos nariai. Pareiškime taip pat turi būti nurodyta frakcijos pavadinimas, jos sudėtis, vadovo ir pavaduotojo (jei yra) vardai bei pavardės.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

227. Tarybos narių grupė paskelbiama Tarybos posėdyje kai Tarybos nariai, nepriklausantys Tarybos narių frakcijai, Tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, deklaruoja, kad veiklą Taryboje tęsia grupėje.

Pareiškimą pasirašo ne mažiau kaip 2 Tarybos nariai. Pareiškime taip pat turi būti nurodyta grupės pavadinimas, jos sudėtis, vadovo ir pavaduotojo (jei yra) vardai bei pavardės.

228. Kiekvienas Tarybos narys gali priklausyti tik vienai frakcijai ar Tarybos narių grupei. Tarybos nariai, neįsiregistravę į frakcijas ar grupes, laikomi Tarybos nariais, neįeinančiais į frakcijas ir grupes.

2281. Mišri Tarybos narių grupė – ne mažiau kaip 2 Tarybos nariai, nesusivieniję į Tarybos narių frakciją ar Tarybos narių grupę.

Papildyta punktu:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

229. Tarybos opozicija – Tarybos mažumai priklausančių ir Tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, opozicinėmis pasiskelbusių Tarybos narių frakcijų, Tarybos narių grupių, į jokią frakciją ar grupę nesusivienijusių Tarybos narių visuma, pateikusi savo veiklos kryptis.

230. Tarybos mažuma – Tarybos daugumai nepriklausančios Tarybos narių frakcija (-os) ir (ar) Tarybos narių grupė (-ės), ir (ar) į jokią frakciją ar grupę nesusivieniję Tarybos nariai.

231. Tarybos dauguma – Tarybos narių frakcija (-os) ir (ar) Tarybos narių grupė (-ės), ir (ar) į jokią frakciją ar grupę nesusivieniję Tarybos nariai, Tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, pateikusi (-ios) savo veiklos programą ir sudaryta (-os) iš daugiau kaip pusės visų Tarybos narių.

232. Partijų skaičius, pasiskelbiant Tarybos mažuma ar dauguma bei sudarant frakcijas ir grupes, neribojamas.

233. Apie Tarybos opozicijos, Tarybos daugumos, frakcijos ir grupės įsisteigimą pažymima Tarybos posėdžio protokole.

234. Pasikeitus frakcijos ar grupės pavadinimui, sudėčiai, vadovui ar jo pavaduotojui, frakcijai ar grupei iširus ar nutraukus veiklą, turi būti raštu pranešta merui, kuris apie tai paskelbia artimiausiame Tarybos posėdyje.

235. Tarybos opozicijos, Tarybos daugumos, frakcijos ar grupės vadovas, jo pavaduotojas arba frakcijos ar grupės įgaliotas narys turi teisę Taryboje atstovauti tokiai Tarybos narių daliai, kokią ši frakcija sudaro Taryboje.

 

XII  SKYRIUS

MERAS, VICEMERAS

 

236. Meras renkamas tiesiogiai Tarybos įgaliojimų laikui. Jo įgaliojimai nustatyti Vietos savivaldos įstatyme. Mero sprendimai įforminami potvarkiais. Mero potvarkiai skelbiami savivaldybės interneto svetainėje.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

237. Merą pavaduoja mero paskirtas vicemeras, kai:

1) meras dėl atostogų, laikinojo nedarbingumo ar kitų pateisinamų priežasčių laikinai neina savo pareigų;

2) mero įgaliojimai sustabdyti teismo nutartimi.

238. Merą pavaduojantis vicemeras vykdo visus mero įgaliojimus, išskyrus nustatytus Vietos savivaldos įstatymo 27 straipsnio 2 dalies 4, 5, 7, 15, 19, 20 ir 21 punktuose. Vicemerui pavaduojant merą, Vietos savivaldos įstatymo 27 straipsnio 2 dalies 15 punkte nustatytus mero įgaliojimus vykdo Taryba, o Vietos savivaldos įstatymo 27 straipsnio 2 dalies 4, 5 ir 7 punktuose nustatytus mero įgaliojimus – laikinai Tarybos paskirtas tarybos narys (pavaduojantis merą).

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-355, 2024-03-20, paskelbta TAR 2024-03-22, i. k. 2024-05254

 

239. Mero pareigas laikinai eina Tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių balsų dauguma paskirtas Tarybos narys, kai:

1) mero įgaliojimai nutrūksta nesuėjus terminui;

2) išrinktas neprisiekęs meras netenka mandato ar mero rinkimų rezultatai pripažįstami negaliojančiais.

240. Mero pareigas laikinai einantis Tarybos paskirtas Tarybos narys vykdo visus mero įgaliojimus, išskyrus nustatytus Vietos savivaldos įstatymo 27 straipsnio 2 dalies 15, 20 ir 21 punktuose. Šiuo atveju mero įgaliojimus, nustatytus Vietos savivaldos įstatymo 27 straipsnio 2 dalies 15 punkte, vykdo Taryba.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-355, 2024-03-20, paskelbta TAR 2024-03-22, i. k. 2024-05254

 

241. Tarybos nariui laikinai einant mero pareigas, jo kaip Tarybos nario teisės ir pareigos, laikinai sustabdomos.

242. Mero pareigas laikinai einančio Tarybos nario darbo užmokestį pagal įstatymų nustatytus koeficientus tvirtina Taryba.

243. Meras atstovauja pats arba savo potvarkiu įgalioja kitus asmenis atstovauti savivaldybei teisme, bendradarbiaujant su kitomis savivaldybėmis, valstybės ar užsienio šalių institucijomis, kitais juridiniais ir fiziniais asmenimis:

243.1. bendrosios kompetencijos ir administraciniuose teismuose bei kitose teisėsaugos institucijose savivaldybei atstovauja valstybės tarnautojai arba pagal darbo sutartis dirbantys darbuotojai, kurie turi aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą; pagal atstovavimo sutartis, jeigu tokios sudaromos – advokatai;

243.2. bendradarbiaujant su kitomis savivaldybėmis, valstybės ar užsienio šalių institucijomis, kitais fiziniais ir juridiniais asmenimis, savivaldybei atstovauja valstybės tarnautojai ir (ar) darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis.

244. Meras gali siūlyti Tarybai pavesti savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai atlikti veiklos plane nenumatytą savivaldybės administravimo subjektų ar savivaldybės valdomų įmonių atitikties, finansinį ir veiklos auditą. Dėl tokio siūlymo yra parengiamas Tarybos sprendimo projektas, kuris teikiamas ir svarstomas Tarybos posėdyje bendra reglamento nustatyta tvarka.

245. Meras priima savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos pateiktas audito ataskaitas ir išvadas dėl atlikto atitikties, finansinio ir veiklos audito rezultatų, prireikus organizuoja šių ataskaitų ir išvadų svarstymą Tarybos komitetų ir Tarybos posėdžiuose. Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos pateiktas audito ataskaitas ir išvadas meras priima įrašydamas rezoliuciją.

246. Mero išvykimas į komandiruotes įforminamas mero potvarkiu. Mero pasirašytas potvarkis DVS registruojamas automatiškai ir iš karto siunčiamas susipažinti Tarybos nariams per DVS.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

247. Merui atostogos suteikiamos mero potvarkiu. Mero pasirašytas potvarkis DVS registruojamas automatiškai ir iš karto siunčiamas susipažinti Tarybos nariams per DVS.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

248. Mero ir vicemero atostogų laikotarpiai negali sutapti.

249. Vicemeras yra politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas.

250. Vicemeras atlieka mero nustatytas funkcijas ir pavedimus.

251.Vicemero skyrimo tvarka:

251.1. Meras tarybai teikia kandidatūrą į vicemero pareigas.

251.2. Teikimas įforminamas mero potvarkiu.

251.3. Tarybos posėdžio metu kandidatą į vicemero poziciją pristato meras bei atsako į Tarybos narių klausimus.

251.4. Kandidatas į vicemero pareigas  prisistato Tarybos nariams bei  atsako į Tarybos narių klausimus.

251.5. Jeigu Taryba du kartus iš eilės nepritaria teikiamai kandidatūrai į vicemero pareigas, meras turi teisę savo sprendimu Tarybai teiktą kandidatą paskirti vicemeru.

251.6. Jeigu meras, Tarybai pirmą kartą nepritarus jo teiktai kandidatūrai, teikė kito asmens kandidatūrą į vicemero pareigas, meras turi teisę savo sprendimu vicemeru paskirti pasirinktinai vieną iš Tarybai teiktų kandidatų į vicemero pareigas.

 

XIII SKYRIUS

OPOZICIJOS LYDERIS

 

252. Opozicijos lyderis yra daugiau negu pusės Tarybos narių, priklausančių Tarybos opozicijai, Tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, deklaruotas Tarybos opozicijai atstovaujantis Tarybos narys.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

253. Opozicijos lyderis atlieka jam Vietos savivaldos įstatymu ir šiuo reglamentu numatytas funkcijas, įgyvendina Vietos savivaldos įstatymu ir šiuo reglamentu nustatytas teises.

254. Opozicijos lyderio funkcijos:

254.1. atstovauti Tarybos opozicijai Tarybos posėdžių, komitetų ir komisijų posėdžių metu;

254.2. atstovauti Tarybos opozicijai susitikimuose su nuolatiniais savivaldybės gyventojais metu;

254.3. atstovauti Tarybos opozicijai ir kitais atvejais ir tokia apimtimi, kai opozicijos lyderis yra Tarybos opozicijos įgaliotas tą daryti.

255. Opozicijos lyderio teisės:

255.1. Pateikti Tarybos posėdyje svarstytinus klausimus kartu su sprendimų projektais Tarybos posėdžių sekretoriui reglamento nustatyta tvarka.

255.2. Siūlyti Tarybos posėdžio metu, tvirtinant posėdžio darbotvarkę, Tarybos sprendimu papildyti ar pakeisti parengtą Tarybos posėdžio darbotvarkės projektą, jeigu dėl siūlomų papildomai įtraukti klausimų sprendimų projektai yra įregistruoti ne vėliau kaip likus 24 valandoms iki posėdžio pradžios, išskyrus Vietos savivaldos įstatyme numatytas išimtis.

255.3. Tarybos posėdžio metu pirmam užduoti klausimus pranešėjams ir pirmam pasisakyti kiekvienu svarstomu darbotvarkės klausimu.

255.4. Tarybos mažumos valandos metu pirmam užduoti iki 2 klausimų.

255.5. Siūlyti kolegijai svarstyti Tarybos mažumos valandos ir Tarybos mažumos darbotvarkės svarstymo datas.

255.6. Teikti siūlymus Tarybai ir merui įtraukti Tarybos narius, valstybės tarnautojus, ekspertus, gyvenamųjų vietovių bendruomenių ir bendruomeninių organizacijų atstovus, kitus savivaldybės bendruomenės narius į komisijų ir darbo grupių sudėtį.

255.7. Teikti siūlymus Tarybai išklausyti savivaldybės teritorijoje esančių valstybės institucijų atstovus.

255.8. Teikti merui pastabas ir pasiūlymus dėl savivaldybės biudžeto projekto.

 

XIV SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO SVARSTYMAS

 

256. Savivaldybė turi savarankišką biudžetą, kuris sudaromas ir tvirtinamas vieneriems biudžetiniams metams. Savivaldybės biudžeto rengimo, svarstymo ir tvirtinimo procedūrą nustato Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymas ir kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai.

257. Savivaldybės biudžeto sudarymo pagrindas yra patvirtinti savivaldybės strateginio planavimo dokumentai, taip pat savivaldybių funkcijoms įgyvendinti reikalingų lėšų skaičiavimai.

258. Savivaldybės biudžetas rengiamas ir tikslinamas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

259. Parengtas savivaldybės biudžeto projektas skelbiamas savivaldybės interneto svetainėje likus 14 kalendorinių dienų iki Tarybos posėdžio. Gyventojai per 6 kalendorines dienas po savivaldybės biudžeto projekto viešo paskelbimo gali pateikti savo pastabas ir pasiūlymus merui raštu viename langelyje (Vilniaus g. 1, Lazdijai) arba elektroniniu paštu info@lazdijai.lt.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

2591. Komitetų, frakcijų, tarybos narių grupių pasiūlymai didinti biudžeto projekte numatytas išlaidas arba numatyti naujas išlaidas svarstomi tik su ta sąlyga, jeigu pasiūlymo iniciatoriai nurodo šių išlaidų finansavimo priemonę / šaltinį.

Papildyta punktu:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

260. Biudžeto, finansų ir turto valdymo skyrius per nustatytą laiką gautas gyventojų ir (ar) juridinių asmenų pastabas ir pasiūlymus išanalizuoja, apibendrina ir išvadas pateikia merui.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

261. Apie Tarybos sprendimų projektų rengimą dėl papildomų ir planą viršijančių savivaldybės biudžeto pajamų ir kitų piniginių lėšų paskirstymo, tikslinės paskirties ir specializuotų fondų sudarymą ir naudojimą meras informuoja seniūnus, kurie išplėstinės seniūnaičių sueigos nuostatuose nustatyta tvarka organizuoja išplėstinę seniūnaičių sueigą.

262. Meras, gavęs išplėstinės seniūnaičių sueigos rekomendacinius sprendimus dėl papildomų ir planą viršijančių savivaldybės biudžeto pajamų ir kitų piniginių lėšų paskirstymo, tikslinės paskirties ir specializuotų fondų sudarymo ir naudojimo priėmimo klausimų, įpareigoja Biudžeto, finansų ir turto valdymo skyrių juos įvertinti ir išvadas pateikti merui.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

263. Meras pateikia savivaldybės biudžeto projektą Tarybai vadovaujantis Reglamente nustatyta Tarybos sprendimų projektų teikimo tvarka.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

264. Tarybos posėdyje išklausomas mero arba jo įgalioto asmens pranešimas dėl savivaldybės biudžeto projekto, informuojama, į kuriuos pasiūlymus bei pastabas buvo atsižvelgta rengiant savivaldybės biudžeto projektą.

265. Pasibaigus biudžetiniams metams, Tarybos sprendimu gali būti atliekamas nepriklausomas finansų ir (ar) veiklos auditas. Jeigu nepriklausomas auditas atliekamas, audito ataskaita turi būti viešai apsvarstyta Tarybos posėdyje ne vėliau kaip iki atitinkamų biudžetinių metų rugsėjo 1 dienos.

 

XV  SKYRIUS

TARYBAI TEIKIAMOS ATASKAITOS IR IŠVADOS

 

266. Meras rengia savivaldybės metinių ataskaitų rinkinį ir jį teikia Tarybai svarstyti iki kitų metų gegužės 15 d.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

276. Ataskaita turi būti parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymo nuostatomis. Taryba pritaria arba nepritaria veiklos ataskaitoms priimdama sprendimą.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

268. Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinio rengimo, pasirašymo, teikimo, skelbimo ir audito reikalavimus nustato Lietuvos Respublikos viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymas.

269. Savivaldybės bendruomenei savivaldybės metinių ataskaitų rinkinys  teikiamas laikantis Vietos savivaldos įstatymo 43 straipsnyje nustatytų reikalavimų.

270. Neteko galios nuo 2024-09-04

Punkto naikinimas:

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

271. Biudžetinių ir viešųjų įstaigų, kurių savininkė yra savivaldybė, vadovai praėjusių metų metinių ataskaitų rinkinius teikia tvirtinti Tarybai iki kitų metų gegužės 15 d.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-355, 2024-03-20, paskelbta TAR 2024-03-22, i. k. 2024-05254

 

2711. Savivaldybės valdomų įmonių vadovai praėjusių metų metinius finansinius ataskaitų rinkinius, metinius pranešimus ir (ar) veiklos ataskaitas teikia tvirtinti Tarybai iki kitų metų gegužės 15 d.

Papildyta punktu:

Nr. 5TS-355, 2024-03-20, paskelbta TAR 2024-03-22, i. k. 2024-05254

 

272. Savivaldybės kontrolierius:

272.1. kiekvienais metais iki gegužės 15 d. teikia Tarybai išvadą dėl pateikto tvirtinti savivaldybės metinių ataskaitų rinkinio, savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo;

272.2. kiekvienais metais iki gegužės 15 d. pateikia Tarybai savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos metinių ataskaitų rinkinį bei jį paskelbia savivaldybės interneto svetainėje;

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 5TS-355, 2024-03-20, paskelbta TAR 2024-03-22, i. k. 2024-05254

 

273. Komitetų, komisijų parengtos metinės veiklos ataskaitos iki kitų metų gegužės 15 d. teikiamos Tarybai.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-355, 2024-03-20, paskelbta TAR 2024-03-22, i. k. 2024-05254

 

274. Tarybos narys iki kitų metų gegužės 15 d. per visuomenės informavimo priemones, socialinius tinklus ar susitikimuose su nuolatiniais gyventojais atsiskaito jiems už savo veiklą.

Atsiskaitymo gyventojams organizavimu rūpinasi pats Tarybos narys.

Punkto pakeitimai:

Nr. 5TS-355, 2024-03-20, paskelbta TAR 2024-03-22, i. k. 2024-05254

 

275. Neteko galios nuo 2024-03-23

Punkto naikinimas:

Nr. 5TS-355, 2024-03-20, paskelbta TAR 2024-03-22, i. k. 2024-05254

 

276. Neteko galios nuo 2024-03-23

Punkto naikinimas:

Nr. 5TS-355, 2024-03-20, paskelbta TAR 2024-03-22, i. k. 2024-05254

 

277. Neteko galios nuo 2024-03-23

Punkto naikinimas:

Nr. 5TS-355, 2024-03-20, paskelbta TAR 2024-03-22, i. k. 2024-05254

 

XVI SKYRIUS

BENDRAVIMO SU GYVENTOJAIS FORMOS IR BŪDAI

 

278. Siekdama garantuoti vietos savivaldos principų ir teisių įgyvendinimą bendruomenės interesais, Taryba naudoja šias pagrindines bendravimo su gyventojais formas ir būdus:

278.1. Tarybos posėdžių darbotvarkės skelbiamos savivaldybės interneto svetainėje, adresu: www.lazdijai.lt.

278.2. Tarybos sprendimų projektai skelbiami savivaldybės interneto svetainėje, adresu: www.lazdijai.lt.

Tarybai nusprendus, bet kuris Tarybos sprendimo projektas gali būti pateikiamas visuomenei viešai svarstyti savivaldybės interneto svetainėje.

Gyventojai atsiliepimus bei pastabas dėl parengtų projektų gali pateikti raštu Tarybos posėdžiui sekretoriui;

278.3. Tarybos posėdžiai transliuojami savivaldybės interneto svetainėje, „YouTube“ kanale https://www.youtube.com/@lazdijurajonosavivaldybe;

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

278.4. priimti Tarybos sprendimai skelbiami savivaldybės interneto svetainėje;

278.5. gyventojai gali dalyvauti biudžeto projekto svarstyme, pateikdami pastabas ir pasiūlymus merui raštu;

278.6. Tarybos nariai ne rečiau kaip vieną kartą per metus atsiskaito rinkėjams;

278.7. Tarybos komitetai pagal kompetenciją nagrinėja jiems adresuotus gyventojų prašymus;

278.8. meras, vicemeras ir administracijos direktorius priima gyventojus asmeniniais klausimais.

Informacija apie priėmimų ir susitikimų vietą bei laiką skelbiama savivaldybės interneto svetainėje;

278.9. Tarybos, Tarybos komitetų, komisijų posėdžiai yra atviri;

278.10. meras ir Tarybos nariai, norėdami gyventojams pateikti svarbią informaciją, savivaldybės administracijai padedant, gali organizuoti spaudos konferencijas;

278.11. asmenų prašymų nagrinėjimas ir jų aptarnavimas taikant vieno langelio principą.

279. Peticijos, pateiktos savivaldybės institucijoms, nagrinėjamos Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

280. Savivaldybės peticijų komisija, išnagrinėjusi peticiją, artimiausiame Tarybos posėdyje teikia Tarybai išvadą dėl peticijoje išdėstytų reikalavimų ir siūlymų tenkinimo, vadovaudamasi Lazdijų rajono savivaldybės peticijų komisijos nuostatais ir kitais teisės aktais.

 

XVII  SKYRIUS

VIETOS GYVENTOJŲ APKLAUSA

 

281. Gyventojai savo nuomonę viešųjų savivaldybės reikalų tvarkymo klausimais gali pareikšti dalyvaudami vietos gyventojų apklausoje (toliau – apklausa). Apklausos rezultatai yra patariamojo pobūdžio.

282. Apklausą inicijuoti ir joje dalyvauti gali asmenys, kuriems apklausos dieną yra sukakę 18 metų ir kurie savo gyvenamąją vietą yra deklaravę Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje arba kurie yra įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą Lazdijų rajono savivaldybėje. Šiam reikalavimui užtikrinti tvarkomi šie asmens duomenys: asmens vardas, pavardė, gimimo data ir gyvenamosios vietos adresas.

283. Apklausai gali būti teikiami klausimai, kuriuos savivaldybė sprendžia atlikdama savarankiškąsias funkcijas. Taryba gali nustatyti klausimus, kuriems spręsti turi būti organizuojamos apklausos.

Apklausos dėl savivaldybių steigimo, esamų savivaldybių panaikinimo, taip pat jų teritorijų ribų bei centrų nustatymo ir keitimo bei gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų nustatymo ir keitimo, pavadinimų joms suteikimo ir keitimo, organizuojamos vadovaujantis Teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymu.

284. Apklausos būdai:

284.1. tiesioginis vietos gyventojų nuomonės įrašymas į apklausos dalyvių sąrašo lapus;

284.2. apklausa elektroninių ryšių priemonėmis savivaldybės interneto svetainėje. Atliekant apklausą elektroninių ryšių priemonėmis savivaldybės interneto svetainėje, turi būti užtikrinti Vietos savivaldos įstatymo 46 straipsnio 3 dalyje nustatyti reikalavimai, taip pat turi būti užtikrinta galimybė vietos gyventojams pateikti savo nuomonę apklausoje teikiamu klausimu šio reglamento 282.1 punkte nustatytu būdu.

285. Apklausos būdą ir apklausos teritoriją pasiūlo apklausos iniciatorius, sprendimą dėl apklausos būdo, laiko, vietos, trukmės ir apklausos teritorijos priima meras, skelbdamas apklausą.

286. Apklausa gali būti surengta visoje savivaldybės teritorijoje, seniūnijos (kelių seniūnijų) aptarnaujamoje teritorijoje (aptarnaujamose teritorijose) ar jos (jų) dalyse arba gyvenamosios vietovės teritorijoje ar jos dalyje. Apklausos teritorija parenkama atsižvelgiant į tai, kurios teritorijos vietos gyventojams sprendimas, dėl kurio teikiamas klausimas apklausai, turės tiesioginį poveikį.

287. Apklausos paskelbimo iniciatyvos teisė priklauso savivaldybės gyventojams, Tarybai, merui ir seniūnui.

288. Savivaldybės gyventojai apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina ne mažiau kaip 5 procentų iniciatyvinės grupės siūlomos apklausos teritorijos vietos gyventojų reikalavimu.

289. Apklausos pasiūlymo iniciatyvos teisę, ne mažiau kaip 1/4 Tarybos narių įgyvendina pateikdami Tarybai ir merui argumentuotą reikalavimą, kuriame turi būti nurodoma: apklausai teikiamo (teikiamų) klausimo (klausimų) tekstas, siūlomas apklausos būdas ir Tarybos narių grupės atstovas (atstovai). Be to, reikalavime gali būti nurodoma apklausos teritorija. Reikalavimą pasirašo visi Tarybos narių grupės nariai.

Reikalavimas registruojamas savivaldybės administracijos Komunikacijos ir dokumentų skyriuje.

Meras privalo paskelbti apklausą ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Tarybos narių grupės reikalavimo gavimo.

290. Meras apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina išleisdamas potvarkį, kuriame nurodo motyvuotą ir pagrįstą reikalavimą dėl apklausos paskelbimo. Potvarkyje paskelbti apklausą turi būti nustatyta: apklausai teikiamo klausimo tekstas, apklausos teritorija, būdas, data, vieta, trukmė, taip pat apklausos komisijos sudėtis. Mero potvarkis paskelbti apklausą turi būti skelbiamas savivaldybės interneto svetainėje.

291. Seniūnas seniūnaičių sueigos pritarimu seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje gali inicijuoti apklausą dėl jo kompetencijai priskirtų klausimų.

Apklausos pasiūlymo iniciatyvos teisę seniūnas įgyvendina pateikdamas administracijos direktoriui argumentuotą pasiūlymą, kuriame turi būti nurodoma: apklausai teikiamo (teikiamų) klausimo (klausimų) tekstas, siūlomas apklausos būdas. Be to, reikalavime gali būti nurodoma apklausos teritorija. Pasiūlymą pasirašo seniūnas.

Pasiūlymas kartu su seniūnaičių sueigos protokolo kopija, patvirtinta teisės aktų nustatyta tvarka, registruojamas savivaldybės administracijos Komunikacijos ir dokumentų skyriuje.

292. Pateiktą seniūno pasiūlymą rengti apklausą nagrinėja mero potvarkiu sudaryta darbo grupė. Darbo grupė pasiūlymą turi išnagrinėti ne vėliau kaip per 10 darbo dienų ir išvadas pateikti merui.

Jei nustatomi trūkumai, meras raštu paprašo seniūną per 5 kalendorines dienas pataisyti trūkumus. Jei trūkumai nustatytu laiku nepašalinami, pasiūlymas paliekamas nenagrinėtas.

Jei trūkumai nustatytu laiku pašalinami, meras ne vėliau kaip per 10 darbo dienų privalo paskelbti apklausą.

293. Apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę vietos gyventojai įgyvendina tiesiogiai. Šiam tikslui sudaroma iniciatyvinė grupė iš ne mažiau kaip 10 vietos gyventojų. Iniciatyvinės grupės atstovas (-ai) pateikia merui prašymą įregistruoti iniciatyvinę grupę.

294. Iniciatyvinės grupės prašyme turi būti nurodyta: apklausai teikiamo klausimo tekstas, siūlomas apklausos būdas, siūloma apklausos teritorija ir iniciatyvinės grupės atstovas (-ai). Iniciatyvinės grupės atstovas (-ai) prašyme nurodo duomenis, sudarančius galimybę užtikrinti Vietos savivaldos įstatymo 46 straipsnio 3 dalyje nustatytą sąlygą asmenims, inicijuojantiems apklausą: savo vardą, pavardę, gimimo datą ir gyvenamosios vietos adresą.

295. Jeigu iniciatyvinės grupės prašyme pažymima, kad apklausai teikiamo klausimo tekstas yra preliminarus, šios grupės atstovo prašymu savivaldybės administracija suteikia reikalingą pagalbą rengiant galutinį apklausai teikiamo klausimo tekstą. Galutinį klausimo tekstą pasirašo visi iniciatyvinės grupės nariai ir jis pateikiamas merui.

296. Meras, gavęs iniciatyvinės grupės prašymą ir galutinį apklausai teikiamo klausimo tekstą, ne vėliau kaip per 2 darbo dienas įregistruoja iniciatyvinę grupę ir išduoda jos atstovui (-ams) vidaus reikalų ministro tvirtinamos formos gyventojų parašų dėl reikalavimo paskelbti apklausą rinkimo lapus.

297. Jeigu per šio Vietos savivaldos įstatymo 50 straipsnio 10 dalyje nustatytą terminą yra surinktas reikiamas siūlomos apklausos teritorijos vietos gyventojų parašų dėl reikalavimo paskelbti apklausą skaičius ir parašų rinkimo lapai perduoti merui, ir nenustatyta vietos gyventojų parašų klastojimo atvejų ar savanoriškumo principo pažeidimų, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo parašų rinkimo lapų perdavimo merui dienos meras privalo paskelbti apklausą.

298. Kai apklausos paskelbimo iniciatyvos teisė įgyvendinama ne mažesnės kaip 1/4 Tarybos narių grupės reikalavimu, meras privalo paskelbti apklausą ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo šios grupės reikalavimo gavimo.

299. Mero potvarkyje paskelbti apklausą turi būti nustatyta: apklausai teikiamo klausimo tekstas, apklausos teritorija, būdas, data, vieta, trukmė, taip pat apklausos komisijos sudėtis. Iniciatyvinė grupė turi teisę į apklausos komisiją deleguoti savo atstovą (-us).

300. Nustatant apklausos komisijos sudėtį, nurodomi šie duomenys: komisijos nario vardas, pavardė, jo pareigos komisijoje; jeigu komisijos narys yra savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, nurodomos ir jo pareigos savivaldybės administracijoje, jeigu komisijos narys yra iniciatyvinės grupės deleguotas asmuo, nurodoma, kad tai yra iniciatyvinės grupės atstovas.

301. Mero potvarkis paskelbti apklausą ir informacija gyventojams apie numatomas konsultacijas turi būti paskelbti laikantis Vietos savivaldos įstatymo 44 straipsnyje nustatytų reikalavimų.

302. Apklausą organizuoja savivaldybės administracijos direktorius Tarybos nustatyta tvarka.

303. Taryba privalo artimiausiame Tarybos posėdyje svarstyti apklausai pateiktą klausimą, jeigu savo nuomonę pateiktu klausimu pareiškė ne mažiau kaip 10 procentų apklausos teritorijos gyventojų, turinčių teisę dalyvauti apklausoje.

304. Paskelbti apklausos rezultatai (gyventojų nuomonė dėl apklausai pateikto (pateiktų) klausimo (klausimų) turi būti svarstomi artimiausiame Tarybos posėdyje.

Tarybos sprendimo projektą dėl apklausos rezultatų ir jo aiškinamąjį raštą šio reglamento nustatyta tvarka rengia savivaldybės administracijos direktorius.

305. Tarybos sprendime dėl apklausai pateikto klausimo turi būti nurodyti apklausos rezultatai ir Tarybos sprendimo motyvai. Tarybos sprendimas dėl apklausai pateikto klausimo turi būti paskelbtas laikantis Vietos savivaldos įstatymo 43 straipsnyje nustatytų reikalavimų.

306. Apklausos organizavimo išlaidos apmokamos iš savivaldybės biudžeto.

 

XVIII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

307. Visus Tarybos veiklos procedūrinius klausimus, kurie nenumatyti šiame reglamente ir

Lietuvos Respublikos įstatymuose, siūlo spręsti Tarybos posėdžio pirmininkas.    

 

__________________

1 priedas. Neteko galios nuo 2023-07-28

Priedo naikinimas:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

 

 

Lazdijų rajono savivaldybės tarybos

veiklos reglamento

priedas Nr. 2

 

 

Apyskaita patikrinta

_______________________________

(parašas)

Centralizuotos buhalterinės apskaitos skyriaus

vedėjas–vyr. buhalteris

_______________________________

(vardas ir pavardė)

Tarybos nario ...........................................................................................................................

(vardas ir pavardė)                     

_____________________________________________________________

(laikotarpis – metai, mėnuo)

 

IŠLAIDŲ, SUSIJUSIŲ SU TARYBOS NARIO VEIKLA, KURIAS APMOKĖJO TARYBOS NARYS, AVANSO APYSKAITA

 

 

Eil. Nr.

Prekių, paslaugų pavadinimas

Dokumento išrašymo data

Dokumento (PVM sąskaitos faktūros, sąskaitos faktūros, kvito) serija ir Nr., kasos aparato kvito (čekio) Nr.

Suma Eur (patvirtinta apmokėjimo dokumentu)

Savivaldybės administracijos finansuojamos tinkamos išlaidos Eur

Iš viso

 

Pridedamų dokumentų skaičius: ......................................... 

 

 

Tarybos narys ...........................                                ..........................................................

(parašas)                                                                         (vardas ir pavardė)

 

Apyskaitą gavau ............................                            ..........................................................

(gavimo data)                                     (parašas, pareigos,  vardas ir pavardė)

 

Lazdijų rajono savivaldybės tarybos

veiklos reglamento

priedas Nr. 3 

 

(Lazdijų rajono savivaldybės tarybos komiteto posėdžio garso ir vaizdo įrašo informacinės pažymos forma)

 

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS

__________________________________________________________________________

(Komiteto pavadinimas)

 

KOMITETO POSĖDŽIO GARSO IR VAIZDO ĮRAŠO INFORMACINĖ PAŽYMA

 

_______________

(Data)

 

Komiteto posėdžio eilės numeris:

Komiteto posėdžio vieta:

Komiteto posėdžio pirmininkas:

Dalyvavo komiteto nariai:

Taip pat dalyvavo:

 

Komiteto posėdžio darbotvarkė:

1.

2.

3.

Komiteto posėdžio pradžios laikas:

 

Garso įrašo eigos laikas*

 

Įvykis posėdyje (sprendimai, nusišalinimai, pavedimai ir kita aktuali informacija)

Pastabos

 

1.

 

 

2.

 

 

3.

 

 

Komiteto posėdžio pabaigos laikas:

 

Garso įrašo trukmė:

 

 

Komiteto posėdžio sekretorius                        _______________                        _______________

(Parašas)                                                     (Vardas, pavardė)

 

 

 

*Pildoma, kai posėdis vyksta su pertrauka

________________

 

 

 

Priedų pakeitimai:

 

4 priedas

Papildyta priedu:

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

 

5 priedas

Papildyta priedu:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

 

6 priedas

Papildyta priedu:

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

Neteko galios nuo: 2024-09-04

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lazdijų rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. 5TS-94, 2023-07-25, paskelbta TAR 2023-07-27, i. k. 2023-15304

Dėl Lazdijų rajono savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 3 d. sprendimo Nr. 5TS-1324 „Dėl Lazdijų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo” pakeitimo

 

2.

Lazdijų rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. 5TS-150, 2023-10-12, paskelbta TAR 2023-10-16, i. k. 2023-20241

Dėl Lazdijų rajono savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 3 d. sprendimo Nr. 5TS-1324 „Dėl Lazdijų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo” pakeitimo

 

3.

Lazdijų rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. 5TS-355, 2024-03-20, paskelbta TAR 2024-03-22, i. k. 2024-05254

Dėl Lazdijų rajono savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 3 d. sprendimo Nr. 5TS-1324 „Dėl Lazdijų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ pakeitimo

 

4.

Lazdijų rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. 5TS-474, 2024-08-30, paskelbta TAR 2024-09-03, i. k. 2024-15502

Dėl Lazdijų rajono savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 3 d. sprendimo Nr. 5TS-1324 „Dėl Lazdijų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ pakeitimo