Suvestinė redakcija nuo 2014-09-30 iki 2015-11-27

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2014-04-29, i. k. 2014-04899

 

AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL PRIĖMIMO Į AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO MOKYKLĄ TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2014 m. balandžio 24 d. Nr. T-87(E)

Naujoji Akmenė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 29 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. birželio 29 d. nutarimu Nr. 768 patvirtintomis Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklėmis, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2012 m. gegužės 8 d. įsakymu Nr. V-766 patvirtintu Nuosekliojo mokymosi pagal bendrojo ugdymo programas tvarkos aprašu , Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. liepos 20 d. įsakymu Nr. V-1369 patvirtintu Priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą, profesinio mokymo įstaigą bendrųjų kriterijų sąrašu, Akmenės rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Priėmimo į Akmenės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiais galios:

2.1. Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2011 m. gruodžio 28 d. sprendimą Nr. T-278 „Dėl priėmimo į Akmenės rajono bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašo patvirtinimo“

2.2. Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2012 m. spalio 25 d. sprendimą Nr. T-225 „Dėl priėmimo į Akmenės rajono bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.               

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                            Vitalijus Mitrofanovas


 

PATVIRTINTA

Akmenės rajono savivaldybės tarybos

2014 m. balandžio 24 d. sprendimu Nr. T-87(E)

 

 

PRIĖMIMO Į AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO MOKYKLĄ TVARKOS APRAŠAS

 

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Priėmimo į Akmenės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą tvarkos apraše (toliau – Aprašas) pateikti bendrieji asmenų priėmimo kriterijai, prašymų ir kitų dokumentų pateikimo vieta, pradžia ir pabaiga, dokumentų registravimo, asmenų priėmimo per mokslo metus tvarka.

2. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme ir kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

3. Aprašas skelbiamas Akmenės rajono savivaldybės interneto svetainėje.

 

II. PRIĖMIMO Į MOKYKLĄ KRITERIJAI

 

4. Į bendrojo ugdymo mokyklą mokytis pagal pradinio ugdymo programą, pagrindinio ugdymo programos pirmąją ir antrąją dalis pirmumo teise priimami mokiniai, gyvenantys mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje.

5. Jeigu norinčiųjų mokytis pagal pradinio ugdymo programą, pagrindinio ugdymo programos pirmąją ir antrąją dalis yra daugiau nei laisvų vietų, pirmumo teise priimami priešmokyklinio ugdymo grupę toje mokykloje lankę vaikai, mokiniai, toje mokykloje baigę pradinio ugdymo programą ar pagrindinio ugdymo programos pirmąją dalį.

6. Tėvų (globėjų) ir vaikų pageidavimu į bendrojo ugdymo mokyklą gali būti priimami mokiniai, negyvenantys mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje ar gyvenantys gretimoje savivaldybėje, pagal prašymo padavimo datą, jei yra laisvų vietų. Į pirmąją klasę priimami atsižvelgiant į individualią vaikų brandą ir pasirengimą mokyklai, jei paradinis ugdymas jiems ketinamas teikti vieneriais metais anksčiau.

7. Bendrojo ugdymo mokyklą mokytis pagal vidurinio ugdymo programą asmenys renkasi patys. Jei norinčiųjų yra daugiau nei laisvų mokymosi vietų, pirmiausia priimami asmenys atsižvelgiant į jų pageidavimą tęsti dalykų, dalykų modulių, kurių buvo pradėję mokytis pagal pagrindinio ugdymo programos antrąją dalį, mokymąsi, pagal vidurinio ugdymo programą ir mokymosi pasiekimus (pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo įvertinimus, metinius įvertinimus, atliktus projektinius darbus, mokinio sukauptą darbų aplanką ar kitus mokymosi pasiekimų vertinimus).

8. Asmenys, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, priimami į arčiausiai savo gyvenamosios vietos esančią bendrojo ugdymo mokyklą, vykdančią bendrojo ugdymo programas ir jas pritaikančias šiems mokiniams.

9. Asmenys, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, mokytis pagal pradinio ir pagrindinio ugdymo individualizuotas programas priimami į Akmenės rajono Dabikinės specialiąją mokyklą, kuriems nustatyta:

9.1. nežymus, vidutinis, žymus, labai žymus ar nepatikslintas intelekto sutrikimas;

9.2. kompleksinė negalia, kurios derinyje yra nežymus, vidutinis, žymus, labai žymus ar nepatikslintas intelekto sutrikimas;

9.3. nežymus ar vidutinis intelekto sutrikimas ir elgesio ar (ir) emocijų sutrikimai (prieštaraujančio neklusnumo sutrikimas, elgesio sutrikimas (asocialus elgesys) ar (ir) emocijų sutrikimai (nerimo spektro sutrikimas, nuotaikos spektro sutrikimas).

10. Į specialiąją mokyklą priimami asmenys ir iš kitų savivaldybių, kuriems nustatyti Aprašo 9 punkte nurodyti sutrikimai.

11. Asmenys iki 21 metų, turintys didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių dėl intelekto sutrikimo, ir baigę pagrindinio ugdymo individualizuotas, adaptuotas arba specialiąsias programas, į specialiąją mokyklą priimami mokytis pagal socialinių įgūdžių ugdymo programą.

12.Savivaldybės taryba kartu su pedagogine psichologine tarnyba ir mokyklos direktoriumi, tėvams (globėjams) pageidaujant, nenumatytais atvejais priima sprendimą dėl mokinio, kuriam dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų nustatyti dideli ar labai dideli specialieji ugdymosi poreikiai, ugdymo specialiojoje mokykloje.

13. Į bendrojo ugdymo mokyklos jaunimo klasę (skyrių) priimami 12–16 metų asmenys, stokojantys mokymosi motyvacijos, socialinių įgūdžių, turintys mokymosi sunkumų, linkę į praktinę veiklą ir (ar niekur nesimokantys).

14. Į Akmenės rajono jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centrą priimami:

14.1. 18 metų ir vyresni asmenys, pageidaujantys įgyti pradinį, pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą, siekiantys tobulinti savo turimą kvalifikaciją, norintys įgyti naują specialybę ar persikvalifikuoti;

14.2. 16-17 metų jaunuoliai, bendrojo ugdymo mokykloje nepritapę, mokymosi motyvacijos stokojantys, dėl socialinių–ekonominių sąlygų negalintys toliau tęsti mokslo kasdieniu mokymo proceso organizavimo būdu bendrojo ugdymo mokyklose, bei nepilnametės, esančios nėštumo ir gimdymo atostogose, nepilnamečiai, auginantys savo vaikus ir siekiantys baigti pagrindinio ar vidurinio ugdymo programas, gavę ugdymo įstaigos, kurioje nebegali tęsti mokslo, vadovo rašytinį sutikimą;

14.3. 16-17 metų jaunuoliai, išvykę į užsienį, gyvenantys kitose savivaldybėse ar besigydantys medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo sveikatos priežiūros įstaigoje ir pageidaujantys nuotoliniu būdu tęsti mokymąsi pagal bendrojo ugdymo programas;

14.4. suaugę asmenys – nuotoliniu būdu mokytis pagal suaugusiųjų bendrojo ugdymo programas;

14.5. nuolat užsienyje gyvenantys asmenys – nuotoliniu būdu mokytis lietuvių kalbos, Lietuvos istorijos ir geografijos;

14.6. Asmenys iki 21 metų, turintys didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių dėl intelekto sutrikimo, ir baigę pagrindinio ugdymo individualizuotas, adaptuotas arba specialiąsias programas, norintys mokytis pagal socialinių įgūdžių ugdymo programą;

14.7. intelekto sutrikimą turintys mokiniai mokytis pagal socialinių įgūdžių ugdymo programą priimami ir iš kitų savivaldybių.

Papildyta punktu:

Nr. T-213(E), 2014-09-25, paskelbta TAR 2014-09-29, i. k. 2014-13185

 

15. Lietuvos Respublikos piliečiai ir užsieniečiai, grįžę ar atvykę nuolat ar laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, nemokantys valstybinės kalbos, į bendrojo ugdymo mokyklas priimami vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. ISAK-1800 „Dėl Užsieniečių ir Lietuvos Respublikos piliečių, atvykusių ar grįžusių gyventi ir dirbti Lietuvos Respublikoje, vaikų ir suaugusiųjų ugdymo išlyginamosiose klasėse ir išlyginamosiose mobiliosiose grupėse tvarkos aprašo patvirtinimo“.

16. Mokiniai mokytis pagal pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas priimami vadovaujantis Nuosekliojo mokymosi pagal bendrojo ugdymo programas tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2012 m. gegužės 8  d. įsakymu Nr. V-766.

17. Vaikai į bendrojo ugdymo mokyklą, vykdančią priešmokyklinio ugdymo programą, priimami vadovaujantis Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2013 m. lapkričio 21 d. įsakymu Nr. V-1106 ir Vaiko brandumo mokytis pagal priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas įvertinimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. spalio 29 d. įsakymu Nr. ISAK-2173 .

 

III. PRAŠYMŲ IR KITŲ DOKUMENTŲ

PATEIKIMO VIETA IR TVARKA

 

18. Mokinių priėmimą į bendrojo ugdymo mokyklą vykdo mokyklos direktorius ir mokinių priėmimo komisija.

19. Prašymai mokytis priimami kiekvienais kalendoriniais metais nuo sausio 2 dienos iki rugpjūčio 31 dienos. Per mokslo metus mokiniai priimami, vadovaujantis Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. birželio 29 d. nutarimu Nr. 768, 25.7 punktu arba siunčiami į artimiausią tą pačią programą vykdančią bendrojo ugdymo mokyklą.

20. Mokinys, pageidaujantis mokytis pagal mokykloje teikiamas programas, mokyklos direktoriui teikia prašymą. Prašymą už vaiką iki 14 metų teikia vienas iš tėvų (globėjų), nuo 14 metų – vaikas, turintis vieno iš tėvų (globėjų) raštišką sutikimą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, nustatytos formos vaiko sveikatos patikrinimo pažymą ir dvi fotonuotraukas.

21. Mokytis Akmenės rajono Dabikinės specialiojoje mokykloje kartu su prašymu mokinys teikia pedagoginės psichologinės tarnybos pažymą dėl nustatytų didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių; sveikatos priežiūros įstaigos gydytojų rekomendacijas, sveikatos būklės įvertinimus, tėvams (globėjams) sutikus.

22. Mokinys, norintis tęsti mokymąsi toje pačioje mokykloje pagal aukštesnę ugdymo programą, teikia prašymą.

23. Mokinys, atvykęs iš kitos mokyklos ir pageidaujantis mokytis pagal pradinio, pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą, papildomai pateikia vieną iš pažymėjimų arba pažymą:

23.1. įgyto išsilavinimo pažymėjimą;

23.2. mokymosi pasiekimų pažymėjimą;

23.3. pažymą apie mokymosi pasiekimus.

24. Prašymas ir kiti teikiami dokumentai registruojami Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklių, patvirtintų Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-118, nustatyta tvarka.

25. Asmens priėmimas mokytis įforminamas mokymo sutartimi.

26. Mokymo sutartis sudaroma naujai atvykusio mokytis asmens ar mokinio, pradedančio mokytis pagal aukštesniojo lygmens ugdymo programą, mokymosi pagal tą ugdymo programą laikotarpiui. Mokymo sutartis laikino mokinio išvykimo gydytis ir mokytis arba mokytis pagal tarptautinę mokinių mobilumo (judumo), mainų programą nenutraukiama.

27. Abu mokymo sutarties egzempliorius pasirašo mokyklos vadovas ar jo įgaliotas asmuo ir asmuo, pateikęs prašymą. Už vaiką iki 14 metų jo vardu mokymo sutartį sudaro vienas iš tėvų (globėjų), veikdamas išimtinai vaiko interesais. Vaikas nuo 14 metų, kol jam sukaks 18 metų, mokymo sutartį sudaro tik turėdamas vieno iš tėvų (globėjų) raštišką sutikimą.

28. Mokymo sutartis registruojama Mokymo sutarčių registracijos žurnale. Vienas mokymo sutarties egzempliorius įteikiamas prašymą pateikusiam asmeniui, kitas egzempliorius lieka mokykloje.

29. Sudarius mokymo sutartį mokinys įregistruojamas mokinių registre, nurodoma pirmoji mokinio mokymosi diena. Iš mokinių registre sukauptų duomenų automatiniu būdu formuojamas Mokinių abėcėlinis žurnalas. Sudaroma asmens byla. Į asmens bylą segama mokymo sutartis, mokinio ir (ar) jo tėvų (globėjų) prašymai, pažymos ir kita tikslinga, su mokinio ugdymu susijusi informacija. Mokiniui išvykus iš mokyklos, jo byloje esantys dokumentai lieka mokykloje.

 

IVKLASIŲ KOMPLEKTAVIMAS

 

30. Kiekvienais kalendoriniais metais iki kovo 31 d. Savivaldybės taryba bendrojo ugdymo mokykloms (atskirai– jų skyriams, jei jie įregistruoti kitose gyvenamosiose vietovėse) nustato priėmimo laiką, klasių skaičių ir mokinių skaičiaus vidurkį klasėse pagal vykdomas bendrojo ugdymo programas, priešmokyklinio ugdymo grupių ir vaikų skaičiaus vidurkį grupėse kitiems mokslo metams. Iki rugsėjo 1 d. klasių (grupių) skaičių patikslina:

30.1. jei prašymų mokytis bendrojo ugdymo mokykloje skaičius yra didesnis nei buvo nustatytas mokinių ir klasių skaičius, neperkeliant mokinių mokytis į antrą pamainą ir nepažeidžiant higienos normų, sudaromų klasių skaičius mokykloje didinamas, atitinkamai mažinant klasių skaičių kitose mokyklose;

30.2. jei mokykla nesurenka nustatyto mokinių skaičiaus ir nesudaro patvirtinto klasių skaičiaus, klasių skaičius mažinamas.

31. Akmenės rajono Dabikinės specialiojoje mokykloje ir Akmenės rajono jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centre klasių skaičius gali būti pagal poreikį tikslinamas keletą kartų per mokslo metus.

32. Mokyklos direktorius Savivaldybės administraciją raštu informuoja:

32.1. apie planuojamą klasių ir mokinių skaičių iki einamųjų metų kovo 1 dienos;

32.2. apie būsimą klasių sudarymo situaciją iki einamųjų metų rugpjūčio 10 dienos.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

33. Mokyklos direktorius atsako už mokyklos bendruomenės narių supažindinimą su Aprašu.

34. Aprašo įgyvendinimo priežiūrą vykdo Akmenės rajono savivaldybės administracija.

35. Už Aprašo pažeidimus atsako mokyklos direktorius Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

_________________________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Akmenės rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T-213(E), 2014-09-25, paskelbta TAR 2014-09-29, i. k. 2014-13185

Dėl Priėmimo į Akmenės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą tvarkos aprašo pakeitimo