Suvestinė redakcija nuo 2021-10-01 iki 2021-12-02
Sprendimas paskelbtas: TAR 2021-04-09, i. k. 2021-07493
PANEVĖŽIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL SOCIALINIŲ PASLAUGŲ TEIKIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2021 m. balandžio 8 d. Nr. T-93
Panevėžys
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 12 punktu, 16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 13 straipsniu, Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo ir Senyvo amžiaus asmens bei asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-94 „Dėl Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo ir Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodikos patvirtinimo“, Savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
2. Pripažinti netekusiu galios Panevėžio rajono savivaldybės tarybos 2015 m. birželio 11 d. sprendimą Nr. T-132 „Dėl Socialinių paslaugų teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.
PATVIRTINTA
Panevėžio rajono savivaldybės tarybos
2021 m. balandžio 8 d. sprendimu Nr. T-93
SOCIALINIŲ PASLAUGŲ TEIKIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Socialinių paslaugų teikimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja bendrųjų ir specialiųjų socialinių paslaugų skyrimo, teikimo, sustabdymo ir nutraukimo tvarką Panevėžio rajono savivaldybėje, nustato paslaugų gavėjų grupes.
2. Šis Aprašas taikomas skiriant socialines paslaugas gyventojams, deklaravusiems gyvenamąją vietą Panevėžio rajono savivaldybėje (toliau – Savivaldybė), arba įtrauktiems į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą Savivaldybėje, pageidaujantiems gauti socialines paslaugas, kurias finansuoja Savivaldybė iš savo biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto specialiųjų dotacijų. Socialinės globos įstaigose socialines globos paslaugas gali gauti tik tie asmenys, kuriems nustatytas socialinių globos paslaugų poreikis, priimtas sprendimas skirti socialines paslaugas ir išduotas siuntimas į socialinių paslaugų įstaigą.
3. Socialinės paslaugos organizuojamos ir teikiamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu, Socialinių paslaugų katalogu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Panevėžio rajono savivaldybės tarybos sprendimais, kitais teisės aktais, reglamentuojančiais socialinių paslaugų teikimą, ir šiuo Aprašu.
4. Socialinių paslaugų teikimą organizuoja Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius (toliau – Skyrius), socialines paslaugas Savivaldybėje teikia Panevėžio rajono socialinių paslaugų centras (toliau – Centras). Socialinės paslaugos gali būti perkamos iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pavaldžių socialinių globos įstaigų (toliau – ministerijos pavaldžios socialinės globos įstaigos), kitų savivaldybių socialinių globos įstaigų, NVO ir kt.
5. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme ir kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose socialinių paslaugų skyrimą ir teikimą, apibrėžtas sąvokas.
6. Pagrindinės šio Aprašo sąvokos:
6.1. Asmuo su sunkia negalia:
6.1.1. vaikas su sunkia negalia – asmuo, kuriam pagal Lietuvos Respublikos Socialinių paslaugų įstatymą (toliau – Socialinių paslaugų įstatymas) nustatytas visiško nesavarankiškumo lygis ir pagal Lietuvos Respublikos Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymą (toliau – Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymas) pripažintas sunkaus neįgalumo lygis;
6.1.2. suaugęs asmuo su sunkia negalia – asmuo, kuriam pagal Socialinių paslaugų įstatymą nustatytas visiško nesavarankiškumo lygis ir kuris pagal Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymą yra pripažintas nedarbingu;
6.2. Vaikas su negalia – vaikas iki 18 metų, kuris dėl neįgalumo yra iš dalies ar visiškai neįgijęs jo amžių atitinkančio savarankiškumo ir kurio galimybės ugdytis bei dalyvauti visuomenės gyvenime yra ribotos.
6.3. Suaugęs asmuo su negalia – darbingo amžiaus asmuo, kuris dėl neįgalumo yra iš dalies ar visiškai netekęs gebėjimų savarankiškai rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime.
6.4. Senyvo amžiaus asmuo – sukakęs senatvės pensijos amžių asmuo, kuris dėl amžiaus iš dalies ar visiškai yra netekęs gebėjimų savarankiškai rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime.
6.5. Senyvo amžiaus asmuo su negalia – sukakęs senatvės pensijos amžių asmuo, kuris dėl amžiaus iš dalies ar visiškai yra netekęs gebėjimų savarankiškai rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime, kuriam nustatytas specialiųjų poreikių lygis.
6.6. Budintis globotojas – fizinis asmuo, atitinkantis Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse globėjui (rūpintojui) keliamus reikalavimus, išklausęs globėjų ir įtėvių mokymus ir budinčių globotojų konsultavimo kursus, pagal su globos centru sudarytą tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį prižiūrintis likusius be tėvų globos vaikus, socialinę riziką patiriančius vaikus, su kuriais nėra susietas giminystės ryšiais, arba šioje sutartyje nustatytais atvejais teikiantis kitokią pagalbą vaiko tėvams, siekiant grąžinti vaiką į šeimą. Budintis globotojais vykdo veiklą pagal individualios veiklos vykdymo pažymėjimą.
6.7. Vaikus globojanti šeima – sutuoktiniai ar vienas gyvenantis asmuo, ne jaunesnis kaip 21 metų (reikalavimas būti sukakusiam 21 metų amžių netaikomas vaiko artimajam giminaičiui), įstatymu ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka prižiūrintys ar globojantys (besirūpinantys) vaikus (vaikais).
6.8. Šeimyna –pelno nesiekiantis ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo, užtikrinantis vaiko globą (rūpybą) pagal vaiko globą (rūpybą) reglamentuojančius teisės aktus ir teikiantis socialinę globą pagal socialinę globą reglamentuojančius teisės aktus, užtikrinantis reikiamą pagalbą ir paslaugas pagal individualius vaikų poreikius, įskaitant specialiuosius vaikų su negalia ir specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų poreikius, nulemtus jų amžiaus, brandos, įgimtų ar įgytų savybių ar kitų ypatumų, bei jų integraciją į visuomenę teisės aktų nustatyta tvarka.
6.9. Socialinė rizika – veiksniai ir aplinkybės, dėl kurių asmenys (šeimos) patiria ar yra pavojus jiems patirti socialinę atskirtį: suaugusių šeimos narių socialinių įgūdžių tinkamai prižiūrėti ir ugdyti nepilnamečius vaikus (įvaikius) stoka ar nebuvimas; nepilnamečių vaikų (įvaikių) visapusio fizinio, protinio, dvasinio, dorovinio vystymosi ir saugumo sąlygų šeimoje neužtikrinimas; psichologinė, fizinė ar seksualinė prievarta; smurtas; išnaudojimas prekybai žmonėmis; įsitraukimas arba polinkis įsitraukti į nusikalstamą veiklą; piktnaudžiavimas alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis medžiagomis; priklausomybė nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių medžiagų, azartinių lošimų; elgetavimas, valkatavimas, benamystė; motyvacijos dalyvauti darbo rinkoje stoka ar nebuvimas.
6.10. Globos centras – socialinių paslaugų įstaiga, kuri, įgyvendindama vaiko globėjo (rūpintojo) teises ir pareigas, pagal tarpusavio bendradarbiavimo ir pasaugų teikimo sutartį perduoda likusį be tėvų globos vaiką, socialinę riziką patiriantį vaiką prižiūrėti budinčiam globotojui, teikia ir organizuoja socialines paslaugas bei kitą pagalbą pagal poreikį vaikui ir budinčiam globotojui, taip pat kitokią pagalbą vaiko tėvams, siekiant grąžinti vaiką į šeimą.
6.11. Socialinių paslaugų įstaiga – socialines paslaugas teikiantis Lietuvos Respublikoje ar kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje arba kitoje Europos ekonominės erdvės valstybėje įsisteigęs juridinis asmuo ar kita organizacija, jų padalinys, atitinkantys Lietuvos Respublikos Socialinių paslaugų įstatyme nustatytus reikalavimus.
II SKYRIUS
KREIPIMASIS DĖL SOCIALINIŲ PASLAUGŲ, SOCIALINĖS GLOBOS POREIKIO VERTINIMO IR SOCIALINIŲ PASLAUGŲ SKYRIMAS
7. Dėl socialinių paslaugų gavimo asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas (toliau – Asmuo) kreipiasi į Savivaldybės seniūniją pagal gyvenamąją vietą, užpildo prašymo–paraiškos socialinėms paslaugoms gauti formą SP-8, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-183 „Dėl kai kurių socialinei paramai gauti reikalingų formų patvirtinimo“ (toliau – Prašymas) ir pateikia šiuos dokumentus:
7.1. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą jo kopiją;
7.2. pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą arba pažymą, patvirtinančią, kad Asmuo yra įrašytas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą (tik tuo atveju, kai nėra duomenų gyvenamosios vietos apskaitos dokumentuose).
7.3. kitus turimus socialinį statusą patvirtinančius dokumentus (neįgaliojo arba pensijos gavėjo pažymėjimą, neįgalumo lygio pažymą, darbingumo lygio pažymą, specialiųjų poreikių nustatymo pažymą);
7.4. sveikatos priežiūros įstaigos (pirmines ambulatorines sveikatos priežiūros paslaugas teikiančio gydytojo) išrašą iš medicininių dokumentų (F 027/a) su informacija apie Asmens sveikatos būklę;
8. Savivaldybės seniūnijos specialistas socialiniam darbui (toliau – specialistas socialiniam darbui) Prašymą registruoja Procesų ir dokumentų valdymo sistemoje (toliau – DVS) ir duomenis suveda į Socialinės paramos informacijos sistemos (toliau – SPIS) duomenų bazę.
9. Tuo atveju, jei Asmuo (šeima) patiria fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo (jos) fiziniam ar emociniam saugumui, dėl laikino apnakvindinimo paslaugos skyrimo Asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas gali kreiptis į savivaldybę ir ne pagal gyvenamąją vietą.
10. Dėl socialinių paslaugų skyrimo, veikdami Asmens (šeimos) ar visuomenės socialinio saugumo interesais, gali kreiptis bendruomenės nariai ar kiti suinteresuoti asmenys. Tokiu atveju pateikiamas tik Prašymas (Prašymo priedų pildyti nereikia) ir paaiškinimas, kodėl Asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas (nurodomas vardas ir pavardė) negali pats kreiptis dėl socialinių paslaugų skyrimo.
11. Dėl bendrųjų socialinių paslaugų Asmens (vieno iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjo, rūpintojo raštiškas Prašymas nebūtinas, išskyrus tas bendrąsias socialines paslaugas, kurių skyrimo duomenys turi būti įvesti į SPIS duomenų bazę.
12. Specialistas socialiniam darbui ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo Prašymo gavimo dienos privalo nustatyti Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį. Jei įvertinus Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį nustatoma, kad bendrųjų socialinių paslaugų ar socialinės priežiūros paslaugų Asmeniui nepakanka, vertinamas socialinės globos poreikis.
13. Specialistas socialiniam darbui, nustatęs Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, vaiko su negalia, suaugusio asmens su negalia bei senyvo amžiaus asmens socialinės globos poreikį, Prašymą, poreikių vertinimus iri visus dokumentus pateikia Skyriaus specialistui.
14. Skyriaus specialistas gavęs visus dokumentus iš specialisto socialiniam darbui, teisės aktų nustatyta tvarka įvertina Asmens (šeimos) finansines galimybes mokėti už paslaugas (jeigu paslaugos mokamos) (1, 2 ir 3 priedai) ir visus dokumentus teikia Socialinių paslaugų skyrimo komisijai, kuri analizuoja gautą medžiagą ir siūlo priimti sprendimą dėl socialinių paslaugų skyrimo.
15. Sprendimą dėl socialinių paslaugų skyrimo priima Skyriaus vedėjas, vadovaudamasis Socialinių paslaugų skyrimo komisijos siūlymu. Priėmus sprendimą dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai) skyrimo ar nutraukimo, užpildoma sprendimo dėl socialinių paslaugų ir specialiosios pagalbos priemonių asmeniui skyrimo forma SP-9, patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-183 „Dėl kai kurių socialinei paramai gauti reikalingų formų patvirtinimo“ (toliau – Sprendimas). Skyriaus specialistas Sprendimą registruoja DVS ir duomenis suveda į SPIS duomenų bazę.
III SKYRIUS
BENDRŲJŲ SOCIALINIŲ PASLAUGŲ TEIKIMAS
17. Bendrosios socialinės paslaugos yra atskiros, be nuolatinės specialistų priežiūros teikiamos paslaugos, kurių tikslas – ugdyti ar kompensuoti Asmens (šeimos) gebėjimus savarankiškai rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime:
17.1. Informavimas – reikalingos informacijos apie socialinę pagalbą suteikimas Asmeniui (šeimai).
Gavėjai – socialinę riziką patiriantys vaikai ir jų šeimos, vaikai su negalia ir jų šeimos, likę be tėvų globos vaikai, suaugę asmenys su negalia ir jų šeimos, senyvo amžiaus asmenys su negalia ir jų šeimos, socialinę riziką patiriantys suaugę asmenys ir jų šeimos, socialinę riziką patiriančios šeimos, vaikus globojančios šeimos, mažiau galimybių turintis jaunimas, krizinėje situacijoje (skyrybos, darbo praradimas, artimojo netektis ir kt.) esančios šeimos ir jų nariai, kiti asmenys ir jų šeimos.
Paslaugas teikia seniūnijų socialiniai darbuotojai, dirbantys su šeimomis, specialistai socialiniam darbui, Skyriaus specialistai, Centro darbuotojai ir kt.
Paslaugų teikimo trukmė (dažnumas) – pagal poreikį.
17.2. Konsultavimas – pagalba, kurią teikiant kartu su asmeniu analizuojama Asmens (šeimos) problema ir ieškoma veiksmingų jos sprendimo būdų.
Gavėjai – socialinę riziką patiriantys vaikai ir jų šeimos, vaikai su negalia ir jų šeimos, likę be tėvų globos vaikai, suaugę asmenys su negalia ir jų šeimos, senyvo amžiaus asmenys su negalia ir jų šeimos, socialinę riziką patiriantys suaugę asmenys ir jų šeimos, socialinę riziką patiriančios šeimos, vaikus globojančios šeimos, mažiau galimybių turintis jaunimas, krizinėje situacijoje (skyrybos, darbo praradimas, artimojo netektis ir kt.) esančios šeimos ir jų nariai, kiti asmenys ir jų šeimos.
Paslaugas teikia seniūnijų socialiniai darbuotojai, dirbantys su šeimomis, specialistai socialiniam darbui, Skyriaus specialistai, Centro darbuotojai ir kt.
Paslaugų teikimo trukmė (dažnumas) – pagal poreikį.
17.3. Tarpininkavimas ir atstovavimas – pagalbos Asmeniui (šeimai) suteikimas sprendžiant įvairias asmens (šeimos) problemas (teisines, sveikatos, ūkines, buitines), tvarkant dokumentus, mokant mokesčius, užrašant pas specialistus, organizuojant ūkinius darbus ir kt., tarpininkaujant tarp asmens (šeimos) ir jo (jos) aplinkos (kitų institucijų, specialistų, asmenų).
Gavėjai – socialinę riziką patiriantys vaikai ir jų šeimos, vaikai su negalia ir jų šeimos, likę be tėvų globos vaikai, suaugę asmenys su negalia ir jų šeimos, senyvo amžiaus asmenys su negalia ir jų šeimos, socialinę riziką patiriantys suaugę asmenys ir jų šeimos, socialinę riziką patiriančios šeimos, vaikus globojančios šeimos, mažiau galimybių turintis jaunimas, krizinėje situacijoje (skyrybos, darbo praradimas, artimojo netektis ir kt.) esančios šeimos ir jų nariai, kiti asmenys ir jų šeimos.
Paslaugas teikia seniūnijų socialiniai darbuotojai, dirbantys su šeimomis, specialistai socialiniam darbui, Skyriaus specialistai, Centro darbuotojai ir kt.
Paslaugų teikimo trukmė (dažnumas) – pagal poreikį.
17.4. Transporto organizavimas – paslauga, teikiama pagal poreikius Asmenims, kurie dėl negalios, ligos ar senatvės turi judėjimo problemų ir dėl to ar dėl nepakankamų pajamų negali naudotis visuomeniniu ar individualiu transportu.
Gavėjai – neįgalūs asmenys, judantys vežimėliu, asmenys, kuriems nustatytas darbingumo lygis nuo 0 iki 25 procentų ar didelių specialiųjų poreikių lygis ir kurie turi judėjimo, regos funkcijų ar proto / psichikos sutrikimų, neįgalūs vaikai, kuriems nustatytas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis, asmenys, kuriems nustatytas darbingumo lygis nuo 30 iki 55 procentų ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis ir kurie turi judėjimo funkcijų sutrikimų, asmenys, kuriems nenustatytas darbingumo ar specialiųjų poreikių lygis, po operacijų, patyrę traumą, susižalojimą ar turintys kitų sveikatos sutrikimų, socialiai remtini asmenys, kurie dėl sunkios materialinės padėties negali naudotis visuomeniniu transportu, pateikę gyvenamosios vietos seniūno rekomendaciją.
Paslaugas teikia Centras.
Transporto paslaugų teikimas organizuojamas vadovaujantis Panevėžio rajono savivaldybės tarybos patvirtintu Transporto paslaugų teikimo ir mokėjimo už paslaugas tvarkos aprašu.
17.5. Asmeninės higienos ir priežiūros paslaugų organizavimas – pagalba Asmenims (šeimoms), kurie dėl nepakankamų pajamų ar skurdo negali (neturi galimybės) pasirūpinti savo higiena. Ši pagalba apima dušo paslaugas, skalbimo paslaugų, gydomojo masažo paslaugų organizavimą.
Gavėjai – socialinę riziką patiriantys vaikai ir jų šeimos, vaikai su negalia ir jų šeimos, suaugę asmenys su negalia ir jų šeimos, senyvo amžiaus asmenys ir jų šeimos, socialinę riziką patiriantys suaugę asmenys ir jų šeimos, socialinę riziką patiriančios šeimos, kiti asmenys ir šeimos.
Paslaugas teikia Centras.
Už teikiamas paslaugas Asmuo moka vadovaujantis Panevėžio rajono socialinių paslaugų centre teikiamų asmeninės higienos ir medicininės reabilitacijos paslaugų įkainiais, patvirtintais Panevėžio rajono savivaldybės tarybos sprendimu.
18. Bendrosios socialinės paslaugos išvardytos Aprašo 17.1, 17.2 ir 17.3 papunkčiuose, teikiamos nemokamai.
19. Bendrosios socialinės paslaugos šeimoms, patiriančioms socialinę riziką, išvardytos Aprašo 17.1, 17.2 ir 17.3 papunkčiuose, skiriamos vadovaujantis Administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintu Socialinio darbo su šeimomis, taikant atvejo vadybą Panevėžio rajono savivaldybėje, tvarkos aprašu.
IV SKYRIUS
SPECIALIŲJŲ SOCIALINIŲ PASLAUGŲ TEIKIMAS
20. Specialiosios socialinės paslaugos yra visuma paslaugų, teikiamų Asmeniui (šeimai), kurio (kurios) gebėjimams savarankiškai rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu ir dalyvautis visuomenės gyvenime ugdyti ar kompensuoti bendrųjų socialinių paslaugų nepakanka, o jų tikslas – grąžinti Asmens (šeimos) gebėjimus pasirūpinti savimi ir integruotis į visuomenę ar tenkinti asmens gyvybinius poreikius teikiant kompleksinę pagalbą. Teikiamos specialiosios socialinės paslaugos yra skirstomos į socialinės priežiūros ir socialinės globos paslaugas.
21. Socialinė priežiūra yra visuma paslaugų, kuriomis Asmeniui (šeimai) teikiama kompleksinė, bet nuolatinės specialistų priežiūros nereikalaujanti pagalba.
22. Panevėžio rajone teikiamos šios socialinės priežiūros paslaugos:
22.8. asmeninio asistento paslaugos;
Papildyta papunkčiu:
Nr. T-141, 2021-06-29, paskelbta TAR 2021-06-29, i. k. 2021-14554
22.9. apgyvendinimas apsaugotame būste.
Papildyta papunkčiu:
Nr. T-141, 2021-06-29, paskelbta TAR 2021-06-29, i. k. 2021-14554
23. Socialinės priežiūros paslaugos teikiamos socialinių paslaugų įstaigose arba Asmens (šeimos) namuose.
24. Socialinės priežiūros paslaugų organizavimas:
24.1. Pagalbos į namus teikimo organizavimas.
Pagalba į namus – tai Asmens (šeimos) namuose teikiamos paslaugos, padedančios Asmeniui (šeimai) tvarkytis buityje, rūpintis asmeniniu gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime.
Gavėjai – suaugę asmenys su negalia ir jų šeimos, senyvo amžiaus asmenys ir jų šeimos, kiti asmenys ir šeimos (laikinai dėl ligos ar kitų priežasčių savarankiškumo netekę asmenys).
Sprendimas dėl pagalbos į namus paslaugų Asmeniui (šeimai) skyrimo priimamas ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo dokumentų pateikimo Skyriui.
Priėmus sprendimą Asmeniui (šeimai) skirti pagalbos į namus paslaugas Skyriaus specialistas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas Sprendimą ir visus reikalingus dokumentus pateikia Savivaldybės administracijos direktoriui, kuris įsakymu Asmeniui (šeimai) skiria paslaugas ir nustato mokestį už šias paslaugas.
Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą ir visus dokumentus Skyriaus specialistas per 5 darbo dienas pateikia Centrui.
Jei Centras, gavęs Sprendimą dėl pagalbos į namus paslaugos skyrimo, įvertinęs visas Centro galimybes, negali paslaugos teikti iš karto, Asmenį įrašo į pagalbos į namus paslaugoms gauti eilę.
Pagalbos į namus paslaugos Asmeniui (šeimai) pradedamos teikti iš karto atsiradus galimybei.
Paslaugas teikia Centro lankomosios priežiūros darbuotojai.
Paslaugos teikiamos iki 4 val. per dieną, iki 5 dienų per savaitę.
Pagalbos į namus paslaugų sudėtis konkrečiam Asmeniui gali būti skirtinga, atsižvelgiant į Asmens poreikius, bet turi susidėti iš ne mažiau kaip 3 paslaugų (3 priedas).
Centro direktorius ar jo įgaliotas atstovas su Asmeniu ar jo teisėtu atstovu pasirašo sutartį dėl pagalbos į namus paslaugų teikimo, kurioje nurodomi šalių įsipareigojimai, konkrečios pagalbos į namus teikiamos paslaugos, paslaugų teikimo trukmė ir apmokėjimo sąlygos. Pasikeitus paslaugų sudėčiai, teikimo trukmei, Asmens (šeimos) finansinėms galimybėms mokėti už pagalbos į namus paslaugas ar apmokėjimo sąlygoms, pasirašomas susitarimas dėl sutarties pakeitimo.
Centro lankomosios priežiūros darbuotojas, teikiantis Asmeniui pagalbos į namus paslaugas, kiekvieną mėnesį pildo pagalbos į namus paslaugų teikimo ataskaitą (4 priedas) ir pateikia jį Centro direktoriui iki kito mėnesio 5 dienos.
Centras pagalbos į namus paslaugų teikimą Asmens motyvuotu prašymu gali laikinai sustabdyti ne ilgiau kaip iki 120 dienų per kalendorinius metus (nepriimant Sprendimo nutraukti paslaugas). Paslaugos Asmeniui teikimą Centras atnaujina gavęs Asmens prašymą tęsti pagalbos į namus paslaugų teikimą. Sprendimą dėl pagalbos į namus paslaugų sustabdymo priima Centro direktorius.
Jeigu Asmuo, pasibaigus pagalbos į namus paslaugų teikimo sustabdymo terminui, nesikreipia dėl paslaugų teikimo tęsimo, Centras kreipiasi į Skyrių dėl pagalbos į namus paslaugų teikimo nutraukimo.
Pagalbos į namus paslaugų teikimas gali būti nutrauktas paaiškėjus, kad Asmuo, kuris kreipėsi dėl pagalbos į namus paslaugų skyrimo, sąmoningai pateikė neteisingą informaciją, piktnaudžiavo paslaugomis arba dirbtinai pablogino sąlygas, norėdamas gauti paslaugas.
Pagalbos į namus paslaugų teikimas nutraukiamas Asmeniui ar jo teisėtam atstovui raštu atsisakius paslaugų teikimo, pasikeitus socialiniam statusui (pasveikus, įsidarbinus ir kt.), išvykus nuolat gyventi į kitą savivaldybę, Asmeniui mirus.
Centras apie pagalbos į namus paslaugų gavėjo mirtį arba išvykimą gyventi į kitą savivaldybę Skyrių informuoja raštu ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sužinojimo apie tai dienos.
Sprendimą dėl pagalbos į namus paslaugų nutraukimo priima Skyriaus vedėjas.
Sprendimas dėl pagalbos į namus paslaugų teikimo Asmeniui nutraukimo priimamas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Centro raštiško pranešimo gavimo.
Priėmus sprendimą Asmeniui nutraukti pagalbos į namus paslaugas Skyriaus specialistas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas Sprendimą ir visus reikalingus dokumentus pateikia Savivaldybės administracijos direktoriui, kuris įsakymu paslaugų teikimą Asmeniui nutraukia.
Centro direktorius ar jo įgaliotas atstovas su Asmeniu pasirašo susitarimą dėl sutarties nutraukimo.
Asmens mokėjimo dydis už teikiamas pagalbos į namus paslaugas nustatomas vadovaujantis Panevėžio rajono savivaldybės tarybos patvirtintu Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu.
Pagalbos į namus paslaugų organizavimas vykdomas vadovaujantis Pagalbos į namus paslaugų organizavimo ir teikimo rekomendacijomis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. rugpjūčio 24 d. įsakymu Nr. A1-448 „Dėl Pagalbos į namus paslaugų organizavimo ir teikimo rekomendacijų patvirtinimo“ ir šiuo Aprašu.
24.2. Socialinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ir (ar) atkūrimo organizavimas.
Socialinių įgūdžių ugdymas, palaikymas ir (ar) atkūrimas – paslaugos, teikiamos Asmenims (šeimoms), siekiant stiprinti jų bendravimo gebėjimus (ieškant pagalbos, prisitaikant prie naujų situacijų, dalyvaujant visuomenės gyvenime, užmezgant ir palaikant ryšius su artimaisiais ir pan.).
Gavėjai – socialinę riziką patiriantys vaikai ir jų šeimos, vaikai su negalia ir jų šeimos, senyvo amžiaus asmenys ir jų šeimos, socialinę riziką patiriantys suaugę asmenys ir jų šeimos, kiti asmenys ir jų šeimos.
Paslaugas teikia seniūnijų socialiniai darbuotojai, dirbantys su šeimomis, specialistai socialiniam darbui, Skyriaus specialistai, Centro darbuotojai ir kt.
Paslaugos teikiamos nemokamai.
Socialinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ir (ar) atkūrimo paslaugos šeimoms, patiriančioms socialinę riziką, skiriamos vadovaujantis Administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintu Socialinio darbo su šeimomis, taikant atvejo vadybą Panevėžio rajono savivaldybėje, tvarkos aprašu.
24.3. Apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose organizavimas.
Apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugos – namų aplinkos sąlygų sukūrimas ir reikalingų paslaugų suteikimas Asmenims (šeimoms), kuriems (kurioms) nereikia nuolatinės, intensyvios priežiūros, sudarant jiems (joms) sąlygas savarankiškai tvarkytis savo asmeninį (šeimos) gyvenimą.
Gavėjai – suaugę asmenys su negalia, senyvo amžiaus asmenys, sulaukę pilnametystės asmenys, kuriems buvo teikiama institucinė vaiko socialinė globa (iki 21 m.), kiti asmenys ir jų šeimos.
Sprendimas dėl apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugų Asmeniui (šeimai) skyrimo priimamas ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo dokumentų pateikimo Skyriui.
Priėmus sprendimą Asmeniui (šeimai) skirti apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugas Skyriaus specialistas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas Sprendimą ir visus reikalingus dokumentus pateikia Savivaldybės administracijos direktoriui, kuris įsakymu Asmeniui (šeimai) skiria paslaugas ir nustato mokestį už šias paslaugas.
Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą ir visus dokumentus Skyriaus specialistas per 5 darbo dienas pateikia Centrui.
Jei Centras, gavęs Sprendimą dėl apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugų skyrimo, įvertinęs visas Centro galimybes, negali paslaugų teikti iš karto, Asmenį įrašo į apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugoms gauti eilę.
Apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugos Asmeniui (šeimai) pradedamos teikti iš karto atsiradus galimybei.
Centro direktorius ar jo įgaliotas atstovas pasirašo su Asmeniu sutartį dėl apmokėjimo už komunalines paslaugas.
Paslaugas teikia Centro socialiniai darbuotojai.
Apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugų teikimas gali būti nutrauktas paaiškėjus, kad Asmuo kuris kreipėsi dėl apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugų skyrimo, sąmoningai pateikė neteisingą informaciją, piktnaudžiavo paslaugomis arba dirbtinai pablogino sąlygas, norėdamas gauti paslaugas.
Apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugų teikimas nutraukiamas Asmeniui ar jo teisėtam atstovui raštu atsisakius paslaugų teikimo, pasikeitus socialiniam statusui (pasveikus, įsidarbinus ir kt.), išvykus nuolat gyventi į kitą savivaldybę, Asmeniui mirus.
Centras apie apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugų gavėjo mirtį arba išvykimą gyventi į kitą savivaldybę Skyrių informuoja raštu ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sužinojimo apie tai dienos.
Sprendimą dėl apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugų nutraukimo priima Skyriaus vedėjas.
Sprendimas dėl apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugų teikimo Asmeniui nutraukimo priimamas ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas nuo Centro raštiško pranešimo gavimo.
Priėmus sprendimą Asmeniui nutraukti apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugas Skyriaus specialistas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas Sprendimą ir visus reikalingus dokumentus pateikia Savivaldybės administracijos direktoriui, kuris įsakymu paslaugų teikimą Asmeniui nutraukia.
Centro direktorius ar jo įgaliotas atstovas su Asmeniu pasirašo susitarimą dėl sutarties nutraukimo.
Asmens mokėjimo dydis už teikiamas apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugas nustatomas vadovaujantis Panevėžio rajono savivaldybės tarybos patvirtintu Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu.
Apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugas gaunantys Asmenys (šeimos) už komunalines paslaugas (šilumą, elektros energiją, vandenį ir kt.) moka pagal įstaigoje nustatytą išlaidų skaičiavimo vienam asmeniui tvarką.
24.4. Apgyvendinimo nakvynės namuose organizavimas.
Apgyvendinimas nakvynės namuose – laikinas nakvynės, socialinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ir (ar) atkūrimo bei kitų būtinųjų paslaugų (asmens higienos, buitinių ir kt.) suteikimas asmenims, neturintiems gyvenamosios vietos ar dėl patirto smurto, prievartos ar kitų priežasčių negalintiems ja naudotis, siekiant atkurti savarankiškumą, prarastus socialinius ryšius ir padėti integruotis į visuomenę.
Gavėjai – socialinę riziką patiriantys suaugę asmenys, senyvo amžiaus asmenys, kiti asmenys.
Sprendimas dėl apgyvendinimo nakvynės namuose paslaugų Asmeniui skyrimo priimamas ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo dokumentų pateikimo Skyriui.
Priėmus sprendimą Asmeniui skirti apgyvendinimo nakvynės namuose paslaugas Skyriaus specialistas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas Sprendimo kopiją pateikia paslaugas teikiančiai įstaigai.
Jei įstaiga, gavusi Sprendimo kopiją dėl apgyvendinimo nakvynės namuose paslaugos skyrimo, įvertinusi visas įstaigos galimybes, negali paslaugos teikti iš karto, Asmenį įrašo į apgyvendinimo nakvynės namuose paslaugoms gauti eilę.
Atsiradus galimybei teikti apgyvendinimo nakvynės namuose paslaugas, įstaiga per 3 darbo dienas informuoja Skyrių. Skyriaus specialistas Sprendimą ir visus dokumentus bei Siuntimą dėl apgyvendinimo nakvynės namuose paslaugų teikimo pateikia įstaigai.
Paslaugos perkamos iš kitų savivaldybių įstaigų, NVO ir kt.
Teikimo trukmė: iki 12 mėnesių, o esant būtinybei – ir ilgiau.
Asmens mokėjimo dydis už teikiamas apgyvendinimo nakvynės namuose paslaugas nustatomas vadovaujantis paslaugas teikiančios įstaigos priimtais teisės aktais.
24.5. Apgyvendinimo krizių centre organizavimas.
Apgyvendinimas krizių centre – laikinas nakvynės, socialinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ir (ar) atkūrimo bei kitų būtinųjų paslaugų (asmens higienos, buitinių ir kt.) suteikimas ir (ar) organizavimas asmenims, jei dėl patirto smurto, prievartos, nustatyto vaiko apsaugos poreikio ar kitų priežasčių negali naudotis savo gyvenamąja vieta, siekiant atkurti savarankiškumą, prarastus socialinius ryšius ir padėti integruotis į visuomenę.
Gavėjai – šeimos, patiriančios socialinę riziką, turinčios vaikų, besilaukiančios moterys, nepilnametės besilaukiančios merginos ir nepilnametės motinos.
Sprendimas dėl apgyvendinimo krizių centre paslaugų Asmeniui (šeimai) skyrimo priimamas ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo dokumentų pateikimo Skyriui.
Priėmus Sprendimą Asmeniui (šeimai) skirti apgyvendinimo krizių centre paslaugas Skyriaus specialistas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas Sprendimo kopiją pateikia paslaugas teikiančiai įstaigai.
Jei įstaiga, gavusi Sprendimo kopiją dėl apgyvendinimo krizių paslaugų skyrimo, įvertinusi visas įstaigos galimybes, negali paslaugos teikti iš karto, Asmenį įrašo į apgyvendinimo krizių centre paslaugoms gauti eilę.
Atsiradus galimybei teikti apgyvendinimo krizių centre paslaugas, įstaiga per 3 darbo dienas informuoja Skyrių. Skyriaus specialistas Sprendimą ir visus dokumentus bei Siuntimą dėl apgyvendinimo krizių centre paslaugų teikimo pateikia įstaigai.
Paslaugas teikia Centras bei paslaugos perkamos iš kitų savivaldybių įstaigų, NVO ir kt.
Teikimo trukmė: iki 12 mėnesių, o esant būtinybei – ir ilgiau.
Asmens mokėjimo dydis už teikiamas apgyvendinimo krizių centre paslaugas nustatomas vadovaujantis Panevėžio rajono savivaldybės tarybos patvirtintu Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu.
24.6. Pagalbos globėjams (rūpintojams), budintiems globotojams, įvaikintojams ir šeimynų dalyviams ar besirengiantiems jais tapti organizavimas.
Pagalba globėjams (rūpintojams), budintiems globotojams, įvaikintojams ir šeimynų dalyviams ar besirengiantiems jais tapti – atrankos, konsultavimo, mokymų, pagalbos ir paslaugų organizavimas, teikimas, suteikimas, suteikiant žinių ir kompetencijų, reikalingų auginant globojamus (rūpinamus), prižiūrimus ir įvaikintus vaikus.
Gavėjai – vaikus globojantys (rūpinantys), prižiūrintys ar įvaikinę asmenys bei siekiantys globėjais (rūpintojais), budinčiais globotojais ar įtėviais tapti asmenys, šeimynos dalyviai.
Paslaugas teikia Centro padalinys Globos centras.
Paslaugų teikimas organizuojamas vadovaujantis Panevėžio rajono savivaldybės tarybos patvirtintu Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo Panevėžio rajono savivaldybėje tvarkos aprašu.
24.7. Vaikų dienos socialinės priežiūros organizavimas.
Vaikų dienos socialinė priežiūra – dienos socialinės priežiūros paslaugos, kuriomis siekiama ugdyti vaiko ir jo šeimos narių socialinius bei gyvenimo įgūdžius.
Gavėjai – socialinę riziką patiriantys vaikai ir jų šeimos, neįgalūs vaikai ir jų šeimos, kiti vaikai
Paslaugas teikia vaikų dienos centrai, kuriems suteikta teisė teikti akredituotą socialinę priežiūrą.
Teikimo trukmė: ne mažiau kaip 3 dienas per savaitę ir ne trumpiau nei 4 valandas per dieną.
Paslaugos teikiamos nemokamai.
Vaikų dienos socialinės priežiūros paslaugos teikiamos vadovaujantis Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintu Panevėžio rajono savivaldybėje teikiamos socialinės priežiūros akreditavimo, akredituotos socialinės priežiūros paslaugų gavimo ir kokybės kontrolės tvarkos aprašu.
24.8. Asmeninio asistento paslaugos organizavimas.
Asmeninio asistento paslaugos – namų ir viešojoje aplinkoje (palydint ir komunikuojant) individualiai Asmeniui teikiama pagalba, padedanti įgalinti jo savarankiškumą ir užtikrinanti svarbiausias jo gyvybinės veiklos funkcijas (asmens higiena, mityba, judėjimas / mobilumas, socialiniai santykiai ir aplinka).
Gavėjai – asmenys nuo 16 metų kuriems nustatytas neįgalumo lygis arba darbingumo lygis dėl fizinės (judėjimo, regos, klausos, vidaus organų sutrikimai) ir (ar) kompleksinės negalios.
Paslaugas teikia Centras.
Teikimo trukmė: iki 4 valandų per parą septynias dienas per savaitę.
Paslaugos teikiamos nemokamai.
Asmeninio asistento paslaugos organizuojamos vadovaujantis Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintu Asmeninio asistento paslaugų organizavimo ir teikimo Panevėžio rajono savivaldybėje tvarkos aprašu.
24.9. Apgyvendinimo apsaugotame būste organizavimas.
Apgyvendinimo apsaugotame būste paslaugos – Asmens apgyvendinimas ir pagalbos suteikimas namų aplinkoje, reikalingų paslaugų organizavimas bendruomenėje, siekiant kompensuoti, atkurti, ugdyti, palaikyti ir plėtoti asmens socialinius ir savarankiško gyvenimo įgūdžius.
Gavėjai – sulaukę pilnametystės Asmenys, kuriems buvo teikiama institucinė vaiko socialinė globa ar kurie gyveno socialinę riziką patiriančiose šeimose (iki 21 m.).
Sprendimas dėl apgyvendinimo apsaugotame būste paslaugų Asmeniui skyrimo priimamas ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo dokumentų pateikimo Skyriui.
Priėmus sprendimą Asmeniui skirti apgyvendinimo apsaugotame būste paslaugas Skyriaus specialistas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas Sprendimą ir visus reikalingus dokumentus pateikia Savivaldybės administracijos direktoriui, kuris įsakymu Asmeniui skiria paslaugas ir nustato mokestį už šias paslaugas.
Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą ir visus dokumentus Skyriaus specialistas per 5 darbo dienas pateikia Centrui.
Jei Centras, gavęs Sprendimą dėl apgyvendinimo apsaugotame būste paslaugų skyrimo, įvertinęs visas Centro galimybes, negali paslaugų teikti iš karto, Asmenį įrašo į apgyvendinimo apsaugotame būste paslaugoms gauti eilę.
Apgyvendinimo apsaugotame būste paslaugos Asmeniui pradedamos teikti iš karto atsiradus galimybei.
Centro direktorius ar jo įgaliotas atstovas su Asmeniu pasirašo sutartį dėl apmokėjimo už komunalines paslaugas.
Paslaugas teikia Centro socialiniai darbuotojai.
Apgyvendinimo apsaugotame būste paslaugų teikimas gali būti nutrauktas paaiškėjus, kad Asmuo, kuris kreipėsi dėl apgyvendinimo apsaugotame būste paslaugų skyrimo, sąmoningai pateikė neteisingą informaciją, piktnaudžiavo paslaugomis arba dirbtinai pablogino sąlygas, norėdamas gauti paslaugas.
Apgyvendinimo apsaugotame būste paslaugų teikimas nutraukiamas Asmeniui ar jo teisėtam atstovui raštu atsisakius paslaugų teikimo, pasikeitus socialiniam statusui (pasveikus, įsidarbinus ir kt.), išvykus nuolat gyventi į kitą savivaldybę, Asmeniui mirus.
Centras apie apgyvendinimo apsaugotame būste paslaugų gavėjo mirtį arba išvykimą gyventi į kitą savivaldybę Skyrių informuoja raštu ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sužinojimo apie tai dienos.
Sprendimą dėl apgyvendinimo apsaugotame būste paslaugų nutraukimo priima Skyriaus vedėjas.
Sprendimas dėl apgyvendinimo apsaugotame būste paslaugų teikimo Asmeniui nutraukimo priimamas ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas nuo Centro raštiško pranešimo gavimo.
Priėmus sprendimą Asmeniui nutraukti apgyvendinimo apsaugotame būste paslaugas Skyriaus specialistas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas Sprendimą ir visus reikalingus dokumentus pateikia Savivaldybės administracijos direktoriui, kuris įsakymu nutraukia paslaugų teikimą Asmeniui.
Centro direktorius ar jo įgaliotas atstovas su Asmeniu pasirašo susitarimą dėl sutarties nutraukimo.
Asmens mokėjimo dydis už teikiamas apgyvendinimo apsaugotame būste paslaugas nustatomas vadovaujantis Panevėžio rajono savivaldybės tarybos patvirtintu Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu.
Apgyvendinimo apsaugotame būste paslaugas gaunantys Asmenys už komunalines paslaugas (šilumą, elektros energiją, vandenį ir kt.) moka pagal įstaigoje nustatytą išlaidų skaičiavimo vienam asmeniui tvarką.
Papildyta papunkčiu:
Nr. T-141, 2021-06-29, paskelbta TAR 2021-06-29, i. k. 2021-14554
25. Socialinė globa yra visuma paslaugų, kuriomis Asmeniui (šeimai) teikiama kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba.
26. Panevėžio rajone teikiamos šios socialinės globos paslaugos:
28. Socialinės globos paslaugų organizavimas:
28.1. Dienos socialinės globos paslaugų organizavimas.
Dienos socialinė globa yra visuma paslaugų, kuriomis asmeniui teikiama kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba dienos metu.
Gavėjai – vaikai su negalia, suaugę asmenys su negalia.
Sprendimas dėl dienos socialinės globos paslaugų Asmeniui skyrimo priimamas ne vėliau kaip per 20 kalendorinių dienų nuo dokumentų pateikimo Skyriui.
Priėmus sprendimą Asmeniui skirti dienos socialinės globos paslaugas Skyriaus specialistas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas Sprendimo kopiją pateikia paslaugas teikiančiai įstaigai.
Jei paslaugas teikianti įstaiga, gavusi Sprendimo kopiją dėl dienos socialinės globos paslaugų skyrimo, įvertinusi visas galimybes, negali paslaugų teikti iš karto, Asmenį įrašo į dienos socialinės globos paslaugoms gauti eilę. Atsiradus galimybei teikti dienos socialinės globos paslaugas ir ne vėliau kaip per 3 darbo dienas apie tai informuoja Skyrių.
Gavęs informaciją iš paslaugas teikiančios įstaigos apie galimybę teikti dienos socialinės globos paslaugas Skyriaus specialistas Sprendimą ir visus reikalingus dokumentus pateikia Savivaldybės administracijos direktoriui, kuris įsakymu nustato Asmens mokestį už šias paslaugas.
Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą, visus dokumentus bei Siuntimą dėl dienos socialinės globos paslaugų teikimo Skyriaus specialistas per 5 darbo dienas pateikia paslaugas teikiančiai įstaigai.
Paslaugos perkamos iš kitų savivaldybių įstaigų, NVO ir kt.
Teikimo trukmė: nuo 3 val. per dieną iki 5 dienų per savaitę institucijoje.
Dienos socialinės globos paslaugų teikimas nutraukiamas Asmeniui ar jo teisėtam atstovui raštu atsisakius paslaugų teikimo, išvykus nuolat gyventi į kitą savivaldybę, Asmeniui mirus.
Sprendimą dėl dienos socialinės globos paslaugų nutraukimo priima Skyriaus vedėjas.
Sprendimas dėl dienos socialinės globos paslaugų teikimo Asmeniui nutraukimo priimamas ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas nuo raštiško Asmens prašymo gavimo.
Asmens mokėjimo dydis už teikiamas dienos socialinės globos paslaugas nustatomas vadovaujantis Panevėžio rajono savivaldybės tarybos patvirtintu Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu.
28.2. Dienos socialinė globos paslaugų (teikiant integralią pagalbą) organizavimas.
Dienos socialinė globa asmens namuose – tai visuma socialinių paslaugų, kuriomis asmeniui teikiama kompleksinė pagalba namuose dienos metu.
Gavėjai – neįgalūs vaikai, neįgalūs darbingo amžiaus, neįgalūs senyvo amžiaus asmenys, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka nustatytas visiškas ar dalinis nesavarankiškumas, taip pat teisės aktų nustatyta tvarka nustatytas specialusis nuolatinės slaugos ar priežiūros (pagalbos) poreikis ir kuriems nėra būtina institucinė socialinė globa, ir jų šeimos.
Paslaugas teikia Centras.
Teikimo trukmė: nuo 2 iki 4 valandų per dieną 5 kartus per savaitę asmens namuose.
Asmens mokėjimo dydis už teikiamas dienos socialinės globos paslaugas nustatomas vadovaujantis Panevėžio rajono savivaldybės tarybos patvirtintu Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu.
Paslaugos organizuojamos vadovaujantis Panevėžio rajono savivaldybės tarybos patvirtintu Integralios pagalbos asmens namuose paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos aprašu.
28.3. Trumpalaikės socialinės globos organizavimas.
Trumpalaikė socialinė globa – tai visuma paslaugų, kuriomis asmeniui teikiama kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba vaikams, laikinai netekusiems tėvų globos, nepilnametės motinoms, taip pat socialinę riziką patiriantiems suaugusiems asmenims ir socialinę riziką patiriantiems vaikams, siekiant juos integruoti į visuomenę.
28.3.1. Trumpalaikės socialinės globos paslaugų vaikams, laikinai likusiems be tėvų globos, organizavimas.
Gavėjai – vaikai, laikinai likę be tėvų globos, socialinę riziką patiriantys vaikai ar vaikai iš socialinę riziką patiriančių šeimų.
Paslaugas teikia Centro bendruomeniniai vaikų globos namai, krizių centras, socialiniai globėjai (rūpintojai), globėjai (rūpintojai) giminaičiai, budintys globotojai, šeimynos, paslaugos gali būti perkamos iš kitų savivaldybių ar viešųjų įstaigų bendruomeninių vaikų globos namų, krizių centrų.
Teikimo trukmė: vaikams, laikinai likusiems be tėvų globos, – iki pasibaigs vaiko laikinoji globa, bet ne ilgiau nei 18 mėn.; vaikams, patiriantiems socialinę riziką, – iki bus išspręstas klausimas dėl vaiko grąžinimo atstovui (-ams) pagal įstatymą ar laikinosios globos (rūpybos) nustatymo, bet ne ilgiau nei 6 mėn.
Trumpalaikės socialinės globos paslaugos vaikams, laikinai likusiems be tėvų globos, organizuojamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos vaiko teisių pagrindų įstatymu, kitais teisės aktais, reglamentuojančiais vaiko globos (rūpybos) organizavimą.
Papunkčio pakeitimai:
Nr. T-141, 2021-06-29, paskelbta TAR 2021-06-29, i. k. 2021-14554
28.3.2. Trumpalaikės socialinės globos senyvo amžiaus asmenims ir suaugusiems asmenims su negalia organizavimas.
Gavėjai – suaugę asmenys su negalia, senyvo amžiaus asmenys.
Sprendimas dėl trumpalaikės socialinės globos paslaugų Asmeniui skyrimo priimamas ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo dokumentų pateikimo Skyriui.
Priėmus sprendimą Asmeniui skirti trumpalaikės socialinės globos paslaugas Skyriaus specialistas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas Sprendimo kopiją išsiunčia įstaigai, kuri Asmeniui teiks trumpalaikės socialinės globos paslaugas.
Jei įstaiga, gavusi Sprendimo kopiją dėl trumpalaikės socialinės globos paslaugų skyrimo, negali paslaugų teikti iš karto, Asmenį įrašo į trumpalaikės socialinės globos paslaugoms gauti eilę, atsiradus vietai apie tai informuoja Skyrių.
Skyriaus specialistas gavęs informaciją iš įstaigos apie atsiradusią galimybę teikti trumpalaikės socialinės globos paslaugas, paruošia apmokėjimo už socialines paslaugas sutartis su Asmeniu ir įstaiga, kuri Asmeniui teiks trumpalaikės socialinės globos paslaugas. Apmokėjimo už socialines paslaugas sutartis pasirašo Savivaldybės administracijos direktorius.
Skyrius specialistas organizuoja asmens apgyvendinimą įstaigoje, kuri teiks trumpalaikės socialinės globos paslaugas, pateikia įstaigai Sprendimą ir visus dokumentus, bei Siuntimą dėl trumpalaikės socialinės globos paslaugų teikimo.
Pasikeitus paslaugų teikimo trukmei, paslaugos kainai, Asmens (šeimos) finansinėms galimybėms mokėti už trumpalaikės socialinės globos paslaugas ar apmokėjimo sąlygoms, pasirašomas susitarimas su Asmeniu ir įstaiga dėl sutarties pakeitimo.
Paslaugos perkamos iš ministerijai pavaldžių socialinės globos įstaigų, kitų savivaldybių įstaigų, NVO ir kt.
Teikimo trukmė: ne mažiau kaip 8 val. per parą – iki 1 mėn. asmens namuose, ne mažiau kaip 12 val. per parą – iki 6 mėn. per metus arba iki 5 parų per savaitę, neterminuotai institucijoje.
Trumpalaikės socialinės globos paslaugų teikimas gali būti nutrauktas paaiškėjus, kad Asmuo kuris kreipėsi dėl trumpalaikės socialinės globos paslaugų skyrimo, sąmoningai pateikė neteisingą informaciją, piktnaudžiavo paslaugomis arba dirbtinai pablogino sąlygas, norėdamas gauti paslaugas.
Trumpalaikės socialinės globos teikimas nutraukiamas Asmeniui ar jo teisėtam atstovui raštu atsisakius paslaugų teikimo, Asmeniui mirus.
Įstaiga, teikianti paslaugas, apie trumpalaikės socialinės globos paslaugų gavėjo mirtį Skyrių informuoja raštu ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sužinojimo apie tai dienos.
Sprendimą dėl trumpalaikės socialinės globos paslaugų nutraukimo priima Skyriaus vedėjas.
Sprendimas dėl trumpalaikės socialinės globos paslaugų teikimo Asmeniui nutraukimo priimamas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo pranešimo gavimo.
Priėmus sprendimą Asmeniui nutraukti trumpalaikės socialinės globos paslaugas pagal Asmens prašymą Skyriaus specialistas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas paruošia susitarimą dėl apmokėjimo už socialines paslaugas sutarties nutraukimo su Ameniu ir įstaiga, kurį pasirašo Savivaldybės administracijos direktorius.
Asmens mokėjimo dydis už teikiamas trumpalaikės socialinės globos paslaugas nustatomas vadovaujantis Panevėžio rajono savivaldybės tarybos patvirtintu Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu.
28.4. Ilgalaikės socialinės globos paslaugų organizavimas.
Ilgalaikė socialinė globa yra visuma paslaugų, kuriomis visiškai nesavarankiškam asmeniui teikiama kompleksinė, nuolatinės priežiūros reikalaujanti pagalba. Ji teikiama asmenims, kuriems nebegalima socialinių paslaugų teikti jų namuose ar nestacionariose globos įstaigose arba tos paslaugos yra neefektyvios.
28.4.1. Ilgalaikės socialinės globos paslaugų be tėvų globos likusiems vaikams, kuriems nustatyta nuolatinė globa, organizavimas.
Gavėjai – be tėvų globos likę vaikai, kuriems nustatyta nuolatinė globa.
Paslaugas teikia Centro bendruomeniniai vaikų globos namai, socialiniai globėjai (rūpintojai), globėjai (rūpintojai) giminaičiai, šeimynos, paslaugos gali būti perkamos iš kitų savivaldybių ar viešųjų įstaigų bendruomeninių vaikų globos namų.
Teikimo trukmė: be tėvų globos likusiems vaikams, – iki pasibaigs vaiko nuolatinė globa.
Ilgalaikės socialinės globos paslaugos be tėvų globos likusiems vaikams, kuriems nustatyta nuolatinė globa, organizuojamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos vaiko teisių pagrindų įstatymu, kitais teisės aktais, reglamentuojančiais vaiko globos (rūpybos) organizavimą.
28.4.2. Ilgalaikės socialinės globos senyvo amžiaus asmenims ir suaugusiems asmenims su negalia organizavimas.
Gavėjai – vaikai su negalia, suaugę asmenys su negalia, senyvo amžiaus asmenys.
Sprendimas dėl ilgalaikės socialinės globos paslaugų Asmeniui skyrimo priimamas ne vėliau kaip per 20 kalendorinių dienų nuo dokumentų pateikimo Skyriui.
Priėmus sprendimą Asmeniui skirti ilgalaikės socialinės globos paslaugas Skyriaus specialistas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas Sprendimo kopiją išsiunčia įstaigai, kuri teiks Asmeniui ilgalaikės socialinės globos paslaugas. Kai Asmuo pageidauja gauti ilgalaikės socialinės globos paslaugas ministerijai pavaldžioje socialinės globos įstaigoje, Skyriaus specialistas per 3 darbo dienas Sprendimo kopiją ir reikalingus dokumentus išsiunčia Neįgaliųjų reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Departamentas).
Jei Centro globos namuose nėra laisvų vietų dėl ilgalaikės socialinės globos paslaugų teikimo, Asmuo įrašomas į Savivaldybės eilę ilgalaikei socialinei globai gauti, o tais atvejais kai Asmuo pageidauja gauti paslaugas ministerijai pavaldžioje globos įstaigoje, – į Asmenų eilę, kurią sudaro ir tvarko Departamentas.
Centro globos namuose, ministerijai pavaldžioje socialinės globos įstaigoje ar kitoje socialinės globos įstaigoje, kurioje Asmuo pageidauja gauti paslaugas, atsiradus vietai įstaigos informuoja Skyrių.
Skyriaus specialistas gavęs informaciją iš įstaigos ar iš Departamento apie atsiradusią galimybę teikti ilgalikės socialinės globos paslaugas, paruošia apmokėjimo už socialines paslaugas sutartis su Asmeniu ir įstaiga, kuri Asmeniui teiks ilgalaikės socialinės globos paslaugas. Apmokėjimo už socialines paslaugas sutartis pasirašo Savivaldybės administracijos direktorius.
Skyrius specialistas organizuoja asmens apgyvendinimą įstaigoje, kuri teiks ilgalaikės socialinės globos paslaugas, pateikia įstaigai Sprendimą ir visus dokumentus, bei Siuntimą dėl ilgalaikės socialinės globos paslaugų teikimo. Siuntimą dėl asmens apgyvendinimo ministerijai pavaldžioje socialinės globos įstaigoje išrašo Departamentas. Siuntimą dėl vaiko su negalia apgyveninimo socialinės globos įstaigoje išrašo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.
Pasikeitus paslaugų teikimo trukmei, paslaugos kainai, Asmens (šeimos) finansinėms galimybėms mokėti už ilgalaikės socialinės globos paslaugas ar apmokėjimo sąlygoms, pasirašomas susitarimas su Asmeniu ir įstaiga dėl sutarties pakeitimo.
Paslaugas teikia Centras, taip pat paslaugos perkamos iš ministerijai pavaldžių socialinės globos įstaigų, kitų savivaldybių įstaigų, NVO ir kt.
Teikimo trukmė: vaikams su negalia – iki vaikui sueis 18 metų, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims – neterminuotai.
Ilgalaikės socialinės globos paslaugų teikimas gali būti nutrauktas paaiškėjus, kad Asmuo, kuris kreipėsi dėl ilgalaikės socialinės globos paslaugų skyrimo, sąmoningai pateikė neteisingą informaciją, piktnaudžiavo paslaugomis arba dirbtinai pablogino sąlygas, norėdamas gauti paslaugas.
Ilgalaikės socialinės globos teikimas nutraukiamas Asmeniui ar jo teisėtam atstovui raštu atsisakius paslaugų teikimo, Asmeniui mirus.
Įstaiga, teikianti paslaugas, apie ilgalaikės socialinės globos paslaugų gavėjo mirtį Skyrių informuoja raštu ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sužinojimo apie tai dienos.
Sprendimą dėl ilgalaikės socialinės globos paslaugų nutraukimo priima Skyriaus vedėjas.
Sprendimas dėl ilgalaikės socialinės globos paslaugų teikimo Asmeniui nutraukimo priimamas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo pranešimo gavimo.
Priėmus sprendimą Asmeniui nutraukti ilgalaikės socialinės globos paslaugas pagal Asmens prašymą, Skyriaus specialistas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas paruošia susitarimą dėl apmokėjimo už socialines paslaugas sutarties su Asmeniu ir įstaiga, teikiančia paslaugas, nutraukimo, kurį pasirašo Savivaldybės administracijos direktorius.
Asmens mokėjimo dydis už teikiamas ilgalaikės socialinės globos paslaugas nustatomas vadovaujantis Panevėžio rajono savivaldybės tarybos patvirtintu Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu.
29. Laikino atokvėpio paslaugos organizavimas.
Laikino atokvėpio paslauga – trumpalaikės specialiosios socialinės paslaugos (socialinės priežiūros ir (arba) socialinės globos), teikiamos vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir (ar) senyvo amžiaus asmenims (toliau – Tikslinė grupė), kurios namuose augina, prižiūri ir (ar) globoja (rūpina) kartu gyvenantys šeimos nariai, artimieji, laikinai dėl tam tikrų priežasčių negalintys jais pasirūpinti.
Gavėjai – Tikslinės grupės artimieji.
Paslaugas teikia Centras, taip pat paslaugos bus perkamos ir iš kitų savivaldybių įstaigų, NVO.
Asmens mokėjimo dydis už teikiamas laikino atokvėpio paslaugas nustatomas vadovaujantis Panevėžio rajono savivaldybės tarybos patvirtintu Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu.
Laikino atokvėpio paslaugos organizuojamos vadovaujantis Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintu Laikino atokvėpio paslaugos teikimo ir organizavimo Panevėžio rajono savivaldybėje tvarkos aprašu.
V SKYRIUS
INFORMACIJOS APIE ASMENĮ (ŠEIMĄ), GAUNANTĮ (GAUNANČIĄ) SOCIALINES PASLAUGAS TEIKIMAS IR SAUGOJIMAS
30. Asmeninės pagalbos teikimo organizavimas.
Asmeninė pagalba – asmeninio asistento individualiai teikiama pagalba neįgaliajam atlikti darbus ir vykdyti veiklas, kurių dėl negalios jis negali atlikti savarankiškai ir kurie būtini siekiant gyventi savarankiškai.
Gavėjai – vaikai su negalia, suaugę asmenys su negalia ir senyvo amžiaus asmenys su negalia.
Paslaugas teikia Centras.
Teikimo trukmė: iki 4 valandų per parą septynias dienas per savaitę.
Asmeninės pagalbos paslaugos organizuojamos ir Asmens mokėjimo dydis už asmeninės pagalbos paslaugas nustatomas vadovaujantis Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintu tvarkos aprašu.
Punkto pakeitimai:
Nr. T-189, 2021-09-30, paskelbta TAR 2021-09-30, i. k. 2021-20519
31. Į Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (toliau – SPIS) suveda ir koreguoja SPIS numatytus duomenis:
31.1. priimtus Prašymus socialinėms paslaugoms gauti – juos priėmęs specialistas socialiniam darbui;
31.3. apie Asmeniui (šeimai) suteiktas socialines paslaugas – Centro, socialinių paslaugų įstaigos, teikiančios socialines paslaugas, paskirtas darbuotojas;
VI SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
33. Specialiosios socialinės paslaugos įstaigose teikiamos laikantis vidaus darbo tvarkos taisyklių.
34. Klientai (jų šeimos nariai, globėjai, rūpintojai) turi teisę dalyvauti priimant sprendimus dėl klientui teikiamų paslaugų kiekio ir kokybės.
35. Socialinių paslaugų poreikio asmeniui (šeimai) nustatymo ir skyrimo bei mokėjimo už socialines paslaugas dydžio nustatymo tvarką reglamentuoja Panevėžio rajono savivaldybės tarybos sprendimais patvirtinti šių tvarkų aprašai.
Socialinių paslaugų teikimo
tvarkos aprašo
1 priedas
(Asmens (šeimos) finansinių galimybių mokėjimo už socialinės priežiūros paslaugas įvertinimo forma)
PANEVĖŽIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS
SOCIALINĖS PARAMOS SKYRIUS
ASMENS (ŠEIMOS) FINANSINIŲ GALIMYBIŲ MOKĖJIMO UŽ SOCIALINĖS PRIEŽIŪROS PASLAUGAS ĮVERTINIMAS
20 m. d.
Vardas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pavardė |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asmens kodas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DEKLARUOTA GYVENAMOJI VIETA |
|
FAKTINĖ GYVENAMOJI VIETA |
|
Asmens (šeimos) pajamos |
Asmens pajamos per mėnesį (Eur) |
Sutuoktinio/ės pajamos per mėnesį (Eur) |
Šeimos pajamos per mėnesį (Eur) |
|||
Pensijos (valstybinio socialinio draudimo, valstybinė pensija ir kt.) |
|
|
|
|||
Priežiūros (pagalbos) ar slaugos išlaidų tikslinė kompensacija |
|
|
|
|||
Iš viso: |
|
|
|
|||
Pajamos per mėnesį |
|
Eur |
|
|||
Šeimos narių skaičius |
|
Pajamos, tenkančios 1 šeimos nariui |
|
Valstybės remiamos pajamos |
|
Pajamos viršija valstybės remiamų pajamų ______________ dydį ( ______ Eur)
Vadovaujantis Panevėžio rajono savivaldybės tarybos 20 m. d. sprendimo
Nr. „Dėl Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“ punktu
socialinės priežiūros (pagalbos į namus) paslaugos teikiamos mokamai – už vieną suteiktų paslaugų valandą mokėti procentų Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto minimalaus valandinio atlygio – Eur.
|
|
|
|
|
Pareigos (parašas) vardas, pavardė)
Socialinių paslaugų teikimo
tvarkos aprašo
2 priedas
(Asmens (šeimos) finansinių galimybių mokėjimo už dienos socialinės globos paslaugas įvertinimo forma)
PANEVĖŽIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS
SOCIALINĖS PARAMOS SKYRIUS
ASMENS (ŠEIMOS) FINANSINIŲ GALIMYBIŲ MOKĖJIMO UŽ DIENOS SOCIALINĖS GLOBOS PASLAUGAS ĮVERTINIMAS
20 m. d.
Vardas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pavardė |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asmens kodas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DEKLARUOTA GYVENAMOJI VIETA |
|
FAKTINĖ GYVENAMOJI VIETA |
|
Asmens (šeimos) pajamos |
Asmens pajamos per mėnesį (Eur) |
Sutuoktinio/ės pajamos per mėnesį (Eur) |
Šeimos pajamos per mėnesį (Eur) |
|||
Pensijos (valstybinio socialinio draudimo, valstybinė pensija ir kt.) |
|
|
|
|||
Priežiūros (pagalbos) ar slaugos išlaidų tikslinė kompensacija |
|
|
|
|||
Iš viso: |
|
|
|
|||
Pajamos per mėnesį |
|
Eur |
|
|||
Šeimos narių skaičius |
|
Pajamos, tenkančios 1 šeimos nariui |
|
Valstybės remiamos pajamos |
|
Mokėti procentų asmens pajamų.
Mokesčio už dienos socialinę globą apskaičiavimas
1. |
Asmens gaunamų pajamų (pensija) ( Eur) x % = |
|
Eur |
|||
Priežiūros (pagalbos) ar slaugos išlaidų tikslinė kompensacija ( Eur) x % = |
|
Eur |
||||
2. |
Mokestis už dienos socialinę globą |
|
Eur |
|||
Viso mokėti už dienos socialinę globą |
|
Eur |
|
|||
Pastaba. Pasikeitus asmens gaunamoms pajamoms mokestis už dienos socialinę globą keičiasi.
Asmens (šeimos) finansines galimybes mokėti už dienos socialinę globą įvertino:
|
|
|
|
|
Pareigos (parašas) vardas, pavardė)
Socialinių paslaugų teikimo
tvarkos aprašo
3 priedas
(Asmens (šeimos) finansinių galimybių mokėjimo už (trumpalaikės) ilgalaikės socialinės globos paslaugas įvertinimo forma)
ASMENS (ŠEIMOS) FINANSINIŲ GALIMYBIŲ MOKĖJIMO UŽ (TRUMPALAIKĖS) ILGALAIKĖS SOCIALINĖS GLOBOS PASLAUGAS ĮVERTINIMAS
20 m. d.
Vardas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||
Pavardė |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||
Asmens kodas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||
DEKLARUOTA GYVENAMOJI VIETA |
|
FAKTINĖ GYVENAMOJI VIETA |
|
Asmens (šeimos) pajamos |
Pajamos per mėnesį (Eur) |
|||
Su darbo santykiais susijusios pajamos |
|
|||
Pensijos (valstybinio socialinio draudimo, valstybinė pensija ir kt.) |
|
|||
Priežiūros (pagalbos) ar slaugos išlaidų tikslinė kompensacija |
|
|||
Iš viso: |
|
|||
Pajamos per mėnesį |
|
Eur |
|
|
Asmens turtas |
Turto vertė (Eur) (pagal Nekilnojamojo turto registro duomenis) |
|||
Statiniai (įskaitant nebaigtus statyti namus) |
|
|||
Privalomos registruoti transporto priemonės |
|
|||
Privalomos registruoti žemės ūkio technika |
|
|||
Žemė (įskaitant užimtą miško ir vandens telkinių žemę) |
|
|||
Piniginės lėšos |
|
|||
Iš viso: |
|
|||
Viso turto vertė |
Eur |
|
||
Turto vertės mokesčio apskaičiavimas
1. |
Viso turto vertė |
|
Eur |
2. |
Vidutinė nekilnojamojo turto rinkos vertė (pagal patvirtintas rinkos kainas) |
|
Eur |
3. |
Turto vertės normatyvas: 12 kv. m. x 0,00 Eur (2 punktas) = |
|
Eur |
4. |
0,00 Eur ( 1 punktas) – 0,00 Eur (3 punktas) = |
|
Eur |
5. |
Turto vertės mokesčio už ilgalaikę socialinę globą dalis: 0,00 Eur (4 punktas) x 1 proc. = |
|
Eur |
Mokesčio už (trumpalaikę) ilgalaikę socialinę globą apskaičiavimas
1. |
Turto vertės mokesčio dalis |
|
Eur |
|||
2. |
Asmens gaunamų pajamų (pensijos) ( Eur) x 80 % = |
|
Eur |
|||
Priežiūros (pagalbos) ar slaugos išlaidų tikslinė kompensacija ( Eur) x 100 % = |
|
Eur |
||||
Viso mokestis: |
|
Eur |
||||
3. |
Mokestis už ilgalaikę socialinę globą 0,00 Eur (1 punktas) + 0,00 Eur (2 punktas) = |
|
Eur |
|||
Iš viso mokėti už (trumpalaikę) ilgalaikę socialinę globą |
|
Eur |
|
|||
Pastaba. Pasikeitus asmens gaunamoms pajamoms mokestis už (trumpalaikę) ilgalaikę socialinę globą keičiasi.
Asmens (šeimos) finansines galimybes mokėti už (trumpalaikę) ilgalaikę socialinę globą įvertino:
____________________ _________________ ________________________
(pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)
Socialinių paslaugų teikimo
tvarkos aprašo
4 priedas
PAGALBOS Į NAMUS PASLAUGŲ SĄRAŠAS
Eil. Nr. |
Paslaugos pavadinimas |
Paslaugos sudėtis |
1. |
Informavimas |
|
2. |
Konsultavimas |
|
3. |
Tarpininkavimas |
|
4. |
Atstovavimas |
|
5. |
Bendravimas |
|
6. |
Pagalba rūpinantis asmens higiena ir priežiūra |
6.1. pagalba prausiantis, 6.2. pagalba apsirengiant ir nusirengiant; 6.3. pagalba maudantis vonioje ar duše; 6.4. pagalba šukuojantis, karpant nagus; 6.5. pagalba keičiant patalynę. |
7. |
Pagalba apsirūpinant maisto produktais bei paruošiant maistą |
7.1. maisto produktų pirkimas artimiausioje parduotuvėje ir pristatymas į namus; 7.2. ėjimas kartu su vaikštančiu asmeniu į kelias pasirinktas artimiausias parduotuves, parnešant nupirktus maisto produktus; 7.3. pagalba ruošiant maistą; 7.4. pagaminto maisto pašildymas; 7.5. pagalba valgant; 7.6. indų plovimas. |
8. |
Pagalba buityje ir namų ruošoje |
8.1. buto (namo) gyvenamųjų kambarių valymas bei grindų plovimas; 8.2. buto (namo) langų valymas ir plovimas; 8.3. užuolaidų pakeitimas; 8.4. šviestuvų valymas; 8.5. tualeto, vonios ar dušo, patalpų valymas bei grindų plovimas; 8.6. virtuvės patalpų valymas bei grindų plovimas; 8.7. dulkių valymas nuo baldų ir buitinių prietaisų; 8.8. veidrodžių valymas; 8.9. šiukšlių surinkimas ir išnešimas; 8.10. drabužių spintos tvarkymas; 8.11. indaujos tvarkymas ir valymas; 8.12. šaldytuvo valymas ir tvarkymas; 8.13. viryklės (kitų buitinių maisto gaminimo prietaisų) valymas; 8.14. virtuvinių spintelių tvarkymas ir valymas; 8.15. kriauklių valymas; 8.16. vonios valymas; 8.17. unitazo valymas; 8.18. skalbimas; 8.18.1. rankomis (iki 5 kg sausų skalbinių); 8.18.2. mechanine skalbimo mašina (iki 5 kg); 8.18.3. automatine skalbimo mašina asmens namuose; 8.18.4. patalynės (drabužių) nunešimas (parnešimas) į/iš skalbyklos (drabužių valyklos); 8.19. lyginimas (iki 5 kg sausų skalbinių); 8.20. drabužių adymas, siūlės susiuvimas. |
9. |
Pagalba organizuojant asmens sveikatos priežiūrą |
9.1. gydytojo iškvietimas į namus ar asmens užrašymas pas gydytoją; 9.2. asmens užrašymas pas specialistus; 9.3. vaistų išrašymo organizavimas; 9.4. vaistų pirkimas be asmens artimiausioje vaistinėje; 9.5. ėjimas kartu su vaikštančių asmeniu į gydymo įstaigą, lydėjimas asmens pas gydytoją, vaistų pirkimas asmens pasirinktoje vaistinėj; 9.6. asmens lydėjimas į respublikinės reikšmės gydymo ir reabilitacijos įstaigas; 9.7. greitosios medicininės pagalbos iškvietimas ir lydėjimas į rajoninės reikšmės gydymo įstaigą; 9.8. paslaugų gavėjo lankymas stacionarioje gydymo įstaigoje. |
10. |
Įvairių pavedimų vykdymo paslaugų teikimas |
10.1. pagalba asmeniui suskaičiuojant mokesčius ir užpildant mokesčių knygeles; 10.2. pagalba asmeniui tvarkant įvairius dokumentus, renkant pažymas bei pateikiant atitinkamoms įstaigoms; 10.3. asmens lydėjimas į įvairias įstaigas ir iš jų. |
11. |
Pagalba atliekant bei organizuojant ūkinius darbus |
11.1. malkų bei kieto kuro atnešimas; 11.2. krosnies iškūrenimas; 11.3. krosnies pakuros išvalymas ir pelenų išnešimas; 11.4. vandens atnešimas; 11.5. sniego valymas nuo kiemo takelių; 11.6. kiemo takelių šlavimas; 11.7. malkų pirkimo, atvežimo, supjovimo ir sudėjimo į sandėlį darbų organizavimas; 11.8. smulkaus gyvenamųjų patalpų remonto organizavimas. |
Socialinių paslaugų teikimo
tvarkos aprašo
5 priedas
(Pagalbos į namus paslaugų teikimo ataskaitos forma)
PAGALBOS Į NAMUS PASLAUGŲ TEIKIMO ATASKAITA
Laikotarpis nuo 20___ m. _______________________________ d. iki ___________d.
Paslaugų gavėjas ___________________________________________________________________
(vardas, pavardė, adresas)
Lankomosios priežiūros darbuotojas ____________________________________________________
(vardas, pavardė)
Data |
Paslaugos pavadinimas |
Darbo valandos |
Paslaugos kaina, Lt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
Paslaugų gavėjas _________________________________________________________________
(vardas, pavardė, parašas)
Lankomosios priežiūros darbuotojas ___________________________________________________
(vardas, pavardė, parašas)
Socialinių paslaugų teikimo
tvarkos aprašo
6 priedas
(Siuntimo į socialinės globos įstaigą forma)
PANEVĖŽIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS
SOCIALINĖS PARAMOS SKYRIUS
SIUNTIMAS Į SOCIALINĖS GLOBOS ĮSTAIGĄ
20 m. d.
Panevėžys
Vadovaujantis |
|
|
||||||
|
(sprendimo numeris ir data)
|
|
||||||
|
|
|||||||
|
(vardas, pavardė, gimimo data)
|
|||||||
|
Gyvenamoji vieta |
|
|
|||||
|
|
(gyvenamosios vietos adresas) |
|
|||||
Nuo 20 m. d. |
siunčiamas |
trumpalaikei, ilgalaikei socialinei globai į |
|
|||||
(reikalingą pabraukti)
|
(socialinės globos įstaigos pavadinimas)
__________________________ _________________ ___________________________
(pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)
Pakeitimai:
1.
Panevėžio rajono savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. T-141, 2021-06-29, paskelbta TAR 2021-06-29, i. k. 2021-14554
Dėl Panevėžio rajono savivaldybės tarybos 2021 m. balandžio 8 d. sprendimo Nr. T-93 „Dėl Socialinių paslaugų teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo
2.
Panevėžio rajono savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. T-189, 2021-09-30, paskelbta TAR 2021-09-30, i. k. 2021-20519
Dėl Panevėžio rajono savivaldybės tarybos 2021 m. balandžio 8 d. sprendimo Nr. T-93 „Dėl Socialinių paslaugų teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo