Suvestinė redakcija nuo 2024-10-01

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2023-04-04, i. k. 2023-06292

 

 

 

vilk_herb

 

 

VILKAVIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

 

SpREndimas

Dėl vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos reglamento patvirtinimo

 

 

2023 m. kovo 31 d. Nr. B-TS-1310

Vilkaviškis

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 1 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, 2022 m. birželio 30 d. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo Nr. I-533 pakeitimo įstatymo Nr. XIV-1268 2 straipsnio 1, 2 ir 3 dalimis, Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos reglamentą (pridedama).

2. Nustatyti, kad šio sprendimo nuostatos, išskyrus 5 punktą, pradedamos taikyti, kai 2023 metais išrinkta 2023–2027 metų kadencijos Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba susirenka į savo pirmąjį posėdį.

3. Pripažinti netekusiu galios Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos 2020 m. gruodžio 23 d. sprendimą Nr. B-TS-607Dėl Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais nuo 2023–2027 metų kadencijos Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos susirinkimo į pirmąjį posėdį dienos.

4. Paskelbti šį sprendimą Teisės aktų registre ir Vilkaviškio rajono savivaldybės interneto svetainėje www.vilkaviskis.lt.

5. Įpareigoti Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėją, paskelbus naujai išrinktos 2023–2027 metų kadencijos Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos pirmojo posėdžio datą, pranešti apie tai Teisės aktų registrui.

Šis sprendimas per vieną mėnesį nuo įsigaliojimo dienos gali būti skundžiamas Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmams (adresu: A. Mickevičiaus g. 8A, Kaunas) Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                    Algirdas Neiberka

 

 

PATVIRTINTA

Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos

2023 m. kovo 31 d. sprendimu Nr. B-TS-1310

 

VILKAVIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS REGLAMENTAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos reglamentas (toliau – Reglamentas) nustato Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba), Savivaldybės vykdomosios institucijos (toliau – Meras), Savivaldybės kolegijos, Savivaldybės tarybos opozicijos ir jos lyderio, Savivaldybės tarybos komitetų (toliau – Komitetai), Savivaldybės tarybos komisijų (toliau – Komisijos) ir atskirų Savivaldybės tarybos narių (toliau − Tarybos nariai) veiklos tvarką ir formas. Taip pat nustato pagrindines bendravimo su gyventojais formas ir būdus, Savivaldybės institucijų atatskaitų pateikimą ir kita.

2. Reglamentas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo ir kitų įstatymų nuostatomis.

3. Reglamentas tvirtinamas ir gali būti keičiamas Tarybos sprendimu, kai už jį balsuoja posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių dauguma. Šis Reglamentas galioja ir naujai kadencijai išrinktai Tarybai. Reglamentas taikomas tiek, kiek neprieštarauja Lietuvos Respublikos vietos savivaldos ir kitiems įstatymams.

4. Visa Tarybos, jos suformuotų Komitetų, Komisijų, Kolegijos bei atskirų Tarybos narių veikla turi būti vykdoma laikantis šio Reglamento nuostatų.

5. Šiame Reglamente vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos yra apibrėžtos Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme (toliau – Vietos savivaldos įstatymas).

 

II SKYRIUS

TARYBOS NARIAI

 

1 skirsnis

Tarybos nario statusas

 

6. Kiekvienas Tarybos narys atstovauja visai Savivaldybės bendruomenei. Visi Tarybos nariai yra lygūs.

7. Tarybos narių įgaliojimų laikas pradedamas skaičiuoti nuo tos dienos, kurią naujai išrinkta Taryba susirenka į pirmąjį posėdį. Nuo šio posėdžio pradžios baigiasi anksčiau išrinktų Tarybos narių įgaliojimų laikas.

8. Tarybos narys visas valstybės politiko ir Savivaldybės bendruomenės atstovo teises įgyja tik po to, kai prisiekia Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

9. Išrinktas Tarybos narys, Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka neprisiekęs arba prisiekęs su išlyga, Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu netenka Tarybos nario mandato. Šis Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

10. Prisiekusiam Tarybos nariui priesaiką priėmęs asmuo įteikia Tarybos nario pažymėjimą bei Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos nario ženklą (toliau – ženklas) (Reglamento 1 priedas). Pasibaigus Tarybos nario kadencijai (ar netekus Tarybos nario mandato dėl kitų priežasčių), ženklas paliekamas buvusiam Tarybos nariui.

11. Ženklas gali būti nešiojamas nuolat, ne tik Tarybos posėdžiuose, bet ir dalyvaujant įvairių delegacijų sudėtyje už Savivaldybės teritorijos ribų, užsienyje.

12. Draudžiama Tarybos narį persekioti už jo balsavimą ar pareikštą nuomonę Tarybos, jos Komitetų, Komisijų ar Kolegijos posėdžiuose. Už asmens įžeidimą ar šmeižtą, už asmens garbę ir orumą žeminančios ir tikrovės neatitinkančios informacijos paskleidimą Tarybos narys atsako įstatymų nustatyta tvarka.

13. Tarybos nario teisės ir pareigos apibrėžtos Vietos savivaldos įstatyme.

14. Siekiant užtikrinti viešumą ir skaidrumą ir kad Komitetų ir Komisijų pirmininkais būtų skiriami tik nepriekaištingos reputacijos, kaip ji apibrėžiama Vietos savivaldos įstatyme, Tarybos nariai, Tarybos narys, pretenduojantis tapti Tarybos sudaromo Komiteto ar Komisijos pirmininku, privalo užpildyti Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro patvirtintos formos deklaraciją, joje pateikdamas duomenis dėl jo atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams. Ši deklaracija pateikiama Merui ir per 5 darbo dienas nuo pateikimo dienos skelbiama viešai Savivaldybės interneto svetainėje tol, kol Tarybos narys eina pareigas, kurioms keliami nepriekaištingos reputacijos reikalavimai.

15. Savo politiniams tikslams įgyvendinti Tarybos nariai gali jungtis į frakcijas ir grupes.

16. Frakciją gali sudaryti ne mažiau kaip 2 Tarybos nariai. Tarybos narys gali būti tik vienos frakcijos nariu ir tuo pačiu metu negali būti Savivaldybės tarybos grupės nariu.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-130, 2023-06-30, paskelbta TAR 2023-07-05, i. k. 2023-13896

 

17. Tarybos nariai, nesusivieniję į Tarybos narių frakcijas, sudaro Tarybos narių grupę. Savivaldybės tarybos narių grupę gali sudaryti ne mažiau kaip 2 susivieniję Tarybos nariai, nepriklausantys Tarybos narių frakcijai. Tarybos grupės narys gali būti tik vienos Tarybos grupės nariu ir tuo pačiu metu negali būti frakcijos nariu.

18. Tarybos narių grupės ir frakcijos pačios nusistato darbo tvarką, išsirenka vadovą.

19. Tarybos nariai, norintys įkurti frakciją arba grupę, apie frakcijos ar grupės įkūrimą viešu rašytiniu pareiškimu paskelbia Tarybos posėdyje ir šį pareiškimą įteikia posėdžio pirmininkui. Viešame pareiškime turi būti nurodyta frakcijos pavadinimas, jos vadovo bei jo pavaduotojo vardai ir pavardės. Apie frakcijos pavadinimo, sudėties ar vadovų pasikeitimą, frakcijos iširimą, veiklos nutraukimą pranešama viešu pareiškimu Tarybos posėdyje. Tarybos nariai gali nesijungti į frakcijas.

20. Tarybos opozicija – Tarybos mažumai priklausančių ir Tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, opozicinėmis pasiskelbusių Tarybos narių frakcijų, Tarybos narių grupių, į jokią frakciją ar grupę nesusivienijusių Tarybos narių visuma, pateikusi savo veiklos kryptis.

21. Tarybos opozicijos lyderis (toliau – Opozicijos lyderis) – daugiau nei pusės Tarybos narių, priklausančių Tarybos opozicijai, Tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, deklaruotas Tarybos opozicijai atstovaujantis Tarybos narys.

22. Pasikeitus frakcijos ar grupės pavadinimui, sudėčiai ar vadovui, frakcijai ar grupei iširus ar nutraukus veiklą, taip pat pasikeitus Opozicijos lyderiui, apie tai turi būti viešai pranešta artimiausiame Tarybos posėdyje.

 

2 skirsnis

Opozicijos lyderis

 

23. Opozicijos lyderis atlieka jam Vietos savivaldos įstatymu ir šiuo Reglamentu numatytas funkcijas, įgyvendina Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu ir šiuo Reglamentu nustatytas teises.

24. Opozicijos lyderio funkcijos:

24.1. atstovauti Tarybos opozicijai Tarybos posėdžių, Komitetų ir Komisijų posėdžių metu;

24.2. atstovauti Tarybos opozicijai susitikimuose su nuolatiniais Savivaldybės gyventojais metu;

24.3. atstovauti Savivaldybės tarybos opozicijai ir kitais atvejais ir tokia apimtimi, kokia opozicijos lyderis yra Savivaldybės tarybos opozicijos įgaliotas tą daryti.

25. Opozicijos lyderio teisės:

25.1. pateikti Tarybos posėdyje svarstytinus klausimus kartu su sprendimų projektais Tarybos posėdžių sekretoriui šio Reglamento III skyriaus 2 skirsnyje nustatyta tvarka;

25.2. siūlyti Tarybos posėdžio metu tvirtinant posėdžio darbotvarkę Tarybos sprendimo projektu papildyti ar pakeisti parengtą Tarybos posėdžio darbotvarkės projektą, jeigu dėl siūlomų papildomai įtraukti klausimų sprendimų projektai yra įregistruoti ne vėliau kaip likus 24 valandoms iki posėdžio pradžios, išskyrus Vietos savivaldos įstatyme numatytas išimtis;

25.3. Tarybos posėdžio metu pirmam užduoti klausimus pranešėjams ir pirmam pasisakyti kiekvienu svarstomu darbotvarkės klausimu;

25.4. Tarybos mažumos valandos metu pirmam užduoti iki 2 klausimų;

25.5. siūlyti Kolegijai svarstyti Tarybos mažumos valandos ir Tarybos mažumos darbotvarkės svarstymo datas;

25.6. teikti siūlymus Tarybai ir Merui įtraukti Tarybos narius, valstybės tarnautojus, ekspertus, gyvenamųjų vietovių bendruomenių ir bendruomeninių organizacijų atstovus, kitus Savivaldybės bendruomenės narius į komisijų ir darbo grupių sudėtį;

25.7. teikti siūlymus Tarybai išklausyti Savivaldybės teritorijoje esančių valstybės institucijų atstovus;

25.8. teikti Merui pastabas ir pasiūlymus dėl Savivaldybės biudžeto projekto.

 

3 skirsnis

Pagrindinės bendravimo su gyventojais formos ir būdai

 

26. Tarybos veikla tarp posėdžių tęsiama Tarybos nariams priimant Savivaldybės nuolatinius gyventojus.

27. Tarybos narių bendravimas su gyventojais vyksta tarp Tarybos, Komitetų, Komisijų posėdžių, Tarybos nariams priimant nuolatinius Savivaldybės gyventojus ir dalyvaujant susitikimuose su jais.

28. Bendravimas su gyventojais gali vykti gyventojams raštu kreipiantis į Tarybos narius arba asmeniškai susitinkant Tarybos narių pasirinktu laiku.

29. Tarybos nariai į gautą gyventojų kreipimąsi privalo atsakyti raštu ne vėliau kaip per 20 darbo dienų.

30. Gyventojų priėmimą organizuoti Tarybos nariams padeda Tarybos posėdžių sekretorius. Esant poreikiui, Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija (toliau – Administracija) gyventojų priėmimui Tarybos nariams suteikia patalpas. Tarybos nariai gyventojų priėmimą gali organizuoti ir patys.

31. Tarybos nariai Tarybos posėdžių sekretoriui pateikia informaciją apie gyventojams priimti skiriamą laiką, vietą ir bent vieną iš būdų, kuriuo galima su juo susisiekti (telefono numerį arba elektroninio pašto adresą). Tarybos nario teikiamoje informacijoje turi būti tiksliai nurodomos mėnesio dienos ir valandos, kuriomis jie priima gyventojus, taip pat priėmimo vieta arba informacija, kad susitikimai su gyventojais derinami individualiai.

32. Savivaldybės interneto svetainėje nuolat skelbiama informacija apie Tarybos narių priėmimo laiką ir vietą.

 

4 skirsnis

Tarybos nario atlyginimas

 

33. Tarybos nariams už darbą atliekant Tarybos nario pareigas yra atlyginama (apmokama).

34. Tarybos nariams nustatomas 20 procentų Savivaldybės mero darbo užmokesčio dydžio atlyginimas.

35. Opozicijos lyderiui, Komitetų ir nuolatinių Komisijų pirmininkams nustatomas 20 procentų didesnio dydžio Tarybos narių atlyginimas.

36. Komitetų ir nuolatinių Komisijų pirmininkų pavaduotojams nustatomas 10 procentų didesnio dydžio Tarybos narių atlyginimas.

37. Jeigu Tarybos narys vienu metu eina kelias pareigas, jam mokamas tas Tarybos nario atlyginimas, kurio nustatytas dydis yra didesnis.

38. Tarybos narys turi teisę atsisakyti šio Reglamento 34–36 punktuose nurodyto atlyginimo, pateikdamas prašymą dėl Tarybos nario pareigų atlikimo neatlygintinai (tai yra visuomeniniais pagrindais) (toliau – prašymas).

39. Prašymą Tarybos narys pateikia Tarybos posėdžių sekretoriui šia tvarka:

39.1. prašymas pateikiamas per 5 darbo dienas nuo priesaikos davimo dienos;

39.2. prašyme Tarybos narys gali nurodyti laikotarpį, kuriuo Tarybos nario pareigas atliks neatlygintinai. Nenurodžius laikotarpio, laikoma, kad Tarybos narys pareigas atliks neatlygintinai visą kadencijos laikotarpį.

40. Pasikeitus aplinkybėms, Tarybos narys gali teikti naują Prašymą, nurodydamas, nuo kurio laikotarpio Tarybos nario pareigas atliks atlygintinai, ar atsisakys tokios teisės.

41. Šio Reglamento 38 punkte nurodytą prašymą pateikusiam Tarybos nariui šio Reglamento 34–36 punktuose nurodytas atlyginimas neskaičiuojamas ir nemokamas, taip pat neskaičiuojami ir nemokami teisės aktų nustatyti privalomi mokėti mokesčiai, valstybinio socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokos.

42. Tarybos nario atlyginimas mažinamas šio Reglamento 45 punkte nustatyta tvarka proporcingai Tarybos nario praleistų to mėnesio Tarybos, Komitetų, nuolatinių Komisijų ir Kolegijos, kurių narys Tarybos narys yra, posėdžių skaičiui.

43. Nuolatinėmis komisijomis laikytinos Savivaldybės tarybos kadencijos laikotarpiui Savivaldybės tarybos sprendimu sudarytos komisijos

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

 

44. Tarybos posėdžių sekretorius kiekvieno mėnesio paskutinę darbo dieną pateikia Apskaitos skyriui ir Etikos komisijos pirmininkui pažymą / suvestinę (Reglamento 2 priedas) apie visų Tarybos narių dalyvavimą / nedalyvavimą to mėnesio vykusiuose Tarybos, Komitetų, nuolatinių Komisijų ir Kolegijos posėdžiuose. Laikytina, kad Tarybos narys dalyvavo posėdyje, jei jame balsavo dėl daugiau kaip pusės pateiktų sprendimų projektų

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

45. Tarybos nario atlyginimas mažinamas atsižvelgiant į Tarybos posėdžių sekretoriaus pateiktus duomenis, nustatytus šio Reglamento 44 punkte, proporcingai Tarybos nario praleistų to mėnesio Savivaldybės tarybos, Komitetų, nuolatinių Komisijų ir Savivaldybės kolegijos, kurių narys Tarybos narys yra, posėdžių skaičiui, išskyrus Tarybos, Komitetų, nuolatinių Komisijų ir Savivaldybės kolegijos posėdžius, kuriuos Tarybos narys praleidžia dėl vykimo į komandiruotę atliekant Tarybos nario pareigas

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

 

46. Apskaitos skyrius, atsižvelgdamas į Tarybos posėdžių sekretoriaus pateiktus duomenis, ir vadovaudamasis šio Reglamento 45 punktu, apskaičiuoja Tarybos nariams šio Reglamento 34–36 punktuose nustatytą atlyginimą. Jei einamąjį mėnesį nebuvo posėdžių – Tarybos nariui mokamas visas atlyginimas.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

47. Atlyginimas Tarybos nariui pervedamas kas mėnesį iki kiekvieno mėnesio 10 d. į Tarybos nario nurodytą jo asmeninę sąskaitą, esančią banke.

48. Tarybos narys apie nedalyvavimą Tarybos, Komitetų, nuolatinių Komisijų ir Kolegijos posėdžiuose praneša Tarybos posėdžių sekretoriui prieš 1 dieną elektroniniu paštu arba SMS.

49. Jeigu Tarybos posėdžių sekretoriaus nėra, visas šiame Reglamente numatytas Tarybos posėdžių sekretoriaus funkcijas atlieka Mero paskirtas valstybės tarnautojas arba Savivaldybės administracijos darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį.

50.  Informacija apie Tarybos narių Tarybos, Komitetų, nuolatinių Komisijų ir Savivaldybės kolegijos posėdžių lankomumą ir atlyginimus skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje kiekvieną kalendorinį mėnesį – už praeitą mėnesį iki kito mėnesio 15 dienos.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

51. Tarybos nariui, kuris pagal Tarybos sprendimą atstovauja Savivaldybei už Savivaldybės ribų, Savivaldybės administracija Vyriausybės nustatyta tvarka apmoka komandiruotės išlaidas.

52. Tarybos, Kolegijų, Komitetų, Komisijų posėdžių laiku, taip pat dalyvaujant Mero kviečiamuose pasitarimuose, darbo grupėse, gyventojų priėmimo metu, atstovavimo Savivaldybei metu Tarybos narys atleidžiamas nuo tiesioginio darbo ar pareigų bet kurioje institucijoje, įstaigoje, įmonėje ar organizacijoje, išsaugant jam darbo vietą. Tarybos nario delegavimas atstovauti Savivaldybės tarybai įforminamas Savivaldybės tarybos sprendimu.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

 

Skirsnio pakeitimai:

Nr. B-TS-130, 2023-06-30, paskelbta TAR 2023-07-05, i. k. 2023-13896

 

III SKYRIUS

TARYBA

 

1 skirsnis

Tarybos darbo tvarka

 

53. Tarybos įgaliojimai prasideda, kai į pirmąjį posėdį susirenka išrinkti Tarybos nariai, ir baigiasi, kai į pirmąjį posėdį susirenka naujai kadencijai išrinkti Tarybos nariai.

54. Jeigu Tarybos rinkimų rezultatai pripažįstami negaliojančiais, ankstesnės kadencijos Tarybos įgaliojimai tęsiasi iki Tarybos, kuri bus išrinkta per pakartotinius Tarybos rinkimus, pirmojo posėdžio arba iki tiesioginio valdymo Savivaldybės teritorijoje įvedimo Lietuvos Respublikos tiesioginio valdymo Savivaldybės teritorijoje įstatymo nustatyta tvarka.

55. Tarybos kompetencija apibrėžta Vietos savivaldos įstatyme.

56. Konkrečius įgaliojimus, nustatytus Vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 3 dalyje Taryba atskiru sprendimu gali pavesti vykdyti Merui. Jeigu Meras dėl viešųjų ir privačių interesų konflikto negali įvykdyti Vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 3 dalyje nustatytų ir Tarybos jam perduotų įgaliojimų, šiuos įgaliojimus vykdo Taryba.

57. Tarybos posėdis yra pagrindinė Tarybos veiklos forma, kuriame Taryba kolegialiai įgyvendina savo įgaliojimus.

58. Tarybos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė išrinktų Savivaldybės tarybos narių (13) (toliau – Tarybos posėdžio kvorumas).

59. Pirmąjį išrinktos naujos Tarybos posėdį šaukia Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas ne anksčiau kaip ankstesnės kadencijos Tarybos įgaliojimų paskutinę dieną ir ne vėliau kaip praėjus 7 kalendorinėms dienoms nuo ankstesnės kadencijos Tarybos įgaliojimų paskutinės dienos, kuri nustatoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 119 straipsniu, o jeigu Tarybos rinkimai vyko įsteigtoje naujoje Savivaldybėje arba Savivaldybėje, kurioje buvo įvestas tiesioginis valdymas ar buvo surengti pakartotiniai rinkimai Lietuvos Respublikos rinkimų kodekso 14 straipsnyje numatytu atveju, – ne vėliau kaip per 2 savaites po galutinių rinkimų rezultatų paskelbimo. Šiam posėdžiui pirmininkauja Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas arba jo įgaliotas Savivaldybės rinkimų komisijos narys, o sekretoriauja Administracijos direktoriaus paskirtas Administracijos valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį. Apie pirmojo posėdžio sušaukimo laiką ir vietą Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas ne vėliau kaip prieš 14 dienų paskelbia Savivaldybės interneto svetainėje.

60. Jeigu Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas išrinktos naujos Tarybos pirmojo posėdžio nesušaukia iki šio Reglamento 59 punkte nustatyto termino pabaigos, suėjus nustatytam terminui, Tarybos posėdį ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas šaukia Vyriausioji rinkimų komisija. Šiuo atveju posėdžiui pirmininkauja Vyriausiosios rinkimų komisijos paskirtas Vyriausiosios rinkimų komisijos narys.

61. Posėdžio metu salėje naujai išrinkti Tarybos nariai turi sėdėti atskirai nuo kitų posėdžio dalyvių. Patalpas posėdžiui parengia Administracija. Jose turi būti garso ir vaizdo įrašymo įranga. Atsakingas už tinkamą pasirengimą pirmajam posėdžiui yra Administracijos direktorius.

62. Pirmajam ir kitiems išrinktos naujos Tarybos posėdžiams, iki prisiekia išrinkti Tarybos nariai ir Meras, pirmininkauja šio Reglamento 59 ir 60 punktuose nustatyti asmenys. Prisiekus Tarybos nariams ir Merui, toliau posėdžiauja Meras.

63. Pirmajame išrinktos naujos Tarybos posėdyje:

63.1. prisiekia Tarybos nariai;

63.2. prisiekia Meras;

63.3. gali būti priimami kiti sprendimai, užtikrinantys Savivaldybės institucijų ir Tarybos sudaromų komitetų, komisijų veiklą.

64. Jeigu pirmajame Tarybos posėdyje Meras neprisiekia, Taryba priima sprendimą dėl kito posėdžio datos.

65. Pirmajame išrinktos naujos Tarybos posėdyje posėdžio pirmininkui gali būti įteikiami vieši pareiškimai dėl Tarybos narių vienijimosi į Tarybos narių frakcijas ir (ar) grupes, dėl Tarybos daugumos ir Tarybos opozicijos sudarymo.

66. Per 2 mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos Tarybos posėdžio sušaukimo dienos turi būti sudaryti Komitetai ir paskirti šių Komitetų pirmininkai, sudarytos Vietos savivaldos įstatyme nustatytos Komisijos ir paskirti šių Komisijų pirmininkai.

67. Per 3 mėnesius nuo tiesiogiai išrinkto Mero priesaikos priėmimo dienos, Meras paskiria Administracijos direktorių, vicemerą (-us). Jeigu Administracijos direktoriaus, vicemero (-ų) įgaliojimai nutrūksta, per 2 mėnesius nuo įgaliojimų nutrūkimo dienos Meras paskiria naują Administracijos direktorių, vicemerą (us).

68. Kitus Tarybos posėdžius prireikus, ne rečiau kaip kas 3 mėnesiai, šaukia Meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Tarybos narys.

69. Eilinis Tarybos posėdis paprastai šaukiamas paskutinį mėnesio penktadienį.

70. Tarybos veikla tarp Tarybos posėdžių tęsiama Komitetuose, Komisijose, Kolegijoje, Tarybos narių frakcijose, grupėse ir mišrioje grupėje, taip pat Tarybos nariams priimant Savivaldybės nuolatinius gyventojus šio Reglamento 26–32 punktuose nustatyta tvarka.

71. Tarybos posėdžiams pirmininkauja Meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Tarybos paskirtas Tarybos narys.

72. Meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Tarybos paskirtas Tarybos narys privalo sušaukti Tarybos posėdį, jeigu to raštu reikalauja ne mažiau kaip 1/3 Tarybos narių, ne vėliau kaip per 2 savaites nuo Tarybos narių reikalavimo gavimo. Jeigu per nustatytą laiką Meras ar laikinai Tarybos paskirtas Tarybos narys Tarybos posėdžio nesušaukia, jį gali šaukti ne mažiau kaip 1/3 Tarybos narių.

73. Kiekvieno Tarybos posėdžio pradžioje registruojami Tarybos nariai.

74. Tarybos posėdžio pirmininkas:

74.1. skelbia Tarybos posėdžio pradžią ir pabaigą, jei reikia – pertrauką;

74.2. tikrina, ar Tarybos posėdyje yra kvorumas;

74.3. prižiūri, kad Tarybos posėdyje būtų laikomasi šio Reglamento reikalavimų;

74.4. po 1,5 valandos nuo Tarybos posėdžio pradžios skelbia ne trumpesnę nei 15 minučių, bet ne ilgesnę nei 30 minučių pertrauką. Po pertraukos posėdį tęsia 1,5 valandos, po to vėl skelbia ne trumpesnę nei 15 minučių, bet ne ilgesnę nei 30 minučių pertrauką;

74.5. praėjus 6 valandoms nuo Tarybos posėdžio pradžios ir nebaigus svarstyti darbotvarkės klausimus, skelbia apie Tarybos posėdžio perkėlimą į kitą dieną, informuodamas apie tęsiamo Tarybos posėdžio pradžios laiką. Apie tai paskelbiama Savivaldybės interneto svetainėje;

74.6. Tarybos posėdžio metu suteikia žodį Tarybos nariams, kviestiesiems ir kitiems Tarybos posėdyje dalyvaujantiems asmenims, vadovauja klausimų svarstymo eigai;

74.7. Tarybos posėdžio metu kontroliuoja pasisakymų trukmę ir, jeigu ji viršijama, įspėja kalbėtoją, o jam nepaklausius, nutraukia pasisakymą;

74.8. jeigu Taryba neprieštarauja, gali pratęsti pasisakymo laiką;

74.9. gali įspėti kalbėtoją, jeigu jis nukrypsta nuo svarstomo klausimo esmės;

74.10. pagal svarstymo rezultatus formuluoja pasiūlymus balsavimui, vadovaudamasis šiuo Reglamentu, nustato balsavimo tvarką ir pagal elektroninio balsavimo ar balsų skaičiavimo komisijos pateiktus duomenis skelbia balsavimo rezultatus;

74.11. pareiškia Tarybos nariams bei kitiems posėdyje dalyvaujantiems asmenims pastabas, jeigu jie nesilaiko šio Reglamento arba kelia triukšmą salėje, įžeidinėja Tarybos narius, kitus asmenis ar kitaip trukdo Tarybos darbui;

74.12. pasiūlo kviestiesiems ar kitiems asmenims išeiti iš posėdžių salės, jeigu jie trukdo posėdžiui.

75. Tarybos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai (laikoma, kad balsai pasiskirstė po lygiai tada, kai balsų už gauta tiek pat, kiek prieš, taip pat kai balsų už gauta tiek pat, kiek prieš ir susilaikiusių kartu sudėjus), balsuojama dar kartą. Jeigu balsavus dar kartą balsai pasiskirsto po lygiai, skelbiama pertrauka, kurios metu Tarybos frakcijų, grupių vadovai (atstovai), opozicijos lyderis, kiti į jokią frakciją ar grupę nesusivieniję Tarybos nariai kartu su posėdžio pirmininku aptaria nesutarimus dėl sprendimo projekto, derina pozicijas ir siekia kompromiso. Pertraukos trukmė negali būti ilgesnė nei 30 min. Konkrečią pertraukos trukmę nustato Taryba. Po pertraukos balsavimas tęsiamas balsuojant trečiąjį kartą. Jei ir po šio balsavimo balsai pasiskirsto po lygiai, laikoma, kad sprendimas nepriimtas.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

76. Dėl Tarybos posėdžiuose svarstomų klausimų balsuojama atvirai, išskyrus atvejus, kai sprendžiamas Tarybos nario, Mero įgaliojimų netekimo nesuėjus terminui ar nepasitikėjimo Vicemeru (-ais), Savivaldybės administracijos direktoriumi klausimas. Slaptas balsavimas, jeigu to reikalauja 1/3 Tarybos narių, galimas, kai skiriamas Kontrolės komiteto pirmininkas, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojas, Etikos komisijos pirmininkas, Antikorupcijos komisijos pirmininkas, sprendžiamas nepasitikėjimo Kontrolės komiteto pirmininku, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoju, Etikos komisijos pirmininku, Antikorupcijos komisijos pirmininku klausimas.

761. Posėdžio pirmininkui pasiūlius, sprendimai Tarybos posėdyje gali būti priimami bendru sutarimu. Jei nė vienas Tarybos narys neigiamai neatsako į posėdžio pirmininko klausimą „Ar galima priimti sprendimą bendru sutarimu?“, jis paskelbia „Priimta“. Priimant sprendimą bendru sutarimu laikoma, kad visi posėdyje dalyvaujantys Tarybos nariai balsavo „už“.

Papildyta punktu:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

 

77. Tarybos narys prieš pradedant Tarybos, Komiteto, Komisijos posėdyje svarstyti klausimą, kuris jam sukelia interesų konfliktą, privalo informuoti Merą iš anksto raštu arba žodžiu ir (ar) Tarybos narius arba kitus asmenis – žodžiu posėdžio metu, kurie kartu dalyvauja rengiant, svarstant ar priimant sprendimą, apie esamą interesų konfliktą, pareikšti apie nusišalinimą ir, jeigu pareikštas nusišalinimas buvo priimtas, jokia forma nedalyvauti toliau rengiant, svarstant ar priimant sprendimą.

771. Taryba bendru sutarimu, jei nėra prieštaraujančių Tarybos narių, priima Tarybos nario nusišalinimą. Tokiu atveju, ši Tarybos nario valia – fiksuojama „protokoliniu sprendimu“.

Papildyta punktu:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

 

78. Taryba gali motyvuotu sprendimu, vadovaudamasi Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos patvirtintais kriterijais, pareikšto nusišalinimo nepriimti ir įpareigoti Tarybos narį dalyvauti toliau svarstant šį klausimą. Taryba dėl sprendimo dėl Tarybos nario pareikšto nusišalinimo nepriėmimo balsuoja prieš pradėdama svarstyti klausimą, kuris Tarybos nariui sukelia interesų konfliktą. Duomenys apie sprendimą nepriimti pareikšto nusišalinimo kartu su svarstyto klausimo balsavimo rezultatais skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje ir per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos elektroninėmis priemonėmis pateikiami Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai jos nustatyta tvarka.

79. Duomenys apie kiekvieno Tarybos nario balsavimą, išskyrus atvejus, kai balsuojama slaptai, yra vieši. Kiekvieno Tarybos nario balsavimo rezultatai turi būti saugomi informacinėse laikmenose ir skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

80. Tarybos posėdžių metu nustatoma Tarybos narių užduodamų klausimų ir pasisakymų trukmė:

80.1. pranešėjui svarstomam klausimui ir (ar) įregistruoto sprendimo projektui pateikti – iki 5 minučių;

80.2. Tarybos nariui pateikti klausimą pranešėjui – iki 3 minučių; pranešėjui atsakyti į klausimą – iki 3 minučių;

80.3. Tarybos nariui pasisakyti dėl projekto – iki 4 minučių.

81. Opozicijos lyderis turi pirmumo teisę užduoti klausimų ir pasisakyti Savivaldybės tarybos posėdyje svarstomais klausimais.

82. Tarybos posėdžiai yra atviri. Posėdžio pirmininkas turi teisę leisti posėdyje kalbėti kviestiesiems asmenims.

83. Jeigu Tarybos posėdyje svarstomas klausimas yra susijęs su kitais posėdyje dalyvaujančiais asmenimis, jiems leidžiama užduoti klausimus pranešėjams ir kalbėti šio Reglamento 80 punkte nustatyta tvarka.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

 

831. Tarybos nustatyta tvarka Tarybos posėdžiai tiesiogiai transliuojami Savivaldybės interneto svetainėje. Tarybos posėdžio tiesioginės transliacijos nebuvimas nedaro posėdžio neteisėtu. Dėl techninių kliūčių nutrūkus tiesioginei posėdžio transliacijai, posėdis tęsiamas toliau, o posėdžių metu daromas vaizdo ir garso įrašas, kuris yra viešas.

Papildyta punktu:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

 

84. Jeigu dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino Tarybos posėdžiai negali vykti Tarybos nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai, Tarybos posėdžiai gali vykti nuotoliniu būdu realiuoju laiku elektroninių ryšių priemonėmis (toliau – nuotolinis būdas).

85. Nuotoliniu būdu vyksiančiame Tarybos posėdyje svarstytini sprendimų projektai rengiami ir posėdis vyksta laikantis visų šiame Reglamento skirsnyje nustatytų reikalavimų ir užtikrinant Vietos savivaldos įstatyme nustatytas Tarybos nario teises.

86. Nuotoliniu būdu priimant Tarybos sprendimus, turi būti užtikrinamas Tarybos nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas.

87. Nuotoliniu būdu vykstančiame Tarybos posėdyje svarstant klausimą, dėl kurioVietos savivaldos įstatymas nustato slaptą balsavimą, klausimo svarstymas vyksta nuotoliniu būdu, o sprendimo priėmimui klausimo svarstyme daroma pertrauka, kurios metu fiziškai vykdomas slaptas balsavimas. Įvykus slaptam balsavimui, klausimo svarstymas tęsiamas nuotoliniu būdu priimant sprendimą pagal slapto balsavimo rezultatus.

88. Kai posėdyje svarstomas klausimas, kuriame yra valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančios informacijos, ar su asmens duomenimis ir (ar) privačiu gyvenimu susijęs klausimas, Taryba juos nagrinėja uždarame posėdyje.

89. Skubiai spręstiniems klausimams nagrinėti gali būti šaukiamas neeilinis Tarybos posėdis. Posėdį šaukia ir jo darbotvarkę sudaro Meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Tarybos paskirtas Tarybos narys. Apie neeilinio posėdžio sušaukimą informuojama ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio pradžios šio Reglamento 122 punkte nustatyta tvarka. Išvadą svarstomais klausimais pateikia Komitetas, kuriam Tarybos posėdžių sekretorius buvo pavedęs pateikti išvadą.

90. Valstybės ir Savivaldybės švenčių progomis ir kitais atvejais gali būti organizuojami iškilmingi Tarybos posėdžiai, kurių metu vyksta iškilmingas vietos savivaldai reikšmingų įvykių paminėjimas.

91. Ne rečiau kaip kartą per pusę metų vieno iš Tarybos posėdžių pabaigoje yra organizuojama Tarybos mažumos valanda.

92. Tarybos mažumos valandos metu Tarybos mažumos atstovai turi teisę užduoti klausimų Merui, vicemerui (-ams), Administracijos direktoriui, Komitetų, Komisijų pirmininkams ir gauti į juos atsakymus. Jeigu posėdžio dieną nurodyti asmenys eina pareigas, jie Tarybos mažumos valandoje privalo dalyvauti ir atsakyti į jiems užduotus klausimus.

93. Tarybos mažumos valanda trunka ne trumpiau kaip vieną valandą.

94. Jeigu Tarybos mažumos valanda trunka ilgiau nei vieną valandą, tačiau bendras Tarybos posėdžio laikas neviršija Tarybos posėdžio laikui numatyto maksimalaus laiko limito, Tarybos posėdžio pirmininkas su Tarybos pritarimu gali pratęsti Tarybos mažumos valandos laiką. Jeigu Tarybos mažumos valanda viršija Tarybos posėdžio laikui numatyto maksimalaus laiko limitą, Tarybos posėdžio pirmininkas su Tarybos pritarimu perkelia Tarybos mažumos valandą į kitą eilinį Tarybos posėdį. Šiuo atveju Tarybos mažumos valandos pratęsimui skiriamas laikas Tarybos posėdžio pabaigoje.

95. Pirmiausia teisę užduoti iki dviejų klausimų turi Opozicijos lyderis, po to – kiti Tarybos mažumos atstovai. Tarybos mažumos atstovams uždavus visus klausimus, jeigu Taryba nenusprendžia kitaip, sudaroma galimybė Tarybos daugumos atstovams užduoti klausimus. Tarybos nariams uždavus klausimų, skiriamas laikas Tarybos narių pareiškimams. Pareiškimo trukmė negali būti ilgesnė kaip 5 minutės, kalbėtojų skaičius neribojamas.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

96. Tarybos mažumos valandoje užduoti klausimai ir atsakymai yra protokoluojami.

97. Kartą per pusę metų į vieną Tarybos posėdžio darbotvarkę įtraukti klausimus turi teisę Tarybos mažuma.

98. Į darbotvarkę privalomai įtraukiami ir svarstomi visi Tarybos mažumos siūlomi klausimai, atitinkantys šiame Reglamento skirsnyje nustatytus reikalavimus.

99. Jeigu Tarybos posėdis baigiasi anksčiau, negu apsvarstomi visi Tarybos mažumos pateikti sprendimų projektai, neapsvarstyti Tarybos mažumos projektai turi būti įtraukiami į kito artimiausio Tarybos posėdžio darbotvarkę.

100. Kiekvieno Tarybos posėdžio pabaigoje skiriamas laikas Piliečių tribūnai. Kiekvienas asmuo ne vėliau kaip prieš 24 val. iki posėdžio pradžios užsiregistravęs pas Tarybos posėdžių sekretorių turi teisę iki 5 minučių pasisakyti Savivaldybės bendruomenei aktualiu klausimu. Tarybos posėdžio metu dėl keliamos problemos nediskutuojama. Atitinkami Komitetai kartu su Meru išnagrinėja pateiktą klausimą ir teisės aktų nustatyta tvarka pateikia atsakymą piliečiui bei artimiausiame Tarybos posėdyje informuojama Tarybos narius apie priimtus sprendimus, jeigu į keliamą problemą nėra galimybės atsakyti posėdžio metu.

101. Taryba Mero ir kitų subjektų, tiesiogiai įgyvendinančių valstybines (perduotas savivaldybėms) priežiūros funkcijas, vykdo tokia tvarka:

101.1. Komitetuose išklausomos metinės Mero ir kitų subjektų ataskaitos apie valstybinių (perduotų savivaldybėms) funkcijų vykdymą;

101.2. Komitetai, įvertinę metines Mero ir kitų subjektų ataskaitas apie valstybinių (perduotų savivaldybėms) funkcijų vykdymą, gali Tarybai dėl jų teikti išvadas, pasiūlymus ir (ar) rekomendacijas.

102. Tarybos nariai deleguojami į regiono plėtros tarybos kolegiją, įstatymų nustatytas komisijas ir įgaliojimai jiems suteikiami laikantis proporcinio daugumos ir opozicijos atstovavimo principo.

103. Tarybos sprendimai dėl papildomų ir biudžeto planą viršijančių Savivaldybės biudžeto pajamų ir kitų piniginių lėšų paskirstymo, tikslinės paskirties ir specializuotų fondų sudarymo ir naudojimo priimami, įvertinus biudžeto ir finansų sritis kuruojančio komiteto pateiktas išvadas dėl gautų išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimų ir siūlymų.

104. Pasiūlymai valstybės institucijoms dėl Savivaldybės teritorijoje esančių šių institucijų padalinių veiklos gerinimo teikiami, prireikus šių padalinių vadovai išklausomi Mero, Komitetų, Komisijų, frakcijų, grupių siūlymu pateiktu Tarybos posėdžių sekretoriui ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki Tarybos posėdžio. Institucijų vadovų pasisakymai ir Tarybos narių pasiūlymai yra fiksuojami Tarybos posėdžio protokole ir ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po Tarybos posėdžio protokolo pasirašymo perduodami institucijų vadovams.

 

2 skirsnis

Tarybos sprendimų projektų rengimas

 

105. Tarybos posėdyje svarstytinus klausimus kartu su sprendimų projektais Tarybos posėdžių sekretoriui pateikia Meras, Komitetai, Komisijos, Tarybos nariai, frakcijos, grupės, į jokią frakciją ar grupę nesusivieniję Tarybos nariai, Kolegija, Opozicijos lyderis, Savivaldybės kontrolierius ne vėliau kaip prieš 14 darbo dienų iki Tarybos posėdžio.

106. Tarybos sprendimų projektai derinami, pasirašomi, registruojami Dokumentų valdymo sistemos (toliau – DVS) priemonėmis. Sprendimo projekto rengimo algoritmą tvirtina Meras savo potvarkiu.

107. Su Sprendimų projektais pateikiami:

107.1. aiškinamasis raštas, kuriame nurodomi sprendimo projekto rengimą paskatinusios priežastys, tikslai, uždaviniai, siūlomos teisinio reguliavimo nuostatos, laukiami rezultatai, lėšų poreikis ir šaltiniai, kiti sprendimui priimti reikalingi pagrindimai, skaičiavimai ar paaiškinimai (4 priedas);

Papunkčio pakeitimai:

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

107.2. lydimieji dokumentai;

107.3. sprendimo projekto lyginamasis variantas, jeigu teikiamas sprendimo pakeitimo projektas;

107.4. jeigu rengiamu Tarybos sprendimu numatoma reguliuoti visuomeninius santykius, susijusius su Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatyme nurodytais santykiais, atliekamas sprendimo projekto antikorupcinis vertinimas ir pateikiama antikorupcinio vertinimo pažyma;

107.5. jeigu rengiamu Tarybos sprendimu numatoma reglamentuoti iki tol nereglamentuotus santykius, taip pat kuriuo iš esmės keičiamas teisinis reguliavimas, turi būti atliekamas numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimas.

108. Sprendimo projektas turi atitikti Vietos savivaldos įstatyme nustatytų reikalavimų, Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymo 3 straipsnyje įtvirtintus teisėkūros principus ir kitus minėtame įstatyme, Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijose, patvirtintose Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2013 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. 1R-298 (Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2021 m. lapkričio 18 d. d. įsakymo Nr. 1R-388 redakcija), ir Dokumentų rengimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-117 (Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2019 m. rugpjūčio 30 d. įsakymo Nr. VE-41 redakcija), nustatytus teisės akto formos, turinio, struktūros, teisės terminijos, teisės technikos reikalavimus, bendrinės lietuvių kalbos normas ir turi atitikti Vyriausiojo archyvaro tarnybos nustatytus reikalavimus, taikomus elektroniniams dokumentams.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

109. Rengiant Tarybos sprendimų projektus ir kitus dokumentus asmens duomenys turi būti tvarkomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu ir kitais asmens duomenų tvarkymą reglamentuojančiais teisės aktais. Jei dokumentuose yra viešai neskelbtinų asmens duomenų, parengiamas nuasmenintas variantas. Nuasmenintas sprendimo projektas ir aiškinamasis raštas pateikiami Tarybos nariams, skelbiami Teisės aktų informacinėje sistemoje ir Savivaldybės interneto svetainėje be lydimųjų dokumentų. Tarybos nariai supažindinami su lydimaisiais dokumentais Komitetų, Komisijų posėdžiuose.

110. Sprendimų projektai, atitinkantys dokumentų rengimo ir įforminimo bei šio Reglamento 107, 108, 109 punktuose nurodytus reikalavimus, teikiami Tarybos posėdžių sekretoriui. Tarybos posėdžių sekretorius, įvertinęs Sprendimų projektų atitiktį Reglamento 107–109 punktuose nustatytiems reikalavimams, Sprendimų projektus registruoja DVS. Jeigu Sprendimo projektas (priedai, jeigu jų yra, ir aiškinamasis raštas) neatitinka Reglamento 107-109 punktuose nurodytų reikalavimų, Tarybos posėdžių sekretorius Sprendimo projektą (priedus, jeigu jų yra, ir aiškinamąjį raštą) grąžina Sprendimo projekto rengėjui patikslinti

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

111. Dėl Tarybos sprendimų projektų, kuriuos rengia ne Administracija, turi būti gautos Administracijos išvados. Tarybos posėdžių sekretorius, užregistravęs Tarybos sprendimo projektą, rašydamas rezoliuciją, nukreipia jį Administracijos direktoriui, informuodamas apie pareigą pateikti Administracijos išvadą per nurodytą terminą. Administracija išvadas turi pateikti ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Sprendimo projekto registravimo dienos. Jeigu Sprendimo projektas didelės apimties, Administracijos direktoriaus įsakymu išvados pateikimo terminas vieną kartą gali būti pratęstas iki 10 darbo dienų. Jeigu Sprendimo projektas užregistruotas likus mažiau nei 10 darbo dienų iki Tarybos posėdžio, Administracija išvadą privalo pateikti ne vėliau, kaip likus 24 valandoms iki Tarybos posėdžio.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-130, 2023-06-30, paskelbta TAR 2023-07-05, i. k. 2023-13896

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

112. Užregistruoti sprendimų projektai ne vėliau kaip artimiausią darbo dieną po registracijos skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje www.vilkaviskis.lt. Norminio pobūdžio sprendimų projektai skelbiami Teisės aktų informacinėje sistemoje (TAIS).

113. Į Tarybos posėdžio darbotvarkę įtraukti sprendimų projektai turi būti apsvarstyti bent viename Komitete. Jei lieka klausimų, kurių nepasirinko nei vienas Komitetas, tokių klausimų priskyrimo nagrinėti atitinkamam Komitetui klausimą išsprendžia Tarybos posėdžių sekretorius.

114. Komitetų išvados ir pasiūlymai dėl sprendimų projektų pateikiami Tarybos posėdžių sekretoriui, kuris juos perduoda Merui.

115. Jei Tarybos narys dėl sprendimo projekto, kuris Komitete nebuvo svarstytas arba kuriam nebuvo pritarta, turi pasiūlymų, jis juos išdėsto raštu, ir likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki Tarybos posėdžio, gali pateikti Tarybos posėdžių sekretoriui.

116. Tarybos posėdžių sekretorius gautą pasiūlymą registruoja atitinkamame registre ir prisega prie sprendimo projekto kortelės DVS.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-130, 2023-06-30, paskelbta TAR 2023-07-05, i. k. 2023-13896

 

117. Tarybos posėdžio laiko ir Tarybos posėdžio darbotvarkės projekto paskelbimas Savivaldybės interneto svetainėje ne vėliau kaip likus 3 darbo dienoms iki Tarybos posėdžio yra laikomas pranešimu visiems Tarybos nariams, gyventojams, seniūnui ir seniūnaičiui, kai svarstomi klausimai yra susiję su jų atstovaujama gyvenamosios vietovės bendruomene, taip pat seniūnui ir vietos gyventojų apklausos iniciatyvinės grupės atstovui (-ams), kai svarstomi vietos gyventojų apklausos rezultatai ar klausimai dėl vietos gyventojų apklausai pateikto (-ų) klausimo (-ų) apie būsimą Tarybos posėdį.

118. Tarybos nariams informacija apie Tarybos posėdį su sprendimų projektais, lydimaisiais dokumentais pateikiama per DVS ne vėliau kaip 5 darbo dienos iki posėdžio.

119. Meras sudaro ir savo potvarkiu patvirtina Tarybos posėdžio darbotvarkės projektą. Ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki Tarybos posėdžio įregistruotus sprendimų projektus Meras privalo įtraukti į posėdžio darbotvarkės projektą. Jei Meras svarstytinų klausimų į posėdžio darbotvarkės projektą neįtraukia, dėl jų įtraukimo į darbotvarkę sprendžia Taryba šio Reglamento 120 punkte nustatyta tvarka.

120. Tarybos posėdžio metu tvirtinant posėdžio darbotvarkę parengta Tarybos posėdžio darbotvarkė gali būti papildyta ar pakeista Tarybos sprendimu Komiteto, Komisijos, frakcijos, grupės, mišrios grupės, Kolegijos, opozicijos lyderio ar 1/3 dalyvaujančių posėdyje Tarybos narių siūlymu, jeigu dėl siūlomų papildomai įtraukti klausimų sprendimų projektai yra įregistruoti ne vėliau kaip likus 24 valandoms iki posėdžio pradžios. Ši nuostata netaikoma siūlymams, susijusiems su norminio pobūdžio sprendimų projektų pateikimu, siūlymams, susijusiems su vicemero (-ų), Kontrolės komiteto ar Vietos savivaldos įstatyme nustatytų komisijų pirmininkų kandidatūrų pateikimu, taip pat siūlymams, susijusiems su nepasitikėjimo vicemeru (-ais), Administracijos direktoriumi, Kontrolės komiteto ir Vietos savivaldos įstatyme nustatytos komisijos pirmininku pareiškimu. Ekstremaliųjų įvykių, atitinkančių Vyriausybės patvirtintus kriterijus, atvejais Meras teikia Tarybai svarstyti klausimą ir siūlo priimti sprendimą skubos tvarka.

121. Nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino metu, kai būtina neatidėliotinai spręsti Savivaldybės funkcijoms užtikrinti būtinus klausimus, o sprendimo nepriėmimas ar delsimas nedelsiant jį priimti lemtų neigiamus padarinius Savivaldybės bendruomenei ar atskiriems jos nariams, Mero sprendimu Tarybos posėdžio darbotvarkės projektas gali būti sudaromas ir paskelbiamas Savivaldybės interneto svetainėje trumpesniais, negu nustatyta šio Reglamento 119 punkte, terminais, o apie Savivaldybės tarybos posėdžio laiką ir svarstyti parengtus ir DVS įregistruotus klausimus kartu su sprendimų projektais visais šiais atvejais gali būti pranešama per trumpesnį, negu šio Reglamento 120 punkte nustatyta, terminą, bet ne vėliau kaip likus 24 valandoms iki Tarybos posėdžio pradžios.

 

3 skirsnis

Tarybos posėdyje priimtų dokumentų įforminimas, paskelbimas ir kontrolė

 

122. Tarybos posėdžiai protokoluojami. Posėdžių protokolus ir Tarybos sprendimus privalo pasirašyti tam posėdžiui pirmininkavęs Meras, jeigu nepasinaudoja Vietos savivaldos įstatymo 28 straipsnyje nustatyta teise, arba Tarybos paskirtas Tarybos narys. Tarybos posėdžių protokolus turi pasirašyti ir Tarybos posėdžių sekretorius, o jeigu jo nėra, – Mero paskirtas valstybės tarnautojas arba Administracijos darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį. Tarybos posėdžio protokolas sutvarkomas, pasirašomas ir paskelbiamas Savivaldybės interneto svetainėje ne vėliau kaip per 7 darbo dienas po Tarybos posėdžio.

123. Tarybos posėdžio protokole išvardijami svarstyti klausimai ir pranešėjai. Jei pranešimas pridedamas prie protokolo kaip atskiras dokumentas, protokole tai nurodoma. Protokole įrašomi kitų kalbėjusiųjų asmenų vardai ir pavardės, priimti sprendimai ir dokumentai, balsavimo rezultatai. Prie protokolo pridedama papildoma medžiaga: Tarybos narių registracijos duomenys, vardinio balsavimo rezultatai, priimtų sprendimų sąrašas, Tarybos narių pareiškimai ir kita.

124. Už priimtų dokumentų įforminimą ir protokolo parengimą atsako Tarybos posėdžių sekretorius.

125. Tarybos posėdžių metu daromas garso ir vaizdo įrašas. Tarybos posėdžių garso ir vaizdo įrašai, siekiant veiklos viešumo ir skaidrumo, yra vieši ir Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka saugomi informacinėse laikmenose ir skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje. Tarybos posėdžių garso ir vaizdo įrašai neskelbiami viešai, kai tai gali atskleisti valstybės, tarnybos ar komercinę paslaptį, pažeisti fizinių asmenų teisę į privataus gyvenimo neliečiamumą ir teisę į asmens duomenų apsaugą.

126. Tarybos sprendimus Meras turi pasirašyti ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po jų priėmimo, išskyrus šio Reglamento 133 punkte numatytus atvejus.

127. Tarybos priimti norminiai teisės aktai įsigalioja kitą dieną po oficialaus paskelbimo Teisės aktų registre, jeigu pačiame teisės akte nenumatyta vėlesnė įsigaliojimo data. Teisės aktai ir jais patvirtinti teritorijų planavimo dokumentai skelbiami ir įsigalioja Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo nustatyta tvarka.

128. Tarybos priimti individualūs teisės aktai įsigalioja jų pasirašymo dieną, jeigu pačiuose sprendimuose nenustatyta vėlesnė jų įsigaliojimo data.

129. Priimti ir pasirašyti Tarybos sprendimai skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje ir teisės aktų informacinėje sistemoje Reglex, o norminiai teisės aktai paskelbiami ir Teisės aktų registre. Norminiai teisės aktai ne vėliau kaip kitą darbo dieną po pasirašymo pateikiami Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijai įregistruoti ir paskelbti Teisės aktų registre. Jeigu priimtame sprendimo projekte yra viešai neskelbtinų asmens duomenų – jis neviešinamas.

130. Tarybos posėdžio protokolo išrašas Tarybos nariui daromas jo prašymu, kitais atvejais – tik Mero pavedimu.

131. Už priimtų Tarybos sprendimų įgyvendinimą, pateikimą vykdytojams ir suinteresuotiems asmenims tiesiogiai atsakingas sprendimo projekto rengėjas ir jo tiesioginis vadovas arba sprendime nurodytas asmuo.

132. Už sprendimų ir juose esančių pavedimų vykdymo kontrolės organizavimą, įgyvendinimą Savivaldybės teritorijoje jo kompetencijai priskirtais klausimais atsakingas Meras. Tarybos priimtų sprendimų įgyvendinimą kontroliuoja Taryba, Meras, Administracija.

 

4 skirsnis

Tarybos priimto teisės akto grąžinimas pakartotinai svarstyti, jo svarstymas ir priėmimas

 

133. Meras turi teisę ne vėliau kaip per 5 darbo dienas savo potvarkiu motyvuotai grąžinti Tarybos priimtus teisės aktus Tarybai pakartotinai svarstyti.

134. Meras, motyvuotai grąžinęs Tarybai jos priimtą teisės aktą pakartotinai svarstyti, šaukia Tarybos posėdį.

135. Grąžinamam Tarybos priimtam teisės akto svarstymui, Tarybos posėdžio šaukimui taikomos visos šio Reglamento nuostatos.

136. Mero motyvuotai grąžintą teisės aktą Taryba pakartotinai svarsto iš naujo arba priima sprendimą laikyti jį nepriimtą.

137. Grąžinto teisės akto priėmimo metu balsuojama, ar priimti teisės aktą su Mero teikiamomis pataisomis, ar be pakeitimų.

138. Pakartotinai Tarybos apsvarstytas teisės aktas laikomas priimtu su Mero teikiamomis pataisomis, jeigu už jį balsavo daugiau kaip pusė Tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių.

139. Pakartotinai Tarybos apsvarstytas teisės aktas laikomas priimtu be Mero teikiamų pataisų, jeigu už jį balsavo daugiau kaip 1/2 visų Tarybos narių.

 

IV SKYRIUS

KOLEGIJA

 

140. Tarybos įgaliojimų laikui iš Mero, Vicemerų, Administracijos direktoriaus, Komitetų pirmininkų, Etikos komisijos pirmininko, Antikorupcijos komisijos pirmininko ir Opozicijos lyderio Meras sudaro Kolegiją

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

141. Kolegija yra Tarybos patariamasis organas, kurio posėdžius šaukia ir jiems pirmininkauja Meras. Šio Reglamento 242, 243 punktuose numatytais atvejais, posėdžius šaukia ir jiems pirmininkauja Vicemeras arba Mero pareigas laikinai einantis Tarybos narys. Kolegijos posėdžiai rengiami pagal poreikį.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-130, 2023-06-30, paskelbta TAR 2023-07-05, i. k. 2023-13896

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

142. Kolegijos posėdžio darbotvarkę šio Reglamento 141 punkte nurodyti asmenys sudaro ir ne vėliau kaip likus 3 darbo dienoms iki posėdžio paskelbia Savivaldybės interneto svetainėje bei per DVS praneša Kolegijos nariams.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-130, 2023-06-30, paskelbta TAR 2023-07-05, i. k. 2023-13896

 

143. Kolegijos posėdžiai yra protokoluojami. Posėdžio protokolus pasirašo posėdžio pirmininkas ir Tarybos posėdžių sekretorius ar kitas Mero paskirtas tarnautojas (darbuotojas).

143. Kolegijos posėdžiai yra protokoluojami. Kolegijos posėdžio protokolai sutvarkomi ne vėliau kaip per 7 darbo dienas. Posėdžio protokolus pasirašo posėdžio pirmininkas ir Tarybos posėdžių sekretorius ar kitas Mero paskirtas valstybės tarnautojas arba darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

 

145. Kolegijos posėdis gali vykti nuotoliniu būdu ar mišriuoju būdu. Sprendimą organizuoti posėdį nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu priima posėdžio pirmininkas savo iniciatyva arba gavęs Kolegijos nario prašymą dalyvauti posėdyje nuotoliniu būdu. Kolegijos posėdžiai yra atviri. Posėdžio pirmininkas, neprieštaraujant Kolegijos nariams, turi teisę leisti posėdyje kalbėti ne Kolegijos nariams.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

146. Per posėdį galima kalbėti tik posėdžio pirmininkui leidus.

147. Jeigu nagrinėtu klausimu sprendimas nebuvo priimtas, pakartotinai šis klausimas gali būti teikiamas kitame Kolegijos posėdyje.

148. Kolegijos nutarimai priimami dalyvaujančių Kolegijos narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas.

149. Kolegiją techniškai aptarnauja Administracija.

150. Kolegija paprastai:

150.1. analizuoja Savivaldybės teritorijoje esančių valstybės institucijų struktūrinių padalinių veiklą, teikia siūlymus Tarybai dėl šių padalinių veiklos gerinimo ir jų vadovų išklausymo;

Papunkčio pakeitimai:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

 

150.2. svarsto ir teikia siūlymus dėl Savivaldybės strateginio planavimo dokumentų rengimo;

150.3. numato Mero ir Tarybos narių kvalifikacijos tobulinimo prioritetus (kiekvienais metais);

150.4. svarsto klausimus dėl Mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus nustatymo;

150.5. susipažįsta su specialiųjų ir detaliųjų planų projektais, dėl jų gali teikti rekomendacijas Merui;

150.6. svarsto Savivaldybės įstaigų metinių ataskaitų rinkinius ir Savivaldybės valdomų įmonių metinių finansinių ataskaitų rinkinius, metinius pranešimus ir (arba) veiklos ataskaitas;

150.7. svarsto ir teikia pasiūlymus dėl Tarybos posėdžių darbotvarkių papildymo;

150.8. teikia Tarybos sprendimų projektus;

150.9. svarsto kitus su Savivaldybės veikla susijusius klausimus.

 

V SKYRIUS

KOMITETAI IR KOMISIJOS

 

1 skirsnis

Komitetai

 

151. Tarybos komitetai sudaromi Tarybai teikiamiems klausimams preliminariai nagrinėti ir išvadoms bei pasiūlymams teikti, kontroliuoti, kaip laikomasi įstatymų ir vykdomi Vyriausybės nutarimai, Tarybos, Mero sprendimai.

152. Komitetai sprendimų projektus, kuriems pagal Vietos savivaldos įstatymą būtina pateikti Administracijos išvadas, svarsto tik gavę šias išvadas.

153. Komitetai sudaromi ne mažiau kaip iš 3 Tarybos narių Tarybos sprendimu. Sudarant Komitetus, laikomasi proporcinio daugumos ir mažumos atstovavimo principo. Komitetų ir jų narių skaičių, komitetų įgaliojimus, išskyrus Kontrolės komiteto įgaliojimus, nustato Taryba. Komitetų darbo tvarka nustatoma šiame Reglamente.

154. Komiteto, išskyrus Kontrolės komitetą, pirmininką ir jo pavaduotoją iš Komiteto narių Komiteto siūlymu skiria Taryba. Komiteto pirmininkas Komiteto narių siūlymu Komiteto, išskyrus Kontrolės komitetą, sprendimu nesuėjus terminui netenka savo įgaliojimų, jeigu neatitinka Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų.

155. Taryba privalo sudaryti Kontrolės komitetą. Kontrolės komitetas sudaromas iš vienodo visų Tarybos narių frakcijų, grupių ir mišrios grupės deleguotų Tarybos narių skaičiaus.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

156. Kontrolės komiteto sudėtis turi būti pakeista ne vėliau kaip per 2 mėnesius, pasikeitus Tarybos narių frakcijų ar grupių skaičiui.

157. Jeigu visi Tarybos nariai sudaro Tarybos daugumą, Kontrolės komitetas, sudaromas iš Tarybos daugumos atstovų, veikia tol, kol Taryboje susidaro Tarybos opozicija.

158. Kontrolės komiteto pirmininką iš komiteto narių deleguoja Tarybos opozicija raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu Tarybos posėdžio pirmininkui.

159. Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoją iš komiteto narių (Tarybos daugumos) skiria Taryba.

160. Jeigu Tarybos opozicija per 2 mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos Tarybos posėdžio sušaukimo dienos nedeleguoja Kontrolės komiteto pirmininko ar deleguoja Tarybos narį, neatitinkantį Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, arba jeigu nėra paskelbta Tarybos opozicija, Kontrolės komiteto pirmininką skiria Taryba iš komiteto narių.

161. Jeigu paskyrus Kontrolės komiteto pirmininką paaiškėja, kad jis neatitinka Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, jis netenka įgaliojimų nesuėjus terminui komiteto narių siūlymu Tarybos sprendimu, o jeigu toks Kontrolės komiteto pirmininkas buvo deleguotas Tarybos opozicijos, – jį Tarybos opozicijos raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu artimiausio Tarybos posėdžio pirmininkui, atšaukus.

162. Jeigu artimiausiame Tarybos posėdyje Tarybos opozicija raštu neatšaukia savo deleguoto Kontrolės komiteto pirmininko ir nustatyta tvarka nedeleguoja kito Tarybos nario arba deleguoja Tarybos narį, neatitinkantį Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, sprendimą dėl Kontrolės komiteto pirmininko įgaliojimų netekimo nesuėjus terminui ir naujo Kontrolės komiteto pirmininko skyrimo priima Taryba.

163. Jeigu Kontrolės komiteto pirmininko įgaliojimai nutrūksta nesuėjus terminui, Kontrolės komiteto pirmininkas Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka turi būti deleguotas arba paskirtas per 2 mėnesius nuo įgaliojimų nutrūkimo dienos.

164. Taryba Kontrolės komiteto veiklos programą patvirtina per vieną mėnesį nuo Kontrolės komiteto sudarymo, o kai Kontrolės komitetas sudarytas, – per vieną mėnesį nuo kalendorinių metų pradžios.

165. Kontrolės komiteto veiklos sritys ir funkcijos nustatytos Vietos savivaldos įstatyme.

166. Kontrolės komitetas svarsto, dalyvaujant Savivaldybės kontrolieriui ar jo įgaliotam asmeniui, Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos kitų metų veiklos plano projektą ir teikia pasiūlymus dėl šio plano projekto papildymo ar pakeitimo, ir su Kontrolės komiteto išvada iki einamųjų metų lapkričio 5 dienos grąžina šį plano projektą Savivaldybės kontrolieriui tvirtinti.

167. Kontrolės komitetas dirba pagal Tarybos patvirtintą veiklos programą ir kiekvienų metų pradžioje už savo veiklą atsiskaito Tarybai iki kovo 31 d. pateikdamas praėjusių metų veiklos ataskaitą. Ataskaitą perduoda Tarybos posėdžių sekretoriui, kuris ją paskelbia Savivaldybės interneto svetainėje.

168. Kontrolės komitetas sprendimus priima Komiteto posėdyje, kuriame dalyvauja daugiau kaip pusė visų Komiteto narių. Sprendimas laikomas priimtu, jei už jį balsavo posėdyje dalyvavusių Komiteto narių dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai (laikoma, kad balsai pasiskirstė po lygiai tada, kai balsų už gauta tiek pat, kiek prieš ir susilaikiusių kartu sudėjus), balsuojama antrą kartą. Jeigu balsavus antrą kartą balsai pasiskirsto po lygiai, skelbiama pertrauka, kurios metu Komiteto nariai kartu su posėdžio pirmininku aptaria nesutarimus dėl sprendimo projekto, derina pozicijas ir siekia kompromiso. Pertraukos trukmė negali būti ilgesnė nei 10 min. Po pertraukos balsavimas tęsiamas balsuojant trečiąjį kartą. Jei ir po šio balsavimo balsai pasiskirsto po lygiai, laikoma, kad sprendimas nepriimtas. Kontrolės komiteto siūlymus ir teikimus pagal jo kompetenciją Taryba privalo svarstyti Tarybos posėdyje.

 

3 skirsnis

Komitetų darbo tvarka

 

169. Komitetų posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė visų Komiteto narių. Komitetai pagal savo kompetenciją priima rekomendacinius sprendimus. Komitetai nagrinėja ir vertina seniūnaičių sueigos (išplėstinės seniūnaičių sueigos) sprendimus, gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų pasiūlymus pagal savo veiklos sritis ir teikia išvadas dėl jų. Meras, Administracija, jos struktūriniai padaliniai, Savivaldybės biudžetinės ir viešosios įstaigos, kurių dalininkė ar savininkė yra Savivaldybė, ir Savivaldybės valdomos įmonės su jų veikla susijusius Komitetų sprendimus turi apsvarstyti ir apie svarstymo rezultatus pranešti Komitetams.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

 

170. Komiteto posėdžius šaukia ir jų darbotvarkes sudaro Komiteto pirmininkas. Posėdį taip pat gali sušaukti bent 2 Komiteto nariai, raštu nurodę svarstytiną darbotvarkės klausimą.

171. Komiteto posėdis privalo būti šaukiamas prieš paskelbtą Tarybos posėdį. Šiame Komiteto posėdyje svarstomi su Komiteto veikla susiję sprendimų projektai, priimamos pastabos bei pasiūlymai dėl jų. Posėdyje taip pat gali būti svarstomi ir kiti Komiteto kompetencijai nepriskirti klausimai.

172. Kai Komiteto posėdyje svarstomas su valstybės, tarnybos ar komercine paslaptimi susijęs klausimas, Komitetas jį nagrinėja uždarame posėdyje.

173. Komitetų posėdžių darbotvarkės ne vėliau kaip likus 2 darbo dienoms iki Komiteto posėdžio pradžios skelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje.

174. Apie Komiteto posėdžio laiką ir svarstyti parengtus klausimus ne vėliau kaip likus 2 darbo dienoms iki Komiteto posėdžio pradžios elektroniniu paštu pranešama visiems Komiteto nariams ir suinteresuotiems asmenims.

175. Komitetų posėdžių metu daromas garso ir vaizdo įrašas. Komitetų posėdžiai, siekiant veiklos viešumo ir skaidrumo, išskyrus uždarus posėdžius, transliuojami tiesiogiai ir komitetų posėdžių garso ir vaizdo įrašai Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka saugomi informacinėse laikmenose ir skelbiami viešai per 2 darbo dienas po Komiteto posėdžio Savivaldybės interneto svetainėje.

176. Svarstant valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančią, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) (toliau – Reglamentas (ES) 2016/679) reikalavimų, susijusią informaciją ir (ar) teisės aktų, kuriuose yra valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančios, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų Reglamento (ES) 2016/679 reikalavimų, susijusios informacijos, projektus, posėdžių garso ir vaizdo įrašai neviešinami.

177. Komiteto pirmininkas turi teisę gauti Komiteto įgaliojimams vykdyti reikalingą informaciją iš valstybės ar Savivaldybės institucijų, įstaigų ir valstybės ar Savivaldybės valdomų įmonių.

178. Komiteto posėdis gali vykti nuotoliniu būdu arba daliai Tarybos narių fiziškai susirenkant į Komiteto posėdį, o kitai Tarybos narių daliai dalyvaujant nuotoliniu būdu (toliau – mišrusis būdas).

179. Sprendimą organizuoti posėdį nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu priima Komiteto pirmininkas savo iniciatyva arba gavęs Komiteto nario prašymą dalyvauti posėdyje nuotoliniu būdu. Apie priimtą sprendimą Komiteto posėdį organizuoti nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu nedelsiant elektroninių ryšių priemonėmis turi būti pranešta Komiteto nariams ir kitiems posėdžio dalyviams.

180. Mišriuoju būdu organizuojamame posėdyje kiti komiteto nariai ir kiti posėdžio dalyviai savo pasirinkimu gali dalyvauti nuotoliniu būdu arba atvykę į Komiteto posėdžių salę.

181. Komiteto posėdžiai nuotoliniu būdu ar mišriuoju būdu vykti negali, jeigu tam raštu prieštarauja daugiau kaip pusė visų Komiteto narių, išskyrus:

181.1. kai dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino komiteto posėdžiai negali vykti Tarybos nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai;

181.2. artimiausią numatytą nuotoliniu būdu ar mišriuoju būdu vyksiantį komiteto posėdį.

182. Nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu vyksiančio Komiteto posėdžio klausimai rengiami ir posėdis vyksta laikantis visų šiame Reglamento skirsnyje nustatytų reikalavimų ir užtikrinant Vietos savivaldos įstatyme nustatytas Tarybos nario teises.

183. Nuotoliniu būdu ar mišriuoju būdu priimant komiteto sprendimus, turi būti užtikrinamas Komiteto nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas.

184. Nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino metu, kai būtina neatidėliotinai spręsti Savivaldybės funkcijoms užtikrinti būtinus klausimus ir sprendimo nepriėmimas ar delsimas nedelsiant jį priimti lemtų neigiamus padarinius Savivaldybės bendruomenei ar atskiriems jos nariams, Mero sprendimu komitetų posėdžių darbotvarkės gali būti skelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje ir apie komiteto posėdžio laiką ir jame svarstytinus klausimus visais šiais atvejais pranešama per trumpesnį, negu nustatyta šio Reglamento 174 punkte, terminą, bet ne vėliau kaip likus 24 valandoms iki komiteto posėdžio pradžios.

185. Komitetų posėdžiai protokoluojami. Komitetų posėdžiams sekretoriauja ir už posėdžių protokolų rašymą, jų kokybę, protokolų skelbimą ir saugojimą atsako posėdžių sekretorius.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-130, 2023-06-30, paskelbta TAR 2023-07-05, i. k. 2023-13896

 

186. Komiteto pirmininkas, o jam negalint eiti pareigų, Komiteto pirmininko pavaduotojas:

186.1. šaukia Komiteto posėdžius, sudaro jų darbotvarkę, organizuoja jiems reikalingų dokumentų bei kitų priemonių parengimą;

186.2. duoda Komiteto nariams pavedimus, pateikia jiems medžiagą ir dokumentus, susijusius su Komiteto veikla;

186.3. pirmininkauja Komiteto posėdžiams;

186.4. teikia Komitetų parengtus sprendimų projektus svarstyti Tarybai;

186.5. informuoja Komiteto narius apie Komiteto sprendimų vykdymą;

186.6. suteikia žodį asmenims, užsiregistravusiems pas posėdžio sekretorių, ir, jeigu Komiteto nariai neprieštarauja, kitiems Komiteto posėdyje dalyvaujantiems asmenims, vadovauja klausimų svarstymo eigai.

187. Komitetas pagal savo kompetenciją priima rekomendacinio pobūdžio sprendimus, kurie priimami Komiteto posėdyje dalyvaujančių Komiteto narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai (laikoma, kad balsai pasiskirstė po lygiai tada, kai balsų už gauta tiek pat, kiek prieš, taip pat kai balsų už gauta tiek pat, kiek prieš ir susilaikiusių kartu sudėjus), lemia Komiteto pirmininko balsas.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

188. Komiteto posėdžių protokolus pasirašo Komiteto pirmininkas, o jam nesant – Komiteto pirmininko pavaduotojas, pirmininkavęs posėdžiui ir posėdžio sekretorius. Komiteto posėdžio protokolai sutvarkomi ne vėliau kaip per 5 darbo dienas. Komiteto protokolai, nutarimai ir išvados teikiami suinteresuotiems asmenims ir skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

189. Komitetas turi teisę pasiūlyti Tarybai papildyti arba pakeisti Tarybos posėdžio darbotvarkę. Sprendimą dėl Komiteto siūlymo priima Taryba.

190. Keli Komitetai savo iniciatyva jų pirmininkų susitarimu gali sušaukti bendrą posėdį. Tokiu atveju posėdyje turi dalyvauti kiekvieno bendrame posėdyje dalyvaujančio Komiteto narių dauguma. Bendram posėdžiui vadovauja vieno iš Komitetų pirmininkas. Sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių balsų dauguma. Posėdžio protokole užrašomas kiekvieno Komiteto balsavimo atskiru klausimu rezultatas. Protokolą pasirašo bendro Komitetų posėdžio pirmininkas ir posėdžio sekretorius.

191. Nuotoliniu būdu vykstančiam bendram Komitetų posėdžiui vadovauja vieno iš Komitetų pirmininkas. Po darbotvarkės kiekvieno klausimo išnagrinėjimo bendras Komitetas priima vieną sprendimą. Sprendimas laikomas priimtu, jeigu už jį balsavo dauguma bendro Komiteto posėdyje dalyvavusių narių.

192. Komitetų pirmininkai arba Komitetų nariai Tarybos posėdžiuose daro pranešimus Komiteto kompetencijos klausimais ir gali daryti papildomus pranešimus visais svarstomais klausimais.

193. Komitetai, bendrame posėdyje svarstę klausimus ar kartu rengę Tarybos sprendimų projektus, Tarybos posėdžio metu gali daryti bendrą pranešimą arba atskirai pateikti savo pastabas bei pasiūlymus.

194. Komitetai turi teisę pateikti Tarybai pasiūlymus, kad Tarybos sprendimų projektai bei kiti Savivaldybės gyventojams ir juridiniams asmenims svarbūs klausimai būtų pateikti svarstyti visuomenei.

195. Komitetų pasiūlymai atskiru prašymu teikiami Merui, Administracijai, Savivaldybės įstaigoms bei Savivaldybės valdomoms įmonėms.

196. Komitetų pasiūlymus jų gavėjai per 1 mėnesį privalo apsvarstyti ir apie svarstymo rezultatus informuoti Komitetą.

197. Komitetų pasiūlymai taip pat gali būti teikiami Savivaldybės teritorijoje esančioms valstybės įstaigoms bei visų nuosavybės formų įmonėms.

198. Komitetas savo kompetencijos klausimais turi teisę pakviesti į posėdžius Administracijos direktorių arba jo įgaliotą atstovą, Savivaldybės įstaigų bei Savivaldybės valdomų įmonių vadovus ir išklausyti jų paaiškinimus svarstomais klausimais.

199. Išimties atvejais, jeigu svarstomi klausimai yra susiję su kitų Savivaldybės teritorijoje esančių įstaigų ir įmonių tiesiogine veikla, Komitetas gali kviesti į posėdžius atitinkamų įmonių bei įstaigų vadovus ar jų atstovus. Apie klausimų svarstymą ir kvietimą į posėdį kviečiamiems asmenims turi pranešti Komiteto pirmininkas.

200. Komitetas savo kompetencijos klausimais turi teisę raštu reikalauti iš Mero, Administracijos direktoriaus, Savivaldybės įstaigų, Savivaldybės valdomų įmonių vadovų ataskaitinių duomenų ar kitų klausimui nagrinėti reikalingų dokumentų, o Meras, Administracijos direktorius ir įstaigų bei įmonių vadovai įstatymų nustatyta tvarka privalo juos pateikti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-130, 2023-06-30, paskelbta TAR 2023-07-05, i. k. 2023-13896

 

201. Komitetas pagal savo kompetenciją turi teisę raštu teikti paklausimus visoms Savivaldybės teritorijoje esančioms įstaigoms ar pareigūnams.

202. Komitetų darbe patariamojo balso teise gali dalyvauti jiems nepriklausantys Tarybos nariai, suinteresuoti asmenys (toliau – suinteresuoti asmenys). Norėdami pasisakyti Komiteto posėdyje, suinteresuoti asmenys turi informuoti Tarybos posėdžių sekretorių likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki Komiteto posėdžio, nurodydami, kokį darbotvarkės klausimą svarstant nori dalyvauti. Apie užsiregistravusius pasisakyti asmenis Tarybos posėdžių sekretorius nedelsiant informuoja Komiteto pirmininką. Komiteto posėdyje dalyvaujančių suinteresuotų asmenų kalbėjimo trukmę ir laiką nustato posėdžio pirmininkas.

203. Taip pat Komitetas atskiriems klausimams nagrinėti gali pasitelkti specialistus ar ekspertus. Specialistai ir ekspertai gali dalyvauti Komiteto posėdžiuose patariamojo balso teise. Specialistų ir ekspertų pakvietimą inicijuoja Komiteto pirmininkas arba posėdį inicijuojantis asmuo.

204. Komiteto narys turi sprendžiamojo balso teisę visais Komitete svarstomais klausimais, taip pat turi teisę siūlyti svarstyti klausimus, dalyvauti juos rengiant, teikti pasiūlymus dėl Savivaldybės įstaigų ir Savivaldybės valdomų įmonių patikrinimo.

205. Komiteto narys, kurio pasiūlymams Komitetas nepritarė, gali raštu juos pateikti svarstyti Tarybai.

206. Komitetų veiklos aptarnavimą atlieka Tarybos posėdžių sekretorius. Padėti jam atlikti priskirtas funkcijas jis gali pasitelkti Administraciją.

 

4 skirsnis

Komisijos ir jų darbo tvarka

 

207. Taryba savo įgaliojimų laikui sudaro Etikos komisiją ir Antikorupcijos komisiją.

208. Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos įgaliojimai nustatyti Vietos savivaldos įstatyme. Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo nustatytais atvejais Tarybos protokoliniu pavedimu arba Mero potvarkiu Antikorupcijos komisijai gali būti pavesta atlikti arba dalyvauti atliekant Savivaldybės institucijų parengtų norminių teisės aktų projektų antikorupcinį vertinimą.

209. Taryba savo iniciatyva arba Mero siūlymu, išskyrus privalomai sudaromas Etikos komisiją ir Antikorupcijos komisiją, gali sudaryti nuolatines (tos kadencijos laikotarpiui) bei laikinąsias (atskiriems klausimams nagrinėti) komisijas. Komisijų nuostatus tvirtina Taryba.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

210. Tarybos sudaromų komisijų nariais gali būti Tarybos nariai, valstybės tarnautojai, darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, ekspertai, gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovai – seniūnaičiai, išplėstinės seniūnaičių sueigos deleguoti atstovai, visuomenės atstovai (Lietuvos Respublikoje įregistruotų viešųjų juridinių asmenų, išskyrus valstybės ar Savivaldybės institucijas ar įstaigas, įgalioti atstovai), bendruomeninių organizacijų atstovai, kiti Savivaldybės gyventojai, iš kurių Mero pasirinktas kandidatas teikiamas tvirtinti Tarybai.

211. Deleguojant Tarybos narius į Komisijas, sudaromas iš Tarybos narių, laikomasi proporcinio Savivaldybės tarybos daugumos ir mažumos atstovavimo principo. Tokiu atveju Tarybos narius deleguoja frakcijos, Tarybos narių grupės, Tarybos narių mišrios grupės. Nepateikus savo deleguojamo nario kandidatūros, laikoma, kad frakcija, Tarybos narių grupė ar mišrios grupės Tarybos nariai atsisakė teisės deleguoti savo atstovą (-us). Komisijų sudėtis viešinama Savivaldybės interneto svetainėje jų galiojimo laikotarpiu. Šis punktas netaikomas sudarant Etikos ir Antikorupcijos komisijas

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

212. Tarybos sprendimu sudaromos komisijos, kurios pirmininku skiriamas Tarybos narys, pirmininku skiriamas tik nepriekaištingos reputacijos, kaip ji yra apibrėžta Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje, Tarybos narys. Komisijos, kurios pirmininku skiriamas Tarybos narys, išskyrus Etikos komisijos pirmininką ir Antikorupcijos komisijos pirmininką, Komisijos narių siūlymu Komisijos sprendimu nesuėjus terminui netenka savo įgaliojimų, jeigu jis neatitinka Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų. Jeigu Vietos savivaldos įstatyme nustatytų komisijų pirmininkų įgaliojimai nutrūksta nesuėjus terminui, per 2 mėnesius nuo jų įgaliojimų nutrūkimo dienos Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka turi būti paskirti nauji Vietos savivaldos įstatyme nustatytų komisijų pirmininkai.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

213. Tarybos komisijos pirmininkas turi teisę gauti Komisijos įgaliojimams vykdyti reikalingą informaciją iš valstybės ar Savivaldybės institucijų, įstaigų ir valstybės ar Savivaldybės valdomų įmonių.

214. Pagrindinė Komisijų veiklos forma yra Komisijos posėdžiai.

215. Komisijų darbe patariamojo balso teise, šio Reglamento 202, 203 punktuose nustatyta tvarka, gali dalyvauti jiems nepriklausantys Tarybos nariai, suinteresuoti asmenys. Šie asmenys gali užduoti klausimus, pasisakyti, bet neturi balsavimo teisės.

216. Komisijų  posėdžių metu daromas garso ir vaizdo įrašas. Komisijų posėdžiai, išskyrus komisijų uždarus posėdžius, transliuojami tiesiogiai ir komisijų posėdžių garso ir vaizdo įrašai Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka saugomi informacinėse laikmenose ir skelbiami viešai per 2 darbo dienas po Komisijos posėdžio Savivaldybės interneto svetainėje. Antikorupcijos komisijai šio punkto nuostatos taikomos, jeigu ji nenusprendžia kitaip.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

217. Svarstant valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančią, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų Reglamento (ES) 2016/679 reikalavimų, susijusią informaciją ir (ar) teisės aktų, kuriuose yra valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančios, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų Reglamento (ES) 2016/679 reikalavimų, susijusios informacijos, projektus, posėdžių garso ir vaizdo įrašai neviešinami.

218. Komisijos posėdis gali vykti nuotoliniu būdu ar mišriuoju būdu. Sprendimą organizuoti posėdį nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu priima Komisijos pirmininkas savo iniciatyva arba gavęs Komisijos nario prašymą dalyvauti posėdyje nuotoliniu būdu.

219. Apie priimtą sprendimą Komisijos posėdį organizuoti nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu nedelsiant elektroninių ryšių priemonėmis turi būti pranešta Komisijos nariams ir kitiems posėdžio dalyviams.

220. Mišriuoju būdu organizuojamame posėdyje kiti Komisijos nariai ir kiti posėdžio dalyviai savo pasirinkimu gali dalyvauti nuotoliniu būdu arba atvykę į Komisijos posėdžių salę.

221. Komisijos posėdžiai nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu vykti negali, jeigu tam raštu prieštarauja daugiau kaip pusė visų Komisijos narių, išskyrus:

221.1. kai dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino Komisijos posėdžiai negali vykti Tarybos nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai;

221.2. artimiausią numatytą nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu vyksiantį Komisijos posėdį.

222. Nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu vyksiančio Komisijos posėdžio klausimai rengiami ir posėdis vyksta laikantis visų šiame Reglamento skirsnyje nustatytų reikalavimų ir užtikrinant Vietos savivaldos įstatyme nustatytas Tarybos nario teises.

223. Nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu priimant Komisijos sprendimus, turi būti užtikrinamas Komisijos nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas.

224. Tarybos sudaromų komisijų nariai, kurie nėra Tarybos nariai, komisijų posėdžių metu atleidžiami nuo tiesioginio darbo ar pareigų bet kurioje institucijoje, įstaigoje, įmonėje ar organizacijoje, išsaugant jiems darbo vietą, taip pat už darbą Tarybos sudaromose komisijose, kurių sudarymas nustatytas kitais įstatymais, jiems apmokant Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo nustatyta tvarka.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

225. Pagal darbo pobūdį Komisija rengia aktus, protokolus, išvadas, priima nutarimus (rekomendacinius), kitus dokumentus. Priklausomai nuo dokumento paskirties, jį pasirašo pirmininkas arba visa Komisija.

226. Komisijų posėdžiai protokoluojami, daromas garso įrašas, jų protokolai sutvarkomi ne vėliau kaip per 5 darbo dienas. Komisijų protokolai, nutarimai ir išvados teikiami suinteresuotiems asmenims ir Komisijos pirmininko pavedimu skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

 

 

VI SKYRIUS

MERO VEIKLA

 

227. Meras yra Savivaldybės vykdomoji institucija (Savivaldybės vadovas), turinti Savivaldybės valdžios ir viešojo administravimo įgaliojimus, atsakinga už įstatymų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų ir Savivaldybės tarybos sprendimų tiesioginį įgyvendinimą.

228. Meras turi Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, Vietos savivaldos įstatyme ir kituose teisės aktuose nustatytas teises ir pareigas. Savo darbo laiką Meras tvarko pats, nepažeisdamas darbo teisės normų nustatytų maksimaliojo darbo laiko ir minimaliojo poilsio laiko trukmės reikalavimų.

229. Atstovavimo Lietuvoje ir užsienyje išlaidoms apmokėti Meras gali naudoti Mero fondo lėšas. Tarybos sprendimu sudaromas Mero fondas ir Merui kas mėnesį skiriama iki vieno Valstybės duomenų agentūros skelbiamo paskutinio Lietuvos ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (toliau – VMDU) dydžio suma atstovavimo Lietuvoje ir užsienyje išlaidoms finansuoti. 

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-130, 2023-06-30, paskelbta TAR 2023-07-05, i. k. 2023-13896

 

230. Mero vykimas į tarnybinę komandiruotę įforminamas Mero potvarkiu. Vicemero (-ų) ar Administracijos direktoriaus siuntimas į tarnybinę komandiruotę įforminamas Mero potvarkiu, išskyrus 1 darbo dienos komandiruotes Lietuvos Respublikos teritorijoje, kurios įforminamos Mero rezoliucija, patvirtinančia, kad tarnybinis pranešimas ar prašymas išvykti iš nuolatinės darbo vietos suderintas. Informaciją Tarybai apie Mero komandiruotę Savivaldybės administracijos Personalo skyrius pateikia per DVS ne vėliau kaip 2 darbo dienos iki komandiruotės.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

231. Meras teikia Tarybai vicemero (-ų) kandidatūras tokia tvarka:

231.1. teikimas įforminamas Mero potvarkiu, kuris pridedamas prie atitinkamo Tarybos sprendimo projekto ir nurodomas šio projekto preambulėje;

231.2. Tarybos posėdžio metu, svarstant kandidatą (-us) į vicemero (-ų) poziciją, jį (juos) pradžioje pristato Meras ir atsako į Tarybos narių klausimus;

231.3. vėliau Tarybos nariams prisistato pats kandidatas (-ai) į vicemero (-ų) poziciją ir atsako į Tarybos narių klausimus;

231.4. jeigu Taryba du kartus iš eilės nepritaria teikiamai kandidatūrai į vicemero (-ų) pareigas, Meras turi teisę savo sprendimu Tarybai teiktą kandidatą paskirti vicemeru (-ais);

231.5. arba jeigu Meras, Tarybai pirmą kartą nepritarus jo teiktai kandidatūrai, teikė kito asmens kandidatūrą į vicemero pareigas, Meras turi teisę savo sprendimu vicemeru paskirti pasirinktinai vieną iš Tarybai teiktų kandidatų į vicemero pareigas.

232. Vicemeras (-ai) atlieka Vietos savivaldos įstatyme ir kituose teisės aktuose jiems nustatytas funkcijas ir pavedimus.

233. Mero sprendimai įforminami potvarkiais. Mero potvarkiai skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

234. Mero potvarkių projektus rengia Administracijos padaliniai ir Tarybos posėdžių sekretorius. Mero potvarkių rengimo algoritmas tvirtinamas Mero potvarkiu.

235. Mero priimti teisės aktai, kuriuos skelbti Teisės aktų registre privaloma pagal teisės aktus, oficialiai skelbiami Teisės aktų registre Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymo nustatyta tvarka ir Savivaldybės interneto svetainėje.

236. Meras atstovauja pats arba raštu įgalioja atstovauti kitus asmenis Savivaldybei teisme, taip pat bendradarbiaujant su kitomis savivaldybėmis, valstybės ir užsienio šalių institucijomis, juridiniais ir fiziniais asmenimis. Mero pavedimas atstovauti Savivaldybei įforminamas Mero potvarkiu.

237. Meras gali siūlyti Tarybai pavesti Kontrolės ir audito tarnybai atlikti veiklos plane nenumatytą Savivaldybės administravimo subjektų ar Savivaldybės valdomų įmonių atitikties, finansinį ir veiklos auditą. Dėl tokio siūlymo yra parengiamas Tarybos sprendimo projektas, kuris teikiamas ir svarstomas Tarybos posėdyje bendra šio Reglamento nustatyta tvarka.

238. Meras priima Kontrolės ir audito tarnybos pateiktas audito ataskaitas ir išvadas dėl atlikto atitikties, finansinio ir veiklos audito rezultatų, prireikus, organizuoja šių ataskaitų ir išvadų svarstymą Komitetų ir Tarybos posėdžiuose. Kontrolės ir audito tarnybos pateiktos audito ataskaitos ir išvados registruojamos DVS ir vizuojamos Mero.

239. Įmonių, įstaigų, organizacijų ir gyventojų raštus, adresuotus Merui, Tarybai, Komitetams ar Komisijoms priima, registruoja, paskirsto Savivaldybės administracijos Bendrasis skyrius ir ne vėliau kaip kitą darbo dieną perduoda Merui, Tarybos nariams, Komitetų ar Komisijų pirmininkams.

240. Administracijos Bendrasis skyrius raštus pagal Mero rezoliucijas paskirsto vykdytojams.

241. Interesantų apskaitą tvarko, Mero potvarkių ir pavedimų vykdymą kontroliuoja, apibendrintą informaciją Merui pateikia Administracijos direktorius, Administracijos Bendrasis skyrius ir Administracijos Personalo skyrius.

242. Meras išeina atostogų išleisdamas potvarkį. Potvarkyje nurodomas vicemeras, pavaduosiantis Merą jo atostogų metu. Informaciją Tarybai apie Merui suteiktas atostogas  Savivaldybės administracijos Personalo skyrius pateikia per DVS ne vėliau kaip 2 darbo dienos iki atostogų

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

243. Mero atostogų, laikino nedarbingumo, nusišalinimo ar kitų pateisinamų priežasčių  Meras negali vykdyti savo pareigų ar Mero įgaliojimai sustabdyti teismo nutartimi, Mero įgaliojimus ir funkcijas, kaip nustatyta Vietos savivaldos ir kituose įstatymuose, vykdo Merą pavaduojantis vicemeras, laikinai Tarybos paskirtas Tarybos narys ar Taryba.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

244. Mero pareigas laikinai eina ir Vietos savivaldos įstatyme nustatytas funkcijas vykdo Tarybos sprendimu iš anksto paskirtas Tarybos narys.

 

VII SKYRIUS

VISUOMENINIAI KONSULTANTAI, PADĖJĖJAI

 

245. Už visuomeninių konsultantų veiklą atsako Meras, o už padėjėjo veiklą atsako Tarybos narys, kuriam padėjėjas padeda.

246. Visuomeniniai konsultantai ir padėjėjai, vykdydami Mero ar Tarybos nario pavedimus, turi teisę:

246.1. organizuoti Mero ar Tarybos nario susitikimus su gyventojais;

246.2. Komitetams neprieštaraujant, dalyvauti Komitetų posėdžiuose stebėtojų teisėmis;

246.3. teikti siūlymus dėl Savivaldybės veiklos Merui ar Tarybos nariui raštu.

247. Visuomeniniams konsultantams ir padėjėjams už jų veiklą neatlyginama.

248. Tarybos nario visuomeniniams padėjėjams ir Mero visuomeniniams konsultantams išduodamas pažymėjimas (Reglamento 5, 6 priedai) Mero nustatyta tvarka. Pažymėjimo matmenys: 100 mm x 70 mm.

249. Tarybos narys privalo pateikti prašymą išduoti visuomeninio padėjėjo pažymėjimą. Kartu su prašymu pateikiama visuomeninio padėjėjo nuotrauka.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

 

250. Asmeniui, paskirtam visuomeniniu konsultantu, visuomeniniu padėjėju, pažymėjimas išduodamas per 3 darbo dienas nuo paskyrimo.

251. Pažymėjimas išduodamas Mero ar Tarybos nario kadencijai.

252. Pažymėjimas registruojamas Vilkaviškio rajono savivaldybės mero visuomeninio konsultanto, Tarybos nario visuomeninio padėjėjo pažymėjimų registravimo žurnale (toliau – Žurnalas), kurio lapai turi būti numeruoti, žurnalas susiūtas ir antspauduotas. Žurnale turi būti šios skiltys:

252.1. eilės numeris;

252.2. pažymėjimo numeris;

252.3. pažymėjimą gavusio asmens vardas ir pavardė;

252.4. pažymėjimo išdavimo data;

252.5. Mero / Tarybos nario vardas, pavardė;

252.6. Mero / Tarybos nario kadencija;

252.7. asmens, gavusio pažymėjimą, parašas;

252.8. pastabos.

253. Pažymėjimas asmeniui išduodamas, jam pasirašius žurnale.

254. Pažymėjimas tampa negaliojančiu:

254.1. praradus pažymėjimą;

254.2. asmeniui mirus;

254.3. pasibaigus Mero / Tarybos nario kadencijai;

254.4. Tarybos nario prašymu, išbraukus iš visuomeninių padėjėjų sąrašo.

255. Praradęs pažymėjimą, asmuo privalo apie tai raštu pranešti Tarybos posėdžių sekretoriui, nurodydamas praradimo aplinkybes.

256. Pasibaigus Mero / Tarybos nario kadencijai arba anksčiau laiko išbrauktam iš visuomeninių konsultantų, visuomeninių padėjėjų sąrašo, asmeniui būtina tą pačią dieną pažymėjimą grąžinti Tarybos posėdžių sekretoriui. Asmeniui grąžinus pažymėjimą, žurnalo skiltyje „Pastabos“ daromas įrašas „Grąžinta“, nurodoma grąžinimo data ir pažymėjimą priėmusio asmens parašas.

257. Grąžintas pažymėjimas saugomas vienerius metus. Pasibaigus saugojimo terminui, pažymėjimas sunaikinamas teisės aktų nustatyta tvarka.

258. Pažymėjimus išduoda, grąžintus priima, juos sunaikina ir jų apskaitą tvarko Tarybos posėdžių sekretorius.

 

VIII SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO PROJEKTO SVARSTYMAS

 

259. Savivaldybės biudžetas sudaromas ir tvirtinamas vieneriems biudžetiniams metams. Savivaldybės biudžeto rengimo, svarstymo ir tvirtinimo procedūra nustatyta Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatyme ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintose taisyklėse.

260. Biudžetiniais metais Savivaldybės taryba biudžetą gali tikslinti.

261. Savivaldybės biudžeto sudarymo pagrindas yra patvirtinti Savivaldybės strateginio planavimo dokumentai, taip pat Savivaldybės funkcijoms įgyvendinti reikalingų lėšų skaičiavimai.

262. Biudžeto projektas skelbiamas Savivaldybės interneto svetainėje viešam svarstymui likus ne mažiau nei 15 kalendorinių dienų iki Tarybos posėdžio. Gyventojai ir juridiniai asmenys pastabas ir pasiūlymus dėl Savivaldybės biudžeto projekto teikia raštu Administracijai ne vėliau kaip likus 8 dienoms iki Tarybos posėdžio dienos. Administracijos Finansų ir biudžeto skyrius apibendrina gautas gyventojų pastabas ir pasiūlymus dėl Savivaldybės biudžeto projekto ir teikia Komitetams svarstyti. Komitetai privalo išnagrinėti Savivaldybės biudžeto projektą pagal savo kompetenciją ir savo sprendimus teikia komitetui, kuruojančiams Savivaldybės biudžeto projekto rengimą. Į Komitetų, kuriuose svarstomas Savivaldybės biudžeto projektas, posėdžius kviečiamas Meras, Administracijos direktorius.

263. Per šio Reglamento 262 punkte nustatytą terminą gautas gyventojų ir juridinių asmenų pastabas ir pasiūlymus apibendrina komitetas, kuruojantis Savivaldybės biudžeto projekto rengimą, ir juos pateikia Merui.

 

IX SKYRIUS

ATASKAITŲ PATEIKIMAS SAVIVALDYBĖS TARYBAI IR BENDRUOMENEI

 

264. Meras iki kiekvienų einamųjų metų birželio 15 dienos Tarybai raštu atsiskaito, kaip įgyvendinami įstatymai, Vyriausybės nutarimai, Tarybos sprendimai, kaip vykdomas Biudžetas ir naudojami kiti piniginiai ištekliai

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

 

265. Meras už savo veiklą bendruomenei atsiskaito viešai paskelbdamas Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinį. Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinį sudaro: Savivaldybės veiklos ataskaita, kurios dalis yra Mero veiklos ataskaita, finansinių ataskaitų rinkinys ir biudžeto vykdymo ataskaitų rinkinys. Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinio rengimo, pasirašymo, teikimo, skelbimo ir audito reikalavimus nustato Lietuvos Respublikos viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymas

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

265.1. Neteko galios nuo 2024-01-01

Papunkčio naikinimas:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

 

265.2. Neteko galios nuo 2024-01-01

Papunkčio naikinimas:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

 

265.3. Neteko galios nuo 2024-01-01

Papunkčio naikinimas:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

 

265.4. Neteko galios nuo 2024-01-01

Papunkčio naikinimas:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

 

265.5. Neteko galios nuo 2024-01-01

Papunkčio naikinimas:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

 

266. Tarybos narys privalo ne vėliau kaip iki kiekvienų metų kovo 31 dienos atsiskaityti Savivaldybės nuolatiniams gyventojams. Ataskaitas Savivaldybės nuolatiniams gyventojams Tarybos nariai pateikia pasirinktinai – viešuose susitikimuose su Savivaldybės gyventojais ar kitais būdais (Savivaldybės interneto svetainėje, socialiniuose tinkluose)

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

267. Kontrolės komitetas kartą per metus iki kovo 1 dienos atsiskaito Tarybai už savo veiklą praėjusiais metais, pateikdamas savo veiklos ataskaitą Savivaldybės interneto svetainėje.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

268. Savivaldybės valdomos įmonės, kiti juridiniai asmenys, kurių dalyviai yra viešojo sektoriaus subjektai, teikia tvirtinimui savo finansinių ataskaitų rinkinius, jų duomenis, metinį pranešimą ar veiklos ataskaitą kartu su auditoriaus išvada, jeigu auditas buvo privalomas arba atliktas šio juridinio asmens ar viešojo sektoriaus subjekto iniciatyva, Tarybai ne rečiau kaip 1 kartą per metus iki gegužės 15 d. Metinių ataskaitų rinkinys rengiamas, pasirašomas, teikiamas tvirtinimui ir paskelbiamas vadovaujantis Tarybos patvirtintu Vilkaviškio rajono savivaldybės biudžetinių, viešųjų įstaigų ir Savivaldybės valdomų įmonių metinių ataskaitų, ataskaitų rinkinių rengimo, teikimo tvirtinimui ir paskelbimo tvarkos aprašu.

269. Savivaldybės kontrolierius ne rečiau kaip 1 kartą per metus iki balandžio 30 d. pateikia Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos metinį ataskaitų rinkinį. Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos metinį ataskaitų rinkinį Savivaldybės interneto svetainėje paskelbia Savivaldybės kontrolierius per 10 dienų nuo jo patvirtinimo Taryboje.

270. Savivaldybės kontrolierius kiekvienais metais iki gegužės 15 dienos raštu parengia ir pateikia Tarybai išvadą dėl pateikto tvirtinti Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinio, Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo. Išvada pateikiama kartu su Tarybos sprendimo projekto dėl Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinio tvirtinimo, rengimo medžiaga projekto rengėjui ir įtraukiama į sprendimo projekto lydimąją medžiagą.

271. Administracija privalo sudaryti sąlygas gyventojams susipažinti su ataskaitomis.

Punkto pakeitimai:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

 

X SKYRIUS

VIETOS GYVENTOJŲ APKLAUSA

 

272. Gyventojai savo nuomonę viešųjų Savivaldybės reikalų tvarkymo klausimais gali pareikšti dalyvaudami vietos gyventojų apklausoje (toliau – apklausa). Apklausos rezultatai yra patariamojo pobūdžio. Apklausai gali būti teikiami klausimai, kuriuos Savivaldybė sprendžia atlikdama savarankiškąsias funkcijas.

273. Apklausos paskelbimo iniciatyvos teisė priklauso Savivaldybės gyventojams, Tarybai, Merui bei seniūnui ir yra įgyvendinama Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

274. Gyventojai apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina Vietos savivaldos įstatyme nustatyta tvarka.

275. Taryba apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina ne mažiau ne mažiau kaip 1/4 Tarybos narių grupės raštu pateiktu reikalavimu tokia tvarka:

275.1. apklausą inicijuojanti Tarybos narių grupė pateikia Merui motyvuotą prašymą dėl apklausos organizavimo. Prašymą pasirašo visi grupės nariai;

275.2. prašyme turi būti nurodyta: apklausai teikiamo klausimo tekstas, siūlomas apklausos būdas ir teritorija;

275.3. Tarybos narių grupė, iniciavusi apklausą, turi teisę deleguoti į Apklausos komisiją savo atstovą;

275.4. Kai apklausos paskelbimo iniciatyvos teisė įgyvendinama ne mažesnės kaip 1/4 Tarybos narių grupės reikalavimu, meras privalo paskelbti apklausą ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo šios grupės reikalavimo gavimo arba grąžina dokumentus pareiškėjams nurodydamas grąžinimo priežastis.

276. Meras, įgyvendindamas apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę:

276.1. išleidžia potvarkį dėl apklausos paskelbimo, kuriame nurodoma apklausai teikiamo (-ų) klausimo (-ų) motyvas, argumentai, tekstas, apklausos teritorija, siūlomas apklausos būdas, data ir vieta, ir kreipiasi į Tarybą dėl pritarimo apklausai organizuoti;

276.2. Tarybai pritarus, apklausa organizuojama teisės aktų nustatyta tvarka.

277. Seniūnas seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę dėl jo kompetencijai priskirtų klausimų įgyvendina tokia tvarka:

277.1. seniūnas pateikia Merui motyvuotą prašymą dėl apklausos organizavimo jo vadovaujamos seniūnijos teritorijoje;

277.2. prašyme turi būti nurodyti apklausos motyvai, argumentai, apklausai teikiamo (-ų) klausimo (-ų) tekstas, apklausos teritorija, siūlomas būdas, data ir vieta.

278. Meras, įvertinęs pateiktą seniūno iniciatyvą, privalo paskelbti apklausą ne vėliau kaip per 10 darbo dienų. Meras dėl apklausos paskelbimo priima potvarkį, kuriame nurodo apklausai teikiamo (teikiamų) klausimo (klausimų) tekstą, apklausos teritoriją, apklausos būdą, apklausos datą ir vietą, taip pat apklausos komisijos sudėtį. Potvarkis paskelbiamas per vietines (regiono) visuomenės informavimo priemones, Savivaldybės interneto svetainėje ir seniūnijų, kurių teritorijose inicijuojama apklausa, skelbimų lentose.

279. Apklausos rezultatus ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po apklausos pabaigos Apklausos komisija pateikia Merui ir jis paskelbia juos Savivaldybės interneto svetainėje, per vietines (regiono) visuomenės informavimo priemones ir seniūnijų, kurių teritorijose įvyko apklausa, skelbimų lentose. Tarybos sprendimo projektą rengia ir artimiausiam Tarybos posėdžiui pateikia Meras.

 

XI SKYRIUS

PASIŪLYMŲ NUSTATYTI AR PANAIKINTI GYVENAMĄSIAS VIETOVES, NUSTATYTI IR KEISTI JŲ TERITORIJŲ RIBAS, SUTEIKTI IR KEISTI PAVADINIMUS GYVENAMOSIOMS VIETOVĖMS TEIKIMO IR NAGRINĖJIMO TVARKA

 

280. Iniciatyvos teisę teikti pasiūlymus Tarybai dėl siūlymų Vyriausybei nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms (toliau – pasiūlymai) turi tų gyvenamųjų vietovių gyventojai, jose veikiantys juridiniai asmenys ir jose esančio nekilnojamojo turto savininkai. Iniciatyvos teisę šiais klausimais turi ir Savivaldybės institucijos.

281. Gyventojų iniciatyvos teisę teikti pasiūlymus turi ne mažiau kaip 10 procentų atitinkamos gyvenamosios vietovės, dėl kurios teikiami pasiūlymai, gyventojų, turinčių teisę rinkti Tarybą. Gyventojai pasiūlymus teikia merui, pagrįsdami pasiūlymų aktualumą ir reikalingumą bei pateikdami šiame punkte nurodytą kiekį gyventojų, pritariančių pasiūlymams, parašų. Gyventojai, pritariantys pasiūlymams, pasirašydami turi nurodyti savo vardą, pavardę, gimimo metus, gyvenamąją vietą ir pasirašyti.

282. Juridiniai asmenys, veikiantys gyvenamojoje vietovėje, dėl kurios teikiami pasiūlymai, kartu su pasiūlymais merui turi pateikti atitinkamo savo valdymo organo, kuris pagal atitinkamų juridinių asmenų veiklą reglamentuojančius teisės aktus, įstatus (nuostatus) yra kompetentingas atstovauti juridiniam asmeniui, rašytinį kreipimąsi, pasirašytą juridinio asmens vadovo ar jo įgalioto asmens. Pasiūlymai turi būti argumentuoti, pagrįstas jų aktualumas ir reikalingumas. Juridiniai asmenys su pasiūlymais merui pateikia duomenis, kurie pagrįstų, kad juridinis asmuo vykdo veiklą atitinkamos gyvenamosios vietovės, dėl kurios teikiami pasiūlymai, teritorijoje.

283. Meras iniciatyvos teisę teikti pasiūlymus įgyvendina pateikdamas Tarybai sprendimo projektą dėl pritarimo pasiūlymams.

284. Taryba pasiūlymų iniciatyvos teisę įgyvendina ne mažiau kaip 1/4 Tarybos narių reikalavimu, kuriame pagrindžiamas pasiūlymų aktualumas ir reikalingumas, atitiktis teisės aktų reikalavimams ir nurodoma, kokios yra galimybės įgyvendinti šiuos pasiūlymus. Reikalavimą pasirašo visi iniciatyvinės grupės nariai.

285. Pateiktus pasiūlymus preliminariai nagrinėja meras ir prireikus raštu paprašo pasiūlymus pateikusių subjektų per 5 kalendorines dienas ištaisyti trūkumus. Jei trūkumai nustatytu laiku nepašalinami, pasiūlymai paliekami nenagrinėti.

286. Tarybos sprendimo projektas dėl pritarimo pasiūlymams nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms rengiamas, teikiamas ir svarstomas Reglamento nustatyta tvarka.

287. Įsigaliojus Tarybos sprendimui dėl pritarimo pasiūlymams, Savivaldybės vykdomoji institucija paskelbia Savivaldybės interneto svetainėje konsultavimosi vietą, laiką ir jo laikotarpį.

 

XII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

288. Tarybos veiklos klausimai, neaptarti šiame Reglamente, sprendžiami priimant Tarybos sprendimą posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių balsų dauguma, jeigu Taryba nenusprendžia kitaip.

 

________________________

 

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos

reglamento

1 priedas

 

 

 

VILKAVIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARIO ŽENKLO MAKETAS

 

 

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos nario ženklas, kurio skersmuo yra 22 mm, medžiaga – sidabras Ag925, juvelyrinis emalis, užsegimas „drugelis“ su smeige, užrašas išorinėje pusėje – „Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba“, vidinėje – kadencijos laikotarpis; forma – daugiakampė; simboliai – ženklo viduryje mėlyname fone raudonos spalvos dvižiedė lelija.

 

 

 

 

 

 

 

_________________

 

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos

reglamento

2 priedas

 

PAŽYMA-SUVESTINĖ

APIE TARYBOS NARIŲ DALYVAVIMĄ / NEDALYVAVIMĄ

20__ METŲ __________________MĖNESĮ VYKUSIUOSE TARYBOS, KOMITETŲ, NUOLATINIŲ KOMISIJŲ IR KOLEGIJOS POSĖDŽIUOSE

 

 

Eil.

Nr.

Tarybos nario vardas, pavardė

Tarybos, Komiteto, nuolatinės Komisijos, Kolegijos posėdžio data

Tarybos nario pareigos

(Opozicijos lyderis, Komiteto, nuolatinės Komisijos pirmininkas;

Komiteto, nuolatinės Komisijos pirmininko pavaduotojas;

Tarybos, Komiteto, nuolatinės Komisijos, Kolegijos narys)

Dalyvavo (TAIP)

Nedalyvavo (NE)

1.

......

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bendras posėdžių skaičius

....

X

....

....

2.

......

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bendras posėdžių skaičius

....

X

....

....

3.

......

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bendras posėdžių skaičius

....

X

....

....

4.

.....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________________________                                                       _______________________

(rengėjo vardas, pavardė, el. paštas)                                                                                         (parašas)

 

Priedo pakeitimai:

Nr. B-TS-130, 2023-06-30, paskelbta TAR 2023-07-05, i. k. 2023-13896

 

3 priedas. Neteko galios nuo 2023-07-06

Priedo naikinimas:

Nr. B-TS-130, 2023-06-30, paskelbta TAR 2023-07-05, i. k. 2023-13896

 

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos

Reglamento

4 priedas

 

VILKAVIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS SPRENDIMO PROJEKTO AIŠKINAMASIS RAŠTAS

m.   d.

Vilkaviškis

 

Projekto pavadinimas

 

 

Projekto iniciatorius

 

 

Projekto rengimą paskatinusios priežastys

 

Projekto tikslai ir uždaviniai

 

 

Šiuo metu esantis teisinis reglamentavimas

 

Siūlomos teisinio reguliavimo nuostatos, laukiami rezultatai

 

Kiti sprendimui priimti reikalingi pagrindimai (skaičiavimai ar paaiškinimai)

 

Lėšų poreikis ir šaltiniai sprendimui įgyvendinti

 

Projekto rengimo metu gauti vertinimai ir išvados

Antikorupcinis vertinimas

 

Teisinio reguliavimo vertinimas

 

Administracinės naštos mažinimo vertinimas

 

Kitas vertinimas

 

Projektas suderintas su

 

 

Projekto rengėjas

 

 

Projekto pristatytojas (pranešėjas)

 

Priimto sprendimo vykdytojai

 

Lydimieji (pridedami) dokumentai

1.

2.

 

(Rengėjas)

Priedo pakeitimai:

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

 

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos

reglamento

5 priedas

 

 

VILKAVIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS MERO

VISUOMENINIO KONSULTANTO

PAŽYMĖJIMAS

 

 

 

 

 


 

VILKAVIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

 

 

PAŽYMĖJIMAS Nr. _____

 

                                           _________________________________________________

(vardas ir pavardė)

(Nuotraukos

vieta)                 _________________________________________________

(kadencijos laikotarpis)

Savivaldybės mero visuomeninis konsultantas

 

 

 

Savivaldybės meras __________ _______________

(parašas)            (vardas ir pavardė)

A.V.

Išdavimo data

 

GALIOJA PATEIKUS ASMENS TAPATYBĘ PATVIRTINANTĮ DOKUMENTĄ

_______________________

 

 

(Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos

2023 m. gruodžio 20 d.

sprendimo Nr. B-TS-267 redakcija)

Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos

reglamento

6 priedas

 

 

VILKAVIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARIO

VISUOMENINIO PADĖJĖJO

PAŽYMĖJIMAS

 

 

 


 

VILKAVIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖ

 

PAŽYMĖJIMAS Nr. _____

 

                                                        

 

(Nuotraukos

vieta)                                _____________________________________________________________

(vardas ir pavardė)

3x4 cm

_____________________________________________________________

(kadencijos laikotarpis)

 

 

Savivaldybės tarybos nario _____________________________________

(vardas, pavardė)

visuomeninis padėjėjas

 

Savivaldybės meras __________ ________________

(parašas) (vardas ir pavardė)

Išdavimo data

GALIOJA PATEIKUS ASMENS TAPATYBĘ PATVIRTINANTĮ DOKUMENTĄ

 


___________________________

 

Priedo pakeitimai:

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. B-TS-130, 2023-06-30, paskelbta TAR 2023-07-05, i. k. 2023-13896

Dėl Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos reglamento pakeitimo

 

2.

Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. B-TS-267, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-27, i. k. 2023-25395

Dėl Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos reglamento pakeitimo

 

3.

Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. B-TS-588, 2024-09-27, paskelbta TAR 2024-09-30, i. k. 2024-17165

Dėl Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 31 d. sprendimo Nr. B-TS-1310 „Dėl Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo